Форма № 1-ип: відомості про діяльність індивідуального підприємця за 2018 рік

0
102

Щоб знати, як розвивати економіку країни, необхідно чітко знати поточний стан речей.

Для цього існують спеціальні державні структури, в тому числі Росстат, куди суб’єкти підприємницької діяльності зобов’язані регулярно подавати достовірну інформацію про власній господарській діяльності.

Але не щороку індивідуальні підприємці повинні подавати статотчётность.Работнікі Федеральної служби державної статистики самі визначають, хто і коли повинен надавати звітність.

Обов’язкова статзвітності для індивідуальних підприємців

Форма № 1-ІП: Відомості про діяльність індівідуального підприємця за 2018 рік

Росстат надсилає лист, де вкладені бланки звітності, необхідні для заповнення.

Головні форми статзвітності:

 1. Форма 1 ІП-відомості про діяльність ВП. Форму потрібно здавати раз на рік, до 2 березня року, наступного за звітним. Це форма для надання усіма підприємцями, крім тих, хто займається сільським господарством. Бланк 1 ІП завантажити бланк можна в Excel, заповнити та надати до відділення Держстату.
 2. Форма 1 ІП торгівля -надання інформації про господарську практікеІП в роздробі. За допомогою цієї форми звітують ІП, зайняті торгівлею в роздріб і наданням послуг. Подавати слід до 17 жовтня, наступного за звітним року. Можна також 1 ІП торгівля завантажити бланк, заповнити та подати до відділення Федеральної службистатістікі. Щоб правильно скласти звітність, шаблон 1 ІП торгівля, зразок, як приклад заповнення, знаходиться в відділеннях Росстату.
 3. Форма ПМ пром-подача даних малим підприємством про виробництво продукції. У тому випадку, коли ІП належить до суб’єктів малого бізнесу, щомісяця, до 4 числа наступного місяця, потрібно подавати даннуюотчётность в відділення статистики.

Також можна дізнатися, які форми звітності потрібно надавати в Росстат, надіславши запит. Федеральна служба державної статистики сама надсилає всі необхідні бланки та інструкції.

Хто повинен подавати і в які терміни

Форма 1 ІП торгівля подається підприємцями, чтовключени в список Росстату.

Форма № 1-ІП: Відомості про діяльність індівідуального підприємця за 2018 рік

 • один раз на місяць;
 • поквартально;
 • раз у рік;
 • один раз в п’ять років (в тому випадку, коли ІП відсутній в списку Росстата).

Звітність дозволяється подавати лічноілічерез електронну пошту.

У формі потрібно заповнити код ОКПО ІПН.

Дана форма заповнюється ІП, який продає товари населенню та / або ремонтує побутові вироби.

Структура і заповнення бланка

Форма складається з 9 питань. Слід відповідати на всі або тільки на 3-й і 4-й. Це залежить від того, яку інформацію зажадає Росстат.

Форма № 1-ІП: Відомості про діяльність індівідуального підприємця за 2018 рік

Коли ІП поєднує роботу за наймом у іншого суб’єкта підприємництва та самостійно веде бізнес, тоді він повинен подавати форму 1 ІП торгівля, але показники йому потрібно брати виключно за результатами своєї підприємницької діяльності.

ІП, які діяльність в звітному періоді не вели, відповідають на питання 1.1, і, на цьому етапі, заповнення форми у них припиняється. Якщо працювали за наймом, ставлять позначку «Так», якщо не працювали – «Ні».

У тому випадку, коли ІП тимчасово припинив бізнес, але проводив йогояк відрізок звітного періоду, то він повинен надати дані про свою діяльність. У такомувипадку в звіті надається інформація про останній робочий місяць.

На друге питання про місцезнаходження діяльності є три версії відповіді:

 • на ринках;
 • поза ринками;
 • обидва варіанти.

Якщо ІП працював тільки на ринку, він вказує цю інформацію в звіті, і, для нього, опитування закінчується.

У двох інших випадках потрібно перейти до 3-го питання.

Форма № 1-ІП: Відомості про діяльність індівідуального підприємця за 2018 рік

При натуральному способі оплати, сума ставиться виходячи з ціни угоди. У тому випадку, коли вона не була обговорена, виручка формується на основі ринкових цін. Якщо ринкових цін як таких немає по конкретному товару чи послуги, то виручка формується з цін за аналоги, реалізуемихпрі схожих обставинах.

У питанні 3.1 відображається сума виручки від продажу в роздріб продуктів харчування, напоїв, БАДів тютюнових виробів.

На 4 питання нужноотвечать дуже деталізовано, позначити всі види товарів і послуг, що реалізовувалися в вересні (або в останньому місяці, коли велася робота) текущегогода. Потрібно вказувати конкретні види товарів, що продаються і послуг.

Коли асортимент товарів, що продаються великий, потрібно вказати перевага: продовольчими або непродовольчими.

Форма № 1-ІП: Відомості про діяльність індівідуального підприємця за 2018 рік

 • через Інтернет;
 • поштою;
 • через телевізійні магазини.

У тому випадку, якщо ІП займався крім роздрібної торгівлі ще й іншими видами діяльності, наприклад, ремонт сумок, виготовлення кондитерських виробів і так далі, в формі належить вказати і цю інформацію.

Роздрібна торгівля – це перепродаж населенню, оптова – це продаж іншим ІП і юр. особам.

При реалізації товарів особистого виробництва, виручка від роздрібної торгівлі не відображається, а відображається конкретний вид діяльності (наприклад, виробництво взуття).

Навпроти кожного виду діяльності треба вказувати відсоток від загальної суми виручки. Загальна сума повинна дорівнювати 100%.

У питанні № 5 потрібно вказувати кількість найманих робітників, членів сім’ї, партнерів, задіяних в бізнесі ІП.Інформаціявносітся на стан 1-го числа, наступного місяця за звітним.

 • У 6-му питанні відображаються витрати на закупівлю товарів, реалізованих у вересні (або в останньому місяці ведення бізнесу).
 • У 7-му питанні слід вказувати кількість торгових об’єктів, що діють на 1-е жовтня (або на 1-е число місяця, які належать їм за звітним).

