Індивідуальний інвестиційний рахунок: де відкрити і як працює

0
106

Індивідуальний інвестиційний рахунок: де Відкрити и як працює

Індивідуальний інвестиційний рахунок, або якщо скорочено ІВС – це подарунок нашої держави своїм громадянам, які хочуть інвестувати вільні гроші в різні фінансові інструменти. Це досить непоганий спосіб диверсифікувати ризики і заробити.

Такий рахунок здатний принести набагато більше, ніж звичайний банківський депозит. Проте, інвестиційний рахунок – це все-таки інвестиційний інструмент, а значить, він несе і ризики, тому і підходить не всім. З усіма цими питаннями ми і будемо розбиратися в рамках цього матеріалу.

Що таке індивідуальний інвестиційний рахунок

ІВС в нашій державі в праві відкрити будь-який повнолітній громадянин. Це може бути найманий робітник з постійним місцем роботи або ж індивідуальний підприємець.

Рахунки подібного типу відкриваються в інвестиційних або ж управляючих компаніях, а при відкритті укладається договір управління. Практика подібних рахунків прийшла в Росію з Заходу, де вона демонструє хороші результати.

Зокрема такими рахунками активно користуються громадяни США, Канади, Великобританії, Японії, Австралії та інших країн.

Індивідуальний інвестиційний рахунок: де Відкрити и як працює

Мета таких рахунків – збільшити інтерес населення до інвестування, пропонуючи йому за це податкові пільги, які отримують такі інвестори. При цьому держава теж виграє, оскільки отримує доступ до фінансових коштів населення.

Більшість людей зберігають вільні гроші в банках, в той час, як компаніям, щоб отримати до них доступ, необхідно брати кредити в цих же банках.

У разі інвестиційних рахунків, бізнес отримує доступ до цих коштів минаючи банки і держава від цього тільки виграє, отримуючи інвестиції в свою економіку від внутрішнього інвестора.

ІВС потрібен для залучення інтересу населення до інвестицій у фондовий ринок за рахунок податкових привілеїв інвесторам.

Приклад як працює ІВС

Як я вже говорила, відкрити подібний може будь-який громадянин РФ, будучи фізичною або юридичною особою. Мінімальної суми, яку потрібно внести на рахунок, немає, а ось максимальна обмежена 1 млн. Рублів. Далі Ви можете користуватися цими грошима для інвестування їх у фінансові інструменти фондового ринку.

Інвестиції можна здійснювати самостійно, через брокера, де цей рахунок відкритий або довіривши свої кошти керуючої компанії, від Вашого імені робить інвестиції для отримання максимального прибутку. Прибуток, природно, повертається на рахунок інвестора і може бути їм знята або реінвестований для подальшого заробітку.

Плюси і мінуси ІВС

Абсолютно всі інвестиційні інструменти мають свої плюси і мінуси, не виняток і ІВС, у якого свої переваги і недоліки, про які теж варто поговорити:

 • Податкове вирахування;
 • ІВС можна використовувати все життя і передавати у спадок;
 • ІВС – доповнення до банківського вкладу для громадян, які бажають докладніше познайомитися з інвестиційним світом;
 • Рахунок може використовуватися використовувати для довгострокових накопичень – покупці нерухомості, пенсійних накопичень, отримання престижної освіти дітей і т.д .;
 • ІВС можна розподіляти між різними типами інвестування, міняти керуючі або брокерські компанії, і, хоч і з деякими незручностями, види податкових пільг.

Недоліки індивідуальних інвестиційних рахунків:

 • Відсутність державних фінансових гарантій на відміну від тих же депозитів;
 • Обмежена законодавством сума рахунку занадто мала, щоб залучати серйозних інвесторів;
 • Інвестиції можливі лише в вітчизняні інвестиційні інструменти;
 • Щоб отримати пільги від податкової служби, кошти повинні пробути на рахунку, як мінімум, 3 роки, але для серйозних інвесторів це не така вже й проблема;
 • Прибутковість, яку демонструють брокери, нижче, ніж середньоринковий показник.

Податкові відрахування по ІВС

Головна перевага, яку надає ІВС – це, так званий, податкове вирахування. Саме це робить його привабливим для широкого кола інвесторів і завдяки таким відрахуванням тримати гроші на подібному рахунку стає вигідніше, ніж на звичайному депозиті в банківських установах. Законодавчо передбачено 2 типу таких відрахувань:

 1. відрахування за внесок – 13% від загальної суми коштів, що зберігаються на ІВС;
 2. за дохід – передбачає звільнення усього доходу, отриманого під час інвестиційної діяльності від ПДФО. Познайомимося з цими видами докладніше.

Відрахування за внесок

1-й тип податкової пільги передбачає звільнення особи, яка відкрила ІВС, від виплати ПДФО на 13% від всієї суми фінансових коштів, що зберігаються на рахунку. Наприклад, якщо на Вашому рахунку 100 тис. Рублів, вона складе 13 000 рублів, якщо 200 000 – 26 000, якщо 1 млн. – 130 тис.

Індивідуальний інвестиційний рахунок: де Відкрити и як працює

Правда, право на виплату власник рахунку має тільки після того, як гроші пробули там не менш 3-х років. У разі, коли інвестор змушений з яких-небудь причин закривати рахунок раніше, він буде змушений повернути нараховану податкову пільгу і суму НДФС.

Такий спосіб виплати підійде інвестору консервативного типу, що має постійний дохід, який є базою для нарахування ПДФО.

Ці інвестори не хочуть ризикувати і керувати своїми заощадженнями, тримають на своєму рахунку максимальні для них кошти і, найчастіше, орієнтуються на низькодохідні, але гарантовані інструменти, наприклад, облігації федеральної позики.

Відрахування за дохід

2-й тип вирахування буде доступний інвестору лише після трьох років існування рахунку. Він передбачає звільнення інвестора від податків на суму отриманого прибутку по ІВС.

Правда, він доступний тільки для тих осіб, хто не скористався першим типом вирахування, оскільки для ІВС можна вибрати єдиний спосіб податкових пільг.

Щоб отримати його немає необхідності мати постійне джерело доходу і при необхідності закривати рахунок, раніше, ніж через 3 роки, буде необхідно заплатити податок на отриманий дохід.

Звільнення від податків всього доходу

Через 3 роки після дати відкриття ІВС, в разі, коли він вибере другий тип податкових пільг, він отримає можливість не платити податок на весь дохід, отриманий від інвестицій.

Такий варіант може бути цікавим інвесторам, активно роблять вкладення в різні фінансові інструменти, формуючи свій інвестиційний портфель, щоб максимізувати свій прибуток.

Якщо ж надалі буде потрібно закрити рахунок, то відрахування повертати не доведеться, а тільки заплатити податок на отриманий прибуток, в результаті ведення активної інвестиційної діяльності.

