Фінансова незалежність – що таке і як її отримати

0
121

Юлія Чистякова

02 вересня 2018 о 19:20

Привіт, друзі!

Які привабливі два слова – фінансова незалежність! Покажіть мені хоча б одну людину, яка не мріє її досягти. Мріють, може, і все, але тільки одиниці виявляються в змозі це зробити. Чому?

На цьому питанні повинні активізуватися коментатори типу “півкраїни перебивається від зарплати до зарплати, про яку незалежність ви взагалі говорите”. Я, мабуть, залишуся поза цими “оптимістичних” висловлювань. Говорити є про що, і це треба робити, як можна більше і частіше.

Коли на одного такого коментатора знайдуться 2 або 3 людини, які заперечать йому своїм особистим прикладом, тоді можна буде сказати, що менталітет російського громадянина почав змінюватися. А змінитися він повинен обов’язково. Інакше так і будемо сприймати збільшення пенсійного віку, затіяне урядом, як найбільше розчарування і обвалення всіх життєвих засад.

Фінансова незалежність або фінансова свобода? А чи є різниця?

Подивившись матеріал моїх колег з особистих фінансів, побачила суперечки навколо двох термінів: фінансова незалежність і фінансова свобода. Хтось доводить, що це принципово різні поняття, а хтось розглядає їх як синоніми. До якого табору приєднатися? Подумала і вирішила, що ні до якого. Мета моя полягає зовсім в іншому.

Хочу разом з вами зрозуміти, що треба зробити, щоб досягти такого рівня життя, на якому не треба думати, як заробити гроші на існування.

Їх буде достатньо, щоб забезпечувати нагальні потреби і деякі слабкості, наприклад, подорожі. Займатися тільки тим, що приносить задоволення і, не замислюючись, здійснювати свої мрії.

Ось це і є фінансова незалежність або фінансова свобода для мене.

Фінансова незалежність - що таке и як ее отріматі

Незалежність – це відсутність підпорядкованості, залежності від чого-небудь, можливість діяти самостійно і не перебувати під тиском будь-яких чинників.

Свобода – це право розпоряджатися своїм життям так, як ти цього хочеш.

Тому фінансова незалежність (свобода) – це можливість не залежати від роботодавця, окладу і премій, робочого дня з 9 до 18, відпустки раз на рік і двох вихідних на тиждень. При цьому не відчуваєш ніяких фінансових труднощів, тому що створені активи працюють на тебе при мінімальному вашу участь.

То яка різниця, як називається такий стан – свободою або незалежністю? Головне – його досягти, а потім вже можна зайнятися філософією і шукати принципові відмінності в термінології.

А в якому фінансовому стані перебуваєте ви?

Перш ніж скласти стратегію досягнення фінансової незалежності, треба визначитися з поточним рівнем. Склала трохи жартівливий графік, але він допомагає наочно оцінити ваш фінансовий статус.

Фінансова незалежність - що таке и як ее отріматі

Рівень “Нижче плінтуса”. Ваші витрати перевищують ваші доходи. Ви навіть не живете від зарплати до зарплати, а змушені займати у друзів, родичів або в банку. Будь-яка форс-мажорна ситуація для вас – катастрофа.

Рівень “Планується”. Ви стоїте на твердій поверхні. Витрати дорівнюють доходам. Немає боргів або виплати по ним вже закладені в щомісячні витрати, тому ви легко їх виплачуєте. Про жодні накопичення мови немає. А форс-мажорні ситуації, як і раніше – катастрофа.

Рівень “Вище плінтуса”. Ваші доходи перевищують витрати. Частина грошей ви відкладаєте на “чорний день”. При будь-форс-мажорній ситуації у вас є гроші, не залазячи в борги.

Рівень “Планується мрії”. Ви досягли фінансової незалежності. Сформували “подушку безпеки”, маєте накопичення в різних активах, які приносять стабільний дохід, що покриває не тільки ваші поточні витрати, а й дозволяє реалізовувати найсміливіші мрії. При цьому капітал з роками тільки збільшується.

Так на якій сходинці перебуваєте ви? Наприклад, моє місце сьогодні – це “Вище плінтуса”. Ми з чоловіком сформували резервний фонд і активно накопичуємо гроші для подальшого інвестування в різні інструменти.

Менше ніж через рік у нас буде достатня сума, щоб вкласти її в деякі доступні нам активи. Здавалося б, залишилося зробити крок за все на 1 сходинку і ми фінансово незалежні.

Але саме ця сходинка найскладніша і тривала за часом.

Давайте розберемо всі етапи досягнення фінансової незалежності докладніше.

Шлях до фінансової незалежності

Аналіз поточної ситуації

Перш ніж переходити до накопичення або інвестування, необхідно проаналізувати поточну ситуацію з вашими фінансами. Якщо ви ведете сімейний бюджет, то проблем з цим виникнути не повинно. Щомісячний облік доходів і витрат намалює картину в реальному часі. Вам залишиться тільки вивчити цифри.

Фінансова незалежність - що таке и як ее отріматі

Але просто на них подивитися – недостатньо. Бюджет складається не тільки для аналізу поточної ситуації, а й для планування майбутнього. Якщо ваші витрати перевищують доходи (подивіться на жартівливу сходи), то саме час виправляти цю ситуацію.

Скажу саму банальну річ на світі: “Треба скоротити витрати або збільшити доходи. А краще зробити і те, і інше “. Все просто в теорії, але так складно здійснити на практиці.

Вже бачу коментарі на кшталт “я живу в селі, отримую зарплату 10 000 руб., Не вилажу з боргів, щоб протягнути до зарплати, набрав кредитів, щоб купити …” Друзі, ви читаєте цю статтю в блозі фрілансерів.

Ви чули про віддалену роботу, фрілансі і заробіток в інтернеті?

Ну не буду я вчити вас, як збільшити доходи. Зараз є багато можливостей для всіх бажаючих. Тільки треба дізнаватися і пробувати. Помилятися і знову пробувати. Всього за 1 рік я вийшла на заробіток у фрілансі, в 2 – 3 рази перевищує зарплату на моїй основній роботі. І це не межа.

А ось вчитися скорочувати витрати – треба. Грамотна економія дає відмінні результати і не призводить до голодному існуванню і поганого настрою. Скоріше вже навпаки.

