Чому немає продажів і клієнтів – головна помилка початківців підприємців

0
160

Чому немає продажів и КЛІЄНТІВ - головна помилка початківців підприємців

Тема відсутності продажів дуже актуальна і обговорювана. Цією проблемою стурбовані як великі, так і малі компанії незалежно від специфіки товарів. Бізнесмени часто розглядають свою справу, як найкраще з усіх існуючих.

Але коли виникає питання, чому відсутні продажу, люди намагаються виправдовуватися самими різними способами. Дуже часто вони звинувачують все, що відбувається навколо них, але тільки не себе. Результатом такої діяльності стає відсутність мотивації у всіх співробітників.

Не потрібно поспішати здаватися і говорити собі: «Я просто не вмію продавати». Досвідчені й успішні бізнесмени знають найдієвіші методи визначення, чому знизилися продажі.

Дані методи, а також поради щодо вирішення проблеми, будуть детально розглянуті далі в статті. Самим розумним способом буде поставити себе на місце покупця і визначити його потреби.

Основні причини відсутності продажів

Серед найбільш поширених причин відсутності продажів можна виділити наступні:

 • Ваша марка незнайома покупцеві.

Люди рідко пробують товари незнайомих для них виробників. Вони швидше віддадуть перевагу товару компанії, про яку вже чули раніше. Необхідно забезпечити вашому продукту ефективну рекламу.

 • Відсутність належної довіри.

Покупця могли збентежити такі моменти, як ваш офіційний сайт, відгуки інших покупців, їх коментарі, реклама і т. Д. Необхідно звернути увагу на людину, що продає ваш продукт, причина також може бути в ньому.

 • Ви нічим не відрізняєтеся від інших.

Ніхто не звинувачує вашу компанію в плагіаті. Всі товари можуть бути унікальними і неповторними, але цього іноді недостатньо. Вам необхідно створити свої характерні особливості, навчитися відрізнятися від інших.

 • Типові помилки в продажах детально розглянуті в цьому відео:
 • Список речей, які можуть додати організації унікальності:
 1. сервіс;
 2. швидкість;
 3. Додаткові послуги;
 4. навчання;
 5. Чемність;
 6. доступність;
 7. Способи оплати;
 8. Стратегія продажів і т. Д.
 • Ви тільки почали свою діяльність.
 • Страх перед відповідальністю.

Ви можете боятися відповідальності, якщо не впевнені в своєму продукті або не можете надати гарантію його якості. В цьому випадку необхідно удосконалюватися в підвищенні якості товару. Гарантія викликає у людей довіру до вас і бажання купувати ваші продукти.

 • Ви не вірите в свої сили.

Іноді ви самі є основною причиною власних невдач в бізнесі. Необхідно прагнути до розвитку, шукати різні шляхи вдосконалення та виправлення допущених помилок. Результат прийде з часом, не можна здаватися.

 • Неякісні фотографії товару.

Якщо у вас є свій інтернет-магазин товарів, то потрібно приділити належну увагу якості фото. У людей в інтернеті немає іншої можливості зрозуміти, як виглядає товар, крім як розглянути його фото.

Тому потрібно, щоб фотографія максимально передавала суть продукту, була досить чіткою і зроблена при денному освітленні.

 • Неповне опис товарів.

Опис товару має бути максимально інформативним і розгорнутим. Покупця цікавлять навіть найменші деталі. Він може просто відмовитися від замовлення через те, що ви не надали йому необхідну інформацію, і він завчасно вирішив, що товар йому не підходить.

 • Завищені або занижені ціни.

А якщо ціна занадто низька, то люди починають недовірливо ставитися до товару і компанії в цілому. Вони вважають, що в цьому є якийсь підступ або навіть обман.

 • Дизайн сайту залишає бажати кращого.

Люди відчувають себе комфортно, переглядаючи товари на стильному сайті з зручним функціоналом.

Все повинно бути гармонійно, перевагу краще віддати мінімалістичному стилю і пастельним світлим тонам. Сайт може стати вашою візитною карткою і привернути увагу нових покупців.

Чому немає продажів и КЛІЄНТІВ - головна помилка початківців підприємців До чого призведе відсутність товару в наявності?

 • Низька якість маркетингу.

Гарна реклама може дати вам різке зростання продажів і популярність компанії. Неефективна реклама низької якості ж в кращому випадку стане причиною невиправданих витрат, а в гіршому – залишить у покупців негативне враження про вас.

Відсутність конкурентних переваг

Дана помилка полягає у відсутності індивідуальності. Не потрібно копіювати концепцію, стратегію і ключові моменти інших компаній. Набагато ефективніше буде експериментувати і придумувати щось своє, особливе, що запам’ятовується. Це може стати вашою відмінною рисою і люди запам’ятають вас надовго.

Конкуренція величезна і складно придумати щось нове, але завжди потрібно прагнути до індивідуалізації. Дуже важливо намагатися шукати шляхи, як ви можете стати краще за інших.

Як вирішити проблему

Для того, щоб стати особливим, потрібно провести повний аналіз ваших конкурентів. Наприклад, скласти список 10 кращих компаній і зрозуміти, що привело їх до успіху, які позитивні моменти в них спостерігаються і що вони пропонують людям.

Після цього потрібно подумати, як стати краще, що ще можна зробити для більшого охоплення людей і їх заманювання.

Ваш проект повинен бути унікальним ще до його реалізації. Потрібно скласти список різних ідей, як його вдосконалити. Якщо немає бажання займатися подібною діяльністю, то варто задуматися над тим, чи готові ви витрачати на реалізацію свої сили і час.

Рекомендації щодо підвищення продажів

Існує кілька порад, які допоможуть вам підвищити продажі:

 • Підвищіть якість надання послуг (до моменту, коли товар вже буде куплений і оцінений покупцем).
 • Зробіть свій продукт максимально корисним.
 • Встановіть адекватну ціну.
 • Надайте безкоштовні, але значущі бонуси.
 • Працюйте над підвищенням професіоналізму персоналу.
 • Зробіть свій асортимент.
 • Створіть ексклюзивна пропозиція (щось, що людина може придбати тільки у вашій компанії).
 • Працюйте над особистісними якостями свого персоналу (саме пряме спілкування з клієнтом може змусити його зробити остаточне рішення).

