Кредит на бізнес по франшизі від ощадбанку

0
61

Багато сучасні росіяни бажають стати фінансово незалежними і відкрити власний бізнес.

Таке бажання в умовах реальності цілком реально, адже до послуг громадян є велика кількість різноманітних ідей для підприємництва. І можливостей для здійснення мрії цілком достатньо.

Але на шляху до успіху у багатьох постає істотна перешкода – відсутність фінансів. Адже будь-який, навіть невеликий бізнес-проект передбачає початкові вкладення.

Спеціально на допомогу малому / середньому підприємництву в Росії була розроблена і впроваджена спеціальна програма, що базується на відкритті своєї справи на базі франшиз. Тим, хто ще жодного разу не стикався з таким поняттям, варто вивчити даний проект, переглянути каталог франшиз від Ощадбанку і приступати до втілення в реальність наміри стати підприємцем.

Кредит на бізнес по франшізі від Ощадбанку Придбання франшизи від Ощадбанку – відмінна можливість оновити або почати свій бізнес заново

Що таке франшиза

Дане поняття є отримання прав конкретної особи на використання в бізнес-цілях певну торгову марку. Тобто, простими словами франшиза – це придбання вже існуючого і успішного бізнесу в оренду на довгострокових умовах. Під франшизою мається на увазі практично все, що має відносин до відомого бренду. Зокрема:

 1. Рецепти приготування знаменитих страв.
 2. Модель ведення бізнесу, фірмовий його стиль.
 3. Використання товарного знака.

Система ведення підприємницької справи під франшизою вже давно зарекомендувала себе, як успішний варіант бізнесу.

Судячи з даних статистики, в середньому на повний розвиток і окупність будь-якого бізнесу під франшизою йде 1-2 роки. Причому, прибуток залишається на високому рівні.

Але звичайно, приступати до оформлення франшизи варто тільки у перевіреного постачальника даної послуги.

Сбербанк повністю відповідає всім вимогам по надійності, тому в першу чергу варто розглянути пропозиції від провідного фінансового інституту Росії.

Кредит на бізнес по франшізі від Ощадбанку Суть роботи по франшизі

Але перш ніж вивчати список франшиз Ощадбанку, потрібно знати деякі основні поняття, що стосуються такого бізнесу. А саме:

 1. Франчайзер (або головний власник використовуваного торгового знака). Саме він видає право і ліцензію на використання бренду, бізнес-моделі і при необхідності проводить потрібні консультації.
 2. Франчайзі. Сторона покупця, того, хто планує використовувати бренд в своїх бізнес-цілях. За умовами договірних відносин франчайзі зобов’язується і виплачувати певний відсоток франчайзеру (роялті) за право використання торгового знака.

У схемі взаємовідносин франчайзер-франчайзі від останнього потрібно сумлінне виконання взятих на себе зобов’язань і строго дотримання всіх інструкцій.

Особливості проекту Бізнес-Старт

Даний напрямок було розроблено провідним банком Росії ще в 2011 році. За весь довгий період свого існування список франшиз Бізнес-Старт Сбербанк значно розширився і допоміг міцно стати на ноги багатьом російським підприємцям. У поточному 2019 році бізнесмени також можуть скористатися даною послугою та отримати всебічну підтримку від Ощадбанку.

Але, щоб отримати від банку схвалення на участь в проекті і пільгове кредитування за умовами Бізнес-Старту, претенденту необхідно відповідати кільком важливим умовам. А саме:

 • мати незаплямовану фінансову репутацію і відмінну кредитну історію;
 • стабільний і досить високий рівень прибутковості;
 • наявність поручителів або заставне цінне майно;
 • ліквідність майбутнього справи і його рентабельність.

Як перевести гроші з картки на картку Ощадбанку Кредит на бізнес по франшізі від Ощадбанку Умови роботи за проектом Бізнес-Старт

Що для цього потрібно до програми

Правом участі в напрямку по Бізнес-Старту від Ощад може скористатися будь-який повнолітній росіянин у віковій категорії 21-60 років.

Але варто враховувати головне умови надання франшизи – це відсутність будь-якої бізнес-діяльності в термін не менше ніж 3 останніх (підсумкових) місяця.

Оплата кредиту відбувається рівними частинами щомісяця (або за індивідуально розробленим графіком).

У кожного учасника програми є можливість використовувати відстрочку оплати заборгованості на період в рік (виплачується тільки процентна частина, без основного тіла позики).

Надавані послуги

Розраховувати на отримання проекту по франчайзингу від Ощадбанку може тільки той підприємець, який в даний період не володіє будь-яких активних бізнесом. Варто знати і про існуючі умови участі в даному напрямку. А саме:

 • величина позики – 100 000-7 млн ​​руб .;
 • період кредитування – до 3 років;
 • річна процентовка – 17,50% (при терміні позики до року) і 18,50% (для більш тривалих позик);
 • початкове інвестування – не менше 20,00% власних коштів;
 • надання під заставу банку придбаних активів або особистого майна (можна залучати созаемщиков);
 • кредитуватися можуть тільки юридичні особи або ІП.

Кожну подану заяву на отримання франшизи розглядається Ощадбанком в індивідуальному напрямку.

Банком також буде враховуватися досвід / знання з організації та ведення напрямки, вмінню приймати управлінські, оптимальні рішення-кроки і т.п.

Якщо майбутній займополучателя не зможе відповідати хоча б одній умові, в кредитуванні і участі в бізнес-проект йому буде відмовлено.

Кредит на бізнес по франшізі від Ощадбанку Основні вимоги для участі в програмі

як підключитися

Бізнес-Старт був створений і розроблений спеціально для амбітних і активних молодих російських підприємців. Отримані позикові кошти учасник програми може використовувати в будь-яких цілях, спрямованих на розвиток особової справи. наприклад:

 • купівля обладнання;
 • оренда торгових точок / площ;
 • закупівля партій продукції / товарів;
 • будь-які маркетингові заходи;
 • видача зарплати співробітникам.

Весь період інвестування по бізнес-напрямку Бізнес-Старт підрозділяється на кілька стадій. Причому набувач франшизи за вимогами кредитування зобов’язується регулярно вести і надавати звітність про рівень прибутковості своєї компанії і обороті активів. Крім кредитування, Сбербанк за регламентом Бізнес-Старту також надає клієнту і ряд додаткових послуг.

Набувач франшизи може розраховувати на отримання грамотної консалтингової банківської підтримки, участі в курсах підвищення кваліфікації (як себе, так і найманих працівників). Така всебічна підтримка гарантує швидку окупність вкладень і отримання непоганого доходу від розпочатої справи з мінімальною можливістю ризику.

