Індексація заробітної плати в 2019 році бюджетникам

0
112

Індексація заробітної плати в 2019 году бюджетникам

Надбавку доходів більшою мірою відчують на собі співробітники бюджетних організацій Забайкальського краю, Республіки Саха, а також Амурської і Ленінградської областей.

Законодавчі акти, що передбачають збільшення зарплати

Індексація заробітної плати в 2019 году бюджетникам

Оскільки ціни протягом року безперервно ростуть, держава змушена проводити індексацію зарплат громадян, щоб не допустити падіння рівня їх доходів. Президент Росії 1 січня минулого року підписав указ №597, що передбачає щорічну індексацію зарплат співробітників бюджетних організацій.

Варто також відзначити, що в 2019 році Володимир Путін випустив ще 13 інших указів, згідно з якими повинні збільшитися оклади держслужбовців і інших бюджетників.

Зростання доходів з осені головним чином відчують працівники медичної сфери і педагоги. Їх оклади з осені повинні бути, згідно з указом президента, в 2 рази вище, ніж та, яка середня зарплата в регіоні.

Надбавка до їх заробітку буде явно перевищувати 6%.

Хто буде отримувати підвищені оклади в країні Індексація заробітної плати в 2019 году бюджетникам

Крім того, більш високі оклади з 1 вересня будуть отримувати люди таких спеціальностей, як:

 • економісти;
 • інженери;
 • працівники бухгалтерій;
 • програмісти;
 • працівники науки;
 • співробітники слідчих органів;
 • прокурори;
 • судді;
 • працівники культури;
 • пожежні;
 • військовослужбовці.

Чому підвищать зарплату бюджетників з 1 вересня 2019 Індексація заробітної плати в 2019 году бюджетникам

В останні роки рівень інфляції в Росії становить 2-3%. У минулому році цей показник дорівнював 3,2%. Але це не завадило зростанню реальних доходів росіян приблизно на 7,5%. Зросла ставка ПДВ, викликавши збільшення навантаження на малий бізнес. Разом з цим зросли ціни на продукцію, а купівельна спроможність росіян впала в середньому на 5%.

Зростання заробітної плати бюджетників зміцнить добробут наших співвітчизників. Працівники, зайняті в приватному секторі економіки, теж стануть отримувати підвищену зарплату в поточному році. Багато компаній-роботодавці, при нарахуванні зарплати, беруть до уваги зростання цін в країні і роблять індексацію.

А ось зарплата бюджетників стоїть на контролі державних органів. Згідно зі статтею 134 Трудового кодексу Російської Федерації, оплата праці працівників повинна постійно зростати і покривати інфляцію. У проекті бюджету країни на майбутній період теж передбачено зростання зарплати. Так, в майбутньому році надбавка до окладу бюджетників складе 5,5%, а в 2021 році вона зросте до 6,8%.

Зарплата бюджетників з 1 липня 2019 року: останні зміни

Заробітна плата в бюджетній сфері так чи інакше впливає і на розмір заробітків в комерційних організаціях. Тому у багатьох керівників і працівників часто виникає питання: «Яке передбачено підвищення окладів бюджетникам в 2019 році?» Адже виходячи з його розмірів можна провести індексацію і в своїй фірмі. Вивчимо це питання докладніше.

Індексація заробітної плати в 2019 году бюджетникам

Для початку необхідно розібратися з тим, хто ж такі бюджетники. Очевидно, що в побуті під цим ховаються всі ті люди, які отримують зарплату з бюджету: чиновники, силовики, працівники держустанов, лікарі, вчителі, вчені. Але об’єднувати їх усіх в одну велику категорію буде не зовсім вірно. Адже з точки зору законодавства вони поділяються на різні категорії:

 • держслужбовці (особи, які працюють в державних органах, в держустановах);
 • працівники бюджетної сфери (вчителі, вчені, лікарі, вихователі дитячих садків, співробітники установ культури і вищі навчальні заклади).

Різниця криється не тільки в назві, але і в підході до матеріального забезпечення, підпорядкування і соціальному обслуговуванню. Як водиться, у держслужбовців воно дещо краще. Та й їхні оклади і надбавки регулює окреме законодавство.

Оскільки заробітні плати чиновників і військових підкоряються окремими правилами, ми зупинимося докладніше на тому, яке збільшення окладів бюджетникам в 2019 році було передбачено для так званих «інших категорій» і що можна очікувати від 2019 року.

Які категорії працівників потрапили в травневі укази про підвищення зарплати бюджетникам в 2019 році

На жаль, не всі категорії бюджетників потрапили під дію «травневих указів». Для наочності розглянемо ці категорії і оклади бюджетників в 2019 році. Таблиця:

Категорії бюджетників, яким проїндексируют оклади, відповідно до «травневими указами» Категорії співробітників, які не потрапили під дію «травневих указів»
Педагоги дитячих садків і загальної освіти Фахівці з кадрів
Педагоги додаткової освіти Фахівці з комплексної реабілітації
Викладачі та майстри середньої та початкової професійної освіти Інженерно-технічні та допоміжні працівники, що обслуговують будівлі та обладнання: техніки, електромонтери, слюсарі, сантехніки, прибиральники службових приміщень.
викладачі вузів соціальні психологи
лікарі Юристи
Середній та молодший медичний персонал Бухгалтери та економісти
соціальні працівники Інженери
працівники культури програмісти
наукові співробітники
Педагоги освітніх, медичних організацій і організацій, що надають соціальні послуги дітям-сиротам і які залишилися без піклування батьків

Зарплата бюджетників з 1 липня 2019 року

Різке зростання зарплат в Росії, який спостерігався в перші місяці 2019 року на тлі підвищення оплати праці бюджетників, істотно сповільниться до червня. Про це пише РБК з посиланням на огляд Центру макроекономічного аналізу Альфа-банку.

Індексація заробітної плати в 2019 году бюджетникам

«Прискорення пов’язано зі значними витратами держави на держсектор, де зарплати зросли в середньому на 17,1 відсотка рік до року в січні 2019 року», – пояснили економісти центру.

Вони відзначили, що таке підвищення стало сюрпризом, оскільки не малося на увазі бюджетом.

«Згідно з проектом бюджету на 2019 рік, зростання витрат очікувався всього на один відсоток рік до року в 2019 році, і швидка індексація зарплат ніяк не вкладається в цей план», – йдеться в огляді.

Економісти центру вважають, що різке гальмування росту зарплат почнеться вже з літа 2019 року, оскільки влада буде обмежувати зростання витрат. Як пояснюють експерти, зростання зарплат прискорить інфляцію і може обмежити можливості Банку Росії і далі знижувати ключову ставку.

