ПДФО або прибутковий податок з фізичних осіб в 2018-2019 році

0
30

ПДФО або прибутковий податок з фізичних осіб в 2018-2019 году

Прибутковий податок є прямим способом перерозподілу матеріального багатства на відміну від непрямих зборів (на додану вартість, з продажу, різні акцизи, мита і т.п.). Прибутковий Росії зобов’язані платити як фізичні особи, так і юридичні особи. При цьому законодавство розділяє оподаткування населення, індивідуальних підприємців і компаній. Основний ставкою прибуткового податку для фізичних осіб в РФ є 13%. Вона була введена в 2001 році і застосовується майже до всіх видів доходів громадян незалежно від їх розміру.

ПДФО або прибутковий податок з фізичних осіб в 2018-2019 году

діючі положення

ПДФО, або прибутковий податок з фізичних осіб в 2019 – це загальноприйняте податкове зобов’язання, яке обчислюється з доходів працюючого населення.

В даний час прибутковий податок 2018, скільки відсотків утримують із заробітної плати, встановлює НК РФ, а саме 23 глава. Так, для основної частини доходів працездатного населення встановлений 13%.

Для деяких видів доходів, які не є винагородою за працю, таких як виграші і призи, чиновники закріпили прибутковий податок в Росії 2018, рівний 35%.

Відзначимо, що законодавці передбачили ряд пільг і податкових відрахувань, тобто сум доходу, які не обкладаються ПДФО. Наприклад, неоподатковувана сума прибуткового податку 2019 на дитину, майнові та соціальні відрахування, неоподатковувана сума матеріальної допомоги (до 4000 рублів) і інші привілеї.

Приклад розрахунку, який буде прибутковий податок в 2018.

Фахівцю бюджетної організації нарахована заробітна плата за травень в сумі 50 000 рублів. Податкові відрахування на дітей відсутні. Обчислюємо ПДФО: 50 000 × 13% = 6500 рублів.

Отже, на руки працівник отримає 43 500 рублів, а 6500 рублів сплатить до бюджету.

пільгові категорії

Прибуткові не нараховується на:

 • пенсії;
 • соціальну допомогу;
 • аліменти;
 • наукові гранти;
 • деякі види спадщини.

Оподаткування доходів нерезидентів (іноземних громадян та осіб без громадянства) здійснюється в РФ за окремими правилами.

Не пропустіть: ДПА в 2019 році

ПДФО або прибутковий податок з фізичних осіб в 2018-2019 году

Чи підвищать прибутковий податок в 2019 році

Збільшення вже давно обговорюється в уряді РФ і інших органах влади. Існує дві основні точки зору. З одного боку, багато хто вказує, що оподатковувати за однією і тією ж ставкою надприбутки багатіїв і мінімальну зарплату не є справедливим.

Крім того, заявляється, що державі необхідні додаткові кошти для виконання своїх соціальних зобов’язань (на медицину, освіту і т.п.).

Прихильники цього підходу також часто вказують, що в більшості країн діє прогресивне оподаткування доходів, а ставка в 13% нібито є «найнижчою в світі».

Насправді у багатьох зарубіжних країнах застосовуються навіть нижчі базові ставки прибуткового податку. Наприклад, в США базова ставка для населення визначена в 10%, а високі ставки (від 35%) застосовуються тільки до осіб, які отримують щорічні доходи від 350 тисяч доларів.

При цьому діє система численних податкових відрахувань (сплата відсотків по іпотечних кредитах, витрати на здобуття освіти, лікування і т.д.). Мінімальний дохід в США (близько 9 тисяч доларів на рік на людину) взагалі не обкладається федеральними зборами. Існує ряд країн і територій, в яких прибутковий податок відсутній як такий.

Серед них, наприклад, Бахрейн, Кайманові острови, Монако, Сомалі і Північна Корея.

ПДФО або прибутковий податок з фізичних осіб в 2018-2019 году

Противники збільшення прибуткового податку в Росії заявляють, що непродумані дії в цьому напрямку приведуть лише до зростання соціальної напруженості в країні, а також до повернення до практики 1990-х років, коли населення масово ухилявся від сплати податків.

