3 закону поведінкової психології для маркетологів

0
116

Поведінкова психологія здатна відповісти на найважливіші питання: чому і як клієнти роблять вибір.

1.Ценообразованіе – це нескінченна оптимізація.

Використовуйте перевірені часом наукові дослідження і аналіз, щоб оцінити власні оффер і переглянути вже встановлені ціни. Не варто ігнорувати і дослідження з області нейромаркетінга, які стосуються самого процесу продажів.

Так обмежений вибір дозволяє уникнути ефекту паралічу, а якщо два пропонованих товару мають однакові характеристики і однакову ціну, то великий ризик, що покупець відмовиться від обох. Більш виграшний варіант – змінити ціну одного з товарів.

Хибні уявлення заважають:

  • кожен клієнт повинен бути щасливий, оплачуючи рахунок;
  • існує «ідеальна» ціна, яка дозволяє отримати максимальний прибуток від кожного клієнта;
  • якщо ціна вже визначена, її не варто змінювати.

2.Іногда етика важливіше конверсії.

Не варто банально копіювати все методи, про які дізналися з досліджень і експериментів. Завжди задавайтеся питанням: навіщо вам це?

Багато маркетологи, дізнавшись про особливості сприйняття текстової та візуальної інформації, вибирають яскраві картинки для просування товару, а ключову інформацію про продукт «ховають» в дрібному шрифті. Звичайно, візуально привабливий контент підвищить показники конверсії (в більшості випадків), проте чи вдасться вибудувати довгі стосунки з клієнтом в такому випадку?

Неетично також «звалювати» відповідальність за кожну зміну на Лендінзі або сайті на результати тестувань. Показники можуть покращаться, але чи стане від цього інформація ефективнішою? Необхідно безпосередньо дізнатися у своїй аудиторії чому саме вони незадоволені, провести роботу над помилками і тим самим повернути потенційних клієнтів.

Неетичними за своєю природою є і різні техніки розпізнавання. Не ігноруйте їх, але визначте для себе межі етики, за які не будете переступати.

3.Социальное схвалення – найкраща нагорода для клієнтів.

Як найкраще заохочувати клієнтів або коригувати їх поведінку? Відповідь лежить на поверхні: рублем! Звичайно, не безпосередньо, а через програми лояльності, знижки та розпродажі. Заохочувати користувачів можна і потрібно, але варто знати основи поведінки користувачів.

Читайте також: Що таке Репутаційний маркетинг або SERM

Кожен з нас шукає соціальне заохочення – так влаштований наш мозок і поведінкова психологія тому підтвердження.