Де взяти гроші на бізнес з нуля або на розвиток бізнесу

0
95

Де взяти гроші на бізнес з нуля або на розвиток бізнесу

Шукайте гроші для бізнесу? Пам’ятайте, що рано чи пізно, якщо вони не з вашої особистої скарбнички, їх доведеться віддавати або ж стабільно і регулярно виплачувати прибуток. Перед тим, як все ж отримати гроші на відкриття бізнесу, необхідно розрахувати всі «За» і «Проти» і виділити для себе найбільш підходящі способи.

Свою справу, робота на себе, розвиток саме свого напрямку – це завжди весело, трохи складно, але мало хто, один раз спробувавши такий напрямок, повертається назад в компанії під управлінням інших людей. Сьогодні про те, де реально отримати великі і невеликі суми, і які засоби хороші саме для вашої майбутньої площадки.

Гроші для бізнесу

Відкриття власної справи і пошук грошей для бізнесу – справа благородна, трохи ризикована, але при цьому може стати хорошою інвестицією в майбутнє, адже, по-перше, всі пам’ятають приказку про ризик і шампанському, а по-друге, іноді настає момент, що ти розумієш, що готовий працювати виключно на себе, а не на дядька і тебе надихає показник прибутку виключно свого листа, а не генеральні звіти фірм. Разом з розвитком ідеї виникає цілком закономірне питання, як отримати гроші на бізнес і при цьому, щоб:

 • Мінімізувати ризики;
 • Отримати належну суму;
 • Раціонально їх витратити;
 • Швидко знайти потрібну суму.

Де взяти гроші на бізнес з нуля або на розвиток бізнесу

Для того щоб мінімізувати ризики «прогоріти», рекомендую наперед складати детальний бізнес-план, незважаючи на те, які і скільки джерел вкладень ви будете використовувати.

Як почати бізнес з нуля без грошей

Гроші для бізнесу не настільки фантастичне поняття, як може здатися на перший погляд, та й розвиток ринку, часткова підтримка держави, вихід з тіні безлічі сфер сприяє тому, що можна пробувати.

Залишилася справа за малим – знайти стартовий капітал.

Якщо у вас дозріла тільки ідея і більше нічого, тоді саме час, користуючись успішним світовим досвідом, відкрити для себе краудфандінг і на спеціалізованих майданчиках зібрати кошти від потенційних інвесторів.

Де взяти гроші на бізнес з нуля або на розвиток бізнесу

Ви самі наперед уточнюєте, який спосіб і порядок виплат дивідендів будете пропонувати.

Не можу сказати, що я прям переконана в тому, що реально в нашій країні запустити свою справу виключно на одній ідеї (як мінімум, треба підключити зв’язку), але з часом, сподіваюся, це стане реальністю.

Тому, якщо ви впевнені у своїй ідеї, її конкуренції на сучасному ринку з іншими, наперед прорахували складності виходу на ринок і спланували діяльність – шукайте, і знайдете вихід, де взяти гроші. А про найпопулярніші способи кажу далі.

власні накопичення

Якщо ви схильні до накопичень, тоді разом покупки нового автомобіля або розширення житлоплощі, можна спробувати вкластися у власну справу, і таким чином, взяти участь в довгострокових, але по факту, більш ефективних інвестицій. Говорячи про основні плюси такого способу отримання грошей на розвиток бізнесу, виділю:

 • Ви самі координуєте розтрати і не треба ні перед ким фінансово звітувати;
 • Ризикуєте тільки своїми грошима, а значить, міцніше спите і в разі програшу будете звинувачувати виключно себе;
 • Більш виважено приймаєте рішення.

Залишилося одне, як мінімум зараз зробити заощадження і заробити мільйон, щоб через якийсь час він перетворився в основні гроші для бізнесу.

Якщо дозволяє час, основна сфера зайнятості, тоді свою справу рекомендую розвивати паралельно з іншого зайнятістю і не відмовлятися від стабільного доходу на момент старту.

Кредит у банку

Іноді не залишається іншого рішення, як взяти гроші для бізнесу на кредитній основі. Зрозуміло, відсотки, та й сам факт, що кредит треба погашати трохи психологічно тиснуть підприємця, але часом це єдина можливість отримати відсутню, а то і всю суму стартового капіталу. Сьогодні подібні послуги характеризуються рядом аспектів, серед яких:

 • Видають кредити для бізнесу державні і приватні банки;
 • Різні процентні ставки і умови;
 • Різний заставу: від нерухомості до фактично самого бізнесу.

Як правило, гроші видають в рублях, а я рекомендую, якщо передбачений варіант вибору часу роботи зупинятися на 3-5 роках – середній термін окупності проекту.

Де взяти гроші на бізнес з нуля або на розвиток бізнесу

Можна розглянути не тільки класичний кредит, але ще і лізинг. По суті, якщо вам необхідно взяти гроші для бізнесу до 10 000 000, то в більшості випадків вас виручить саме банк.

Відкрити бізнес з друзями

З одного боку, класна ідея, оскільки ви цим людям довіряєте, в тому числі, і в фінансовому плані. З іншого ж, якщо хочеш втратити друга, тоді варто позичити йому грошей або відкрити з ним бізнес.

Зрозуміло, що це правило актуально не для всіх, але часто подібні ситуації мають місце бути.

Якщо ви налаштовані на позитив і на те, що зможете рішення по бізнесу приймати спільно, або кожен з учасників отримає своє окреме напрям у розвитку компанії, тоді саме час подумати, куди вкласти рублі і вам, і вашим друзям.

Де взяти гроші на бізнес з нуля або на розвиток бізнесу

Рекомендую, не дивлячись на міцну дружбу розділяти питання бізнесу і фіксувати документально стартове пайову участь та основні права та обов’язковості.

Зайняти у родичів

Якщо ви до цих пір не знаєте, як економити гроші і не змогли зібрати стартовий капітал для запуску свого бізнесу – можна зателефонувати родичам, нагадати про себе, покликати на недільний обід і ненароком попросити грошей. Розвиток подальшої ситуації може бути представлене в такий спосіб:

 1. Гроші отримаєте, згодом борг віддасте, і все буде кльово;
 2. Гроші отримаєте, бізнес не піде, гроші не віддасте – втратите родичів;
 3. Гроші віддавати не будете, а будете постійно виплачувати дивіденди від прибутку.