Навіть в тому випадку, коли ІП просто орендував частину приміщення, і в ньому працює, то ця частина також вважається окремою одиницею

У питанні № 8 відображається перерозподіл виручки за рік, тут же планується розподіл на 3 та 4 квартал поточного року. Загальна сума повинна бути 100%.

У питанні № 9 необхідно відповісти «Так» або «Ні». Якщо ІП виробляв і реалізовував промислові товари – відзначити «Так», в іншому випадку – «Ні».

Звітність в Росстат. Як заповнити форму 1-ІП: правила і зразок заповнення в 2018 році

Форма 1-ІП – це форма статистичної звітності, яка надається в органи Росстату за місцем діяльності підприємця.

Надають її фізичні особи, які займаються підприємницькою діяльністю без створення юридичної особи, за винятком осіб, які займаються роздрібною торгівлею і ремонтом побутових виробів, предметів особистого користування, виняток становить торгівля автотранспортними засобами та мотоциклами, їх деталями і моторним паливом, в цю ж категорії не підходять і індивідуальні підприємці, які зайняті в сільському господарстві. Сама форма затверджена наказом Росстату № 547 від 04.09.2014 р 1-ІП надається раз на рік. Термін здачі визначено до 02 березня року, наступного за звітним періодом.

До речі! Безпомилково підготувати і здати звітність в Росстат ви легкий можете за допомогою інтернет-бухгалтерії для малого бізнесу – «Моя справа». Сервіс автоматично формує звітність, перевіряє її і відправляє в електронному вигляді. Отримати безкоштовний доступ до сервісу можна за посиланням.

Дізнатися про надання даної форми статистичної звітності можна на сайті Росстата, досить тільки внести дані ІПН підприємця. Якщо ви потрапили під надання даного звіту, то на сайті Росстата це відобразиться. Таким чином можна перевіряти не тільки надання форми 1-ІП, але і будь-який інший форми статистичної звітності.

Заповнюємо форму 1-ІП поетапно

У кодової частини форми в обов’язковому порядку повинні заповнюватися поля з персональними даними підприємця: ОКПО – на підставі повідомлення даного номера з Росстату і ІПН – на підставі виданих даних з податкового органу.

Питання 1: Чи здійснювали ви підприємницьку діяльність у звітному році?

Пропонується два варіанти відповіді – «так» чи «ні». Якщо підприємець не здійснював діяльності в звітному році, то слід відповісти «ні». Якщо діяльність велася, навіть не повний звітний рік, то відповідь «так».

Якщо підприємець надавав послуги іншому підприємцю або юридичній особі, то слід відповісти «ні» (так як питання має на увазі відношення діяльності в частині власного бізнесу).

Якщо ви, як підприємець, надавали послуги по відношенню до власного бізнесу і одночасно перебували на наймання у іншої юридичної особи, то в цьому випадку відповідь «так» (ваша підприємницька діяльність велася і заповнювати всі дані необхідно на підставі власного бізнесу).

Питання 2: ви здійснювали підприємницьку діяльність в тому самому суб’єкті Російської Федерації, де ви зареєстровані як індивідуального підприємця?

Також пропонується два варіанти відповіді. Якщо ви, як індивідуальний підприємець, здійснюєте трудову діяльність в суб’єкті РФ, де і були зареєстровані як ІП, то відповідь «так».

Якщо ваш основний дохід виходить з регіону РФ, де ви не зареєстровані як ІП, то відповідь «ні».

В цьому випадку у вільному полі необхідно вписати регіон суб’єкта Російської Федерації, де фактично здійснює свою діяльність індивідуальний підприємець.

Аутсорсинг бухгалтерії від тисячі шістсот шістьдесят сім рублів на місяць. Персональна команда для вашого бізнесу: бухгалтер, юрист, податківець, кадровик і бізнес-асистент.

Питання 3: вкажіть обсяг виручки в звітному році (з урахуванням податків та інших обов’язкових платежів) від продажу товарів, наданих послуг або робіт, отриманої вами в звітному році підприємницької діяльності.

Тут необхідно вказати обсяг виручки, отриманої індивідуальним підприємцем у звітному періоді (році). Це загальний обсяг надходжень грошових коштів, пов’язаних з розрахунками з продажу товарів або виконаних робіт.

У разі, якщо підприємець отримав свій дохід не в грошовій формі, а в натуральній, то даний дохід також слід відобразити. Якщо була угода, то вартість була обговорена заздалегідь і слід взяти цю цифру з договору.

Якщо вартість натуральної величини не обмовляється документально, то дана величина визначається з ринкових цін даного періоду.

Питання 4: приведіть докладний найменування фактично здійснюваних вами в звітному році видів діяльності, опишіть, яку продукцію або послугу ви виробляли в звітному році.

Тут представлена ​​свого роду таблиця, де потрібно більш детально описати продукцію, яку ви продавали або послуги, які ви надавали. Якщо індивідуальний підприємець торгував будівельними товарами, то так і потрібно вказати «продаж будівельних матеріалів», якщо здійснювалися вантажоперевезення, то «послуги вантажоперевезень».

Варто зазначити, що товари, куплені для перепродажу юридичним особам, слід віднести до оптової торгівлі, а якщо був продаж населенню – то це прирівнюється до роздрібної торгівлі.

Якщо підприємець здійснює кілька видів діяльності, то навпроти кожного виду необхідно проставити процентне співвідношення до кожного виду.

У загальному підсумку повинно вийти 100% виручки за всіма видами економічної діяльності.

Питання 5: вкажіть види виробленої вами продукції та оцініть обсяги їх виробництва в звітному році.

На дане питання необхідно відповісти підприємцям, які займаються виробництвом продукції. Тут також представлена ​​таблиця, в якій необхідно заповнити всі поля більш докладно. В 1 графі вказується найменування конкретного виду виробленої продукції.

У графі 2 проставляється одиниця виміру виробленої продукції. У 3 графі – кількість виробленої продукції. Найменування продукції повинно містити детальну інформацію, наприклад, «локшина рисова» або «капуста квашена з журавлиною». Одиниця виміру вказуються в кілограмах, літрах, метрах і т.д.

Тут потрібно вибирати ту одиницю, яка підходить саме вам.

