Аналіз конкурентів в яндекс директ

0
170

Успіх контекстної реклами в Yandex безпосередньо залежить від якості оформлення оголошень і точно підібраних ключових слів. Другий пункт дуже трудомісткий.

Щоб уникнути помилок, заощадити час і витрати на тестування, можна використовувати чужий досвід – ключові слова конкурентів Директ.

Для цього є спеціальні онлайн-сервіси та програми, що збирають статистику по публікованих оголошеннях в пошуку Яндекса за різноманітними запитами.

Як дізнатися ключові слова конкурентів в Ю Я

Процес вивчення конкурентів досить трудомісткий. Текст та оформлення креативів можна подивитися вручну, навіть час показу можна спробувати відстежити самостійно. Але за якими ключовими словами твій конкурент збирає трафік ти сам дізнатися не зможеш.

Адже для цього потрібно вже мати у своєму розпорядженні великим списком ключових фраз і щодня робити «знімок» видачі Yandex за всіма цими запитами, заносячи в базу і результати пошуку і вміст реклами Яндекс.

Директ для кожного запиту, в тому числі посилання і домени рекламодавців.

Щоб збирати таку інформацію потрібні спеціальні скрипти, які працюють на потужних веб-серверах, підключених до інтернету швидкісними каналами. Тому єдиний спосіб підглянути, як рекламуються конкуренти – скористатися одним із сервісів збору ключових слів по домену.

Потрібно підібрати ключову фразу, яка підходить твоєму товару чи послуги і ввести її в пошуку Yandex. Разом з результатами пошуку ти побачиш рекламні оголошення по цьому запиту. Посилання цих оголошень допоможуть визначити домени твоїх конкурентів.

Аналіз конкурентів в Яндекс Директ

Приклад збору інформації за ключовими фразами конкурентів за допомогою сервісу advse.ru:

 • Відкрий сайт https://advse.ru.
 • Введи в лівому вікні ключову фразу і натисни кнопку отримати сайти конкурентів. Аналіз конкурентів в Яндекс Директ
 • Внизу з’явиться список сайтів. Клікай по потрібним, щоб додати їх в завдання для аналізу.
 • Натисни кнопку «Отримати запити конкурентів».
 • На сайті з’явиться кілька окремих списків ключових слів (згруповані по ефективності).

Також можна на сайті advodka.com ввести домен свого конкурента і отримати звіти по його контекстній рекламі, як по ключових запитах, так і по всіх оголошеннях.

Аналіз конкурентів в Яндекс Директ

Програми для підбору ключових слів конкурентів в Ю Я

Сервіси збирають інформацію про рекламу Яндекс.Директ одним з двох способів: з плагінів в браузерах великого числа користувачів або щодня виконуючи парсинг головною або декількох перших сторінок Yandex з результатами пошуку за великим списком запитів (мільйони ключових фраз).

Ефективним інструментом вивчення конкурентів є програма DirectEditor. Вона створена для створення і управління рекламними кампаніями в Яндекс.Директ. Але серед численних функцій DirectEditor є дуже корисна: «Аналіз конкурентів».

За тим ключовими словами, що ти вказав для своєї кампанії програма знаходить інших рекламодавців і показує їх домени.

Для кожного домена надається статистика по всім ключовим словами, використовуваним в Ю Я, позиції оголошення в спецрозміщенні або блоці гарантованих показів, кількість показів і кліків.

Аналіз конкурентів в Яндекс Директ

Також зібрати ключові слова конкурентів в Яндекс Директ тобі допоможуть такі онлайн-сервіси:

 • advODKA – сервіс відстежує результати пошуку ТОП 20 і контекстну рекламу для двох регіонів: Москва і Санкт-Петербург. Для доменів показуються ключові запити в Ю Я, їх частотність, а також заголовки, тексти та URL оголошень. Тарифи від 980 до 3980 рублів на місяць.
 • Advse PRO – збирає дані за допомогою безкоштовного пошукового тулбару Neiron Search Tools (аудиторія приблизно півмільйона користувачів). Сервіс дозволяє аналізувати рекламні кампанії за вказаними запитам, знаходити по ним конкурентів і збирати всі ключові слова, за якими конкуренти публікують оголошення в Ю Я. Є безкоштовний демо-режим з обмеженим числом результатів. Платні тарифи: 1500 рублів в рік (дозволений аналіз двох сайтів) і необмежений 5000 рублів в рік. Інформація оновлюється раз на тиждень.
 • SpyWords – збирає інформацію, скануючи видачу пошукових систем (вивчається перші 50 результатів по 23 мільйонам запитів). За допомогою цього сервісу ти можеш знайти конкурентів, переглянути їх оголошення і зібрати ключові слова. Для кожного запиту показується відповідне оголошення, позиція в рекламному блоці, число показів в місяць і кількість конкурентів в Ю Я за цим ключовим словом. Дані оновлюються кожні 30 днів. Є два тарифи: Pro посилання – 1 950 рублів на місяць і Unlim за 4 950 рублів / міс.
 • Serpstat – онлайн-сервіс аналізу пошукової видачі і контекстної реклами Яндекса по першим 50 позиціях пошуку для Москви і для Санкт-Петербурга. База запитів для збору статистики – більше 18 мільйонів фраз. Дані по доменах і їх ключовими словами в контекстній рекламі оновлюються щодня. Для кожного ключового слова конкурента в таблиці вказана позиція оголошення в блоці і число показів. Перші десять рядків у звіті можна подивитися безкоштовно. Платні тарифи коштують від $ 19 до $ 2500 в місяць в залежності від потрібного функціоналу, кількості запитів на добу і рядків у звіті.

