Бізнес-план диетологического кабінету – бізнес на послуги дієтолога

0
190

Дієтолог – лікар, який спеціалізується на відновленні здоров’я за допомогою правильно підібраного раціону. Однак в питанні схуднення кожному необхідний персональний підхід. Як вибрати для себе «доктора стрункості», ніж він зможе допомогти і у скільки обійдуться послуги дієтолога? Поговоримо про все в нашій статті.

У чому полягає робота дієтолога?

Дієтологія – це розділ медицини, який повністю присвячений організації раціонального харчування. Що в даному випадку вважається раціональним? Цією характеристикою володіє повноцінне харчування, яке максимально враховує характер праці та активність людини.

Бізнес-план диетологического кабінету - бізнес на послуги дієтолога

Перше, що спадає на думку при згадці дієтолога – це дієта, а значить схуднення. Однак фахівці даної галузі соціального обслуговування займаються не тільки питаннями зниження ваги. Безсумнівно, зайві кілограми є головною причиною звернення до дієтолога. Вони заважають людині повноцінно жити і негативно позначаються на загальному стані організму.

При роботі в даному напрямку дієтолог діє поетапно:

 • Зважує пацієнта;
 • Визначає процентний вміст води, м’язової і жирової маси тіла;
 • З’ясовує наявність хронічних захворювань;
 • Вивчає смакові переваги, режим праці та відпочинку;
 • З’ясовує наявність алергенів;
 • Призначає дієту, що дозволяє скинути вагу.

На цьому послуги дієтолога не закінчуються. Після того, як на терезах буде досягнута оптимальна відмітка, розробляється індивідуальна програма. Вона дозволить пацієнту підтримувати отриманий результат і залишатися в ідеальному вазі.

Крім дій, спрямованих на зниження ваги пацієнта, дієтолог може виконувати і ряд інших обов’язків. Він допомагає при хворобах шлунково-кишкового тракту, сечовивідних шляхів, серцево-судинної системи, ендокринних патологіях. Також його знання затребувані при лікуванні генетичних, нервових та інфекційних захворювань.

Весь спектр обов’язків доктора залежить від місця його роботи:

 • У спеціальних клініках такий доктор консультує клієнтів і інших лікарів. При цьому мова йде не тільки про надлишок, але і про нестачу ваги;
 • Дієтологи, зайняті в спортивних клубах, проводять консультацію спортсменів і тренерів з питань правильного харчування;
 • Лікар -діетолог, що працює в санаторії, займається розробкою лікувального харчування не для одного, а для всієї групи пацієнтів. Він повинен врахувати діагноз кожного і виходячи з цього скласти збалансоване меню;
 • Персональний дієтолог фітнес-клубу розробляє програми раціонального харчування для його відвідувачів. Враховується не тільки спосіб життя, але і одержувані клієнтом в залі навантаження, а також бажаний результат. Для тих, хто хоче просто трохи скинути вагу і тих, хто прагне набрати м’язову масу програма буде кардинально відрізнятися.

Лікар -діетолог, що має схильність до досліджень, може присвятити себе науці і працювати в НДІ харчування. А авторитетний фахівець при наявності коштів здатний організувати власну клініку.

Бізнес-план диетологического кабінету - бізнес на послуги дієтолога

Кому варто скористатися послугами дієтолога?

За кордоном мати особистого дієтолога вважається престижним. Мадонна, Катрін Деньов і Вікторія Бекхем вирішили свої проблеми за допомогою грамотних фахівців в області дієтології. На жаль, в нашій країні багато хто воліє довіритися неперевіреними дієт, словами друзів або зовсім пускають все на самоплив.

Допомога дієтолога може знадобитися при наступних проблемах:

 • Порушення обміну речовин;
 • Наявності зайвої ваги або нестачі маси;
 • Слабкому імунітеті, частих хронічних захворюваннях;
 • Нестабільному тиску, підвищеному холестерин;
 • Дискомфортних відчуттях або болях в суглобах, нездорової шкірі.

У кожному конкретному випадку від фахівця потрібна наявність знань в певній галузі і персональний підхід до пацієнта. Неможливо лікувати одними методами людини, що страждає панкреатитом і булімією.

Бізнес-план диетологического кабінету - бізнес на послуги дієтолога

З чого складається вартість послуг дієтолога?

Ціна роботи дієтолога зазвичай складається зі складових:

 • Місця роботи фахівця;
 • кваліфікації;
 • Кількості необхідних очних консультацій;
 • Тривалості лікування.

У московських фахівців одна консультація коштує в діапазоні 2000-6000 рублів. У регіонах вартість трохи нижче. При бажанні звернутися до лікарів, які входять в ТОП самих затребуваних, необхідно розраховувати на великі витрати.

Столичні фахівці проводять індивідуальні програми по вартості 20 000 – 200 000 рублів.
Сьогодні також дуже затребувана послуга дієтолог онлайн. Вона коштує в середньому 1500 – 5000 рублів. Однак не варто забувати, що особистий прийом більш результативним.

Саме очна консультація допоможе доктору не тільки залишити план харчування, але і провести необхідну психокоррекцию.

Який він, ідеальний дієтолог?

Робота дієтолога має на увазі наявність певних професійних навичок. Він повинен розрізняти етапи обміну речовин і розуміти роботу травної системи.

Знати склад базових продуктів і то, як вони впливають на організм. Спеціаліст в області дієтології повинен знаходиться в безперервному процесі навчання.

Саме рівень підготовки і обсяг знання визначають вартість послуг дієтолога.

Бізнес-план диетологического кабінету - бізнес на послуги дієтолога

Справжній професіонал повинен володіти і певними особистими якостями:

 • Мати високу відповідальність за пацієнта і роботу в цілому;
 • Бути доброзичливим незалежно від особистих життєвих обставин;
 • Мати гарну пам’ять. Багато пацієнтів, не справляючись з дієтою, використовують різні хитрощі. Лікарю необхідно точно пам’ятати свої призначення в процесі лікування;
 • Вміти знаходити контакт з різними категоріями людей.