Питання 6: скільки чоловік працювало в середньому в вашому бізнесі, партнерів, які допомагають членів сім’ї, найманих працівників?

У відповіді на це питання необхідно вказати кількість людей, які допомагали вам здійснювати даний вид підприємницької діяльності. Сюди включаються наймані працівники, члени сім’ї, які брали участь в діяльності підприємця, всі фізичні особи, які працювали у вас за договором на папері або на усній домовленості.

Необхідно буде вирахувати їх кількість. Для цього потрібно скласти кількість людей кожного місяця і розділити на 12 (це в тому випадку, якщо підприємець надавав діяльність протягом цілого року). Якщо ви працювали не повний рік, то ділити потрібно на кількість працюючих місяців в звітному періоді.

Отримане число необхідно округлити до цілого. Наприклад, якщо у вас вийшло 1,6 людина – то це прирівнюється до 2 людям. Партнери по бізнесу визначаються, як особи, які надають послуги разом з вами, але при цьому не були членами вашої родини.

До партнерів по бізнесу не відносяться ті, хто чинив вашому бізнесу фінансову підтримку або допомогу, але при цьому не брали участь в діяльності вашого підприємства.

Після заповнення форми 1-ІП необхідно перевірити контрольні співвідношення:

Питання 1. Якщо в даному питанні відповідь «ні», то необхідно заповнити відповідь на питання 1.1.

Питання 3. Якщо заповнений відповідь на питання 3, то повинен бути відповідь «так» на запитання 1.

Питання 4. Сума даних по заповненим рядкам графи 4.1 повинна дорівнювати 100. Якщо заповнена графа 4.1, то повинен бути заповнений відповідь на питання 3 і навпаки.

Зразок заповнення форми 1-ІП

 • Форма № 1-ІП: Відомості про діяльність індівідуального підприємця за 2018 рік
 • Форма № 1-ІП: Відомості про діяльність індівідуального підприємця за 2018 рік
 • Форма № 1-ІП: Відомості про діяльність індівідуального підприємця за 2018 рік

Не забувайте надавати статистичну звітність вчасно. Порушення порядку надання статистичної інформації або її неподання тягне за собою відповідальність, встановлену статтею 13.19 Кодексу Російської Федерації про адміністративні правопорушення від 30.12.2001 р №2761-1 «Про відповідальність за порушення порядку подання державної статистичної звітності». У свою чергу Федеральне статистичне спостереження гарантує конфіденційність щодо ваших звітів.

За неподання статистичної звітності ще існують штрафні санкції для індивідуальних підприємців, згідно ч.1 ст.13.19 КоАП РФ. Для підприємця такий штраф 10 000-20 000 рублів. Такий же штраф передбачений і при невірно наданих відомостях. Тому при виникненні питань щодо заповнення форми 1-ІП можна звертатися в свій ТОГС.

Росстат затвердив 23 звіту на 2018 рік. Що потрібно здавати ІП?

Форма № 1-ІП: Відомості про діяльність індівідуального підприємця за 2018 рік

Добрий день, шановні ІП!

Росстат нещодавно опублікував новий наказ, в якому наведено аж 23 звіту (точніше, статформи), які будуть здавати юрособи та ВП з ​​2018 року. Не поспішайте здригатися, так як далеко не всі з них доведеться здавати саме ВП.

Мало того, далеко не всі ІП потрапляють в вибірки Росстату і стикаються з ними регулярно. Правда, раз в 5 років абсолютно все ІП здають так звані анкети суцільного спостереження, про них можна прочитати ось тут.

Я не буду повністю приводити цей лист Росстата на 136 сторінок, що можна порівняти з невеликою фантастичною повістю =) Але для самих допитливих дам посилання на початковий текст листа:

http://www.gks.ru/bgd/free/b16_27/IssWWW.exe/Stg/d02/pf541_210817centr_%D1%87%D0%B0%D1%81%D1%82%D1%8C1.doc

Отже, річні статистичні звіти за 2017 рік:

 • № 1-підприємство «Основні відомості про діяльність організації»
 • № 23-Н «Відомості про виробництво, передачу, розподіл і споживання електричної енергії»
 • № 4-ТЕР «Відомості про використання паливно-енергетичних ресурсів»
 • № 6-ТП «Відомості про виробництво теплової та електричної енергії об’єктами генерації (електростанціями)»
 • № 6-ТП (гідро) «Відомості про роботу гідроелектростанції»
 • № 1-кооператив «Відомості про діяльність переробного сільськогосподарського споживчого кооперативу»
 • № 1-натура-БМ «Відомості про виробництво, відвантаження продукції і балансі виробничих потужностей»
 • № МП (мікро) – натура «Відомості про виробництво продукції мікропідприємств»
 • № 1-ПЕК (бур) «Відомості про будівництво свердловин на нафту і газ»
 • № 1-ПЕК (нафта) «Відомості про експлуатацію нафтових свердловин»
 • № 2-ПЕК (газ) «Відомості про експлуатацію газових свердловин»
 • Додаток до форми № 1-натура-БМ «Відомості про виробництво і відвантаження композитних матеріалів»
 • № 1-ХВ “Відомості про виробництво КОХ і ФСФ-хімікатів, які підлягають оголошенню і контролю за Конвенцією»
 • № 1-ІП «Відомості про діяльність індивідуального підприємця»
 • № МП (мікро) «Відомості про основні показники діяльності мікропідприємства»

Місячні звіти:

 • № 1-ДАП «Обстеження ділової активності організацій видобувних, обробних виробництв, які здійснюють постачання електричної енергії, газом і паром, кондиціювання повітря»
 • № П-1 «Відомості про виробництво і відвантаження товарів і послуг»
 • Додаток № 2 до форми № П-1 «Відомості про виробництво військової (оборонної) продукції»
 • № ПМ-пром “Відомості про виробництво продукції малим підприємством»
 • № 1-ІП (міс) «Відомості про виробництво продукції індивідуальним підприємцем»

Також не забули про квартальні звіти:

Квартальні зі звіту за січень-березень 2018 року:

 • № П-5 (м) «Основні відомості про діяльність організації»
 • № ПМ «Відомості про основні показники діяльності малого підприємства»

Квартальну зі звіту за I квартал 2018 року:

 • № ДАП-ПМ «Обстеження ділової активності малих підприємств видобувних, обробних виробництв, які здійснюють постачання електричної енергії, газом і паром, кондиціювання повітря»

Найголовніше питання. Як у всьому цьому розібратися?