Я все-таки не дуже схильна працювати з близькими людьми, тим більше родичами, оскільки близькі сімейні узи відкладають відбиток і на психологічне тло, і не завжди сприятливо впливають на подальші відносини.

знайти інвесторів

Сучасний спосіб отримати гроші для бізнесу, який один з найбільш поширений в нашій країні. Тут можна звернути увагу на внутрішніх інвесторів, а також міжнародних, число яких збільшується з кожним роком через створення лояльних умов інвестиційного клімату. плюси:

 1. Незалежні відносини;
 2. Чіткість планування;
 3. Якщо інвестори-гіганти відгукуються на вашу пропозицію бізнесу, хороший сигнал, що обрана саме та концепція.

мінуси:

 • Як і в будь-якому іншому випадку, ризик того, що справа не піде;
 • Інколи надто багато часу витрачається на пошуки інвесторів.

Де знайти інвесторів, готових дати гроші для бізнесу? Для цього є спеціальні онлайн-майданчики, а крім цього часто влаштовуються конкурси і відкриті старт-ап фестивалі, покликані знайти фінансових помічників своєї справи.

бізнес ангели

Люди з великим досвідом роботи в бізнесі не тільки допоможуть вибрати вам найбільш ефективний напрямок для своєї справи, але ще і в деяких випадках можуть стати вашими першими, а то і зовсім основними інвесторами.

Де взяти гроші на бізнес з нуля або на розвиток бізнесу

Для підприємця-початківця подібна практика дуже важлива, оскільки крім цілісних слушних порад, можна отримати і необхідну психологічну підтримку від людей, які це вже переживали, правда, кілька років тому.

державна субсидія

Якщо вас все ще хвилює питання, де взяти гроші для бізнесу з нуля, можна звернути увагу на державні надання допомоги (хоча будемо чесні, не завжди вони настільки привабливі, що хочеться ними користуватися). З кожним роком з’являються нові пільгові умови, які допомагають почати свій бізнес, серед них:

 • гранти;
 • Знижки на кредити;
 • Лояльні умови лізингу в держбанках;
 • Інформаційна підтримка та фінансові дотації для бізнесу, які відкривають безробітні і новачки в підприємництві.

В основному, пропонують пільгові умови повернення кредитних коштів, серію майстер-класів від експертів, але, щоб стати учасником такої програми і зібрати всі необхідні довідки, можна безцільно витратити багато часу.

Запуск суміжного бізнесу

Такий варіант вигідний для вас, або, наприклад, ваших знайомих, хто хоче вкласти гроші під відсотки. Основний плюс організації такого майданчика в тому, що отриманий досвід з першої досить позитивний, раз справа досі функціонує. Говорячи про найбільш типові способи відкриття суміжного бізнесу, можна виділити:

 1. Продаж супутніх товарів (наприклад, у вас квітковий магазин, а в ньому ви встановлюєте вітрину з м’якими іграшками та листівками);
 2. У вас транспортна компанія і ви купуєте для надання транспортних послуг пересувної рефрижератор;
 3. Ви мама в декреті і запускаєте інтернет-магазин дитячих речей і поступово додаєте на майданчик і комісійні товари.

Досить правильний підхід поступово розширювати свій бізнес, що дозволяє з уже отриманими знаннями ринку не так спонтанно повертати вкладені кошти і помітно збільшувати обороти, знижуючи ризики, в тому числі, за рахунок того, що на одному майданчику кошти працюють в різних напрямках диверсифікації.

краудфандінг

Сьогодні існує безліч майданчиків, що дозволяють виставити свою ідею не тільки для загального аналізу, але і для того, щоб потенційні інвестори підтримали вас. Як правило, роблять це вони з розрахунком на отримання подальшої прибутку, хоча не виключений варіант, що заможні акули бізнесу просто хочуть вас підтримати безоплатно.

Як правило, вкладають вони фіатние гроші, але іноді ви можете розраховувати і на інвестиції в криптовалюта. Для кожного проекту на сайтах є певний час для збору коштів, і якщо за нього сума не набирається, проект автоматично виключається з майданчика.

В який бізнес вкласти гроші

Відповідь на це питання досить складний і вимагає попереднього детального моніторингу всіх факторів, які зараз присутні на ринку, серед них:

 • конкуренція;
 • Стартова сума для заходу;
 • Середній термін окупності;
 • ризики;
 • Наскільки важливо особиста присутність;
 • Джерела отримання інвестицій або стартового капіталу, і на яких умовах;
 • Терміни запуску.

Зрозуміло, що сам напрямок бізнесу – це ключовий аспект, і не завжди занадто оригінальна ідея буде оцінена гідно, або не рідкісні випадки, коли запуск звичайного невеликого магазину з продуктами в районі багатоповерхівок набагато вигідніше, ніж запуск приватного паркінгу в офісному центрі міста. Тут важливо і з ідеєю вгадати, і з термінами не зволікати, і все прорахувати і знайти гроші для бізнесу.

Свою справу – складний процес і вимагає часу, терпіння і дуже рідко практично відразу засновника піднімає на гребінь фінансової хвилі.

Проте, хто хоче працювати і вміє наперед все розраховувати і планувати, шукає основні і додаткові шляхи доходу, лояльно і грамотно розширює асортимент товарів або послуг, має високі шанси зібрати капітал, а також заробити на квартиру.

Перебуваючи в пошуку грошей, оцінюйте, коли їх треба повернути, в якій валюті берете борг для своєї справи і рівень інфляції. Традиційно бажаю вам, щоб гроші для бізнесу стали фартовими, і ваша справа пішло, приносячи емоційне і фінансове задоволення.

Передплачуйте і завжди будьте в курсі останніх новин:

 1. Канал телеграм
 2. Чат телеграм
 3. вКонтакте

8 варіантів де взяти гроші на бізнес

Де взяти гроші для бізнесу – головна тема спочатку підприємницької діяльності. Варіанти вирішення проблеми різні. Наприклад, самостійно накопичити, вдатися до використання допомоги третіх осіб або звернутися в фінансові організації для оформлення кредиту. У статті піде мова про популярних способах, їх переваги і мінуси.

