Бізнес на натяжних стелях – як відкрити і заробити

0
48

Попит на цей вид стель стабільний. Для складання бізнес-плану важливо вивчити конкуренцію у вашій місцевості, знайти надійних постачальників і укласти попередні договори з дилерами. Бізнес на натяжна стеля - як Відкрити и заробіті

Перед тим, як почнемо

Бізнес на натяжна стеля - як Відкрити и заробіті

Основні ризики

У зв’язку з популярністю натяжних стель і можливістю їх установки в будь-який час року залежно від сезону не спостерігається. Всі ризики пов’язані лише з якістю матеріалів, вашої роботи і асортиментом послуг. Не варто економити на заробітній платі – запросіть кваліфікованих фахівців. Також, ретельно вибирайте постачальника. Наявність сертифікатів обов’язково.

Бізнес на натяжна стеля - як Відкрити и заробіті

Місцезнаходження

Мінімальна площа цеху – 50 м². Обов’язкова наявність сучасної вентиляційної системи та електропостачання 380 вольт. Приміщення під виробництво можна орендувати в будь-якому районі з низькими орендними ставками. До офісу вимоги вище. Він повинен розташовуватися якомога ближче до центру або ділових районів.

Важлива близькість до зупинок громадського транспорту, наявність парковки і окремого входу з парадної сторони будівлі. Якщо потенційні клієнти будуть зазнавати труднощів з пошуком вашого офісу, розраховувати на великі прибутки не варто. Для прийому замовлень і установки демонстраційних стендів досить невеликого приміщення площею 15-20 м².

Але занадто тісний офіс викличе підозру у відвідувачів. У цьому плані важливо дотримати розумний баланс.

Ви можете зняти розташувати офіс і цех в одному приміщенні. Роздільне розташування цих приміщень більш вигідно в плані вартості оренди і престижу, але в цьому випадку можуть зрости транспортні витрати на доставку замовлень.

Бізнес на натяжна стеля - як Відкрити и заробіті

устаткування

Бізнес на виробництві натяжних стель має на увазі зварювання ПХВ плівки в полотнище під розміри приміщення. Мінімальний список обладнання складається з наступних машин:

 1. Однопостовий верстат для зварювання полотна струмом високої частоти (ТВЧ) коштує від 120 000 рублів. Але краще відразу придбати двохпостові модель. Її продуктивність набагато вище, середня вартість – 365 000 рублей.
 2. Повітряний компресор з об’ємом ресивера 50-100 літрів. Вартість – 20 000 рублів.
 3. Столи для розкрою і для подачі до верстата полотна, стелажі – 80 000 рублів.
 4. Виставкові стенди, меблі, комп’ютер, принтер та інші необхідні офісне приладдя. Вартість – від 60 000 рублів.
 5. Розводка електричного живлення, установка автоматів і УЗО – 20 000 рублів.
 6. Спеціальне програмне забезпечення з навчанням співробітників – від 30 000 рублів.

В цілому, на придбання обладнання слід запланувати близько 600 000 рублей. Щось ви зможете придбати дешевше. Наприклад, стенди або меблі були у вжитку. Комп’ютер можна принести з дому. Але щось у вашому регіоні коштує дорожче. Не слід забувати і про непередбачені витрати.

Бізнес на натяжна стеля - як Відкрити и заробіті

технологія

Виробництво натяжних стель відрізняється простотою і невисокою трудомісткістю. Вся технологія зводитися до обробки ПВХ плівки на верстаті ТВЧ. Спочатку на столі відбувається раскройка полотна за певними розмірами.

Для цього використовується спеціальна програма, що дозволяє точно витримати розміри сторін і діагоналей майбутньої стелі. Стандартна ширина ПВХ плівки – 1,5 і 2,2 метра.

Для отримання полотна потрібної ширини відрізки зварюються на верстаті ТВЧ.

Наступний етап – до склеєних полотну по периметру кріпиться гарпун, з його допомогою натяжна стеля кріпиться до основи конструкції. Готовий стеля акуратно згортається і упаковується в плівку.

Бізнес на натяжна стеля - як Відкрити и заробіті

матеріали

Витрати на первинну закупівлю матеріалів коштують близько 100 000 рублів. Стартовий комплект виглядає наступним чином:

 • Кілька видів плівки ПВХ, гарпуни і багети.
 • Прессшпан – спеціальний картон, який використовується для зварювання на верстаті ТВЧ.
 • Вилатерм. Він потрібен для ущільнення швів. Найбільш ходовий діаметр – 40 мм, але слід мати в запасі і інші.
 • Пакувальні матеріали (плівка, картон, скотч).

Бізнес на натяжна стеля - як Відкрити и заробіті

кадри

Для роботи в цеху досить 3-4 чоловік. Один співробітник відповідає за роботу з комп’ютером і розкроювання полотна. 2-3 людини займаються зварюванням, кріпленням гарпуна і упаковкою. Хоча на старті, при відсутності великої кількості замовлень з роботою можуть впоратися 2 людини. Все залежить від обсягів виробництва.

Незважаючи на простоту технології, важлива наявність кваліфікації та досвіду. Роботу офісу може забезпечувати одна людина. В його обов’язки входить робота з клієнтами та оформлення замовлень. Якщо замовлень небагато, заміри в приміщеннях клієнтів може проводити один з майстрів, які працюють в цеху.

Якщо ж ваші робочі постійно зайняті на виробництві, необхідно найняти зморщок.

Клієнтам набагато зручніше отримувати всі послуги в одній фірмі – мається на увазі і виготовлення, і монтаж натяжних стель. Краще відразу організувати бригаду робітників, які будуть встановлювати конструкції. Це спричинить додаткові витрати на організацію бізнесу, але рентабельність буде набагато вище.

Бізнес на натяжна стеля - як Відкрити и заробіті

Документи і ліцензії

Реєструючи своє підприємство, ви можете вибрати ІП або ТОВ. ІП працює на спрощеній системі оподаткування, але в разі банкрутства ви ризикуєте всім майном.

Реєстрація ТОВ і ведення розрахунків з фінансової звітності для оподаткування значно складніше. Але ваші ризики обмежені лише часткою в статутному капіталі. Ваші коди КВЕД: – 25.23 – виробництво пластикових виробів для будівельних робіт; – 52.46.

7 – роздрібна торгівля будматеріалами; – 52.61 – роздрібна торгівля за індивідуальними замовленнями.

Виробництво натяжних стель не підлягає ліцензуванню. Але для вашої ж користі слід укласти контракт з виробниками або офіційними постачальниками ПВХ плівки і інших матеріалів. На його основі можна отримати сертифікати на продукцію. Їх наявність дозволить вам працювати з фірмами, що займаються установкою натяжних стель, і підвищить довіру клієнтів.