Зрозуміло, що у звичайного ІП просто немає часу все це вивчати … Саме тому, я завжди наполегливо рекомендую використовувати бухгалтерські програми для ведення обліку ВП. Наприклад, коли проводилося масове спостереження з боку Росстату в 2016 році майже всі бухгалтерські програми і сервіси оперативно зробили автоматичні звіти, які можна було заповнити за кілька хвилин.

Розробники “1С. Підприємець “, якій сам користуюся, вже обіцяють в нових релізах програми оновити ці звіти. Якщо-ж все це заповнювати в ручному режимі, то ймовірність помилок різко зростає.

А які статзвіти повинен здавати саме я?

Багато ІП просто не знають які саме їм звіти потрібно здавати в Росстат. Також ця звітність залежить від того, чим саме займається ВП.

Раджу використовувати офіційний сервіс Росстату, про який розповідаю в невеликому відео нижче. Настійно рекомендую перевіряти себе регулярно, якщо до цього часу не використовуєте бухгалтерські програми, які нагадують про важливі події.

Оновлення. Сервіс змінився і тепер знаходиться за новою адресою:

Посилання на сервіс: https://websbor.gks.ru/online/#!/gs/statistic-codes

У відео спостерігалася проблема з https-протоколом, тепер вона усунена.

Раджу прочитати:

Не забудьте підписатися на нові статті для ІП!

І Ви будете першими дізнаватися про нові закони і важливі зміни:

Підписатися на новини по емайл

Шановні підприємці!

Готова нова електронна книга з податків і страхових внесках для ІП на ССО 6% без співробітників на 2019 рік:

«Які податки і страхові внески платить ІП на ССО 6% без співробітників в 2019 році?»

Форма № 1-ІП: Відомості про діяльність індивідуального підприємця за 2018 рік

У книзі розглянуті:

 1. Питання про те, як, скільки і коли платити податків і страхових внесків в 2019 році?
 2. Приклади за розрахунками податків і страхових внесків «за себе»
 3. Наведено календар платежів по податках і страхових внесках
 4. Часті помилки і відповіді на безліч інших питань!

Шановні читачі, готова нова електронна книга для ІП на 2019 рік:

«ІП На ССО 6% БЕЗ Доходу і Працівників: Які Податки і Страхові Внески Потрібно платити в 2019 році?»

Форма № 1-ІП: Відомості про діяльність індивідуального підприємця за 2018 рік

Це електронна книга для ІП на ССО 6% без співробітників, у яких НІ доходу в 2019 році. Написана на основі численних питань від ІП, які мають нульовий дохід, і не знають як, куди і скільки платити податків і страхових внесків.

Я створив цей сайт для всіх, хто хоче відкрити свою справу як ІП, але не знає з чого почати. І постараюся розповісти про складні речі максимально простою і зрозумілою мовою.

Форма 1-ІП

Актуально на: 13 грудень 2017 р

Наказом Росстату від 21.08.2017 № 541 затверджено форму річної статистичної звітності № 1-ІП «Відомості про діяльність індивідуального підприємця». Про те, кому її потрібно здавати і в які терміни, розповімо в нашій консультації.

Хто здає форму № 1-ІП та в які терміни?

Форму № 1-ІП складають індивідуальні підприємці, крім тих, хто зайнятий роздрібною торгівлею. При цьому ІП, що займаються роздрібною торгівлею автотранспортними засобами та мотоциклами, під виняток не підпадають.

Чи потрібно здавати в територіальний орган статистики форму № 1-ІП саме вам, можна дізнатися, скориставшись сервісом Росстату.

Форма № 1-ІП складається за підсумками 2017 року і повинна бути здана не пізніше 02.03.2018.

Завантажити бланк статзвітності № 1-ІП в форматі Excel можна тут.

Склад форми № 1-ІП

Форма № 1-ІП включає в себе наступні блоки:

Найменування розділу Пояснення

1. Чи здійснювали ви підприємницьку діяльність у звітному році? Якщо в звітному році діяльність не велася, подальші розділи форми № 1-ІП не заповнюються
2. Ви здійснювали основну підприємницьку діяльність в тому самому суб’єкті РФ, де ви зареєстровані як ІП? Якщо суб’єкт реєстрації ІП та суб’єкт фактичного провадження діяльності не збігаються, потрібно вказати фактичний регіон ведення підприємцем основний підприємницької діяльності
3. Вкажіть об’єм виручки (з урахуванням податків і аналогічних обов’язкових платежів) від продажу товарів, продукції, робіт, послуг, отриманої Вами в звітному році за всіма видами підприємницької діяльності Вказується в тисячах рублів
4. Наведіть докладний найменування фактично здійснюваних вами в звітному році видів діяльності, опишіть, яку продукцію або послугу ви виробляли в звітному році Потрібно вказати, наприклад, «виробництво решти верхнього одягу» або «торгівля оптова взуттям», т. Е. Найменування по по ОКВЕД2, і привести частку виручки від кожного зазначеного виду діяльності (в цілих%). При цьому потрібно враховувати, що якщо ІП, наприклад, продає населенню товари власного виробництва через власну торговельну мережу або орендовані торговельні об’єкти, то виручка від продажу цих товарів відноситься до того виду діяльності, в результаті якого вони були зроблені. Торговельна діяльність в цьому випадку не виділяється.
5. Скільки людей в середньому працювало у вашому бізнесі в звітному році: партнерів (особи, які беруть участь у вашій справі на умовах майнового або іншого вкладу і виконують у вашій справі певну роботу, можуть бути і не бути членами одного домашнього господарства), які допомагають членів сім’ї , найманих працівників? Вказується середня чисельність. Порядок її розрахунку наведено під таблицею. Інформація про чисельність наводиться окремо по: – партнерам; – допомагає членам сім’ї; – найманим працівникам

Середня чисельність осіб, які працювали в звітному році, по кожній категорії (партнери, які допомагають члени сім’ї, наймані працівники) визначається так: слід скласти число осіб, які працювали в кожному календарному місяці, включаючи тимчасово відсутніх (хворих, які перебували у відпустках і ін.), і розділити на 12. Якщо ІП працював неповний рік, то отримана сума ділиться на число місяців роботи підприємця. Отримані дані округлюються до цілого числа (наприклад, 1,5 і вище слід округлити до 2, а менше 1,5 – до 1).