Безсумнівно, хороший дієтолог повинен і сам випромінювати здоров’я і слідувати правилам правильного харчування.
Особистий дієтолог – це не примха і не розкіш. Часом це єдина можливість привести своє життя в порядок, відновити вагу і здоров’я. Не варто соромитися або боятися звертатися до фахівців за допомогою.

Саме такий крок може кардинально змінити життя на краще!

Професійний лікар, на відміну від простого любителя, не стане:

 • Змушувати підраховувати калорії. Ця методика вважається застарілою. Сьогодні лікарі звертають увагу на кількість не надійшли, а засвоєних організмом калорій.
 • Ставити пацієнтам жорсткі заборони і вимагати виконає рекомендації, які останній просто не в силах виконати. Будь-яка консультація дієтолога повинна проходити в режимі співпраці. Розроблюваний план харчування повинен бути виконаємо і максимально комфортний для пацієнта.
 • Обіцяти точний в кілограмах результат. Швидкість набору або зниження ваги завжди індивідуальна. При цьому програми зі швидкісного зниження або набору ваги приносять організмові тільки шкоду. Все повинно проводитися поступово.

Звертатися варто до такого фахівця, який у вас викликає довіру. Вам повинно бути комфортно ділитися з ним проблемами. Його поради повинні мати для вас значення.

В іншому випадку, позитивний результат малоймовірний.

Якщо вам необхідна консультація дієтолога, рекомендуємо звернути увагу на пропозиції порталу «Міські послуги». Просто виберіть місто в меню і, вивчивши всі пропозиції, зупиніться на найбільш підходящому.

Бізнес-план диетологического кабінету - бізнес на послуги дієтолога

Бізнес-ідея №679. Як стати дієтологом?

26 Жовтень 2011
Олег Маркар’ян Головна сторінка »Бізнес-ідеї

Бізнес-план диетологического кабінету - бізнес на послуги дієтолога Питанням здорового харчування (і ведення правильного способу життя в цілому) останнім часом приділяється все більше і більше уваги в усьому світі. Мільйони людей з різних країн і міст стурбовані проблемою зайвої ваги. Вони сідають на всілякі дієти, займаються спортом, намагаються вести активний спосіб життя. Але далеко не завжди всі ці зусилля призводять до бажаного результату. Причина проста – відсутність правильних знань по темі дієтології та харчування в цілому. Адже можна займатися спортом по 2-3 години в день, і все одно страждати від зайвих кілограмів. Якщо не знати, як правильно харчуватися …. І допомогти тут можуть тільки поради справжнього лікаря-дієтолога. У зв’язку з таким станом справ в світі і в Росії (де кожен п’ятий чоловік і кожна третя жінка має зайві кілограми), професія дієтолога набирає популярність. А консультування з питань правильного харчування та зниження зайвої ваги стає актуальною ідеєю бізнесу.

Дієтологи бувають різні …. Яким хочете стати ви?

Далеко не всі фахівці, які пропонують послуги консультування з питань правильного харчування та схуднення, мають вищу освіту. Багато дієтологів (якщо їх можна так назвати) не мають взагалі ніякої медичної освіти. Вони керуються власним досвідом в схудненні і навчають своїх клієнтів за допомогою власних методів.

Не можна сказати, що їх клієнти не домагаються успіху. Домагаються …. І багато. Ось тільки в деяких випадках консультації таких «самоучок» можуть і нашкодити пацієнту. Адже кожен клієнт унікальний і вимагає індивідуального підходу.

Тому, виходити на ринок дієтології в якості спеціаліста-самоучки – дуже ризикована і безперспективна справа (по крайней мере, наше думка така).

Наступна категорія дієтологів – це випускники спеціальних підготовчих курсів, які працюють у багатьох великих містах. Як правило, тривалість таких курсів від півроку до двох років.

Безсумнівно, в деяких таких закладах можуть чогось навчити. Цих знань, можливо, вистачить для здійснення майбутньої медичної (підприємницької) діяльності.

Ось тільки називати себе повноцінним лікарем-дієтологом ви навряд чи зможете.

І остання категорія – це справжні лікарі-дієтологи, які закінчили медичні ВНЗ і мають за плечима кілька років практики. Такі фахівці зустрічаються рідше, ніж представники двох попередніх груп. Але саме вони дають своїм клієнтам реальний результат.

Адже дієтолог повинен не просто дати кілька порад по схудненню, отримати гонорар і забути про свого клієнта.

Він повинен ретельно вивчати кожного пацієнта, шукати слабкі і сильні сторони його організму, підбирати спеціальну програму харчування, стежити за клієнтом під час (і навіть після) лікування.

Який підхід до «дієтичного бізнесу» вибираєте ви? Стати дієтологом без освіти і без серйозних перспектив на майбутнє або отримати гарну освіту і стати справжнім професіоналом з сотнями вдячних клієнтів?

Бізнес-план диетологического кабінету - бізнес на послуги дієтолога

В чому полягає діяльність приватного дієтолога?

Як ви, напевно, знаєте, дієтологи діляться на два формальних виду. Ті, хто працюють в приватних і державних установах (лікарні, поліклініки, медінститути, приватні медустанови). І ті, хто здійснюють приватну підприємницьку діяльність. Нас цікавить друга категорія, так як наш ресурс присвячений тематиці бізнесу (а не роботі).