Як отримати кредит від Ощадбанку по франшизі

Щоб стати учасником ефективного бізнес-проекту Бізнес-Старт, необхідно особисто прийти в один з ощадбанківських філій, вивчити пропонований мультимедійний бізнес-курс і оформити відповідну заяву. Після розгляду заявки і схвалення її продавцем франшизи починається другий етап програми. Тобто реєстрація нового учасника і надання від нього необхідного пакету документації.

Як сплачувати за мобільний зв’язок бонусами Спасибі від Ощадбанку Кредит на бізнес по франшізі від Ощадбанку Ощадбанк пропонує і додаткові послуги з відкриття бізнесу по франшизі

Потім підприємець може вносити початковий внесок, необхідний за умовами участі та запускати новий проект бізнесу. Для реєстрації в проекті потрібно наступний портфель документів:

 1. Заява (оформляє на бланку, розробленим Ощадбанком).
 2. Паспорт РФ учасника проекту.
 3. Військовий квиток (якщо учасник проекту чоловік).
 4. Декларацію про доходи фізособи.

Судячи з наявної практики, даним проектом в основному активно користуються особи, які через туги матеріального становища не можуть продовжувати свою підприємницьку діяльність. Розроблена система кредитування за програмою Бізнес-Старт допомагає не тільки відновити функціонування вже діючої компанії, але і дати вигідну роботу бізнесменам.

Ощад пропонує скористатися різноманітними напрямками по бізнес-програмі Бізнес-Старт. Список франчайзингу постійно розширюється новими ефективними пропозиціями.

За умовами проекту учасник може скористатися однією з діючих франшиз за пропонованим переліком.

Цей список Ощад формує самостійно, відбираючи найбільш вигідні пропозиції, з урахуванням стабільності торгової марки, її успіху на російському ринку і надійності в плані подальшого розвитку.

Фахівці при виборі напрямку по франшизі радять враховувати специфіку свого регіону і рівень попиту на даному ринку, також і брати до уваги рівень свого майбутнього капіталовкладення.

Кредит на бізнес по франшізі від Ощадбанку Учасники проекту Бізнес-Старт можуть брати участь в курсах і тренінгах, які допомагають в роботі

На даний момент Ощадбанк пропонує наступні напрямки по проекту Бізнес-старт:

напрямок франшизи Вид діяльності Торгова марка / бренд
торгівля одяг / аксесуари для чоловіків Tom Farr, Kanzler
одяг для жінок Levall, Endea
взуття / взуттєві аксесуари Ralf Runger
приналежності для спорту і активного відпочинку Forward
Спідня білизна Мілабель, Парижанка
продукція / товари для вагітних Newform, Буду мамою
шкіргалантерея (сумки, ремені, модні доповнення) ВВ1
іграшки / товари для дітей Бегемотик, Острів знань
запчастини / аксесуари для автолюбителів, електроніка ТКК, Автодевайс, 220 Воль, Авто-Кореєць
меблі Орматек, Меббері
продукти харчування янтарю
ринок послуг салони краси Персона, Імідж, Студія Олени Леніна
дитячі розвиваючі студії / клуби Клуб Лариси Цвєтаєвої, Ясам
консалтинг Інфолайф
виробництво цифровий друк Поліграфич’
поставка будматеріалів система стройснабженія
заклади громадського харчування точки швидкого харчування, бістро Пельмені та вареники, Стардогс, Сабвей
паби / бари Harat’s, Killfish Discount-Bar
кав’ярні Гурме

Варто розуміти, що Ощадбанк, відбираючи франшизи, орієнтується на успішність даної компанії і надійність її торгової марки / бренду. Але кредитно-фінансова структура зовсім не обмежує підприємців-учасників програми даним переліком. Претендувати дозволяється на отримання практично будь-якого існуючого на російському ринку франшизи.

висновки

Бізнес-Старт від Ощадбанку – це відмінна можливість для російських підприємців (як досвідчених, так і початківців) успішно і гарантовано відкрити і вести власний бізнес. Причому спираючись на вже наявну і відому торгову марку, здійснюючи свою діяльність на правах франшизи.

Сбербанк за умовами програми не тільки надає учасникам отримання кредиту і права використання відомого бренду, а й послуги безкоштовного консультування, необхідних для успішного ведення справ мультимедійних курсів. Такий багатогранний підхід робить проект Бізнес-Старт привабливим і вдалим початком будь-якого бізнесу.

Кредит на франшизу – як отримати, ТОП-7 банків і список документів

У статті ми зібрали умови 7 банків, що дають кредит на покупку франшизи. Також ми підготували вимоги до бізнесу і список документів, який можуть зажадати банки для надання кредиту.

ТОП-7 банків, що видають кредит на франшизу

Якщо вам потрібно кредит на покупку франшизи, зовсім не обов’язково шукати в банку тільки вузькоспеціалізований тариф. Нецільові кредити для малого та середнього бізнесу також підходять під цей напрямок.

Сьогодні топові банки пропонують такі ставки:

банк % ставка сума термін
Сбербанк від 14,52% до 5 млн.руб. до 4 років
ВТБ 24 від 10,9% до 5 млн.руб. до 10 років
Альфа Банк від 12,5% до 6 млн.руб. до 3 років
Райффайзен Банк від 11% до 4,5 млн.руб. до 5 років
банк Інтеза від 10,6% від 1 млн.руб. до 7 років
ВТБ Банк Москви від 11,5% до 150 млн.руб. до 7 років
ФК Відкриття від 10% до 1 млн.руб. до 7 років

Кредит на франшизу в Ощадбанку

Кредит на бізнес по франшізі від Ощадбанку

Деякий час назад велику популярність мала кредитна програма для франчайзингу від Ощадбанку під назвою «Бізнес-Старт». У ній взяли участь багато великих бренди, поширювані по франшизі.

Однак з 2015 року програма припинила своє існування через складнощі з перерахунком бізнес-планів. Дуже багато початківці франчайзі визнали себе банкрутами і не змогли розплатитися з позикою, тому «Бізнес-старт» був припинений керівництвом банку, а альтернативний йому тариф так і не з’явився.

Сьогодні представники Ощадбанку рекомендують бізнесменам брати на покупку франшизи нецільовий кредит, що спростить збір документів і схвалення заявки.

умови

Не секрет, що банки з обережністю фінансують стартапи в будь-якому сегменті бізнесу. Щоб уникнути збитків, фінансова установа ретельно перевіряє бізнес-план і аналізує можливу прибутковість проекту. Але коли поручителем виступає франчайзер – власник відкривається бренду – банк трохи послаблює свої вимоги.

Позичальник-франчайзі – більш бажаний клієнт для банку, ніж бізнесмен, який не має за плечима ні бренду, ні перевіреного бізнес-плану.

Тому цільові кредити на відкриття бізнесу по франшизі зазвичай надаються на більш вигідних умовах.

