Документи і дозволу для відкриття хостелу

0
127

Відкривати власний бізнес з нуля завжди нелегко – проходження необхідних погоджень, пошук приміщення, реєстрація власного підприємства або організації. Все це вимагає часу і коштів, особливо якщо розвивати справу планується в сфері готельних послуг.

А головне, оформляти документацію для хостелу потенційному власнику потрібно досить оперативно.

Адже процедура його створення має на увазі не просто пошук квартири або декількох об’єктів, розташованих на одному майданчику, які можна переобладнати з урахуванням вимог пожежних і санітарних норм.

Документи и дозволити Відкриття хостелу

Реєстрація та оформлення бізнесу в цьому випадку не вимагає ліцензування. Але починати збирати документи для відкриття варто заздалегідь.

Перш, ніж миниотель побачить перших постояльців і дозволить отримувати хоча б якийсь дохід, не кажучи вже про прибуток, пройде чимало часу.

І в інтересах підприємця або власника власного бізнесу оперативний збір всіх паперів, а також проходження процедур узгодження в контролюючих організаціях.

перші формальності

Документи и дозволити Відкриття хостелу

Перелік документів для відкриття хостелу

Перший і найголовніший документ, який повинен бути у будь-якого бізнесмена – свідоцтво ІП або паперу про реєстрацію ТОВ. Без них неможливо орендувати або купити об’єкт власності для використання в комерційних цілях.

Та й по інстанціях ходити краще, маючи офіційне документальне підтвердження прав на здійснення обраної діяльності. Якщо купувати приміщення у власність не планується, на руках повинен бути оформлений за всіма правилами договір оренди.

Крім цього, документи для відкриття вимагають укладення різного роду угод з санітарними службами. Наприклад, буде потрібно договір на вивезення відходів побутового призначення.

Документи и дозволити Відкриття хостелу

Які документи знадобляться для відкриття хостелу?

Крім того, що бізнесмену доведеться укласти договір оренди обраних площ, індивідуального підприємця, який бажає успішно пройти перевірку Росспоживнагляду, чекає:

 • пошук фахівців, готових вести журнал обліку;
 • укладання договорів з організаціями, які виконують роботи, необхідні для позитивного висновку СЕС;
 • наймання персоналу – готель, як бізнес, в цьому плані справа не дуже витратне;
 • досягнення домовленостей про проведення санітарних обробок на плановій основі;
 • оформлення сан. книжок для персоналу.

Перед тим як відкрити хостел, варто підібрати відповідне приміщення для його розміщення. Чи не підійдуть для цих цілей цоколі і підвальні поверхи. В іншому обмежень немає. Можна також пройти добровільну сертифікацію – як це зробити, пояснять фахівці, що займаються подібного роду видами діяльності.

Документи и дозволити Відкриття хостелу

Вимоги санітарної безпеки

Які документи потрібні для ведення бізнесу в багатоквартирному будинку? Як мінімум, буде необхідно до відкриття хостелу зробити ремонт, завезти меблі, змінити сантехніку.

Оптимальним рішенням є варіанти відкриття хостелу, що дозволяють забезпечити заселення великої кількості постояльців.

Правда, для цього повинна бути забезпечена тимчасова реєстрація проживаючих – для запобігання проблем з міграційними службами.

Відкрити свій бізнес можна і в індивідуальному житло. Правда, в цьому випадку на великі доходи розраховувати не доведеться.

Фахівці сервісу Санепідемстанція.com попереджають:

До тих, хто хоче відкрити хостел на три-чотири кімнати, у Росспоживнагляду зазвичай виникають претензії.

І пов’язано це з тим, що підтримувати необхідний рівень безпеки в такому просторі буває складно. Плануючи відкрити хостел на першому поверсі, варто домовитися з сусідами.

Дуже багато скарг надходить саме від тих, кому доводиться ділити сходову клітку з приміщенням під хостел.

Документи и дозволити Відкриття хостелу

Звернення до професіоналів

Вимоги пожежної безпеки, необхідність оформити санітарний паспорт і регламентувати кількість спальних місць виходячи з діючих норм – все це повинен дотримуватися власник навіть маленького бізнесу.

Додайте сюди страхові внески, витрати на рекламу, комунальні платежі, і бажання відкривати хостел в Москві виявиться вже не настільки гострим. Так що, плануючи стати бізнесменом, слід все багато разів зважити.

Трохи спростити завдання допомагає франшиза хостелу, де кожен заклад працює під загальним «розкрученим» брендом.

Хочете, як можна швидше вирішити всі питання? Запустити хостел, як бізнес, допоможе Санепідемстанція.com. За підтримки фахівців санітарної служби домогтися успішного узгодження діяльності новоявленого мініготелю буде набагато простіше.

Тут вам допоможуть в оформленні необхідної документації, забезпечать правильне ведення журналів обліку, запропонують укладання договорів на постійне обслуговування.

А головне, гарантують приведення об’єкта в санітарний стан, відповідне найсуворішим вимогам безпеки.

Документи и дозволити Відкриття хостелу

Бізнес-план по відкриттю хостела з нуля

Хостел – це аналог недорогий готелю, де постояльцям пропонується комфортне місце для ночівлі. Ринок подібних закладів активно розвивається, тому підприємці можуть вкласти гроші саме в цей бізнес, попередньо оцінивши всі ризики і рентабельність такої справи.

аналіз ринку

Щоб оцінити перспективність відкриття хостелу в конкретному регіоні, варто врахувати попит на таку послугу у потенційних клієнтів, якими є:

 • студенти, молодь (близько 65% від усіх відвідувачів);
 • туристи і мандрівники, які бажають заощадити на ночівлю (щорічно кількість таких клієнтів зростає на 2%);
 • люди, які прибули в місто по роботі.

Додатково варто проаналізувати рівень відвідуваності міста туристами і карту масштабних цікавих подій, які повинні відбутися в місті. Це можуть бути різні спортивні заходи, концерти популярних артистів, виставки, сезонні фестивалі і т. П. При цьому потрібно врахувати, скільки хостелів вже відкрито, які послуги вони надають, і як можна перевершити конкурентів.

Документи и дозволити Відкриття хостелу

Реєстрація бізнесу

Тип реєстрації залежить від того, де планується відкрити хостел:

 • У квартирі. В даному випадку потрібно зареєструватися як індивідуальний підприємець (ІП). Це швидка і доступна процедура.
 • В нежитловому приміщенні (на зразок міні-готелі). У цьому випадку вже потрібно зареєструватися як товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ). Дана процедура вимагає більшої паперової тяганини і обійдеться трохи дорожче, ніж реєстрація ІП. Більш докладно про те, чим відрізняється ІП від ТОВ, і в чому їх переваги і недоліки, розповість ця стаття.