[Direct]

У чому ж полягає діяльність такого спеціаліста? Багато хто має помилкова думка, що дієтолог консультує виключно з питань зайвої ваги. Насправді, сфера послуг такого діяча дещо ширше. Наприклад, сюди входить:

 • Складання планів правильного харчування для ваших клієнтів. Причому, це харчування зовсім не обов’язково має бути пов’язане зі зниженням ваги. Наприклад, до вас можуть звернутися представники спортивного за консультацією і складанням режиму харчування для набору м’язової маси.
 • Теоретичні заняття з вашими клієнтами, спрямовані на отримання клієнтами корисних знань про їжу і продуктах харчування в цілому. Наприклад, ви можете розповісти, як продукти найбільш корисні і чому. А які страви краще всього викреслити з основного меню. Можете проконсультувати клієнта з питань калорійності страв і процентним вмістом білків, жирів і вуглеводів.
 • Розробка всіляких меню для клієнтів, які страждають серйозними захворюваннями (діабет, ожиріння, хвороби серця).
 • Теоретичні уроки, в яких ви будете ділитися інформацією про нові дієти і методах схуднення від світових фахівців. І багато іншого.

Чим більше якісних послуг ви зможете надати своєму клієнтові, тим більше шансів, що він розповість про вас своїм друзям і знайомим. І найкраще, якщо він не просто розповість про вас, а настійно порекомендує, як досвідченого фахівця.

Де може пропонувати свої послуги приватний дієтолог?

Якщо ви є або твердо вирішили стати лікарем-дієтологом, то у вас є кілька варіантів виходу з пропозицією своїх послуг на ринок.

По-перше, ви можете відкрити власний консультаційний центр, де і будете вести роботу зі своїми клієнтами (наприклад, складати такі дієти для програм тренувань спортсменів). По-друге, ви можете орендувати кабінет безпосередньо в медичному центрі (перевага – близькість до потенційних клієнтів).

По-третє, давати платні семінари в медичних ВУЗах. По-четверте, ви можете виступати в якості онлайн-консультанта з питань дієтології і зниження ваги (для цього вам знадобиться особистий сайт, вебкамера з мікроном і програма Skype).

І, по-п’яте, ви можете випустити свою книгу або відеотренінг на DVD (теж досить поширений спосіб, але для успішної реалізації потрібно мати відоме ім’я).

Ми описали п’ять найбільш поширених способів побудови бізнесу для лікарів-дієтологів. Насправді, цих способів набагато більше. Потрібно лише відкрити очі і подивитися навколо. Наприклад, можна отримати багато потенційних клієнтів в соціальних мережах.

Бізнес-план диетологического кабінету - бізнес на послуги дієтолога

Що необхідно для реалізації даної ідеї бізнесу?

По-перше, знадобляться необхідні знання. Як ви вже зрозуміли, отримати їх можна під час навчання у вищому навчальному закладі або на спеціальних курсах. Але це будуть лише основи.

Ви повинні постійно вдосконалюватися і працювати над собою і своєю освітою. Читайте тематичні книги та журнали, дивіться телепередачі, купуйте тренінги, відвідуйте семінари.

Спостерігайте за клієнтами і робіть висновки, які можуть стати в нагоді в майбутньому.

Наступний момент – це обладнання. Що необхідно дієтолога? Правильно, комп’ютер. Ось тільки без програмного забезпечення ПК марний. Найкраще обзавестися спеціальним софтом для дієтологів.

Або ж найняти програміста, який напише потрібну програму спеціально для вас. Програми необхідні для більш простого і зручного складання режиму харчування під кожен конкретний випадок.

Також знадобиться принтер, за допомогою якого ви будете роздруковувати програми харчування і дієти для своїх клієнтів.

Ще один важливий момент. У деяких випадках вам знадобляться результати аналізів ваших пацієнтів. Природно, аналізи повинні брати в медичних центрах або лікарнях. Для зручності клієнтів, ви можете укласти договори з місцевими установами. Таким чином, і вашим клієнтам не доведеться сидіти в чергах, і лікарня отримає додатковий дохід, і ви розширите область діяльності.

Існує думка, що це неперспективно

Дійсно, вивчивши не один десяток інтернет-ресурсів, ми прийшли до наступного думку. В даний момент більшість громадян нашої країни не відносяться до професії дієтолога, як до перспективної і високоприбуткової діяльності.

Багато хто вважає її швидше можливістю деякого заробітку у вільний час. Можливо, поки так воно і є.

Але з огляду на сучасні тенденції – коли 97% населення нашої країни не задоволені своїм зовнішнім виглядом (найчастіше через зайвих складок на тілі) – перспективи розвитку дієтології дуже широкі. І дуже важливо зайняти цю нішу вже сьогодні.

Бізнес-план диетологического кабінету – бізнес на послуги дієтолога

Бізнес-план диетологического кабінету - бізнес на послуги дієтолога

Приблизні дані:

 • Щомісячний дохід – 208 800 рублів.
 • Чистий прибуток – 89 771 рубль.
 • Початкові витрати – 195 800 рублів.
 • Окупність – від 3 місяців.

Примітка: Даний бізнес-план, як і всі інші в розділі Бізнес-плани, містить розрахунки середніх цін, які в вашому випадку можуть відрізнятися. Тому рекомендуємо вам робити розрахунки для свого бізнесу індивідуально.

У даній статті ми складемо детальний бізнес-план диетологического кабінету з розрахунками.

опис послуги

Даний бізнес-план детально описує всі особливості ведення та відкриття власного диетологического центру або кабінету. Таку діяльність, як правило, ведуть люди з медичною освітою.

Тому розглядати бізнес-план ми будемо з точки зору людини, який володіє всіма необхідними навичками і хоче відкрити власний диетологический кабінет.

Дана бізнес-ідея може стати в нагоді і при відкритті власної справи в іншому медичному напрямку з невеликими правками.

аналіз ринку

Хочеться відразу сказати, що ідея цього бізнес-плану виникла невипадково. Сьогодні стало модним бути здоровим, спортивним і підтягнутим. Так, важливим це було завжди. Але суспільство влаштоване так, що люди йдуть один за одним, копіюють один одного. Тому і попит на багато новинок починає рости стрімко і хвилеподібно.

