Оподаткування ТОВ 2019: які податки, внески та платежі вносити

0
72

Число доступних юридичним особам режимів не змінилося. Організація може віддати перевагу.

Порядок ведення обліку, внесення платежів, так само як і механізм їх розрахунку, по кожному з режимів буде різним. Недоступним для фірм залишається патент. Цей варіант розроблений спеціально для індивідуальних підприємців.

Оподаткування ТОВ 2019: Які податки, внески та Платежі платіті

Які податкові системи мають право застосовувати суспільство

Компаніям дозволено комбінувати системи. Допустимими є схеми ОСН + ЕНВД, УСН + ЕНВД, ЕСХН + ЕНВД.

Фіскальне навантаження на загальному режимі

Цей варіант лякає бізнесменів складністю. Товариство зобов’язане здавати численні звіти, платити кілька видів податків і вести громіздкий облік.

Перевагою є можливість повернення з бюджету зайво сплаченого ПДВ. При значних оборотах перехід на ОСН стає доцільним.

Грамотне відображення господарських операцій та застосування пільг дозволяє законно оптимізувати податкове навантаження.

При застосуванні системи компанія зобов’язана платити:

НалогКраткая характеристика

на прибуток У 2019 ставка залишилася на рівні 20%. Організація зобов’язана розраховувати податок з чистого прибутку. Такий визнається виручка за мінусом обгрунтованих і документально підтверджених витрат. Регіони можуть встановити пільги для окремих категорій бізнесу. Однак така можливість повинна бути прямо передбачена федеральним законодавством. Декларації подають щоквартально
На додану вартість З 2019 року ставка ПДВ збільшена до 20%. Нововведення не торкнулося організацій, зазначених у п. 1, 2, 4 ст. 164 НК РФ. Такі учасники застосовують знижені ставки в 0 і 10%. Щокварталу компанії зобов’язані подавати до територіальної інспекції електронну декларацію. На паперових носіях звіт не приймають. Це означає, що щорічно фірмі доведеться оплачувати кваліфіковану цифровий підпис. Податок вносять авансовими платежами по закінченні кварталу. При цьому з вихідного ПДВ віднімають вхідний – тобто оплачений фірмою при купівлі продукції, послуг або товарів. Якщо за підсумками звітного періоду різниця стає негативною, надміру сплачені кошти підлягають поверненню з бюджету. Відшкодування здійснюється за умови успішного завершення камеральної перевірки (ст. 176 НК РФ)
на майно З 2019 року скасували податок на рухоме майна о. Стаття 374 НК РФ зобов’язує організації робити відрахування з вартості капітальних споруд, ділянок, будівель. Об’єктом оподаткування визнається тільки нерухомість. Умовою нарахувань є постановка цінностей на баланс. Максимальна ставка встановлена ​​на рівні 2,2%. Для кожного типу нерухомості стверджують особливі тарифи (ст. 380 НК РФ). Однак регіони можуть переглядати їх в сторону зниження

Оподаткування ТОВ 2019: Які податки, внески та Платежі платіті

Податки на ССО

Спрощений режим доступний далеко не всім організаціям. Умови роботи за правилами глави 26.2 НК РФ визначені ст. ст. 346.12-346.13.

Так, залишкова вартість основних засобів фірми, а також річна валова виручка не повинні перевищувати 150 мільйонів рублів. Чисельність персоналу необхідно підтримувати в межах 100 осіб.

Норми забороняють переходити на «спрощенку» представникам специфічних галузей (банки, страхування, мікрофінансування і ін.).

При застосуванні спецрежиму компанії не платять податок на прибуток. Робити відрахування з вартості майна не потрібно при використанні основних засобів в комерційних цілях. Звільнення не поширюється на деякі активи.

Податок доведеться вносити на загальних підставах, якщо мова йде про нерухомість до затвердженої кадастрової вартістю (п. 2 ст. 346.11, ст. 378.2 НК РФ). У Москві, наприклад, діє закон № 64 від 05.11.2003 в редакції 2018 року. В регіоні встановлена ​​ставка в 2%.

При цьому щодо окремих об’єктів застосовується поправочний коефіцієнт 0,1. Включати його в розрахунок необхідно, якщо нерухомість відповідає наступним критеріям:

 • приміщення розташоване в будівлі, для якого затверджена єдина кадастрова вартість;
 • об’єкт використовується для організації роздрібної торгівлі, громадського харчування, побутового обслуговування населення, банківської або туристської діяльності, розміщення музеїв або комерційних центрів мистецтва;
 • площі знаходяться на цокольних поверхах будинків, прилеглих до вулиць з високим пішохідним трафіком (згідно з переліком 78-ПП від 16.03.16).

Використання ССО повністю скасовує розрахунок по ПДВ. Однак пільга позбавляє підприємство можливості відшкодувати кошти з бюджету. Це помітно ускладнює відносини з контрагентами.

При переході на ССО суспільство платить єдиний податок. Його розрахунок залежить від обраного об’єкта.

Валова виручкаЧістая прибуток

Базою стають все надходження від комерційної діяльності. Ставка встановлена ​​на рівні 6%, але може знижуватися регіонами до нуля. З податку організаціям дозволено віднімати страхові збори, перераховані у позабюджетні фонди за працівників. При цьому необхідно дотримуватися обмеження в 50% (ст. 346.21 НК РФ) При визначенні оподатковуваного доходу з виручки віднімають комерційні витрати. Такі витрати повинні бути економічно обгрунтовані і документально закріплені. До складу витрат законодавець дозволяє включати страхові внески за працівників в повному обсязі. Ставка ССО становить 15%. Регіони мають право зменшити її до 5% (ст. 346.20 НК РФ). При одержанні збитку організація зобов’язана сплатити до бюджету мінімальний податок. Платіж складе 1% від валової виручки

Місцевими законами можуть бути введені додаткові обов’язки для платників ССО. Так, в Москві, Севастополі та Петербурзі «спрощенці» сплачують торгові збори (ст. 410 НК РФ). Ставки затверджуються муніципальними актами.

Оподаткування ТОВ 2019: Які податки, внески та Платежі платіті

Відрахування на ЕНВД

Режим може застосовуватися в регіонах, в яких були видані відповідні нормативні акти. Суть ЕНВД зводиться до обкладання не реальну, а поставлений дохід. Ключову роль тут відіграють фізичні показники. Таким є площа магазинів, кількість транспортних засобів або число співробітників. Зобов’язання перед бюджетом за 1 місяць розраховують за формулою:

Базова прибутковість × фізичний показник × ставка × К1 × К2.

