Бізнес-план з розрахунками або як відкрити сауну

0
147

Зразок бізнес-плану відкриття російської лазні в невеликому місті. Є прикладом для залучення кредитних ресурсів. Бізнес-план сауни з розрахунку або як Відкрити сауну

Опис проекту

Метою проекту є будівництво російської лазні в місті N з подальшої здачі комплексу в оренду. В ході невеликого маркетингового дослідження декількох районів міста було виявлено недостатню кількість російських бань з гідним сервісом і якістю послуг, що надаються.

Бізнес-план сауни з розрахунку або як Відкрити сауну

Для реалізації проекту планується залучити власні кошти в розмірі 300 000 рублів і позикові кошти (банківський кредит) в розмірі 680 000 рублей. Разом загальна вартість проекту складає 980 000 рублей.

Економічні показники реалізації проекту:

 • Чистий прибуток в рік = 479 800 рублів;
 • Рентабельність господарства = 45,9%;
 • Окупність проекту = 24 місяці.

Яку систему оподаткування вибрати і необхідний комплект документів

Організаційно-правовою формою російської лазні буде індивідуальне підприємництво. Для невеликого банного комплексу це найкраща ОПФ. Ініціатором проекту є Іванов В.В.

В якості системи оподаткування планується застосування спрощеної системи оподаткування (ССО) з режимом 15% від прибутку організації. Даний спец режим оподаткування звільняє від обов’язку у сплаті податку на прибуток, ПДВ і податку на майно.

З чого почати реалізацію проекту

В даний час розпочато практичну діяльність по реалізації проекту «російська лазня»:

 • Проведена реєстрація індивідуального підприємництва в місцевій податковій службі;
 • Укладено довгостроковий договір оренди земельної ділянки площею 150 м2, що належить муніципалітету. Вартість орендної плати становить 7000 рублів на місяць.
 • Знайдена компанія – постачальник російської лазні. Дана компанія займається розробкою, будівництвом, доставкою та монтажем банних комплексів під ключ.

Опис продукції та послуг

Вартість послуг оренди лазні буде встановлено не вище середньоринкових цін по місту. Так, вартість годинної оренди лазні становитиме 600 рублів. Крім цього, відвідувачам будуть пропонуватися додаткові платні послуги:

 • Березовий, липовий, смерековий віник – 100 руб. / Шт .;
 • Ефірні масла (евкаліпт) – 60 руб. / 10 мл .;
 • Тапочки одноразові – 50 руб. / Шт .;
 • Халат (прокат) – 150 руб .;
 • Шампунь, гель для душу – 30 руб .;
 • Рушник махровий (продаж) – 400 руб .;
 • Бритвений набір – 50 руб .;
 • Кальян (на молоці, коньяку і т.д.) – 500 руб .;
 • Мангал – 300 руб .;

Комплекс буде пропонувати і безкоштовні послуги, до числа яких відносяться:

 • Настільні ігри (шахи, нарди);
 • фен;
 • Банні атрибути;
 • Стоянка.

Режим роботи російської лазні планується встановити з 12:00 до 24:00. Вважаємо це оптимальним режимом, що дозволяє обслуговувати максимальну кількість клієнтів і не навантажуючи додатково персонал (у випадку з цілодобовою лазнею). В подальшому, з ростом популярності лазні, можливий перехід на цілодобовий режим роботи.

маркетинг план

У районі, де буде розташовуватися російська лазня, проживає близько 20 000 чоловік. Це спальний район міста з великим числом багатоповерхових будинків і новобудов. Передбачається, що жителі даного району і будуть основними клієнтами нашого комплексу. Однак, з огляду на транспортної доступності комплексу, не виключається відвідування клієнтами з інших районів міста.

В якості методів реклами нашої лазні планується:

 • Розклеювання оголошень, роздача листівок, флаєрів, які інформують про відкриття комплексу;
 • Реклама в мережі інтернет, реєстрація на дошках оголошень, тематичних ресурсах, форумах, контекстна реклама яндекс-директ.

Що ж стосується конкурентів, то в нашому районі функціонує 2 подібні комплекси зі схожим переліком послуг. В ході дослідження було виявлено, що конкуренти працюють за високими цінами, які не відповідають якості послуг, що надаються. Проте, потік клієнтів в дані лазневі комплекси досить високий.

Проведемо розрахунок передбачуваного щомісячного доходу російської лазні.

Виручка лазні буде відрізнятися в залежності від того, який це день – найвищий дохід очікується в п’ятницю і суботу. Передбачається, що завантаження лазні в ці дні становитиме не менше 80%. Тобто з 12 годин роботи лазні, орендовано буде не менше 10 годин. Таким чином, виручка за ці дні становитиме: 600 руб. * 10 ч * 2 = 12 000 рублів.

В інші 5 днів, завантаження лазні буде не більше 40%, тобто викуплено буде 5 годинника: 600 руб. * 5 ч. * 5 = 15 000 рублів. Разом дохід на тиждень від оренди лазні складе 27 000 рублей. Крім цього, частина виручки принесуть додаткові послуги – приблизно 20% від загальної виручки або 7000 рублів тиждень.

Разом загальний дохід в тиждень складе 34 000 рублей, в місяць – 136 000 рублей.

Технічні характеристики російської лазні будуть наступні:

 • Парна – 5,93 м2.
 • Душова – 5,93 м2.
 • Кімната відпочинку – 18,97 м2.
 • Господарський блок – 11,33 м2.
 • Тераса – 31,43 м2.

Дана планування лазні відповідає всім вимогам СЕС та пожежної безпеки.

Основний матеріал для будівництва російської лазні – оциліндрованої колоди. Даний матеріал вибраний не випадково. Цилиндрована деревина дуже зручна при монтажі будівлі, економічна в наступній обробці, а також дуже практична, естетична і довговічна.

Зруб з оциліндрованих колод прекрасно тримає тепло і створює затишну атмосферу всередині приміщення. Крім цього, будівництво лазні з даного матеріалу вкрай вигідно в співвідношенні ціна-якість. Гарантія на баню з оциліндрованих колод становить 15 років.

Скільки грошей потрібно для старту бізнесу

Загальні витрати на будівництво лазні з оциліндрованих колод під ключ складуть 650 000 рублів. В дану ціну буде входити доставка матеріалу і монтаж лазні на місці замовника. Ще близько 220 000 рублей піде на підготовку майданчика для будівництва лазні і підведення комунікацій (вода, електрика, газ).

