Оптимізація сайту інтернет-магазину покроково

0
65

Добридень! Сьогодні я поділюся загальною інформацією про SEO просуванні інтернет магазину і основних нюансах цієї справи. Цей спосіб залучення трафіку дуже затребуваний, тому що

в перспективі дає стабільний потік клієнтів. А саме приємно що за ці кліки не потрібно платити кожен день.

Так само розповім, як правильно проводити SEO оптимізацію вашого інтернет магазину і які методи краще використовувати.

У цій статті я зібрав основну або коротку інформацію про різні діях і способах. Де є складні теми, я залишив посилання на повноцінні статті.

Складання семантичного ядра для інтернет магазину

Будь-яка битва або завоювання починається з плану. Семантичне ядро ​​в цьому випадку і є наш план, без якого ми приречені на безліч неправильних дій і поганий результат.

Семантичне ядро ​​- це список ключових фраз, за ​​якими вас шукають користувачі і ви будете просуватися. Це може бути «купити парасольку» або будь-який інший запит, який відноситься до вашого інтернет магазину.

Семантичне ядро ​​збирається щоб в майбутньому створити сторінки під ці самі запити. Без нього ви не зможете створити правильних розділів, підрозділів та інші сторінки сайту.

Правильно зібрана семантика – це нереально важливо. Якщо ви зберете нецільового ключові фрази або просто зберете всього лише 10-20%, то ви майже 100% пропустіть багато трафіку і зробите неправильну структуру магазину.

Взагалі для маленького і середнього магазину для збору семантики вистачить ментальної карти, екселя і wordstat. Оскільки нам не потрібні сотні вкладених запитів, які мають частотність 1, 2 і т.п.

При зборі семантики для магазину врахуйте, що вам потрібні комерційні ключові фрази (купити, замовити, ціна і т.д.). А чи не інформаційні (як вибрати, де замовити). За цим запитам теж можна просуватися, але вже статтями. А це інша історія.

Збір семантичного ядра рекомендую починати з побудови структури запитів. Збираємо назва майбутніх розділів, підрозділів і товарів. І тільки потім вже збираємо вкладені фрази основних ключових слів.

 1. Загальні ключові слова, що характеризують ваш магазин. Це можуть бути фрази «магазин парасольок» «інтернет магазин диванів» або т.п. За ним будемо намагатися просувати головну сторінку.
 2. Далі йдуть назви розділів і підрозділів. Їх можна спочатку скласти самим і підглядати у конкурентів. Потім вже в процесі збору ключових слів ви знайдете ще багато таких варіантів.
 3. В останню чергу збираємо товарні запити (назва товарів). Якщо у вас товари, які шукають, то збирайте семантику по ним. Наприклад, «iphone 6 32GB рожевий».

Після збору ключових слів переходимо до створення структури магазину.

Збір семантики довгий і часто важкий процес. Тому я зробив окрему інструкцію зі збирання семантики для інтернету магазину.

Складаємо структуру інтернет магазінаі на основі семантики

СЕО починається ще на етапі створення інтернет магазину або його редагування. Для правильної індексації та розподілу ключових слів вам потрібна правильна структура. Під кожен «пул» запитів повинна бути сторінка (розділ, підрозділ або картка товару).

Тому після збору семантичного ядра вам потрібно пропрацювати структуру, а в ідеалі навіть створити прототип. Ось приклад легкої структури для магазину:

Оптимізація сайту інтернет-магазину покроковий

 1. Самі високочастотні характеризують за фактом рід діяльності вашого магазину йдуть на головну. За ним майже завжди дуже важко і довго просуватися.
 2. Категорії – це сторінки куди піде основний трафік не тільки з SEO, а й з контексту і інших рекламних джерел. Тому категорії повинні бути логічні і під кожен тип товару.
 3. Завдяки підкатегоріями ми отримуємо досить швидко відвідуваність і високі позиції. За цим запитам зазвичай не так важко просунутися і при можливості цей метод потрібно використовувати завжди.

Підкатегорії має сенс створювати, коли по просуває фразі є хоча б 50-100 запитів в місяць. Залежно від ніші у вас можуть бути підкатегорії 2, 3 і навіть 10 рівня.

 1. Товарні запити не завжди є можливість просувати. Наприклад, якщо ви виробник товар ручної роботи і назва вашого товару навряд чи колись шукали або будуть шукати. В інших випадках обов’язково робіть правильну оптимізацію товарів, щоб просуватися по цих запитах.

Тексту для магазину

Хоч зараз в інтернет комерції впливають більше поведінкові фактори, проте роль текстів досі не пішла в минуле. Навіть якщо подивитися топові сайти гігантів як lamoda, mvideo і т.п., ви побачите внизу розділів невеликі тексту. Тому я зібрав основні рекомендації.

Опис на головній

На головній потрібно опублікувати дуже якісний і унікальний текст бажано на 2000-5000 символів. У тексті потрібно вказати основні ключові слова, під які просувається магазин і кілька посилань на розділи, які найбільш важливі для просування.

опис розділів

Напишіть для кожного розділу унікальний і якісний текст довжиною 1000-3000 символів. Важливо щоб текст був адекватний, а не водою і набором незрозумілих термінів. Опублікувати опис краще внизу розділу.

Оптимізація сайту інтернет-магазину покроковий

опис товарів

Якщо ви просуваєте товарні запити, то рекомендую до кожного товару підготувати невеликий опис на 200-1000 символів. Постарайтеся щоб воно було унікальне.

Ні в якому разі не додавайте на ваш сайт НЕ УНІКАЛЬНІ тексту. Краще залишайте розділ без опису, ніж шкодити копіпастом.

Де замовити тексту

Замовити тексту можна на біржах фріланса або спеціальних біржах копірайтерів. Рекомендую шукати виконавців, які пишуть саме для магазинів або комерційної тематики. І вартість нормальних текстів при цьому буде в районі 100-150р за 1000 символів і вище.

Внутрішня оптимізація

При просуванні важливі всі роботи над сайтом. Давайте розглянемо основні способи як проводити внутрішню оптимізацію інтернет магазину для максимального ефекту.