Докладний порядок заповнення форми № 1-ІП наведено в Додатку № 14 до Наказу Росстату від 21.08.2017 № 541.

Форум для бухгалтера: Задайте питання і отримаєте відповідь експерта

Форма 1-ІП: заповнення, скачати бланк і зразок

Підприємці зобов’язані регулярно здавати в органи статистики форму 1-ІП. Бланк має п’ять різновидів (можна скачати в статті). Розглянемо зразки заповнення на конкретних прикладах, а також терміни здачі в зручних таблицях.

Бухгалтеру на кожен день

Увага! Ми підготували бланки і зразки заповнення форми 1-ІП, які відповідають всім вимогам законодавства. Документа допоможуть вам успішно відзвітувати в Росстат. Завантажуйте безкоштовно:

Заповнити відомості онлайн і подати їх через інтернет ви можете в програмі Правконс. Вона передає будь-яку звітність через Інтернет в автоматичному режимі. Ви можете відправити податкові декларації і розрахунки в податкову службу, соц. страх, Пенсійний фонд, Росстат і інші держвідомства. Перед відправкою будь-який звіт тестується усіма перевірочними програмами ФНС і ПФР. Спробуйте безкоштовно:

Заповнити 1-ІП та здати онлайн

Хто з ІП ​​звітує

Обов’язок по здачі форми 1-ІП виникає, коли Росстат надіслав ІП письмове повідомлення (пост. Уряду РФ від 18.08.2008 № 620).

Також є два способи заздалегідь дізнатися, чи зобов’язаний бізнесмен звітувати.

 1. Отримати інформацію на сайті територіального підрозділу Росстату. Для цього на офіційному сайті відомства через пошук або карту відкривають регіон, де зареєстрований ВП. Після кліка на сторінці з’явиться посилання на сайт територіального підрозділу Росстату. На цьому сайті відкривають вкладки: «Звітність» – «Статистична звітність» – «Список звітують господарюючих суб’єктів», натискають на посилання «Список індивідуальних підприємців, включених до вибіркового статистичне спостереження …» і скачують його.
 2. Отримати інформацію в територіальному підрозділі Росстату. Для цього на офіційному сайті відомства через пошук або карту відкривають регіон, де зареєстрований ВП. Після кліка на сторінці з’явиться посилання на сайт територіального підрозділу Росстату. Перейшовши на нього, можна знайти адресу і контактні дані підрозділи. Для цього в основному меню клацають по вкладці про підрозділ і відкривають розділ з даними відділів. Дізнавшись адресу, можна зателефонувати до відділу або прийти в нього особисто і запросити інформацію і бланк.

діюча форма

Форму 1-ІП «Відомості про діяльність індивідуального підприємця» Росстат затвердив наказом від 21.08.2017 № 541.

Актуальний бланк можна отримати безкоштовно в підрозділах Росстату або завантажити з офіційного сайту відомства.

Після заповнення форми 1-ІП ви можете протестувати правильність її заповнення безкоштовно за допомогою спеціального онлайн-сервісу від програми Правконс:

Протестіровать1-ІП онлайн

Бланк має п’ять різновидів. За яким з них звітувати залежить від здійснюваної ІП діяльності і кількості найнятих ним працівників. Розглянемо в таблиці 1.

Таблиця 1. Яку форму 1-ІП потрібно здавати

вид форми Хто зобов’язаний здавати підстава
1-ІП (міс) (0610001) “Відомості про виробництво продукції індивідуальним підприємцем” ІП, в штаті у яких перебуває 101 працівник і більше. При цьому ІП:

 • виробляє продукцію видобувних чи обробних виробництв;
 • виробляє і розподіляє електрику, газ і воду;
 • заготовлює ліс;
 • займається рибальством
Наказ Росстату: від 11.08.2016 № 414
1-ІП (послуги) (0609709) “Відомості про обсяг платних послуг, наданих населенню індивідуальним підприємцем” ІП, які надають послуги населенню за плату. При цьому у них повинна бути в наявності інформація про обсяг наданих послуг іншими фірмами або ІП

Форма 1 ип послуги зразок заповнення

Самостійно можна дізнатися, зайшовши на офіційний сайт Росстату, або відправившись в відділення інстанції статистики. Індивідуальні підприємці відображають не тільки співробітників, але і партнерів, що беруть участь в діяльності. Де можна взяти бланк Бланк можна знайти в інтернеті. Хоча краще звертатися до перевірених джерел, де виключена ймовірність використання недійсною форми. Бланк можна взяти в самому відділенні Росстату або завантажити з офіційного порталу органу статистики. Порядок формування Бланк 1-підприємець містить такі частини: титульну сторінку – 1-й розділ Де відображаються відомості про бізнес підприємця 2-й розділ З відображенням основних характеристик роботи 3-й розділ Містить відомості про надану державну підтримку При заповненні титульної сторінки складності не виникають.

Все для бухгалтерського і статистичного обліку

Тут комерсант наводить приклади операцій, які їм були проведені в звітному періоді, і коротко описує тип виробленої продукції або характер наданих послуг:

 • найменування видів діяльності призводять з прив’язкою до КВЕД-2;
 • по кожному напрямку роботи ІП розраховує питому вагу в виручці за звітний інтервал часу;
 • частку окремих напрямків діяльності вказують у звіті в процентному вираженні.

При заповненні Розділу 5 треба обчислити усереднену величину чисельності різних категорій учасників комерційної діяльності ІП:

 • найманий персонал;
 • бізнес партнери;
 • члени сім’ї, які залучалися до робіт в якості помічників.

Середню чисельність учасників комерційної діяльності ІП розраховують по звітному періоду окремо з розбивкою на зазначені категорії осіб, залучені до роботи.

