ІН і свідоцтво про Державну – що це, як дізнатися по ІПН онлайн: розшифровка

0
74

Найбільш важливим номером є ІН, без якого не можна обійтися в жодній декларації, заяві тощо. Подібний ідентифікатор несе в собі багато корисної інформації про його власника – підприємця. ІН и свідоцтво про Державну - то багато, як дізнатіся по ІПН онлайн + розшифровка

Тому дана стаття зацікавить і вже зареєстрованих індивідуальних підприємців, і новачків, які тільки планують відкрити свою справу.

Що таке ІН і для чого він потрібен ІП?

Абревіатура ІН розшифровується як основний державний реєстраційний номер індивідуального підприємця. Кожен індивідуальний підприємець (далі – ІП) під час державної реєстрації та після внесення до Єдиного державного реєстру відомостей про нього, отримує в податковій інспекції ІН. Він присвоюється один раз і не підлягає зміні.

Подібний номер і реєстр створений і для юридичних осіб – свідоцтво про Державну. Вони подібні за своєю суттю, але мають деякі формальні відмінності.

ІН и свідоцтво про Державну - то багато, як дізнатіся по ІПН онлайн + розшифровка Єдиний реєстр як юридичних осіб, так і індивідуальних підприємців, їх реєстраційні номери створені для систематизації у Всеросійській базі даних, яка надає можливість перевірки сумлінності контрагента та інформації про нього. Податкові органи контролюють їх діяльність за допомогою свідоцтва про Державну реєстрацію і відстежують реєстрацію нових підприємців і юридичних осіб.

Цей ідентифікатор має величезне значення, оскільки використовується як реєстраційний номер справи для індивідуального підприємця.

Обов’язкове вказівку на ІН повинно міститися в будь-якому записі держреєстру на даного підприємця: в свідченнях чи інших документах, які підтверджують внесення будь-якої інформації до державного реєстру, а також використовується в тих документах, які пов’язані з підприємницькою діяльністю. Зазвичай номер вказується поруч з прізвищем, ім’ям та по батькові бізнесмена.

розшифровка номера

ІН складається з 15 символів, кожен з яких має певне призначення:

 • Перший знак – трійка або четвірка. 3 означає, що цей державний реєстраційний номер ІП відноситься до основного, 4 – до іншого державного реєстраційного номеру запису.
 • Другий і третій символи вказують на рік (останні його цифри), в якому запис про ІП внесена до відповідного реєстру.
 • Четвертий і п’ятий знаки являють собою суб’єкт Російської Федерації. Код кожного із суб’єктів встановлений ФНС Росії.
 • Шоста і сьома цифра – код відділення податкової інспекції, яка зареєструвала індивідуального підприємця.
 • З восьмого по чотирнадцятий символ – безпосередній номер підприємця. Вони розподіляються по порядку протягом року.
 • П’ятнадцятий – останній знак, рівний останній цифрі залишку від ділення чотирнадцятизначний числа на 13.

Таке комбінування цифр неможливо повторити, тому номер унікальний у кожного бізнесмена. Однакових номерів у двох підприємців з Російської Федерації бути не може.

ІН и свідоцтво про Державну - то багато, як дізнатіся по ІПН онлайн + розшифровка

Де його взяти і як перевірити?

ІН присвоюється індивідуальному підприємцю під час узаконення його діяльності або ж після внесення його даних до Єдиного держреєстру підприємців. Номер підприємцю присвоюється податковою інспекцією.

Чимало бізнесменів задаються питанням – який документ підтверджує його ІН. Окремої документа немає, даний ідентифікатор вказується в спеціальному виданому свідоцтві індивідуального підприємця. Також дізнатися його можна в ЕГРІП або ж запросити довідку з відділу статистики.

Отримати виписку з ЕГРІП досить просто – подивитися на сайті або відправити запит до податкової інспекції. Протягом тижня вам видадуть виписку.

Враховуйте, що дана процедура не безкоштовна, а розмір державного мита залежить від швидкості її виконання. За довідку статистики також доведеться сплатити держмито.

Перевірити вірність ІН нескладно, потрібно зробити невеликий математичний розрахунок, скориставшись калькулятором. Послідовність операцій така:

 1. Перші чотирнадцять знаків ділимо на число 13 і округляємо те, що вийшло, прибравши залишок.
 2. Отримане число множимо на 13.
 3. З числа, отриманого в результаті операції 1, віднімаємо число, отримане в 2-ій операції.
 4. Дана різниця повинна бути дорівнює п’ятнадцятого знаку – контрольному. Якщо все вірно, значить ІН коректний.

ІН и свідоцтво про Державну - то багато, як дізнатіся по ІПН онлайн + розшифровка

Що таке свідоцтво про Державну організації?

Як уже згадувалося раніше, свідоцтво про Державну юридичних осіб – основний державний реєстраційний номер підприємства. У ньому містяться всі відомості про організацію. Свідоцтво про Державну присвоюється юридичним особам під час внесення запису про державну реєстрацію в ЕГРЮЛ і видається податковим органом.

Інформація про свідоцтво про Державну міститься у всіх реєстрах юридичної особи, при внесенні в них змін, в будь-яких документах підприємства. Свідоцтво про Державну також вказується на гербової печатки юр. особи.

На відміну від ІП, ідентифікатор юридичних осіб складається з 13 цифр:

 • перша повідомляє про віднесення до основного чи іншого реєстраційним номером;
 • друга і третя – рік внесення запису до реєстру;
 • четверта, п’ята визначають номер суб’єкта РФ;
 • шостий і сьомий знак відповідають коду податкової інспекції, що видала свідоцтво про Державну;
 • восьма-дванадцята означає сам номер один по одному, внесений до реєстру;
 • тринадцятий символ – контрольний.

