Форма тс-2 для зняття з обліку платника торгового збору – скачати

0
57

Форма ТС-2 означає торговий збір. Її застосування актуально в ситуації, коли з боку продавця було припинено використання об’єктів торгівлі, і він знайшов право уникати сплати збору. Бланк застосовується з метою здійснення облікової політики в рамках нового платіжного зобов’язання – торгового збору.

Форма ТС-2 для зняття з обліку платника торгового збору - скачати

Виходить, що форма ТС-2 – це документ повідомлення про зняття з обліку. Його здача здійснюється в той же підрозділ органів ФНС, в якому було здійснено реєстрація. Тобто це може бути місце розміщення нерухомості або реєстрації організації.

Розглянемо терміни подачі, базові вимоги щодо заповнення та правила внесення даних до зведеного документ.

Форма ТС-2 для зняття з обліку платника торгового збору - скачати

При цьому ФНС займається постановкою на облік організації як платника торгового внеску. Якщо діяльність підлягає припиненню, зобов’язання дане втрачається. Подача заявної паперу відбувається протягом 5 робочих днів, які слідують за моментом завершення торговельної діяльності.

Платник має в розпорядженні одночасно кілька шляхів подачі повідомного документа:

 • паперова форма з особистої явкою в відділення;
 • паперовий варіант, відправлений поштою;
 • електронна версія, відправлена ​​через пристрій.

В рамках процесу підготовки документа з даного зразком платник повинен врахувати 2 нюансу.

 1. Форма використовується в ситуації, якщо платник внесків повністю, на 100% припинив торговельну роботу. Якщо припинили експлуатуватися якісь окремі об’єкти, застосовується формат ТС-1.
 2. У рядку «для припинення ведення діяльності» фігурує дата, в яку це сталося, причому щодо останніх активних об’єктів торгівлі.

До слова, зразки за формами ТС-1 і ТС-2 різні між собою. Заповнення другого документа – більш просте захід.

Бланк включає в себе один лист, в його поля вносяться дані, вони виглядають так:

 • ІПН – це номер платника зборів та внесків до державної скарбниці, поле включає в себе 12 клітин, 10 перших – номер, 2 останніх – прочерк;
 • КПП лише для компаній;
 • код податкової служби складається з чотирьох знаків і ставиться до видалення, в яке проводиться передача повідомлення;
 • найменування в повному вигляді;
 • Свідоцтво про Державну заповнюється лише російськими юридичними особами, до іноземців це ні в якому разі не відноситься;
 • ІН виключно для іноземних підприємців;
 • дата – необхідно сувору вказівку числа, місяця і року, в який діяльність стала завершеною (необхідно зазначити останній день функціонування торгового об’єкта);
 • кількість листків, які має необхідну документацію, якщо вона є, як неї виступає довіреність (традиційно);
 • достовірність інформації, для цього прописується відповідна номерний значення особи, яка подає повідомлення, може знадобитися вказівку ряду додаткових реквізитів.

Таким чином, порядки заповнення цієї форми документації вельми прості і зрозумілі. Щоб процес пройшов успішно, необхідне дотримання кількох ключових норм і правил. В ручному заповненні актуальні наступні нюанси:

 • чорнило повинні володіти чорним або синім кольором;
 • внесення параметрів починається з краю зліва;
 • літери прописуються в заголовному і друкованому вигляді;
 • в порожніх залишилися клітинах ставляться прочерки.

Документи для скачування (безкоштовно)

 • Бланк форми ТС-2
 • Зразок форми ТС-2

Якщо введення машинописний, рекомендується дотримуватися шрифту типу Courier New, кегль 16-18. Потім бланк роздруковується. Розташування підсумкової форми відбувається в рамках одного аркуша. Ось ряд вимог, обов’язкових до дотримання в процесі оформлення.

 1. Не можна друкувати текст, набраний на комп’ютері, по обидва боки одного листка.
 2. Заборонено закреслювати дані, внесені невірно. Те ж саме стосується застосування спеціальних коригувальних засобів і пристосувань.
 3. У клітку рекомендується вносити виключно одне значення, будь то буква, цифра, знак.
 4. Заповнений лист повинен володіти оригінальним присвоєним номером формату 001.

Таким чином, для здійснення заповнення потрібно дотримуватися перелік наведених вимог і діяти відповідно до них. Грамотний підхід до внесення відомостей дозволить уникнути помилок і запобігти ймовірним проблеми з законодавством.

Форма ТС-2 для зняття з обліку платника торгового збору - скачати Податкове право – це велика сфера, що дає громадянам безліч можливостей. В його рамках існує цілих два шляхи зняття платника торгового збору з обліку. Перший передбачає подачу повідомлення в формі ТС-2 до податкової інспекції за місцем, де проводилася реєстраційна процедура цього виду діяльності.

Другий полягає в процедурі анулювання акту, що підтверджує факт постановки на облік як платник збору. Цей спосіб актуальний без безпосередньої участі платника податків.

В якості підсумкового завершення даної процедури виступає надання з боку податківців повідомлення, яке підтверджує факт припинення торговельної діяльності.

Це і є документ, складений за формою ТС-2, що вимагає детального відображення в папері необхідного набору інформаційних відомостей у вигляді ІПН, КПП, ОГРН, матеріалів про керівному апараті, торговій точці.

Таким чином, форма ТС-2 являє собою документ-повідомлення.

За допомогою нього відбувається повідомлення про той факт, що торгове майно індивідуального підприємця або юридичної особи в діяльності вже не задіяно, відповідно, він має право не платити торговий збір. Якщо припинення стосується лише якоїсь частки об’єктів, а не всього їх числа, то повідомлення податківців здійснюється за допомогою форми ТС-1.

Рекомендуємо інші статті по темі

Завантажити бланк і зразок повідомлення про зняття з обліку платника торгового збору (форма ТС-2)

Повідомлення про зняття з обліку організації або індивідуального підприємця в якості платника торгового збору в податковому органі за об’єктом здійснення виду підприємницької діяльності, щодо якої встановлено торговий збір.

У полях «ІПН» і «КПП» у верхній частині сторінки форми ТС-2 вказуються:

 • російською організацією – ідентифікаційний номер платника податків (далі – ІПН) і код причини постановки на облік (далі – КПП), присвоєні їй при постановці на облік в податковому органі за місцем знаходження;
 • іноземною організацією – ІПН та КПП, присвоєні іноземної організації за місцем здійснення діяльності на території муніципального району (міського округу, міста федерального значення Москви, Санкт-Петербурга або Севастополя) через відокремлений підрозділ іноземної організації;
 • індивідуальним підприємцем – ІПН, присвоєний йому в податковому органі за місцем проживання.