Цб спрогнозував різке зростання зарплат бюджетників

Зростання зарплат в держсекторі в 2019 році складе 13-15% рік до року і в три рази перевищить очікувану інфляцію. Такий прогноз міститься в огляді Центробанку «Про що говорять тренди».

Зростання зарплат працівників бюджетної сфери буде пов’язаний з черговим етапом виконання «травневих указів». У 2019, за прогнозами ЦБ, зростання зарплат очікується на рівні індексації по інфляції, тобто близько 4%, «якщо не почнуть реалізовуватися інші програми підвищення оплати праці».

Не пропустіть: Прогноз курсу євро на квітень 2019 року

Збільшення зарплат бюджетників разом із значним зростанням зарплат в нафтопереробній галузі, зафіксованому на початку року, створює передумови для прискорення інфляції, попередив Центробанк.

«Травневі укази» – пакет розпоряджень, підписаний Володимиром Путіним після початку його чергового президентського терміну в травні 2012 року.

Один з таких указів передбачає, що середня зарплата ряду категорій працівників бюджетної сфери до 2019 року повинна буде становити від 100 або 200% (в залежності від категорії) від середніх трудових доходів в регіоні.

Володимир Путін в березні переобрався на новий президентський термін. 7 травня відбудеться церемонія інавгурації. За даними ЗМІ, до початку нового терміну Путіна на посту президента готуються чергові «травневі укази».

Помітна позитивна динаміка на ділі?

Зарплати в 2019 році зросли на 12%. Такий показник в середньому по країні в порівнянні з 2017 роком. При цьому максимальне зростання доходів росіян був зафіксований в березні 2018 го – на 4,1%, повідомляє Life. Як повідомляє Росстат, на початок березня 2019 роки середньорічне дохід на душу населення в Росії склав 31 тис рублів.

Індексація заробітної плати в 2019 году бюджетникам

Зарплата бюджетників з 1 липня 2019 року, останні новини: з 1 липня 2019 виплати виключно на банківські кари СВІТ

Зарплатні проекти бюджетників, дійсно. повинні бути переведені на банківські карти “Мир” з 1 липня. Адже згідно з додатками до Закону про національну платіжну систему кредитні організації з 1 липня 2019 року мають використовувати тільки національну платіжну карту “МИР” за операціями з наступними виплатами:

 • зарплата працівників установ, державних і муніципальних органів;
 • грошове утримання, винагорода, постачання держслужбовців.

Для установ, державних і муніципальних органів нововведення означає, що до 1 липня 2019 року ним необхідно переукласти з банками договори на обслуговування зарплатних карт співробітників.

Якщо співробітник не укладе договір і не надасть до 1 липня 2019 року зазначені карти “МИР”, то бюджетна установа не матиме права з 1 липня перераховувати йому зарплату на картку іншої системи (наприклад, на VISA або Mastercard). Тому якщо не принести карту “МИР”, то з 1 липня 2019 роки доведеться отримувати зарплату готівкою в касі.

Зростання зарплат в 2019 році. До чого готуватися?

Індексація заробітної плати в 2019 году бюджетникам Сьогодні ситуація з реальними доходами населення залишає бажати кращого, тому багато громадян покладають великі надії на збільшення заробітної плати в 2019 році. Сьогодні розповімо, як будуть змінюватися заробітки у бюджетників і працівників приватних підприємств.

Щоб відповісти на питання про підвищення зарплат бюджетникам в 2019 році, потрібно розуміти, що тут мова йде про два напрями. В рамках першого напряму маються на увазі бюджетники, про які говорив глава держави у своїх знаменитих указах 2012 року. До другої групи належить решта громадяни, які отримують доходи з федеральної скарбниці.

Нагадаємо, що в тих указах повідомлялося, що до 2018 року середня зарплата окремих категорій працівників має зрости до 200% від середньої зарплати в регіоні, в якому вони проживають.

У цю групу потрапили:

 • лікарі
 • Викладацький склад вузів
 • працівники науки

Крім того, середня зарплата педагогічних працівників, викладачів початкової та середньої профосвіти, працівників закладів культури повинна була бути доведена до середньої зарплати у відповідному регіоні.

У 2019 владі, як мінімум, доведеться стежити за дотриманням вищевказаних нормативів. Таким чином, якщо середня зарплата в регіоні буде зростати, то і місцева влада повинні будуть підвищувати дохід згаданих в указах бюджетників.

Але це ще не все. У проекті бюджету на 2019 рік передбачили для працівників, мова про які йшла в травневих указах, щорічне підвищення зарплати. Індексацію проводитимуть відповідно до прогнозного темпом зростання зарплатного номіналу.

Таким чином, в 2019 році підвищення зарплат окремих категорій працівників може скласти в розмірі 6%. У наступному році підвищення буде менше, перебуваючи на рівні 5,4%.

І, нарешті, 2021 рік може додатково збільшити зарплату бюджетників на 6,6%.

Що стосується другої групи бюджетників, які були згадані в травневих указах 2012 року, то тут підвищення зарплати буде прив’язане до іншого показником. Зокрема, їм підвищать забезпечення, виходячи з прогнозного рівня інфляції.

Таким чином, можна очікувати, що бюджетники другої групи в 2019 році будуть отримувати зарплати на 4,3% більше, ніж в минулому році. У 2020 році підвищення складе 3,8%, а в 2021 році – 4%.

До другої категорії фактично потрапляють федеральні держслужбовці, судді, члени парламенту, працівники прокуратури, співробітники правоохоронних органів і т.д. Їх зарплата буде підвищена на вказаний рівень з 1 жовтня 2019 року.

Статистика

Повертаючись до бюджетникам, яким підвищували зарплату в рамках спеціальних указів, необхідно відзначити, що Росстат уважно фіксує всі зміни. І вони видно неозброєним оком.

Так, ми взяли 2 таблиці. В одній вказані середньомісячні зарплати працівників з травневих указів за 9 місяців 2016 року, а в іншій – за 9 місяців 2018 року. Показники за пару років буквально виросли в 2 рази.

Середня зарплата працівників соцсфери і науки за 9 міс. 2018 року, руб (Дані Росстата)

спеціалізація
Росія
Москва
Санкт-Петербург

наукові співробітники 93 717 123 867 95 213
лікарі 73 609 135 801 99 838
середній медперсонал 36 380 73 198 55 028
молодший медперсонал 33 569 65 104 48 097
соцпрацівники 32 635 70 824 50 100 Всі
Працівники закладів культури 37 513 71 052 57 850
викладачі вузів 79 167 138 427 100 415
Викладачі початкового і середнього профосвіти 35 951 85 947 55 558
Педагоги організацій загальної освіти 37 697 90 690 53 491

Наприклад, якщо наукові співробітники в 2016 році отримували в місяць трохи більше 46 тис. Рублів, то в минулому році їх дохід складе більше 93 тис. Рублів. Це в середньому по Росії. Якщо брати в середньому по Москві, то тут зарплата зросла ще більше. Пару років тому показник був на рівні 52 тис. Рублів, а в минулому році зріс до 123 тис. Рублів.