Таким чином, свідоцтво про Державну містить менше цифр, ніж ІН. Замість семи цифр номер запису складається з п’яти. Це пов’язано з меншою кількістю юридичних осіб, ніж ІП, оскільки простіше зареєструватися індивідуально, ніж створювати юр. особа.

Контроль останнього символу здійснюється шляхом ділення на 11, а не на 13. Алгоритм самої перевірки залишається незмінним. Свідоцтво про Державну з номером 2 позначає, що була проведена реєстрація змін в інформацію про юридичну особу.

Як упевнитися в достовірності свідоцтва про Державну реєстрацію контрагента?

Різні реквізити ІП тісно пов’язані, тому доступні різні сервіси, що дозволяють знайти підприємця за ІН або ж обчислити ІН по ІПН (ідентифікаційним номером). Точно також, за допомогою свідоцтва про Державну реєстрацію юридичної особи, здійснюється і його перевірка.

ІН и свідоцтво про Державну - то багато, як дізнатіся по ІПН онлайн + розшифровка

Для чого ж слід так ретельно вивчати дані про свідоцтво про Державну?

 • щоб упевнитися в самому факті існування ІП або юр. особи;
 • перевірити достовірність поданих контрагентом документів;
 • перевірити повноваження директора юр. особи та юридичну адресу;
 • перевірити відсутність в «чорних списках» податкової служби;
 • перевірити ІПН.

Звертаємо вашу увагу, що код податкової інспекції в ІПН і ОГРН може бути різним, це не означає наявність підробки, так як їх видають різні податкові: ІПН – місцева, а свідоцтво про Державну – міжрайонна.

Розшифровка і перевірка кодів свідоцтва про Державну реєстрацію

ІН и свідоцтво про Державну - то багато, як дізнатіся по ІПН онлайн + розшифровка

В даний час будь-яка організація при її утворенні отримує різні реєстраційні номери, в яких відповідним чином зашифрована необхідна для її ідентифікації інформація.

Раніше для реєстрації користувалися виключно ідентифікаційним номером платника податків (ІПН). Але з часом, коли число створюваних юридичних осіб почало неухильно зростати, виникла необхідність в створенні ще однієї реєстраційної форми. Нею став свідоцтва про Державну реєстрацію.

Розшифровка абревіатури і коду свідоцтво про Державну

Що ж означає і як розшифровується абревіатура свідоцтва про Державну реєстрацію?

Першим кроком при створенні нової юридичної особи є обов’язкове присвоювання основного державного реєстраційного номера, або, якщо говорити скорочено, свідоцтва про Державну реєстрацію.

Цей реєстраційний номер є унікальним для кожної компанії. Навіть в тому випадку, коли дві різні компанії мають одну назву, їх свідоцтва про Державну реєстрацію НЕ будуть однаковими – це виключено.

Номер фіксується в єдиному державному реєстрі юридичних осіб. При занесенні юридичної особи до реєстру і присвоєння йому номера свідоцтва про Державну реєстрацію, відповідним податковим органом обов’язково видається свідоцтво, яке підтверджує держреєстрацію юридичної особи.

Як розшифрувати код ОГРН

До складу основного реєстраційного номера входять всього 13 цифр. Розглянемо значення кожної з них на конкретному прикладі. Уявімо, що юридична особа має номер 1-14-37-02-87345-5. Розшифруємо, що ж це означає.

Перше число в переліку (в даному випадку – цифра «1») означає, що конкретно цей номер реєстрації належить приватному юридичній особі. Точно таке ж значення має цифра «5», потрібно враховувати це, якщо свідоцтво про Державну починається саме з неї.

На першому місці в основному реєстраційному держ номері також можуть перебувати числа «2» і «3».

Якщо перше значення «2», то даний номер характеризує державну установу, якщо «3» – це ІН, тобто реєстраційний держ номер, що належить індивідуальному підприємцеві.

ІН и свідоцтво про Державну - то багато, як дізнатіся по ІПН онлайн + розшифровка

 • Наступне число – пара цифр – позначає рік, в якому запис про створення даної організації внесена в держ реєстр. Так як на другому місці число «14», відповідно, рік запису – 2014.
 • Ще дві цифри після року записи вказують на суб’єкт РФ, в якому знаходиться регистрируемая організація. Номер «37» в розглядуваної випадку показує, що організація знаходиться в Іванівській області. Всі номери суб’єктів Федерації зафіксовані в 65 статті Конституції РФ і вказуються в суворій відповідності з нею.
 • Наступною йде пара цифр – в наведеному прикладі це «02» – яка є кодовим позначенням податкової інспекції в окремо взятому конкретному регіоні. Таким чином, можна точно дізнатися місце, де юридична особа пройшло реєстрацію.
 • Вказівка на номери записів в державному реєстрі містяться в наступному ідентифікатор. Це п’ять цифр, які підкажуть порядковий номер запису в державних реєстрах. У прикладі, наведеному вище, запис буде проходити під номером 87345.

Отже, в прикладі, який ми розглядаємо, юридична особа занесено в держ реєстр записом 87345, зробленої в 2014 році 2-й інспекцією ФНС по м Іваново.

 • Залишилася остання цифра. Вона не включає в себе будь-яких позначень, а є контрольним числом, використовуваним реєстраційним органом.

Розрахувати це число нескладно. Для цього необхідно 12-значне число (тобто весь наявний номер свідоцтва про Державну реєстрацію за винятком єдиної крайней цифри) розділити на 11.

У розглянутому прикладі є число 114370287345, яке ділиться на 11 із залишком 5.