Крім того, вказується, що спекуляції на темі «соціальної справедливості» є популізмом і лицемірством. Немає ніяких гарантій, що додатково отримані кошти держава витратить на охорону здоров’я, освіту і.п.

Також вкрай сумнівно, що найбільш багата частина населення Росії буде платити вищий прибутковий збір. Існують відомі способи «оптимізації» оподаткування з використанням зарубіжних юрисдикцій (тих же Кайманових островів і ін.).

Багато заможні росіяни мають подвійне громадянство, що полегшує їм легалізацію своїх доходів за межами країни.

Не пропустіть: Податки в 2019 році

Незважаючи на вищесказане, збільшення прибуткового податку в Росії в 2019 році цілком можливо. До цього підштовхує значний дефіцит (перевищення видатків над доходами), який характерний як для федерального, так і для більшості регіональних бюджетів.

Запозичення коштів на зовнішніх ринках для РФ важко через політичну ситуацію. За найбільш реалістичного сценарію підвищення відбуватиметься поступово, щоб населення встигло «звикнути» до нових правил. Зокрема, планується зміна базової ставки з 13% до 15%.

Надалі можливе зростання цієї ставки до рівня 16-18%.

У найближчому майбутньому росіянам слід також очікувати введення прогресивного оподаткування річних доходів понад 3 млн рублів. У цьому випадку експерти, близькі до уряду РФ, називають ставки в 18% і навіть 25%. В якості своєрідної «компенсації» держава може звільнити від зборів осіб, які отримують мінімальний дохід.

З 1 січня 2019 року його становить в Росії 9 489 рублів на місяць або приблизно 114 тисяч рублів на рік. Крім того, обговорюється деяке зниження страхових внесків, що сплачують роботодавці в різні соціальні державні фонди (Пенсійний, Фонд обов’язкового медичного страхування та ін.).

Передбачається, що такий захід буде стимулом для роботодавців підвищувати зарплати своїх співробітників і компенсує збільшену податкове навантаження.

Підведемо підсумки

Новина про те, що збільшать прибутковий податок в 2019 році, які зміни запропонували в уряді, підтверджена була. Сам президент негативно висловився про збільшення ПДФО. Значить, не зміниться прибутковий податок в Росії: збережеться 13% для основних доходів.

Пропозиції про збільшення, залишені без задоволення. Причому підвищення не потрібно чекати не тільки в цьому році, але і 2019 і 2020.

Уряд обговорює можливість підвищення податку: відео

Пільги з прибуткового податку з фізичних осіб в 2019 році – новини медицини

ПДФО або прибутковий податок з фізичних осіб в 2018-2019 году

Прибутковий податок з фізичної особи або ПДФО – це основний вид прямих податків. Його обчислюють фінансисти в процентах від сукупного доходу фізичних осіб за вирахуванням документально підтверджених витрат. Всі розрахунки проводяться з урахуванням чинного законодавства.

Платниками ПДФО вважаються особи:

 • є податковими резидентами Російської Федерації, які перебувають на території країни більше 183 календарних днів протягом 12 наступних поспіль місяців;
 • які не є податковими резидентами Російської Федерації, в разі отримання доходу на території Росії.

Згідно ст.217 НК РФ не оподатковуються деякі виплати:

 1. Допомоги, що виплачуються в разі безробіття, вагітності та пологів.
 2. Стипендія.
 3. Аліменти, покладені до виплаті постановою суду.
 4. Матеріальна допомога до 4000 рублів за 1 рік.
 5. Соціальні виплати.
 6. Пенсії.
 7. Компенсації, включаючи виплати на відрядження або добові витрати.

Пільги з прибуткового податку – це встановлена ​​законом можливість недоплачувати або повертати податки. В юридичній сфері слово «пільги» замінюють поняттям «податкове вирахування». Його надають при певних встановлених законом умовах.

Кому надається пільга?