Середня зарплата працівників соцсфери і науки за 9 міс. 2016 року, руб (Дані Росстата)

спеціалізація
Росія
Москва
Санкт-Петербург

наукові співробітники 46 187 52 357 44 676
лікарі 48 897 81 098 66 539
середній медперсонал 27 671 54 090 42 993
молодший медперсонал 17 669 33 946 27 501
соцпрацівники 20 865 56 013 36 195
Працівники закладів культури 25 904 55 120 47 376
викладачі вузів 49 991 83 672 57 156
Викладачі початкового і середнього профосвіти 29 084 63 431 43 999
Педагоги організацій загальної освіти 32 639 66 957 46 563

Детальніше про зарплати і даних Росстату читайте в нашому матеріалі «Зарплати по регіонах Росії 2015-2018. Де краще?”

Підвищення зарплати в приватному секторі

Що стосується підвищення зарплати в приватних компаніях, то тут нам допоможуть різні дослідження, які проводяться компаніями для кращого розуміння, що відбуваються тенденцій.

Так, згідно з даними HeadHunter, в минулому році був сильний попит на синіх комірців. Іншими словами, компанії активно шукали і набирали кур’єрів, водіїв, робітників. Число робочих вакансій для робочих спеціальностей зросла за рік у кілька разів. Крім того, завжди спостерігається великий попит на менеджерів з продажу, продавців-консультантів.

Експерти очікують, що через велику кількість вакансій і щодо скромного кількості резюме потенційних претендентів в 2019 році роботодавці будуть активно підвищувати зарплату зазначеним фахівцям, щоб швидше закрити позицію і знайти гідного кандидата.

Цікаво, що, за даними дослідження, в 2018 році більше всіх заробляли розробники програмного забезпечення. В середньому столичні зарплати за даним напрямком становили понад 130 тис. Рублів. У регіонах зарплати трохи менше. Вони знаходилися на рівні 77 тис. Рублів.

Також до п’ятірки високооплачуваних профобластей Москви потрапили ІТ-консалтинг, адміністрування баз даних, ризики, бізнес-процеси. У регіонах найбільше отримували адміни баз даних, співробітники девелопменту, будівельного технагляду, ІТ-консалтингу.

У зв’язку з цим цікаво також згадати дослідження-опитування компанії Rabota.ru. Фахівці сервісу опитали представників бізнесу, щоб зрозуміти, чи будуть учасники ринку підвищувати зарплати своїм співробітникам в 2019 році.

Згідно з даними опитування, лише 18% роботодавців готові підвищити зарплати свої співробітникам. Більше половини опитаних, а саме 56%, однозначно виключили підвищення зарплати працівникам.

Кожен четвертий (26%) поки ще не знає, чи будуть вони підвищувати зарплати чи ні.

Фахівці також озвучили деякі коментарі осіб, отримані в ході проведення опитування. Судячи з усього, багато опитаних роботодавці, якщо і націлені на підвищення зарплат, то будуть робити це дуже уважно. Мова про масштабне зростання зарплат поки не йде. Ставку робитимуть тільки на тих осіб, що є ключовими в компанії і приносять гарний прибуток.

Підсумки і прогнози

Індексація заробітної плати в 2019 году бюджетникам

За оцінками фахівців, в 2018 році зростання реальних зарплат населення може скласти близько 7%. На це вплинули кілька факторів. По-перше, мінімальний розмір оплати праці довели до рівня прожиткового мінімуму, в результаті чого він виріс на десятки відсотків.

По-друге, в 2018 році проводилися активні виплати з казни, щоб виконати травневі укази і довести зарплати бюджетників до потрібного рівня. До речі, це добре помітно на таблицях, розміщених в даному матеріалі.

Ситуація з безробіттям в країні в цілому залишається спокійною.Сьогодні країна має проблеми з працездатним населенням, тому кожні руки на рахунку. В таких умовах говорити про різкий стрибок безробіття не доводиться.

Однак може трохи збільшитися реєстрована безробіття. На цей показник впливає збільшення числа громадян, які звертаються до служби зайнятості і реєструються, як безробітні.

Справа в тому, що в 2019 році зросте мінімальна допомога по безробіттю.

Експерти не виключають, що цей факт підстьобне деяких громадян зафіксувати свій статус, щоб мати можливість отримувати допомогу.

Нагадаємо, що раніше мінімальна допомога становила 850 рублів, а верхній край доходив до 4900 рублів. У 2019 мінімум буде проходити по межі 1500 рублів, а максимум складе 8000 рублів. Громадяни передпенсійного віку можуть отримувати ще більше. Для них допомога збільшиться до МРОТ і складе понад 11 тис. Рублів.

Звичайно, навіть таке підвищення поки не можна назвати значним, проте все одно це буде значною фінансовою допомогою для громадян, які потрапили в складну ситуацію і не можуть сьогодні знайти роботу.

З 1 січня 2019 року підвищення зарплати бюджетникам

5/5 (5)

Щорічно внаслідок інфляції курс рубля знецінюється, а ціни на товари і послуги зростають. Незважаючи на те, що за станом на 2018 рік інфляція склала 3,1%, реальні витрати росіян на відміну від показників офіційної статистики збільшилися.

У нинішньому ж році в зв’язку зі збільшенням ставки ПДВ очікується значний стрибок цін, що неминуче знизить купівельний попит населення на п’ять-сім відсотків. А це в свою чергу відіб’ється на внутрішній економіці країни.

Що стосується недержавних комерційних організацій, такі роботодавці використовують внутрішні системи розрахунку оплати праці співробітників, які не регламентовані ззовні. На відміну від них порядок формування грошового забезпечення співробітників державних відомств регулюється на законодавчому рівні.

Зарплата працівників державних і муніципальних службовців підлягає індексації в залежності від щорічного зростання споживчих цін (ст. 134 Трудового кодексу РФ).

Крім цього, збільшення зарплати окремих категорій зайнятих у бюджетній сфері громадян в 2019 році обумовлено виконанням Урядом РФ «травневих указів» президента. При цьому кінцева величина грошового забезпечення бюджетників повинна наблизитися до величини середнього заробітку в регіонах країни, а не зупинитися на позначці МРОТ.

