Фондовий ринок – що це, учасники, як почати торгівлю і заробити

0
154

Торгівля на фондовому ринку є одним з видів отримання доходу в інтернеті. Навколо такого заробітку ходить велика кількість історій, багато з яких стосуються того аспекту, що біржова торгівля – це обман. Спростуванням цього може служити історія з життя пенсіонерки з Німеччини на ім’я Інгеборга Моц. Жінка, торгуючи на біржі, змогла заробити мільйон у віці 75 років.

Фондовий ринок - то багато, учасники, як почату торгівлю и заробіті

Три категорії новачків на ринку

Всіх людей, які звернули свою увагу на фондовий ринок, можна розділити на три групи. До першої відносяться торговці, які розглядають ринок як азартну середу.

Вони вважають, що робота на ньому не вимагає зусиль, але в той же час не зможе принести великий обсяг прибутку.

Найчастіше свій погляд у бік ринку цінних паперів вони звернули через оповідань брокерів, які бажають отримати нових клієнтів.

До другої категорії відносяться люди, що володіють знаннями про фінанси, інвестиції та фондових ринках. Їх рішення спробувати свої сили в торгівлі було обдуманим та виваженим. Такі люди часто втрачають певний відсоток свого початкового капіталу через погане навчання торгівлі на фондовому ринку.

Третя група – це люди, які серйозно ставляться до процесу заробітку грошей. Вони детально вивчили даний вид роботи, перш ніж зробити свій перший внесок. Велика частина таких людей так і залишається потенційними продавцями, оскільки в процесі попереднього аналізу ринку їх лякають можливі ризики торгівлі, тому вони приймають рішення залишитися поза фондового ринку.

Плюси торгівлі в інтернеті

Онлайн-трейдинг має низку переваг. Найголовнішим з них є можливість отримання стабільного доходу. Також ці надходження можуть бути офіційно оформлені. Як і всі види роботи в інтернеті, торгівля на фондовому ринку не вимагає ніяких надзусиль. Трейдер може заробляти, сидячи у себе в квартирі.

Ще одна перевага – мобільність. Торговець може швидко продати свої цінні папери, якщо вони починають падати в ціні. Це робиться для того, щоб залишити збитки на мінімальному рівні.

Фондовий ринок - то багато, учасники, як почату торгівлю и заробіті

Портфель акцій формується на розсуд трейдера. Від емітентів можна негайно позбутися до того, як вони починають приносити істотні збитки.

Скальпинг

Скальпинг – одна з найвідоміших і популярних стратегій торгівлі на фондовому ринку. Вона відноситься до категорії спекулятивних і застосовується на коротких таймфреймах.

Суть стратегії полягає в тому, щоб закривати операцію в той момент, як тільки вона починає приносити прибуток. В кінці минулого століття тривалість операції становила кілька хвилин.

У наш час же для того, щоб закрити її, трейдеру треба пару часток секунди.

Для застосування цієї стратегії необхідно виконання наступних умов:

 • високоліквідні інструменти;
 • маленький спред;
 • невисока волатильність;
 • низька комісія.

Кожна угода приносить не більше 20 пунктів прибутку. Значний дохід забезпечується за рахунок відкриття великої кількості транзакцій. Дуже важливо дізнатися про комісіях біржі і брокера, перш ніж використовувати скальпинг-стратегію торгівлі на фондовому ринку. Треба, щоб рівень прибутку перевищував суму зборів.

Існує три методи скальпинга: імпульсний, класичний і гібридний. Перший вид передбачає перманентну оцінку ринків і фінансових інструментів.

За умови торгівлі на російському фондовому ринку трейдер повинен стежити за рухом американських і європейських ф’ючерсів, а також долара США і нафти.

Другий метод полягає в тому, щоб визначити різницю між попитом і пропозицією, яка здатна стати причиною руху котирувань. Третій вид скальпинга передбачає поєднання двох попередніх методів.

Свінг-трейдинг

Основний принцип цієї стратегії полягає в торгівлі акціями в сторону довгострокової тенденції. Однак починати торгувати необхідно виключно в тому випадку, коли пройшов ряд угод в протилежну тенденцію.

Фондовий ринок - то багато, учасники, як почату торгівлю и заробіті

Одним з найбільш надійних варіантів відкрити позицію є відкриття на висхідному тренді після хвилі продажів. Після того як на низхідному тренді відбувається ряд покупок, необхідно відкривати коротку позицію.

Дей-трейдинг

Це ще один вид спекулятивних стратегій торгівлі на фондовому ринку. Свою назву вона отримала через те, що всі угоди повинні бути здійснені протягом одного дня без перенесення операцій на наступну сесію. Застосовуючи дей-трейдинг, торговець може тримати у себе фінансові інструменти на період від кількох хвилин до кількох годин.

Для угод, які проводяться всередині дня, характерним є технічний аналіз. Також учасники ринку можуть застосовувати маржинальний торгівлю для того, щоб збільшити обсяг одержуваного доходу. Однак разом з ростом прибутковості збільшується і ризик.

інвестори

Це учасники фондового ринку, які віддають перевагу утриманню у себе фінансових інструментів (на відміну від спекулянтів). Вони не беруть до уваги коливання, які можуть виникати, тому що вважають, що з часом їх терпіння зможе окупитися.

Всіх вкладників можна розділити на три типи: довгострокові, короткострокові і середньострокові інвестори. Перші вкладають свої кошти в акції перспективних компаній на термін від дванадцяти місяців. Вони використовують фундаментальний аналіз і беруть до уваги економічну і політичну ситуації в державі.

Фондовий ринок - то багато, учасники, як почату торгівлю и заробіті

Короткострокові інвестори утримують фінансові інструменти у себе на протязі кількох тижнів. Для того щоб проаналізувати графік, вони застосовують денні і годинні тимчасові інтервали. Середньострокові інвестори можуть тримати акції протягом дванадцяти місяців. Вони працюють на денних і тижневих таймфреймах і використовують як фундаментальний, так і технічний аналіз.

Як почати торгувати

В першу чергу необхідно визначитися з мінімальною сумою грошових коштів для торгівлі. Не слід відразу вносити великий обсяг грошей, так як сумний досвід багатьох торговців свідчить про те, що перші кроки на фондовому ринку найчастіше приносять збитки.

Потім слід пройти навчання основним поняттям і принципам ведення торгівлі на фондовому ринку. Для початківців трейдерів існує велика кількість спеціальних підручників, в яких розписані основні аспекти роботи з ринком. Перш ніж приступити до торгівлі, потрібно ознайомитися з такими двома поняттями, як фундаментальний і технічний аналіз.

Перший займається вивченням справжніх чинників політичного, економічного і психологічного характеру, які здатні вплинути на котирування фінансових інструментів. Що стосується технічного аналізу, він вивчає рух котирувань за допомогою побудови графіків. Його метою є прогнозування змін котирувань за допомогою математичних прийомів.

Наступний крок полягає у виборі брокера для торгівлі на фондовому ринку, так як без його допомоги отримати доступ до здійснення операцій дуже складно.

Саме тому всі бажаючі отримати прибуток, торгуючи на біржі, вдаються до послуг посередників, якими можуть виступати не тільки брокерські компанії, але також і комерційні банки.

Головні моменти, які слід враховувати при виборі посередника, це надійність і розмір комісій, необхідних до сплати при здійсненні операцій, виведення коштів і обслуговування рахунку.