Але все одно, як і в будь-якому іншому кредитному продукті, підсумкова процентна ставка, максимальна сума і термін позики розраховуються щодо платоспроможності конкретного бізнесмена і надійності його бізнес-плану.

Навіть за спеціалізованою програмою отримати кредит на повну вартість франшизи навряд чи кому-небудь вдасться. Зазвичай банки вимагають початковий внесок в 20-40% від необхідної суми.

Про яку суму йде мова

Сума, яку банк готовий виділити клієнту на покупку франшизи, залежить від досвіду роботи підприємця, його поточного доходу, що надається застави, а іноді і від придбаного бренду.

Середнє значення коливається між 500 000 і 10 000 000 рублів.

Переваги та недоліки покупки франшизи в кредит

У кредиту під франшизу є свої переваги для клієнта. Серед них:

 • Швидкий захоплення ринку без необхідності економії на рекламі та інші речі;
 • Закупівля найсучаснішого обладнання, рекомендованого франчайзером;
 • Прискорена господарська діяльність – закупівля достатньої кількості товарів і матеріалів;
 • Знижки від банку для франчайзі великих і розкручених мереж (іноді франчайзер навіть укладає договір з фінансовою установою, за яким всі покупці франшизи можуть отримати кредит на вигідних умовах).

Слабкі сторони у кредитування під покупку франшизи теж є. Наприклад, це:

 • Невеликі терміни кредитування;
 • Для більшості програм потрібна наявність застави і поручителя;
 • Необхідність ретельного опрацювання бізнес-плану;
 • Нав’язування банком додаткових комісій і страховок.

Вимоги до позичальників

Стандартні вимоги банку до одержувача кредиту на покупку франшизи виглядають так:

 • громадянство РФ;
 • зареєстрована підприємницька діяльність з внесенням запису до державного реєстру (ЕГРЮЛ або ЕГРІП);
 • ведення бізнесу не менше певного терміну, встановленого банком (в середньому, близько півроку);
 • позитивна кредитна історія;
 • наявність іншого стабільного доходу у підприємця або готовність надати вагомий заставу.

Хто не може бути поручителем

Наявність поручителя позитивно позначається на вирішенні банку у видачі позики. Головна умова до поручителя – у нього повинна бути гарна кредитна історія. Але не будь-яка людина може стати поручителем. Відмова отримають:

 • особи молодше 26 або старше 60 років;
 • особи, які не є громадянами РФ;
 • бізнесмени такого ж, або більш низького рівня фінансової спроможності, ніж заявник;
 • посадові особи організації-позичальника.

Коли мова йде про кредит на покупку франшизи, то поручителем найчастіше виступає компанія-франчайзер. Зазвичай вона задовольняє всім вимогам банку, і при цьому залишається зацікавленою стороною.

Тому бізнесмену, що знаходиться в пошуку поручителя, варто в першу чергу звернутися до власника купується франшизи.

Документи для юридичних осіб

Для отримання кредиту юридичні особи повинні надати в банк:

 • паспорт представника компанії і документ про його призначення на посаду;
 • свідоцтво про державно реєстрації;
 • виписку з Єдиного державного реєстру;
 • виписки з діючих розрахункових рахунків;
 • фінансову і податкову звітність за період, встановлений банком (від 3 місяців до року);
 • ліцензії на ведення діяльності (якщо потрібні);
 • документи на наданий заставне майно;
 • паспорта, свідоцтва про доходи, про наданий заставі та інші документи поручителів.

Крім основних документів до заявки зазвичай потрібно додати:

 • бізнес-план з докладним розрахунком окупності (мінімум на один рік);
 • підтвердження від франчайзера про готовність до співпраці;
 • документи, що підтверджують підсумкову вартість бізнесу.

Документи для ІП

Індивідуальні підприємці надають в банк:

 • паспорт;
 • ІПН;
 • СНІЛС і військовий квиток на вимогу банку;
 • свідоцтво про державну реєстрацію та виписку з ЕГРІП;
 • довідку про доходи (3-ПДФО або 2-ПДФО);
 • виписки з банківських рахунків;
 • фінансову і податкову звітність;
 • патенти і ліцензії (якщо потрібні);
 • документи на заставне майно та поручителів.

Крім того, необхідні документи, що підтверджують наміри позичальника використовувати кредит саме на покупку франшизи. Вони такі ж, як і для ТОВ: бізнес-план, лист від франчайзера, розрахунок загальної вартості проекту.

Як оформити кредит на франшизу

Кредит на бізнес по франшизі від Ощадбанку

Етапи отримання кредиту:

 1. Переговори з франчайзером, укладення договору.
 2. Затвердження бізнес-плану. Деякі власники франшизи самі розробляють бізнес-план для підприємців, інші – надають все робити бізнесмену самостійно.
 3. Вибір банку. Якщо франчайзер не дає рекомендацій щодо банку, в якому можна взяти кредит на вигідних умовах, то вивчати пропозиції доведеться самому підприємцю. Перш за все необхідно вивчити відгуки та думки колишніх клієнтів.
 4. Подача в банк заявки на отримання кредиту та необхідні документи. Сьогодні більшість банків дозволяє зробити це як очно, так і через офіційний сайт.
 5. Схвалення заявки, зустріч з менеджером банку.
 6. Підписання договору з банком. На цьому ж етапі клієнт повинен надати повний пакет документів, в тому числі на заставне майно та порука.
 7. Оплата початкового внеску.
 8. Отримання необхідної суми.

Далі клієнт банку зобов’язується погашати кредит відповідно до умов договору, за встановленим графіком.

Труднощі при оформленні кредиту і як з ними впоратися

В процесі оформлення кредиту підприємець може зіткнутися з певними підводними каменями. Якщо знати про них заздалегідь, процедура пройде гладко і без сюрпризів.

