Копірайтер – хто це, як їм стати, скільки можна заробити і де шукати роботу

0
183

шрифт AA

Професія копірайтера викликає безліч питань у тих, хто з нею погано знаком, і, як наслідок, – формується чимало міфів про неї, пов’язаних у тому числі з рівнем доходу.

Одні люди вважають, що за підготовку текстів ніхто не буде багато платити, а інші впевнені, що хороший фахівець може претендувати на високу оплату.

Ми вирішили розібратися, скільки насправді заробляє копірайтер, і що впливає на його дохід.

Класичний копірайтинг – підготовка рекламних та презентаційних текстів. Таке визначення дав Девід Огілві, найвідоміший в світі професіонал в цій сфері. Зараз поняття копірайтингу стало трохи ширше: воно включає в себе також написання інформаційних статей для сайтів і розважальних постів в соціальних мережах, однак саме комерційні матеріали приносять найбільший прибуток.

Досвід і навички

У будь-якій сфері діяльності рівень доходу залежить від майстерності і досвіду фахівця. Для хорошого копірайтера важливі такі навички:

 • грамотність;
 • вміння писати цікаво і захоплююче;
 • знання маркетингу;
 • грамотне ведення переговорів із замовниками;
 • вміння продавати свої послуги.

Копірайтингу можна навчитися в коледжі чи університеті, зате в інтернеті є дуже багато платних і безкоштовних навчальних книг, курсів, відеоуроків і email-розсилок. Таким чином, необхідно достатньо бажання, терпіння і посидючості, щоб оволодіти новою спеціальністю.

Професійні копірайтери згодом можуть перейти на суміжні сфери діяльності: зайнятися ИнфоБизнес, стати редактором, запустити власний сайт, відкрити контент-студію або маркетингове агентство.

Копірайтер - хто це, як Їм дива, скільки можна заробіті и де шукати роботу

Паблік ВКонтакте Школи копімаркетінга

Наприклад, копірайтер Сергій Трубадур заснував власну школу. Місячний курс навчання в ній коштує від 7 до 20 тисяч рублів. Тренінги та програми присвячені створенню якісного контенту.

Персональний бренд

Персональний (особистий) бренд – імідж, який створює собі фахівець. Копірайтери формують його шляхом презентації навичок через соціальні мережі та на своєму сайті: це приваблює клієнтів, підкріплює довіру і тим самим збільшує попит на послуги конкретного фахівця.

Розкручені автори встановлюють більш високу вартість на свої послуги, і, як правило, замовники більш лояльні до фахівців з відомим ім’ям і хорошою репутацією. Підприємець Марина Азаренка розповідає про основні помилки при створенні персонального бренду:

Розвиток персонального бренду передбачає не просто красиве опис своїх умінь і досвіду, а й комплексний підхід до розкручування свого імені як фахівця. Часто для цього потрібні фінансові вкладення в рекламу.

Багаторічний досвід копірайтерів показав, що для хорошого заробітку необов’язково мати свій сайт або паблік. Іноді буває досить створити портфоліо на будь-який безкоштовній платформі і шукати замовників самостійно на біржах фріланса або в соціальних мережах. Однак при розкрученому імені шанси підвищуються.

Копірайтери надають свої послуги не тільки через інтернет, але і в офлайні. В обох випадках варіантів організації діяльності досить багато, найбільш популярні з них:

 1. Робота в офісі. Практично нічим не відрізняється від звичайної роботи в онлайні. Зарплата найчастіше виплачується в формі окладу, що дає автору стабільність і впевненість у завтрашньому дні.
 2. Біржа копірайтингу або фрілансу. Ресурси, які допомагають авторам і клієнтам знайти один одного. Основні мінуси – переважно низька оплата праці та висока комісія за посередництво (від 5 до 20%).
 3. Контент-студії. Здебільшого вони пропонують комфортні умови роботи, мають єдину редполітіку і не вимагають особистої присутності авторів в офісі.
 4. Співпраця з замовниками безпосередньо. Клієнтів можна знайти в соціальних мережах або через сайти з вакансіями. Така взаємодія дозволяє встановлювати свої правила співпраці і обходитися без комісій.
 5. Робота через посередників (в соціальних мережах їх називають «перекупники»). Посередник займається пошуком замовлень, потім пропонує їх авторам за нижчою вартістю. Іноді різниця в бюджеті на проект і реальної оплати автору досягає 50%.

Іноді копірайтери поєднують кілька варіантів, наприклад, роботу на біржі і співробітництво з замовниками безпосередньо, що дозволяє заробляти більше.

Чи пробували ви писати тексти?

Та ні

Напрямок роботи

Ще один фактор, що впливає на дохід автора – тексти, на підготовці яких він спеціалізується. Досвідчені автори вибирають кілька суміжних напрямів і розвивають свої навички в них. Найбільш затребувані:

 • SEO-статті – тексти, сприяють виведенню веб-сторінки в топові позиції в пошуковій видачі;
 • товарні картки – короткий і лаконічний опис продукції інтернет-магазинів;
 • продають тексти – комерційні матеріали, покликані мотивувати читача до певної дії (як правило, до покупки товару або замовлення послуги);
 • комерційна пропозиція – «обличчя» підприємця; офіційну пропозицію співпраці одного підприємства іншому з докладним описом умов і вартості;
 • email-розсилки – комерційні листи, що відправляються користувачам по електронній пошті, з інформацією про акції та вигідні пропозиції;
 • тексти для Landing Page – вдосконалені продають тексти, що розміщуються на сайтах одностранічнік; багато копірайтери займаються розробкою прототипу Лендінзі;
 • пости для соціальних мереж – розважальний, інформаційний та комерційний контент для груп ВКонтакте або Instagram.

Кожен окремий текст вимагає різних витрат зусиль і часу: одна справа – писати прості SEO-статті, і зовсім інша – створювати продають тексти і комерційні пропозиції.

Для останніх необхідний маркетинговий аналіз і вивчення цільової аудиторії, тому ціна на них в рази вище. Відповідно, передбачається різний рівень оплати.

У таблиці наведена приблизна вартість деяких текстів в лабораторії бізнес-комунікацій Данила Шардакова.

тексти Ціна (в рублях)
SEO-статті 3 000-15 000
Email-розсилки 3 000-50 000
Комерційна пропозиція 5 000-30 000
Landing Page 5 000-50 000

В даному випадку мова йде не про фрілансі, а про послуги офіційної контент-студії, автори якої проходять строгий відбір перед початком співпраці. Для порівняння наводимо прайс на послуги копірайтера-фрілансера Дар’ї Бут.