Далі, треба встановити термінал. Існує велика кількостей платформ для торгівлі на фондовому ринку. На сайті посередника необхідно завантажити спеціальний додаток, яке надасть доступ до ринку.

Перед тим як почати торгувати, можна пройти навчання, використовуючи демо-рахунок.

Він дозволяє повністю освоїти роботу терміналу і створити власну стратегію, яку можна застосовувати при торгівлі з використанням реальних грошових коштів.

Фондовий ринок - то багато, учасники, як почату торгівлю и заробіті

вибір платформи

Це один з найважливіших етапів на початку роботи на фондових ринках. Аналогічна угода може приносити різний прибуток трейдеру на різних платформах. Існує чотири основних критерії для вибору брокера:

 • зручність;
 • функціональність;
 • наявність доступу до біржі;
 • розмір комісій і зборів.

Ці характеристики є основними, але не єдиними. Кожен трейдер має свій власний список вимог до платформи, які він виробив за свою кар’єру торговця.

Кращою платформою за версіями багатьох спеціалізованих видань є «Скрін маркет системз». Вона надає великий набір функцій, забезпечуючи якісну і зручну роботу.

Правила

Професійними трейдерами були розроблені кілька правил торгівлі на фондовому ринку, яких необхідно дотримуватися не тільки для того, щоб отримувати прибуток, але і з метою мінімізації збитків.

Фондовий ринок - то багато, учасники, як почату торгівлю и заробіті

Перше правило полягає в тому, щоб не йти ва-банк. Трейдер не повинен ризикувати всім своїм капіталом. Торгівля акціями на фондовому ринку вимагає від інвестора правильного підходу і зважених рішень.

Не рекомендується торгувати ні на позичені гроші, ні на ті кошти, втрата яких доставить трейдеру великі проблеми. Котирування можуть рухатися різко то вниз, то вгору. Це часто стає причиною втрати капіталу.

Особливо серед новачків на ринку.

Друге правило – урізання збитків. Кожен торговець повинен контролювати свою жадібність. Вона з’являється в тих випадках, коли угода починає приносити прибуток. Найголовніша помилка трейдера полягає в тому, що він завершує операцію раніше, ніж вона зможе заробити максимальний дохід.

Останнє правило полягає в розподілі ризиків. Не слід вкладати всі кошти в один інструмент в гонитві за надприбутками. Для того щоб зменшити ризик втратити капітал, формувати портфель потрібно за допомогою різних цінних паперів.

Чого не треба робити

Кожну хвилину на ринку з’являється безліч нових варіантів заробити. Важливо пам’ятати, що всіх грошей отримати не можна. Тому краще сконцентруватися на одній великій угоді, ніж розпорошуватися на безліч операцій, які скоріше стануть причиною втрати грошей, ніж їх примноження.

Фондовий ринок - то багато, учасники, як почату торгівлю и заробіті

Також не слід купувати фінансові інструменти, вартість яких падає, в надії, що вони стануть дорожче. Така стратегія дає позитивний результат дуже рідко. У довгостроковій перспективі це стане причиною великих збитків.

Фондовий ринок або Forex

Торгівля на фондовому ринку набагато складніше, ніж робота на Forex. Різниця між ними полягає в тому, що в першому випадку торгівля ведеться з акціями та іншими цінними паперами, а в випадку з Forex фінансовими інструментами виступають валютні пари.

Мінусом фондового ринку є невелике валютне плече. Це означає, що у трейдерів з маленькими депозитами менше шансів провести успішну торгівлю. «Форекс» є волатильним ринком, де за короткий період часу можна заробити більше, ніж на фондовому, який орієнтований на довгострокові інвестиції.

Як почати торгувати на біржі – докладна інструкція

Сучасні торговельні біржі – важлива ланка ринкової економіки. Ці юридичні особи виконують роль посередників і регуляторів, забезпечуючи стабільну роботу різних фінансових інструментів.

Основним завданнями бірж є організація і упорядкування різних ринків (акції, валют, товари, цінні папери, метали та ін.) Для максимального спрощення торговельних процесів, а також вирівнювання балансу пропозиції і попиту. Крім того, біржа здійснює контроль над благонадійністю учасників, захищаючи як продавців, так і покупців від ризику наразитися на шахраїв.

Фондовий ринок - то багато, учасники, як почату торгівлю и заробіті

Дана схема наочно демонструє основний принцип роботи бірж.

З чого почати вивчення торгівлі на біржі – вибір поля діяльності

 • Фондові біржі. Основний напрямок їх роботи – операції з цінними паперами. Серед них найпопулярнішими є акції та облігації.
 • Валютні біржі. На цих біржах відбувається купівля і продаж національних валют. Основна мета – перерозподіл грошових потоків між різними галузями економіки та підтримку реального ринкового курсу валют.
 • Товарні біржі. Являють собою подобу міжнародного оптового ринку товарів, що працює за принципами вільної конкуренції. Тут продається все – від сировини для важкої промисловості до харчових продуктів. Товарні біржі бувають як загальними, так і вузькоспеціалізованими.
 • Ринок похідних фінансових інструментів. Його основна діяльність – робота з ф’ючерсами, опціонами тощо.

Незважаючи на поширену оману про те, що купувати акції це складно, це найпростіше що може бути на біржі, і для новачка це набагато легше валютного ринку Форекс.

Терміновий ринок (контракти з терміном виконання – опціони, ф’ючерси) вважається найскладнішим інструментом на ринку. В основному саме тут йде активна торгівля ф’ючерсів на сировинні товари, а також акції та валюти. Але в це відділення біржі зажадає більш високих сум для започаткування та більше знань, в іншому випадку вас будуть переслідувати величезні ризики втрат.

Як почати торгувати на біржі – огляд основних майданчиків

В даний час в світі діють десятки великих бірж, які працюють в самих різних напрямках. Однак, недосвідченому інвестору, який лише починає осягати ази, є сенс зосередитися тільки на найбільших з них.

NYSE

Найбільша біржова площадка в світі і одночасно символ фінансової могутності США. Торгувати на Нью-Йоркській фондовій біржі вигідно, тому вона вабить ділків з усього світу.

В даний час в торгах на біржі бере участь близько 2800 компаній і в основній масі це «блакитні фішки».

NYSE ревно ставиться до своєї репутації, тому до торгівлі тут допускаються тільки надійні і сильні акції.

NASDAQ

Теж відноситься до числа найбільш привабливих у всьому світі бірж. Спеціалізується переважно на торгівлі акціями Hi-Tech підприємств. Як потрапити сюди? Для цього необхідно відшукати локального брокера з виходом на NASDAQ.

Російська фондова біржа

Звичайно, гарантії порядності учасників тут може і не такі високі, як на тій же NYSE, зате розгулятися точно є де. На Московській біржі здійснюються операції з паями біржових фондів, опціонами, ф’ючерсами, валютою, цінними паперами, дорогоцінними металами та іншими фінансовими інструментами.

Лондонська біржа

Почати торгувати на Лондонській біржі – хороша ідея для інвестора, який вже дещо розуміє в цій кухні і володіє фінансами для вигідного вкладення.

Популярність біржі серед професійних трейдерів обумовлена ​​її особливої ​​законодавчої захищеністю. Сюди потрапляють лише найнадійніші компанії, які надали регулятору вагомі докази своєї спроможності.