При відкритті бізнесу хостелу можна привласнити наступні коди КВЕД:

 • 23 – діяльність інших місць проживання;
 • 23.5 – діяльність інших місць тимчасового проживання, які не включені до інших угруповань;
 • 20 – діяльність з надання місць для короткострокового проживання.

Потрібно також придбати касовий апарат і зареєструвати його в податковій. Початківцям підприємцям на початковому етапі ведення бізнесу рекомендується вибрати спрощену систему оподаткування (ССО), яка передбачає сплату 15% від прибутку організації або 6% від всього грошового обороту в рік.

Обов’язково потрібно обзавестися розрахунковим рахунком в банку, щоб клієнтам було легше проводити оплату, і зробити друк.

Вимоги ГОСТ до хостелу

Щоб розібратися з тим, як потрібно організувати хостел з нуля, потрібно ознайомитися з нормативною базою. У 2015 році був прийнятий ГОСТ 56184-2014 «Загальні вимоги до хостелах», згідно з яким бюджетне готельний заклад потрібно облаштувати за такими правилами:

 • під одне постільна місце потрібно виділити не менше 4 кв. м .;
 • висота стель приміщення повинна бути не менше 2,5 м;
 • ліжка повинні бути розміром не менше 80х190 см, а відстань між ними – від 75 см;
 • приміщення потрібно обладнати вогнегасником і вести спеціальний журнал, щоб забезпечити пожежну безпеку;
 • на 15 місць потрібно обладнати 1 душову кабіну, причому санвузол повинен знаходитися за межами житлових приміщень;
 • на 12 місць обладнати 1 туалет;
 • на 6 місць облаштувати 1 раковину;
 • забезпечити постояльцям доступ до питної води і чайнику;
 • обладнати кімнату для спілкування постояльців, наприклад, гостинний зал;
 • якщо поблизу с хостелом є місце, де можна поїсти, необов’язково обладнати кухню в самому хостелі;
 • прописати для персоналу та гостей хостелу правила поведінки, їх права, обов’язки і відповідальність, яка піде в разі їх порушення.

Документи и дозволити Відкриття хостелу

Додатково потрібно врахувати пункт 5.7.3 ГОСТ Р 56184-2014, згідно з яким під хостел можна обладнати цокольні поверхи і підвали.

Щоб було простіше розібратися з вимогами ГОСТ, до уваги варто взяти такі приклади:

 • Хостел на 10 місць потрібно обладнати 1 санвузлом, 1 душовою і 2 раковинами, причому спальна площа повинна бути не менше 50 кв. м.
 • У хостелі на 50 місць повинно бути не менше 6 кімнат, у кожній з яких можна помістити по 8 персон. Потрібно 4 санвузли. Крім кімнати для відпочинку, варто обладнати кімнату для перекусу – повноцінну столову або міні-бар. Також буде потрібно підсобне приміщення для зберігання постільної білизни, інвентарю, витратних матеріалів і т. П. Варто облаштувати і побутову кімнату, щоб в ній прати і сушити одяг, білизна і т. П.
 • При відкритті хостелу на 100 місць потрібно вибрати приміщення, в якому можна буде звести кілька блоків з окремими санвузлами, кухнею, кімнатою для відпочинку і т. П. У цьому випадку можна викупити кілька квартир, які далі перепланувати в один міні-готель. Якщо справи підуть успішно, можна буде розширитися або відкрити готель.

Що стосується розташування, то орендувати приміщення під хостел рекомендується в центрі міста. При цьому можна виходити з розташування цікавих туристичних місць, хорошої транспортної розв’язки, наявності поруч метро і вокзалів.

Варто зазначити, що підприємці відкривають міні-готелі частіше в квартирах, ніж в нежитлових приміщеннях, оскільки на їх облаштування потрібно значно менше фінансових вкладень. Що стосується недоліків, то можна виділити можливі конфліктні ситуації з сусідами. Щоб уникнути їх, варто з усією відповідальністю поставитися до дисципліни і працівників, і постояльців хостелу.

Про те, як зробити правильне планування хостелу, розповість фахівець в відео:

Документи на приміщення

Власник хостелу повинен мати такі документи на приміщення:

 • документ оренди, який укладається з власником житла, або документ, що підтверджує право власності, якщо хостел відкривається у власній квартирі;
 • висновок СЕС, для отримання якого потрібно відповідати вимогам розділів, що відносяться до організації та роботи міні-готелів, представлених в нормативних документах (СанПіН 2.1.2.2645-10, СП 54.13330.2011);
 • висновок пожежної служби, для отримання якого потрібно відповідати вимогам, представленим в ФЗ №123 від 22.08. 2008 року «Технічний регламент про вимоги пожежної безпеки»;
 • договір з компанією, яка надає послуги з вивезення побутового сміття.

Закупівля обладнання та меблів

Хостел повинен бути затишним, тому попередньо варто зробити косметичний ремонт, а вже після перейти до його облаштування. Для цього потрібно закупити необхідні меблі:

 • ліжка 2-ярусні;
 • диван;
 • пуфики (крісла);
 • тумби;
 • шафки;
 • кухонний гарнір;
 • обідній стіл;
 • стільці для кухні;
 • сушарки.

Окрему увагу варто приділити покупці ліжок, оскільки основна послуга, що надається клієнтам хостелу, – це здоровий і міцний сон. Так, варто придбати виключно якісні двоповерхові ліжка та ортопедичні матраци. Звичайно, не меншу увагу варто приділити закупівлю постільної білизни і подушок.

Крім меблів, потрібно також придбати потрібну техніку:

 • холодильник;
 • мікрохвильову піч;
 • плиту;
 • чайник;
 • пральну машину;
 • фен;
 • праска з дошкою для прасування;
 • порохотяг;
 • 2 ноутбука (один для адміністратора, а інший – для постояльців);
 • розважальне обладнання – плазмовий телевізор, приставку, настільні ігри;
 • систему охорони – пожежну сигналізацію, відеоспостереження;
 • сейфи.

Для кухні також потрібно придбати всю необхідну посуд для готування й подачі їжі.

Надавані послуги

Основна послуга, яка надається хостелом, – комфортне тимчасове місце проживання. У неї входять:

 • спальне місце;
 • кухня з необхідним начинням (бажано додатково влаштувати міні-бар з легкими закусками і напоями);
 • ванна кімната з душовою і санвузлом;
 • кімната відпочинку з телевізором, ноутбуком, ігровою приставкою;
 • безкоштовний Wi-Fi;
 • прання одягу;
 • користування пральною машиною, сушарками, праскою.