Цей залишок і буде контрольним значенням, записуваним як останнє число свідоцтва про Державну реєстрацію.

Таким чином, головною характеристикою для будь-якої юридичної особи з точки зору закону є основний державний реєстраційний номер. Він завжди винятковий і унікальний для кожного і містить важливу інформацію про організацію.

Для перевірки справжності держномери застосовується лише великі червоні літери.

ІН: чим відрізняється свідоцтва про Державну реєстрацію для індивідуальних підприємців

Як уже згадувалося вище, різновидом реєстраційного держ номера, який присвоюється організаціям, є ІН, призначений для індивідуального підприємця.

ІН и свідоцтво про Державну - то багато, як дізнатіся по ІПН онлайн + розшифровка

 1. Рішень про реєстрацію індивідуальних підприємців приймається набагато більше, ніж про освіту юридичної особи, тому номер запису, яка фіксує в держ реєстрі створення нового ІП, має 9 цифр замість п’яти.
  Таким чином, якщо ІН 3-14-77-854396754-9, то номером рішення в держ реєстрі буде 854396754.
 2. Кілька відрізнятися буде і розрахунок перевірочного числа. Для того щоб дізнатися правильність останньої цифри реєстраційного номера, його перші 14 цифр необхідно розділити на число 13.
  Якщо отриманий залишок співпаде з останнім значенням в зазначеному номері, то він є достовірним.

Навчившись правильно розшифровувати код ОГРН, можна отримати досить багато інформації про цікавить юридичну особу або ВП.

свідоцтво ОГРН

Свідоцтво, яке підтверджує наявність у організації ОГРН, є одним з найбільш важливих установчих документів, що визначають її діяльність. До того ж, даний документ буде первинний по відношенню до будь-якого іншого установчого документу.

Н а свідоцтві, затверджує внесення свідоцтво про Державну у ЕГРЮЛ, вказуються:

 • дата зробленого запису,
 • найменування реєструється юридичної особи, як повне, так і скорочене,
 • і назва органу, який здійснив реєстрацію.

Що робити, якщо загублено бланк свідоцтво ОГРН?

Виходячи з того, що основний реєстраційний держ номер присвоюється юридичній особі раз і назавжди, відповідно, при втраті оригіналу свідоцтва ОГРН, може бути виданий його дублікат. Для того щоб отримати копію, необхідно виконати наступне:

ІН и свідоцтво про Державну - то багато, як дізнатіся по ІПН онлайн + розшифровка

 • Перш за все, для отримання копії свідоцтва необхідно сплатити держ мито, розмір якої складе 800 рублів. Найкраще здійснити оплату за основного розрахункового рахунку, що належить організації – це полегшить процедуру перевірки.

З оплатою мита можуть виникнути непорозуміння, особливо для організацій, зареєстрованих раніше 2002 року, коли реєстраційний держномер просто не застосовувався. У цьому випадку розмір державного мита слід уточнити безпосередньо в ИФНС, інакше існує ризик витратити кошти даремно.

 • Реквізити одержувача державного мита можна дізнатися як в самій ИФНС, так і на офіційному сайті податкової служби.

Щоб дізнатися реквізити через інтернет, відвідайте офіційний портал ФНС і перейдіть за посиланням «Адреси та платіжні реквізити вашої інспекції».

Буде потрібно тільки заповнити форму, в якій необхідно буде послідовно вибрати потрібний регіон і населений пункт. Тут можна дізнатися всі необхідні дані – ІПН, ОКАТО, рахунок, БИК і багато іншого.

 • Після оплати державного мита необхідно написати заяву, адресується начальнику відповідного реєстраційного органу ФНС.

Заява про видачу копії свідоцтва ОГРН заповнюється в двох примірниках, в ньому вказують найменування організації, номера свідоцтва про Державну реєстрацію та ІПН, контактний телефон та адресу.

Подавати заяву необхідно особисто, при подачі також знадобляться: квитанція про оплату держмита і засвідчує особу документ.

 • Після подачі заяви потрібно лише відвідати ФНС через 5 днів, щоб забрати готовий дублікат свідоцтва про присвоєння реєстраційного держ номера.

В даний час багато юридичних фірм обіцяють «взяти на себе зайвий клопіт», пропонуючи не стояти в чергах і не витрачати час на довгі збори потрібних документів, а надати цю роботу їм за відповідну плату.

Не забувайте, що весь «необхідний пакет документів» – це тільки паспорт, два примірника заяви і квитанція про оплату мита, а подавати заяву необхідно особисто главі організації, який також повинен буде присутнім при видачі дубліката.

Тому не варто довіряти фірмам, що пропонують посередницькі послуги в цьому випадку – часу ви не заощадите, але гроші втратите.

Як перевірити свідоцтво про Державну

Подібно індивідуальним номером платника податків, свідоцтва про Державну реєстрацію буде оригінальним і унікальним для будь-якого зареєстрованого особи, якщо буде юридичним, або мова йде про індивідуального підприємця. ІН и свідоцтво про Державну - то багато, як дізнатіся по ІПН онлайн + розшифровка Він показує, чи має право конкретна організація на здійснення будь-якої діяльності; в своєму роді це основний документ, який легалізує роботу підприємства.

Тому, здійснюючи перевірку свідоцтва про Державну реєстрацію, можна встановити, чи легально існує якась фірма і чи не є її діяльність шахрайської.

Як підтвердити або дізнатися справжність свідоцтва про Державну реєстрацію компанії і організації?