ПДФО або прибутковий податок з фізичних осіб в 2018-2019 году

На пільги з прибуткового податку з фізичної особи (повне звільнення від сплати: можуть розраховувати:

 • глави і члени персоналу дипломатичних представництв і посадові особи консульських установ іноземних держав, члени їх сімей, які проживають разом з ними, якщо вони не є громадянами РФ, – за всіма доходами, крім доходів, що витягають із джерел в РФ, не пов’язаних з дипломатичної і консульської службою;
 • члени адміністративно-технічного персоналу дипломатичних представництв і консульських установ іноземних держав і члени їх сімей, які проживають разом з ними, якщо вони не є громадянами РФ або не проживають в РФ постійно, – за всіма доходами, крім доходів з джерел в РФ, не пов’язаних з дипломатичної та консульської службою;
 • особи, що входять до складу обслуговуючого персоналу дипломатичних представництв, консульських установ іноземних держав, якщо вони не є громадянами РФ або не проживають в РФ постійно, – за всіма доходами, отриманими ними по своїй службі;
 • домашні працівники співробітників дипломатичних представництв і консульських установ іноземних держав, якщо вони не є громадянами РФ або не проживають в РФ постійно, – за всіма доходами, отриманими ними по своїй службі;
 • посадові особи міжнародних неурядових організацій – за доходами, отриманими ними в цих організаціях, якщо вони не є громадянами РФ;
 • військовослужбовці міністерств оборони, внутрішніх справ і з питань надзвичайних ситуацій, Служби національної безпеки, особи рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ та митних органів, а також призвані на навчальні або перевірочні збори військовозобов’язані – за сумами грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, отриманих ними в зв’язку з несенням служби (виконанням службових обов’язків);
 • особи, які мають ліцензію на право заняття гастрольно-концертною діяльністю, – за доходами, отриманими від гастрольно-концертної діяльності;
 • працівники органів прокуратури, які мають класні чини.

Читайте ще: Плаття на Новий Рік 2019 фото

Частково від сплати податку звільняються наступні особи:

 • удостоєні звання Героя Радянського Союзу, Героя Праці, особи, нагороджені орденом Слави трьох ступенів, інваліди війни або інші інваліди з числа військовослужбовців, які стали інвалідами внаслідок поранення, контузії або каліцтва, отриманих в період війни 1941-1945 років або при виконанні інших обов’язків військової служби або внаслідок захворювання, пов’язаного з перебуванням на фронті;
 • учасники громадянської війни і війни 1941-1945 років, інших бойових операцій по захисту колишнього СРСР з числа військовослужбовців, які проходили службу у військових частинах, штабах і установах, що входили до складу діючої армії, колишніх партизан, ветерани трудового фронту періоду війни 1941-1945 років та колишні малолітні в’язні концентраційних таборів;
 • громадяни, які працювали в місті Ленінграді в період його блокади з 8 вересня 1941 року по 27 січня 1944 роки;
 • інваліди з числа осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які стали інвалідами внаслідок поранення, контузії або каліцтва, отриманих ними під час виконання службових обов’язків;
 • інваліди з дитинства, а також інваліди I і II груп;
 • матері-героїні, жінки, які мають десять і більше дітей;
 • батьки і дружини військовослужбовців, які загинули внаслідок поранення, контузії або каліцтва, отриманих під час захисту колишнього СРСР або при виконанні інших обов’язків військової служби, або внаслідок захворювання, пов’язаного з перебуванням на фронті;
 • військовослужбовці і призвані на навчальні та перевірочні збори військовозобов’язані, які проходили службу в складі обмеженого контингенту військ, які тимчасово перебували в Республіці Афганістан та інших країнах, в яких велися бойові дії;
 • особи, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС;
 • одинокі матері, які мають двох і більше дітей до шістнадцяти років;
 • вдови і вдівці, які мають двох і більше дітей і не одержують пенсію у зв’язку з втратою годувальника;
 • один з батьків, який виховує проживає з ним інваліда з дитинства, що вимагає постійного догляду;
 • громадяни, направлені підприємствами, установами, організаціями та навчальними закладами на сільськогосподарські роботи, – за доходами, отриманими за виконання цих робіт.

Право фізичних осіб на пільги виникає на звітний рік при поданні відповідних документів.

До категорії податкових послаблень з ПДФО слід віднести стандартні відрахування – певні суми в рамках доходу фізичної особи, оподатковуваного за ставкою 13%, з яких при дотриманні певних умов податок не стягується (ст. 218 НК РФ). У список входить пільга по ПДФО на дітей або дитячий відрахування.