Документи и дозволити Відкриття хостелу

Всі послуги, які підвищують зручність проживання постояльців, роблять заклад більш популярним і привабливим для потенційних клієнтів.

Підбір персоналу

Після відкриття хостелу на перший час можна набрати наступний персонал:

 • 2 адміністраторів. Вони будуть працювати позмінно, цілодобово займаючись прийомом замовлень по телефону і через інтернет, розміщенням постояльців, прийомом оплати і т. Д. До того ж саме адміністратори відповідають за комфорт мешканців. Бажано, щоб вони володіли англійською мовою, щоб спілкуватися з іноземними гостями.
 • Покоївку. Якщо хостел невеликий, її можна найняти на неповний робочий день. Крім прибирання, в її обов’язки може входити закупівля різних витратних матеріалів для хостелу (мила, лампочок і т. П.). Якщо хостел великих розмірів, можливо, буде потрібно найняти на повний робочий день 2-3 покоївок.
 • Бухгалтера. Можна найняти на півставки.

Певну частину роботи підприємець може виконувати самостійно, що дозволить йому заощадити на зарплаті працівників.

просування хостела

Хостели є галуззю туристичного бізнесу, тому вимагають грамотної реклами. Сучасний підприємець відразу може скористатися кількома маркетинговими інструментами:

 • Інформаційний сайт хостелу. Даний ресурс необхідний, щоб клієнти змогли ознайомитися з умовами хостелу, прайсом, відгуками постояльців і т. П. Сайт потрібно грамотно розрекламувати. Для цього найкраще замовити його просування у хорошого SEO-фахівця.
 • Реклама в інтернеті. Можна розмістити рекламні банери хостелу на різних сайтах, пов’язаних з розвагами і туризмом.
 • Ведення сторінок в соціальних мережах. Обов’язково варто відкрити сторінку хостела в ВКонтакте, Одноклассниках, Інстаграме і інших соц. мережах. Інформацію варто постійно оновлювати, додаючи цікаві фотографії, акції та розіграші.
 • Мережі онлайн-бронювання. В інтернеті існує безліч сайтів для пошуку тимчасового житла. З таких ресурсів, як правило, приходить близько 90% клієнтів. Зокрема, варто співпрацювати з такими сайтами, як Booking, TripAdvisor, Airbnb.
 • Зв’язок з освітніми установами. Студенти під час подорожей і роз’їздів воліють зупинятися в хостелах, тому варто підтримувати зв’язок з освітніми установами.
 • Співпраця з туристичними компаніями. З ними можна укласти договір про співпрацю, згідно з яким виділяти їм опредёленную частина виручки від кожного приведеного клієнта.

Додатково варто продумати систему знижок для постояльців, які реєструються великими групами або на тривалий період.

Розрахунки витрат на відкриття та ведення бізнесу

Щоб розрахувати, скільки грошей потрібно на відкриття хостелу з нуля, до уваги варто взяти разові і щомісячні витрати.

Разові витрати:

 • ремонт і дизайн приміщення – 400 000 руб .;
 • закупівля обладнання і меблів – 900 000 руб .;
 • рекламний бюджет – 50 000 руб .;
 • реєстрація бізнесу та ін. організаційні витрати – 100 000 руб.

Так, в середньому сума разових витрат досягає 1 500 00 руб.

Щомісячні витрати на утримання хостелу:

 • оренда приміщення – 45 000 руб .;
 • зарплати і відрахування в позабюджетні фонди – 85 000 руб .;
 • комунальні платежі – 15 000 руб .;
 • послуги на аутсорсингу – 15 000 руб .;
 • витратні матеріали – 5 000 руб .;
 • інші витрати – 20 000 руб.

Так, сума місячних витрат становить близько 185 000 руб. Сама структура постійних витрат хостелу виглядає наступним чином:

Документи и дозволити Відкриття хостелу

Прибутковість і рентабельність бізнесу

Як правило, хостели виставляють наступний прайс-лист:

 • номер з 4 ліжками – 700 руб. за ніч;
 • номер з 8 ліжками – 550 руб. за ніч;
 • номер з 12 ліжками – 450 руб. за ніч.

Середній цінник – 525 руб. з клієнта. Очікується, що середня денна завантаження закладу після активної рекламної компанії складе як мінімум 70%, тобто з 24 вільних місць кожен день буде зайнято хоча б 17.

В цьому випадку, середня денна виручка від одного ліжка складе 8 925 руб., А місячна – 267 750 руб. Після сплати місячних витрат чистий прибуток складе 70 338 руб. Так, рентабельність бізнесу – 38%.

В цьому випадку проект повністю окупиться за 22 місяці з урахуванням періоду активної розкрутки.

Угода про відкриття хостелу по франшизі

Підприємці-початківці можуть почати бізнес по франшизі. На ринку Росії представлено досить багато фірм, які пропонують готовий бізнес і розкручений бренд. Серед них найбільш популярні такі хостели, як Достоєвський, NICE, for friends, Хостели Рус. Звичайно, відкриття міні-готелю по франшизі збільшить загальний обсяг витрат, але значно знизить ризики.

Відео: як відкрити хостел?

Що потрібно для відкриття хостелу, розповідається у випуску передачі «STARTUP»:

Попит на хостели в великих містах, особливо туристичної спрямованості, досить високий, тому підприємцю варто звернути свою увагу на подібну бізнес ідею. При цьому обов’язково потрібно зважити всі ризики, в тому числі сезонність бізнесу і невеликий середній чек.

Документи для відкриття хостелу – МіськСЕС

Хостел є недорогим аналогом готелі, пропонуючи постояльцям зручне місце ночівлі за доступною ціною.

У Росії такий бізнес тільки починає набирати популярність, що викликає у підприємців численні запитання щодо того, які потрібні документи для відкриття хостелу.

Щоб почати реалізовувати бізнес-план, недостатньо знайти квартиру або знаходяться на одному поверсі приміщення. Потрібно переобладнати простір, щоб воно відповідало правилам і вимогам пожежної безпеки та санітарії.

Документи і дозволу для відкриття хостелу

Як зареєструвати свій бізнес?

Перед відкриттям хостелу необхідно підготувати не тільки саме приміщення, а й офіційно зареєструвати свій бізнес. Залежно від того, де передбачається відкрити миниотель, розрізняють два можливих типу реєстрації:

 1. Як ІП, якщо хостел відкривається в квартирі. Це доступна і швидка процедура. Особливо актуальна для підприємців-початківців, які відкривають першу справу.
 2. Як ТОВ, якщо вибирається для хостелу нежитлове приміщення. Для реєстрації необхідно зібрати багато документів, що вимагає тимчасових і фінансових витрат. Такий варіант вибирається компанією, яка розширює свій бізнес і володіє вже декількома готелями.