Для початку потрібно визначитися, чим буде займатися фахівець, який працює в кабінеті дієтології. Багато хто наївно думає, що це люди, які допомагають виключно скинути вагу.

Насправді дієтолог допомагає не тільки людям із зайвою вагою. Іноді його клієнтами стають люди, які мають цілком нормальну вагу. Звертаються вони за складанням програми харчування – здорового, правильно.

Не дарма кажуть: «Ми – те, що ми їмо».

Сьогодні люди харчуються правильно не тільки для зниження маси тіла. Для кого-то це можливість оздоровити свій організм, для кого-то гостра необхідність в зв’язку з поганим самопочуттям або якоюсь хворобою. Словом, причин багато, а рішення одне – похід до дієтолога. До речі кажучи, багато спортсменів звертаються за подібними послугами, щоб максимально ефективно вибудувати свої тренування.

Як виявилося, різноманітність клієнтів в цій сфері є. Не обійшлося без цього і з боку дієтологів. Сьогодні багато хто називає себе фахівцями з харчування. Але, на жаль, лише деякі з них дійсно є грамотними дієтологами. Отже, на шляху становлення власної справи дієтолога доведеться зіткнутися з такими конкурентами:

 1. Так звані «самоучки» . Ці люди, як правило, не мають медичної освіти. Їх головною зброєю є власний приклад схуднення. Так, комусь метод допоможе скинути вагу, а кому-то може і нашкодити. Потрібно зауважити, що клієнти вимагають до себе індивідуального підходу, розробки індивідуальної програми харчування. Боротися з такими конкурентами досить просто – потрібно використовувати власні знання, тиснути на наявність вищої освіти і професіоналізм.
 2. Люди, які закінчили спеціальні курси. Тривалість такого навчання зазвичай складає не більше 1-2 років. За такий час можна вивчити основи, які не вдаючись подробиці. І все ж, назвати такого фахівця справжнім дієтологом не можна. Боротися з цим типом конкурентів слід тим же методом, що і з самоучками.
 3. Лікарі-дієтологи, які мають відповідну медичну освіту. Ці люди володіють усіма необхідними знаннями для надання кваліфікованої допомоги своїм клієнтам. Саме до них зазвичай і звертаються за допомогою. Чому? Все просто – їм довіряють. З такими конкурентами боротися найважче. Потрібно сказати, що частина з них працює в державних установах безкоштовно, а часто знаходиться у вільному плаванні і працює за гроші клієнтів. Боротися можна і з тими, і з іншими. З Державними службовцями – працюючи з людьми, що мають доходи вище середнього або середній. З «приватниками» допоможе боротися якість і, звичайно ж, реклама власних послуг.

Отже, виходячи з усього вищесказаного, можна виділити коло потенційних споживачів: це люди із середнім достатком або доходом вище середнього. Вікова категорія – від 25 до 55 років. Велику частину клієнтів становитимуть люди з надмірною вагою, проблемами з травленням, прихильники правильного харчування і спортсмени.

SWOT-аналіз

Відкриваючи власний кабінет дієтології, підприємець повинен оцінити вплив зовнішніх і внутрішніх факторів. І якщо на останні можна вплинути, то перші не піддаються ніякої коригуванні. Зате їх теж можна використовувати собі на благо або збігати найбільш небезпечних. До зовнішніх факторів належать:

 • Вільний вхід на ринок.
 • Актуальність і затребуваність пропонованих послуг.
 • Вигідне розташування.
 • Можливість надавати допомогу людям, які перебувають в іншому місті.
 • Відсутність необхідності пошуку постачальників – вся робота ведеться фахівцем.
 • Можливе укладання договорів з лікарнями та медичними центрами, де клієнти можуть здавати аналізи.
 • Високий рівень прибутковості.
 • Високий рівень конкуренції.
 • Високий рівень ризиків.
 • Пресинг з боку конкурентів, використання ними нечесних способів боротьби.

Внутрішні чинники можна коригувати. До них відносяться:

 • Професіоналізм і досвід в даній сфері діяльності.
 • Популярність в місті в якості кваліфікованого і знає свою справу працівника.
 • Використання безпечних та дієвих методик, які розроблені на основі останніх відкриттів і технологій в галузі охорони здоров’я та науки.
 • Відсутність необхідності в великих витратах.
 • Надання якісної послуги, що має свої специфічні особливості, що виділяє її з ряду схожих послуг.
 • Низький рівень поточних витрат.
 • Індивідуальний підхід до кожного клієнта.
 • Відсутність необхідності підбору кваліфікованого персоналу.
 • Наявність позитивної ділової репутації фахівця.
 • Можлива переоцінка власних можливостей.
 • Необхідність пропрацювати невідомі аспекти бізнесу – вирішення юридичних питань, вибір ефективних способів реклами.

оцінка можливостей

Дієтолог буде працювати за наступним графіком:

понеділок вихідний
вівторок 10:00 – 21:00
середа 10:00 – 21:00
четвер 10:00 – 21:00
П’ятниця 10:00 – 21:00
субота 10:00 – 21:00
неділя 10:00 – 21:00

Кількість робочих годин на тиждень – 66 годин, в місяці – 282 години.

Так як дієтолог є приватним підприємцем, то врегулювати питання з годинною виробленням не потрібно. Якщо ж він є найманим працівником, то необхідно або найняти ще одного дієтолога, або оформити необхідні документи (наприклад, оформити на 1,5 ставки). Це необхідно, щоб уникнути можливих питань з боку держави.

Ми зробили понеділок вихідний днем, так як основний наплив клієнтів спостерігається в кінці тижня, коли у людей вихідні.

Потрібно відзначити, що дієтолог може працювати і дистанційно – проводити консультації по скайпу, оцінювати результати, надіслані поштою. У такому випадку кількість клієнтів значно зросте. Важливо буде лише підібрати правильні методи просування власного бізнесу.