Чому немає продажів и КЛІЄНТІВ - головна помилка початківців підприємців Основні етапи роботи клієнта з сайтом.

Як уникнути втрати клієнтів

Іноді існує ризик втрати навіть своїх постійних клієнтів. Однак існує система обов’язкових дій, які допоможуть уникнути цього.

Для того, щоб утримати своїх клієнтів, необхідно:

 1. Займатися виявленням потреб клієнта.
 2. Планувати майбутні обсяги продажів.
 3. Вступати з клієнтом в правильні взаємовідносини.
 4. Завжди підтримувати зворотний зв’язок і регулярно інформувати клієнтів.
 5. Дослідити ступінь задоволеності замовника.
 6. Розглядати скарги і грамотно вирішувати конфлікти.
 7. Аналізувати причини втрати постійного клієнта.

Аналіз потреб і запитів клієнта – головний принцип, що перешкоджає його втраті.

Принципи масового залучення клієнтів

Для того, щоб навчитися залучати клієнтів і утримувати наявних, потрібно скласти план дій.

Найголовнішим моментом є створення унікальної торговельної пропозиції, демонстрування, які вигоди покупець зможе отримати від придбання саме вашого товару.

Клієнт потребує вирішення власних проблем і надання допомоги. Тому грамотний підприємець повинен зробити все можливе, щоб викликати у покупця бажання придбати його продукт.

Саме покупці зможуть допомогти в розвитку бізнесу, даючи цінні поради та рекомендації, тому дуже важливо підтримувати з ними зв’язок, при можливості обзавестися їх контактами.

Вони можуть порадити сподобався продукт друзям і знайомим, знаходячи для вас нових клієнтів. Тому так важливо знайти своїх перших постійних клієнтів.

Існують певні кошти, які допоможуть ефективно залучити нових клієнтів, найбільш поширені з них:

 • Електронна пошта – з її допомогою можна відправляти клієнтам різні комерційні пропозиції, повідомляти про появу нової продукції і т. Д.
 • Сайт – це місце, де можна ввести систему реєстрації клієнта для отримання будь-яких бонусів, знижок, сертифікатів і т. Д.
 • Соціальні мережі – допоможуть у створенні спеціальних спільнот, присвячених продукції компанії, нададуть додаткову рекламу і можливість влаштовувати розіграші та конкурси для розширення клієнтської бази. Тут ви дізнаєтеся, як правильно використовувати акції для залучення клієнтів.
 • Партнерська програма – ефективний засіб залучення клієнтів через партнерів. Потрібно шукати неконкурентні організації і пропонувати їм взаємне співробітництво. Результат – обмін клієнтами.
 • Безкоштовні семінари та вебінари – ще один дієвий метод залучення цільової аудиторії. Це допоможе у встановленні взаємин з клієнтом, викличе у нього довіру і бажання співпрацювати з вами. Інформація повинна бути пов’язана з продукцією, але дає людям можливість дізнатися щось нове і корисне.
 • Візитна картка – вже всім відомий, але не менш значимий спосіб. На одній стороні картки можна пообіцяти покупцеві знижку або інше вигідну пропозицію, а на іншій – написати коротку інформацію про себе та продукції. Люди часто використовують такі бонусні пропозиції.
 • Рекомендація – опитування своїх знайомих. Таким чином можна знайти нових клієнтів, попросивши близьких людей порадити вашу продукцію їх друзям, яким це буде цікаво. Це допоможе в створенні більш довірчих відносин.

висновок

Необхідно все планувати з самого початку бізнесу. Правильне залучення і утримання клієнтів допоможе запобігти їх втрату. Тут ви дізнаєтеся, що представляє собою особистий фінансовий план і наскільки він ефективний.

Чому немає продажів на сайті і як вирішити проблеми з трафіком – дивіться тут:

10 типових помилок в сфері продажів

Ні для кого не секрет, що головною метою будь-якої комерційної компанії, незалежно від її розміру і профілю, є отримання прибутку. Обсяг прибутку, в свою чергу, залежить від кількості успішних угод, які ви укладаєте зі своїми клієнтами, або, простіше кажучи, кількості продажів. Саме вони визначають подальшу долю вашого бізнесу.

Більшість компаній зазнають краху не через поганий концепції або відсутності попиту на їхні товари і послуги. Головна причина їх провалу – недостатньо ефективні або неправильні дії в сфері маркетингу і продажів.

Якщо ви помітили, що рівень продажів у вашій компанії знизився або просто завмер на одній точці, не поспішайте звинувачувати в своїх бідах уряд, погану економіку або конкурентів. Напевно, ви самі зробили або робите щось не так.

Далі ми розглянемо 10 найпоширеніших помилок в сфері продажів, які допускають багато підприємців – як початківці, так і більш досвідчені. Намагайтеся уникати їх за всяку ціну. Адже на кону стоять ваші ж гроші.

Чому немає продажів и КЛІЄНТІВ - головна помилка початківців підприємців

1. Відсутність чіткого плану

Успіх в будь-якій сфері діяльності неможливий без ретельно розробленого плану. Уявіть, що ви поставили перед собою мету – вивчити англійську мову.

Звучить надто туманно, чи не так? По-перше, незрозуміло, до якого терміну ви плануєте досягти своєї мети; по-друге, залишається загадкою, як ви будете оцінювати свій прогрес.

Якщо ваша мета буде занадто розмитою, то ви постійно будете відкладати її на потім.

Якщо ж у ваших планах буде більше конкретики, то велика ймовірність того що ви все-таки почнете втілювати його в реальність. «Вивчити англійську протягом найближчих трьох років, щоб потім працювати за кордоном» – вже набагато краще.

Однак ваш загальний план повинен також розділятися на проміжні етапи, щоб ви знали, які саме кроки вам потрібно зробити в даний момент. У випадку з англійською мовою, вони повинні звучати так: «Відвідувати мовні курси три рази в тиждень» або «Займатися будинку кожен день по півгодини».

У сфері бізнесу, розмиті плани взагалі неприпустимі. Адже ви націлюєтеся на конкретний прибуток, виражену в цифрах, а не на абстрактний дохід. Тому цільова прибуток, яку ви прагнете отримати, наприклад, через 5 років, повинна розділятися на щорічну, щомісячну, щотижневу і навіть щоденний прибуток.