Підсумком аналізу поточної ситуації і коригування сімейного бюджету повинен стати план виділення 5 – 15% від своїх доходів на формування “подушки безпеки”.

Створення резервного капіталу

Що таке резервний капітал: “подушка безпеки”, гроші на “чорний день” і таке інше? Це обов’язковий грошовий запас, який повинен мати кожна людина (сім’я) на випадок форс-мажорних обставин. Уявіть, що ви втратили роботу, бізнес прогорів, потекла дах у будинку або чекає важка операція. Звідки взяти гроші? Кредит, займ у родичів і друзів? А віддавати як?

Фінансова незалежність - що таке и як ее отріматі

На жаль, ми не можемо захистити себе від таких ситуацій. Але можемо допомогти собі і своїй родині вийти з неї без боргів. Саме на ці випадки і необхідно сформувати резервний капітал. Експерти радять зробити його в розмірі 3-х – 6-ти місячної суми витрат. А витрати ви як раз і дізнаєтеся зі свого аналізу сімейного бюджету.

Наприклад, ваша сім’я витрачає в місяць 50 000 руб. Значить, резервний капітал необхідний в сумі 150 000 – 300 000 руб. І поки ви його не сформуєте, не переходьте до наступного етапу.

Головні принципи формування “подушки безпеки”:

Відкладайте певний відсоток від зарплати або конкретну суму в рублях, але робіть це кожен місяць. Експерти з особистих фінансів рекомендують робити це відразу, як тільки отримали дохід, а не за підсумками місяця. В кінці місяця ви швидше за все витратите все зароблене. Причому незалежно від суми заробітку.

У будь-який момент часу ви повинні мати можливість взяти гроші. Найкраще для зберігання резервного капіталу підходить поповнюваний депозит в банку з капіталізацією і з можливістю зняття без втрати відсотків.

 • Недоторканність вкладу до настання форс-мажорних обставин

Це найбільший спокуса. Гроші легкодоступні, тому при слабкій волі можуть витікати в напрямку нового гаджета, брендової сумочки або сукні на розпродажі.

Якщо негативний варіант подій все-таки настав і вам довелося вилучити гроші з рахунку, то після стабілізації ситуації повертайтеся до планомірного заповненню суми до необхідного розміру.

Як тільки резервний фонд сформований, можна переходити до наступного етапу.

Досягнення фінансової стабільності

Фінансова стабільність дозволяє впевнено почувати себе в будь-якій ситуації. “Подушка безпеки” дає спокій, а навик щомісячних вкладень дозволяє збирати і далі. І ось тут дуже важливий момент. На що і як правильно збирати гроші?

У своїх статтях я вже неодноразово піднімала це питання. В першу чергу сформулюйте цілі:

 • короткострокові: зимове пальто, чоботи, телевізор та ін .;
 • середньострокові: машина, ремонт та ін .;
 • довгострокові: дача, квартира, освіту дітей, пенсія.

Фінансова незалежність - що таке и як ее отріматі

А ось тут допоможе особистий фінансовий план. Саме такий план допоможе розставити пріоритети в цілях, визначити суми і механізми накопичення.

В ідеалі під кожну короткострокову і середньострокову мету повинен бути свій механізм і інструмент накопичення. Наприклад, депозит в банку, металевий рахунок, валютний рахунок, ПІФи і інші інструменти для збереження та примноження власних коштів.

Тут не обійтися без вивчення фінансових книг, спеціальних ресурсів в інтернеті або допомоги консультанта з особистих фінансів.

Головний принцип досягнення фінансової стабільності – це диверсифікація інвестицій. Про це говорять всі і багато. Тому так важливо підвищувати свою фінансову грамотність, щоб орієнтуватися в існуючих інструментах інвестування. На жаль, поки більшість громадян країни в основному використовують банківські вклади.

Досягнення фінансової незалежності

Вершина нашої сходи – фінансова незалежність. Ви вільні у виборі де і як вам жити, чим займатися. Ваші гроші працюють без вас і на вас.

У чудовій книзі Бодо Шефера “Мані, або Абетка грошей” є притча про курочку, яка несе золоті яйця. Її варто знати дорослим і розповісти своїм дітям. У ній – зерно правильного інвестування.

Не можна вбивати курку, яка несе вам золоті яйця.

Фінансова незалежність - що таке и як ее отріматі

Так само і з капіталом. Не можна витрачати накопичений капітал, який приносить пасивний дохід. Його можна збільшувати, але не зменшувати.

Ніхто і ніколи не скаже вам, скільки часу треба, щоб стати фінансово незалежним. Але одного разу вставши на ці сходи, ви вже не будете колишнім.

Коли чую вкорінені у наших громадян приказки “Не в грошах щастя” або “Гроші псують людей”, завжди згадую компанію алкашів, які регулярно збираються в покинутому будинку по сусідству.

Ось вже точно, щастя у них не в грошах, які навряд чи можуть зіпсувати цих людей.

А хто як і раніше вважає, що гроші – це вселенське зло, почитайте книги тих, хто знайшли фінансову незалежність і залишилися чудовими людьми.

висновок

Статті з особистих фінансів завжди збирають найбільшу кількість відгуків і коментарів. Злих і добрих, які засуджують і підтримують. Значить, тема ця актуальна. Думаю, що розмови про чергову пенсійну реформу струснуть наших громадян, які до будь-яких змін ставляться насторожено і з побоюванням.

Я нікого не вчу жити. Вибір є у кожної людини. Кого-то влаштовує зарплата в 10 000 – 15 000 рублів і зависання на аналогічних нашому блогах з метою образити авторів, звинуватити їх у популізмі, відірваності від реального життя і інших смертних гріхах. А хтось шукає шлях в інше життя, яка і є реальна. Там не гроші керують людиною, а людина – грошима.

Як знайти фінансову свободу і незалежність? Звичайно, однією статтею не знайти відповідь на це питання. Але вона дала зачіпки, що і як шукати далі. Так давайте вже зробимо свій перший крок на сходи або так і будемо сидіти нижче плінтуса?

З повагою, Юлія Чистякова

Фінансова незалежність – як до неї прийти?