Бізнес на натяжна стеля - як Відкрити и заробіті

маркетинг

Реалізація продукції може здійснюватися по двох каналах: – Безпосередньо клієнту. Якщо у вас в штаті буде бригада монтажників, середня вартість 1 м² становить близько 400 рублів. – Продаж стель дилерам.

Цей спосіб має на увазі співпрацю з фірмами по монтажу з боку. У цьому випадку середня вартість 1 м² становить 200 рублів. Досвідчені підприємці рекомендують використовувати обидва канали. У випадку з дилерами необхідна наявність сертифікатів і чітка тарифна сітка.

Склавши комерційну пропозицію, звертайтеся до керівників цих фірм безпосередньо.

Для залучення приватних клієнтів слід дати оголошення в місцеві ЗМІ. Зовнішня реклама в вашому випадку також ефективна. Неможливо обійтися і без сайту компанії. Не шкодуйте коштів на його популяризацію, розміщуйте оголошення на місцевих платформах і будь-яких форумах, що стосуються будівництва.

Бізнес на натяжна стеля - як Відкрити и заробіті

рентабельність

Собівартість виготовлення 1 м² стелі становить близько 110 рублів. При наявності двохпостові верстата ТВЧ і 100% завантаженні ви зможете виробляти 3750 м².

Припустимо, що 60% продукції ви реалізуєте через дилерів по 200 рублів і 40% безпосередньо клієнту по 400 рублів. Ваша прибуток за місяць складе 638 000 рублей.

Після сплати податків, заробітної плати та інших поточних витрат чистий прибуток в межах 350 000-400 000 рублів.

При стартових вкладеннях на організацію бізнесу в розмірі 700 000 рублей окупність наступає приблизно через 4-5 місяців.

резюме

Виробництво натяжних стель відрізняється високою рентабельністю. Капіталовкладення окупаються в короткі терміни.

Установка натяжних стель бізнес – план

Бізнес на натяжна стеля - як Відкрити и заробіті

Чому бізнес на установці натяжних стель такий популярний? Бум відкриття нових фірм і приватних бригад цілком зрозумілий – інвестиції на відкриття бізнесу, в окремих випадках не перевищують і 100 тис. Рублів.

Додайте до цього просту технологію установки стель, швидку окупність бізнесу і постійно зростаючий попит на послугу. Почати цю справу може практично кожен працездатний громадянин – було б бажання.

Натяжні стелі-успішний бізнес

Переконатися у вигоді бізнесу можна подивившись будь-яку комерційну газету – майже кожна сторінка газети буквально обвішана пропозиціями по установці пластикових вікон. Так, конкуренція величезна, але велика пропозиція говорить і про наявність відповідного попиту.

Бізнес успішно функціонує як у великих містах, так і в невеликих селах. Натяжні стелі сьогодні настільки популярні, що їх встановлюють навіть люди з низьким достатком в звичайних однокімнатних «хрущовках». Ринок активний, і сприяє появі на ньому нових гравців.

Поки що роботи вистачає на всіх.

Головне в організації бізнесу на натяжних стелях – вміння вести за собою команду і задовольняти побажання клієнтів на всі 100%.

Покроковий план відкриття

Вивчивши споживчий попит і цінову політику сервісу з монтування натяжних стель, можна приступати до наступних етапів по відкриттю фірми:

 • Підбір та оснащення приміщення під офіс, де будуть прийматися клієнти і зберігається макети ваших робіт.
 • Пошук постачальників (бажано виробників) матеріалу і витратних матеріалів для установки стель.
 • Придбання необхідного обладнання та інструментарію, робочого спецодягу.
 • Підбір персоналу офісу і монтажників.
 • Складання клієнтської бази.
 • Реклама послуги.

Які документи потрібні для відкриття

Для реєстрації індивідуальної діяльності потрібні паспорт, заяву про держреєстрацію, документ на оплату держмита, копія свідоцтва ІПН.

Чи потрібен дозвіл для здійснення діяльності

Ліцензування даний бізнес не вимагає, але необхідно свідоцтво про право працювати з балонами під тиском і з зрідженими газами.

Реєстрація діяльності

Перед початком діяльності необхідно зареєструвати індивідуальне підприємництво (ІП) або юридична особа (ТОВ). Реєстрація ІП значно легше, ніж відкриття ТОВ, та й витрат потрібно менше.

Штрафні санкції, що застосовуються до ІП також менше, ніж до ТОВ, в 5-10 разів. Закрити ІП взагалі можна за 1 день, чого не скажеш про ліквідацію ТОВ. Але юридична особа має свої вагомі переваги.

По-перше, в разі судових розглядів ТОВ ризикує тільки своїм статутним капіталом, в той час як ІП (фізична особа) всім своїм майном – машиною, квартирою і т.д.

По-друге, довіра до юридичних осіб, з боку клієнтів і інших фірм завжди більше, ніж до простих ВП. Що краще вибрати – вирішувати вам. На перших етапах цілком вистачить ІП, з розвитком бізнесу, безсумнівно, слід зареєструвати ТОВ.

Яку систему оподаткування вибрати

В якості системи оподаткування, може застосовуватися ССО – спрощена система оподаткування, 6% від виручки або 15% від прибутку. Застосування такого спец режиму позбавить вас від сплати податку на прибуток, ПДВ і податку на майно (нерухомість).

Яке обладнання вибрати для натяжних стель

Після реєстрації діяльності другим етапом йде створення (найм) бригади монтажників та придбання необхідного обладнання.

Розглянемо повний комплект обладнання, яким повинна володіти професійна бригада монтажників натяжних стель. Устаткування умовно ділиться на три категорії:

Обладнання для зняття замірів

 • Будівельна рулетка – від 100 руб .;
 • Лазерна рулетка – від 700 руб.

Устаткування для монтажу натяжних стель

 • Перфоратор з пилососом (1 шт.) – від 5 тис. Руб .;
 • Шуруповерт (2 шт.) – від 4 тис. Руб .;
 • Драбина з 5-7 ступнями (2шт.) – 1,5 тис. Руб .;
 • Електролобзик (1 шт.) – від 1 тис. Руб .;
 • Мультідетектор (1шт.) – від 2 тис. Руб .;
 • Машина відрізна (1 шт.) – від 6 тис. Руб .;
 • Газова теплова гармата 29 кВт (1 шт.) – від 11 тис. Руб .;
 • Гідроуровень (1 шт.) – від 100 руб .;
 • Набір рашпілів (3шт.) – від 500 руб .;
 • Газовий балон (12л) – від 900 руб .;
 • Побутовий фен (1шт.) – від 1000 руб .;
 • Лампа переносна (1шт.) – від 400 руб .;
 • Пила торцювальна (шт.) – від 3500 руб .;
 • Ніж канцелярський (1шт.), Ножиці по металу (1 шт.) – від 200 руб .;
 • Подовжувач (1 шт.) – від 100 руб.