Аналіз конкурентів в Яндекс Директ

Крім ключових слів, дані сервіси дозволяють порівнювати кілька конкуруючих в Ю Я доменів і аналізувати їх стратегію реклами.

Відгуки по використанню програм для перегляду ключових конкурентів

Нижче представлені кілька відгуків фахівців з арбітражу про використання інструментів збору ключових слів конкурентів Директ:

 • Wildo написав, що Spywords це «російський Semrush якого майстра так чекали». За допомогою даного сервісу вдалося за день Спарс з конкурентів і обробити величезну кількість запитів і опублікувати рекламу в Ю Я з максимальним охопленням.
 • Микита Строков (яндекс-директ-настройка.рф) використовує можливості Spywords з програми Кейколлектор. Хоча пошук ключових фраз конкурентів не завжди спрацьовує коректно, за допомогою Спайвордса вдається значно розширити число запитів. Завдяки цьому сервісу арбітражнік може швидко підібрати ключові слова і не впирається в свою фантазію.
 • Alex Hodinar вважає що Spywords дозволяє знайти у конкурентів запити з хорошою вартістю кліка і мінімальної конкуренцією. Це відмінна можливість не упустити жодної ключової слова.

За допомогою перерахованих вище сервісів ти зможеш отримати готові ключові слова, вже відібрані і протестовані за свій рахунок конкурентами. Однак до всієї інформації треба ставитися критично.

Те, що інший рекламодавець оплачує покази за певними ключовими словами, не означає, що він отримує за цим ключовими словами хороший трафік і конверсії. Все потрібно тестувати.

Додатково рекомендуємо прочитати статтю про те, як підбирати ключові слова для Діректа.

Ви вивчаєте конкурентів при публікації реклами в Ю Я?

24 голоси

Аналіз контекстної реклами конкурента: сервіс, Serpstat

Аналіз конкурентів в Яндекс Директ

Конкуренція – фундамент в сфері контекстної реклами. Будь-яка зміна в оголошенні суперника безпосередньо впливає на продажі нашого проекту. У цій статті на реальних прикладах показуємо, як аналіз конкурентів допомагає в налаштуванні ефективної контекстної реклами.

Чому аналізувати конкурентів в PPC дійсно важливо?

Ви знаєте сайти більшості суперників в ніші, але хоч раз ваші ppc-фахівці досліджували їх унікальні торгові пропозиції? Дивилися, на які посадочні сторінки ведуть їх оголошення? Перевіряли ключові фрази, за якими конкуренти розміщують оголошення?

Якщо ви вважаєте це марною тратою часу, тоді стійте осторонь і дивіться, як інші гравці ринку ділять між собою величезний наплив клієнтів.

Як одного разу сказав Марк Кьюбан, американський підприємець-мільярдер: “Інформація – це сила. Якщо ви нічого не знаєте про концепцію ваших найближчих конкурентів, ви нічому не вчитеся.

А в цей час конкуренти використовують ваші слабкості проти вас “.

З чого почати вивчення конкурентів?

У кожному дослідженні є одне важливе правило – постановка чіткої мети, для чого проводиться дослідження, який результат нам потрібен. У випадку з аналізом рекламних кампаній конкурентів можливі такі варіанти цілей:

 • Вивчити сніпети лідерів, щоб знайти УТП, яке приваблює клієнтів.
 • Вивчити семантику конкурентів, яку використовують для оголошень.
 • Зрозуміти приблизний бюджет на запуск / розширення рекламних кампаній (далі РК).
 • Простежити воронку конкурентів, куди потрапляє клієнт після кліка по оголошенню.
 • Зрозуміти, які емоції викликають конкуренти оголошенням і посадочними сторінками у відвідувачів.
 • Вивчити динаміку зміни оголошень конкурентів.
 • Порівняти отримані дані з нинішньою ситуацією в нашому проекті.

Коли цілі визначені, починаємо роботу.

