Лізинг обладнання для юридичних осіб і малого бізнесу + договір

0
89

Початківцю малому підприємству придбати якесь устаткування за рахунок власних коштів досить важко.

До того, ж з огляду на високу вартість обладнання багато бізнесменів, в основному, звертаються до банківського кредитування, що також для них невигідно, адже річна процентна ставка занадто висока, а банки вкрай скептично ставиться до починаючому бізнесу. Але в даному випадку, є інший, більш прийнятною і вигідний варіант для підприємця – це лізинг.

В лізинг можна оформити не тільки нерухомість або транспортний засіб. Але й устаткування, необхідне для юридичних осіб та ВП. Розберемо умови лізингу обладнання для юридичних осіб, що для цього буде потрібно, документи, куди звернутися і інші питання.

Лізинг обладнання для юридичних осіб и малого бизнеса + договір

З чого почати

В першу чергу, необхідність придбання нового обладнання може виникнути не тільки у початківців підприємців, а й у великих компаній, адже цей захід дозволяє вдосконалити виробничі процеси, поліпшити якість виробленої продукції і відповідно збільшить товарообіг. Лізинг обладнання суттєво відрізняється від кредиту, по тій простій причині, що в підсумку обходиться набагато дешевше підприємцям.

Лізинг – це договір довгострокової оренди, при якому користувач предмета лізингу має право викупити його за залишковою вартістю після закінчення терміну дії договору.

В даний час в Радянському Союзі лізинг тільки набирає свої оберти, і поступово витісняє банківське кредитування, по крайней мере, підприємці вважають за краще вдаватися саме до договору фінансової оренди. Але перш ніж укласти договір лізингу потрібно зробити деякі дії. На практиці покрокове керівництво буде виглядати наступним чином:

 1. Перший етап – це пошук лізингової компанії або лізингодавця. Тією мірою, якою послуга тільки набирає свою популярність серед російських підприємців, можливо, у вашому регіоні не такий великий вибір, як хотілося б. Але варто дійсно уважно вивчити ринок пропозицій і по можливості ознайомитися з умовами кожного з них. Вас в першу чергу повинно цікавити два питання: чи надається в лізинг цікавить вас обладнання, і на яких умовах.
 2. На другому етапі потрібно уважно розглянути поточну пропозицію в різних лізингових компаніях і вибрати ту, яка максимально відповідає вашим вимогам. Якщо умови співпраці вас повністю влаштовують, то ви можете подати документи на розгляді вашої заявки.
 3. На останньому етапі ви повинні підписати договір, внести авансовий платіж і отримати оформлене вами в лізинг обладнання.

Зверніть увагу, що найчастіше аванс платіж – це обов’язкова виплата, яка становить від 10 до 30% від вартості придбаного в лізинг обладнання.

Особливості договору лізингу

Тією мірою, якою лізинг обладнання – це щось середнє між орендою і банківським кредитом, кожен потенційний лізингоодержувач повинен напевно знати, які основні витрати він понесе при укладенні договору.

Отже, в першу чергу, як говорилося вище – це авансовий платіж, він може становити від 0 до 30% і більше, далі, щомісячні платежі, тобто це відсоток на подорожчання обладнання. Як правило, щомісячний платіж трохи нижче, ніж по кредиту і вище, ніж по оренді.

Процентна ставка і термін договору – це питання строго індивідуальні, їх регламентує лізингова компанія.

Лізинг обладнання для юридичних осіб и малого бизнеса + договір

Насправді, в даній угоді лізингові компанії виступають лише посередником між продавцем обладнання і його кінцевим споживачем, тобто, юридичною особою або індивідуальним підприємцем.

Тут варто розуміти, що сама по собі лізингова компанія не володіє цим самим обладнанням, вона лише викуповує його у його виробника або офіційного дилера, потім надає вам на умовах строкового користування.

Особливості лізингу також полягає в тому, що після закінчення терміну договору лізингоодержувач може викупити його за залишковою вартістю з урахуванням амортизації.

Нарешті, третя особливість договору лізингу – це обов’язкове страхування, відповідно, в договорі між лізингодавцем і лізингоодержувачем, а також постачальником обладнання з’являється ще страхова компанія. Тобто, це окрема сторона угоди, яка надає послугу захисту, а вона в свою чергу повинна бути оплачена за рахунок лізингоодержувача.

Зверніть увагу, що в якості лізингової компанії можуть виступати дочірні підприємства великих комерційних банків, в даному випадку, вони не надають кредит, а спеціалізуються безпосередньо на довгострокову оренду, наприклад, до таких підприємств відноситься Сбербанк Лізинг, ВТБ Лізинг та інші.

Лізинг обладнання для юридичних осіб и малого бизнеса + договір

Які документи потрібні для оформлення лізингу

Варто відразу сказати, що договір лізингу розглядається приблизно так само, як і заявка на кредит, тобто лізингодавці грунтовно підходить до питання про надання послуги, відповідно, лізингоодержувач повинен підготувати наступний паперу:

 • установчих документів юридичних осіб;
 • свідоцтво про постановку на облік в податкові органи;
 • для фізичних осіб і індивідуальних підприємців – документи, що посвідчують особу;
 • копії звітних документів за останні п’ять періодів;
 • виписка з банку про рух коштів по розрахунковому рахунку за останні 12 місяців;
 • копія договору кредитування і довідки про залишок боргу, якщо такі є.

Як вибрати лізингову компанію

Мабуть, основне питання для юридичних осіб і індивідуальних підприємців полягає в тому, як правильно вибрати лізингову компанію, адже дана галузь почала активно розвиватися, а, значить, конкуренція вже дає про себе знати. Тут завдання потенційного лізингоодержувача вибрати найбільш надійного партнера, який надає максимально вигідні умови співпраці.

Безумовно, потрібно дуже уважно вивчати ринок послуг, позначити декілька надійних компаній, з якими ви хотіли б співпрацювати. До речі, перевірити надійність можна таким способом: поцікавтеся, скільки компанія провела угод, і скільки з них вже на поточний момент закриті.