Функції адміністратора комплексу планує взяти на себе особисто керівник проекту. Також в обов’язки керівника буде входити ведення бухгалтерії та здача звітності до відповідних структур.

Фінансовий план

Перейдемо до розрахунку основних показників економічної ефективності роботи лазні. Разом постійні витрати організації складуть 87 000 руб. в місяць.

Основними річними витратами лазні будуть витрати пов’язані з виплатою заробітної плати працівникам – 46% від загальних річних витрат. Далі йдуть витрати на оплату страхових відрахувань за працівників – 14% від загальних витрат і оплата комунальних послуг – 17% в структурі загальних річних витрат.

Скільки можна заробити на даному бізнесі

Чистий прибуток лазні за підсумками річної роботи складе 479 800 рублів. Рентабельність лазні, згідно з розрахунками бізнес плану, дорівнює 45,9%. При таких показниках проект окупається за 2 роки роботи, що можна вважати хорошим показником для подібного бізнесу.

Будівництво лазні краще почати з нуля, а не займатися відновленням старих будівель.

Бізнес-план сауни з розрахунку або як Відкрити сауну

Після завершення будівництва приміщення, вам будуть потрібні його облаштувати за рахунок покупки наступних предметів:

 • Меблі.
 • Печі і каміни.
 • Елементи декору.
 • Устаткування для басейну і т.д.

Додатково також варто подбати і про витратні матеріали: віники, запарники, одноразові капці, головний убір, рукавиці, черпаки і т.д.

Який КВЕД вказати при реєстрації бізнесу

Не важливо яку правову форму організації бізнесу ви виберете, буде потрібно вказати код КВЕД 93.04 «Фізкультурно-оздоровча діяльність».

Які документи потрібні для відкриття

Для відкриття бізнес знадобиться реєструвати ІП або ТОВ.

У першому випадку знадобляться: квитанція про оплату державного мита, завірене у нотаріуса заяву про реєстрацію за формою Р21001, заяву про перехід на ССО, ксерокопії паспорта та ІНД коду.

Після реєстрації ІП або ТОВ, знадобиться підготувати ще один пакет документів, необхідний вже для відкриття лазні: заяву на ім’я районної адміністрації, копії установчих документів, висновків держсанепіднагляду, пожежної інспекції та паспорт БТІ.

Чи потрібен дозвіл для відкриття

Для відкриття бізнесу знадобляться дозволи від служб пожежної та санітарної інспекцій. Подивитися ці норми можна у відповідних СНиП та СанПіН. Також необхідно укласти договори з комунальними службами міста щодо забезпечення:

 • Енергопостачання.
 • Вивезення сміття.
 • Прибирання території.
 • Водопостачання та опалення.

Технологія виробництва

Для розширення клієнтської бази необхідно скористатися послугами реклами. У цьому допоможуть міські банери і інтернет, можна найняти людину для роздачі листівок. Також на початкових етапах бізнесу хорошим ходом буде проведений акцій і впровадження системи знижок для постійних відвідувачів.

Крім звичайного відвідування, баню можна здавати в оренду на певний час, за рахунок чого вигравати додатковий прибуток. Непоганою ідеєю буде закупівля обладнання для СПА процедур і розслабляючого масажу. Підвищити дохід можна за рахунок продажу спиртного, але для цього власнику бізнесу потрібно отримати спеціальну ліцензію у держави.

Бізнес план по відкриттю сауни – бізнес план сауни, як відкрити банний комплекс з розрахунками прибутку і окупності

Відкрити власну справу мріють багато людей, проте не у всіх це виходить.

Деякі навіть намагаються придбати готовий бізнес, однак і це не гарантує успіх підприємства, стабільний прибуток і навіть відшкодування витрат.

Найкращим варіантом є відкриття нової справи, яке буде побудовано по уму і зможе гарантувати стабільний приплив грошей. Однак щоб бізнес почав працювати важливо скласти бізнес-план. Це стосується будь-якої справи.

Бізнес-план сауни з розрахунку або як Відкрити сауну

Серед найбільш успішних варіантів для ведення бізнесу є відкриття банного комплексу, тобто лазні або сауни. Це одне з кращих рішень, яке дозволить мати стабільний дохід і клієнтуру.

Однак перш ніж відкривати такий бізнес треба досконально вивчити питання, як відкрити сауну. Лише після цього можна починати складати свій бізнес план сауни.

Готовий бізнес план сауни дозволить оптимально розрахувати всі матеріальні вкладення, можливий прибуток від роботи даного підприємства, а також терміни окупності. Отже, як відкрити сауну?

Перші кроки

Крок перший. Перш за все, задаючись питанням «як відкрити сауну», необхідно визначитися, яким буде ваше підприємство: чи буде це сауна або лазня.

Чи необхідно в приміщенні обладнати парилку, басейни та інші приміщення. Від цього буде багато залежати, адже весь бізнес план сауни буде спиратися на ці параметри.

Це багато в чому буде визначати початкові вкладення і можливість швидкої окупності підприємства.

Крок другий. Чи буде банний комплекс організований з нуля або це буде готовий варіант.

У першому випадку бізнес план сауни потрібно буде складати обов’язково, в ньому будуть вказані всі вкладення, включаючи витрати на обладнання, персонал, набір продукції тощо, а також період окупності і середньомісячний прибуток. Це дозволить все передбачити і розраховувати на певну прибуток.

Можна скористатися і другим варіантом, однак при першому варіанті можна суттєво заощадити і відкрити такий банний комплекс, який припаде до смаку всім відвідувачам. Це гарантує приплив клієнтури і стабільний прибуток.

Крок третій. В якому місті буде відкрита лазня? Якщо це буде Москва або Санкт-Петербург, то витрати будуть одні, а якщо невелике містечко десь на просторах Росії, то вкладення набагато нижче. При цьому слід враховувати, що і прибуток в цих випадках буде різною, так як рівень життя в кожному регіоні абсолютно різний.

Крок четвертий. Слід задуматися і про організаційні питання: чи буде це ІП або юридична особа, а також обміркувати деякі інші аспекти.

Проаналізувавши всі ці пункти і вибравши те, що підходить саме Вам можна почати складати бізнес план банного комплексу.

Бізнес план

Складати бізнес план лазні будемо з того, що вона буде відкрита в Москві. Графік роботи цілодобовий.

Необхідно буде також подбати про реєстрацію діяльності, а також іншої дозвільної документації, яку потрібно буде отримати і узгодити з комунальними службами та місцевими властями.

