Агентський договір: завантажити зразок з фізичною особою безкоштовно

0
58

Якщо організація або ІП звертаються за певними послугами до фізичної особи, вони можуть укласти з ним не трудовий, а агентський договір.

Відповідно до цієї угоди агент не тільки виконує якусь роботу для замовника, але також і представляє його інтереси, виступаючи від імені компанії.

Зразок агентського договору з фізичною особою і правила його складання детально описані в статті.

Завантажити зразок агентського договору з фізичною особою (word)

В яких випадках укладають агентський договір з фіз. особою

Щоб виконавець надав будь-яку послугу для замовника, можна зробити висновок різні договори:

 • доручення;
 • возмездного надання послуг;
 • комісії і ін.

Жоден з цих документів не дає стороні таких широких повноважень, які передбачає агентський договір. Ця угода наділяє агента правом діяти від імені замовника (його називають принципалом). Схематично відміну цих документів можна уявити так.

Агентським договір: скачать зразок з фізічною особою безкоштовно

Наприклад, організація планує продати частину своєї нерухомості. Вона може укласти з професійним ріелтором договір надання послуг. Якщо ж буде підписаний агентський договір, то ріелтор зможе не тільки рекламувати об’єкт, показувати його потенційним покупцям, але також і виконувати ряд дій від імені замовника, наприклад:

 • приймати гроші як аванс / завдатку;
 • ставити підписи у відповідних документах;
 • представляти інтереси в Росреестра і інших державних органах і т.п.

Агентським договір: скачать зразок з фізічною особою безкоштовно

Тому агентський договір з фізичною особою в юридичному сенсі поєднує елементи власне угоди про посередництво, а також довіреності, яка дає право на вчинення юридичних дій. Його зручно укласти з фізичною особою в таких випадках:

 1. Його недоцільно працевлаштовувати в штат.
 2. Взаємодія не буде тривалим – передбачається тільки виконання конкретного проекту.
 3. Громадянин проживає і працює далеко від місця організації, однак поряд з тими компаніями, держорганами, з якими необхідно взаємодіяти в рамках виконання поставлених завдань.

Очевидно, що наділяючи агента правом здійснення деяких значущих дій, принципал приймає на себе певні ризики. Тому в якості агента можна вибрати тільки професійного працівника, який має підтверджений позитивний досвід роботи в сюжеті сегменті.

Зразок і правила складання договору

При складанні агентського договору з фіз. особою орієнтуйтеся на його утримання. Єдиної форми документа не існує, проте в ньому повинна бути відображена така інформація:

 1. Предмет – конкретні дії / послуги, які повинен надати агент.
 2. Від чийого імені і в яких випадках він діє – від себе особисто, від імені компанії (допускається і комбінований варіант).
 3. Обмеження повноважень – пункт, що містить перелік дій, які агент не може виконувати від імені компанії.
 4. Термін дії документа (можна зробити його і безстроковим).
 5. Право або заборона на укладення субагентской договору.
 6. Розмір винагороди.
 7. Порядок розірвання та зміни угоди.

При складанні документа орієнтуйтеся на таку структуру.

Преамбула і предмет

Вкажіть дату, місце підписання договору, дані компанії, ПІБ і паспортні дані фізичної особи. Він буде називатися агентом, а замовник – принципалом. У предметі приведіть точне формулювання з відповідями на питання:

 • які дії здійснює агент (можна послатися на подальші пункти, де вони будуть описані докладно);
 • від чийого імені;
 • за чий рахунок.

Агентським договір: скачать зразок з фізічною особою безкоштовно

Права та обов’язки сторін

Це найбільш важливий пункт, який розкриває докладно все обов’язки агента, а також обмеження щодо його прав. Перерахуйте конкретні дії, які доручаєте виконавцю, наприклад:

 • пошук контрагентів;
 • переговори з ними;
 • підписання з ними документів, необхідних для оформлення договорів;
 • передача грошових коштів;
 • приймання товару і т.п.

Тут же безпосередньо пропишіть, чи є у агента право укладати субагентські договори чи ні. Позначте соки надання відповідальності, назви звітів – наприклад, «Про виконання доручення».

Серед прав агента вкажіть:

 • отримання будь-якої інформації та доступу до документів, необхідних для виконання завдання;
 • отримання винагороди.

Як обов’язків принципала вкажіть обов’язок надати відповідні папери, а також виплатити агенту винагороду.

Агентським договір: скачать зразок з фізічною особою безкоштовноАгентським договір: скачать зразок з фізічною особою безкоштовно

Розмір винагороди

Порядок визначення винагороди встановіть самостійно, після чого узгодьте його з агентом. Оплата може бути фіксованою або пропорційною від обсягу виконаних завдань.

Окремо розпишіть витрати на різні види діяльності, встановіть верхнє обмеження (при необхідності).

У цьому ж пункті можна прописати порядок і терміни проведення розрахунків, їх форму (готівкою, переказом).

Агентським договір: скачать зразок з фізічною особою безкоштовно

Відповідальність сторін

Опишіть випадки настання відповідальності кожного боку, порядок їх дій при виникненні непередбачених ситуацій, на які не може вплинути ні агент, ні принципал.

Агентським договір: скачать зразок з фізічною особою безкоштовноАгентським договір: скачать зразок з фізічною особою безкоштовно

Вирішення суперечок

За необхідності опишіть порядок досудового вирішення спору. Однак в будь-якому випадку обидві сторони мають право відразу звернутися до суду, якщо між ними виникли розбіжності.

Агентським договір: скачать зразок з фізічною особою безкоштовно

Порядок зміни / розірвання договору

В порядку розірвання договору вкажіть:

 • процедуру розірвання;
 • терміни;
 • неустойку, яку заплатить кожна сторона.

Зміна умов договору зазвичай здійснюється за рахунок складання додаткових угод до нього.

Агентським договір: скачать зразок з фізічною особою безкоштовно

Інші положення

Потім сторони прописують свої дані, реквізити документів, ставлять оригінальні підписи і розшифровки підписів (прізвища, ініціали). Якщо компанія використовує в роботі друк, вона ставить і відбиток.

Поділитися посиланням:

(1

Укладення агентського договору з фізичною особою. Особливості, оподаткування, поради

Дорогі читачі! Наші статті розповідають про типові способи вирішення юридичних питань, але кожен випадок носить унікальний характер.

Якщо ви хочете дізнатися, як вирішити саме Вашу проблему – звертайтеся в форму онлайн-консультанта справа або телефонуйте за телефоном +7 (499) 653-60-72 (дод. 692) (Москва) +7 (812) 426-14-07 (дод.

610) (Санкт-Петербург) +8 (800) 500-27-29 (доб. 926) (Росія)

Це швидко і безкоштовно!

Укладення агентського договору з фізичною особою як спрощений спосіб трудових відносин застосовується зараз досить часто.

На практиці може виникнути ситуація, коли фірмі потрібно буде виконати роботи (отримати послуги) не відносяться до її основної діяльності.

Тоді перед керівництвом встає вибір – ввести в штат додаткову одиницю для їх виконання, або знайти потрібного фахівця, який здатний якісно їх виконати в рамках цивільно-правових відносин.

загальні положення

Так що ж таке агентський договір, укладений з фізичною особою, і які його особливості?