Тому купувати на лондонській біржі акції для довгострокового утримання буде дуже непоганим рішенням.

Кращі брокери для інвестицій в акції

Фондовий ринок - то багато, учасники, як почату торгівлю и заробіті

Брокер FinmaxFX пропонує величезну кількість акцій. Більшість брокерів прагне дати доступ тільки до найпопулярніших NYSE або NASDAQ, але у FinmaxFX є величезна кількість європейських і азіатських акцій, велика кількість індексів, і звичайно, цінні папери з американських бірж, включаючи і вітчизняні компанії. Брокер надає професійну торгову платформу і кращі умови.

Фондовий ринок - то багато, учасники, як почату торгівлю и заробіті

Регулюється FSA і в Росії ЦРОФР. Мінімальний депозит $ 100.

Офіційний сайт: FinmaxFX

Платформа Libertex належить брокеру, який працює більше 20 років. Сама платформа знаходиться під контролем європейських регуляторів CySEC і MiFID. Тут ви знайдете величезну кількість акцій, фондових індексів, ETF фондів і не тільки.

Брокер пропонує величезну базу активів, академію (програми навчання), постійно проводить вебінари, надає аналітику і має дуже зручну торговельну платформу, до якої підключено велику кількість індикаторів. У самій платформі є блок з останніми новинами і прогнозами російською мовою. Мінімальний депозит $ 200.

Офіційний сайт: Libertex

Фондовий ринок - то багато, учасники, як почату торгівлю и заробітіФондовий ринок - то багато, учасники, як почату торгівлю и заробіті

Брокер eToro пропонує величезну кількість акцій і ETF на американських, європейських і азіатських ринках.Більш ніж 12 річний досвід роботи, регуляція CySEC, інвестиційні фонди на ринку акцій, готові портфелі та інші інвестиційні можливості. Професійний брокер для покупки і заробітку на цінні папери. Мінімальний депозит $ 500 .

Офіційний сайт : eToro

З якої суми починати торгувати на біржі

Фондовий ринок - що це, учасники, як почати торгівлю і заробити

«Необов’язково починати з великих вкладів. Робіть маленькі кроки протягом життя і вони приведуть вас до успіху. Починайте вкладати хоч з $ 10 в місяць, а через рік ви зможете інвестувати вже $ 50 в місяць. Це буде набагато ефективніше, ніж чекати роки, поки збереться велика сума готівки! »

Таку пораду дає інвесторам Андреа Травілліані – фінансовий експерт, який спеціалізується на засадах управління капіталом і мікроінвестірованію.

За її словами, неважливо, з чого почати торгівлю на фондовій біржі, головне – бути наполегливим і послідовним.

А враховуючи, що всі методи, які обнародувано цієї цілеспрямованої жінкою, були перевірені нею особисто під час перетворення з скромного бухгалтера в успішну бізнес-вумен, не довіряти їм немає ніяких причин.

Якщо вам здається що $ 50 це нереально мало, то для прикладу, акції Газпрому стоять в межах 2-х доларів, акції Coca-Cola в межах $ 45, крім таких відомих компаній є ще тисячі менше дорогих акцій також відомих світу компаній.

Робочі поради від професіоналів

Для більшості людей торгівля на біржах може здатися заплутаним і складним справою. Але не все так страшно, як здається на перший погляд. Великодосвідчені «гуру» фінансового рику охоче діляться з новачками своїм досвідом і якщо приймати їх поради не як чергову прописну істину, а як цінну пораду – це дійсно спрацює.

Завжди потрібно знати, у що вкладаєш . Цієї стратегії все життя дотримувався знаменитий інвестор Пітер Лінч і, швидше за все, саме вона допомогла сколотити йому мільярди доларів. Якщо не розбираєшся сам, не варто сліпо довіряти найнятим помічникам – їх некомпетентність теж може обійтися дуже дорого.

Диверсифікація коштів – завжди вдала ідея.

Цьому золотому правилу неухильно дотримувався ще один корифей біржових торгів Майкл Стейнхардт. Маючи на кишені 10 тис. Доларів, він успішно розділив їх на 100 вкладів по 100 $ і вклав їх у вподобані йому проекти. Через пару років його капітал дорівнював вже $ 200000.

Допомогла ця стратегія йому і в майбутньому, коли йому довелося заплатити колосальні штрафи в рамках одного судового розгляду. Опинившись майже на нулі, він знову вклав кошти, що залишилися в акції різних компаній і швидко повернувся до вищої ліги, зібравши $ 500 млн.

Дисципліна – основа успіху. Саме це правило вважає своїм основним секретом успіху Уоррен Баффетт, який створив на біржах $ 72,5 мільярда. На його думку, вміння твердо слідувати до наміченої мети і протистояти спокусі необдуманих ризиків – головне якість успішного інвестора.

Витрачати менше, ніж заробляти. «Досвідчений інвестор завжди точно знає скільки і де він заробляє в місяць, щоб витрачати менше. Примхи, вплив реклами і звичок або тиск з боку оточуючих не повинні заважати чітко слідувати інвестиційним планом і нарощувати свій портфель вкладів ».

Таку пораду дає новачкам, які тільки починають свою справу з нуля, Кевін Гальєгос – в минулому Національний експерт з фінансів США, а нині віце-президент Freedom Financial Network.

Рекомендовані для вас статті:

Найпростіший варіант для початківця вітчизняного інвестора – брокери Libertex або FinmaxFX.

Основна перевага роботи з ними полягає в тому, вони зареєстровані не в Росії, а в Євросоюзі, що дає можливість інвестувати гроші через міжнародні біржі, легально обходячи можливі законодавчі перешкоди.

Важливо і те, що як сайти, так і робочі інструменти повністю русифіковані. Наприклад, FinmaxFX ліцензований російським регулятором ЦРОФР.

Брокери дозволяє вийти на такі біржі як NASDAQ, NYSE, XETRA, MOEX, GLOBEX і EUREX (ф’ючерси), Euronext, LSE, TSE, Сінгапур, Мексику, Таїланд та інші світові майданчики. Мінімальна сума для відкриття рахунку $ 200.

Як почати торгувати на фондовій біржі по інтернету? Весь процес ділиться на кілька етапів:

 • Етап 1 – створити акаунт. Процес реєстрації проходить повністю дистанційно. Потрібно тільки зайти на сайт, створити обліковий запис і вказати контактні дані.
 • Етап 2 – відкрити торговий рахунок. Для цього потрібно клікнути на відповідну кнопку в кабінеті і вибрати тип торгового рахунку (Єдиний рахунок, форекс, і так далі). Торговий рахунок прив’язується до номера мобільного телефону.
 • Етап 3 – встановити торгову платформу. Програма, що дозволяє користувачеві відслідковувати зміни вартості цінних паперів, укладати угоди і аналізувати ситуацію на ринку в режимі онлайн. Програма працює з усіма біржами, які підтримує брокер.
 • Етап 4 – поповнити рахунок. Зробити це можна будь-яким зручним способом. Система підтримує поповнення за допомогою банківського переказу, банківських карт, а також всіх популярних платіжних сервісів.
 • Етап 5 – укладання угод. Купувати акції дуже просто – потрібно лише знайти підходящі акції, вказати кількість штук і натиснути кнопку «Купити». Всі комісії включені в суму угоди.