При цьому для відкриття лазні не знадобиться виробляти оформлення ліцензії, якщо в сауні не здійснюватиметься алкогольна продаж, в тому числі не будуть пропонуватися різні медичні послуги. Сумарно на всі питання за погодженням може знадобитися до 50000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Разом: 50000 рублів на реєстрацію підприємницької діяльності та узгодження паперів.

Бізнес-план сауни з розрахунку або як Відкрити сауну

Вартість оренди і ремонту приміщення

Послуги можна організувати для декількох категорій клієнтів лазні. Наприклад, для людей, що приходять відпочивати і розслаблятися, які відвідують баню з метою оздоровлення, в тому числі прагнуть схуднути.

Щоб скласти конкуренцію іншим саунам, які розташовуються поблизу, можна розмістити два види лазні, наприклад, турецьку або фінську баню.

Природно, що в цьому випадку доведеться орендувати порядку 160-180 квадратних метрів і затратити істотну суму.

Для початківця ж бізнесмена найкраще для початку задуматися про одну сауні, щоб швидше окупити витрати. Потім можна буде задуматися і про розширення.

Отже, щоб залучити якомога більше відвідувачів, лазня повинна мати такі кімнати:

  1. Роздягальня – 10 квадратних метрів;
  2. Душові – 15 квадратних метрів;
  3. Парна – 15 квадратних метрів;
  4. Кімната відпочинку – 40 квадратних метрів;
  5. Басейн – 10 квадратних метрів;
  6. Кімната для персоналу, банних і інших приналежностей – 10 квадратних метрів (банщик зможе при необхідності тут же продавати лазневі приналежності, соки, різні продукти харчування тощо, щоб клієнти ні в чому не мали потреби).

Разом: 100 метрів.

Вартість оренди за метр в Москві і Московській області складе приблизно 2 тисячі рублів на місяць. Для невеликого містечка з чисельністю населення від 100 до 500 тисяч вартість оренди починається від 300-400 рублів за квадратний метр. Для виконання ремонту вартість квадратного метра будемо оцінювати з розрахунку 6000 рублів за квадратний метр.

Така висока вартість ремонту пояснюється тим, що всі елементи обробки сауни повинні вибиратися з урахуванням вимог – матеріали повинні відрізнятися стійкістю до вологості, в тому числі займання, а також забезпечувати безпеку для клієнтів.

До того ж повинна бути змонтована відмінна вентиляція. При цьому комунікації слід продумати до найменших деталей, вони повинні бути виконані бездоганно, що потребують найму професійних будівельників і сантехніків.

Скупитися на ремонт лазні не варто, так як це важливо для її безперебійної роботи.

Бізнес-план сауни з розрахунку або як Відкрити сауну

Розрахунковий приклад:

 1. 100 * 2000 = 200000 рублів – місячна оренда.
 2. 100 * 6000 = 600000 рублів – вартість ремонту.

Разом: 800000 рублів.

Купівля обладнання

 1. Для ведення бізнесу нам будуть потрібні закупити все необхідне обладнання:
 2. Устаткування для парної (піч для лазні, градусники, пічна парилка, парогенератор тощо) – 300 тисяч рублів.
 3. Меблі (лавки, стільці, столи, дивани, вішалки, дзеркало тощо) – 200 тисяч рублів.
 4. Обладнання для бассейну – 100 тисяч рублів.
 5. Кондиціонер, телевізор, холодильник, музичний центр і інша техніка – 100 тисяч рублів.
 6. Устаткування для душових кабінок та інші дрібниці – 50 тисяч рублів.

Розрахунковий приклад:

 1. 300000 рублів.
 2. 200000 рублів.
 3. 100000 рублів.
 4. 100000 рублів.
 5. 500000 рублів.

Разом: 750000 рублів.

Бізнес-план сауни з розрахунку або як Відкрити сауну

Зарплата персоналу

Важливо не тільки відкрити сауну, купити обладнання, але і правильно найняти співробітників.

Це повинні бути відповідальні і комунікабельні люди, щоб приходять клієнти були зустрінуті привітністю, були добре обслужені і залишалися задоволені сервісом.

Це дуже важливо, адже людина завжди захоче повернутися туди, де йому добре. А це обіцяє постійний приплив клієнтів, які будуть рекомендувати вашу сауну своїм друзям.

Персонал лазні:

Адміністратор. Зарплата складе 50 тисяч рублів. У його функції входитиме прийом дзвінків, прийом і розміщення клієнтів, продаж банного приладдя тощо. Буде потрібно 2 адміністратора.

Прибиральник. Зарплата складе 30 тисяч рублів.

Парильник (деякі клієнтам подобається, коли їх парять професійно). Зарплата складе 35 тисяч рублів, так як він буде завантажений не весь час. При цьому посаду парильщика і прибиральника для економії може бути поєднана. У цьому випадку зарплата буде вищою і складе приблизно 50 тисяч рублів. Це буде більш вигідно. Приймемо останній варіант.

Розрахунковий приклад:

1. 2 * 50000 = 100000 рублів.

2. 50000 рублів.

Разом: 150 тисяч рублів.

Витрати на асортимент банного приладдя, приходить бухгалтера, податки і ЖКГ Наявність і продаж банного приладдя (віники, шампуні, мочалки, тазики, рушники, банні шапки), соків, води, різних продуктів харчування стане додатковою статтею доходів. Тому важливо передбачити запас місячної продукції, яка буде реалізована. Не можна забувати і про миючих засобах. В середньому доведеться витратити 300 тисяч рублів.

Платежі за електрику, воду, телефон, кабельне ТБ, в тому числі ведення бухгалтерії (приходить бухгалтер – близько 15-20 тисяч) і податки заберуть до 50000 руб.

Розрахунковий приклад:

300000 рублів.

50000 рублів.

Разом: 350000 рублів.

Бізнес-план сауни з розрахунками або як відкрити сауну

Витрати на рекламні послуги

Для того, щоб лазня функціонувала краще, і у неї і з’явився значний приплив відвідувачів, слід обзавестися красивою вивіскою. Також бажано вкластися в рекламу. Це ресурс з розкручуванням, встане в тридцять тисяч рублів і вище. Також можна виділити кошти на розсилку, подачу реклами в газети. Встане це в сімдесят тисяч рублів.

Разом: сто тисяч рублів.

Загальні витрати, а також термін окупності

Для відкриття сауни потрібно витратити нижченаведені фінанси:

Разом: 50000 + 750000 + 800000 + 150000 + 350000 + 100000 = 2200000 рублів.

