Іп або ооо: що краще відкрити, таблиця відмінностей, плюси і мінуси

0
107

Коли відкривається суб’єкт, перед його засновниками постає питання: що краще – ІП або ТОВ.

Кожен з цих варіантів реєстрації в ИФНС має свої переваги і недоліки, які власник обов’язково повинен враховувати, приймаючи рішення якої форми власності зареєструвати.

Найкраще цей вибір робити вже безпосередньо перед відкриттям, аналізуючи планований обсяг і спрямування діяльності, а також плюси і мінуси ІП або ТОВ.

Плюси і мінуси ІП

Для визначення що краще відкрити ІП або ТОВ, розглянемо плюси і мінуси ВП.

плюси ІП

 • ІП або ТОВ: що краще Відкрити, таблиця відмінностей, плюси и мінусі Нескладна реєстрація в ИФНС підприємництва з мінімальним розміром сплати держмита. Від людини вимагається лише оформити бланк на постановку як ІП і прикласти до нього копію документа, що посвідчує особу подавця, а також квитанцію на оплачену плату до бюджету за реєстрацію.
 • Відкриття підприємництва провадиться за місцем проживання, зазначеного в паспорті у підприємця, тому йому не треба буде здійснювати повторні реєстрації, в разі відкриття представництв і філій в інших регіонах.
 • При вчиненні порушень господарюючим суб’єктом, що є ІП, адміністративні покарання передбачені законодавством, значно нижче ніж для юросіб.
 • Якщо суб’єкт при виборі ІП або ТОВ віддав перевагу першого виду ведення бізнесу, то він має право вести бухоблік на будь-якій системі оподаткування за спрощеною схемою, заповнюючи тільки передбачені нормами регістри і документи.
 • Законодавство при встановленні пільгових систем оподаткування, в першу чергу орієнтується на підприємців. Є режими з пільговим оподаткуванням, які можуть застосовувати лише ВП.
 • Навіть якщо ІП працює на загальній системі оподаткування, кількість обов’язкових платежів у нього значно нижче ніж у юрособи.
 • Припинення діяльність господарюючого суб’єкта – ІП проводиться в короткі терміни і не вимагає дотримання певної процедури. Держмито при цьому становить 160 рублів.

мінуси ІП

 • Здійснюючи бізнес у вигляді ІП фізособа не має можливості залучити з боку інвестиційні кошти, так як це є тільки компаній. Вони можуть розширювати свій бізнес залучаючи додатково засновників. Щоб розвиватися, ІП може використовувати свої кошти, або отримувати позики.
 • При закритті діяльності борги ІП повинен погашати навіть після зняття з обліку, так як в цьому випадку не існує обмежень.
 • Фізособа, що встало на облік в якості підприємця, при здійсненні діяльності на території відмінних від його реєстрації регіонів, все одно повинен подавати звітність за місцем своєї прописки. А це досить важко, якщо ІП проживає не за пропискою. В даний час система здачі звітів електронному вигляді дозволяє вирішити частково цю проблему, але ось на зустріч з інспектором все одно доведеться їхати в регіон своєї реєстрації.
 • Деякі напрямки господарської діяльності може здійснювати тільки юрособа, і якщо суб’єкт все ж таки ухвалить рішення працювати, наприклад, в сфері виробництва алкоголю, ломбарду, кредитування або страхування, йому треба буде перереєструватися в організацію.
 • Якщо підприємець прийме рішення про продаж бізнесу іншому суб’єкту, це він не зможе зробити, так як вся документація оформлена тільки на його ім’я. Максимум що для нього є, це тільки реалізація майна і НМА. Всі інші дозвільні документи доведеться оформляти заново.
 • Реєстрація ІП передбачає обов’язок обчислювати і сплачувати страхові внески не тільки на працівників, а й на себе. Це необхідно робити не тільки коли здійснюється діяльність, але і при її припинення. Дані суми визначаються виходячи з мінімальної зарплати і за рік мають істотний розмір, особливо це відчутно в ситуації коли ІП не працює.
 • Якщо ІП стає роботодавцем, то йому необхідно додатково стає на облік в ПФР і в ФСС.
 • Працюючи підприємцем, суб’єкт повинен вести бізнес самостійно, адже офіційно він повинен діяти від свого імені сам (наприклад, укладати договори), приймаючи відповідні рішення. Засновник юрособи може перекласти ці функції на керівництво створеної фірми, і з боку спостерігати як працює його організація.

Плюси і мінуси ТОВ

Щоб визначити, що краще – ІП або ТОВ, розглянемо тепер негативні і позитивні сторони, якщо бізнес організований був через відкриття ТОВ.

плюси ТОВ

 • ІП або ТОВ: що краще Відкрити, таблиця відмінностей, плюси и мінусі Компанію може засновувати кілька власників, а це дає більш широкі можливості для здійснення бізнесу.
 • При припинення бізнесу за борги підприємства його власники відповідають тільки в межах їх частки майна юрособи. Якщо проводилася процедура банкрутства, то відповідальність засновників на цьому закінчується.
 • При роботі компанії не існує обмеження за видами здійснюваної діяльності.
 • Якщо компанія не веде діяльності, в її штаті відсутні співробітники, зарплата не нараховується, то обов’язок з обчислення страхових внесків до відповідних фондів у неї відсутня.
 • Створюючи організацію, власники можуть запрошувати для управління нею професійних керівників і фахівців, які будуть приймати рішення по досягненню поставлених перед ними поставлених цілей. При цьому для роботи в різних філіях, можуть залучатися окремі керівники.
 • Відповідно до законодавства власники ТОВ чи іншого юрособи можуть переоформити компанію на інших осіб. Так як всі документи, ліцензії і т. П. Оформляються на організацію, новим її власникам нічого після покупки бізнесу не потрібно буде переоформляти, за винятком внесення змін до реєстру ЕГРЮЛ.