Читайте ще: Порося до Нового 2019 року своїми руками: з всякої всячини

На пільги з ПДФО можуть розраховувати і особи, які відраховують пенсійні внески за договорами недержавного пенсійного забезпечення або страхові внески за договорами добровільного пенсійного страхування.

Як змінився розмір пільги за останні 3 роки?

У поточному періоді розмір дитячого вирахування становить 1400 рублів на першу і другу дитину по-окремо. Третій і наступна дитина фізичної особи-отримувача доходу зменшить його податкову базу по ПДФО на 3000 рублів.

Дитячі відрахування представляються і на повнолітніх дітей у віці до 24 років, якщо останні є учнями очної форми навчання в навчальних закладах, або аспірантами, ординаторами, інтернами, студентами, курсантами. Збільшений відрахування – 12 000 рублів – покладається батькам дитини з інвалідністю. Опікунам покладається тільки 6000 рублів.

За останні 3 роки подібні пільги з ПДФО на дітей можуть оформити обоє батьків, так як вони несуть обов’язок по утриманню та вихованню своїх дітей в рівній мірі. При цьому один з батьків може отримати подвійний відрахування, якщо він виховує дитину в поодинці.

Ця умова не виконується, якщо подружжя знаходиться в розлученні, так як один з батьків виплачує аліменти. Йому належить відрахування в звичайному порядку. Отримати подвійний дитячий відрахування можна і в разі, якщо один з батьків відмовився від нього на користь другого з батьків, що підтверджено пп. 4 п. 1 ст. 218 НК РФ.

Інші стандартні пільги з ПДФО, передбачені Податковим кодексом РФ за останні 3 роки:

 1. Актуальними щомісячні відрахування в розмірі 3000 рублів для чорнобильців, осіб, які беруть участь при певних умовах в випробуваннях ядерної зброї, учасників ВВВ і жителів блокадного Ленінграда, інвалідів з дитинства, інвалідів I і II груп, а також для деяких інших категорій фізичних осіб. Подібні відрахування виконує роботодавець.
 2. Інші вирахування, які надаються з інших підстав.
 3. Соціальні податкові відрахування з ПДФО. Їх надають за видатками на навчання в різних ВУЗах, технікумах і училищах і т.п., при наявності у останніх відповідної ліцензії чи іншого документа, який підтверджує право навчального закладу на надання відповідних послуг освіти. На пільги претендують батьки, чиї діти не досягли 24 років або діти перебувають у платника податків під опікою і їм не виповнилося 18 років.
 4. Відрахування на лікування, як своє, так і найближчих родичів (чоловіка, батьків і неповнолітніх дітей). Але лікування повинно проходити в медичних центрах або у ІП, що мають відповідну ліцензію і здійснюють медичну діяльність відповідно до переліку медичних послуг, який затверджується Урядом РФ.

Який розмір пільги з прибуткового податку з фізичних осіб в 2019 році

У 2019 дитячі відрахування будуть залежати від суми граничного доходу, в рамках якої ці відрахування в принципі надаються при розрахунку прибуткового податку.

Пільга на дітей в 2019 році передбачена в межах суми в 350 000 рублів наростаючим підсумком з початку календарного року.

Починаючи з місяця, в якому дохід фізичної особи перевищив цей поріг, податкове вирахування, більше не застосовується.

Загальна сума всіх соціальних відрахувань, на яку можна зменшити податкову базу з ПДФО – 120 000 рублів на рік. У цю суму не входять витрати на лікуванні. Якщо протягом одного календарного року фізична особа оплачував і навчання, і лікування, а загальна сума витрат перевищила зазначений ліміт, він сам має право вибрати, які витрати будуть враховуватися.

На пільги з ПДФО можуть розраховувати і фізичні особи, які відраховують пенсійні внески за договорами недержавного пенсійного забезпечення або страхові внески за договорами добровільного пенсійного страхування.

Ще одна пільга з прибуткового податку – повне виключення з податкової бази певних видів доходів. Їх повний перелік наведено в статті 217 НК РФ.