Види малого підприємництва в Росії

Виділяються наступні загальні групи ідей бізнесу та заробітку:

 1. Торгівля. Громадяни мають право продавати придбаний продукт через діючий магазин, торгову точку. Для зниження ризиків встановити допустимі ціни і зробити асортимент магазину, що цікавить покупців.
 2. Новітні розробки. Категорія відноситься до ризикованої бізнесу. Це обумовлено невідомістю товару на ринку і відсутністю розуміння на нього попиту.
 3. Виробляти власні продукти і продавати. Людина самостійно виготовляє, налагоджує взаємини з клієнтами і продає товар.
 4. Послуги. Наприклад, актуально надання послуг з навчання дітей англійської мови, переклеювання шпалер, а також послуг перукаря, майстра манікюру.

Крім ідеї потрібно мати у своєму розпорядженні достатню суму грошей, часом для її реалізації. Відповідно людина починає шукати способи отримання коштів, необхідних для відкриття власного бізнесу так, щоб ризики мінімізувати, раціонально ними розпорядитися і незабаром вийти на бажаний дохід.

Як почати бізнес з нуля

власні накопичення

Якщо у людини є особисті заощадження, які він вкладе в бізнес, як стартовий капітал, то підприємництво для нього проявиться такими позитивними моментами: Де взяти гроші на бізнес з нуля або на розвиток бізнесу

 • ризик втрати грошей тільки перед собою і не призведе до виникнення заборгованостей перед третіми особами;
 • відсутність обов’язку звітувати перед банківськими установами в разі взяття грошей для розвитку;
 • отриманий прибуток не ділитися з партнерами, які не віддається частина інвесторам і не погашається кредит.

При такому варіанті роботи людина вільні гроші вкладає в розвиток бізнесу або на власні потреби.

Власний капітал має також інший вид:

 1. Поступове переведення захоплення в основний спосіб заробітку. Наприклад, працюючи вдома, встановіть ціну на послуги нижче ринкової і це приваблює клієнтів. Так особа отримує гроші, які відкладає і накопичує досвід для відкриття підприємства.
 2. Працюючи на основній роботі, не рекомендується відразу припиняти трудові відносини з роботодавцем. Це рентабельніше, коли є впевненість, що бізнес з початкового моменту принесе дохід, отриманий досвід, опрацьовані канали збуту.
 3. Варіантом бізнесу на власному капіталі стане використання особистого транспортного засобу, нерухомості.

Відкриваючи цех по виробництву, не варто вкладати гроші в оренду окремого приміщення. Пропонується почати працювати в будинку, квартирі, гаражі. До власних коштів відноситься і час, тому їм розпоряджатися потрібно правильно і раціонально.

Після проведення розрахунків і розуміючи, що грошей недостатньо слід знайти інші способи матеріальної забезпеченості.

Кредит у банку

Банківські установи при зверненнях віддають перевагу компаніям, які на ринку працюють тривалий час. Це збільшує шанси щодо повернення грошей.

До переваг обговорюваного способу відноситься:

 • простота оформлення;
 • низький показник процентної ставки;
 • тривалий період для погашення зобов’язань.

Крім плюсів, є і негативні моменти, якщо брати гроші в банку:

Де взяти гроші на бізнес з нуля або на розвиток бізнесу

 1. Підприємцям, які недавно почали працювати, часто відмовляють у видачі кредиту. Наприклад, фізичні особи підприємці зможуть оформити кредит в Ощадбанку, якщо вони на ринку офіційно не менше року.
 2. При оформленні потрібно пакет документів, на збір яких йде час. Крім цього додається бізнес-план, а деякі банківські установи запитують орендний договір.
 3. При наявності негативної кредитної історії в отриманні грошей на бізнес відмовляють.
 4. Кредитні організації для гарантії повернення грошей запитують заставу. Наприклад, особисте майно людини.
 5. Укласти кредитний договір вийде тільки при наявності грошей для першого внеску.

Всі банки висувають різні вимоги до початкового внеску. Сума варіюється від 5% до 30%.

Перед кредитуванням розсудливо оцініть можливості в майбутньому погасити борг.

Для отримання коштів рекомендується:

 • виконати умови банку;
 • пред’явити всі документи, зазначені в переліку;
 • оформити страховий поліс;
 • при необхідності залишити заставу;
 • надати бізнес-план.

Банки мають право пред’явити вимоги укласти додатково договір поруки, за умовами якого в разі невиконання умов основного договору, поручитель зобов’язаний нести відповідальність. Якщо кредитна історія позичальника негативна банки пропонують програму з більш високими відсотками.

Відкрити бізнес з друзями або позичити в родичів

Почати спільну справу з надійними людьми, з якими є загальні поняття, інтереси і прагнення один з варіантів старту. При цьому в суспільстві існує думка, що після передачі грошей одному в борг, дружба припиняється.

Спільний бізнес дасть результат, в разі вміння приймати рішення разом, знаходити компроміси і ділити отриманий прибуток рівними частинами.

Кожному вкладнику відводиться роль в різних напрямках, але однаково важливих для успішного розвитку компанії.

Взяти в борг гроші у родичів для початку бізнесу ще один спосіб знайти кошти. Як і у випадку з друзями при виникненні суперечок, заборгованості по позиці, відносини можуть зіпсуватися, припинитися. Ситуація розвивається позитивно для кожної сторони взаємин, якщо гроші або частину суми повертається в обумовлені терміни.

Такі партнерські відносини при негативному розвитку бізнесу призводять як до втрати чужих грошей, так і до розбратів, психологічним складнощів.

Запуск суміжного бізнесу

Де взяти гроші на бізнес з нуля або на розвиток бізнесуЯкщо два учасники працюють в одному напрям, відкриття спільного підприємства вигідно кожному. Наприклад, підприємці займаються реалізацією квітів і сувенірів. В цьому випадку укласти договір оренди на одне приміщення і розмістити в ньому два варіанти товару.