Це прийняте письмова угода двох сторін, яке не потребує реєстрації в державних органах. Даний документ передбачає виконання певних дій агентом – фізичною особою за завданням принципала – роботодавця. Всі важливі особливості, умови та принципи взаємодії цих сторін випливають із цивільного законодавства, глави 52 частини другої ГК РФ:

 1. Спочатку в ньому даються поняття агента – виконавця замовлення і принципала – замовника, встановлюються принципи їх взаємовідносин. За ст. 1005 ЦК агент може прийняти відповідальність на себе і працювати з третьою особою від свого імені, але за рахунок замовника. Інший варіант – від імені останнього і за його рахунок. В даному варіанті права і обов’язки по угоді буде нести саме принципал, а агент в принципі буде здійснювати надання посередницьких послуг. Отже, пункт про відповідальність сторін повинен бути в документі обов’язково.
 2. У ст. 1006 ЦК описані принципи виплати агентської винагороди. Потрібно при цьому мати на увазі, що якщо в документі не відображені умови виплат, то принципал буде змушений виплатити гроші через тиждень з дати звіту виконавця. Для роботодавця, звичайно, буде вигідним обов’язково відобразити окремим пунктом термін дії угоди, щоб уникнути несподіваних наслідків.
 3. У ст. 1007 ЦК визначено можливі обмеження у взаємовідносинах. Так, наприклад, обмеженням може бути зобов’язання наймача не укладати інших (в даній діяльності) угод. Обмеженням для агента є неможливість проведення дій, зафіксованих контрактом, з іншими принципалами. Крім того, в разі, наприклад, укладення агентського договору з фіз. особою на пошук клієнтів, можна встановити обмеження права наймача здійснювати пошук клієнтів самостійно.
 4. З урахуванням того, що в цих відносинах все видатки особи бере на себе замовник, цій особі потрібно періодично звітувати про свою роботу та понесені витрати. У ст. 1008 ЦК обмовляється обов’язковість додатки до звіту необхідних первинних видаткових документів, важливим моментом є дата подання та термін перевірки документів – за замовчуванням в 30-денний термін замовник зобов’язаний перевірити документи і повідомити про наявність розбіжностей.
 5. В ході роботи агент може сам укладати субагентські контракти, умови яких встановлені ст. 1009 ЦК. Про субагентстве боку так само повинні прийти до угоди, і відобразити підсумок письмово.
 6. Розірвання такого контракту з фіз. особою можливо з підстав ст. 1010 ЦК:
 • відмова від його виконання будь-якої зі сторін, але тільки в тому випадку, якщо в ньому не обумовлені терміни;
 • смерть виконавця;
 • визнання її недієздатною або безвісно відсутнім.
 1. Залежно від того, від чийого імені діє особа-агент, взаємини з наймачем у нього можуть будуватися за принципами договірних умов доручення або комісії (ст. 1011 ЦК).

Складаючи агентські договори з фізичною особою слід спиратися на вищевказану інформацію. При грамотному складанні угоди, з урахуванням всіх виникаючих нюансів, такі відносини вигідні і зручні для обох сторін.

Для людини основним зручністю буде можливість заробляти гроші самостійно, в зручний для себе час, ще й з відшкодуванням витрат.

Агентським договір: скачать зразок з фізічною особою безкоштовно

Для роботодавця – зручний спосіб знайти хорошого фахівця для виконання не основний для компанії діяльності (це можуть бути послуги аудитора, маркетолога, бухгалтера, юриста, послуги, спрямовані на продаж товару, та ін.

) На певний час і заощадити на постійному окладі штатної одиниці і, звичайно, витратах на додаткове робоче місце. Також роботодавець зможе розірвати контракт, або відмовити в оплаті (а можливо те, і інше), якщо вона не буде виконана якісно і в строк.

Проте швидше за все цього не станеться, адже виконавець в таких відносинах зацікавлений показати себе з кращого боку.

Ознайомитися з пропонованою формою-зразком агентського договору можливо нижче.

Агентським договір: скачать зразок з фізічною особою безкоштовно Зразок агентського договору з фізичною особою. Завантажити повний текст у форматі MS Word

Обов’язково потрібно врахувати, що крім усього перерахованого, документ повинен мати:

 • повні реквізити Принципала;
 • паспортні дані Агента;
 • докладний список доручених;
 • відповідальність в разі можливого недотримання зобов’язань;
 • період початку і закінчення дії документа (при бажанні – можливість пролонгації);
 • дату підписання документа, підписи сторін.

Оподаткування за агентським договором з фізичною особою

Визначившись в питанні, що таке агентський договір з фізичною особою, потрібно зрозуміти, які податки і внески принципал тепер повинен буде сплачувати з винагороди своєму агенту.

У Росії за законом при укладанні угод ЦПХ з фіз.особою, роль податкового агента буде у принципала (п. 1 ст. 226 НК РФ). Це означає, що податок на доходи фіз. осіб він сам вважає і платить в бюджет. При влаштуванні на роботу агентом людина повинна це знати, щоб уникнути проблем з податками, та й конфліктів із замовником – адже він отримає суму, зменшену на ПДФО.

Ставку ПДФО наймач буде визначати, виходячи з того, є його виконавець резидентом чи ні. У першому випадку ставка 13%, якщо ж не є резидентом РФ (менше 183 діб перебуває в РФ) – 30%.

Однак ПДФО – не єдиний платіж в даному випадку.

З виплат агенту-резиденту принципал зобов’язаний сплатити ще й страхові внески в ПФР і внески на ОМС (п. 1 ст. 420 НК РФ). На 2019 рік у НК закладені наступні їх тарифи:

 • на пенсійне страхування 22%;
 • на обов’язкове медичне – 5,1%.

Важливо, що внески по непрацездатності не оплачуються з даних сум (ст. 422 НК).

У свою чергу внески на травматизм платяться тільки тоді, коли ця умова звучить в контракті.

Приклад розрахунку ПДФО і страхових внесків

Наприклад, працівник – податковий резидент вчасно виконав умови, відзвітував за витрати і в результаті отримав належні за контрактом 30 т.рублей. В результаті податки за агентським договором з фізичною особою – 12030 руб., В тому числі:

 • ПДФО – 30 т.13% = 3.9 т.руб .;
 • внесків на ОПС – 30 т.22% = 6.6 т.руб.
 • внесків на ОМС – 30 т.5.1% = 1.53т.руб.

Після розрахунку отримані суми потрібно не забути вказати в податковій звітності та заплатити.

Агентські договори з фізичною особою – вдалий вихід особливо для малого бізнесу – спрощене співробітництво відповідно до норм закону.

У цих відносинах головне для всіх – правильне оформлення документів і в подальшому дотримання обумовлених умов. Тільки тоді вони будуть взаємовигідними і плідними, без зайвих судових та інших непотрібних витрат.

Зразок агентського договору на надання послуг

Агентський договір на надання послуг – зразок даного документа можна скачати за посиланням, представленої в статті далі. Агентська угода відноситься до посередницьких операціях і регулюється гл. 52 Цивільного кодексу РФ (далі – ГК РФ), а також іншими нормами права. Про застосування до агентуванню додаткових правил і порядку складання договору ми розповімо в нашій публікації.

 • Типовий агентський договір – які загальні положення, де завантажити зразок (приклад)?
 • Порядок виконання договору
 • Умови про субагентами
 • винагорода агента
 • ПДВ при оплаті послуг з агентування (загальний, при ССО «доходи» і «доходи-видатки» та ін.)
 • Зміна і розірвання агентського договору

Типовий агентський договір – які загальні положення, де завантажити зразок (приклад)?

Сторонами агентського договору є агент, який отримує доручення, і принципал, дає завдання. Агентський договір на надання послуг полягає в простій письмовій формі. Термін його дії може бути будь-яким, причому допускається і не вказувати його зовсім.