Встановити, чи справжній реєстраційний номер вказаний організацією, можна наступними шляхами:

 1. Відправивши податковим органам офіційний запит. У цьому випадку для отримання необхідної інформації буде потрібно попередня оплата державного мита.
 2. Інформацію про зареєстровані індивідуальних підприємців та юридичних осіб можна отримати на офіційному сайті ФНС. Якщо інформація про організацію є в Єдиному державному реєстрі, вона обов’язково знайдеться на сайті.
 3. Розрахувати справжність свідоцтва про Державну реєстрацію можна за допомогою контрольного числа.

Перший варіант буде найтривалішим і зажадає вкладення коштів, проте з його допомогою можна отримати найбільш повні і точні дані.

Як з’ясувати свідоцтва про Державну реєстрацію за допомогою мережі інтернет

Найшвидший і зручний спосіб дізнатися ОГРН – скористатися офіційним порталом федеральної податкової служби.

Щоб це зробити, вам буде потрібно виконати наступні дії:

 • Відвідайте сайт www.nalog.ru;
 • На основній сторінці сайту, в меню крупно виділені центральні посилання. Це «Індивідуальні підприємці», «Юридичні особи» і «Фізичні особи». Відповідно, якщо ви шукаєте держномер індивідуального підприємця або юридичної особи – вибирайте одне з посилань.
 • Після переходу по потрібному посиланню система видасть перелік доступних посилань, з яких потрібно вибрати послугу «Перевірка контрагентів». Дана послуга доступна як по юридичних особах, так і по індивідуальним підприємцям.
 • Після вибору послуги «Перевірка контрагентів» ви перейдете до форми пошуку, за допомогою якої можна знайти потрібну організацію по номеру свідоцтва про Державну реєстрацію або ІПН, або по найменуванню.

Таким чином, так званий основний державний реєстраційний номер дозволяє отримати досить докладну інформацію про будь-якої організації, а також перевірити легальність її діяльності.

Всі цифри в ньому мають своє значення. Для того щоб дізнатися ОГРН будь-якої організації, можна скористатися офіційним сайтом ФНС, а швидко перевірити його справжність дозволить розрахунок контрольного числа.

Як дізнатися і перевірити свідоцтво про Державну організації: 4 способи

Напевно кожен громадянин РФ ні раз чув цю абревіатуру, а люди, коли-небудь реєстрували ІП або юридична особа – вже точно знають про це не з чуток. Що ж таке свідоцтво про Державну та для чого потрібно?

Як і за якими даними можна перевірити організацію

Будь-яка організація в сучасному світі має ряд індивідуальних параметрів, що відрізняють її від будь-якої іншої і дозволяють дізнатися про неї деякі корисні відомості.

Так, для будь-якої компанії назва – це не просто красива і барвиста вивіска над входом, це один з параметрів її ідентифікації. Найлегший спосіб отримати відомості про організацію по її назві – це, як не банально, загугли.

Як використовувати ІПН

Згідно із законом РФ будь-які юридичні особи, як і всі громадяни нашої країни, повинні бути зареєстровані в податковій службі, де присвоюється індивідуальний податковий номер, або ІПН.

ІН і свідоцтво про Державну - що це, як дізнатися по ІПН онлайн + розшифровка

Схема отримання ІПН.

На сьогоднішній день, отримати відомості з податкової служби по ІПН можна двома способами: шляхом особистого звернення до відділення і шляхом заповнення запиту на сайті податкової онлайн. Отримати відомості про організацію через ІПН може абсолютно будь-яка особа.

Отримання відомостей по ОГРН

Крім назви та ІПН з 2002 року всі підприємства отримують індивідуальний основний реєстраційний номер, який вноситься до єдиного держреєстру. З цього випливає, що, дізнавшись ОГРН, можна також отримати деякі офіційні відомості про компанії.

Ще буквально кілька десятиліть тому цієї абревіатури не існувало і в помині, адже не так багато було підприємств, і для того, щоб їх відрізняти, вистачало лише назви. Але в умовах сучасності цього стало недостатньо. Фірм, підприємств та ВП з ​​кожним днем ​​стає все більше і більше, а відтак і виникла необхідність якось їх упорядкувати.

Послідовність цієї нумерації одна для всієї території Російської Федерації, тому в якому б суб’єкті нашої країни підприємство не знаходилося – номер у нього індивідуальний, унікальний.

Всі номери діючих юридичних осіб та ВП внесені до єдиного державного реєстру, де зберігається основна інформація про них. Таким чином, полегшена робота державних органів та фізичних / юридичних осіб.

Першим простіше отримати всю необхідну інформацію під час перевірки підприємства, а другим дізнатися відомості про майбутнього партнера або роботодавця. Отримати необхідні відомості знаючи свідоцтва про Державну реєстрацію підприємства може будь-хто, ця інформація не є комерційною таємницею і загальнодоступна.

Які документи вимагають вказівки номера свідоцтва про Державну реєстрацію

Код свідоцтво про Державну є одним з основних реквізитів будь-якого підприємства, і відповідно, вказується на всіх документах, що мають юридичну силу, разом з назвою, адресою, номером розрахункового рахунку, та іншими головними відомостями.

Окремо відзначимо, що для ІП ці приписи дещо відрізняються – наявність коду свідоцтво про Державну їм необхідно лише на документах:

 • Що відносяться до державного реєстру юридичних осіб;
 • У документах, які безпосередньо стосуються підприємницької діяльності.

Важливо пам’ятати, що свідоцтво про Державну дається підприємству лише один раз – навіть після реорганізацій або зміни діяльності код залишиться колишнім, адже створений він саме для можливості відстеження та перевірки надійності підприємства.