Як виглядає зразок звіту в Росстат для ип в 2018 році

А значить, все без винятку ІП повинні представити звіти до органу статистики за минулий рік (згідно з Листом Росстату від 14 січня 2018 № 03-03-1 / 1-ЗМІ). Обов’язкова звітність подається в термін до 1 квітня наступного року після закінчення звітного періоду.

Важливо Якщо документи не будуть подані вчасно. Матиме місце прострочення, а це загрожує адміністративною відповідальністю – штрафами. Мета надання звіту статистики – для здійснення статистичного спостереження представниками Росстату за діяльністю суб’єкта малого і середнього підприємництва. Відповідно до ст. 2 Федерального закону Російської Федерації від 24 липня 2007 № 209 дані статистики перевіряються раз в п’ятиріччя, що дозволяє розробити реалістичну політику Російської Федерації по відношенню до МСП.

Форма 1-ип: відомості про діяльність індивідуального підприємця

Поняття ІП – фізична особа, яка зареєстрована як індивідуального підприємця за відповідними законодавчими правилами. Він веде підприємницьку діяльність, метою якої є отримання прибутку.

Звітність за статистикою – особливий вид документації, яка надається в Росстат усіма компаніями та індивідуальними підприємцями, які потрапили під вибірку.

Росстат – федеральна державна інстанція, яка здійснюється збір, зберігання і надання за запитом статистичної інформації.

Яка роль документа Зазвичай підприємці не здають звіти в Росстат, так як зобов’язання для всіх не встановлюється. Потрібно здавати звіти ті представники малого бізнесу, що є в вибірці Росстату.

Але 1 раз в п’ять років уповноважений орган проводить суцільне анкетування індивідуальних підприємців. Якраз такий захід проводиться в 2018 році.

Порядок і зразок заповнення форми 1-підприємець

Заповнення Розділу 1. «ВІДОМОСТІ ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ПІДПРИЄМЦЯ ЗА 2017 рік» В даному розділі форми необхідно вказати дані з персональними унікальними кодами IP:

 • ОКПО – зазначено в повідомленні про присвоєння коду, отриманому вами в регіональному відділенні статуправління, так ОКПО можна знайти на сайті Ростстата за посиланням http://statreg.gks.ru
 • -Инн- вказано в свідоцтві ІПН або на сайті ФНС по посиланню https://service.nalog.ru/inn.do

Далі, вам необхідно відповісти на питання: Питання 1. Чи здійснювали Ви підприємницьку діяльність у звітному році Якщо відповідь на питання – «ТАК», то необхідно перейти до наступного питання і потім заповнити всю форму 1-ІП.

Звітність в Росстат в 2018 році

Всі дані, що представляються індивідуальним підприємцем, повинні грунтуватися на правдивих фактах, а не тільки на відомостях, що подають в федеральну податкову службу. Працівники Росстату гарантують, що буде збережено конфіденційність.

Ваші дані не передаються в податкову службу за твердженнями керівників Росстату. Правова база Підприємці здають звіти за формою 1-П (1-підприємець), що була затверджена Наказом Росстату від 9 червня 2018 № 263.

Як саме заповнюється ця статистична форма, йдеться в самому Наказі. Розберемося, як заповнити звіт в Росстат для ІП до 1 квітня.

Обов’язкова форма представлена ​​разовим звітом, в якому відображені виручка, витрати, матеріали, обладнання та співробітники.

Так як звіт подається нечасто, то у вас є достатньо часу, щоб можна було розібратися, як його правильно заповнювати, а також своєчасно подати підготовлений бланк.

Онлайн журнал для бухгалтера

Увага Форма 1-підприємець 2018 року проста в заповненні і зовсім не схожа на звіт, швидше за це звичайна анкета. Перший лист форми 1-ІП складається з двох частин, одна з яких відривається і залишається ІП на підтвердження про те, що він надав звіт в Статуправління. У відривній частині звіту необхідно заповнити два рядки:

 • по рядку «Поштова адреса індивідуального підприємця», необхідно записати фактична адреса ВП.
 • по рядку «Індивідуальний підприємець» вказати прізвище, ім’я, по батькові та поставити особистий підпис підприємця.

У кодової частини форми в обов’язковому порядку заповнюються поля з персональними унікальними кодами підприємця без утворення юридичної особи: ОКПО – на підставі Повідомлення про присвоєння коду ЄДРПОУ, розміщеного на Інтернет-порталі Росстату: http://statreg.gks.ru, ІПН – на підставі даних Федеральної податкової служби.

 • тривалість підприємницької діяльності громадянина;
 • величина штату ІП;
 • кількість людей, залучених до бізнесу в якості помічників, партнерів;
 • виручка ІП;
 • вартість основних засобів по балансу.

Форма 1-підприємець також припускає вказівку наступних фактів:

 • провадив ІП крім підприємницької діяльності трудову – як найманий працівник;
 • в рамках якої системи оподаткування працює ІП (ОСН, ССО, ЕНВД, ЕСХН або ПСН);
 • надавав підприємець платні послуги громадянам;
 • отримував підприємець підтримку від державних або муніципальних органів.

Про те, яким для ІП може виявитися набір обов’язкової звітності в залежності від застосовуваного їм спецрежиму, читайте в статті «Податкова звітність для ІП у 2017 році (порядок здачі)».
Фактично мають на увазі перепис бізнесменів. З Росстату надсилають лист:

 • з анкетою;
 • з рекомендаціями щодо її заповнення;
 • з порожнім конвертом і поштовою маркою (в нього вкладають заповнені анкети і направляють в орган статистики).

Нюанси при ЕНВД Звіти по податках при ЕНВД відрізняються простотою, тільки ось необхідно мати конкретні знання про законодавчі акти, так як при розрахунках використовують коефіцієнт. У п. 2 ст.

6 ФЗ № 402 йдеться про те, що ІП не зобов’язані вести бухоблік, але тільки якщо сумлінно ведеться облік по своєму об’єкту оподаткування податком відповідно до вимог законодавства. Глава 26.3 Податкового кодексу не містить вимоги ведення обліку для ВП на ЕНВД. Але в п. 6 ст.