Згідно з ним, не обкладаються ПДФО допомоги по вагітності та пологах, деякі види встановлених законодавством компенсаційні виплати. Інші посібники, що не обкладаються податком:

 • вихідна допомога, що виплачується працівникові при звільненні;
 • матеріальна допомога в межах, визначених Податковим кодексом в залежності від ситуації.

Як отримати пільгу з прибуткового податку з фізичних осіб в 2019 році

ПДФО або прибутковий податок з фізичних осіб в 2018-2019 році

Щоб отримати пільги по прибутковому податку з фізичної особи, буде потрібно зібрати перелік документів. Для цього буде потрібно звернутися до податкової за місцем проживання, соціальну службу. Список документів буде залежати від типу допомоги та інших факторів.

Останні новини

У 2019 уряд РФ планує продовжити звільнення від сплати ПДФО будь-яких виплат і грошових заперечень. Продовження торкнеться і роботодавців – вони звільняються від сплати будь-яких страхових внесків, отриманих в результаті виплат самозайнятою громадянам. На розгляді знаходиться підготовлений законопроект, що передбачає скасування ПДФО в 2019 році за реалізацію побутової макулатури.

З 23 квітня 2018 року набрав законної сили закон, який звільняє від щомісячних виплат ПДФО при народженні чи усиновленні першу і другу дитину. Цей законопроект був запропонований ще в 2017 році. Так як з 2019 року передбачається проведення податкових реформ, основні зміни торкнуться і ставки ПДФО.

ПДФО або прибутковий податок з фізичних осіб в 2018-2019 році

Пільги з прибуткового податку з фізичних осіб в 2019 році

ПДФО або прибутковий податок з фізичних осіб в 2018-2019 році

Працюючі громадяни РФ зобов’язані платити прибутковий податок для фізічесікх осіб. У 2019 пільги по оподаткуванню залежить від доходів сім’ї. Згідно з чинним законодавством, працівник має право на матеріальну допомогу до чотирьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, яка не буде обкладатися тринадцятьма відсотками. Розрахунок загальної суми береться наростаючим підсумком з початку календарного року.

Кому надається пільга?

Оформити пільги на прибутковий податок зможуть сім’ї, в яких виховуються діти. При цьому не враховується, один батько виховує дітей або двоє. У ПДФО 2019 роки відбудуться зміни щодо суми, які покладаються опікунам і батькам дітей-інвалідів. Перші отримують шість тисяч вирахування, а батьки – 12 000 руб.

Якщо працівник в січні отримав чотири тисячі рублів в якості премії на Новий рік, наступні нарахування матеріальної допомоги будуть обкладатися податком на доходи. Податкові пільги зможуть отримати в 2019 році члени багатодітних сімей, при виконанні таких умов:

 • офіційно працевлаштовані;
 • виконують певний обсяг робіт за договором;
 • здійснюють діяльність на контрактній основі.

Якщо в сім’ї один батько, то його відрахування збільшується в два рази. Аналогічне умова зберігається, якщо чоловік офіційно відмовляється від податкової преференції (підтверджується довідкою з місця служби). Право на знижку настає з моменту народження третьої дитини (якщо перші двоє не досягли граничного віку).

У разі простроченого звернення за вирахуванням, роботодавець зобов’язаний зробити перерахунок. Але його терміни не перевищують трьох років тому з моменту подачі заяви.

Право на преференцію з оподаткування втрачається, коли сім’я втрачає статус багатодітної офіційно: залишається не більше 2 неповнолітніх (діти долають граничний вік або вмирають).

Якщо у людини є пільги, то оподатковувана сума зменшується на величину преференції. З іншого робляться відрахування. При цьому розмір зарплати збільшується.

Як змінився розмір пільги за останні 3 роки?

ПДФО або прибутковий податок з фізичних осіб в 2018-2019 році

За останні 3 роки розмір податковий пільг змінювався з урахуванням інфляції. З 2019 року в країні буде працювати нова фіскальна система. Її мета – активізація економічного життя, підвищення підприємницької активності та поліпшення показників інвестиційного клімату в країні. Податки, що стягуються з доходів фізичних осіб -важливий джерело формування скарбниці.