Припустимо, ваша мета – заробити 5 мільйонів рублів за 5 років. Тоді ваші проміжні цілі будуть виглядати наступним чином:

 • Заробити 1 мільйон рублів в рік;
 • Заробити 83 333 рубля на місяць;
 • Заробити 20 833 рублів в тиждень;
 • Заробити 2976 рублів в день.

Зрозуміло, ваш дохід не завжди буде збігатися з цими цифрами. Головне, щоб він не сильно відрізнявся від них в меншу сторону.

Маючи перед собою конкретні цифри, ви зможете удосконалювати свої бізнес-процеси. Наприклад, якщо щоденний прибуток вашої компанії буде далека від бажаної величини, ви зрозумієте, що ваші поточні тактики продажів вже не працюють, і почнете шукати їм заміну.

2. Відсутність відповідних інструментів

У кожного бізнесмена повинні бути інструменти, що допомагають йому здійснювати продажу. До них, в першу чергу, відносяться так звані системи управління взаємовідносинами з клієнтами або CRM-системи. Вони зберігають важливу інформацію про ваших поточних і потенційних клієнтів, а також допомагають стежити за різними етапами продажів.

По-друге, це якісний веб-сайт, який містить детальну інформацію про вашому торговій пропозиції. При цьому необхідно приділити особливу увагу оформленню його посадкової сторінки, про що ми говорили вже не раз (наприклад, в статтях Дизайн посадкової сторінки і 21 типова проблема посадочних сторінок). Адже саме вона здатна перетворити ваших потенційних клієнтів в реальних.

І, нарешті, вам потрібні хороші фахівці в сфері продажів. Саме вони взаємодіють з вашими клієнтами безпосередньо і укладають з ними угоди. Від їх професійних і особистих якостей залежить успіх вашої компанії. Тому будьте дуже розбірливими, наймаючи працівників у відділ продажів. Переконайтеся в тому, що вони дійсно володіють необхідними знаннями, навичками і досвідом.

3. Невміння слухати клієнтів

Прислів’я «слово – срібло, мовчання – золото» особливо актуальна в сфері продажів. Велику частину часу, ви повинні слухати своїх клієнтів, а не розповідати їм про переваги своїх товарів і послуг.

Які проблеми хвилюють їх найбільше? Що заважає їм спокійно спати ночами? Яким чином зміниться їхнє життя, якщо вони зуміють вирішити свої проблеми? Не знаючи відповідей на ці питання, ви не зможете запропонувати своїм клієнтам рішення, які будуть користуватися у них попитом. Тому постарайтеся досконально вивчити всі їхні скарги, прохання, труднощі, щоб знати, яким чином ви зможете їм допомогти.

4. Надмірна концентрація на деталях

Коли ви уважно вислухаєте своїх клієнтів, і вам випаде можливість висловитися, не варто вдаватися до зайвих подробиць свого оффера.

Наприклад, якщо ви допомагаєте будь-якої компанії в розробці інтернет-маркетингової стратегії, не варто пояснювати їм, як працює сервіс AdWords, в чому полягає сутність лінкбілдінга або яка специфіка просування в соціальних мережах.

Клієнти платять вам не за ваші знання, а за готові рішення. Тому не варто перевантажувати їх голови зайвою інформацією. Головне питання, яке їх цікавить, – як ви зможете вирішити їх проблеми. Якщо їм знадобляться додаткові відомості, вони самі зажадають їх. Загалом, не варто бігти попереду паровоза і повідомляти клієнтам деталі, які їх в більшості випадків не цікавлять.

5. Неправильне ставлення до відмов клієнтів

Підприємці втрачають багато вигідних можливостей, сприймаючи відмова клієнтів як кінець угоди. Іншими словами, вони відразу здаються, не роблячи спроб переконати потенційних покупців у корисності свого продукту.

Насправді, клієнти зовсім не відмовляються від вашої пропозиції. Говорячи «ні», вони натякають на те, що вони не розбираються в вашому реченні і не знають, як воно може їм допомогти. У них просто недостатньо досвіду, щоб оцінити його реальну цінність. Ви самі повинні їм довести, що ваші продукти і послуги – це якраз те, що їм потрібно.

Уявімо, що ваша компанія займається продажем нової моделі пилососів з рядом наворочених функцій. Клієнти не користувалися ними раніше, тому їх перша реакція очікувана.

Напевно, вони приведуть безліч аргументів, щоб не купувати ваш товар, наприклад: «Він коштує занадто дорого», «Він занадто наворочений» або «Я не вірю в його ефективність».

Які будуть дії недалекоглядних підприємців? Правильно, вони відразу поставлять хрест на цих клієнтів, аргументуючи своє рішення наступним: «Це не наш клієнт. Який сенс витрачати на нього час і сили? »

Мудріші бізнесмени надійдуть інакше.Вони будуть намагатися переконати клієнтів. Наприклад, якщо потенційного покупця бентежить ціна пилососа, вони скажуть їм: «Насправді, ціна нашого товару повністю відповідає його якості і функцій.

Давайте, я вам поясню, в чому переваги нашого пилососа ». Якщо клієнт збитий з пантелику надмірною кількістю функцій пилососа, ви можете дати таку відповідь: «Полісся нашої компанії дійсно мають безліч функцій, які значно підвищують якість прибирання.

Наші фахівці допоможуть вам розібратися в них ».

Загалом, використовуйте всі можливості, щоб змінити негативне уявлення клієнтів про ваш продукт. Якщо ж клієнт глухий до ваших аргументів і наполягає на своєму, що ж, тут ви вже безсилі … Не варто проявляти зайву нав’язливість. Найголовніше, що ви зробили спробу переконати потенційного покупця. А остаточне рішення залежить вже від нього самого.

Чому немає продажів і клієнтів - головна помилка початківців підприємців

6. Негативні зауваження на адресу конкурентів

Навіть якщо ви терпіти не можете своїх конкурентів і просто мрієте про їх провал, не варто говорити про це своїм клієнтам. Інакше, вони подумають, що ви не впевнені в якості своїх товарів і послуг і хочете піднятися за рахунок приниження суперників.

Це не означає, що ви повинні всіляко розхвалювати своїх конкурентів і говорити про те, які вони чудові. Просто намагайтеся бути стриманими і дипломатичними, коли вас питають про них.