перелінковка

Внутрішня перелінковка дуже важливий процес СЕО оптимізації. Вона покращує поведінкові метрики (час на сайті і глибина перегляду). В основному використовують 3 методи перелинковки.

 1. Блок схожих товарів в картку. Додайте всередині товару блок схожі або рекомендовані товари. Завдяки цьому блоку клієнти так само переглянуть більше товарів. Оптимізація сайту інтернет-магазину покроковий
 2. Посилання на підрозділи. У головному розділі можна вказати посилання на підрозділи. Це допоможемо як в навігації користувачам, так і поліпшить поведінкові чинники. Оптимізація сайту інтернет-магазину покроковий
 3. Посилання з статей. Інтернет магазин можна так само просувати за інформаційними запитами. Наприклад, «Як вибрати крісло». І з цих статей вже можна робити посилання на розділи, підрозділи або товари вашого магазину. Оптимізація сайту інтернет-магазину покроковий

Теги Title

У Title обов’язково спочатку має йти ключове слово. Далі можна додати популярні вкладені ключі і добавку «купити», «інтернет магазин», «ГЕО».

 • Наприклад, для підрозділу «шкіряні дивани» з ГЕО МСК можна зробити title:
 • – Шкіряні дивани за низькою ціною купити в Москві.
 • – Шкіряні дивани купити в Москві за низькою ціною
 • – Шкіряні дивани в Москві купити за ціною від виробника

тег Description

Зараз тег Description по факту не впливає на ранжування. Зараз його завдання зацікавити користувача для переходу на ваш сайт. Тому потрібно писати щось продає і цікаве. Наприклад, можете написати інформацію про доставку, знижки або ціною на товар.

Оптимізація сайту інтернет-магазину покроковий Ось так виглядає те що написано в description на пошуку

заголовки

Зверніть увагу, коли ви знаходитесь в розділі, то назва цього розділу повинно бути обов’язково

. Коли ви перебуваєте всередині товару, то його назва теж має бути

. Так само потрібно використовувати для підзаголовків теги

і т.д. Але найважливіше щоб у вас правильно налаштований був

. Без нього про нормальне просування можете забувати.

Так само тег H1 повинен частково або повністю відповідати заголовку сторінки (title).

закупівля посилань

У цій частині статті я розповім вам, як і де потрібно купувати посилання. Звідки можна взяти їх безкоштовно і якими темпами нарощувати кількість посилань.

Закуповувати посилання для інтернету магазину треба обов’язково. Ви можете далі вірити в байки про просування без посилань і що посилання зло. Ці чутки з’явилися, коли сайти масово ловили фільтри через посилань. Але проблема була не покупці посилань, а в їх якості. Раніше закуповували відверте лайно на дорвеях і сайтах одноденки.

Так, без посилань просувати магазин визначено можна, і ми це пробували на своєму досвіді. Але як правило це:

 • Слабо конкурентна або нова ніша
 • Це 100% довше і важче
 • Не завжди виходить займати топ 1-3

Ще раз хочу, щоб ви зрозуміли, що посилання погані ті, які закуповувалися раніше. Ці посилання купувалися на «дорвейний» і мікросайтів, які рясніли посиланнями і були створені лише для їх продажу. Логічно що такі посилання визнали поганими і за них знижують позиції.

Ми ж будемо закуповувати якісні посилання. Ось деякі критерії таких посилань:

 • Якісна посилання повинна бути вічною
 • Ніякої помісячного або щоденної оплати
 • Посилання має коштувати від 200-300 рублів і вище. Але ніяк не по 10-50р.
 • Якісний дизайн сайту, бажано адаптивний
 • Якісний контент. Прочитайте пару статей.
 • На сайті не повинно бути багато посилань. Якщо на сайті в якомусь блоці «вулик» посилань, то не варто там купувати.

Де взяти перші посилання

У перший місяць після початку роботи магазину я рекомендую обмежиться створенням груп в соціальних мережах і там опублікувати свої посилання. Так само можна опублікувати відео з оглядом товару і з посиланням на них.

Як закуповувати посилання і де брати

Купувати посилання потрібно поступово і на різні сторінки. Тобто не треба з 20 посилань купувати 20 на головну або на 1 розділ. Якщо магазин тільки відкрився, тоді в перші місяці рекомендую купувати 3-5 посилань і не сильно «жирних». Обмежтеся бюджетом буквально в пару тисяч рублів. Потім кожен місяць купуйте на 3-10 посилань більше.

Скільки посилань купувати

Рекомендація вище була для невеликих і середніх магазинів. Але щоб приблизно зрозуміти скільки вам потрібно посилань, я рекомендую взяти основні запити і по ним виділити топ 10 конкурентів в топі. Потім дізнатися скільки у кожного зовнішніх посилань і отримати середнє значення.

Якщо, наприклад, середнє значення виходить 500 посилань, то приблизно ділите на 20-30 місяців цю цифру і вийде треба закуповувати 15-25 посилань на місяць.

Але не забувайте, що для досягнення заповітного ТОПу вам може знадобиться набагато менше посилань, якщо ваш сайт буде якісніше оптимізований і краще ранжуватися.

де закуповувати

Купувати посилання можна зараз як вручну, так і автоматично. Нижче я розписав основні варіанти закупівлі посилань.

Біржі та форуми

Всіх легше і швидше купити на біржах посилань або форумах. Одна з найбільш топових і якісних майданчиків зараз біржа gogetlinks. А найбільший форум searchengines.guru. На форумі просто розміщуєте тему що вам потрібно або шукайте вже серед актуальних тем.

Закупівля вручну на тематичних сайтах

Давайте візьмемо в приклад що ви просуваєте магазин диванів. Спершу складаємо список «інформаційних запитів»

Потім банально вбиваємо ці запити в пошук і вибираємо якісні сайти. Далі складаємо їх список і відправляємо їм запити з приводу розміщення. Потім вибираємо вигідні вам за ціною та якістю і публікуємося.

Крауд маркетинг

По суті це отримання зовнішніх посилань безкоштовним шляхом на різних майданчиках. Наприклад, публікація в сервісах «Питань і відповідей», коментарі на форумах, в соціальних мережах і навіть до відео.