Спеціальне обладнання

 • Лопатка пряма, кутова і вузька – від 800 руб .;
 • Підвіси для вивішування полотна (4 шт.) – від 100 руб .;
 • Натяжители прямі і кутові (по 2 шт.) – від 1500 руб.

Витрати на придбання всього комплекту обладнання складуть не більше 40 тис. Рублів. Варто зазначити, що таким чином ми обладнаємо одну бригаду монтажників (2 чол.).

З розширенням бізнесу, коли одна бригада вже не може впоратися з вступникам обсягом замовлень, наймається друга бригада. І для неї купується той же комплект обладнання.

Також буде потрібно обзавестися особистим офісом, на облаштування та ремонт якого слід виділити 100 – 150 тис. Рублів. Загальні витрати на відкриття бізнесу складуть близько 200 – 300 тис. Рублів.

Крім «капітальних» витрат, на перших етапах буде потрібно певна сума на рекламу і покупку витратних матеріалів у виробника – полотна для натяжних стель.

Бізнес на натяжна стеля - як Відкрити и заробіті
Бізнес на натяжна стеля - як Відкрити и заробіті Радимо також вивчити статтю: «бізнес на заправці кондиціонерів«.

сировина

Полотно для натяжних стель робиться з тканини або плівки. Тому натяжні стелі умовно діляться на два види:

 • З відкритим швом або тканинні стелі;
 • Шовні натяжні стелі з ПВХ-плівки.

Тканинні натяжні стелі дорожче, ніж стелі їх ПВХ-плівки. Це обумовлено кілька різким відмінністю в якості, скільки в накручених клієнтам «маркетингових міфах» про переваги безшовних стель. На практиці ж, вони практично ні чим не відрізняються.

Єдине вагома перевага тканинних стель – ширина полотен, яка необмежена. У той час як полотна їх плівки ПВХ обмежені шириною 5м і тому їх доводиться зшивати при виробництві.

Але знову ж таки, технологія дозволяє робити дуже якісний шов, який практично непомітний.

А ось по декоративних якостях тканинні стелі навіть поступаються – їх колірна гамма налічує не більше 15 кольорів з матовою шорсткою поверхнею. Натяжні стелі з ПВХ-плівки мають колірну гамму з понад 200 кольорів, при цьому поверхня може бути матовою, глянсовою з дзеркальним відображенням, сатиновою з легким відображенням світла. Можлива навіть фото друк на таких стелях.

Найбільше замовлень надходить саме на полотки з плівки ПВХ, найпоширенішим кольором є білий глянець.

Оптова ціна на полотно їх ПВХ плівки знаходиться в діапазоні від 40 до 400 руб. / М2. Продається рулонами шириною від 150 до 500 см. Ціна полотна залежить від країни виробника. Найдешевше, природно, китайське полотно.

Дорогий і якісно вважається плівка німецького і французького виробника. При роботі з оптовими організаціями і дрібними виробниками остерігайтеся підробок – часто звичайне китайське полотно продається під виглядом елітного французького.

На цьому полі намагаються наварити багато.

Технологія установки натяжних стель

Технологія установки натяжних стель вкрай проста. Спочатку фахівець за допомогою лазерної рулетки проводить вимір приміщення. Дана послуга надається клієнтам безкоштовно. Потім, якщо клієнт замовив стелю їх ПВХ, дані вимірів відправляються на завод – виробник, де за отриманими даними виготовляється полотно натяжної стелі.

Після виробництва полотна бригада майстрів виробляє установку стелі в приміщенні клієнта. Все починається з монтажу алюмінієвого багета до стін по периметру приміщення. Потім на багет вивішується полотно ПВХ-плівки (або тканинної).

Далі за допомогою теплової гармати полотно розігрівається до температури 60-65 гр. Завдяки цьому полотно ПВХ-плівки розтягується до рівного стану. Після вирівнювання полотна почали встановлення плінтуса по периметру стелі.

Вирізують отвори і монтують світильники, стельові карнизи і інше підвісне обладнання. Натяжна стеля готова!

Скільки можна зарабоать, встановлюючи натяжні стелі

Вартість установки натяжних стель залежить від зовнішніх і внутрішніх факторів. До зовнішніх чинників належить ситуації на ринку – стан конкуренції в вашому місті.

До внутрішніх факторів, від яких залежить ціна послуги, відносяться: вартість полотна і комплектуючих, вартість роботи монтажників, складність роботи в конкретному приміщенні (висота стелі) та інші доп. послуги (наприклад, фото-друк).

В цілому, вартість одного м2 натяжної стелі варіюється від 500 до 3500 рублів за м2.

За один робочий день бригада монтажників з 2 чоловік здатна встановити до 30-40 м2 натяжної стелі – тобто обважити всю 2х-кімнатну квартиру. При середній ціні послуг в 1500 руб. / М2 вартість роботи складе близько 50 тис. Рублів.

З цієї суми слід відняти 30% вартість сировини-полотна, 20% зарплата монтажників і 10% на інші витрати. Виходить, що близько 40% від вартості роботи, в нашому прикладі це близько 20 тис. Рублів лягає в кишеню підприємця – з одного замовлення.

Якщо в місяць наша фірма виконує, хоча б 10 замовлень, прибуток складе від 100 до 200 тис. Рублів. Дуже погано.

персонал

Прибуток вважати добре – складніше організувати її отримання. І однією з головних складнощів в створення прибуткової справи є пошук адекватних працівників.

Під «адекватними» працівниками розуміється все: кваліфікація ( «прямі» руки), працездатність, відсутність шкідливих звичок, вміння ввічливо спілкуватися з замовником і так далі. Знайти таких людей в сьогоднішніх реаліях – не проста, але цілком посильне завдання.

Одним із способів може бути переманювання хороших монтажників у конкурентів. Інший спосіб – навчання або буквальне «вирощування» власних майстрів, з числа молодої і амбітної молоді. Як то кажуть – «на війні всі засоби хороші».

Як би ви не дорожили своїми працівниками – ви повинні бути готові до того, що вони можуть благополучно робити замовлення «на стороні», працюючи собі у кишеню або ж напрацювавши клієнтську базу просто піти в свій бізнес. У підсумку ви можете отримати чергового конкурента вашому бізнесу.

І ще – ніколи не вказуйте на візитках сот. номер телефону майстра-монтажника. Вказуйте номер вашого офісу, стаціонарний телефон менеджера по роботі з клієнтами.