При заповненні поля ІПН, під який відводиться дванадцять знакомест, російської або іноземної організацією вільні знакомісця праворуч від значення ІПН не підлягають заповненню додатковими символами (заповнюються прочерками).

В поле «Видається в податковий орган (код)» форми ТС-2 вказується код податкового органу, до якого подається Повідомлення.

В поле «Дата припинення здійснення підприємницької діяльності, щодо якої встановлено торговий збір» форми ТС-2 вказується дата припинення здійснення платником торгового збору всіх видів діяльності, щодо яких встановлено торговий збір.

В поле «Організація / індивідуальний підприємець» форми ТС-2 при заповненні найменування організації вказується повне найменування організації, відповідне найменуванню, зазначеному в її установчих документах.

Прізвище, ім’я та по батькові (за наявності) індивідуального підприємця вказуються повністю.

В поле «свідоцтво про Державну» форми ТС-2 вказується основний державний реєстраційний номер організації (ОГРН).

В поле «ІН» форми ТС-2 вказується основний державний номер індивідуального підприємця (ІН).

зразок бланка

Бланк має бути наповнений або від руки, або на комп’ютері. Якщо він заповнюється від руки, допускається використання тільки синіх або чорних чорнила.

Заборонено друкувати бланк з двох сторін, а також виправляти помилки в документі, перекреслюючи або стираючи текст. Поля заповнюються великими друкованими літерами.

При наборі на комп’ютері розмір шрифту – від 12 до 18 кегля, назва шрифту – Courier new.

Інструкція

Повідомлення про зняття з обліку платника торгового збору заповнюється досить просто.

Подаючи податківцям повідомлення за формою ТС-2, важливо приділити увагу правильному заповненню всіх реквізитів форми. Розглянемо їх.

У формі ТС-2 потрібно вказати такі відомості:

 • ІПН і КПП для юросіб, ІПН – для підприємців;
 • код податкового органу;
 • дату припинення діяльності в тій частині, де використовувався об’єкт, оподатковуваний збором;
 • повне найменування компанії або ПІБ підприємця;
 • реквізити свідоцтва про Державну реєстрацію або ІН;
 • при передачі повідомлення через представника за дорученням, потрібно вказати кількість аркушів додаткової документації, тобто самої довіреності, додати оригінал якої потрібно обов’язково;
 • цифровий код особи, яка подає форму в ИФНС;
 • ПІБ директора компанії, IP або їх представників, при наявності ІПН у представників реквізит також потрібно вписати в форму;
 • контактний номер телефону та адресу електронної пошти особи, що передала повідомлення в Податкову.

Як заповнити повідомлення за формою ТС-2 в бухгалтерській програмі Правконс

Підпис і дату ставить той чоловік, який приніс документ в Податкову.

Якщо фірма перестає платити торговий збір, вона повинна знятися з обліку, згодна певною процедурою. Процедура може бути проведена двома способами. Або компанія відправляє повідомлення в ФНС по формі ТС 2-3, або на підставі акта про анулювання, взагалі без платника податків.

суть процедури

Будь-яка організація, або підприємець, обов’язково повинні встати на облік в ФСП, якщо вони повинні оплачувати торговий збір. Згідно ст. 416 НК РФ, зробити це потрібно протягом 5 днів. Повідомлення можна подати в електронному вигляді, або в письмовому вигляді.

Якщо податкова база відсутня, або підприємець припиняє свою діяльність, він повинен знятися з обліку. В інспекцію повинно бути направлено певний повідомлення про це.

Згідно ст. 416 НК РФ, дата зняття – це дата припинення діяльності ІП або відсутності податкової бази.

Форма ТС-2 для зняття з обліку платника торгового збору - скачати

Детальніше про те, що таке торговий збір, можна прочитати в гл. 33 НК РФ, а також в ФЗ №382.

Даний вид збору ставитися до категорії місцевих податків. Для того щоб ввести збір на території певного регіону, повинен бути виданий законодавчий акт. Поки такий закон є тільки в Москві.

Однак не важливо, де зареєстрована організація або ІП, якщо вони ведуть діяльність на території, де введено закон про збір, вони зобов’язані його сплачувати.

Згідно ст. 415 НК РФ, розмір ставки збору призначається на місцевому рівні. Але обчислювати збір кожному платнику податків слід самостійно.

причини зняття

Торговий збір введений в обіг тільки на території Москви законом №62.

Виплачувати збір повинні все ІП, а також компанії, які займаються продажами за допомогою:

 • об’єктів – НЕ торгових залів;
 • об’єктів, які не використовуються в якості АЗС;
 • нестаціонарних об’єктів;
 • об’єктів зі стаціонарними типами залів.

Причини зняття з обліку:

 • компанія припинила займатися роздрібною торгівлею;
 • ІП перейшов на ПСН;
 • компанія перейшла на ЕСХН.

Якщо компанія або ІП спочатку працювали на ЕСХН і ПСН, платити збір вони не зобов’язані.

подача

суть процедури

Що таке торговий збір Детальніше про те, що таке торговий збір, можна прочитати в гл. 33 НК РФ, а також в ФЗ №382. Даний вид збору ставитися до категорії місцевих податків. Для того щоб ввести збір на території певного регіону, повинен бути виданий законодавчий акт. Поки такий закон є тільки в Москві.

Однак не важливо, де зареєстрована організація або ІП, якщо вони ведуть діяльність на території, де введено закон про збір, вони зобов’язані його сплачувати. Згідно ст. 414 НК РФ, стягуватися збір повинен 1 раз в квартал. Згідно ст. 415 НК РФ, розмір ставки збору призначається на місцевому рівні. Але обчислювати збір кожному платнику податків слід самостійно.

Причини зняття Торговий збір введений в обіг тільки на території Москви законом №62.

Відомості на титулі заповнюються організацією (ІП), крім блоку «Заповнюється співробітником інспекції». 2. Вказуються коди ІПН / КПП в наступному порядку:

 • російське юрособа вказує ІПН і КПП, присвоєні в ИФНС при постановці на облік за місцем знаходження;
 • іноземна компанія – коди, присвоєні за місцем ведення діяльності через відокремлений підрозділ, розташоване на території МО, де стягується збір;
 • ІП – тільки код ІПН, закріплений за підприємцем за місцем проживання.