Індивідуальний інвестиційний рахунок: де Відкрити и як працює

3 прибуткових активу за допомогою ІВС

Так як же заробити за допомогою ІВС? Як і з будь-якими іншими інвестиціями, інвестору доведеться вибрати фінансовий актив для вкладення. Для цього потрібно попередньо проаналізувати ринок, зіставляючи можливі ризики і потенційний прибуток.

За час існування ІВС в Росії можна з упевненістю сказати, що наші співвітчизники найчастіше вибирають консервативні фінансові інструменти, які дають мінімальну, але гарантовану прибуток, яка з урахуванням першого типу податкового вирахування значно перевищує можливий дохід від банківських депозитів. Отже, будь-що воліють вкладати росіяни?

З ІВС інвестору доступні різні фінансові активи з різним рівнем ризику і потенційного прибутку.

облігації

Цей інструмент передбачає низький ризик і фіксовану мінімальну невеликий прибуток. Цей варіант відмінно підійде обережним інвесторам. А з прибутку по федеральних і муніципальних облігаціях взагалі не стягується податок, так що такі облігації ідеально підійдуть інвесторам, які вибрали 1-й тип податкових відрахувань.

ПІФи

Вкладені в ПІФи гроші протягом декількох років цілком можуть принести дохід більше, ніж деякі хедж-фонди. Все тому, що гроші управляються командою професійних керуючих.

Професійні трейдери інвестують в вигідні інструменти, намагаючись максимально оптимізувати рівень ризику і прибутку. Крім того, не потрібно самостійно формувати портфель інвестицій, стежити за котируваннями.

Ось чому багато експертів вважають такі інвестиції найрозумнішими за умови можливості довірити свої кошти на 3-4 роки.

Акції

Цей інструмент найбільш ризикований, але зате і найприбутковіший. Однак для отримання прибутку необхідні спеціальні знання, без цього торгівля акціями цілком може бути збитковою.

Як ради можна порадити купувати, так звані, «блакитні фішки», тобто акції найбільших російських компаній, які мають меншу волатильністю, меншим ризиком і майже гарантованим прибутком.

Як відкрити індивідуальний інвестиційний рахунок

Процедура відкриття ІВС схожа на відкриття звичайного брокерського рахунку. Для цього потрібно з’явитися в офіс обраного брокера з паспортом та ІПН і підписати договір на відкриття рахунку.

Але перш, ніж стати власником власного рахунку, потрібно пройти обов’язкові етапи, до яких потрібно поставитися дуже відповідально. Крім того, пам’ятайте, що законодавчо дозволено мати тільки один ІВС.

Ну а починати потрібно, звичайно ж, з вибору брокера.

Індивідуальний інвестиційний рахунок: де Відкрити и як працює

вибір брокера

Перш, ніж довірити свої гроші в чужі руки, потрібен надійний брокер. Спрощує завдання той факт, що на ринку таких компаній не так вже й багато. При підписанні договору, його потрібно уважно прочитати.

Деякі брокери в них можуть прописувати обов’язкове управління активами з Вашого рахунку, чого Ви можете не хотіти. Уважно вивчайте документи, щоб отримати саме те, що хочете.

Серед інших брокерів можна виділити кілька найнадійніших.

ОЛМА

Російська компанія, яка була заснована в 1992 році. Має найвищі рейтинги від найбільших рейтингових агентств, що говорить про високу стабільність та надійність компанії. Надає інвесторам можливість торгувати на фондовому ринку з доступом до найпопулярніших фінансовими інструментами.

Фінам ІВС

Брокерська компанія Фінам давно працює на фінансовому ринку. З недавніх пір обслуговує і рахунки ІВС. Пропонує своїм клієнтам кілька інвестиційних стратегій, які можуть бути використані при виборі довірчого управління.

БКС Брокер

Група фінансових компаній, заснована в 1995 році. Один з підрозділів займається індивідуальними інвестиційними рахунками. За кількістю коштів в управлінні є лідером російського ринку і така довіра не випадково, оскільки компанія пропонує своїм клієнтам унікальні послуги, чим відрізняється від конкурентів.

Укладення договору

Після вибору брокера, залишиться підписати договір. Про важливість цього документа говорити зайве, оскільки саме в ньому прописані всі дії керуючої компанії. Так що потрібно уважно його прочитати і якщо щось незрозуміло, краще кілька разів уточнити. У договорі вказується стратегія управління Вашими грошима, від якої і залежатиме прибутковість.

відкриття ІВС

Останній етап, це, власне, відкриття рахунку та внесення на нього певної суми. Мінімальної суми, повторюся, немає, тут вже рішення за самим інвестором. Рахунок, його відкриття, брокер і сума ІВС – це дуже важливо, тому кожному з цих етапів потрібно приділити увагу, щоб потім не шкодувати.

Як заробити за допомогою ІВС

Основне призначення ІВС – це, звичайно, отримання прибутку. А враховуючи, що держава не гарантує збереження коштів на рахунках брокерських компаній, ця проблема лягає на плечі інвестора. Щоб гроші були не тільки збережені, а й приносили дохід, потрібно користуватися ними правильно – довіряти надійним брокерам та вибирати правильні фінансові інструменти.

Індивідуальний інвестиційний рахунок: де Відкрити и як працює

Працюйте з брокерськими компаніями

Перший спосіб зберегти свої гроші в безпеці – це довірити їх надійної брокерської компанії. Можна вибрати одну з тих, які запропонувала я або інші компанії. Головне, щоб компанія була з «ім’ям» і працювала не перший рік. Ну і додатковим плюсом буде наявність позитивних відгуків про таке брокера.

Працюйте з інструментами при мінімальних ризиках

Якщо Ви робите тільки перші кроки в інвестуванні, то розумніше не гнатися на перших порах за величезними прибутками. Найкраще використовувати консервативні інструменти – облігації або акції великих компаній, таких як акції ПАТ Газпром.

податкові стратегії

Податкові відрахування роблять інвестиційний рахунок привабливим інструментом і відкривають кілька можливих стратегій поведінки.

Тип податкової пільги Ви вибираєте в податковій, під час написання заяви про надання пільги, так що про стратегію потрібно подумати заздалегідь.

Якщо в майбутньому, Ви захочете передумати, доведеться закривати свій ІВС і відкривати новий. Існують три найпоширеніших стратегії, про які я хочу розповісти.

консервативний вибір

Як можна зрозуміти з назви передбачає мінімальні ризики. В рамках цієї стратегії можна відкрити ІВС, внести на нього мінімальну суму і чекати три роки. В кінці останнього на рахунок вноситься максимально можлива суми і на початку четвертого подати заяву та отримати суму НДФС за 3 роки.