Копірайтер - хто це, як Їм дива, скільки можна заробіті и де шукати роботу

Вартість роботи не завжди показник якості; багато фрілансери пишуть не гірше фахівців контент-студій, але в ціну робіт останніх закладаються бюрократичні витрати і накрутка за бренд

Є ще один вид діяльності, доступний авторам – рерайтинг. Він передбачає підготовку нового тексту на основі вихідного, зі збереженням його сенсу. Часто необхідно дотримати технічні вимоги SEO-параметрів і вписати ключові слова. Рерайтінг має найнижчу вартість, зате відмінно підходить для новачків, які бажають поліпшити свої навички письма.

У будь-якому випадку, підготовка комерційних текстів приносить більше прибутку, ніж написання SEO-статей або контенту для соціальних мереж.

В основному робота копірайтера оцінюється наступним чином: вартість встановлюється за 1 000 символів і варіюється від 20 до 1 000 рублів, залежно від навичок і досвіду автора. Вважається, що середня вартість за 1 000 символів непоганого тексту – близько 100 рублів.

Такий спосіб розрахунку більше актуальний для SEO-статей, оскільки їх простіше за все оцінити, виходячи з обсягу. За підготовку комерційних текстів встановлюється загальна вартість за весь матеріал, оскільки в даному випадку важливий не обсяг, а конверсія (відгук клієнтів).

Досвідчені автори вважають за краще брати оплату в цілому за текст, а не за 1 000 символів, навіть якщо мова йде про інформаційні статтях. Данило Шардаков в своєму блозі підкреслює, що копірайтинг – не просто написання текстів, а рішення певної задачі, тому пара рядків може коштувати сотні доларів.

Артур Будовський, копірайтер і засновник школи статейного бізнесу «TextUnique», простими словами розповідає про професії і про доходи авторів:

Дохід автора-початківця

Багато хто починає свій шлях з роботи на біржах і займаються написанням SEO-статей. Дуже рідко перші замовлення приносять відчутний дохід – робота на цьому етапі більше нагадує стажування. Отримуючи близько 100 рублів в день, багато новачків здаються і кидають копірайтинг, оскільки думають, що заробити цим бачимо діяльності не вийде.

Копірайтер - хто це, як Їм дива, скільки можна заробіті и де шукати роботу

Чат копірайтерів ВКонтакте: багато фахівців починали з невеликої вартості роботи

Але ті, хто продовжує працювати і піднімати свій рейтинг на біржі або створювати персональний бренд поза нею, через пару місяців можуть брати більш дорогі замовлення.

Копірайтер - хто це, як Їм дива, скільки можна заробіті и де шукати роботу

Середні розцінки за роботу копірайтера на біржі Etxt

В середньому, новачкам платять 50 рублів за 1 000 знаків. Якщо за день написати текст розміром в 10 000 символів, можна заробити близько 500 рублів.

За умови, що початківець копірайтер буде працювати 5 днів на тиждень, за місяць він отримає близько 11 000 рублів, при цьому можна писати більше або піднімати ставку, тим самим збільшуючи свій дохід.

Крім цього, є більш вигідні замовлення – по 70-100 рублів за 1 000 знаків, однак новачкам вони дістаються рідко. При ціннику близько 100 рублів за 1 000 символів, навіть на біржі можна заробити 10-25 тисяч рублів на місяць.

Але не варто довго затримуватися на таких майданчиках, оскільки необхідно вчитися шукати клієнтів самостійно.

Зокрема, якщо автор хоче згодом перейти на комерційні тексти, він повинен навчитися продавати хоча б свої послуги.

У соціальних мережах і на сайтах з пропозиціями роботи багато хороших вакансій для копірайтерів, де готові платити автора по 150-250 рублів за 1 000 знаків і навіть більше.

Автору-важливо розібратися в SEO-копірайтингу. Це означає, потрібно вміти писати такі статті, які пошуковики вважатимуть доречними, тобто до запитів користувачів.

Для цього в тіло тексту повинні бути рівномірно вписані ключі, що складаються з певної комбінації слів.

Завдяки правильному налаштуванні SEO-параметрів стаття буде займати перші рядки в пошуковій видачі.

Скільки отримує копірайтер в контент-студії

Деякі копірайтери воліють працювати в контент-студіях. Це зручно, адже в таких агентствах зазвичай встановлені єдині вимоги до написання текстів, і, відповідно, не доводиться підлаштовуватися під кожного нового замовника.

Автор забезпечений постійним потоком завдань, що дозволяє йому продуктивно працювати. Оплата різна, залежно від типу текстів і їх тематики. Наприклад, статті про криптовалюта або про інформаційні технології, як правило, оцінюються дорожче.

Але ще більше варто написання рекламних текстів.

Копірайтер - хто це, як Їм дива, скільки можна заробіті и де шукати роботу

Приклади вартості робіт в одній з контент-студій

Ми знайшли кілька контент-студій і з’ясували, що вони платять своїм авторам в середньому від 50 до 250 рублів за 1 000 знаків. Відповідно, за місяць можна заробити 11-55 тисяч рублів.

Дізнайтеся інші способи заробітку в інтернеті.

Дохід офісного копірайтера

Як вже говорилося раніше, копірайтери можуть працювати не тільки віддалено – для них є вакансії і в офісі. Це гарна підмога для молодого фахівця: можна швидко вирости до рівня професіонала.

Дохід залежить від конкретних завдань копірайтера і від регіону, в якому він працює.

Ми переглянули оголошення про пошук співробітників на сайті HeadHunter і дізналися, скільки в середньому отримують офісні копірайтери в різних містах:

 • Москва – 55 тисяч рублів;
 • Санкт-Петербург – 40 тисяч рублів;
 • Новосибірськ – 30 тисяч рублів;
 • Ростов-на-Дону – 28 тисяч рублів;
 • Єкатеринбург – 23 тисячі рублів.

У великих фірмах зарплата може бути і вище – близько 100 тисяч рублів, а й вимог до фахівця буде більше.

Копірайтер - хто це, як Їм дива, скільки можна заробіті и де шукати роботу

Приклад вакансії офісного копірайтера

Заробіток досвідченого автора

Директор маркетингового контент-агентства «Зробимо» Павло Молянов пише, що круті фахівці можуть заробляти 300 тисяч рублів на місяць. Сам він зізнається, що за свої тексти бере більше 15 000 рублів. У його ж паблік «підслухати Копірайтинг» проходило опитування про те, скільки заробляють автори в місяць.