Агентським договір: скачать зразок з фізічною особою безкоштовно
Завантажити форму договору

Предметом даної угоди, відповідно до п. 1 ст. 1005 ЦК РФ, визнаються здійснювані агентом юридичні та інші дії. Про погодження цього істотного умови можна говорити тоді, коли в тексті договору:

 1. Перераховано підлягають вчиненню юридичні дії. Під ними розуміється вчинення:
  • будь-яких угод (можуть бути конкретизовані договором або мати загальне вказівку);
  • інших дій, що породжують правові наслідки (наприклад, отримання ліцензії, реєстрації права, пред’явлення претензій, позовів та ін.).
 2. Названі інші (фактичні) дії, які безпосередньо не породжують будь-яких юридичних наслідків (наприклад, пошук покупців, ведення переговорів, реклама та ін.).
 3. Визначено, від чийого імені діє агент:
  • від імені та за рахунок принципала – в силу ст. 1011 ЦК РФ до такого варіанту також застосовуються норми про доручення (гл. 49 ГК РФ), якщо вони не суперечать агентськими статей;
  • від свого імені, але за рахунок принципала – в цьому випадку по ст. 1011 ЦК РФ має силу також гл. 51 ГК РФ про комісію з застереженням про несуперечності нормам про агентуванні.

Приклад договору ви можете скачати на нашому сайті.

Порядок виконання договору

Щоб визначити належним чином порядок виконання агентської угоди, необхідно узгодити такі умови:

 1. Як приймається виконане за угодою? Положення гл.52 ГК РФ не встановлюють правил даної процедури, тому рекомендується прописати термін прийняття і порядок перевірки виконаного. При цьому спосіб перевірки повинен відповідати особливостям доручення. Наприклад, якщо агент укладає договір купівлі-продажу як покупець, то при передачі товару принципала можуть бути застосовані норми перевірки продукції за угодою про поставку (ст. 513 ЦК РФ).
 2. Звіти агента про надані послуги. Обов’язок представляти їх принципалу встановлена ​​п. 1 ст. 1008 ЦК РФ, але більш у Цивільному кодексі України ніяких вказівок щодо порядку подання звіту немає. У зв’язку з цим форма, порядок і строки направлення таких документів встановлюються сторонами. В іншому випадку агент самостійно вибирає зручний для нього варіант. Виходячи з п. 3 ст. 1008 ЦК РФ принципал має право подати заперечення на звіт агента. На це дається 30 днів. Інший термін призначається угодою. Якщо принципал претензій не пред’явить, звіт вважається прийнятим.
 3. Витрати агента на надання послуг. Так як п. 1 ст. 1005 ЦК України встановлено, що агент діє за рахунок принципала, то рекомендується в тексті відразу обумовити, які саме витрати несе агент. Тут же можна прописати ліміт витрат.

Після закінчення агентування виконавець зобов’язаний підтвердити свої витрати. Всі докази повинні бути додані до звіту (п. 2 ст. 1008 ЦК РФ), хоча договором можна запропонувати і інший варіант оформлення.

Не знаєте свої права?

Підпишіться на розсилку Народний Советнік’. Безкоштовно, хвилина на прочитання, 1 раз в тиждень.

Умови про субагентами

Згідно ст.1009 ЦК України, в агентуванні допускається залучення субагентів. Субагентский договір, так само як і основний, укладається за правилами гл. 52 ГК РФ. Питання про субагентірованіі мати кілька варіантів вирішення:

 1. Заборона на залучення до виконання третіх осіб.
 2. Припис агенту обов’язки укласти субагентські договори. В цьому випадку умови субагентірованія можуть бути прописані в основній угоді.
 3. Надання агенту права на свій розсуд вирішувати, співпрацювати чи ні з іншими виконавцями. При цьому основні положення субагентской угоди можуть бути обумовлені в головному договорі.

Навіть залучаючи субагента, основний агент залишається відповідальним за всі дії третьої особи перед принципалом. Виняток становлять ситуації, коли в основній угоді узгоджується перелік субагентов. В такому випадку агент не відповідає ні за вибір, ні за ведення справ субагентами (п. 3 ст. 976, ст. 1011 ЦК РФ).

За загальним правилом субагент не має права укладати угоди від імені основного принципала. Однак якщо головним договором це дозволено, то агент в порядку передоручення може надати субагенту і такі повноваження (п. 2 ст. 1009 ЦК України).

винагорода агента

Агентський договір в будь-якому випадку є оплатній угодою. Такої позиції дотримуються суди і визнають умови щодо невиплати агентської винагороди незаконними (постанова ФАС Поволзької округу від 24.05.

2013 по справі № А55-6675 / 2012). Плата за послуги визначається або у твердій сумі, або із зазначенням способу розрахунку винагороди (якщо в момент підписання договору сторони не можуть вирішити питання про остаточний розмір).

При відсутності відомостей про ціну оплата буде здійснюватися виходячи зі звичайної вартості подібних послуг (ч. 2 ст. 1006 ЦК РФ). Відзначимо, що розмір винагороди агента повинен бути сумірний результатами наданих послуг, інакше суд відмовить у стягненні плати за роботу в повному обсязі (постанова ФАС Західно-Сибірського округу від 24.08.2006 № Ф04-5282 / 2006).

Пдв при оплаті послуг з агентування (загальний, ССО «доходи» і «доходи-видатки» та ін.)

Якщо агент є платником ПДВ, то в договорі слід визначити даний момент одним із таких способів:

 1. Вказати, що винагорода включає ПДВ. При цьому слід прописати, яка сума буде винагородою, а яка – податком, або просто позначити діючу податкову ставку.
 2. Відзначити, що оплата за угодою не включає ПДВ. В цьому випадку принципал зобов’язаний буде окремо сплатити пред’явлену агентом суму податку (п. 1 ст. 168 Податкового кодексу РФ (далі – НК РФ).

Коли агент не оплачує ПДВ (наприклад, якщо даний податок не стягується при спрощеному режимі оподаткування відповідно до гл. 26.2 НК РФ), про це також необхідно вказати в тексті угоди.

Якщо в договорі про ПДВ взагалі нічого не буде написано, суд може порахувати, що винагорода вказано з урахуванням податку. В такому випадку агент отримає свою оплату в меншому розмірі, ніж розраховував.

Зміна і розірвання агентського договору

Порядок зміни або припинення агентського договору регулюється загальними нормами цивільного законодавства. Таким же чином вирішується і розірвання угоди через суд. Що стосується одностороннього припинення договірних відносин, то за загальним правилом (п. 1 ст. 310 ЦК України) воно не допускається. Виняток становлять причини, передбачені законодавством.

Так, ст. 1010 ЦК України містить ряд норм, які можуть стати підставою для односторонньої відмови від договору:

 1. Якщо угода укладена на невизначений термін. Порядок такого припинення не прописаний в гл. 52 ГК РФ, але в силу ст. 1011 977, 1003, 1004 ЦК України сторона зобов’язана повідомити про своє рішення не менше ніж за 30 днів до дня розірвання угоди.
 2. У разі смерті агента або визнання його безвісно відсутнім. Також припиняються відносини, коли виконавець втрачає свою дієздатність повністю або частково.
 3. Якщо агент – індивідуальний підприємець визнаний банкрутом, у зв’язку з чим не може продовжувати надавати послуги агентування.

***

Отже, в залежності від виду агентування до нього можуть застосовуватися норми про доручення або комісії. Агентський договір завжди відшкодувальний, але винагороду має бути пропорційно результату наданої послуги. Істотною умовою угоди є її предмет.

Агентський договір з фізичною особою: зразок заповнення, зразок скачати

Агентським договір: скачать зразок з фізічною особою безкоштовно

Згідно з чинним законодавством (Глава 52 ЦК України) агентський договір – це угода, за якою одна сторона (агент) зобов’язується за винагороду здійснювати за дорученням іншої сторони (принципала) юридичні та інші дії від свого імені, але за рахунок принципала або від імені та за рахунок принципала.

