Договір перевезення вантажу транспортом – завантажити зразок безкоштовно

0
111

Головна> Договори> Автомобільні договори

14.10.2017

Договір на транспортні послуги, типовий зразок якого можна безкоштовно завантажити на нашому сайті, є письмове двосторонню угоду двох юридичних осіб або юридичної суб’єкта з фізичною особою.

У ньому визначені зобов’язання одного боку – виконавця в особі транспортної компанії або індивідуального підприємця (перевізника) доставити вантаж або пасажирів за вказаною адресою.

При цьому інша сторона (замовник в особі адміністрації установи, організації, підприємства або фізичної особи) повинна надати відповідні документи на вантаж і своєчасно оплатити певні витрати відповідно до попередньої домовленості.

Крім цього, обумовлюються й інші моменти, в числі яких дії сторін при настанні нештатних ситуацій: форс-мажор, зміна умов транспортування, тарифів на пальне та ін.

Особливості договорів на транспортні послуги

З огляду на відсутність в законодавстві РФ особливих вимог щодо оформлення договорів на надання транспортних послуг, наші юристи підготували універсальний варіант, що дозволяє максимально мінімізувати можливі ризики для обох сторін в рамках правових норм. При його підписанні будуть найбільш повно і точно визначені як зобов’язання, так і відповідальність за їх умисне або вимушене невиконання не тільки для виконавця, а й для замовника.

Завантаживши безкоштовно типовий зразок, Ви можете перед його заповненням, доповнити або скоротити певні пункти з урахуванням особливостей конкретної угоди. У будь-якому випадку в договорі на транспортні перевезення повинні бути присутніми наступні розділи:

 • Правові статуси сторін і предмет угоди.
 • Терміни виконання зобов’язань.
 • Права і обов’язки.
 • Вартість і порядок розрахунків.
 • Відповідальність і вирішення спорів.
 • Особливі умови.
 • Реквізити.
 • Додатки.
 • Договір перевезення вантажу транспортом - скачать зразок безкоштовно
 • Договір перевезення вантажу транспортом - скачать зразок безкоштовно
 • Договір перевезення вантажу транспортом - скачать зразок безкоштовно
 • Договір перевезення вантажу транспортом - скачать зразок безкоштовно

Чим можна доповнити типовий договір на транспортні перевезення?

Крім обов’язкових пунктів договір на транспортні послуги можна доповнити наступними положеннями:

 • умови і послідовність виконання зобов’язань;
 • ступінь конфіденційності;
 • відповідальність сторін за розголошення комерційної таємниці;
 • порядок контролю (звірки) виконання зобов’язань;
 • маршрути транспортування;
 • способи взаємодії (зв’язку) під час приймання, транспортування та отримання вантажу тощо.

При необхідності Ви можете проконсультуватися у наших юристів з приводу заповнення договору з урахуванням певних обставин і особливостей вантажу.

Пам’ятайте, чим детальніше будуть обумовлені всі моменти майбутньої угоди, тим більша ймовірність уникнути можливих ризиків.

Додатки та доповнення

У типовому зразку договору на транспортні послуги передбачені наступні програми і супутні документи:

 1. Перелік послуг, в тому числі і супутніх, в рамках передбачених зобов’язань.
 2. Графіки транспортування (перевезень) і платежів.
 3. Акти прийому-здачі.
 4. Звіти про витрати і витрати.
 5. Додаткові угоди.
 6. Акти розбіжностей і їх погоджень.

Завантажити договір на ТУ

Якщо ви не знайшли відповідь на своє питання або залишилися непорозуміння, зверніться за безкоштовною консультацією до юриста в чаті на нашому сайті

Договір на транспортні послуги між юридичними особами Договір перевезення вантажу транспортом - скачать зразок безкоштовно Договір перевезення вантажу транспортом - скачать зразок безкоштовно
Договір на транспортні послуги між юридичною особою та ВП Договір перевезення вантажу транспортом - скачать зразок безкоштовно Договір перевезення вантажу транспортом - скачать зразок безкоштовно
Договір на транспортні послуги між юридичною та фізичною особою Договір перевезення вантажу транспортом - скачать зразок безкоштовно Договір перевезення вантажу транспортом - скачать зразок безкоштовно

Договір на транспортні послуги зразок скачати Посилання на основну публікацію

Зразок договору перевезення вантажу автомобільним транспортом: завантажити

Договір перевезення вантажів автотранспортом служить для регулювання відносин з перевезень на автомобілі. Завдяки даному транспорту можливе перевезення людей і різних товарів. Все це відносини, які потребують врегулювання згідно з нормами права ГК РФ, а значить, складання договору з відображенням усіх правові зобов’язань в ньому.

Якщо доставляється вантаж, наприклад, поштою, то складається зобов’язання з доставки товару поштою між відправником і отримувачем за певну плату. Згідно ст.

785 ГК РФ договір складається транспортною компанією, далі видається відправнику транспортної накладної.

Як виглядає зразок договору, з чого складається і ким контролюється, розглянемо докладніше у вигляді покрокової інструкції.

Дорогий читач! Наші статті розповідають про типові способи вирішення юридичних питань, але кожен випадок носить унікальний характер.

Якщо ви хочете дізнатися, як вирішити саме Вашу проблему – звертайтеся в форму онлайн-консультанта справа або телефонуйте.

Договір перевезення вантажу транспортом - скачать зразок безкоштовно

Це швидко і безкоштовно!

Договір перевезення вантажу транспортом - скачать зразок безкоштовно

Типи договорів транспортування вантажів і їх контроль

Тип договору залежить від виду транспорту, за допомогою якого здійснюються перевезення.