Наприклад, ви можете сказати наступне: «Так, ця компанія теж надає аналогічні послуги, але я не впевнений, чи зможе вона вирішити вашу проблему. Вам слід зв’язатися з нею і уточнити всі деталі ».

Нехай клієнти самі вирішують, яка компанія краще. Якщо ви хочете, щоб вони віддали перевагу вам, працюйте над якістю своєї торгівельної пропозиції. Якщо ви будете кращими не на словах, а на ділі, то вони, не замислюючись, виберуть саме вашу компанію.

7. Невміння використовувати всі можливості

Ваша зустріч з потенційним клієнтом може мати різні наслідки. У кращому випадку, ви зможете переконати його в користі свого продукту і відразу ж укласти з ним угоду. Який бізнесмен не мріє про це?

Однак не завжди все виходить з першого разу, і це не привід впадати у відчай. Навіть якщо клієнт «Не клюнув» на вашу пропозицію відразу, ви можете домовитися з ним про повторну зустріч в майбутньому.

Якщо ж ви зрозумієте, що клієнт зовсім не зацікавлений у ваших послугах, ви можете отримати вигоду і з цієї ситуації. Попросіть його порекомендувати ваші послуги своїм знайомим і колегам. Таким чином, ви зможете залучити в свою компанію нових клієнтів.

Як бачите, безвихідних ситуацій не буває. Будучи розумним підприємцем, ви зможете обернути все обставини в свою користь. Головне – мислити масштабно.

8. Відсутність подальших дій щодо потенційних клієнтів

Якщо вірити статистиці, то тільки 1 з 10 потенційних клієнтів купує товари або послуги компанії відразу ж після першої зустрічі або бесіди з її представником. Відносно решти 90% потенційних покупців необхідно вжити наступні заходи, наприклад, призначити їм повторну зустріч або зателефонувати їм ще раз. В іншому випадку, ви упустите масу вигідних можливостей.

Якщо вам здається, що дана категорія клієнтів не так вже й важлива, знову повернемося до статистики. Уявімо, що ви зустрічаєтеся з 10-ма потенційними клієнтами кожен робочий день. Виходить, що ви спілкуєтеся з 200-ми новими обличчями щомісяця.

Припустимо, що з вами укладають угоду тільки 10% з них. Таким чином, кожен місяць накопичується 180 потенційних клієнтів, яких вам ще не вдалося схилити до покупки. А їх щорічне кількість сягатиме 2160.

І ви все ще хочете відмовитися від можливості переконати їх?

9. Відсутність щирого бажання допомогти клієнтам

У деяких ситуаціях, потенційний клієнт потребує в товарах і послугах, які ви не можете їм запропонувати. Буває і так, що ваші розцінки просто-напросто перевищують можливості його бюджету.

Ви розумієте, що клієнт не може вирішити свою проблему. При цьому ви не отримаєте матеріальної вигоди, надавши йому допомогу.

Що робити в таких ситуаціях? Зробити вигляд, що «моя хата з краю, і я нічого не знаю»? Або все-таки спробувати допомогти людині, навіть якщо це не принесе вам ні копійки прибутку?

Другий варіант набагато розумніше. Адже не всі в цьому світі зводиться до грошей. Не дарма кажуть, що Земля кругла: сьогодні інша людина потребує вашої допомоги, а завтра його допомога може знадобитися вам. Так що якщо ваша компанія не в силах вирішити проблему клієнта, порекомендуйте йому послуги компанії, яка може йому допомогти, навіть якщо вона є вашими прямим конкурентом.

Уявімо, що ви керуєте великою мережею книжкових магазинів. В один день до вас приходить чоловік середніх років, який бажає придбати рідкісний підручник для свого сина-школяра. На жаль, в ваших магазинах немає такої книги.

Таким чином, людина збереже багато часу і зусиль, позбувшись від безцільних пошуків, і буде вам дуже вдячний.

10. Підписання угод, про які потім доведеться шкодувати

На жаль, вам не уникнути спілкування з категорією «важких» клієнтів, які вимагають від вас занадто багато чого. Наприклад, вони просять вас зробити їм велику знижку або здійснити інші дії, які суперечать нормам, прийнятим у вашій компанії.

Єдиний вихід в таких ситуаціях – ввічливу відмову. Постарайтеся пояснити надто нахабним клієнтам, що у вашій компанії діють правила, які не прийнято порушувати.

Ні в якому разі, не будете ви ходити своїми принципами, аби укласти угоду. Подібні дії можуть зіпсувати вашу репутацію, і потенційні клієнти перестануть вам довіряти.

Постійно вчитеся – на чужих і своїх помилках

Уміння продавати – це мистецтво, якому треба вчитися все життя. Воно приходить тільки з досвідом – ніякі наукові ступені і звання не зможуть вам замінити його. Чужий досвід може вберегти вас лише від деяких помилок, але не всіх. Адже шлях кожного підприємця унікальний, тому неможливо передбачити всі труднощі, з якими ви можете зіткнутися.

Найголовніше – постійно тримати руку на пульсі і стежити за рівнем продажів у вашій компанії. Саме цей показник, немов лакмусовий папірець, говорить про успішність вашого бізнесу.

Якщо обсяг продажів у вашій компанії відповідає вашим очікуванням і навіть перевершує їх, вас можна привітати. Це означає, що ваші методи продажів є ефективними. Якщо ж кількість укладених угод за останній місяць вас не радує, пора бити тривогу.

Це означає, що ваш механізм здійснення продажів дав збій. Ваше завдання – виявити його несправності та негайно їх усунути.

Переклад і адаптація матеріалу Пратика Долака 10 Sales Blunders No Entrepreneur Should Ever Make

10-tipichnykh-oshibok-v-sfere-prodazh

30 помилок підприємців

Сергій Капличний

Більше 50% бізнесів закриваються в перші п’ять років. І я впевнений, що найголовніший ворог підприємця – він сам. Незважаючи на те, що у власників бізнесу є величезна мотивація і бажання робити відмінний продукт, підприємці часто збиваються, які можна було б уникнути.

У цій статті розглянемо 30 помилок, які допускають підприємці і які руйнують їх бізнес. Поїхали!