золота середина

Ця стратегія передбачає відкриття ІВС і в кінці календарного року внести на нього максимально можливу суму. На початку року надіслати запит на повернення НДФС. Рахунок при цьому залишається відкритим, і гроші на ньому будуть перебувати ще два роки, за які можна ними користуватися і інвестувати. Правда, при цьому доведеться платити дохід на можливий прибуток.

Все або нічого

Максимально прибуткова стратегія, але вона ж і сама ризикована. Відкривається рахунок і активно інвестуються кошти, спостерігаючи за прибутковістю і попутно з’ясовуючи де купити акції і які з них найприбутковіші. Якщо по закінченню трьох років, якщо прибутковість висока вибрати компенсацію податків з доходів, якщо немає, то перший тип податкових пільг.

ІВС успішно працюють у багатьох країнах, тепер вони з’явилися і в Росії. Це дуже цікавий інвестиційний продукт, який може бути затребуваний широкими верствами населення.

Індивідуальні інвестиційні рахунки – досить прогресивний фінансовий продукт, який дозволяє велика кількість способів для заробітку.

Можливо, саме інституту ІВС вдасться створити клас грамотних російських інвесторів, в числі яких можете опинитися і Ви.

Передплачуйте і завжди будьте в курсі останніх новин:

 1. Канал телеграм (Інвестиції з Ganesa)
 2. вКонтакте

Як відкрити індивідуальний інвестиційний рахунок? Податкові відрахування з ІВС, плюси і мінуси

У пам’яті наших співгромадян ще свіжі катастрофи на біржових майданчиках, падіння МММ, крах 1998 року. Тому багато хто з недовірою розглядають перспективу вкладення накопичених коштів в цінні папери.

Однак до 2015 року уряд країни стурбоване необхідністю залучення на фондовий ринок засобів громадян, що лежать на депозитних рахунках або вкладених в іноземну валюту.

З цією метою була створена державна програма і внесені зміни в законодавство. Осноценвнимі нормативними документами, що регламентують роботу ІВС стали:

 • Податковий кодекс РФ, ст. 217 «Доходи, які не підлягають оподаткуванню (звільняються від оподаткування)» і с. 219.1 «Інвестиційні податкові відрахування».
 • ФЗ «Про ринок цінних паперів», ст. 10.2-1 «Особливості здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів, пов’язані з веденням індивідуальних інвестиційних рахунків».

Що таке індивідуальний інвестиційний рахунок (ІВС) і як він працює

Зовсім недавно, починаючи з 01 січня 2015 року в Росії з’явилася можливість почати інвестувати за допомогою індивідуального інвестиційного рахунку. Громадяни, які ризикнули скористатися новою можливістю, в 2018 р отримали перші відчутні доходи від інвестування, закривши свої рахунки. І велика їх частина відкрила ІВС знову.

48 млрд. Руб. – це сума, яка перебуває на ІВС сьогодні.

Індивідуальний інвестиційний рахунок (ІВС) дає можливість вкладення грошей в цінні папери і торгівлі на всіх можливих майданчиках Росії та деяких світових. Він є якоюсь аналогією брокерського рахунку, але держава для нього надає пільгове оподаткування.

Брокерський рахунок – це рахунок інвестора, де лежать його грошові кошти та відображаються всі операції, пов’язані з торгівлею цінними паперами, валютою та ін. Угоди здійснюються через платного посередника, яким є брокер, оскільки ринок цінних паперів доступний тільки професіоналам.

Різниця в брокерській і ІІ рахунках полягає виключно в пільговому оподаткуванні останнього.

Воно буває двох видів:

 1. з вирахуванням на внески – щорічно власник може повернути ПДФО з суми не більше 400 тис. руб., внесених на рахунок, але не отриманих за допомогою засобів, раніше інвестованих в ІВС, а зароблених іншим способом. При чому повернуться тільки раніше сплачені в бюджет 13% (не більше 52 тис. Руб. На рік).
 2. з вирахуванням на доходи – відмовившись від першого варіанта можна скористатися вирахуванням на доходи, тобто весь отриманий від інвестування дохід не буде обкладатися ПДФО.
 • Індивідуальний інвестиційний рахунок: де відкрити і як працює
 • Вид ІВС необхідно вибрати 1 раз, але необов’язково відразу, це можна зробити протягом 3 років, обов’язково до закриття рахунку.
 • Відкривають ІВС:
 • брокери,
 • керуючі компанії.

Краще на термін не менше 3 (трьох) років – для отримання податкових пільг. А різниця полягає в умінні інвестора працювати на ринку. Можна інвестувати самому, а можна довірити компанії. У разі передачі коштів в довірче управління, ІВС треба відкривати в керуючої компанії.

До теперішнього часу на ринку працює безліч брокерів, але є трійка найбільш затребуваних. Це Тінькофф, Альфа-капітал і Відкриття. Термін відкриття ІІ рахунку мінімальний, не більш, ніж звичайного, і зробити це можна через держпослуги. Однак більшість громадян вважають за краще прийти в офіс, щоб подивитися і поспілкуватися зі співробітниками.

Індивідуальний інвестиційний рахунок: де відкрити і як працює

Умови відкриття рахунків та роботи у компаній різні і необхідно вибрати найбільш прийнятну.

Важливі особливості ІВС

 • У громадянина може бути тільки 1 ІВС;
 • ІВС відкривається на будь-який термін, але для отримання податкових пільг, не менше ніж на 3 роки;
 • Термін дії рахунку починається з моменту його відкриття;
 • Поповнення рахунку можливе тільки рублями з подальшим, при необхідності, переведенням в іншу валюту;
 • Щорічно внести на ІВС можна суму не більше 1 млн. Руб .;
 • Вивести кошти з ІВС можна в будь-який момент часу, а не тільки через 3 роки. Однак буде втрачена можливість отримати податкові пільги.

Як отримати дохід з ІВС в 2019

Для отримання доходу з ІВС, необхідно самому (в разі відкриття ІВС у брокера) або за допомогою консультантів займатися купівлею-продажем цінних паперів.

Дохід складається з двох складових:

 • прибуток від торгівлі цінними паперами;
 • повернення податків.

Досвідчені інвестори мають самостійну стратегію роботи на ринку. Але більшість поки не дуже добре орієнтуються. Для них призначаються різні продукти у брокерів і керуючих компаній. Зокрема можна інвестувати слідуючи стратегії найбільш досвідчених гравців ринку.

Важливо! У разі відкриття рахунок з довірчим управлінням необхідно пам’ятати, що відлік терміну дії ІВС почнеться не з моменту його відкриття, а з моменту внесення грошових коштів на рахунок.