 1. Перевезення автомобілем, регульовані федеральним законом №259-Ф. Правила транспортування вантажів і людей затверджені урядом РФ.
 2. Перевезення залізницею врегульовані Федеральним законом 18-Ф3. У постанові РФ №111 позначені правила з надання послуг при перевезенні вантажів, багажу для різних потреб.
 3. Перевезення морським транспортом врегульовані кодексом мореплавства №81 Ф3.4. Перевезення річковим транспортом врегульовані Кодексом водного транспорту РФ №24 ФЗ.
 4. Перевезення змішаним транспортом, тобто модальні (мультимодальні) перевезення.

За типом договір перевезення вантажів укладається відповідно до:

 • Термінами дії. Може видаватися на одне перевезення, або відразу на кілька;
 • Територіальної ознаки. Договір може бути міжнародним, або внутрішньодержавним;
 • Кількості транспортних організацій. Перевезення можуть бути прямими, місцевими, змішаними.

Якщо перевозяться люди, то автотранспорт вважається громадським. Оплата залежить від тарифів, прописаних в кодексі РФ, також в транспортному статуті.

Сторони угоди

У висновку типового договору беруть участь:

 • перевізник;
 • відправник вантажу;
 • вантажоодержувач, наділений правами і обов’язками при отриманні вантажу.

Відправником вантажу може бути будь-який суб’єкт цивільного права, перевізником – комерційна організація, індивідуальний підприємець, що мають ліцензію на перевезення, також право на їх проведення. Без ліцензії договір перевезення недійсний.

характеристика договору

Договір є двостороннім, з прописаними в ньому обов’язками обох сторін. Перевіз і доставка вантажів оплачуються перевізнику. Договір реальний, тобто полягає безпосередньо в момент прийняття вантажу перевізником від відправника. У договорі прописується:

 • найменування авто
 • кількість перевезеного вантажу
 • місце, умови навантаження і вивантаження
 • місце доставки вантажу
 • маршрут авто.

Наявність засобів оповіщення в автомобілі про шляху проходження вантажу також можна позначити в договорі окремим пунктом.

До додаткових складових договору відносять:

 1. Справність автотранспорту. Відповідальність покладається на виконавця.
 2. Упаковка, маркування вантажу, передача перевізникові всієї документації на вантаж. Відповідальний замовник.
 3. Супровідні документи при необхідності. Відповідальний відправник вантажу.
 4. Вартість транспортування, залежить від відстані, характеру вантажу, що перевозиться, його стану, терміновості доставки. Вартість перевезення фіксується в договорі, сума перераховується на розрахунковий рахунок вантажоперевізника або оплачується в касі підприємства.

Термін договору

Термін договору залежить від часу, необхідного для доставки вантажу в призначений пункт. Згідно ст. 792 ГК РФ терміни прописані в транспортному статуті, позначаються в бланку договору.

Якщо перевезення – змішана, то терміни призначаються в сукупності всіх термінів, зазначених у правилах для кожного окремого типу транспорту. Терміни, позначені в договорі повинні неухильно дотримуватися. Зазвичай вивантаження, розвантаження вантажу здійснюється за 1-2 дні до закінчення терміну доставки, позначеного в договорі.

Зразок договору перевезення вантажу автомобільним транспортом

Важливо правильно оформляти договір, особливо при здійсненні міжнародних автомобільних перевезень. Це не призведе до проблем при очищенні вантажу на митниці. Щоб уникнути складнощів, непередбачених ситуацій в дорозі перевізнику бажано мати з собою, крім договору, товарну накладну, рахунки-фактури (копії), договору купівлі-продажу, сертифікати на вантаж, що перевозиться.

Завантажити зразок договору перевезення вантажу автомобільним транспортом у MS Word.

При підписанні договору, особливо приватними особами, наприклад, при оформленні доставки дров (вугілля) потрібно уважно читати документ, всі додатки до нього. Саме цей договір вважається підставою для розглядів в суді в разі виникнення претензій.

При організації квартирного, або дачного переїзду, а також доставку великогабаритних вантажів в договорі можуть бути вказані додаткові пункти щодо забезпечення, наприклад, одержувача вантажу вантажниками, потрібної тарою. Бланк договору можна скачати в інтернеті, далі продумайте грунтовно, як правильно його заповнити.

Обов’язково потрібно звернути увагу на дати укладення документа, терміни виконання зобов’язань, прописаних у договорі. Дублікат зразка необов’язковий, але договір перевезення вантажів автомобільним транспортом – гарант своєчасної доставки вантажу цілості й схоронності.

Типовий договір можна скачати в інтернеті. Головне, заповнити всі графи чітко правильно, без виправлень.

У договорі прописується число, місяць, рік складання документа. ПІБ перевізника і замовника. Далі посередині листа “Договір”.