У ролі принципала індивідуальний підприємець може виступати в разі, коли йому зручніше і вигідніше скористатися послугами посередників для реалізації власної або імпортованої продукції, ніж наймати співробітників для здійснення додаткових продажів, аналізу ринку, експедиції і доставки вантажів тощо.

Однак в малому бізнесі найбільш поширена ситуація, коли підприємець укладає з якоюсь компанією агентський договір з фізичною особою, яка є індивідуальним підприємцем, тобто виступає посередником.

Крім того, індивідуальний підприємець може взяти на себе не тільки обов’язок продажу продукції фірми, а й запропонувати свої послуги в залежності від напрямку діяльності, наприклад, проведення ринкового дослідження або рекламної компанії, – це хороша можливість для малого бізнесу заявити про себе і отримати замовлення на постійній основі.

При складанні агентського договору з фізичною особою важливо максимально чітко позначати його предмет: будь то конкретні дії агента з продажу продукції, юридичні або інші послуги, здача майна фірми в оренду тощо. Особливу увагу слід приділити, якщо в предметі договору фігурують складна техніка, комплектуючі , запчастини та ін.

Якщо в агентський договір з фіз. особою не прописані конкретні повноваження агента, то відповідно він може діяти без будь-яких обмежень з боку принципала.

При укладанні агентського договору з фізичною особою є два варіанти визначення статусу агента і, отже, сфери його відповідальності.

Агент може діяти від імені принципала, покладаючи відповідальність по всіх угодах на замовника, а може діяти самостійно.

У агентський договір з фізичною особою можливо передбачити, які угоди від імені кого будуть здійснюватися, пам’ятайте, що в тому числі і від цих умов буде залежати розмір винагороди агента.

Наприклад, в якості додаткових обмежень до агенту принципал може висунути вимогу звертатися з комерційними пропозиціями до замовників тільки за його письмовою згодою. Погоджуватися чи ні на подібні умови – справа підприємця.

Так чи інакше агент несе відповідальність за всі свої дії, тому важливо встановити форму звітності та періодичність інформування принципала.
Теж саме стосується і режиму оплати послуг агента, і регулярності таких платежів.

Як правило, до звіту додається список вироблених агентів витратою, тому в самому агентський договір з фізичною особою необхідно домовитися про те, які послуги будуть покриватися даними документів, а які – ні. Визначивши в договорі терміни виставлення принципалом заперечень, агент убезпечить себе від можливих раптових невдоволень і затримок в оплаті своїх послуг.

Для обох сторін не буде цікавий пункт агентського договору про взаємне обмеження прав щодо укладення аналогічних угод з іншими принципалами і з іншими агентами при збігу певних умов, наприклад, продукції, території діяльності тощо. Однак важливо мати на увазі, що пункт договору про обмеження кола замовників агента буде покликаний нікчемним.

Одним з прав агента є можливість укладення субагентской договору для реалізації основних завдань операції, проте в договорі може бути прописано і противне, якщо подібні умови неприйнятні для принципала.

Що стосується оподаткування подібних угод, то тут все просто: базою оподаткування для агента є сума отриманої винагороди, а принципал враховує витрати на оплату послуг агента в складі інших пов’язаних з виробництвом і реалізацією товарів і послуг. Не варто уникати агентських угод, тому що вони дуже зручні для підприємців і фірм часто вдаються до допомоги посередників. Їх основна перевага полягає в тому, що предметом договору може бути практично будь-який товар або послуга.

Агентський договір з фізичною особою

Агентським договором з фізичною особою, за своєю суттю, є угода, за умовами якої один з її учасників (агент) надає іншому учаснику (принципалу) послуги на платній основі.

Дії виконавця здійснюються в різних сферах діяльності (юридичної, економічної), від імені і за кошти, або від імені, за дорученням і за кошти принципала.

Такі умови обумовлені Цивільним кодексом РФ, Головою 52.

призначення договору

Індивідуальним підприємцям доцільно скористатися послугами агентів для реалізації та імпорту своєї продукції. Оплата послуг співробітників, які здійснюють моніторинг ринку, проведення продажів і організацію вантажоперевезень, обійдеться на порядок дорожче.

В умовах малого бізнесу підприємці часто використовують процедуру укладення агентських договорів з фізичною особою – підприємцем, виступаючи в ролі посередника між ним і компанією – постачальником.

У комплекс послуг, що надаються можуть входити:

 • зобов’язання по реалізації продукції;
 • моніторинг ринку;
 • просування товарів за допомогою реклами і т.п., що дозволить учасникам здійснювати співробітництво на постійній основі.

Права і зобов’язання агента і принципала

Зразок договору

Як в будь-якому іншому договорі, в агентській угоді має бути чітко визначений його предмет. Сторони можуть домовлятися про широкому переліку дій агента, що проводяться як в юридичній, так і в господарсько-економічній сфері. У зв’язку з цим всі основні послуги та їх матеріально-технічне забезпечення обумовлюються докладно.

Агентський договір, укладений з фізичною особою, передбачає два варіанти статусу агента з витікаючими зобов’язаннями і відповідальністю. Виконавець може представляти інтереси принципала і вчиняти дії від його імені, або здійснювати діяльність самостійно.

Сторони мають можливість домовитися про те, які саме угоди від чийого імені будуть укладені, і від цього буде залежати сума агентських. Прикладом особливого умови може бути така вимога принципала: всі звернення агента до замовників з комерційними пропозиціями повинні здійснюватися тільки з його письмового дозволу.

Фінансова звітність агента по зроблених операціях – важлива частина агентського договору. Умовами угоди повинні бути обговорені періодичність і форма надання даних по проведених операціях.

Звіт включає в себе весь перелік здійснених витрат, з підтверджуючими документами. Сторони повинні мати домовленість щодо покриття послуг агента.

Важливо визначити терміни виставлення претензій і заперечень з боку принципала, що дозволить своєчасно вирішувати спірні ситуації і захистить агента від проблем із затримкою виплат по наданим послугам.

У деяких випадках учасники агентського договору включають в текст угоди пункт про обмеження прав, і стосується він обох сторін. Відповідно до цього пункту, агент не має можливості здійснювати аналогічні дії з іншими принципалами, а замовник послуг – здійснювати їх з іншими агентами при збігу певних умов.

Агент має право на укладення субагентской угоди, якщо це доцільно для виконання основних завдань по угоді. Така умова має бути обумовлено сторонами, так як для принципала воно може виявитися неприйнятним.

Оподаткування за агентськими договорами проводиться відповідно до загальних правил. Базою для обчислення податків вважається виплачене винагороду за надані послуги.

У своїй звітності принципал відображає витрати на агента в числі витрат, побічно пов’язаних з виробництвом продукції і продажами.

Агентська угода є зручним фінансовим інструментом для його учасників, оскільки надає широкі можливості і повноваження при реалізації робіт, послуг товарів.