А для новачків є можливість відкриття рахунків в керуючої компанії, яка зведе початкові ризики до мінімуму і буде інвестувати виходячи з домовленості або власного досвіду. Однак варто знати, що довірче управління – це платна послуга і далеко не завжди дешева.

Індивідуальний інвестиційний рахунок: де відкрити і як працює

Інвестування капіталу на ІВС як на брокерський рахунок

Як уже зазначалося ІВС – це брокерський рахунок, тільки з додатковими податковими пільгами. Отже їм необхідно користуватися, як звичайним брокерським рахунком.

Внести на рахунок суму не перевищує 1 млн. Руб. відразу або частинами. У кожного брокера своя сума входження і при відкритті рахунку слід звертати на це увагу. Наприклад, «Відкриття» пропонує початковий внесок 5 тис. Руб., Однак торгівлю можна починати при мінімальній сумі в 30 тис. Руб.

Використовуючи вибрану стратегію проводити торгові операції, інвестуючи з більшими чи меншими ризиками. Найменш ризикованими вважаються ОФЗ (облігації федеральної позики), що дають до 10% річних. Найбільш ризиковані – корпоративні облігації з більш високою прибутковістю (від 20%) та ф’ючерси.

Цікаво! Одним з аналогів ІВС в США є Індивідуальний пенсійний рахунок (IRA), його мають близько 40% населення і ця цифра постійно зростає.

При найменш ризикованої стратегії дохід виходить в основному від повернення ПДФО і вкладень в державний цінні папери. Більш ризиковану вибирають активні інвестори, які розуміють, що кінцевий доход буде істотно вище 13% ПДФО.

При закритті угод і отриманні доходу, останній може залишатися на рахунку або бути виведеним на інший. Однак основне тіло інвестиційного рахунку чіпати не можна, воно необхідне для подальшої торгівлі та отримання податкових пільг.

Після закінчення 3 років ІВС можна закрити.

Додатковий дохід з ІВС – податкові відрахування і докладні інструкції

Додатковим доходом від ІВС є податкові пільги, що надаються державою. Вони різняться в залежності від обраного виду ІІ рахунку.

ІВС з вирахуванням на внески вибирають в основному інвестори хочуть зберегти накопичене, але з доходом вище депозитного. При чому їх щорічна офіційна заробітна плата досить висока, щоб робити внесок, з якого можна буде повернути ПДФО.

Наприклад: Основна офіційна заробітна плата інвестора – 900 тис. Руб. Він щорічно вносить на рахунок 250 тис. Руб. При неріскованнимі вкладенні коштів за 3 роки він отримав дохід 120 тис. Руб.

Повернення ПДФО становить 250 тис. Руб. * 0,13 * 3 = 97,5 тис. Руб. Для порівняння – при виборі вирахування на кінцевий дохід, він склав би 120 тис. Руб. * 0,13 = 15,6 тис. Руб.

ІВС з вирахуванням на доходи вибирають два типи інвесторів:

 • офіційно не працюють, тобто не платять внески до бюджету;
 • які розуміють, що кінцевий доход перевищить повернення ПДФО.

Наприклад: Офіційною заробітної плати інвестор не має, вносить на рахунок щорічно по 400 тис. Руб. Відповідно до своєї стратегії заробив за 3 роки 280 тис. Руб.

Додатковий дохід з вигляді несплати ПДФО становитиме: 280 тис. Руб. * 0,13 = 36,4 тис. Руб. Вибравши ж перший варіант податкових пільг, він не зміг би повернути нічого, оскільки не є платником податку з доходів за відсутністю таких.

Індивідуальний інвестиційний рахунок: де Відкрити и як працює

Як відкрити ІВС – інструкція для новачків

 1. Для початку необхідно вибрати компанію для відкриття в ній ІВС. Потрібно подивитися на мінімальну суму відкриття рахунку, суму входження на ринок, комісії за ведення рахунку, за проведення брокерських операцій. На форумах можна поспілкуватися з іншими інвесторам і дізнатися плюси і мінуси компанії.
 2. Другим кроком буде подача заяви на відкриття рахунку. Це можна зробити особисто в офісі компанії або, якщо така можливість надається, онлайн на сайті компанії, на сайті banki.ru, а також на сайті держпослуг. Останній варіант прискорює процес. Терміни відкриття невеликі, від години до 3 банківських днів.
 3. Укладення договору можливо в офісі компанії або, при наявності посиленою електронного підпису, онлайн.
 4. Внесення на рахунок грошових коштів відбувається, як відразу після підписання договору, так і по частинах, в залежності від умов договору і власної зручності.
 5. Включитися в торгові операції або довірити це професіоналам.

Важливо! ІВС можна використовувати тільки для покупки активів, що обертаються на російських майданчиках: держоблігацій, корпоративних облігацій, єврооблігацій, акцій російських фірм, ПІФів і т.д.

Індивідуальний інвестиційний рахунок – де краще відкрити?

В даний час на ринку працює безліч компаній, що пропонують відкриття ІВС, і треба уважно розглянути, де вигідніше відкрити ІВС. Найбільш стабільними і затребуваними є:

 • Сбербанк – не вимагає окремого подання банківська структура, що здійснює і брокерську діяльність, а також керуюча довіреними капіталами при відкритті ІВС.
 • ВТБ – має стабільне брокерське крило, що має величезною кількістю послуг, в тому числі для ІВС.
 • Альфа-банк – має окремий підрозділ Альфа-капітал для управління інвестиціями. У той же час і сам веде брокерську діяльність по ІВС. Клієнти можуть внести від 10 тис. Руб. до 400 тис. руб. в рік, вибрати одну з 3-х запропонованих стратегій або власну.
 • Газпромбанк – пропонує досить стандартний набір інструментів для інвестування, має автоматизованою системою підрахунку інвестицій і тарифними планами для їх використання.
 • БКС – фінансова група, що займається в тому числі і веденням ІВС. Відкриття рахунку в офісі за 5 хвилин, можливість вибрати варіанти готових рішень для інвестування або самостійно включитися в торгівлю. Відкриття і ведення рахунку безкоштовно, комісія стягується в разі проведення торгових операцій.
 • Тінькофф – його підрозділ «Тінькофф Інвестиції» – лідер за кількістю нових клієнтів в 2018 р, безкоштовно відкриття та ведення рахунку, а також при відсутності операцій, фіксована сума 99 руб. за місяць здійснення операцій. Наявність власного додатка для торгівлі та спілкування. І цілодобового чату для новачків, з можливістю задавати будь-які питання.
 • Відкриття – 2-е місце після Ощадбанку за кількістю відкритих ІВС, цілодобова служба підтримки, онлайн відкриття рахунку, мобільний додаток, доступ до терміналу Quik найдосвідченіших, відкриття, ведення (при сумі понад 50 тис. Руб. На рахунку) і поповнення з будь-якого банку безкоштовно. З 2019 року з’явився Кешбек за покупку цінних паперів – 4% від суми комісії брокера.
 • Промсвязьбанк – відкриття та ведення ІВС безкоштовно, відсутність мінімального ліміту на внесення коштів, є 2 тарифних плани, щоденний і щомісячний, зі своїми ставками комісії.