Одне з найпомітніших переваг Libertex і FinmaxFX – робота з великою кількістю торгових бірж з усього світу. Тому з єдиного рахунку, можна працювати з товарними ринками, цінними паперами, акціями, ф’ючерсами, валютами та іншими фінансовими інструментами.

Як почати торгувати на біржі без брокера?

Вийти безпосередньо на фондовий ринок не можна. Згідно із законом прості фізичні особи, неакредитовані в клірингової палаті і не мають спеціальних ліцензій, не можуть безпосередньо торгувати на російській фондовій біржі, то ж стосується і більшості інших країн, а значить, знадобиться знайти брокера.

Говорити про те, як начатьторговать на біржі без брокера, особливого сенсу немає, так як для цього доведеться самому стати акредитованим учасником біржі, а це процес довгий і недешевий, до того ж для торгів без кредитного плеча будуть потрібні величезним суми від 10 млн.

доларів і більше, що є тільки кваліфікованим інвесторам.

стратегії інвестування

чесні інвестиції

 • Довгостроковий інвестор. Гроші вкладаються в акції перспективних компаній мінімум на один рік. Такому інвестору потрібно спиратися на фундаментальний аналіз, а також враховувати темпи зміни економіки в цілому і в залежності від локальних особливостей. Основа прогнозування – тижневі і місячні графіки.
 • Середньостроковий інвестор. Акції купуються на строк максимум до одного року. Основний інструмент аналізу – денні і тижневі графіки; технічний і фундаментальний аналіз.
 • Короткостроковий інвестор. Папери утримуються максимум кількох тижнів. Основний інструмент аналізу – годинні і денні інтервали.

спекуляції

Спекулянт відрізняється від інвестора тим, що утримує акції мінімальну кількість часу, орієнтуючись в основному на рухи ціни. Основний інструмент аналітики – технічний аналіз.

 • Скальпер. Використовує різницю між цінами продажу і покупки. Купуючи акції за ціною попиту, він відразу ж перепродує їх за ціною пропозиції.
 • Свінг-трейдер. Може утримувати відкриті позиції максимум кілька днів. В даному випадку прибуток витягується з ринкових коливань. Основний інструмент аналітики – п’ятихвилинні і часові графіки, а основний предмет торгів – ліквідні папери, які можуть бути швидко звернені в живі гроші.
 • Дей-трейдер. Цей тип інвестора торгує тільки в межах одного робочого дня. Він вловлює коливання ціни за кілька хвилин і вважає за краще паперу з високою ліквідністю і мінливістю ціни. Основна перевага торгівлі всередині дня (інтрадей) полягає в тому, що за короткий проміжок часу, в якому працює дей-трейдер, зовнішній фон не встигає надати негативного впливу на відкриту позицію.

Яким учасником фондового ринку бути – вирішувати тільки самому інвестору. Але краще спершу набратися досвіду, а вже потім перейти до більш ризикованих справ. Щоб почати працювати на біржі потрібно виконати інструкцію:

 1. Підшукати надійного брокера;
 2. Вибрати торговельну платформу;
 3. Поповнити рахунок;
 4. Почати робити покупки.

Сьогодні по інтернету кожен може інвестувати в своє майбутнє на всіх найбільших біржах світу.

З чого почати торгівлю на фондовому ринку – покроковий план дій

З чого почати торгівлю на фондовому ринку? На перший погляд це досить просто. Але якщо ви не разу не стикалися з торгівлею на біржі, то для вас це буде темний ліс.

Пам’ятаю сам, коли теж хотів почати купувати акції навіть не знав що для цього потрібно. Які дії потрібно зробити? Доводилося шукати інформацію з різних джерел: всього потроху.

Проблема в тому, що у багатьох інформація подана шматками, без повної картини плану дій від самого початку до отримання першого прибутку.

Тому я вирішив показати повний путівник для успішної роботи на фондовому ринку. Торгівля на біржі це можна сказати ціла наука, але вам не потрібно опановувати їй повністю. Принаймні поки що. На повне вивчення можуть піти багато місяців, а то й роки.

Вам на перших порах досить знати тільки ази, які забезпечать вам 80% успіху (за принципом 80/20).

Ну а решта знання, які ви зможете пізніше вивчити зажадають від вас більш серйозних витрат часу і не гарантують значного збільшення прибутку.

початок торгівлі

Сам процес початку роботи на біржі дуже нагадує відкриття вкладу в банку і його можна звести до 3-м кроків:

 • відкриваєте брокерський рахунок;
 • вносите гроші;
 • купуєте акції.

Але без додаткових знань, ви будете надані самі собі і практично діяти наосліп, подібно човні в море без вітрил і навігації. Куди понесе течія, туди і попливе. Без чіткого курсу того, що вам треба робити, ви практично ніколи не зможете домогтися позитивних результатів на ринку.

Припустимо ви хочете мати акціями найвідоміших і великих компаній. Ви купуєте акції Газпрому, Лукойлу, Магніту, Ощадбанку. Добре. У цьому багато розуму не треба. А що потім? Ось кілька сценаріїв подальшого розвитку подій:

 • Котирування Газпрому виростуть через місяць на 30% – що ви будете робити? Тримати далі? Або фіксувати прибуток.
 • Акції Ощадбанку впадуть в ціні в 2 рази – продавати зі збитками?
 • Лукойл починає рости шаленими темпами, а Магніт починає також швидко знижуватися. Ваші дії?
 • Абсолютно всі акції входять в спадний тренд і падають уже кілька місяців. Розпродавати все або чекати, коли зупиниться падіння (і дивитися як знецінюється ваш портфель з кожним днем) з надією на подальше зростання?

Якщо немає відповідей на ці питання, то ви будете подібні сліпому кошеняті бреде навмання. І ваші шанси на успіх мінімальні. Це буде нагадувати казино, де ви робите ставки (купуєте акції) на різні цифри. За теорією ймовірності є шанс правильно зробити ставку на потрібний сектор і залишитися у виграші. Але як ви знаєте, математичне очікування буде не на вашому боці.

Чек лист

Для початку торгівлі, як уже було сказано вище, потрібно знати хоча б ази, певні базові знання. І навіть на освоєння тільки цих знань буде потрібно час. Причому опановувати ними бажано в певній послідовності, для кращого засвоєння і розуміння і як підсумок отримання більш високих результатів в плані майбутньої торгівлі.

Перед вами покроковий план, того що потрібно зробити, щоб успішно торгувати на фондовому ринку.