При цьому якщо після запису показника в рядку залишилися порожні клітинки, в них проставляються прочерки. Таким чином, ІПН юрособи заповнюється в такому форматі: «7748255795-». 3. Заповнюється чотиризначний код інспекції, в яку подається документ. 4. У полі «Відомості про платника ТС» вказується повне найменування юридичної особи або ПІБ підприємця (підрядник). 5.

Організації дане поле не заповнюють. Далі необхідно вказати дату припинення підприємницької діяльності, щодо якої було встановлено торгової збір. Поле «c додатком підтверджуючих документів або їх копій».

Тут ставиться кількість аркушів документа (копії документа), що підтверджує повноваження представника платника податків.

Розділ «Достовірність і повнота відомостей зазначених у цьому повідомленні» У першому полі необхідно код особи підтверджує зазначені відомості:

 • «1» – індивідуальний підприємець;
 • «2» – представник індивідуального підприємця;
 • «3» – керівник організації;
 • «4» – представник організації.

Далі через підрядник повністю вказується прізвище, ім’я, по батькові керівника організації або представника платника податків. ІП свої дані тут не вказують.

 • коли застосовується
 • Коли відбувається зняття з обліку
 • Порядок зняття з обліку
 • Подача повідомлення в 2017 році

Термін подачі – не пізніше 25 числа того місяця, що слідує за кварталом. Детальніше про це можна прочитати в ст. 417 НК РФ.

Ніякої іншої звітності платник здавати не повинен.

Куди і як подавати заповнену форму ТС-2?

У статті описано як заповнити повідомлення про зняття з обліку платника торгового збору (форма ТС-2) і в яку ИФНС його подавати.

Форма ТС-2 для зняття з обліку платника торгового збору - скачати

Зняття з обліку в ИФНС як платник торгового збору звільняє від сплати даного виду платежу. Знятися з обліку потрібно тим, хто вирішив перейти на ПСН, ЕСХН або зовсім припиняє торговельну діяльність. Розберемося в цьому питанні докладніше в сьогоднішній статті.

Зняття з обліку платника торгового збору може бути здійснено двома способами:

 1. Компанія, яка звільнилася від обов’язку сплати торгового збору, подає в ИФНС за місцем обліку повідомлення за формою ТС-2 (затв. Наказом ФНС РФ від 22.06.2015 № ММВ-7-14 / 249). Днем зняття з обліку визнається дата, зазначена платником у поданій повідомленні.
 2. Зняття з обліку може бути вироблено і без участі самого платника торгового збору. Підставою для цієї процедури послужать відомості про анулювання акту, що забезпечив раніше визначення органом влади об’єкта як підпадає під оподаткування торговим збором. Сам орган влади подає в ФНС відповідні відомості. Податківці в свою чергу спрямують платнику збору повідомлення за тією самою формою ТС-2.

Важливий момент, коли юрособа або ІП, які сплачують торговий збір, ліквідується, в ИФНС не потрібно надсилати повідомлення за формою ТС-2.

Сплату торгового збору виробляють всі компанії та ВП, де даний збір введений. Згідно із законом це території муніципальних утворень міст Москва, Санкт-Петербург і Севастополь, але до сих пір закон реалізований тільки на території міста Москви. Сплатити збір потрібно, якщо торгова діяльність здійснюється (п. 2 ст. 413 НК РФ):

 • через об’єкти стаціонарної торгової мережі без торгових залів (виняток становлять АЗС);
 • через об’єкти нестаціонарної торгової мережі;
 • через об’єкти стаціонарної торгової мережі з торговими залами;
 • шляхом відпуску товарів зі складу і на роздрібних ринках.

Зняття з обліку платника торгового збору здійснюється:

 • у разі припинення здійснення торговельної діяльності в територіях, де запроваджено збір;
 • при переході ІП-платника збору на патентну систему оподаткування;
 • при переході на режим оподаткування у вигляді ЕСХН.

Фермери, які сплачують сільгоспподаток, і комерсанти на патенті можуть зовсім не вставати на облік як платників торгового збору з самого початку своєї діяльності.

Передати повідомлення податківцям можна трьома способами:

 • принести паперовий документ до податкової особисто або через представника;
 • надіслати поштою рекомендованим листом з описом вкладення;
 • передати в електронному форматі за ТКС (через оператора ЕДО або за допомогою сервісу на офіційному сайті ФНС).

Згідно з положеннями п. 7 ст. 416 НК РФ зняття з обліку платника торгового збору здійснюється шляхом передачі форми ТС-2 в ИФНС:

 • за місцем розташування нерухомого об’єкту, в якому знаходиться торгова точка, в загальному порядку;
 • за місцем знаходження компанії або місцем проживання ВП у інших випадках, наприклад, якщо торговим об’єктом визнано рухоме майно.

При дотриманні всіх вимог податкового органу знімає з обліку платника торгового збору протягом п’яти днів з дня отримання повідомлення за формою ТС-2.

В ИФНС за місцем реєстрації об’єкта нерухомості, якщо використовується рухоме майно – за місцем реєстрації юрособи.

Якщо у вас кілька об’єктів, вказувати їх треба в одному документі. Заява на торговий збір в Москві подається в ИФНС за місцем знаходження об’єкта, відомості про який вказані першими. Хто повинен платити торговий збір, дізнайтеся тут

Форма ТС-2 – завантажити зразок

Платники торгового збору при припиненні діяльності, щодо якої цей збір сплачується, зобов’язані повідомляти в податкову про зміни за допомогою повідомлення ТС-2.

Цей обов’язок закріплена за зазначеними особами в 416 статті НК РФ. Інформувати податковий орган слід за допомогою рекомендованої форми повідомлення ТС-2, затвердженої Наказом ММВ-7-14 / 249 @ від 22.06.15.

Терміни і місце подачі повідомлення за формою ТС-2

На початку діяльності, по якій потрібно сплата торгового збору, фірма повідомляє в податковий орган про дату початку роботи. При цьому ФНС ставить на облік фірму в якості платника торгового збору. Якщо діяльність завершується, то втрачається обов’язок зі сплати збору, про що потрібно повідомити в ФНС, де організація (ІП) перебуває на обліку.

Тобто місце подачі форми ТС-2 – то відділення, де фірма встала на облік на початку діяльності, що обкладається збором.

Подати повідомлення потрібно протягом п’яти днів, наступних за моментом завершення торгівлі. Дні потрібно вважати в робочих.