Реальна виручка на розмір податку не впливає. На федеральному рівні закріплюється тільки коефіцієнт-дефлятор (К1). У 2019 він становить 1,915.

Великого значення набуває регіональна політика. Суб’єкти РФ стверджують базову прибутковість по кожному напрямку бізнесу і коефіцієнт К2 в межах 0,5-1. Крім того, влада може знижувати ставку ЕНВД з 15 до 7,5% (ст. 346.31 НК РФ).

З податку дозволено віднімати страхові збори. Організація має право скоротити платіж не більше ніж на 50% (ст. 346.32 НК РФ). Декларації подаються щокварталу.

Фіскальне навантаження на ЕСХН

Перейти на єдиний сільгоспподаток вправі суспільства, які отримують не менше 70% доходу від аграрної діяльності. Інші умови застосування ЕСХН закріплені ст. ст. 346.1-346.3 НК РФ. Система повністю замінює собою податок на прибуток і відрахування з вартості майна організації.

А ось ПДВ з 2019 року припадає платити в повному обсязі. В порядку ст. 145 НК РФ від обов’язку можна звільнитися. Претендувати на пільгу можуть підприємства, виручка яких за 2018 ий не перевищила 100 мільйонів рублів. Про своє рішення територіальної інспекції потрібно сповістити заявою.

Ставка ЕСХН залишається на рівні 6%. Регіонам дозволено знижувати її до нуля. При цьому платники податків мають право віднімати з оподатковуваної бази обґрунтовані і задокументовані витрати. До складу витрат включають і збори за працівників.

Оподаткування ТОВ 2019: Які податки, внески та Платежі платіті

Страхові внески і ПДФО співробітників в 2019 році

Незалежно від режиму оподаткування компанії повинні утримувати із заробітної плати персоналу прибуткові податки. Будь-який співробітник, офіційно працює на суспільство, зобов’язаний платити в бюджет ПДФО. Ставка податку залежить від резидентства.

Для росіян і осіб, щорічно перебувають на території РФ більше 183 діб поспіль, вона становить 13%. Для інших категорій співробітників (нерезидентів) – 30%. Відповідні правила встановлені ст. 224 НК РФ.

Ця ж норма стверджує ставки для специфічних доходів.

Платежі за персонал у позабюджетні фонди суспільство робить за свій рахунок. Утримувати страхові внески з заробітних плат по аналогії з ПДФО не можна. У 2019 діють наступні тарифи (ст. 425 НК РФ):

 • пенсійне забезпечення – 22%;
 • медичне страхування – 5,%;
 • соціальний захист – 2,9%.

Якщо фірма наймає іноземних співробітників або осіб без громадянства, збори в ФСС РФ розраховують за зниженою ставкою – 1,8%.

Зверніть увагу! Внески в ПФР і ФОМС РФ нараховуються до досягнення заробітком співробітника граничних величин. Для пенсійного страхування максимумом визнається сума в 115 млн рублів. Далі збори розраховуються за ставкою в 10%. Виплати в ФСС РФ припиняються після того, як річний дохід працівника перевищить 865 тис. У вітчизняній валюті.

Норми про обов’язкове страхування персоналу не передбачають відмінностей між ТОВ та підприємцями. Фактично такі збори ідентичні. Відмінність полягає лише в тому, що приватні підприємці роблять відрахування і за себе. Для них внески встановлені в фіксованому розмірі.

Інші податки та збори

Ведення специфічної діяльності або володіння деякими видами майна породжує додаткові обов’язки перед бюджетом. Так, компаніям необхідно на загальних підставах оплачувати місцеві і регіональні податки:

 • земельну;
 • водний;
 • транспортний.

Федеральним законодавством визначаються лише максимальні значення. Точні ставки, пільги і правила вводяться законами суб’єктів РФ або нормативними актами муніципалітетів.

При роботі з окремими видами товарів частиною фіскального навантаження стають акцизи. Власникам казино доводиться оплачувати податок на гральний бізнес, а розробникам надр – ПВКК.

Крім того, існує ще ряд регіональних зборів. Формально вони не збільшують фіскальне навантаження. Прикладами таких є платежі за вплив на навколишнє середовище.

На завершення відзначимо динамічність правового регулювання комерційної діяльності. У 2019 цілою низкою компаній доведеться перейти на онлайн-каси. Обов’язок з’явиться у «спрощенців», що спеціалізуються на наданні послуг, а також платників ЕНВД.

Додаткових витрат зажадає впровадження систем маркування товарів, виконання нових вимог трудового законодавства. А ось бухгалтерську звітність організаціям вдасться оптимізувати. З 2020 роки її потрібно здавати тільки в податкову інспекцію.

До органів статистики дані відправляться по міжвідомчим каналах.

Оподаткування ТОВ в 2019 році: скільки доведеться платити?

Що застосовується в обліку оподаткування ТОВ в 2019 році зазнало деяких змін. Система визначає податкове навантаження, обсяг документообігу, оптимізацію економічних результатів.

Системи оподаткування для ТОВ

Оподаткування ТОВ 2019: Які податки, внески та Платежі платіті

Вибір системи оподаткування ТОВ залежить від планованих видів діяльності, чисельності працівників, необхідності поєднання режимів. В оподаткуванні доходів юридичних осіб використовуються системи:

 1. ОСНО. Загальна система присвоюється організації за замовчуванням при реєстрації. Товариство не зобов’язане заявляти про бажання застосувати ОСНО. Режим відрізняється необхідністю ведення повного обліку операцій, найбільшим числом стягнутих податків і широкими можливостями ведення бізнесу.
 2. ССО. Про застосування системи в реєструючий орган представляється повідомлення. ССО надає ряд податкових послаблень, дозволяє мінімізувати документообіг.
 3. ЕСХН. Ведеться підприємствами сільськогосподарського напрямку діяльності. Організація обліку аналогічна спрощеній системі.
 4. ЕНВД. Використовується при веденні обмеженого числа видів діяльності в регіонах, що надають це право.