Рентабельність роботи лазні в залежності від режиму:

 • разові відвідувачі – 300-500 рублів за годину на людину.
 • повна оренда приміщення – 1500-4000 рублів за годину залежно від сезону, свят і кількості осіб.

В середньому за добу з урахуванням продажу банного приладдя сауна буде приносити 30 тисяч рублів. В місяць – 900000 рублів.

 1. Віднімаючи з даної суми вкладення на розкрутку, заробітну плату, оренду, витрати на товар, всілякі податки і витрати на ЖКГ розраховуємо прибуток:
 2. 900000-70000-150000-200000-350000 = 230000 рублів на місяць.
 3. Час окупності лазні:
 4. 2200000/230000 = 9,5 місяця.
 5. Тобто майже 10 місяців доведеться лазні працювати, перш ніж вона почне приносити прибуток.

резюме:

 • вкладення – 2200000 рублів.
 • період окупності – 9,5 місяців.
 • середньомісячний прибуток – 230000 рублів.

Бізнес план сауни

У 2019 зростає попит на послуги, пов’язані з відпочинком і здоров’ям. Сауни і лазні користуються високою популярністю. Постійно висхідний тренд спостерігається з 2008 – 2010 рр. В середньому, обсяг ринку щорічно додається на 1 – 2%.

У 2018 році показник в грошовому вираженні склав близько 25 млрд. Руб. Ринок не перенасичений. Спостерігається дефіцит пропозиції послуг лазень і саун по регіонах. Ці особливості створюють сприятливі умови для початку свого бізнесу з нуля.

Короткий аналіз ринку і конкурентів

Попит на послуги саун в РФ вище, ніж на лазні. Заклади відвідують люди у віці 20 – 45 років. Градація по підлозі відсутня, оскільки послуга затребувана і у чоловіків.

У галузі спостерігається дефіцит пропозиції. Однак конкуренція все ж таки присутня. Порядку 78% комерційних лазень і саун належить великим і середнім підприємствам.

Клієнтів залучать низькі ціни, акції, знижки. Зберігайте високу якість послуг. Розмістіть нову організацію далеко від великих центрів для дозвілля. Так ви уникнете прямого зіткнення інтересів.

Дрібних підприємств на ринку менше, але вони теж присутні. Боротися з конкуренцією легко. Виберіть місце для нової лазні або сауни далеко від подібних організацій, приділяйте увагу рекламі.

Структура ринку різниться – вона залежить від міста. Запускаючи бізнес, проведіть маркетингові дослідження та оцініть ринок. Вартість послуг формується специфічним чином, діє конкурентний паритет. Визначаючи вартість, підприємці відштовхуються від цін в інших організаціях.

Якого виду баню відкрити?

Підбираючи тип сауни, враховуйте аудиторію. Клієнти охоче відвідують такі заклади:

 1. Класична російська лазня. До послуги звикло більшість громадян РФ. Температурний режим в приміщенні становить 50 – 90 градусів. Відвідувач знаходиться в лазні до 25 хвилин, потім проводить час в передбаннику. Присутній попит на супутні послуги – масаж, віники.
 2. Фінські сауни. Заклад відрізняється типом пара і температурою. Показник доходить до 90 – 100 градусів, а тривалість відвідування не перевищує 5 – 10 хвилин.
 3. Турецькі лазні. Відрізняються оформленням і способом нагрівання. Стіни з мармуру. Для прогрівання приміщення ставлять спеціальний котел. Температура в парильні нижче, а вологість вище.

Є приватні і громадські лазні. У приватні лазні люди приходять вузькими компаніями – тут ціни вище.

Що потрібно для відкриття сауни з нуля?

Відкриваючи свою лазню або сауну, дійте за такою схемою:

 1. Проаналізуйте ринок, визначивши специфіку населеного пункту. Виявити конкурентів і потреби клієнтів.
 2. Виберіть тип лазні, віднісши переваги і недоліки.
 3. Складіть приблизний список послуг, підготуйте бізнес план лазні або сауни.
 4. Знайдіть приміщення, враховуючи тип закладу. Нерухомість беруть в оренду, лізинг або купують. Вибравши один з цих способів, ви заощадите на початкових вкладеннях, але понесете більше витрат потім.
 5. Придбайте обладнання.
 6. Відремонтуйте приміщення, створивши відповідну атмосферу.
 7. Зареєструйте нову організацію, дотримуючись вимог чинного законодавства. Отримайте дозвільну і експлуатаційну документацію.
 8. Найміть персонал, організуйте рекламну кампанію.

Бізнес-план сауни з розрахунку або як Відкрити сауну

Відвідуваність залежить від типу лазні. Люди приходять постійно, проводять тут свята і дні народження, відпочивають.

документи

Зареєструйте бізнес – позбавте себе від проблем з законом. Виберіть організаційно-правову форму – ІП або ТОВ. Якщо ви хочете продавати алкоголь, виберіть другий варіант і отримаєте ліцензію. Якщо спиртне в меню відсутня, зареєструйтесь як ІП. Щоб надавати клієнтам послуги, виберіть коди КВЕД:

 • 52.11 – роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах переважно харчовими продуктами, напоями та тютюновими виробами;
 • 52.33 – роздрібна торгівля косметичними та парфумерними товарами;
 • 52.42.2 – торгівля натільною білизною;
 • 93.04 – фізкультурно-оздоровча діяльність.

Точний перелік кодів залежить від списку додаткових послуг, що надаються організацією. Виберіть режим оподаткування. Підійдуть ССО або ЕНВД. Відкрийте розрахунковий рахунок, беріть безготівкову оплату.

Підбираючи приміщення, дотримуйтеся вимог закону. Раніше діяла заборона на відкриття саун в житлових будинках. Сьогодні обмеження зняли. У житлових будинках не можна створювати тільки лазні. Підготуйте повний пакет документів на приміщення:

 • папери, що підтверджують виведення нерухомості з житлового фонду;
 • свідоцтво про власність, договір оренди або лізингу;
 • проект перепланування.

Узгодьте проект з Росспоживнаглядом, пожежною інспекцією, житлової інспекцією, компанією, яка обслуговує нерухомість, з державним архітектурно-будівельним наглядом. Перевірте відповідність приміщення вимогам СанПіН.