До подібного варіанту бізнесу відноситься інтернет-магазин з дитячим одягом, в який додані комісійні речі. Обговорюваний варіант бізнесу допомагає розширитися і збільшити дохід, але в цьому важливим є правильний підхід. Слід розуміти, що працюючи на одній території, два підприємці діють в різних напрямках.

знайти інвесторів

Якщо не знаєте де взяти гроші на відкриття бізнесу, спробуйте отримати гроші на розвиток бізнесу від інвесторів. Даний спосіб користується популярністю.

Переваги початку бізнесу на гроші інвесторів проявляються в наступному:

 1. Чіткий план роботи.
 2. Бізнес без кредитів.
 3. Показник того, що ідея належить до рентабельної концепції.

При таких взаєминах є і мінуси.

До них відноситься:

 1. Ризик неотримання бажаних результатів.
 2. Витрати часу на пошук інвестора.

Фінансових вкладників шукають під час фестивалів і конкурсів, присвячених стартапам.

Де взяти гроші на бізнес з нуля або на розвиток бізнесу

До пріоритетів використання державних коштів відноситься:

 1. Простата процедури отримання. Росія надає грошову підтримку в 58800 рублів після надання бізнес-плану, який викликає інтерес для країни, в майбутньому є всі шанси, що принесе дохід.
 2. Безоплатна основа. Одержувач грошей зобов’язаний у встановлені терміни вкласти їх в бізнес і документально підтвердити виконану роботу. Підтвердження відображається документально.
 3. Імовірність отримання більш однієї субсидії. Якщо бізнес вимагає грошей на проекти, які підпадають під програму субсидій кількох державних органів, окремо із заявою слід звертатися з проханням, взяти участь в уявлення субсидії.
 4. Достатність коштів для початку малого бізнесу. Державна фінансова підтримка досягає шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Якщо отримати гроші на відкриття від держави, то виділяються наступні мінуси:

 • обмеження видів діяльності, які підпадають під програму;
 • недостатня сума для придбання обладнання, приміщення, службового транспортного засобу для підприємницької діяльності.

При зверненні за субсидією в осіб, які надають бізнес-плани з пропозицією почати нове виробництво, розвиватися в напрямку сільського господарства або соціальні проекти, є всі шанси отримати субсидію. Наприклад, на фінансову підтримку реально відкрити дитячий садок домашнього типу, майстерню з ремонту взуття.

краудфандінг

Існуючі майданчики призначені для виставлення пропозиції і оцінювання після загального аналізу. Для отримання підтримки з боку інвесторів ідея повинна представляти подальший грошовий інтерес.

Краудфандінг ставить перед собою наступні цілі: Де взяти гроші на бізнес з нуля або на розвиток бізнесу

 • проведення заходів;
 • реалізація продукції (послуг);
 • сприяння фізичним особам, підприємцям;
 • допомога тим, хто цього потребує.

Виділяються такі варіанти співпраці сторін:

 1. Інвестор отримує винагороду (бонуси) від вкладених грошей.
 2. Вкладник має частку в бізнесі або в установлений строк гроші повертаються.
 3. Одержувач фінансової допомоги в майбутньому продає частину прав на бізнес або включає в частку.

Для залучення вкладників відбувається такий алгоритм дій:

 1. Підготувати бізнес-план.
 2. Вибрати платформу, яка найбільш підходить для втілення ідеї в реальність.
 3. Вибрати варіант участі або винагороди інвестора.
 4. Залучити промоутерів. Успіх залежить від популярності компанії і тому слід провести рекламні заходи.

Серед популярних платформ в Росії виступає Boomstarter, яка почала діяти з 2012 року. Учасники не отримують дивіденди під виглядом частини в підприємстві або грошей.

Для прийняття участі в пошуку інвестора відбуваються такі дії:

 1. Реєстрація на платформі.
 2. Розміщення інформації про проект.
 3. Повідомити вкладникам, що вони отримують від спонсорування.
 4. Надіслати бізнес-план на модернізацію.
 5. Запустити проект.

Брати участь вправі повнолітні особи, які мають громадянство РФ і рублевий рахунок в банківській установі.

Крім цього на сайті надають подарунок за рахунок спонсора. Розробники отримують комісію від дій, вироблених через сайт.

Інші варіанти допомоги

Державна програма починаючим підприємцям надається через центр зайнятості. Для отримання грошей на бізнес без кредиту слід за місцем проживання звернутися в держорган. Цим правом володіють особи, які мають статус безробітного.

При цьому закон обмежує коло: Де взяти гроші на бізнес з нуля або на розвиток бізнесу

 • пенсіонери;
 • студенти;
 • інваліди;
 • особи, які не досягли 16 років;
 • громадяни раніше судимі;
 • засновники ТОВ.

Для роботи в таких напрямках гроші не видаються:

 • передача в оренду обладнання;
 • виготовлення спиртних напоїв;
 • оренда побутових виробів;
 • виробництво сигарет.

Заявник представляє такі папери:

 1. Паспорт.
 2. Документи про освіту.
 3. Трудову книжку.
 4. Страховку.
 5. Довідку, де відображено доход з останньої організації трудової діяльності.

Спеціаліст центру зайнятості видає анкету для заповнення. Також бланк, на якому пишеться інформація з бізнес-плану. Заявник також відкриває розрахунковий рахунок у банківській установі.

У призначений день відвідати центр зайнятості для проведення презентації проекту. Після ознайомлення виноситься рішення.

Якщо воно позитивне заявник проходить державну реєстрацію для ведення господарської діяльності.

Гроші перераховуються на відкритий розрахунковий рахунок через податкову службу. Коли гроші отримані і розпочато роботу, особа зобов’язана подати звіт в ЦЗ.

Підприємець подає звіт через три місяці роботи, де повідомляється про цільове використання отриманих коштів. Всі витрати підтверджуються документально, наприклад, чеки, виписки.

Безоплатно фінансова допомога надається в разі ведення бізнесу не менше року.

Обов’язково слід пам’ятати, що державні органи залишають за собою право без попередження провести перевірку.

Крім перерахованих способів отримати гроші для старту вийде шляхом продажу власності. Наприклад, якщо людина володіє гаражем, дачею, але не використовує, виручені гроші від продажу допоможуть започаткувати власну справу.

