Кудір для ип на основі – скачати книгу обліку доходів і витрат

0
122

, – номер і дата видаткового касового ордера (при виплаті готівковими коштами заробітної плати), – номер і дата квитанції (чека контрольно-касового апарату, бланка суворої звітності, товарного чека) при оплаті готівкою постачальнику (продавцю), – номер і дата угоди про проведення взаємозаліку (при виникненні ситуації, наприклад, видали працівнику частину заробітної плати власною продукцією, або мав місце залік взаємних вимог з юридичною особою або з ІП) Наведу приклад того що треба розуміти п од оплаченими і понесеними витратами, які документально підтверджені.

Документально підтвердять витрата для цілей податкового обліку такі документи: – платіжне доручення (або чек контрольно-касової машини) оплати постачальнику, – товарна накладна від постачальника на придбані матеріально-виробничі запаси (МПЗ), – акт на списання МПЗ у виробництво. Для спрощення обліку можна скласти один акт на списання за місяць по ПММ і по МПЗ.

Заповнення книги доходів ІП на ОСНО

Даний документ, який має назву КУДіР, має масу особливостей і нюансів при заповненні, які необхідно точно дотримуватися, інакше підприємець може отримати покарання у вигляді штрафу від контролюючих організацій.

Індивідуальним підприємцям, які працюють на Загальній системі оподаткування, дозволяється вести звітну книгу не тільки в традиційному паперовому, а й в електронному вигляді.

Якщо ІП вибирає останній варіант, у нього в обов’язковому порядку має бути присутня офіційна електронний підпис. Це важливо, тому що документ засвідчується саме таким чином.

Зразок заповнення книги обліку доходів і витрат можна знайти нижче.

У КУДіР є 6 розділів, які вимагають правильного заповнення.

Порядок обліку по книзі був затверджений на законодавчому рівні ще в 2002 році. У графу витрат необхідно віднести всі витрати, які були пов’язані з отриманням прибутку від комерційної діяльності в конкретному податковому періоді.

У таблиці обов’язково повинна міститися інформація про дати виплат, різних утримання та ПДФО. 6 розділ є підсумковим, так як тут підраховуються дані по всім попереднім таблиць.

Книга обліку доходів і витрат

Почну з самих основ КУДіР є книгою яку зобов’язані вести для звітності організації і підприємці. Заповнювати і вести книгу КУДіР підприємці повинні майже на всіх системах оподаткування, мабуть крім ЕНВД.

Звітність при якій ІП повинен вести КУДіР: Книгу обліку доходів і витрат ТОВ повинні в обов’язковому порядку вести тільки на одному оподаткування на спрощеній системі (ССО).

Так само як і у ІП організації на підставі книги КУДіР проводять розрахунки податку підлягає сплаті. На всіх інших системах оподаткування ТОВ КУДіР вести не повинна (нагадаю що податок ПСН взагалі не доступний для організацій). В незалежності від форми власності бізнесу книгу КУДіР нікуди здавати не треба, до 2013 року її обов’язково здавали в податкову.

Тепер же все набагато спростили. У разі якщо Ви не вели книгу доходів і витрат, при її відсутності Вам загрожують такі штрафи:

 • Для підприємців – штраф за відсутність КУДіР дорівнює 200 руб .;
 • Для організацій – штраф за відсутність книги дорівнює 10 000 руб.

Як бачите організації караються досить серйозно і просто так віддавати 10 000 руб.

Не дивлячись на те що, книгу доходів і витрат здавати в податкову не треба, вона повинна бути у Вас готова в будь-який момент бути наданою в ИФНС. податківцям досить шкода, тому варто поставитися до цього серйозніше. Я викладаю всі діючі зразки КУДіР та інструкції як їх правильно заповнювати на свій Яндекс Диск і Ви в будь-який час зможете їх звідти скачати.

Існують основні правила заповнення книги обліку доходів і витрат: В даний час багато підприємців для ведення КУДіР, розрахунку податків, внесків і подання звітності онлайн використовують дану Інтернет-бухгалтерію, спробуйте безкоштовно. Сервіс допоміг мені заощадити на послугах бухгалтера і позбавив від походів в податкову.

Ось загалом-то і все що я хотів розповісти про КУДіР і на цьому я статтю буду закінчувати!

При виникненні питань, можете задати їх у коментарях до статті або в мою групу в контакті.

Книга доходів і витрат для ІП на ОСНО

 • Потім підприємець ставить на сторінці свій підпис і датує бланк.
 • Сюди вносяться сировину, напівфабрикати та інші товарно-матеріальні цінності, на придбання яких ІП витратив свої кошти.
 • Їх потрібно враховувати навіть в тому випадку, якщо витрати були зроблені в минулому періоді звіту, а де-факто прихід стався в поточному.

Тут же вказуються аванси, які планується забезпечити в майбутніх періодах.

В якості витрат враховуються реальні витрати, які сталися з метою подальшого отримання фінансової вигоди від бізнес-операцій. Якщо йти по порядку, то в табличку 1-1 вписуються дані по закупленого і витрачені в процесі роботи ІП сировини.

Формування спеціального податкового бланка в формі Книги обліку доходів і витрат для ІП, що знаходяться на загальному режимі оподаткування, є вимогою з боку закону, обов’язковим до застосування.

ФАЙЛИСкачать порожній бланк книги доходів і витрат для ІП на ОСНО .xlsСкачать зразок заповнення книги доходів і витрат для ІП на ОСНО .xls

зразок документа

На початок книги, на титульний лист, вносяться відомості про ІП – цей розділ труднощів викликати не повинен, оскільки сюди включається інформація з особистих і установчих документів:

 • ПІБ;
 • ІПН;
 • адреса місця проживання;
 • дані про податковому органі, де платник податків був зареєстрований;
 • дані з свідоцтва про постановку на облік і т.д.

Тут же наводиться інформація про банк, де у ІП відкритий рахунок і номер каси, якщо він використовує її в роботі. Потім підприємець ставить на сторінці свій підпис і датує бланк.

КУДІР для ІП на ОСНО - скачати книгу обліку доходів и витрат

Заповнення розділу 1 КУДіР

Сюди вносяться сировину, напівфабрикати та інші товарно-матеріальні цінності, на придбання яких ІП витратив свої кошти. Їх потрібно враховувати навіть в тому випадку, якщо витрати були зроблені в минулому періоді звіту, а де-факто прихід стався в поточному.

Тут же вказуються аванси, які планується забезпечити в майбутніх періодах.

В якості витрат враховуються реальні витрати, які сталися з метою подальшого отримання фінансової вигоди від бізнес-операцій.