Копірайтер - хто це, як Їм дива, скільки можна заробіті и де шукати роботу

Опитування про розмір доходу авторів був анонімним

Як видно, щомісячний дохід, який обчислюється сотнями тисяч, – реальний. Щоб до такого прийти, треба стати справжнім майстром: цікаво писати, добре розбиратися в маркетингу і вміти продавати свої послуги. Важливо розуміти, що хоче замовник, і створювати такий текст, який би вирішував його завдання.

У блозі ADINIS ми знайшли інформацію про те, скільки беруть за свою роботу кращі копірайтери Росії. Наприклад, замовити текст особисто у Сергія Трубадура буде коштувати від 3 000 рублів за 1 000 знаків, а створення комерційної пропозиції – близько 45 000 рублів. З огляду на, що у цієї людини є ще й своя школа, то можна припустити, що його заробіток досить солідний.

У більшості випадків копірайтери не афішують публічно свої доходи, особливо високі, тому точних даних про заробіток немає. Однак відомо, що верхня межі доходу, як і нижня, в цьому виді діяльності відсутня – все залежить виключно від професіоналізму автора.

Прибуток копірайтера обумовлюється його навичками та спеціалізацією. На початковому етапі щомісячний дохід буде мінімальний, далі він може вирости до 20-30 тисяч рублів і більше. Якщо автор досягне певного рівня майстерності і навчиться якісно продавати свої послуги, то зможе заробляти ще більше – сотні тисяч рублів на місяць.

Напишіть в коментарях, чи пробували ви працювати копірайтером, і якими якостями треба володіти, щоб писати тексти.

Скільки заробляє копірайтер і на що сподіватися новачкові?

Василь Блінов

03 лютого 2019 о 12:18

Привіт хлопці. Продовжуємо розпочату вчора тему про професію копірайтер. Сьогодні дізнаємося, як складаються справи із заробітком на копірайтингу в Рунеті. Розповім і приведу реальні приклади того, скільки заробляє копірайтер, від чого залежить його зарплата і на що розраховувати новачкові.

Повне керівництво для копірайтера

Складається так, що зараз в інтернеті більшість копірайтерів заробляють небагато, і у цього звичайно ж є пояснення.

Ні, тут не винна конкуренція, криза на російському ринку, скорочення людей, які йдуть в інтернет, і шалений розвиток віддаленої роботи.

Вакансій величезна кількість, як у великих і всім відомих компаніях, так і серед початківців web-майстрів.

Основна причина, яку я спостерігаю, відбираючи копірайтерів в свої проекти, в тому, що люди, виявляється, не готові до можливості працювати віддалено, вчитися і вважають професію безперспективною, нецікавою і малоприбуткових. Дізнаємося, скільки реально заробляють копірайтери.

В першу чергу, рівень доходу може бути різний, і залежить він від багатьох чинників, починаючому фахівцеві потрібно їх розуміти. Тому давайте їх розглянемо.

Від чого залежить заробіток?

Зазвичай, зарплата копірайтера розраховується за кількістю написаних ним символів, тобто за виконану роботу і результат. Ціна за 1000 знаків обговорюється і встановлюється індивідуально.

Копірайтер - хто це, як Їм дива, скільки можна заробіті и де шукати роботу

Рівень майстерності і знань

Перший фактор, на який відразу звертає роботодавець, – це те, як ви пишете.

Копірайтинг – це не просто вміти набирати текст в ворде, тут ще потрібно вміти продавати, знати психологію, зацікавлювати читача, розуміти його, будувати логічну і зрозумілу ланцюжок тексту, правильно вживати ключові слова і т. Д.

Якщо ви новачок і у вас ще мало досвіду, то за якістю тексту це відразу видно. Кому-то, хто займається контентно проектами, і низької якості буде достатньо, роботу знайти можна. Але, самі розумієте, за це вам не будуть добре платити, зате це прекрасний шанс тренуватися і з кожним разом робити все краще і краще.

Вивчайте, практикуйтеся і підвищуйте рівень своєї майстерності.

Навички та вміння

Другий фактор, чому ви можете заробляти менше, – це ваші навички і вміння. Детально я розповім про них в статті про те, як стати копірайтером і з чого почати.

Для прикладу наведу такий навик, як сліпий метод друку на клавіатурі. Чим швидше ви будете друкувати, тим менше часу витратите на написання 1000 знаків. Від цього ваша година роботи стане дорожче.

Копірайтер - хто це, як їм стати, скільки можна заробити і де шукати роботу

Місце роботи і сталість

Третя причина, від якої буде залежати оплата за 1000 знаків, – це проект, де ви будете працювати, і сталість замовлень.

Якщо ви фрілансер і весь час перебуваєте в пошуках роботи, ловите замовлення на біржах фріланса для копірайтерів і рерайтерів, багато часу витрачаєте на обговорення, кожен раз підстроюєтеся під умови замовника. Я пам’ятаю, коли починав, міг просто тупо цілий день просидіти і нічого не знайти.

Зрозуміло, що від цього залежить щомісячний дохід. З іншого боку, якщо ви профі, то ціна послуг може бути вище, ніж на віддаленій роботі.

Коли працюєш на постоянка і у тебе план контенту розписаний на місяць вперед, ти завжди знаєш, що завтра не залишишся без хліба. Не треба витрачати час на пошуки. Ціна за тисячу знаків від цього знижується, можна сказати, працюєш за оптовими розцінками.

Ще можна потрапити у великий проект, де ціни на порядок вище, але і умови з відповідальністю швидше за все жорсткіше.

Види текстів та їх завдання

Умови та технічні завдання у всіх різні – це вже 4 фактор. Наприклад, зробити рерайт тексту варто в 3 рази дешевше, ніж написати унікальний.

Текст, навпаки коштує в кілька разів дорожче, ніж інформаційний. Інформаційний – може ділитися на новинний, технічний, розважальний і т. Д. Тут теж для кожного виду може встановлюватися своя ціна. Погодьтеся, що описати якусь новину простіше, ніж зробити технічну статтю.

Я, наприклад, встановлюю цінник для статті за принципом – корисна це стаття для моїх читачів або не дуже. Якщо автор звертається з пропозицією написати статтю на якусь тему, але вона занадто вузька, має маленький коло читачів і не підходить для основної структури сайту, то я, відповідно, оголошую мінімальні ціни.