Платнику доступний будь-який спосіб подачі повідомної паперу:

 • Паперова при особистій присутності в податковому відділенні.
 • Паперова, відправлена ​​через Пошту.
 • Електронна, спрямована через ТКС.

Читайте також статтю ⇒ “Облік торгового збору: проводки”

Правила заповнення бланка ТС-2

Повідомлення може бути оформлено в рукописному або друкованому вигляді.

Якщо використовується ручне заповнення, то:

 • чорнило повинні мати синій або чорний відтінок;
 • показники потрібно вносити, починаючи з крайньої лівої клітини;
 • літери слід писати великі і друковані;
 • в що залишилися після заповнення порожніх клітинах потрібно поставити прочерк.

При друкованому заповненні слід дотримуватися шрифту courier new, а також розміру в межах від 16 до 18. Якщо заповнений таким способом бланк ТС-2 роздруковується, то обрамлення полів і прочерки в порожніх клітинах можуть бути відсутні.

Бланк повідомлення розташований на одному аркуші, при оформленні потрібно дотримувати такі вимоги:

 1. Чи не друкувати набраний на комп’ютері текст з двох сторін одного листа;
 2. Чи не закреслювати невірні дані, які не зафарбовувати їх коректують засобами;
 3. Вносити в клітку тільки одне значення (цифру, букву, знак);
 4. Присвоїти номер заповненому листу бланка в форматі 001;

Порядок заповнення повідомлення ТС-2

Бланк повідомлення про зняття з обліку платника торгового збору складається з одного аркуша, в поля якого повинні бути внесені відомості, зазначені в таблиці нижче. Повідомлення подається, якщо економічний суб’єкт завершив всі напрямки діяльності, що обкладається торговим збором.

Назва поля заповнюється інформація
ІПН Номер платника податків, присвоєний юридичній особі (російському або іноземному) або ІП при реєстрації в податковій. Поле складається з 12 клітин. ІП заповнюють всі клітини при вказівці свого ІПН. Організації вносять номер в перші 10 клітин, що залишилися дві клітини прочеркиваются.
КПП Даний код вказують тільки організації
код податкової 4-хзначний код того відділення ФНС, куди передається повідомлення (де повідомник перебуває на обліку у вигляді платника збору з торговельної діяльності).
Назва юрособи / ПІБ ІП Вноситься або повна назва фірми, якщо платником виступає організації, або повні ПІБ, якщо платник – ІП.Названіе вноситься на підставі установчої документації, ПІБ – на підставі засвідчує документа, наприклад, паспорта
свідоцтво про Державну Поле заповнюють тільки російські юридичні особи, іноземні особи та ВП поле не заповнюють.
ІН Поле заповнюють тільки ВП.
Дата Число, місяць і рік завершення діяльності, що обкладається збором – останній день роботи торгової точки, магазину і т.д.
число листів Кількість листів додається документації, якщо така є. В якості такої документації виступає довіреність на представлення інтересів, виписана платником на представника для подання повідомлення в ФНС.
Достовірність В поле, що складається з однієї клітини, потрібно вказати цифровий код, відповідний особі, що подає повідомлення:

 • 1 – якщо ІП сам подає;
 • 2 – якщо подача проводиться через представника ІП, нижче пишуться ПІБ довіреної особи повністю;
 • 3 – якщо подача виконується директором організації, що діють без довіреності, нижче пишуться ПІБ повністю;
 • 4 – якщо подача здійснюється представником юрособи за дорученням, нижче пишуться його ПІБ.

В поле ІПН пишеться відповідний номер особи, яка подає бланк ТС-2 в ФНС, якщо такий імеется.Дополнітельно вказуються контактні відомості – телефон і електронна почта.Подпісь ставить той чоловік, який фактично подає повідомлення в податкову. Якщо ця особа діє за дорученням або іншому бланку, що передає повноваження, то реквізити цього документа потрібно вказати нижче. Оригінал паперу прикладається до повідомлення.

Приклад заповнення форми ТС-2

Форма ТС-2 для зняття з обліку платника торгового збору - скачати

Приклад заповнення форми ТС-2

Повідомлення про припинення торгового збору

Поля «ІПН» і «КПП» передбачені як заголовок для всіх сторінок форми і заповнюються таким чином:

 • Юридичними особами – відповідно до свідоцтва постановки на облік за місцем знаходження (для іноземних організацій – реєстрації відокремленого підрозділу в Росії), вказуючи в останніх двох квадратиках поля ІПН прочерки;
 • Індивідуальними підприємцями – відповідно до свідоцтва постановки на облік за місцем проживання, заповнюючи тільки поле ІПН, а в поле КПП ставляться прочерки.

Поле «Видається в податковий орган (код)» заповнюється чотиризначним числом коду відповідного територіального податкового органу. Якщо у платника виникають сумніви з приводу вірності коду, можна звернутися до сервісу на офіційному сайті ФНС, що дозволяє дізнатися код податкової по її адресою.

В поле «Організація / індивідуальний підприємець» вказується повне найменування юридичної особи, яке відображено в реєстраційних документах організації, або повні ПІБ підприємця, як в його паспорті.

Поля «свідоцтво про Державну» або «ІН» заповнюються відповідним реєстраційним кодом, узятим з установчих відомостей. Свідоцтво про Державну – для організацій, ІН – для індивідуальних підприємців. Поле, що залишився без заповнення, прочёрківается при ручному заповненні або залишається порожнім при роздруківці на комп’ютері.

 • Нижче вказуємо дату припинення здійснення діяльності, що обкладається торговим збором.
 • Далі при необхідності вказується кількість аркушів документів, які додаються до повідомлення зі змістом відомостей, що підтверджують правомірність повноважень представника платника.
 • РОЗДІЛ «Достовірність і повноту відомостей, зазначених у цьому повідомленні, підтверджую», який містить кілька блоків:
 • Поле вказівки коду особи заповнюється в залежності від того, хто забезпечує достовірність поданих до податкової відомостей:
 • 1 – індивідуальний підприємець;
 • 2 – представник ІП;
 • 3 – керівник організації;
 • 4 – представник організації.

Поле «ПІБ керівника або представника» і «ІПН» має на увазі порядкове внесення прізвища, імені та по батькові голови юридичної особи або його представника, а також його ІПН при наявності. Заповнюється тільки в разі, якщо попередній пункт містить числове значення «3» або «4».