проблема Рішення
Серед тарифних програм банку немає спеціалізованого кредиту під покупку франшизи Якщо ви визначилися з банком, і вас повністю влаштовує його програма фінансування, немає необхідності шукати тариф з вузькою спрямованістю. Сьогодні більшість кредитів видаються на інвестиційні цілі, без уточнення
Банк запрошує бізнес-план Франчайзі простіше скласти план окупності підприємства, так як відкривається бренд вже має свою історію і досвід. За допомогою в складанні бізнес-плану можна звернутися до франчайзеру
Недостатньо коштів для початкового внеску Перший внесок – зазвичай досить значна сума, тому підприємцям, які не мають достатньо заощаджень, доводиться звертатися до різних хитрощів: продаж майна, допомога родичів і друзів, отримання експрес-позики в іншому банку
ІП або ТОВ зареєстровані недавно, що не задовольняє вимогам банку Дійсно, банки неохоче видають позики бізнесменам, що тримає на руках свіже свідоцтво про державну реєстрацію. Якщо це можливо, зареєструватися краще заздалегідь, або вибирати тариф з меншими сумами і великими відсотками (які надаються підприємцям-початківцям)
Немає необхідного забезпечення Більшість банків готові надати позики без застави та поручителів, але потрібно бути готовим, що умови за таким тарифом будуть значно гірше

Де отримати гроші на покупку франшизи

Крім використання спеціального банківського позики отримати кошти, яких бракує на покупку франшизи можна і іншими способами:

 • Інвестори. Знайти їх непросто, а ще складніше зацікавити і переконати в потенційної вигоди;
 • Отримання коштів від франчайзера – іноді власник франшизи бере на себе більшу частину витрат на відкриття бізнесу. Повертається сума поступово, з щомісячною виручки. Відсотки та інші умови обговорюються індивідуально з компанією;
 • Позики у приватних осіб (родичів, друзів, партнерів). Не завжди бажаний варіант, навіть якщо близькі самі пропонують допомогти з фінансовою стороною бізнесу. Практика показує, що подібні заходи здатні кардинально зруйнувати навіть найтепліші стосунки;
 • Участь в цільових програмах для підприємців-початківців. Їх здійснюють як державні, так і недержавні фонди, бізнес-інкубатори та інші структури. Головне, що знадобиться підприємцю для заявки на участь в програмі – пророблений чіткий бізнес-план;
 • Нецільові банківські позики готівкою оформляються фізичними особами на власні потреби. Підприємці, які вибирають такий варіант, не будете передавати банку своєї справжньої мети, інакше в кредиті буде відмовлено. Офіційно подібний позику може бути оформлений на ремонт квартири, купівлю побутової техніки, подорож і так далі.

Програма фінансування франчайзингу від Ощадбанку

Будемо чесними, сучасний динамічно зростаючий ринок кредитування дає мало шансів підприємцю в отриманні стартових інвестицій.

Виняток становить кредит “Бізнес-Старт” Ощадбанку. Їм захоплюються і його лають підприємці, забуваючи про те, що це всього лише можливість, якої потрібно вміти скористатися.

Останній раз такий шанс давався російським бізнесменам в 90-х роках. Але тоді все було набагато простіше: галопуюча інфляція фактично девальвувала борги.

Сьогодні ж кредит доведеться повертати разом з відсотками. Представники нашого сайту побували на Міжнародній виставці з франчайзингу, де на питання гостей відповідав представник Ощадбанку.

Дивіться відео: Програма кредитування франчайзингу від Ощадбанку

Які перспективи відкриває “Бізнес-Старт”

У будь-якому банку нескладно взяти кредит на розвиток бізнесу. Якщо у підприємця є одна торгова точка, то він цілком може претендувати на кредит, який дозволить йому створити ще 5 аналогічних або відкрити новий напрямок.

Інша річ отримати кредит під стартовий капітал. До недавнього часу зробити це офіційно було неможливо.

Невже сьогодні кредит під бізнес-план став реальністю?

Основна мета програми “Бізнес-Старт” – дати можливість молодим підприємцям самореалізуватися. Отримати кредит на відкриття бізнесу від Ощадбанку зможуть громадяни Росії від 20 до 60 років, у яких немає діючої юридичної особи або ІП і яким потрібен стартовий капітал.

Чи можна претендувати на кредит, якщо вже є діючий бізнес, але робота не ведеться?

Так, це саме та категорія осіб, яка раніше не могла претендувати на кредити, оскільки діяльність не велася, не було балансу і, як наслідок, можливості обгрунтувати свою кредитоспроможність.

Сьогодні підприємці, чиї підприємства протягом 3 місяців не діють, можуть отримати кредит на розвиток бізнесу – за даною програмою банк надає кредити нововиявленими або навіть не діючим підприємствам (підприємцям).

На які цілі видається кредит?

За програмою “Бізнес-Старт” грошові кошти видаються на відкриття бізнесу за системою франчайзингу. Можливо також отримання кредиту під бізнес план, який буде розроблений партнером банку.

Що потрібно знати підприємцю, яка прийняла рішення взяти кредит на покупку франшизи

Перш ніж прийняти рішення про відкриття бізнесу за системою франчайзингу, слід дізнатися що:

 • 1. На вході потрібно буде заплатити паушальний внесок, який може становити від 10 тис. Рублів до 1 млн. Рублів;
 • 2. За користування франшизою (брендом, технологією і т.д.) виплачується роялті (комісія).

Кредитні гроші даються на початок діяльності, куди входить:

 • – оренда приміщень;
 • – ремонт приміщень;
 • – торгове обладнання, якщо воно потрібне;
 • – рекламні програми.

Інвестиційна стадія триває 1-3 місяці. У цей період можуть бути проінвестовані також інші витрати, наприклад, заробітна плата. Після закінчення зазначеного періоду підприємство повинно вести діяльність на свої доходи.

Чи можна вибрати франшизу самостійно?

Так, але тільки з переліку попередньо відібраних банком підприємств. Банк працює з декількома перевіреними компаніями, у яких є кілька точок, тобто є досвід передачі бізнес-технології.

Хто може скористатися перевагами програми?

Які вимоги банк пред’являє до позичальника?

В даний час кредит на франшизу Ощадбанком видається резидентам РФ від 20 до 60 років, зареєстрованим (важливо: допускається тимчасова реєстрація) в регіоні де буде знаходитися бізнес не менше півроку, – бажано більше року.

Наприклад, громадянин, зареєстрований в Нижньому Новгороді, цілком може відкрити бізнес в Москві. Для цього буде потрібно оформити в столиці тимчасову реєстрацію.

Скільки коштів видає Сбербанк в кредит під франчайзинг?

Максимальна сума кредиту під франшизу становить 3 млн. Рублів, але не більше 80% бізнесу, мінімальна – 100 тис. Рублів. Наприклад, якщо на створення бізнесу потрібно всього 2 млн., То банк надасть 1,6 млн., А 400 тисяч підприємець повинен внести сам.

На який термін надається кредит і у скільки обійдеться позика?

Максимальний термін кредитування становить 3,5 року. На період від 2 до 3,5 років банк надає гроші під 18,5%. На період до 2-х років гроші надаються під 17,5%

Підводні камені і тонкощі кредиту під франшизу Ощадбанку

Розрахований чи кредит малому бізнесу Ощадбанку тільки на індивідуальних підприємців або також на юридичних осіб?

Ощадбанк надає позикові кошти двом правовими формами:

 • – товариство з обмеженою відповідальністю;
 • – індивідуальний підприємець.

Чи потрібна для отримання кредиту майно в якості застави?