Вивчіть вартість послуг серед кількох компаній. Варто вибирати не ту компанію, яка стягує найменшу плату, а саме ту, яка має розвинену філіальну мережу, і більшу кількість проведених угод.

В даному питанні ціна, хоча має значення, але не першорядне.

Лізинг обладнання для юридичних осіб и малого бизнеса + договір

До речі, якщо вже мова зайшла про вибір компанії, то умовно лізинг можна розділити на чотири види:

 1. Прямий лізинг – цю послугу надає не зовсім лізингові компанії, а безпосередньо виробник або офіційний дилер необхідного обладнання, звичайно, така угода буде дешевше, але при цьому знайти такого партнера в кілька разів складніше.
 2. Непрямий лізинг – це найбільш поширена форма угоди, стало можливим завдяки посередництву між виробником і кінцевим споживачем виступає лізингова компанія.
 3. Роздільний лізинг застосовується вкрай рідко, по тій простій причині, що тут в ролі лізингодавця виступає не одна компанія, а відразу декілька, в основному, такі угоди здійснюють великомасштабні компанії, яким потрібна велика поставка обладнання.
 4. Зворотний лізинг, його суть полягає в тому, що потенційний лізингоодержувач продає банку своє майно і оформляє його в користування за договором лізингу. Не варто плутати це явище з заставним кредитом.

Як викупити обладнання після закінчення терміну дії договору

Договір лізингу терміновий, тобто, він має певний термін, який може коливатися від 1 до 10 років і більше, хоча таке буває вкрай рідко.

Здебільшого такі договори закінчуються в такий спосіб: лізингоотримувач викуповує у лізингодавця обладнання за залишковою вартістю і набуває на нього право власності.

Адже під час підписання договору лізингу, по суті, лізингоодержувач не має ніяких прав, він лише їм користується на підставі підписаного договору. Після того як термін договору добігає кінця, у нього є два варіанти – або викупити обладнання, або повернути його лізингодавцю.

Зверніть увагу, в деяких випадках договору будується таким чином, що його можна продовжити на наступний термін, якщо пролонгація передбачена, то можна продовжити договір і користуватися обладнанням далі на правах оренди.

До речі, що стосується залишкової вартості, то її також визначає лізингодавець з урахуванням внесених протягом терміну дії договору платежів, а також з урахуванням амортизації обладнання.

Справа в тому, що лізингоодержувач може не дочекатися закінчення терміну дії договору і викупити обладнання раніше за тією ціною, яку озвучить йому лізингодавець. До речі, за договором, юридичні особи та індивідуальні підприємці повинні сплачувати щомісячні платежі за договором лізингу.

У разі порушення своїх зобов’язань вони можуть втратити обладнання без суду та іншої тяганини, воно перейде назад до лізингодавцю.

Лізинг обладнання для юридичних осіб и малого бизнеса + договір

Переваги і недоліки лізингу

Здебільшого така форма договору більше порівнюється з банківським кредитуванням, тому що, по суті, вони мають схожі риси.

Наприклад, при оформленні обладнання в кредит підприємець також зобов’язаний внести початковий внесок, а потім щомісяця оплачувати банківський кредит, в даному випадку практично те ж саме, потрібно заплатити авансовий внесок і щомісяця оплачувати платіж.

Плюс після закінчення терміну дії договору, можна відмовитися від подальшої співпраці і передати обладнання лізингодавцю або викупити його у власність. У лізингу перед банківським кредитом є кілька основних переваг:

 1. Початківцям підприємцям отримати обладнання в лізинг буде вкрай складно, при цьому банківський кредит, швидше за все, недоступний, всі кредитні організації вкрай скептично ставиться до підприємцям-початківцям. Лізингові компанії тут можуть піти на деякі поступки, наприклад, якщо у підприємця є чіткий бізнес-план, то він може бути розглянутий лізингодавцем як свого роду поручительства.
 2. Для оформлення банківського кредиту потрібно набагато більше документів, ніж для лізингу, кредитні організації не просто перевіряють поточні рахунки юридичних осіб, а й прогнозують їх фінансову спроможність на довгі роки вперед.
 3. Предмет лізингу, в даному випадку обладнання, залишається у власності у лізингодавця відповідно це обладнання не числиться на балансі підприємства і за нього не нараховується податок, їх оплачує безпосередній власник устаткування.
 4. При оформленні банківського кредиту, особливо коли мова йде про великі суми, необхідний заставу наявного майна, поручительство інших юридичних осіб, при лізингу не потрібен ні заставу, що не порука, якщо лізингоодержувач не виконує свої зобов’язання, він просто позбавляється обладнання.
  Виплати за договором лізингу менше, ніж за кредитним договором втім, термін теж менше.

Лізинг обладнання для юридичних осіб и малого бизнеса + договір

Таким чином, набагато вигідніше придбати обладнання в лізинг для юридичних осіб і індивідуальних підприємців.

Дана угода набагато вигідніше відрізняється від банківського кредиту, до того ж, провести її можна в більш короткі терміни, єдина перешкода – це пошук надійного партнера серед лізингових компаній.

Але при правильному підході до даного питання можна вирішити свої проблеми в найкоротші терміни, до того ж, при даній угоді лізингоодержувач практично ніяких ризиків не несе.

Устаткування в лізинг для юридичних осіб і малого бізнесу

Якісне, сучасне оснащення збільшує виробничі потужності, робить підприємство рентабельним і конкурентоспроможним. Не кожна фірма в змозі придбати високотехнологічними активами. В результаті більшість з них працює зі зношеною, морально застарілою технікою. Вихід з такої ситуації дає лізинг обладнання.

Суть угоди полягає в довгостроковій оренді з подальшим викупом. Щомісячні платежі за користування майном включаються в його викупну вартість, і після завершення терміну угоди орендар отримує обладнання у власність. Такий вид лізингу називається фінансовим.

Існує й інший варіант, при якому одержувач користується предметом протягом часу, встановленого договором, а по його закінченні повертає його компанії. Це називається зворотний лізинг, він не передбачає переходу права власності до одержувача. І той і інший вид правовідносин однаково часто використовується підприємствами для оновлення основних засобів.