 1. Предмет договору із зобов’язанням здійснення перевезень замовником і своєчасною оплатою послуг замовником.
 2. Права і обов’язки сторін з позначенням прав і зобов’язань як з боку замовника, так і з боку перевізника.
 3. Розрахунки сторін. Переказати кошти на рахунок перевізника замовник повинен попередньо. Отримання коштів перевізник повинен відобразити в письмовому вигляді. При невиконанні зобов’язань по оплаті перевізник зобов’язаний повернути сплачену суму замовнику, але з відсотками. Тарифи на перевезення залежать від собівартості перевезень, можуть змінюватися з її підвищенням. Якщо терміни оплати будуть порушені, то замовник повинен сплатити пеню за кожен день прострочення.
 4. Умови приймання і здачі вантажу. Перевізник повинен надати вантаж в строк, а замовник прийняти його, також перевірити накладні, шляховий лист, особистість самого перевізника. Без товарно-транспортної накладної перевізник має право не прийняти вантаж.
 5. Дія договору. Зміни, доповнення умов в договорі. Договір набирає сили з дати його підписання. Протягом всього терміну дії договору можуть вноситися зміни і доповнення. Всі вони прописуються письмово, підписуються обома сторонами.
 6. Заключні положення. Розірвання договору можливе при бажанні будь-яка сторона, але про це потрібно повідомити іншу сторону, написавши письмове повідомлення. Всі суперечки і розбіжності вирішуються через суд, якщо немає можливості вирішити розбіжності за допомогою переговорів. У разі заподіяння шкоди сторони несуть повну відповідальність відповідно до законодавства РФ. Договір складається у двох примірниках, видається кожній стороні.
 7. Юридичні адреси, реквізити банку сторін. У лівій колонці прописуються реквізити перевізника: ІІН, банк, розрахунковий рахунок, КПП, БИК, поштову адресу. У правій колонці ті ж реквізити, але тільки замовника.
 8. Підписи сторін. Перевізник —— Замовник ——–

Зразок договору на перевезення вантажів

– це письмовий комерційний документ, який регулює взаємовідносини між вантажовідправником і вантажоперевізником. Результатом виконання договору перевезення є доставка вантажу за певною адресою.

Взаємини між вантажовідправником і вантажоперевізником можуть будуватися як на довгострокову співпрацю, так і носити одноразовий характер. У випадку одноразової перевезення вантажу, договір може полягати у вигляді замовлення перевізнику на доставку вантажу.

Якщо ж співпраця є довгостроковим, то при наявності договору транспортного перевезення, вантажоперевезення здійснюються за заявками замовника.

Обов’язковими документами при укладенні договору на перевезення вантажу є:

Для Замовника:

 • копія установчого документа організації;
 • документ, що підтверджує право власності на вантаж;
 • документ про безпеку вантажу;
 • документ про відповідність вантажу нормам і стандартам.

Для Перевізника:

 • копія установчого документа організації;
 • копія ліцензії на здійснення вантажоперевезень;
 • документи, що підтверджують право власності (договір оренди, лізингу тощо) на транспортні засоби;
 • документи на водіїв (водійські права, медичний висновок).

Щоб уникнути затримок доставки вантажів водію необхідно мати при собі визначений законодавством РФ комплект документів. При відсутності необхідних документів, в разі перевірки контролюючими органами, дії перевізника можуть бути визнані незаконними.

Супровідні документи на перевезення вантажу

Документи на водія:

 • Водійське посвідчення
 • Медична книжка водія При перевезенні харчових продуктів. Містить відомості про медичні огляди водія.
 • Довіреність на керування транспортним средствомЕслі управління проводиться на підставі довіреності
 • Копія трудового договораЕслі транспортний засіб належить підприємству.
 • Поліс ОСЦПВ.

Документи на транспортний засіб:

 • Подорожній лістСодержіт інформацію про транспортний засіб, про власника транспортного засобу, дані на водія. Виписується і заповнюється компанією-перевізником.
 • Паспорт транспортного засобу
 • талон техогляду
 • Санітарний паспорт автомобіляПрі перевезення харчових продуктів. Містить відомості про проведення санітарних обробок автомобіля.

Документи на вантаж:

 • Товарно-транспортна накладна (ТТН) ТТН містить інформацію про транспортний засіб, водії, маршрут проходження і про перевезений вантаж. Якщо покупець і перевізник вантажу – одна особа, то складається тільки накладна. Документ оформляється вантажовідправником.
 • Договір транспортіровкіДокумент служить підтвердженням факту передачі вантажу перевізнику.
 • Довіреність на доставку грузаДокумент необхідний при термінової доставки, коли договір знаходиться в стадії оформлення. Довіреність виписує вантажовідправник.

Додаткові документи:

Договір перевезення вантажу транспортом - скачать зразок безкоштовно

 • Товарна накладнаяУточняющій документ у випадках, коли товарно-транспортна накладна не містить повний перелік або повну інформацію про перевезений вантаж.
 • Сертифікати соответствіяТребуются для деяких видів продовольства. Сертифікати необхідно отримати в акредитованих центрах сертифікації продукції.
 • Ветеринарна справкаДля продуктів переробки продуктів тваринництва. Довідку можна отримати в регіональних ветеринарних лабораторіях.

Зразок договору на перевезення вантажів

Договір на перевезення вантажів № ……….

м ……………………. «….» ………… .. … .. 20 … р

Ми, ……………………………………………… .. …………………. ……. …………………,

(Найменування підприємства, організації, індивідуального підприємця) іменоване надалі «Перевізник», в особі ……………… .. ……………… .. … .. ……. …. …………………… …………………………… .. ……… .. ………………………………………… (посада, прізвище та ініціали) який діє на підставі ……… … .. ………. ………………………………………………… з одного боку, і. ………… .. ……………………………… …… .. ……………………………, (найменування підприємства, організації, індивідуального підприємця) іменоване надалі «Замовник» в особі ……… .. ………………… .. ……… ………………………………………. ……………… …………………………, що діє на підставі (посада, прізвище та ініціали) ………………………………… .. …………………………… …………………… .. ……………… з іншого боку, (разом іменовані «сторони») уклали цей Договір перевезення про наступне:

1. Предмет договору

1.1. Відповідно до умов цього договору Перевізник зобов’язується здійснювати перевезення вантажів Замовника, а Замовник зобов’язується своєчасно оплачувати надані Перевізником послуги відповідно до тарифів Перевізника, чинним на дату перевезення вантажу. 1.2.