Як стягнути з роботодавця чорну зарплату?

Індексація зарплат бюджетників в 2019 році

Після закінчення новорічних канікул про майбутню індексації заробітних плат заявив міністр праці М. Топілін. Причому підвищення заробітної плати заплановано не тільки для категорій бюджетників, позначених в «травневих указах» президента, але і для інших категорій працівників бюджетної сфери.

Відповідно до затвердженого Урядом РФ бюджетом в 2019 в найближчі два роки заплановано індексація заробітної плати наступних працівників бюджетної сфери, які потрапляють під «травневі укази»:

 • викладачі та педагоги;
 • наукові співробітники;
 • соцпрацівники;
 • соціальні психологи;
 • медперсонал;
 • лікарі;
 • реабілітологи;
 • кадрові працівники;
 • економісти, бухгалтери та юристи;
 • інженери і програмісти;
 • військовослужбовці;
 • пожежні;
 • прокурори;
 • слідчі;
 • судді;
 • працівники, що займаються обслуговуванням будинків і устаткування (інженерно-технічний і допоміжний персонал).

Зарплати перерахованих категорій бюджетників з вересня 2019 року виростуть на 6%. У наступному році очікується підвищення на 5,4%, а в 2021 році відсоток зростання зарплат складе 6,6%. Для порівняння рівень інфляції на 2019 рік закладено в розмірі 4,3%. Виходить, що відсоток підвищення перевищить передбачуваний відсоток інфляції.

Підвищаться зарплати і інших категорій бюджетників, проте відсоток підвищення не перевищить відсотка інфляції в поточному році.

Коли підвищать зарплату бюджетникам

Раніше в засобах масової інформації пройшло повідомлення про те, що зарплати працівників бюджетної сфери, що не увійшли до переліку, позначений «травневими указами», з січня минулого року проіндексовані на 4%.

В результаті підвищилися доходи управлінців, працівників МНС та ветеринарів. Відсоток підвищення заробітної плати в жовтні 2019 року становитиме 4,3%. Виконання «травневих указів» від 2012 уже відчули на собі окремі категорії бюджетників, наприклад працівники сфери освіти і охорони здоров’я.

Подивіться відео. Нове в оплаті праці з 1 січня 2019 року:

Розмір підвищення

Реалізація Урядом РФ «травневих указів» президента від 2012 року має привести до збільшення заробітних плат працівників бюджетної сфери до ста і більше відсотків від середнього рівня доходів громадян в окремих регіонах країни.

Наприклад, зарплати педагогічних працівників і медсестер в регіонах повинні вирости до ста відсотків від середнього рівня доходів, а зарплати лікарів і викладачів вищих навчальних закладів – до двохсот.

Зверніть увагу! Підвищення заробітної плати бюджетників, які не потрапляють під дію «травневих указів», заплановано на 2019 рік. Індексація їх зарплат в поточному році буде проведена на 4,3%, в наступному – на 3,8%, а в 2021 році показник індексації складе 4% – пояснила Любов Єльцова, заступник міністра праці та соцзахисту.

Зарплата вчителів

Індексація заробітної плати в 2019 году бюджетникам

Раніше планувалося підвищення заробітної плати вчителям до 150% від середньої заробітної плати в суб’єктах. Міністерство освіти підтримує дану ініціативу, проте пропонує два способи доведення доходів вчителів до цього показника.

Перший передбачає поступове щорічне збільшення зарплати вчителів. При цьому щорічний приріст заробітної плати складе десять відсотків, що до 2024 року дозволить досягти рівня доходів педагогічних працівників в 160% від середнього заробітку в регіонах.

Другий варіант передбачає одноразову доведення заробітних плат вчителів до величини в п’ятдесят і дев’ять тисяч рублів. Однак тут є свої нюанси. Так, наприклад, зарплата вчителя в столиці буде перевищувати зарплату педагога з аналогічним досвідом і стажем, який працює в іншому регіоні країни, внаслідок відмінності рівнів доходів і цін в окремих суб’єктах.

Увага! Наші кваліфіковані юристи нададуть вам допомогу безкоштовно і цілодобово по будь-яких питань. Дізнайтеся подробиці тут.

Підвищення зарплати силовим відомствам

Зарплати військовослужбовців, судових приставів, пожежних, поліцейських і співробітників ФСВП відповідно до проекту федерального бюджету підвищаться на 4,3%. Підвищення очікується в жовтні 2019 року.

Це необхідна в нинішніх умовах міра, так як в останні роки, за винятком 2018, доходи співробітників цих відомств практично не змінювалися, що призвело до знецінення їх заробітних плат за останні п’ять років на 30-40%.

Незважаючи на те, що «травневими указами» передбачено збільшення зарплат співробітників силових структур, підвищення буде відбуватися поетапно. Наприклад, доходи поліцейських до 2024 року повинні досягти 150% від середнього заробітку по регіонах.

Самі співробітники відносяться до таких перспектив скептично. Останнє підвищення заробітних плат і реформування 2011-2012 років збільшило доходи силовиків, але призвело до скорочення і об’єднання окремих підрозділів відомств, а також переатестації службовців.

Саме тому поліцейські і службовці інших силових структур побоюються нової хвилі скорочень і збільшення навантаження на діючих співробітників.

Чи викличе підвищення зарплат бюджетників зростання економіки

Як зазначив російський політолог Дмитро Солонніков, підвищення рівня доходів бюджетників сприяє економічному зростанню в країні.

На його думку, відновлення попиту на ті чи інші предмети споживання є одним з першочергових факторів, що впливають на економіку, так як громадяни, що мають доходи середнього рівня, в основному витрачають їх усередині країни, а працівники бюджетної сфери якраз відносяться до категорії громадян із середнім рівнем достатку.

Що робити, якщо затримують зарплату?

У жовтні минулого року міністр праці Топілін заявив, що за 2018 рік заробітні плати зросли на 11,4%. Міністр зазначив, що за даними Росстату доходи росіян ростуть «безпрецедентними темпами».

 • У той же час політолог Андрій Колядин уточнює, що одноразово довести зарплати бюджетників до середнього рівня доходів в регіонах досить складно.
 • Це дуже витратний шлях, тому процес підвищення заробітної плати працівників бюджетної сфери потрібно проводити поетапно, поступово доводячи доходи бюджетників до запланованого рівня.
 • Крім того, варто звернути увагу на те, що в поточному році запланована реалізація цілого комплексу заходів соціальної підтримки росіян.

Наприклад, практично в два рази зросте мінімальна і максимальна величина допомоги по безробіттю: мінімальна допомога досягне півтори тисячі рублів (проти колишніх 850), а максимальне складе вісім тисяч (з 4900).