мінуси ТОВ

 • Щоб відкрити компанію треба наслідувати здійснити ряд дій, в які входить: складання установчого договору, статуту; встановлення для кожного власника його частки в майбутньої компанії і відповідно до цього формування шляхом внесків майна підприємства; необхідність відкриття в банку для розрахунків рахунку; перерахування держмита за реєстрацію, яка значно відрізняється від плати за постановку на облік ВП.
 • Норми права вимагають здійснювати постановку на облік кожного відкривається філії або представництва.
 • Відповідальність за порушення законодавства поширюється на як на саму організацію, так і на її безпосереднє керівництво. Причому її розмір значний у порівнянні з відповідальністю ВП.
 • Для ТОВ потрібно вести бухгалтерський і податковий облік в повному обсязі. Існує на деяких режимах спрощення даних процедур, наприклад, для малого бізнесу. Для підприємства дотримання порядку ведення каси є обов’язковим.
 • Щоб засновник зміг отримати дивіденди, необхідно складання звітності, проведення зборів засновників, а також попередня перевірка за таким показником, як величина чистих активів.
 • Після того як було прийнято рішення про виплату дивідендів власників, їх ще раз доведеться обкласти податком (тепер ПДФО), в результаті на руки засновники отримають менше грошей, ніж якби вони працювали ВП.
 • Для припинення діяльності організації, потрібно дотримати процедуру ліквідації компанії, яка включає: прийняття рішення про ліквідацію, повідомлення відповідних органів і всіх партнерів фірми, оповіщення про припинення через ЗМІ, створення ліквідаційної комісії і складання відповідної звітності, оформлення заяви і перерахування плати до бюджету.

Увага! Держмито за реєстрацію ТОВ становить 4000 рублів. Розмір держмита за закриття організації дорівнює 800 рублів. Як видно реєстрація індивідуального підприємця обійдеться трохи дешевше, ніж відкрити ТОВ.

Щоб не допустити помилок і як наслідок відмови в реєстрації ТОВ або ІП, ви можете залишити заявку в формі нижче. Фахівці центру допоможуть у відкритті організації та індивідуального підприємця.

Залишити заявку:

Ооо або ип – що вибрати в 2019 році

Розглянемо на прикладі таблиці, що вигідніше – ТОВ або ІП. Після цього Вам простіше буде визначитися – зареєструвати ІП або відкрити ТОВ.

ІП або ТОВ, що краще – таблиця відмінностей 2019 року:

критерій Індивідуальний підприємець Товариство з обмеженою відповідальністю
відкриття діяльності Досить спрощена процедура, вартість становить 800 руб. Перед реєстрацією потрібно оформити значний пакет документів. Розмір мита – 4000 руб.
Кількість учасників Підприємець – єдиний власник свого бізнесу У число учасників товариства може входити до 50 осіб.
Відповідальність за боргами За отриманий боргах відповідає в повному їх обсязі всім наявним у нього майном. Відповідальність не відміняється після закриття ВП. Компанія відповідає за отриманими боргами тільки в межах наявного у неї майна, а учасники – в розмірі внесених часткою. Ліквідація компанії припиняє відповідальність.
Де відбувається постановка на облік За місцем реєстрації підприємця За юридичною адресою та за адресою виконання діяльності
дозволена діяльність Деякі напрямки діяльності заборонені для підприємця Компанія може здійснювати практично будь-яку діяльність
Як відповідає перед державою Розміри штрафів невеликі, істотно менше ніж у компаній Високі штрафи, при цьому за порушення можуть відповідати як сама компанія, так і допустивши його особи
бухоблік Підприємці можуть не вести його в повній мірі, необхідно лише оформлення спеціальних регістрів Обов’язково ведуть бухоблік і складають звітність. Малі підприємства можуть робити це у спрощеній формі
Касові операції Можуть не користуватися касовими документами Повинні дотримуватися в повному обсязі
Обов’язкові відрахування до фондів Повинні оплачувати фіксовані платежі ІП за себе і своїх працівників, якщо такі будуть Внески платять тільки за працівників
Використання прибутку Самостійно вирішують, на що і як витратити зароблені кошти Виплата дивідендів здійснюється тільки після рішення про це
Виконавчий орган особисто підприємець Директор фірми, інші люди, зазначені в статуті компанії
Податкова система Може використовувати будь-яку систему, в тому числі патент. Податок на майно платить як фізична особа. Організація не може використовувати ПСН, кількість обов’язкових податків істотно більше, як і їх ставки
Продаж свого бізнесу Не можна переробити свою справу на іншу особу У фірму можна ввести інших учасників, продати їм частки в капіталі і т. Д.
Зняття з обліку Спрощена процедура, держмито – 160 руб. Обов’язково потрібно провести кілька процедур. При наявності боргів закриття відбувається тільки через процедуру банкрутства. Держмито 800 руб.

Що вибрати для окремих видів діяльності

Для оптової торгівлі

Для оптової торгівлі, коли плануються істотні обсяги продажів, найкраще відразу виробляти відкриття ТОВ. При цьому необхідно проаналізувати – на якій системі будуть знаходитися потенційні постачальники та покупці товару. Можливо, варто залишитися на загальному режимі, щоб продавати товари з ПДВ і робити його залік при покупці.

Для роздрібної торгівлі

Для роздрібної торгівлі, метою якої ставиться продаж різних товарів громадянам, оптимальніше всього відкривати ІП. Однак потрібно пам’ятати, що продавати алкогольні напої зараз може тільки ТОВ, тому якщо планується реалізація цього виду товарів – вибір однозначний.

Облік необхідно організовувати для будь-якої форми, особливо потрібно буде враховувати рух товарів (парафії, продажу, повернення і списання).

Увага! При площі магазину менше 150 кв. м можна використовувати єдиний податок на поставлений дохід. Крім цього, на цій системі поки дозволено не користуватися онлайн-касами до 1 липня 2018 року. Для інших режимів касові апарати обов’язкові.

В цьому випадку дуже важливо – якими видами послуг планується займатися. Якщо не потрібно отримання спеціальної ліцензії, і це не страхові, туристичні, інвестиційні послуги банку, то можна обмежитися підприємництвом. Для згаданих вище типів діяльності обов’язково має бути юридична особа, тобто як мінімум ТОВ.

Детективною діяльністю дозволяється займатися тільки підприємцям.

для перевезення вантажів

Вибір організаційної форми для цього виду діяльності залежить від передбачуваних обсягів надання послуг. При невеликій кількості машин і найманих водіїв, буде краще відкривати ІП. При цьому можна буде відразу стати на облік по ЕНВД, що спростить ведення бухобліку.

Якщо планується мати великий парк вантажного транспорту, організовувати перевезення за різними напрямками (в тому числі і за кордон), то краще відкривати вже ТОВ. Ця ж форма рекомендується, якщо діяльність планують вести відразу кілька людей.