Поля «Номер контактного телефону» і «E-mail» повинні містити контактну інформацію без прокреслень і прогалин, за якими можна зв’язатися з представляє відомості особою. Податковою необхідні ці відомості для оперативного зв’язку з платником, в тому числі з тими, хто надіслав дані за допомогою ЕДО (в електронному вигляді).

 1. У полях, передбачених для підпису і дати, подає інформацію особа повинна розписатися і вказати дату подачі відомостей до податкової.
 2. Поле «Найменування документа, що підтверджує повноваження представника» заповнюється, якщо інформація подається представником юридичної особи і містить відомості про довіреності або іншому документі, згідно з яким він має право представляти організацію.
 3. Самим нижнім блоком на Листі 001 представлений розділ «Заповнюється працівником податкового органу» і в ньому нічого платнику самостійно прописувати не потрібно.

Загальні положення про платіж

З 2 півріччя 2015 вступили в силу поправки в НК, згідно яких запроваджено збір для організацій і підприємців торгової сфери.

Платіж є регіональним, порядок його сплати, категорії платників, пільги та інші положення регулюються місцевими законодавчими актами. У той же час НК (ст.

413) встановлює види діяльності, в рамках якого з юросіб та ВП може стягуватися торгсбор.

Зокрема, Ви можете бути визнані платником збору, якщо:

 • реалізуєте товар зі складу;
 • ведете торгівлю через торгову точку (магазин, кіоск, лоток на ринку, тощо);
 • продаєте товар через стаціонарну мережу без торгового залу;
 • реалізуєте продукцію через нестаціонарну мережу. Читайте також статтю: → «Хто платить торговий збір? Інфографіка, приклади, відповіді на питання ».

Розмір збору розраховується виходячи з фізичного показника (наприклад, площа магазина) і застосовується до неї податкової ставки, а також з урахуванням коригуючого коефіцієнта.

Порядок обліку платників

У разі якщо у Вашому муніципальному управлінні запроваджено торговий збір і Ви визнаєте його платником (згідно критеріїв НК і регіональних нормативних актів), то Ви повинні пройти процедуру постановки на облік. Для того щоб перейти в категорію платників збору, Вам потрібно заповнити та передати в ФНС відповідне повідомлення. Документ складається в затвердженій формі (бланк ТС-1).

У повідомленні міститься:

 • основна інформація про платника (найменування та ідентифікаційного коду);
 • дані про причини подання повідомлення (виникнення торгового об’єкта, зміна його показників);
 • види торговельної діяльності;
 • вид торгового об’єкта і його площа.

Подати документ слід в ФНС за місцем знаходження торгової точки в строк не пізніше 5-ти днів з моменту виникнення об’єкта оподаткування. Якщо Ви ведете нестаціонарну торгівлю, то повідомлення необхідно подати за місцем реєстрації фірми (адресою прописки ІП). Читайте також статтю: → «Облік торгового збору 2018: проводки».

Відповідальність за непостановку на облік

У разі якщо у фірми / ІП виник об’єкт оподаткування але повідомлення ТС-1 не подано, то ФНС вправі застосувати до порушника штрафні санкції в сумі 10.000 руб. Якщо суб’єкт господарювання веде торговельну діяльність без наявності свідоцтва платника торгового збору, то сума штрафу може скласти 10% від отриманого доходу (мінімум 40.000 руб.).

Зняття з обліку платника торгового збору: процедура та документи

Як і при реєстрації в якості платника збору, так і при знятті з обліку юрособи / ІП необхідно подати в ФНС повідомлення.

В якому випадку здійснюється зняття з обліку

Якщо Ви числитеся платником, то знятися з обліку Ви можете в одному з нижчеперелічених випадків:

 1. В регіоні скасовано дію торгового збору. У разі, якщо місцевим законодавчим актом затверджено скасування торгсбора (платіж не стягується зі всіх категорій платників), то Вам буде потрібно зняти організацію / ІП з обліку.
 2. Немає об’єкта оподаткування. Припустимо, Ви припинили торговельну діяльність (закрили магазин, припинили продаж товару зі складу, тощо). В такому випадку Вам також необхідно подати повідомлення про зняття з обліку платника збору.
 3. ІП / юрособа відноситься до категорії пільговиків. Якщо регіональною владою введені пільгові умови оплати торгового збору, при цьому діяльність Вашої фірми відповідає критеріям звільнення від сплати збору, то Ви повинні подати повідомлення про зняття з обліку в загальному порядку.

Які документи потрібні

Основний документ, який буде потрібно Вам для зняття фірми / ІП з обліку платників торгсбора – заповнене повідомлення за формою ТС-2. У документ необхідно внести наступні дані:

 • код органу ФНС, до якого подається повідомлення (можна дізнатися на інтернет – ресурсах або уточнити безпосередньо в податковій);
 • дані платника (найменування фірми / ПІБ ІП);
 • державний реєстраційний номер (ОГРН для юросіб або ІП);
 • дата зняття з обліку (відповідає даті припинення використання торгового об’єкта).
 • дані про особу, що подає заяву (ПІБ, підпис ІП або представника організації, контактний номер телефону).

Крім повідомлення, представники фіскальної служби можуть зажадати підтвердження припинення торговельної діяльності.

Такими документами, зокрема, можуть бути:

 • документ, що підтверджує зняття з обліку ККТ, що застосовується на даній торговій точці;
 • розірвання договору оренди приміщення під магазин, акт повернення об’єкта оренди;

Крім того, підтвердженням припинення торговельної діяльності можуть служити акти підрядників про демонтаж торгового обладнання, накладні про повернення товару постачальнику, оборотно-сальдові відомості про відсутність товару на складі. Додаткові папери не є обов’язковими для надання і запитуються податківцями в кожній конкретній ситуації. Читайте також статтю: → «Порядок здачі звітності при торговельному зборі 2018».

Покрокова процедура зняття з обліку

Схему зняття платника торгсбора з обліку можна назвати спрощеною, адже вона зводиться до подачі єдиного повідомлення за формою ТС-2.

 • Крок 1. Підтвердження факту припинення використання об’єкта оподаткування.

Перш ніж подавати повідомлення, переконайтеся, що Ви дійсно не є платником збору.

Якщо Вами припинена торговельна діяльність, то подбайте про підготовку підтверджуючих документів (детальний перелік описаний вище).

Якщо мова йде про скасування торгсбора в цілому по регіону, то факт відсутності об’єкта оподаткування підтверджується нормативним документом, прийнятим місцевим муніципалітетом.