Зразок агентського договору з фізичною особою індивідуальним підприємцем завантажити (Розмір: 49,0 KiB | Завантажень: 3 102)

Бланк агентського договору з фізичною особою на вчинення фактичних дій скачати (Розмір: 39,0 KiB | Завантажень: 4 727)

РђРіРμРЅС,СЃРєРёР№ РґРѕРіРѕРІРѕСЂ

Р ‘РґРμР№СЃС,РІСѓСЋС ‰ РμРј СЂРѕСЃСЃРёР№СЃРєРѕРј Р · Р ° РєРѕРЅРѕРґР ° С,РμР »СЊСЃС,РІРμ Р ° РіРμРЅС,СЃРєРёР№ РґРѕРіРѕРІРѕСЂ Р · Р ° РЅРёРјР ° РμС, СЃР ° РјРѕСЃС,РѕСЏС,РμР» СЊРЅРѕРμ РјРμСЃС , Рѕ РЅР ° СЂСЏРґСѓ СЃВ С,РёРїРѕРІС <РјРё РґРѕРіРѕРІРѕСЂР ° РјРёВ РїРѕСЂСѓС ‡ РμРЅРёСЏ Ре РєРѕРјРёСЃСЃРёРё, РЅРμ СЃРѕРІРїР ° РґР ° СЏ РЅРμ СЃ РѕРґРЅРёРј РёР · РЅРёС ….

РџСЂРμждРμ З ‡ РμРј Р · Р ° РєР »СЋС ‡ РёС,СЊ Р ° РіРμРЅС,СЃРєРёР№ РґРѕРіРѕРІРѕСЂ РЅР ° РѕРєР ° Р · Р ° РЅРёРμ СѓСЃР» СѓРі, СЃР »РμРґСѓРμС, РѕР · РЅР ° РєРѕРјРёС,СЊСЃСЏ СЃ РμРіРѕ РѕРїСЂРμРґРμР »РμРЅРёРμРј: Р ° РіРμРЅС,СЃРєРёР№ РґРѕРіРѕРІРѕСЂ – СЌС,Рѕ С,Р ° РєРѕР№ РґРѕРіРѕРІРѕСЂ, РїРѕ РєРѕС,РѕСЂРѕРјСѓ РѕРґРЅР ° СЃС,РѕСЂРѕРЅР ° (Р ° РіРμРЅС,) РѕР ± СЏР · СѓРμС,СЃСЏ Р · Р ° РІРѕР · РЅР ° РіСЂР ° ждРμРЅРёРμ СЃРѕРІРμСЂС € РёС,СЊ РїРѕ РїРѕСЂСѓС ‡ РμРЅРёСЋ РґСЂСѓРіРѕР№ СЃС,РѕСЂРѕРЅС <(РїСЂРёРЅС † РёРїР ° Р »Р °) СЋСЂРёРґРёС ‡ РμСЃРєРёРμ Ре РёРЅС <Рμ РґРμР№СЃС,РІР СЏ РѕС, СЃРІРѕРμРіРѕ РёРјРμРЅРё, РЅРѕ Р · Р ° СЃС ‡ РμС, РїСЂРёРЅС † РёРїР ° Р »Р ° Р» РёР ± Рѕ РѕС, РёРјРμРЅРё Ре Р · Р ° СЃС ‡ РμС, РїСЂРёРЅС † РёРїР ° Р »Р °.

РџСЂРμРґРјРμС,РѕРј Р ° РіРμРЅС,СЃРєРѕРіРѕ РґРѕРіРѕРІРѕСЂР ° РЅР ° РѕРєР ° Р · Р ° РЅРёРμ СѓСЃР »СѓРі, РјРѕРіСѓС, Р ± С <С,СЊ РєР ° Рє РґРμР№СЃС,РІРёСЏ СЃРґРμР» РѕС ‡ РЅРѕРіРѕ С,РёРїР °, С,Р ° Рє Ре РґРμР№СЃС,РІРёСЏ, РЅРμ СЏРІР »СЏСЋС ‰ РёРμСЃСЏ С,Р ° РєРѕРІС <РјРё, СЃ РєРѕС,РѕСЂС <РјРё, РѕРґРЅР ° РєРѕ, С,Р ° РєР¶Рμ СЃРІСЏР · Р ° РЅРЅС < С,Рμ РёР »Ре РёРЅС <Рμ РїСЂР ° РІРѕРІС <Рμ РїРѕСЃР» РμРґСЃС,РІРёСЏ. РџСЂРμРґРјРμС,РѕРј Р ° РіРμРЅС,СЃРєРѕРіРѕ РґРѕРіРѕРІРѕСЂР ° РјРѕРіСѓС, Р ± С <С,СЊ Ре С,Р ° РєРёРμ РґРμР№СЃС,РІРёСЏ, РєРѕС,РѕСЂС <Рμ РїСЂР ° РІРѕРІС <С … РїРѕСЃР »РμРґСЃС,РІРёР№ РІРѕРѕР ± З ‰ Рμ РЅРμ РІС <Р · С <РІР ° СЋС,. РўР ° РєРѕРІС <, РЅР ° РїСЂРёРјРμСЂ, РґРμР№СЃС,РІРёСЏ РїРѕ СЂРμРєР »Р ° РјРμ С,РѕРІР ° СЂР ° В РёР» Ре СѓСЃР »СѓРі, РєРѕС,РѕСЂС <Рμ РЅРёРєР ° РєРѕРіРѕ РѕС,РєР» РёРєР ° СЃРѕ СЃС , РѕСЂРѕРЅС <РїРѕРєСѓРїР ° С,РμР »РμР№ РјРѕРіСѓС, Ре РЅРμ РІС <Р · РІР ° С,СЊ.РўР ° РєРёРμ РґРμР№СЃС,РІРёСЏ РёРЅРѕРіРґР ° РЅР ° Р · С <РІР ° СЋС, С” Р ° РєС , РёС ‡ РμСЃРєРёРјРё, Р ° СЃВ РґРѕРіРѕРІРѕСЂРѕРј РЅР ° СЂРμРєР »Р ° му можно РѕР · РЅР ° РєРѕРјРёС,СЊСЃСЏ РїРѕ СЃСЃС <Р» РєРμ. РЎР »РμРґСѓРμС, РёРјРμС,СЊ РІ РІРёРґСѓ, С ‡ С,Рѕ РїРѕ Р ° РіРμРЅС,СЃРєРѕРјСѓ РґРѕРіРѕРІРѕСЂСѓ, Р ° РіРμРЅС, РІСЃРμРіРґР ° С … РѕР · СЏР№СЃС,РІРμРЅРЅРѕ СЃР ° РјРѕСЃС,РѕСЏС,РμР» РμРЅ, РІСЃРμРіРґР ° РІС <СЃС,СѓРїР ° РμС, РєР ° Рє СЃР ° РјРѕСЃС,РѕСЏС,РμР »СЊРЅС <Р№ СЃСѓР ± СЉРμРєС, РіСЂР ° ждР° РЅСЃРєРѕРіРѕ РѕР ± РѕСЂРѕС,Р °, РЅРμР · Р ° РІРёСЃРёРјРѕ РѕС, С, РѕРіРѕ, РґРμР№СЃС,РІСѓРμС, Р »Ре РѕРЅ РѕС, СЃРѕР ± СЃС,РІРμРЅРЅРѕРіРѕ РёРјРμРЅРё РёР» Ре РѕС, РёРјРμРЅРё РїСЂРёРЅС † РёРїР ° Р »Р °. РџСЂРё СЌС,РѕРј, РєР ° Рє Р ± С <РЅРμ РІС <СЃС,СѓРїР ° Р »Р ° РіРμРЅС, РІ РѕС,РЅРѕС € РμРЅРёСЏС … СЃ С,СЂРμС,СЊРёРјРё Р» РёС † Р ° РјРё, СЌРєРѕРЅРѕРјРёС ‡ РμСЃРєРёР№ СЂРμР · СѓР »СЊС,Р ° С, СЃРѕРІРμСЂС € РμРЅРЅС <С … РёРј СЃРґРμР» РѕРє, РЅР ° РїСЂРёРјРμСЂ РѕРґРѕР ± СЂРμРЅРЅР ° СЏВ Р · Р ° СЏРІРєР ° РЅР ° РєСЂРμРґРёС,, РІСЃРμРіРґР ° РїР ° РґР ° РμС, РЅР ° РїСЂРёРЅС † РёРїР ° Р »Р °.