Відгуки наших клієнтів:

Вирішили з дружиною почати сімейний бізнес з відкриття хостелу. Підібрали гарне приміщення, але ніяк не могли зібрати весь пакет документів для реєстрації і відкриття. Друзі порадили звернутися в вашу фірму, і все вийшло! Нам допомогли зібрати всі документи і дозволи. У підсумку, ми зареєстрували і відкрили хостел для студентів і приїжджих. Важко, але все вийшло.

Документи, необхідні для відкриття хостелу

Більшість підприємців вважає, що оформляти документи для відкриття хостелу – це складна справа, яку можна залишити на потім. Але законодавчо не можна відкривати готелі або хостели без дозволу. Зверніться в нашу компанію, і ми допоможемо зібрати всі документи для законного відкриття бізнесу:

 1. Реєстрація ІП або ТОВ.
 2. Свідоцтво про постановку на облік в податкову службу РФ. Рекомендується вибирати для сплати єдиний податок, який допомагає зменшити суму відрахувань державі.
 3. Документ, що підтверджує право власності на нерухомість, або угоду про оренду.
 4. Дозвіл пожежної інспекції на роботу хостелу. Всі приміщення повинні відповідати правилам і стандартам.
 5. Висновок СЕС про дотримання всіх вимог в хостелі, які пред’являє служба до подібних закладів.
 6. Підписання угоди з компанією про вивезення сміття.
 7. Дійсні санітарні книжки для працівників мініготелю.

Даний список документів не є повним, так як в законодавство країни постійно додають нові правила і норми. Тому перед збором рекомендується вивчити поправки в законодавчій базі, щоб дізнатися про зміни вимог і норм.

Документи и дозволити Відкриття хостелу

Які вимоги пред’являються до приміщення?

Хостел призначений для нетривалого проживання людей, тому приміщення повинні відповідати встановленим санітарним вимогам. Чи не дозволяється використовувати для закладу підвальні поверхи і цоколі. Інших обмежень по підбору об’єкта нерухомості немає.

Для відкриття бізнесу необхідно знайти приміщення, яке не викличе суперечок і заборони з боку Росспоживнагляду. Для цього підприємці зазвичай купують або орендують приміщення, яке використовувалося раніше з аналогічною метою. Це, наприклад, непрацююче гуртожиток. Необхідно провести ремонт і обладнати простір відповідно до санітарних норм.

У хостелі обов’язково повинен бути харчовий блок та санвузли. Кімнати, які використовуються для проживання постояльців, повинні бути оснащені системою ПБ, засобами для боротьби з вогнем, сповіщувальної системою. Всі зібрані документи для відкриття хостелу повинні переконати працівників Росспоживнагляду в тому, що на об’єкті дотримуються всі вимоги і норми.

Відгуки наших клієнтів:

Відкривали з одним хостел на місці колишнього гуртожитку. Підготували необхідні документи, але ніяк не могли отримати дозвіл в Росспоживнагляді. Спасибі Міський санітарній службі, яка пояснила наші помилки, допомогла виправити і доповнити документи. Незабаром ми відкрили хостел і успішно розвиваємося в цьому напрям.

Документи и дозволити Відкриття хостелу

Підготовка до відкриття хостелу

Крім збору документів для хостелу, необхідно подбати і про облаштування приміщень. У хостелі можна зняти спальне місце на одну або кілька ночей, тому необхідно, щоб воно подобалося гостю.

В основному, такий варіант зручний молоді, туристам і любителям недорогого відпочинку. Тому, крім косметичного ремонту, необхідно подумати і про обстановку в кімнатах.

У кожному приміщення потрібно створити затишок і комфорт, облаштовуючи в залежності від типу приміщення.

Меблі та побутова техніка

Щоб постояльцям подобалося жити в хостелі, необхідно створити затишну атмосферу в кожній кімнаті. Для облаштування спальні рекомендується вибирати двоярусні ліжка з хорошим матрацом. А також додати шафи, тумбочки, столи та стільці.

У кухні обов’язково повинні бути: холодильник, електрочайник, електрична плита, мікрохвильова піч у справному стані, що дозволить постояльцям самостійно приготувати або підігріти їжу. У ванній кімнаті обов’язково наявність фена, яким клієнти можуть скористатися безкоштовно.

Інтернет

Якісний WI-FI може стати особливістю хостела і привертати увагу людей, які шукають місце для проживання.

Висока швидкість, покриття на всій території закладу, а головне, безкоштовний інтернет – це прекрасний варіант для залучення гостей.

Одні постояльці можуть працювати в інтернеті, іншим обов’язково потрібно бути на зв’язку в месенджерах, а кому-то захочеться трохи розважитися, граючи в ігри. Для цього, звичайно ж, знадобиться хороша безперебійна зв’язок.

їдальня

Це кімната, де кожен постоялець може перекусити, випити чай або каву в компанії з іншими мешканцями. Ви можете запропонувати за окрему плату сніданок, обладнати буфет, в якому продаються бутерброди і закуски, або надати відпочиваючим самостійно займатися приготуванням їжі. Необхідно заздалегідь домовитися про підтримку чистоти після прийому їжі.

Це стандартний набір обслуговування, який може запропонувати будь-який заклад. Щоб виділитися серед конкурентів обладнайте, наприклад, ігрову кімнату. Аби привабити туристів до свого закладу, пропонуйте безкоштовні послуги гіда. І не забувайте зберігати чистоту в хостелі. Це приємно постояльцям, а також не виникне питань у Росспоживнагляду під час перевірки.

Фахівці МіськСЕС застерігають:

Якщо відкрити хостел в квартирі, то прибуток буде мінімальною через невеликого числа постояльців. Якщо хостел відкривається на 3-4 кімнати, необхідно забезпечувати безпеку проживаючих людей і майна. Якщо ж вирішено розмістити в житловому будинку, необхідно отримати згоду з боку сусідів. Скарги часто надходять від тих, хто живе в одному під’їзді з приміщенням під хостел.

Документи и дозволити Відкриття хостелу

Як швидко відкрити хостел?

Власники малого і великого бізнесу повинні строго дотримуватися правил і вимог, встановлених законодавством. Щоб почати приймати постояльців, необхідно підготувати документи для хостелу.

Це санітарний паспорт, підтвердження про пожежну безпеку в приміщеннях, наявність спільних місць відповідно до норм контролюючих організацій. Крім цих турбот, підприємець витрачає час і сили на рекламні кампанії, страхові внески, комунальні платежі.

Допомога професіоналів при підготовці документів тут буде вельми до речі.