Послуги з перевезення вантажів Замовника здійснюється за затвердженим Сторонами плану перевезення вантажів, що є невід’ємною частиною цього договору. 1.3. Перевезення вантажів здійснюється на підставі заявок Замовника, наданих Перевізнику узгодженим Сторонами способом. 1.4.

Навантаження в місці отримання вантажу здійснюється силами …………………………… і за його рахунок.

1.5. Розвантаження в пункті призначення вантажу здійснюється силами ………………………… і за його рахунок.

2. Сума договору та порядок оплати

2.1. Сума договору …………………………………………………………… і становить

(Відповідно до тарифів перевізника / є договірною) …………………………………………………………………………… / …… .. … .. ……… рублів. (прописом і цифрами) в т.ч. ……………… ..% ПДВ. 2.4. Оплата виконаних робіт Замовником проводиться шляхом попереднього перерахування грошових коштів на розрахунковий рахунок Перевізника. 2.5.Платіжні зобов’язання Замовника вважаються виконаними з моменту списання грошових коштів з його розрахункового рахунку. 2.6 .. Витрати, на додаткові послуги, не передбачені цим договором, оплачуються Замовником після пред’явлення Перевізником підтверджуючих документів. 2.7. Документами, що підтверджують виконання послуг, є узгоджені заявки, підписані Замовником шляхові листи, розписки і акти про виконання додаткових робіт і послуг. 2.8. Тарифи на перевезення вантажів та інші послуги можуть змінюватися в зв’язку зі зміною витрат утворюють собівартість перевезень.

2.9.Підставою передачі вантажу Перевізнику є документи: оформлена належним способом товарно-транспортна накладна встановленої форми; шляховий лист, завірений печаткою Перевізника; документи, що засвідчують особу Перевізника.

3. Права і обов’язки сторін

3.1. Перевізник зобов’язаний: – виконувати перевезення вантажів на підставі заявок Замовника; – повідомити Замовника про неможливість виконання його заявки протягом …………… після її отримання.

В іншому випадку заявка вважається прийнятою до виконання; – забезпечує своєчасну подачу автотранспортних засобів під навантаження в зазначений Замовником пункт; – не допускати простою автотранспортних засобів понад установлені граничні норми часу на навантаження і розвантаження вантажів; – подавати під завантаження справні автомашини, придатні для збереженій перевезення зазначеного в заявці вантажу і відповідають санітарним вимогам; – доставити вантаж Замовника в пункт призначення в установлений Сторонами термін; – забезпечувати збереження вантажу п і перевезення;

– передати вантаж вантажоодержувачу за супровідними документами.

3.2.

Перевізник має право: – самостійно визначати тип автомашин і їх кількість для здійснення перевезення, відповідно до виду вантажу; – перевірити до навантаження стан тари (упаковки) вантажу на придатність до перевезення; – відмовитися від перевезення вантажу стан тари (упаковки) якого не гарантує його збереження під час перевезення; – відмовитися від перевезення вантажу без оформленої товарно-транспортної накладної та інших супровідних документів на вантаж;

– змінювати діючі тарифи, письмово попередивши про це Замовника не пізніше, ніж за ………… .. днів.

3.3. Замовник зобов’язаний: – подати заявку на перевезення вантажу не пізніше, ніж за …………………… до подачі автотранспортного засобу під навантаження; – забезпечити підготовку вантажу (упакувати, затарить, маркувати тощо) до перевезення; – своєчасно підготувати та належним чином оформити в установленому порядку шляхові листи і супровідні документи на вантаж;

– оформити Перевізнику пропуск на право проїзду до місця вивантаження вантажів.

3.4. Замовник має право: – до навантаження перевірити автомашини на придатність до перевезення даного вантажу; – відмовитися від наданого транспортного засобу непридатних для перевезення вантажу;

– на супровід вантажу експедитором Замовника.

3.5. Подорожній лист, завірений печаткою Перевізника, при пред’явленні водієм-експедитором документа, що засвідчує його особу, є підставою для одержання ним вантажу і прийняттям матеріальної відповідальності Перевізником при перевезенні.

4. Відповідальність сторін

4.1.У разі відкликання своєї заявки Замовником до ……… годин дня, що передує даті її виконання, Перевізник зобов’язаний повернути сплачені грошові кошти з утриманням …. ……% від сплаченої суми. 4.2.

Перевізник зобов’язаний відшкодувати збитки Замовника, що виникли в результаті недостачі, пошкодження товару під час перевезення або в результаті неналежного виконання Перевізником умов цього Договору. 4.3.За порушення терміну оплати Замовник сплачує пеню в розмірі ………. % Від суми платежу за кожен день прострочення. 4.4.

Перевізник сплачує Замовник штраф за прострочення доставки вантажу в розмірі ………. % Від суми платежу за кожну добу прострочення. 4.5. При відсутності в транспортній накладній відміток про особливі заходи обережності або спотворенні відомостей про властивості вантажу Замовник сплачує штраф у розмірі двадцяти відсотків від суми платежу. 4.6.

За простій транспортних засобів при навантаженні або вивантаженні, з вини Замовника він сплачують штраф у розмірі ……………… .. ………. за кожну повну годину простою. 4.7. Сплата неустойки (пені, штрафу) не звільняє Сторони від обов’язку виконання своїх зобов’язань, що випливають з цього Договору.

4.8. Заходи майнової відповідальності Сторін, не передбачені цим договором, застосовуються відповідно до чинних норм законодавства РФ.