Лізинг обладнання для юридичних осіб и малого бизнеса + договір

Переваги лізингу обладнання

Лізинг верстатів і техніки для бізнесу більш привабливий, ніж кредит. Це пояснюється наступними факторами:

 • Простота і швидкість оформлення договору. Заявка схвалюється протягом 1-2 днів. При цьому немає необхідності в підготовці великої кількості документів;
 • Можливість максимально швидко актуалізувати основні фонди, без обов’язкового викупу. Для отримання обладнання користувачеві досить мати на руках тільки суму початкового внеску.
 • Економія на майновий податок. Протягом терміну дії договору майно залишається на балансі власника, тому саме він платить податок на майно.

Користування з подальшим викупом вигідно, якщо оснащення має тривалий термін амортизації. В іншому випадку, одержувачу доведеться викуповувати обладнання, яке до завершення терміну угоди, буде вже зношене, і захід втратить сенс.

Яке обладнання можна придбати в лізинг

Лізинг обладнання для юридичних осіб и малого бизнеса + договір

За лізинговим договорами можна придбати наступні види обладнання:

 • медичне;
 • харчове;
 • торгове;
 • авторемонтне;
 • інше (металообробне, Гірничопереробне, it, оргтехніка та ін.)

Кожен вид техніки надається на окремих умовах, які слід розглянути більш детально.

медичне

У тимчасове користування передаються окремі одиниці техніки (томографи, рентген-установки, апарати УЗД) і цілі комплекси (стоматологічний кабінет, реанімація та ін.) Стандартні лізингодавці рідко пропонують послуги з надання медичного обладнання.

Цим займаються профільні компанії, такі як «Лізинг-Медицина», «М.П.А. Медичні партнери »,« ТІАРА-МЕДІКАЛ »та інші. Умови лізингу розробляються індивідуально для кожного договору. Одержувачу вигідніше співпрацювати з профільним постачальником.

Оскільки ремонт і обслуговування обладнання може проводитися його фахівцями, які мають специфічні навички.

харчове

До даної категорії відноситься виробнича і пакувальна техніка для кондитерських, борошняних, м’ясних і консервних виробів, хлібопекарського, борошномельного, бакалійного виробництва, харчової продукції, готової до вживання і напівфабрикатів.

У тимчасове оплатне користування здається не тільки недороге вітчизняне, а й високотехнологічне обладнання іноземних виробників.

Найбільше покупка в лізинг підходить невеликим компаніям і суб’єктам малого бізнесу.

Оскільки в більшості областей діють програми державного субсидування малого і середнього підприємництва, які гарантують відшкодування частини витрат на покупку устаткування в лізинг.

Торговельне

Лізинг обладнання для юридичних осіб и малого бизнеса + договір

Торговим оснащенням вважаються прилавки, вітрини, стелажі, навантажувачі, транспортувальники, холодильники та ін. Лізинг дозволяє придбати все це і запустити магазин в роботу без зайвих зволікань. Клієнту не доведеться вилучати кошти з обороту для покупки цього майна, так як розрахунок за нього здійснюється протягом декількох років. Вивільнені оборотні кошти можуть бути спрямовані на розширення асортименту, відкриття нових відділів.

авторемонтне

До цього типу техніки відносяться автопідйомники, зварювальні апарати, компресори, автомийних і вулканізаційні комплекси, обладнання для ремонту та монтажу шин, фарбування, розбирання, діагностики та інше спеціальне обладнання. Російські лізингодавці пропонують як нове, так і вживане обладнання від іноземних та вітчизняних виробників.

Крім фінансової оренди (з подальшим викупом), автомайстерні нерідко вдаються до поворотної лізинговій операції. Вона, по суті, є довгостроковою орендою, коли після закінчення терміну угоди одержувач повертає майно власникові.

Лізинг обладнання для юридичних осіб та ВП

Лізинг обладнання для підприємств більш вигідний, ніж покупка в кредит. Це пов’язано не тільки з відсутністю активів на балансі і звільненням від майнового податку, а й можливістю обслуговувати майно силами лізингодавця.

Вартість цієї послуги включена до щомісячного платежу, і у користувача немає необхідності кожного разу шукати фахівця з ремонту і експлуатації.

Великими компаніями, що займаються постачанням техніки, будівельного, промислового обладнання для юридичних осіб, вважаються: Сіменс Фінанс, Мкб Лізинг, Сбербанк Лізинг .

Етапи укладання угоди

Лізинг обладнання для юридичних осіб і малого бізнесу + договір

Укладення угоди з оренди обладнання з подальшим викупом складається з декількох кроків:

 1. Вибір контрагента – вивчається список компаній, що надають виробниче обладнання в лізинг. Звертати увагу варто і на компанії, розташовані в сусідніх регіонах;
 2. Пошук відповідних пропозицій – різні компанії пропонують в лізинг різний промислове обладнання. Клієнт повинен визначити цікавлять його зразки. Додатково уточнюйте можливість їх придбання;
 3. Аналіз і узгодження умов – менеджери компанії запропонують клієнтові для ознайомлення договір із загальними вимогами. Основні, детальні умови, такі як термін, відсоткова ставка, коефіцієнт подорожчання формуються індивідуально в залежності від вартості предмета і можливостей одержувача;
 4. Подача заявки – проводиться в офісі або в режимі онлайн, на сайті лізингодавця. Про результати її розгляду заявник повідомляється електронною поштою або телефоном;
 5. Підписання договору – сторони підписують угоду, після чого вноситься аванс;
 6. Передача предмета угоди – обладнання транспортується в місце експлуатації, вказане в договорі. Доставка проводиться силами компанії, витрати на неї компенсуються подальшими лізинговими платежами;
 7. Складання акту прийому-здачі – в документі відображаються основні характеристики майна: кількість, найменування, потужність, відображаються заводські дефекти при їх наявності, робиться відмітка про те, що одержувач не має претензій за якістю і станом обладнання. Сторони підписують документ, після чого клієнт має право користуватися майном.

Перехід права власності

Права одержувача щодо використовуваної техніки обмежені. Це пов’язано з тим, що протягом терміну дії угоди він не є його власником, а лише використовує на правах орендаря.