Професійна допомога у відкритті хостела

Для більш швидкого відкриття мініготелю і проходження всіх перевірок Росспоживнагляду варто звернутися в Міську санітарну службу.

Фахівці компанії допоможуть зібрати документи для хостелу, грамотно заповнять журнал обліку, а також оперативно приведуть об’єкт в санітарний стан, яке відповідає найсуворішим вимогам безпеки.

Залишилися питання? Зателефонуйте нам за телефоном 8 (800) 775-22-97, і менеджер фірми детально вас проконсультує. Ми також готові запропонувати укладення договору на постійне обслуговування і захист ваших об’єктів від будь-санітарної загрози.

Бізнес план: хостел

У 1912 році в своєму замку Альтена німець Річард Ширман відкрив перший в світі Hostel «Jugendherberge» – гуртожиток для молодіжного туризму. Зараз хостели набули широкого поширення як найдешевший нічліг далеко від дому.

У багатьох небагатих підприємців з’явилася можливість почати свою справу, вкладаючи зовсім невеликі гроші. І час показує, що такий спосіб заробітку надійний – тим більше для малого бізнесу.

Ідея цікавить кожного другого молодого бізнесмена.

Хостели: якими бувають і хто ними користується

Без всякого сумніву, формат готелю у вигляді невеликого бюджетного гуртожитку не тільки прижився, але і став затребуваним у величезній Росії. У той же час хостели відрізняються один від одного за рядом ознак.

Тип закладу відвідувачі Номерний фонд і його характеристики
Великий, «без зірок» Гастарбайтери, внутрішні мігранти і навіть бомжі Загальна кількість місць – 100 і більше. У кімнатах може перебувати до 15 спальних місць.
Середній, «без зірок» Студенти, групи організованих туристів Загальна кількість місць – 50 і більше. У кімнатах може перебувати до 8 спальних місць.
Квартирне, «без зірок» Відряджені, студенти-заочники, небагаті туристи, фанати спортивних команд Загальна кількість місць – до 15. У кімнатах може перебувати 2-4 спальних місця.
1-зірковий * Відряджені, небагаті сімейні туристи, мандрівники Загальна кількість місць – будь-яке. У кімнатах може перебувати 1-4 спальних місця. Душ і туалет на поверсі. У номері немає кондиціонера, холодильника і телевізора.
2-х зірковий * На відрядження, небагаті сімейні туристи, мандрівники Загальна кількість місць – будь-яке. У номерах може перебувати 1-3 спальних місця. Хоча б одна кімната в хостелі повинна мати душ і туалет всередині номера.

Відомо, що в зв’язку з підготовкою ЧС з футболу 1 липня 2015 року було прийнято Закон про обов’язкове проходження класифікації і присудження зірок. Для хостелів були прийняті спеціальні класифікації: «без зірок», 1 і 2 зірки. За інформацією хостельеров, порядку 30-35% всіх хостелів відповідають нормативам «одна зірка» і «дві зірки».

Які вимоги встановлені до хостелах?

Діяльність хостелу регулюється ГОСТом 56184-2014. Цей документ зобов’язує хостельеров не використовувати в якості номерів кімнати цокольних поверхів і підвалів, а також приміщення, які не мають вікон.

У напівпідвалах дозволяється зробити душові, туалети, пральні для самостійної прання, буфет, магазин і кімнати для зберігання багажу.

Немає і обов’язкових вимог щодо обов’язкового обладнання кухонь, а ось місце для спілкування можна зробити на відкритому повітрі.

Що стосується площі, в хостелах дозволяється відводити 4 кв. метра на одну ліжко, неважливо яку: одноярусну або двоярусну, причому враховується і місце, зайняте ліжком. Тобто, щоб дати нічліг 10 людям, потрібно житлове приміщення площею 20 кв. метрів з двоярусними ліжками. При цьому до стелі від верху ліжка має бути не менше 75 см.

Документи и дозволити Відкриття хостелу

ГОСТом не забороняється організація змішаних гуртожитків для жінок і чоловіків. Однак постояльці повинні бути про це повідомлені заздалегідь. До речі, немає особливих вимог щодо обов’язкового обладнання кухонь, хоча для приготування їжі повинно бути місце. У будь-якому випадку ще до заселення клієнти повинні бути повідомлені про особливості свого закладу.

Вимоги пожежної безпеки зобов’язують розмістити план евакуації на випадок НС.

Чи можна організувати хостел в квартирі?

У пункті 5.7.18 ГОСТу 56184-2014 сказано, що законом не забороняється зробити гуртожиток зі своєї квартири. Для цього потрібно пройти юридичну реєстрацію. Ну, а потім хостельер зобов’язаний дотримати «гігієнічні нормативи по шуму, звуку, вібрації, електромагнітних випромінювань і правила проживання в житлових будинках». Тобто скарги сусідів можуть стати підставою для припинення бізнесу.

Скільки коштує відкрити свій хостел: складаємо план витрат

При складанні бізнес плану необхідно прорахувати потенційні витрати на старт і на період становлення. Сума стартових вкладень залежить від того, яку площу буде використовувати бізнесмен:

 • використання власного житла;
 • оренда приміщення для розміщення в ньому бюджетної готелі;
 • покупка нежилого приміщення і його переобладнання ..

Кращий варіант – здавання під оренду ліжкомісць свого житла, наприклад, другий квартири з метою виплати іпотечного кредиту. Експерти по готельному бізнесу радять відводити під цю справу приміщення на першому поверсі з окремим входом. В цьому випадку при створенні бізнес плану необхідно враховувати такі витрати:

 • реєстрація і «писанини» – від 15 тисяч рублів (в залежності від міста);
 • витрати за договором оренди, якщо орендується чуже приміщення (ціни значно різняться, слід враховувати окремо);
 • ремонт вартістю 10 тис. рублів за кв. метр площі;
 • організація одного спального місця з розрахунку 15 тис. рублів, включаючи побутові прилади;
 • 3-х місячний фонд оплати праці 4 осіб: приблизно 423 тис. Рублів, включаючи податки;
 • організація рекламної кампанії на суму не менше 50 тис. рублів;
 • непередбачені витрати, які зазвичай складають 20% від кошторису.

Для організації хостела в 2-х кімнатній квартирі житловою площею 32 кв. метра і 48 кв. метрів загальної площі на 14 постояльців буде потрібно:

15 000 (реєстрація) + 48 кв. м х 10 000 рублів (ремонт) + 14 людина х 15 000 (вартість спального місця) +423 000 рублів (фонд оплати праці) + 50 000 рублів (реклама) = 1 178 000 рублів.