Також регіональні законодавчі акти є підставою для зняття платника з обліку в разі, якщо регіональний актом затверджено список пільговиків. У разі, якщо фірма / ІП виконує умови надання пільг (повне звільнення від сплати збору), то регіональний нормативний акт підтверджує факт припинення використання об’єкта оподаткування.

 • Крок 2. Заповнення бланка ТС-2.

Після того, як Ви переконалися в тому, що Ваша фірма / ІП дійсно звільняється від сплати збору, переходите до наступного етапу – підготовки повідомлення за формою ТС-2. Ви можете завантажити бланк в Інтернеті і заповнити його будинку, або відправитися в податкову особисто і оформити документ на місці.

Як і сам механізм зняття платника з обліку, процедура заповнення бланка є вельми простий і не зажадає від Вас особливих зусиль:

 • внесіть до бланку дані про фірму / ІП (найменування / ПІБ ІП);
 • заповніть коди ІПН і КПП;
 • вкажіть ОГРН / ІН;
 • впишіть свої дані в якості особи, яка подає заявку (графа «Достовірність відомостей підтверджую»), і поставте особистий підпис.

Нижче представлений заповнений зразок бланка ТС-2.

Форма ТС-2 для зняття з обліку платника торгового збору - скачати

 • Крок 3. Передача повідомлення ТС-2 в ФНС.

Заповнений бланк ТС-2 необхідно передати в той орган ФНС, в якому Ви числитеся як платник збору.

Якщо Ви закрили магазин і таким чином припинили торговельну діяльність, то повідомлення про зняття з обліку Вам потрібно подати в ФНС за місцем знаходження магазину.

У разі, якщо припинена торговельна діяльність в рамках нестаціонарної мережі, то заявку на зняття з обліку подайте в ФНС за місцем реєстрації фірми (адреса прописки ІП).

Передати документи до фіскальної службу Ви можете один з нижчеперелічених способів:

 1. Рушайте в податкову особисто, заповніть бланк ТС-2 на місці і передайте його представнику ФНС.
 2. Скористайтеся послугами «Пошти Росії». Заповнений бланк ТС-1 відправте листом з повідомленням і описом вкладень.
 3. Оформіть інтернет – заявку. Ви можете відправити електронну форму бланка ТС-2, скориставшись інтернет – ресурсами на сайті ФНС або Госсулуг.
 • Крок 4. Отримання підтвердження про зняття з обліку.

Після того, як повідомлення відправлено, фахівцям фіскальної служби надається 5 робочих днів на обробку документа.

Якщо бланк заповнений без помилок і в ньому присутні всі необхідні реквізити, то Ваша фірма / ІП будуть зняті з обліку в загальному порядку. Підтвердженням виключення юрособи / підприємця з категорії платників торгсбора служить повідомлення за формою 1-5-Облік.

При знятті з обліку ФНС протягом 5-ти днів після подачі заявки направляє на адресу платника бланк-підтвердження (ф.1-5-Облік).

★ Книга-бестселер «Бухоблік з нуля» для чайників (зрозумій як вести бухгалтерський облік за 72 години) куплено> 8000 книг

Типові помилки при оформленні

Нижче ми розберемо типові помилки, пов’язані з порядком зняття з обліку платників торгсбора.

Помилка №1. Термін подачі повідомлення ТС-2 – 5-ть днів з моменту припинення торговельної діяльності.

Чинними законодавчими актами не зафіксовано термін подачі повідомлення про зняття з обліку платника торгсбора. Тобто фактично Ви можете подати повідомлення і через тиждень (місяць, квартал) після закриття торгової точки.

Датою звільнення від податкових зобов’язань буде не день подачі повідомлення, а дата припинення торговельної діяльності. Однак в цьому випадку Вам доведеться робити перерахунок раніше сплаченого збору.

Для спрощення процедури зняття з обліку доцільно подавати повідомлення протягом 5-10 робочих днів після виключення об’єкта оподаткування.

Помилка №2. Документи, що підтверджують припинення торговельної діяльності, є обов’язковими для зняття з обліку.

Єдиною підставою для зняття платника з обліку є повідомлення ТС-2. Додаткові документи не є обов’язковими до надання і можуть бути подані платником тільки на підставі письмового запиту ФНС.

Помилка №3. Місце подачі повідомлення ТС-2 визначає платник податків.

Орган ФНС, в який необхідно подати повідомлення, визначається згідно з положеннями НК. Якщо фірма веде стаціонарну торгівлю, то зняття з обліку здійснюється в ФНС по мітку перебування торгового точки, при нестаціонарної торгової діяльності – за юридичною адресою фірми або місця прописки ВП.

Рубрика “Питання – відповідь”

Питання №1. Платник торгового збору ІП Столбов з 01.01.17 перейшов на патентну систему оподаткування. Чи необхідно стовпової зніматися з обліку платника торгсобра?

Платники ПСН, як і платники ЕСХН, не мають зобов’язань щодо сплати торгового збору. Однак сам по собі патент не є підставою для зняття ІП Столбова з обліку платників торгсбора. Згідно із загальним порядком, стовпової необхідно подати в ФНС повідомлення за формою ТС-2.

Питання №2. ІП Носов, платник торгсброра, веде діяльність в сфері роздрібної торгівлі (магазин «Лелека»). З 2 півріччя 2017 збільшився показник діяльності ІП, що впливає на суму збору (площа магазина «Лелека» збільшилася в 2 рази). Будь-яке повідомлення Носовим на адресу ФНС передано не було. Чи передбачена відповідальність для Носова в даній ситуації?

Відповідно до закону, Носов повинен подати в ФНС повідомлення про зміну розрахункових показників в термін до 5-ти днів з моменту їх фактичного збільшення (5 днів з дня збільшення площі магазину). Повідомлення необхідно подати за формою ТС-1 (код 2). Так як Носов не проінформував ФНС в установленому порядку, до ІП можуть бути застосовані штрафні санкції в сумі 200.000 руб.

Повідомлення ТС 2

Компанії та індивідуальні підприємці, які здійснюють торговельну діяльність на території певних суб’єктів Федерації, повинні сплачувати до скарбниці торговий збір. Законодавство визначає необхідність заповнювати та надавати в податкову інспекцію повідомлення про початок і припинення діяльності, що підлягає обкладенню торговим збором.