Його повноправним господарем він стане тільки після внесення повної викупної вартості.

Якщо ж сторони співпрацюють в рамках зворотного лізингу, що не припускає викупу, право власності на обладнання так і не виникає.

Клієнт має право викупити предмет угоди завчасно, але лише через 12 місяців після підписання договору.

документи

Лізинг обладнання для юридичних осіб і малого бізнесу + договір

Для того щоб взяти в лізинг обладнання юридичним особам та ВП потрібні:

 • копії установчих документів та свідоцтва про державну реєстрацію;
 • актуальна виписка з ЕГРЮЛ (ЕГРІП);
 • декларація про доходи за 3-5 попередніх періодів;
 • виписки розрахункових рахунків про наявність залишків та проведені операції за останні 4-6 місяців;
 • довідки з банків про відсутність заборгованостей по кредитах (якщо є);
 • відомості про відсутність податкових заборгованостей.

Деякі компанії вимагають наявність бізнес-плану і додаткову інформацію, яка має значення для визначення платоспроможності.

висновок

Перед тим як купити обладнання або техніку в лізинг, слід простудіювати законодавство в цій галузі, вивчити стандартні і спеціальні умови, які пропонують компанії. Необхідно також наявність бізнес-плану з обґрунтованими розрахунками і відображенням передбачуваної ефективності.

Відео: придбання обладнання в лізинг.

Лізинг обладнання: вартість послуги та умови для малого бізнесу

У статті ми розглянемо, як купити обладнання в лізинг. Дізнаємося, які процентні ставки передбачені для юридичних осіб та ВП, а також розберемося, як розрахувати платежі на калькуляторі. Ми підготували можливі умови договору для різного виду обладнання та зібрали відгуки клієнтів лізингових компаній.

ТОП-8 компаній, в яких можна купити обладнання в лізинг

Европлан
Найвигіднішу пропозицію.

Від 0%
аванс

Перейти

Балтійський лізинг
Балтійський лізинг

від 0%
аванс

Сбербанк Лізинг
Сбербанк Лізинг

від 10%
аванс

експерт Лізинг

від 15%
аванс

елемент Лізинг

від 20%
аванс

Умови покупки устаткування в лізинг

Лізинг обладнання для юридичних осіб и малого бизнеса + договір

Загальні умови лізингу обладнання, включаючи вартість послуги, представлені в таблиці:

Авансовий платіж Відсоток подорожчання в рік термін лізингу
від 10% 3,7 – 4,5% 12 – 60 місяців

Відзначимо, що обладнання, яке ви хочете придбати, можна оформити в лізинг як у офіційного представника, так і у постачальника. Але найчастіше договір буває тристороннім: за участю продавця, лізингодавця і лізингоодержувача.

Що стосується сум і термінів, то сума фінансування може становити 40 000 000 рублів. При цьому термін дії договору може бути збільшений до 10 – 12 років.

Питання повного або часткового дострокового погашення в обов’язковому порядку прописується в договорі. Це дозволяє уникнути деяких негативних моментів.

Відзначимо, що придбати обладнання можна за державними програмами пільгового лізингу. Її учасникам найчастіше надається знижка на авансовий платіж по лізингу.

Також прочитайте: Пільгові кредити для малого бізнесу – ТОП-5 банків і умови

Як купити обладнання в лізинг

Отже, важливе рішення прийнято, і обладнання буде купуватися з використанням лізингу. Для успішного оформлення потрібно зробити кілька важливих кроків:

 • Знаходимо лізингодавця. Вивчіть інформацію про те, які лізингові компанії є в місті або регіоні вашого проживання. Запитайте у фахівців про асортимент, уточніть, чи є можливість оформлення в лізинг цікавить вас обладнання. Заздалегідь ознайомтеся з переліком документації, яку потрібно буде зібрати. Ретельно аналізуйте пропозиції компаній, не варто відразу погоджуватися на те, що попалося першим.
 • Подаємо заявку. Зверніться в офіс обраної компанії, а якщо хочете заощадити час, заповніть форму заявки в режимі онлайн. Для цього потрібно зайти на офіційний сайт організації.

Лізинг обладнання для юридичних осіб и малого бизнеса + договір

 • Після прийняття позитивного рішення за заявкою вам залишається підписати договір. Уважно читайте кожен пункт, з’ясовуйте всі незрозумілі моменти.
 • Внесіть передбачений авансовий платіж. Іноді потрібно додатково сплатити послугу страхування.
 • Отримайте необхідне обладнання.

Тепер ви можете використовувати обладнання за призначенням, а в подальшому викупити його при необхідності.

Також прочитайте: Підводні камені лізингу: умови договору для юридичних осіб + лізинг автомобілів

калькулятор лізингу

Для виконання попереднього розрахунку платежів ви можете скористатися калькулятором на сайті обраної компанії. Нічого складного в його використанні немає. Розглянемо для прикладу:

Ви купуєте в лізинг кілька верстатів загальною вартістю 4 000 000 рублів. Розмір початкового внеску – 30% від вартості. Сума щомісячного платежу для вас складе 72 210 рублів.

Лізинг обладнання для юридичних осіб и малого бизнеса + договір

Вимоги до лизингополучателям

У різних компаніях вимоги до клієнтів можуть дещо відрізнятися. Ми поговоримо про базові критерії, яким повинні відповідати одержувачі. Отже, якщо клієнт – організація:

 1. Термін офіційної роботи компанії – не менше 1 року.
 2. Компанія – резидент РФ.
 3. Офіційна реєстрація в якості юр. особи.
 4. Діяльність повинна бути беззбиткової.
 5. Відсутність простроченої заборгованості по кредитах і податків.

Якщо говорити про приватних осіб, то вимоги до них такі:

 1. Платоспроможність.
 2. Відсутність негативної кредитної історії.
 3. Вік – від 21 років.
 4. Громадянство РФ.
 5. Наявність постійного місця роботи і доходу.
 6. Позитивна кредитна історія.

Важливо! Незалежно від категорії одержувача щодо нього не повинно вестися справу про банкрутство або інші судові розгляди.