5.1. Цей договір вступає в силу з ……………………………… .. …………. ……

(Дата або подія початку дії договору) і діє до ………………………………………………………………… .. …………. …… (дата або подія закінчення дії договору)

6. Підстави та порядок розірвання договору

6.1.

Цей Договір, може бути, розірваний за взаємною згодою Сторін, а також в односторонньому порядку на письмову вимогу однієї із Сторін з підстав, передбачених цим Договором та чинним законодавством РФ. 6.2. Розірвання Договору в односторонньому порядку проводиться тільки за письмового повідомлення однієї із Сторін з зазначенням причин розірвання Договору.

6.3. Сторона, яка отримала повідомлення про розірвання Договору, зобов’язана протягом ………………. календарних днів викласти в письмовій формі свою позицію і пропозиції.

7. Вирішення спорів

7.1. Сторони будуть прагнути до вирішення всіх можливих суперечок і розбіжностей, які можуть виникнути за цим договором шляхом переговорів. 7.2. Спори, не врегульовані шляхом переговорів, передаються на розгляд суду в порядку, передбаченому чинним законодавством РФ і Статутом Автомобільного транспорту.

8. Форс-мажор

8.1.

Жодна із Сторін не буде нести відповідальності за повне або часткове невиконання будь-яких своїх зобов’язань, якщо невиконання буде прямим наслідком обставин непереборної (форс-мажорного) характеру, які перебувають поза контролем Сторін, що виникли після укладення Договору. 8.2. Форс-мажорними обставинами за Договором є: військові дії, страйки, нормативні акти законодавчої і виконавчої влади, пожежі, блискавки, бурі, повені, землетруси, інші стихійні лиха.

8.3. Повідомлення про настання Форс-мажорні обставини направляються іншій Стороні протягом ………………. календарних днів з наданням обгрунтовують документів, виданих компетентними органами.

9. Прикінцеві положення

9.1.Любие зміни і доповнення до цього Договору мають юридичну силу за умови, якщо вони вчинені в письмовій формі. 9.2. Договір укладено у двох оригінальних примірниках які мають однакову юридичну силу по одному примірнику для кожної сторони.

Додаток: 1.План перевезень вантажів.

2.Таріфи на перевезення і вантажно-розвантажувальні роботи.

Адреси і реквізити сторін

Перевізник Замовник Адреса: …………………………………. Адреса: …………………………………. (Юридична та фактична) (юридична та фактична) ………………………………………. … …………. ……………………………………………… ………………………. … ………….

……………………………… (банківські реквізити) (банківські реквізити) ………………………………………. … …………. …………………… …………………………………………………. … …………. ……………………………… (п.І.Б. повністю) (ф. в.о. повністю) ………………………………………. … ………….

……………………………… (підпис) (підпис) «……» …………………. 20 … .. р «……» …………………. 20 … .. р м.п. м.п.

 • Завантажити зразок договору на перевезення вантажів

Договір перевезення автотранспортом: зразок заповнення, бланк скачати

Договір перевезення вантажу транспортом - скачать зразок безкоштовно

Часто чи ні, але всі підприємці, стикалися з необхідністю перевезення вантажів, і, найчастіше, автотранспорт виявляється найприйнятнішим за термінами і вартістю. Добре, якщо ви давно співпрацюєте з великої експедиторською компанією, з налагодженою схемою роботи, калькуляторами вартості вантажу і таблицями контрольних термінів на сайті. Якщо ж ви віддаєте перевагу домовитися з приватником, то варто самому подбати про правильне складання документації, в тому числі і договору перевезення автотранспортом.

Договір перевезення регулює відносини, що виникли з необхідністю перевезення вантажу перевізником на умовах відправника третій особі. Цей договір відрізняється від інших двосторонніх договорів присутністю третьої сторони – вантажоодержувача, що не має ніякого відношення до підписання даного документа.

Майте на увазі, що ви можете відправити вантаж, і як фізичне, так і як юридичні особи (або підприємець), перевізником ж може бути тільки індивідуальний підприємець або ж комерційна організація, тому що для цього необхідна ліцензія на право перевезення вантажів.

Специфічність послуг перевізника полягає в тому, що він бере на себе не тільки відповідальність за перевезення вантажу, а й за його збереження, видачу вантажоодержувачу, вивантаження і навантаження, не забудьте зазначити ці обов’язки перевізника в договорі.

Однак основна мета договору перевезення – транспортування і доставка вантажу по призначенню. Саме ці взаємини регулюються наступними нормами законодавства:

 • Цивільний кодекс РФ Глава 40. Перевезення ст. 784 – ст. 800.
 • Цивільний кодекс РФ Глава 41. Транспортна експедиція ст801 – ст. 806.
 • Федеральний закон Від 30 червня 2003 N 87-ФЗ «Про транспортно-експедиційної діяльності»

Важливий пункт договору перевезення – термін перевезення. Під терміном розуміється час, витрачений на доставку і вивантаження товару одержувачу. Термін договору визначається на підставі розумних строків у відповідність зі ст.

792 ГК РФ, ознайомитися з ними можна в різних транспортних кодексах і статутах. Перевізник повинен взяти на себе зобов’язання перевезти вантаж по найкоротшій відстані (оптимальним маршрутом) в найкоротші терміни.

Передумовою укладення договору перевезення є заявка, яку слід оформити, як додаток до договору.

Перевезення будь-якого вантажу оформляється товарно-транспортної накладної (ТТН). У ній міститься все необхідна інформація про вантаж, відправника вантажу, вантажоодержувача, водії та інша супровідна інформація.