Вони не витрачають час на основоположні завдання

Чи чули ви історії, коли люди витрачають величезну кількість грошей на створення сайту, який не користується популярністю? Таких історій повно. І виникають, коли підприємець вчасно не подбав про те, щоб визначити потенційного покупця, створити правильний контент і зробити сайт зручним для користувача.

Головні завдання не можна пропускати.

Це в людській природі – надія на швидкий успіх. Однак його не існує. Вам належить пройти довгу дорогу, виконати безліч завдань перед тим, як ви досягнете значного успіху.

Вони не думають про довгострокові цілі

Щоб домогтися успіху ви повинні не відволікатися на дрібниці, а зосередитися на цілі і слідувати у напрямку до них. Чи не засмічуйте свого часу зайвими завданнями, які збивають вас з шляху.

Книга в допомогу: «джедайського техніки».

Відсутність мобільної версії сайту

Якщо сайт погано виглядає на мобільному пристрої, то він відразу відлякує аудиторію. У наш час всі сайти повинні бути оптимізовані під мобільні девайси і мати гарний вигляд на iPhone, iPad і будь-якому іншому гаджеті.

Вони вважають, що якщо їм щось подобається, то вони зможуть це успішно продати

Бізнесу потрібен менеджер, продавець і той, хто буде надавати послуги або виробляти товар. Установка «Роби те, що любиш» не завжди є виграшною. Якщо людині подобається працювати над веб-дизайном, це не означає, що з нього вийде хороший директор студії.

Чому немає продажів и КЛІЄНТІВ - головна помилка початківців підприємців

У них немає підтримки

Без ментора або коуча буде складно. Адже поруч з вами не буде людини, яка могла б поділитися своїм досвідом і дати корисну пораду.

Вони не стежать за часом

Без елементарних навичок тайм-менеджменту неможливо побудувати успішний бізнес. Тому кожному підприємцю необхідно навчитися правильно розподіляти свій час і сили.

Вони занадто зосереджені на конкурентах

Якщо підприємець бачить бізнес тільки у вигляді власної перемоги, що позначає ураження конкурентів, то це не призводить ні до чого хорошого. Подібна поведінка завжди викликаємо зайвий стрес.

Вони не знають свою аудиторію

Щоб досягти успіху, вам необхідно знайти свою нішу і стати в ній кращим. Не намагайтеся працювати для всіх. Визначте свого ідеального покупця і обслуговуйте його найкращим чином.

Книга в допомогу: «Обійміть своїх клієнтів».

Вони не задають правильні питання

Налаштовані на успіх людей зосереджені на новому досвіді, який можна отримати з будь-якої ситуації. І вони постійно задаються питаннями, які допомагають відкривати нові можливості.

Вони не перевіряють свої гіпотези

Перш ніж запускати новий продукт і будувати бізнес, вам необхідно перевірити свою гіпотезу. Проаналізуйте ринок, поговоріть з потенційними покупцями і з’ясуйте, наскільки їм цікавий ваш товар або послуга. Інакше потім буде пізно.

Вони не знають, як оформляти контент

Покупцям подобається чітка структура – читачі звертають увагу на списки і виділені фрагменти. Подбайте про те, щоб вашу замітку було зручно читати.

Вони думають, що трафік принесе їм клієнтів

Деякі блогери мріють збільшити відвідуваність свого ресурсу, але тут же виникають питання: Чому? Навіщо? Як це допоможе вашому бізнесу?

Чому немає продажів и КЛІЄНТІВ - головна помилка початківців підприємців

Велика кількість відвідувачів не гарантує великих продажів. Тому перш ніж піклуватися про трафік, вам слід подбати про свій продукт і механіці, за допомогою якої відвідувачу буде комфортно з ним познайомитися ближче і придбати ваш товар або послугу.

Вони занадто зосереджені на інструментах

Чи бачили ви статті про вихід нового плагіна для WordPress або появі соціальної платформи, яка змінить світ? Як ви зазвичай на них реагуєте? Не варто кидати все і занурюватися у вивчення нових інструментів. Зосередьтеся на поточних цілях.

Вони витрачають енергію даремно

Успішні підприємці пропускають свої дії через тест під назвою «І що?». наприклад:

– У цьому місяці у нас з’явилося 1000 нових передплатників в Фейсбуці

– І що?

Адже без збору email-адрес або активних покупок, цей показник майже не має значення. Не витрачайте час і енергію даремно. Зосередьтеся на тому, що має значення.

Вони уникають критики

Успішні бізнесмени знають, що єдиний спосіб уникнути критики – нічого не робити, ні з ким не конкурувати і бути непомітним. Страх повинна викликати не критика, а можливість залишитися непоміченим.

Книга в допомогу: «Тематичний».

Вони чекають дозволу

У наш час у кожного з нас є можливість вивчати щось нове, запускати бізнеси і заробляти гроші. І не потрібно чекати дозволу, щоб цим займатися!

Вони неправильно поводяться з грошима

Успішні підприємці знають, що вкладення в розвиток свого бізнесу – правильний крок. У той же час, вони не розкидаються грошима марно. Намагайтеся і ви підійти до витрат більш усвідомлено.

Вони вважають, що їм не обов’язково вчитися

Найбільш успішні підприємці – це ті, хто постійно знаходиться в пошуках нових знань. Тому завжди звертайте увагу на нові курси, спілкуйтеся з більш досвідченими людьми і насолоджуйтеся навчанням в будь-якому вигляді.

Вони фокусуються на показниках популярності

Самі часть помилки підприємців в малому бізнесі

Помилки підприємців є реальною складовою початку власного бізнесу. І від цього нікуди не дітися, шановні підприємці, початківці і не дуже :-).

Помилки це той досвід, який абсолютно необхідний на шляху до успіху. Всі підприємці роблять помилки, і ви не будете винятком. Але це не привід переживати і, тим більше, не починати свою справу.

Просто питання в тому, чи зумієте ви з них витягти уроки.

Чому немає продажів и КЛІЄНТІВ - головна помилка початківців підприємців

Про помилки підприємців-початківців

Початок власної справи – найбільш уразливий період ведення бізнесу з багатьох причин. Відповідно, і помилки підприємців тут зустрічаються найчастіше. І майже всі пов’язані з одним з наступних трьох аспектів:

 • Брак фінансів.
 • Брак клієнтів.
 • Нестача часу.

