Довідка про середню заробітну плату: как оформить + зразок і бланк

0
52

Коли відбувається розірвання трудового контракту з працівником, він відразу після цього може не працевлаштуватися, а встати на облік в службі зайнятості за місцем проживання. Щоб здійснити дану процедуру цей державний орган зажадає зібрати певний пакет документів, серед яких особливе місце займає довідка про середній заробіток для центру зайнятості.

В якому випадку потрібна довідка про середній заробіток

Довідка про СЕРЕДНЯ заробітну плату: як Оформити + зразок и бланк

Ці суми колишньому працівникові цією службою будуть виплачуватися в установлений період, під час якого для нього буде підшукувати нове місце роботи.

При цьому стати на облік осіб може і без цієї довідки, так як вона не входить до складу обов’язкових при цій процедурі документів. Але якщо звільнений працівник його не надасть, розрахунок допомоги буде здійснювати за мінімальними розмірами згідно з нормами права. Це правило закріплюється законодавством про зайнятість.

Увага! Не має сенсу колишнього працівника брати на старому місці довідку про середній заробіток, якщо трудовий договір з ним був припинений за здійснений ним проступок, наприклад, він був звільнений за прогул. Спеціаліст біржі праці може подивитися цю інформацію в трудовій людини, який оформляється на облік. Центр зайнятості буде здійснювати йому нарахування допомоги по мінімальних розмірів в будь-якому випадку.

В який момент потрібно видати довідку

Довідка про середній заробіток для визначення допомоги по безробіттю не входить до складу обов’язкових документів, які адміністрація повинна оформляти в момент розірвання трудового договору з працівником.

Вона складається при надходженні запиту звільненого або працівника, який звільняється людини на керівника фірми. Згідно із законодавством цей документ бухгалтерія зобов’язана скласти йому протягом трьох днів з моменту подачі заяви на формування цього бланка.

За винятком, випадку коли він попросив видати її, будучи ще працівником фірми. У цьому випадку воно оформлятися і передається працівникові, що звільняється в останній день роботи цієї людини.

Увага! Працівник, який звільняється, може її запросити відразу ж в момент звільнення або ж звернутися трохи пізніше. Роботодавець не має права відмовити йому в цьому проханні, навіть якщо з моменту припинення дії договору з цією людиною пройшов рік і більш тривалий період.

Закон про зайнятість регламентує, що довідка про середній заробіток для центру зайнятості повинна складатися за три повних місяці, що передували даті звільнення співробітника.

Це норма відрізняє даний процес визначення середнього заробітку від розрахунку за загальним правилом. Наприклад, при звільненні 18 вересня, береться розрахунковий період з 01 червня по 01 вересня.

З цього часу бухгалтер повинен виключити такі періоди:

 • Час відпустки, коли за цим місцем зберігалося його місце роботи і виплачувалися відпускні;
 • Періоди непрацездатності;
 • Час простоїв, які сталися не з вини самого працівника;
 • Час відгулів;
 • Час здійснення догляду за дитиною, що надається працівникові додатково, за яке здійснювалась оплата;
 • Період страйку, коли звільнений не приймав в ній участь, але через неї не міг працювати;
 • Час, коли працівник не працював з виплатою зарплати повністю або частково.
 • Періоди, коли працівник використовував свої відгули.

Увага! На практиці може скластися так, що даний розрахунковий період пошукові роботи не буде містити ні зарплати працівника, ні відпрацьованих днів в дійсності. Тоді за розрахунковий період можна взяти попередні цього часу повні три місяці.

Довідка про середній заробіток для центру зайнятості бланк 2019 зразок

Увага! Існує встановлена ​​Мінпраці форма бланк для подачі відомостей в центр зайнятості про середній заробіток. А також в кожному місті центр зайнятості може розробити свій бланк.

Існує два види цієї довідки. Є офіційна форма, яка була розроблена і введена в дію Мінпраці в 2016 році. Розглянемо як правильно її заповнити. Необхідно відзначити, що офіційних правил по складанню довідки не існує.

Зразок заповнення довідки для центру зайнятості за формою Мінпраці

Довідка про СЕРЕДНЯ заробітну плату: як Оформити + зразок и бланк

У верхньому правому куті потрібно поставити штамп з реквізитами фірми. Напроти нього зліва записуються коди ІПН і КВЕД. Останній ставиться без текстової розшифровки.

Довідка про СЕРЕДНЯ заробітну плату: як Оформити + зразок и бланк

У графі «Видана гр.» вказуються повні П.І.Б. співробітника, для якого заповнюється документ. Після цього в графах «С» і «За» проставляються дати, що визначають початок і закінчення періоду роботи на підприємстві. Під ними записується повна назва фірми або П.І.Б. підприємця.

Далі бухгалтер робить визначення середнього заробітку за попередні 3 місяці, і вносить отриманий результат в довідку спочатку цифрами, а потім прописом.

Довідка про СЕРЕДНЯ заробітну плату: як оформити + зразок и бланк

Слідом потрібно вказати цифрами кількість тижнів, протягом яких він працював в компанії за останні 12 місяців.

Далі відображаються графи, де потрібно вказувати кількість годин в день і кількість днів в тиждень, протягом яких працівник виконував обов’язки на умовах повного і скороченого робочого дня. Якщо праця здійснювався неповний день, то в графу нижче потрібно записати статтю ТК, що послужила підставою для визначення такого графіка.