Дані будуть залежати від податкового режиму, який використовується бізнесменом: ОСНО Прибуток відображають згідно з Порядком обліку доходів і витрат, і госпоперацій для підприємця ЕСХН Прибуток відбивається з Книги обліку витрат і доходів підприємця ЕНВД Буде відображена ціна проданого товару в році, що вважається звітним, і підстава – первинна облікова документація, що відображає господарські операції Патент Дохід прописують з Книги обліку прибутку ІП ССО Відображається прибуток з Книги обліку прибутку і витрат бізнесмена, дані з податкових декларацій за спрощеною системою Заповнюючи звіт, звертають увагу на такі нюанси: При торгівлі в магазині в обов’язковому порядку прописують найменування товару Що реалізується, додавши словосполучення – «в магазині / відділі» для всіх груп товарів (наприклад, роздрібна торгівля посудом в відділі).

Форма 1 ип послуги зразок заповнення 2016

ФЗ відомство проводить суцільні дослідження бізнесів раз в 5 років.

Однак підприємцю корисно вивчити особливості роботи з формами збору статданих на випадок потрапляння у вибірку бізнесів-респондентів в рамках вибіркових досліджень.

Цілком ймовірно, що з метою вивчення результатів діяльності ІП в 2021 році (за планом суцільних спостережень) або раніше (в порядку вибіркового дослідження) Росстат використовує цю форму в якості основи для інших опитувальників.

Форма 1 ип послуги зразок заповнення 2018

Вказують також КВЕД Якщо товари представлені в широкому асортименті в неспеціалізованих магазинах Пишуть так – роздрібна торгівля в неспеціалізованому магазині переважно харчовою продукцією, напоями, тютюновими виробами в тому числі Посередник, що веде діяльність в оптовій торгівлі Мушу зазначити лише розмір винагород, що були отримані П. 7 містить відомості про те, чи є ОС – про вартість активів, про витрати на створення нового основного фонду в минулому році. Врахуйте, що основний засіб – активи, що становлять не менше 40 тис., І використовуються підприємцем у підприємницькій діяльності більше року. ОС не вважають об’єкт природокористування, земельну ділянку, птахів, хутрових звірів і т. Д. Орендовані об’єкти не враховуються. У 3-му розділі прописують вид підтримки від РФ.

Зразок заповнення 1 ип статистика 20017

ІП на прохання Росстату повинні були до 01.04.2016 надати відомству низку ключових відомостей про свою діяльність. Розберемо, про яких відомостях йдеться і як заповнювати цю форму, в нашій статті.

Для чого потрібна форма федерального статистичного спостереження 1-підприємець Чи потрібно ІП заповнювати форму 1-підприємець за підсумками 2016 року Основні показники за формою 1 (баланс підприємства, штат, виручка, система оподаткування) Звіт за формою Росстату 1-підприємець: нюанси заповнення Де скачати бланк форми 1-підприємець для статистики за 2015 рік Підсумки для чого потрібна форма федерального статистичного спостереження 1-підприємець форму 1-підприємець російські підприємці зобов’язані були до 01.04.2016 направити в Росстат в зв’язку з тим, що відомство за допомогою даної форми збирало дані про діяльність ВП в 2015 році в рамках суцільного статистичного спостереження.

Як виглядає зразок звіту в Росстат для ип в 2018 році

Що потрібно зробити з 23 по 28 квітня Наступного тижня нас чекає цілих 6 робочих днів. Для успішного проходження цього трудового марафону потрібно правильно розподілити свої сили. А щоб вам було простіше розпланувати свої справи на прийдешню робочу шестиденку і нічого не забути, ми представляємо вашій увазі наші щотижневі бухгалтерські нагадування.

<<… Відмова банку в проведенні операції можна оскаржити Банк Росії розробив вимоги до заяви, яке клієнт банку (організація, IP, фізособа) може направити в міжвідомчу комісію в разі, коли банк відмовляється проводити платіж або укладати договір банківського рахунку (вкладу).

<… Головна → Бухгалтерські консультації → Статистична звітність Актуально на: 13 грудень 2017 р

Звітність в Росстат в 2018 році

Увага Якщо відповідь на питання – «НІ», то необхідно поставити Х в наступному питанні: Якщо ви не здійснювали в звітному році підприємницької діяльності, працювали ви в якості найманого працівника в іншого підприємця або юридичної особи. Далі для цього варіанта відповідей більше нічого заповнювати не потрібно, в такому вигляді необхідно віднести звіт в Статуправління. При відповіді в п.1 – «ТАК», необхідно заповнювати форму далі: Питання 2. «Ви здійснювали основну підприємницьку діяльність в тому самому суб’єкті Російської Федерації, де Ви зареєстровані як індивідуального підприємця?» Якщо місце здійснення підприємницької діяльності знаходиться в тому самому суб’єкті Російської Федерації, за яким пройшла офіційна реєстрація в якості індивідуального підприємця, то необхідно відзначити «ТАК» і слід перейти до питання 3.

Порядок і зразок заповнення форми 1-підприємець

Чи здійснювали ви підприємницьку діяльність у звітному році? Якщо в звітному році діяльність не велася, подальші розділи форми № 1-ІП не заповнюються 2.

Ви здійснювали основну підприємницьку діяльність в тому самому суб’єкті РФ, де ви зареєстровані як ІП? Якщо суб’єкт реєстрації ІП та суб’єкт фактичного провадження діяльності не збігаються, потрібно вказати фактичний регіон ведення підприємцем основний підприємницької діяльності 3.

Вкажіть об’єм виручки (з урахуванням податків і аналогічних обов’язкових платежів) від продажу товарів, продукції, робіт, послуг, отриманої Вами в звітному році за всіма видами підприємницької діяльності Вказується в тисячах рублів 4.

Форма 1-ип

Якщо ваша компанія потрапила до переліку шляхом статистичної вибірки, то вам знадобиться регулярно, відповідно до встановлених дат, здійснювати надання відомостей в Росстат.

Періодичність надання даних може бути різною: • Щомісячна звітність, для суб’єктів малого бізнесу.

Вона залежить від форми, згідно з якою оформляються дані; • Щоквартальні звіти; • Для мікро підприємств – звітність може надаватися разово, один раз за календарний рік.