Плюси і мінуси інвестування через ІВС

 1. Як і у будь-якого інструменту у ІВС є свої позитивні і негативні особливості, плюси і мінуси.
 2. Індивідуальний інвестиційний рахунок: де Відкрити и як працює
 3. До негативних можна віднести:
 • заморозку грошових коштів на 3 роки, якщо необхідні податкові пільги;
 • необхідність отримання офіційного доходу для повернення ПДФО 13%;
 • для щорічного повернення 13% необхідно робити внесок на ІВС щороку;
 • ризик вкладення в фондовий ринок;
 • комісії за здійснення операцій і можливі щомісячні;
 • на ІВС не поширюється банківське страхування вкладів в розмірі 1,4 млн. руб.

До позитивних належать:

 • Найперше і найголовніше це податкові пільги;
 • прибутковість вище, ніж по вкладах;
 • додатковий дохід від дивідендів по акціях і облігаціях;
 • можливість накопичення з підвищеним відсотком на термін понад 3 років, ІВС закривати необов’язково;
 • можливість виведення доходу від інвестиційної діяльності без втрати пільг;
 • при покупці облігацій, держпаперів всі ризики зводяться до мінімуму;
 • навіть при відсутності банківського страхування, всі цінні папери, куплені на біржі, містять ідентифікатор (цифровий код, запис в реєстрі) власника і будуть віддані інвестору для подальшої передачі новому брокеру;
 • ІВС можна використовувати і пасивний, не включаючись в торгівлю, а тільки отримуючи щорічний податкове вирахування від внесених на рахунок 400 тис. Руб.

Вивчаємо де відкрити індивідуальний інвестиційний рахунок: розглядаємо брокерів і керуючі компанії

Індивідуальний інвестиційний рахунок: де Відкрити и як працює

Ми вже робили кілька великих оглядів, що стосуються вибору брокера, розбору “підводних каменів”, а також пошуку цікавих можливостей при інвестиціях через ІВС.

І в цій статті, природно, підемо тим же маршрутом, з урахуванням накопиченої вже інформації. Однак, почнемо з короткого пояснення, що таке інвестрахунок.

Тому якщо все знаєте, сміливо можна пропускати перший абзац – цей блок для початківців.

Індивідуальний інвестиційний рахунок як це працює?

ІВС – практично звичайне брокерський рахунок, але з податковими пільгами, які можна отримувати щорічно, якщо його поповнювати. Максимальна сума інвестицій (може збільшиться), але на даний момент 400 000 рублів на рік. Мінімальний термін користування (якщо звичайно потрібні пільги) – 3 роки. Термін дії не обмежений.

Інвестрахунки бувають 2 типів. За типом А отримуємо відрахування в 13% від внесеної суми, по типу Б – відсутність оподаткування. Рахунок можна відкрити як в брокерської (або в банку з брокерської ліцензією), так і в керуючій компанії (прим. Редакції далі КК, але не ЖКГ).

В брокера можна реєструвати рахунок і інвестувати вже потім, коли з’явиться бажання і гроші, договору ж з КК мають на увазі внесення певної суми відразу. Є деякі деталі, але в контексті даної статті повторюватися немає сенсу.

З точністю можна сказати, що це позитивний інструмент, який можна з чесністю порекомендувати для використання. Завдання даного матеріалу допомогти визначиться де вигідніше тарифи і більше корисних атрибутів.

Де частіше відкривають ІІСи?

Почнемо зі статистики за відкритими індивідуальним інвестиційними рахунками, тому що це вже важливий індикатор. Забігаючи наперед, скажемо, що в цій статті ми розглядали перші 8 підприємств + РГС Інвестиції (раніше ТОВ ФК “Мегатрастойл”) входить до групи Росгосстраха, тому що стало самим цікаво, що вони пропонують.

Отже, бачимо, що на сьогоднішній день, перший Сбербанк, далі “велика трійка” брокерів. По суті 90% ринку, обслуговується в 6-7 компаніях. Всього за 2 роки відкрито близько 195 000 рахунків. З них приблизно 185 000 відкрито учасниками нашого огляду.

Індивідуальний інвестиційний рахунок: де Відкрити и як працює

Другий графік, привели для того, щоб було зрозуміло співвідношення кількості відкритих брокерських і ІВС рахунків на Російському ринку. Інформація за 10 місяців 2016 року.

Індивідуальний інвестиційний рахунок: де Відкрити и як працює

Сбербанк дуже добре працює в напрямку ІВС. Видно, що у інших брокерів звичайних рахунків відкривається більше (що в принципі логічно), але у Ощад свої методи, які дозволяють в місяць відкривати в середньому 3500 інвестрахунків в місяць. У Альфи в лівому стовпчику дані по откриваеми брокерських рахунків в Альфа-Банку.

Індивідуальний інвестиційний рахунок: де Відкрити и як працює

Індивідуальний інвестиційний рахунок: де Відкрити и як працює

Тарифи і послуги для індивідуальних інвестиційних рахунків від брокерів.

Раніше ми робили огляд по тарифам на терміновому ринку і на фондовому, на їх базі, тільки з оновленою інформацією підготовлені і нижченаведені тарифи. Будьте уважні ця інформація відноситься до ІВС, на звичайних брокерських рахунках у розглянутих компаній, умови можуть бути іншими.

Що для ІВС пропонують керуючі компанії (КК)?

У верхній таблиці виділені брокерські підрозділи, а в цій керуючі, що входять в ті ж групи. У всіх холдингів різна політика щодо відкриття індивідуальних інвестиційних рахунків. В основному “принцип одного вікна” не працює. Сбербанк відкриває незалежно від своєї керуючої компанії (читай конкурують).

Альфа-Банк і Альфа-Капітал такі ж різні, але банк взагалі не працює з ІІСамі сам (тільки як агент Альфи-Капітал). БКС особливо не просуває інвестрахунку через КК. Фінам просуває, але також, в-першу чергу, – брокер. Відкриття, судячи з усього, трохи більше активно працює зі своєю компанією, що управляє, тому що

всі продукти реалізовані через неї. АТОН в обох таблицях представлений однією компанією, тому що через неї виявляються і брокерські послуги і управління активами у вигляді покупки паїв власних ПІФів. У ВТБ24 і Промсвязьбанка керуючі компанії не відкривають інвестиційні рахунки.