В який бізнес вкласти гроші

Попередньо людина моніторить ринок і вирішує, де взяти гроші на бізнес.

При виборі напрямку роботи враховуються такі чинники:

 1. Конкуренція.
 2. Період часу, протягом якого вкладення окупляться.
 3. Початковий капітал для старту.
 4. Скільки особистого часу буде потрібно приділяти веденню бізнесу.
 5. Ризики.
 6. Додаткові способи отримання грошей для початку бізнесу.
 7. Терміни запуску.

Головний аспект – напрямок діяльності.

Де взяти гроші на бізнес – дієві поради підприємцям

Якщо вам не дісталося у спадок кілька мільйонів доларів, квартира в столиці або готову справу, то кошти на відкриття та розвиток бізнесу доведеться десь роздобути. Сьогодні ми розбираємося, як краще це зробити: взяти кредит в банку, знайти ділового партнера або підключити інвесторів.

Кредит у банку

Самий простий, зрозумілий і швидкий спосіб знайти гроші. Ви йдете в банк, заповнюєте заявку, збираєте документи і чекаєте схвалення. Як тільки договір підписаний, гроші надходять на ваш рахунок, банківську карту або видаються готівкою. На перший погляд, все просто. Але є підводні камені:

 1. Новим підприємцям кредити дають неохоче. Сбербанк, наприклад, не кредитує індивідуальних підприємців, зареєстрованих менше року тому. В інших банках умови можуть бути м’якше, але загальна тенденція така.
 2. Якщо брати позику саме на бізнес, доведеться збирати купу документів. Крім зрозумілих і звичних довідок і виписок з вас зажадають бізнес-план. Це фінансовий документ проекту з якого явно видно, що він рентабельний і засоби на оплату кредиту є. Крім бізнес-плану банк запросить інші папери. Не думайте, що взяти гроші на відкриття власної справи так само просто, як отримати автокредит. Пакет документів на споживчий кредит сильно відрізняється від такого ж пакета при оформленні позики на бізнес. Зрозуміло, він більше. Деякі банки просять договору оренди приміщення, фотографії торгової точки і багато іншого.
 3. При отриманні кредиту на ІП враховуються всі діючі позики підприємця і його особисті кредити. Якщо кредитна історія не фонтан, в позику, швидше за все, відмовлять. Те ж саме стосується і тих ІП, які раніше були визнані банкрутами.
 4. Грошей не дадуть, якщо у вас немає власного стартового капіталу. Тобто “кредит без першого внеску” вам не світить. Ви повинні мати власні кошти. Скільки? Залежить від банку. Це може бути як 5, так і 50% від суми кредиту.
 5. Можуть вимагати заставу. Якщо кредит береться на ІП, підійде особисте майно індивідуального підприємця. Нагадаємо: в разі чого, ІП відповідає перед кредиторами своїм майном.

Для того, щоб отримати кредит в банку доведеться побігати. Чимало бізнесменів йдуть іншим шляхом: оформляють позику на особисті потреби – тобто, просто беруть споживчий кредит. Мовляв, поки не звільнився з роботи, візьму грошей на бізнес. Це не поганий варіант, але підходить він тільки тим, хто точно знає, чим буде віддавати кредит.

Взагалі потрібно 100 раз подумати, перш ніж брати кредит на стартап. Іронія долі в тому, що ніхто і ніколи не скаже вам, як піде справа.

А банк абсолютно не хвилює, є у вас прибуток чи ні – кредит потрібно буде платити. Навіть якщо ви, не дай Бог, закриєте бізнес через пару місяців, все одно гроші доведеться віддавати.

Можна, звичайно, застрахувати відповідальність перед банком на випадок банкрутства, але це спричинить за собою зайві витрати.

Де взяти гроші на бізнес з нуля або на розвиток бізнесу

Кредит найкраще брати на поповнення оборотних коштів. Ви вже деякий час ведете бізнес, досить точно уявляєте оборот компанії, показники виручки і прибутку. Можна прикинути скільки грошей ви можете виділити на обслуговування відсотків по кредиту. А найголовніше – ви тепер знаєте: у вас є гроші на погашення позики.

У порівнянні з іншими варіантами у кредиту є величезний плюс. Він полягає в тому, що після того, як займ в банку погашений, ви більше нікому нічого не винні. Тобто позику обмежений в часі. Чого не можна сказати про інші способи інвестування.

Інвестиції третіх осіб або організацій

Зараз інвестиціями називають будь-яке вкладення коштів в бізнес. Бабуся віддала онукові частину накопичень на відкриття власної справи – все, бабуся інвестор. Це не так. Інвестування починається тоді, коли між сторонами підписується інвестиційну угоду.

Насправді різновидів інвестицій величезна кількість. Перелічимо основні з них:

 • венчурні інвестиції. Це коли приватна особа, компанія або інвестиційний фонд вкладають гроші в стартап. Ризики тут величезні, але і можливий прибуток може виявитися чималою;
 • інвестиції в успішні існуючі компанії. У цьому випадку інвестор фінансує ті бізнеси, які вже давно і успішно працюють на ринку. Дохід тут поменше, але і можливості втратити свої гроші практично ніякої;
 • вкладення в цінні папери. Це інвестиції в акції, облігації і так далі. Стосується в основному державних структур і великих акціонерних товариств;
 • прямі інвестиції в основні засоби. У цьому випадку на гроші інвестора купується обладнання, інструмент, транспортні засоби, будівлі та споруди.

Види інвестування можна перераховувати до безкінечності. Це величезна бізнес машина з багатомільярдним оборотом, яка живе за своїми законами. Але яким би чином інвестор не вкладав в вас гроші, важлива одна річ: стає він співвласником компанії чи ні.

Де взяти гроші на бізнес з нуля або на розвиток бізнесу

Якщо інвестор купує частку в вашому бізнесі, то, фактично, це вже не інвестор, а повноправний учасник проекту. Він бере участь в зборах засновників, має право голосу, його дані можуть бути включені до статуту. Такі речі виправдані, якщо мова йде про великі суми інвестицій, порівнянних з вартістю бізнесу.

Але тут є підводний камінь. Саме за такою схемою і віджимають бізнеси. Давайте розглянемо на прикладі.