Потрібно відзначити, що сума фінансових витрат при здійсненні підприємницької діяльності списується на витрати тільки за умови реалізації вироблених товарно-матеріальних цінностей. Якщо по цій частині є встановлені законом норми витрат, то облік ведеться виходячи з них.

У першому розділі кілька таблиць-блоків. Блоки з 1-1 до 1-7 повинні заповнювати ІП, які зайняті у виробничому секторі. При цьому кожен блок має два варіанти, перший з яких (вар. А) застосовують підприємці, що працюють з ПДВ, а другий (вар. Б) – ті, хто ПДВ в своїх операціях не виділяють.

 1. Якщо йти по порядку, то в табличку 1-1 вписуються дані по закупленого і витрачені в процесі роботи ІП сировини.
 2. КУДІР для ІП на ОСНО - скачати книгу обліку доходів и витрат
 3. КУДІР для ІП на ОСНО - скачати книгу обліку доходів и витрат
 4. В осередку блоку 1-2 включаються напівфабрикати (придбані і витрачені) для виробничих потреб.
 5. Рядки блоку під номером 1-3 призначені для обліку допоміжного сировини і матеріалів (купленого і витраченого).

Блок 1-4 містить інші матеріальні витрати, тобто енергію, воду, паливо і т.п. які були витрачені в процесі діяльності ВП.

 • КУДІР для ІП на ОСНО - скачати книгу обліку доходів и витрат
 • КУДІР для ІП на ОСНО - скачати книгу обліку доходів и витрат
 • Блок 1-5 вказує на ціну готової продукції, яку випустив ІП за період звіту, а також призводить вартість виконаних за цей час робіт і наданих послуг.
 • Блоки 1-6 і 1-7 показують підсумок виробництва і продажу виготовленої продукції в момент здійснення релігійної і за результатами місячного періоду.
 • КУДІР для ІП на ОСНО - скачати книгу обліку доходів и витрат

КУДІР для ІП на ОСНО - скачати книгу обліку доходів и витрат
КУДІР для ІП на ОСНО - скачати книгу обліку доходів и витрат

Заповнення розділу 2 КУДіР

Другий розділ КУДіР стосується амортизації основних засобів, МБП і нематеріальних активів.

Амортизація може бути розрахована тільки по відношенню до майна підприємця, яке куплено за кошти і застосовується для здійснення його роботи.

До нематеріальний активів відносяться всі види інтелектуальної власності (товарні знаки, електронні програми, бази даних і т.п.), які ІП використовує в своїй діяльності. Правила розрахунку амортизації дані в таблицях 3-1, 3-2, 3, 4-1, 4-2.

Заповнення розділу 5 КУДіР

У п’ятому розділі книги дається розрахунок оплати праці та податків. Наведена тут таблиця є, по суті, розрахунково-платіжною відомістю і формується по кожному місяцю окремо. Вона містить в собі

 • вирахуваний податок на доходи,
 • різні інші утримання,
 • дату видачі грошових коштів
 • і підпис працівника в їх отриманні.

У таблицю вписуються всі види виплат, в тому числі власне заробітна плата, матеріальні заохочувальні виплати, ціна товарів, виданих в натуральній величині і т.д.

Заповнення розділу 6 КУДіР

Шостий розділ КУДіР дозволяє визначити податкову базу. Формується вона після закінчення року (за календарем) і є основою для заповнення бланка 3-ПДФО.

У блок 6-1 вносяться доходи від реалізації, зазначені в таблиці 1-7 і інші. В якості витрат даються дані з блоків 1-7, 2-1, 2-2, 3-1, 4-1, 4-2, 5-1, 6-2.

До блоку 6-2 відносяться всі витрати ІП, не показані в інших блоках, в тому числі витрати на пожежну безпеку і охоронні системи, відрядження, плату за консультаційні, інформаційні та юр. послуги, інтернет, телефон, витрати на господарські та ремонтні потреби і т.п.

В останній блок КУДіР (6-3) вносяться витрати, зроблені в поточному періоді звіту, але доходи за якими будуть враховуватися в майбутньому періоді. До них відносяться витрати сезонного властивості, орендні платежі тощо

порожня КУДіР

Якщо за конкретний звітний період у ІП не було ніяких рухів коштів, це не означає, що він не повинен звертати уваги на КУДіР. Така ситуація зобов’язує його здати разом з іншими звітами до податкової «нульову» Книгу. Це означає, що оформляти її потрібно за звичайними вимогами, просто в графи, що відображають фактичний рух коштів, проставити нулі.

Книга обліку доходів і витрат ІП – скачати

КУДІР для ІП на ОСНО - скачати книгу обліку доходів и витрат Мене часто запитують, чи потрібно вести книгу обліку доходів і витрат для ІП на різних формах оподаткування. Зазвичай запитують, начитавшись суперечливої ​​інформації на форумах і тематичних сайтах. Відразу скажу – заповнювати її потрібно.

Як завжди, більш детально – у статті. Чому потрібно, як заповнювати, можна заповнювати в електронному вигляді, що буде, якщо не заповнювати.

 • Я рекомендую заповнювати її відразу, бо не раз була свідком спроб згадати, що туди писати, коли податкова просить надати книгу обліку витрат і доходів.
 • А невдалий підприємець намагається згадати, де він по дрібницях (або не по дрібницях) занижував доходи, чи відображено це вже в якихось документах, і як би тепер на цьому не погоріти.
 • Тут справа серйозна, тому як штрафи починаються від 10 000 рублів і за систематичні порушення можуть бути істотно вище.

А систематичні порушення будуть обов’язково, якщо заповнювати її «по пам’яті». Ви згадайте всі витрати за 3 дні, коли платили в магазинах, за проїзд і т.д. А тут треба згадати за рік. Так що, колеги, заповнюйте вчасно і робіть це правильно, приємного читання!

 1. Мінфін одним зі своїх законів зобов’язує індивідуальних підприємців фіксувати всі свої доходи і витрати касовим методом.
 2. Зараз ви дізнаєтеся все особливості ведення електронної книги обліку доходів і витрат ІП (абревіатура КУДіР), щоб в майбутньому легко справлятися з цією процедурою.
 3. Деякі підприємці, заповнюючи свої КУДіР, займаються творчістю, тобто дають неправильні дані, занижуючи показники своїх доходів.
 4. Мінімальна сума штрафу, передбаченого цією статтею – 10 000 рублів.

Тепер книга обліку доходів і витрат ІП не вимагає запевнення, але до вас може раптово нагрянути податкова служба з перевіркою. Тому заповнювати книгу доведеться в будь-якому випадку і краще вчасно.

ІП повинні відображати всі свої бізнес операції в хронологічному порядку за звітний період, відповідно до даних з первинних документів.