Організаційно-правові аспекти

 1. Реєстрація в якості ТОВ та ВП. Не забуваємо сплатити мито і вказати коди КВЕД. В даному випадку можна використовувати 85.12. Лікарська практика.
 2. Вибір системи оподаткування – ЕНВД або ССО. У другому випадку можливі два варіанти – ССО «Доходи» 6% або ССО «Доходи мінус витрати» 6-15% (ставка визначається в залежності від регіону).
 3. Необхідно отримати відповідну ліцензію на здійснення діяльності в даній сфері. Це зайвий раз підтвердить професіоналізм лікаря, його компетентність.
 4. Пам’ятайте, що отримати ліцензію можуть не всі. Вимоги там досить суворі. Пред’являються вони до утворення персоналу, приміщення, діяльності.
 5. Можна обзавестися ліцензіями за такими спеціальностями: ендокринології, терапії та психотерапії. А ось стаціонарна дієтологія в даному випадку буде обумовлювати необхідність виділяти приміщення для ліжок.
 6. Персонал повинен мати відповідні дипломи, сертифікати, дозволи і, звичайно ж, медичні книжки.
 7. Обов’язково варто вивчити перелік вимог, що пред’являються до приміщень. Тут все буде залежати від розміщення. Найбільш вигідним вважається оренда кабінету в уже існуючому медичному центрі. Там все відповідає наявним вимогам. Крім того, це збільшить кількість клієнтів без будь-яких додаткових витрат.
 8. Для зручності варто обзавестися ККМ, попередньо поставивши його на облік в податкову службу.
 9. Також не завадить відкрити розрахунковий рахунок в банку, якщо ви будете приймати оплату від клієнтів за безготівковим розрахунком банківськими картами.

Маркетинг-план

В даному виді бізнесу ефективними будуть майже всі види реклами. Особливо, якщо дієтолог буде працювати і дистанційно. До найбільш дієвим можна віднести:

 • Вивіску. Робити її яскравою і кричущою не потрібно. Луше нехай вона буде виконана в строгому стилі, що зайвий раз доведе професіоналізм лікаря-дієтолога.
 • Рекламні оголошення в газетах, ЗМІ. Краще вибирати популярні і поважні видання. Особливу увагу потрібно приділяти газетам і журналам з медичної спрямованістю. Якщо кошти дозволяють, то можна зняти відеоролик і зайнятися його розкруткою на телебаченні і в інтернеті.
 • Створення власного сайту. У нашому випадку він необхідний ще й тому, що дієтолог буде працювати, в тому числі і дистанційно. Важливо зробити сайт привабливим і в той же час не кричущим – стриманим. Важливо грамотно наповнити його, поділитися з відвідувачами методиками, власними досягненнями. За допомогою сайту можна здійснювати запис на прийом, інформувати про акції, вартості, зайнятості дієтолога. Через нього також можна здійснювати оплату послуг фахівця.
 • Можна зайнятися розкручуванням власного каналу на ютубі. Це дозволить не тільки залучити клієнтів, але і непогано заробити на рекламі, якщо блог буде популярним. Так, можна проводити вебінари, вести рубрику питання-відповідь. Тут можливості просто безмежні.
 • Контекстна реклама теж буде дуже ефективна. Люди, які читають про дієтології, з цікавістю перейдуть на сайт практикуючого дієтолога. І якщо вже не для отримання допомоги, то для отримання інформації точно. Саме тому варто задуматися про монетизацію власного сайту – чим не додатковий дохід?
 • Додатково можна вести сторінку в популярній соціальній мережі.
 • Проведення акцій, знижок.

Розрахунок прогнозованих доходів

Вартість прийому у дієтолога сильно відрізняється в регіонах. Велике значення має і рівень професіоналізму, популярності фахівця. Зазвичай один прийом коштує від 300 до 1 500 рублів. Ми візьмемо середню ціну – 900 рублів. Виходячи з цього, зробимо розрахунок майбутніх доходів:

Вартість 1 прийому у лікаря 900 рублів
тривалість прийому 40 хвилин
Максимальна кількість прийомів в місяць 282 * 60/40 = 423 прийому
відсоток завантаженості 55%
Кількість фактичних робочих годин, виходячи з відсотка завантаженості 232 прийому
Щомісячний дохід 208 800 рублів

Виробничий план

Дієтолога буде потрібно не так вже й багато. По-перше, це меблі для себе і клієнтів. Сюди входить стіл, шафа, крісла.

До техніки відносимо МФУ, персональний комп’ютер і різні медичні приналежності, в тому числі ваги з визначенням частки жиру і м’язової маси.

Дієтолога не обійтися без спеціального програмного забезпечення. Краще звернутися за встановленням в спеціалізовані установи.

організаційний план

Реєстрація ІП 800 рублів
Держмито на ліцензування медичної діяльності 7 500 рублів
Створення власного сайту 35 000 рублів
Реклама 20 000 рублів
меблі 15 000 рублів
техніка 90 000 рублей
Програмне забезпечення 15 000 рублів
Купівля ККМ 7 500 рублів
Канцелярські принади 5 000 рублів
Початкові витрати: 195 800 рублів

Фінансовий план

Аренда кабинета в медичному центрі 60 000 рублів
Реклама 35 000 рублів
Витрати на інтернет і зв’язок 1 500 рублів
Щомісячні витрати 96 500 рублів
 • Прибуток до оподаткування: 208 800 – 96 500 = 102 300 рублів.
 • Вибираючи ССО 6% від доходу, підприємець має можливість зменшити розмір податку на величину страхових внесків.
 • Щорічний дохід підприємця: 208 800 * 12 = 2 505 600 рублів.
 • Податки за рік дорівнюватимуть: 2 505 600 * 0,06 = 150 336 рублів.
 • Страхові внески за рік: 23 153,30 + (2 505 600 – 300 000) * 0,01 = 45 209,30 рублів.
 • Таким чином, податок можна зменшити на 45 209,30 рублів. Тоді він буде дорівнює 150 336 – 45 209,30 = 105 126,70 рублів.
 • Щомісячний податок: 105 126,70 / 12 = 8 761 рубль.
 • Щомісячні страхові внески (для зручності розрахунку беремо середні): 45 209,30 / 12 = 3 768 рублів.
 • Таким чином, чистий прибуток буде дорівнює: 102 300 – 8 761 – 3 768 = 89 771 рубль.
 • Рентабельність: 89 771/208 800 * 100% = 42,99%.
 • Окупність: 195 800/89 771 = 2,18.