У цьому матеріалі постараюся застерегти вас від деяких, по-моєму, досить частих помилок підприємців-початківців. Хоча я впевнений, що, незважаючи на це, багато хто з вас все одно зроблять їх (не всі 10, звичайно, але деякі з них). Але давайте все ж перерахуємо деякі помилки підприємців-початківців. На мій погляд, з загальноприйнятних у всіх сферах бізнесу, ці найнебезпечніші.

Помилки підприємців-початківців – версія Підприємець-Про

Помилка №1: бізнес не вирішує реальну проблему аудиторії

Перша помилка, яку підприємець може зробити, це почати бізнес з ідеєю, яка не вирішує реальну проблему потенційних споживачів. Не починайте бізнес, тому що ВАМ подобається ваша ідея. Вона повинна подобатися аудиторії, вашим потенційним покупцям і клієнтам, а не вам.

Помилка №2: старт без проведеного дослідження ринку

Друга помилка – це початок бізнесу без проведеного дослідження ринку. У певному сенсі, це попередниця першої помилки. Ви повинні знати, як і кому будете продавати (тобто

визначити свою ЦА), хто ваші конкуренти, які у них сильні і слабкі сторони, в чому ви можете їх перевершити, які реальні потреби потенційних клієнтів і т. п.

Тільки тоді варто почати власний бізнес.

Я не хочу сказати, що ви повинні замовити ринкове дослідження за пару тисяч доларів у аналітиків і фахівців. Просто постарайтеся зібрати максимум інформації з доступних джерел – їх сьогодні маса.

Помилка №3: ​​підприємець починає з нулем знань

Початок бізнес без будь-яких знань в даній сфері. Це не означає, що ви повинні бути супер фахівцем в обраній галузі, але якісь уявлення повинні мати. Взагалі нічого не розуміти, а почати бізнес, тому що «у багатьох вийшло в цій сфері», припустимо – не зовсім розумно (а то і зовсім нерозумно).

Тому намагайтеся починати бізнес там, де хоч щось розумієте. Просто так вам буде простіше контролювати і розвивати його. Але ще раз повторю, не обов’язково бути крутим фахівцем.

Якщо ви не професійний фотограф, наприклад, це не означає, що ви не можете відкрити фото-студію.

Але також не варто відкривати бізнес, наприклад, з виробництва радіо деталей, поняття не маючи, що це таке.

Помилка №4: немає інтересу до даної бізнес ніші

Немає інтересу до даної сфери і, відповідно, менше інтересу до свого власного бізнесу. Я не кажу, що ваш бізнес повинен бути прямий ваша мрія, хоча це добре. Але не завжди так виходить.

Але у вас все ж повинен бути інтерес до сфери, в якій ведете бізнес. Інакше вам буде складно розвивати його, просто набридне. Якщо вам в принципі не цікавий футбол, припустимо, не відкривайте футбольну школу.

Помилка №5: нетерплячість

Часта помилка початківців підприємців – нетерплячість. Бізнес вимагає час, будьте терплячі. Якщо хочете, щоб уже в перший місяць заробити мільйон, хммм … не знаю, може бути :-). Але ж може і не бути … При цьому, звичайно, якщо зрозумієте, що все ж це не те, не чекайте роки … перебудовуйтеся. Простими словами, закрийте цей бізнес і почніть новий. Думаю, це зрозуміло.

Помилка №6: бізнес в одиночці

Шоста помилка початківців підприємців – не наймають співробітників. Одному впоратися з усіма бізнес-завданнями непросто, зрозумійте. Причому, як можна раніше. Співробітники – це не витрати, це шлях розвитку бізнесу. Звільнити час собі для більш важливих і стратегічних бізнес питань – дорожче, ніж зарплата співробітника.

Помилка №7: немає довіри до співробітників

Сьома помилка початківців підприємців – думають, що самі краще все зроблять. Дуже схожа на попередню, але відмінність у тому, що причина не у витратах на співробітників, а в недовірі до них. Зрозумійте, є люди, які можуть робити деякі речі краще вас. Іноді це коштує грошей, так, але розглядайте це, як хорошу інвестицію.

Якщо ви в бізнесі серйозно і надовго, то вам в будь-якому випадку рано чи пізно доведеться довірити деякі (якщо не всі) бізнес-процеси комусь.

А чому не зробити це зараз на початку справи, коли, власне, і відповідальності менше? Звичайно, треба все це проконтролювати, ніхто не буде викладатися в вашому бізнесі як ви, та й не повинен.

Але це краще, ніж всі своїми руками робити, думаючи, що «вони» не так розуміють бізнес і все зіпсують.

Помилка №8: немає бізнес-плану

Початок бізнесу без бізнес-плану – ідея не дуже хороша. Мова не йде про класичний бізнес-плані в строгому сенсі цього слова, а про планування і розумінні своїх власних дій в бізнес починаннях.

Вам самим потрібно розуміти, як і куди треба вести свій бізнес, які активності треба буде зробити, чого і коли очікувати, поставити собі цілі і завдання.

Про це я вже писав в кінці статті про те, як пишеться бізнес-план під себе.

Помилка №9: неправильний напрямок зусиль

Дуже часто підприємці плутають пріоритети. Вже вибачте мене. Основним завданням бізнесу не може бути нічого іншого, як залучення клієнтів. Все інше налагодиться, якщо є клієнти.

Дуже ретельне планування всіх бізнес-процесів і прагнення довести все до ідеалу – не завжди корисно. До ідеалу треба доводити тільки потік залучення потенційних споживачів.

Хоча його теж навряд чи можна зробити ідеальним, але хоча б прагнути :-).

Помилка №10: немає грошей

Початок бізнесу без фінансів для підтримки бізнесу – теж часта помилка початківців бізнесменів. Я не раз говорив, що бізнес можна відкрити без грошей або з мінімальними вкладеннями.

Мова не про це. Мова про те, що, якщо у вас в плані фігурують якісь гроші, вони повинні бути. Чи будете ви вкладати гроші чи ні можна подумати.

Але якщо вирішили, що будете, ви зобов’язані їх мати зараз.

Бонус!