Повідомлення ТС 2: термін подання до інспекції

Для передачі інформації інспекторам органів податкового контролю про припинення торговельної діяльності введена звітна форма ТЗ 2, скачати яку можна нижче. Даний документ затверджений наказом ФНС № ММВ-7-14 / 249 від 22 червня 2015 р

Проінформувати ФНС про припинення торговельної діяльності необхідно за місцем постановки на облік як платник торгового збору. Для цього платнику податків встановлено часовий інтервал в п’ять робочих днів з моменту припинення відповідного виду діяльності, щодо якої компанія або підприємець сплачували торговий збір.

Як і для інших видів податкових звітів і повідомлень платник збору може передати документ трьома способами:

 • особисто відвідавши інспекцію;
 • звернувшись до послуг пошти Росії;
 • відправивши ТС 2 в електронному форматі через телекомунікаційні канали зв’язку.

Способи зняття з обліку в інспекції як платника торгового збору

Податкове право передбачає два варіанти зняття з обліку платника торгового збору:

Перший визначає необхідність компанії або підприємця подати повідомлення ТС 2 до інспекції за місцем реєстрації відповідного виду діяльності;

Другий полягає в анулюванні акту, що підтверджує взяття на облік в якості платника торгового збору. Цей спосіб проводиться без участі платника податків.

Підсумком процедури зняття з обліку будь-яким вищевказаним способом є видача податківцями повідомлення, яке підтверджує припинення торговельної діяльності.

Які відомості необхідно відобразити в повідомленні ТС 2

Повідомлення за формою ТС 2 вимагає відображення в документі такої інформації, як ІПН і КПП, найменування платника, свідоцтва про Державну реєстрацію (ІН), даних про керівника, найменування та адреса торгової точки, її площа, а також інших відомостей.

Особливості заповнення повідомлення ТС 2

Так як передача повідомлення в ФНС може бути проведена в паперовому форматі, так і в електронному, заповнити цей документ можна вручну або, застосувавши комп’ютерну техніку, для цього достатньо завантажити ТС 2 і заповнити на комп’ютері.

У тому випадку, якщо платник торгового збору вирішив заповнити документ вручну, використовувати слід тільки чорну, синю або фіолетову кулькову ручку. Вимоги ФНС встановлюють необхідність заповнювати всі графи, якщо в нормативній базі відсутня вказівка ​​про зворотне. Якщо якась графа залишається незаповненою, в ній необхідно поставити прочерк.

При заповненні необхідно враховувати, що кожної знакової клітці відповідає тільки один символ. Якщо заповнюється документ в електронному форматі, використовувати можна тільки шрифт, який визначений інспекцією в якості допустимого для заповнення податкового звіту, Courier New 16 або 18.

Повідомлення про зняття з обліку платника торгового збору (форма ТС-2)

 • Повідомлення про зняття з обліку платника торгового збору
 • • Завантажити актуальна форма № ТС-2 (формат PDF).
 • • Завантажити зразок заповнення форми № ТС-2.

Повідомлення необхідно подати протягом 5 робочих днів після припинення діяльності, що обкладається торговим збором.

Форма ТС-2 подається в податкову, в якій ІП або організація перебуває на обліку як платник збору.

Яким способом направити – ФНС приймає заповнену форму повідомлення:

 • У паперовому вигляді – особисто або цінних поштовим відправленням з описом;
 • В електронному варіанті – через завантаження на офіційному сайті ФНС або шляхом відправки електронною системою документообігу.

Заповнюємо повідомлення за формою ТС-2

Натискайте на кожне потрібне поле інструкції, щоб з’явилася детальна інформація.

При наданні форми в паперовому варіанті:

 • Листи зшивати або скріплювати не потрібно, щоб не пошкоджувати цілісність паперу;
 • Відомості в ній не повинні містити виправлень, в тому числі за допомогою канцелярського коригувальних речовин;

Заповнюється від руки:

 • Записи потрібно проводити синьою або чорною пастою;
 • Заповнювати всі без винятку шаблонні поля зліва направо великими друкованими літерами;
 • У разі відсутності даних або неповного наповнення знакомест, ставити посередині вільних квадратиків прочерк;

Заповнюється на комп’ютері:

 • Використовувати передбачене програмне забезпечення;
 • Заповнювати всі без винятку шаблонні поля шрифтом Courier New висотою 16-18 одиниць;
 • У разі відсутності даних допускається відсутність прокреслень;
 • Роздруківку проводити тільки з одного боку аркуша і не порушувати розташування і розмір полів на аркуші.

Поля «ІПН» і «КПП» передбачені як заголовок для всіх сторінок форми і заповнюються таким чином:

 • Юридичними особами – відповідно до свідоцтва постановки на облік за місцем знаходження (для іноземних організацій – реєстрації відокремленого підрозділу в Росії), вказуючи в останніх двох квадратиках поля ІПН прочерки;
 • Індивідуальними підприємцями – відповідно до свідоцтва постановки на облік за місцем проживання, заповнюючи тільки поле ІПН, а в поле КПП ставляться прочерки.

Поле «Видається в податковий орган (код)» заповнюється чотиризначним числом коду відповідного територіального податкового органу. Якщо у платника виникають сумніви з приводу вірності коду, можна звернутися до сервісу на офіційному сайті ФНС, що дозволяє дізнатися код податкової по її адресою.

В поле «Організація / індивідуальний підприємець» вказується повне найменування юридичної особи, яке відображено в реєстраційних документах організації, або повні ПІБ підприємця, як в його паспорті.

Поля «свідоцтво про Державну» або «ІН» заповнюються відповідним реєстраційним кодом, узятим з установчих відомостей. Свідоцтво про Державну – для організацій, ІН – для індивідуальних підприємців. Поле, що залишився без заповнення, прочёрківается при ручному заповненні або залишається порожнім при роздруківці на комп’ютері.

 1. Нижче вказуємо дату припинення здійснення діяльності, що обкладається торговим збором.
 2. Далі при необхідності вказується кількість аркушів документів, які додаються до повідомлення зі змістом відомостей, що підтверджують правомірність повноважень представника платника.
 3. РОЗДІЛ «Достовірність і повноту відомостей, зазначених у цьому повідомленні, підтверджую», який містить кілька блоків:
 4. Поле вказівки коду особи заповнюється в залежності від того, хто забезпечує достовірність поданих до податкової відомостей:
 • 1 – індивідуальний підприємець;
 • 2 – представник ІП;
 • 3 – керівник організації;
 • 4 – представник організації.

Поле «ПІБ керівника або представника» і «ІПН» має на увазі порядкове внесення прізвища, імені та по батькові голови юридичної особи або його представника, а також його ІПН при наявності. Заповнюється тільки в разі, якщо попередній пункт містить числове значення «3» або «4».