Фінансова незалежність - що таке и як ее отріматі

Вітаємо! Я пропоную вам ПОЧУТИ те, про що я зараз буду говорити, тому що якщо ви мене ПОЧУЄТЕ, а потім прикинулася все почуте в життя, то досить швидко прийдете до фінансової незалежності (фінансової свободи).

За останні 10 років, я вивчив біографії сотень людей домоглися визнання і успіху в житті. Цілком можливо деякі не повірять в те, що я зараз скажу. Знаєте, що я знайшов спільної, що помітив? Всім їм було потрібно не більше 90-180 днів для того, щоб домогтися успіху.

Ви скажете це не можливо. Ми знаємо людей, яким потрібно більше часу? Ні. Часу на підготовку їм було потрібно більше, але для перемоги їм ніколи не було потрібно більше часу. З трьох, чотирьох, п’яти і навіть десяти років, які їм потрібні були для того щоб домогтися успіху, більшу частину часу вони підходили до ключового періоду в 3-6 місяців.

Ця істина відноситься до всього, це в людській природі, це факти, з фактами досить важко сперечатися. Але як підійти до цих 90-180 днях? Саме про це я і хочу поговорити з вами.

Наше тіло і наша підсвідомість, здебільшого передано нам у спадок. У момент народження ми представляємо з себе мозаїку, зібрану з звичок, думок і досвіду багатьох наших предків. Але так вже вийшло, велика частина наших предків були рабами.

Зауважте, ще 150 років тому, предки більшості з нас були кріпаками і кожен з них апріорі вніс деяку лепту в наше життя. Порівнюючи себе з ними нам здається, що ми вільні, але на жаль це не так. І мова не тільки про видимої форми рабства – робота, коли наше життя складається з ненависного будильника, переповненого транспорту, пробок, начальства і обридлої роботи.

Мова про інше. Мова про те, що нам важко побачити і не можливо помацати. У наших серцях, в наших головах досі переважає філософія рабства, рабства деструктивних звичок, рабство які не працюють думок. Наші старі звички і раніше є нашою в’язницею, наші старі звички сковують нас в рабство, ось чому людям так важко дійти до 90-180 днів, які змінюють їх життя.

Насправді прийти до фінансової незалежності (волі) не важко, складніше підійти до періоду в 90-180 днів і для цього нам потрібно змінити свої звички …

Найважче – це пройти стіну рабства, яка знаходиться в нас самих і треба навчитися проходити ці стіни, не потрібно недооцінювати силу старих звичок. Можливо ви знайомі зі старою англійською приказкою – «Пам’ять така ж довга як у слона».

Історія цієї приказки пов’язана з тим, що слона, знову народженого, в момент віддалення від матері прив’язували до дерева. Протягом декількох місяців молодий слон намагається вирватися і розірвати ланцюг. День за днем, спроба за спробою … Він поступово звикає до того стану, в яке він потрапив. Потім він припиняє свої спроби, упокорюється з існуючим розкладом справ …

Дорослих слонів ніхто і ніколи не приковує, з прив’язують тонким канатом до простого, маленькому кілочка і вони смиренно чекають приходу свого господаря.

Фінансова незалежність - що таке и як ее отріматі

Ось так і в нашому житті. Існує з десяток кілочків, на тонкій мотузочці, назва яким – наші думки і наші не працюють звички … Все починається з нашого сприйняття, потім це переходить в наші думки, в наші слова, в наші дії і в кінцевому підсумку – в наш спосіб життя.

І все ж, як подолати в собі ці стіни рабства, як підійти до ключових 90-180 днях, як швидко ми зможемо змінити себе і свої непрацюючі звички? Якщо ви зможете сконцентруватися на процесі, про який я зараз вам розповім, якщо ви зможете подолати себе і відсторонитися від звичайного способу життя, то вам знадобиться всього 40 днів.

40 днів для підготовки до великих звершень у своєму житті. 40 днів достатньо … Ви мене запитаєте – «Чому 40?». Я не знаю, але це число зустрічається всюди.

Наприклад протягом 40 днів Ісус готувався в пустелі до своїх діянь, вагітність протікає протягом 40 тижнів, спортсмени починають інтенсивний цикл підготовки за 5-6 тижнів до початку великих змагань.

Або, наприклад, Ной, на своєму ковчегу, 40 днів і ночей чекав поки переродиться світ.

Сам термін 40 днів на французькому звучить як «Карантин», період, коли людину віддаляють від навколишнього світу для того, щоб він міг переродитися, для того щоб він зміг змінити себе.

Цікавий факт! Людям, яким ампутують руки чи ноги, протягом 40 днів, відчувають фантомний біль, тобто вони продовжують відчувати, що у них є руки або ноги і лише на 41-42 день це відчуття у них зникає.

Але не так уже й важливо, чому цей період триває протягом 40 днів, важливо те, що нам необхідно ЗРОБИТИ протягом цих 40 днів для того щоб наблизити себе до цих 90-180 днях, за допомогою яких ми можемо змінити своє життя.

Отже! ПЕРШЕ !!! Що нам необхідно змінити, так це сприйняття. Я пропоную вам протягом найближчих 40 днів не читати газети і журнали, не дивитися новини, кримінальні або будь-які інші негативні тілі або радіо передачі.

І найголовніше, не спілкуватися з людьми, які крадуть у вас, необхідну для успіху енергію. Це ті люди, у яких на лобі написано – «Виправдання за пасивність». Ці люди кожен раз при спілкуванні з вами дістають пелену скарг, причин і виправдань, суть яких зводиться до наступного:

«Я не можу домогтися успіху, тому що у мене немає грошей, тому що у мене немає часу, досвіду або освіти, тому що у вас немає бізнесу, який би влаштовував би мене, продукту, який би мені підходив …» і т.д .

Фінансова незалежність - що таке і як її отримати

Все виглядає так. Люди, які оточують вас і виправдовують свою бездіяльність, приходять у ваш будинок, в ваш внутрішніх храм успіху. Відкривають двері. Ні! Вони відкривають її стусаном і вносять в ваш зал, пару відер з помиями.

Розливають на вашому улюбленому, білому килимі, ці два відра і починають втоптувати їх своїми ногами. Потім мило посміхаються, говорять «Спасибі», йдуть, і на останок ще й додають «До зустрічі» …

Як тільки вони дістають свій чорний список виправдань, вибачень, проблем та іншого сміття, говоріть їм – «Стоп, я сиджу на дієті хороших новин, залиште мене від необхідності, вислуховувати ваші виправдання».