Припустимо, весь ваш проект коштує мільйон рублів. Цей мільйон вклали ви. В один прекрасний момент знаходиться забезпечений засновник і пропонує докинути в проект 9 мільйонів і увійти до складу засновників. Ви, звичайно, без роздумів погоджуєтеся: на ці гроші можна вивести бізнес на рівень вище, нерозумно відмовлятися.

Що виходить в результаті: ваша частка в бізнесі – 10%, частка нового засновника – 90%. Хто при такому розкладі буде диктувати умови? Явно не ви.

Вас на певному етапі взагалі можуть злити з участі в проекті – способи зробити це є. Зазвичай пропонують продати частку в бізнесі і мирно зійти на берег.

Пропозиція, від якої неможливо відмовитися, як говорилося в одному культовому бойовику.

Навіть якщо ви залишитеся в темі, розподіл прибутку буде явно не вашу користь. Виплати засновникам, як правило, робляться пропорційно часткам у статутному капіталі. У вашому випадку це 10 відсотків. Тобто, з кожної гривні чистого прибутку ви будете отримувати 10 копійок, а інвестор – 90 копійок, якщо вважати зовсім вже грубо.

Якщо інвестор не претендує на частку в вашому бізнесі, тоді все простіше. Ви залишаєтеся повноправним господарем і власником компанії, але тепер зобов’язані ділитися прибутком з тими, хто вклав в вас гроші. Суми і терміни виплати дивідендів визначаються інвестиційною угодою. Можна виплачувати гроші кожен місяць, рік або квартал.

А найгірше – тепер так буде завжди. Якщо кредит в банку можна погасити і забути це як страшний сон, то з інвестором такий номер не прокотить.

Давайте чесно: головна мета інвестора – заробити на вас якомога більше грошей. Бажано – нічого при цьому не роблячи. Це не філантроп, який тільки і мріє допомогти вашому бізнесу.

Це такий же бізнесмен, як і ви. А головна мета будь-якого підприємця – прибуток.

Де взяти гроші на бізнес з нуля або на розвиток бізнесу

Як би там не було, інвестування користується величезною популярністю і у підприємців, і у самих інвесторів. Плюсів тут багато:

 • можливість залучити практично необмежені кошти. Якщо банківську позику обмежується вашої платоспроможністю, то інвестор може дати стільки, скільки вважатиме за потрібне;
 • якщо справа раптом не піде, інвестор втратить свої гроші, а ви нічого не будете винні. Але це можливо при грамотно складеному інвестиційній угоді. Так, майно компанії розпродадуть і розділять між кредиторами, але особисто ви нічим не відповідаєте перед інвесторами;

Де знайти інвестора:

 • на інтернет-майданчиках типу все інвестори.ру. Ресурс працює за принципом біржі, де підприємці шукають інвесторів, а бажаючі вкласти гроші – проекти для інвестицій;
 • серед знайомих успішних бізнесменів. Використовуйте всі канали: розсилки, особисті зустрічі, телефонні переговори. Можна знайти інвестора на семінарі, форумі або бізнес-конференції;
 • інвестори можуть знайти вас самі. Ось прямо так: прийдуть і дадуть грошей. У багатьох досвідчених гравців цього ринку очей крутив і вони з ходу обчислюють прибуткові проекти. Можливо, мова якраз про вас.

В цілому інвесторів цікавлять перспективні масштабуються проекти, вартість яких може зрости багатократно. Сьогодні вклав гроші в один магазин, а завтра – співвласник мережі федерального масштабу. Ось головна мрія будь-якого інвестора.

Де взяти гроші на бізнес з нуля або на розвиток бізнесу

Діловий партнер

Отже, вихідні дані ті ж. Особистих коштів на бізнес не вистачає, прибутку на нові проекти та поповнення операційного капіталу – теж. А тут як раз шкільний товариш сколотив невеликий капіталець і просить взяти його на борт в якості партнера. На рівних умовах: він буде засновником, співвласником і повноправним учасником проекту.

Що ж, справа хороша. Такий підхід позбавлений багатьох мінусів двох попередніх варіантів, а плюсів – хоч відбавляй:

 • мінімум відповідальності. Всі учасники угоди розуміють, що справа може і не піти. У цьому випадку партнери розходяться й ділять збитки відповідно до статуту ТОВ. Особисто ніхто нікому не винен;
 • простіше працювати. Повноцінний діловий партнер, на відміну від інвестора або банку, більше зацікавлений в успіху підприємства. Тому, швидше за все, на рівних братиме участь в житті бізнесу.

Виходить, що ваш бізнес не запозичує гроші ззовні, а обходиться власними коштами. Це дуже цінно, тому що потім ні з ким не треба буде ділитися. Однак такі джерела, як правило, обмежені. Для виходу на новий рівень, коли будуть потрібні серйозні вливання, доведеться вдатися до перших двох способів.

Інші способи роздобути гроші на бізнес

Три перерахованих вище шляху – не єдині. Є ще:

 • краудфандінг. Це збір коштів на різні проекти за допомогою спеціальних інтернет-майданчиків. Працює за принципом пожертвувань. Потрібно розмістити на сайті презентацію і чекати, поки потік грошей не заллє вас з головою. Ну або НЕ заллє – тут вже як пощастить. У будь-якому випадку, розраховувати залучити серйозні гроші через краудфайндінг не варто;

Де взяти гроші на бізнес з нуля або на розвиток бізнесу

 • державні гранти. Цілком собі робочий спосіб, але підходить не всім. Уряд спонсорує соціально значущі проекти: сільське господарство, науку, роботу з дітьми і так далі. Якщо ви продаєте одяг в інтернеті або відкриваєте барбершоп, на грант можна не розраховувати. Якщо навіть ви потрапляєте під умови виділення грошей через грант – готуйтеся до кількох кіл бюрократії;
 • допомога родичів. Пам’ятайте бабусю з початку нашої статті? Ось це якраз воно і є. Нерідко бізнеси відкриваються саме завдяки таким бабусям, мамам і тіткам. Багато не дадуть, але коли важлива кожна копійка – це може дуже виручити.