Важливо! З 2019 року відбулися зміни в оподаткуванні часток учасників при виході зі складу товариства. Починаючи з початку періоду, продаж частки засновника прирівнюється до дивідендів (ст. 208 НК РФ). Сума, отримана особою в розмірі, що перевищив вироблені витрати, обкладається ПДФО.

Для проведення реєстрації ТОВ заяву форми Р11001 підписується нотаріусом або засновниками в присутності реєстратора. У 2019 з’явилася можливість відкрити ТОВ без сплати державного мита. При подачі документів в електронній формі мито не справляється (ст. 333.35 НК РФ). Посвідчення документів здійснюється електронним підписом.

Після відкриття особи потрібно:

 • Призначити керівника компанії;
 • Відкрити розрахунковий рахунок у банку. Зареєстровано нововведення про страхування акумульованих на рахунках або вкладах коштів. Починаючи з 2019 року організації, які відповідають критеріям малих або мікропідприємств, отримують право на повернення грошових коштів у разі відкликання ліцензії у банку;
 • Замовити печатку організації;
 • Отримати інформаційний лист Росстата. Документ підтверджує право на ведення видів діяльності, заявлених в реєструючий орган;
 • Подати в ИФНС відомості про середньооблікової чисельності до 20 числа місяця, наступного за реєстраційним.

Важливо! Відомості подаються усіма організаціями незалежно від чисельності найманих працівників. Штраф за неподання відомостей становить 200 рублів (ст. 126 НК РФ).

Форма власності товариство з обмеженою відповідальністю є найбільш поширеною серед комерційних структур. Організація в формі ТОВ має право здійснювати всі види діяльності, обирати або змінювати форми оподаткування в залежності від умов бізнесу.

Спрощена система оподаткування для ТОВ

Перехід на спеціальний режим здійснюється при реєстрації (протягом 30 днів) або з початку календарного року. Застосування ССО дозволяє вибрати об’єкт оподаткування у вигляді доходів або доходів за мінусом витрат. Схеми ведення операцій відрізняються податковими ставками, об’ємом облікових записів.

Важливо! Допускається щорічна зміна об’єкта з повідомленням ИФНС. Встановлена ​​форма повідомлення подається за місцем реєстрації ТОВ.

У 2019 спрощенці зобов’язані застосовувати ККТ нового зразка. Для дотримання норм законодавства буде потрібно:

Організації, що використовують об’єкт «доходи», отримали можливість спростити ведення документообігу. Особи з веденням операцій через онлайн-каси отримують звільнення від ведення КУДіР та подання звітності за єдиним податком. Дані про доходи, отриманих через касу, відображаються в ИФНС, що дозволяє контролюючому органу мати повну інформацію про величину зобов’язань.

Плюси і мінуси, які виникають при веденні ССО

Організаціям, що використовують ССО, надається можливість:

 • Чи не сплачувати окремі види податків (прибуток, ПДВ, майно), мінімізувати звітність.
 • Вести спрощений документообіг операцій бухобліку. Як податковий регістра обліку доходів і витрат використовується КУДіР.
 • Отримати зниження єдиного податку до розміру, прийнятого в регіоні (з 6 до 1% і з 15 до 5%).

До недоліків ССО відносять:

 • Відсутність обов’язку щодо сплати ПДВ, що обмежує коло партнерів;
 • Необхідність платити мінімальний податок при отриманні збитків;
 • Відсутність можливості ведення ЗЕД;
 • Застосування касового методу обліку доходів і витрат;
 • Складність документального супроводу зміни режиму, автоматичний перехід на ОСНО протягом року при втраті права.

ССО є режимом, застосовуваним як ІП, так і ТОВ. Система популярна, ідеально підходить для підприємств малого бізнесу.

Важливо! Оскаржити рішення податкових органів щодо сплати страхових внесків ССО, що нараховуються на винагороди найманих працівників при веденні окремих форм діяльності у відповідності зі ст. 427 НК РФ.

Оподаткування ТОВ 2019: Які податки, внески та Платежі платіті

ОСНО надає широкі можливості комерційним організаціям вести діяльність без застосування обмежень по величині доходу, чисельності, вартості майна. Ключовим моментом ОСНО є обов’язок по сплаті ПДВ, що дозволяє розширювати партнерські відносини.

В умови ведення обліку виручки з ПДВ внесені зміни:

 • Збільшено розмір стандартної ставки податку з 18 до 20%. Визначальним критерієм застосування збільшеної ставки є дата відвантаження;
 • Відкориговано книги обліку та форма декларації;
 • Зменшено тривалість проведення камеральної перевірки. На проведення заходу контролю відводиться 2 місяці (п. 2 ст. 88 НК РФ).

Загальний режим застосовується в багатьох сферах. Платники ПДВ мають більше переваг при реалізації договірних відносин. Особливе значення має режим для підприємств, основною формою діяльності яких є оптова торгівля або виробництво. Для оподаткування послуг найкраще використовується ССО.

Плюси і мінуси ОСНО

Позитивними сторонами ОСНО є:

 • Відсутність необхідності сплати мінімального податку з прибутку при виникненні збитків;
 • Можливість зниження податків на суму отриманих в попередніх періодах збитків;
 • Відсутність обмежень на використання економічно виправданих витрат при обчисленні податку на прибуток;
 • Можливість використовувати ОСНО організаціями з будь-якими формами діяльності.

При веденні ОСНО не регулюється склад засновників, суспільство має право відкривати філії та представництва.

До мінусів обліку відносять:

 • Необхідність ведення всіх здійснюваних операцій, повного первинного, бухгалтерського, податкового, кадрового обліку. Одночасно виникає потреба в розширенні штату облікових працівників;
 • Обов’язок сплати, в порівнянні з іншими режимами, максимального числа податків.
 • Відсутність податкових канікул і послаблень. Підприємства на ОСНО регулярно включаються в план податкових перевірок.

Ряд організацій мають право застосовувати лише ОСНО. До числа виключень відносять ломбарди, банки, інвестиційні фонди, виробники підакцизних товарів та інші підприємства.

Патентна система оподаткування

Оподаткування ТОВ 2019: які податки, внески та платежі платити

ПСН відрізняється простотою використання, фіксованою вартістю патенту. Пільговий податковий тягар недоступний для юридичних осіб. ПСН може застосовувати тільки ІП, який здійснює дозволений для патенту вид діяльності. Кожен з регіонів самостійно визначають пріоритетні для області напрямки, що охоплюються патентом.