 1. Для початку вам необхідно чітко скласти свій фінансовий план, а саме, що ви хочете отримати від торгівлі на фондовому ринку. «Звичайно прибуток, що ж ще!» – відповість більшість. Але прибуток можна отримувати по різному. Це може бути повністю пасивний дохід, у вигляді купонів за облігаціями або одержуваних дивідендів, або прибуток, що формується від зростання курсової вартості активів (купив дешево – продав дорого), за рахунок покупки-продажу активів. Додатково заздалегідь визначте свої терміни, це називається горизонт інвестування.
 2. Отримати базові знання про будову фондового ринку і правилах роботи з ним.
 3. Визначити для себе якими фінансовими інструментами ви будете займатися: акції, облігації, ETF, ф’ючерси або опціони, може бути валюта. Кожен з них має свої плюси і мінуси, такі як простота, прибутковість, волатильність, рівень ризику і багато іншого. Якщо відразу декількома, то в якій пропорції вони будуть знаходиться в вашому портфелі.
 4. Вибрати свій стиль торгівлі – зрозуміти що вам ближче: активна торгівля або пасивне інвестування. Тут все буде залежати від ваших поставлених цілей (див. П. 1 – фінансовий план), вільного часу, вміння проводити якісний аналіз і психології.
 5. Залежно від стилю торгівлі вибрати відповідну для вас торгову або інвестиційну стратегію.
 6. Обов’язково вивчити систему управління капіталом. Саме вона є однією з найголовніших в торгівлі на фондовому ринку (поряд з вибраною стратегією і психологією трейдингу). Це дозволить вам уберегти капітал від значних збитків (аж до повного зливу), підвищити ефективність торгівлі та прибутковості і захистити ваші активи від інших негативних впливів, яких на фондовому ринку не один десяток.
 7. Ознайомитися з азами технічного аналізу. Ви повинні твердо знати такі поняття як: тренд, зони підтримки і опору, горизонтальні рівні, найважливіші фігури розвороту, продовжень тенденції.
 8. Фундаментальний аналіз. В першу чергу використовується при довгостроковому інвестуванні, на менших термінах його вплив на результати торгівлі значно знижується.
 9. Визначитися для себе, на якому фондовому ринку будете торгувати: російський, американський, європейський. Рекомендую зробити вибір на користь Росії – Московська біржа. Отримуючи додаткову прибутковість від використання ІВС ви можете гарантовано заробляти 20-25% прибутку на рік, без будь-якого ризику.
 10. Правильно вибрати брокера, через якого будете торгувати.
 11. Укласти з ним договір на брокерське обслуговування, підібрати виходячи з ваших потреб оптимальний тариф, внести гроші на рахунок.
 12. Встановити і налаштувати програму для торгівлі (зазвичай це Quik або Transaq).
 13. Залежно від ваших цілей і обраної стратегії провести аналіз (технічний або фундаментальний) і вибрати для покупки перспективні активи.
 14. Використовуючи систему мані-менеджменту або управління капіталом визначаємо розмір кожної угоди.
 15. Здійснити перші покупки.
 16. Дотримуватися раніше обраної стратегії при торгівлі. У вас повинен бути чіткий план дій – коли саме потрібно купувати і продавати, незважаючи ні на що.
 17. Заносити зроблені угоди в торговельний журнал. Це дозволить вам надалі аналізувати ефективність своєї торгівлі, виявляючи помилки, прибутковість і отримувати багато іншого статистики (співвідношення прибуткових і збиткових угод, середня прибуток на угоду, максимальна і мінімальна дохідність з однієї угоди, на яких паперах ви заробляєте більше за все, а на яких торгувати не варто, через постійні збитків).
 18. Тримати руку на пульсі подій. Тут вам на допомогу фінансові світові новини (телебачення і сайти). Звичайно постійно за ними стежити не треба, але загальне уявлення про те, що твориться в світі в даний момент, потрібно мати.
 19. Періодично проводити аналіз своїх фінансових результатів (див. П. 17), на підставі якого можна (і навіть потрібно) вносити корективи в свою стратегію торгівлі або навіть повністю міняти її при невтішних показниках.

Займаючись активним трейдингом і здійснюючи операції кілька разів на тиждень, постійно контролюючи ситуацію на ринку, трейдер протягом року заробив 25% прибутку. Начебто непогано.

Але якщо порівняти з ринком, який за рік виріс також на 25% виходить невтішний результат.

Замість того, щоб просто один раз купити активи і тримати їх, трейдер протягом року витрачав свого часу, нерви, постійно ризикував в надії заробити. А результат однаковий.

Тому, для оцінки ефективності своєї торгівлі в першу чергу порівнюйте отримані результати із загальним зростанням ринку, на якому торгуєте (для Росії – це індекс ММВБ).

Тепер ви знаєте, з чого почати торгівлю на біржі. Ринок акцій є одним з найбільш перспективних, прибуткових способів інвестування капіталу. Саме на фондовому ринку робляться мільйонні статки, втім і отримують значні збитки. Тому на біржі потрібно грати за заздалегідь визначеними вами правилами.

Підпишись на розсилку кращих статей блогу

За оновленнями в цій та інших статтях тепер можна стежити на Telegram-каналі: @vsedengy. Фондовий ринок - то багато, учасники, як почату торгівлю и заробіті

Як заробляти на фондовому ринку новачкові з нуля

Фондовий ринок – це різновид організованого ринку, де відбувається торгівля фондами.

Фонди – це цінні папери самих різних різновидів: акції, облігації, заставні, і, що найцікавіше, похідні цих інструментів. Під похідними маються на увазі:

 • Опціони і ф’ючерси
 • папери ETF
 • Іпотечні облігації (на основі закладених) та ін. В рамках заданої теми ми докладніше зупинимося на ф’ючерсній торгівлі.

Організований ринок – це торгова площадка (в сучасному світі – виключно в електронному форматі), де штучно підтримується 100% -ва ліквідність.

Ліквідність – здатність активу бути конвертувати в гроші. (Якщо мова йде про властивість ліквідності стосовно майданчику, то це означає характеристику самого майданчика: наскільки реально на ній буває продати або купити цікавить інвестора актив).

Інша назва фондового ринку – біржа. По суті, сукупність біржової торгівлі і формує глобальний фондовий ринок (або його частина: наприклад, біржові майданчики РТС і ММВБ формували російський фондовий ринок, поки не були агреговані в структурі Московської біржі).

Забезпечення 100% -ної ліквідності – це критично важлива риса організованих ринків, що відрізняють їх від банальних віртуальних «дощок оголошень». Що ж конкретно під цим мається на увазі? Це означає, що, коли б інвестор не вийшов на ринок якогось активу, там завжди будуть і продавці, і покупці.

На біржовому ринку не буває такого випадку, що хочеться купити, наприклад, 10 акцій ПАТ «Газпром», а ніхто не продає!

Абсолютна ліквідність досягається за допомогою установи адміністрацією майданчика інституту маркет-мейкерів.

Цим професійним учасникам ринку цінних паперів надаються пільги по комісійним в разі, якщо вони будуть безперервно тримати відкритими позиції з купівлі та продажу обраного тікера (скороченої назви цінного паперу).

Угоди укладати зовсім не обов’язково – головне, весь час тримати відкритими відповідні оферти. Зрозуміло, обмовляється величина спреда (різниця між курсом покупки і продажу) так, щоб ці позиції пропонували самі невигідні ціни (інакше позиції швидко закриються, так як здійсняться угоди).

Так досягається абсолютна ліквідність. Майданчики, зрозуміло.

Суть біржової торгівлі

Перше, головне і єдине, що потрібно засвоїти перед тим, як починати спроби заробити на організованому ринку, так це принцип освіти на ньому прибули. Він простий:

Дешевше купи і подорожче продай! І при цьому все одно, в якому порядку.

Біржа – це такий самий ринок, як і звичний міщанський базар, де торгують продуктами. Просто на біржі не буває черг і ніколи не трапляється такій ситуації, щоб товар скінчився. А сам принцип торгівлі ніхто не відміняв.

І ще: в повсякденному житті ми, для того, щоб щось продати, повинні або це купити, або спочатку вже мати це на руках.

Але угоди на фондовому ринку швидкі і 100% -ва ліквідність дозволяє відігравати таку фінансову комбінацію: адже можна спробувати спочатку продати якийсь актив (цінний папір) з умовою поставки її не відразу, а через деякий проміжок часу. Але тільки ось гроші за неї отримати відразу.