Яке джерело капіталу вибрати – вирішувати вам. А ми радимо використовувати кожен з них в певній ситуації. Наприклад, інвестиції гарні на старті бізнесу або при його масштабуванні. Кредити найкраще брати на поповнення оборотних коштів і операційного капіталу.

Взагалі досвідчені підприємці радять не боятися брати чужі гроші на бізнес і рекомендують робити це, але з розумом. Зайва боргове навантаження може угробити все на корню, тому потрібно все сто раз прорахувати.

Де взяти гроші на бізнес: корисні хитрощі для підприємця

Питання, де взяти гроші, якщо є ідея для бізнесу, хвилює багатьох. На сьогоднішній день відкрити власну справу досить складно. Проблеми криються в економічній кризі країни.

Також у населення банально відсутня купівельна спроможність. Поряд з цим, деякі підприємці домагаються успіхів саме в такий проблемний період.

Як і де можна отримати (зібрати) гроші на бізнес з нуля?

Де взяти гроші на бізнес з нуля або на розвиток бізнесу

Кожен новий проект вимагає стартовий капітал.Підприємець зобов’язаний продумати бізнес-план і провести всі розрахунки, щоб знати необхідну суму. Добру справу, якщо хоча б частина фінансів є на руках, але що робити іншим? Розглянемо 5 способів отримання грошей для розвитку власної справи.

Гроші на бізнес від держави – куди звертатися і як отримати?

У 2019 продовжує діяти державна підтримка підприємців-початківців. Уряд стимулює громадян на відкриття своєї фірми і створення додаткових робочих місць.

Гроші не можуть бути видані тим, хто бажає заробляти в певних сферах. До них відносяться:

 • виробництво тютюнової продукції і алкоголю;
 • угоди, пов’язані з купівлею-продажем нерухомості;
 • здача обладнання в оренду;
 • прокат виробів побутового призначення.

Головна умова участі в програмі – наявність статусу безробітного. Оформити його можна в місцевому Центрі зайнятості. При звільненні необхідно стати на облік не пізніше календарного року з моменту розриву відносин з роботодавцем.

Якщо громадянин ніколи не здійснював трудову діяльність, потрібно терміново почати це робити. Відпрацювавши мінімум 6 місяців і звільнившись, в Центрі зайнятості присвоять бажаний статус.

Поряд з цим, держава встановлює обмеження в постановці на облік наступних категорій осіб:

 • діти до 16 років;
 • учні очного відділення;
 • непрацездатні інваліди;
 • судимі люди;
 • власники бізнесу та ВП.

Отримавши статус безробітного, громадянин отримує протягом певного часу посібник. Його розмір залежить від стажу трудової діяльності. У цей час можна продумувати ідею майбутнього бізнесу.

Якщо ні з одним з перерахованих вище умов проблем немає, можна знову вирушати в ЦЗН. Зазвичай підтримкою малого підприємництва займається окремий фахівець. Він видасть анкету для заповнення. Список документів, які необхідно надати в ЦЗН, включає наступне:

 • паспорт;
 • СНІЛС;
 • трудова книжка;
 • диплом про освіту;
 • ІПН;
 • довідка про доходи на останньому місці роботи;

Захист бізнес-плану

До того ж до анкети і списку вище громадянин на виданому бланку представляє бізнес-план. Складне буде попереду – підприємцю належить захищати проект перед членами комісії.

Порада: складовими успіху будуть впевненість в собі і чіткі відповіді на питання. Слід знати обрану систему оподаткування і конкурентні переваги фірми на ринку.

Після того як по заявці буде прийнято позитивне рішення, слід пройти в ФНС процедуру реєстрації ІП або організації. Документи, отримані в податковій, потрібно надати в центр зайнятості для підтвердження.

Поки проходить реєстрація, саме час звернутися в офіс Ощадбанку для відкриття розрахункового рахунку. Через кілька днів після перевірки туди будуть переведені кошти.

звіт

Підприємницьку діяльність необхідно здійснювати не менше року. При цьому через 3 місяці необхідно знову навідатися в Центр зайнятості. Причиною візиту буде надання звіту про витрачання грошових коштів.

Сума, яку видадуть на відкриття власної справи, уточнюється заздалегідь. Однак яка б вона не була за розміром, трата кожної гривні підкріплюється чеками, товарними накладними та іншими документами.

Відвідуємо фінансові організації: кредитування малого бізнесу банками в Росії

Де взяти гроші на бізнес з нуля або на розвиток бізнесу

Якщо співпрацювати з Центром зайнятості не вдалося, а без кредиту не обійтися, варто навідатися в банк. Благо, існують надійні фінансові партнери, такі як Ощадбанк, Альфа-Банк, ВТБ і інші. Вони пропонують кредитування з різними програмами і процентними ставками.

Умови схвалення заявки

Кожна банківська установа має право встановлювати додаткові вимоги при оформленні заявки. У більшості випадків слід дотримуватись таких умов:

Співробітники банку в обов’язковому порядку уточнюють сімейний стан, дохід за місяць, чи є діти і інші фактори. Наприклад, буде плюсом, якщо клієнт користується кредитною карткою і регулярно поповнює її баланс.

Кредит в Ощадбанку

Часто банки допомагають відкрити бізнес на ранніх стадіях, тим самим підвищуючи лояльність до бренду. Свій проект можна запустити за підтримки Ощадбанку за програмою Бізнес-старт. Вона передбачає цілковиту підтримку новачка по курсу «Ази діяльності підприємця».

Банк пропонує наступні умови:

 • величина позики не повинна перевищувати 7 млн ​​рублів;
 • кредит видається на термін до 5 років;
 • бізнес можна відкрити за франшизою, своєму бізнес-плану або розробленим партнером банку;
 • повна підтримка на перших етапах підприємницької діяльності.

Порядок дій включає 6 кроків:

 1. Прийти в офіс Ощадбанку і сказати співробітникові про бажання участі в Бізнес-старті.
 2. Пройти фірмовий курс азів підприємництва.
 3. Уявити бізнес-план і дочекатися його схвалення.
 4. Пройти реєстрацію фірми в ФНС.
 5. Надати повний пакет документів працівнику банку.
 6. Перекласти на банківський рахунок мінімум 40% від загальної величини позики.