Який розмір пільги з прибуткового податку з фізичних осіб в 2019 році

При працевлаштуванні в 2019 році кожен громадянин РФ, у якого є діти, буде мати право на відшкодування коштів у вигляді відрахувань на дітей з податку на доходи фізичних осіб (ПДФО). Відрахування робить роботодавець, державні підприємства, з доходів, які оподатковуються 13% прибуткового податку.

Для батьків-одинаків знижка на оплату прибуткового податку знижується на 2,000 рублів. Для тих, хто воював в Афганістані – 500 рублів.

Розмір сум може відрізнятися в більшу або меншу сторону в залежності від регіону проживання. Отримати пільги з оплати прибуткового податку для фізичних осіб можна з зарплати, якщо батьки мають в родині дітей-інвалідів.

Ця категорія осіб відноситься до пільговиків, яким покладено соціальні пільги та інші виплати.

Як отримати пільгу з прибуткового податку з фізичних осіб в 2019 році

Для отримання пільги по прибутковому податку з фізичної особи, буде потрібно представити перелік документів. Попередньо потрібно звернутися до податкової за місцем проживання, соціальну службу. Список документів буде залежати від виду допомоги.

Прибутковий податок з фізичної особи або ПДФО – це основний вид прямих податків.

Його обчислюють фінансисти в процентах від сукупного доходу фізичних осіб за вирахуванням документально підтверджених витрат. Всі розрахунки проводяться з урахуванням чинного законодавства.

Наявність декількох дітей вимагає правильного оформлення в заяві: необхідно перерахувати їх згідно з черговістю народження.

Податкові відрахування на дитину – це підтримка державою громадян, які мають дітей, у вигляді компенсації частини витрат на їх утримання, освіту і лікування. Розрахунок компенсації закріплений в Податковому кодексі і залежить від різних факторів. Для оформлення стандартних податкових вирахувань в 2019 році будуть потрібні наступні документи:

 1. заяву на отримання вирахування на ім’я роботодавця (якщо громадянин переходить на інше місце роботи, вказав в першій заяві конкретні дати, змінився статус дитини, з’явився новий дитина в новорічні свята або в грудні попереднього року, то він пише нову заяву із зазначенням іншого роботодавця);
 2. свідоцтво про народження або усиновлення (удочеріння) дитини / дітей;
 3. свідоцтво про реєстрацію шлюбу батьків.

Платники податків, які мають відношення до перерахованих категорій, мають право знижувати оподатковувану базу на 500 або 3000 рублів. Даний податкове вирахування визначений п.1 і 2 ст.218 Податкового кодексу РФ. Такі пільги не можуть підсумовуватися, і надається тільки найбільша субсидія.

Останні новини

ПДФО або прибутковий податок з фізичних осіб в 2018-2019 году

У деяких випадках податок на доходи фізичних осіб в 2019 році буде виплачуватися, незалежно від суми заробітної плати, наприклад:

 • додатковий дохід (регіональна фінансова допомога, інші пільги),
 • соціальні пільги.

Але скористатися правом на цей вид пільги можна один раз на рік. Пільга можливо для таких платників податків:

 1. До категорії податкових послаблень з ПДФО слід віднести стандартні відрахування – певні суми в рамках доходу фізособи, оподатковуваного за ставкою 13%, з яких при дотриманні певних умов податок не стягується (ст. 218 НК РФ). Щомісяця застосовується пільга по ПДФО на дітей або дитячий відрахування.
 2. Отримання компенсації за наявність дітей протягом року є при щомісячної зарплати громадянина не більше 29 166 руб.
 3. Відрахування стандартного типу належить платникові до настання періоду, коли його загальний річний дохід за сумою всіх минулих місяців не стане вище 350 000 рублів.

Всі пільги на податки будуть надаватися в 2019 році відповідно до Податкового кодексу та інших нормативних актів.

Податок на доходи фізичних осіб в 2019 році – Економічні прогнози 2019

Податки, що стягуються з доходів фізичних осіб, – такий же важливий джерело формування державної скарбниці, як і інші інструменти фіскальної політики держави. Останнім часом все частіше спливають чутки про те, що цей збір буде підвищено.