Головні цілі

Важливо знати, що код ОГРН не є просто папером з набором незрозумілих цифр – це документ, що має юридичну силу і переслідує виконання ряду певних цілей:

 • Систематизація .Номер присвоюється підприємству виходячи з його географічного розташування. Це на загальнодержавному рівні відкриває цілий ряд можливостей для систематизації, класифікації та обліку функціонуючих підприємств. Таким чином, тепер максимально просто виводиться статистика розвитку малого бізнесу по регіонах або окремим галузям.
 • Прозорість угод, що здійснюються між юридичними особами .Тепер перш ніж укладати угоду можна дізнатися всю необхідну інформацію про партнера з самого достовірного джерела – держреєстру.
 • Державний контроль. Тепер відстежити юридична особа і аспекти його діяльності не складає великих труднощів. Це значно скорочує можливості будь-якої незаконної діяльності підприємства.

ІН и свідоцтво про Державну - то багато, як дізнатіся по ІПН онлайн + розшифровка

Свідоцтво ОГРН.

А володіючи певними знаннями, можна отримати інформацію навіть не звертаючись за допомогою до державних служб, адже цифри коду свідоцтво про Державну – це і є шифр з інформацією про шуканий підприємстві.

Як розшифрувати код ОГРН

Номер свідоцтва про Державну реєстрацію, одержуваний будь-яким юридичною особою для реєстрації в держреєстрі складається з 13 цифр. Позначимо їх для зручності пояснення буквами:

ABBCCDDXXXXXY

 • A (1-я цифра) – якщо першою цифрою стоїть 1 або 5, то перед нами свідоцтва про Державну реєстрацію підприємства, якщо 3 – свідоцтво про Державну індивідуального підприємця;
 • BB – дві останні цифри року внесення до державного реєстру;
 • CC – номер суб’єкта Російської Федерації, на території якого зареєстровано юридичну особу;
 • DD – номер податкової служби, реєструвати підприємство;
 • XXXXX – номер, під яким організація значиться в реєстрі;
 • Y – великі червоні літери, нижчий розряд залишку при діленні попереднього 12-значного числа на 11.

Таким чином, навіть просто знаючи цифри коду ОГРН, ви зможете зробити розшифровку і сказати – індивідуальний підприємець це чи компанія, рік реєстрації та місто, в якому зареєстровано шукане юридична особа.

Які можливості відкриваються

Знаючи код ОГРН організації, ви можете:

 • Дізнатися, чи існує взагалі така організація.
 • З’ясувати, чи є справжньою вся надана про організацію інформація – документи, доходи і т.д.
 • Дізнатися адресу організації;
 • Отримати повну інформацію про те, хто є керівником даного ЮЛ;
 • Подивитися, чи не знаходиться ця організація або її керівник в чорному списку у податкових служб;
 • Дізнатися про наявність боргів у підприємства або його керівника перед податковими органами;
 • Отримати точну інформацію про фінансове становище юридичної особи як на даний момент, так і на протязі його існування.

Все це дозволяє максимально убезпечити себе від можливості співпраці з неблагонадійними підприємствами.

Як дізнатися ОГРН організації

Тепер, знаючи можливості, що надаються наявністю коду ОГРН, розуміючи його важливість, цінність і актуальність, на поверхню виходить наступне питання – як же його дізнатися? Куди і з яким зверненням або заявою потрібно звертатися, щоб отримати інформацію про код ОГРН потрібного підприємства?

Через співробітників податкової служби

Для його відправки потрібно заплатити держмито. Далі працівник податкової призначить день, до якого вся необхідна інформація буде готова – залишиться лише прийти і отримати потрібні відомості.

На сайті ФНС

Завдяки наявності інтернету і чинного сайту у податкової служби процедуру подачі заявки можна значно спростити: відправити запит в режимі онлайн прямо на офіційному сайті податкової. Форма там досить проста – в відповідні поля необхідно записати всі відомі про організацію відомості, починаючи з назви, і натиснути кнопку «пошук».

У лічені секунди на екран будуть виведені відповідні запиту організації, серед яких користувач зможе знайти потрібну і дізнатися її код ОГРН.

За контрольному числу

Сервіс на офіційному сайті ФНС дозволяє шукати інформацію навіть за мінімальними вводиться параметрам. Так, знаючи лише великі червоні літери, можна знайти підприємство і дізнатися повністю його код ОГРН!

Отримання коду по ІПН

Аналогічно контрольному числу в пошук можна ввести тільки номер ІПН, і по ньому сервіс сайту теж без праці здійснить пошук і видасть в результатах шукане підприємство.

Перевірка свідоцтва про Державну реєстрацію організації по ІПН

На сьогоднішній день абсолютно будь-який громадянин Російської федерації має свій унікальний номер в свідоцтві ІПН.

Звідси випливає, що на сьогоднішній день досить просто з’ясувати ІПН будь-якого підприємства, а згодом – і свідоцтво про Державну.

Юридичні особи

При наявності комп’ютера та інтернету на ньому, без праці і в перебігу лічених секунд по ІПН юридичної особи можна отримати код ОГРН. А далі і всю необхідну інформацію, відповідно.

ІН и свідоцтво про Державну - то багато, як дізнатіся по ІПН онлайн + розшифровка

Перевірка індивідуальних підприємців

Але, не завжди люди реєструють юридична особа для ведення власного бізнесу, адже зареєструватися як ІП куди простіше і швидше. До того ж, для індивідуальних підприємців наша держава передбачає деякі пільги та поблажки. Тільки ось простота не завжди дорівнює якості.

Так як ІП зареєструвати досить легко, це може зробити людина, що не має ніяких навичок ведення бізнесу або шахрай.

У нинішній століття технологій є можливість точно дізнатися наскільки те чи інше підприємство благонадійно або фінансово обгрунтовано, наскільки воно задовольняє всім необхідним параметрам для сприятливого і плідної співпраці. І для цього необхідно всього лише вміти шукати інформацію та правильно її використовувати.