Довідка про СЕРЕДНЯ заробітну плату: як Оформити + зразок и бланк

Далі йде блок граф з 7 штук (у нас 5 штук – скоротили, так як не поміщалося), в які потрібно занести періоди за останні 12 місяців, під час яких працівник не отримував зарплати (це може бути відпустка без оплати, лікарняний лист, простий і т.д.). Відомості зазначаються в наступному вигляді – дату початку та завершення цього періоду, а також його назву.

У графу «Довідка видана на підставі» записуються відомості про документи, на підставі яких проводилося наповнення.

Довідка про СЕРЕДНЯ заробітну плату: як Оформити + зразок и бланк

Довідка повинна бути підписана директором і головним бухгалтером, з розшифровкою їх підписів, після чого нижче проставляються дата оформлення довідки і контактний телефон для уточнення інформації.

Якщо якась із рядків не використовується (наприклад, в умовах короткого дня трудові обов’язки він не виконував), в цих графах ставиться прочерк.

Крім цього, кожен їх суб’єктів країни наділений правом розробити і ввести в дію свій бланк довідки. При цьому найчастіше регіональні органи вимагають надання їм довідок за своєю формою. Зазвичай, цей варіант простіший, і містить меншу кількість обов’язкових полів для внесення даних.

Зразок заповнення довідки для центру зайнятості м Москва

Довідка про СЕРЕДНЯ заробітну плату: як Оформити + зразок и бланк

Довідку рекомендується оформляти на фірмовому бланку, який містить всі реквізити компанії. Якщо це неможливо, то в верхньому лівому кутку ставиться кутовий фірмовий штамп, а також записується ідентифікаційного коду.

Довідка про СЕРЕДНЯ заробітну плату: як Оформити + зразок и бланк

Далі після слів «Видана гр.» потрібно записати повні П.І.Б. особи, кому складається довідка. Нижче в графах «С» і «За» записуються дати, протягом яких він працював на даному підприємстві, а в наступній графі записується назва фірми (П.І.Б. підприємця).

 • Потім необхідно вписати код діяльності у вигляді цифр (розшифровка словами не потрібно).
 • Після цього йдуть рядки, де необхідно проставити кількість годин в день і днів в тиждень, протягом яких він працював на умовах повного або короткого робочого дня.
 • Якщо у співробітника був встановлений неповний день роботи, то обов’язково потрібно у відповідній графі зробити посилання на статтю ТК РФ, за якою це було зроблено.
 • Довідка про СЕРЕДНЯ заробітну плату: як Оформити + зразок и бланкДовідка про СЕРЕДНЯ заробітну плату: як Оформити + зразок и бланк
 • Бухгалтеру необхідно попередньо визначити середній заробіток за попередні 3 місяці, і внести в довідку його розмір спочатку цифрами, а потім прописом.

Якщо за останні 12 місяців у працівника були періоди відпустки без оплати, після виходу дитину, періоди простоїв, непрацездатності і т. Д. – їх потрібно вказати нижче в такій формі: період початку і завершення, а також причина періоду.

 1. У графі «Довідка видана на підставі» потрібно відобразити реквізити і назви документів, з яких бралися необхідні для заповнення відомості.
 2. Після заповнення довідку підписує керівник компанії і головний бухгалтер, ставиться відбиток печатки (у разі її наявності).
 3. Нижче потрібно записати дату заповнення документа і номер, по якому можна буде зв’язатися із відповідальною особою для уточнення даних.

Відповідальність за межі не видачу довідки

 • Трудове законодавство не визначає як таке покарання, якщо працівнику не була видана при звільненні, або при подачі письмового запиту, довідка про середній заробіток для центру зайнятості.
 • Але оскільки цей документ є обов’язковим, який роботодавець повинен оформляти для співробітника при подачі письмового запиту останнім може звернутися в держоргани для захисту своїх прав.
 • Він наділений правом подати скаргу в:
 • Трудінспекцію;
 • прокуратуру;
 • Судові органи.

КОАП встановлює наступну відповідальність за порушення ТК легкої тяжкості, які не призвели до заподіяння шкоди здоров’ю або життю:

 • Для посадової особи – винесення попередження або штраф від 1 до 5 тис. Руб.
 • Для юридичної особи – штраф від 30 до 50 тис. Руб.

Попередження – це міра покарання, яка виражається в офіційному письмовому осудженні винної особи.

Якщо порушення повторно:

 • Для посадової особи – штраф від 10 до 20 тис. Руб .;
 • Для юридичної особи – штраф від 50 до 70 тис. Руб.

Довідка про заробітну плату: форма, зміст і зразок заповнення

Для тих, хто ще не стикався з наданням документів з метою підтвердження своїх доходів, розроблений даний матеріал.

Тут ви дізнаєтеся, в яких органів подається інформація про заробітної плати, в якій формі документи повинні бути оформлені, які реквізити обов’язково повинні бути присутніми на бланку.

Залежно від місця надання довідки існує маса особливостей її складання.

Довідка про СЕРЕДНЯ заробітну плату: як Оформити + зразок и бланк

Органи, в які може бути надана довідка про заробітної плати

Випадки, в яких надається довідка про заробітну плату:

 1. Постановка на облік в біржу праці – документ знадобиться для розрахунку допомоги непрацюючим громадянам на час пошуку місця роботи.
 2. Отримання кредитів і позик громадянами в фінансово-кредитних установах.
 3. Отримання пільг, субсидій з бюджету для оплати витрат по комунальним потреб.
 4. Оформлення пенсій в Пенсійному фонді РФ.
 5. Отримання візи для виїзду за кордон Росії.