Підприємець повинен знати, що перевізник зобов’язаний підібрати транспорт відповідно до ваги, габаритами і іншими характеристиками товару, природно, в належному технічному стані.

Транспортний засіб має бути чистим, без сміття, при необхідності продезинфікованим.

В іншому випадку замовник має право відмовитися від перевезення та вимагати виплати неустойки і зриву термінів поставки.

У свою чергу замовник бере на себе всі ризики пов’язані з непередбаченим простоєм перевізника, що виникли з його вини, і зобов’язаний надати нормальні умови для проживання.

Дотримання нормативних термінів вантажно-розвантажувальних робіт також лежить на замовнику, а не на вантажоодержувача, так що це питання краще заздалегідь обговорити між зацікавленими сторонами.

У договорі слід вказати, в чий обов’язок входить безпечне кріплення вантажів, щоб уникнути непорозумінь. У будь-якому випадку, простій з вини замовника повинен бути оплачений за тарифами.

Існує загальне правило: перенесення кожної зі сторін часу навантаження менше, ніж за 24 години до настання обумовленого терміну тягне за собою штрафні санкції, передбачені договором, будь то відплата за тарифом або відсоток від суми договору.

Оплата послуг з перевезення вантажів здійснюється, як правило, по наданні перевізником наступних документів:

 • оригінал товарно-транспортної накладної з відміткою вантажоодержувача про приймання вантажу;
 • оригінал рахунку-фактури;
 • акт виконаних робіт;
 • квитанція за виниклі додаткові витрати перевізника, письмово погоджені сторонами;
 • інші документи, передбачені договором.

Договір перевезення – один з найбільш складних, тому що передбачити всі обставини в дорозі неможливо, тому обом сторонам слід бути готовим до переговорного способу вирішення спірних питань, а замовнику забезпечити перевізника телефонним зв’язком для службового користування для оперативного вирішення виниклих проблем.

Договір перевезення вантажу

Договір перевезення вантажу є угоди між двома сторонами – контрагентами – за яким одна сторона приймає на себе ряд зобов’язань, що включають навантаження, переміщення і вивантаження товару в позначеному в угоді місці і в призначений термін, а інша сторона зобов’язується оплатити вартість цих робіт за фіксованою ціною . Договір перевезення вантажу в обов’язковому порядку повинен конкретизувати такі моменти:

 • загальний термін доставки вантажу;
 • протяжність і маршрут, від яких залежить і ціна перевезення;
 • рід і кількість вантажу;
 • ПІБ або найменування вантажоодержувача і кінцеву точку вивантаження;

Юридичні послуги з оформлення даної угоди включають в себе оформлення всієї супутньої документації, в тому числі додатків до договору, в яких прописуються характеристики на вантаж, приклади накладних та інші положення.

Завантажити договір перевезення вантажу

Договір перевезення вантажу укладається при необхідності транспортування великогабаритних речей якого товару в значній кількості на тривалі відстані, для подолання яких з’являється необхідність використовувати вантажні машини або фури. Пункт призначення вантажу деталізується в угоді, а вантажоодержувачем може бути позначено будь-яка особа, якій уповноважений на здійснення відповідних дій нотаріально завіреної довіреністю.

Момент виконання договору вважається наступившим при належному оформленні всіх документів на вантаж при прибутті на місце призначення, в якій ставиться відмітка про закінчення транспортування і особистий підпис вантажоодержувача про відсутність претензій до перевізника. На практиці перш ніж ставити відповідну відмітку, вантажоодержувач ретельно перевіряє товар на наявність дефектів і поломок, які могли виникнути в результаті недбалих дій перевізника.

Всі дії по навантаженню або розвантаження товару здійснюються силами самого перевізника або вантажоодержувача з дотриманням обговорених в угоді термінів.

Відповідальність за порушення положень договору перевезення вантажу

Виходячи з правового сенсу договору перевезення вантажу, товар повинен бути доставлений в стані, при якому не відбувається зниження його ринкової ціни. Вантажоперевізник повинен уникати дій на спричинення майну відправника шлюбу та інших дефектів.

Якщо вантаж не зберігся в цілому вигляді, на вантажоперевізника цивільним законодавством покладається обов’язок довести відсутність прямого умислу на спричинення майну шкоди.

Вантажоперевізник зобов’язаний привести достатні докази того, що він зробив усе залежать від нього дії по добросовісній транспортуванні вантажу і не міг протистояти обставин непереборної сили (при наявності таких). В іншому випадку грузоперевозчик відшкодовує завдані збитки в наступному порядку:

 • при втраті частини товару – вартість відсутнього вантажу;
 • при псуванні вантажу – різницю між початкової ринковою ціною товару і ціною товару з наявністю дефектів;
 • при втраті частини товару із заздалегідь визначеною вартістю – в межах заявленої суми.

Договір перевезення вантажу повинен в обов’язковому порядку містити положення про відповідальність вантажоперевізника. В іншому випадку відправник ризикує отримати значні збитки, які буде важко відшкодувати навіть в порядку цивільного судочинства.

Щоб уникнути цих неприємних наслідків, складання договору перевезення вантажу має бути довірено професійним юристам, які, передбачаючи всі потенційні ситуації, внесуть відповідні положення в угоду, тим самим убезпечивши клієнта від можливого пошкодження.

Договір перевезення вантажів

Договір про вантажні перевезення відноситься до договорів з надання відплатних транспортних послуг, докладніше про оформлення подібного типу угоди можна прочитати тут. Нижче пропонуємо завантажити зразок договору перевезення вантажів.