# 1 Як конкуренти спілкуються з клієнтами?

Наше завдання визначити сильні / слабкі сторони оголошень конкурентів і відповісти на питання:

 • ніж мені цікаво це оголошення;
 • просуває воно бренд;
 • викликає довіру читача чи ні;
 • чи є в ньому біль клієнта;
 • суть комерційної пропозиції.

Оголошення можна відшукати двома способами: вручну в пошуку за ключовими фразами і за допомогою багатофункціональної SEO-платформи Serpstat. Відмінність в тому, що руками ми отримаємо тільки 3 оголошення.

Потрібно постійно міняти ключові фрази і перевіряти через режим “інкогніто”, щоб зібрати інформацію з різних доменів. Мінус такого дослідження в тому, що це велика трата часу і ми не бачимо всіх конкурентів відразу.

Можемо 5 раз оновити сторінку, але потрапити на одні й ті ж тексти.

У Serpstat ми за один клин отримуємо повний список конкурентів, які рекламуються в даний момент, і вивантажуємо пакет різних оголошень для аналізу.

Переходимо в інструмент аналіз ключових фраз від Serpstat. Вводимо комерційний запит “купити сині троянди”, вибираємо пошуковик і переходимо в набір інструментів для PPC-аналізу.

Якщо потрібно вивчити оголошення, які пошуковики показують по ключовому запиту “купити сині троянди”, то вибираємо інструмент “Ключові фрази”.

Якщо нас цікавлять саме тексти оголошень, які містять в собі ключову фразу “купити сині троянди”, то переходимо в інструмент “Оголошення”.

При цьому самі оголошення можуть показуватися за різними ключових запитах, і Serpstat теж показує цю інформацію.

 • Аналіз конкурентів в Яндекс Директ
 • Для зручного аналізу вивантажуємо звіт в таблицю і помічаємо потрібні осередки заливкою.
 • Аналіз конкурентів в Яндекс Директ
 • Оцінюємо кожне оголошення, відповідаючи на п’ять питань:
 • ніж мені цікаво це оголошення;
 • просуває воно бренд;
 • викликає довіру читача чи ні;
 • чи є в ньому біль клієнта;
 • яке комерційне пропозицію.

Розберемо перший текст: “Сині Троянди! Високі. Яскраві! – Високі – 70 см. Якість 100%! Доставка за 1год! Безкоштовно! від Просто Роза “

 1. Гарантією якості та безкоштовною доставкою протягом години.
 2. Так
 3. Так
 4. 50%
 5. Я отримую класні яскраві троянди з швидкою доставкою та гарантією.

Другий текст теж хороший: “Сині троянди купити в Москві / findreason.ru Свіжі гарні букети від 1799 р. Швидка безкоштовна доставка. Телефонуйте! “.

 1. Свіжі букети з ціною, яка мені по кишені і безкоштовною доставкою.
 2. немає
 3. Так
 4. Так
 5. Вказана ціна, яка відсіває аудиторію з достатком нижче, і сильна сторона їх пропозиції: безкоштовна доставка.

За таким алгоритмом аналізуємо всі оголошення і порівнюємо зі своїми. Наприклад, текст нашого оголошення за ключовою фразою “купити сині троянди” ось такий: “Перший квітковий оптовий магазин / opt-flowers.ru. Квіти оптом і в роздріб в наших магазинах за низькими дрібно-оптовими цінами. “.

Чи відповідає він очікуванням людини, яка хоче купити сині троянди? Зрозуміло, немає. А якщо ми перейдемо по посиланню, яка веде з цього оголошення, то потрапимо на сторінку жахливої ​​якості, де немає жодної згадки про синю троянду.

Аналіз конкурентів в Яндекс Директ

Таким чином відвідувач тут же покине сайт, а бізнесмен втратить гроші за клік по рекламі і позбудеться одного продажу. Плюс в пам’яті клієнта отложаться негативні емоції, пов’язані з цим сайтом. Підбиваємо підсумки і правимо свої тексти.

# 2 Які ключові фрази призводять покупців на сайт?

Ви можете зібрати величезну семантичне ядро, написати гарні оголошення, але люди все одно не будуть приходити до нас на сайт. В чому справа? Ймовірно, ті ключові слова, які використовував РРС-фахівець під час налаштування реклами, були неякісними для обраної ніші.

Щоб перевірити це, внесіть всі ключові слова в інструмент перевірки якості ключових слів, дочекайтеся закінчення перевірки і подивіться на частотність – стільки разів люди вводили ключову фразу в пошуковик. Якщо в звіті ви бачите величезний розкид чисел, задумайтеся над тим, щоб замінити низькочастотні фрази на більш конверсійні.

Другий варіант: перейдіть в інструмент “Оголошення” в Serpstat та експорту звіт. У таблиці ви побачите стовпець, де зібрані ключові фрази, за якими конкуренти рекламуються в даний момент, а також їх частотність.