Якщо при цьому ринкова ціна на цей папір піде вниз, то на момент закінчення терміну поставки можна буде купити дану папір дешевше і поставити в рахунок раніше передплаченого контракту.

Даний механізм називається «короткими продажами». І якщо ви усвідомили і зрозуміли його, то можна вважати, що ви засвоїли принципи ф’ючерсної торгівлі (але про це докладніше далі). А поки потрібно резюмувати – короткі продажі реально дозволяють заробляти на падаючому ринку, і це ключова особливість цього механізму!

Торгівля деривативами

Під деривативами маються на увазі похідні фінансові інструменти, які представляють собою право на вчинення якихось операцій з активами. Тобто, продаючи або купуючи дериватив, ви продаєте або купуєте не сам актив, а право на вчинення дії з ним.

До деривативів відносять і ф’ючерси / опціони, які представляють собою обов’язок / право на покупку (опціони кол) або продаж (опціони пут) базового активу за справжньою ціною з поставкою його через певний період часу в майбутньому.

Чому нас може зацікавити ф’ючерсна торгівля? Все в ракурсі відповіді на питання «чи можна заробляти на фондовому ринку» (і якщо так, то скільки?). Робота на біржовому майданчику розділяється на 2 великих кластера:

 1. Спот-ринок – поставка активу здійснюється в термін до 3 календарних днів;
 2. Ринок ф’ючерсів / опціонів – поставка здійснюється в строк через 3, 6 і 9 календарних місяців після укладення контракту.

У чому ж принади обох цих кластерів? Купуючи 10 акцій ПАТ «Газпром» у людини на його рахунку-депо у брокерської компанії реально утворюється 10 акцій Газпрому. Вони можуть високо злетіти (це здорово), і тоді він зможе їх згодом продати і зафіксувати (реально отримати) прибуток. А можуть і провалитися в ціні (як це вже не раз бувало), але до нуля вони не впадуть ніколи.

Якщо у інвестора є час, то він може почекати, поки ці акції знову виростуть і продати їх за вищою ціною.

Якщо немає бажання чекати, але при цьому і не хочеться розлучатися з акціями, то можна прокредітоваться під заставу цих акцій – мова йде про так званих угодах РЕПО – правда, в даному випадку доведеться регулярно додавати заставу, якщо курс акцій почне знижуватися. Але головна ідея полягає в тому, що акції в будь-якому випадку є і вони стоять позитивну величину, відмінну від нуля.

У випадку з ф’ючерсами все не так. Для початку, купуючи опціон кол, ви маєте на руках не акції, а право на їх отримання через, наприклад, 3 місяці, заплативши за них вартісну суму за поточною ціною вже зараз. Тобто, це не акції, а лише право на їх отримання. При цьому, інвестор уже витрачає чималі гроші (набуваючи, не зрозумій що).

По-друге, ф’ючерси торгуються з плечем.

Це означає наявність фінансового важеля: адміністрація майданчики умовно перекредитовуються покупців і продавців ф’ючерсних контрактів, щоб вони платили не 100% за їх купівлю / продаж, а менше в рази.

Наприклад, на Московській біржі наповнення по ф’ючерсах на газпромівські паперу становить всього 16% (тобто, 84% – умовне кредитування), таким чином, важіль становить 1: 5.

Чому раптом адміністрація майданчики настільки добра, щоб кредитувати своїх численних учасників? Якщо придивитися до структури угоди уважніше, то стане зрозуміло, що ніякого кредитування по суті і немає.

Розглянуте вище наповнення – це всього лише аванс, який платить покупець і погоджується отримати продавець (згідно з правилами ф’ючерсної торгівлі).

Залишок суми доплачується після закінчення терміну контракту, але до цього доходить рідко, адже контракт набагато вигідніше і простіше продати.

Зате від рівня наповнення (тобто, плеча) сильно залежить нараховується прибуток або збиток. Фактично, будь-який ціновий рух слід множити на величину плеча.

Нарахування і списання виробляється зі спеціального маржинального рахунку, який неодмінно супроводжує торгівлю ф’ючерсами.

І ось цей самий початковий аванс перераховується саме туди і саме з цих грошей відбувається перманентний перерахунок і перенарахування виграшу від руху ціни між маржинальними рахунками покупця і продавця ф’ючерсного контракту.

Якщо ціна зростає, то виграє покупець (адже він заплатив менше грошей, ніж коштуватиме отриманий після закінчення терміну контракту актив): процентна величина зростання множиться на фінансовий важіль і додає до залишку на його маржинальном рахунку. Якщо ж ціна падає, то у виграші продавець (адже він продав за дорого дешевшає актив): аналогічний виграш нараховується на його рахунок.

Але у цієї роботи є і негативна сторона: адже нарахування на рахунок виграє боку провадиться за рахунок коштів програє, і саме на ту ж саму суму (насправді, ніхто нікого не кредитує).

Тому за умови раніше взятого наповнення в 16% ціною акцій Газпрому досить піти не в вигідну для учасника угоди з купівлі / продажу ф’ючерсного контракту сторону, всього лише на 16%, щоб його аванс був повністю вичерпаний.

В цьому випадку настає маржін-колл – контракт в примусовому порядку виконується, а той, чий маржинальний рахунок обнулений, виходить, що повністю втратив свої кошти.

Скільки можна заробляти на фондовому ринку? Сказати складно – залежить від досвіду. Але однозначно, на ф’ючерсному сегменті можна заробити більше в кількість разів, що відповідає розміру плеча. Та ось біда, на відміну від спот-сегмента тут можна втратити взагалі все!

висновок

 • Коротка відповідь на питання, як заробляти на фондовому ринку з нуля – дуже обережно!
 • Новачкові нічого робити на ф’ючерсному сегменті – тренуйтеся на спотах.
 • Працюйте виключно з максимально ліквідними позиціями – з них простіше вийти в гроші.
 • Вдосконалюйте власні аналітичні здібності прогнозування!
 • Фондовий ринок далеко не відразу відкриває новачкам свої таємниці.

З чого почати торгівлю на біржі: керівництво для чайників

Фраза «він розбагатів на біржі» знаменита завдяки багатьом сучасним кінофільмів і художніх творів. Біржова торгівля дійсно може стати одним із шляхів до збагачення, якщо ви візьмете на себе сміливість нею зайнятися. Однак, крім сміливості, буде потрібно цілий ряд інших особистісних якостей, не кажучи вже про серйозну підготовку.

Перш ніж ви почнете купатися в грошах і славі, доведеться розібратися в основних біржових поняттях і правилах торгівлі. Як розгортатимуться події далі, залежить від вашої наполегливості, здібностей і бажання вчитися.

Поняття біржі і біржової торгівлі

Сьогодні біржа є невід’ємною ланкою ринкових механізмів, юридичною особою, що забезпечує роботу ринку різних фінансових інструментів (товарів, валют, цінних паперів та ін.).

Торги здійснюються з певною регулярністю і в строго визначеному місці: на реальній (у великих фінансових і промислових центрах) або на віртуальній майданчику.

Торгівля на біржі передбачає уніфікацію вимог до умов укладених угод і якості товару. Торги ведуться на основі зустрічних пропозицій сторін.