РћСЃРЅРѕРІРЅС <Рμ СѓСЃР »РѕРІРёСЏ Р ° РіРμРЅС,СЃРєРѕРіРѕ РґРѕРіРѕРІРѕСЂР °

РђРіРμРЅС,СЃРєРёР№ РґРѕРіРѕРІРѕСЂ РѕР ± СЂР ° Р · РμС † РєРѕС,РѕСЂРѕРіРѕ можно СЃРєР ° С ‡ Р ° С,СЊ, РІРєР »СЋС ‡ Р ° РμС, РІ СЃРμР ± СЏ СЃС,РѕСЂРѕРЅС <- Р ° РіРμРЅС, Ре РїСЂРёРЅС † РёРїР ° Р ».

Р ‘РєР ° С ‡ РμСЃС,РІРμ РїСЂРёРЅС † РёРїР ° Р »Р ° Ре Р ° РіРμРЅС,Р ° РјРѕР¶РμС, РІС <СЃС,СѓРїР ° С,СЊ Р» СЋР ± РѕР№ СЃСѓР ± СЉРμРєС, РіСЂР ° Р ¶РґР ° РЅСЃРєРѕРіРѕ РїСЂР ° РІР ° (РєР ° Рє Р ° РіРμРЅС,СЃРєРёР№ РґРѕРіРѕРІРѕСЂ СЃ С “РёР · РёС ‡ РμСЃРєРёРј Р» РёС † РѕРј, С,Р ° Рє Ре СЃ СЋСЂРёРґРёС ‡ РμСЃРєРёРј), РѕР ± Р »Р ° РґР ° СЋС ‰ РёР№ РґРμРμСЃРїРѕСЃРѕР ± РЅРѕСЃС,СЊСЋ.В

РџСЂРμРґРјРμС,РѕРј Р ° РіРμРЅС,СЃРєРѕРіРѕ РґРѕРіРѕРІРѕСЂР ° РЅР ° СѓСЃР »СѓРіРё, СЏРІР» СЏРμС,СЃСЏ РѕРєР ° Р · Р ° РЅРёРμ РїРѕСЃСЂРμРґРЅРёС ‡ РμСЃРєРёС … СѓСЃР »СѓРі.

РќРёРєР ° РєРёС … РѕРіСЂР ° РЅРёС ‡ РμРЅРёР№ РїРѕ СЂРѕРґСѓ Ре С … Р ° СЂР ° РєС,РμСЂСѓ РґРμР№СЃС,РІРёР№, СЃРѕРІРμСЂС € Р ° РμРјС <С … Р ° РіРμРЅС,РѕРј, Р · Р ° РєРѕРЅРѕРј РЅРμ РїСЂРμРґСѓСЃРјРѕС , СЂРμРЅРѕ, С ‡ С,Рѕ РїРѕР · РІРѕР »СЏРμС, РїСЂРёРЅС † РёРїР ° Р» Сѓ РїРѕСЂСѓС ‡ Р ° С,СЊ Р ° РіРμРЅС,Сѓ РѕСЃСѓС ‰ РμСЃС,РІР »РμРЅРёРμ Р» СЋР ± С <С … РґРμР№ СЃС,РІРёР№.В

Р-Р ° РєР »СЋС ‡ РёС,СЊ Р ° РіРμРЅС,СЃРєРёР№ РґРѕРіРѕРІРѕСЂ, РЅРμ С,Р ° Рє СЃР» ожно, СЃРїРμС † РёР ° Р »СЊРЅС <С … С,СЂРμР ± РѕРІР ° РЅРёР№ РїРѕ З “РѕСЂРјРμ Р · Р ° РєР» СЋС ‡ РμРЅРёСЏ Р ° РіРμРЅС,СЃРєРѕРіРѕ РґРѕРіРѕРІРѕСЂР ° Р · Р ° РєРѕРЅРѕРј РЅРμ РїСЂРμРґСѓСЃРјРѕС,СЂРμРЅРѕ. РћРґРЅР ° РєРѕ, РјС <РґР ° РμРј СЃРєР ° С ‡ Р ° С,СЊ Р ° РіРμРЅС,СЃРєРёР№ РґРѕРіРѕРІРѕСЂ РѕР ± СЂР ° Р · РμС † РїСЂРμРґСЃС,Р ° РІР »РμРЅ РІС <С € Рμ.

РђРіРμРЅС,СЃРєРёР№ РґРѕРіРѕРІРѕСЂ РЅР ° РѕРєР ° Р · Р ° РЅРёРμ СѓСЃР »СѓРі, РІРєР» СЋС ‡ Р ° РμС, РІ СЃРμР ± СЏ С ‡ РμС,РєРёРμ РѕР ± СЏР · Р ° РЅРЅРѕСЃС,Рё СЃС,РѕСЂРѕРЅ.

РўР ° Рє, РѕСЃРЅРѕРІРЅРѕР№ РѕР ± СЏР · Р ° РЅРЅРѕСЃС,СЊСЋ Р ° РіРμРЅС,Р ° СЏРІР »СЏРμС,СЃСЏ РІС <РїРѕР» РЅРμРЅРёСЏ РїРѕСЂСѓС ‡ РμРЅРёСЏ РІ СЃРѕРѕС,РІРμС,СЃС,РІРёРё СЃ СѓСЃР »РѕРІРёСЏРјРё Р · Р ° РєР »СЋС ‡ РμРЅРЅРѕРіРѕ Р ° РіРμРЅС,СЃРєРѕРіРѕ РґРѕРіРѕРІРѕСЂР ° Ре СѓРєР ° Р · Р ° РЅРёСЏРјРё РїСЂРёРЅС † РёРїР ° Р» Р °.

Р ‘СЃРІРѕСЋ РѕС ‡ РμСЂРμРґСЊ, РїСЂРёРЅС † РёРїР ° Р »РѕР ± СЏР · Р ° РЅ СѓРїР» Р ° С,РёС,СЊ Р ° РіРμРЅС,Сѓ РІРѕР · РЅР ° РіСЂР ° ждРμРЅРёРμ Ре РІРѕР · РјРμСЃС,РёС, СЊ РїРѕРЅРμСЃРμРЅРЅС <Рμ РёРј РїСЂРё РёСЃРїРѕР »РЅРμРЅРёРё РїРѕСЂСѓС ‡ РμРЅРёСЏ СЂР ° СЃС … РѕРґС <.

Р Р ° Р · РјРμСЂ Ре РїРѕСЂСЏРґРѕРє РІС <РїР »Р ° С, РІРѕР · РЅР ° РіСЂР ° ждРμРЅРёСЏ РѕРїСЂРμРґРμР» СЏРμС,СЃСЏ Р ° РіРμРЅС,СЃРєРёРј РґРѕРіРѕРІРѕСЂРѕРј РЅР ° СѓСЃР »СѓРіРё СЂР ° Р · Р» РёС ‡ РЅРѕРіРѕ СЂРѕРґР °.