приміщення

Баня як бізнес вимагає великого приміщення. Дотримуйтесь баланс між вартістю, площею і комфортом локації. В першу чергу розгляньте занедбані лазневі комплекси, сауни. Реконструкція вимагає серйозних вкладень, однак отримати дозвільну документацію на роботи простіше. При виборі нерухомості враховуйте такі фактори:

 1. Розташування. Розмістивши комплекс на жвавій вулиці, ви забезпечите приплив відвідувачів.
 2. Присутність зупинки громадського транспорту поблизу. Відвідувачі частіше бувають в установах, до яких легко дістатися.
 3. Площа. Оптимальне значення показника на людину в парильні – мінімум 5 м. Відведіть частину площі під душові, роздягальні, санвузли, басейн і технічні приміщення. Оптимальна площа для сауни або лазні – 100 – 300 кв.м.
 4. Вибирайте нерухомість з можливістю розширення. Коли бізнес піде в гору, можна взяти додаткові площі в оренду, надавати нові послуги клієнтам.

Взявши нерухомість в оренду або купивши її, приступайте до перепланування і ремонту. Пам’ятайте про підвищену пожежонебезпеку лазні і сауни. Приділяйте увагу захисту від загоряння. Вивчіть вимоги чинного закону і дотримуйтеся наступних норм:

 • створіть мінімум 2 виходи – один для відвідувачів, а другий екстрений;
 • стежте за роботою вентиляції;
 • розмістіть вентиляційну решітку або зазор на двері в парильні;
 • стежте, щоб вікна легко відкривалися / закривалися;
 • для обробки приміщення виберіть негорючі матеріали;
 • обладнайте парилку приточно-витяжною вентиляцією.

Бізнес-план сауни з розрахунку або як Відкрити сауну

Не створюйте парні площею більше 24 кв. м. Дотримуйтесь вимог до висоти стель. Показник становить мінімум 1,9 і максимум 2,4 м.

персонал

Чисельність персоналу залежить від масштабу бізнесу і обладнання. Якщо відкривається велика сауна з автоматичною парилкою, найміть 2 адміністраторів. Працюючи позмінно, вони ведуть роботу з клієнтами і включають обладнання. Для надання додаткових послуг доведеться розширити штат. Зазвичай потрібні:

 • 1 – 2 банщика;
 • масажист;
 • адміністратор;
 • фахівець, який займається інвентарем;
 • кухарі та офіціанти, якщо працює кухня.

Наймайте людей тільки з діючими санітарними книжками.

устаткування

Значна стаття витрат – покупка і установка обладнання. Не економте на оснащенні. Купуйте тільки надійні фільтри, електричні або газові печі, компресори для басейну.

Бізнес-план сауни з розрахунку або як Відкрити сауну

Баня зможе працювати, якщо ви купите:

 • обладнання для лазні або сауни (печі, каміни);
 • меблі для кімнат відпочинку, передбанника;
 • масажні столи та обладнання для солярію, якщо ви створюєте його;
 • черпаки, відра;
 • оновлювані матеріали (одноразові тапочки, рушники, халати, віники, рукавиці, головні убори).

Реклама

Розробіть стратегію з просування, обміркуйте ціни. Щоб повідомити про організацію потенційним клієнтам, використовуйте такі інструменти:

 1. Зовнішня реклама. Оформіть яскраву і привабливу вивіску, помітну здалеку. Додайте банери і листівки в районі.
 2. Просування в інтернеті. Зареєструйте організацію в онлайн каталозі і створіть сторінку компанії в соціальних мережах. Періодично оновлюйте групу і розміщуйте інформацію про пропозиції і знижки.
 3. Реклама в ЗМІ. Додайте оголошення на місцевому телебаченні, радіо і в газетах.
 4. Акції та знижки. Проводьте розіграші в групах в соціальних мережах, знижуючи ціну на дні або годинник, в які відвідуваність падає.
 5. Якість обслуговування. Підтримуйте сервіс на високому рівні.

Розрахунки рентабельності та окупності: фінансовий план

Сауна як бізнес вимагає великих витрат на покупку устаткування, ремонт і перепланування приміщення. Для запуску бізнесу потрібен 1 млн руб. Щомісячні витрати складаються з орендної плати, заробітної плати персоналу, поновлення банного приладдя, рекламної кампанії і обслуговування устаткування. В середньому, на поточні витрати доведеться витрачати близько 150000 руб.

Одна година відвідування лазні коштує близько 1000 – 1500 руб. За день можна отримувати від 5000 до 10000 руб. Середній щомісячний дохід становить 250000 крб. Тобто початкові вкладення окупаються протягом року. Рентабельність становить 20 – 35%. Рівень доходу можна підвищити за рахунок надання додаткових послуг.

показник значення
Сума початкових інвестицій 1 млн руб
Щомісячні витрати 150 тис. Руб
місячний дохід 250-300 тис. Руб
Чистий прибуток в місяць 100-150 тис. Руб
Термін окупності Від 1 року

Переваги та недоліки бізнесу

Банний бізнес має переваги і недоліки. До числа плюсів відносять:

 • затребуваність послуги;
 • можливість відкрити заклад на своїй землі;
 • відносно невеликий розмір вкладень.

Недоліками виступають високі витрати на комунальні послуги. Для роботи лазні необхідно багато води. Інший мінус – довга окупність. Якщо не просувати свій бізнес в інтернеті, лазня буде окупатися досить довго.

Ринок банних послуг не перенасичений. Попит перевищує пропозицію. У містах-мільйонниках на 100000 чоловік в середньому припадає не більше 10 закладів. Конкуренція є, але якщо ви виберете вдале місце і проведете відмінну рекламну кампанію, конкуренти вам будуть не страшні.

Як відкрити сауну (баню): бізнес-план і рекомендації

Сауна і бізнес – досить захоплююче поєднання. Той, хто не боїться конкуренції, вміє швидко зібратися і прийняти єдино правильне рішення, зможе відкрити сауну з мінімальними витратами. У майбутньому можна заробити хорошу репутацію і мати постійний контингент любителів попаритися.

З чого почати бізнес?

Перш, ніж реалізувати ідею відкриття сауни, необхідно чітко уявляти кінцевий результат, скласти покроковий план дій. Чим докладніше це буде зроблено, тим більша ймовірність успіху. З чого ж почати?

Крок 1. Визначити:

 • тип сауни (фінська (сауна) з сухим повітрям, російська (лазня) – з вологим);
 • необхідність встановлення обладнання (основного і допоміжного);
 • набір послуг, що надаються (більярд, спортивні тренажери, масажний і косметичний салон, SPA-салон, солярій).

