20 сервісів спрощують життя для провідних блог

0
39

Нещодавно ми говорили про те, як зробити текст краще. Але грамотність не єдина проблема, з якою стикаєшся при написанні статей або веденні блогу.

Тому ми зібрали для вас ще кілька сервісів, які спростять життя всім пишучим людям. І не тільки їм. Навіть якщо ви ніколи не стикалися з необхідністю створити читабельний текст, загляньте до статті. Щось вам обов’язково стане в нагоді.

 1. Найчастіше найскладнішим в роботі над текстом буває зосередитися і просто почати писати. Весь час щось відволікає – по тв цікавий сюжет, за вікном занадто голосно кричать діти, в тиші … занадто тихо!
  В моїй історії були спроби працювати під класичну музику – весь час шукала іншу композицію; під RockFM – раптом починала розуміти слова пісень і притупувати в такт; під норвезьке телебачення – написала 2 пости в блог: про звучання мови і про те, як стригли вівцю в прямому ефірі. Потрібний текст так і не здала …
  Noisli – генератор фонових шумів. Тут можна вибрати звуки лісу, дощу, потріскування багаття, постукування коліс поїзда, гул людських розмов в кафе і навіть білий шум. Можна скомбінувати їх між собою, зробити багаття трохи голосніше, а дощ тихіше. Є розслаблюючі звуки, і навпаки, допомагають підвищити продуктивність. Все, щоб вам було приємно працювати. Моїм фаворитом є шум у кафе. Спробуйте.
 2. Ще один сервіс, що допомагає зосередитися на тексті – Zenpen. Лаконічний дизайн. Просто відкриваєте – і перед вами чистий аркуш. Можна розгорнути його на весь екран, і тоді вже точно ніщо не відверне вас від складання букв у слова.
 3. Коли проектів більше, ніж один, на допомогу приходить Trello. Це онлайн органайзер, який допоможе впорядкувати що завгодно. Принцип простий: створюєте дошку, додаєте етапи виконання і до кожного з них прикріплюєте картки завдань. Можна додавати фото і посилання на гугл-документи. Відразу наочно видно вузькі місця ваших проектів. Можна поставити таймери, які допомагають стежити за термінами.
 4. Текст написали? Впоралися? Тепер можна і порахувати, скільки букв ви витратили. Як ви вже зрозуміли, я шанувальник речей, що не розсіюють увагу. Ось знакосчіталка Vsemozhetbyt – просто правильно вважає. Нічого більше. Годинники теж просто показують час, але їх не перестають носити.
 5. Ті, хто користується Орфограммкой, нехай продовжують. Але особисто мені не приносить задоволення розбивати текст в 5 000 слів на 10 шматочків, щоб його перевірити. Тому ось – Text. Тут одночасна перевірка орфографії, унікальності тексту, seo-аналіз, підбір синонімів до слова. Безкоштовно. Одночасно. Більше, ніж 500 слів.
 6. Хто вічно не може придумати, яку картинку підібрати для ілюстрації? Я перша тягну руку. Тому один з моїх улюблених сервісів – Sociation. Він підбирає асоціацій до потрібного слова, а ви вже потім шукайте фото за цими асоціаціям.
 7. А це ще один сервіс від Артемія Лебедєва. Реформатор допоможе вам привести в порядок контент, який ви викладаєте на сайті.
  Якщо текст копіюється з «Ворда» або браузера, доводиться вручну прибирати зайве форматування. Сервіс очищає контент від непотрібних тегів і атрибутів, формуючи код відповідно до стандарту XHTML.
 8. Сервіс, про який всі знають, але постійно забувають, як він називається. Wordstat – статистика запитів у Яндексі. Показує задане вами слово і інші схожі запити, які робили шукав його люди.
 9. Добірка словників. У Сlasses ви знайдете все: від орфографічних і тлумачних до словника синонімів. Зручно – все в одному місці.
 10. Аdvego – це не тільки біржа копірайторов, це ще і сервіс перевірки орфографії, унікальності тексту і seo-аналізу. Перевіряти текст на унікальність найчастіше просять саме за допомогою програми Advego Plagiatus.
 11. Topwriter шукає схожі місця в текстах. Допоможе рерайтеру пройти перевірку на унікальність.
 12. Тепер від слів до фото. Сlippingmagic буде корисний власникам інтернет-магазинів. Це сервіс для видалення фону. Якщо у вас мало освітлення, білий фон здається сірим, а фотографії брудними, то Сlippingmagic може сдеать ось так:
 13. Якщо в тексті багато даних, Infogram вам допоможе проілюструвати його. Це сервіси для створення інфографіки. Кругові діаграми, графіки, стовпці – все, що завгодно. Вибирайте на ваш смак.
 14. Сервіс для видалення зайвих об’єктів на фото Theinpaint. Якщо вам щось заважає, просто зітріть це.
 15. Якщо ви хочете, щоб ваш сайт або продукт фігурував на фото в красивій обстановці, то вам допоможе Paceit. Він дозволяє створювати гарні ілюстрації на основі фотографій вашого продукту.
 16. Ще один мій улюблений сервіс. Fotor дозволяє редагувати фото, створювати колажі і обкладинки. Вже є шаблони правильних розмірів для постів в соцмережі, а також добірки фонів, об’єктів, шрифтів і прикрас. Парою кліків можна створювати забавні картиночки для наповнення груп. наприклад:
 17. Speechpad це голосовий блокнот, який дозволяє вводити текст, використовуючи мікрофон, а також переводити мову з аудіо і відео в друкований текст. Допоможе при розшифровці інтерв’ю. Працює не ідеально, але це краще, ніж нічого.
 18. Свіжий Погляд шукає в тексті фонетично і морфологічно подібні слова, які розташовані близько один до одного. Це допомагає уникнути трагічної тавтології. Можна кілька разів читати текст вголос, а можна подивитися Свіжим Поглядом.
 19. Ще один цікавий сервіс – Система ВААЛ. Він дозволяє прогнозувати ефект неусвідомлюваного впливу текстів на аудиторію і складати їх з уже заданим вектором впливу. Система розробляється з 1992 року, і є кілька версій продукту, одна з яких – безкоштовна програма, яка встановлюється прямо на комп’ютер.
 20. Ну, і для рівного рахунку. Любителі Главреда за цим посиланням можуть прочитати всі тексти базового курсу по редактуре від Ільяхова. Сам автор каже, що ці уроки ніхто ніколи не прочитає, тому що вам не вистачить мотивації. Ну, спробуйте здивувати його.

Сервісів багато, кожен так чи інакше корисний, але знаєте, за який я віддала б півцарства і коня? Буває півгодини друкуєш, стукаєш по клавішах, як лісова дятел, а потім дивишся – замість тексту абракадабра, написана англійськими літерами, бо забув перемкнути розкладку на клавіатурі. Хто-небудь знає, де знайти таку програму, щоб перекладати з клінгонському на російську?