Для будівництва

В цьому випадку необхідно спочатку визначити, яким напрямком будівництва планується займатися. Необхідно пам’ятати, що для деяких видів робіт потрібно отримувати дозволу і допуски.

Якщо планується брати участь в капітальному будівництві, то краще за все відразу відкривати ТОВ, оскільки доведеться купувати багато техніки, наймати працівників, можливо отримувати дозвільну документацію.

У той же час, підприємець підійде, якщо бажане напрямок діяльності – дрібний ремонт приміщень з мінімальною кількістю помічників.

для автосервісу

Для даного типу діяльності підходить як ІП, так і ТОВ. Однак тут важливо – наскільки великим надалі буде сервіс?

Якщо планується просто займатися послугами з ремонту та діагностиці автомобілів, шиномонтаж, Тюніг, і при цьому власник буде працювати сам, або з парою помічників – то простіше організувати ВП.

Якщо ж планується розвиватися, працювати з державними структурами і великими юридичними особами, а також отримувати спеціальні ліцензії та дозволи – тоді краще організовувати ТОВ. Контролюючі органи більш лояльно ставляться саме до фірм, та й банки охочіше дають кредити на розвиток бізнесу.

Однак найважливішим в цьому випадку буде вибір система оподаткування:

 • Найкраще для ведення автосервісу підходить єдиний податок на поставлений дохід. Податок розраховується виходячи з кількості працівників автосервісу і не залежить від кількості отриманого прибутку.
 • Ще одним варіантом є патентна система, але на відміну від ЕНВД її не можна зменшити за рахунок відрахувань до фондів із зарплати співробітників. Сума платежу є фіксованою.
 • Спрощена система оподаткування менш вигідний варіант, так як податок розраховується виходячи з отриманого прибутку. Але на відміну від поставлений податку – немає прибутку – не податок.
 • Загальна система оподаткування підійде в тому випадку, якщо необхідно працювати з великими організаціями, де виділяється ПДВ. А також даний режим дозволяє приймати на роботу більше 100 чоловік.

Допоможіть нам у просуванні проекту, це просто: Оцініть нашу статтю і зробіть репост! (Поки оцінок немає)

Іп або ооо що краще таблиця відмінностей 2018

ІП або ТОВ: що краще Відкрити, таблиця відмінностей, плюси и мінусі

Питання про вибір формату свого бізнесу вирішити непросто. Дискутувати про ІП або ТОВ (що краще і вигідніше) можна нескінченно, приводячи все нові і нові аргументи. Головне, в цих суперечках не випустити з уваги важливі моменти, і не надати зайвої значимості не особливо важливим.

Наприклад, одним з аргументів на користь реєстрації індивідуального підприємця називають невисокий розмір мита – всього 800 рублів проти 4 000 рублів за реєстрацію ТОВ. Здавалося б, різниця в цілих п’ять разів, і це має значення! Але з іншого боку, реєстраційні витрати на старті бізнесу треба сплатити всього один раз. Та й не такі це суми, щоб вважати їх істотними.

А тепер візьмемо критерій, який вважають недоліком реєстрації в якості індивідуального підприємця, – обов’язкові страхові внески. У 2018 році мінімальний розмір внесків за себе становить 32 385 рублів або 2 697 рублів на місяць.

Звичайно, обов’язок платити ці суми навіть за відсутності доходу нікому не подобається. Але ж внески йдуть на фінансування майбутньої пенсії підприємця і на його медичне обслуговування.

Крім того, на всіх системах оподаткування, крім ПСН, сплачені суми внесків зменшують розрахований податок.

Можна сказати, що ні одну особливість правової форми підприємця або організації не варто вважати однозначно поганою чи хорошою. Називати їх мінусами або плюсами можна лише умовно.

Якщо вас цікавить, як вирішують питання: «ІП або ТОВ – що краще?» – інші підприємці, то ось офіційна статистика ФНС. Станом на 1 січня 2018 року в державних реєстрах числяться:

 • 3 597 536 товариств з обмеженою відповідальністю;
 • 3 847 534 індивідуальних підприємців.

Як бачимо, в питанні, що краще відкривати, явного фаворита немає. Однак, якщо ви раніше ніколи цією темою не цікавилися, то можете не знати про те, що треба обов’язково враховувати в своєму виборі. Про найголовніші плюси і мінуси ТОВ та ВП ми вже розповідали, а тут хочемо показати все важливі відмінності дуже наочно – у вигляді таблиць.

Коротка таблиця відмінностей: чим ІП відрізняється від ТОВ

Індивідуальний підприємець Товариство з обмеженою відповідальністю
Після реєстрації в податковій інспекції ІП зберігає свій статус фізичної особи, від імені якого він виступає у всіх угодах. По суті, статус підприємця можна порівняти з отриманням професії. Так звана оренда ІП неможлива, тому що всі права і обов’язки підприємця виникають особисто у тієї особи, який пройшов реєстрацію. При реєстрації ТОВ створюється нова структура – юридична особа. Незважаючи на те, що організація створюється за рахунок активів засновників (грошові кошти або інше майно), в цивільному обороті вона діє від свого імені. Права і обов’язки товариства з обмеженою відповідальністю нерівнозначні прав і обов’язків засновників, які створили компанію.
ІП реєструється тільки на одну фізичну особу, в цій правовій формі немає поняття засновників або учасників. Два і більше ІП на одну людину відкрити неможливо. Створювати або брати участь в ТОВ можуть до 50 осіб – і фізичних, і юридичних. Засновник одного товариства з обмеженою відповідальністю має право мати частку в інших компаніях, згоди партнерів для цього не потрібно.
Весь дохід, які приносить бізнес, є особистою власністю фізособи, зареєстрованого в статусі підприємця. Доходи, які заробила організація, є її активом. Засновники можуть отримати лише частину прибутку, і тільки якщо дотримуються умови для виплати дивідендів.
Зняття ІП з податкового обліку автоматично припиняє існування суб’єкта підприємницької діяльності, а значить, бізнесу, як такого. Вихід або зміна учасників не припиняють діяльності юридичної особи. ТОВ, створене первісними засновниками, може поміняти абсолютно все – фірмове найменування, юридична адреса, розмір статутного капіталу, напрям діяльності.
Майнові претензії до фізичної особи допускаються і після зняття його з обліку як підприємець. Якщо організація офіційно ліквідована, то претензії кредиторів до неї і її засновникам (за деякими винятками) вже неможливі.