РГС Інвестиції пропонує тільки довірче управління на ІВС, як і Альфа.

Якість консультування по телефону

Це, природно, суб’єктивний показник. Ми розуміємо, що в кожної компанії є багато професіоналів, які чудово володіють матеріалом, але за цей рік фахівці редакції iis24.ru не раз спілкувалися з менеджерами представлених брокерів і склалося певне колективна думка. Виходячи з нього ми присвоїли місця.

Найбільш значущим критерієм вважаємо доскональне знання своїх тарифів і можливостей, далі вміння працювати з поставленим питанням (наприклад, менеджер бере час на уточнення і передзвонює, все дізнавшись), наступний момент це розуміння ринку (хоч в якійсь мірі) клієнту можна розповісти про величину дивідендів, купонів, про самі зростаючі акції, про прибутковість своїх продуктів нарешті. Меншу увагу ми приділяли, так скажімо, особистим якостям менеджерів компанії, але, природно, не вітаємо зайву нав’язливість, лукавство, бажання недоговорювати про слабкі місця, банальне брехня і інші інструменти, на яких з давніх пір тримаються продажу. У зв’язку з цим, найбільш якісна попередня консультація – це грамотне згадка сильних сторін продукту компанії, вміння відповісти на будь-яке питання про вартість пов’язаних послуг, бажання (вміння) запропонувати клієнту оптимальний варіант роботи з компанією і все це в лаконічній формі, не наговорив дурниць (! ). Саме так, тому що далеко не завжди створюється відчуття, що поговорив з фахівцем. Додатково хочемо відзначити, що якість роботи з поточними клієнтами і виникають у них труднощами, наприклад в трейдингу, може перевернути все з ніг на голову. Ще раз повторюємо – це оцінки за те, як менеджери вміють консультувати по телефону на попередній стадії.

Суб’єктивний рейтинг за підсумками систематичних обдзвонити інвесткомпаній в 2016 році.

Місце компанія Кількість дзвінків в 2016 році коментар
1 БКС понад 10 Тільки 1 раз попався менеджер-початківець, зате були випадки, коли консультанти дивували знаннями. Можна спробувати перемкнеться на досвідченого сказавши, що потрібен фінансовий радник. Вони, як правило, підготовлені хлопці. Якщо чесно запитати наскільки краще підготовленість фахівців БКС – скажемо не на багато, але все таки. При дистанційному відкритті рахунку менеджери передзвонюють.
2 ВТБ 24 5 Досвід спілкування з ВТБ24 позитивний. Дзвонимо і просимо з’єднати з різними регіонами – все добре консультують. Правда, як і багато, про свої стратегії автоследованія знають поверхнево.
3 Фінам понад 10 Частіше ніж в БКС трапляються новачки, якістю консультації жодного разу не здивували, але добре працюють в плані передзвонів у справі і загальної допомоги клієнту. Про продукти, наприклад, стратегії на comon.ru менеджери знають і можуть вибірково розповісти. При дистанційному відкритті рахунку дзвінка нам не було.
4 Сбербанк 6-7 Часто трапляється підготовлений фахівець. Дзвонимо, то в Москву, то в СПБ. Також часто телефони в філіях (зазначених на сайті) не відповідають.
5 Альфа-Капітал 4-5 Завжди повна ясність після розмови зі співробітниками компанії, але продукти для ІВС побудовані таким чином, що завантажити оператора не виходить. Все легко і просто. Це плюс не тільки менеджерський. Однак, про склад портфеля в стратегіях майже ніколи толком не знають.
6 відкриття 7-8 Частіше ніж в БКС трапляються новачки, якістю консультації жодного разу не здивували. Кілька разів траплялися досить незамотівірованние оператори. При дистанційному відкритті рахунку дзвінка нам не було.
7 Промсвязьбанк 4 Тільки 1 раз попався досвідчений фахівець. За заявками на сайті буває не передзвонюють.
8 АТОН 3 Після 1-ої консультації було багато “туману”. Друга і третя теж не прояснили деяких моментів, і при 3-му розмові “навалювали” рахунки занадто конкретно, що збентежило.

Також можна відзначити, що якість і інформованість менеджерів у брокерів значно вище ніж в управляючих компаніях, що вельми здивувало.

Додатково помітили, що перевага банків може складатися в меншому обсязі даних по послугах, швидше за все тому спілкування з менеджерами ВТБ і Ощад йде легше.

У Ощадбанку незручно, що банк (брокерський відділ) нічого не знає про керуючу компанія, а вона про них. У РГС Інвестиції дзвонили всього 1 раз, тому вони поза заліком.

Висновки отримані з порівняння компаній

У цьому блоці ми виділимо кількох лідерів, найбільш придатних для тієї чи іншої моделі інвестування, а також опишемо деякі нюанси.

Кілька стратегій роботи з ІВС

1) Умовно назвемо її “зменшення терміну заморожування д / с на рахунку”. Це простий варіант, тому що брокерський ІВС не обов’язково поповнювати відразу.

Можна відкрити і протримавши будь-який час (можливо значне) завести гроші.

Наприклад, уявімо, що ми зареєстрували свій індивідуальний інвестиційний рахунок на початку 2015 року, відповідно на початку 2018 вже можна виводити активи і не боятися за отримані відрахування.

Приклад: внесли в кінці грудня 2016 року 400 000 – навесні 2017 року одержали 52 000 + якусь прибутковість від інвестицій

внесли знову в кінці 2017 року 400 000 – закрили рахунок на початку 2018 року, навесні отримали відрахування. Якщо перераховувати в прибутковості річний, то вийде за 20% чистими, якщо навіть просто інвестувати в ОФЗ по 8% річних.

Заділ на майбутнє можна зробити в будь-який момент. Відкриваєте ІВС, навіть якщо поки немає грошей, з часом може все змінитися і інвестрахунок себе відпрацює.

2) “Виведення грошей за допомогою дивідендів і купонів”. При роботі з таким підходом, головне вибрати інвесткомпанію, яка може зараховувати ці надходження на звичайні рахунки (карти, поточні рахунки та ін.). Основний підступ тут – сам ринок.

Агресивно купуючи дивідендні папери можна “нахапати” хороших збитків, що виникають при падінні акцій, після відміток. Це стратегія для підготовленого інвестора.

Але, інформації про такі операції вже чимало, деякі пишуть, що за цей рік вивели таким чином з ІІСов 25-40% від вкладеного.

3) “Максимальна роздільна реінвестування”. Поки ви не закрили ІВС податок з прибутку з нього не утримується. Таким чином рахунок можна експлуатувати хоч 10 років, обмежень за часом не передбачено.

Також можна щороку отримувати податкові відрахування (навіть потрібно, тому що немає сенсу їх збирати, гроші знецінюються) і цей Кешбек від ФНС також реінвестувати на звичайному рахунку.