Десять фатальних помилок початківців підприємців

Чому немає продажів і клієнтів - головна помилка початківців підприємців

Про відкриття власного бізнесу думає кожен другий найманий працівник, але на реальні дії вирішується трохи більше 20%. Причому, половина з тих, хто все-таки стартував в бізнесі, втрачає інтерес до власної справи, як тільки зіткнеться з першими труднощами. Ми нарахували десять типових помилок підприємців-початківців, які не дають реалізуватися вашим мріям і амбіціям.

Помилка перша: невиправдані очікування легкого і швидкого успіху

Безлічі підприємців здається, що варто тільки почати свій бізнес, як все має піти як по маслу: почнуться продажі, постачальники будуть вибудовуватися в чергу з привабливими пропозиціями, всі проблеми з державними органами дозволить бухгалтер або юрист, а конкуренти тихо зникнуть з ринку. Це зовсім не так, тому бізнесменові треба бути готовим до труднощів і розчарувань.

Практика показує, що люди чомусь готові докладати набагато більше зусиль для побудови успішної кар’єри в чиємусь бізнесі, ніж для розвитку своєї справи.

Згадайте, скільки сил і часу у вас пішло на те, щоб отримати свою сьогоднішню посаду? Роки навчання в вузі і на додаткових курсах, стажування, вивчення правил роботи в колективі і спілкування з начальством, постійний розвиток професійних навичок і т.д. Чому ж власний бізнес здається більш простим заняттям?

А адже замість одного начальника у підприємця з’являться, як мінімум, десять: покупці, клієнти, державні органи, постачальники, орендодавці і т.д.

З усіма цими людьми і структурами треба буде вміти взаємодіяти, розуміти їх цілі і потреби, виконувати свої зобов’язання.

Так що власний бізнес вести нітрохи не легше, ніж працювати на кого-то, хоча труднощі в ньому будуть іншого порядку, ніж на найманій роботі.

Помилка друга: відсутність плану дій

Бізнес схожий на автомобіль, сам по собі він котиться тільки під гору. Якщо ви не уявляєте собі, що саме повинні робити і за що вам заплатить клієнт або покупець, то приступати до реальних дій рано.

Вивчайте всю доступну інформацію, пов’язану з вашим бізнесом: бізнес-плани, книги і статті, пропозиції франчайзерів, реальні кейси і т.д.

Якщо у вас є можливість хоча б тимчасово попрацювати в компанії, що працює в обраному вами напрямку або суміжному з ним, то обов’язково нею скористайтеся.

В особистому кабінеті користувача ви можете отримати наші книги про розвиток різних бізнес-напрямків: роздрібний магазин, салон краси, оптова торгівля, кафе. Готуються до розміщення книги по відкриттю юридичної фірми та інтернет-магазину.

До типових помилок в бізнес-плануванні можна віднести:

 • відсутність зрозумілих цілей у вигляді конкретних цифр обсягу продажів і прибутку і термінів їх досягнення;
 • нечітке розподіл зон відповідальності між партнерами або працівниками;
 • заниження сум передбачуваних бізнес-витрат;
 • занадто оптимістичні цифри очікуваних доходів;
 • вибір всього лише одного варіанта стратегії розвитку бізнесу;
 • відсутність плану «В», якщо початковий план «А» з якихось причин не може бути реалізований;
 • недооцінка підприємницьких ризиків і діяльності конкурентів.

Інша крайність – прагнення опрацювати план до дрібниць, з метою убезпечити себе від всіх можливих труднощів. На жаль чи на щастя, в бізнесі ніхто не може вам нічого гарантувати.

Для вас має стати звичним працювати в непередбачуваною обстановці, але ж в таких же умовах доводиться працювати і вашим конкурентам.

Крім того, непередбачуваність – це не завжди погано, повірте, що життя може підносити підприємцю і приємні сюрпризи.

Помилка третя: нерозуміння своєї цільової аудиторії

Ще одна помилка початківців підприємців – це нерозуміння своєї цільової аудиторії. Є категорія бізнесменів, які хочуть займатися тільки тим, що подобається їм самим. Наприклад, ви захоплюєтеся слаломом, тому хочете відкрити магазин гірського спорядження.

Але подумайте – чи достатньо у вашому населеному пункті платоспроможних покупців, які цікавляться такими товарами? Може бути, варто відкрити магазин спортивних товарів, аудиторія якого набагато ширше, а гірське спорядження, раз воно вже так вам до душі, продавати тільки під замовлення?

Ставте собі такі питання:

 • Хто ваші покупці і клієнти?
 • Які у них потреби і рівень доходу?
 • Скільки покупців і клієнтів ви можете обслужити?
 • Який середній чек готовий залишити ваш покупець?
 • Як часто виникає у споживача потреба в подібному товар або послугу?
 • Який поріг насичення у вашій ніші?

Орієнтуйтеся нема на то, що ви можете продати або запропонувати, а на те, чого потребує ваш споживач, і за що він готовий платити.

Помилка четверта: невміння продавати

Будь-який бізнес – це продажі. Ви отримаєте прибуток лише після того, як зможете задовольнити потреби ваших клієнтів або покупців. Але переваги своєї послуги або товару треба ще донести до споживача.

Подумайте про те, які рекламні канали ви будете використовувати і які маркетингові прийоми застосовувати. Якщо ви відкрили магазин в популярному торговому центрі або надаєте затребувані послуги, то витрати на рекламу можуть бути мінімальними.

Проте, думати про те, як ви будете просуватися на ринку, треба обов’язково.

Помилка п’ята: невміння розпоряджатися грошима

Досвід показує, що найлегше на старті бізнесу розтратити не свої гроші, а чиїсь інвестиції або кредити. Якщо на руках у вас солідний стартовий капітал, то тут же виникає спокуса витратити його «на користь справи».

Деякі підприємці (хоча таких з кожним роком стає все менше) занадто захоплюються атрибутами бізнесу: офісом в престижному місці, дорогим службовим автомобілем, корпоративним сайтом з індивідуальним дизайном і т.д. Як виправдання наводять той факт, що подібні витрати – це формування іміджу і репутації, без яких в серйозному бізнесі робити нічого.

Насправді стартовий капітал треба витрачати на організацію перших продажів, формування бази клієнтів, підвищення якості продукту або послуги, встановлення ділових зв’язків.