 • [Ads2]
 • Для того щоб купити франшизу в кредит заставне майно не потрібно, але майно, придбане на позикові кошти, буде виступати предметом застави.
 • Чи несе позичальник відповідальність за зобов’язаннями всім своїм майном або тільки майном відкритого підприємства, і чи потрібні поручителі по кредиту?
 • Якщо кредит видається ТОВ, то Ощадбанком як поручителів залучаються засновники.

Звичайно, не всі засновники товариства виступлять поручителями. Банк вибере того, чия частка в статутному капіталі виявиться більшою, ніж у інших.

Якщо кілька співзасновників представлені однаковими частками, то вибір може зробити сам клієнт. Допускається також залучення всіх засновників за бажанням клієнта. Все поручителі – матеріально відповідальні, як фізичні особи, тобто несуть відповідальність всім своїм майном.

Якщо кредит під франчайзинг видається ІП, то в якості поручителів кращі подружжя, далі брати або сестри і тільки в останню чергу особи, які не є близькими родичами.

Стороння особа може виступати в якості поручителя, якщо найближчі родичі не відповідають вимоги, які Сбербанк пред’являє до поручителів:

 • – вік від 20 до 60 років;
 • – резидент РФ;
 • – наявність реєстрації на відстані не більше 100 км від місця ведення бізнесу.

Якщо поручитель відмінне від позичальника особа, наприклад, позичальником виступає один засновник, а поручителем інший, то від поручителя потрібна довідка 2-ПДФО.

Які вимоги до рівня доходів поручителя?

Банк не проводить аналізу доходів поручителя, але в цій якості може виступати тільки працююча особа. Стаж поручителя за останнім місцем роботи повинен становити не менше 3 місяців.

Вибір франчайзера під якого видається кредит

Ощадбанк пропонує 75 франшиз, і цей перелік постійно розширюється. Список дорогих столичних проектів поповнюють компанії з регіонів, такі як магазин подарунків «ТОМАТ» або компанія “Янтар”, що займається продуктами харчування.

Також можна взяти гроші під один з 10 типових бізнес-планів.

У поточному році найбільшою популярністю користувалися такі франшизи:

 • – магазин іграшок для дітей “Бегемотик”, що привертає дуже низьким паушальним внеском, який на сьогоднішній день складає 15 тис. Рублів, і позитивним досвідом роботи з більш ніж 140 франчайзі;
 • – ресторан SUBWAY, як і в цілому сфера швидкого харчування, є однією з найбільш успішних і популярні франшиз;
 • – 2 салону оптики – OKVision і Айкрафт, що пропонують товари, які користуються популярністю у представників молодого покоління великих міст;
 • – магазин аксесуарів для автомобілів Автодевайс привертає безкоштовним входом – тут немає ні паушального внеску, ні роялті;
 • – агентство нерухомості ХІРШ;
 • – до переліку також увійшло кілька магазинів одягу: Джинси Суперціна, BIZZARRO, Stillini (для дітей і підлітків), і Парижанка (нижню білизну).

Представники банку стверджують, що число охочих купити франшизу в кредит залежить зовсім не від доступності. На франчайзера працює репутація, а також уміння і готовність співпрацювати з новим партнером.

Дивіться відео: Програма кредитування франчайзингу від Ощадбанку

Кінцевий результат складається з зусиль обох сторін – 50х50. Франчайзер, відкриваючи офіс за сотні кілометрів від головного підприємства, прагнути передати його в руки особисто зацікавленого в успіху власника, а не найманого менеджера.

Франчайзі, приймаючи справи, може спертися на готову бізнес-технологію. Не потрібно буде самому з нуля формувати асортимент, що користується попитом, навчати персонал, шукати для поки що невеликого бізнесу маркетологів і дизайнерів.

Можна просто вбудуватися в команду. При цьому потрібно розуміти, що крізь відстань франчайзер зможе надати не всяку допомогу, і потрібно буде самостійно приймати нетипові рішення в нестандартних ситуаціях.

Вибираючи франчайзера, слід враховувати, що знизити ризики за рахунок досвіду старшого партнера можна тільки в тому випадку, якщо обрана компанія має в своєму штаті досвідчених фахівців, які допоможуть провести оцінку ринку і скласти бізнес-план.

В іншому випадку франчайзі буде відведена роль дилера, який справляється з усіма труднощами самостійно, але і паушальний внесок в цьому випадку мінімальний, а часто відсутня зовсім.

«ВТБ24» запропонував підприємцям «без досвіду» кредити на розвиток бізнесу по франшизі – Офтоп на vc.ru

«ВТБ24» оголосив про запуск пілотного проекту по кредитуванню підприємців, розвиваючих бізнес по франшизі. Отримати фінансування можуть в тому числі знову відкриваються компанії, повідомили vc.ru представники банку.

Програма «Франчайзинг» пропонує отримати кредит тим компаніям, які не проходять за вимогами про наявність досвіду і терміні ведення бізнесу. Для стандартних продуктів мінімальна вимога щодо терміну ведення бізнесу становить півроку, пояснили в «ВТБ24»

Для отримання кредиту на покупку франшизи крім стандартного пакета документів клієнт повинен додати до заяви бізнес-план з графіком виконання та фінансування проекту, розрахунком терміну окупності, документ, що підтверджує готовність власника франшизи до співпраці, і підтвердження повної вартості проекту.

«ВТБ24» пропонує інвестиційні кредити на суму від 850 тисяч до 10 млн рублів терміном до п’яти років. Умови кредитування залежать від терміну існування компанії на ринку, показників роботи клієнта і його платоспроможності, яка оцінюється на підставі поточних доходів.

Якщо поточного доходу недостатньо для надання кредиту, банк в рамках програми може врахувати майбутні доходи від одержуваної франшизи, кажуть в «ВТБ24».

Мінімальна процентна ставка для початківців компаній в рамках програми «Фрачайзінг» складе 16,5%.

Діючі компанії, при кредитуванні яких майбутній дохід враховується, можуть розраховувати на отримання кредиту за ставкою від 13,5%.

Підприємцям, які вже працюють за франчайзинговою моделлю, при кредитуванні яких майбутній дохід не враховується, мінімальна процентна ставка складе 12,5%.

Програмою також передбачена відстрочка в погашенні основного боргу по кредиту. Клієнти з бізнесом, що діє можуть розраховувати на відстрочку строком на півроку, стартапам відстрочка надається до виходу на беззбитковість, але не більше ніж на рік. Відстрочка надається тільки на сплату основного боргу, нараховані відсотки клієнт зобов’язаний сплачувати в повному обсязі, підкреслили в «ВТБ24».

Програма доступна у всіх регіонах присутності «ВТБ24», обмежень по вибору франшизи немає, стверджують у банку. Пілотний проект триватиме до 1 листопада 2017 року, за його результатами банк прийме рішення про введення продукту в основну лінійку кредитів малому бізнесу.