Отже друзі, перше, що вам необхідно зробити в найближчі 40 днів, так це сісти на дієту хороших новин. Забудьте про газетах, забудьте про журналах, політиці, проблеми економіки і найголовніше, забудьте про людей, які висмоктують у вас позитивну енергію успіху.

Бенджамін Дізраелі британський політичний діяч минулого століття, чию біографію я колись досконально вивчив, одного разу сказав, – «Не читайте історію, вивчайте біографії». Я вже говорив, що вивчив біографії сотень людей, у важкі хвилини життя вони завжди допомагали мені і надихали мене.

Коли мені хотілося все кинути, я задавав собі всього лише одне питання, – «А що б на моєму місці зробив Том Монаган», коли мені хотілося плакати, я питав себе, – «Щоб зараз на моєму місці зробив Соичиро Хонда або Міхаель Шумахер» , коли я не знав що мені робити, я питав себе, – «що б на моєму місці зробив Уїнстон Черчілль, Білл Гейтс або Тед Тернер».

І знаєте? Це завжди допомагало мені. Історії їхнього успіху надихали мене, я рятуюся від бруду в своїй голові, просочуючи себе успіхом інших людей.

Отже! ДРУГЕ !!! Вивчайте біографії успішних людей. Протягом найближчих 40 днів візьміть за звичку, читати як мінімум по 30 хвилин в день. Вивчайте як мінімум по 1 біографії в тиждень, не робіть нерозумно, не обманюйте себе, прочитавши для звіту за тиждень 7 коротких біографій. Уважно вивчайте біографії кожен день.

Змінивши своє уявлення про себе ми в корені міняємо своє життя. Ви можете виконати величезну роботу, яка заслуговує поваги, але якщо ваші дії будуть побудовані на фундаменті що не працює філософії, то про фінансову незалежність (волі) нам говорити не доведеться …

Далі буде. Підпишіться на оновлення блогу.

Генріх Ердман

Як вам стаття шановні читачі? Хотілося б почути вашу думку в коментарях.

З повагою, Олександр Борисов

Фінансова незалежність - що таке и як ее отріматі

Фінансова незалежність що це таке і інвентаризація планів

Привіт, шановні читачі! Якщо ви зараз перебуваєте на цій сторінці нашого сайту, то вас явно цікавить тема: фінансова незалежність що це таке і з чого потрібно починати. Ну тоді давайте розбиратися разом і по порядку.

Фінансова незалежність що це таке

Коли ми починаємо порушувати питання грошей, перед нами завжди починає маячити 2 питання:

 1. Основний це де і як заробити?
 2. Як витратити?

Щоб пізнати фінансова незалежність що це таке, давайте почнемо з тесту.

 1. Візьміть папір і ручку, напишіть за 1 хв всі ваші цінності (найцінніше для вас є, сім’я, діти, коханий чоловік, робота, відносини, смачна їжа і т.д.). Коротше все, що для Вас на даний момент є цінним, в житті, напишіть. Наприклад, це може бути любов або одна цукерка в день.

Тобто те, що для Вас важливо, що Вам значимо в Вашому житті.

 1. Проведіть лінію, або краще переверніть листочок з іншого боку і напишіть, на що Ви приблизно протягом місяця витратили гроші. Тобто, наприклад, на їжу для сім’ї стільки-то, на проїзд стільки-то, щось купили для будинку. Саме Ви самі, не сімейні, не чоловік собі щось купив. А саме Ви – скільки витратили. Хоча сімейні теж можете вказати. Вказуйте просто зразкові суми, щоб було більш-менш зрозуміло.

Згадуйте, що ще може бути, подарунки, наприклад, комусь купували.

А тепер подивіться, що є Вашими цінностями та на що Ви реально витрачаєте гроші в своєму житті і в яких пропорціях. І скажіть, чи є відповідність або невідповідність.

Є цінності, на які взагалі не витрачали гроші останнім часом.

Потрібно дивитися на те, щоб ті цінності, які є для Вас насправді цінними, щоб Ваші гроші йшли саме на них. Або якщо у Вас є цінності, які Ви декларуєте. Наприклад, у чоловіків, вони можуть декларувати любов, відносини і при цьому не витрачати, на улюблену жінку ні копійки. І якщо так буває, то потрібно або переглянути цінності, або переглянути свої витрати.

У будь-якому випадку свої витрати треба враховувати.

Перше домашнє завдання

Щоб зрозуміти фінансова незалежність що це таке, почніть вести облік доходів і витрат у Вашому особистому гаманці. Якщо Ви користуєтеся електронними грошима або банківськими картками, то це теж потрібно враховувати.

Не важливо, на кого Ви витрачаєте, головне – враховувати скільки грошей прийшло в Ваш гаманець (гаманці) і скільки пішло. Наприклад, чоловік Вам дав 3000, або 100 руб, щоб Ви купили йому сигарети, і Ви купили сигарети для нього. Це обов’язково треба враховувати, тому що ці гроші прийшли до Вас в гаманець і пішли з нього, здача залишилася.

Як Ви будете вести не важливо: на листочок записувати або в Excel вести, або в спеціальних програмах домашньої бухгалтерії, для даної вправи – це не важливо. Для Вас найголовніше це саме фіксувати все до останньої копійки, щоб у Вас баланс ввечері сходився.

Друге домашнє завдання

Пропишіть джерела доходу приблизно за 3 останні місяці.

Що мається на увазі під джерелами доходу? Навіть якщо Ви не працюєте, гроші в Ваші руки все одно приходять. Чоловік дає, щось подарували (грошима), може щось продали (б / у коляску), допомога на дитину, є такі мами, які в пісочниці постійно гроші знаходять.

Якщо є підробітку, то їх теж враховуйте. Тобто подивіться всі-всі наявні у Вас джерела поповнення гаманця. Якщо приблизно за сумами зможете подивитися за останні 3 місяці, то напишіть за сумами, головне, щоб було в грошовому еквіваленті. Подарунки (речами) можна підрахувати, але не бажано.

Третє домашнє завдання

Пропишіть мінімум 10 нових джерел доходу.