При цьому громадяни передпенсійного віку (яким залишилося не більше п’яти років до виходу на пенсію) можуть розраховувати на допомогу в розмірі 11280 рублів.

Реальне зростання зарплат бюджетників в Росії

Крім збільшення ставки ПДВ з 18 до 20%, підвищення тарифів ЖКГ і вартості проїзду в новому 2019 року росіян чекає і ряд інших нововведень, наприклад збільшення МРОТ. У поточному році його величина складе 11280 рублів і зрівняється з величиною прожиткового мінімуму, встановленої в другому кварталі 2018 роки для працездатного населення країни.

Незважаючи на порівняно невелику величину, підвищення МРОТ позначиться на заробітних платах 3,7 мільйона працюючих громадян.

Важливо! Найбільш значний стрибок цін очікується в перші шість місяців року (приблизно, на 4% або більше того), що в підсумку гарантовано перекриє заплановану на жовтень індексацію заробітних плат працівників бюджетної сфери.

За словами Дмитра Медведєва, сказаним в підведення підсумків року, що минає 2018 року, у держави є в запасі план боротьби з бідністю населення країни, проте подробиць його реалізації голова Уряду не повідомив.

Проте, проблема збіднення населення країни була і залишається однією з ключових тем економіки. У розріз з офіційними даними про те, що Росія досягла найнижчого рівня безробіття, більшість громадян ледь тримаються на плаву, з огляду на зростання цін і критично низькі заробітні плати в окремих суб’єктах.

Починаючи з кінця 2014 року і до початку 2018, в Росії безперервно знижувався рівень доходів громадян. В середньому від десяти до п’ятнадцяти відсотків доходів було втрачено населенням країни за чотири роки.

Нові закони з 1 січня 2019 року.

Дані Росстату говорять про те, що близько дев’ятнадцяти мільйонів російських громадян живуть за межею бідності, тобто набагато нижче офіційного рівня. При цьому, незважаючи на порівняно благополучний для економіки 2018 рік, доходи населення залишилися на колишньому рівні, а за відомостями Рахункової палати реальне збільшення доходів в минулому році не перевищила позначку в 0,4%.

 1. На тлі таких значних для росіян змін – підвищення ПДВ, зростання цін, збільшення тарифів і вартості проїзду, подорожчання акцизів і бензину, санкції та інші неприємності – індексування заробітних плат працівників бюджетної сфери навряд чи зможе компенсувати реальні витрати громадян.
 2. Подивіться відео. Олег Смолін про підвищення зарплат вчителів в 2019 році:

Індексація заробітної плати в 2019 году бюджетникам Дорогі читачі нашого сайту! Наші статті розповідають про типові способи вирішення юридичних питань, але кожен випадок носить унікальний характер.

Якщо ви хочете дізнатися, як вирішити саме вашу проблему – звертайтеся в форму онлайн консультанта справа. Це швидко і безкоштовно! Або зателефонуйте нам за телефонами:

 • 8 (499) 322-73-27
 • Москва, Московська область
 • 8 (812) 507-82-87
 • Санкт-Петербург, Ленінградська область
 • 8 (800) 551-71-02
 • Федеральний номер для інших регіонів Росії

Якщо ваше запитання об’ємний і його краще задати в письмовому вигляді, то в кінці статті є спеціальна форма, куди ви можете його написати і ми передамо ваше запитання юристу, що спеціалізується саме на вашу проблему. Пишіть! Ми допоможемо вирішити вашу юридичну проблему.

Підвищення Зарплати Бюджетникам: вчителі, медпрацівники та інші чиновники

99 осіб отримують по 15000 руб., Разом 1 485 000 руб.

1 людина (міністр фінансів РФ) по 1 730 000 руб., Разом 1 730 000 руб.

СУМА = 3185000

ДЕЛІМ НА 100, СЕРЕДНЯ 31850 руб.

Примітка: Щодо середньої зарплати ніхто не бреше !!! А є навіть деякі, хто в день одержує 1 730 000 руб. Тоді і 40 000 руб. реальна цифра!

Зарплата бюджетників буде проіндексована з 1 жовтня 2019 на 4,3%, заявив глава Мінпраці Максим Топілін.

«Ніхто не відміняв вимоги по співвідношенню зарплат бюджетників з« травневих »указів – лікарів, вчителів, соціальних і наукових працівників – до середньої по економіці в регіоні. І ми жорстко стежимо за збереженням співвідношення.

При цьому в 2019 році регіони з федерального бюджету отримають на збереження цього балансу додатково 100 мільярдів рублів.

Наскільки буде рости середня зарплата в регіоні, настільки регіональні влади повинні будуть збільшувати заробітну плату цих категорій працівників », – цитує« Российская газета »слова Топіліна.

Бюджетникам проїндексируют зарплати з 1 жовтня 2019 року

Прем’єр РФ Дмитро Медведєв підписав розпорядження уряду про індексацію зарплати бюджетників з 1 жовтня 2019 року на 4,3%.

Підвищення торкнеться працівників федеральних казенних, бюджетних і автономних установ.

Проїндексируют зарплати працівників федеральних державних органів, а також цивільного персоналу військових частин, установ і підрозділів федеральних органів виконавчої влади, в яких законом передбачена військова і прирівняна до неї служба, оплата праці яких здійснюється відповідно до постанови уряду РФ від 5 серпня 2008 року № 583 «Про введення нових систем оплати праці працівників федеральних бюджетних, автономних і казенних установ і федеральних державних органів, а також цивільного перс онала військових частин, установ і підрозділів федеральних органів виконавчої влади, в яких законом передбачена військова і прирівняна до неї служба, оплата праці яких здійснюється на основі Єдиної тарифної сітки з оплати праці працівників федеральних державних установ ».

Наскільки виростуть зарплати після збільшення МРОТ

Підвищення мінімального розміру оплати праці (МРОТ) до 11 280 рублів з 1 січня 2019 року дасть змогу підняти зарплати низькооплачуваним категоріям працівників, до яких, зокрема, відносяться і люди, що працюють в бюджетних структурах. Тобто всім тим людям, які отримують зарплату як раз на рівні мінімального розміру оплати праці. Це, наприклад, нянечки, санітарки, вахтери, персонал столових і так далі.

Примітка: Казка для довірливих: підвищують з / п, але зменшують надбавки і премії, шкідливість, тому що грошей немає. Пощастить, якщо підсумкова з / п залишиться не менше, ніж була.