До основних завдань біржі можна віднести організацію і упорядкування ринків валют, товарів та капіталу, спрощення торговельних процесів, вирівнювання попиту та пропозиції з метою стабілізації цін і захисту інтересів продавців і покупців від несприятливих цінових змін.

Перша біржа розпочала роботу в XV столітті у Фландрії (Бельгії), в місті Брюгге. На центральній площі міста проводились вексельні торги. Поруч з місцем ярмарки розташовувався будинок відомої родини ван дер Бюрс. На гербі родини зображувався гаманець. Ці торги в підсумку отримали назву Borsa, а згодом це слово перетворилося в звичну «біржу».

Торги на біржі відрізняються гласністю, відкритістю і вільним ціноутворенням. Операції здійснюються без державного втручання, але відповідно до вимог законодавства. Основне джерело доходу подібних структур – комісійні збори з операцій.

Біржова торгівля акціями або іншим товаром надає учасникам угод широкі можливості для заробітку. Отримувати стабільний дохід можуть як досвідчені гравці, так і початківці трейдери.

До числа найбільших вітчизняних і зарубіжних торгових майданчиків можна віднести Чиказьку, Токійську і Сіднея товарні біржі, Нью-Йоркську бавовняну, Лондонську біржу металів, Європейську опціонну (Амстердам), Німецьку строкову (Франкфурт) і Сінгапурську валютну біржі, Європейсько-американську NYSE-Euronext, Санкт-Петербурзьку і Московську фондову біржі.

Чи кожен зможе стати гуру в сфері торгівлі на біржі?

Найчастіше рішення стати трейдером буває продиктовано уявною простотою цієї професії і вірою в рекламні обіцянки. Однак багатьох чекають не тільки гірке розчарування, а й значні фінансові втрати. Звичайно, у гравця ринку ніхто не зажадає диплом вузу і не змусить проходити конкурсний відбір, але це не означає, що можна обійтися без підготовки.

Так з чого ж почати роботу? В першу чергу, з отримання необхідних знань.

Успішний трейдинг неможливий без розуміння ринку, без уміння проводити технічний і фундаментальний аналіз, адже саме від подібних знань залежить здатність трейдера побудувати прибуткову стратегію.

Потрібно вміти управляти капіталом і створювати власну торгову систему, а також у міру необхідності оптимізувати її. Крім того, важливо правильно вибрати біржового брокера і навчитися користуватися ПО торгового терміналу.

Крім знання основ торгівлі, необхідно мати цілу низку особистісних якостей. Трейдер повинен бути емоційно стійким, незалежним, дисциплінованим, який вміє працювати в команді і швидко приймати рішення, готовим йти на ризик. Від нього потрібні математичні здібності, соціальні та комунікативні навички.

Осягнення основ і правил торгівлі на біржі

Читання спеціалізованої літератури з біржової тематики зазвичай починають з світових і вітчизняних бестселерів. Це, наприклад:

 • «Технічний аналіз. Курс для початківців »(Серія Reuters для фінансистів);
 • Е. Найман, «Мала Енциклопедія Трейдера»;
 • Джон Дж. Мерфі, «Технічний аналіз фінансових ринків. Повний довідник по методам і практиці трейдингу »;
 • К. Лін, «Дейтрейдинг на ринку Forex. Стратегії отримання прибутку »;
 • Кортні Сміт, «Як стабільно заробляти на ринку Forex»;
 • Олександр Елдер, «Як грати і вигравати на біржі. Психологія. Технічний аналіз. Контроль над капіталом ».

Серед перерахованих і багатьох інших видань є як книги публіцистичного характеру, завдяки яким можна проникнути в атмосферу і психологію ведення торгів, так і література про методи технічного аналізу і стратегії, розрахована на новачків. Такі книги допоможуть увійти в курс справи, зрозуміти, що являє собою ринок Форекс, розібратися в основах.

Отримати необхідну інформацію, а також задати питання більш досвідченим колегам можна на численних спеціалізованих ресурсах. Кращими бібліотеками для трейдерів можна назвати fxmail.ru, trader-lib.ru, biblio-trade.com. Присвячені цій тематиці і сайти, наприклад:

 • russian-trader.com ( «Русский трейдер») – портал з безкоштовними і платними навчальними матеріалами;
 • elitetrader.ru ( «ЕлітТрейдер») – портал, що забезпечує, за їх власною оцінкою, доступ до агрегатору інвестідеї;
 • megafx.ru – сайт із стратегій Форексу;
 • strategy4you.ru – ще один ресурс із стратегій, що пропонує як платне, так і безкоштовне навчання;
 • mql4.com/ru – торговельні системи і тестування торгових стратегій в MetaTrader, ресурс, що надає, крім усього іншого, безкоштовний доступ до змісту підручника Сергія Ковальова «Програмування на алгоритмічній мові MQL4»;
 • 2stocks.ru/2.0 – все про інвестиції і трейдингу: новини, аналітика, сервіси, торгові ідеї;
 • investopedia.com – комплексний англомовний ресурс.

Поспілкуватися з однодумцями можна на форумі для трейдерів (forum.plan.ru), а отримати доступ до найбільшої міжнародної бази трейдерів – на Біржі трейдерів (b-traders.ru). Щоб торгівля була успішною, важливо бути в курсі всіх фінансових новин. Отримувати інформацію про поточні події можна на новинних порталах ru.reuters.com, vedomosti.ru, quote.rbc.ru і rbcdaily.

ru або в установленому торговому терміналі MetaTrader 4 або 5, де в стрічці автоматично транслюються найбільш значущі події, що публікуються в авторитетних джерелах. І нарешті, слід звикати шукати інформацію з перших рук, тобто на сайтах Центробанку РФ (cbr.ru), ЄЦБ (www.ecb.europa.eu), ФРС США (federalreserve.

gov), а також на порталах провідних світових бірж і фінансових інформаційно-аналітичних агентств.

Вибір майданчика для торгівлі на біржі

З чого почати торгівлю на біржі, коли базові знання отримані? В першу чергу потрібно визначитися з типом торговельного майданчика. Вона може бути товарної, валютної або фондовій.

 • Товарна біржа являє собою оптовий ринок товарів, що працює за принципом вільної конкуренції. Тут можна придбати масову взаємозамінну продукцію стандартної якості: енергетичне та промислову сировину, метали, текстиль, зерно і продукти переробки, продукцію тваринництва, харчосмакові товари. Такі торгові майданчики бувають універсальними і спеціалізованими, тобто працюють тільки з певними видами товарів.
 • Валютна біржа – це майданчик, на якій здійснюється купівля та продаж національних валют (згідно їх котируванням) з метою перерозподілу валюти між різними галузями економіки, а також для встановлення ринкового курсу валют.
 • Фондова біржа регулює роботу ринку цінних паперів. Вона забезпечує зручний майданчик для купівлі-продажу цінних паперів, установку рівноважної ціни, посередництво при перекладі фінансових коштів. В рамках цього майданчика здійснюється вирішення спорів. Всім гравцям гарантується виконання угод.

У початківців трейдерів популярністю в рівній мірі користується торгівля як на фондових біржах, так і на міжнародному валютному ринку Форекс.

З 2014 року в Російській Федерації скасовано поділ бірж на фондові, валютні та товарні. Їх діяльність регулюється Федеральним законом «Про організованих торгах» та іншими нормативно-правовими актами.