Порівняльна таблиця – плюси і мінуси ІП

плюси мінуси
Проста реєстрація в ИФНС і швидке зняття підприємця з податкового обліку. Закрити ІП можна, навіть якщо є борги перед державою, працівниками, кредиторами. Беззастережна повна відповідальність за підприємницьким боргами. Відповідальність поширюється на все майно фізичної особи, зареєстрованої як ІП, в тому числі те, яке не використовувалося в бізнесі або купувалося до його початку. Виняток – майно, вказане в статті 446 ЦПК РФ, наприклад, єдине житло.
Низька адміністративне навантаження, тобто документальне оформлення діяльності підприємця. Не треба проводити збори, оформляти протоколи, повідомляти в ИФНС про зміну адреси або прізвища ВП. Припинення підприємницької діяльності не звільняє колишнього підприємця від заборгованостей по податків, відрахувань та перед кредиторами.
Повна свобода в розпорядженні прибутком, отриманої від бізнесу. Весь підприємницький дохід (за умови своєчасної оплати податків і внесків) можна виводити з бізнесу в будь-який час і будь-якими частинами. Додаткового податку на прибуток від бізнесу немає. Бізнес ІП, як повний майновий комплекс, неможливо продати, подарувати або залишити у спадок. При необхідності продажу бізнесу все продається по частинах (нерухомість, товари, обладнання та ін.). Всі дозвільні документи доведеться переоформляти на нового власника.
Облік в діяльності ІП простіше, ніж у організацій. Бухгалтерський облік вести не треба, тільки податковий, що скорочує витрати на бухгалтера. У ІП можна залучити офіційних партнерів, тому цей формат бізнесу представляє менший інтерес для інвесторів, ніж ТОВ.
Більше податкових пільг, ніж у організацій. Податкові канікули (два роки діяльності без податків) можуть отримати тільки підприємці. У ІП є специфічний пільговий податковий режим, недоступний для юридичних осіб (ПСН). Патент ІП з багатьох видів діяльності, в залежності від регіону, коштує трохи більше 1000 рублів на місяць. Весь період реєстрації підприємець зобов’язаний вносити внески на своє пенсійне та медичне страхування (у 2018 році це мінімум 32 385 рублів). На цей обов’язок не впливають низькі доходи, збитки, призупинення діяльності, паралельна робота за наймом, вихід на пенсію.
Для старту бізнесу не треба вносити мінімальний статутний капітал. Відкривати розрахунковий рахунок можна за бажанням або в разі перевищення лімітів готівки розрахунків між комерційними суб’єктами (більше 100 000 рублів за одним договором). Багато видів діяльності, особливо ліцензовані, для індивідуального підприємця недоступні. Складніше брати участь в тендерах, тому що деякі замовників обов’язковою умовою реєстрацію юридичної особи.
Розміри адміністративних штрафів набагато нижче (іноді в десятки разів), ніж для організацій. Менший інтерес перевіряючих і наглядових органів, більш лояльне ставлення судів. У всіх офіційних документах індивідуальний підприємець виступає під своїм ім’ям фізичної особи, тобто анонімність неможлива.

ІП або ТОВ: що краще Відкрити, таблиця відмінностей, плюси и мінусі

Порівняльна таблиця – плюси і мінуси ТОВ

плюси мінуси
Відповідно до Цивільного кодексу засновники юридичної особи не відповідають за його зобов’язаннями. Це означає, що якщо не буде доведена вина власників в доведенні ТОВ до банкрутства, то засновник ризикує тільки своєю часткою статутного капіталу в суспільстві. Відкрити ТОВ складніше, ніж ВП. Більше реєстраційних складнощів (треба вибрати юридичну адресу, найменування, керівника), мито за розгляд документів в п’ять разів вище, ніж для реєстрації підприємця.
Бізнес або частку в ньому можна продати, подарувати, передати у спадок. Якщо статут дозволяє, можна вийти зі складу учасників, отримавши грошову компенсацію. Необхідно внести статутний капітал ТОВ (мінімум 10 000 рублів), який стає активом компанії, і засновник вже не може розпоряджатися ним, як особистим майном.
Кількість учасників товариства з обмеженою відповідальністю може досягати 50 осіб (фізичних і юридичних), що дозволяє залучати в бізнес партнерів і інвесторів. При цьому, при бажанні, управляти компанією можна одноосібно. Складність отримання прибутку від бізнесу. Єдиний легальний спосіб – це дивіденди. Їх розподіл можливо не частіше разу на квартал, а при виплаті з власника-фізособи утримується додатковий податок – 13% ПДФО.
Якщо єдиний засновник планує сам керувати своєю компанією, то він має право не укладати трудовий договір. Це має особливе значення на старті бізнесу, якщо немає коштів на виплату зарплати та внесків за керівника. Від імені юридичної особи виступає його керівник, а засновники можуть діяти тільки за дорученням від директора. Якщо кандидатура керівника виявиться невідповідною, він може негативно вплинути на розвиток бізнесу.
ТОВ прекрасно підходить для інвестування, тобто вкладення капіталу без безпосереднього оперативного управління. Якщо наймати хороших керівників, можна інвестувати відразу в кілька бізнесів (масовим засновник визнається після участі в більш ніж 10 організаціях). Облік в організації складніше, ніж у індивідуального підприємця, тому без бухгалтера обійтися важко. Крім того, треба вести корпоративні документи, збирати учасників на збори, повідомляти в ИФНС про всі значимі зміни в діяльності компанії.
Юридична особа може займатися всіма дозволеними державою видами діяльності. Штрафи для юридичних осіб сягають мільйона рублів (наприклад, за розміщення реклами без узгодження). Крім самої організації карається і її керівник. Більш високий ризик виїзних податкових перевірок, ніж для ІП, вище інтерес інших перевіряючих.
У діловому світі статус ТОВ вище, ніж у ВП. Деякі тендери за участю комерційних структур допускають до заявок тільки організації. Ліквідація ТОВ, тобто припинення його діяльності – це складний і тривалий процес. Про закриття бізнесу треба заздалегідь повідомити кредиторів, крім того, необхідно розрахуватися з державою. Якщо активів товариства не вистачає для сплати податків, заборгованість повинні погасити власники за свій рахунок.

