Маркетологи і ньюсмейкери: за ким корисно стежити на Фейсбуці

0
45

Фейсбук – головна соціальна мережа в світі. У минулому році агентство ТАСС писало, що кількість її користувачів наблизилося до позначки в 2 мільярди. Це більше 10 населений Росії.

Фрагмент корпоративного звіту Facebook за другий квартал 2016 року
Багато російських ньюсмейкери, важливі креативщики і публічні особи пишуть саме в фейсбуці. За їх записам роблять замітки Cossa, VC.ru і Tjournal. Більшість скандалів, трендів маркетингу обговорюються там. Там же публікуються самі класні інтернет-вакансії. Уже ці кілька аргументів показують, що до фейсбуку варто підключитися. Хоча б в якості спостерігача.

Я зібрала список впливових в рунеті людей, за якими корисно стежити на фейсбуці. Вони не постять котиків або Селфі, а пишуть інформативні пости. У списку є знаменитості федерального масштабу, а є просто грамотні професіонали: вони дуже допомагають, коли діляться фішками своєї роботи.

Федір Овчинников – власник «ДоДоПіцци»

Федір – підприємець з Сиктивкара. За кілька років він з бізнесмена середньої руки перетворився в творця міжнародної мережі піцерій. На перший погляд здається, що він якось не вписується в медіаспісок, але це зовсім не так. У Федора довга бізнес-історія, з епізодами якої він активно ділиться на своїй сторінці. Він докладно описує реалії російського бізнесу і паралельно підкидає поради з піару, реклами та просто грамотної реалізації проектів. Про нього ще є цікава книга «І ботаніки роблять бізнес». Читається захлинаючись за ніч.

Запис зі сторінки Федора Овчинникова
Посилання на сторінку: https://www.facebook.com/ovchinnikov.fedor?fref=ts

Кайс Нобель (насправді Віталій Биков) – творець креативного агентства Red Keds

В образі хулігана і бешкетника пише у себе на сторінці багато і по справі. Ось у кого люблять цупити замітки різні маркетингові видання. Тут вам і довгі історії про взаємини між бізнес-партнерами і замітки про управління креативщиками. Можна сказати, що частково – це підпільний блог про те, як працює агентство.

Читайте також: Оформлення live-трансляцій в Facebook

Посилання на сторінку: https://www.facebook.com/kaise.nobel

Дамір Халілов – фахівець з соцмереж

Тут начебто все очевидно, але є пара рад по його сторінці. По-перше, цікаво дивитися, як гуруSMMведе свої особисті сторінки в соцмережах і спілкується з передплатниками. Уже сам контент цікаво проаналізувати, бо там чиста реклама, але і фотки з записами, що сприяють олюднення образу. По-друге, Дамір оперативно в Фейсбук ділиться записами на вебінари. Робить з цього цілі добірки, заганяючи все відео в один пост. Це зручно.
Посилання на сторінку: https://www.facebook.com/halilov

Артемій Лебедєв – дизайнер, арт-директор в студії Артемія Лебедєва

Артемій, як все своєчасні люди, перестав багато уваги приділяти ЖЖ і тепер переважно пише в фейсбуці. Його замітки – це завжди цікаво. Раджу придивитися до того, як просто і ясно він викладає свої думки. Корисно буде копирайтерам і всім, хто працює з текстом.
Читай Артемія, нехай буде, як Артемій!

Запис зі сторінки Артемія Лебедєва
Посилання на станицю: https://www.facebook.com/temalebedev

Саша Сисоєв – Директор з маркетингу “Афіша-Ресторани” в Rambler & Co

Сисоєв – це такий ідеальний зразок відбувся московського піарника. І стежити скоріше потрібно не за тим, що він він публікує (хоча і за цим теж), а за тим, як він це робить. Начебто пише про особисте, але елегантно, без надриву. Сильно радять не розкидається. Якщо ж читати його регулярно, то занурення в столичний піар гарантовано.
Посилання на сторінку: https://www.facebook.com/sysoevsasha

Анастасія Дербасова – копірайтер

Якось так вийшло, що це єдина дівчина в моїй збірці. Анастасія просто майстер нетворкінгу. Вона пише вітальне повідомлення всім, хто її додає в друзі і проявляє активність в коментарях. Ще вона веде свій блог і пише про те, як втекти з офісу і перейти на фріланс без втрат.

 

Фрагмент листування з Анастасією Дербасовой
Посилання на сторінку: https://www.facebook.com/derbasova
Власне, поки це все. Якщо вам є кого додати в цей список, то кидайте посилання. Із задоволенням почитаю. Або кидайте посилання на свої сторінки, будемо дружити.

Ельвіна Абібуллаєва