Чи існує єдина форма довідки про заробітну плату

 • Єдиної форми довідки не існує, вона складається в залежності від вимог тієї організації, в яку вона надається.
 • Співробітник бухгалтерії або відділу кадрів на підприємстві може оформити її на фірмовому бланку.
 • Виняток становить довідка, видана працівникові при звільненні, про неї буде сказано трохи пізніше.

зміст довідки

У верхній частині документа розташовується шапка, в якій вказується:

 1. Назва організації.
 2. ІПН та КПП.
 3. Адреса місцезнаходження організації.
 4. Номер телефону контактної особи, який може дати пояснення по довідці.

Бланк довідки, спрямований в кредитну організацію може відрізнятися від бланка, підготовленого для служби зайнятості.

У тексті документа міститься:

 1. Посада, яку обіймає працівник.
 2. Період роботи.
 3. Розмір заробітної плати, одержуваної працівником, за вирахуванням податків за необхідний період.

На бланку документа головний бухгалтер і керівник організації ставлять підписи, які завіряються печаткою.

Завантажити бланк довідки про заробітну плату

Завантажити зразок заповнення довідки про заробітну плату

Завантажити зразок довідки про заборгованість по заробітній платі
Завантажити зразок довідки про середню заробітну плату в РБ

Як оформити довідку про зарплату з місця роботи для візи можна дізнатися з відео.

Читайте також! Процедура відновлення ПДВ при переході з ОСНО на ССО

Особливості розрахунку доходу в довідці про середню заробітну плату

Розглянемо докладніше принципи розрахунку доходу в залежності від місця надання документа.

У разі надання у Центрах зайнятості, або по-іншому в центр зайнятості, для розрахунку і призначення допомоги по безробіттю, береться період, що дорівнює трьом місяцям, що передує даті звільнення співробітника. При цьому враховується розмір середнього заробітку.

Щоб розрахувати розмір середнього заробітку, потрібно кількість робочих днів в необхідному періоді помножити на розмір середнього денного заробітку. На бланку потрібно вказати ідентифікаційний номер платника податків-підприємства, дату прийому на роботу і дату звільнення.

Довідка про СЕРЕДНЯ заробітну плату: як Оформити + зразок и бланк

У разі подання довідки в банк для отримання кредиту в документі вказується розмір заробітної плати за останні півроку роботи співробітника. Банк просить вказувати розмір прибуткового податку, утриманого з нарахованої заробітної плати.

На додаток до довідки банк найчастіше просить надати копію трудової книжки, завіреної керівником підприємства. Деякі організації та індивідуальні підприємці укладають з банками договір на так званий «Зарплатний проект».

Суть її полягає ось в автоматизації та оптимізації витрат на заробітну плату. У банк направляється список працівників і платіжне доручення про зарахування грошових коштів на рахунки.

У таких випадках спрощується процедура подачі документів, а також скорочуються терміни по видачі кредиту, що вигідно для самого співробітника.

У довідці, що подається до органів соціального захисту, з метою розрахунку субсидій для малозабезпечених громадян, вказується заробітна плата сумарно за три місяці. Чи не вказується в бланку утриманий прибутковий податок і одноразові виплати. Необхідно вказати займану посаду працівника і дату його працевлаштування в фірму.

Для підтвердження даних про заробітну плату потрібно буде докласти копії трудової книжки та договору зі співробітником.

Для подачі довідки про доходи до Пенсійного фонду РФ виконуються ті ж умови, що і при подачі в органи соціального захисту. Тільки сума заробітної плати береться за весь період працевлаштування працівника та додається пункт про те, що роботодавець сплатив за співробітника всі страхові внески.

Читайте також! Як правильно вести підсумований облік робочого часу

Для отримання візи на бланку зазначаються:

 1. Реквізити організації.
 2. Дата прийому співробітника.
 3. Дохід за останні півроку.
 4. Підпис директора підприємства і головного бухгалтера.

Існує такий вид довідки про доходи, який видається співробітникові в день звільнення. У такої довідки є встановлена ​​наказом № 182н від 30.04.2013г. Міністерством праці форма бланка, яка машинописним або ручним способом заповнюється працівником бухгалтерії або самим керівником. Найчастіше дану довідку вимагають роботодавці для розрахунку допомоги по непрацездатності.

Бланк містить інформацію про доходи співробітника за останні два роки роботи на підприємстві. Якщо трудовий стаж становить менше двох років, то довідка видається за той період, в якому був працевлаштований працівник.

Довідка складається з чотирьох пунктів:

Дані про страхувальника:

   1. Назва організації;
   2. ІПН і КПП;
   3. найменування територіального органу страховика і реєстраційний номер страхувальника;
   4. юридичну адресу та контактний телефон.
  1. Дані про самому співробітника:
   • паспортні данні;
   • прізвище ім’я по батькові;
   • адреса місця проживання;
   • період роботи.
  2. Суми заробітної плати, виплати відпускних сум, винагород, премій, які служили базою для розрахунку і перерахування страхових внесків до Фонду соціального страхування і Пенсійного фонду. При цьому сума доходу вказується по роках.
  3. Пропуск роботи з поважних причин:
   періоди хвороби співробітника;

   1. відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами у жінок;
   2. відпустка по догляду за дитиною.