Уявіть собі ідеальну ситуацію, коли діти не заважають, наприклад, прибудовані до садочка, або у бабусі; Ви здорові, повні сил і все можете. І ось в цій ідеальній ситуації, де б і як ви знайшли 10 нових можливих джерела доходу.

Чисто теоретично, як би Ви могли заробляти гроші? Мінімум 10. Якщо знайдете більше можливих варіантів – просто отлично !!!

Якщо Ви прописали можливі джерела доходу, звільніть для них місце, фізично і енергетично. Для цього Вам треба позбутися того, до чого Ви прив’язані.

По-перше, складіть список всіх справ, які Ви планували зробити в найближчі півроку. І особистих, і професійних, всіх-всіх. Справи будуть як великі, так і маленькі (від маски для обличчя до покупки квартири, від походу в магазин за милом до дзвінка Машка – подрузі раннього-раннього дитинства).

Справи можуть бути частими і періодичними, наприклад, манікюр, макіяж, прибирання в будинку, або досить рідкісними, наприклад, заплатити за квартиру.

Ще туди ж віднесіть такі справи, які Ви колись почали, але ніяк не можете закінчити. Наприклад, почали шити розвиваючий килимок, або іграшку, і не дошілі. І вона у Вас лежить, і Ви хочете її дошіть, але поки відкладаєте. Або хотіли підстригтися. Загалом, все, що Ви плануєте зробити, включіть в цей список.

Заведіть окрему зошит, і туди це все запишіть. Приділіть цього завдання кілька днів, тому що за один день це складно буде зробити, а так будете щось згадувати і дописувати.

Ну це ми закінчимо цю статтю. Тепер ви отримали уявлення фінансова незалежність що це таке і з чого потрібно починати. Не витрачайте гроші в повітря і не будьте марнотратними. Вдалих вам починань!

Якщо ви вже фінансово незалежні, поділіться своїм досвідом з нашими читачами.

 • Фінансова незалежність - що таке и як ее отріматіФінансова незалежність - що таке и як ее отріматі Ви це знали?

Що таке фінансова незалежність?

Щоб заробити на життя, треба працювати.
Але щоб розбагатіти, треба придумати щось інше.

Альфонс Карр

Фінансова незалежність - що таке и як ее отріматі

Фінансова незалежність (або фінансова свобода) – це той рівень, коли вам більше не треба працювати за гроші, ваші гроші тепер працюють на вас і у вашому розпорядженні стільки грошей, що вистачить, щоб здійснити всі ваші бажання.

Тепер ви вільні від грошей і можете присвятити себе більш цікавим речам, ніж, скажімо, сидіння в офісі «від дзвінка до дзвінка» з метою заробити собі на прожиток. Так як вийти на такий рівень непросто і за пару місяців стати багатим не вийде, то і шлях до мети буде нешвидким.

Дорога в тисячу миль починається з одного кроку

А починати цей шлях треба з усунення невігластва в області фінансів. Здається, якщо у нас в країні було б більше фінансово підкованих людей, то і не було б такої бідності та злиденності.

Людину, яка працюючи отримує багато грошей і може собі дозволити дорогі покупки, все ж не можна назвати фінансово вільним, оскільки його дохід безпосередньо залежить від зарплати, яку він отримує. Якщо він втратить джерела свого доходу, він перестане бути «багатим» людиною.

У фінансово незалежної людини є інші джерела доходів, завдяки яким він може жити так, як йому хочеться і не сковувати себе щоденним 8-мічасовим робочим днем.

Джерела доходів фінансово незалежної людини – це його власний бізнес і / або інвестиції. Він грамотно вкладає вільні кошти і отримує прибуток, а вільні кошти отримує від свого бізнесу.

Є навіть таке поняття рантьє – це людина, що живе за рахунок відсотків від свого стану.

Ви фінансово незалежні, якщо можете спокійно залишити свою роботу і при цьому ні в чому собі не відмовляти. Фінансова свобода вимірюється чисельно. Тобто для початку вам потрібно визначити ту суму, якої буде достатньо і для постійних витрат (харчування, одяг і т.п.) і для того, щоб придбати все, про що мрієте.

Наприклад, ви хочете мати на $ 10 000 в місяць. Для цього вам потрібно вкласти капітал розміром $ 1 200 000 під 10% річних (або $ 600. 000 під 20% річних).

Як бачите, велике значення має відсотки, під які вам вдасться вкласти капітал, а відсотки, в свою чергу, будуть залежати від вашого вміння інвестувати (що знову ж говорить на користь підвищення рівня фінансової освіти).

Що таке гроші? Гроші – це свобода. Свобода жити так, як ти хочеш.

Ви можете дізнатися більше про фінансову свободу на сайті moneypath.ru – Шляхи досягнення фінансової свободи. Фінансова грамотність жінок і дітей

Фінансова свобода і незалежність: як їх досягти?

Фінансова незалежність - що таке и як ее отріматі

Яким може бути економічний стан

грошова яма

Складний стан, яке полягає в перевищенні витрат над доходами. Людина повинна постійно просити в борг, щоб встигати покривати попередні заборгованості. Накопичити початковий капітал неможливо.

Є два варіанти дій, які допоможуть вибратися з цього положення:

 1. режим жорсткої економії (відсутність витрат на розваги, походи в кафе / ресторани і т. д.);
 2. пошук додаткових джерел доходу (різні підробітки, пошук другої роботи).

Основні завдання – покрити всі поточні заборгованості і перейти на другий рівень.

Нестабільний економічний стан

Доходи приблизно дорівнюють витратам, але іноді доводиться брати в борг. Людина не має заощаджень, в результаті чого раптова хвороба або втрата роботи може затягнути його в фінансову яму. Впевненість у завтрашньому дні відсутній, тому розслабитися не вийде.

Щоб перейти на наступний рівень, потрібно почати контролювати бюджет, збільшити доходи і створити грошові накопичення.

Можливо вам буде цікава стаття: «Фінансова самодисципліна».

стабільний стан

Доходи перевищують витрати, є невеликі заощадження. При виникненні кризових ситуацій людина здатна протриматися на плаву кілька місяців. На даному етапі необхідно задуматися над тим, як ще більше збільшити свій прибуток.

Фінансова незалежність

Доходи значно перевищують витрати, є пасивні джерела прибутку, є великі заощадження. Вони дозволять підтримувати забезпечений спосіб життя протягом довгого часу.