до меню ↑

Президентом РФ заплановано підвищення заробітної плати відносно працівників бюджетної сфери. Згідно Указу Президента РФ В.В. Путіна від 07.05.2012 № 597 «Про заходи щодо реалізації державної соціальної політики» до 2018 року їх зарплата повинна бути підвищена в півтора рази.

Також до цього ж періоду було заплановано збільшення заробітної плати працівників культури, майстрів виробничого навчання ПТУ і технічних коледжів. А доходи лікарів, наукових співробітників, а також викладачів вищих навчальних закладів до 2018 року повинні перевищувати середню заробітну плату по регіону не менше, ніж в 1,5 рази.

Зарплата середнього і молодшого медичного персоналу, а також соц.работніков до виборів президента (які відбудуться в 2018 році) повинна бути прирівняна до середньо-регіональної. А ось медичний персонал з вищою освітою може розраховувати на заробітну плату вдвічі більшу ніж середня по регіону.

З метою підвищення заробітної плати за період з 2014 по 2018 роки, урядом РФ були розроблені нормативні акти, якими і будуть регламентуватися ці дії.

Для досягнення поставлених завдань проведуть реформи по збільшенню продуктивності праці та його ефективності.

Бюджетні витрати стануть більш контрольованими, а керівники повинні будуть надавати звіти про свої доходи та майно.

https://www.youtube.com/watch?v=CrJi6_E6V_U

Президент Росії Володимир Путін підписав указ №594 від 12-12-2017 про підвищення зарплат дипломатичних працівників, державних службовців та працівників сфери юстиції.

З 1 січня на 4% збільшаться «розміри місячних окладів дипломатичних працівників МЗС РФ, дипломатичних представництв та консульських установ РФ, територіальних органів – представництв МЗС РФ на території РФ відповідно до присвоєними їм дипломатичними рангами; розміри місячних окладів федеральних державних цивільних службовців; розміри місячних окладів федеральних державних цивільних службовців відповідно до присвоєними їм класними чинами юстиції », повідомляється в документі на порталі правової інформації.

до меню ↑

Президент Володимир Путін запропонував провести індексацію зарплат бюджетникам, які не включені в категорії, зазначені в травневих указах. За підрахунками Мінпраці це 5,8 млн осіб.

Мінфін вже підрахував обсяг необхідних для індексації бюджетникам коштів, вони будуть закладені в бюджет 2018 року. І відповідно до доручення президента, відповідна сума буде врахована при підготовці бюджету на наступний рік ».

Розмір індексації буде залежати від різних факторів.

Ще немає фінального рішення по тому, наскільки проіндексувати, коли уряд визначиться з конкретними параметрами, тому що зараз президент сказав про те, що треба врахувати і інфляцію, і стан бюджету.

Потрібно ці два основні чинники врахувати, які президент зазначив, вирішити який саме індексація на урядовому рівні і потім вже підрахувати всі.

до меню ↑

Етапи підвищення зарплати бюджетникам

Послідовне підвищення заробітної плати працівникам бюджетних галузей планується провести в два етапи. Перший охоплює період з 2012 по 2014 роки, а другий з 2015 по 2018 роки.

На перший погляд може здатися, що вся ця процедура є надмірно розтягнутою, як ніяк вона становить 6 років.

Але ці, так би мовити, «неквапливі» дії можна пояснити масштабністю проекту, так як програма охоплює аж п’яту частину працюючих.

На початку 2012 року було нараховано 14,4 млн бюджетників, в тому числі працівників охорони здоров’я – 3,93 млн.осіб, працівників освіти – 5,23 млн.осіб.

За період з 2014 по 2015 роки на підвищення заробітної плати працівникам бюджетної сфери з бюджету буде виділено близько 200 млрд.рублей, а з суб’єктів РФ більш, ніж 900 млрд.рублей.

Як відомо, індексація оплати праці проводиться щорічно. Рішення про підвищення заробітної плати приймаються різними органами виконавчої влади. Цей фактор безпосередньо залежить від рівня державної установи.

Таким чином, якщо громадянин працює в федеральної структурі, то вирішення цього питання (що стосується збільшення зарплати і термінів виконання даного завдання) підвладне Уряду РФ. Якщо ж працівник трудиться в муніципальній державній структурі, то вищеназвані умови регулює місцева влада.

Варто відзначити, що крім планової індексації, певні категорії працівників бюджетної сфери зможуть розраховувати і на надбавку до заробітної плати. Це стосується викладачів вищих навчальних закладів та шкіл, працівників дошкільних установ, а також громадян, що працюють в школах мистецтв і спортивних школах.

Всі ці дії виправдані метою підвищення престижності роботи в бюджетній сфері. Підвищення оплати праці має мотивувати громадян на поліпшення якості роботи, а також сприяти залученню молодих кваліфікованих кадрів.

Розмір оплати праці буде рости щорічно, проте і вимоги до працівників бюджетної сфери значно зростуть. А саме, очікується кількісне і якісне поліпшення надаваних ними послуг.

Також заплановано отримати додаткові кошти за рахунок реорганізації бюджетних організацій, діяльність яких визнана неефективною.

Законодавством було закріплено співвідношення між рівнем заробітної плати керівника і інших співробітників, що дозволяє здійснювати контроль за тим, чи не підвищується чи надмірно оклад керівництва.

Заступником керівника ФСГС (Федеральної служби гос.статістікі) К.Лайкамом були озвучені наступні дані, стосується розміру зарплати працівників бюджетної сфери у 2013 році:

 1. Середня зарплата науковців дорівнює 37 тис.рублей.
 2. Середня заробітна плата працівників культурних установ становить 19 тис.рублей в місяць.
 3. Середня зарплата соціальних працівників дорівнює 14 тис.рублей.
 4. Середня заробітна плата лікарів, які мають вищу освіту становить 39,5 тисяч рублів.
 5. Середня заробітна плата середнього медичного персоналу становить 22,7 тис.рублей щомісяця.
 6. Середня зарплата молодшого мед.персонала становить всього лише 13,2 тис. Рублів.
 7. Середня заробітна плата вчителів та соц працівників становить близько 30 тисяч рублів. За вказаний період вона зросла на 10%.

до меню ↑

ЛОЗУНГИ ЧИНОВНИКІВ

З 2018 року зарплата лікарів становитиме 200 відсотків від середньої по Росії, заявила віце-прем’єр Ольга Голодець. За її словами, гроші закладені в бюджеті. «Це неухильна позиція, яку ніхто не може переглядати, і якої ми будемо неухильно слідувати», – сказала вона

Голікова: Зарплати бюджетникам виростуть в другому півріччі

У другій половині 2017 року заплановано підвищення заробітної плати бюджетникам. Про це заявила глава Рахункової палати РФ Тетяна Голікова на «Діловому сніданку» в «РГ»

до меню ↑

Однак зауважимо, що рівень заробітної плати працівників освіти не є єдиним. Таким чином, викладачі вищих навчальних закладів заробляють щомісяця близько 35,8 тис.