Кожен п’ять років органи статистики проводять загальний аналіз діяльності всіх підприємств. В такому випадку вибірка не використовуються, а дані потрібні з усіх суб’єктів бізнесу. Формат, в якому подаються звітні дані. Може бути різним, залежно від типу бізнесу, а також області роботи індивідуального підприємця.

Форма 1-ип: відомості про діяльність індивідуального підприємця

Важливо Все, що вам потрібно, це вказати свій регіон і номер того відділення статистичних даних, яке закріплене за вами про територіальною ознакою. Після цього, вам необхідно знайти вкладку звітність, вибрати підпункт статистична звітність і вивчити перелік компаній, які, згідно з вибіркою, повинні брати участь в наданні даних. Після того, як звітність ІП в Росстат буде складена і структурована відповідно до вимог, вона повинна бути спрямована в органи статистики. Можна передати документи особисто, скористатися електронною поштою або ж відправити звичайним цінним листом, попередньо склавши опис вкладень. Щороку установи статистики формують нові списки тих підприємців, які зобов’язуються до надання інформації про свою роботу.

Звітність ип в Росстат. форма 1-ип (бланк скачати)

У нашому сьогоднішньому матеріалі ми розглянемо, хто подає звітність в Росстат в 2018 році, як заповнюється цей документ.

У нижній частині сторінки читач може завантажити форму 1-підприємець 2018 роки за 2017 рік, а також зразок заповнення.

Зверніть увагу, що дана форма не надається індивідуальними підприємцями, що займаються роздрібною торгівлею, крім торгівлі автотранспортними засобами та мотоциклами.

Звіт за формою Росстату 1-підприємець: нюанси заповнення Величина штату ІП, що фіксується у формі, повинна відображати загальну кількість найманих працівників, помічників, партнерів ВП. Вона підраховується з урахуванням і самого ВП.

Виручка підприємця вказується по кожному з видів діяльності, здійснюваної ним, в співвіднесенні з кодами КВЕД (їх також необхідно вказувати в формі 1-підприємець).

Вартість основних засобів, що використовуються ІП, визначається виходячи з їх балансової вартості (по якій ОС куплено), збільшеній (зменшеній) в результаті переоцінки, реконструкції, модернізації, часткової ліквідації та т. Д.

Форма 1-підприємець за 2015 рік (бланк і зразок заповнення)

Використовуючи відомості, надані ВП, Росстат вивчатиме стан справ у сфері малого бізнесу і виявляти значущі макроекономічні тренди.

Зокрема, актуальні для 2015 роки (оскільки за змістом розглянутої форми він є звітним).

Дослідження Росстату, в рамках якого здійснювався збір інформації за допомогою форми 1-підприємець, проводиться відповідно до норм закону «Про розвиток малих і середніх підприємств» від 24.07.2007 № 209-ФЗ.

Про те, чим загрожує ІП неподання обов’язкової для нього статзвітності, читайте в матеріалі «” Малюкам “не варто ухилятися від статперепісі».

Чи потрібно ІП заповнювати форму 1-підприємець за підсумками 2016 року Як ми зазначили вище, в Росстат повинен представлятися бланк форми 1-підприємець за 2015 рік і тільки. Інших документів аналогічного призначення Росстат поки не видав, але можливо зробить це в майбутньому. Відповідно до п.

До основних засобів, відомості про яких фіксуються в формі 1-підприємець, Росстат рекомендує відносити нефінансові активи, що належать ІП, постійно використовувані в бізнесі, які характеризуються тривалим терміном експлуатації (понад 12 місяців), а також мають вартість від 40 000 руб.

Дані про доходи ІП повинні відповідати цифрам, відбитим в книзі обліку доходів і витрат. У структуру виручки ІП, що відображається в формі 1-підприємець, не входить зарплата підприємця, якщо він працює на іншого ІП або на юрособу. Підписується документ особисто ІП або його довіреною особою.

Де завантажити бланк форми 1-підприємець для статистики за 2015 рік Бланк форми 1-ІП – 2015 для статистики скачати можна на нашому сайті. Завантажити бланк форми 1-ІП У нас же ви можете завантажити зразок заповнення цієї форми.

Вибіркове статистичне обстеження діяльності індивідуальних підприємців за 2018 рік за формою № 1ІП «Відомості про діяльність індивідуального підприємця»

Територіальний орган Федеральної служби державної статистики по Волгоградській області (Волгоградстат) проводить вибіркове обстеження діяльності індивідуальних підприємців за 2018 рік за формою № 1-ІП «Відомості про діяльність індивідуального підприємця», затвердженої наказом Росстату від 21.08.2017 р № 541.

Термін надання відомостей індивідуальними підприємцями до органів державної статистики за місцем свого знаходження – 2 березня 2019 року.

Уточнітьвключеніе в вибірку з даного спостереження можна скориставшись Інтернет-ресурсомформірованія індивідуальних переліків форм для респондентів на сайті Волгоградстата http://volgastat.gks.ru в рубриці «Моя звітність».

Вся інформація про статистичному спостереженні за діяльністю індивідуальних підприємців розміщена на сайті Волгоградстата http://volgastat.gks.ru в рубриці «Моя звітність Федеральні статистичні спостереження».

Відомості, отримані за підсумками спостереження, будуть використані для формування статистичної інформації про стан сектора малого бізнесу, розробки дієвих заходів державної підтримки індивідуальних підприємців.

Органи державної статистики гарантують дотримання конфіденційності даних, наданих учасниками спостереження, і їх захист від несанкціонованого доступу. Отримана в ході спостереження інформація буде використовуватися виключно в узагальненому вигляді без розкриття результатів діяльності конкретних індивідуальних підприємців.

Неподання звіту, а також подання недостовірної інформації тягне за собою адміністративну відповідальність. Разом з тим Волгоградстат сподівається на розуміння важливості цього заходу і розраховує на активну участь в проведенні статистичного спостереження

Останні новини Волгоградської області за темою: Вибіркове статистичне обстеження діяльності індивідуальних підприємців за 2018 рік за формою № 1ІП «Відомості про діяльність індивідуального підприємця»