Таким чином, по-перше, зменшується ймовірність підробки монтажників без вашого відома. По-друге, зберігається і примножується клієнтська база вашої фірми.

По-третє, клієнт додзвонитися до вас в будь-якому випадку, а ось майстер може просто відключити телефон, або бути не в зоні доступу та клієнт піде шукати іншу фірму.

Крім монтажників нормальної фірмі з офісом буде потрібно як мінімум бухгалтер, постачальник і менеджер по роботі з клієнтами.

Реклама і маркетинг

У натяжні стелі відмінно працює «сарафанне радіо» – безкоштовна реклама, що залежить від якості вашої роботи і часу перебування на ринку.

Клієнт, який отримав якісний замовлення в термін, та ще й зі знижкою, обов’язково пріведен2-3х своїх знайомих і родичів. Люди ходять в гості, бачать вашу роботу і теж хочуть зробити такі стелі.

Тому необхідно обов’язково роздавати візитки або, наприклад, магнітики на холодильник з вашим телефоном. Так новий клієнт швидше знайде вашу фірму.

Більш того, якщо протік стелю, або відбувся інший форс-мажор – старий клієнт обов’язково викличе вас. Знову ж додатковий дохід.

Вивчивши споживчий попит і цінову політику сервісу з монтування натяжних стель, можна приступати до наступних етапів по відкриттю фірми:

 1. Підбір та оснащення приміщення під офіс, де будуть прийматися клієнти і зберігається макети ваших робіт.
 2. Пошук постачальників (бажано виробників) матеріалу і витратних матеріалів для установки стель.
 3. Придбання необхідного обладнання та інструментарію, робочого спецодягу.
 4. Підбір персоналу офісу і монтажників.
 5. Складання клієнтської бази.
 6. Реклама послуги.

Які документи потрібні для відкриття

Для реєстрації індивідуальної діяльності потрібні паспорт, заяву про держреєстрацію, документ на оплату держмита, копія свідоцтва ІПН.

Чи потрібен дозвіл для здійснення діяльності

Ліцензування даний бізнес не вимагає, але необхідно свідоцтво про право працювати з балонами під тиском і з зрідженими газами.

Покроковий бізнес план по натяжних стель

Капітальні вкладення в бізнес: від 8 000 (67 500) рублів. Окупність бізнесу: від 2 місяців.

Кожного початківця бізнесмена цікавить питання, як вибрати той вид послуг, який буде найбільш затребуваний.

Для цього проводяться аналізи попиту, вивчення цільової аудиторії та інші заходи, які згодом включають в бізнес план. Натяжні стелі – одне з порівняно нових напрямків в сфері дизайну приміщень. Такий тенденцією цікавляться, як власники житлових квартир, так і ті, хто зайнятий оформленням і ремонтом комерційних закладів.

Виходячи з цього, можна припустити, що вони будуть користуватися величезним попитом. Найголовніше, щоб у того хто планує цим займатися, була можливість задовольнити даний попит.

Щоб оцінити свої сили і спланувати процес виробництва з розумом, також не обійтися без цього цінного документа – плану. Тому, якщо ви зважилися почати встановлювати натяжні стелі, бізнес план – це найперше, над чим варто попрацювати.

А для початку оцінимо доречність і затребуваність самої ідеї.

Чому варто починати бізнес з установки натяжних стель?

Основними поняттями на ринку, як товарів, так і послуг, є попит і пропозиція. Саме від цих показників залежить той факт, чи буде бізнес успішний.

Не так уже й рідко трапляється, що, навіть пропонуючи якісні послуги за досить таки помірну ціну, бізнес стає збитковим. Фірма закривається, так і не принісши ніякої прибутку своєму власникові. І все тому, що ідея спочатку була обрана невдала, що не затребувана.

А що можна сказати про бізнес на установці натяжних стель? Які його боку вважаються привабливими для підприємців?

У такій даній ніші ще є місце для бізнесменів-початківців. Також варто враховувати той факт, що реально організувати справу без величезних вкладень (виступаючи в ролі посередника, наприклад).

Рекламувати такий вид послуг абсолютно не складно. Особливо ефективною є реклама в інтернеті. Оскільки в першу чергу, люди відкривають пошукові системи, а не шукають рекламу в вагонах метро, ​​громадському транспорті та у хлопців з листівками біля торгових центрів.

І це ще не всі його сильні сторони.

Основні переваги бізнесу по установці натяжних стель

Установчий процес не займає багато часу (в ідеалі – 2-2,5 години).

 • Всі основні витрати оплачуються замовником до початку робіт.
 • Зазвичай при наданні послуг такого роду (установка вікон, клеєння шпалер, циклювання полови і інші), матеріали оплачуються наперед.
 • Другий варіант – половина вартості вноситься в якості застави.
 • На початковому етапі бізнес не вимагає роботи з різними базами і пошуку адміністративного персоналу.
 • Висока ціна на послугу для клієнтів, у порівнянні з собівартістю (матеріал + обладнання + робота).

З чого почати організацію: бізнес план натяжні стелі

Щоб почати реалізовувати ідею установки натяжних стель, потрібно вибрати схему, за якою ви будете працювати.

Найпростіший і найпоширеніший варіант виглядає так:

 • ви шукаєте майстрів, які займуться безпосередньо установкою або вмієте все робити самі;
 • купуєте стандартне обладнання для роботи;
 • шукаєте постачальників, у яких можна замовляти самі стелі та інші необхідні матеріали;
 • займаєтеся пошуком клієнтів.

Для того щоб кожен етап організації справи пройшов гладко, необхідно скласти бізнес план. Навіть в тому випадку, якщо ви не плануєте займатися пошуком інвестора.

Бізнес план – документ з простою і чіткою структурою. Перший розділ, на якому ми загострити особливу увагу – це вивчення і аналіз даної сфери послуг.

Так само, як ми аналізували саму ідею в бізнес-просторі, так і підприємець повинен оцінити: “Чи будуть затребувані натяжні стелі в його місті? Хто вважається головним конкурентом? ”

Аналіз ніші і конкурентів

Конкурентів варто проаналізувати за такими показниками:

 • які послуги вони надають крім установки натяжних стель;
 • який рівень якості пропонують клієнтам;
 • і яка вартість їх послуг.

Чому ми акцентуємо увагу на супутні послуги?

Наприклад, конкурент ще і встановлює плінтус, фарбує стіни, і взагалі, надає повний комплекс послуг з ремонту приміщень. Тоді багато клієнтів будуть звертатися саме до нього, хоча б тому, що це зручно!

Оцініть самі: найчастіше натяжні стелі встановлюють саме під час ремонту. Звернувшись в компанію з комплексом послуг, немає необхідності шукати різних майстрів.