Плюсом цього способу є висока природність посилань і живі переходи по ним. Рекомендую використовувати його для просування свого магазину.

Оптимізація сайту інтернет-магазину покроковий

Соціальні мережі кнопки поділиться

Додайте всередині товарів або розділів блок з кнопками «поділитися в соціальних мережах». Це дасть вам безкоштовні зовнішні посилання і «сигнали» в соціальних мережах. Ну і навіть з невеликою ймовірністю хтось щось купить, побачивши репост на сторінці одного.

Оптимізація сайту інтернет-магазину покроковий

Цікаві статті або інструкції

Можна написати цікаві статті по вашій тематиці, щоб люди їй ділилися або додавали до себе в закладки, соціальні мережі і т.д. Як варіант це може бути стаття «Як правильно вибрати ігровий ноутбук».

Анкорний і безанкорние

Точних даних які краще брати нету і ніколи не буде. Але факт той що природні посилання в 99% безанкорние є. Я особисто рекомендую брати не більше 20-30% анкорний, а краще 10-15%.

На які сторінки закуповувати

 1. Тут аналогічно немає відповіді і теж не буде :). Але приблизно на інтернет магазин можна брати так:
 2. 20% на головну
 3. 60% на розділи та підрозділи
 4. 15% на товари
 5. 5% можна навіть на контакти, відгуки та інше для розведення посилальної маси.

На яких сайтах купувати

Крім технічних аспектів, які я вже написав, важливо щоб сайт був тематичний. Якщо у вас магазин наметів, то логічно закуповувати посилання на туристичних, мисливських та рибальське сайтах.

Коли вирішуєте чи варто брати посилання на якомусь сайті, просто подумайте наскільки ймовірно міг ваш клієнт залишити там посилання. Явно якщо перед вами жіночий сайт, навряд чи хтось там розповідав про ваші намети і залишив там посилання.

Коли переставати закуповувати посилання

В основному посилання перестають купувати, коли більшість запитів, за якими ви складали план просунуті в топ 1-3. Але навіть в такому випадку я рекомендую виділяти бюджет хоча б 2-3 тис. На місяць і щось купувати. У випадку з великими магазинами ще більше.

Технічні моменти

Тут я розповім вам про основні технічні моменти, на які варто звернути увагу. Без нормальної технічної оптимізації магазину толку від інших дій не буде.

Швидкість завантаження і помилки в коді

У 2018 року швидкість завантаження сайту і код є важливими показниками для ранжирування в пошуку. Якщо ваш сайт повільний або з купою помилок і багів, тоді він може дуже важко просуватися.

SEO-оптимізація інтернет-магазину: 25 ефективних порад

Успішність онлайн-торгівлі сильно залежить від видимості сайту в пошуку. У цій статті ви знайдете список порад по SEO-оптимізації інтернет-магазинів, які допоможуть вам залучати і конвертувати цільовий трафік.

Оптимізація сайту інтернет-магазину покроковийОптимізація сайту інтернет-магазину покроковий

1. Перевірте файл robots.txt

Це базовий рада, з виконання якого необхідно починати пошукове просування будь-якого сайту. За допомогою файлу robots.txt власники інтернет-магазинів можуть вирішувати такі завдання:

 • Заборона індексування пошуковими системами адміністративної панелі сайту.
 • Блокування індексування користувальницьких акаунтів. Ви, напевно, пам’ятаєте про гучні скандали, пов’язані з появою у видачі особистих даних покупців магазинів, включаючи платіжні дані і списки куплених товарів.
 • Заборона на індексування сторінок категорій та інших розділів сайту, в яких може з’являтися дубльований контент.
 • Щоб заборонити індексування адміністративної панелі інтернет-магазину, який працює на WordPress, заповніть файл robots.txt так:
 • User-agent: *
 • Disallow: / wp-admin /

Детальніше про використання файлу robots.txt читайте в нашій статті.

2. Використовуйте мікророзмітки на сторінках товарів

Існує кілька причин використовувати мікророзмітки. Одна з них – відображення у видачі пошукових систем розширених фрагментів.

Оптимізація сайту інтернет-магазину покроковий

В першу чергу ви можете використовувати тип мікророзмітки Product. Додатково вкажіть наступні мікродані:

 • Рейтинги / відгуки.
 • Ціна.
 • Виробник.
 • Продавець.

3. Ефективно використовуйте мета-теги description

Кожен пошуковий маркетолог знає, що description не впливає на ранжування сайтів. Однак опис сторінок впливає на відвідуваність. Пошукові системи часто використовують description для формування сниппета у видачі. Тому мета-тег впливає на кликабельность посилання на ваш сайт.

Щоб підвищити ефективність описів сторінок, скористайтеся такими рекомендаціями:

 • Створюйте описові description. Вибачте за масло масляне, але опис сторінок повинно дійсно їх описувати: повідомляти користувачеві, що він побачить після переходу за посиланням.
 • Подбайте, щоб description стимулював переходи. Заінтригує користувача, попросіть або викличте його перейти на сайт, пообіцяйте якусь вигоду.
 • Дотримуйтесь рекомендовану довжину опису – 156 символів, враховуючи пробіли. Ви можете написати більше, але найбільші пошукові системи не відображують довгі описи у видачі.

Зверніть увагу, пошукові системи не гарантують включення description в сниппет.

Як грамотно зробити seo оптимізацію сайту самостійно – покрокова інструкція для новачка частина 1

Оптимізація сайту інтернет-магазину покроковий

Привіт друзі! Днями мені в голову прийшла чудова ідея, сісти і настрочити статтю на тему seo оптимізація сайту самостійно покрокова інструкція для новачків, ознайомившись з якою, відразу буде зрозуміло, що необхідно робити зі своїм сайтом на перших етапах для ефективного просування.

Заявлена тема дуже популярна і в той же час об’ємна, щоб розкрити її найважливіші моменти і в той же час зробити це у вигляді докладного керівництво у мене вийшло більше 20,000 символів, тому я розбив весь матеріал на 2 частини. Зараз ви читаєте 1 частина, посилання на 2 частина в кінці статті.