Плюс непередбачені витрати в розмірі 20% від суми 1 178 000 рублей, тобто 235 000 рублів. Разом з бізнес плану інвестиції складуть 1 млн 413 тис. Рублів.

Якщо ж знімати чуже приміщення, наприклад, квартиру, то вартість старту збільшується на суму піврічної орендної плати, яка залежить від міста і району. Більш ретельний розрахунок плану знадобиться при покупці приміщення.

Необхідне обладнання

Для нормального функціонування хостелу потрібно мінімальний набір меблів і побутової техніки:

 • ліжка одномісні, двоспальні і двоярусні;
 • тумбочки приліжкові з замками;
 • обідні столи та стільці;
 • диван для гостей;
 • телевізор;
 • журнальний столик;
 • індивідуальні шафки (бажано – металеві) для одягу з замками;
 • стійка-ресепшн;
 • індивідуальне нічне освітлення;
 • індивідуальна електрична розетка;
 • загальний холодильник;
 • електричні чайники;
 • мікрохвильовка;
 • роутер для бездротового інтернету.

Вартість необхідних меблів та обладнання, щоб відкрити хостел з нуля, залежить від здатності підприємця вибрати оптимальний по співвідношенню ціни і якості варіант.

Документи и дозволити Відкриття хостелу

персонал

Досвід використання хостелів на 15-20 місць показує, що в готелі повинен цілодобово перебувати адміністратор (або у вечірній і нічний час охоронець).

Документи и дозволити Відкриття хостелу

Ще знадобиться прибиральниця. Хостельери зазвичай набирають на посаду охоронців і прибиральниці «молодих» пенсіонерів, які раді будь-якому приработку. Порахуємо для бізнес плану хостелу витрати на персонал (розрахунки актуальні для Москви):

співробітник кількість Зарплата
Адміністратор 1 40 000
охоронець 2 33 000
Прибиральниця 1 35 000
Разом 4 114 000

Витрати на приміщення

Якщо хостельер використовує своє приміщення, то витрати на його утримання пов’язані з підтримкою працездатності і безпеки водопроводу, каналізації, електропроводки, витяжної вентиляції, дверей і вікон.

З урахуванням високого трафіку відвідувачів і часом неакуратне поводження з майном готелю, витрати на утримання невеликого (на 15-20 місць) хостела досягають від 3 до 7 тисяч рублів на місяць, повідомив господар міні-готелі Сергій коромисла.

Приблизно такі цифри привели і інші бізнесмени.

Просування: ефективні методи і вартість

Вимоги і норми СЕС до хостелу

Головна »Вимоги до бізнесу» Хостел

Під хостеламі увазі економ-варіант знімного житла, використання якого зазвичай практикується в курортних зонах або в якості житла для студентів і робітників. Можна орендувати / придбати окрему будівлю, а можна використовувати частину будинку і навіть квартиру.

Перед відкриттям компанії або реєстрацією ІП з метою здачі житла, майбутнім хостельерам варто ознайомитися з законодавчими актами, які регулюють цей вид діяльності. І санітарними нормами, яких слід дотримуватися при здачі житла.

Основні законодавчі акти, що регулюють хостел-бізнес

Основні вимоги і правила, якими повинен керуватися хостельер описуються в:

Більш детальна інформація є у службовців Росспоживнагляду або її можна з’ясувати, звернувшись до відділу з комунальної гігієни в місцевій епідеміологічній службі.

Вимоги, що пред’являються до приміщення

Як кімнат для гостей хостельер не має права використовувати:

 • Цоколь.
 • Підвал.
 • Приміщення без вікон.

Площа кімнати для розміщення постояльців потрібно розраховувати виходячи з того, що 4 м2 має припадати на одну ліжко (з урахуванням площі, займаної нею). Ліжко може бути:

 • одноярусною;
 • двох’ярусної.

Висота кімнати для постояльців повинна бути від 250 см, коридор допустимо робити трохи нижче від 210 см. При розташуванні ліжок одна над іншою, від верхньої койки до стелі повинна бути від 75 см.

Для забезпечення проведення гігієнічних процедур постояльцями, хостельери повинні передбачити на кожні 15 постояльців мінімум одну:

 • кабінку туалету;
 • раковину-умивальник;
 • душову.

У великих хостел-комплексах рекомендується санвузли розділяти на чоловічі і жіночі. Туалет і душову, постірочниє і зони надання додаткові (столові) дозволяється розташовувати в цоколі будівлі.

Вимоги до інженерних мереж (висвітлення, вентиляційної системи, опалення), до шумоізоляції і до води, особливо призначеної для пиття, нормується певними ГОСТами.

Облицювальні матеріали підлог, стін і стелі та інших поверхонь не повинні виділяти шкідливі речовини. Вони мають бути:

 • миються;
 • в приміщення для проведення гігієнічних процедур – водостійкими і витримувати обробку деззасобами;
 • гладкими (виняток може становити м’які меблі).

Вся сантехніка, замки, освітлювальні прилади, розетки в житлових кімнатах повинні бути справні. Планування житлових кімнат повинна бути естетичною та відповідати все санітарним, технічним і екологічним нормам.

Вимоги до території

Якщо хостел будуватися на окремій території чи переобладнано під потреби такої «готелі» окрема будівля, територія біля нього повинна бути облагороджена і облаштована (викладена тротуарною плиткою, розбиті клумби). А також освітлена у вечірній час і вночі. Крім цього, вона повинна мати:

 • Під’їзні шляхи для транспорту служб невідкладної допомоги (медичної, поліції, МНС, пожежної).
 • Паркувальний майданчик перед будівлею.
 • Під’їзд для особистого автотранспорту постояльців і автобусів, з облаштованими доріжками для пішоходів з відводами для води.

Стежити за м стану території при хостелі і її прибиранням повинен директор ТОВ або приватний підприємець. При використанні хостелом громадської території слід керуватися законодавством РФ. Якщо земля орендована, то всі нюанси обговорюються з орендодавцем.

Вимоги до персоналу

Персонал (його вміння і навички) повинні відповідати ГОСТу Р 54603. Основні вимоги наступні:

 • Наявність санітарної книжки, регулярне проходження медоглядів.
 • Наявність відповідної профільної освіти або професійної підготовки та досвіду роботи на аналогічній посаді.
 • Уміння надавати невідкладну долікарську допомогу.
 • Уміння діяти в умовах надзвичайної ситуації.
 • Дотримуватися законодавства РФ в частині проходження медосведетельствованія і дотримання санітарних норм і правил.

Відповідальність за виконанням працівниками законодавства, інструкцій і правил, розроблених для конкретного хостелу лежить на його адміністрації. На початковому етапі достатньо 1-2 покоївок і 1-2 адміністраторів.