Крок 2. Використання наявного у власності, придбання або оренда приміщення.

Крок 3. Розробка бізнес-плану.

Крок 4. Ремонт, перепланування, переобладнання приміщень майбутньої сауни.

Крок 5. Придбання основного і допоміжного обладнання.

Крок 6. Реєстрація ІП, отримання різних дозвільних і експлуатаційних документів.

Крок 7. Підбір персоналу.

Крок 8. Широкомасштабна рекламна компанія по залученню клієнтів.

Бізнес-план сауни з розрахунку або як Відкрити сауну

Чи вигідно відкривати сауну і чому?

Вигідність бізнесу визначається розміром отриманого доходу. Добре продумана структура підприємства з наданням найбільш затребуваних послуг в сауні – запорука відвідування клієнтами такого закладу, що сприятиме подальшому розвитку.

Сьогодні сауну сприймають не тільки як оздоровчий заклад, а й як культурно-розважальне. Дуже важливо, щоб бізнес мав якусь родзинку, разюче відрізнявся від аналогічних, кажучи сучасною мовою, був трошки креативним.

Це може бути обробка приміщення, встановлене новаторське обладнання або безкоштовне надання клієнтам якоїсь послуги.

«Завоювати» клієнта можна тільки бездоганною якістю наданих послуг, високим професіоналізмом обслуговуючого персоналу.

Грамотне планування майбутнього бізнесу, бездоганне виконання задуманого, залучення в якості працівників справжніх майстрів зробить бізнес не тільки привабливим, але і прибутковим.

Бізнес-план відкриття сауни

Бізнес-план являє собою документ, за яким надалі буде будуватися бізнес. Прораховуються всі витрати і передбачуваний прибуток, в результаті чого планується отримання доходів, які покрили б витрати. Надалі передбачається отримання дивідендів, що є головною метою бізнесу.

Виробляючи розрахунок бізнес-плану, необхідно ретельно вивчити основні моменти на отримання прибутку. В першу, необхідно звернути увагу на місце розташування сауни, внутрішній підбір приміщень, якість меблів і спеціального устаткування.

Реєстрація

Основний напрямок діяльності сауни – надання приватним особам послуги відпочинку. Індивідуальний підприємець – найкраща правова форма для даного бізнесу.

Систему оподаткування краще прийняти як «єдиний податок на поставлений дохід».

Такий вид діяльності, як надання персональних послуг, відповідно до загальноросійської кодуванням видів економічної діяльності, має код 93. Послуги сауни підпадають під цей пункт.

вибір місця

До розташування сауни необхідно підходити дуже уважно. Найбільш підходящим місцем буде знаходиться далеко від основних доріг, тихе, оточене деревами або парканом. Оптимальним вважається розташування сауни на березі будь-якого водоймища. Наявність поблизу мереж енергопостачання, водопроводу і каналізації грають не останню роль при виборі місця під будівництво.

вибір приміщення

Вибір приміщення проводиться тоді, коли планується взяти його в оренду і обладнати сауну. Цей спосіб один з оптимальних в плані майбутніх витрат.

Розмір орендованого приміщення повинен бути не менше 150 м². На цій площі повинні розміститися:

 • парилка;
 • басейн;
 • душ;
 • кімната для відпочинку;
 • роздягальня;
 • туалетна кімната.

Бізнес-план сауни з розрахунку або як Відкрити сауну

Залежно від планованого обсягу надання послуг необхідно передбачити окремі кімнати для масажу, лікувальної фізкультури. Більярд можна встановити в кімнаті відпочинку.

Лазню краще розмістити на території готелю, фітнес клубу, розважальних або спортивних комплексів.

Можливий варіант оренди і невеликого приміщення – 50-60 м². Така сауна зможе одночасно прийняти 4-6 чоловік. Витрати на переобладнання значно зменшаться, значить, і вартість послуг можна зробити більш доступною.

вибір обладнання

Для популяризації сауни важливі комфортні умови для гарного проведення дозвілля. Доцільно придбати і встановити в кімнаті відпочинку зручні меблі, плазмовий телевізор, караоке, більярдний стіл з повним набором шкільного приладдя. Душову необхідно обладнати на виході з парильні, бажано поруч з басейном. Знадобиться стандартний набір банних аксесуарів: ківш, таз, діжка.

У роздягальні встановити окремі шафки, полку для взуття, забезпечити наявність банних шльопанців, шапок, халатів, встановити дзеркало. Передбачити видачу відвідувачам простирадлом або рушників. Це можна запланувати за окрему плату.

При наявності масажною, фізкультурної або косметичної кімнат оснастити їх відповідно до вимог: крісла, стільці, масажні столи, різні спортивні тренажери.

Для сауни необхідно спеціальне обладнання:

 • піч для парилки;
 • водонагрівач;
 • котел для опалення приміщення;
 • система фільтрів для води в басейні;
 • внутрішнє і зовнішнє освітлення;
 • парогенератор;
 • система сигналізації, пожежогасіння.

персонал

«Клієнт завжди правий» – з цієї позиції необхідно підбирати співробітників в сауну – важливих, ввічливий. Чим більш терпимо і лояльніше співробітник, тим охочіше сюди прийдуть люди.

У сауні повинен бути адміністратор для регулювання, розміщення і прийняття замовлень; прибиральниця для підтримки чистоти приміщень; технічний працівник для обслуговування парової і комунікацій.

При наявності масажного та косметичного кабінетів необхідні відповідні фахівці. Їх можна залучати за окремим договором.

З огляду на цілодобовий режим роботи, питання організації позмінної роботи є актуальним.

Реклама і просування

Реклама – двигун торгівлі, і ніхто не може цього заперечити. Чим краще буде проведена рекламна компанія відкривається сауни, тим більше гарантії на успіх.

Необхідно задіяти ЗМІ, виготовити і розповсюдити наочну рекламу (встановити навігаційні вказівники, орендувати білборд, роздавати перехожим на вулиці візитки, запрошення, буклети, листівки).

При можливості помістити рекламу у всіх місцевих Інтернет-сайтах, соціальних мережах.