1. Семантичне ядро – основа seo оптимізації сайту
2. Кластеризація пошукових запитів СЯ
3. Внутрішня оптимізація сайту
4. Оптимізуємо кожну сторінку під пошукові запити з СЯ
5. Робимо внутрішню перелинковку сайту
6. Правильна настройка ЧПУ
7. Налаштування Sitemap.xml
8. Налаштовуємо html-карту сайту для людей
9. Налаштування файлу robots.txt
10.Іспользуем мікророзмітки

Сподіваюся, ви розумієте що в рамках одного поста неможливо в повній мірі розкрити заявлену тему, але я постараюся вам видати всю інформацію по найважливішим діям в seo оптимізації сайту, які ви можете зробити самостійно і прямо зараз. Після публікації цього поста, я поступово буду його наповнювати додатковими посиланнями на статті з докладними інструкціями.

Наприклад, я буду розповідати вам про фото robots.txt , як тільки у мене на блозі вийде замітка присвячена налаштування і створення цього файлу, то я тут же прикріплений посилання, щоб ви могли пройти по ній і ознайомитися з більш вичерпної і докладною інформацією. Домовилися? Відмінно, тоді продовжуємо розмову.

Якісний хостинг – важлива ланка в розвитку веб-ресурсу

Формально цей пункт моєї покрокової інструкції можна вважати першим, і перш ніж починати розмову по темі сьогоднішнього поста, хочу задати вам питання.

А яким хостингом ви користуєтеся? Якщо це безкоштовний хостинг, тоді негайно викиньте його у відро для сміття.

Ви повинні прекрасно розуміти, що якщо ви збираєтеся займатися просуванням свого інтернет-проекту, то він повинен працювати на якісному і надійному хостингу .

Можливо, вам здасться це банальним, але пошуковики до цього питання ставляться досить серйозно. І якщо у вас безкоштовний хостинг або дешевий і гальмівної, то вони без попередження знижують такі ресурси в результатах пошукової видачі. Вам це треба? Швидше за все ні, ніж так. Ваш веб-ресурс повинен працювати без збоїв і бути завжди в режимі онлайн – 24 години на добу і 7 днів на тиждень.

Швидше за все ви захотіли спитати який хороший хостинг і якою б порадив я. Спочатку почитайте статтю «Який вибрати хостинг», а порекомендувати можу тільки перевіреного хостера Макхост, тому що користуюся ним давно і всі мої інтернет-проекти, в тому числі цей блог, розміщені на ньому.

А зараз, давайте повернемося до теми сьогоднішнього поста. Ви знаєте, з чого починається будівництво будинку і від чого буде залежати його міцність і довговічність? Здогадалися? Звичайно ж з фундаменту, так ось, перед тим як просувати веб-ресурс і займатися його seo оптимізацією, необхідно скласти семантичне ядро і зробити це правильно.

Семантичне ядро ​​- основа seo оптимізації сайту

Можливо, хтось вже чув ці 2 слова, а для деяких вони можуть здатися дивними і незрозумілими. Тому пропоную почати з визначення, а далі я розповім кілька способів як його складати і де взяти готове СЯ.

Семантичне ядро – це впорядкований список ключових слів, які максимально точно описують і характеризують нішу сайту, а також його вид діяльності.

Цей елемент в розкручуванні вкрай важливий, від правильності його складання буде залежати відвідуваність і подальша доля розкрутки веб-ресурсу в пошукових системах.

Семантичне ядро ​​являє собою ієрархічну структуру пошукових запитів. Як правило, на чолі стоїть один або кілька високочастотних запитів (головна сторінка), а нижче по ієрархії середньочастотні (рубрики, категорії) і низькочастотні запити (статті, картки товару).

 • Якщо взяти за приклад веб-ресурс присвячений будівництву своїми руками, то його СЯ може виглядати приблизно так:
 • Майте на увазі, що це дуже скорочений і перебільшений приклад, СЯ зазвичай складаються з декількох тисяч слів. А тепер кілька варіантів, де і як скласти семантику для свого інтернет-проекту:

SEO оптимізація інтернет-магазину на практиці

При SEO оптимізації інтернет-магазину необхідно розуміти, що при всій Вашій привабливості для очей пошукової машини – вона у Вас товар купувати не буде. Багато хто забуває про це і намагаються напхати сайт максимумом тематичної інформації. Але при цьому страждає сприйняття сайту як такого, але ж у нас завжди зустрічали по одягу!

Дана стаття розповість про те, як повинні виглядати сторінки інтернет-магазину з точки зору SEO, але при цьому вони були б зручні і привабливі безпосередньо для відвідувача, тобто – потенційного клієнта. Вашій увазі буде запропонована детальна структура всіх сторінок сайту за принципами SEO та описано значення наявності або відсутності тих чи інших елементів.

Під поняттям вітрини інтернет-магазину ховається головна сторінка, іноді – сторінка рубрики. Яка саме це сторінка – нам не так важливо, для нас важливо задовольнити домагання відвідувача:

 • Знайти потрібну рубрику або корисний матеріал;
 • Знайти необхідний товар;
 • Задовольнити свої потреби.

Що мається на увазі під задоволенням потреб?

Проходячи повз магазинів, ми зупиняємо свої погляди на вітринах на тих речах, які нам цікаві або потрібні.

Тут може бути два варіанти: або це та сама річ або продукт, який нам хочеться придбати, або це певного роду яскравий елемент (реклама, інформація про знижки і розпродажі та ін.

), Яка може сколихнути наш інтерес до цього магазину, де в подальшому відвідувач зможе знайти саме те, що йому необхідно або, як то кажуть, «доставляє».

У будь-якому випадку завдання вітрини – заманити клієнта всередину. У сучасних інтернет-магазинах вітрина вибудовується приблизно за схожими принципами, але з певними особливостями, пов’язаними з інтернетом:

 • Яскрава або тематична шапка;
 • Зручне і зрозуміле меню;
 • Спеціальні пропозиції або акції;
 • Інформативний підвал.

Але які помилки допускають інтернет-магазини? Вони приблизно однакові, але біполярні: недостатня інформативність або перевантаження з потоком інформації і даних.