З 2019 року в умови функціонування системи введені зміни:

 • Види діяльності, дозволені для застосування патенту, були розширені;
 • З липня обов’язковий перехід на використання онлайн-кас з передачею інформації в ИФНС про фінансові операції з приймання готівки в режимі реального часу. При покупці касової техніки надається вирахування.

Плюси і мінуси використання патенту

Особи, які ведуть ПСН, мають право:

 • Добровільно перейти на ПСН або використовувати її нарівні з іншими системами;
 • Вибрати період застосування від 1 до 12 місяців календарного року;
 • Самостійно розрахувати вартість патенту, виходячи з виду діяльності, планованого доходу і періоду застосування;
 • Поєднувати ПСН з іншими режимами.

До недоліків ПСН відносять:

 • Наявність обмежень показників чисельності найманих працівників, величини отриманого доходу, призначення застосування патенту;
 • Використання патенту в окремо взятому регіоні.

Важливо ! При втраті права на застосування патенту особа автоматично переходить на ОСНО або будь-який з застосовуваних спеціальних режимів (ст. 346.45 НК РФ).

На етапі підготовки документів для відкриття товариства засновник повинен визначитися з видом оподаткування. Прийняти вірне рішення щодо вибору режиму часто виходить тільки після початку практичної діяльності, визначивши найбільш оптимальний вид.

Для окремих видів діяльності відомі найбільш вигідні схеми:

 • ЕНВД – для перукарні (салону краси). Розрахунок ЕНВД здійснюється в залежності від кількості майстрів, які працюють в салоні. Мінусом ЕНВД є обов’язок сплати податку незалежно від фактичного надання послуг. Іншою поширеною формою обліку в салонах є ПСН у випадках наявності ІП;
 • ССО – для інтернет-магазину. Для ведення оптових видів торгівлі часто застосовується ОСНО;
 • Будь-який з режимів – для роздрібної торгівлі. Найбільш популярною є система ЕНВД, успішно використовується в торгових операціях з населенням або організаціями для особистих потреб. Торгівля в залах з великою площею не потрапляє під ЕНВД, що виключає можливість його застосування.

Особливістю діяльності в 2019 році є необхідність застосування ККМ організаціями та ВП, раніше мають відстрочку.

Основні принципи оподаткування ТОВ в 2019 році залишилися без зміни. Нововведення торкнулися деяких правил ведення операцій, зростання ставки ПДВ, скасування оподаткування рухомого майна, обов’язки застосування онлайн-кас.

Одночасно були змінені ліміти по страхових внесках, розмір МРОТ, ставки внесків при ССО, скасовано право зниження ставки податку на прибуток, що відраховується в регіональний бюджет.

Які податки платить ТОВ в 2019 році

Оподаткування ТОВ 2019: Які податки, внески та Платежі платіті

Кількість податків, яке сплачує суспільство з обмеженою відповідальністю (ТОВ) в 2019 році, залежить від системи оподаткування. Вибір податкового режиму залежить від багатьох умов: вид діяльності, розташування та ін. У статті розповімо: які обов’язкові податки заплатить ТОВ в 2019 році з працівниками та без, а також наведемо порівняльну таблицю по кожному режиму.

Програма «Правконс» налаштувала персональний календар бухгалтера на 2019 рік. Зайдіть в програму і перевірте всі важливі дати по здачі звітності, сплати податків і виплат працівникам.

Календар при ССО на 2019 рік

Види оподаткування для ТОВ

НК РФ встановлено п’ять систем оподаткування (податкові режими):

 1. загальна (або скорочено – ОСН, сплачується податку на прибуток)
 2. спрощена (ССО)
 3. єдиний податок на поставлений дохід (ЕНВД)
 4. єдиний сільгоспподаток (ЕСХН)
 5. патентна (ПСН)

Патентна система застосовуватися ТОВ застосовувати не може, так як вона призначена тільки для ВП.

ЕСХН накладає зобов’язання до виду діяльності платника податків. ТОВ вправі застосовувати режим тільки за умови, що займається виробництвом і переробкою сільгосппродукції, тобто є сільгосптоваровиробником.

Таким чином, організація з організаційно-правовою формою має право вибрати одну з трьох систем: ОСН, ССО і ЕНВД.

У ЕНВД і УСН є ряд вимог. В цілому, вони передбачені для невеликих компаній (умови: обмеження по виручці, чисельності та ін.).

Які податки ТОВ заплатить в 2019 році

Нижче ми привели список податків для кожного режиму оподаткування для ТОВ. Відзначимо, що АТ сплачують ті ж самі податки, що й суспільство з обмеженою відповідальністю.

ССО для ТОВ в 2019 році: податки (обов’язкові платежі)

Застосування спрощеної системи оподаткування на ТОВ звільняє компанію від сплати податку на прибуток. По суті ТОВ сплачує єдиний спрощений аналог замість податку на прибуток. Однак деякі бухгалтери-початківці шукають, яка ставка з податку на прибуток для ТОВ на ССО. Відповідь проста – ніяка. Цей податок при спрощеній системі не сплачується.

Вибір податкової бази залежить від рішення платника податків. Можна оподатковувати лише доходи (ставка 6%). Для цього потрібно вибрати об’єкт оподаткування «доходи».

Якщо ж у платника податків вид діяльності пов’язаний з досить великою кількістю витрат, то вигідніше оподатковувати різницю між доходами і витратами за ставкою 15%.

Податок сплачується 31 березня наступного року. При цьому потрібно три рази на рік заплатити авансовий платіж за 1, 2 і 3 квартали не пізніше 25 числа місяця, який слідує за кварталом.

Як платити податки з ССО – покрокова інструкція

 • Крок 1. Розрахуйте податок
 • Крок 2. Заповніть платіжне доручення на сплату
 • Крок. 3 Заплатіть авансовий платіж не пізніше встановлений термінів
 • Порядок розрахунку і сплати дивіться в іншій статті на нашому сайті.

Які податки платять ТОВ при ССО в 2019 році?

Незважаючи на те, що ССО звільняє ТОВ від сплати численних податків, передбачених ОСН, обмежитися тільки сплатою єдиного податку не вийде.

При наявності в підприємства транспорту, компанія заплатить податок за транспорт.