Що таке свідоцтво про Державну та ІН і як їх розшифрувати?

ІН и свідоцтво про Державну - то багато, як дізнатіся по ІПН онлайн + розшифровка

Свідоцтво про Державну з деяких пір є основним номером, що характеризує платника податків-компанію на території РФ. Його зміст несе в собі достатньо інформації про власника. Якщо вміти правильно розшифровувати ОГРН, то можна відразу багато чого довідатися про компанії по одному тільки її номеру.

Дорогі читачі! Наші статті розповідають про типові способи вирішення юридичних питань, але кожен випадок носить унікальний характер.

Якщо ви хочете дізнатися, як вирішити саме Вашу проблему – звертайтеся в форму онлайн-консультанта справа або телефонуйте за телефоном +7 (499) 110-35-79. Це швидко і безкоштовно!

приховати зміст

Що таке свідоцтво про Державну?

ІН и свідоцтво про Державну - то багато, як дізнатіся по ІПН онлайн + розшифровка

Свідоцтво про Державну – розшифровка коду

Для прикладу візьмемо навмання будь свідоцтва про Державну реєстрацію і «препаруємо» його по частинах.
Номер 1-12-77-46-50978-0 складається з 13 цифр:

З-ГГ-КК-ПН-ХХХХХ-Ч

 1. Перша цифра (1) – ознака віднесення державного реєстраційного номера запису – повідомляє нам про те, що номер належить юридичній особі. Якби це була цифра «3», номер належав би індивідуальному підприємцеві і називався ОРГНІП. Є ще варіант, що значення цифри було б «2» – це свідчило б про те, що підприємство держустанова.
 2. Наступні дві цифри (12) говорять нам про те, що компанія була створена в 2012 році.
 3. Цифри з порядковим номером 4 і 5 (77) вказують на те, що компанія зареєстрована в м Москві. 77 – це її порядковий номер суб’єкта РФ за переліком суб’єктів Російської Федерації, встановленому статтею 65 Конституції.
 4. Цифри з 4 по 7 (7746) вказують нам також на код податкової інспекції (міжрайонна 46-а податкова інспекція по м Москві).
 5. Протягом року до реєстру податкових органів вносяться певні записи. Якраз номер рішення, згідно з яким було організовано це підприємство, міститься в цифрах з 8 по 12 (50978).
 6. Остання тринадцята цифра в цій «чортової дюжини» позначає код перевірки. Насправді це результат операції ділення числа, утвореного із попередніх 12 цифр на 11: 112774650978/11 =?
  Якщо залишок від ділення дорівнює 10, то лише великі червоні літери буде дорівнює «0», як в нашому випадку. Це параметр додаткової внутрішньої перевірки свідоцтво про Державну у податкову службу.

Як бачимо номер свідоцтва про Державну реєстрацію з одного боку може бути унікальним для будь-якого підприємства (двох однакових свідоцтва про Державну реєстрацію в природі не існує, за визначенням), з іншого боку, кожен реєстраційний номер несе в собі достатньо інформації про підприємство, головне знати, як розшифровувати його значення.

Що таке ІН?

Пару слів на закінчення хотілося б сказати про те, що таке ІН. Це – основний державний реєстраційний номер індивідуального підприємця, який присвоюється кожному ІП при його оформленні в податкову службу. Він складається з 15 цифр:

 • З-ГГ-КК-ХХХХХХХХХ-Ч
 • Розшифровка його проводиться таким же чином, як свідоцтво про Державну, з тією лише різницею, що кількість цифр відповідають за реєстровий номер запису більше (не 5, а 9), А останнє число (Ч) формується як залишок від ділення всієї сукупності цифр на 13.

Як дізнатися ІН по ІПН

ІПН – індивідуальний ідентифікаційний номер – це найбільш доступна інформація про ІП або юридичну особу. Цей номер присвоюється в місцевому відділенні податкової інспекції. Він використовується для визначення основного державного реєстраційного номера.

Ви можете дізнатися ІН по ІПН, щоб перевірити благонадійність вашого фінансового партнера. ІН и свідоцтво про Державну - то багато, як дізнатіся по ІПН онлайн + розшифровка

Визначення ІПН і його розшифровка

ІПН складається з 12 цифр:

 • перші 2 цифри ІПН вказують на приналежність до суб’єкта РФ;
 • наступні 2 цифри позначають місцеве відділення податкової служби в регіоні;
 • 6 цифр ІПН позначають номер облікового запису;
 • останні 2 цифри називаються контрольними. Вони дозволяють перевірити коректність номера. Перевірка здійснюється за допомогою спеціальних коефіцієнтів, які відповідають кожній цифрі ІПН.

Що таке ІН

ІН видається в податковій інспекції при реєстрації ІП та заноситься до Єдиного державного реєстру. Свідоцтво про Державну присвоюється тільки один раз і не може бути змінений.

Цей номер складається з 15 цифр СГГККХХХХХХХЧ, в якому:

 • З – знак приналежності ІН до основного (3) або іншому (4) державному номеру запису про реєстрацію ІП;
 • ГГ – цифри, що вказують на рік реєстрації;
 • КК – зашифроване позначення суб’єкта РФ, яке встановлено Міністерством податків і зборів (наприклад, 77 – Москва, 78 – Санкт-Петербург);
 • ХХХХХХХ – номер запису в реєстрі за рік;
 • Ч – контрольна цифра. Це – молодший розряд числа, який можна отримати при розподілі попередніх 14 цифр на 13.