Аналіз конкурентів в Яндекс Директ

Скористайтеся готової роботою конкурентів-лідерів в ніші, щоб запустити власну контекстну рекламу по цим фразам.

# 3 У скільки мені обійдеться контекстна реклама?

Ви можете самостійно підрахувати приблизну вартість РК, помноживши кількість показів ключового слова в місяць на вартість за клік по цьому ключевику. Дані про покази та вартості за клік також надає Serpstat.

Аналіз конкурентів в Яндекс Директ

Аналіз конкурентів в Яндекс Директ

Давайте розберемося в тому, як можна проаналізувати конкурентів в Яндекс Директ по потрібної вам ніші. Відразу попереджаю, що якихось супер ефективних або секретних технік тут немає, все досить просто, але в той же час досить ефективно.

На жаль не можна дізнатися всі ключові слова і тексту оголошень конкурентів, однак можна отримати більшу частину цієї інформації. Наприклад побачити якусь частину текстів рекламних оголошень або деяку частину ключів. Про те, як це зробити, детально розписано нижче.

Оголошення конкурентів в Яндекс Директі

Навіщо потрібно знати оголошення конкурентів в Яндекс Директ?

По-перше для того, щоб на основі них зробити свої рекламні оголошення.

Можна помітити кілька найвдаліших оголошень, як за змістом, так і за оформленням, і на їх основі зробити ще більш якісні рекламні оголошення.

Проаналізуйте що містять заголовки, тексту, швидкі посилання і уточнення, як оформлені оголошення, які в них є знаки залучення уваги, які ключові слова написані з великої літери, які скорочення використовуються і т.д.

По-друге потрібно проаналізувати, що тексту рекламних оголошень пропоную, що є їх унікальною торговою пропозицією. Якщо це безкоштовна доставка, знижка, то пропишіть більш вигідну пропозицію. Помістіть в другій заголовок ваше УТП, а в тексті оголошення пропишіть вигоди конкурентів.

Особливо обережно будьте з зазначенням ціни. Обов’язково перевіряйте, які ціни вказують конкуренти в оголошеннях, щоб не вказати значно більшу ціну.

При аналізі оголошень виберіть 10-20 різних явних ключових слів і забийте їх в пошуку Яндекса, після цього приступайте до безпосереднього аналізу.

Наприклад сам аналіз виглядає наступним чином:

 • заходимо на сайт Яндекса і встановлюємо потрібну для вас гео. Це потрібно зробити для того, щоб отримати рекламу саме прямих конкурентів за потрібною регіону:

Аналіз конкурентів в Яндекс Директ

 • далі працюємо з самим яндексом. По черзі забиваємо вибрані заздалегідь ключові слова і аналізуємо тексту рекламних оголошень. Дивимося як оформлені оголошення, які вигоди прописані, які наведені цифри, що прописано в швидких посиланнях, уточнень і т.д .;
 • найвдаліші оголошення можна або переписати, або зберегти в якості скріншота.

Завдання такого аналізу, це побачити структуру і зміст рекламних оголошень конкурентів, взяти звідти найважливіше і зробити краще!

Аналіз конкурентів в Яндекс Директ

Аналіз ключових слів конкурентів

Також існують спеціальні сервіси, які дозволяють переглянути, як тексту рекламних оголошень, так і використовувані ключові слова і вартість кліків по ним. Однак сервіси надають інформацію не по всій рекламної кампанії, а тільки по частині.

Наприклад до таких сервісів відносяться: Advse.ru, Spywords.ru, Serpstat.com.

Як дізнатися все про конкурентів в Яндекс Директ

Не важливо яка конкуренція у вашій ніші, вивчити конкурентів потрібно обов’язково. Вас може обійти конкурент з продажу, просто роблячи більш якісну рекламу.

Завдяки аналізу ви зможете дізнатися хто з ваших конкурентів дійсно якісно налаштував рекламу. Так само дізнатися і впровадити нові фішки.

Як дізнатися ключові слова конкурентів

З мого досвіду, семантичне ядро ​​(ключові слова) мають величезну силу і можуть дати вагомий перевагу над конкурентами. Сьогодні ми дізнаємося способи отримати ключові слова конкурентів.

Сервіси для вивантаження запитів конкурентів

Для цього рекомендую 2 сервісу. Зараз розповім трохи про них.

spywords.ru

Вартість: 2000 рублів на місяць.

Сервіс має великий функціоналом. З мінусів хочу відзначити, що сервіс показує абсолютно неточні дані по бюджету на рекламу і відносно дорогий у використанні.

advse.ru

Вартість: 1 вивантаження коштує 20 рублів або 1500 на рік.

Дешевий і найголовніше якісний сервіс. Функціонал дозволяє вивантажувати ключові фрази, які використовує конкурент. Цього сервісу цілком вистачає для повсякденних завдань.