У цьому пункті зазначаються ті періоди, протягом яких не проводилися страхові виплати. При цьому вказується дата початку і закінчення випадку і кількість календарних днів.

Як скласти довідку про середній заробіток

Довідка про заробітну плату – документ, в якому міститься інформація про нарахування співробітника за певний період часу, а також відомості про тривалості трудового стажу, посади і дані про роботодавця.

Ситуації, в яких може знадобитися інформація про середню зарплату, досить багато, наприклад:

   • оформлення заявки на отримання кредиту, позики або позики;
   • при постановці на облік в центрі зайнятості населення;
   • для отримання візи іноземної держави;
   • оформлення соціальної допомоги та страхових виплат (пенсій і лікарняних);
   • судові розгляди і спори;
   • отримання субсидій, встановлених законом.

Відзначимо, що для кожного випадку може бути використана різна форма довідки про середній заробіток. Отримати офіційний документ має право будь-який працівник, навіть звільнений. Причому роботодавець зобов’язаний видати відомості про зарплату протягом трьох днів з моменту звернення на підставі ст. 62 ТК РФ. Нижче ви знайдете зразок заповнення довідки про середній заробіток для кожного конкретного випадку.

Документи при звільненні

Всім працівника, що звільняється, незалежно від причини припинення трудової діяльності, роботодавець зобов’язаний надати наступну документацію:

Обов’язкові За запитом

 1. Відомості за формою 2-ПДФО.
 2. Копія наказу або розпорядження керівника про розірвання трудового договору.
 3. Форма СЗВ-К, СЗВ-М та інші.
 4. Інформація про нараховані страхові внески за весь період страхового стажу.

Формуйте відомості про зарплату в уніфікованій формі документа, затвердженої Наказом Мінпраці Росії від 30.04.2013 № 182н. Інформація у формі № 182н формується за період, відпрацьований в поточному році, а також за два попередніх календарних року.

Завантажити бланк про середній заробіток форми № 182н

завантажити

Зразок заповнення довідки про середній заробіток

Довідка про середню заробітну плату: як оформити + зразок і бланк

завантажити

При звільненні працівника на пенсію може знадобитися інший документ, наприклад, довідка про середній заробіток для Пенсійного фонду.

В даній формі вказуються не тільки суми нарахованої зарплати, а й суми страхових відрахувань, вироблених роботодавцем в рахунок застрахованої особи (працівника). Відомості формуються за весь період трудової діяльності.

На підставі даного документа представники Пенсійного фонду проводять розрахунок розміру страхової пенсії.

Дані для центру зайнятості населення

Зразок заповнення в 2019 році довідки про середній заробіток

У нашій статті ви знайдете два зразка заповнення довідки про середній заробіток, які допоможуть оперативно оформити цей документ, запитаний для отримання допомоги по безробіттю колишнім співробітником організації.

Загальний підхід

Розглянуту довідку бажано виконати одним з 2-х способів:

   1. На фірмовому бланку підприємства.
   2. Проставити кутовий штамп компанії із зазначенням юридичної адреси.

Ось найголовніше, що потрібно відобразити в довідці про середній заробіток для центру зайнятості:

   • ІПН та КВЕД роботодавця;
   • П.І.Б. колишнього співробітника, що запросив довідку;
   • юридична назва підприємства;
   • весь період роботи тут колишнього співробітника;
   • величина розрахованого середнього заробітку за останні 3 місяці (числом і прописом);
   • число календарних тижнів оплачуваної роботи за 12 місяців до звільнення;
   • кількість робочих годин в день і робочих днів на тиждень на умовах повного робочого часу із зазначенням дат;
   • кількість робочих годин в день і робочих днів на тиждень на умовах неповного робочого часу із зазначенням дат;
   • стаття ТК РФ, на підставі якої встановлено неповний робочий час;
   • виключаються з розрахунку періоди (дати і причини виключення);
   • підставу видачі довідки (вказати особовий рахунок працівника, платіжні відомості і т. п.);
   • П.І.Б. і підписи голови організації і головбуха;
   • дата оформлення довідки;
   • телефон для зв’язку з компанією.

Також див. «Як заповнити довідку про середній заробіток для центру зайнятості».

На бланку Мінпраці

Для початку дамо приклад довідки про середній заробіток, форма якої розроблена і рекомендована Міністерством праці РФ в листі від 15 серпня 2016 року № 16-5 / В-421. З нашого сайту скачати її можна за наступним прямим посиланням.

ПРИКЛАД

Широкова Олена Олексіївна працювала в ТОВ «Гуру» з 01 жовтня 2009 року по 25 листопада 2016 року. Основний вид діяльності фірми – неспеціалізована оптова торгівля. За КВЕД вона має код 46.90.

Читайте також Трудовий стаж і служба в армії: чи входить

Адреса ТОВ «Гуру»: 111456, г. Москва, ул. Ткацька, д. 17, корпус 6. Контактний телефон: 8 (499) 369-77-77. ІПН 7719123456.

Весь період трудової діяльності в ТОВ «Гуру» Широкова був встановлений стандартний режим робочого тижня – восьмигодинний п’ятиденка.