Р Р ° СЃС,РѕСЂР¶РμРЅРёРμ Р ° РіРμРЅС,СЃРєРѕРіРѕ РґРѕРіРѕРІРѕСЂР °

РќР ° СЂСЏРґСѓ СЃ РѕР ± С ‰ РёРјРё РѕСЃРЅРѕРІР ° РЅРёСЏРјРё, СЂР ° СЃС,РѕСЂР¶РμРЅРёРμ Р ° РіРμРЅС,СЃРєРѕРіРѕ РґРѕРіРѕРІРѕСЂР °, РјРѕР¶РμС, РІРѕР · РЅРёРєРЅСѓС,СЊ РІ СЃР »РμРґСЃС,РІРёРё РѕС,РєР ° Р · Р ° РѕРґРЅРѕР№ РёР· сторон РѕС‚ исполнения РґРѕРіРѕРІРѕСЂР°, заключенного без определения СЃСЂРѕРєР° его действия Рё СЂСЏРґР° РґСЂСѓРіРёС… причин (СЃС ‚. 1010 ГК Р Р¤).

РЎС,РѕРёС, СѓРїРѕРјСЏРЅСѓС,СЊ, С ‡ С,Рѕ РїСЂР ° РІР ° РїСЂРёРЅС † РёРїР ° Р »Р ° РїРѕ Р ° РіРμРЅС,СЃРєРѕРјСѓ РґРѕРіРѕРІРѕСЂСѓ РјРѕРіСѓС, РїРμСЂРμС … РѕРґРёС,СЊ РІ РїРѕСЂСЏРґРєРμ РїСЂР ° РІРѕРїСЂРёРμРјСЃС,РІР °, Р ° РїСЂР ° РІР ° Р ° РіРμРЅС,Р °, РЅРμ РјРѕРіСѓС,. Р “Р» СЏ РїРμСЂРμРґР ° С ‡ Ре РїСЂР ° РІ Р ° РіРμРЅС,Р ° РїРѕ РґРѕРіРѕРІРѕСЂСѓ РЅРμРѕР ± С … РѕРґРёРјРѕ СЃРѕРіР »Р ° СЃРёРμ РїСЂРёРЅС † РёРїР ° Р» Р °.

Агентський договір: завантажити зразок з фізичною особою безкоштовно

Коменти: 18

На даній сторінці ви можете завантажити актуальну і найбільш повну форму агентського договору (в даному випадку з фізичною особою) і дізнатися особливості його укладення. Якщо ж вам потрібен агентський договір з юр. особою або ІП, то його можна підредагувати.

Згідно з агентською угодою , однією стороною (агентом) за винагороду має бути скоєно за дорученням другої сторони (принципала) якусь правову дію (або дії).

Агентський договір

Агентський договір схожий на договір доручення і на договір комісії.

Предметом договору є як різні види дій з юридичними наслідками, так і інші види фактичних дій. Такого немає ні в комісійному договорі, ні в договорі доручення.

Наприклад, агентом не тільки укладаються угоди, але і здійснюється проведення переговорів, опитувань, організація виставок, рекламних кампаній і т.д.

Таким чином, предмет цього договору складають і додаткові види дій (не тільки юридичні).

Предметом може виступати також ще одна обставина. І агентом, і принципалом можуть обмежуватися дії одного з обслуговування інших клієнтів. Також, агентський договір завжди є триваючим.

Відповідно до характеристики, договір є консенсуальним, оплатним і двосторонньо-зобов’язуючим.

Сторонами договору можуть бути будь-які суб’єкти цивільного права. Для фізичних осіб обов’язковою умовою є повна дієздатність.

Форма договору повинна відповідати загальним правилам про форму угод. Якщо форма письмова, з відбитими агентськими повноваженнями, – то у принципала немає прав заявляти про відсутність у агента необхідних повноважень (якщо ним не буде доведено про знання третьої особи, яка уклала угоду з агентом, про обмеження агентських повноважень).

Терміни агентського договору можуть бути як певними, так і невизначеними. Якщо строк не зазначений, то у будь-якого боку є право відмови від його виконання в будь-який часовий період.

Правильне складання агентського договору:

Коли складається агентський договір, повинні враховуватися деякі важливі моменти:

 1. Повинен бути зазначений предмет договору – тобто, що саме робитиме агент.
 2. Повинно бути зазначено, від чийого імені агентом укладаються угоди: від свого або принципала (можливий змішаний спосіб).
 3. Зазначення строку договору: може бути терміновим або безстроковим.
 4. Агентська звітність за всі виконані дії (звітність по порядку діяльності, включення документів, що підтверджують витрати агента).
 5. Виплата винагороди за договором (якщо такий пункт відсутній – винагорода виплачується виходячи з середньоринкової вартості схожих послуг).
 6. Пункт, що обмежує права сторін (наприклад, вказівка ​​заборони агенту на укладення аналогічних договорів з іншими принципалами).
 7. Пункт про те, чи можна чи ні укладати субагентский договір (укладення угод субагентом можливо тільки при передоверии).
 8. Причини припинення договору (всі варіанти, які влаштують боку).
 9. За виконану роботу може складатися агентський звіт, якщо про це сказано в договорі.

Завантажити зразок / форму агентського договору ви можете нижче:

Завантажити зразок агентського договору (з фізичною особою) (в форматі Doc, редагується в Word)

Документи на сайті Як зарабативать.ру завжди актуальні.
Увага! Якщо помітили помилку чи неактуальність документа, повідомте в коментарях.

Агентський договір на надання посередницьких послуг з фізичною особою в 2019 році – завантажити бланк, зразок, ГК РФ, ПДФО, форма, ПДВ, таксі, облік

Часто бувають ситуації, коли для виконання певних робіт потрібна наявність спеціальних навичок. У Росії широкого поширення набули фірми, які надають свої послуги за грошову винагороду.

При цьому рід діяльності може бути, як вузьконаправленим, так і широкопрофільним, що зазвичай зустрічається в крупних агентствах.

Що це таке

Агентський договір – посередницький договір, укладений між двома сторонами, який зобов’язує агента виконувати доручення принципала. При цьому принципал зобов’язується оплачувати надані агентом послуги. Виконавець може виконувати всі доручення і інші дії під своїм ім’ям або від імені самого замовника.

Основною відмінністю агентського договору від інших полягає в тому, що при агентський договір виконавець не створює щось матеріальне, а виробляє надання певних послуг, як вузької, так і широкої спрямованості. Наприклад, при укладенні звичайного договору з фірмою та надає послуги з перевезення будь-якого товару.

При агентський договір фірма-виконавець виробляє висновок ще одного договору від імені замовника з організацією, яка займається вантажоперевезеннями.

Найчастіше предметом договору є різні види юридичних дій, тобто агент виступає в ролі посередника між замовником і ще однією фірмою. Агент може не тільки укладати угоди, а й домовлятися про проведення переговорів, соціальних опитувань, оренді виставкових залів і проведенні рекламних компаній.

За умовами агентського договору сторони можуть обмежити дії один одного з надання послуг іншим клієнтам. Крім цього, такий договір практично завжди носить довгостроковий характер.

В якості сторін, між якими укладається договір, можуть виступати будь-які суб’єкти цивільного права.

При укладанні договору з фізичною особою необхідно дотримання обов’язкової умови – на момент складання і підписання договору фізична особа повинна бути повністю дієздатним. В протилежному випадку договір буде вважатися недійсним.

При складанні агентського договору може бути вказаний певний або невизначений термін його дії. У другому випадку будь-яка сторона отримує можливість на припинення співпраці і написання відмови в будь-який час.

Агентський договір в повній мірі регулюється Цивільним Кодексом. У главі 52 повністю розписані норми взаємодії між сторонами, а також вказані межі, в межах яких повинен бути укладений договір.

Для того, щоб при складанні договору замовник через незнання не порушив власні права, рекомендується завчасно ознайомитися з усіма розділами ГК.