Досвідчені бізнесмени радять початківцям стартувати з мінімальним капіталом або взагалі без нього. Не варто відразу замахуватися на якісь грандіозні проекти. Спробуйте для початку отримати хоча б скромні суми від надання послуг або вбудуйте в ланцюжок оптово-роздрібних продажів в якості агента. Ваш власний досвід в самостійному отриманні доходів нічим замінити не можна.

Помилки підприємців в розпорядженні фінансами не обмежуються невмілими витратами стартового капіталу. Як тільки з’являються перші гроші від бізнесу, виникає бажання витратити їх на власні потреби.

Ще б пак – адже це чесно і самостійно зароблені доходи, чому б не купити на них новий автомобіль? Особливо легко піддатися на така спокуса індивідуальним підприємцям, адже для них немає встановлених законом обмежень в розпорядженні грошима, отриманими від справи.

В результаті на особисті цілі йдуть оборотні кошти, а подальші плани розвитку бізнесу не виконуються через брак фінансів.

Помилка шоста: ігнорування конкурентів

Якщо ви вибрали прибутковий напрямок бізнесу, то у вас обов’язково будуть конкуренти. І, звичайно ж, частина ринку буде зайнята тими, хто почав раніше вас, вклав свої гроші і зусилля і розраховує на певний прибуток.

Наявність конкурентів не повинно вас відразу зупиняти від старту бізнесу, а й ігнорувати їх теж не можна. Щоб зрозуміти, наскільки конкурентна обрана вами ніша і чим ви можете виділитися, можна замовити маркетингове дослідження або провести експрес-аналіз самостійно.

Приклад такого аналізу при відкритті салону краси ви можете знайти в нашій книзі, вона доступна в особистому кабінеті користувача.

Помилка сьома: відсутність спеціальних правових знань

Підприємець повинен добре знати не тільки свій продукт або послугу і методи їх просування, а й мати хоча б загальне уявлення про закони, що регулюють діяльність бізнесу в Росії. Щоб допомогти вам розібратися в ази цих знань, ми підготували для вас цикл статей, з якими дуже рекомендуємо ознайомитися:

В процесі діяльності ви поступово почнете розбиратися в цих питаннях, але на старті бізнесу помилки підприємців при виборі організаційно-правової форми, податкового режиму, оформленні працівників і відносин з партнерами можуть спричинити серйозні фінансові втрати і навіть стати фатальними.

Кожен відвідувач нашого сайту може отримати з питань реєстрації бізнесу, оподаткування та бухобліку безкоштовні консультації від професіоналів. Рекомендуємо скористатися цією пропозицією!

Помилка восьма: невміння делегувати повноваження

«Хочеш, щоб все було зроблено добре – зроби сам!», – ця фраза погубила не один стартап.

Що відбувається, якщо підприємець вважає, що краще за нього ніхто нічого не зробить? Йому доводиться самому шукати і обслуговувати клієнтів і покупців, домовлятися з постачальниками, приймати товар, займатися бухгалтерією, документами та іншої рутиною. Працівники ж все, як на підбір, повільні, безвідповідальні і безглузді.

Можливо, так воно і є, але ж наймання невідповідних співробітників – це помилка самого бізнесмена. Згадайте Стіва Джобса: «Ми наймаємо тямущих людей, щоб вони говорили, що робити нам». Бізнес неможливо побудувати без злагодженої команди професіоналів, тому пошук і залучення таких людей – одна з основних задач підприємця.

Визначте зони відповідальності і закріпіть їх за співробітниками. Частина функцій, наприклад, бухгалтерію, можна віддати на аутсорсинг.

Там, де це можливо, впроваджуйте гнучку систему оплати праці – невеликий фіксований оклад і відсотки за виконання показників (обсягу продажів, надання послуг, обсягу виробництва).

І стримайте трохи свій перфекціонізм – навіть якщо щось буде зроблено не так ідеально, як вам видається, але бізнес при цьому розвивається, то все в порядку.

Помилка дев’ята: небажання укладати бізнес-партнерство

Близько 70% ТОВ в Росії реєструються єдиним засновником, тобто партнерська модель бізнесу у нас приживається погано. Причому, партнерства уникають і там, де воно було б виправдано. Чому? Перш за все, підприємці не бажають ділитися передбачуваної прибутком, хоча на старті бізнесу це рівнозначно тому, щоб ділити шкуру невбитого ведмедя.

Інша вагома причина – можливі розбіжності в спільному управлінні бізнесом і особисті проблеми в спілкуванні. До певної міри можна визнати, що специфіка російського менталітету в тому, щоб змішувати особисті і ділові відносини, а це не завжди йде на користь справі. Але ж багато успішних проектів, особливо на Заході, розвивається саме по партнерській моделі.

Давайте подивимося, що може вам запропонувати хороший бізнес-партнер:

 • ресурси та інвестиції;
 • досвід підприємницької діяльності;
 • ділові зв’язки;
 • навички, яких у вас немає, наприклад, в продажах;
 • унікальну бізнес-ідею, винахід, патент;
 • емоційну підтримку.

Так, можливо, свого бізнес-партнера вибрати не так вже просто, але відмовлятися від вигідного співробітництва тільки через те, що ви остерігайтеся можливих проблем, неправильно.

Звичайно ж, всі умови спільного бізнесу треба ретельно обумовити до початку діяльності, обов’язково зафіксувавши їх письмово.

Враховуйте також, що рівноправне партнерство, коли частки в компанії розподілені порівну, може привести при виникненні розбіжностей до патової ситуації. Бажано, щоб один з партнерів був головним і ніс основну відповідальність за розвиток бізнесу.

Помилка десята: здаватися завчасно

Якщо ви читали надихаючі історії успіху відомих підприємців, то знаєте, що практично кожному з них довелося пройти через низку великих і малих невдач.

Але перемагає тільки той, хто встає на один раз більше, ніж падає. За прикладами далеко ходити не треба – бізнес-портал, на якому ви зараз перебуваєте, теж розвивався через кризи.

Дізнайтеся історію розвитку Регберрі з перших вуст – від керівника команди Олександра Раптовского.

 • Ми будемо раді отримати від вас історії подолання труднощів і успіхів, і можливо, саме ви коли-небудь розповісте починаючим підприємцям про помилки, яких треба уникати на старті бізнесу.
 • Як почати свою справу, не звільняючись з роботи