Завантажити бланк довідки про заробітну плату в 2019 році

Перейти до вмісту

До найбільш затребуваним документам можна віднести довідку про доходи. Вона може знадобитися практично в будь-якій життєвій сфері. Даний документ свідчить про платоспроможність людини.

Як правило, це необхідно для отримання банківських кредитів, виїзду в іншу країну. Громадянин зобов’язаний підтвердити право на отримання пільг та субсидій від держави, звертаючись до соціальної служби.

Кожен випадок є винятковим, тому має свої особливості та нюанси.

Саме тому, бухгалтер, керівник, держслужбовець і найманий працівник повинні мати уявлення про правильне оформлення даного документа.

Тут повинна бути присутні не тільки сума нарахувань, але і розмір утримань. Видача довідки не є обов’язковою. Робиться це лише на прохання співробітника. Для цього йому необхідно написати заяву. Тут вказується, для чого потрібна ця довідка. Після прийняття заяви, компанія повинна видати довідку не пізніше, ніж через три робочих дні.

Файли для скачування:

Яка форма довідки про заробітну плату діє в 2019 році

Багато хто помилково вважає, що дана довідка має форми 2-ПДФО. Однак це не зовсім так. Звичайно, тут присутні дані про величину заробітної плати. Зазвичай цей бланк вимагають фінансові організації, коли громадянин бажає отримати кредит. Однак якщо для організації немає затвердженого бланка, цей документ дозволяється оформляти у вільній формі.

Закон дозволяє працівникові вимагати цю довідку. Він не зобов’язаний її просити, а повинен отримати за першим запитом. Дані, зазначені в довідці, охороняються законодавством.

Саме тому документ віддається особисто в руки. Отримуючи таку довідку, працівник пише розписку. Також дана інформація фіксується у відповідному журналі організації.

Природно, запис повинна відповідати відомостям в довідці.

Розраховуючи середній заробіток, бухгалтерія враховує всі премії і додаткові винагороди. Отримати цю довідку можуть і колишні співробітники. Їм також слід написати заяву.

(Відео: “01 Довідка про заробітну плату”)

Коли потрібна довідка про середній заробіток

Природно, для банківського кредиту довідка є обов’язковою. Однак її можуть зажадати і інші організації:

   1. Для посольства. Якщо громадянин збирається отримати візу для в’їзду в іншу країну, йому необхідно підтвердити свою фінансову надійність. Крім цього, представники іноземної держави повинні бути впевнені, що ви збираєтеся повертатися додому. Крім усього іншого, підтвердженням цьому є наявність стабільного доходу і постійної роботи на батьківщині. Природно, велику ймовірність отримання візи має та людина, у якого вказані великі доходи. Запорукою отримання візи є надання довідки про доходи встановленого зразка. Країни, що входять до Шенгенської зони, дотримуються загальних правил. Однак різні посольства можуть пред’являти різні вимоги.
   2. Для декретної відпустки. Варто відзначити, перебуваючи в декретній відпустці, жінка має такі ж права, як і інші співробітники. Тому в будь-який момент може зажадати довідку про доходи. Декрет повинен оплачуватися, проте сума платежів безпосередньо залежить від заробітної плати. Тут враховується середньоденний заробіток, розрахунковий період, тривалість декретної відпустки. Молода мама повинна отримувати 40 відсотків від середньої зарплати.
   3. Для центру зайнятості (біржі праці). Незалежно, з яких причин людина залишилася без роботи, він може зареєструватися на біржі праці, отримавши статус безробітного громадянина. У цьому він має право отримувати допомогу. Однак розмір цієї допомоги залежить від зарплати, яка нараховувалась йому на попередній роботі. Як правило, тут достатньо відомостей за три останніх місяці трудової діяльності.
   4. Для соцзахисту на субсидію. У соціальній державі, яким і є РФ, кожен громадянин, потрапивши в складну ситуацію, може сподіватися на підтримку. Соціальна служба може призначити пільги, допомога, компенсацію на оплату послуг ЖКГ. Як правило, це можливо в тому випадку, якщо прожитковий мінімум вище його доходу. Природно, для цього в органи соцзахисту знадобиться принести документ, що підтверджує низьку зарплату.
   5. Для суду. При судових розглядах суд може зажадати документ, що підтверджує доходи учасників процесу. Найбільш часто це пов’язано з розглядами по виплатах аліментів при поділі майна, збереження або позбавлення батьківських прав. З огляду на довідки, отримані від представників обох сторін, суд виносить справедливе рішення.

зміст довідки

Незалежно від того, яку форму має довідка, тут необхідна обов’язкова інформація:

   • назва організації, що видала документ, і її реквізити;
   • паспортні данні;
   • середня величина місячної зарплати;
   • розмір нарахувань і фактично отриманих на руки коштів;
   • дата видачі документа;
   • населений пункт, в якому знаходиться організація;
   • підтвердження того, що людина є співробітником цієї компанії;
   • посаду.

Крім цього, тут можна вказати і суму відрахувань страхових внесків та податків. Якщо потрібна «чиста» зарплата, цю інформацію можна не вказувати. Якщо організація має перед співробітником якийсь борг, його також незайвим буде вказати.

Інформацію про доходи можна вказувати списком. Однак більш зручним для читання є складання таблиці. Тут отримані суми можна розписати помісячно. Після таблиці вказується термін дії трудового договору, який укладено з співробітником. Навіть в тому випадку, якщо був укладений безстроковий договір, про це потрібно вказати в довідці.