Як отримати ІН

Дізнатися свідоцтва про Державну реєстрацію підприємця за ІПН – індивідуального ідентифікаційного номеру, можна двома способами:

 • Отримати довідку з ЕГРІП (Єдиного Російського Регістру Індивідуальних Підприємців). Для цього треба подати запит до податкової інспекції. Це можна зробити в електронній або паперовій формі. Відповідь прийде не пізніше ніж через 1 тиждень. Розмір мита, що справляється за одержання виписки про ІН, залежить від терміну виконання.
 • Використовувати бази даних в Інтернеті. По ній ви зможете безкоштовно перевірити дані ІН, які можна знайти по ІПН, а саме:

офіційну інформацію про фірму (про засновників, керівників, зв’язках і бенефіціарів, фінансовий стан контрагента і благонадійність);

про зміни в роботі компанії і фактів діяльності (зміна юридичної адреси, керівників, перейменування, про початок реорганізації або процедури банкрутства)

про взаємозв’язки між фізичними особами та компаніями;

про фінансове становище юридичної особи.

Щоб отримати додаткову інформацію про компанію по ІПН через ІН, вам доведеться заплатити невелику суму. Знайти ваші дані можна відразу в онлайн-режимі – обробка запиту займає зазвичай 2-3 хвилини. Також на подібних сайтах можна налаштувати моніторинг: при кожній зміні в роботі компанії вам прийде повідомлення з бази.

Використовувати онлайн-сервіси зручно, проте вони не завжди встигають оновити дані про індивідуальний підприємця. Тільки довідка з податкової про свідоцтво про Державну може дати абсолютну гарантію про надійність партнера.

Найшвидшу і надійну перевірку в режимі онлайн можна виконати на сайті Федеральної податкової служби РФ https://egrul.nalog.ru/. Якщо ви ввели правильний ОГРН, то після обробки запиту вам відкриється pdf-файл, в якому буде вказана основна інформація про ваш бізнес-партнера.

Додатково ви можете запросити:

 • інформацію з ЕГРЮЛ і ЕГРІП;
 • дані Роскомстата;
 • матеріали Вісника державної реєстрації;
 • рішення Верховного арбітражного суду, Генеральної прокуратури РФ;
 • матеріали газети «Коммерсант» про банкрутства;
 • інформацію з Федерального антимонопольного комітету та Федерального казначейства і інших джерел.

Перевірка справжності ІН

Також варто перевірити справжність цифровий комбінації ІН. Це можна зробити за допомогою 2 методів:

 • В Інтернеті є калькулятори свідоцтва про Державну реєстрацію. Введіть 15-значний код. Після цього сервіс визначить правильність цього номера.
 • Ви можете зробити перевірку справжності свідоцтва про Державну реєстрацію самостійно: число, що складається з перших 14 цифр, розділіть на 13, а потім помножте цілу частину твору на 13. Потім відніміть від першого числа отриманий результат. Різниця між ними повинна дорівнювати 15 числа свідоцтва про Державну реєстрацію.

Іноді у ІП є кілька свідоцтва про Державну реєстрацію. Таке може бути, якщо підприємець змінив місце проживання. Ці дані використовуються податковою інспекцією. Щоб дізнатися інформацію про компанію, вам потрібен перший номер свідоцтва про Державну реєстрацію, який дається при реєстрації.

ІН и свідоцтво про Державну - то багато, як дізнатіся по ІПН онлайн + розшифровка

Фактори ризику

Перед укладанням угоди слід звернути увагу на деякі моменти:

 • Наявність засновників компанії в реєстрі дискваліфікованих осіб. Якщо підприємець був внесений в цей список, то угода може бути визнана недійсною, і ви потерпіть збитки.
 • Адреса знаходження фірми. Може виявитися, що за вказаною підприємцем адресою зареєстровано кілька юросіб або ВП. Це – один з потенційних факторів ризику.
 • Сумлінність сплати податків і подання звітності.

Також ІП варто перевірити дані через ІН про себе. Це дозволить зрозуміти, наскільки у вас привабливий фінансовий імідж, виявити і усунути недоліки.

Як дізнатися ОГРН (ІН) по ІПН

Основний державний номер при реєстрації присвоюється всім організаціям (ОГРН) та ВП (ІН) і діє до моменту їх ліквідації. Для чого необхідні дані ідентифікатори і як дізнатися ІН по ІПН індивідуального підприємця, або свідоцтво про Державну по ІПН юрособи, розповімо далі.

Свідоцтво про Державну та ІН – що це таке

Номери свідоцтва про Державну реєстрацію і ІН – це не просто порядкові номери суб’єктів, а унікальні комбінації цифр, в яких міститься певна інформація.

Свідоцтво про Державну юросіб складається з 13 знаків, а ІН підприємців – з 15. При їх розшифровці можна побачити: юрособа це, або ІП, в якому році вона створена, в якому регіоні і інспекції ФНС зареєстровано і під яким номером, остання цифра є контрольною.

Якщо номер свідоцтва про Державну реєстрацію / ІН недійсний, це означає, що така фірма або ІП не існує.

Перевіряємо свідоцтво про Державну по ІПН

Укладаючи будь-яку угоду з новою для себе фірмою або підприємцем, щоб не нашкодити власному бізнесу попередньо потрібно перевірити, чи існують вони в реальності і достовірні їх реквізити.

Для цього слід обов’язково переконатися в дійсності їх свідоцтва про Державну реєстрацію / ІН. Якщо відомий ІПН контрагента, дізнатися ОГРН по ІПН організації (ІН по ІПН ІП) не складе труднощів. Розповімо, як це можна зробити.