Більш того, законодавством передбачено 4 випадки, коли платник на ССО може стати податковим агентом по ПДВ:

 • придбання товарів (робіт, послуг) у іноземного юрособи (якщо місцем реалізації є РФ і постачальник не має постійного представництва в Росії)
 • оренда держ. майна (ПДВ нараховується понад ціну і сплачується до бюджету)
 • покупка держ. майна
 • продаж конфіскованого майна на території РФ
 • посередницькі послуги (реалізація товарів, робіт, послуг, майнових прав іноземних осіб, які не перебувають на обліку в податкових органах)

У 2019 ТОВ на ССО сплачує також податок на майно по об’єктах нерухомості, податкова база по яким – кадастрова вартість (п. 2 ст. 346.11 НК РФ). Наприклад: торгові центри, нежитлові приміщення для офісів і ін. Якщо у власності є земля, то обов’язково сплачується земельний податок.

Також якщо ТОВ поєднує ССО і ЕНВД, то спрощенець стає додатково платником ЕНДВ.

Таблиця податків ТОВ для ССО в 2019 році

Податок при ССО Коментар

ССО доходи Чи сплачується, якщо спрощенець вибрав об’єкт доходи. Ставка встановлюється регіональною владою в розмірі від 1 до 6%
ССО доходи мінус витрати Чи сплачується, якщо спрощенець вибрав об’єкт доходи мінус витрати. Ставка встановлюється регіональною владою в розмірі від 5 до 15%
Транспортний податок Якщо є транспорт, ставка залежить від регіону і кінських сил
Земельний податок Якщо є земля, ставка встановлюється регіональною владою
Податок на майно Якщо майно потрапило в кадастрові списки регіональних влад, ставка встановлюється регіональною владою
ЕНВД Якщо спрощенець поєднує ССО і ЕНВД. Ставка 15%
ПДВ Випадки сплати:

 • придбання товарів (робіт, послуг) у іноземного юрособи (якщо місцем реалізації є РФ і постачальник не має постійного представництва в Росії)
 • оренда держ. майна (ПДВ нараховується понад ціну і сплачується до бюджету)
 • покупка держ. майна
 • продаж конфіскованого майна на території РФ
 • посередницькі послуги (реалізація товарів, робіт, послуг, майнових прав іноземних осіб, які не перебувають на обліку в податкових органах)
Податок на прибуток Випадки сплати:

 • з прибутку контрольованих іноземних компаній;
 • дивідендів;
 • операцій з деякими видами боргів.

Які податки платить ТОВ на ССО з працівниками і без?

Зверніть увагу, що ТОВ на ССО без працівників платить тільки спрощений податок і податки, які ми навели вище. Ці платежі обов’язкові.

А ось якщо є працівники, то додатково сплачуються вносити і ПДФО з зарплати працівників.

ТОВ на ССО сплачує страхові внески тільки з зарплати працівників. Ставка пільгова – 20%, в деяких видах діяльності є ставка 30%.

Які внески платить ТОВ на ССО:

 1. на обов’язкове медичне страхування
 2. на обов’язкове пенсійне страхування (в тому числі допвзноси, якщо виробництво небезпечне)
 3. на обов’язкове соціальне страхування
 4. на травматизм

Як бачите, зміст ССО для ТОВ не таке витратне, як податок на прибуток.

Скільки платити податкової де при ССО: як порахувати?

Дізнатися, скільки вам платити податків при ССО в поточному році, можна на нашому спеціальному калькуляторі. Він вважає податки за всіма режимами оподаткування, а не тільки ССО. І ви легко впізнаєте, який режим вигідніше саме для вас. Калькулятор покаже, які податки платити.

ЕНВД для ТОВ в 2019 році

ТОВ сплачує єдиний податок, розрахунок якого проводиться на основі середніх показників для кожного виду діяльності.

Згідно ст. 346.26 НК РФ ЕНВД застосовується платниками податків, які надають:

 • послуги громадського харчування через об’єкти, що не мають залу обслуговування відвідувачів
 • послуги громадського харчування з площею залу обслуговування відвідувачів не більше 150 кв. метрів
 • послуги ветеринарів
 • послуги з тимчасового розміщення та проживання (готелі, хостели та ін.), якщо загальна площа по кожному об’єкту не перевищує 500 кв. метрів
 • роздрібна торгівля в магазинах і павільйонах з площею торгового залу менше 150 кв. метрів
 • роздрібна торгівля через об’єкти стаціонарної торгової мережі, що не має торгових залів, або об’єкти нестаціонарної торгової мережі
 • поширення зовнішньої реклами з використанням рекламних конструкцій, а також на транспортних засобах
 • побутові послуги
 • здача в оренду торгових місць без торгового залу, а також об’єктів громадського харчування, що не мають залу обслуговування відвідувачів
 • здача в оренду земельних ділянок для розміщення об’єктів торговельної мережі та об’єктів організації громадського харчування
 • послуги з тимчасового розміщення та проживання (готелі, хостели та ін.), якщо загальна площа по кожному об’єкту не перевищує 500 кв. метрів
 • ремонт, ТО і мийка автотранспорту
 • надання в оренду місць на автостоянках
 • перевезення вантажів і пасажирів автомобільним транспортом, при цьому кількість власних або орендованих одиниць транспорту у платника ЕНВД не повинно перевищувати 20.

Податок при ЕНВД розраховують за формулою: БД х ФП х К1 х К2, де:

БД – базова місячна прибутковість на одиницю фізичного показника в рублях;

ФП – фізичний показник, яким може бути, наприклад:

 • площа торгового залу або заклади громадського харчування
 • кількість працівників, які надають послуги
 • інше

К1 – коефіцієнт-дефлятор (1,915 в 2019 г.)

К2 -Регіональна коригувальний коефіцієнт, який зменшує передбачуваний дохід.

Єдиний податок замінює податок на прибуток. Що стосується ПДВ і податку на майно, то тут умови аналогічні, що застосовуються при ССО.

ОСН для ТОВ в 2019 році

Вибираючи ОСН платник податків буде платити і подавати декларації з податків на:

 • прибуток (ставка податку на прибуток – 20%, виняток: пільгові категорії платників податків)
 • додану вартість (0%, 10%, 18%)
 • майно (2,2%)
 • ПДФО (13% або 30% для нерезидентів)
 • страхові вносить (30%, також є різні пільгові ставки)

Податки ТОВ на ССО в 2019 році: таблиця

Для розрахунку авансових платежів та податку ССО ви можете скористатися безкоштовним онлайн-калькулятором безпосередньо на цьому сайті.