Відповідальні особи повинні підписати документ. Такими є директор компанії і її головний бухгалтер. Проставляючи тут свої підписи, вони підтверджують, що вказані правдиві дані.

Природно, вся інформація повинна відповідати дійсності. Контролюючі органи вільно можуть перевірити дані.

Якщо вони вказані неправильно, відповідальні особи, а саме директор компанії і головний бухгалтер, будуть оштрафовані на досить велику суму.

Правила оформлення довідки про зарплату з місця роботи

Як правило, довідка про заробітної плати пишеться на аркуші формату А4. Також організація може розробити свій фірмовий бланк. Згідно із законом довідку можна заповнювати не тільки від руки. Дійсним є і документ, представлений в друкованому вигляді.

Довідка може мати кілька екземплярів. Їх кількість співробітник повинен вказати в своїй заяві. При цьому співробітник може не звітувати, для яких саме цілей йому необхідна певна кількість довідок.

Обов’язковою умовою правильного оформлення документа є наявність підписів керівника та головного бухгалтера. Також тут повинен бути присутнім штамп організації.

Винятком є ​​лише та ситуація, коли довідку видають компанії або індивідуальні підприємці, які мають право працювати без використання печаток.

Органи, в які може бути надана довідка про заробітну плату

Існує безліч різних організацій, які можуть зажадати підтвердження вашій фінансової незалежності або навпаки, докази дуже низького доходу. Крім перерахованих вище організацій даний документ може знадобитися і в інших органах:

   • органи опіки, коли вирішується питання, з ким із батьків залишається жити дитина;
   • Пенсійний фонд. Довідка, подана разом з іншими документами, є підставою для нарахування пенсій;
   • податкова інспекція.

Зразок довідки про зарплату з місця роботи

Завантажити бланк і зразок довідки про зарплату з місця роботи

Довідка про середню заробітну плату: порядок розрахунку, правила оформлення, зразок форми

Довідка про середній заробіток надається громадянинові за останнім місцем його роботи. Рекомендована форма довідки та порядок її заповнення опубліковані Мінпраці.

Коли може знадобитися

Довідка про зарплату може знадобитися працівникові в різних ситуаціях:

   1. Довідка про заробіток за поточний рік і за два попередні роки оформляється при звільненні працівника. Вона заповнюється відповідно до Додатку №1 до Наказу Мінпраці від 2013 року №182н, пп.3 п. 2 ст. 4.1 ФЗ-255. Надалі на її основі співробітнику розраховується допомога по тимчасовій непрацездатності в разі його хвороби.
   2. Довідка про середній заробіток потрібна співробітнику для пред’явлення в Центр зайнятості. Вона видається за останні 3 місяці на підставі листа Мінпраці від 2016 року №16-5 / У-421. На її основі в подальшому визначається сума допомоги по безробіттю (по п. 1, 2 ст. 3 №1032-1 від 1991 року). Вона пред’являється поряд з іншими документами в процесі визнання громадянина безробітним або для постановки його на облік для надання сприяння при пошуку підходящої роботи.
   3. Працівник може запросити довідку за формою 2-ПДФО в будь-який момент, якщо вона буде потрібно, наприклад, в процесі оформлення кредиту.
   4. Довідку про середній заробіток нерідко запитують органи соціального захисту населення при оформленні субсидій та посольства при оформленні візи.

Дана стаття розповідає про типові способи вирішення питання, але кожен випадок унікальний. Якщо ви хочете дізнатися, як вирішити саме Вашу проблему, телефонуйте за телефонами:

   • Москва: +7 (499) 110-33-98.
   • Санкт-Петербург: +7 (812) 407-22-74.

Або задайте питання юристу на сайті. Це швидко і безкоштовно!

Порядок розрахунку середнього заробітку

Порядок розрахунку середнього заробітку для довідки дещо відрізняється від того, який застосовується для розрахунку відпускних, відрядних, а також допомоги по тимчасовій непрацездатності.

Бухгалтеру підприємства потрібно керуватися порядком, який був затверджений Постановою Мінпраці від 2003 року №62. Під розрахунковим періодом в даному випадку розуміється період, що дорівнює трьом місяцям перед звільненням або отриманням довідки.

З розрахункового періоду необхідно виключити:

   1. Утримання із заробітної плати за виконавчими листами на підставі ст. 140 ТК.
   2. Час, коли за працівником зберігався середній заробіток, коли він фактично не працював, отримував допомогу по непрацездатності, лікарняні по вагітності та пологах, на період простою з ст. 139 ТК.

Якщо за останні три місяці працівник не мав фактичних нарахувань або відпрацьованого періоду, то для визначення середнього заробітку береться попередній період, рівний по тривалості розрахункового.

При оформленні довідки про середній заробіток в розрахунок включаються всі виплати, які передбачені системою оплати праці: зарплату, комісійні, зарплату в натуральній формі, гонорари, авторські відрахування, доплати за навантаження, збереження держтаємниці, премії і винагороди.

Квартальні та щорічні премії враховуються пропорційно відпрацьованому часу (крім тих, які виплачуються щомісяця).

Як скласти довідку

Деякі види довідок про середній заробіток оформляються за рекомендованою формою, а для окремих видів довідок передбачено уніфікований формат.