 • Підприємець може вести книгу в електронному вигляді, але кожен раз по закінченню звітного періоду повинен роздрукувати її на паперовий носій.
 • Для кожного наступного податкового періоду потрібно відкривати нову книгу.
 • У книги обліку за видатками та доходами, роздрукованої в паперовому вигляді, кожна сторінка повинна бути пронумерована, сама книга прошивається. Мотузочок на останній сторінці заклеюється папером, на якій вказується кількість сторінок.
 • Під даними розписується керівник організації (особисто ІП).
 • Також, якщо є, ставиться печатка.
 • Якщо при заповненні КУДіР була допущена помилка, то після її виправлення під нею ставиться розпис керівника, обгрунтування виправлення і дата корекції. При наявності ставиться печатка.
 • Тут представлений тільки короткий перелік основних правил, яких ви повинні дотримуватися при веденні книги обліку за видатками та доходами.
 • Законодавство періодично змінюється і доповнюється, тому з’являється все більше нюансів, які потрібно враховувати.
 • З 2013 року підприємцю більше не потрібно ходити до податкової інспекції для запевнення своєї книги, як це було раніше

Як ви пам’ятаєте, завіряти в інспекції книгу обліку витрат і доходів ІП вже не потрібно. Враховуйте, що, не вносячи виправлення, але правильно заплативши податок і пені, вам не нарахують штрафи.

Тому економічною вигодою їх назвати не можна. Тому записувати їх до книги обліку витрат і доходів ІП не потрібно.

КУДіР повинна бути затверджена ІП до 30.04. Зробити це потрібно не пропустивши строки здачі декларації.

 1. http://ipregistr.ru/kniga-ucheta-dohodov-i-rashodov-ip
 2. При цьому він повинен вести облік в хронологічному порядку, вказуючи крім суми доходу також і дату, і номер первинного документа, і зміст операції, в результаті якої був отриманий цей дохід.
 3. Порядок заповнення книги обліку доходів і витрат наведено в додатку 4 до вищезазначеного наказу.

Вести книгу, зрозуміло, потрібно російською мовою. Первинні облікові документи, складені іноземною мовою або мовами народів Росії, повинні мати підрядковий переклад на російську мову.

На кожен черговий податковий період потрібно відкривати нову книгу обліку.

Крім підпису та печатки самого підприємця в книзі повинна бути підпис посадової особи податкової інспекції та її друк. Всі печатки та підпису повинні бути зроблені до початку ведення книги.

 • Однак якщо книга велася в електронному вигляді, то всі підписи і печатки ставляться після того, як дана книга буде роздрукована в паперовому варіанті.
 • Ще однією особливістю такої книги є те, що вона повинна бути представлена ​​до податкової інспекції не пізніше 25 календарних днів з дня закінчення податкового періоду або строку, на який видано патент.
 • У книзі відображаються доходи, отримані в зв’язку зі здійсненням підприємницької діяльності, зазначеної в патенті.
 • доходи, зазначені в статті 251 НК РФ;
 • доходи індивідуального підприємця, що обкладаються ПДФО за податковими ставками, передбаченими пунктами 2,4 і 5 статті 224 НК РФ – це доходи, що оподатковуються за ставками 35 і 9%;
 • доходи, отримані за іншими видами підприємницької діяльності, оподаткування яких здійснюється відповідно до іншими режимами оподаткування, а не за допомогою покупки патенту.

http://individual-predprinimatel.ru/kniga-ucheta-dohodov-i-rashodov-pri-usn-na-patente.html

У цій книзі (КУДіР) для організацій та ВП, що знаходяться на ССО або ССО, в хронологічному порядку згідно з даними з первинних документів позиційним способом відображені всі господарські операції в звітному (податковому) періоді.

Порядок і загальні вимоги до заповнення КУДіР описані в наказі Мінфіну РФ від 27.11.2006 №152н, зі змінами, внесеними рішеннями Верховного Суду РФ від 26.05.2006 № ГКПІ06-499.

Діє з 28.04.2016

Завантажити книгу доходів і витрат в двох форматах:

Завантажити книгу доходів і витрат в форматі doc
Завантажити книгу доходів і витрат в форматі xls

https://www.b-kontur.ru/blanki/kudir

Всі відомості про отримані доходи і проведені витрати фіксуються в книзі обліку доходів і витрат і господарських операцій індивідуального підприємця (додаток до Порядку обліку доходів і витрат і господарських операцій для індивідуальних підприємців, затв. Наказом Мінфіну Росії і МНС Росії від 13.08.2002 N 86н / БГ-3-04 / 430) в момент здійснення операцій на основі первинних документів позиційним способом (п. 4 Порядку обліку доходів і витрат і господарських операцій для індивідуальних підприємців).

До відома. Первинні облікові документи приймаються до обліку, якщо вони складені за формою, що міститься в альбомах уніфікованих форм первинної облікової документації.

Документи, форма яких не передбачена в цих альбомах, повинні містити обов’язкові реквізити, встановлені пунктом 9 Порядку.

Дані книги обліку доходів і витрат використовуються для обчислення податкової бази з ПДФО. При цьому доходи, отримані при застосуванні ЕНВД, звільнені від обкладення ПДФО (п. 24 ст. 217 НК РФ).

Отже, IP, який здійснює підприємницьку діяльність, що підлягає перекладу на сплату єдиного податку на поставлений дохід для певних видів діяльності, не зобов’язаний вести книгу обліку доходів і витрат (п. 3 Порядку; п. 4 ст. 346.27 НК РФ).

Платник податків, який здійснює поряд з підприємницькою діяльністю, яка підлягає оподаткуванню ЕНВД, інші види діяльності, повинен вести окремий облік майна, зобов’язань і господарських операцій (п. 7 ст. 346.26 НК РФ).