Виходячи з цього, можна зробити висновок: якщо підприємець займається лише встановленням стель, йому варто надати умови, які залучать клієнта до нього. Якість має бути на вищому рівні – це за замовчуванням.

Але також додатково варто запропонувати ще щось. Наприклад, доступну цінову політику.

Це не складе проблем навіть для початківців підприємців, оскільки середня націнка в цьому бізнесі становить близько 200%. Щоб знизити ціни для клієнтів, достатньо запропонувати надбавку нижче.

Реєстрація бізнесу на натяжних стелях

Потрібно зібрати всі необхідні документи, для того щоб офіційно зареєструвати свій бізнес.

Для бізнесу на натяжних стелях досить відкрити ВП.

Це займе мало часу і коштів (800 рублів, якщо оформляти самостійно). При цьому вести звітність для ІП куди простіше, ніж для ТОВ.

Щоб створити ІП, необхідно подати до податкової інспекції такі папери:

 • паспорт + ксерокопія паспорта, яка завірена нотаріально;
 • нотаріально завірена заява по реєстрації в державних органах;
 • підтвердження сплати державного мита (оплачена квитанція);
 • ксерокопія ідентифікаційного номера.

Також варто знати, що даний бізнес по установці натяжних стель, має свою специфіку. Це означає, що вам знадобиться набір додаткових документів, які потрібні для початку діяльності.

Наприклад, свідоцтво про право на роботу з газовими балонами всіх співробітників підприємства.

Бізнес на натяжна стеля - як Відкрити и заробіті

Реклама натяжних стель

Найважливіший крок – зробити рекламу, яка дійсно приведе клієнта.

Як вже обговорювалося раніше, найзручніша, вигідна і дієва реклама в цій справі – в інтернеті.

Виходячи з досвіду тих, хто вже досить досяг у цій справі, найбільш зручний варіант – це реклама в пошукових системах. Так, вона забирає багато коштів. Однак дає і найкращий результат.

Бізнес на натяжна стеля - як Відкрити и заробіті

Є і більш бюджетний метод реклами – розмістити оголошення в місцевій газеті. Конверсію дає невелику, але і коштує мінімум (іноді взагалі безкоштовно).

А ось такий метод, як розклеювання оголошень, вже не дає особливого результату. Більш того, зараз з різними ремонтними послугами пов’язано чимало схем шахрайства. Тому ваші листівки будуть сприймати скоріше негативно.

Устаткування для натяжних стель

Найчастіше, підприємцю не доводиться займатися цим питанням, так як все необхідне є у майстрів, яких він найняв на роботу. Однак тлумачний підприємець не повинен сподіватися ні на кого, крім себе.

Тому все обладнання краще закупити відразу або, як мінімум, розрахувати, у скільки воно обійдеться:

лазерна рулетка Оскільки необхідно знати точні величини, звичайна рулетка не зовсім підійде. А лазерна точно визначить всі розміри і збереже їх.
Лазерний нівелір Основне призначення: розмітка рівня стелі. Дирокол Очевидно, що даним інструментом можна робити отвори в багеті або «відбійнику».
дирокол Очевидно, що даним інструментом можна робити отвори в багеті або «відбійнику».
Набір стандартних інструментів Шуруповерт, перфоратор, дриль і т. Д.Все це потрібно буде при закріпленні профілю стелі. Крім того, такий набір інструментів знадобиться в будь-яких ремонтних роботах.
Теплова гармата Нагрівання ПВХ.

Це далеко не все, що може знадобитися в такій роботі. Часто підприємцю доведеться відштовхуватися від конкретного замовлення.

Клієнти люблять проявляти фантазію і креатив в справах ремонту та оформлення приміщень, тому список може бути великим.

Персонал для монтажних робіт

Установкою можна займатися самому, або найняти персонал і керувати ним. Але в будь-якому випадку, тільки одна людина з усіма видами робіт не впорається (адже крім установки стель є і організаторські завдання).

Найбільш відповідний варіант – знайти трьох робочих, як мінімум, щоб в разі зростання числа замовлень, справлятися з усією роботою. Тим більше, нічого не заважає знаходити їх по ходу діяльності.

Найбільш вдалий варіант – це майстри зі своїм обладнанням, так як це заощадить багато грошей.

Поставтеся до підбору персоналу серйозно. Будь-який «ляп» з їхнього боку – пляма на репутації фірми. А погана слава в будівельному бізнесі – це хрест на подальших перспективах.

Основні витрати в бізнесі по натяжних стель

Заключним етапом створення бізнес плану є розрахунок всіх можливих витрат, в тому числі і на обладнання для натяжних стель і їх установку, рекламу, оплату самої роботи, всі організаційні витрати, аж до візиток і витрат на мобільний зв’язок.

Скільки коштує організувати бізнес на натяжних стелях?

 • на розкрутку бізнесу в інтернеті в середньому піде близько 5 000-6 000 руб .;
 • на офіційне оформлення ІП – 1 000 руб .;
 • рекламні матеріали (візитки) – 1 500 руб .;
 • якщо зайнятися закупівлею основних інструментів і обладнання, в середньому, на це піде 60 000-80 000 рублів (і це тільки те обладнання, яке можна використовувати неодноразово);
 • разом: від 67 500 рублів.

Сума може бути інший, так як вартість обладнання безпосередньо залежить від курсу валюти.

А взагалі можна обійтися і без нього, просто знайти робітників, у яких вже є все що потрібно. Тоді початковий капітал буде смішним, в порівнянні з можливим прибутком. Якщо бути точніше – від 8 000 рублів.

Рентабельність бізнесу по натяжних стель

Якщо враховувати той факт, що вартість одного квадратного метра, при установці, може бути до 3 000 рублів, можна прийти до висновку, що це досить прибуткова сфера. 1/4 вартості – це матеріали, ще 1/4 (від 25 до 30%) – оплата роботи майстрів.

Спробуємо розрахувати прибуток за місяць:

 • середній ціновий показник по Росії – 800 рублів за м2;
 • середні розміри замовлення – 20 м2;
 • оплата за 1 замовлення – приблизно 16 000 руб .;
 • чистий дохід (без вартості матеріалу і праці) – від 8 000 руб. за замовлення.

Якщо замовлення «підуть», і в місяць виконувати по 10-15, дохід складе 80 000 – 120 000 рублів.

Відповідно, бізнес окупиться вже за 2-3 місяці.

Оскільки фірм з надання ремонтних послуг багато, головне – подолати конкуренцію. Тільки так бізнес буде приносити прибуток.

 1. Ви плануєте на першому етапі встановлювати натяжні стелі самостійно?
 2. Тоді ця покрокова інструкція спеціально для Вас:

Висновки про бізнес на натяжних стелях

Якщо ви вирішили встановлювати натяжні стелі, бізнес план стане вашою «шляховий інструкцією», яка заощадить гроші і нерви.