Отже, проект окупиться не менш ніж за 3 місяці.

ризики

Головні ризики безпосередньо пов’язані з конкурентами. Збільшення конкуренції призводить до зниження затребуваності послуг конкретного дієтолога. Методи боротьби були вказані в розділі «Аналіз ринку».

Крім того, дієтолог повинен бути мобільним, вивчати нові методики, весь час бути в русі. Він зобов’язаний використовувати перевірені і при цьому досить нові методики. Все це зумовить підвищений інтерес клієнтів, а, отже, і зростання прибутку.

Даний бізнес-план можна розглядати і в іншому розрізі – коли підприємець наймає дієтолога або декількох фахівців. Зміняться лише доходи на суму заробітної плати і страхових внесків за працівника. Кілька зміняться умови проведення відрахувань страхових виплат з суми сплачуваних податків.

Важливо: Пам’ятайте, що ви можете самостійно скласти бізнес-план саме для свого бізнесу. Для цього прочитайте статті:

Прохання наостанок: Всі ми люди і можемо допускати помилки, щось не врахувати і т.д. Не судіть строго, якщо даний бізнес-план або інші в розділі Бізнес-плани здалися вам неповними.

Якщо у вас є досвід в тій чи іншій діяльності або ви побачили недолік і можете доповнити статтю, повідомте будь ласка в коментарях! Тільки так ми спільно зможемо зробити бізнес-плани більш повними, детальними і актуальними. Дякую за увагу!

Ідеї ​​своєї справи: Бізнес на дієтах | Власний бізнес з нуля до 100%

Бізнес-план диетологического кабінету - бізнес на послуги дієтолога «Види» дієтологів

Сьогодні бізнес на дієтах здається дійсно дуже непоганим засобом постійного заробітку. Можна або складати персональні дієти для клієнтів, а можна і зовсім «вести» його з першого дня звернення до дієтолога і до кінцевого результату, поки людина не буде задоволений.

Багато страждають проблемою зайвої ваги намагаються зменшити кілограми всілякими методами: заняттями, обмеженням в харчуванні, косметичними процедурами, проте це не завжди приводять до успіху.

Допомогти тут можуть тільки поради дієтолога, і сьогодні ця професія набирає все більшу і більшу популярність.

Однак не всі дієтологи, як то кажуть, однаково корисні. Деякі з них взагалі не мають вищої профільної освіти, і надають послуги виключно грунтуючись на власному успішному методі схуднення.

Все це, звичайно, добре, але в деяких випадках подібні «самоучки» можуть тільки нашкодити клієнту, а не допомогти йому.

Тому, якщо ви затіяли свій бізнес на схудненні, найкраще або отримати спеціальне додаткову освіту, або найняти професіоналів.

Крім «самоучок», на ринку дієт існують і інші різновиди дієтологів – випускники спеціалізованих курсів. Зазвичай термін їх навчання становить від одного до двох років, цього часу, швидше за все, вистачить, щоб консультувати клієнтів, але назвати себе справжніми професіоналами такі дієтологи навряд чи можуть.

Наступна категорія – справжні фахівці, які мають вищу медичну освіту. На жаль, на сьогоднішній день їх налічується значно менше, ніж інших дієтологів.

Саме вони надавати професійні послуги з консультування клієнтів, складає індивідуальну програму виходячи з персональних параметрів і особливостей кожного пацієнта і саме їм частіше потрібні безкоштовні юридичні консультації.

«Приватники» і «державники»

Фахівців в області дієтології можна поділити на дві категорії: працівники державних установ охорони здоров’я і приватники, які працюють на себе.

Персональні консультанти відносяться до клієнта практично як до рідного, ретельно розробляють для нього програму харчування, розповідають про принципи здорового способу життя і так далі. Ще б пак, адже пацієнти приносять їм свої гроші, причому чималі.

Багато зневірені схуднути клієнти не шкодують коштів і готові платити багато, вірячи в те, що вже в надійних руках під контролем вони-то вже точно схуднуть.

Якщо ви вирішили побудувати свій бізнес саме на дієтології, ви можете самі придумувати систему роботи з клієнтами.

Наприклад, ви можете проводити як приватні, так і загальні заняття, на яких будете розповідати про користь тих чи інших продуктів харчування, проводити відео-консультації, спілкуватися з клієнтами по скайпу і так далі.

Чим більше послуг ви будете надавати, ніж зручніше будуть для клієнтів ваші умови, тим більше у вас буде пацієнтів.

Все з початку

Як почати реалізовувати свою ідею? Легко і просто, дадуть вам вже «прошаренние» бізнесмени. На ділі ж для новачка все набагато складніше, проте не так вже й страшно.

Для початку вам варто подумати про відкриття власного центру, де ви зможете консультувати і проводити роботу з клієнтами.

Інший варіант, більш бюджетний, – це оренда кабінету в одній з медичних клінік або звичайних поліклінік.

Крім того, ви також можете проводити платні семінари у вищих навчальних закладах, організовувати вебінари по зниженню ваги в Інтернеті. Для цього потрібно просто створити свій персональний сайт, підключити вебкамеру з мікроном і скайп.

Також є варіант написання своєї книги, або створення навчальних відео, за перегляд яких вам будуть платити гроші. Пам’ятайте, щоб бути хорошим і успішним фахівцем, вам необхідно постійно практикуватися і вдосконалюватися.