Іп на основі книга доходів і витрат

 • Добрий день.Кнігу доходів і витрат ІП (ПДВ) на ОСНО при торгівлі заповнює:
 • Розділ I «Облік доходів і витрат»
 • – облік придбаного і витраченого сировини за видами товарів (робіт, послуг), таблиця N 1-1А – використовується індивідуальним підприємцем, які здійснюють діяльність за операціями, оподатковуваним ПДВ, для відображення інформації про кількісно – вартісних показниках придбаного і витраченого сировини (робіт, послуг) ;
 • – облік доходів і витрат за видами товарів (робіт, послуг) в момент їх здійснення, таблиця N 1-6А – використовується індивідуальним підприємцем, які здійснюють діяльність за операціями, оподатковуваним ПДВ, для обліку доходів і витрат в момент їх вчинення;
 • -облік витрат за видами товарів (робіт, послуг) за місяць, таблиця N 1-7А – використовується індивідуальним підприємцем, які здійснюють діяльність за операціями, оподатковуваним ПДВ, для зведеного обліку за місяць доходів і витрат, відображених в таблиці N 1-6А;

Розділ II «Розрахунок амортизації основних засобів» якщо є ОС … Розділ V «Розрахунок нарахованих (виплачених) у вигляді оплати праці доходів і утриманих з них податків» якщо є працівники Розділ VI «Визначення податкової бази» є узагальнюючим і складається з трьох таблиць: – визначення податкової бази по податку на доходи фізичних осіб за податковий період 200_ р, таблиця N 6-1 – використовується індивідуальним підприємцем для відображення підсумків, отриманих від здійснення підприємницької діяльності індивідуального підприємця на основа ії даних розділів Книги обліку, які потім використовуються ним для заповнення декларації з податку на доходи фізичних осіб; – регістр інших витрат, пов’язаних із здійсненням підприємницької діяльності за податковий період 200_ р, таблиця N 6-2 – використовується індивідуальним підприємцем для розшифровки інших витрат ; – регістр витрат, вироблених в звітному податковому періоді, але пов’язаних з отриманням доходів в наступних податкових періодах, таблиця N 6-3 – використовується індивідуальним підприємцем для обліку витрат майбутніх періодів для включення їх до складу витрат того податкового періоду, в якому будуть отримані доходи. Таблиці N 1-1А і №1-6А потрібні для перевірки звітності ПДВ, тому що має місце метод нарахування

Таблиця N 1-7А результат діяльності, касовий метод (по оплаті), таблиці №6-1, №6-2 і № 6-3, з порядку, використовуються ним для заповнення декларації з податку на доходи фізичних осіб

www.buhonline.ru

Правила обліку

Індивідуальний підприємець повинен фіксувати всі свої доходи і витрати в КУДіР. Про це йдеться в Наказі Мінфіну N 86н РФ від 13 серпня 2002 року.

Облік грошових коштів необхідно вести в рублях, але якщо ви працюєте в валюті, то суми переводяться згідно з курсом, встановленим Центробанком на дату, коли був отриманий дохід або витрата. Заповнювати книгу необхідно російською мовою. У тому випадку, коли у вас первинні облікові документи складені, наприклад, англійською, то необхідно перевести кожну строчку.

Якщо ви ведете діяльність в сфері освіти, спорту, культури або охорони здоров’я, то враховуйте одну особливість в заповненні книги. Крім загальних цифр необхідно вказувати паспортні дані та ІПН людей, яким надаються послуги.

Якщо у вас специфічна область діяльності і існуючі варіанти обліку записів вам не підходять, то можна разом з податковою «підігнати» книгу до особливостей роботи вашої компанії. Для цього потрібно принести її в податкову (вже оформлену за правилами) і в супровідному листі вказати, які зміни необхідно внести.

Правила оформлення КУДіР

Книга обліку вам не видається, її потрібно завантажити або купити. Вести її можна в паперовому або електронному вигляді.

Заповнюємо паперовий варіант книги:

 1. Заповнити титульний лист.
 2. Прошнурувати.
 3. Пронумерувати сторінки.
 4. В кінці книги вказати кількість сторінок.
 5. Запевнити.
 6. Поставити печатку в податковій.

Електронна книга заповнюється точно так же, тільки спочатку її потрібно роздрукувати.

До 30 квітня року, наступного за звітним, КУДіР повинен бути завірений в податковій. Наприклад, книгу з обліковими записами за 2017 рік потрібно надати в інспекцію до 30 квітня 2018 року.

КУДІР для ІП на ОСНО - скачати книгу обліку доходів и витрат

Правила ведення КУДіР

Книга доходів і витрат для ІП на ОСНО складається з 6 розділів. Облік ведемо в міру здійснення дій – строго на дату, коли відбулася грошова операція. Страхові внески відзначаємо кожен квартал. Якщо ви допустили виправлення в книзі, то обов’язково повинні їх пояснити, вказати дату виправлень і поставити печатку, якщо вона є.

Операції, записані в КУДіР, підкріплюйте правильно заповненими документами. Без них записи не можуть вважатися справжніми. Якщо ви купуєте товар, то до будь-якого документу, що підтверджує покупку, потрібно прикріпити чек.

Штрафи за відсутність КУДіР

Що ж буде, якщо ви не вели книгу? За це передбачена відповідальність за ст. 120 Податкового кодексу РФ.

За порушення правил обліку вам загрожують штрафи:

 1. 10000 рублів – якщо книги у вас немає за один період.
 2. 30000 рублів – якщо книг немає за кілька років.
 3. Якщо відсутність книги викликало заниження податкової бази, то штраф буде нарахований в розмірі 20% від суми несплаченого податку. Мінімальна сума – 40000 рублів.

Ще одне важливе уточнення. Не можна плутати книги обліку. Якщо підприємець працює на ОСНО, то і КУДіР повинен бути для ОСНО. Також для різних систем оподаткування є відповідна книга обліку.

КУДіР необхідно зберігати протягом 4 років, і при податковій перевірці ви зобов’язані пред’явити книги. Новий податковий період – нова книга незалежно від того, закінчилася стара чи ні.

Правильно і своєчасно заповнена облікова книга – це запорука спокою підприємця. Поставтеся з усією серйозністю до ведення звітності та можете не боятися адміністративних перевірок.

zhazhda.biz

Ведення бухгалтерського обліку

Згідно з чинним законодавством ІП має право не вести бухгалтерський облік (пп. 1 п. 2 ст. 6 Федерального закону від 06.12.2011 N 402-ФЗ). Але якщо на цей факт з іншого боку: «батіг» прибрали, але «пряник» залишився.

В першу чергу, бухгалтерський облік для ІП – засіб раннього оповіщення про реальний стан бізнесу, оцінка його результатів. Своєчасний аналіз стану справ попередить про нераціональне використання активів, а також допоможе запобігти банкрутству.

У правильно поставленому бухгалтерському обліку виділяються три основні групи.

види обліку які вирішуються проблеми
1 Бухгалтерський
 1. Контроль над матеріальними і трудовими ресурсами
 2. Розподіл фінансових потоків
 3. Виявлення прибутку (збитків)
2 управлінський Планування ефективного використання коштів
оцінка рентабельності
3 Податковий Складання податкової звітності

Отримані плюси від ведення обліку явно компенсують трудовитрати. Відсутність законодавчої вимоги ведення бухгалтерського обліку дозволяє підприємцю зосередитися на управлінському обліку, зробивши акцент в ньому тільки на цікавлять його позиціях: наприклад, на збереження активів, ефективне використання коштів і розподіл фінансових потоків.