Копірайтер - хто це, як їм стати, скільки можна заробити і де шукати роботу

Отже, ми розібралися, від чого може залежати те, скільки заробляє копірайтер. Тепер поговоримо про середню вартістю 1000 знаків в інтернеті і реальних прикладах.

Скільки отримують копірайтери?

Як ви вже, напевно, зрозуміли, писати тексти – нелегка праця, для кого-то нудний, а для кого-то навпаки цікавий. Щоб добре заробляти, потрібно проявляти до своєї справи інтерес і бажання. Як то кажуть, робити те, що подобається, тоді швидше досягнеш результату.

Якщо ви новачок і раніше ніколи не писали тексти під замовлення, то, чесно скажу, максимум, на що ви можете розраховувати, працюючи онлайн – це 10 – 15 тис. Рублів перші кілька місяців, залежить, знову ж таки, від вашого бажання.

Так, для кого-то це копійки, на які не проживеш. Але для жителя невеликого міста, де середня зарплата якраз таки 10 – 15 тис. Рублів на місяць, буде круто. З огляду на бонус, що можна працювати, сидячи вдома.

Тексти низької якості в середньому оплачуються 30 – 40 рублів за 1000 знаків. Я новачкам для тестових завдань даю таку ціну. Є знайомі блогери, у яких на постоянка копірайтери працюють за таку ціну і при цьому пишуть хороші матеріали. Кажу ж, кому-то 15 – 20 000 рублів буде досить, аби постійний дохід і робота з дому в своєму ритмі.

Копірайтер - хто це, як Їм дива, скільки можна заробіті и де шукати роботу

Далі йде среднячок – від 50 до 100 рублів за 1000 знаків. Дуже багато друзів копірайтерів, хто працює в такому діапазоні. В місяць у них виходить зарабативатьот 25 до 50 000 рублів. По регіонах Росії – це середній заробіток людини, в Україні зарплати ще нижче.

Вище 100 рублів за тисячу знаків платять хлопцям, які мають великий досвід, створюють класний і корисний контент і працюють більш відповідально. Вийти через рік – два на дохід від 50 тис. Рублів цілком реально. Може навіть і раніше.

Не хочеться пропускати ще таке поняття, як офісний копірайтер (контент-менеджер, журналіст). Різні новинні видання, журнали та інші компанії наймають працівників за цією вакансії в офіс. Вони теж сидять і пишуть статті, тільки в офісі і робочому графіку. Тут зарплата в основному залежить від середнього доходу офісного співробітника в певному місті.

Що стосується заробітку у валюті – в доларах, є іноземні біржі, де можна пошукати роботу, але там треба добре знати мови. Якщо ви можете переводити написаний текст на ще якусь мову, то зрозуміло, що вартість ваших навичок коштує в рази дорожче. Це рідкісний випадок та й я не так багато досвіду маю по зарубіжних ринків, тому тут мені особливо нічого порадити.

висновок

Начебто все, що хотів розповісти про заробіток на копірайтингу, сподіваюся, зрозуміло, на що можна розраховувати і які перспективи є в майбутньому.

Хто реально готовий працювати, в попередній статті я вже писав, що можу взяти пару чоловік в команду. Для цього вам потрібно зв’язатися зі мною ВКонтакте (vk.com/vasiliy_blinov). Пишіть в личку з позначкою “Вакансія копірайтер”.

Залишайте в коментарях свої відгуки, що ви про це думаєте, і задавайте питання, що цікавлять. Буває, не все зрозуміло, тому пишіть.

Все, успіхів, побачимось в наступних статтях.

З повагою, Василь Блінов

Копірайтер – хто це, чим займається, скільки заробляє, як пропонує свої послуги і які книги читає

Копірайтер - хто це, як Їм дива, скільки можна заробіті и де шукати роботу

Хто такий копірайтер

Копірайтер – це фахівець, який займається написанням текстів для сайтів, соціальних мереж, e-mail-розсилок, буклетів та іншої рекламної продукції. Його основне завдання полягає в красивій подачі інформаційного або рекламного матеріалу.

Робота копірайтера так чи інакше пов’язана з маркетингом, психологією і письменницькою майстерністю. У багатьох вакансіях в числі основних вимог до копірайтер роботодавці вказують наявність журналістського або філологічної освіти. Деякі компанії дозволяють працювати віддалено, інші розглядають кандидатів строго в офіс.

Скільки заробляє копірайтер

Середній дохід в Москві фахівця з досвідом роботи від 2-х років становить 40-70 тисяч рублів на місяць. До 100 тисяч рублів отримують фахівці, які пишуть англійською та іншими мовами.

Копірайтер без досвіду може розраховувати на щомісячний дохід в розмірі 10-15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Новачки отримують свої перші замовлення на біржах фріланса, де замовники готові платити 30-50 рублів за 1000 знаків без пробілів (ЗБП).

Найвідоміші копірайтери світу

Копірайтер - хто це, як Їм дива, скільки можна заробіті и де шукати роботу Раймонд Рубикам (1892-1978) – американський копірайтер, який на початку своєї кар’єри безуспішно оббивав пороги рекламних агентств та друкованих видань. Рубикам писав, що видатна реклама відома не тільки тим, що вона продає, але тим, що:

«Обидві сторони – публіка і світ реклами пам’ятають її протягом тривалого часу як чудовий результат праці».

Копірайтер - хто це, як Їм дива, скільки можна заробіті и де шукати роботу Девід Огілві (1911-1999)

Огілві – класик реклами XX століття. «Батько реклами», як його прийнято називати, не мав вищої освіти. Тим не менш, це не завадило йому заснувати одну з найбільших світових рекламних компаній «Ogilvy & Mather». Огілві працював над рекламою для таких відомих брендів, як Rolls-Royce, Dove, Shell, Harthway.

 • 1958 рік. Для Roll-Royce:
 • «На швидкості в 60 миль на годину найсильніший шум в новому Roll’s Royce – цокання годинника».
 • У тому ж році продаж цієї марки автомобілів збільшилася на 50%.

Копірайтер - хто це, як Їм дива, скільки можна заробіті и де шукати роботу Білл Бернбах

Бернбах – людина, яка продала Америці «Фольксваген». Засновник відомого агентства DDB створив кілька десятків рекламних кампаній, які були визнані еталонними як з точки зору теорії, так і з точки зору практики, де мірилом успіху «креативу» є значне зростання продажів.