Хочете дізнатися ще більше про плюси і мінуси ТОВ та ВП для своєї конкретної ситуації? Отримайте безкоштовну консультацію професійних реєстраторів, добре знайомих зі специфікою вашого регіону.

Безкоштовна консультація по реєстрації

Ооо або ип – що вибрати в 2018 році: порівняльна таблиця

Як відкрити ТОВ / ТОВ або ІП – що вибрати в 2018 році: порівняльна таблиця, плюси і мінуси

ІП або ТОВ: що краще Відкрити, таблиця відмінностей, плюси и мінусі

Коли підприємець задається питанням, що вибрати ТОВ або ІП в 2018 році, професіонали завжди відповідають: “Визначтеся, перш за все, з напрямками своєї діяльності, позначте регіон, в якому припускаєте працювати, оцініть необхідність залучення найманих працівників”. Від цих факторів безпосередньо залежить, що вигідніше (ТОВ або ІП) відкрити саме вам. У 2018 року ніяких істотних змін в законодавстві не планується, тому і ТОВ, та ВП будуть продовжувати відкриватися приблизно в тому ж процентному співвідношенні, що і раніше.

Зробити документи для реєстрації ТОВ та ВП безкоштовно ►

Різниця між ТОВ та ВП: плюси і мінуси

Розглянемо, чим відрізняється ТОВ від ІП:

 1. Відповідальність. У юридичної особи, яким є ТОВ, зобов’язань перед державою більше, штрафи серйозніше, увагу податкових органів пильніше. При цьому більше і можливостей, оскільки ІП може займатися не всіма видами діяльності, якими забажає, а тільки тими, які дозволені для цього статусу. З приводу майнової відповідальності є розхожа точка зору про те, що переваги ТОВ перед ІП полягають у звільненні засновника ТОВ від відповідальності за зобов’язаннями фірми в той час, як ІП несе відповідальність всім своїм майном. На ділі все не зовсім так – і засновник ТОВ може “допрацюватися” до субсидіарної відповідальності за боргами свого підприємства (по суті особистої), та ВП не можна “обібрати до нитки” в рахунок погашення боргів.
 2. Податки. Тут більш-менш яскраво виражених переваг ТОВ немає. ТОВ не може застосовувати патентну систему оподаткування, є обмеження по ЕНВД і УСН. В останні роки бурхливо обговорюється тема податкових канікул для ІП, і хоч з обмеженнями, але закон дозволяє ІП скористатися цим пільговим режимом.
 3. Страхові внески. У цьому питанні складніше доводиться ВП. Крім зобов’язань виплачувати внески за найманих працівників, IP зобов’язаний виплачувати внески ще й за себе. При цьому сплата внесків не залежить від того, чи веде ІП діяльність і отримує прибуток.
 4. Бухгалтерія. Вельми значний фактор для багатьох підприємців, коли постає питання, що вибрати – ТОВ або ІП, оскільки бухгалтерія ТОВ значно складніше і практично завжди вимагає залучення окремого спеціаліста або створення цілого відділу.

Плюси і мінуси ТОВ

Реєстрація юридичної особи від процедури реєстрації ІП відрізняється тільки набором документів і вартістю.

Поширене твердження, що зареєструвати ТОВ складно (простіше наробити помилок в документах і отримати відмову від податкової), не вірно, в чому ви можете переконатися, вивчивши статтю Як самостійно відкрити ТОВ у 2018 році: покрокова інструкція, де реєстрація фірми представлена ​​покроково і наочно. І це значить, по цьому пункту оголошуємо «нічию».

Плюси ТОВ в основному відносяться до теми розміру бізнесу: тут практично немає обмежень для зростання доходів, широти напрямків діяльності, кількості співробітників, географії бізнесу, можливостей по кредитуванню.

Якщо Ви плануєте діяльність з розмахом, то швидше за все статус індивідуального підприємця не забезпечить Вам необхідних перспектив. Ще одна відмінність ТОВ від ІП – імідж.

У разі ТОВ довіри з боку клієнтів, контрагентів і партнерів у Вас буде явно більше, ніж у ІП з аналогічними пропозиціями товарів або послуг.

При цьому існують критерії, які одночасно є гідністю і недоліком ТОВ, наприклад, кількість засновників.

У разі декількох сумлінних засновників бізнес набуває додаткову стійкість, а якщо серед засновників з’являється хоч одна безвідповідальна особа, то діяльність товариства піддається додатковому навантаженню.

Часто з цієї причини реєструють ТОВ з одним учасником, в якому він же і є директором.

▼ Спробуйте наш калькулятор банківських тарифів: Наведіть «повзунки», розкрийте і виберіть «Додаткові умови», щоб Калькулятор підібрав для Вас оптимальну пропозицію по відкриттю розрахункового рахунку. ▼

Переваги та недоліки ІП

Недоліки ІП – це, по суті, гідності ТОВ. Немає потреби детально ще раз розписувати ці моменти.

Згадаємо лише головний з них – весь ризик від підприємницької діяльність (боргів, невиплачених кредитів, що не перераховані вчасно внесків і податків, штрафів та іншого різного роду збитків) цілком і повністю лягає на плечі підприємця.

Все ваше майно (за винятком особливих випадків, зазначених у законі активів) може бути за рішенням суду вилучено в погашення наслідків невдалої діяльності в якості індивідуального підприємця. На перевагах ІП зупинимося докладніше:

 • Звітність простіше і може бути забезпечена без залучення фахівців
 • Можливість списання внесків за себе до 100%. У ряді випадків закон дозволяє ІП враховувати виплачені за себе страхові внески у складі витрат, що може мінімізувати податкові відрахування
 • Спеціальний податковий режим ПСН (патент) доступний тільки для ІП
 • Податкове навантаження на загальному режимі оподаткування (Осно) нижче (податок на доходи фізичних осіб становить 13%), ніж податок на прибуток у ТОВ (20%).