У даній статті не будемо зупинятися на способах ведення обліку, на сьогоднішній день існує безліч публікацій, присвячених даній темі.

Ведення книги обліку доходів і витрат

Доходи і витрати для цілей обчислення податкової бази відображаються в Книзі обліку доходів і витрат індивідуальних підприємців (КУДіР). Порядок відображення доходів і витрат затверджено наказом Мінфіну РФ і МНС РФ від 13.08.2002 N 86н / БГ-3-04 / 430 (далі Порядок N 86н / БГ-3-04 / 430). Форма КУДіР приведена в додатку до цього Порядку.

КУДіР ведеться на паперовому носії або в електронному вигляді. При складанні книги в електронному вигляді по закінченні року ІП зобов’язані роздрукувати її (п. 7 Порядку N 86н / БГ-3-04 / 430).

КУДіР повинна бути пронумерована і прошнурована. На останньому аркуші вказується кількість пронумерованих сторінок, запис засвідчується підписом посадової особи податкового органу та скріплюється печаткою.

У разі ведення КУДіР на паперовому носії вона повинна бути завірена податковим органом до початку її ведення. Роздрукована книга з електронного джерела завіряється після закінчення податкового періоду (п.

8 Порядку N 86н / БГ-3-04 / 430).

Виправлення помилок в КУДіР слід обгрунтувати і підтвердити підписом ІП із зазначенням дати виправлення.

КУДіР включає в себе відомості про ІП, зміст книги і шість розділів. Для різних видів діяльності передбачені різні таблиці і розділи. Перший лист книги, який містить відомості про ІП, повинен бути повністю заповнений. Податкові органи вимагають повного відображення всіх дохідних і видаткових операцій.

У складі доходів ІП враховуються всі надходження від реалізації товарів, виконання робіт і надання послуг, а також вартість майна, отриманого безоплатно.

 • Доходи від реалізації ОС і НМА визначаються як різниця між ціною реалізації та їх залишковою вартістю.
 • Під витратами розуміються фактично вироблені і документально підтверджені витрати, безпосередньо пов’язані з отриманням доходів.
 • Витрати, безпосередньо пов’язані з отриманням доходів від підприємницької діяльності, поділяються на:
 • матеріальні витрати;
 • витрати на оплату праці;
 • амортизаційні відрахування;
 • Інші витрати.

Особливості відображення витрат роз’яснені в розділах IV-XI Порядку N 86н / БГ-3-04 / 430.

Підприємці повинні зберігати первинні документи та КУДіР протягом 4 років (п. 48 Порядку N 86н / БГ-3-04 / 430).

Книга обліку доходів і витрат

ЕНВД і осно одночасно в 2018 році

У разі якщо ІП займається декількома видами діяльності, то можливо поєднання податкових режимів. Види діяльності, перераховані в п. 3 статті 346.29 НК РФ, можуть бути переведені на сплату ЕНВД. Перехід на ЕНВД звільняє від сплати ПДВ, ПДФО та податку на майно в частині доходів, отриманих по даному виду діяльності.

З відмінності податкових баз і ставок податку виникає необхідність у веденні роздільного обліку. По кожному виду оподаткування необхідно відокремлено враховувати доходи і витрати.

Метод ведення окремого обліку обов’язково закріпіть в Облікової політиці. Опишіть порядок обліку доходів і витрат, порядок розподілу загальних витрат. Особливу увагу слід приділити організації роздільного обліку ПДВ. Облікова політика забезпечує достовірне поділ «вхідного» ПДВ.

Суми ПДВ, пред’явлені продавцями товарів (робіт, послуг), майнових прав підприємцям, які застосовують одночасно ОСНО і ЕНВД:

 • приймаються до відрахування з бюджету, в частині діяльності на ОСНО;
 • включаються у вартість товарів (робіт, послуг), в частині діяльності на ЕНВД;
 • стосовно товарів (робіт, послуг), які використовуються для всіх видів діяльності, розподіляються пропорційно відповідно до п. 4 ст. 170 НК РФ.

Як ІП перейти з ОСНО на ССО

Перехід на ССО здійснюється ІП добровільно в порядку, передбаченому главою 26.2 НК РФ. ІП вправі перейти на ССО з ОСНО тільки з початку нового календарного року (з 1 січня).

ІП, які виявили бажання перейти на ССО з наступного календарного року, повідомляють про це податковий орган за місцем проживання не пізніше 31 грудня, що передує року, починаючи з якого вони переходять на ССО (ст. 346.13 НК РФ).

ppt.ru

Для чого потрібен документ

Книга обліку доходів і витрат (скорочено – КУДіР) необхідна для підрахунку оподатковуваної бази ІП, на основі якої буде робитися розрахунок податкових відрахувань за період звіту.

Для кожної системи оподаткування, де потрібно ведення КУДіР, воно буде мати свої особливості. ІП, який перебуває на загальній системі (ОСНО), повинен керуватися відповідними вимогами. Підприємці на ПСН і ССО будуть заповнювати КУДіР інакше.

ПАМ’ЯТАЙТЕ! На загальній системі оподаткування вести КУДіР зобов’язані тільки індивідуальні підприємці, компанії від цього обов’язку звільнені.

Яким чином формується книга

Заповнення книги не є одномоментним. Записи в неї вносяться поступово, в період здійснень тієї чи іншої операції.

Підтвердженням внесених відомостей є первинні облікові документи, які повинні бути у ІП в наявності і зберігатися певний проміжок часу (не менше трьох років).

Всі цифри в КУДіР вписуються в рублевому еквіваленті.

Особливості та загальні відомості про КУДіР

Книга має уніфіковану форму. Вести її можна як у друкованому вигляді, вносячи потрібні дані від руки, так і в електронному.

Якщо книга ведеться в комп’ютері, після закінчення облікового періоду її слід роздрукувати, пронумерувати аркуші і прошити їх за допомогою товстої суворої нитки. На заключну сторінку ставиться печатка ІП (при наявності) та підпис, а також вказується число сторінок. Потім книга реєструється в місцевому податковому органі.

У разі, коли використовується паперовий варіант КУДіР, вона реєструється в податковій до початку заповнення.

Книга включає в себе шість розділів, які відображають всі вироблені в період звіту доходи і витрати ВП. Потрібно відзначити, що заповнюються розділи, в залежності від напрямку роботи індивідуального підприємця.

Іншими словами, інформацію потрібно вносити тільки в ті блоки КУДіР, які мають відношення до діяльності ВП.