Слоган Бернбаха для M & Ms

«Melts in your mouth, not in your hands» ( «Тане в роті, а не в руках»)

Вимоги до копірайтер

До базових вимог відноситься грамотна письмова та усна мова. Замовники дуже прискіпливі до орфографії, пунктуації та синтаксису. Не всі компанії можуть собі дозволити коректорів і редакторів, тому відповідальність за якість тексту лягає на плечі копірайтера. У числі інших вимог:

Щоденний обсяг – 5 000 – 10 000 знаків

Саме такий обсяг тексту має бути щодня писати. У більшості замовників чіткі дедлайни, недотримання яких тягне за собою кінець співпраці.

Унікальність тексту – 85-100%

Для перевірки унікальності статей клієнти можуть використовувати один або кілька сервісів. У числі найбільш популярних: advego.com, text.ru, content-watch.ru.

SEO оптимізація текстів

Статті, які пишуться для сайтів, оптимізуються під заздалегідь підібрані ключові слова. Ці слова вказані в ТЗ (технічному завданні). Вони повинні бути таким чином вписані в текст, щоб сподобатися як відвідувачам сайту, так і пошуковій системі.

Де шукати замовників і вакансії?

Можна виділити три види інтернет-ресурсів, за допомогою яких новачки і копірайтери з досвідом знаходять замовників.

біржі копірайтингу

Такі сайти оптимально підходять для тих, хто хоче отримати досвід. Так як конкуренція дуже висока, не варто сподіватися на те, що вдасться швидко підвищити свій рейтинг і вибитися в ТОП виконавців, які мають можливість брати найдорожчі замовлення.

Найвідоміші біржі копірайтингу:

 • Miratext.ru;
 • Etxt.ru;
 • Text.ru;
 • Turbotext.ru;
 • Contentmonster.ru;
 • Advego.com

біржі фріланса

На таких сайтах пошуком замовлень займаються не тільки копірайтери, але також веб-дизайнери, програмісти, SEO-оптимізатори, контент-менеджери і фахівці з інших областей. Принцип роботи схожий з біржами для копірайтерів.

Потрібно зареєструватися, знайти цікавий проект, подати заявку і чекати рішення замовника. Якщо потрібно вказати свою ставку за 1000 ЗБП, вказуйте мінімальну. Так збільшаться шанси стати виконавцем проекту і отримати досвід.

Не варто зациклюватися на рейтингах та відгуках, так як через велику конкуренцію на це можуть піти роки. Головна мета – отримати досвід і зрозуміти, які вимоги пред’являються до копірайтер і його текстів.

Основні біржі фрілансу для копірайтерів:

 • FL.ru
 • Kwork.ru
 • Freelance.ru
 • Workzilla.ru
 • Copylancer.ru

Сервіси для пошуку роботи

При наявності хоч мінімального досвіду роботи копірайтером можна приступати до пошуку відповідних вакансій на сервісах для пошуку роботи. Багато роботодавців готові розглянути формат віддаленого співробітництва.

Тому, якщо в місті проживання цікавих пропозицій не знайшлося, можна подивитися, що пропонують компанії з інших регіонів. При розгляді відгуків від кандидатів роботодавці звертають увагу на резюме і приклади робіт.

Варто попрацювати над цим і бути готовим написати пробний текст.

Популярні сервіси для пошуку роботи:

 • joblab.ru
 • hh.ru
 • rabota.ru
 • vdhl.ru

Соціальні мережі

Соцмережі – це ще один непоганий спосіб пошуку вакансій для копірайтера. Можна не витрачати час на заповнення профілю та складання резюме. Досить просто знайти свіже оголошення і відгукнутися.

Чи варто записуватися на курси для копірайтерів?

Головний плюс курсів для копірайтингу – ви економите час, отримуючи всю необхідну інформацію з одного джерела. Недолік – гроші. Хороші курси для копірайтерів коштують дорого. Формат курсів найрізноманітніший – від онлайн-занять, до живого спілкування з лектором в аудиторії.

Що вибрати – залежить від цілей і фінансових можливостей. Якщо ви вже працюєте копірайтером, вам це шалено подобається і в доступному для огляду майбутньому ви плануєте розвиватися в цьому напрямку, то однозначно варто записатися на курси для копірайтерів. Завжди є чому повчитися, особливо зараз, коли все складніше привернути увагу аудиторії.

Якщо ж вас просто надихнула історія друзів або знайомих, не поспішайте витрачати 30-40 тис. Рублів на отримання знань, які так і не будуть затребувані. Спробуйте взяти замовлення на біржі копірайтингу, напишіть пару-трійку текстів, визначте, чи подобається вам такий рід діяльності.

Цілком можливо, що вас приваблює сама ідея роботи в сфері інтернет-маркетингу, але ви не готові займатися написанням текстів. Існує маса інших варіантів. Нарівні з копирайтерами затребувані контент-менеджери, SMM-менеджери, SEO-оптимізатори та інші фахівці, що займаються просуванням товарів і послуг.

Корисні книги для копірайтерів

«Писати легко: як писати тексти, не чекаючи натхнення», Ольга Соломатіна, 2014.

Цю книгу можна назвати повноцінним підручником для копірайтерів без досвіду. У ній багато теорії, але є і практичні завдання.

 1. «Копірайтер, рости» Петро Панда, 2016.
 2. У книзі автор описує робочий процес копірайтера, дає практичні поради про те, як скласти план статті, як шукати клієнтів, де черпати натхнення для плідної роботи.
 3. «Копірайтинг: як не з’їсти собаку», Дмитро Кот, 2013.

Дмитро кіт – відома особистість у сфері копірайтингу. Він є маркетологом як за освітою, так і за родом занять. У книзі автор зібрав основні правила написання ефективних рекламних і продають текстів.

«Пишемо переконливо. Сам собі копірайтер », Саша Карепіна, 2013.

Якщо ви хочете оволодіти мистецтвом переконання, цю книгу варто почитати однозначно. У своїй праці Саша Карепіна зібрала безліч шаблонів, формул і алгоритмів, які допомагають написати такий текст, який підштовхує аудиторію до вчинення необхідних дій. У книзі безліч практичних прикладів.

«Бізнес-копірайтинг», Денис Каплунов, 2015.

Ще один російський автор, який вчить грамотно писати бізнес-тексти – чіткі і сухі, але при цьому чіпляють і цікаві. Також автор показує, як грамотно вставляти в текст потрібну інформацію: цифри, дані та ін.

«Пиши, скорочуй» Максим Ільяхов, Людмила Саричева, 2016.

Автори розповідають, як писати цікаво, переконливо і без сміття. Книга буде поліна всім, хто використовує текст в роботі. На конкретних прикладах показують, що таке добре і що таке погано в рекламних, інформаційних, журналістських та публіцистичних текстах.