У 2011 році схожу програму з надання кредитів на відкриття бізнесу по франшизі «Бізнес-старт» запустив «Сбербанк». У програмі брали участь такі компанії, як мережа ресторанів швидкого харчування Subway, магазини іграшок «Бегемотик», магазини «Експедиції», мережа кафе «Сбарро» та інші.

У квітні 2015 року «Сбербанк» призупинив видачу нових кредитів за програмою, пояснивши рішення «необхідністю перераховувати бізнес-плани».

По продукту «Бізнес-старт» була дуже висока дефолтних, повідомили vc.ru в прес-службі «Ощадбанку». Представники банку додали, що в разі виникнення проблем власник франшизи не чинив франчайзі практично ніякої допомоги. Запускати альтернативний продукт «Сбербанк» не планує.

# Новина # кредити # ВТБ24 # франшизи # франчайзинг

Франшизи від Ощадбанку за програмою «Бізнес-Старт»

Перед відкриттям власного бізнесу кожен підприємець незмінно замислюється про те, чи зможе він запустити дійсно успішний проект, який дозволить окупити всі вкладення і принесе відчутний прибуток.

Зрозуміло, для досягнення поставлених завдань бізнесменові необхідно ретельно спланувати всі фінансові питання, провести аналіз ризиків, досліджувати ринок і конкурентне середовище, скласти бізнес-план а це, в свою чергу, вимагає від бізнесмена певних знань, навичок, досвіду і, звичайно, часу.

Саме тому більшість новачків (а часом і досвідчених бізнесменів, які вважають за краще йти по більш простому шляху) вирішують придбати франшизу популярної компанії. Якщо ж у підприємця недостатньо власних коштів, або всі активи вже задіяні в іншому бізнесі, він може розглянути франшизи від Ощадбанку. Так в чому ж полягають їхні головні особливості та переваги?

Ще 6 років тому Сбербанк запустив знаменитий кредитний проект, широко відомий в ділових колах.

Даний продукт називається «Бізнес-старт», і саме завдяки йому, безліч підприємців отримали можливість спробувати удачі в нових областях бізнесу.

Незважаючи на відсутність стартового капіталу, більшість з них змогли придбати франшизи знаменитих брендів і почати розвиватися в обраній сфері.

Особливості програми «Бізнес-старт»

По суті, назва даної програми повністю відображає свою спрямованість. «Бізнес-старт» це кредитний проект, який дозволяє підприємцям відкрити власний бізнес на взяті у банку кошти.

Багато хто може заперечити, що таку програму складно назвати новинкою, так як аналогічні проекти представлені в багатьох російських банках.

Однак «Бізнес-старт» має істотну відмінність – він передбачає надання низки додаткових послуг.

Дана програма нерозривно пов’язана з франчайзингом і формуванням робочого бізнес-плану для підприємців. Стаючи учасником, кожен громадянин РФ отримує можливість взяти кредит з метою вкладення коштів в нову справу або ж франшизу однієї з мереж, що пропонують подібну послугу.

Зрозуміло, кожен франчайзер надає новому партнеру цілий ряд послуг, починаючи з уже розробленої бізнес-моделі і закінчуючи більш специфічними умовами, наприклад, постачанням обладнання та допомогою в оформленні бізнесу.

Якщо ви обираєте шлях франчайзингу, ви можете вибирати будь-яку пропозицію, представлене на ринку.

Крім кредитування як такого, «Бізнес-старт» також передбачає проходження курсу навчання азам ведення бізнесу.

Після вивчення основ підприємництва позичальник може вибрати франшизу, зареєструватися як індивідуальний Підприємець або стати засновником організації та, нарешті, оформити всі потрібні документи.

Слід підкреслити, що крім заяви і оформлення ІП або ТОВ, кожен підприємець зобов’язаний вкласти в проект певну суму з власних коштів. Після всіх вищеописаних процедур, позичальник обумовлює терміни виплати з франчайзером і банком, і може починати запуск свого проекту.

Умови отримання кредиту від Ощадбанку

В цілому, дана програма розрахована на малий або середній бізнес. Умови кредитування «бюджетних» проектів такі:

 • Відсоток – 18,5% (як для малого, так і для середнього бізнесу);
 • Загальна сума кредиту – від 100 тисяч руб. до 3 мільйонів руб .;
 • Термін договору – 3,5 року;
 • Початковий внесок – від 40% від суми;
 • Відстрочка – півроку;
 • Потрібен заставу майна в рамках проекту (необхідно страхування) і поручительство фіз. особи.

Сбербанк також висуває ряд вимог по відношенню до позичальників:

 • Підприємець не повинен був займатися бізнесом за 3 місяці до позики;
 • Вік клієнта повинен становити від 20 до 60 років.

Для здійснення даної позики, кожна особа зобов’язана подати такі документи:

 • Анкету (можна взяти у відділенні Ощадбанку);
 • Паспорт громадянина України;
 • Військовий квиток або приписне свідоцтво;
 • Тимчасову реєстрацію (якщо необхідно);
 • Документацію Індивідуального Підприємця або ТОВ.

Що отримує позичальник?

Після того, як всі документи буде затверджено, і ви офіційно станете учасником програми, ви отримаєте:

 • Стартовий капітал – 80% від суми, необхідної для старту проекту;
 • Кредит до 7 мільйонів руб .;
 • Термін до 5 років;
 • Можливість вибирати серед великої кількості франчайзерів, які є партнерами банку;
 • Можливість працювати під популярним брендом;
 • Бізнес-план вашого проекту, розроблений фахівцями банку і командою франчайзера;
 • Консультаційну підтримку як від Ощадбанку, так і від самого франчайзера;
 • Безкоштовний курс навчання азам ведення бізнесу.

Всі перераховані вище послуги допоможуть істотно знизити всі ризики, а також мінімізувати суму необхідних вкладень.

Франшизи кредитуються за програмою «Бізнес-старт»

Банк не кредитує одну сферу бізнесу, а вважає за краще фінансувати різні підприємства, а саме: кафе і ресторани (в тому числі і ресторани швидкого харчування), пекарні, салони, кав’ярні, турагентства, автомобільні мийки, магазини одягу, продуктові супермаркети і торгові точки, інтернет -магазини, аптечні пункти та кіоски, таксі і т.д.