Загальні вимоги до заповнення КУДіР

КУДіР для ІП і ТОВ в 2019 році

КУДіР – книга обліку доходів і витрат, яку зобов’язані вести:

 • ІП на ССО, ОСН, ПСН, ЕСХН (тобто всі крім ЕНВД).
 • Організації на ССО.

КУДіР можна вести самостійно, тобто вручну. Проте, при великій кількості прибутково-видаткових операцій, з метою економії часу і щоб уникнути помилок при заповненні КУДіР, краще використовувати призначені для цього програми або онлайн-сервіси.

Подача і завірення КУДіР

Здавати КУДіР до податкової інспекції не потрібно. Крім того, з 2013 року скасовано обов’язкове посвідчення книги обліку доходів і витрат в податковому органі. Однак, прошита і пронумерована КУДіР повинна бути обов’язково. Штраф за її відсутність для ІП – 200 рублів, для організацій – 10 000 рублів.

Бланки КУДіР

Залежно від системи оподаткування в 2019 році використовуються наступні бланки книги обліку доходів і витрат:

 • КУДіР для ССО (підходить для ІП і організацій);
 • КУДіР для ОСН;
 • КУДіР для ЕСХН;
 • КУД (книга обліку доходів) для ПСН.

заповнення КУДіР

Основні правила ведення КУДіР:

 1. На кожен податковий період заводиться нова книга обліку доходів і витрат.
 2. Кожна операція заноситься в хронологічному порядку окремим рядком і підтверджується відповідним документом (договір, чек, накладна, платіжне доручення тощо).
 3. Поповнення рахунку і збільшення статутного капіталу доходами не визнаються і, відповідно, в КУДіР не записується.
 4. КУДіР може застосовуватися в паперовому або електронному вигляді. При веденні книги в електронному вигляді, після закінчення податкового періоду КУДіР необхідно вивести на паперові носії.
 5. Книга повинна бути прошнурована, пронумерована і підтверджена підписом керівника і печаткою (за наявності).
 6. Незаповнені розділи КУДіР також роздруковуються і зшиваються в загальному порядку.
 7. При відсутності діяльності, прибутку або витрат, IP і організації повинні мати нульову КУДіР.

Інструкція та зразки заповнення КУДіР

Нижче представлені інструкція та зразки КУДіР на ССО (підійде також для ПСН і ЕСХН, оскільки вони дуже схожі і є більш простими в заповненні).

Зразки заповнення КУДіР на ССО

Подивитися заповнений зразок КУДІР на ССО ви можете за цим посиланням.

Подивитися заповнений приклад нульовий КУДІР на ССО ви можете за цим посиланням.

Інструкція щодо заповнення КУДіР на ССО

Поле «Форма по ОКУД» не заповнюється.

В поле «Дата» записується рік, місяць і число початку ведення книги (тобто дата першого запису в КУДІР).

 • Поле «ОКПО» заповнюється, якщо у Вас є інформаційний лист з Росстату, в якому вказано даний номер.
 • В поле «Об’єкт оподаткування» вказуються «Доходи» або «Доходи, зменшені на величину витрат».
 • Крім цього не забудьте вказати:
 • рік, за який заповнюється КУДІР;
 • назва ТОВ або ПІБ ІП;
 • ІПН і КПП для ТОВ або ІПН для ІП (передбачені два різних поля);
 • юридична адреса ТОВ або адреса місця проживання ІП;
 • номери розрахункових рахунків і назва банків, в яких вони відкриті (якщо є).

Містить чотири таблиці (по одній на кожен квартал). Кожна таблиця складається з 5 граф (стовпців).

ГРАФА №1. Порядковий номер запису.

ГРАФА №2. Дата і номер первинного документа, що підтверджує дохід або витрата.

При доході:

 1. Якщо кошти надійшли в касу

Книга доходів і витрат ІП на ОСНО

Книга обліку доходів і витрат (КУДіР) господарських операцій індивідуальних підприємців (ІП), які застосовують загальну систему оподаткування (Осно), призначена для обчислення податкової бази по податку на доходи фізичних осіб.

Як вести облік ІП на ОСНО? На що потрібно звернути особливу увагу, оформляючи книгу обліку доходів і витрат в 2019 році? Які дані в обов’язковому порядку вона повинна містити і як правильно внести в КУДіР потрібну інформацію? Читайте про це в нашій статті далі.

Отримати безкоштовну консультацію по податках ►

Книга обліку доходів і витрат для ІП на ОСНО 2019 | Завантажити безкоштовно (.xls) Записи в книгу доходів і витрат вносяться в момент здійснення операції на підставі первинних документів. Облік ведеться за касовим методом. Всі операції відображаються в російських рублях.

При здійсненні валютних операцій, їх вартість перераховується в рублі за курсом Центробанку в день надходження або витрачання грошових коштів.

Книга обліку може вестися в електронному вигляді та на паперовому носії. У першому випадку, після закінчення календарного року ІП повинен книгу роздрукувати, прошити, пронумерувати, підписати та зареєструвати в податковому органі.

Книгу на паперових носіях треба придбати, пронумерувати, прошити, підписати і завірити в ИФНС до початку її ведення.

Книга обліку доходів і витрат ІП на ОСНО включає в себе відомості про індивідуальний підприємця, зміст книги і шість розділів.

Методичних рекомендацій щодо заповнення книги обліку немає, тим більше, що для різних видів діяльності заповнення таблиць і розділів різному. Податкові органи вимагають лише повного відображення всіх дохідних і видаткових операцій індивідуального підприємця. Відомості про ІП заповнюються повністю за наведеними запитам.

Порядок обліку доходів і витрат для індивідуальних підприємців затверджено наказом Мінфіну РФ і МНС РФ № 86н / БГ-3-04 / 430 від 13.08.2002 р

Порядок обліку доходів і витрат і господарських операцій для індивідуальних підприємців

Розділ 1. Облік сировини, напівфабрикатів та інших матеріальних витрат

У цьому розділі відображаються всі доходи і надходження, фактично отримані в податковому періоді, навіть якщо зроблені товари або надані послуги були раніше. Сюди ж включаються аванси, отримані за виконання робіт, послуг в наступних періодах.

До витрат відносяться фактичні витрати, пов’язані з отриманням доходів від підприємницької діяльності. Матеріальні витрати включаються до витрат того податкового періоду, в якому пройшла реалізація товарів, робіт, послуг.

Таблиці 1-1, 1-2, 1-3, 1-4, 1-5, 1-6, 1-7 заповнюють підприємці, що займаються виробництвом товарів, робіт і послуг. Кожна таблиця представлена ​​в двох варіантах. Варіант А використовують підприємці, які здійснюють діяльність за операціями, оподатковуваним ПДВ. Таблиці з буквою Б – для ІП, що не виділяють ПДВ в своїх операціях.