Цей варіант підійде як для типу А, так і для Б.

4) “Щомісячне поповнення на невелику суму” . Це правильний, на наш погляд, західний підхід до управління особистими фінансами. В цьому випадку потрібно підібрати брокерську компанію з відповідними тарифами.

У розглянутому вище матеріалі, можна знайти таку. Мінімальні лота за багатьма акціями та облігаціями близько 1000 рублів. Якщо взяти з запасом і інвестувати по 5000 рублів на місяць, то можна навіть брати портфелем ОФЗ (1-2 шт.) + Акції (також 1-2 лота).

Але з такими грошима можна купити далеко не всі.

5) “Відкрити індивідуальні інвестиційні рахунки на всю сім’ю” . Тут з назви зрозуміло, що це варіант для тих, хто має в своєму розпорядженні великими грошима і запропоновані державою 400 000 рублей сильно не вражають.

6) “Робота з використанням єдиного брокерського рахунку” . Наявність єдиного рахунку на ІВС – це перевага.

Можна зручніше, ніж в інших випадках реалізувати наступну стратегію: покупка ОФЗ на 100% активів + спекуляції на ФОРТС (без перенесення позиції на ніч, або рідко це робити).

Багато випусків ОФЗ є маржинальними, під них можна купити акції, ф’ючерси, інші облігації, валюту, але якщо це зробити надовго, то вартість кредиту переважить можливості по вилученню прибутку. Якщо ж працювати “інтрадей”, то додаткових комісій не виникає.

Коли б ви не відкрили індивідуальний інвестиційний рахунок – поповнювати його раціональніше в грудні. Винятком є ​​конкретне бачення по можливостям для заробітку на ринку в моменті, тоді вже величини відрахувань та інші відсотки відходять на другий план

Мітки:

Все важливе про ІВС простими словами – що, як і де

Багато хто чув про ІВС. Але в основному інформація носить досить поверхневий характер. Потрібно вкласти гроші, на них щось купити і можна ще з цього одержати гроші від держави.

А що, як і де незрозуміло. Чи надійно це? Або черговий лохотрон? Скільки можна на цьому заробити і чи варто зв’язуватися з ІВС.

У цій статті ми зібрали найбільш популярні питання по індивідуальним інвестиційними рахунками.

Індивідуальний інвестиційний рахунок: де відкрити і як працює

Що таке ІВС

ІВС або індивідуальний інвестиційний рахунок – це спеціальний брокерський рахунок відкривається фізичними особами, що дозволяє отримати одну з двох можливих податкових пільг.

Програма почала працювати з 1 січня 2015 року. Як стверджує уряд, основна мета – масове стимулювання населення до інвестування грошових коштів на фондовому ринку.

Податкові пільги

Власникам ІВС надаються 2 типу рахунків. Дозволяє претендувати тільки на одну податкову пільгу.

 1. Отримання податкового вирахування 13% від суми внесених коштів (але не більше 52 тисячі на рік).
 2. Звільнення від сплати податків на доходи, отриманих від інвестування.

Потрібно вибрати один. Рішення на користь того чи іншого можна прийняти протягом 3-х років.

Найбільш привабливим виглядає саме повернення 13%. Але в деяких випадках, перший варіант (або тип рахунку А) неприйнятний. Для отримання вирахування потрібно мати офіційний дохід, з якого були сплачені податки.

Адже 13% – це повернення сплачених податків фізичної особи.

Як отримати податкове вирахування

Якщо ви виберете повернення 13%, то процедура отримання грошей наступна:

 1. По закінченню звітного періоду (з наступного року після внесення на рахунок грошових коштів) потрібно звернутися до податкової інспекції за місцем проживання. Надавши пакет документів: договір на відкриття ІВС, виписку по зарахуванню грошей на ІВС (можна роздрукувати з особистого кабінету банку), декларацію за формою 3-ПДФО, довідку про доходи 2-ПДФО, заяву на повернення 13%.
 2. Протягом 3 місяців (максимальний термін) йде перевірка декларації.
 3. Після перевірки ще 1 місяць дається на переказ коштів на рахунок в банку.
 4. Отримуємо гроші і радіємо.

Індивідуальний інвестиційний рахунок: де відкрити і як працює

Набагато простіше і швидше подавати декларацію з ІВС онлайн. Через особистий кабінет платника податків. Без відвідування податкової інспекції. Сама процедура заповнення декларації займає буквально пару хвилин.

Термін дії ІВС

ІВС відкривається строком на 3 роки. Діє саме з моменту укладення договору, а не першого внесення коштів на рахунок.

Законом не заборонено тримати «порожні» інвестиційні рахунки. Багато речі так і роблять. Укладають договір на відкриття ІВС. Чекають 3 роки. І в кінці закінчення трирічки (за 1-2 тижні) вносять на рахунок грошові кошти.

По закінченню 3-х річного періоду гроші можна відразу ж зняти. І отримати податкове вирахування в розмірі 13% від внесеної суми.

Яка максимальна і мінімальна сума поповнення ІВС

Обмежень на мінімальну суму як таких немає. Можна вносити хоч тисячу, хоч один рубль. Інша справа, що на малі гроші практично нічого не купиш. Та й відрахування 13% з пари внесених тисяч буде зовсім смішний.

Головне в іншому – тарифи та умови обслуговування брокерів. Багато вводять мінімальну суму для обслуговування рахунку. Зазвичай порядку кілька десятків тисяч рублів (від 30-50 тисяч).

У рік можна поповнити ІВС на суму до 1 мільйона рублів. Разом за час функціонування ІВС – максимально можливий внесок – 3 мільйони рублів.

Але максимальний розмір одержуваного вирахування обмежений 52 тисячами рублів в рік. Або 156 тисяч за трилітки.

Поповнювати на велику суму ніж на 400 тисяч недоцільно (якщо ви вибрали ІВС першого типу).

Як відкрити ІВС

Для відкриття інвестиційного рахунку потрібно звернутися до брокера і укласти з ним договір на брокерське обслуговування. Сама процедура нагадує відкриття банківського вкладу. Буде потрібно паспорт, СНІЛС і номер ІПН.

 • Список брокерів надають послуги відкриття ІВС представлений на сайті Московської біржі.
 • Практично всі топові брокери дозволяють відкривати рахунки онлайн без відвідування офісу.
 • наприклад,
 • Відкриття брокер;
 • БКС;
 • Церіх.

Як вибрати брокера з мінімальними тарифами на ІВС

Скільки можна відкрити ІВС

Одна людина може відкрити тільки один рахунок.