Порівняльна таблиця ТОВ та ВП: плюси і мінуси

Для більш наочного уявлення розглянемо, що краще ТОВ або ІП в таблиці відмінностей

ТОВ ІП
Реєстрація ТОВ реєструється за юридичною адресою після укладення договору між засновниками і розробки статуту компанії. Для реєстрації потрібно протокол загальних зборів засновників (або рішення єдиного засновника). Мінімальна сума статутного капіталу 10 000 рублів, держмито за реєстрацію – 4 000 рублів (читайте статтю «Вартість реєстрації ТОВ», щоб розібратися з усіма цифрами). ІП реєструють за місцем проживання, вказаною в паспорті, або з тимчасової реєстрації. Набір документів мінімальний, держмито становить 800 рублів.
кількість засновників Можливо до 50-и засновників і до 50-ї співзасновників. Індивідуальний підприємець є єдиним власником бізнесу.
відповідальність За зобов’язання перед кредиторами засновники відповідають тільки розміром майном товариства, зобов’язання припиняються після ліквідації підприємства. Однак може застосовуватися субсидіарну відповідальність. При виникненні вимог від кредиторів за борги відповідає всім майном. Після припинення діяльності ІП зобов’язання по боргах не зникають.
Облік і бухгалтерія ТОВ зобов’язане вести бухгалтерський облік при будь-якій системі оподаткування і надавати звіти в Податкову інспекцію, Пенсійний фонд і ФСС. Якщо у ІП немає працівників, звітність в ФНС не представляється. Якщо ІП на ССО, ведеться тільки книга обліку доходів і витрат.
Види діяльності Можна займатися будь-якою підприємницькою діяльністю. ІП не може виробляти алкогольні напої і торгувати ними (крім пива), займатися страхуванням, банківською і туроператорської діяльністю, ломбардами та деякими ін. Видами діяльності.
штрафи ФНС може накласти штраф до 50 000 рублів без рішення суду. Адміністративна відповідальність – до 1000000 рублів. Штрафи за діяльність ІП нараховуються як звичайній фізичній особі. Штрафи від ФНС без рішення суду не можуть перевищувати 5000 руб. Адміністративна відповідальність – до 50 000 рублів.

І, щоб закріпити вищенаведену інформацію про плюси і мінуси ТОВ та ВП, радимо подивитися ось це коротке відео:

Відкриваючи свій бізнес, Ви відкриваєте для себе новий світ, в якому приймати рішення доведеться саме Вам. Тому вирішуючи, що краще вибрати в 2018 році: відкрити ТОВ або ІП, врахуйте всі плюси і мінуси, які викладені в статті, проконсультуйтеся з досвідченими фахівцями, не соромтеся задавати питання і перевіряти свою точку зору. Бажаємо Вам успіху!

 • Рекомендуємо Вам безкоштовний сервіс 1С-Старт для підготовки реєстраційних документів для ТОВ та ВП. Ми ні разу використовували його для створення зразків на нашому сайті, і в якості подяки залишаємо посилання на сервіс в банері:
 • ІП або ТОВ: що краще Відкрити, таблиця відмінностей, плюси и мінусі
 • Підпишіться на розсилку новин, щоб в числі перших дізнаватися про свіжі статтях на сайті:

Іп або ооо? що краще? таблиця відмінностей

ІП або ТОВ: що краще Відкрити, таблиця відмінностей, плюси и мінусі

Новини

???? З жовтня всім роботодавцям необхідно подати нову звітність в Центр Зайнятості

???? Вже з’явився Виробничий календар на 2018-2019 роки. Дивіться.

???? З 1 червня 2018 року ФНС запустить сервіс «Прозорий бізнес». Там буде розкрита інформація про штрафи, середньооблікової, податковому режимі.

???? МРОТ з 1 травня 2018 року склав 11 163 рублів (+ 17,6%). З 1 січня 2019 роки 11 280 рублів (+ 1,05%).

???? Дивіться всі головні Податкові зміни (збільшення податків) з 2018 року.

???? У 2018, 2019, 2020 році платіж ІП (см.калькулятор) складе – 32 385, 36 238, 40 874 рублів.

???? ІП на ЕНВД і ПСН відстрочили обов’язкове застосування онлайн-ККМ до 1 липня 2019 року. Але не всім: див. Таблицю. Вартість патенту і ЕНВД можна буде зменшити на суму покупки онлайн-ККМ. Але є обмеження – повернуть не більше 18 000 рублів за один ККМ.

???? У 2018 році з 39 до 61 збільшили кількість видів діяльності (20% замість 30% зарплатних податків). Див. Повний список пільгових видів діяльності. Але з 2019 року пільгу скасовують.

???? Просимо підписати петицію за скорочення звітів для роботодавців з 25 до 4 на рік, на сайтах РОІ і change.org.

???? З 2017 року мінімальний тариф в бухгалтерії Ельба 325 р / міс., Є також нульовий тариф і цілий безкоштовний рік на новий рік.

???? З 17 вересня 2018 року ставку рефінансування (по ній вважають пені) знизили з 7,25% до 7,5% – порахувати пені безкоштовно можна тут.

???? З 1 жовтня 2017 року – оновився бланк рахунок-фактури.

???? Населеним пунктам з населенням менше 10 000 дозволили використовувати звичайні ККМ замість онлайн-кас. З 31 березня 2017 року продавці пива і др.алкогольной продукції зобов’язані застосовувати ККМ.

 • для розрахунків
 • Програма розрахунку ССО Калькулятор-онлайн податку ССО: На сайті проводиться повний розрахунок всіх показників декларації ССО БЕЗКОШТОВНО.
 • Бухгалтерія онлайн (зараз для нових 3 місяці в подарунок) c можливістю звітів через інтернет, в електронному вигляді.
 • Програма розрахунку ЕНВД Калькулятор-онлайн податку ЕНВД: Розрахунок показників декларації ЕНВД по базової прибутковості і коефіцієнтам БЕЗКОШТОВНО.
 • Калькулятор зарплати розрахунок зарплати (і податку ПДФО), лікарняного і пенсійних за певний період.

Звітність через Інтернет від Контур для ІП на ССО і ЕНВД 167 р. / Місяць (30 днів безкоштовно). При переході з цього сайту і першої оплати – три місяці в подарунок.

Для реєстрації

Адреси податкових інспекцій ИФНС Москви, Петербурга та інших міст Росії (налог.ру). Місце реєстрації ІП та реєстрації ТОВ в Москві в № 46 податкової за адресою: 125373, м

Москва, Похідний проїзд, володіння 3, корп.1, 5 поверх тел: +7 (495) 400-32-78 в Петербурзі в 15 податкової: 197376, Санкт-Петербург, вул. Червоного Текстильника, д.