Документи для подачі заявки

Для того щоб договір лізингу був укладений, надайте:

 1. Заповнену анкету.
 2. Ксерокопію Статуту вашої компанії.
 3. Наказ про призначення на посаду керівника і гол. бухгалтера.
 4. ІПН.
 5. Фінансову звітність за попередній рік.
 6. Ксерокопію паспорта керівника.
 7. Бухгалтерський баланс.
 8. Виписку по розрахунковому рахунку.

Приватні особи надають:

 1. Паспорт громадянина РФ з відміткою про реєстрацію.
 2. СНІЛС.
 3. Ксерокопію трудової книжки.
 4. Довідку про доходи за формою 2-ПДФО або за формою компанії.
 5. Анкету.

Яке обладнання можна оформити

Лізинг обладнання різних типів найбільш привабливий для представників малого, середнього та великого бізнесу. Причому є придбання не тільки нового, а й б / в обладнання. Другий варіант прийнятний для відносно молодих організацій, які поки не володіють достатнім капіталом, щоб поповнити перелік основних засобів.

Що стосується видів обладнання, то в лізинг можна оформити:

 • промислове встаткування (включаючи деревообробні верстати і інші механізми);
 • обладнання для харчової промисловості для кафе і пекарні (в тому числі кавомашини в лізинг, пивне обладнання для розливу пива).

Крім того, все більшого поширення набуває придбання в лізинг косметологічного і стоматологічного обладнання. Для сфери послуг лізинг також популярний: часто таким чином набувають пральне і миючий обладнання. А будівельні компанії і організації, що займаються інженерними вишукуваннями, купують за рахунок лізингу дороге геодезичне обладнання.

Торгове обладнання

Лізинг торговельного устаткування в значній мірі дозволяє модернізувати бізнес. Зокрема, для ТОВ доступна покупка:

 • стелажів;
 • прилавків;
 • холодильного обладнання і так далі.

Умови придбання наступні:

сума фінансування Авансовий платіж Відсоток подорожчання в рік
від 1 млн руб. 10 – 50% від 5%

Відзначимо, що найчастіше застава не потрібна, а партнери лізингових компаній найчастіше пропонують лизингополучателям різні знижки та акції.

Важливо! Наведені тарифи є усередненими, індивідуальні умови обговорюються індивідуально, в процесі оформлення угоди.

Устаткування для автосервісу

Як предмет лізингу в даному випадку може виступати:

 • автомобільні підйомники;
 • обладнання для діагностики;
 • відра;
 • обладнання для прибирання.

Крім того, купити в лізинг можна шиномонтажне обладнання (не тільки в Москві, але і в інших містах). В середньому, діють наступні умови:

сума фінансування Авансовий платіж Відсоток подорожчання в рік Термін дії договору
500 тис. Р. – 35 млн р. 20 – 49% залежить від вартості обладнання 12 – 36 міс.

Деякі лізингові компанії готові збільшити терміни дії договору, а також пропонують угоди на більші суми. Купити можна устаткування вітчизняного та імпортного виробництва, нове і б / у.

тренажерне обладнання

Якщо ви плануєте відкривати фітнес-клуб, то послуга лізингу для вас – відмінне рішення. Придбати спортивне обладнання за готівку може собі дозволити далеко не кожен підприємець. Професійний спорт. інвентар, як правило, дорогий, а кредит на нього отримати дуже складно. Тому все тренажери можна придбати в лізинг, причому під прийнятну відсоткову ставку.

Розглянемо умови покупки устаткування для спортзалу в лізинг:

сума фінансування Авансовий платіж відсоток подорожчання Термін дії договору
від 250 тис. руб. 10 – 50% 7 – 12% 12 – 84 місяці

Потрібно пам’ятати, що обладнання – власність лізингової компанії до того моменту, поки ви його не викупите.

Комп’ютери в лізинг

Якщо найближчим часом вам необхідно купити комп’ютерну техніку для своєї компанії, то угода з лізинговою компанією цілком може в цьому допомогти.

В середньому, тарифи на придбання обладнання виглядають так:

сума фінансування Авансовий платіж відсоток подорожчання Термін дії договору
500 тис. Р. – 60 млн р. від 20% 5 – 16% 12 – 18 міс.

Варто відзначити, що придбання в лізинг сервера та іншої техніки – не найпопулярніша послуга в РФ, хоча деякі компанії користуються нею і вельми успішно.

Медичне обладнання в лізинг

Світова практика говорить про те, що медобладнання досить часто купується в лізинг. Таким чином, поліпшується матеріально-технічна база медичних установ, розвивається сфера охорони здоров’я.

Умови придбання лабораторного та іншого медичного обладнання такі:

сума фінансування Авансовий платіж % подорожчання Термін дії договору
від 1 млн руб. 15 – 30% 0 – 5% 6 – 120 міс.

Ми привели узагальнені умови покупки устаткування для сфери медицини в Москві. Договори ж полягають з кожним клієнтом на індивідуальних умовах.

Лізинг обладнання для юридичних осіб

Для юр. осіб лізинг набагато вигідніше, ніж кредитування. Одна з переваг – для розгляду заявки не потрібно надавати бізнес-план.

Що стосується сплачуваних внесків, то вони враховуються як витрати виробництва, а значить, і розмір податку на прибуток знижується. Поки ви не станете власником обладнання, майновий податок буде оплачувати лізингодавець.

Устаткування можна викупити достроково, якщо така можливість прописана в вашому договорі з лізингодавцем.

Устаткування в лізинг для ІП

Для представників малого бізнесу лізинг обладнання – часом єдиний варіант, за допомогою якого можна зайнятися технічним оснащенням свого бізнесу на прийнятних умовах. Взяти кредит на дороге обладнання підприємцю складно, а лізингові компанії більш лояльні до цієї групи клієнтів.

Купити обладнання в лізинг без початкового внеску буде важкувато, але знайти пропозицію з мінімальним авансом цілком реально. При цьому малому бізнесу можна придбати в лізинг б / в обладнання.