Орієнтовний розрахунок витрат

Витрати, оплачувані щомісяця, наведені в таблиці:

види витрат Сума, тис. Руб.
1 Орендна плата 120
2 Заробітна плата співробітників 100
3 Абонплата за Інтернет, телефон, TV 7
4 Оплата послуг енергопостачання, водопостачання, водовідведення 60
всього 287

Разові витрати, які необхідні при старті бізнесу, наведені в наступній таблиці:

види витрат Сума, тис. Руб.
1 Оформлення індивідуального підприємництва 10
2 Ремонт приміщення 500
3 Комплект обладнання для сауни 40
4 Комплект обладнання для басейну 30
5 Комплект енергетичного обладнання 45
6 Комплект меблів для кімнати відпочинку 50
7 Комплект побутового обладнання 20
8 Комплект меблів для масажної кімнати 15
9 Комплект обладнання для тренажерної кімнати 18
10 Комплект меблів для роздягальні 15
11 Комплект меблів для адміністрації 15
12 Більярдний стіл в комплекті 25
13 м’який інвентар 10
всього 713

Ціни на всі види меблів, технологічне та спеціальне обладнання приблизні. Вони залежать від виробника, потужності та інших параметрів, що впливають на вартість.

Прогноз окупності і рентабельність

Індивідуальний підприємець встановлює ціни на відвідування сауни самостійно, виходячи з очікуваного терміну окупності витрат. З практики роботи таких закладів, як сауна, встановлений найбільш відвідуваний день тижня – субота.

Для зручності розрахунку розглянемо приклад. Приймаємо ціну 200 руб. за годину з одного відвідувача. Можливість одночасного відвідування – 10 осіб. Тривалість робочої зміни – 12 годин. Так як в будні дні завантаженість сауни може становити до 50%, прості арифметичні розрахунки показують, що щомісячна виручка становитиме 350 тис. Руб. Місячний дохід дорівнює 63 тис. Руб.

При такому щомісячному доході, з урахуванням всіх непередбачених витрат окупність сауни складе 1,5 року. Зниження ціни і збільшення тривалості роботи в добу збільшить термін окупності. При збільшенні «завантаженості» сауни – зменшить.

При складанні прогнозу окупності головне – не переборщити з установкою часового тарифу. Установка дуже низький тариф – викличе настороженість, високого – «відіб’є» відвідувача.

Надання гарантованих якісних послуг – запорука бездоганної репутації закладу та припливу відвідувачів.

Необхідні документи для відкриття сауни

Відкриття сауни – справа відповідальна і копітка. Ліцензія на надання таких послуг не потрібно. Окрім облаштування приміщення, необхідно зібрати пакет різних документів:

 • дозвіл санітарно-епідеміологічної служби на експлуатацію сауни;
 • узгодження в пожежній службі початку роботи;
 • розроблена і затверджена програма санітарно-виробничого контролю;
 • договору в установленому порядку на дезінфекцію, дератизацію, дезінсекцію приміщень сауни;
 • на обслуговування вентиляційної системи;
 • на вивезення побутових відходів;
 • на прання білизни;
 • договір на сервісне обслуговування внутрішніх електромереж;
 • на поставку електроенергії, водопостачання та водовідведення.

Для попередження штрафів, що накладаються контролюючими органами, необхідно дотримуватися всіх вимог до законного ведення підприємницької діяльності.

Можливі ризики при відкритті сауни

Відкриття власного бізнесу завжди пов’язане з ризиком. При відкритті лазні перед підприємцем постає питання: коли доходи покриють витрати? Іноді з’являються страхи – раптом проект не окупиться. Щоб цього не сталося, необхідно дотримуватися певних правил ведення сауною бізнесу:

 1. Послуги, що надаються в сауні, не повинні шкодити здоров’ю.
 2. Прибутковість бізнесу забезпечать своєчасне оформлення всіх необхідних документів і договорів відповідно до чинного законодавства.
 3. Не надавати послуги, які підпадають під дію Кримінального кодексу РФ (інтимні послуги, розповсюдження наркотичних і психотропних речовин і т.д.).
 4. Власник бізнесу та обслуговуючий персонал повинен суворо дотримуватися конфіденційності щодо відвідувачів.

Бізнес-план сауни з розрахунками або як відкрити сауну

 • Дотримання таких простих правил створить позитивну репутацію серед клієнтів, збільшиться відвідуваність, а, значить, подвоїться або потроїться дохід, і підвищиться рентабельність.
 • Важливим фактором у збільшенні відвідуваності лазні є санітарний стан приміщення, інвентарю, рівень культури обслуговуючого персоналу.
 • Не варто нехтувати страхуванням бізнесу від банкрутства і сауни від нещасного випадку.

електропостачання сауни

Приміщення сауни відноситься до приміщень з масовим перебуванням людей і високу пожежонебезпеку. До електропроводці в сауні пред’являються вимоги підвищеної безпеки. Термоізоляція проводу повинна витримувати високу температуру.

Згідно з «Правилами експлуатації електроустановок», в сауні категорично забороняється встановлювати вимикачі, розетки, розподільні коробки. Кращий варіант – прокладка проводки з зовнішнього боку стіни парилки. Потрібно завести кінці проводки прямо до струмоприймачів через стіну.

Якщо в парильні встановлена ​​електропіч – кабель необхідно провести в монолітної конструкції підлоги. Заборонено в сауні використовувати металлорукав, гофру, будь-які види кабельних каналів для прокладки проводів електропостачання.

Не можна встановлювати світильники в парильні на стелі. Освітлювальний прилад повинен відповідати вимогам по теплостійкості (витримувати температуру не нижче + 125 ° С), і мати підвищений рівень вологостійкості. У приміщеннях з підвищеною вологістю (басейн, душова кімната) рекомендується встановлювати вологозахищені світильники і арматуру (розетки і вимикачі).

Щиток управління електропостачанням краще встановлювати при вході в сауну (тамбур, роздягальня).

Все струмоприймачі в сауні повинні мати окремий заземлюючий контур.

водопостачання сауни

Водопостачання сауни не останнє в списку обов’язкових рішень. Від якості і кількості води залежить розвиток бізнесу.

Якщо вода береться з міської мережі, необхідно встановити лічильник холодної води і систему фільтрів. Очищена вода наповнює басейн і подається в нагрівальний прилад для використання в душовій кімнаті. Від якості очищення води залежить довговічність роботи нагрівального бойлера, запірної арматури.

Пристрій електро- і водопостачання краще виконувати по готовому проектного рішення.

Як відкрити сауну (відео)

У представленому відео на «живих» прикладах описано, як відкрити сауну з нуля, і що для цього необхідно.