Адже максимального ККД можна досягти, тільки втілюючи ідею поетапно:

 1. Зареєструвати бізнес.
 2. Найняти бригаду монтажників.
 3. Закупити обладнання для натяжних стель.
 4. Запустити рекламу.
 5. Приймати замовлення.

Бізнес на натяжних стелях – як відкрити і заробити

Бізнес на натяжна стеля - як Відкрити и заробіті Всім привіт, дорогі мої читачі. Сьогодні в рубриці «Ділимося досвідом» відповів на мої запитання Максим Рабинович. Займається Максим установкою натяжних стель в Ставропольському краї і бізнес йде досить не погано. Познайомилися ми з ним за допомогою мого блогу, але про це пізніше. Мета цієї статті – показати вам, як можна заробити на послугах, а в даному випадку на установці натяжних стель практично без вкладень і почати бізнес буквально за кілька днів. Зацікавилися? Тоді читайте відповіді на питання нижче.

Чому вигідно займатися установкою натяжних стель? (який попит, яка націнка, чому зростає активність і т.д.)

Вигідно тому що в цю нішу можна увійти без будь-яких вкладень, маючи пару тисяч в кишені. Сама установка стелі займає дві години, що веде до дуже швидкої реалізації надання послуги і відповідно, отримання грошових коштів. Особливих знань мати не треба.

На дану послугу дуже хороший попит і вона легко просувається через інтернет. Для організації бізнесу майже нічого не потрібно, припустимо мені знадобився лише айфон через який я вирішував всі організаційні питання. Націнка на послугу різна по регіонах, у мене 200-300%.

Як ти починав займатися установкою натяжних стель?

Я працював спокійно собі на роботі і одного разу мене звільнили. Мені потрібно було якось заробити гроші і я вирішив зайнятися установкою натяжних стель (бо раніше в цій сфері працював).

Вибрав цю нішу, бо у неї хороший попит і я знав, що реалізація від дзвінка до отримання прибутку займає мало часу, тобто можна вже сьогодні отримати перші гроші! Для того щоб почати мені довелося знайти людину яка розбирається безпосередньо в установці і я це зробив, це взагалі один з найважливіших аспектів в такого роду послугах, людина яка безпосередньо відповідає за установку! Так як в основному з цього випливає дві проблеми, перша це погано надана послуга і друга, це відведення клієнтів. Тому я б радив з самого початку знайти цю людину!

Скільки потрібно початкових вкладень, на що вони пішли і як швидко окупився?

Я витратив на старт цього бізнесу 5000р. З них 3000р. на Лендінгем (замовляв у Миколи) і 2000р. на Яндекс Директ. Матеріали все мені надають з відстрочкою платежу, транспорт і інструмент повинна мати бригада установників.

Начебто все. За матеріалами можна домовитися з великими компаніями, у яких є необхідне обладнання для виробництва пластикових вікон.

Вони із задоволенням працюють з дилерами типу мене;) Знайти такі компанії можна в кожному місті.

Які знання чи вміння необхідні для того, щоб почати займатися установкою натяжних стель?

Тут треба визначитися будете ви тільки продавати цю послугу, або ви будете її ще самі і надавати, якщо перший варіант то треба знати як організувати потік клієнтів і вміти продавати. Якщо другий варіант, то теж саме, що і в першому плюс вміти встановлювати натяжні стелі. А так взагалі бажано трохи попрацювати на «дядю» щоб знати фішки і підводні камені цього бізнесу.

Які документи, сертифікати та інші формальності необхідні для того, щоб легально і офіційно займатися установкою натяжних стель?

Необхідно свідоцтво про право працювати з балонами під тиском і з зрідженими газами. І звичайно ж ВП. Але починати можна взагалі сміливо без будь-яких документів.

Як ефективно продавати такого роду послуги?

Скажу коротко. Перепробував безліч рекламних інструментів, але найефективніша схема ось:

Лендінгем Пейдж – Яндекс Директ – Отримання дзвінків від клієнтів – Виїзд на замір – Установка – Отримання грошей. Ось так))

Яка твоя чистий прибуток і трудовитрати?

Маючи одну бригаду я заробляю 60 000 р. в місяць чистими в місті з населенням в 400 000 чоловік, причому замовлень надходить на 150 000, я просто не встигаю їх обробляти тому

не можу знайти ще дві нормальні бригади і мені доводиться відключати рекламу в Ю Я, до речі це єдина моя рекламний майданчик! Мої витрати це Яндекс Директ і на рахунок телефону.

Решта лягає на плечі бригади, у них і свій інструмент і своє авто. Всі матеріали я беру з відстрочкою платежу.

Якщо розглядати на прикладі замовлення і розкласти гроші по поличках, то виходить так: Замовлення на 6000 р. для клієнта. З них: стеля (матеріал) коштує 2000 р., Бригаді 1500 р., Яндекс Директ 500 р., Собі 2000р ..

Які тонкощі і нюанси є в цьому бізнесі?

Як і в будь-якому іншому, це вміти продавати, бути експертом у своїй галузі, бути хорошим організатором! Яких то суперздатність мати не обов’язково!

Можеш додати щось від себе!

Хотілося б сказати, що все про цьому бізнесі так просто висвітлити за один раз не вийде ні у кого, але основний сигнал, я вважаю, послати вийшло. Я доніс, що ця ніша доходна і якщо хтось відчуває до неї симпатію, може сміливо починати займатися і заробляти собі на хліб!

висновок

Багато людей думають, що бізнес в сфері послуг почати складно або не знають чим зайнятися. Ось вам тільки що був приклад того, як з нуля, практично без вкладень Максим заробляє гроші на натяжних стелях. Більш того, він розповів, як рекламується і озвучив все, що необхідно для старту бізнесу на натяжних стелях.

Покроковий бізнес-план по натяжних стель з нуля

Натяжна стеля – спеціальна конструкція, що складається з полотна і кріплень у вигляді металевих або пластикових профілів, яка монтується над звичайним стелею. В результаті замовник отримує ідеально рівну поверхню, колір якої можна вибрати заздалегідь.

Для Росії ця послуга не є нововведенням, але пік популярності припадає лише на останні 3-5 років. Це пояснюється повсюдним поширенням пропозицій по установці натяжних стель і доступністю робіт в ціновому сегменті.

Більшість фірм здійснюють лише монтаж конструкції, а витратні матеріали замовляються у стороннього виробника. Бізнес на натяжних стелях може організувати кожен підприємець, керуючись грамотним бізнес-планом.

Проект виявиться набагато прибутковіше, якщо за основу взяти не тільки монтаж конструкції, але і виробництво полотен.