Для оформлення угоди індивідуальний підприємець повинен надати наступний пакет паперів:

 1. Виписку з ЕГРІП.
 2. ІПН.
 3. Фінансову звітність за певний період.
 4. Довідку про відсутність заборгованості з податкових платежів та кредитів.

Що стосується безпосередніх вимог до ІП, то вони полягають в наступному:

 1. Термін офіційної діяльності – 6 – 12 місяців.
 2. Позитивна кредитна історія.
 3. Рівень доходу, що дозволяє робити щомісячні внески без шкоди для бізнесу.
 4. Наявність всіх сертифікатів і дозволів (якщо того вимагає вид діяльності).

Як тільки всі вимоги договору будуть виконані, при бажанні підприємець зможе стати власником устаткування.

Лізинг обладнання для фізичних осіб

В основному такий продукт, як лізинг, користується попитом у підприємців. Не всі лізингові компанії готові співпрацювати зі звичайними громадянами. Високий ризик, що людина веде незаконну підприємницьку діяльність, а цей факт загрожує проблемами з законом вже для лізингової компанії.

Але є організації, які готові укласти угоду з приватною особою. У цьому випадку буде потрібно внести мінімум 5% від вартості обладнання і надати всі докази платоспроможності.

Вигода від придбання обладнання в лізинг

Лізинг допомагає вирішити проблеми компанії, пов’язані з розширенням і модернізацією необхідного обладнання. Тому розберемося, яку користь отримає компанія, підписавши договір лізингу:

 1. Можливість купити дороге обладнання без зайвих витрат.
 2. Спрощені правила оформлення угоди.
 3. Не потрібно надавати додаткове забезпечення по угоді.
 4. Знижується оподатковуваний база при розрахунку податку на прибуток.
 5. Устаткування можна використовуватися відразу після покупки і установки.

При цьому обладнання залишається на балансі лізингодавця, що істотно знижує податкове навантаження одержувача.

Відгуки про покупку устаткування в лізинг

Сем:

«Я за порадою партнера звернувся в компанію Европлан. І дійсно, все без обману. Платіж щомісячний, фіксований, оплатив перший внесок в 40% від вартості верстатів. Менеджери там адекватні, все пояснюють. Загалом, звертайтеся без зайвих сумнівів ».

Анастасія:

«Шукали, де можна максимально вигідно придбати обладнання. Звернулися в МКБ-лізинг, графік платежів вже через 3 години на руках був. Документи на перевірку здали, угоду схвалили. Тепер в моєму кафе нові холодильники, барні стійки. Загалом, все відмінно ».

Ytevjby:

«Елемент-Лізинг – чудові партнери. Кваліфіковані, людяні. Пропозиція їх, звичайно, не найдешевше, але вже три роки співпрацюємо, жодного разу не пошкодували ».

Устаткування в лізинг для юридичних осіб: що потрібно знати?

Для того щоб оновити компоненти обладнання, розширити виробничу територію або придбати транспортний засіб, необхідні солідні фінансові вкладення. Якщо можливість зібрати необхідну суму відсутній, на виручку прийде ефективне рішення – лізинг обладнання.

Всім підприємцям-новачкам, які хочуть тримати руку на пульсі сучасних бізнес-тенденцій, слід знати особливості цього виду інвестиційної діяльності, адже практика показала, що в посткризових умовах він зарекомендував себе якнайкраще.

Лізинг обладнання для юридичних осіб и малого бизнеса + договір

Що таке лізинг обладнання?

Слово «лізинг» прийшло з англійської мови та в дослівному перекладі рівноцінно поняттю «оренда». Ці два терміни дійсно близькі за змістом. Лізинг обладнання – це передача майна у тимчасове користування юридичній або фізичній особі, однак при цьому передбачається можливість подальшої покупки користувачем об’єкта.

Така угода передачі власності закріплюється контрактом з прописаними в ньому умовами, термінами експлуатації та страховими нюансами. Лізинг не у всіх випадках має своїм завершенням придбання майна. Іноді власник отримує його назад, як при звичайному договорі оренди.

Учасниками подібної інвестиційної діяльності є три суб’єкти:

 • продавець: сторона, що продає обладнання (наприклад, індивідуальний підприємець з обов’язковою умовою оплати їм ПДВ);
 • лізингодавець: в цій якості виступає лізингова компанія (найчастіше це банк, що володіє достатнім капіталом для покупки дорогою власності);
 • лізингоодержувач: суб’єкт (юридична особа або ІП), який відчуває потребу в обладнанні або нерухомості продавця для отримання прибутку.

Що таке зворотний лізинг?

Не всі підприємці знають про цей варіант орендного договору.

При такого різновиду лізингу обладнання для малого бізнесу одержувач і продавець майна – одне і те ж обличчя, а в ролі купує боку виступає лізингодавець.

Інакше кажучи, один суб’єкт угоди – власник – здійснює продаж активу іншому (покупцеві), після чого майно передається в користування першій з умовою внесення щомісячної плати.

Об’єкт власності залишається на своєму колишньому місці, не змінюється також особа, яка ним користується. Зміни зазнають форма відносин і власник. Після того як закінчиться термін, зазначений в контракті, допускається викуп об’єкта оренди і передача його колишньому власнику.

Яке обладнання можна отримати?

Будь-який підприємець повинен прагнути до максимальної раціоналізації використання ресурсів. Багато молодих компаній вважають за краще укладати договір лізингу обладнання з подальшим викупом, ніж купувати необхідні об’єкти з оформленням разового контракту купівлі-продажу. Об’єктом такого виду оренди може служити:

 • технічне обладнання (стоматологічне, шиномонтажне і т.д.);
 • нерухомість (наприклад, приміщення для пекарні);
 • транспортний засіб;
 • інше майно.

Таким чином, в лізинг можна передати практично будь-який об’єкт, який знаходиться у володінні власника. Винятками з цього правила є:

 • земельні ділянки;
 • об’єкти природи;
 • предмети, на які поширюється особливе звернення згідно із законодавчими постановами (наприклад, зброя).

Лізингові компанії можуть встановлювати власні ліміти, обумовлені політикою лізингодавця, а також характеристиками самого об’єкта. Існують і загальні правила. Так, в лізинг не надаються об’єкти з низькою ліквідністю, від сумнівного виробника, а також ті, що були в вживання більше 5-7 років.