Скільки конкуренти витрачають на рекламу

Майже всі хочуть отримати інформацію про витрати конкурентів на рекламу, хоча сенсу це особливого не несе. Яка різниця якщо він витрачає 20 000 в день, але ціна ліда у нього 2000 руб. А інший з грамотно настроєної рекламою витрачає 10 000 і отримує стільки ж лидов, але по 1000 рублів.

Тому не варто гнати за інформацією скільки витрачає конкурент, якщо ви не знаєте інших змінних (ціна ліда, конверсія, відсоток викупу, середній чек і ROI).

Але якщо вам цього так хочеться, то дізнатися скільки витрачає ваш конкурент на 100% можна лише:

 • напоїти і розговорити
 • купити або дізнатися інформацію у співробітників
 • незаконними діями за допомогою злому (не рекомендуємо)
 • сироватка правди або ласо правди

Ніякі програми і сервіси цю інформацію не дають, або дають дуже неточну. Наприклад улюблений багатьма SpyWords дає дуже некоректну інформацію. Я завантажив туди близько 10 сайтів які ми ведемо і він показав витрати з різницею в 10-30 разів !!!

На сайті де ми витрачаємо 15 000 рублів в день, SpyWords видає бюджет на день 464 рубля.

Шпигуємо в РСЯ

Дивитися за конкурентами в РСЯ теж дуже важливо, тому що реклама налаштована хорошим фахівцем повинна повністю відрізнятися від реклами на пошуку. Щоб побачити рекламу конкурентів в РСЯ, вбийте кілька основних ключових запитів в пошуку і переходите на їх сайти. Незабаром ретаргетінг або звичайна реклама наздожене вас.

Звертайте увагу на картинки, заголовки і текст оголошень. Беріть для себе якісь фішки.

Якщо рекламні оголошення однакові на пошуку і в РСЯ, швидше за все реклама налаштована неякісно.

Куди веде реклама конкурентів

Вивчивши цей нюанс, ми можемо зрозуміти наскільки діректолог або людина відповідає за контекст грамотний. Давайте візьмемо в приклад будівництво будинків і подивимося «стадії грамотності» діректолога.

 • Реклама з усіх ключових слів веде на одну сторінку (наприклад на головну). Це рівень не професійного фахівця, навіть новачка.
 • Реклама веде на цільові сторінки, але низькочастотні запити йдуть теж на них. Наприклад за ключовою фразою «каркасні будинки» і «каркасний будинок 6х6» реклама веде на сторінку «Каркасних будинків». Це рівень середній і непоганий, в цьому випадку ефективність реклами в цьому напрямку хороша.
 • Реклама розбита грамотно до низькочастотних ключових слів.
  1) За запитом «Каркасний будинок 6х6» ми потрапляємо на сторінку «Проекти каркасних будинків 6х6» або на якийсь конкретний будинок 6х6.
  2) За запитом IPHONE 6 32 GB ми потрапляємо на сторінку з телефонами даної моделі і пам’яттю або конкретно на цей товар.
  Це найвищий і якісний рівень розбивки в контекстній рекламі. У такому випадку користувачі потрапляють на максимально релевантні сторінки.

Чи використовують конкуренти доповнення

Вивчивши цей пункт, ми зможемо знову ж зрозуміти рівень фахівця. Перевірте наявність у конкурента в оголошенні таких пунктів як:

 • швидкі посилання
 • уточнення
 • візитка
 • другий заголовок

Аналіз конкурентів в Яндекс Директ

Тема і текст оголошення у конкурента

Діректолог з руками повинен в ідеалі робити кожне оголошення максимально відповідне ключу. Я не закликаю вас робити 1 оголошення = 1 ключ. Від цього пішло багато, а ми взагалі не приходили і живемо щасливо донині. Але розбивку ми використовуємо.

Що потрібно дивитися в заголовку?

По-перше беремо десяток запитів вашої тематики і дивимося входження ключа і сенс заголовка. Якщо ви вбили запити:

 • каркасний будинок 6х6
 • каркасний будинок 5х7
 • щитковий будинок
 • будинок за каркасною технологією

А в підсумку бачите всюди заголовок «Будівництво каркасних будинків», це явна ознака погано налаштованої реклами.

Що потрібно дивитися в тексті оголошення?

У тексті дивіться у перших довжину оголошення. Наскільки вони використовують весь потенціал і можливості Діректа. По-друге. дивіться про що написано в тексті, чи є УТП або call to action. Виписуйте найцікавіші оголошення або УТП і пробуйте адаптувати для себе. А в ідеалі придумуйте то ще краще на основі зібраних даних.

Час показу реклами

Берете основні ключі і перевіряєте час роботи реклами конкурентів наприклад в 7 ранку, о 15:00 та о 24:00. Бажано кілька днів, щоб виключити факт автоматичного відключення реклами через що закінчилися кошти на рахунку.