10-12, літер «О» (вхід з Синопській набережній) тел: +7 (812) 335-14-03

Адреси відділень пенсійного фонду Москви, Петербурга та інших міст Росії (pfrf.ru). Ви повинні стати на облік в пенсійний протягом п’яти днів після реєстрації ІП або ТОВ

посилання

Центри і фонди підтримки малого бізнесу Москви, Петербурга, інших міст Росії.

Консультант Плюс Найповніший і актуальний збірник документів (кодекси, закони, листи та ін.). База частково відкрита, більше в неробочий час.

Сервіс для ведення податкового обліку онлайн для ІП і для організацій.

Ооо або ип – порівняльна таблиця на 2019 рік

Якщо у вас є перспективна бізнес-ідея, рано чи пізно вам захочеться її реалізувати. І хоча далеко не всі стартапи приносять реальний прибуток, але саме власну справу в підсумку може стати джерелом фінансової незалежності. В яких формах можна зареєструвати бізнес в Росії і в чому між ними різниця?

У Загальноросійському класифікаторі організаційно-правових форм міститься кілька десятків позицій. Серед них є не тільки суспільства, а й кооперативи, партнерства, товариства, артілі, палати, господарства, об’єднання, громади, фонди, партії і т.д.

Але практика показала, що для бізнесу найзручніші і популярні організаційно-правові форми – це ІП та ТОВ. У Росії зареєстровано майже порівну і тих, і інших – приблизно по 4 млн суб’єктів.

Підготувати документи для реєстрації ІП (безкоштовно)

Навіщо треба реєструвати бізнес

Перед тим, як вирішувати, що вибрати – ІП або ТОВ – трохи про те, навіщо взагалі реєструвати бізнес. Хіба не можна надавати послуги або щось продавати без реєстрації в податковій інспекції?

В принципі можна, якщо за підсумками року ви подасте декларацію 3 ПДФО і заплатите податок з отриманих доходів. Але тут є кілька важливих причин, за якими все-таки варто зареєструвати бізнес, якщо ви плануєте отримувати постійний дохід не через роботодавця.

 1. Якщо ви будете надавати послуги організаціям або ІП, то замовник повинен буде за свій рахунок виплачувати за вас страхові внески. Припустимо, фахівець з комп’ютерів, не зареєстрований в якості індивідуального підприємця, надав організації послуги в рамках цивільно-правового договору на суму 10 000 рублів. У цьому випадку замовник, крім оплати самих послуг, повинен перерахувати страхові внески за ставкою 22% на пенсійне страхування та за ставкою 5,1% на медичне. Це додатково 2 710 рублів.
 2. Ставка ПДФО з доходів фізособи – 13%, а це більше ніж 6% на ССО або вартість патенту для ВП. Зареєструвавши бізнес, ви зможете працювати на пільговому режимі оподаткування, а в рамках податкових канікул ІП можуть два роки взагалі не платити податки.
 3. Якщо ви будете давати рекламу про продаж товарів або надання послуг на постійній основі без реєстрації бізнесу, то можете потрапити під звинувачення в нелегальній підприємницької діяльності.
 4. Без реєстрації бізнесу у вас ссужается коло можливих контрагентів, тому що не всі постачальники працюють зі звичайними фізичними особами. Крім того, закон про захист прав споживачів не поширюється на операції з фізособами. Ваші покупці або замовники будуть менше захищені, і цілком ймовірно, віддадуть перевагу інших продавців або виконавців.
 5. Ви не зможете на офіційній основі наймати працівників, якщо вони вам знадобляться.

Таким чином, без реєстрації бізнесу, навіть якщо ви будете підтверджувати свої доходи декларацією і платити з них податки, можна хіба що надавати разові послуги або проводити одиничні угоди з продажу. А за отримання доходів без сплати податків загрожує адміністративна та кримінальна відповідальність.

Головна відмінність між ІП і ТОВ

Щоб зрозуміти, що краще реєструвати у вашій ситуації, треба провести порівняння декількох важливих особливостей ІП або ТОВ. Про них ми розповімо далі, але спочатку про головне відміну індивідуального підприємця і товариства з обмеженою відповідальністю.

Фізична особа, яка отримала статус ІП, залишається громадянином, який тепер має право вести власний бізнес. Новий статус не змінює кардинально його прав і обов’язків. Майно і гроші, вкладені в справу, залишаються його власністю.

А ось засновник ТОВ, вкладаючи свої активи в компанію, створює відокремлений освіта – юридична особа, яка отримує власні права і обов’язки. Створена організація або частка в її статутному капіталі може бути продана, подарована, передана у спадок. Склад учасників може повністю змінитися, це не завадить ТОВ працювати і отримувати прибуток.

Висновок: ІП – це фізична особа, а ТОВ – юридична. У цивільному, податковому, адміністративному і кримінальному праві вони мають різні права та обов’язки і несуть різне відповідальність.

реєстраційні процедури

У міжнародному рейтингу Doing Business Росія входить в десятку країн, в яких зареєструвати бізнес простіше і швидше за все. Дійсно, в питанні, як відкрити ІП або ТОВ, ніяких особливих складнощів немає.

Отримати статус індивідуального підприємця або створити компанію можна всього за три робочих дні. Держмито за реєстрацію ІП становить 800 рублів, а за реєстрацію ТОВ – 4 000 рублів. Документи для відкриття обох форм бізнесу можна швидко підготувати за допомогою безкоштовних онлайн-сервісів або на сайті ФНС.

Але якщо в питанні первинної реєстрації ІП та ТОВ відрізняються мало, то при подальшому веденні бізнесу стає ясно, що юридична особа вимагає більше ресурсів для управління.

Такі реєстраційні зміни в діяльності підприємця, як зміна паспортних даних або прописки, автоматично фіксуються податковою службою. Повідомляти про це самостійно не треба.

Що стосується ТОВ, то власники повинні своєчасно заявляти про зміну юридичної адреси, найменування, розміру статутного капіталу, керівника, тексту статуту, складу учасників і ін. Для прийняття змін треба скликати збори учасників, а форми Р13001 і Р14001 реєструвати у нотаріуса.

Найбільші реєстраційні відмінності між ІП і ТОВ відносяться до закриття бізнесу. Фізична особа просто заявляє про припинення підприємницької діяльності та знімається з обліку за п’ять робочих днів. Ліквідація компанії проходить в два етапи, з повідомленням кредиторів і з податковою перевіркою, тому вся процедура може затягнутися на кілька місяців.