Різновиди фінансових потоків

 • Витратні кошти. До них відносяться щомісячна оплата комунальних послуг, продуктів харчування та інші необхідні витрати.
 • Накопичення – відкладені гроші, які ви збираєтеся витратити на якусь мету (придбання машини, літній відпочинок, покупка великої побутової техніки).
 • Резервні кошти формують фінансову подушку безпеки, яка дозволить протриматися в кризові часи.
 • Робочі засоби ви використовуєте для банківських вкладів, інвестицій, для роботи з фондовим ринком або нерухомістю. Саме робочий капітал здатний подарувати вам фінансову незалежність.

Як стати фінансово незалежною людиною: корисні поради

Рада 1. Змініть своє ставлення до грошей

Якщо для вас гроші є чимось «ганебним» і «брудним», то ви будете внутрішньо чинити опір багатства. Важливо вирішити внутрішній конфлікт, який заважає вам досягти фінансової свободи.

Читайте нашу статтю: «Фрази, які заважають розбагатіти».

Порада 2. Поставте перед собою чітку і надихаючу мету

Мета може бути будь-який – покупка автомобіля, про який ви давно мріяли, або переїзд в власний заміський будинок. Головне – щоб мета була мотивуючої. Також важливо знати, скільки саме вам потрібно заробити грошей для досягнення мети і в які терміни.

 1. Мета повинна бути зрозумілою і досяжною.
 2. Враховуйте поточний економічний стан і свої потенційні можливості в майбутньому.

Якщо ваших заробітків ледве вистачає для покриття обов’язкових щомісячних витрат, така мета, як придбання дорогого автомобіля через рік, може виявитися демотивує – ви в неї не будете вірити.

Порада 3. Контролюйте свої витрати

Відмовившись від безглуздої витрати грошей, можна впасти в іншу крайність, обмежуючи себе у всьому. Це неефективний варіант: рано чи пізно ви «зірветеся» і витратите насилу накопичені гроші даремно.

Для контролю свого бюджету розроблено безліч програм і додатків. Домашня бухгалтерія онлайн представлена ​​такими сервісами, як Cubux, EasyFinance, HomeMoney, Дребеденьгі.

Вони дозволяють планувати свій бюджет, користуватися калькуляторами, прогнозувати фінансові операції, вносити витрати.

Одні сервіси платні або пропонують безкоштовно тільки обмежені версії, за користування іншими плата не стягується.

Ведення домашнього бюджету дозволить зрозуміти, на які непотрібні витрати щомісяця витікають гроші, щоб використовувати їх більш раціонально в подальшому.

Рада 4. Не користуйтеся кредитними грошима

Постарайтеся перестати користуватися кредитками. Вони призводять до формування у людини залежно: у нього все частіше виникає бажання витратити гроші, які йому не належать. Раптова кризова ситуація здатна увігнати його в складне становище, коли йому доведеться виплачувати не тільки витрачені кошти, але і відсотки.

Рада 5. Сформуйте додаткове джерело доходів

 • Деяким людям вдається поєднувати основну роботу з підробітком – наприклад, фрілансом вечорами. Можна брати на 2-3 години замовлення за фахом, яка відповідає вашим навичкам і вмінням (переклади, програмування, репетиторство, ілюстрації і т. Д.).
 • При наявності вільної нерухомості можна здати її в оренду (або здавати порожні кімнати в тій квартирі, де ви живете).
 • Ще один варіант – розпродати непотрібні речі, а отримані кошти вкласти в банк під відсотки. Це дозволить отримати пасивний дохід, нехай і невеликий.

Рада 6. Почніть збирати гроші

Заощадження допоможуть вам зберегти колишній рівень життя, не оформляючи кредити і не влізаючи у борги, якщо ви потрапите в непередбачену ситуацію. Візьміть собі за звичку відкладати з кожного одержуваного доходу 5-10% і не витрачайте накопичені гроші, поки в цьому дійсно не наступить необхідність.

Рада 7. Придумайте ідею для бізнесу

Фінансова свобода немислима без власного бізнесу. Проаналізуйте поточний ринок і знайдіть ніші, які вам цікаві і де поки що немає жорсткої конкуренції. Складіть переконливий бізнес-план і презентуйте його потенційним інвесторам або скористайтеся власними накопиченнями, щоб запустити власну справу.

Рада 8. Мотивуйте себе на успіх

Регулярно вивчайте історії людей, які «зробили себе самі». Є величезна кількість успішних підприємців, що починали з нуля. В наявності у них були тільки оригінальна бізнес-ідея, неймовірне завзятість, терпіння і працьовитість. Заводите знайомства з успішними людьми, які будуть заряджати вас бажанням домогтися такого ж рівня життя.

Рада 9. Вивчайте додаткову літературу

Регулярно поповнюйте свої знання, що стосуються фінансів, доходів, грошової самодисципліни, успіху. Є чимало авторів, книги яких допомагають людям поліпшити свій поточний рівень життя.

 1. Бодо Шефер – німецький бізнесмен і фінансовий тренер, випустив кілька книг про те, як стати успішним і домогтися матеріальної забезпеченості. До найбільш популярних відносяться «Закони переможців», «Шлях до фінансової незалежності», «Шлях до фінансової свободи».
 2. До одного з найбільш відомих творів на цю тему відноситься «Багатий тато, бідний тато» від Роберта Кіосакі, американського інвестора і бізнесмена. Багато прочитали книгу люди стверджують, що вона повністю замінила їх світогляд, незважаючи на те, що в ній розглядаються тільки ази поводження з грошовими коштами.
 3. Корисно ознайомитися з книгою «Думай і багатій» Наполеона Хілла. У ній розглядаються історії успішних мільйонерів. Книга виправляє неправильні думки по відношенню до грошей, дозволяючи людям подолати бідність.

Рекомендуємо нашу статтю: «Топ 8 книг для інвестора».

висновок

Щоб домогтися фінансової незалежності, буде потрібно визначити, в якому економічному стані ви перебуваєте, і робити всі можливі кроки для того, щоб забратися на щабель вище. Є чимало способів збільшити дохід і накопичити гроші, однак одним з найважливіших пунктів є зміна мислення щодо грошей.