Обов’язкові для хостельеров договору

При відкритті хостелу потрібно обов’язково укласти договір про:

 • Проведенні дезінфекції, дезінсекції та дератизації з дезстанціями.
 • Проведення очисних робіт.
 • Утилізації побутового сміття.
 • Утилізації потенційно небезпечного сміття (ртутьвмісних ламп і т.п.).
 • Перевірки роботи вентиляції.
 • Періодичних медичних оглядах персоналу.
 • Пранні білизни і уніформи працівників.
 • Проведенні періодичних лабораторних досліджень (мікроклімату, заборі проб води і т. Д.).
 • Контролі стерилізаційного обладнання (якщо на території знаходиться перукарня та інші салони з надання подібних послуг населенню).
 • Контролі системи вентиляції

Всі ці документи необхідно мати, щоб перевести свій хостел з мрії в реальність.

Документи, що вимагаються для відкриття хостелу

Пакет документів можна збирати самостійно, можна звернутися до компетентних організацій, які зроблять всю паперову роботу за 1-2 дня. Основними документами є:

 • Договір про оренду приміщення / документи, що підтверджують право власності.
 • Зазначені вище договору.
 • Свідоцтво про реєстрацію юридичної особи або ІП.
 • Висновок санстанції, що підтверджує придатність приміщення для використання в зазначених цілях.
 • Висновок пожежного інспектора, яке підтверджує наявність всіх необхідних засобів для попередження і гасіння пожежі.

Щоб уникнути необхідності щодня відвідувати ФМС і передавати дані з обліку гостей хостелу можна звернутися до начальника територіального відділення ФМС і укласти з ними угоду про електронну передачу даних, згідно зі ст. 22 ФЗ «Про міграційний облік».

Ліцензія для хостела

Цей вид діяльності не ліцензується. Але Росспоживнагляд повідомити потрібно в письмовому або в електронному вигляді.

Повідомлення можна відправити поштою РФ рекомендованим листом з повідомленням про вручення. До повідомлення додається комплект документів і їх опис. Після виконання всіх описаних пунктів ваш хостел готовий до відкриття.

Документи для Росспоживнагляду

Копії всіх зазначених документів надсилаються в Росспоживнагляд. До цього переліку входить:

 • Установчі документи ТОВ.
 • Свідоцтво про реєстрацію юрособи.
 • Всі зазначені вище договору.
 • Акти проведення очисних заходів та всіх профілактичних процедур.
 • Протоколи лабораторних досліджень.
 • Оцінка робочого місця по освітленості (штучної, природною) і іншим мікрокліматичним умов.
 • План санітарних заходів спрямованих на запобігання захворювання постояльців.
 • Санітарний паспорт об’єкта.
 • Якщо на його території планується / розташовується пункт харчування, документи, необхідні для цього закладу.

Для уточнення інформації варто звернутися в приймальню Росспоживнагляду або місцеву СЕС або подивитися на офіційному сайті даного органу:

 • повідомлення – http://www.rospotrebnadzor.ru/gosserv/for/11/category/88/120/;
 • дозвіл – http://www.rospotrebnadzor.ru/gosserv/for/11/category/89/121/.

Державне мито за отримання дозволу від СЕС і відправку повідомлення про початок підприємницької діяльності оплачуватися не повинна.

перевірки Росспоживнагляду

Перевірки санітарно-епідеміологічного благополуччя можуть бути:

 • Плановими (з графіком можна ознайомитися на сайті перевіряє організації).
 • Позаплановими (при скаргах, реєстрації спалахів інфекційних хвороб та в ряді інших випадків).

Перевіряються документи обліку хостелу (журнали обліку дезінфектантів, обслуговування вентиляції, виробничого контролю), всі зазначені вище договори, акти змивів робочих поверхонь, санкнижки співробітників, відповідність приміщення і обладнання СанПіН. По завершенні перевірки, керівнику організації / його представникові чи приватному підприємцю видається акт перевірки.

Штрафні санкції

При недотриманні вимог СанПіН на юридичну особу і на фізичну особу, яка допустила порушення, а також на керівника підприємства можуть накладатися штрафи. Нижня межа штрафу для:

 • фізичної особи 100 рублів;
 • посадової особи – 500 грн;
 • юридичної особи – 500 рублів.

Розмір штрафу залежить від правопорушення. Крім штрафу діяльність підприємства може припинена на строк до 3 місяців. Деякі види порушень тягнуть за собою кримінальну відповідальність.

Стаття характер порушення покарання
Статья6.3. Порушення обеспеченіясанітарно епідеміологічного благополучіянаселенія Порушення діючих санітарних норм і правил правил, гігієнічних нормативів, а також невиконання санітарно-гігієнічних і протиепідемічних заходів. Попередження або адміністративний штраф на громадян від 100 до 500 руб. На посадових осіб – от500 до 1 тис. Руб. На осіб, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи, – от500 до 1 тис. Руб. або адміністративне призупинення діяльності на строк до 90 діб. На юридичних осіб – від 10 тис.до 20 тис. Руб. або адміністративне призупинення діяльності на строк до 90 діб.
Статья14.7. обман споживачів Обмірювання, обважування або обрахування споживачів або будь-який інший спосіб обману споживачів. Влечетналоженіе адміністративного штрафу на громадян у розмірі від 3 тис. До 5 тис. Руб. На посадових осіб – отдесяті тисяч до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; на юридичних осіб – від 20 тис. До 50 тис. Руб.
Статья14.7. Обман споживачів (вред. Федерального закону від 31.12.2014 N 530ФЗ) Введення споживачів взаблужденіе щодо споживчих властивостей якості товару (роботи, послуги) при виробництві товару уметою збуту або при реалізації товару (роботи, послуги), за винятком випадків, передбачених частиною 2 статті 14.10 і частиною 1 статті 14.33 справжнього Кодексу. Влечетналоженіе адміністративного штрафу на громадян у розмірі від 3 тис. До 5 тис. Руб. На посадових осіб – от12 тис. До 20 тис. Руб. На юридичних осіб – от100 тис. До 500 тис. Руб.
Статья14.8. Порушення інших правпотребітелей Порушення права потребітеляна отримання необхідної та достовірної інформації про реалізоване товар (роботу, послугу), про виробника, про продавця, про виконавця і про режим їх роботи Тягне за собою попередження або накладення адміністративного штрафу на посадових осіб в розмірі от500 до 1 тис. Руб. На юридичних осіб – від 5 тис. До 10 тис. Руб.

Все про документах для хостелу | Які потрібні і як оформляти

Хостел як різновид готельного бізнесу набирає все більшої популярності. Особливо в містах з великим потоком туристів: у Москві та Санкт-Петербурзі власники хостелів забезпечені стабільним прибутком круглий рік.