Натяжні стелі як бізнес: актуальність ідеї та переваги

Актуальністю бізнесу на натяжних стелях є доступність і якість послуги. Якщо ще 10 років тому ідеально рівне покриття могли собі дозволити лише багаті люди і великі компанії, то сьогодні це є абсолютно всім верствам населення.

Вартість монтажу конструкції в кімнаті 10-15 метрів не перевищує 5-7 тисяч рублів, але при цьому замовник отримує стелю ідеальної якості за індивідуальними розмірами, який не вимагає практично ніякого догляду. Термін експлуатації залежить від умов і призначення приміщення.

Якщо це житлова площа по типу стандартної квартири, то стелю здатний прослужити 10-20 років, не втрачаючи первісний вигляд.

Незважаючи на довговічність конструкції, люди намагаються проводити ремонт в квартирі не рідше одного разу на 5 років, тому рідко хто експлуатує натяжна стеля максимальний час. Це говорить про те, що замовник, якому вже встановлювали дану конструкцію раніше і його при цьому все влаштувало в якості і ціні, з імовірністю 80% звернеться в ту ж компанію знову.

Переваги бізнесу по натяжних стель:

 • Висока швидкість робіт – монтаж стелі в кімнаті 15-20 кв. м не перевищує 2-3 годин. В цей час включається повний спектр робіт, починаючи від розмітки і закінчуючи установкою світильників. У день бригада з 2-х чоловік проводить монтаж в 3-4 кімнатах, що прирівнюється до 60-70 кв. м або однією трикімнатній квартирі.
 • Мінімальні витрати – замовник оплачує не тільки вартість робіт, але і всі матеріали. Це означає, що підприємець несе мінімальні фінансові витрати, отримуючи максимальну вигоду.
 • Початковий етап бізнесу може обійтися без багатьох ланок адміністративного персоналу – підприємець може самостійно здійснювати пошук клієнтів, інформувати замовника про спектр послуг.
 • Вартість витратних матеріалів, включаючи виробництво полотен для натяжних стель, істотно нижче, ніж це озвучується клієнту. На основі цього прибуток підприємця становить різниця в ціні сировини та відсоток від роботи бригади монтажників.
 • Невисокі стартові вкладення – основні витрати на етапі започаткування бізнесу стосуються купівлі обладнання для виробництва полотен. Оренда приміщення під цех і закупівля витратних матеріалів компенсується вартістю послуг, тому що клієнт оплачує практично 100% обсягу сировини.

Довідка.Важливий етап укладення договору на установку натяжних стель – внесення пункту про розмір оплати. Це може бути 50% до початку робіт і 50% після або 100% передоплата.

Технологія виробництва

Основні елементи натяжної стелі:

 • полотно;
 • профілі;
 • гарпуни;
 • вставки та інші матеріали в залежності від типу конструкції.

Всі елементи купуються в готовому вигляді, крім полотен, які виготовляються за індивідуальними розмірами приміщення. Виробництво полотна складається з наступних етапів:

 • змішування ПВХ-гранул з додатковими присадками і Термостабілізатори;
 • додавання барвників і добавок, які відповідають за колір і пластичність плівки;
 • перемішування і нагрівання отриманої суміші до однорідної маси.

Надалі плівка розкочується на спеціальному верстаті, за допомогою якого задається необхідна ширина і товщина матеріалу. Кінцевий етап – формування полотна під розміри замовника із загальної заготовки.

Різновиди натяжних стель

Існує кілька видів натяжних стель:

 1. Матові – стандартне покриття, яке не має блиску і відображення. Є універсальним рішенням для різних стилів приміщень.
 2. Глянцеві – особливістю матеріалу є здатність відображення інтер’єру кімнати, збільшуючи візуально її площа.
 3. Сатинові – спеціальне покриття полотна, яке схоже на матове, але при цьому виглядає романтичніше і шляхетніше.
 4. Фотодрук – розмістити зображення на плівці можна на будь-якому типі полотна. Малюнок обговорюється заздалегідь, як і його розташування щодо центру стелі.
 5. Багаторівневі – натяжні стелі, що включають в себе кілька видів полотен в одному приміщенні. Такий підхід є актуальним для зонування кімнати, а також для додання більш естетичного вигляду.

Аналіз ринку, конкуренції і ризиків

Практично в кожному маленькому містечку є хоча б одна компанія з установки натяжних стель, не кажучи вже про середніх і великих містах.

Перш ніж відкривати власну справу, необхідно визначити кількість потенційних конкурентів і сферу їх діяльності.

Наприклад, деякі фірми спеціалізуються на монтажі стандартних стель матового або глянцевого типу, не надаючи послуг по фотодруку. Інші орієнтовані на певний район міста або суб’єкт країни.

Аналіз ринку проводиться на основі наступних дій:

 • виявлення всіх значущих конкурентів в місті;
 • визначення специфікації роботи;
 • ціновий сегмент;
 • кількість працюючих бригад, від чого залежить охоплення території і масштаб робіт, що проводяться.

Важливим фактором в аналізі конкурентів є наявність цеху з виробництва полотен. Більше 50% всіх фірм замовляють плівку у заводу-виготовлювача, будучи насправді посередником.

Якщо підприємець-початківець організовує власне виробництво і монтаж натяжних стель, то це позитивно позначиться на ціні, а також посприяє залученню постійних клієнтів у вигляді приватних осіб або тих же самих фірм-посередників.

Можливі ризики:

 • Брак коштів для повноцінної організації бізнесу – таке трапляється, коли підприємець ігнорує бізнес-план і фінансові розрахунки, покладаючись лише на власне бачення справи. У більшості випадків на етапі запуску виробництва фінансування не вистачає на непередбачені витрати, маркетингову кампанію і інші важливі потреби.
 • Відсутність попиту на послуги – характерно при ігноруванні належного обсягу реклами на стадії відкриття бізнесу, а також при необгрунтовано завищених цінах.
 • Тривала окупність бізнесу – період повернення вкладених коштів безпосередньо залежить від обсягу виробництва і кількості замовлень. Збільшити показники можна тієї ж самої рекламою послуг і зниженням цінового сегмента.

Довідка. Головний ризик – збитковість підприємства і банкрутство. Для бізнесу по натяжних стель подібна ситуація рідкість, але якщо відсутня бізнес-план і фінансові розрахунки, то можна потерпіти крах навіть в такому потенційно прибутковій справі.

організаційний план

Реєстрація підприємства

Найпростішим і вигідним варіантом реєстрації підприємницької діяльності є відкриття ІП. По-перше, це дешевше і швидше. По-друге, простіше вести податкову і бухгалтерську звітність.

Другий варіант – установа юридичної особи (ТОВ). Це підходить для тих, хто планує розширення бізнесу в майбутньому чи спочатку масштабне виробництво.