 • У таблицю 1-1 записуються дані по придбаних і витраченим видам сировини при виробництві товарів, робіт або послуг. У таблиці 1-2 відображаються отримані та витрачені напівфабрикати в розрізі видів товарів, робіт, послуг. Таблиця 1-3 для обліку придбаного і витраченого допоміжного сировини і матеріалів.
 • У таблиці 1-4 відображаються інші матеріальні витрати. До них відносяться: витрати на придбання палива, води, різних видів енергії, використовуваної для технологічних потреб, транспортні витрати.
 • У таблиці 1-5 формується вартість випущеної готової продукції, виконаних робіт, наданих послуг.
 • Таблиці 1-6, 1-7 відображають результат виробництва і реалізації випущеної продукції в момент здійснення релігійної і за підсумками місяця.

Вартість матеріальних витрат при виготовленні товарів, робіт, послуг списується на витрати тільки в частині реалізованих товарів, робіт, послуг. А якщо законодавчо встановлені норми витрат, то за нормами.

▼ Спробуйте наш калькулятор банківських тарифів: ▼

Наведіть «повзунки», розкрийте і виберіть «Додаткові умови», щоб Калькулятор підібрав для Вас оптимальну пропозицію по відкриттю розрахункового рахунку. Залиште заявку і Вам передзвонить менеджер банку: проконсультує по тарифу і зарезервує розрахунковий рахунок.

Розділ II – IV. Амортизація основних засобів, МБП і нематеріальних активів

Доходом від реалізації основних засобів і нематеріальних активів, є різниця між продажною і залишковою вартістю майна.

Амортизація відноситься на витрати в сумах, нарахованих за податковий період. Амортизації підлягає тільки власне майно підприємця, придбане за плату і використовується у підприємницькій діяльності.

Первісна вартість основних засобів складається з вартості придбання і витрат на доставку та введення в експлуатацію майна.

До нематеріальних активів належать об’єкти інтелектуальної власності, придбані або створені підприємцем, використовувані при виробництві товарів, робіт, послуг більше одного року.

Це можуть бути виключні права на винахід, товарний знак, програму ЕОМ чи базу даних, «ноу-хау». Первісна вартість нематеріальних активів формується точно так же, як і основних засобів.

При створенні нематеріального активу самим підприємцем, первісною вартістю є витрати на його виготовлення і реєстрацію (отримання патенту).

Ознаки амортизується майна і віднесення його до амортизаційних групах читайте в статті «амортизаційні групи».

Порядок розрахунку амортизації наведено в таблицях 3-1, 3-2, 3, 4-1, 4-2.

Розділ V. Розрахунок оплати праці і податків

Таблиця 5 заповнюється за кожен місяць окремо при виплаті заробітної плати або оплати за договорами. У таблицю включаються:

 1. Суми нарахованої і виплаченої заробітної плати.
 2. Компенсаційні та стимулюючі виплати.
 3. Вартість товарів, виданих в натуральній формі.
 4. Виплати за цивільно-правовими договорами і авторськими договорами.
 5. Інші виплати відповідно до укладеного договору.

Таблиця 5 фактично є розрахунково-платіжною відомістю, так як включає обчислений податок на доходи, інші утримання, дату виплати і розпис в отриманні.

Розділ VI. Визначення податкової бази

Таблиця 6-1 заповнюється за підсумками календарного року і служить для розрахунку податку на доходи фізичних осіб та заповнення форми 3-ПДФО.

У ній враховуються доходи від реалізації з таблиць 1-7 і інші доходи (в тому числі, отримані безоплатно). У витрати включаються підсумки таблиць 1-7 (матеріальні витрати), таблиць 2-1, 2-2, 3-1, 4-1, 4-2 (амортизаційні відрахування), таблиці 5-1 (витрати на оплату праці), таблиці 6-2 (інші витрати).

До інших витрат (таблиця 6-2) відносяться не враховані в інших розділах витрати, пов’язані з підприємницькою діяльністю:

 • Суми сплачених податків і зборів, встановлених законодавством (крім ПДФО).
 • Витрати з охорони майна та пожежної безпеки.
 • Орендний (лізингові) платежі в разі наявності такого майна.
 • Витрати на відрядження в межах норми.
 • Оплата інформаційних, консультаційних, юридичних послуг.
 • Канцелярські, поштові, телефонні витрати, оплата послуг зв’язку (в тому числі інтернету та електронної пошти).
 • Витрати на придбання комп’ютерних програм і баз даних.
 • Витрати на ремонт основних засобів.
 • Витрати на рекламу та інші витрати, пов’язані із здійсненням підприємницької діяльності.

У таблиці 6-3 вказуються витрати поточного податкового періоду, доходи за якими будуть отримані в наступних податкових періодах. Це можуть бути витрати сезонного характеру.

Таким чином заповнюється книга доходів і витрат ІП на ОСНО. Якщо у вас залишилися питання по темі, задайте їх в коментарях: ми оперативно відповімо на них.

Книга доходів і витрат ІП на ОСНО оновлено: Апрель 24, 2019 автором: Все для ІП

КУДіР. Книга обліку доходів і витрат. Завантажити бланки. призначення

Книга обліку доходів і витрат (КУДіР) – звітний фінансовий документ встановленого зразка, призначений для фіксування господарських операцій. А також визначення результату діяльності і розрахунку податку до сплати.

Форма документа для різних систем оподаткування різна і встановлена ​​наказами Міністерства фінансів Російської Федерації.

Хто зобов’язаний вести КУДіР

• Організації на ССО. • ІП на ССО, ОСН, ПСН, ЕСХН (тобто всі крім ЕНВД).

Завіряти КУДіР в податковій інспекції з 2013 року не потрібно. А також здавати її в податкову не потрібно. Але прошита і пронумерована книга повинна бути обов’язково. Штраф за її відсутність до 10 000 рублів.

Книгу обліку доходів і витрат можна вести на паперовому носії або в електронному вигляді.

Якщо Ви використовуєте електронний варіант, то в кінці року її потрібно роздрукувати, прошити, пронумерувати, підписати і поставити печатку (якщо є).

Види книги обліку доходів і витрат

1. КУДіР для ССО

Книгу заповнюють ІП та ТОВ на ССО. Форма документа одна для всіх спрощенців незалежно від того, який об’єкт оподаткування вони застосовують. Різниця лише в тому, що на ССО 6% в книгу заносять тільки доходи, а на ССО 15% – і доходи, і витрати. Завантажити бланк КУДіР для ССО.