Хто може взяти?

Майно за лізинговим договором може бути надано як для юридичної особи, так і для ВП. Лізингоодержувач повинен бути старше 18 років, володіти позитивною кредитною історією та документацією, яка підтверджує його платоспроможність.

На яких умовах?

Відносно одержувача об’єкта за контрактом лізингу висуваються наступні вимоги:

 • прийом майна і його належне використання (наприклад, технологічне обладнання повинно застосовуватися тільки для виробництва відповідних деталей, а такі компоненти, як підйомники і стенди «розвал-cхожденія» – виключно для автосервісу), підтримання такого обладнання в належному стані;
 • передача платежів в встановлені згідно з графіком терміни;
 • оповіщення лізингодавця про поточний стан об’єкта договору, а також надання доступу до власності, взятої в лізинг, з метою перевірки її цільового використання.

Однак у особи-орендаря крім обов’язків є і права. Він може:

 • здійснити повернення майна в тому випадку, якщо об’єкт не відповідає умовам контракту (наприклад, було надано будівельне або торгівельне обладнання низької якості), а також тимчасово припинити належні виплати до тих пір, поки не будуть усунуті подібні порушення;
 • витребувати з лізингодавця компенсацію збитків, нанесених через його діяльності або, навпаки, бездіяльності в період дії контракту;
 • передавати власність в сублізинг третій стороні (за умови наявності письмової згоди лізингодавця).

Як свідчить світова практика, обладнання для лікарень купується головним чином саме за допомогою такої фінансової практики. Таким чином держава отримує можливість розвивати охорону здоров’я більш швидкими темпами.

Багато вітчизняних компаній пропонують в лізинг медичне обладнання без ПДВ, що є вкрай зручним рішенням для багатьох підприємств.

Як купити обладнання в лізинг підприємцю?

Існує 5 основних етапів придбання майна за допомогою цього виду інвестиційної діяльності.

 1. Підбір лізингової компанії. Цим повинна займатися сторона-одержувач. Підприємствах, які планують, наприклад, оренду та лізинг будівельних машин та обладнання з подальшим викупом, має доручити пошук підходящої організації фінвідділу. Приватні особи займаються цим питанням самостійно.
 2. Розгляд умов лізингової угоди . Необхідно зателефонувати в компанію, що надає лізингові послуги, і дізнатися важливі моменти контракту – графік здійснення платежів, суму першого внеску і регулярних виплат, а також умови завершення угоди.
 3. Складання контракту . Для укладення угоди знадобиться така документація:
 • заяву про намір взяти власність в лізинг;
 • фінзвітність за останні 120 днів;
 • банківська виписка, яка свідчить про обороти компанії;
 • копія документа, що посвідчує особу керівника (паспорта);
 • страховка на об’єкт, який береться в лізинг;
 • контракт з постачальником.

4. Початковий внесок + доставка майна . За підписанням контракту слід здійснення першого платежу і надання об’єкта угоди стороні-одержувачу. Остання використовує його в своїх цілях для отримання прибутку.

Якщо приймаючий суб’єкт будь-яким чином порушує умови контракту або не виробляє виплати відповідно з обумовленим графіком, лізингодавець має право на вилучення майна і реалізацію його на вторинних ринках. Якщо ж стався вихід з ладу обладнання або іншого об’єкта власності, відповідальність за це лягає на клієнта.

За умови регулярного здійснення виплат протягом терміну контракту, право на володіння майном переходить до компанії-одержувачу. Дохід, витягнутий клієнтом під час експлуатування об’єкта лізингу, вважається його власністю.

Куди звернутися?

Допомогти з лізингом обладнання можуть такі великі фінустанови.

 1. Банк ВТБ . Організація відкриває можливість як для операційного, так і для фінансового лізингу; графік платежів будується з урахуванням персональних побажань клієнта; передбачається також вхід в угоду при наявності укладеного з постачальником договору (http://www.vtb-leasing.ru).
 2. Сбербанк . Установа надає позику, що становить до 90% від початкового внеску за контрактом лізингу під ставку в 1% річних; кошти надаються на термін до п’яти років, але без перевищення терміну лізингового договору; максимальна сума позики може доходити до 500 мільйонів рублів (https://www.sberleasing.ru/ru/oborudovanie).
 3. ВЕБ . Банк надає можливість лізингу енергетичного, машинобудівного, харчового, нафтохімічного та іншого обладнання з тривалими термінами фінансування, а також опцію лізингової передачі комплексів майна (нерухомість + обладнання); організація надає послуги супроводу імпортних поставок (http://veb-leasing.ru/products/equipment).
 4. Европлан . В лізинг пропонується спецтехніка та будівельне обладнання на вигідних умовах (внесення 15% від вартості техніки, повернення ПДВ та економія 18%, вибір комфортного графіка здійснення платежів, зниження податку на прибуток) (https://europlan.ru/leasing/products/special ).
 5. Бізнес Альянс . Особливістю фінансової політики установи є пільгова система лізингу комунального і будівельного-дорожнього обладнання; одержувачу надається знижка при оплаті авансу, максимальний розмір якої починається від 10% вартості техніки; пільгові умови поширюються тільки на нове обладнання (http://www.lcba.ru/produkty/lgotnyy-lizing).

Де знайти зразок договору лізингу обладнання з подальшим викупом?

Завантажити шаблон даного документа ви можете тут: https://yadi.sk/i/VtHxytJUymzfoQ

Лізинг обладнання для юридичних осіб і малого бізнесу + договір

На закінчення хотілося б відзначити, що лізинг – передова фінансова практика XXI століття. Це оптимальний варіант для представників малого бізнесу, які бажають вигідно вкласти свої кошти.