Крім цього, ризик втрати особистого майна у разі банкрутства ЮЛ виключається, тому що підприємець відповідає перед законом тільки майном компанії.

ІП ж при наявності боргів навіть після закриття підприємницької діяльності зобов’язаний погасити заборгованість. Інакше на його особисте майно може бути накладено арешт.

Процедура реєстрації підприємницької діяльності проста:

 • збір документів (заява, паспорт, ІПН, установчі документи для ТОВ);
 • звернення в ФНС;
 • подача документів;
 • очікування рішення.

Система оподаткування – УСН 6%.

Коди КВЕД:

 • 52.61 – торгівля вроздріб, включаючи роботу на замовлення;
 • 52.46.7 – торгівля, що включає роботу з будівельними матеріалами;
 • 25.354 – виробництво і робота з виробами з пластмаси.

При наданні додаткових послуг зазначаються відповідні коди.

Крім цього, необхідно звернутися в МНС і Росспоживнагляд. Представники організацій проінспектують виробниче приміщення, перевірять документацію і видадуть дозвіл на ведення бізнесу на основі заявленої сфери діяльності.

Пошук виробничого приміщення

Відразу варто відзначити, що для бізнесу по натяжних стель потрібно оренда двох типів приміщень – офісного та виробничого. Звичайно, їх можна поєднати, але в більшості випадків для виробництва вибирається заміська площа, тому що це дешевше і вигідніше. Організація в ньому офісу – не найкраща ідея, т. К. Замовники віддають перевагу фірми, розташовані в межах міста.

Офіс – приміщення 15-20 кв. м, що передбачає розміщення власника бізнесу і секретаря по необхідності.

Виробниче приміщення – площа від 80 кв. м, розташоване в будь-якій частині міста або за його межами. Вимоги до будівлі:

 • наявність комунікацій – електрика, водопровід, каналізація, вентиляція;
 • можливість організації необхідного температурного режиму;
 • зручний під’їзд для транспорту (бригада робітників, прийом сировини);
 • невисока орендна плата.

Головна вимога до виробничого приміщення – відповідність санітарним і протипожежним нормам.

Придбання обладнання і комплектуючих

Головний інвентар для виробництва натяжних стель – верстат (каландр). Крім цього, потрібно:

 • будівельні та лазерні рулетки;
 • перфоратори;
 • шурупокрути;
 • драбини;
 • електричні лобзики;
 • рівні;
 • теплові гармати з газовими балонами;
 • подовжувачі;
 • дюбелі;
 • саморізи;
 • металеві та пластикові профілі (багети);
 • лопатки;
 • підвіси;
 • уніформа.

Закупівля сировини для виготовлення полотна

Залежно від типу вироблених полотен потрібно відповідне сировину – ПВХ-гранули та добавки. Необхідний матеріал закуповується у постачальників або заводу-виготовлювача безпосередньо.

Конкретний тип сировини залежить від виду обладнання, тому при покупці верстата потрібно проконсультуватися з продавцем про постачання матеріалу.

формування штату

Персонал компанії ділиться на 3 категорії:

 • адміністративна частина;
 • монтажники;
 • працівники виробничого цеху.

Адміністрація включає в себе начальника цеху і 1-2 помічників, а також секретаря в офіс.

Монтажники – люди, що займаються установкою натяжних стель за адресою замовника. Бригада складається з 2-х чоловік. Кількість бригад залежить від масштабу виробництва і затребуваності послуг.

Виробничий цех – оператори верстатів, закрійники і середніх ярусів полотен. Приміщення площею 100 кв. м передбачає 6-8 працівників.

Вимоги до персоналу:

 • спеціальну освіту або досвід роботи в даній сфері;
 • відповідальність;
 • відсутність шкідливих звичок;
 • уважність;
 • пунктуальність.

Реклама і маркетинг

В якості рекламної кампанії можна скористатися кількома способами піару послуг, що залежить від бюджету підприємця:

 • зовнішня реклама – банери, вивіски, розтяжки, штендери, листівки;
 • ЗМІ – запуск роликів про компанію натяжних стель по ТБ і радіо, а також розміщення оголошень в тематичних газетах;
 • інтернет – створення власного сайту, груп в соціальних мережах, покупка рекламних постів в міських громадах.

фінансові розрахунки

Інвестиції в проект

Витрати на етапі організації бізнесу (ціни в рублях):

 • 15 000 – реєстрація підприємницької діяльності та оформлення дозвільних документів;
 • 100 000 – укладення договору оренди на приміщення (офіс і виробництво) з внесенням застави;
 • 100 000 – ремонт приміщень;
 • 500 000 – закупівля обладнання;
 • 50 000 – реклама;
 • 30 000 – резервний фонд.

Підсумок 795 000 рублей.

Поточні витрати

Витрати в перший місяць:

 • 100 000 – оренда;
 • 500 000 – заробітна плата;
 • 70 000 – комунальних платежі;
 • 50 000 – непередбачені витрати.

Підсумок 720 000 рублей.

Доходи і розрахунок прибутку

Дохід підприємства складається з вартості послуг і обсягу роботи.

Наприклад, бізнес налічує 5 бригад монтажників, які виконують установку натяжних стель в межі 30 кв. м в день.

Вартість 1 кв. м – 150 рублів, плюс додаткові роботи (розводка електромереж, встановлення світильників), що в підсумку складе 200-250 рублів.

Вартість полотна для клієнта залежить від площі покриття, але в середньому за плівку 10 кв. м ціна становить 2-3 тисячі рублів.

Загальний дохід в день – 150 кв. м множиться на умовні 300 рублів, що складає 45 000 рублів.

 • Місячний дохід досягає 1 350 000 рублів без урахування вихідних, але багато бригади монтажників працюють в будь-який день, тому що деякі клієнти не можуть надати об’єкт в буденний час.
 • Чистий прибуток – 1 350 000 мінус 720 000 рублів (щомісячні витрати) і мінус 6% податку.
 • Підсумок: 592 000 рублей.
 • У цю суму на майбутнє слід закласти обслуговування обладнання, ремонт, закупівлю витратних матеріалів, відпустку співробітників і інші невраховані витрати.
 • В результаті підприємець може розраховувати на чистий прибуток в розмірі 350-400 тисяч рублів.
 • Окупність проекту варіюється в межі 3-4 місяців, що, в свою чергу, залежить від розкрутки проекту і масштабності рекламної кампанії.

Таким чином, вкладення в бізнес не перевищують 1 мільйона рублів, але прибуток і термін окупності можна порівняти з великими проектами-мільйонниками. Виробництво і монтаж натяжних стель – вигідний і перспективний бізнес, яким може зайнятися кожен.