В інтернет-вітірне все повинно бути акуратно розкладено по своїх поличках і ні в якому разі не розсіювати увагу відвідувача! Пам’ятайте: якщо людина прийшла на сайт інтернет-магазину – значить він зацікавлений в покупці конкретного товару!

Що ж повинно бути на головній сторінці?

На головній сторінці інтернет-магазину все повинно бути на своїх місцях, але є певні SEO-хитрощі, про які трохи нижче. Для пошукової машини головна сторінка грає одну з найважливіших ролей. Вона має високу цінність (вага), так як це Ваше обличчя, а значить на ній показано все найважливіше про Ваш ресурс.

Якщо Ви хочете просунути певні товари – розмістіть їх на головній сторінці як «Спеціальні пропозиції» або «Акції«. Це важливо не тільки з точки зору відвідування або невідвідування цих товарних позицій, а ще й тому що на них буде передаватися вага з цієї головної сторінки, що підвищить значимість цих сторінок з товарами в очах пошукового робота!

Багато зациклюються на візуалізації головної сторінки, забуваючи про те, що вона повинна містити в собі ще й текстову наповнює, на яку також особливо увагу звертає пошукова машина: якщо Ви хочете повідомити якусь важливу інформацію, наприклад що «Ми – новий ультрасучасний інтернет- магазин побутової техніки з дешевими цінами від заводу-виготовлювача »- то це обов’язково треба прописати.

Ви повинні розуміти, що абсолютно все, що знаходиться на Вашій вітрині – це надзвичайно важливі елементи як мінімум для пошукової машини. Але є дуже цікаві нюанси, що стосуються саме інтернет-магазинів, так як на віртуальні вітрини дивляться зовсім інакше …

Структура головної сторінки інтернет-магазину

Отже, давайте ж розберемося що і як повинно розташовуватися на вітрині інтернет-магазину, які допускають помилки і як догодити і в плані юзабіліті, і в плані SEO. Перед Вами, особисто на мій погляд, ідеальна структура головної сторінки інтернет-магазину:

 1. шапка;
 2. Верхнє меню;
 3. Ліве меню;
 4. Тіло сайту;
 5. SEO-блок;
 6. Правий блок;
 7. Підвал.
 • Розберемо кожен блок:
 • шапка
 • У шапці сайту має фігурувати назва сайту, логотип, можливо короткий опис типу «Інтернет-магазин м’якої іграшки» і спеціальнінавігаційні компоненти: «будиночок» (шлях до головної сторінки), «карта сайту», «конверт» (провідне на контактну інформацію або автоматично відкриває текст листа в Аутлук).
 • Шапка сайту повинна носити виключно візуально-притягальну забарвлення і її візуалізація бажано повинна відповідати основній тематиці інтернет-магазину, але при цьому не відволікати увагу від тіла сайту.
 • Верхнє меню
 • У верхньому меню повинні бути прописані ДІЙСНО ВАЖЛИВІ пункти:
 • Про компанію / Про нас / Про компанію
 • Товари та ціни / Послуги / Акції (при наявності лівого меню пункт не є обов’язковим)
 • Оплата / Способи оплати
 • доставка
 • Акції / Спеціальні пропозиції
 • Сервіс (при наявності якихось особливих відмінних плюсів, наприклад гарантійний ремонт, тощо.)
 • Контакти

У підсумку ми отримуємо в верхньому меню повну інформацію про інтернет-магазині. Про правильне складанні верхнього меню буде окремий великий пост, заснований на правилах юзабіліті.

 1. ліве меню
 2. Наявність лівого меню вже на головній сторінці спрощує навігацію відвідувача (якщо він зайшов на «морду» магазину) і допомагає йому самостійно подорожувати по рубриках і групам товарів.
 3. Особливо необхідно відзначити, що хорошим тоном є наявність спливаючого меню: це сучасно, це зрозуміло, це дозволяє відвідувачеві не робити зайвих непотрібних переходів.

Важливо! Чи не мудруєте з лівим меню! Пишіть назви такими, якими вони повинні бути з максимальною простотою!

Один керівник інтернет-магазину замовляв SEO-оптимізацію … і вже на головній сторінці в лівому меню було стільки «косяків», які зі звичайною людською точки зору були абсолютно незрозумілі.

Наприклад замість пункту «Бензинові генератори» було написано назву «Генераторні електростанції на бензині». І потім він ще довгий час запевняв, що це було зроблено для максимальної зрозумілості.

Відвідувачі інтернет-магазинів не тупі, спілкуйтеся з ними зрозумілою людською мовою з вкрапленнями технічних термінів!

тіло сайту

Це найважливіша частина будь-якої сторінки сайту. У цьому секторі показується основний зміст і саме йому варто приділяти основну увагу в плані контенту … Але не на головній сторінці!

Чому? Тому що, нагадаю, ми дивимося на вітрину! Нам не потрібні літери, нам потрібні гарні затягають елементи!

А що нас тягне в магазини? Цікаві і потрібні товари … і ще більш цікаві ціни та пропозиції!

Таким чином для «морди» інтернет-магазину важливо вказати «Спеціальні пропозиції» і «Акції«, які відразу вкажуть відвідувачеві на Ваші конкурентні переваги!

Пропозиції повинні бути гарні, великі і на них обов’язково має захотітися клікнути.

Але не потрібно переборщувати. Пам’ятайте, що швидше за все прокручувати сторінку відвідувач не буде, тому не варто захаращувати вітрину непотрібними елементами.

Ідеальним варіантом розміщення товарних пропозицій на головній сторінці є формат: 2 ряди по 3 товара.

SEO-блок

В SEO-блок необхідно вписати текст. «Навіщо, адже його ніхто не буде читати? »- запитаєте Ви. І правильно зробите! Цей блок в принципі абсолютно нікому не цікавий. Відвідувачі прокручують головну сторінку вниз лише в тому випадку, якщо не знайшли потрібної інформації у верхньому меню і шукають її в підвалі.

Таким чином ця частина вітрини залишається абсолютно незатребуваною в 95% випадків. Так чому не використовувати це місце з користю?