Якщо проблема з вибором площі для практики вирішена, вам необхідно приступити до оснащення свого кабінету. Він повинен подобатися не тільки вам, а й пацієнтам.

Повісьте на стіни ваші дипломи або сертифікати, які маєте, таким чином ви заслужите ще більшу повагу і довіру клієнтів. Поставте комп’ютер з програмним забезпеченням, найміть програміста, який буде вам встановлювати і писати програми для дієтологів.

Підключіть принтер, за допомогою якого будете роздруковувати своїм пацієнтам їх персональні графіки харчування і дієти.

 • За статистикою, 97 відсотків людей на всій планеті незадоволені власним тілом, тому без роботи дієтолог ніколи не залишиться.
 • І, нарешті, успіхів вам у цьому цікавому бізнесі.
 • З цим читають так само:

Поради дієтологів. Як стати дієтологом. | Кращі ідеї бізнесу

Питанню здорового харчування і порад дієтолога приділяється особлива увага. Люди в усьому світі думають про те, як позбавитися від зайвої ваги. Вони користуються всілякими дієтами, ведуть активний спосіб життя. Однак не завжди їх дії призводять до результату.

Не всі люди розбираються в темі дієтології. Занять спорту можна приділяти приблизно два або три години на день. І це все одно не допоможе прийти до бажаного результату. Допомогти можуть лише поради дієтолога. Тому ця професія набирає популярність.

Консультування з правильного харчування і зниження ваги – це актуальна ідея бізнесу.

Бізнес-план диетологического кабінету - бізнес на послуги дієтолога Не всі фахівці, які надають послуги консультування з питань схуднення і харчування в цілому, мають вищою освітою. Поради дієтологів дуже потрібні людям. Але більшість дієтологів і зовсім не мають медичної освіти. Вони сподіваються на власний досвід в схудненні і рекомендують своїм клієнтам власні методи. Але в окремих випадках консультації «самоучок – дієтологів» можуть просто нашкодити пацієнту. Кожен клієнт вимагає до себе індивідуального підходу. Приходити на ринок в якості самоучки – це досить ризиковане заняття.

Інша категорія дієтологів – це випускники курсів. Тривалість даних курсів від року до двох років. Цих знань, ймовірно, вистачить щоб здійснити медичну діяльність. Але назвати себе справжнім фахівцем дієтологом навряд чи можна.

Наступна категорія лікарів даної професії – це справжні фахівці, які закінчили медичний ВУЗ. Вони зустрічаються не так часто, як представники вище перерахованих груп. Однак саме вони пропонують своїм клієнтам якісну і професійну послугу. Він зобов’язаний ретельно вивчити кожного клієнта, підбирати особливу програму харчування і спостерігати свого пацієнта під час лікування.

Дієтологів можна поділити на два види: фахівці, що працюють в державних і приватних установах і ті, хто відкриває приватну діяльність. Далі мова піде про другої категорії.

В чому полягає діяльність цього фахівця? Більшість мають таке невірна думка, що дієтолог надає послуги виключно з питань зайвої ваги. Але сфера даних послуг все ж набагато ширше. Сюди входить, наприклад, складання плану харчування.

Заняття з клієнтами, які спрямовані на набуття корисних знань про продукти харчування. Наприклад, ви можете надавати відомості, які продукти корисніші і від чого це залежить. Які страви необхідно взагалі викреслити з меню клієнта. Можна зайнятися розробкою меню для клієнтів, які страждають серйозною хворобою (ожирінням, діабетом, хворобою серця).

Надавайте більше послуг, і ви зможете сподіватися, що у вас з часом стане більше пацієнтів.

Якщо ви вирішили стати дієтологом, у вас є варіанти для виходу на ринок.

Ви зможете відкрити свій центр, де ви станете консультувати і проводити роботу з клієнтами. Можна орендувати свій кабінет в медичному центрі, проводити платні семінари в ВУЗах, виступати як онлайн – консультант по зниженню ваги. Це зажадає мати власний особистий сайт, вебкамеру з мікроном і Skype. Можна навіть написати книгу або створити відеотренінг на DVD.

Для цього бізнесу необхідно мати знання. А отримати їх можливо, навчившись у ВНЗ або на курсах. При цьому ви зобов’язані постійно вдосконалюватися і пізнавати нове.

Устаткування .

Що важливо мати дієтолога? В першу чергу комп’ютер з програмним забезпеченням. Краще знайти спеціальний софт для лікарів – дієтологів. Можна найняти програміста. Він вам напише необхідну програму. Ці програми важливо мати для зручності складання режиму харчування під будь-який випадок. Ще необхідно мати принтер, за допомогою якого можна буде роздрукувати дієти для власних клієнтів.

В окремих випадках можуть знадобитися результати аналізів клієнтів. Вони їх повинні мати на руках.

Багато хто вважає, що діяльність дієтолога це швидше можливість заробити в свій вільний час. Поки воно так і є.

Однак, якщо врахувати сучасні тенденції, де 97 відсотків людей нашої країни не задоволені власним зовнішнім виглядом, як правило, з – за складок на тілі, то перспектива розвитку дієтології широка.

Важливо зайняти нішу вже зараз і мати свій перспективний бізнес .

Окуляри як бізнес – читайте статтю. Як відкрити приватний садок для дітей – про це за посиланням.

Подивіться відео про зоряного дієтолога Маргариту Королеву:

Бізнес ідея – Дієтолог

Бізнес-план диетологического кабінету - бізнес на послуги дієтологаДієтичне харчування в наші дні є важливим моментом для кожного – люди хочуть жити довше, думати гнучкіше, їсти здорову їжу і при цьому скидати вагу. Як дієтолог ви допоможете своїм клієнтам досягти всіх цих цілей за допомогою різних можливостей – ви можете виступати в якості особистого тренера по дієтах або в якості консультанта в ресторанах і у виробників продуктів харчування, давати уроки та семінари або працювати з фітнес-клубами і піклуються про своє здоров’я компаніями. Якщо ви любите вчити інших здорового способу життя, підбадьорюючи їх новими досягненнями та мотивацією їх через графіки схуднення, то це бізнес для вас.