Висновок: вести бізнес в формі ІП власнику простіше, однак, якщо передоручити документальний супровід фахівцям, то особливих незручностей можна уникнути.

майнова відповідальність

Що краще вибрати – ІП або ТОВ – в плані майнового ризику? Де втрати від невдалого старту можуть бути істотніше? Років десять назад відповідь на це питання була однозначна – ризикованіше бути індивідуальним підприємцем, тому що він відповідає за бізнес-борги усім своїм майном.

Але останнім часом ситуація для учасників ТОВ сильно змінилася, тому що на практиці став працювати механізм субсидіарної відповідальності. Якщо активів компанії не вистачає для погашення заборгованості перед кредиторами і бюджетом, то власники будуть відповідати за цими боргами особистим майном.

Винесені вже сотні судових рішень, за якими з власників стягнуті мільярди рублів в рахунок погашення заборгованостей їх компаній. Відповідні зміни внесені і в закони. Наприклад, стаття 49 НК РФ прямо вказує, що якщо організація ліквідується з боргами по податках, то при нестачі активів заборгованість повинні погасити учасники товариства.

Висновок: хоча згідно зі статтею 56 ГК РФ засновники не відповідають за зобов’язаннями юридичної особи, але якщо ТОВ доведено до банкрутства, борги компанії можуть бути пред’явлені власникам бізнесу. В результаті, субсидіарну відповідальність багато в чому зрівняла майнові ризики ІП та ТОВ.

Податкова і адміністративне навантаження

Перед тим, як відкрити ІП або ТОВ, варто заздалегідь вибрати податковий режим, на якому буде працювати ваш бізнес. Від цього залежить, які суми в бюджет треба перераховувати.

Якщо говорити про податкові ставки, то на таких режимах, як ССО і ЕНВД, вони однакові для організацій і підприємців. На загальній системі (ОСНО) ставка податку на прибуток для ТОВ вище, ніж ставка ПДФО для ІП – 20% проти 13%. Крім того, тільки у підприємців є право придбавати патент, для юридичних осіб ПСН заборонена.

Але податки на доходи від бізнесу – це ще не все. Всі ІП, незалежно від того, чи приносить їх діяльність прибуток, повинні оплачувати своє пенсійне та медичне страхування. У 2019 обов’язкова сума внесків дорівнює 36 238 рублів.

Засновники ТОВ страхові внески за себе не платять, але у них є інший специфічний податок – 13% на дивіденди. Тобто, щоб отримати дохід від бізнесу, власник компанії повинен перерахувати додатковий податок, який ІП при отриманні свого прибутку не платять.

Щоб зробити правильний вибір системи оподаткування, краще заздалегідь звернутися до хорошого бухгалтеру, розповісти, чим плануєте займатися, і які доходи і витрати у вас очікуються.

Але якщо стосовно податкового навантаження положення ІП та ТОВ більш-менш рівне, то адміністративні санкції для юридичних осіб набагато жорсткіше, ніж для фізичних. Штрафи для ТОВ та ВП можуть відрізнятися в десятки разів, наприклад, 30-50 тисяч рублів для юрособи та 3-5 тисяч для фізособи. А крім організації, штрафи часто додатково накладаються особисто на керівника.

Можливість стягнути великі суми з юридичної особи привертає увагу контролюючих органів, а звичайний ІП особливого інтересу у них не викликає. Головне – вчасно платити податки, внески та здавати звітність.

Висновок: в більшості випадків отримання доходу від бізнесу в форматі ТОВ для власника дорожче, ніж для підприємця. Додаткові пільги для ІП в 2019 році – це податкові канікули, протягом яких можна два роки не платити податок.

Привабливість для інвесторів

Бізнес індивідуального підприємця невіддільний від його особистості. ІП не можна продати або офіційно залучити в нього партнерів. А для інвесторів зазвичай привабливий варіант прямої участі в бізнесі, що можливо тільки в ТОВ.

Але партнерство учасників товариства з обмеженою відповідальністю не завжди складається гладко. Іноді бізнес починається з позитивних і доброзичливих відносин, а закінчується внутрішнім рейдерством. Одного або декількох з учасників можуть просто витіснити зі справи, причому, не найбільш легальними методами. Такий ризик існує, і до нього треба бути готовим.

Організація представляє більший інтерес для інвесторів ще й тому, що ТОВ та ВП у виборі напрямку бізнесу мають різні права.

Індивідуальний підприємець не може торгувати міцним алкоголем або виробляти його, відкрити ломбард, зайнятися страхуванням або туристичним бізнесом. Майже всі ліцензовані види діяльності теж доступні тільки юридичним особам.

Цей мінус ІП обов’язково треба враховувати, якщо ви маєте намір займатися різними видами діяльності.

Висновок: масштабний бізнес з залученням інвесторів і без обмежень за видами діяльності можливий тільки для ТОВ. Однак треба серйозно підходити до вибору партнерів і детально обговорювати всі нюанси співпраці.

Таблиця відмінностей ІП або ТОВ: плюси і мінуси

ІП ТОВ
Реєстрація індивідуального підприємця дешевше, менше пакет документів, не потрібно вносити статутний капітал. Держмито більше в 5 разів, потрібен статутний капітал розміром мінімум 10 000 рублів.
Підприємцем може стати тільки одна фізична особа, не можна залучити партнерів. Кількість учасників ТОВ може досягати 50 осіб, які можуть вільно розпоряджатися своїми частками в КК.
Фізична особа несе повну фінансову відповідальність за боргами ІП ТОВ відповідає за своїми зобов’язаннями тільки своїм майном, проте в ході банкрутства до відповідальності можуть бути притягнуті і самі учасники.
Нижче адміністративне навантаження, рідше піддаються перевіркам, невеликі суми штрафів. Штрафи для ТОВ та ВП розрізняються в десятки разів, що провокує підвищений інтерес перевіряючих саме до юридичних осіб.
Більше вибір податкових режимів і можливостей для зниження податкового навантаження. При отриманні прибутку від бізнесу засновник платить додатковий податок на дивіденди.
Зняття з податкового обліку при закритті бізнесу відбувається за п’ять робочих днів, але борги ІП треба виплачувати навіть після його закриття. Ліквідація ТОВ вимагає багато часу і зусиль, але якщо організація легально припинила існування, то пред’явити до неї майнові претензії вже не можна.