Але можна відкривати рахунки на інших людей (родичів, друзів), які не планують брати участь в програмі податкового вирахування. Вірніше вони відкривають рахунки, а ви вносите власні гроші. І отримуєте встановлені згідно з законом 13%. Можливо, поділіться частиною грошей з ними «за незручність».

Що можна купити на ІВС

Інвесторам, який відкрив рахунок доступні для покупки такі цінні папери:

 • акції російський компаній;
 • боргові папери: облігації федеральної позики (ОФП), муніципальні та корпоративні облігації;
 • ETF.

Чи можна купувати валюту на ІВС?

Всі цінні папери, що торгуються на Московській біржі доступні для покупки на ІВС. І валюта в тому числі.

Чи можна вивести гроші достроково

В принципі ніяких обмежень для виведення немає. Можна в будь-який час продати цінні папери і зняти гроші.

Але за законом, при повному або частковому виведенні коштів, власник інвестиційного рахунку втрачає право на отримання податкових пільг.

І якщо раніше був уже отримано податкове вирахування за минулі роки, то цю суму необхідно буде повернути в бюджет.

Скільки можна заробити?

Залежно від того, в які фінансові інструменти ви будете вкладати гроші.

Якщо це акції, то розбіг досить великий. За 3 роки можна як заробити (20, 30 і навіть 100%), так і втратити. Тут ніхто ніяких гарантій не дасть.

Для початківців краще купувати папери з фіксованою прибутковістю – облігації.

В першу чергу звернути увагу на самі надійні – облігації федеральної позики.

На даний момент можна отримувати прибутковість в районі 8% річних. Підсумувавши з поверненням 13%, отримуємо прибутковість близько 21% за перший рік.

Якщо вносити щороку на ІВС по 100 тисяч – за 3 роки вдасться заробити 87 тисяч рублів. Це без реінвестування. Тобто всю одержуваний прибуток будете витрачати.

Якщо на одержуваний відрахування і виплати за купонами купувати ще ОФЗ – загальний прибуток зростає приблизно до 100 тисяч рублів.

Середньорічна доходність власника ІВС становить 15% річних.

Порівняйте це з банківськими вкладами. І робіть висновок.

Облігації для чайників – 10 популярних питань і відповідей

Чи надійно це?

Відкриття ІВС пов’язано з інвестиціями у фондовий ринок. Цінні папери обертаються на біржі мають різну ступінь надійності.

Якщо говорити про акції – то можна не тільки нічого не заробити, а навіть втратити. Тому проходимо повз.

Облігації – інструмент з фіксованою прибутковістю. Найнадійніші серед облігацій – це ОФЗ. За зобов’язаннями відповідає держава. Найоптимальніший варіант – це вкластися в державні облігації на час дії ІВС.

Чи застраховані рахунки, аналогічно банківським вкладам? Що буде з моїми грошима в разі банкрутства брокера.

Ні, не застраховані. Тут трохи інша схема. Куплені інвестором активи зберігаються не у брокера, а в депозитарії. Це раніше було, що всі акції та інші цінні папери мали паперову форму. Зараз всі дані по власникам і обороту цінних паперів зберігаються в депозитарії (спеціальний сервер).

І навіть якщо брокер раптово закрився – право володіння акціями, облігаціями буде доступно. Потрібно тільки перейти до іншого брокера.

До слова сказати, ситуація з брокерами на російському ринку стабільна. Кілька років тому були посилені вимоги до брокерів. І їх кількість скоротилася в кілька разів. З ринку пішли всякі дрібні «шарашкіних контори» і залишилися тільки найбільші і надійні.

Що краще ІВС або ПІФ

Пайові фонди або ПІФ дозволяють теж інвестувати гроші у фондовий ринок. І відповідно заробляти.

Головним достоїнством ПІФ перед ІВС є можливість виведення грошей в будь-який момент.

В іншому ПІФ начисто програє інвестиційними рахунками:

 1. Не можна отримати додатково 13% у вигляді вирахування.
 2. Купівля цінних паперів обмежена стратегією роботи ПІФ. Тобто, якщо вибираєте фонд акцій, то в портфелі будуть тільки акції. Якщо потрібні облігації, потрібно купувати паї іншого фонду. Звичайно є змішані фонди, які купують і акції і облігації. Але їх не так багато. Зазвичай КК інвестує гроші тільки в певний напрям.
 3. Найголовніший мінус ПІФ – це високі торгові витрати. Пайовики змушені платити певний відсоток щороку. Незалежно від того, отримано прибуток чи ні.

Чому не вигідно інвестувати через ПІФ?

Зазвичай фонд бере зі своїх пайовиків в середньому 3-4% від суми активів на рахунку. Щорічно. Додайте до цього плату за покупку (1-2%) і продаж (0,5-1%) паїв.

Комісії на ІВС набагато скромніше:

 • плата за депозитарій – приблизно 100 рублів в рік;
 • комісії біржі – 0,01% від суми угоди;
 • комісія брокера – в середньому 0,05%.

Наприклад. Внесли на ІВС 400 тисяч рублів. І купили на всі гроші облігації. Загальні витрати складуть трохи менше 300 рублів. При продажу через 3 роки заплатите скільки ж.

Разом всі ваші витрати складуть 600 рублів за операцію + 300 рублів за депозитарій (по 100 рублів за 3 роки).

Витрати по ІВС – 900 рублів за 3 роки.

При інвестуванні на аналогічну суму і термін через ПІФ – ви заплатите відразу 400 рублів тільки за покупку. І за 3 роки володіння піде у вигляді комісій 9-12% від суми на рахунку або 3 600-4 800.

Разом витрати в ПІФ – 4 000 – 5 200 рублів.

Чим відрізняється ІВС від звичайного брокерського рахунку

Як і у випадку з пайовими фондами, з звичайного брокерського рахунку можна знімати гроші в будь-який час. Але на нього не поширюються податкові пільги, властиві ІВС.

В іншому відмінностей ніяких немає. У одного і того ж брокера тарифи і умови між ІВС і звичайним брокерським рахунком ідентичні.

Чи варто відкривати ІВС

 1. Якщо у вас є зайві гроші, які ви готові вкласти.
 2. Точно знаєте, що гроші не будете чіпати протягом 3-х років.
 3. Хочете отримувати гарантований підвищений дохід від інвестицій (в 1,5 – 2 рази перевищує ставки по банківських депозитах).

Якщо на всі пункти відповідь «так», то напевно варто відкрити інвестиційний рахунок.

Для прикладу. На поточний момент депозити в Ощадбанку дають близько 4-4,5% річних. Купівля облігацій з фіксованою прибутковістю (навіть того ж Ощадбанку) дозволить отримувати прибуток в 1,5-1,8 рази більше. Плюс 13% вирахувати.

Разом за перший рік можна отримати як мінімум 20% річних.