ССО, будучи однією з найбільш вигідних в даний час систем оподаткування, залучає все більше підприємців і організацій.

І це не дивно – легкий облік, простий порядок розрахунку податку і мінімум звітності. Обмеження на спрощеній системі також досить лояльні, як по максимальному доходу, так і за чисельністю співробітників.

Розглянемо докладніше, які податки платить ТОВ на ССО, і яку здає звітність.

Безкоштовна консультація по податках

Перш ніж перейти безпосередньо до податкового навантаження на спрощеній системі, розберемося в особливостях самої системи, її обмеження, плюси і мінуси.

Хто може працювати на ССО і кому вона вигідна

Спрощенка, незважаючи на всю свою привабливість, підходить далеко не кожному платнику податків. І рекомендувати переходити на цей режим кожної організації неправильно. При виборі оптимальної системи оподаткування має значення безліч чинників:

 • Вид діяльності. Хоч спрощенка і застосовується відносно більшості видів діяльності, деякі платники податків використовувати її не можуть. До них, наприклад, відносяться банки, страховики, компанії, що мають філії та деякі інші організації, перераховані в п. 3 ст. 346.13 НК РФ.
 • Розмір річного доходу. Працювати на ССО не можуть ТОВ, чий річний дохід становить більше 150 млн рублів. Якщо організація перевищує даний ліміт, вона перекладається на ОСНО і сплачує податки відповідно до цього режимом оподаткування.
 • Кількість працівників. Максимальне число співробітників, що може мати ТОВ на ССО – 100 чоловік. У разі перевищення доведеться перейти на загальний режим оподаткування.
 • Вартість основних засобів. Обмеження на спрощеній системі зачіпають і розмір основних засобів організації – не більше 150 млн рублів.
 • Коло основних контрагентів. Застосування ССО буде невигідним, якщо основні партнери компанії знаходяться на ОСНО, так як їм потрібно виставляти рахунок-фактури з ПДВ. Відповідно, податок доведеться або включати у вартість товару, тим самим її збільшивши, або платити його з власних коштів собі в збиток. Крім цього, відшкодувати сплачений до бюджету ПДВ організація на спрощеній системі не зможе.

Примітка: навіть якщо компанія не підпадає ні під одну з перерахованих вище обмежень, податкове навантаження на ССО необхідно порівняти з іншими системами оподаткування. Може виявитися, що застосування ЕНВД або ОСНО буде більш вигідним, ніж робота на спрощеній системі.

При виборі ССО окрему увагу варто приділити її об’єктів, від яких безпосередньо залежить ставка з податку. Спрощена система оподаткування має два об’єкти оподаткування:

 • Доходи. Податок розраховується, виходячи з розміру отриманих доходів. Ставка на даному об’єкті становить 6%, при цьому в окремих регіонах вона може бути знижена до 1%. При розрахунку податку витрати не враховуються, за винятком страхових внесків за працівників. Цей варіант буде найбільш оптимальний для організацій з незначними витратами – не більше 65% від суми отриманого доходу.
 • Доходи мінус витрати. Ставка в цьому випадку дорівнює 15%, але також може бути знижена рішенням регіональної влади до 5%. Податок розраховується з різниці між отриманими доходами і зробленими витратами. Цей режим буде вигідний організаціям, витрати яких досить істотні і перевищують в середньому 65% від суми доходів, наприклад, для оптової торгівлі і виробництва.

А тепер докладніше про те, які податки платить ТОВ на ССО в 2019 році.

Податки ТОВ на спрощеній системі

Платежі організації на спрощеній системі оподаткування можна розділити на три групи:

 • Єдиний податок відповідно до обраним об’єктом ( «Доходи» або «Доходи мінус витрати»).
 • Додаткові податки.
 • Відрахування за співробітників.

Спрощений податок

Організації, які застосовують УСН, зобов’язані перераховувати до бюджету тільки один податок – єдиний. Він сплачується таким чином:

 • Авансовий платіж за підсумками звітного періоду (1 кварталу, півріччя, 9 місяців).
 • Податок за рік.

Порядок розрахунку авансів і річного платежу залежить від того, який обраний об’єкт оподаткування за ССО. Термін сплати авансів за спрощеною системою – не пізніше 25 числа місяця, наступного за минулим кварталом. Податок сплачується раз на рік – до 31 березня.

додаткові податки

Організації на ССО в 2019 році звільнено від сплати ПДВ, податку на прибуток і податку на майно. Але бувають ситуації, при яких оплата цих платежів є обов’язковим.

ПДВ

До випадків, при яких організація на спрощеній системі зобов’язана перераховувати до бюджету податок на додану вартість, відносяться:

 • ввезення товару на територію РФ (імпорт).
 • організація на ССО є податковим агентом з цього податку.
 • в інших ситуаціях, передбачених Податковим кодексом РФ.

Примітка: в цих ситуаціях організація зобов’язана не тільки сплатити податок, а й здати декларацію з ПДВ. При цьому відшкодувати його з бюджету вона права не має.

Податок на прибуток

Платити податок на прибуток організації зобов’язані по:

 • дивідендах;
 • доходам від контрольованих іноземних компаній;
 • прибутку від операцій з деякими видами боргових зобов’язань;

Більш докладно про податок на прибуток можна дізнатися тут.

Податок на майно організацій

Цей податок організація на ССО сплачує, якщо використовується у підприємницькій діяльності майно включено в спеціальний регіональний перелік, затверджений суб’єктом РФ на початок року. Податкова база по таких об’єктах нерухомості визначається по їх кадастрової вартості.

Законом регіону можуть бути передбачені різноманітні пільги по даному платежу. Якщо ж нерухомість в переліку відсутня або він зовсім не був затверджений – податок платити не потрібно.

Торговий збір

Платіж, що перераховується до бюджету організаціями на спрощеній системі, провідними торгівлю (роздрібну, оптову, дрібнооптову) в м Москві. В інших регіонах цей збір поки введений не був.