Визначити по ІПН свідоцтва про Державну реєстрацію організацій та ІН підприємців можна через спеціальний безкоштовний сервіс на офіційному сайті ФНС]]> www.nalog.ru]]>. Для цього потрібно:

 • знайти розділ «Електронні сервіси» на головній сторінці сайту ФНС,
 • вибрати закладку «]]> Ризики бізнесу: перевір себе і контрагента]]>»;
 • в розпочатому сервісі в вікні «Критерії пошуку» вибрати закладку для ІП / СФГ або юрособи;
 • щоб дізнатися ОГРН по ІПН, а не за назвою, потрібно відзначити галочкою пошук по «свідоцтво про Державну / ІПН» і ввести відомий номер ІПН;
 • після введення перевірочного коду натиснути кнопку «Знайти».

В результаті сервіс видасть таблицю з наступними відомостями: найменування юрособи / ІП, адреса, ОГРН / ІН, дата його присвоєння, ІПН, КПП, дата припинення діяльності, дата визнання реєстрації недійсною.

Для працюючих фірм та ВП останні дві графи будуть порожніми.

Якщо ж в якійсь із них вказана дата закриття або скасування реєстрації, від такого контрагента варто триматися подалі, оскільки юридично він уже не існує.

Що ще можна дізнатися, крім свідоцтва про Державну реєстрацію і ІН по ІПН

Крім номерів ІН і ОГРН, ФНС надає в тому ж сервісі доступ до виписки з ЕГРІП / ЕГРЮЛ про підприємця або фірмі.При натисканні на найменування ІП або юрособи в вищевказаної таблиці відкривається файл, який містить дані за станом на дату перегляду. Це все реєстраційні відомості, дані засновників, підприємця, присвоєні коди КВЕД за видами діяльності і т.д.

Таким чином, знаючи лише один номер ІПН, можна моментально отримати практично повну інформацію про контрагента.

Що таке свідоцтво про Державну та як дізнатися його номер

Свідоцтво про Державну – ідентифікатор, що привласнюється всім організаціям з 2002 року. Це унікальне для кожного підприємства або індивідуального підприємця цифрове значення вноситься до єдиного державного реєстру.

Свідоцтво про Державну організації та ІН

Інформація про основний державний реєстраційний номер є загальнодоступною і відкритою будь-якого, хто цікавиться особі.

Це означає, що кожен звернувся до податкових органів із заявою про надання відомостей про організацію з відповідним номером може дізнатися такі відомості.

Одночасно з цим можна дізнатися ОГРН по ІПН або будь-яким іншим з нижчеописаних способів.

Такий ідентифікатор несе зашифровану інформацію, в якій містяться такі дані:

 1. Перша цифра свідоцтва про Державну реєстрацію і ІН є показником того, що організація зареєстрована в реєстрі, при цьому число «2» присвоюється державною установою, а число «1» ідентифікує об’єкт як ІП.
 2. Дві наступні цифри – рік реєстрації в податкових органах.
 3. Цифри з четвертої по сьому включно «розкажуть» про регіон реєстрації і про конкретному відділенні податкової відповідно.
 4. П’ять цифр з восьмої по дванадцятий є присвоєним рішенням про реєстрацію номером.
 5. Тринадцята контрольна цифра нічого не означає і служить для перевірки коду на справжність.

Код для організацій і для індивідуальних підприємців відрізняється лише тим, що в другому випадку цифр не тринадцять, а п’ятнадцять. В іншому у ІН і свідоцтво про Державну розшифровка не відрізняється.

де використовується

Свідоцтво про Державну дозволяє отримати практично повні відомості про організацію, в тому числі – дізнатися, хто є її керівником, де компанія знаходиться і чи існує вона взагалі, а також з’ясувати, чи немає володаря свідоцтва про Державну реєстрацію в «чорних списках», які складаються податковими органами. У такі списки входять різні фірми-одноденки і компанії, що мають заборгованості з податкових виплат.

Як дізнатися

У свідоцтво про Державну та ІН розшифровка дещо відрізняється через кількість знаків, однак всі ці дані містяться в одному місці, тому дізнатися при необхідності такої ідентифікатор в будь-якому випадку можна трьома способами:

 • запросивши виписку з податкової інспекції, в цьому випадку дані надаються протягом тижня після реєстрації запиту;
 • подивитися номер в свідоцтві про реєстрацію підприємства або ІП;
 • дізнатися ОГРН по ІПН , скориставшись інтернет-сервісом.

У першому випадку зацікавленій особі не потрібно мати ніяких спеціальних дозволів, і навіть необов’язкова причина. Свідоцтво про Державну відноситься до відкритої інформації, і щоб оформити запит, вам потрібно тільки пред’явити своє посвідчення особи у відділенні податкової.

Навіщо потрібна перевірка

Якщо свідоцтво про Державну або ІН надані не податкової та взяті не з офіційного документа, може існувати ймовірність того, що ідентифікатор недійсний або є підробленим. Переконатися в зворотному допоможе проста перевірка свідоцтва про Державну реєстрацію, яка складається з декількох етапів:

 1. Числове значення ОГРН, яким ви маєте в своєму розпорядженні, випишіть на папір без останньої контрольної цифри (це 13 і 15 знак для організації та ВП відповідно).
 2. Отримане двадцятизначні число розділіть на 11.
 3. Отримавши дробове число, скоротіть його до цілого, відкинувши дробове значення, і результат також випишіть на аркуш паперу, позначивши це значення як «перше».
 4. Помножте це «перше значення» на 11, отримавши «друге».
 5. Віднявши з «першого» «друге», ви отримаєте ту саму контрольну цифру.

Якщо ви все зробили правильно і свідоцтво про Державну дійсно справжній – результат ваших обчислень завжди співпаде з контрольним значенням. В іншому випадку необхідно перевірити організацію, якій належить «підозрілий» ідентифікатор.