Дивіться також статтю: «Правило 1%: чому одиниці отримують все, а більшість нічого».

Як домогтися фінансової незалежності? Кілька порад від Бодо Шефера

Бути багатим – право, дане вам від народження. (Бодо Шефер)

Ви знаєте, хто такий Бодо Шефер? Якщо немає, то давайте я вам трохи розповім про нього.

Бодо Шефер допоміг тисячам, десяткам тисяч людей змінити своє життя в сторону багатства, успіху і процвітання. Це бізнес-тренер, бізнесмен, письменник, автор книги-бестселера «Шлях до фінансової незалежності», яка вплинула на життя дуже багатьох людей.

Бодо Шефер ні дивом, його сім’я представляла середній прошарок суспільства. Його батько, адвокат, потрапивши одного разу в лікарню, продовжував давати консультації людям, які приходили до нього за порадою. Юному Бодо не раз доводилося чути, перебуваючи в лікарні у батька, як всі ці люди скаржилися, які вони бідні і нещасні.

З цього моменту молодий Бодо Шефер пообіцяв собі, що до 30-ти років стане мільйонером! Багато ще перешкод і труднощів довелося подолати на своєму шляху цього хлопця, перш ніж його мрія здійснилася.

Але, перш за все, це лише ще один доказ того, що, які б цілі ми перед собою не ставили, якщо в них пристрасно вірити і невблаганно до них прагнути, то вони обов’язково здійсняться.

Отже, Бодо Шефер домігся своєї мрії – став фінансово вільним.

А ви б хотіли того ж? Мені здається, кожна людина цього бажає.

Але для початку давайте розберемося, що ж таке фінансова незалежність?

Фінансова незалежність – це такий стан життя, при якому ви можете собі дозволити жити, не обтяжуючи себе роботою за гроші. Іншими словами, у вас є достатня кількість грошей, на які ви можете безбідно існувати, насолоджуючись життям.

«Мільйонером може стати кожен». (Бодо Шефер)

І це не просто слова. Я глибоко переконаний в їх могутність і велич. Сумніваєтеся?Тоді вислухайте кілька порад від самого Бодо Шефера, завдяки яким він досяг своєї мети.

«Багаті» поради від Бодо Шефера:

Порада перша. Знайдіть собі тренера успіху.

«Кожному з нас потрібна людина, яка здатна взяти нас за руку і повести вперед, постійно і активно допомагаючи нам. У всіх багатих людей були свої тренери ». (Бодо Шефер)

Якщо ви хочете швидкого успіху, то як можна швидше знайдіть собі вчителя. Більш успішний наставник візьме вас за руку і проведе через всі складні місця, на яких ви можете спіткнутися на шляху до успіху.

Але одне тільки це не гарантує, що ви все ж досягнете успіху. Перш за все, це повинна бути особисто ваша мрія і мета, а не чиясь чужа. Ви повинні чітко уявляти собі свою мрію, розуміти, для чого ви цього хочете.

Порада друга. Економте гроші.

Цьому явищу багато людей не приділяють належної уваги. Економія грошей – це одне з найважливіших якостей багатих і успішних людей. Економлячи, набувають великі статки! Пам’ятайте про це. Багатий не той, хто багато витрачає, а той, хто вміло економить.

Маленька звичка постійно економити може послужити вам непоганим фінансовим тренажером на шляху до великого стану.

Порада третя. Якщо ви все ще бідні, то розробіть

план фінансової незалежності

і неухильно дотримуйтесь його.

Перший ступінь. План фінансової захищеності.

 • Якщо ви не маєте 6 місячних зарплат на своєму рахунку, то ви не маєте право існувати на цій Землі (може бути, трохи і зверхнє висловлювання, але в ньому полягає те, що повинно бути у кожного поважаючого себе людину).
 • Ви просто зобов’язані мати фінансовий запас грошей на найближчі 6 місяців. Припустимо, ви отримуєте 500 $ в місяць, то формула фінансової захищеності буде виглядати так:
 • 500 $ x 6 = 3 000 $
 • А це означає, що якщо у вас немає 3 000 $, то ви просто не можете витрачати, поки їх не заробите.

Другий ступінь. План фінансової безпеки.

Тепер свою місячну зарплату (у нас це 500 $) помножте на 150. Це буде ваша «гуска», з якою ви зможете отримувати відсотки.

500 $ x 150 = 75 000 $

Якщо покласти 75 000 $ в банк під 8% річних, то вийде 6 000 $ в рік = 500 $ в місяць.

Коли ви втілити в життя план фінансової безпеки, це буде означати, що ви вже можете теоретично не працювати. Вам буде давати ті ж самі 500 $ в місяць ваша «гуска» (75 000 $, покладені в банк під 8% річних).

Якщо є бажання, ви можете працювати, але ви не повинні будете цього робити в обов’язковому порядку, так як будете отримувати щомісяця суму, аналогічну сумі вашої заробітної плати на місяць.

Третій ступінь. План фінансової свободи!

 1. Це те, до чого повинні прагнути всі без винятку люди.
 2. Подумайте, записавши на листку паперу, скільки грошей в місяць вам потрібно, щоб бути щасливим (ою)?
 3. Для мене, наприклад, це сума в 20 000 $. Тепер чинимо за звичним для нас планом:
 4. 20 000 $ x 150 = 3 000 000 $
 5. 3 000 000 $ потрібно вам для того, щоб стати фінансово вільними!

Ось тепер ви можете по праву вважати, що життя вдалося. Тепер ви можете виступати і говорити: «Я багатий (а)!»

Але не потрібно робити це занадто зарозуміло. Просто насолоджуйтеся життям в своє задоволення, ви цього заслужили.

Рада четвертий. Створюйте множинні джерела доходів.

Завжди прагніть до того, щоб мати безліч «струмочків» доходу. Якщо навіть деякі засохнуть, то інші будуть справно приносити вам дохід.

Ось лише кілька ідей, звідки можна отримати ці самі «струмочки»: інвестування, здавання нерухомості в оренду, патент на що-небудь (винахід, пісня, авторське право і т. Д.), Продаж власної книги, дохід від бізнесу і т. д.