Список найпопулярніших франшиз від Ощадбанку включає:

 • Дитячі клуби розвитку:
  • Центри розвитку дітей – Бебі-клуб, ЯСАМ
 • Ресторани, кафе, кав’ярні та інше:
  • Ресторан – Східний Базар
  • Ресторани швидкого харчування – Пельмешки та вареники, Сбарро, Стардогс, SUBWAY
 • Магазини одягу:
  • магазин для вагітних – Буду мамою, NEWFORM
  • джинсовий магазин – Джинси Суперціна
  • магазини нижньої білизни – Мадмуазель де Париж, Мілабель, Парижанка
  • магазини взуття – Паоло Конте, Стіліні
  • магазин одягу для чоловіків – Канцлер
  • магазин одягу – BAON, SERGINNETTI, TOM TAILOR
  • магазин одягу для дітей – Orby
 • Салони краси та студії манікюру
  • студія манікюру – Олени Леніна
  • салон краси – ПЕРСОНА Імідж Лабораторія
 • Інші бізнеси:
  • магазин побутових товарів – 220 Вольт
  • салон оптики – Айкрафт
  • салон матраців – Аскона
  • магазини дитячих іграшок – Бегемотик, Острів знань, Kraftholik
  • магазин велосипедів – Велодрайв
  • обладнання та матеріали для промислового очищення – Індустріальні рішення
  • виробництво бордюрів – Мастербордюр
  • арбалетної-лучний тир – Робін Гуд
  • магазин аксесуарів – Селена
  • магазин будівельних матеріалів – Рівень
  • агентство нерухомості – ХІРШ
  • чайний магазин – Чайна
  • пральня – ЧістоFF
  • 5D кінотеатр – Екзофільм
  • магазин оригінальних подарунків – Експедиція
  • ремонт автодеталей – ChipsAway
  • автомийка без використання води – ECOWASH MOBILE
  • магазин біжутерії – Jenavi

Сбербанк кредитує і інші компанії, однак саме франшизи перерахованих вище мереж користуються найбільшою популярністю серед підприємців.

Повний каталог франшиз від Ощадбанку

Відкриття власної справи – процес трудомісткий, який забирає багато часу, сил, а головне, потребує початкової підживлення чималими сумами грошових коштів.

Підприємець повинен вкладатися в оренду приміщення, ремонт, можливо зовнішнє оформлення, закупівлю меблів та обладнання, наймання персоналу з постійною виплатою заробленого плати, реєстрацію юридичної особи та податки, маркетингову компанію, закупівлю товару, просування своїх послуг через всілякі рекламні канали, реалізацію дизайн проектів свого бренду. Якщо це франшиза, то частина коштів піде на паушальний внесок і роялті. Звичайно, при належному підході, вся ця махина вкладень і придбань запуститися і не тільки покриє інвестиційні вклади, а й почне приносити чималий дохід. Але питання у підприємця такий – звідки брати гроші спочатку старту?

Сбербанк, оцінивши необхідності малого і середнього бізнесу прийшов на виручку з власною пропозицією, яке може допомогти реалізувати грандіозні плани по завоюванню бізнес-ринку амбітним ділкам.

З 2011 року в лінійці продуктів банку з’явилася послуга «Бізнес-старт». Кредитна програма якраз ґрунтується на підтримці підприємців і одночасно удосконалює російську систему кредитування. За словами фахівців Ощадбанку, проект розрахований в рівній мірі на тих, хто готовий запустити бізнес по франшизі.

А так як покупка франшизи практично завжди несе з собою огорожу від левової частки ризиків для починаючого підприємця за рахунок досвідченості і послуг франчайзера, то банку також безпечніше видавати такі позики. Шанси, що бізнес не окупиться і клієнт не зможе повернути вчасно отримані суми, зводиться до мінімального.

«Бізнес-старт» – фактично є кредитом на певні потреби. Але при цьому відрізняється від інших пропозицій наявністю додаткових пакетів послуг.

Система працює так, що клієнт не тільки приходить в банк і подає заявку, але може пройти повний курс навчання основам підприємництва, а потім вибрати собі франшизу зі списку. Тобто, фактично, Сбербанк сам піклується про те, щоб бізнесмен став успішним керівником своєї справи.

І допомагає підібрати цю справу зі списку перевірених партнерів. Після схвалення заявки, позичальник йде офіційно реєструвати свою підприємницьку діяльність і подає всі необхідні документи в банк.

Але також є вимога внести і власну суму в розвиток бізнесу. Щось на зразок початкового внеску. А після обумовлюються терміни, за якими новий франчайзі почне вести свою справу і приступить до виплати кредиту. Щоб правильно оцінити нововведення Ощадбанку, потрібно знати, які умови входять до участі в цій програмі.

умови

– Бізнес відкривається юридичною особою, або фізичною, які протягом трьох місяців не займалися підприємницькою діяльністю.

– Пакет документів оформляється на вимогу банку. Крім стандартної анкети в нього входять документи про реєстрацію (тимчасова прописка також буде враховуватися), військовий квиток (для чоловіків до 27 років), паспорт і все фін.документи юридичної особи, якщо таке є.

– Потрібно поручитель, з якого запитають довідку 2НДФЛ або податкову декларацію.

– Франчайзер, по бренду якого буде проводитися підприємницька діяльність, вибирається зі списку, наданого банком, або ж самим франчайзі (інформація в цьому випадку також надається в банк).

– Сума кредиту стандартно за запитом клієнта і варіюється від 100 тисяч рублів до трьох мільйонів. Якщо потрібна велика сума, то запит банк розгляне в індивідуальному порядку і лише за умови, що позичальникові на той момент більше 27 років.

– Термін кредитування – до трьох з половиною років.

– Процентна ставка від 17,5%. Залежить від терміну, на який займаються фінанси.

– Початковий внесок, про який говорилося вище, становить 40 відсотків від суми.

Є ще ряд вимог. Наприклад, франшиза повинна бути надійною. Всі дані по системі «Бізнес-старт» є на офіційному сайті Ощадбанку і його партнерів, де їх і можна вивчити.

Цілі запитуваної позики також вказуються в анкеті. Стандартно кредит за програмою «Бізнес-Старт» дається на кілька варіантів дій майбутнього франчайзі.

вимоги

 • – Оренда приміщення і його ремонт.
 • – Купівля необхідного за умовами франчайзера торгового обладнання.
 • – Реалізацію рекламної компанії для збільшення клієнтопотік.

Готовий бізнес-план

Не тільки покупкою франшизи можна заробити схвалення кредиту від Ощадбанку. Другий варіант має на увазі під собою використання готового бізнес-плану, який надається якраз самим банком. І тут кредит має три різновиди, які варіюються в залежності від суми кредитування. «Еліт», «Середній» і «Економ» щодо зменшення суми відповідно.

Комерційні напрямки, з яких пропонує вибрати банк:

– кейтерингові послуги. Це вид підприємництва по організації виїзних послуг. Серед них можуть бути суспільне харчування, доставка обідів в офіси. Можуть бути заходи та урочистості, проведені на виїзді і т.д.

– клінінгові послуги. Прибирання приміщень по найму зараз розвинена як в торгових комплексах, так і в офісних приміщеннях.

– перукарські послуги. Сюди ж входять і салони краси і спа-процедурні.