Зі статті ви дізнаєтесь, які документи для хостелу потрібні при відкритті, з чого слід почати, яку організаційно-правову форму краще вибрати і які органи доводити до відома.

Документи важливі, але спочатку шукаємо приміщення

Вирішіть питання з приміщенням ще до реєстрації як ІП або юридичної особи. Це дозволить значно заощадити.

Справа в тому, що після реєстрації необхідно регулярно сплачувати страхові внески до Пенсійного фонду. І це не залежить від того, чи почали ви вже свою діяльність або все ще вирішуєте організаційні питання. Тому почніть саме з вибору приміщення, щоб після реєстрації максимально швидко відкрити хостел і не платити всі соціальні внески зі своєї кишені.

При виборі приміщення слід пам’ятати, що хостели не можуть розташовуватися в цокольних і підвальних приміщеннях. Без виключень. Така вимога висувається Санітарними правилами і нормами. Також будівля повинна відповідати вимогам пожежної безпеки.

Не забудьте, що хороший хостел повинен ставити на міграційний облік своїх відвідувачів. Переконайтеся, що господарі приміщення (за умови, що ви його орендуєте) дадуть на це свою згоду.

Останнім часом не вщухає скандал навколо закону про заборону на розміщення хостелів в житлових будинках. Якщо розгляд закону не перенесуть в черговий раз, то доля його вирішиться до кінця цього року. Поки невідомо, чи буде закон прийнятий, оскільки в уряді є як прихильники, так і противники цієї заборони. Але про всяк випадок придивляйтеся до приміщень нежитлового фонду.

Знайшли ідеальне приміщення? Прекрасно. Якщо воно у вас у власності, тоді відразу переходите до наступного пункту і розбираєтеся з нормативними документами для свого хостелу.

Якщо ж ви збираєтеся орендувати нерухомість під хостел, то саме час укласти договір оренди. Переконайтеся, що в тексті договору прописані всі нюанси і у вас є право надавати на орендованій площі послуги розміщення гостей.

Підписуйте договір на максимально тривалий термін або ж обговоріть з орендарем можливість продовження договору в майбутньому.

Договір оренди або ж документальне підтвердження прав на власність завжди повинні бути під рукою, щоб уникнути проблем з правоохоронними органами.

Вибираємо організаційно-правову форму

Оптимальним вибором для власника хостелу буде реєстрація індивідуального підприємця або товариства з обмеженою відповідальністю. Розглянемо основні відмінності.

Кращим варіантом є саме реєстрація в якості індивідуального підприємця. По-перше, це актуально для тих, хто планує відкриття одного хостела. Реєстрація юридичної особи потрібна для мережі хостелів.

По-друге, податкова і адміністративна навантаження на ІП значно нижче. Так, IP доступна патентна система оподаткування.

У цьому випадку підприємець просто купує патент на певний вид діяльності, який звільняє його від сплати ПДФО і ПДВ.

Але врахуйте, що це стосується тільки підприємців з хостеламі у власності. Тобто тим, хто під хостел орендує приміщення, патент недоступний.

Крім цього ІП звільнений від необхідності вести бухгалтерський облік, прописувати статут і вносити статутний капітал. І, звичайно ж, IP, за умови, що він працює один, «позбавлений задоволення» регулярно звітувати в пенсійний фонд і фонд соцстрахування.

 • Також реєстрація в якості індивідуального підприємця ідеальна для тих, хто планує відкривати хостел не в своєму місті, оскільки ІП стає на облік за місцем свого проживання, а ТОВ – за місцем фактичного місцезнаходження організації.
 • Зрештою, реєстрація ІП – просто більш швидка і економна процедура.
 • А ось ТОВ слід вибирати тим, хто планує відкривати хостел не на самоті, а на пару з бізнес-партнерами, оскільки дана форма передбачає можливість співзасновництва.

Коди КВЕД для хостелів – 55.23.3 «Оренда для тимчасового проживання мебльованих кімнат».

Отже, визначилися з організаційно-правовою формою хостела і зібрали повний пакет необхідних документів? Тепер здавайте їх до податкового органу або багатофункціональний центр, дочекайтеся документального підтвердження своєї реєстрації і переходите до наступного етапу.

Отримуємо добро від пожежної інспекції та санепідемстанції

Пожежна інспекція висуває до хостелах такі ж вимоги, як до готелів і гуртожитків, тобто це клас функціональної пожежної небезпеки 1.2. в Федеральному законі “Технічний регламент про вимоги пожежної безпеки”.

Що стосується санітарних норм, то слід ознайомитися з Санітарними правилами і нормами для невеликих готелів і хостелів. Так, з них випливає, що на кожне ліжко (в тому числі двоярусну) ​​в номері повинно припадати не менше 4 квадратних метрів, в самому хостелі (навіть найбільшому) має бути не більше 120 гостей, а вологе прибирання необхідно проводити не рідше одного разу на добу.

Наведіть своє приміщення в повну відповідність з усіма вимогами. Підійдіть до цього відповідально, не допускайте недбалості, адже від ваших дій залежить життя безлічі людей.

Вирішуємо питання з відходами

Законодавство зобов’язує власників хостелів самостійно займатися вивозом і утилізацією сміття.

Необхідно укласти договір з компанією з вивезення твердих побутових відходів. Важливо пам’ятати, що вивезення сміття повинен здійснюватися щодня. Обов’язково відобразіть цей аспект у вашому договорі.

Останній етап: Росспоживнагляд

Тепер справа за малим – потрібно проінформувати Росспоживнагляд. Повідомлення про початок діяльності хостела можна надіслати поштою (рекомендований лист з описом та повідомленням про вручення) або ж в електронному вигляді з електронним підписом заявника.

Після успішного виконання всіх вищевикладених процедур можна відкривати свій хостел і розміщувати в ньому постояльців.

Готовий хостел як альтернативне рішення

Угода про відкриття хостелу з нуля – досить клопітка справа. У чіткий алгоритм дій завжди втручаються якісь обставини, які гальмують процес. І навіть після проходження всіх кіл бюрократичного пекла немає гарантії, що хостел отримає всі дозвільні документи і зможе працювати.

Для бюджету і нервової системи часто корисніше покупка хостела, який вже є функціонуючим бізнесом.

В цьому випадку ви отримуєте повністю обладнане приміщення, всю дозвільну документацію, налагоджені бізнес-процеси і заклад, який вже створило собі позитивну репутацію і запрацювало довіру відвідувачів.

Ми зібрали всі статті про хостелах, які будуть вам корисні.

 • Що таке хостел
 • Закон про заборону хостелів
 • Класифікація хостелів