 • Саме в цьому місці Ви повинні написати текстовку за правилами SEO з ключовими словами, на, які націлений даний проект: «Інтернет-магазин побутової техніки пропонує купити побутову техніку в Москві дешево з доставкою …» – і так далі по тексту.
 • У цьому випадку Ви перетворюєте цю «сліпу зону» в корисний елемент з точки зору пошукової машини, яка по-перше швидше за все візьме сниппет з даного тексту, а по-друге набиратиме тематичний вага і рухати Вас вгору у видачі по ключових запитах.
 • правий блок
 • Правий блок по суті не є обов’язковим. Він має два призначення:
 • Функціональні можливості;
 • Динамічні елементи.

У плані функціональних можливостей – Ви можете внести туди посилання на Особистий кабінет або внести інші рубрики сайту, неохоплених верхньою панеллю: статті, блог, форум, новини і тп.

Можна додавати інформацію про розпродажі і найближчих поставках, про інновації та тп. Але все ж це відноситься в такому випадку вже до динамічних елементів.

Динамічні елементи служать одній меті – вносити життя в статичну картину «морди». Крім фіксованих товарних пропозицій Ви можете вставити в праве меню динамічний блок, де будуть при оновленні сторінки або автоматично змінюватися товарні пропозиції або акції, що не охоплені тілом сайту. Якщо Вам є що показати – показуйте! Але не стискаючи палицю.

 1. Особистий порада: наявність правого блоку є відмінним фактором, якщо він розташований на сторінці розділу «Статті», де, наприклад, в статті «Як вибрати газонокосарку» праворуч чергуються моделі по привабливим цінам з хорошою функціональністю.
 2. Це, наприклад, дуже стимулює розпродаж залежалих складських позицій.
 3. Але знову ж таки згадаю, що наявність правого блоку – суто індивідуальний момент, який в одних магазинах може піти на користь, в інших же навпаки лише стане відволікаючим елементом.
 4. підвал

У підвалі сайту завжди розташовується суто технічна інформація про копірайтах і захищених правах + кнопки лічильників. Також часто в ньому дублюються компоненти верхнього меню.

Тут немає жодних правил і проблем щодо формату, підвал носить суто інформативну забарвлення.

Особливості розташування блоків

Якщо це стаття про SEO, то не можу не вказати на одну особливість, яка відіграє важливу роль. З точки зору ідеального SEO ліве меню повинно бути не в лівому, а в правому блоці. Лівого блоку бути не повинно в принципі. Навіщо це робити?

Те, що ми бачимо, відкриваючи сторінку сайту – це результат обробки браузером вихідного коду сторінки: завантажуються картинки, стилі, шаблони, елементи, текст і тп. Все влаштовано по порядку і поки справа дійде до тіла сайту і конкретного контенту – повинні бути довантажуючи і стилі, і шаблони, і шапка, і верхнє меню, і ліве меню …

З точки зору пошукової машини чим ближче контент до верху вихідного коду, чим менше «сміттєвих» елементів знаходиться перед ним – тим він важливіше і пріоритетною!

Таким чином, віднісши модуль лівого меню в праву частину – ми сильно очистимо дорогу контенту до верху вихідного коду, показуючи пошуковій машині, що для нас важливіше зміст. Також це зручніше з тієї точки зору, що більшість людей – правші. Решта – справа звички.

Чому я присвятив даному пункту окрему частину?

Тому що перенесення лівого меню в праву частину для російської людини є відвертою дивиною. Більшості користувачів це незручно і багато хто може відчути дискомфорт. А адже саме цього ми і хочемо уникнути.

Внутрішні сторінки інтернет-магазину

 • Якщо ми говоримо про рубриках лівого меню, наприклад: Акумуляторні батареї – Акумулятори автомобільні – Пряма полярність – Сторінка з товаром … то на цій сторінці також повинен знаходитися текст за правилами SEO.
 • Тобто кожен розділ зверху повинен барвисто демонструвати підрубрики, а знизу мати описом цієї рубрики, що звичайній людині само собою не цікаво і не потрібно, але для пошукової машини знову ж дуже важливо!
 • Графічно це виглядає так:

В даному випадку ми відкинули правий блок.

Це обумовлено тим, що користувач, здійснюючи навігацію по розділу, вже націлений на конкретну товарну групу і афішувати йому всі наші спеціальні пропозиції і акції не має сенсу.

Також не має сенсу афішувати правий блок, так як дані сторінки вкладеності містять внутрішні групи товарів і спеціальні пропозиції по акумуляторів для безперебійників можуть відвернути увагу відвідувача, який прийшов за автомобільними.

сторінка товару

 1. Схематично сторінку з конкретним товарним пропозицією можна відобразити наступним чином:
 2. На сторінці товару ми вже не бачимо SEO-блоку, так як сама текстовка вже буде знаходитися в тілі сайту, тобто описі товару.
 3. Відсутність правого блоку також обумовлено наявністю модулів «Схожі товари» і «Аксесуари» (забігаючи вперед – вони неодмінно повинні бути) в тілі сторінки.

Таким чином ми очищаємо код сторінки від непотрібних елементів, які обтяжують сторінку з товарною пропозицією і розсіюють її «вага».

Чим менше зайвих посилань – тим більше ваги на сторінці. Чим більше ваги на сторінці з товарною позицією – тим більшим буде ефект від SEO-оптимізації.

Дуже і дуже багато керівників намагаються нашпигувати своє дітище різними модулями, «спрощують» або «допомагають» відвідувачеві у виборі товару або навігації по сайту.

Це мало того, що не завжди корисно, тому що знову ж може збити потенційного клієнта з вірного шляху до кошику, так ще й розсіює зусилля від оптимізації одних сторінок веденням їх на сторінки, неоптимізовані, передаючи їм свою вагу, який в кінцевому рахунку буде малим у обох.

В більшості своїй покупцям ці модулі не потрібні. Чи не захаращувати код, що не перемудрили. Пам’ятайте, що краще – ворог хорошого. І те, що добре для Вас – не обов’язково добре для простого середньостатистичного користувача сайту.

Отже, в цьому пості про SEO оптимізацію сторінок інтернет-магазину, я описав Вам як повинна виглядати вітрина, сторінка розділу і сторінка самого товарного пропозиції з структурної точки зору, з точки зору візуалізації і коду.