Довідка для пред’явлення в Центр зайнятості зазвичай оформляється за рекомендованою формою, наведеною в листі Мінпраці від 2016 року №16-5 / В-421. Загальні вимоги щодо оформлення довідки про середній заробіток такі:

   1. Документ повинен мати кутовий штамп організації.
   2. Документ повинен містити найважливіші реквізити роботодавця: вказівка юридичної адреси, повне найменування організації-роботодавця, ІПН роботодавця, КВЕД компанії.
   3. Відносно працівника тут прописуються: дати початку та закінчення роботи, розмір доходів за три місяці до звільнення (прописом і в цифровому форматі), відомості про тривалість роботи в даній компанії за останні 12 місяців перед звільненням; відомості про особливі умови праці (наприклад, про неповний робочий день), інформація про невключених до розрахунку середнього заробітку періодах (простоях, прогули, вимушених відпустках).
   4. У довідці також вказуються підстави, на яких видана довідка: це рахунки, платіжні документи.

Підписує документ головний бухгалтер. Також в обов’язковому порядку тут вказуються дата видачі документа і контактний телефон організації.

Роботодавець не зобов’язаний використовувати уніфіковану форму довідки від Мінпраці та право застосовувати довільний формат такого документа. Головне, щоб він містив всі необхідні відомості.

Варто відзначити, що розрахунковий період для визначення середньомісячного заробітку може відрізнятися в залежності від організації, в яку передбачається пред’явити довідку.

Ще одна типова ситуація, колись потрібна довідка про зарплату, це отримання візи в посольстві. Така довідка складається у довільній формі на фірмовому бланку організації. У ній потрібно прописати місце роботи особи, його посаду та середня зарплата. Інші вимоги до формування подібної довідки відсутні.

Якщо співробітник попросив довідку про зарплату для отримання субсидії на оплату послуг ЖКГ і житлового приміщення, то в ній потрібно прописати дані про заробіток за останні півроку, які передували поточного періоду. Ця вимога міститься в ч. 1, 7 ст. 159 ЖК, п. 32 Правил №761.

Для отримання заходів соціальної підтримки від держави вимагається пройти процедуру визнання громадянина малозабезпеченим. Для цього він надає в уповноважений орган довідку про доходи за останні 3 місяці, згідно зі ст. 4 закону «Про порядок обліку доходів …” №44 від 2003 року. Довідка оформляється в довільному порядку.

У довідку про середньомісячний заробіток необхідно включити такі відомості:

   1. Найменування документа.
   2. Дата видачі довідки.
   3. Реєстраційний номер документа на підприємстві.
   4. Відомості про працівника, який отримує довідку.
   5. Відомості про зарплату не менше, ніж за півроку.
   6. Підпис керівника і бухгалтера.
   7. Друк організації при наявності.

Зразок довідки про середню заробітну плату працівника можна скачати за посиланням.

Також в деяких регіонах в довідці прописують СНІЛС працівника, його робочий статус, реєстраційні відомості роботодавця і контакти бухгалтерії.

як оформити

Згідно з чинним законодавством, громадянин має право запросити довідку про середній заробіток в бухгалтерії в будь-який момент. Зазвичай за видачу таких довідок відповідальний головний бухгалтер, але на період його відсутності її може видати інша особа, яка замінює працівника.

Для цього громадянин подає письмову заяву в довільній формі із зазначенням своїх ПІБ та посади, структурного підрозділу, проханням надати йому довідку про середній заробіток за певний період, В заяві також повинна бути вказана дата подачі заяви і проставлена ​​підпис співробітника з розшифровкою.

Довідка повинна бути надана роботодавцем безоплатно протягом 3 днів після надходження відповідного запиту, згідно зі ст. 62 Трудового кодексу. Так, якщо заяву на отримання довідки було подано в п’ятницю, то отримати довідку він повинен не пізніше середи.

Видача довідки фіксується в спеціальному обліковому журналі, щоб в разі необхідності у роботодавця були підтвердження правових підстав для видачі довідки працівникові.

Таким чином, довідка про середній заробіток надається в органи соцзахисту, центр зайнятості населення, а також в інших встановлених законом випадках. Для органів соцзахисту населення потрібно підтвердити розмір середньої зарплати за останні 3 місяці. Для житлової субсидії необхідна довідка про зарплату за півроку.

(Поки оцінок немає) Завантаження …

Довідка про середню заробітну плату: для чого потрібна, як оформити + зразок і бланк

Довідка про середній заробіток – це документ, який підтверджує факт роботи співробітника у організації та отримання ним доходу за певний період.

Часто для відображення своїх реальних доходів в будь-яких інстанціях, працівники роблять запит в організацію, в якій вони працюють, про видачу їм документа, що підтверджує розмір цих доходів.

Чи хотіли б ви оформити кредит, або пенсію. Може, вам потрібно зібрати пакет документів на оформлення дитячого допомоги, субсидій на комунальні послуги, встати на облік на біржі праці. У всіх випадках за вас зажадають довідку про середню зарплату.

Таку довідку видає бухгалтер розрахункової групи підприємства. Працівник не повинен чекати і просити бухгалтера про видачу цієї довідки. Вона видається за письмовим запитом протягом трьох днів.