Скільки заробляє копірайтер + реальний відгук автора статті

Сьогодні хочеться розповісти про таку роботу як «копірайтер». При згадці цієї професії відразу виникають асоціації з людиною постійно щось приводі, що пише на комп’ютері. Хто такий копірайтер, чим він займається, скільки отримує, чи можна навчитися копірайту будинку – на всі ці питання детально відповімо і розповімо далі.

Коли ви хочете знайти будь-яку інформацію, ви відкриваєте пошукову систему і вводите задані параметри. Інтернет видає вам популярні варіанти відповідей на різних сайтах.

Перейшовши, ви знаходите статті, які дають відповідь на поставлене запитання. Тексти, які ви читаєте, пишуться копирайтерами.

Якщо сказати простіше, копірайтер (інша назва фрілансер) – людина, яка пише на замовлення тексти для певного виду діяльності.

Оплата копірайтера безпосередньо залежить від кількості символів (знаки, букви, цифри). Прийнято вказувати суму в рублях за 1000 символів (половина сторінки вордовского тексту).

Копірайтер повинен вміти широко мислити, швидко засвоювати нову інформацію, аналізувати і видавати текст несхожий на інші. Ще одна якість, яке повинен вміти робити фрілансер – створювати тексти з високою унікальністю.

Всі ці якості повинні бути присутніми спочатку в людях, які вибрали собі професію копірайтера. Тому наскільки швидко, красиво, без граматичних помилок напише копірайтер легко читає текст – залежить його заробіток.

З чим працює копірайтер

Конкретну суму заробітку фрілансера важко назвати. Спочатку все залежить від рівня майстерності, заданої теми, швидкості друку, часу, працездатності бажання заробити. Для початку давайте розглянемо, з якими видами статей працює копірайтер:

 1. Інформаційний текст. Найпоширеніша тема серед фрілансерів. Це звичайні статті, в яких розповідається або докладно описується задана тема. У таких статтях часто можна зустріти поради, докладне пояснення, майстер-класи;
 2. Сео-копірайт. Такого виду статті більш складні, ніж звичайний копірайт. Тут потрібно вміти працювати з ключовими словами (окремі фрази або слова, які потрібно обов’язково вставляти в текст). Сео-тексти можуть бути різного спрямування, від інформаційних тим, до конкретного опису (товару, послуги);
 3. Продаються статті. Написання подібних текстів відноситься до високого рівня копірайтингу. Статті на продаж, це свого роду, рекламні тексти, основне завдання яких підвести читача до покупки або замовлення товару або послуги;
 4. Лендінг. Статті, написані длялендінга, виконуються з високою унікальністю і размещаютсяна конкретному сайті. Найчастіше тексти замовляються для одного інтернет – портала.Фрілансер повинен створити текст, в якому підсвідомо будетзадействованпрізивк відвідувачеві на замовлення підписки, дзвінок по телефону або покупкупредложенного товару.

Щоб заробляти пристойно, такого виду статті повинен вміти виконувати копірайтер. Давайте перейдемо до впливу статей на заробіток фрілансера і спробуємо відповісти на питання «скільки можнореальнозаработать на копірайтингу?»

Копірайтер - хто це, як Їм дива, скільки можна заробіті и де шукати роботу послуги копірайтера

Як набирається досвід і з чого складається заробіток копірайтера

Тут, як і в будь-який інший професії залежить від навичок і бажання заробляти. З 100 відсотків людей прийшли в копірайт залишається не більше 20%.

Це говорить про те, що люди не хочуть або не вміють багато писати, ретельно фільтрувати інформацію, працювати «за копійки» на перших порах.

Але ті, хто залишилися працювати в «вільному фрілансі» і відчули «дух письменства», вже ніколи не повернуться вофіс.

Які переваги надає копірайт – завжди є можливість зростання. Багато майстрів, які мають на даний момент звання «профі» починали заробляти на копірайтингу з 10-рублевих замовлень за 1000 знаків на місяць.

Перехід на новий рівень і відповідно оплату залежить від типу і якості роботи. Хтось готовий тривалий час працювати за 10-15 рублів, а інший переходить на оплату 100 рублів за тисячу знаків, за пару місяців.

Але в будь-якому випадку відповісти і назвати конкретну суму «скільки заробляє копірайтер» не можна, заробіток залежить досвіду і знань.

Умовно можна розділити рейтинг фрінлансеров за такими рівнями:

«Новачок» 1 ступінь

Всі, хто колись прийшов працювати на ниву копірайтингу, були новачками. Звичайна стартова ціна для початківців 5-10 рублів за килотонну знаків. Не потрібно турбуватися про орфографічні помилки (але бажано їх залишати в малій кількості), логічно побудованих пропозиціях. Новачки беруть обсягом.

Початківець копірайтер пише в середньому 15 000 – 25 000 знаків. Чим хороший цей рівень – відмінна школа початкової підготовки. Замовники вчать, як оформляти тексти, працювати з програмами по унікальності. При робочої п’ятиденному тижні і заробітній платі 10 рублів за кілознак новачок здатний заробити і отримати 3 000-4 000 рублів на місяць.

Не потрібно боятися і жахатися.Якщо ви вирішили серйозно зайнятися копірайтом, перехід на следующуюступень не змусить себе довго чекати. Перейти на 20-30 рублеві замовлення можнобистро, за умови, що ви пишете грамотно і стабільно вивчаєте основи роботи в копірайтингу.

«Абітурієнт» 2 ступінь

Переступити на наступний рівень допоможуть різні тести, які є на різних біржах фріланса. Наприклад, сайт «eTXT» пропонує розцінки 20-30 рублів за 1000 символів, тим учасникам хто пройшов тест на грамотність і досяг 70% (мінімальних) з відповідей на 15 запропонованих питань.

Чи не на всіх біржах пропонуються завдання і тести на перевірку грамотності (Advego, TextSale). Однак будучи неписьменним, заробити на виконанні завдань, не вийти. У більшості замовників є свій план, що включає в себе марковані списки, підзаголовки, певну структуру. Писати і писати, набираючи знаки без обдумування не вийде.

У більшості завдань є умова: вставляти «ключі» (спеціальні слова) в текст – це називається Сео – оптимізацією. В основному технічні завдання містять невеликі вимоги щодо оформлення та входженню ключових фраз. Тому навчання Сео-оптимізації проходить природно швидко.