Чіткість і принадність головної сторінки повинна згладжуватися інформативними сторінками підрубрик, зливаючись до мінімалізму на сторінці самої товарної позиції: менше причин відволіктися + максимум корисної інформації в тілі сторінки = замовлення.

Враховуйте будь-які дрібниці, будь-які деталі. Не забувайте дивитися на інтернет-магазин очима відвідувача, будьте ближче до народу, адже саме він – Ваш хліб.

SEO-оптимізація інтернет-магазину

Працювати з піком пошукової активності, викликаної різким підвищенням попиту, не так легко, але і виграш може бути чималим. Як же робити це ефективно? Своїм досвідом поділився фахівець з просування Пітер ван дер Грааф.

Раптові піки в обсязі пошукових запитів набагато більш передбачувані, ніж це може здаватися. У кожному році є одні й ті ж сезони, одні і ті ж свята, під які часто підганяються нові продукти в багатьох галузях промисловості.

Чудовим прикладом передбачуваних циклів життя є виробництво мобільних телефонів, де нова топова модель виходить приблизно раз в п’ять місяців.

Пік пошукових запитів часто доводиться на перший місяць продажів. Якщо ви почали займатися просуванням після випуску товару, вважайте, що вже спізнилися. Але для успішного і своєчасного просування в пошукових системах існує працює стратегія.

Давайте згадаємо ази. Що таке висока позиція у видачі? Це свідчення того, що пошуковик вважає сторінку авторитетніше інших.

Якщо ви хочете, щоб сторінка висіла в топі в момент піку пошукових запитів, вам необхідно отримати якомога більше зворотних посилань заздалегідь.

Наприклад, якщо ви одним з перших опублікували матеріал про новий мобільний телефон, досить велика ймовірність того, що на вас будуть посилатися багато перші покупці цієї моделі.

До моменту піка вам потрібно починати витягувати безпосередню вигоду з вже добре ранжуються сторінки, тому там можна розмістити комерційну пропозицію. У міру спаду інтересу до товару інші сайти можуть витіснити вас з топа, але до того моменту ви вже вичавите з теми все, що можна, і будете працювати над наступним об’єктом підвищеного попиту, тим самим випереджаючи інших.

Одні посилання впливають на ваші позиції лише через деякий час; інші – практично миттєво, але цей ефект з часом проходить. Ефективна стратегія має на увазі використання комбінації з різних видів посилань. Розглянемо її на прикладі з мобільним телефоном. В цьому випадку seo для інтернет-магазинів буде виглядати так:

 1. При появі перших чуток про нову модель телефону створіть сторінку, на якій буде вказана передбачувана назва моделі і приведена добірка чуток.
 2. Коли з назвою моделі з’явиться якась визначеність, попрацюйте з соцмедіа. Наприклад, можна створити опитування, які функції користувачам хотілося б побачити, і запустити посилання на опитування в соцмережі. Це дасть короткочасний пік відвідувань, необхідний для наступної фази просування.
 3. Коли модель офіційно оголошена, будьте одним з перших опублікували прес-реліз і використовуйте для цього вже існуючу сторінку. Оновлюйте її в міру появи нової інформації, щоб у відвідувачів сайту з’явилася необхідність частіше туди заходити і бажання посилатися на неї. Це додатково збільшить ваші позиції.
 4. Використовуйте ту ж сторінку з тим же URL для публікації першого попереднього огляду. Старий контент ви при необхідності завжди можете перенести на іншу сторінку. Оскільки користувачі вже стежать за сторінкою, на попередній огляд теж будуть активно посилатися.
 5. Використовуйте цей URL знову і знову для публікації новин, попередніх замовлень і, нарешті, продажів.

У цій точці активну роботу по нарощуванню масиву зворотних посилань можна припиняти. Основні позиції швидше за все будуть зберігатися близько двох місяців, протягом яких відбудеться максимум продажів.

Коли ця нова модель телефону перестати бути такою вже нової, ви навіть можете змінити URL або зробити редирект на сторінку про більш нової моделі з (ймовірно) частковим збігом ключових слів. Останній варіант дає вам хороший ривок на старті для нового розкручування.

Наостанок Пітер ван дер Грааф дає кілька порад для сео для інтернет-магазину:

 • Чи не переставайте стежити за ринком і намагатися передбачати, що буде наступним об’єктом уваги в індустрії.
 • Уважно спостерігайте за соціальними медіа, шукайте інсайдерську інформацію, щоб першими дізнатися про нову термінології, яка перетвориться в трендові ключові слова.
 • Малюйте схеми розвитку попередніх схожих кампаній просування, щоб краще розуміти цикл життя ключових слів.
 • Придумуйте вдалі слогани для кожної фази циклу життя проекту по розкрутці і збирайте всі вхідні посилання на один URL.

Нарешті, завжди будьте готові до нової піар-акції!

Ще одна особливість, через яку великим інтернет-магазинах важко оптимізувати сайти – особливості роботи SEO в великих організаціях. В ході панельної дискусії на конференції SMX West співробітник компанії Adobe Уоррен Лі дав кілька корисних порад з організації роботи фахівців.

На думку Уоррена, основні складності стосовно SEO в великих організаціях пов’язані з такими моментами:

 1. Спільна робота підрозділів.
 2. Концентрація уваги на критично важливих ініціативах.
 3. Отримання підтримки проектів, спрямованих на розвиток контенту, оптимізацію, збільшення числа зворотних посилань і архітектурні поліпшення сайту.
 4. Баланс між підрозділами.

Розглянемо їх по порядку

Тут проблеми виникають в тому випадку, коли фахівці з SEO сконцентровані в якомусь одному департаменті. Зазвичай це департамент маркетингу або IT.

Якість пошукової оптимізації багато в чому залежить від прийнятих рішень, які стосуються сайту, технічних питань, маркетингу продуктів і послуг. Це означає, що командам доводиться посилено працювати над збереженням єдиної діючої стратегії. На практиці це означає, що фахівцям з SEO як правило доводиться швидко адаптуватися до рішень, що приймаються іншими командами.