рублів, вчителі шкіл отримують зарплату в приблизному розмірі 27,5 тис.рублей, викладачі, працівники в сфері додаткової освіти мають зарплату близько 19,8 тис.рублей, педагоги в дитячих садах заробляють близько 21,8 тис.

рублів, а майстри виробничого навчання приблизно 23,6 тис.рублей.

У другій половині 2014 року Росстатом були опубліковані дані про те, що середня зарплата вчителів за перше півріччя поточного року склала 33 924 рубля. А в порівнянні з 2013 роком вона зросла на 4 886 рублів.

Відомо, що в муніципальних навчальних закладах вчителі отримують найменшу зарплату в порівнянні з педагогами федеральних і регіональних шкіл. Для порівняння: Учитель в регіональній школі заробляє щомісяця 44 880 рублів, у федеральній – 54 855 рублів, а в муніципальній всього 31 462 рубля.

Чи не однакові і показники по регіонах. Наприклад, найбільшою заробітною платою можуть похвалитися педагоги Далекого Сходу. Щомісяця вони отримують 51 855 рублів.

Найменшу заробітну плату отримують вчителі Північного Кавказу, всього лише 20 938 рублів. Але тим не менше рівень їх оплати праці перевищує середній заробіток по регіону.

На Далекому Сході ця різниця становить 12 386 рублів, в Південному фо 4 588 рублів, а на Уралі 5 735 рублів.

Самі ж вчителі кажуть, що підвищення оплати їх праці залежить в основному від підвищення навчального навантаження, а не тільки від збільшення фінансування та підвищення зарплати для бюджетників.

Не можна не відзначити той факт, що в порівнянні з 2011 роком середня заробітна плата вчителів зросла на 76%, а це становить суму більше, ніж 12 тисяч рублів.

Індексація заробітної плати в 2019 році бюджетникам

На початку 2011 року зарплата вчителів була одно 15,9 тис.рублей, що становило 70% від середньої заробітної плати по Росії. У 2013 році зарплата педагогів загальної освіти становила вже понад 28 тис.рублей і дорівнювала вже 95% від середньої заробітної плати по Росії.

Помітно зріс розмір оплати вчителів праці в Москві. На даний момент він становить приблизно 69 тисяч рублів. Тоді як в 2011 році їх зарплата дорівнювала 42,7 тис.рублей. Тільки за 2013 рік заробітна плата освітян загальної освіти зросла більш, ніж на 20%.

У Санкт-Петербурзі розмір заробітної плати даної категорії працівників становить приблизно 37,6 тисяч рублів. А ось мед.работник змушені задовольнятися сумами близько 23 тис.рублей.

до меню ↑

Федеральним бюджетом в 2014 році передбачені дотації в розмірі 20 млрд.рублей для збільшення рівня заробітної плати держслужбовців бюджетників, цільовим призначенням яких є підвищення заробітної плати працівникам бюджетної сфери. Згідно заяви глави кабінету міністрів, розмір бюджетного кредитування планується збільшити на 100 млрд.рублей.

Також до 2018 року планується збільшення заробітної плати чиновників. Міністерством фінансів був опублікований Проект «Основних напрямків бюджетної політики», згідно з яким зарплата чиновників буде збільшена не менше, ніж в 2 рази (на це закладено в бюджет сума в 460 млрд.рублей).

Згідно з даними Росстату, на кінець березня 2014 року в центральних апаратах відомств було нараховано 39 200 федеральних державних службовців, середня зароблена плата яких складає не менше 75 тис.рублей. На вказаний момент в регіональних підрозділах федеральних відомств значилися 505 200 державних службовців із середньою заробітною платою більше, ніж 26 000 рублів.

На період з 2015 по 2017 роки заплановано поетапне збільшення заробітної плати таких категорій службовців, як сенатори, судді, міністри, аудитори, генеральні прокурори, депутати. Для цього міністерством вирішено виділити 81,5 млрд.рублей.

А якщо сказати точніше, в 2015 році – 12,7 млрд.рублей, в 2016 році – 21,3 млрд.рублей, а в 2017 році – 47,5 млрд.рублей. Таким чином, кожен місяць вищі чиновники отримуватимуть доплату в розмірі 40,7 тис.рублей.

Виняток лише складуть губернатори, так як вони не отримують заробітну плату з федерального бюджету.

до меню ↑

Як і на скільки проїндексируют зарплати бюджетникам з 1 жовтня 2019 року

Індексація заробітної плати в 2019 році бюджетникам

Прем’єр-міністр Росії Дмитро Медведєв підписав указ про індексацію зарплат бюджетникам на 4,3% з 1 жовтня 2019 року . Відповідний документ опублікований на офіційному порталі правової інформації.

Раніше в Мінпраці РФ повідомляли, що зарплати в бюджетній сфері будуть збільшуватися у всіх галузях, як увійшли, так і не увійшли в травневі укази президента 2012 року.

Як і кому проїндексируют зарплати

 • Глава уряду РФ Дмитро Медведєв дав розпорядження всім федеральним державним органам і установам – головним розпорядникам бюджетних коштів – вжити заходів щодо збільшення з 1 жовтня 2019 року на 4,3% забезпечується за рахунок бюджету оплати праці «працівників федеральних казенних, бюджетних і автономних установ».
 • Постанова стосується також працівників федеральних державних органів, громадянського персоналу військових частин і працівників підрозділів федеральних органів виконавчої влади.
 • Раніше міністр праці і соціального захисту Максим Топілін заявив, що зарплати будуть рости у всіх бюджетників, незалежно від того, чи входять вони в травневі укази президента 2012 року.
 • Таким чином, зарплати з 1 жовтня будуть проіндексовані всім бюджетникам без винятку.

Скільки грошей потрібно на індексацію зарплат бюджетників

Витрати бюджету на індексацію зарплат бюджетникам в 2019 році складуть п’ять мільярдів рублів. Крім того, в 2019 році регіони отримають на ці цілі з федерального бюджету додатково 100 мільярдів рублів.

«Наскільки в регіоні буде зростати середня зарплата, настільки регіональна влада повинна збільшувати заробітну плату цих категорій працівників», – сказав з цього приводу Максим Топілін .

Коли була минула індексація зарплат бюджетників

Торішня індексація зарплат працівників бюджетної сфери була проведена з 1 січня на 4%, що, згідно з обіцянкою глави Центрального банку РФ Ельвіри Набіулліної , буде відповідати рівню інфляції до середини року в квартальному вираженні.