Якщо на початковому рівні новачок пише десятки кілотонн знаків, без особливого осмислення, то грамотний абітурієнт витрачає час на написання 10 000 символів в середньому 4-5 годин. Ціна теж зростає і вже сміливо можна брати замовлення по 35-40 рублів. В місяць приблизно виходить 7 000-8 000 рублів.

Звичайно, прожити на такі гроші складно, але як підробіток це стане відмінним варіантом. На етапі часто працюють: мами знаходяться в декреті, вчителі (що підробляють до основного заробітку), студенти, школярі старших класів, пенсіонери.

Для багатьох копірайтерів, на жаль, на цьому етапі робота закінчується. Вони розчаровуються в заробітку і йдуть шукати постійне місце роботи. А даремно! Це всього лише етап для переходу на наступний рівень і потрібно трохи потерпіти і попрацювати, щоб його досягти.

Перехід на новий рівень відбувається в середньому за 2-2,5 місяці. Потрібно продовжувати самоосвіту і пробувати брати замовлення на порядок вище, ніж зазвичай. Поступово ви звикаєте добре і якісно писати, у вас з’являються постійні замовники, і заробітна плата починає рости.

«Майстер-Сео» 3 ступінь

Виконавці, які пишуть Сео-статті, працюють швидко, якісно і грамотно. Ключові фрази і слова вміють вставляти в текст майже непомітно і максимально природно.

На особистій сторінці представлено портфоліо з роботами на різну тематику. Вони можуть вибирати замовлення на свій смак, а також мають постійних замовників.

Це своєрідна еліта біржі фрілансу, зазвичай вони входять в топ сотні копірайтерів сайту.

У день пишуть від 10 000-15 000сімволов. Середня ставка 70-80 рублів. Працюючи п’ять днів на тиждень, заробляють 15 000-18 000 рублів на місяць. Виходить не так уже й погано, перебуваючи в домашніх умовах заробити таку суму.

Порівняємо доходи прокурорів в РФ і дізнаємося від чого вони залежать

Копірайтер - хто це, як їм стати, скільки можна заробити і де шукати роботу

«Магістр» 4 щабель

Знайти замовлення 1000 рублів за 1000 знаків за Сео-копірайт нереально. Отримати таку суму за продається текст – можливо. Тому такий тип роботи вважається перспективним.

Призначити максимальну ціну за комерційний текст може високопрофесійний копірайтер, який зробив ім’я і може дозволити брати за свою роботу ціну яку встановлює собі сам. Але якщо ви тільки починаєте свій шлях в копірайтингу, то середнє замовлення для вас буде 100-120 рублів за 1000 символів.

Щоб створювати продаються тексти потрібен спеціальний підхід і вміння. Сео-копірайт – це особлива здатність висловлювати свої думки і грамотно писати.

Продати товар або послугу за допомогою тексту, вміє копірайтер, який відмінно знає психологію.

Ось чому багато майстрів Сео-копірайтингу можуть роками сидіти на замовлення по 70-80 рублів, а інші швидко перестрибують цю планку і починають працювати за 100-150 рублів за кілознак.

Перешагнувшіечерез це рубіж на новийуровень копірайтери, перший час можуть зіткнутися з дефіцитом замовників. Вирішити проблему допоможе свій сайт або блог. Барвисто оформлений портал приверне відвідувачів, серед яких можуть знаходитися потенційні замовники.

«Профі» 5 щабель

Фрілансери, про яких мало що відомо. Основне сфера діяльності «Профі-копірайтера» не тільки написання комерційних продаються текстів, а й ще розкручування, і просування товарного знака.

Саме вони трудяться над розкруткою брендів. Зарплату отримують у вигляді відсотка, а не від зафіксованої ставки. Про доходи «профі- майстрів» ходять легенди.

Які у них реальні доходи залишається тільки здогадуватися.

Скільки можна заробити на копірайтингу у великому агентстві

Не всі фрілансери можуть або хочуть працювати вдома. Є люди, які мають спеціальну освіту. За даними кадрових агентств середня заробітна плата в Москві починається від 50 000 рублів і вище. У Санкт-Петербурзі від 45 000 рублів. У регіонах від 25 000 рублів.

У професійних фрілансерів, які мають досвід роботи зарплата починається від 100 тис. Рублів. Вони мають великий стаж в великих піар – агентствах і рекламних компаніях, портфоліо з великим обсягом робіт.

Копірайтер - хто це, як їм стати, скільки можна заробити і де шукати роботу Рівень середньої зарплати копірайтера в Росії

Про особистому досвіді: добавок від копірайтера hr monitor

У копірайт я прийшла давно, в 2012 році зареєструвалася спочатку на «eTXT». Скажу чесно, спочатку мене тут нічого не зачепило. Цей заробіток я не розглядала як постійний.

В той момент я перебувала в декреті з маленькою донькою.

Часу вільного було багато, до того ж я вчилася в університет на відділенні «Дошкільна педагогіка» і першими моїми замовленнями були теми по вихованню, початкового навчання та іншої подібної тематики.

За перший місяць роботи (писала я не постійно) отримала близько 2500 рублів. Пропрацювала приблизно полгода.Затем після декрету, вийшла на основне місце роботи (в школі). Біржу я не забувала, працювала час від часу. Писала під час вільних «вікон», а також вечорами і вранці, якщо був вільний час.

Отриманий додатковий заробіток сильно виручав, оскільки жили ми з донькою удвох і додатковими коштами не мали.

На даний момент, так склалися обставини, я працюю віддалено. Шукаю замовлення на декількох біржах, маю постійних роботодавців. Писати доводиться багато, але я не скаржуся, мені подобається.

У день пишу від 10 000 до 20 000 символів (в залежності від теми). Працюю 5-6 днів в тиждень, з 9 ранку до 17-18 годин. Середня зарплата виходить в межах 20 000 – 25 000 рублів. Мені подобається такий графік.

Немає залежності від начальства – я сама собі керівник.

Нижче на скріншоті наведено приклад виведення грошових коштів, які я заробила, за тиждень в серпні. У будь-якому випадку, даний варіант роботи зараз мене влаштовує. Що буде потім, я не хочу загадувати.

Скільки заробляє копірайтер в місяць: від бірж контенту до ТОПів

Копірайтер - хто це, як їм стати, скільки можна заробити і де шукати роботу

Чи можливо заробити 20 000 рублів на місяць написанням текстів? А 30 тисяч? А 50 тисяч або навіть 100?
Я розберу умови успіху, а в кінці статті ви можете пройти тест і точно дізнатися на яку суму вам варто розраховувати в перший місяць старту. Ну і спробую на своїй шкурі відчути що це таке – заходити на біржі копірайтингу в 2019 році з метою заробити. Дивіться моє авторське відео по цій темі нижче.