інші податки

Всі інші податки організації на спрощеній системі сплачують тільки при наявності відповідного об’єкта оподаткування. Наприклад, при використанні транспортних засобів компанія треба платити транспортний податок, землі – земельний податок і т.д.

Відрахування за співробітників

Всі платежі, що перераховуються за найманих працівників, можна розділити на дві групи:

 • прибутковий податок фізичних осіб;
 • страхові відрахування.

ПДФО

Організації з працівниками зобов’язані щомісяця перераховувати до бюджету податок з доходу, виплаченого працівникові. Ставка по НДЛФ становить 13% за резидентів і 30% за нерезидентів. Платіж вираховується з доходу співробітника і перераховується один раз на місяць, в строк не пізніше одного дня після перерахування коштів працівникові.

Страхові внески

За кожного співробітника, оформленого за трудовим договором, роботодавець зобов’язаний перерахувати в бюджет страхові внески на:

 • пенсійне страхування – 22%.
 • медичне страхування -5,1%.
 • соціальне страхування – 2,9%.

При укладанні з працівником цивільно-правового договору внески сплачуються лише на медичне та пенсійне страхування.

У разі якщо дохід співробітника перевищує встановлений ліміт, внески перераховуються за зниженою ставкою:

 • на пенсійне страхування – 10% при перевищенні доходу понад 1 150 000 рублів.
 • на соціальне страхування – 0% при отриманні працівником доходу більш 865 000 рублів.
 • Примітка: на ОМС внески перераховуються за ставкою 5,1% незалежно від розміру, отриманого співробітником доходу.
 • Для зручності відобразимо основні платежі ТОВ на ССО в 2019 році у формі таблиці.
 • Таблиця № 1. Які податки платить ТОВ на спрощеній системі
основний податок додаткові податки Платежі за працівників
Податок на ССО Податок на додану вартість (у випадках, зазначених в п. 2 ст. 346.11 НК РФ) Внески на обов’язкове пенсійне, медичне та соціальне страхування ПДФО щодо доходів, отриманих працівником
Податок на прибуток (щодо доходів, перерахованих в п. 1.6, 3 і 4 ст. 284 НК РФ)
Податок на майно (щодо майна, база за якими визначається по їх кадастрової вартості)
Транспортний податок*
Земельний податок*
Водний податок *
Торговий збір (сплачується при торгівлі в м Москві)

* При наявності об’єкта оподаткування

Визначившись з тим, які податки сплачує ТОВ на ССО в 2019 році, відобразимо у вигляді таблиці основну звітність спрощенців.

Таблиця № 2. В який термін і яку здає звітність здає організація на ССО з працівниками

вид звітності куди здається коли здається
Декларація з ССО Податкова інспекція Один раз в рік. До 31 березня
Звітність за співробітників
2-ПДФО Податкова інспекція Щороку. До 1 квітня
6-ПДФО Кожні три місяці. Не пізніше останнього числа місяця, наступного за минулим кварталом
Середньооблікова чисельність співробітників (ССЧ) Раз на рік До 20 січня
Розрахунок по страхових внесках Кожен квартал До 30 числа місяця, наступного за звітним періодом
СЗВ-М ПФР Щомісяця До 15 числа кожного місяця
СЗВ-СТАЖ Щорічно До 1 березня
4-ФСС ФСС
 1. кожен квартал
 2. До 20 числа місяця, наступного за звітним кварталом (для здачі на папері)
 3. До 25 числа – якщо звіт здається в електронній формі *

* Звіт в електронній формі здається організаціями ССЧ яких перевищує 25 осіб.

Які податки платить ТОВ в 2019 році

Всі види податків, які зобов’язані виплачувати компанії, можна поділити на 3 групи:

 1. Податки за обраним податковому режиму.
 2. Податки і внески з оплати праці персоналу.
 3. Інші додаткові податки і збори (в залежності від роду діяльності компанії).

Для своєчасної сплати всіх податків / платежів можете скористатися цим онлайн-сервісом, в якому є безкоштовний пробний період.

1. Податки за обраним податковому режиму

Податковий режим податок ставка Термін сплати в бюджет
ОСНО ПДВ 0, 10, 18% До 25 числа (включно) кожного місяця, що йде за минулим кварталом по 1/3 суми щомісяця або одним платежем до 25 числа (включно) місяця, що йде за минулим кварталом
Податок на прибуток 20% Щоквартальні аванси (для фірм, що потрапляють під категорії, зазначені в п. 3 ст. 286 НК РФ) – протягом 28 днів після закінчення кварталу
Щомісячні аванси – до 28 числа (включно) кожного місяця
Податок за результатами року – до 28 березня року, наступного за звітним
Податок на майно юридичних осіб до 2,2% Авансові платежі і податок юрособи сплачують за термінами, встановленими суб’єктами РФ
ССО Єдиний податок 6% (з доходів),
15% (доходи за мінусом витрат)
За підсумками звітного періоду (1 кв., Півріччя, 9 міс., Рік) до 25 числа (включно) місяця, що йде за закінченням розрахункового періоду
За рік – до 31 березня (включно) наступного року
Податок на майно (з об’єктів по кадастрової вартості) до 2% Авансові платежі і податок юрособи сплачують за термінами, встановленими суб’єктами РФ
ЕНВД Єдиний податок на поставлений дохід Розрахунковим способом, в залежності від регіону і фіз. показників До 25 числа (включно) місяця, що йде за звітним кварталом
Податок на майно (з об’єктів по кадастрової вартості) до 2% Авансові платежі і податок юрособи сплачують за термінами, встановленими суб’єктами РФ
ЕСХН Єдиний сільгосп. податок 6% (з доходів за мінусом витрат) Авансовий платіж – не пізніш 25 днів після закінчення півріччя
За рік – до 31 березня (включно) наступного року
Фірми на ОСНО і ССО, провідні торгівлю в регіоні *, де прийнятий закон про торговому зборі Торговий збір Розрахунковим способом, в залежності від ставки по регіону * і параметрів об’єкта торгівлі Щокварталу до 25 числа (включно) місяця, що йде за звітним кварталом

* Примітка: в даний час такий нормативний документ затверджений тільки по Москві (закон від 17.12.2014 №62), в інших регіонах торговий збір поки не введений.

2. Податки і внески з оплати праці працівників

Будь-яка компанія зобов’язана сплачувати податки і внески з зарплат (винагород) найманих фізосіб, зайнятих по трудовим або цивільно-правовими договорами (надання послуг, підряду і т. Д.).