Поля «Номер контактного телефону» і «E-mail» повинні містити контактну інформацію без прокреслень і прогалин, за якими можна зв’язатися з представляє відомості особою. Податковою необхідні ці відомості для оперативного зв’язку з платником, в тому числі з тими, хто надіслав дані за допомогою ЕДО (в електронному вигляді).

 • У полях, передбачених для підпису і дати , подає інформацію особа повинна розписатися і вказати дату подачі відомостей до податкової.
 • Поле «Найменування документа, що підтверджує повноваження представника» заповнюється, якщо інформація подається представником юридичної особи і містить відомості про довіреності або іншому документі, згідно з яким він має право представляти організацію.
 • Самим нижнім блоком на Листі 001 представлений розділ «Заповнюється працівником податкового органу» і в ньому нічого платнику самостійно прописувати не потрібно.

Зразок заповнення повідомлення за формою ТС-2

Повідомлення про зняття з обліку платника торгового збору (форма № ТС-2)

Поле «ІПН». ІП та організації вказують ІПН, відповідно до отриманого свідченням про постановку на облік в податковому органі. У організацій ІПН складається з 10 цифр, тому при заповненні необхідно в 2-х останніх осередках поставити прочерки (наприклад, «5004002010-»).

Поле «КПП». ІП поле КПП не заповнюють. Організації вказують КПП, який був отриманий в ИФНС за місцем знаходження організації.

Поле «Видається в податковий орган (код)». Вказується код податкового органу, до якого подається повідомлення. Код вашої ИФНС ви можете дізнатися за допомогою цього сервісу.

Далі заповнюються «Відомості про платника збору»

Індивідуальним підприємцям необхідно через підрядник заповнити своє прізвище, ім’я та по батькові. Організації пишуть своє повне найменування відповідно до установчих документів.

Поле свідоцтва про Державну реєстрацію. Організації вказують свій основний державний реєстраційний номер. ІП дане поле не заповнюють.

Поле ІН. ІП заповнюють основний державний реєстраційний номер індивідуального підприємця. Організації дане поле не заповнюють.

Далі необхідно вказати дату припинення підприємницької діяльності, щодо якої було встановлено торгової збір.

Поле «c додатком підтверджуючих документів або їх копій». Тут ставиться кількість аркушів документа (копії документа), що підтверджує повноваження представника платника податків.

Розділ «Достовірність і повнота відомостей зазначених у цьому повідомленні»

У першому полі необхідно код особи підтверджує зазначені відомості:

 • «1» – індивідуальний підприємець;
 • «2» – представник індивідуального підприємця;
 • «3» – керівник організації;
 • «4» – представник організації.

Далі через підрядник повністю вказується прізвище, ім’я, по батькові керівника організації або представника платника податків. ІП свої дані тут не вказують.

У наступному рядку необхідно вказати ІПН (при наявності) керівника організації або представника платника податків за умови, що ІПН це особа використовує поряд з персональними даними.

Поле «Номер контактного телефону». Тут необхідно написати контактний номер телефону, за яким можна зв’язатися з особою, що підтверджує відомості в повідомленні (наприклад, «+79150001122»). Номер телефону вказується без пробілів і прокреслень.

Поле «E-mail». Тут необхідно написати адресу електронної пошти, за яким можна зв’язатися з особою, що підтверджує відомості в повідомленні.

Далі особі, що підтверджує відомості в повідомленні необхідно поставити підпис і дату підписання повідомлення.

В останньому рядку необхідно вказати найменування документа, що підтверджує повноваження представника (наприклад, довіреність).

Зразок заповнення нової форми № ТС-2 про торговельне зборі

Для чого потрібні нові форми ТС-1 і ТС-2?

Застосування форми ТС-2: нюанси

Для чого потрібні нові форми ТС-1 і ТС-2?

Розглянуті бланки видані ФНС з метою ведення обліку платників за новим платіжному зобов’язанням – торговому збору. Форма ТС-1 використовується при постановці господарюючого суб’єкта на облік, ТС-2 – при анулюванні постановки продавця на облік.

ІП або юридична особа, які припинили діяльність з продажу в місті, де встановлено торговий збір (далі – ТЗ) – зараз це Москва, – повинні, щоб не сплачувати його без потреби, знятися з обліку в ФНС за допомогою відправки туди повідомлення (п. 4 ст. 416 НК РФ). Але це можна зробити, тільки якщо діяльність припинена на термін, що перевищує як мінімум 1 квартал (п. 1 ст. 412 НК РФ).

Якщо ФНС з’ясує, що ця умова не дотримано (наприклад, виявить, що онлайн-каса по торговому об’єкту продовжує пробивати чеки, хоча її власник знявся з обліку), то може нарахувати торговий збір і зобов’язати продавця сплатити податок.

Форма повідомлення про зняття з обліку – ТС-2. Вона здається в той же підрозділ ФНС, в якому господарюючий суб’єкт спочатку ставився на облік. Тобто:

Не знаєте свої права?

Підпишіться на розсилку Народний Советнік’. Безкоштовно, хвилина на прочитання, 1 раз в тиждень.

 • за місцем розміщення торгової нерухомості;
 • за місцем реєстрації фірми або місцем проживання ВП.

Вивчимо докладніше особливості застосування документа, про який йде мова.

Застосування форми ТС-2: нюанси

При підготовці повідомлення за формою ТС-2 платнику слід мати на увазі, що:

 1. Форма застосовується, тільки якщо платник податків повністю припиняє торговельну діяльність з використанням об’єктів оподаткування. Якщо мова йде про припинення використання лише окремих об’єктів, то з метою повідомлення ФНС про це використовується форма ТС-1, в якій вказується ознака «3» на титульному аркуші.
 2. У рядку «Дата припинення діяльності» форми ТС-2 вказується дата припинення торгівлі на останньому з активних торгових об’єктів платника.

Зразки заповнення форм торгового збору ТС-1 і ТС-2 досить сильно розрізняються. В ТС-1 наводиться значно більший перелік відомостей про торговельне майно. ТС-2 заповнювати, як правило, простіше, але завжди корисно ознайомитися з готовим зразком такого документа. Ви можете завантажити його на нашому сайті за посиланням.

***

Форма ТС-2 застосовується з метою повідомлення ФНС про припинення задіяння платником всього торгового майна в місті, де стягується торговий збір. Якщо припинено використання лише частини об’єктів, то податківці повинні бути поінформовані про це за допомогою форми ТС-1.