Вдале подолання цієї перешкоди визначається здатністю команди, що займається SEO, домогтися інтеграції стратегій пошукової оптимізації на рівні всієї компанії. Для цього необхідно розуміти, на які адміністративні важелі і коли саме потрібно тиснути. А вже це в свою чергу має на увазі розуміння командою того, робота яких підрозділів зачіпає SEO.

В остаточному підсумку стратегії пошукового просування повинні стати невід’ємною частиною роботи компанії. Для цього потрібна команда з абсолютно певним набором якостей, а організаційна структура і культура в компанії повинні підтримувати цю концепцію.

Після того як команда з’ясувала функціональну структуру компанії, їй необхідно вибудувати відносини зі стратегічними партнерами всередині організації. У великих компаніях такими партнерами будуть відділи, які займаються PPC-кампаніями, вбудованим пошуком по сайту, роботою в соцмережах, аналітикою, IT, безпекою сайту, маркетингом, контент-менеджементом, QA і тестуванням сайту.

SEO відноситься до числа напрямків в роботі, де завжди є чим зайнятися, і у кожного рішення є своя вартість. Це означає, що для досягнення позитивних зрушень необхідно уважно ставитися до того, на що витрачається ваш час, щоб неминучі завдання, що вимагають термінового вирішення, не відволікали вас від роботи над стратегічно важливими проектами.

Для того, щоб досягти стану рівноваги між проектами і завданнями, необхідно виробити таку культуру командної роботи, при якій пріоритети визначаються даними і результатами, а підтримуються – ефективним навчанням і комунікацією з усіма учасниками процесу.

На практиці процес, заснований на роботі з даними, має на увазі дослідження ключових метрик, визначення точки відліку успіху і обчислення важелів SEO, за які потрібно тягнути для отримання потрібних результатів. Це дозволяє продумати дійсно реалістичну стратегію просування.

SEO оптимізація сайту інтернет-магазину – Lemarbet

У світі електронної комерції гра на випередження є не просто однією зі складових стратегії розвитку, а необхідністю, запорукою динамічного зростання в умовах стрімкої конкуренції.

Коли справа доходить до роботи над просуванням інтернет-магазину, стає зрозуміло, що трафіку не може бути занадто багато.

Чим вище цільової трафік на сайт, тим більше буде продажів і високий потенціал зростання прибутку.

Скільки сторінок в результатах пошуку ви зазвичай дивіться перед тим, як перейти по одній з посилань? Більше 90% користувачів зазвичай не переходять далі першої сторінки, натискаючи на сайт зі списку топ-5 у видачі. Цілком логічно, що той, хто знаходиться вище в результатах пошуку буде отримувати більше переходів. І краще, якщо це будете саме ви, а не ваш конкурент.

Теорія великих чисел виправдовує себе практично в будь-якій галузі. Якщо з сотні користувачів, які відвідали ваш сайт, 1-2 зроблять покупку, це може здатися чимось незначним. А тепер уявіть, що замість двох сотень відвідувачів в тиждень трафік вашого сайту виросте до двох тисяч, але вже в день. Навіть на основі простих підрахунків можливий результат радує.

Як цього досягти? Оптимізація і ще раз оптимізація. У сфері e-commerce саме SEO є основним генератором прибутку. І ось основні рекомендації, які необхідно впровадити, якщо перед вами стоїть завдання оптимізувати сайт інтернет-магазину.

Покрокова інструкція SEO-оптимізації інтернет-магазину

Для того щоб SEO-оптимізація інтернет-магазину принесла хороші результати, ми підготували для Вас покрокову інструкцію. Які роботи в собі містить SEO-оптимізація інтернет-магазину:

 1. Оптимізація структури сайту інтернет-магазину;
 2. SEO-оптимізація мета тегів Title і Description на сторінках інтернет-магазину;
 3. Створення ЧПУ-адрес сторінок інтернет-магазину;
 4. Оптимізація зображень;
 5. SEO-оптимізація головної сторінки інтернет-магазину;
 6. SEO-оптимізація сторінок категорій інтернет-магазину;
 7. SEO-оптимізація сторінок товарів інтернет-магазину;
 8. Створення і доопрацювання адаптивного дизайну інтернет-магазину;
 9. Налаштування основного дзеркала інтернет-магазину і єдиного формату URL;
 10. Налаштування файлів Robots.txt і sitemap.xml для інтернет-магазину;
 11. Підключення основних інструментів веб-майстрів на сайт інтернет-магазин;
 12. Створення та SEO-оптимізація сторінки 404 помилки;
 13. Видалення або редагування дублів сторінок і контенту;
 14. SEO-оптимізація заголовків на сторінках інтернет-магазину;
 15. Перевірка і вдосконалення швидкості завантаження сторінок;
 16. Створення мікророзмітки на сторінках товарів;
 17. Перевірка та виправлення помилок на сторінках пагінацію інтернет-магазину.

Ви вже дізналися, якою ж буде наша покрокова інструкція SEO-оптимізації інтернет-магазину, тому можемо переходити до опису кожного пункту SEO-оптимізації інтернет-магазину.

Оптимізація структури сайту інтернет-магазину

Починаючи SEO-оптимізацію інтернет-магазину, радимо Вам постійно думати про Ваших споживачів, а вже потім про власну вигоду. До чого ми це все ведемо? А ось до чого!

Задоволеність відвідувачів від взаємодії з сайтом є однією з метрик поведінкових факторів. Вони враховуються при ранжируванні сторінок сайтів по пошуковим запитам.

Відповідно, якщо на сторінках Вашого інтернет-магазину в одній категорії будуть представлені різноманітні товари, про перші позиції і зручність користувачів Ви можете забути.

Можна подумати: ну і що тут такого поганого, що відвідувачеві доведеться зробити пару зайвих кліків, щоб знайти потрібну йому сторінку в каталозі товарів або де-небудь ще. Ну все це так, але тут пара моментів:

 1. по-перше, користувач взагалі мало зацікавлений в тому, щоб витрачати свій час. Це потрібно насамперед вам, як продавцеві і власнику бізнесу;
 2. по-друге, сучасній людині простіше взагалі закрити вкладку з вашим інтернет-магазином, повернутися до пошуку і зробити покупку в магазині вашого конкурента