Лізинг обладнання для юридичних осіб і малого бізнесу

Лізингодавці дивляться на фактори, пов’язані з поточним станом бізнесу лізингоодержувача. Це необхідно для того, щоб мінімізувати ризики, виключити виникнення простроченої заборгованості та інші несприятливі ситуації. Тому потенційний лізингоодержувач зазвичай повинен відповідати кільком критеріям:

 • Термін існування юридичної особи або індивідуального підприємця не менше 1 року;
 • Відсутність негативного балансу на протязі 1 року;

На яких умовах оформляється лізинг обладнання

Перелік умов, відповідно до яких виявляється лізингова послуга, міститься в договорі лізингу:

 • Перший внесок – від 10 відсотків початкової вартості обладнання;
 • Термін договору лізингу не менше 1 року, а максимальний становить 5 років, хоча іноді може бути і більше;
 • Щорічне подорожчання складає 3,7%, а доходить до 4,5%;
 • Обладнання купується у компанії виробника, або офіційного постачальника.

Це основні умови, але також можуть бути присутніми і додаткові в залежності від компанії.

Всі великі компанії починали з малих капіталів, невеликих приміщень, малого обороту і так далі.

Щоб розширюватися, необхідно купувати дорогу техніку, але не у всіх є достатня кількість фінансових коштів на рахунку. Для таких ситуацій існує послуга лізингу обладнання та техніки.

Лізингові компанії, що працюють з малим бізнесом, зазвичай вносять додаткові послаблення в умови договору. Наприклад, передбачена прискорена амортизація.

Позитивні сторони придбання обладнання в лізинг

 • Низький розмір першого внеску;
 • Малий пакет документів в порівнянні з банківським кредитом;
 • Не потрібно надавати заставу або поручителя.

Однак може бути передбачений заставу або поручительство, але це стосується тих випадків, коли обладнання дуже дороге.

Яке обладнання можна взяти в лізинг

Так як послуга набула широкого поширення у всіх областях, лізингові компанії зацікавлені в тому, щоб надавати різне обладнання в лізинг. Залежно від різних умов, вносяться зміни в договір лізингу.

Промислове обладнання

 • Вартість обладнання – від 1 до 20 млн руб .;
 • Мінімальний термін договору лізингу – 1 рік;
 • Максимальний термін договору лізингу – 7 років;
 • Щорічне подорожчання – на рівні 3,5%;
 • Амортизація – 20%;

Медичне обладнання

 • Вартість обладнання – від 2 до 15 млн руб .;
 • Мінімальний термін договору лізингу – 6 місяців;
 • Максимальний термін договору лізингу – 5 років;
 • Щорічне подорожчання – на рівні 4%;
 • Амортизація – 10-15%.

Устаткування для харчової промисловості

 • Вартість обладнання – від 1 до 30 млн руб.
 • Мінімальний термін договору лізингу – 1 рік.
 • Максимальний термін договору лізингу – 5 років.
 • Щорічне подорожчання – на рівні 4,5%.
 • Амортизація – 10%.

Устаткування для торгівлі

 • Вартість обладнання – від 0.5 до 25 млн руб.
 • Мінімальний термін договору лізингу – 1 рік.
 • Максимальний термін договору лізингу – 3 роки.
 • Щорічне подорожчання – на рівні 4%.
 • Амортизація – 20%.

Устаткування для обслуговування транспортних засобів

 • Вартість обладнання – від 1 до 40 млн руб.
 • Мінімальний термін договору лізингу – 1 рік.
 • Максимальний термін договору лізингу – 5 років.
 • Щорічне подорожчання – на рівні 6%.
 • Амортизація – 20%.

Процедура оформлення обладнання в лізинг

Насамперед заповнюється заявка в лізингову компанію (ЛК). Фахівці розглядають її, і, в разі позитивного результату, направляють відповідь із зазначенням необхідного пакету документів.

Клієнт збирає документацію і направляє ЛК. Після розгляду наданих документів, буде запропонований проект договору.

Якщо обидві сторони згодні з умовами договору, відбувається підписання, ЛК купує обладнання та передає клієнтові.

Пакет документів

Лізингові компанії самостійно пред’являють список необхідної документації. В основному там містяться 4 пункту:

 • заява клієнта
 • Документи про реєстрацію компанії
 • Фінансова звітність
 • Виписка з банківського рахунку

Як оплачувати лізинг обладнання

У договорі є пункт щодо виплат. Вони виробляються раз на місяць, але також розглядається варіант з сезонним погашенням і інші варіанти. Зверніть увагу на пункт про дострокове погашення, так як не всі лізингодавці дозволяють здійснити його на вигідних умовах.

Кому потрібне обладнання в лізинг

Власники компаній, скориставшись лізинговими послугами, можуть розширити сферу діяльності, охопити більшу аудиторію, запропонувати нові або поліпшені продукти.

Це можливо завдяки використанню сучасного обладнання, придбаного за лізинговою схемою. У підсумку залучаються нові клієнти, що автоматично позитивно вплине на прибуток.

Тим більше, сучасні лізингові компанії пропонують вигідні умови отримання обладнання, доступні 90% представників малого і великого бізнесу.

Ні для кого не секрет, що в умовах конкуренції між виробниками ключовим показником є ​​саме технічне удосконалення. Завдяки програмам лізингу обладнання у вас з’явиться реальна можливість вже зараз придбати, активно експлуатувати і отримувати прибуток на новому якісному обладнанні, яке конкуренти зможуть собі дозволити тільки завтра.

Лізингове фінансування зручно тим, що дозволяє купити обладнання, яке не виплачуючи його повну вартість в цей же день. Отримавши на руки високотехнологічну техніку, ви, тим самим, збільшуєте інтенсивність і ефективність виробництва з одночасним зниженням витрат на його експлуатацію, підвищуєте рівень конкурентоспроможності свого підприємства, виводите його на новий щабель розвитку.

 • Лізинг обладнання має явну перевагу, яке полягає в економії на податках і можливості збільшити продуктивність вашого бізнесу.
 • Крім цього, не доводиться витрачати час і кошти на переговори з виробниками і постачальниками обладнання, що купується, оформлення документів і страховки, адже всю важливу роботу виконають кваліфіковані фахівці лізингової компанії.
 • Послуга лізингу обладнання це своєрідний поштовх вперед, який дозволить на вигідних умовах придбати в користування обладнання для розвитку власного бізнесу.