Чим може допомогти ця інформація? Уявімо що у вас служба евакуації і ви працюєте цілодобово. Але бюджет на рекламу обмежений. В такому випадку ви можете помітити, що конкуренти відключають рекламу вночі або рекламуються, але не працюють. Соотвественно в такому випадку збільшуйте бюджет і пробуйте рекламуватися на максимально високому місці.

Так само ви можете побачити що ваші конкуренти які працюють з 8:00 до 23:00, показуються і вночі. А телефони там ніхто не бере. Це показник знову ж непрофесійної настройки.

Підсумкова аналітика конкурентів

Пройшовши всі ці пункти, ви можете скласти в Ексель таблицю зі списком конкурентів і навпроти кожного виставити бали. Наприклад за наявність швидких посилань – 1 бал, за наявність уточнень – 1 бал і т.д. У підсумку ви отримаєте рейтинг, подивившись який, ви зможете зрозуміти хто найсильніший і слабкий суперник.

3 способи проаналізувати конкурентів в Ю Я

Конкурентів по контекстній рекламі потрібно знати в обличчя. Якщо дізнаєтесь сильні і слабкі сторони тих, хто показується з вами в одному блоці, зможете виділитися на їхньому тлі і переконати відвідувача замовити саме у вас. До того ж, з чужих кампаній можна почерпнути свіжі ідеї, фішки і додаткові ключові фрази. Розповімо, як знайти і проаналізувати конкурентів в Яндекс.Директ.

Дивимося конкурентів у видачі Яндекса

Введіть в рядок пошуку запит з потрібної тематики. Праворуч від видачі пошуковик покаже загальна кількість результатів. Клацніть по посиланню «Показати все» під ним.

Відкриються оголошення, з якими доведеться конкурувати в аукціоні

На новій вкладці система покаже всі оголошення, які рекламуються по конкретному запиту.

Шукаємо конкурентів в чинній кампанії Яндекс.Директ

Зайдіть в особистий кабінет і відкрийте будь-яку запущену РК. Біля кожної ключової фрази побачите кнопку «Оголошення конкурентів».

Спливаюче вікно покаже всі оголошення з обраної ключовою фразою

Аналізуємо конкурентів при оцінці бюджету в Ю Я

Якщо кампанія ще не створена, подивитися конкурентів можна через інструмент «Прогноз бюджету». Змініть установки і додайте список ключових фраз.

Інтерфейс інструменту «Прогноз бюджету» в Яндекс.Директ

При кліці по ключевику відкривається вікно з оголошеннями конкурентів.

«Ретаргетінг в Яндекс.Директ: види, формати і покрокова інструкція по налаштуванню»

Аналізуємо конкурентів через сторонні сервіси

Як проаналізувати конкурентів в Яндекс Директ

Успіх багатьох рекламних компаній залежить від того наскільки сайт і в цілому пропозиції виграє на тлі конкурентів, люди можу витрачати час на порівняння і робити свій вибір на користь найбільш вигідних варіантів.

Тому завжди є два завдання:

 • Проревізуйте всіх конкрентой
 • Зрозуміти своїх покупців (про це тут)

У цій статті прості способи і рекомендації з пошуку та знешкодження конкурентів.

Навіщо потрібно робити аналіз конкурентів?

Перш ніж запускатися в Ю Я, потрібно прищепити конкурентне середовище, щоб зрозуміти, наскільки буде складно рекламуватися і приблизно подивитися, на що здатні конкуренти і наскільки потрібно поліпшити свої оголошення, або свій сайт. Це головна причина, також якщо ви не знаєте як написати оголошення, то зможете знайти багато інформацію до застосування.

Методики і способи.

автоматичний спосіб

Для цих цілей можна використовувати спеціальний автоматизований сервіс serpstat.com. Він допоможе вам виконати цілий ряд завдань, функціональність просто величезна, тут можна робити майже все.

Самий банальний приклад це взяти пошуковий запит і по ньому знайти всіх хто рекламується в Яндексі. Інтерфейс дуже простий, приклад показаний на скріншоті.

Також можна побачити оголошення ваших конкурентів. Потрібно перейти до відповідного розділу.

 • Загалом можна заощадити купу часу і сил.
 • Рекомендую спробувати цей сервіс: serpstat.com
 • Високий рівень аналіз.

Однак, автоматизація це добре. Але найпростіший спосіб – це перейти в пошукову видачу Яндекса, вбиваємо запит і дивимося, скільки у нас з’являється рекламних пропозицій.

Візьмемо, наприклад, запит: «купити праску».

Справа, трохи нижче є посилання “показати все”, якщо її натиснути то відкриється пошук по рекламним оголошення Яндекса. Там можна знайти всіх рекламодавців.

Ми бачимо, скільки всього знайшлося. Цілих п’ять сторінок з оголошеннями.

На кожній сторінці приблизно 10 оголошень, в даному прикладі близько 50 конкурентів.