Основна інформація відображена в статтях:

1005 що це таке, і в яких ситуаціях допустимо використання агентського договору
1006 що таке агентську винагороду за виконання певного виду робіт, і як його призначити
1007 основні права і обов’язки замовника і виконавця

Крім цього, в процесі складання договору замовник має право звернутися за допомогою фахівця, з метою уникнення внесення некоректної або суперечить законодавству інформації.

Даний вид договору має безліч особливостей, що стосуються виконавця. У зв’язку з цим замовник має право вимагати повного звітування щодо всієї виконану роботу з боку агента.

Форма і його зміст

Форма агентського договору повинна відповідати всім вимогам, що пред’являються для документів при оформленні угоди. Договір укладається тільки в письмовому вигляді. У ньому повинні бути відображені всі основні моменти, на яких відбувається укладення угоди.

Бланк договору можна скачати тут.

Агентський договір повинен включати в себе розділи, в яких відображається інформація:

 • про предмет угоди;
 • про надання права на здійснення діяльності;
 • про порядок проведення розрахунків і способах оплати наданих послуг;
 • про способи і ситуаціях, при яких здійснюється повернення товару постачальнику;
 • про права та обов’язки кожної зі сторін угоди;
 • про відповідальність, яку понесе сторона, яка не виконала умови договору;
 • про обставини, що сталися в силу непередбачених ситуацій, наприклад, стихійних лих;
 • про причини і способи припинення дії договору;
 • про способи вирішення ймовірних спорів;
 • про термін дії документа і тривалості угоди;
 • про доповнення і зміни;
 • про юридичну адресу та реквізити, на які буде здійснюватися переказ грошових коштів.

Закінчуватися документ повинен датою складання і підписами кожної зі сторін. Варто врахувати, якщо в договорі буде значитися підпис тільки однієї сторони, то він визнається недійсним.

Договір може бути складений, як на комп’ютері, так і від руки. При цьому він зобов’язаний утримувати тільки достовірну інформацію. Підписання угоди можливо тільки уповноваженою особою.

При складанні договору необхідно детально розписувати кожен з пунктів. Це дозволить в подальшому уникнути можливих розбіжностей між виконавцем і замовником, а також усуне небажані витрати.

 • У шапці документа повинна міститися інформація про місце і дату його складання, а також про сторонах, між якими відбувається укладення договору.
 • Якщо одна зі сторін представлена ​​не самим власником, а законним представником, то в договорі повинні вказувати нормативні акти чи інші документи, які наділяють громадянина даним правом.
 • Далі повинна міститися інформація:
 • про предмет договору. В даному пункті необхідно вказати, для яких цілей принципал здійснює найм агента. У цьому ж пункті вказується, від чийого імені буде діяти агент, можливо вказівку змішаного типу;
 • про права та обов’язки кожної зі сторін. До складання розділу варто поставитися відповідально, так як саме на його основі буде здійснюватися діяльність кожної зі сторін. Крім цього, дане положення може бути використано при вирішенні конфліктних ситуацій, що виникають в процесі виконання агентом посадових обов’язків;
 • про винагороди, на які може розраховувати агент при виконанні запропонованих договором дій. Якщо даного пункту немає, то винагорода розраховується з урахуванням середньоринкової вартості послуг подібного типу;
 • про відповідальність кожної зі сторін;
 • про термін, на який укладається договір. Він може бути, як терміновим, так і безстроковим. Другий варіант є найбільш частим. При цьому, якщо термін дії договору не вказано, то кожна сторона може розірвати домовленість в будь-який час;
 • про порядок документообігу між сторонами;
 • про конфіденційність;
 • про обмеження прав кожної зі сторін. В даному пункті принципал може заборонити агенту укладати аналогічні договори з іншими принципалами. Тут же може бути вказана інформація про укладення субагентской договору;
 • про причини, за якими може бути розірваний договір;
 • про способи оплати.

В кінці документа повинні бути вказані реквізити та підписи кожної зі сторін договору. При необхідності в кінці документа вказується на наявність додатка.

За бажанням сторін перелік інформації, зазначеної в пунктах договору, може бути розширений. При цьому, всі дані повинні бути схвалені кожної зі сторін.

Зразок заповнення:

порядок укладення

Попередньо принципал шукає агента і вибирає собі більш відповідну кандидатуру з фірм, що надають послуги. Далі слід перевірка агента по всіх базах, в тому числі його ліцензування.

Після цих процедур складається договір, на основі всіх вимог сторін. Після узгодження всіх пунктів документ має копії, які знаходяться у кожної сторони до закінчення співпраці. Договір вважається дійсним тільки після запевнення і підписів.

Предмет договору та істотні умови

Незважаючи на те, що на законодавчому рівні не передбачена точна форма, по якій повинен складатися договір, в нього обов’язково повинні бути включені істотні умови, в тому числі:

 • термін, на який здійснюється укладення угоди;
 • ціна договору;
 • обмеження прав кожної зі сторін;
 • спосіб, за яким вестиметься облік, а також формуватися звіти.

Всі моменти повинні бути прописані в договорі і погоджені з усіма сторонами. Підпис ставиться тільки після від регулювання всіх умов. Це потрібно для дотримання прав учасників договору.

Тільки після всіх процедур активується агентський договір на надання посередницьких послуг з фізичною особою, який гарантуватиме виконання своїх зобов’язання кожної зі сторін угоди.

Оподаткування має кілька особливостей щодо стандартної форми. З агентських виплат податки не утримуються.

За законодавством прінціпіал зобов’язується самостійно гасити податкові виплати. Будь-яке відхилення від податків призведе до штрафних санкцій. При цьому форма оподаткування у агента і його клієнта різна за структурою.

ПДФО

Виплатами ПДФО займається прінціпіал. Агента вони не стосуються. Стандартним розміром ПДФО є 30%, але не більше 50% перераховуються виплат.

ПДВ

З ПДВ компенсовані кошти агенту не враховуються. При цьому, якщо особа не є резидентом РФ, то виплачувати не потрібно. За всіма резидентам РФ платити доведеться.

для таксі

Договір між фірмою, що надає послуги з перевезення громадян, і фізичною особою складається аналогічним чином і з урахуванням тих же правил, що і при звичайному агентський договір.

розірвання

Всі причини, за якими може бути розірвано договір, зазвичай прописуються в самому документі.

Якщо даного пункту немає, то причиною для припинення дії документа можуть послужити:

 • закінчення терміну, на який укладався договір;
 • особиста ініціатива однієї зі сторін;
 • банкрутство однієї зі сторін;
 • визнання агента на момент підписання угоди недієздатним;
 • смерть або визнання безвісно відсутнім виконавця.

Сторони можуть на свій розсуд вказати додаткові причини, в тому числі невиконання обов’язків однієї зі сторін або неякісне надання послуг.

Агентський договір укладається в разі необхідності виконання певних дій. При цьому, в ролі замовника може виступати фізособи, а виконавця спеціальна фірма, що надає широкопрофільні послуги.

Сам договір повинен містити максимальну кількість інформації про умови угоди. Надалі це допоможе уникнути конфліктних ситуацій. Розірвання договору можливий в будь-який момент за ініціативою однієї зі сторін.

Відео по темі:

Увага!

 • У зв’язку з частими змінами в законодавстві інформація часом застаріває швидше, ніж ми встигаємо її оновлювати на сайті.
 • Всі випадки дуже індивідуальні і залежать від безлічі факторів. Базова інформація не гарантує рішення саме Ваших проблем.

Тому для вас цілодобово працюють БЕЗКОШТОВНІ експерти-консультанти!

ЗАЯВКИ ТА ДЗВІНКИ ПРИЙМАЮТЬСЯ ЦІЛОДОБОВО і БЕЗ ВИХІДНИХ ДНІВ.