Слід враховувати, що за генерального директора, навіть якщо він є єдиним працівником компанії, також слід сплачувати внески і податок на доходи.

 • Підприємство зобов’язане розраховувати і утримувати ПДФО з доходів працівників (в розмірі 13% з винагород резидентів або 30% – з іноземців) і перераховувати його до бюджету не пізніше наступного дня з моменту виплати доходу.
 • З винагород співробітників також сплачуються такі види внесків:
Контролюючий орган вид внеску Ставка,%
ИФНС ОПС (пенсійне страхування) 22
ОМС (медичне страхування) 5,1
ОСС (соціальне страхування та забезпечення) 2,9
ФСС Травматизм (профзахворювання та нещасні випадки на виробництві) 0,2-8,5
Встановлюється фондом в залежності від виду діяльності

Внески потрібно сплачувати щомісяця до 15 числа (включно) місяця, що йде за розрахунковим.

Примітка: слід зазначити, що якщо ПДФО утримується безпосередньо з доходу співробітника, то страхові внески сплачуються вже з коштів самої організації і є додатковою статтею витрат по веденню діяльності.

3. Інші податки і збори

Організація може займатися видами діяльності, які передбачають сплату додаткових податків, а також мати ліцензії або дозволу, які зобов’язують виплачувати спеціальні збори і платежі.

При цьому додаткові податки і збори підлягають сплаті незалежно від обраного податкового режиму.

податки Податок на виробництво і реалізацію підакцизної продукції
Транспортний податок
Земельний податок
Водний податок
Податок на гральний бізнес
Податок на видобуток корисних копалин
Збори та платежі Збори за користування водними ресурсами
Збір за використання об’єктів тваринного світу
Регулярні платежі за користування надрами

Податки для ТОВ в 2019 році (скільки і кому платити)

 • Які податки платити компанії – дуже сильно залежить від того, на якому режимі оподаткування воно знаходиться.
 • Спеціальні режими – ССО, ЕСХН, ЕНВД, – передбачають звільнення фірми від деяких податків, таких як ПДВ, податок на прибуток і майно.
 • Замість цих видів податкових платежів встановлюється спеціальний єдиний податок, передбачений НК РФ при обраному режимі.
 • Крім федеральних платежів, всі організації сплачують податки, які обумовлені наявністю об’єкта оподаткування: транспортний, земельний, водний і аналогічні податки.

Які зміни в оподаткування чекають ТОВ в 2019 році

Розглянемо спрощенку, єдиний податок та загальну систему оподаткування.

Спрощена система оподаткування

Ставка податку на ССО залежить від обраного режиму. Їх всього два – доходи і доходи мінус витрати .

Якщо ТОВ воліє платити податок з доходів, то ставка податку складе 6%.

У другому випадку, доходи будуть зменшені на суму виробничих витрат і податкова ставка буде інший – 15% від різниці між доходами і витратами.

Істотну частину податкового навантаження складають податки, які ТОВ нараховує та сплачує з фонду оплати праці.

Це ПДФО (колишній прибутковий податок) і страхові внески до соціальних фондів: Пенсійного фонду, ФСС і ФОМС.

У попередні роки відрахування до Пенсійного фонду ділилися на страхову й накопичувальну частини пенсії – в залежності від віку працівників. Відповідно нарахуваннях ділилися і платежі.

З 2019 року підприємство буде платити всі нараховані суми тільки в страхову частину пенсії одним платежем. Розподілом отриманих внесків займеться сам ПФР.

 1. Якщо дохід ТОВ на 1 жовтня 2019 року перевищить цей ліміт, право на застосування УСН втрачається і податки вважаються за загальною системою.
 2. Це стосується організацій, які вже працюють на ССО з 1 січня 2014 року.
 3. Не слід забувати, що, починаючи з 2019 року, підприємства- «спрощенці» зобов’язані до того ж представляти бухгалтерську звітність до податкового органу і статистичне управління.

Єдиний податок на поставлений дохід

Сума ЕНВД, яку повинні сплачувати ТОВ в 2019 році встановлюються, виходячи з фізичних показників (площа магазина або кафе, чисельність персоналу і т.д.) і коефіцієнтів, які встановлюють суб’єкти федерації (К2) і федеральний центр (К1).

Загальна система оподаткування для ТОВ

При ОСНО товариство з обмеженою відповідальністю є платником податків федерального рівня:

 1. ПДВ (податок на додану вартість) – загальна ставка ПДВ становить 20%, проте для деяких товарів / послуг, позначених в спеціальному переліку, вона може становити 10% або 0%;
 2. Податок на прибуток – ставка податку становить: до федерального бюджету – 2%, до бюджету суб’єкта Федерації – 18%. Так само всі суми округлюються до цілого рубля;
 3. Податок на майно – базова ставка 2,2% від середньорічної вартості майна, що розраховується, виходячи з балансової вартості основних засобів.
 4. Податок на доходи фізичних осіб – зміни торкнулися тільки майнових вирахувань, які надаються громадянам на придбання житла. Тепер відсотки, сплачені при купівлі нерухомості, будуть самостійним вирахуванням. Ставки по ПДФО, які застосовуються для ТОВ, як для податкового агента, не змінилися: з доходів працівника утримується 13%, з доходів засновника (дивідендів) – 13%.
 5. Страхові внески в 2019 року не зазнавали змін – застосовуються ставки залишилися незмінними: для ПФР – 22%, для ФСС – 2,9%, для ФОМС – 5,1%.
 6. Сталося підвищення граничної бази для розрахунку страхових внесків – тепер вона становить 865 тисяч рублів.
 7. Нараховані суми оплати праці, що перевищують цей ліміт, не включаються в базу оподаткування по внесках до ФСС і ФОМС, а для Пенсійного фонду ставка нарахування страхових внесків зменшиться до 10%.
 8. В транспортний податок змінилися податкові ставки для дорогих автомобілів.
 9. Якщо на балансі ТОВ стоїть автомобіль, що перевищує за вартістю 3 мільйони рублів, то податок треба вважати з урахуванням підвищувального коефіцієнта, який складе від 1,1 до 3,0.
 10. Конкретний розмір коефіцієнта залежить від віку і вартості машини.