Хто такий копірайтер і від чого залежить його прибуток

Трохи відступу. У класичному розумінні копірайтер – це людина, яка пише тексти для інтернет-ресурсів, готує рекламні матеріали, слогани, тексти, рекламні презентації. Коли говорять про витоки професії, згадують Огілві, Маяковського. Це ті, на кого слід рівнятися.

Але в рунеті, коли шукають фахівця на вакансію «копірайтер», замовники і роботодавці мають на увазі щось інше. Зустрічала ще таку назву як вебрайтер, або фрірайтер.

Якщо грубо – копірайтер з зарплатою 5 -20 тисяч рублів на місяць – це така собі машина з чотирма руками для сліпого методу друку, опухлими від монітора очима і базовими навичками читати першу видачу пошуковиків, аналізувати її і видавати на її основі унікальний текст.
Ще 20 років тому цієї професії не існувало.

Спочатку були просто незрозумілі тексти з великою кількістю ключових слів (але це вже зовсім зоря інтернетостроенія, і згадувати її вже якось соромно). Потужний зростання її популярності і затребуваності був викликано змінами в алгоритмах пошукових систем, коли Яндекс і Гугл стали вище ранжувати унікальні, а не скопійовані тексти.

Тоді вебмастера стали наймати людей, здатних грамотно писати матеріали. Замість «рідких» текстів, безглуздо насичених ключовими словами, з’явилися докладні унікальні матеріали, створені для людей, а не для пошукових роботів.
Чим «розумніші» ставали пошуковики, тим жорсткіше були вимоги веб-майстрів до копірайтерів.

На біржах публікувалися технічні завдання, в яких прописувалися показники «води», кількість ключових слів, унікальності, обсягу і т.п.

Якщо згадати технічні завдання на біржах копірайтингу 5-річної давності, то можна помітити, що виріс обсяг тексту – сьогодні завданням написати текст в 15 000 знаків вже нікого не здивуєш, а раніше було потрібно максимум 2 000 знаків для того, щоб вивести сторінку в топ- 10 з пошуку. Основною вимогою стає унікальність не по сервісів типу text.ru, а унікальність смислова: авторський досвід, його бачення, його слова.
Але дивна річ, авторам, від яких потрібні грамотні, цікаві матеріали, пропонуються смішні гроші за виконання складних завдань. Чому?
У копірайтингу, як і в будь-який інший професії, є свої точки зростання, від яких буде залежати кар’єрний ріст і оплата праці.

У 2019 можлива «вилка» заробітку копірайтера, що працює з дому, може виглядати так:

біржі копірайтингу 500 -2000 рублів / місяць
Майданчики типу Kwork, Яндекс Послуги, «Авіто» 3 000 – 15 000 рублів / місяць
Дистанційна робіт на замовника або роботодавця 5 000 – 25 000 рублів / місяць в залежності від завантаженості
Самостійний пошук замовлень, робота на «себе», робота в агентстві з групою копірайтерів 10 000 – 45 000 рублів / місяць
Робота професійного копірайтера з ім’ям, розвиток і просування власних проектів від 100 000 рублів

Звичайно, розрахунки ці приблизні, для ілюстрації картини. Розмір доходу індивідуальний і залежить від кількості витраченого часу і навичок. Але, як в будь-якій іншій професії, найменше платять низькокваліфікованим виконавцям і новачкам, а затребувані професіонали самостійно визначають свій дохід.

Скільки заробляють топові копірайтери

У копірайтингу для заробітку від 100 000 рублів дуже важлива ділова репутація вас як професіонала. Розкручене ім’я дозволяє піднімати розцінки за послуги і вибирати вподобані замовлення з числа запропонованих. Напрацювання імені – справа довга, неймовірно важке, але вдячна. Всі ті, хто сьогодні заробляють хороші гроші пройшли цей шлях.

Петро Панда, копірайтер
Автор особистого блога petr-panda.ru. Він досить швидко зрозумів, що для збільшення заробітку необхідно постійно працювати над своєю репутацією, а найкраще розповідати про себе на особистому сайті.

Практично щодня на протязі ось вже багатьох років він пише на своєму сайті пізнавальні та цікаві матералів для початківців копірайтерів. У своїх текстах він розповідає з чого починати, як писати, що робити новачкові в копірайтингу і пише дуже захоплююче і з гумором. Так, автор колишній журналіст і однозначно має свій склад – легкий, впізнаваний і смішний.

Відкритість, почуття гумору дозволило йому досить швидко набрати свою аудиторію постійних читачів, дуже активно взаємодіють з автором.
Він не пропустив жодного кроку по розкрутці: створив свій сайт, писав книги, спілкувався в соціальних мережах, брав участь в вебінарах, ділився інформацією на сторонніх майданчиках, записував відео. Сьогодні пішов в навчання.

В одному з інтерв’ю він заявив, що може заробляти 150 – 200 тисяч в місяць, але це було давно, з того часу він запустив проект з навчання і, треба думати, збільшив свій дохід.

Максим Ільяхов

Має велику популярність в рунеті як професійний копірайтер. Розробив свої сервіси, веде великі проекти, продає книги, навчає. Дохід мені невідомий.

Дмитро Кот
Досить розкручений особистий бренд в силу частих публічних виступів автора. З чого складається дохід?
Проведення тренінгів, навчання.

Організація виконавців під своїм брендом в агентство і виконання послуг зі створення рекламних матеріалів.

Денис Каплунов
Працюючи над своїм особистим брендом, відвідав жоден десяток заходів в інтернет-маркетингу, на яких виступав публічно. Веде блог, пише книги. Так само як і попередній автор Дмитро Кот, організував під своїм ім’ям студію копірайтингу, де замовлення виконують наймані співробітники.

Павло Берестнєв

На своєму сайті активно продає записи власних майстер-класів, електронні книги, тренінги, курси, консультації.

Вік Орлов

В останні роки про нього мало хто згадує, але на зорі копірайтингу він був дуже відомий, на нього рівнялися. Він, скоріше, PR-фахівець, письменник і дослідник, з неординарним поглядом на речі, ерудицією і оригінальним стилем. Пише книги. Зараз, мабуть, не займається рекламою і розкручуванням своїх ресурсів, сьогодні його сайт має низьку відвідуваність.

Андрій Захарян