– випічка хлібобулочних виробів. І, відповідно, реалізація їх оптом і в роздріб.

Послуга «Бізнес-старт» від Ощадбанку при правильному використанні виділених коштів та наданих бонусів може дати відмінні переваги на старті для починаючого підприємця. І навіть, якщо ви вибираєте варіант, в якому банк надає вам готову бізнес-модель, то залишаєтеся в плюсі. Зокрема:

– отримуєте готове місце ведення підприємницької діяльності

– викреслювати зі списку необхідного концепцію плану розвитку, ціноутворення і безлічі дрібних моментів, які в іншому випадку довелося б досконально продумувати і відображати у власному бізнес-плані.

– самі приймайте рішення про співпрацю з тими чи іншими постачальниками. Рішення франчайзера в цьому випадку на вас не вплинуть.

Імовірність схвалення кредиту за системою «Бізнес-Старт»

На рішення банку по вашому запиту впливають безліч чинників. Ось кілька з них:

– Рішення франчайзера. Кредит і бажання стати успішним бізнесменом під егідою чийогось бренду хороші мотиватори, однак потрібно щоб сама фірма, що продає франшизи теж була не проти стати вашим партнером. А негативну відповідь можна отримати банально тому, що ваше місто вже зайнятий франчайзі цієї фірми з ексклюзивним правом по території.

-Кредитна історія позичальника. На жаль, те, що ви плануєте брати кредит на розвиток бізнесу, а не на холодильник, ніяк не скасовує факт оцінки вашої кредитної історії. Якщо вона не гарантує банку вашу надійність, то можна і не дочекатися позитивного рішення.

– Запорука. Якщо ви не можете надати заставу банку під видані кошти, то банк може не вирішитися на схвалення.

– Рівень доходів. Здавалося б, яке має відношення рівень вашого добробуту, якщо виплачувати кредит ви плануєте на отримані від прибутку нового бізнесу кошти? Однак немає. Для банку це теж фактор.

– Рентабельність і терміни окупності вашого проекту. Банку потрібні гарантії. А якщо в бізнес-плані не прописано чітко, що підприємництво швидко окупиться, то значить, гарантій немає.

Якщо вибирати франшизу

 1. Якщо підприємець обирає варіант покупки франшизи при запиті кредитних коштів по системі «Бізнес-Старт» від Ощадбанку, то він повинен знати умови, з якими може зіткнутися під час реалізації проекту.
 2. – Майно, яке набуває підприємець в рамках проекту реалізації бізнесу по франшизі, стає заставним.
 3. – Якщо кредит оформляється на юридичну особу, то все його засновники стають поручителями клієнта банку.
 4. – Якщо кредит видається під індивідуального підприємця, то родичі власника ІП стають поручителями.

Крім того, заздалегідь розраховуйте свій дохід за періодами.

Тому що бізнес має властивість змінювати статистику доходу за минулими сезонами. І якщо в період тимчасового застою ви не зможете виплачувати кредит, бо не розрахували, що дохід буде в цей час нестабільним, то нічого доброго з цього не вийде. Наприклад, магазин джинсів – позасезонне рішення.

Клієнти будуть у вас в будь-який час року, відповідно продажу будуть теж. А ось морозиво взимку буде продаватися значно важче. Магазин сувенірів буде приносити більше доходу перед святами. І зовсім встати в сезон відпусток. Враховуйте і місце розташування свого бізнесу, потік потенційних покупців і їх частку на чисельність населення.

Всі ці фактори безпосередньо впливають на прохідність, прибуток, окупність. А значить і на здатність вчасно погасити кредит банку.

Тому, щоб не потрапити в халепу, потрібно серйозно підійти до вибору свого майбутнього франчайзера і оцінити всі умови та пропозиції його франшизи. Відмінний спосіб перевірити обіцянки в описі франшизи – відвідати діючих партнерів і на місці дізнатися, чи так все райдужно, як описують співробітники головного офісу.

Природно, не для кожного міста бізнес по купленої франшизі буде однаково прибутковим. І існує безліч різних чинників, що впливають на процеси розвитку. Це і платоспроможність населення, підтримка самого франчайзера, ціноутворення. Від встановлених заздалегідь фірмою цін може залежати весь успіх.

Трапляється так, що франчайзі не має права змінювати навіть націнку і не може опустити ціни тільки тому, що у франчайзингової мережі діє єдина цінова політика. А для міста, в якому підприємець почав розвивати свою філію – це непідйомні цінники, і товар просто перестають купувати.

Тому, якщо ви не досвідчений підприємець, який з першого погляду може оцінити пропоновану програму, постарайтеся отримати якомога повнішу інформацію з різних джерел.

І тому, що є ризик нарватися на відповідну з першого погляду, але не діє в умовах вашого ринку франшизу, Ощадбанк пропонує вибрати або з готового списку своїх перевірених партнерів, або з бізнес-планів, в яких вже прописано ваше подальший розвиток.

Через деякий час після запуску програми «Бізнес-Старт», фахівці Ощадбанку почали підводити статистику вибору франшиз.

У Топ-3 затребуваних підприємцями франшиз увійшли такі компанії як «Бегемотик», що продає дитячі іграшки, «220 Вольт» – магазин електроінструменту, і «Айркрафт» – салон-магазин оптики.

Крім них, більший відсоток уваги завоювали такі бренди, як мережа фаст-фуду Subway, магазини Stillini і Seginnetti, а також франчайзингові пропозиції від Парижанки, Експедиції та Автодевайса.

За статистикою від Ощадбанку, кредити на покупку готового бізнес-плану або франчайзингового пропозиції від відомого бренду в першу чергу беруть, щоб почати свій бізнес в сфері роздрібної торгівлі. Більшість куплених франшиз характеризується порівняно недорогим входом і невеликим рівнем інвестицій. Максимум – 3 мільйони рублів.

Пов’язано це, швидше за все, з тим, що підприємці хочуть створити успішну справу, яке здатне буде окупити себе в порівняно короткі терміни, і дозволить виплатити всі позики банку.

Кредит від Ощадбанку – не перше і не останнє речення від подібних організацій на ринку франчайзингу. І популярність послуги зростає з кожним роком. Та й сама програма «Бізнес-Старт» продовжує розвиватися.

На сьогоднішній день вона включає в себе сотні пропозицій з різних сфер і сегментів роздрібно торгівлі, харчування, виробництва товарів і продажу послуг.

У списку франшиз, пропонованих банком вже виявилися такі бренди як 33 Пінгвіна, Baon, Jenavi, Kanzler і багато інших цікавих пропозицій російського ринку франчайзингу.

Тому, новоспеченому підприємцю, якщо він захоче заснувати свою справу, допомога від провідного російського банку буде як не можна до речі.