Ясна річ ми бачимо видачу по своєму регіону, а якщо рекламу потрібно запускати в іншому місті, то потрібно змінити налаштування пошуку в Яндекс. Для цього тиснемо на решеточку, в правому куті.

 1. Відкриється меню з налаштуваннями, найперша з них це регіон, пишемо то що потрібно і пошук перебудуватися по цьому регіону.

Тут йде перший рівень оцінки конкуренції в Ю Я: ми дивимося кількість рекламодавців. Тобто якщо їх небагато, то нам буде трохи простіше створювати рекламну компанію і отримувати трафік з Діректа. Бувають випадки, коли конкуренція дуже висока: учасників 100, 200 і більше в дуже конкурентних нішах, в цьому випадку ціна за клік буде дуже висока.

Рекомендую дивитися, не тільки рекламу, а й пошукову видачу, вивчіть також тих хто в Топ-10 Яндекса і Гугла.

Також ви можете побачити оголошення конкурентів в рекламному кабінеті, для цього потрібно зайти в компанію і натиснути на ключове слово. Відкриється віконце, де можна фразу “уточнити” і там же є посилання на оголошення.

 • Коли натиснете, відкриється нове вікно, до якому можна буде подивитися всі оголошення на цей запит.

Так можна дивитися оголошення для РСЯ, ви не побачите картинок або банерів, але будуть тексти і сайти. Мабуть це універсальний спосіб.

 1. аналіз текстів
 2. Потім ми можемо крім того, що подивитися, скільки всього конкурентів, то і також можемо проаналізувати ті оголошення, які конкуренти використовують.
 3. Від якості оголошення дуже багато залежить: чим нижче якість оголошення, тим нижче буде CTR, тим нижче ефективність і більше витрат.

Якщо ми складемо оголошення набагато краще і якісніше, то у нас буде вище CTR, на нас будуть кликати, у нас буде більше клієнтів, тобто будемо менше платити. Логіка зрозуміла. За рахунок кращої якості можна обійти конкурентів навіть в складних нішах.

Дивимося на перше оголошення в списку.

Бачимо, що тут всього один рядок, немає швидких посилань, в принципі нічого особливого. Далі бачимо, що представлені ще контактні дані. В цілому, дуже прості оголошення: у половини невикористані ніякі розширення.

Відповідно, ми розуміємо, що якщо ми зробимо оголошення, в якому використовуємо всі розширення, такі як відображається посилання, уточнення, контактна інформація, швидкі посилання, то у нас оголошення буде краще.

А також у нас буде фавіконки, а до слова сказати все фавіконки, особливо всякі стрілочки, впливають на CTR. Тобто за якістю ми можемо скласти оголошення краще в цій ніші.

Це той висновок який ми можемо зробити, значить нам буде трохи легше. Це добре.

Далі ми дивимося на такий параметр, як релевантність.

Наприклад, на запит «купити капкан», показується «продаж шкурок в СПб», «товари для мисливців та рибалок», тобто існує дуже багато нерелевантних оголошень.

Відповідно і кликабельность цих оголошень буде дуже низькою. Якщо ми будемо складати рекламну компанію за принципом: «одне оголошення – одне ключове слово». Ключову фразу будемо поміщати в заголовок.

Відповідно у нас буде вище релевантність на пошуку і по нам будуть більше кликати.

Тобто це приклад тієї ніші, в якій дуже низька конкуренція, тут потрібно скласти дійсно ефективну рекламну компанію.

Потім повернемося до нашого сервісу.

Ми взяли одного конкурента і дивимося, по яких запитах він показується. Це теж одна з оцінок.

Ми бачимо, що у нього майже 3% трафіку йде на запит «марнотрат капкан». Це такий виконавець. Далі у нього йде «джокер 2 сезон», 2% показів. Тобто ми бачимо, що в цьому випадку рекламна компанія складена дуже нерелевантні, тобто ключові фрази погано промінусовани і тому йдуть покази по нецільовим запитам – це зменшує CTR.

Таким чином ми можемо прогнати 5 конкурентів і подивитися, які запити у них йдуть. У платній версії він покаже всі запити. Тут ми бачимо, що якщо йде показ по нецільовим запитам, то тут ми бачимо, що рекламна компанія складена неякісно. Якщо ми зробимо якісніше, то у нас буде дешевше ціна за клік і більше клієнтів.

Тепер розберемо негативний сценарій в плані аналізу конкурентів.

Друга ситуація, коли рекламна компанія складена якісно.

В цьому випадку якщо ми бачимо, що багато конкурентів, у них якісні оголошення, вони показуються по релевантним, ключовими фразами, тобто ми бачимо зворотну ситуацію, коли конкурентів багато і у них все в порядку з рекламною компанією. Це ситуація складніша, вона присутня в конкурентних нішах, в яких рекламну компанію все налаштовують якісно.