З економічної точки зору, такий вид бізнесу, як сауна, прибутковий і вигідний. Спочатку вкладені кошти вже через рік-два приносять чистий дохід. Складений правильно, з урахуванням усіх потреб і фінансових можливостей бізнес-план забезпечить стабільне ведення бізнесу, який принесе не тільки грошову прибуток, але і моральне задоволення.

Відкриваємо баню або сауну

Бізнес-план сауни з розрахунками або як відкрити сауну

актуальність

Підприємці, які вибирають банний бізнес як основу своєї діяльності, роблять правильний вибір. Це дозволить поєднати корисне з приємним, отримуючи непоганий прибуток і піклуючись про своє здоров’я.

На сьогоднішній день багато громадян користуються послугами сауни. Для деяких це можливість поліпшити стан свого здоров’я, а інші – добре провести вільний час.

Сауни досить популярні, проте кількість представників даного бізнесу збільшується з кожним роком. Щоб домогтися високої конкурентоспроможності попередньо варто розробити бізнес план лазні з розрахунками.

Це також дозволить уникнути безлічі помилок під час здійснення діяльності.

концепція

Багато починаючі підприємці бажають знати, як відкрити сауну з нуля. Варто зазначити, що цей бізнес вимагає великих зусиль, а також капіталовкладень.

З цієї причини без стартового капіталу відкрити сауну або лазню не вийде. Найбільш значущою статтею витрат є придбання або покупка приміщення, а також обладнання.

Однак в першу чергу варто визначити, для якої категорії відвідувачів буде працювати заклад. Сауна призначена:

 • для оздоровлення;
 • для спортсменів і тих, хто намагається позбутися зайвої ваги;
 • для проведення свят і відпочинку.

Визначившись з цим, варто дізнатися, як відкриваємо сауну / баню для загального користування поетапно.

Етапи побудови бізнесу

Не знаючи, з чого почати здійснення діяльності, варто скористатися таким планом дій:

 • Оформлення ліцензії потрібно тільки в тому випадку, якщо заклад допускає вживання алкоголю або надає медичні послуги.
 • Визначення послуг, цікавих для потенційних споживачів. До цього процесу варто поставитися з граничною відповідальністю, що дозволить досягти високої ефективності роботи. На цьому етапі також варто подбати про рекламу. Для її розміщення можна використовувати різні засоби.
 • Придбання або оренда приміщення. Його площа не повинна бути менше 120 кв.м. Це дозволить розмістити дві сауни, басейн, роздягальні, кімнати відпочинку, душ, туалет і басейн. Однак варто враховувати тип лазні, яка буде відкрита. Приміщення бажано підібрати в місцях скупчення людей і гарною транспортною розв’язкою.
 • Придбання обладнання і меблів. Варто заздалегідь продумати, яке оформлення матимуть приміщення і що слід в них встановити.
 • Набір персоналу. Слід наймати кваліфікованих фахівців, які мають досвід роботи і при необхідності ліцензії на здійснення певного виду діяльності.
 • Вибір режиму роботи закладу.

До кожного етапу варто поставитися максимально серйозно і продумати всі дії до дрібниць. Таким чином, бізнес ідея не тільки втілиться в реальність, але дозволить отримати непоганий прибуток.

Фінансова частина (приблизні вкладення, прибуток і окупність)

Варто зазначити, що детальний бізнес план сауни з бассейномпозволіт мінімізувати витрати і виконати всю роботу в найкоротші терміни. Підприємцю доведеться враховувати наступні витрати при бажанні відкрити сауну:

 • Приміщення: 2000 – 15 000 у.о.
 • Устаткування і меблі: від 5 000 у.о.
 • Створення басейну: від 3 000 у.о.
 • Заробітна плата персоналу: 1 500 у.о.
 • Комунальні витрати і податки: 500 у.е.
 • Можливі додаткові витрати: до 500 у.о.

Наведена в статті інформація є лише коротким введенням в суть бізнесу. Якщо ви вирішите перейти до реалізації, тоді вам потрібно завантажити професійний бізнес-план по відкриттю сауни-лазні з докладними розрахунками:

Вирішивши дізнатися, скільки коштує побудувати сауну для бізнесу варто звернути увагу на представлені цифри. Кількість витрат можна скоротити, якщо не планується відкриття закладу великих масштабів.

Вартість відвідування лазні однією людиною варіюється в межах 10-15 у.о. При оренді приміщення за годину ціна складе приблизно 50-80 у.о. Підприємець може отримати середній дохід за місяць – 4 000 у.е. Однак наскільки швидко окупиться приватна лазня, також залежить від популярності, якості послуг, що надаються і наявності постійних клієнтів.

Необхідні документи

Важливим етапом відкриття бізнесу даного виду є оформлення документів. Підприємець може отримати статус ІП або ж відкрити ТОВ. У першому випадку буде потрібно підготовка таких документів:

 • завірене нотаріусом заяву на реєстрацію ІП;
 • заяву на встановлення обраної системи оподаткування;
 • оригінал і копія паспорта;
 • квитанція, що підтверджує оплату держмита.

Процедура розгляду документів податковими органами займає не більше тижня. У разі схвалення підприємець отримає наступні документи:

 • виписка з ЕГРІП;
 • ІН;
 • свідоцтво від присвоєння кодів статистики;
 • повідомлення про отримання статусу індивідуального підприємця;
 • повідомлення з ПФС про реєстрацію.

Потім підприємцю потрібно відкрити розрахунковий рахунок в банку.

При вирішенні відкрити ТОВ необхідно підготувати:

 • відповідну заяву до податкової інспекції;
 • статуту товариства;
 • при одному засновники створюється рішення про заснування, а при декількох – протокол про створення ЮЛ;
 • заяву на використання обраної системи оподаткування;
 • нотаріально завірені копії паспорта заявника;
 • квитанцію, що підтверджує оплату держмита.

Термін розгляду також займе не більше тижня, після чого податковий орган у разі позитивної відповіді видасть:

 • свідоцтво про реєстрацію;
 • свідоцтво про постановку на облік у податковій інспекції та реєстрації в ПФ і ТФОМС;
 • виписку з ЕГРЮЛ;
 • зареєстрований статут;
 • документ, що підтверджує видачу кодів статистики і Росстату.

Дізнавшись вигідно відкривати сауну і що для цього потрібно, можна приступати до розробки власного бізнес плану та підготовки документів. При правильному проведенні всіх процедур бізнес принесе гарний прибуток.

Необхідний стартовий капітал: від 5 000 – 25 000 у.о.

Щомісячний прибуток: від 3 000 у.о.

Термін окупності: від 2 до 7 місяців.