Я не сумніваюся, що, дотримуючись всіх цих порад, можна в найкоротші терміни стати фінансово вільним …

Чого вам і бажаю! І пам’ятайте: «Якщо ви робите те, що роблять все, то у вас і буде тільки те, що є у всіх». (Бодо Шефер)

Оголосіть свій власний день фінансової незалежності

4-е липня в США має нагадати всім, що незалежність – це те, за що потрібно боротися. Незалежність означає здатність приймати власні рішення і жити так, як ви вважаєте за краще жити. Коли справа доходить до особистої фінансової незалежності, багато хто вважає, що це всього лише мрія. Ось як оголосити свій особистий день фінансової незалежності.

Що означає «незалежний»?

Абсолютного визначення особистої фінансової незалежності немає.

Найпоширеніший сенс цього терміна полягає в тому, що у кого-то достатньо коштів, щоб жити так, як він хоче все життя, без необхідності працювати.

Що щодо людей, які володіють бізнесом і не беруть участь в повсякденній діяльності, але все ж приймають важливі рішення? На це питання відповідь дан буде по ходу статті.

Ось інше визначення: Особиста фінансова незалежність має означати здатність жити більш-менш, як хочеться, в розумних межах.

Можливо, це не означає, що абсолютна свобода ніколи більше не працювати, але це може означати здатність відмовитися від поганої роботи, повернутися в інститут, або почати новий бізнес без серйозних жертв.

Аналогічним чином, особиста фінансова незалежність має означати здатність справлятися з життєвими злетами і падіннями без необхідності згладжувати, жертвувати або взяття в борги.

Союзники особистої фінансової незалежності

Важко боротися за незалежність без союзників. У фінансовому відношенні це означає активи, які працюють на своїх власників і заробляють готівку.

Ощадний рахунок або сертифікат про депозит дійсно базовий приклад (особливо з сьогоднішніми мікроскопічними процентними ставками), але портфель дивідендних акцій або портфель облігацій (або фонди облігацій) можуть служити цій ролі.

Де ще інвестори можуть шукати прибутку, які можуть допомогти їм побудувати особисту фінансову незалежність? Нерухомість в оренду може генерувати вражаючі грошові потоки – не тільки окупати себе, але і генерувати готівку як прибуток.

Письменники, музиканти і винахідники можуть також розглядати роялті як довгострокові (якщо не на все життя) джерела доходу, які вимагають трохи додаткових зусиль.

І останнє, і не в останню чергу, право власності на бізнес, безумовно, може генерувати значну суму готівки, навіть якщо власник так само особистої участі в повсякденному управлінні.

Наприклад, скажімо, що інвестиції в оренду в розмірі 8 або 9 $ можуть принести дохід в розмірі 1 $.

Навіть з огляду на витрати, неважко отримати середню або високу однозначну прибутковість – це означає, що один мільйон доларів, вкладених в нерухомість потенційно може принести дохід в розмірі 125 000 $ або 111 0000 $.

Аналогічним чином, 1 млн. Дол. США, вкладений в фонд корпоративних облігацій, може генерувати більше 50 000 дол. США на рік в доналогових доходи.

Боротьба за незалежність

Якщо ви читаєте це в свої 20 чи 30 років, планування того, як поводитися з капіталом в 1 мільйон доларів, може здатися смішним, але це можливо.

Для початку важливо ретельний спрогнозувати бюджет. Щоб максимально використовувати кожну копійку, важливо знати, куди йде кожна копійка. Неможливо виключити витоку, не знайшовши їх в першу чергу.

Існує багато порад щодо складання бюджету, але трьома найбільш важливими елементами є: (1) створення надзвичайного фонду, (2) надання деяких вагомих постійних витрат (їжа, плата за житло, транспорт) і (3) економія невід’ємного витрати.

Після того, як бюджет буде встановлено, пріоритет може привести до скорочення витрат і максимальної економії коштів. Майже кожен витрачає більше, ніж потрібно, і невелике ретельний розгляд зазвичай може викликати скорочення витрат.

Економія 50 доларів в місяць не зробить нікого мільйонером, але кожен додатковий долар розумно інвестується, може перетворити вартість цих додаткових 50 доларів в рази. Необхідно використовувати безперечну силу складних відсотків.

Інвестувати, просвіщати і приймати розумні ризики

Особиста фінансова незалежність практично неможлива без ризику.

Ключовим моментом тут є «розумний» ризик – інвестування 100 000 доларів в ризиковану біотехнологію в надії отримати 10 кратну прибуток – це не розумний ризик, це азартні ігри.

Але робити багато досліджень і витрачати 100 000 доларів на орендовану нерухомість в привабливому районі, почати бізнес, заснований на ринкових навичках і реальному бажанні зробити щось відмінне від конкурентів не так ризиковано.

Ніхто не народжується, знаючи що-небудь про фондовий ринок або орендованої нерухомості, і у більшості людей немає батька або наставника, щоб вчитися в молодому віці.

Замість цього більшість людей вчаться, досліджуючи, читаючи і експериментуючи з різними стратегіями, щоб побачити, що працює.

Цей процес ніколи не закінчується – завжди потрібно вчитися не тільки інвестування, а й конкретним інвестицій.

Аналогічним чином, особиста фінансова незалежність вимагає постійної прихильності безперервним інвестиціям. Це не просто процес заощадження грошей, вкладення цих грошей.

Натомість ті, хто буде фінансово незалежним, повинні бути в пошуку нових можливостей і нових способів максимально використовувати свій насилу зароблений капітал.

Зрештою, ціна свободи – це вічна пильність.

Висновки фінансова незалежність

Незалежність не відбувається просто тому, що люди вимагають її або вирішують, що вони цього хочуть. Важливо зробити цей перший крок і зробити заяву про те, що ви хочете, чому ви хочете її і що ви готові зробити, щоб її отримати.

Вирішіть, що означає особиста фінансова незалежність.

Після того, як це рішення будуть прийнято, придумайте чіткий план, який описує, що вам потрібно, що ви хочете, що у вас є сьогодні і що ви можете зробити, щоб перейти до незалежності (це включає бюджетування, скорочення витрат і інвестиційні плани) .

Нарешті, не в останню чергу, дотримуйтеся цього плану і тримайте мета в поле зору. Особиста фінансова незалежність непроста, але не для тих, хто готовий проявити винахідливість і інвестувати роки важкої роботи в цей процес.