 • Думаю висновок зрозумілий, в таких нішах буде складніше і дорожче, що з цим робити подивимося далі.
 • Тут ми можемо знайти наступний вихід: збільшити конверсію нашої продає сторінки, тому що якщо ми збільшимо конверсію в 2 рази, то залучення клієнта буде дешевше в 2 рази.

Потрібно розуміти, що ціна за клік – це проміжний показник.

Можна платити за клік по 1000 рублів, але мати дуже високу конверсію середньої осередки і залучати клієнтів з Діректа дуже дешево, а можна платити по 10 рублів, але володіти сайтом, у якого дуже слабка конверсія і у нас клієнти будуть дуже дорого коштувати. Це буде несумісне з тим прибутком, яку ми отримуємо в результаті продажу.

Другий варіант дій при високій конкуренції – це робота на повторні продажу.

ТОП-7 сервісів для аналізу контекстної реклами конкурентів

Будь-яку рекламну кампанію в Ю Я або Adwords можна поліпшити. Цим постійно займаються ваші конкуренти. Якщо рекламна кампанія конкурента вистрілить – охоплення вашої кампанії зменшиться, а CPC (ваша середня вартість кліка) зросте. Доведеться розширювати бюджет при тих же результатах.

Щоб такого не сталося, треба тримати руку на пульсі: аналізувати рекламні кампанії в цілому і окремі оголошення, дивитися, що у конкурентів виходить, а чого краще уникати. У цьому допоможуть спеціальні сервіси.

Що тестуємо?

Нас цікавлять:

 • семантика – ключові слова;
 • заголовки і тексти оголошень;
 • повнота оголошень;
 • посадочні сторінки;
 • приблизний бюджет рекламної кампанії.

Нам потрібно подивитися, які УТП (унікальні торгові переваги) використовують конкуренти, які у них умови, акції та спеціальні пропозиції, чи правильно заповнені візитки. Корисні ідеї можна буде запозичити або змоделювати. А ще є сенс знайти помилки конкурентів, щоб не повторювати їх.

Яндекс.Директ: прогноз бюджету

Сайт: direct.yandex.ru/registered/main.pl?cmd=advancedForecast

Простенькі інструменти аналізу є в самому Ю Я. Натискаємо вкладку «Прогноз бюджету», вводимо наші ключі в поле «Підбираємо ключові фрази». Потім натискаємо по кожній із ключових фраз в списку. Яндекс покаже нам конкурентів, які вже відкручують оголошення по цих запитах.

Але цього мало. Ми бачимо самі оголошення та завищені ставки Діректа в таблиці, але не можемо оцінити їх ефективність і розібратися з семантикою. Тому для аналізу потрібно використовувати сторонні сервіси.

Spywords

 • Сайт: spywords.ru
 • Ціна: 1950 або 4950 руб / місяць.
 • Безкоштовна версія: є, обмежена.

SpyWords – хороший збалансований сервіс. З ним легко проаналізувати запити конкурентів і подивитися їх оголошення.

Є функція «Битва доменів» – порівнюємо кілька конкурентів і знаходимо ключі, які приносять їм трафік, а в нашій семантиці поза обліком.

Фішка SpyWords – розумний підбір запитів. Вводимо ключову фразу, а сервіс видає список «поліпшених» фраз на її базі. Можна охопити вузькі і неочевидні запити, які пропустили при первинному зборі семантики.

Сервіс платний, але основні функції доступні в безкоштовному режимі – правда, в дуже урізаному вигляді. Можна подивитися 5 запитів домену та 5 текстів оголошень, порівняти трьох конкурентів у «Битві доменів».

Advse (Адвсё)

 • Сайт: advse.ru
 • Ціна: 1500 руб / рік.
 • Безкоштовна версія: є, до 3 запитів на добу.

З «Адвсё» зручно працювати в комплексі: тут можна знайти конкурентів, скласти список їх запитів, а потім проаналізувати кожне оголошення. Всі дані – в зрозумілою табличці.

Ще сервіс допомагає знайти кращі оголошення за конкретним запитом і моніторити рекламні кампанії конкурентів.

Є корисна функція діагностики рекламних кампаній. Майже всі просунуті функції доступні тільки в платному режимі PRO, але доступ недорогий – всього 1500 рублів в рік. Це 125 рублів на місяць.

Serpstat

 • Сайт: serpstat.com/ru
 • Ціна: від $ 19 до $ 299 на місяць в залежності від тарифу. При покупці на 3 роки – знижка 40%.
 • Безкоштовна версія: є, можна перевірити до 30 доменів в день.

Сервіс з дуже широким функціоналом – як для контекстної реклами, так і для SEO і контент-маркетингу. Тут можна:

 • знайти всіх конкурентів і подивитися їх оголошення;
 • проаналізувати ключові слова і платну видачу;