Переваги дієтолога в тому, що ви можете відчутно виміряти ваш успіх за рахунок успіху ваших клієнтів, ви можете мати позитивне значення в чужому житті і ви можете робити все це з невеликим стартовим капіталом, почати працювати неповний робочий день і працювати на дому.

Вам знадобляться хороші знання про здоров’я, харчування та психології, а також в продажах і маркетингу, щоб залучити клієнтів. Ви можете отримати (або у вас вже є) ступінь зареєстрованого дієтолога (називається RD) в Американської дієтичної асоціації. Це безсумнівний плюс, але не є необхідністю.

Оскільки державне ліцензування і сертифікація для дієтологів змінюються, зверніться до Державної комісії дієтології та харчування.

ринок

Вашими клієнтами можуть бути просто ті, про кого ви дбаєте: фізичних і юридичних осіб. Ви можете тренувати індивідуально ваших клієнтів вдома або в офісі, ви можете також працювати в якості консультанта в фітнес-клубах, великих компаніях або установах.

Якщо ви вирішили працювати з клієнтами індивідуально, як тренер, розміщуйте рекламу в місцевих виданнях. Створіть мережу у вашій громаді.

Пропонуйте свої послуги на благодійному аукціоні в якості виграшу одному з щасливчиків або проведіть розіграш на заняття в обмін на безкоштовну рекламу. Складіть брошуру і відправте її поштою людям із середнім і високим рівнем доходів у вашому місті.

Надішліть брошури та рекламні листи з описом ваших послуг для корпоративних клієнтів, в установи та оздоровчі клуби і чекайте телефонних дзвінків з проханнями про заняття.

Необхідне обладнання

Все, що вам потрібно, це комп’ютер, принтер і звичайна програма для створення рекламних листів, брошур, меню та інших матеріалів для ваших клієнтів.

Диетологический кабінет як бізнес-ідея |

Відмінна прибуткова ідея з відкриття власного диетологического кабінету (можна он-лайн)! Причому, для цього вам не потрібно ніякої спеціальної освіти. Крім, звичайно, самоосвіти.

Цю ідею підказав мені один приятель. І ось як все це виглядає:

Ідея відкриття диетологического кабінету у мене в голові була вже давно. Зараз модно бути стильним, здоровим і красивим. Зараз багато стежать за своїм тілом, займаються спортом і намагаються харчуватися правильно.

Але на жаль багато банально не знають, що таке правильне харчування.

Інтернет наповнений суперечливою інформацією, часом, що приймає зовсім радикальні форми, а фахівців з дієтології в наших містах можна порахувати на пальцях однієї руки досвідченого столяра.

У підсумку я вирішив спробувати відкрити свій кабінет дієтолога. Сам я спортсмен, займаюся для себе в спортзалі, і відкривати кабінет вирішив, залучаючи професійного дієтолога.

Але дієтолог з фітнес-центру дала мені посилання на курс по дієтології, і порекомендувала самому пройти його, щоб бути в темі, а також сказала, що сама його пройшла, і зараз працює в цій спеціальності. Прийоми тоді спочатку вирішив проводити сам, і тому записався на курси.

Тоді я за них платив, а зараз ви можете записатися безкоштовно за цим посиланням: ЗАПИСАТИСЯ НА безкоштовний вебінар

попередні витрати

Якщо ви відчуваєте в собі впевненість, то можете спробувати орендувати окреме приміщення, але я пішов іншим шляхом, орендувавши кабінет в медичному центрі. Перед цим я відкрив ІП, а також після курсів, які тривали місяць, отримав ліцензію дієтолога.

За кабінет в обласному центрі я плачу по 8 тисяч на місяць. Ліжка медцентр надав, а ось стіл і стільці довелося привезти свої. У підсумку, на момент першого прийому я витратив трохи менше 30 тисяч.

доходи

Уже в перший місяць в середньому я давав по 2-3 прийоми на день. Всі клієнти у мене по запису, і робочий день тривав в перший місяць всього 2-2,5 години. Ціна консультації у мене 900 рублів. Працював по 5 днів на тиждень, і заробіток за цей час склав 52000 рублів. Прибравши витрати на оренду, вийшло, що вже за підсумками першого місяця бізнес окупився.

З другого місяця я давав по 3-5 консультацій щодня, що підняло дохід до 80 тисяч. Коли переборщив з рекламою, була справа, що весь місяць у мене був забитий. Надавав консультації навіть у вихідні дні, і заробив тоді 130 тисяч. Тоді задумався на тему розширення штату. Можна найняти другого фахівця, але це ні до чого. Доходу мені вистачає, справа подобається. Чому б і ні?

Про курси

Особисто я проходив курси Ксенії Пустовий ( докладніше за посиланням ).

Вони можуть бути корисні не тільки тим, хто хоче відкрити свій кабінет дієтолога, нот також і тим, хто хоче стати стрункішою, скинувши зайву вагу.

На її вебінари приходить безліч спортсменів, які прагнуть до того, щоб навантаження давали необхідний результат. Також безліч тих, хто просто хоче правильно харчуватися і бути здоровим.

маркетинг

Особисто я зараз даю рекламу в соцмережах, на міських платформах, працює і зовнішня реклама. Але починав з домовленостей з фітнес-тренерами та спортивними залами.

Тренери рекомендують своїм клієнтам відвідати дієтолога для досягнення кращих результатів. Вони дають візитку, і клієнти приходять до мене з фразою «Мені вас Олег Вікторович порадив».

Тренерам потім віддаю кешбек в 10% за кожного приведеного людини. У підсумку виходить обопільна вигода.

На цьому все. Успіхів в бізнесі.