Якщо вам знадобився цей документ для надання в банк на оформлення кредиту, то в довідці вказується заробітна плата за шість місяців, із зазначенням розміру ПДФО. Часто запитують саме довідку 2- ПДФО, у якої і відбивається піврічний дохід з розміром утриманого прибуткового податку.

Центр зайнятості видає людині бланк про середню зарплату свого зразка. У ньому вказується заробітна плата за 3 місяці після звільнення і розмір середньомісячного доходу, а також графік роботи.

Якщо ви надаєте документи в соцзахист, то в довідці про усереднені доходи зазначається весь сумарний дохід за три або шість місяців. Тут не враховується прибутковий податок і інші види утримань. Фахівці соціального захисту не потребують будь-якого певного бланка. Подати дані можна в будь-якій формі, передбаченої організацією.

Якщо людина звільнена, йому видається довідка 182Н, в якій також фігурує середній розмір його доходів.

У ній так само вказується підсумовувана зарплата в розрізі двох років, а також період страхового стажу і періоди, коли людина не мала цього стажу.

Наприклад, догляд за дітьми у віці до півтора і трьох років, декретну період. Така довідка подається на подальше місце роботи людини, для розрахунку йому допомоги за лікарняним листком.

Співробітник може запросити довідку про свої доходи та розмір заробітної плати для надання в пенсійний фонд, вона потрібна для подальшого нарахування трудової пенсії. У такій довідці вказується весь період трудового стажу і робиться вибірка заробітної плати за весь цей період.

Може знадобитися довідка в інстанції суду. Багато працівників, не задоволені своїми умовами, ставленням до них з боку начальства, або порушеннями трудового законодавства, подають позовну заяву до суду. Прокурор може сформувати і відправити запит про розрахунок розміру заробітної плати в організацію. Наприклад, для розрахунку допомоги за вимушений прогул.

Таку довідку можуть зажадати якщо працівник зібрався за кордон. Необхідно надати її в двох примірниках російською та іноземною мовою. Важливо пам’ятати, що консульство може вимагати від вас узаконеної форми довідки про середню зарплату. Тому про це краще дізнатися заздалегідь.

Практично в усі ці інстанції разом з довідкою про середню заробітну плату, вимагають подати копію трудової книжки, яка підтверджує факт про те, що співробітник працює саме в цій організації.

Видача довідки при ліквідації підприємства

Працівникові може знадобитися довідка незалежно від того чи існує фірма або її ліквідовано. Вся документація після припинення діяльності фірми здається в архівні органи. Колишньому співробітнику слід звернутися в письмовій формі за наданням його цікавить.

Далі, співробітники архіву за запитом здійснюють пошук зарплати даного співробітника в особових рахунках ліквідованої організації. Пошук необхідної інформації проводиться протягом 30 днів.

Після цього, складається архівна довідка або робиться копія документа, що спрямовується колишньому співробітникові в письмовій формі. Також в архів можна звернутися по телефону і запитати інформацію про зарплату по факсу.

У разі реорганізації підприємства, документація про нараховану зарплату може передаватися у вищестоящу структуру. Дані про середню зарплату можна дізнатися і у колишніх головного бухгалтера або директора, якщо у вас близькі дружні відносини.

Загальний підхід

Розглянуту довідку бажано виконати одним з 2-х способів:

   1. На фірмовому бланку підприємства.
   2. Проставити кутовий штамп компанії із зазначенням юридичної адреси.

Ось найголовніше, що потрібно відобразити в довідці про середній заробіток для центру зайнятості:

   • ІПН та КВЕД роботодавця;
   • П.І.Б. колишнього співробітника, що запросив довідку;
   • юридична назва підприємства;
   • весь період роботи тут колишнього співробітника;
   • величина розрахованого середнього заробітку за останні 3 місяці (числом і прописом);
   • число календарних тижнів оплачуваної роботи за 12 місяців до звільнення;
   • кількість робочих годин в день і робочих днів на тиждень на умовах повного робочого часу із зазначенням дат;
   • кількість робочих годин в день і робочих днів на тиждень на умовах неповного робочого часу із зазначенням дат;
   • стаття ТК РФ, на підставі якої встановлено неповний робочий час;
   • виключаються з розрахунку періоди (дати і причини виключення);
   • підставу видачі довідки (вказати особовий рахунок працівника, платіжні відомості і т. п.);
   • П.І.Б. і підписи голови організації і головбуха;
   • дата оформлення довідки;
   • телефон для зв’язку з компанією.

Також див. «Як заповнити довідку про середній заробіток для центру зайнятості».

На бланку Мінпраці

Для початку дамо приклад довідки про середній заробіток, форма якої розроблена і рекомендована Міністерством праці РФ в листі від 15 серпня 2016 року № 16-5 / В-421. З нашого сайту скачати її можна за наступним прямим посиланням.

ПРИКЛАД

Широкова Олена Олексіївна працювала в ТОВ «Гуру» з 01 жовтня 2009 року по 25 листопада 2016 року. Основний вид діяльності фірми – неспеціалізована оптова торгівля. За КВЕД вона має код 46.90.

Адреса ТОВ «Гуру»: 111456, г. Москва, ул. Ткацька, д. 17, корпус 6. Контактний телефон: 8 (499) 369-77-77. ІПН 7719123456.

Весь період трудової діяльності в ТОВ «Гуру» Широкова був встановлений стандартний режим робочого тижня – восьмигодинний п’ятиденка.