В укладенні договору про вантажні перевезення беруть участь дві сторони: перша – це власник вантажу, якої потрібно доставити до потрібної точки (до вантажоодержувача), друга – це перевізник, який надасть транспортну послугу з доставки вантажу до місця призначення.

Договір складається як мінімум в двох примірниках – для замовника і виконавця. Виконавцем виступає транспортна компанія, це може бути як фізична, так і юридична особа. У ролі замовника також може бути конкретна людина або компанія.

Письмова форма договору дозволяє сторонам закріпити всі обумовлені умови з транспортування, оплату і терміни на папері, що дуже при врегулюванні можливих непередбачених і конфліктних ситуацій.

Договір перевезення повинен передбачати не тільки права і обов’язки учасників угоди, а й їх відповідальність – штрафні санкції, порядок визначення збитку і його відшкодування.

Інші договори транспортних послуг:

 • пасажирських перевезень – зразок;
 • буксирування плавучого засобу – зразок;
 • транспортної експедиції – зразок.

Умови та зміст (зразок договору)

У договорі перевезення вантажу відображаються наступні умови:

 • обов’язки вантажовідправника – передати вантаж, супроводити його необхідної документації, дати необхідні пояснення для перевізника про особливості транспортування, виді транспорту, способі навантаження і розвантаження вантажу;
 • обов’язки перевізника – прийняти вантаж, при необхідності завантажити вантаж, доставити його до вантажоодержувача в цілості, забезпечити всі необхідні необхідні умови транспортування, передати вантаж одержувачу, здійснити розвантаження;
 • вид перевезених цінностей – список позицій вантажу може бути конкретизований в додатку до договору перевезення;
 • вид транспортного засобу, внизу наведено зразок для перевезення вантажів автомобільним транспортом;
 • терміни навантаження, транспортування і розвантаження;
 • розмір оплати за послуги транспортного характеру;
 • терміни оплати і всі нюанси цього процесу;
 • інші умови, які мають важливість для учасником;
 • відповідальність.

Договір датується і завіряється підписами сторін.

Зразок договору

Договір перевезення вантажу автомобільним транспортом зразок – завантажити.

Договір перевезення вантажу транспортом – завантажити зразок безкоштовно

На даній сторінці ви можете завантажити актуальний зразок договору на перевезення вантажу автомобільним транспортом і дізнатися особливості його складання.

Згідно з цією угодою, на перевізника накладається обов’язок по доставці довіреного йому відправником вантажу в призначений пункт, а також його видача певній особі (воно є одержувачем і має право на отримання). У свою чергу відправник повинен заплатити конкретну грошову суму за вантаж, що перевозиться.

Сторони договору іменуються вантажовідправником, перевізником і вантажоодержувачем.

Вантажовідправник має такі права:

 1. Якщо перевезення разова, їм може бути подана заявка на перевезення в конкретний часовий період, а якщо перевезення систематичні – можливий варіант з укладанням довгострокового договору про організацію перевезень (згідно зі статтею 798 ЦК РФ).
 2. Правом пред’явлення до перевезення вантажів у зазначеному обсязі (у разі укладення відповідного договору).
 3. Володіє правом на пред’явлення претензій до перевізника вантажів до моменту подачі позовної заяви до суду (якщо договір виконується неналежним чином). Позовна давність за вимогами такого типу становить один рік.
 4. У нього є право не приймати подані йому транспортні засоби в тому випадку, якщо з їх допомогою вантаж перевозити неможливо.
 5. Право здійснення навантаження відповідно до зазначених вимог (якщо воно передбачено самим договором) і в конкретно встановлені терміни.

Перевізник має такими правами, як:

 1. Подача відправнику справних транспортних засобів, придатних для перевезення встановленого вантажу в тимчасовій період, заявлений в заявці вантажовідправника (відповідно до цивільного законодавства).
 2. Здійснення навантаження вантажу (якщо вона передбачена договором).

Вантажоодержувач має право на:

 1. Вивантаження прибулого товару у часовий проміжок, визначений договором.
 2. Пред’явлення претензій до вантажоперевізнику (до подання позовної судового заяви) в тому випадку, якщо договір не виконується належним чином.
 • Факт укладення договору перевезення вантажу підтверджує складена і видана вантажовідправнику транспортна накладна (або інший документ на вантаж, який дозволяється за відповідним транспортному статуту або кодексу).
 • Перед укладенням такого договору спочатку завжди узгоджуються основні договірні умови (за який період часу і за допомогою якого транспортного засобу повинна бути проведена перевезення, а також що являє собою вантаж, що перевозиться).
 • Щоб укласти договір перевезення, необхідна наявність передумов організаційних питань: щодо заявок (замовлень) відправників вантажів; річних, навігаційних або інших договорів; адміністративно-планових актів.

Коли передумовами є заявки (замовлення), відправниками вантажів повинні бути надані перевізнику відомості про свої вимоги при проведенні перевезення. Подача заявок (замовлень) для того, щоб виділили певну кількість перевізного транспорту, проводиться вантажовідправником перевізнику за лічені дні до старту декади.

Договір такого типу перевізник і вантажовласник укладають в тому випадку, якщо вантажоперевезення систематичні. Договір є взаємним, консенсуальних. Його мета – забезпечення регулярних вантажних відправлень. Для його здійснення використовується річковий, морський, повітряний, автомобільний і інший транспорт.

Після виконання вантажовідправником і вантажоодержувачем взаємних обов’язків, а також після прийняття вантажу до перевезення, відбувається безпосереднє укладання договору перевезення вантажу.

Укладення договору перевезення може бути підтверджено і за допомогою інших письмових документів (це стосується ситуацій з їх дефектами або втратою).