Кредитний кооператив

Сбербанк – найнадійніший і в той же час вимогливий банк. Отримавши відмову, слід звернутися в конкуруючі фінансово-кредитні установи.

Одним з варіантів буде візит в Центр розвитку підприємництва. Представництва відкриті у всіх містах. Подібні контори поряд з кредитними кооперативами видають позики на комфортних умовах, а також надають інформаційну підтримку на перших порах.

Переваги перерахованих організацій:

 • короткі терміни розгляду кредитних заявок;
 • потрібно мінімум документів при оформленні;
 • вигідні умови видачі позики;
 • відсутність грошових комісій;
 • страховка накопичень з вигідними відсотками.

Приватне інвестування: краудфандінг і швидкі позики

Якщо банки відмовляють у кредиті, а накопичення мізерно малі, у бізнесу є шанс.

Краудфандінг – це колективний збір коштів для заходу. Інвестувати гроші можна в проект комерційного характеру, приватне підприємництво або благодійність.

Для того щоб скористатися приватним капіталом, необхідно визначити великі компанії, які можуть зацікавитися проектом. Свої ідеї рекомендується висловити при особистій зустрічі. За статистикою, менший відгук буде в разі спілкування по електронній пошті або по телефону.

Важливо: великі бізнесмени – люди зайняті, тому необхідно відразу переводити розмову по телефону в ділове русло. Слід окреслити важливу частину бесіди і призначити дату і час зустрічі.

Можливі різні варіанти партнерства.

 1. Інвестору виділяють частку у власній справі. Цей сценарій менш гнучкий, так як вимагає від підприємця підпорядкування в серйозних питаннях.
 2. Позичальник виплачує відсоток з доходу, про який домовляються на березі. Варіант вважається найбільш зручним.

Ще один спосіб отримання колективних грошей – реєстрація на спеціальних сайтах-платформах. Популярними вважаються Boomstarter і Kickstarter.

В акаунті користувач докладно описує проект, його історію. Якщо зареєстрованим людям подобається подача матеріалу, присутній користь для суспільства, на рахунок підприємця надійдуть перші гроші відгукнулися.

Важливо розуміти, що сайти по краудфандінгом допомагають не всім. Також це не благодійність, де здійснюється збір грошей. Тим людям, хто пожертвував свої кревні, підприємцю доведеться їх повернути – це можуть бути як смішні, так і серйозні нагороди.

Фахівці рекомендують продумувати багаторівневі системи бонусів. Людина, котра дала 100 рублів на бізнес, не повинен отримувати ту ж нагороду, що і пожертвував 10 тис. Рублів.

Якщо для розвитку бізнесу потрібна сума до 1 млн рублів, можна взяти швидкий позику. МФО зараз доступні в будь-якому місті.

Плюси мікрокредиту:

 • оформлення за 1 день;
 • прості вимоги до клієнта;
 • мінімальний пакет документів;
 • можливість онлайн-заявки.

Мінуси мікрокредиту:

 • суми від 100 тис. до 1 млн руб .;
 • високі відсотки;
 • короткі терміни повернення грошей – максимум 2 роки;

Довгострокова перспектива: заробити фінанси самому

Де взяти гроші на бізнес з нуля або на розвиток бізнесу

У століття інвестування, підприємливі вкладають фінансові ресурси в іноземні активи. Так, є можливість заробити гроші закордоном шляхом здачі побудованих об’єктів нерухомості в оренду. Дохід пасивний і щомісячний. Однак відсутні гарантії, що споруджений будинок реально увійде в експлуатацію.

Багато людей організують додатковий заробіток, крім основного. Варіант хороший, якщо професія грошова. Наприклад, інженери і дизайнери шляхом підробітків здатні заробити від 10 тисяч плюсом до зарплати.

Без кредиту відкрити власну справу можна, але потрібно набагато більше часу. Ідея відкладати 10% від кожної получки підійде тільки для відпочинку закордоном, і то не завжди.

На малих обертах: запустити свій бізнес без вкладень

Винахідливість творить чудеса – люди будують бізнес з нуля. Мова найчастіше про матусь, які перебувають у декретній відпустці. Нужда змушує шити одяг на замовлення, пекти торти. Клієнтська база, спочатку складається з друзів і родичів, поступово «обростає» замовниками ззовні.

Прибуткові ідеї для бізнесу включають багато напрямків. На 2019 рік, плюсом до вищеперелічених, актуальні наступні:

Сьогодні на Аліекспресс не замовляє тільки ледачий. Але не завжди товар приходить вчасно і, якщо він потрібен терміново, покупець буде готовий заплатити будь-які гроші. Завдання продавця – зрозуміти думки цільової аудиторії: що користується попитом і в якій кількості.

У цій бізнес-ідеї складніше вийти на монетизацію, коли за перегляди користувачів підприємець отримає дохід. Передплатникам важливий живий і захоплюючий контент, який хочеться дивитися. Визначившись з тематикою, пора розкручувати ресурс і укладати договори з рекламодавцями.

Вивчивши SMM, маркетинг і суміжні області, люди починають адмініструвати соцмережі, налаштовувати таркетінговую рекламу. Згодом утворюється стабільний заробіток, який раціонально вкласти у справу побільше.

Легкий старт в посередницьких операціях допоможе в рази збільшити заробіток. Варіант підійде людям, що володіють знаннями юриспруденції, житлового права. Незайвими будуть харизма і навички продажів.

 1. організація і проведення заходів;

Хороша репутація провідного укупі з сарафанне радіо вже через пару місяців принесуть постійних клієнтів. Згодом люди, які мислять бізнес-ідеями, роблять ставку на розвиток – відкривають власну компанію або ВП.

Створити бізнес без вкладень реально, якщо спиратися на поради вище. Легких шляхів немає, кожен з них несе в собі ряд труднощів:

 • звернувшись за допомогою в Центр зайнятості та отримавши схвалення, треба бути готовим надати всю звітність;
 • скориставшись краудфандінгом, слід продумати, як повертати позичені гроші;
 • відправляючи заявку на кредит або мікропозик, необхідно пам’ятати про відсотки, іноді дуже високих.

(2