2. КУД для патентної системи оподаткування

Її заповнюють підприємці, які застосовують ПСН, і заносять туди тільки доходи. На цій системі оподаткування фактичний дохід не впливає на величину податку, тобто на вартість патенту. Але Книга обліку доходів потрібна для того, щоб відстежити дотримання ліміту по доходах, адже ПСН можна застосовувати тільки при доходах до 60 мільйонів рублів. Завантажити бланк КУД для ПСН.

3. КУДіР для ОСНО

Її застосовують тільки індивідуальні підприємці на ОСНО для обчислення ПДФО. Завантажити бланк КУДіР для ОСНО.

4. Книга обліку дходов і витрат для ІП на ЕСХН

Завантажити бланк КУДіР для ЕСХН.

У ІП і ТОВ на ЕНВД немає обов’язку вести облік фактичних доходів і витрат з метою оподаткування. Тому форма книги обліку не передбачена.

Як вести книгу обліку доходів і витрат

Базові правила ведення зводяться до наступного:

 • Книгу заводять на один рік.
 • Записи про господарських операціях заносять в хронологічному порядку.
 • Кожен запис має бути підтверджена первинним документом.
 • Збільшення статутного капіталу доходами не визнаються і в книгу не заносяться.
 • Книгу можна вести вручну і в електронному вигляді. У разі електронного ведення, в кінці року її потрібно роздрукувати, прошити, пронумерувати посторінково, підписати і поставити печатку (якщо є).
 • Незаповнені розділи також роздруковуються і зшиваються в загальному порядку.
 • Якщо діяльність не велася, то потрібно сформувати книгу з нульовими показниками. Відсутність господарських операцій не звільняє від необхідності формувати документ.
 • Здавати КУДіР до податкової інспекції не потрібно. Однак необхідно бути готовим будь-якої миті надати її для перевірки на вимогу співробітників податкових органів. За її відсутність податкова інспекція штрафує.

Порядок заповнення КУДіР на ССО

В поле « Дата » вказується рік, місяць і число початку ведення книги (дата першого запису в КУДІР). Поле « Форма по ОКУД » не заповнюється. Поле « ОКПО » заповнюється якщо є лист з Росстату, де вказано даний номер.

В поле « Податок з доходів фізичних » вказуються «Доходи» або «Доходи, зменшені на величину витрат».

Крім цього необхідно вказати: • рік, за який ведеться КУДІР; • назва ТОВ або ПІБ ІП; • ІПН і КПП для ТОВ, або ІПН для ІП (для цього передбачено два різних поля); • юридична адреса ТОВ або адреса прописки ІП;

• номери розрахункових рахунків і найменування банків, де вони відкриті (якщо р / с є).

Розділ I «Доходи і витрати» В даному розділі міститься чотири таблиці (одна на кожен квартал). Кожна таблиця складається з 5 граф (стовпців).

ГРАФА №1 . Порядковий номер запису.

ГРАФА №2 . Дата і номер первинного документа.

Що підтверджує дохід або витрата. При доході це можуть бути : дата приходу і номер Z-звіту, дата приходу і номер платіжного доручення або виписки банку, прибутково-касовий ордер.

Якщо був виконаний повернення коштів за товар або послугу, то вказується дата фактичного повернення і номер платіжного доручення або розписки (при цьому в графу 4 заноситься сума повернення зі знаком мінус).

При витраті (тільки для ССО «Доходи мінус витрати») : дата витрати і номер чека, Z-звіту, платіжного доручення тощо

Книга обліку доходів і витрат (КУДіР) в 2018 році

 • ПОПУЛЯРНІ ПУНКТИ:
 • • 4 Розділ КУДіР – зразок заповнення + пояснення
 • • Оформлення доходів при БСО
 • • Титул + 1 розділ – заповнення
 • • Оформлення повернення

КУДіР – книга обліку доходів і витрат.

КУДіР, прошита і пронумерована (Див. Тут «Як прошивати»), повинна бути в будь-якому випадку, навіть якщо діяльність не ведеться (хоча на практиці багато хто цього не роблять).

Штраф за відсутність книги: ІП – 200 руб., Організації – 10 000 руб.

Застосовують: ІП та організації на ОСНО, ССО, ЕСХН, ПСН. Платники податків на ЕНВД не ведуть КУДіР!

 1. СКАЧАТИ БЛАНКИ КУДіР 2018
 2. Для кожної системи оподаткування є свій бланк облікової книги:
 3. 1) КУДіР для ОСНО
 4. 2) КУДіР для ССО
 5. 3) КУДіР для ЕСХН (Завантажити «Порядок заповнення КУДіР для ЕСХН»)
 6. 4) КУД для патенту (ПСН) (Завантажити «Порядок заповнення КУД для ПСН»)
 7. Завантажити зразок заповнення КУДіР

Інструкція щодо заповнення КУДіР на 2018 рік

• З 2013 року завіряти в податковій книгу обліку доходів і витрат не треба.

• Виправлення помилок при веденні Книги від руки має бути обгрунтовано і підтверджено підписом ІП або керівника організації із зазначенням дати виправлення та печаткою (для ІП – при її наявності).

• Всі операції відображаються в хронологічній послідовності на підставі підтвердних документів (договір, накладна, чек тощо).

• У кожному новому податковому періоді – нова КУДіР.

• Якщо ведете книгу в електронному вигляді, то після закінчення податкового періоду роздрукувати, пронумерувати і прошити (як прошивати – посилання дана вище), скріпити підписом. Незаповнені розділи теж роздруковуються і зшиваються, щоб зберігалася цілісність КУДіР.

• Інструкцію розглянемо на бланку КУДіР для ССО, але для бланків ЕСХН і патенту це заповнення також підходить, тому що бланки практично однакові.

• КУДіР можна також спрощено вести в цьому автоматизованому онлайн-сервісі.

Титульний аркуш

Поле «Форма по ОКУД» не заповнюється.

Поле «Дата (рік, місяць, число)» . Вкажіть дату початку ведення книги.

Поле «За ОКПО» . Не обов’язково заповнювати. ОКПО можна подивитися в листі з Росстату (якщо отримували при реєстрації), або на сайті ОКПО.ru.

Поле «Об’єкт оподаткування» . Вкажіть «доходи» або «доходи мінус витрати».

А також вкажіть інші дані (розрахунковий рахунок – при наявності, ПІБ, найменування організації, необхідні адреси).

Розділ 1. Доходи і витрати

ГРАФА 1. Порядковий номер запису.

ГРАФА 2. Дата і номер первинного документа, на підставі якого отримано дохід або здійснений витрата.

ОФОРМЛЕННЯ ДОХОДІВ В графі 2

1) Надходження в касу