У білоруському Парку високих технологій 15 січня 2019 запущена перша в країнах СНД регульована кріптобіржа – торгова площадка токенізірованних біржових активів Currency.com. Біржа приймає біткойни і ефіріуми, а також фіатние гроші, в тому числі російські рублі [1].

навчання торгівлі

Технології ефективної торгівлі передбачають наявність спеціальних знань у гравця.

Щоб їх отримати, починаючому трейдеру необхідно пройти навчання, під час якого він дізнається, як аналізувати ринок і ефективно управляти капіталом, а також використовувати індикатори технічного аналізу і вибирати тип управління. Крім того, він повинен сформувати власну манеру гри, покладену в основу первісної стратегії.

Для цього йому потрібно орієнтуватися в класичних торгових стратегіях ( «японські свічки», «скальпинг», «ковзаючі середні» і ін.), Знати і розуміти стратегії, які використовуються протягом однієї сесії або приносять максимальний дохід в пунктах. Оптимальним рішенням для новачків, очевидно, є прості стратегії.

Існує декілька поширених варіантів навчання біржової торгівлі. Найбільш вигідним з фінансової точки зору є самостійне навчання. На щастя, зараз в Мережі можна знайти багато гідної літератури і навіть безкоштовні навчальні відеокурси.

Але основні недоліки такого методу – відсутність практики під час навчання і відсутність можливості уточнити ті моменти, які залишилися незрозумілими.

Підходити до початку торгів потрібно з розробленою торгової стратегією, але самостійне навчання здатне допомогти в цьому лише частково.

Вирішити ці проблеми допомагають короткострокові дистанційні або очні курси, які дозволяють отримати базові знання про біржову торгівлю. Для більш поглибленого вивчення питання можна вибрати тривалі курси, на яких слухачі вивчають всі нюанси біржової справи.

Ціна навчання залежить від тривалості курсів, репутації компанії, яка їх проводить, кількості часу, що приділяється практичній частині навчання. При цьому багато брокерів проводять безкоштовні короткотермінові курси для новачків, так як зацікавлені в розширенні клієнтської бази і збільшення кількості «історій успіху».

Пропонують безкоштовне навчання FxClubAcademy, Grand School, «АЛОР +» (короткі курси), «1000%» (вебінари). На сайті «Фінам» можна знайти безліч очних і дистанційних навчальних курсів і семінарів для трейдерів з різним рівнем підготовки. Багато курсів, особливо для новачків, є абсолютно безкоштовними.

Є і платні програми, більшість з яких розраховане на трейдерів, що володіють достатньою базою знань.

Наприклад, вартість чотириденного авторського майстер-класу по інтрадей-трейдингу, що включає один вебінар «Intraday трейдинг – щоденний заробіток на фінансових ринках», становить орієнтовно 8000 рублів (для клієнтів «Фінам» – 5000 рублів), а двомісячного курсу «Повний курс по алготрейдінгу на платформі StockSharp! » – 27 000 рублів.

Навчальні центри «Прем’єр БКС» і Mtrading пропонують широкий вибір безкоштовних і платних очних і віртуальних курсів, а також вебінарів, на яких можна отримати практичні поради.

Вивчити правила торгівлі допомагає Московська біржа, яка представляє на своєму сайті онлайн-школу, яка пропонує вебінари, семінари, майстер-класи та групи онлайн-трейдингу.

Вибір брокера і відкриття рахунку

Щоб здійснювати торгові операції на біржі, необхідно знайти підходящого саме вам брокера. Брокерська компанія веде депозитарій і облік клієнтських операцій, перераховує до податкової служби прибуткові податки, надає своїм клієнтам кредитне плече і аналітичні дані.

При виборі брокера слід звернути увагу на такі критерії:

 1. Розмір мінімального депозиту, або, як його ще називають, поріг входження. Він важливий для тих гравців, які хочуть на початку свого кар’єрного шляху торгувати скромними сумами. У більшості компаній він знаходиться в межах $ 100, але може становити і 1000 рублів. Деякі брокери поріг входження взагалі не визначають. Але існують і компанії, розмір мінімального депозиту у яких обчислюється сотнями тисяч, наприклад у інвестиційній компанії Exante він становить 700 000 рублей.
 2. Розмір комісії. Він особливо важливий для тих, хто віддає перевагу не довгим інвестицій, а частим операціях. У різних брокерів комісія складає від 0,001% до 0,1%. Деякі брокери встановлюють фіксовану плату за право користування наданим торговим терміналом. Іноді в комісію брокера входить плата за користування депозитарієм. Крім комісії, зазвичай присутня плата за виведення грошових коштів, хоча з цього правила є й винятки.
 3. Надані термінали. Деякі брокери надають своїм трейдерам торгові термінали (програми з різною кількістю доступних функціоналів), на яких можна працювати тільки з одного комп’ютера, хоча багато досвідчені трейдери вважають, що саме з таких терміналів найзручніше здійснювати операції. Інші брокери надають своїм клієнтам можливість доступу до зручних браузерні web-інтерфейсів.
 4. Легкість виведення коштів. Чим більше брокер, тим більше у нього вільних коштів і тим швидше вдасться отримати свої гроші. В середньому їх висновок займає від кількох днів до кількох тижнів, хоча бувають винятки – період виведення вимірюється годинами.
 5. Наявність промо-кампаній та акцій. На це слід звертати увагу тим, хто збирається грати на пониження або «з плечем».
 6. Надійність брокера. Досвідчені гравці рекомендують вибирати брокерів, які надають можливість хеджування (мінімізації ризику) угод.
 7. Хеджування ризиків. Деякі великі компанії пропонують подібну послугу: так, за певний відсоток від вартості пакета акцій клієнт може «застрахувати» його від зниження котирувань і убезпечити себе від збитків.

Щоб вибрати зручні послуги і ціни, можна скористатися допомогою спеціалізованого ресурсу, що здійснює порівняння різних брокерів. Таким є, наприклад, сайт brokers-rating.ru/rating/, що дозволяє провести порівняння 25 найбільших брокерських контор.

Торгівля на біржі через брокера починається з відкриття рахунку. Багатьом ця процедура здається складною, але насправді вона схоже на відкриття рахунку в банку і впоратися з нею зможе кожен.

Трейдеру необхідно прийти в офіс брокера, взявши з собою паспорт громадянина РФ, документ, який підтверджує адреса перебування громадянина (якщо він відрізняється від адреси реєстрації), а також необхідні кошти для депозиту.

Співробітники брокерської компанії оформляють всі документи, клієнт вносить гроші в касу і отримує копії паперів, а також логін і пароль для входу в торговельну програму.

Всі ці операції можуть бути виконані віддалено, якщо трейдер і брокер знаходяться в різних містах.

Як видно з усього вищесказаного, торгівля на московській або будь-який інший біржі може приносити серйозні доходи тільки тим трейдерам, які грамотно вибудовують торгові стратегії і співпрацюють з надійними брокерами.

Біржові торги – це складний процес, що вимагає спеціальних знань і особливих психологічних якостей. Навчання трейдера не закінчується ніколи, йому потрібно весь час удосконалювати свою майстерність, освоюючи нові нюанси гри.

Попередження: пропоновані до висновку договори або фінансові інструменти є високоризикованими і можуть привести до втрати внесених грошових коштів в повному обсязі. До укладання угод слід ознайомитися з ризиками, з якими вони пов’язані.