До речі, низькі зарплати і інфляція відносяться до однієї з головних проблем, що турбують росіян, відзначають соціологи.

Нагадаємо, з 1 січня 2019 року мінімальний розмір оплати праці (МРОТ) в Росії збільшився до 11280 рублів. Таким чином, МРОТ досягне величини прожиткового мінімуму за II квартал 2018 року.

Зарплата бюджетників в 2019 році: останні новини

Як зміниться зарплата бюджетників в 2019 році ? Це питання стало особливо актуальним в світлі зростаючого рівня інфляції і падіння доходів населення, про який повідомляє Росстат.

Згідно з розпорядженням Уряду РФ, підписаного прем’єром Дмитром Медведєвим, заробітна плата співробітників держустанов буде проіндексована на 4,3%. Індексацію планується провести з 1 жовтня 2019 р

У розпорядженні йдеться, зокрема, про співробітників органів виконавчої влади та про цивільних осіб, які працюють на території російських військових частин. Традиційно ці категорії бюджетників отримують надбавку до заробітної плати в останньому кварталі року.

Для інших співробітників муніципальних установ передбачено планове підвищення зарплати з прив’язкою до зростання МРОТ вже з 1 січня поточного року.

Однак чи означає це, що насправді виросте зарплата бюджетників в 2019 році? Останні новини повідомляють, що прийняті Урядом заходи можуть і не дати відчутного результату.

Як і раніше зберігається значний ризик того, що інфляція перевищить рівень індексації зарплат. Так, ще в лютому керівник Мінекономрозвитку Максим Орєшкін повідомив, що в 2019 році інфляція, найімовірніше, перевищить показник в 4,3%.

Схожі припущення до цього озвучувала і глава Центробанку Ельвіра Набіулліна. Вона виступила із заявою про те, що поточний рівень інфляції становить близько 5%, а до середини року очікується інфляція близько 4% в квартальному вираженні.

Офіційне повідомлення Центробанку за березень 2019 року також повідомляє про зростання інфляції на 0,2% з початку року (в лютому рівень інфляції вже склав 5,2%).

Чим це загрожує?

Найзначніше наслідок, яке вже відчули на собі працівники бюджетних установ, – це зниження реальних доходів. На практиці це означає, що за ту ж суму грошей сьогодні росіяни можуть дозволити собі придбати меншу кількість товарів і послуг, ніж раніше.

Інфляція знецінює гроші, і заходи щодо індексації зарплат покликані хоча б частково нівелювати це знецінення. Однак ризик більш високої інфляції знижує ефективність цих заходів.

Прогнозоване підвищення зарплати бюджетникам в 2019 році навряд чи зможе повністю покрити стійке падіння реальних доходів, яке спостерігається в країні з 2014 року.

Центробанк РФ повідомив, що на січень поточного року падіння реальних наявних доходів населення вже склало 1,3% в порівнянні з показником попереднього року. Аналогічні дані наводить Росстат, відзначаючи, що в останній раз зростання доходів спостерігався в 2013 р і склав тоді близько 4%.

Після цього почалося щорічне падіння, яке, однак, вдалося якщо не припинити, то знизити до 2018 року. Так, в 2016 році рівень реальних доходів населення впав до максимуму за останні п’ять років – на 5,8%, в минулому ж році показник падіння склав всього 0,2%. Прогноз Росстата, однак, не дуже втішний – в 2019 році очікується нове падіння, на рівні 1,3%.

Надбавка зарплати бюджетникам в 2019 році покликана зменшити цей розрив.

У лютому міністр праці Максим Топілін повідомив, що надбавка до заробітної плати торкнеться не тільки бюджетників, про які повідомлялося ще в травневих указах Президента РФ за 2012 рік.

Крім очікуваної в жовтні індексації, підвищується зарплата бюджетників з 1 січня 2019 року. Йдеться, в першу чергу, про наступних категоріях:

 • педагоги шкільних і дошкільних установ, соціальні працівники, середній медичний персонал в муніципальних клініках, працівники культурних і дозвіллєвих центрів – заробітну плату цих категорій бюджетників планується довести до 100% від рівня середнього трудового доходу по регіону;
 • лікарі з вищою медичною освітою, науковці, викладачі університетів – ці категорії бюджетників зможуть отримувати заробітну плату на рівні 200% від середнього трудового доходу по відповідному регіону.

Крім того, травневі укази президента 2019 року про підвищення зарплати бюджетникам передбачають послідовне зростання заробітної плати лікарів і педагогів:

 • в 2020 році – на 5,4%,
 • в 2021 році – на 6,6%.

Для реалізації цих указів з бюджету вже виділено понад 100 млрд рублів на поточний рік; ще стільки ж буде виділено в 2020 і 2021 роках.

Міністр праці Максим Топілін підкреслив, що в обов’язки регіональних влад ставиться збереження балансу між середньою заробітною платою по регіону і зарплатою лікарів і педагогів – наскільки зростає середня зарплата, настільки ж підвищується і оплата праці названих категорій. Кошти, виділені з бюджету кошти спрямовані саме на підтримку цієї рівноваги.

У різних регіонах з урахуванням надбавок зростання заробітних плат в процентному і грошовому вираженні виявиться різним. І в разі нестачі виділяються державою керівництво регіонів зобов’язана буде вишукувати кошти для реалізації указів самостійно, з регіонального бюджету.

Підвищення МРОТ і збільшення зарплати бюджетникам в 2019 році

Заробітна плата бюджетників буде підвищена одночасно зі зростанням МРОТ.

З 1 січня 2019 року величина мінімального розміру оплати праці становить 11280 рублів і дорівнює прожитковому мінімуму, розрахованому за другий квартал минулого року.

Таким чином, розмір заробітної плати бюджетників «підтягнуть» до цього рівня. На ці цілі федеральним бюджетом передбачено мінімум 5 млрд рублів, які розподіляться таким чином:

 • 3,6 млрд будуть спрямовані на зростання заробітних плат співробітників державних установ в регіонах і муніципалітетах,
 • 1,4 млрд підуть на підвищення зарплат співробітників федеральних державних установ.

Таким чином, зарплата бюджетникам в 2019 році в Росії вже підвищилася і додатково буде проіндексована ще раз, в жовтні.

Однак на практиці це підвищення для ряду бюджетників (наприклад, молодих фахівців – педагогів, лікарів, працівників культурної сфери) може виявитися практично не помітним.

Підвищення МРОТ і відповідна надбавка до зарплати, швидше за все, виявляться самими відчутними для молодих працівників бюджетної сфери.

Лідія Ситникова