Наприклад, якщо перевезення залізничні та внутрішні водні – складається і видається так звана дорожня відомість. Вона містить ту ж саму інформацію, що і накладна.

Також в таких випадках відправник отримує на руки вантажну квитанцію (як гарантію того, що вантаж прийнятий).

Якщо перевізник втратив накладну , він повинен скласти її копію (підставою виступає дорожня відомість) і передати її відправнику вантажу.

Оформлення документів транспортного типу дуже чітко розписано в правилах перевезень. При цьому, залізничний, повітряний і автомобільний транспорт застосовують єдину для такого транспорту форму основоположних транспортних документів. Якщо транспорт водний – користуються і власними проформами коносаментів.

Транспортна накладна складається в формі згідно з відповідними статутів і кодексів (або в зазначеному ними порядку).

Провізна плата в стандартному договорі перевезення встановлюється за допомогою угоди сторін (так говорить загальне правило). Розмір провізної плати за перевезення транспортом загального користування встановлюється тарифами (вони затверджуються відповідно до транспортних статутів і кодексів).

У разі, якщо зобов’язання з перевезення вантажу не виконані або виконані неналежним чином, відповідальність сторін встановлює законодавство, а також договір перевезення. Якщо перевізник несе відповідальність згідно із законодавчими актами – наявність угод про її обмеження або зняття нічого не вирішує (як правило, такі угоди нікчемні).

Підстава для залучення перевізника до відповідальності в разі втрати, недостачі або псування вантажу – це його вина в порушеному договорі перевезення. Перевізник вважається винним, поки їм не буде доведено інше.

Втрачене або пошкоджене майно або багаж відшкодовуються перевізником в розмірі реально завданих збитків. Крім цього, на перевізника покладається обов’язок повернення провізної плати (якщо вона не є частиною вартості вантажу).

Завдані збитки при здійсненні перевезення вантажу перевізник відшкодовує наступним чином:

 1. Якщо вантаж або багаж втрачено (або недостача) – відшкодовується вся вартість втраченого чи відсутнього вантажу.
 2. Якщо вантаж або багаж пошкоджений (зіпсований) – відшкодовується сума, на яку відбулося зниження його вартості. Якщо пошкоджений вантаж або багаж відновити неможливо – відшкодовується його вартість.
 3. Якщо вантаж або багаж втрачено, при цьому він був зданий до перевезення із зазначенням його цінності – відшкодовується оголошена вартість вантажу або багажу.

Вартість вантажу або багажу обчислюється виходячи з того, яка ціна була вказана продавцем або передбачена договором. Якщо така вказівка ​​ціни відсутня – враховується середня ринкова ціна, що стягується за подібні товари при схожих обставинах.

Завантажити зразок договору на перевезення вантажу :

Завантажити зразок (в форматі DOC, редагується в Microsoft Word)

Документи на сайті Як зарабативать.ру завжди актуальні.
Увага! Якщо помітили помилку чи неактуальність документа, повідомте в коментарях.

Договір перевезення зразок бланк

 • Коли кому-небудь потрібно перевезти на деяку відстань вантаж, але власні можливості зробити це не дозволяють, доводиться звертатися до сторонніх перевізникам.
 • Зі сторонніми особами, яким ми, хоча і на час, але довіряємо свою власність, що і відбувається при перевезенні вантажу, необхідно скласти будь-які папери, які вкажуть на законність таких дій і гарантують учасникам дотримання їх прав.
 • Для транспортування вантажів по автодорогах підійде в подібних випадках договір автоперевезення.
 • Як закріпити перевезення документально

Відразу ж відзначимо, що при роботі з великими фірмами – перевізниками, транспортування вантажу оформляється за допомогою стандартного договору-заявки на перевезення, і не вимагає докладного розгляду. Потрібно лише заповнити готову форму договору при зустрічі з представником перевізника. Зупинимося на договорі перевезення між приватними особами – підприємцями або простими громадянами.

В угоді найбільш важливою умовою є чітке опис того, про що, власне, і складається документ. Тобто, потрібно досить детально вказати, яким обличчям, звідки і куди, буде доставлений певний вантаж, який належить конкретному клієнтові.

Опис всього товару, який потрібно перевезти, можна і не приводити в договорі, якщо найменувань товару досить багато, в такому випадку обов’язкове посилання на документ, що описує конкретний склад вантажу.

Наприклад, вказуємо, що перевізник зобов’язаний доставити замовнику вантаж згідно із транспортною накладною.

Перевезення коштує грошей, тому в договорі вказуємо суму винагороди перевізника за роботу. Якщо це не фіксована ставка, обов’язково вказати порядок розрахунку за послуги.

Фінансові питання можуть не обмежуватися одним лише винагородою.

При необхідності, в договір перевезення можна включити пункти про дорожніх витратах, оплату палива, ремонту та інших витратах перевізника, все вирішує угоду сторін.

Ввіряючи перевізнику свій вантаж, тим більше, якщо маєте справу з приватною особою, не зайвим буде переконатися, що водій, який приймає до перевезення вантаж, і автомобіль, на якому таке перевезення буде здійснюватися, мають всі необхідні документи та дозволи.

Перевезення, що здійснюється автотранспортом, потрапляє під дію норм закону про надання відплатних послуг.

Регулювання подібних відносин і суперечок по ним, відбуваються за діючими законами, відповідно до норм і положень самої угоди. Причому, домовленість сторін, часом, має вирішальне значення.

Укладайте лише такі договори, які можуть забезпечити вам надійний захист власних прав у разі їх порушення.

Нижче розташований типовий бланк і зразок договору автоперевезення варіант якого можна скачати безкоштовно.