В умовах, коли резервні фонди практично вичерпані, ціна на нафту залишається нестійкою, а санкції обмежують можливості для здійснення зовнішніх запозичень, уряд, швидше за все, вдасться до випробуваного методу поповнення бюджету – підніме податки.

Такий захід навряд чи обрадує російських громадян, адже сьогодні їм і так доводиться затягнути паски, щоб профінансувати витрати на послуги ЖКГ, оплатити закупівлю продуктів харчування, забезпечити собі щоденний проїзд і прикупити одяг, яка дорожчає з кожним днем. Якщо в 2018 році відомості про чергові податкових інноваціях так і залишилися чутками, то після виборів уряд може вдатися навіть до непопулярних заходів. Тому ЗМІ радять росіянам в 2019 році підготуватися до підвищення ставки ПДФО.

ПДФО або прибутковий податок з фізичних осіб в 2018-2019 году Після виборів 2018 року уряд може безбоязно підвищити ПДФО

Підтримує таку реформу, перш за все, Міністерство фінансів, за розрахунками якого підвищення податку на 2% дозволить додатково акумулювати до півтрильйона рублів щорічно, а значить – підвищити наповнюваність бюджету за рахунок цієї дохідної статті з 3,5 до 4 трильйонів рублів. Давайте дізнаємося, чи втілиться обговорювана податкова реформа в реальність, а також поговоримо про те, які ставки податку на доходи фізосіб планується впровадити.

Поточні ставки ПДФО

Податок, що стягується з доходів фізосіб, – це обов’язковий збір, який, як випливає з назви, сплачується росіянами з будь-якого виду доходу.

Отже, ПДФО повинен бути перерахований в казну як з заробітної плати найманих працівників, так і з дивідендів, вкладів або виграшів.

Як виняток з цього правила зазначені лише деякі категорії доходів – наприклад, соціальні виплати, на які ПДФО не нараховується. На поточний момент різні види доходів оподатковуються такими процентними ставками:

 • з заробітної плати громадян Російської Федерації, а також офіційно працевлаштованих в РФ білорусів, казахів, киргизів, вірмен (тобто представників країн-учасників ЄАЕС), біженців та мігрантів стягується податок у розмірі 13%;
 • з дивідендів стягується податковий збір в такому ж процентному відношенні до доходу (13%);
 • виграші і доходи від капіталовкладень оподатковуються в 35%;
 • заробітна плата і прибуток підприємців-нерезидентів обкладаються податковим збором в розмірі 30%.

Існуючу шкалу ПДФО в Росії можна охарактеризувати як плоску. Такий вид шкал, як показує світова практика, рідко застосовуються в розвинених економіках.

Реформи оподаткування в 2019 році

ПДФО або прибутковий податок з фізичних осіб в 2018-2019 году Фракція ЛДПР пропонує почати обчислювати ПДФО за прогресивною шкалою

Протягом останніх років уряд неодноразово поверталося до питання про реформування податкового обкладення фізичних осіб. Організації, відповідальні за всі сфери економічного і фінансового життя країни, здебільшого міркували про те, що немає необхідності вводити прогресивну шкалу, але сходилися на думці щодо підвищення податків. Їх основні пропозиції можна сформулювати наступним чином:

 • представники Міністерства фінансів наполягали на підвищенні рівня ПДФО до 15% з одночасним скороченням ставки страхових відрахувань на 9% (з 30 до 21%);
 • в Міністерстві економічного розвитку прийшли до висновку, що ПДФО потрібно підвищити до 15%, але впровадити відрахування, рівний сумі встановленого прожиткового мінімуму. Паралельно з цим відомство пропонувало збільшити збір у вигляді ПДВ (до 21%) і зменшити страховий збір (на 9%);
 • фахівці з Центру стратегічних розробок пропонували підвищити податок з фізосіб до 17%, однак для найбідніших жителів країни залежить в системи відрахування, рівний прожитковому мінімуму;
 • Аркадій Дворкович, який обіймає посаду віце-прем’єра, запропонував збільшити ПДФО до 15%, а 2% додаткового доходу направляти з бюджету на розвиток галузі медицини і охорони здоров’я;
 • ініціативна група парламентаріїв, що складається з членів фракції ЛДПР, запропонувала звільнити від сплати даного податку всіх, у кого зарплата не перевищує 15 тисяч рублів. Для інших росіян запропонували ввести прогресивне податкове обкладання: 13% податку для людей з доходами від 180 тисяч до 2,4 мільйонів рублів на рік, 30% – для готового доходу від 2,4 до 100 мільйонів, 70% + 29,6 мільйонів – для тих, хто отримав річний дохід від 100 мільйонів і вище. При цьому оподатковуватися повинна сума, яка вийшла за мінімальне значення кожної планки шкали. Тобто при доході в 2,6 мільйона рублів податок в 30% повинен стягуватися тільки з 200 тисяч, а решта 2,4 мільйона оподатковуються в розмірі 13%.

Що в підсумку?

ПДФО або прибутковий податок з фізичних осіб в 2018-2019 году Правки, внесені до Податкового кодексу, можуть підвищити ПДФО до 15 або 17%

Володимир Путін дав відмашку для старту податкової реформи в рамках чергового засідання Федеральних зборів РФ. За його словами, вже в 2018 році потрібно прийняти необхідні поправки до Податкового кодексу, щоб з 2019 року в Росії заробила оновлена ​​фіскальна система. Мета інновацій – актівізаціюя економічного життя, підвищення підприємницької активності та поліпшення показників інвестиційного клімату в країні. На жаль, конкретні заходи президент не озвучив, так що в уряді тривають дебати.

Наприклад, Антон Силуанов, який обіймає посаду міністра фінансів, в черговий раз висловився, що плоска шкала є більш ефективною. А представник РАНХиГС Олег Філіппов пропонує перемістити сплату даного податку з юросіб на фізосіб і ввести прогресивну шкалу. У підсумку фізичні особи будуть самі проводити процедуру декларування доходів в податкових органах.

Втім, більшість експертів вважають, що в результаті уряд зупиниться на простому збільшенні ставки ПДФО, вибравши один з варіантів реформування, які вже обговорювалися в 2018 році.

(Поки оцінок немає) Loading …

ПДФО в 2019 році: які зміни, ставка, свіжі новини

ПДФО або прибутковий податок з фізичних осіб в 2018-2019 году

У пресі довгий час повідомлялося про розгляд урядом можливих варіантів підвищення ставки ПДФО. Пов’язано це з потребою в додаткових джерелах поповнення бюджету. Однак, на щастя, велика частина розглянутих ініціатив так і не була прийнята і значущих змін в 2019 році в порядку стягування прибуткового податку не відбулося.

Що таке податок на доходи фізичних осіб?

ПДФО відноситься до прямих податків, що нараховуються з усіх видів доходу платника податку, одержуваних як грошима, так і в інших формах. У базу для розрахунку включаються такі надходження:

 • Зарплата;
 • Доходи за договорами ЦПХ;
 • Кошти, виручені від продажу майна;
 • Процентні надходження з цінних паперів, а також доходи від їх можливого продажу;
 • дивіденди;
 • Економія на відсотках по кредиту і т.д.

Обов’язок сплачувати його покладено на наступні категорії фізосіб:

 • Резидентів, які отримують дохід;
 • Нерезедідентов, які отримують дохід від джерел в РФ.

ІП застосовують загальний режим сплати податків також сплачують ПДФО зі своїх доходів.

Податковим періодом для ПДФО визнається календарний рік. За працюючих громадян податок нараховує, утримує з їх доходів і сплачує роботодавець, який виступає податковим агентом. За цивільно-правовими договорами з фізособами (за винятком ІП), ПДФО з доходів перераховує замовник.

Для найманих працівників відсутня обов’язок здавати звітність з податку, за них це робить наймач, подаючи в ИФНС розрахунок за формою 6-ПДФО і довідку 2-ПДФО. Сплачують податок самостійно, без участі податкового агента зобов’язані здавати до 30 квітня року наступного за звітним декларацію за формою 3-ПДФО.

Ставки ПДФО в 2019 році

Розміри стягується з доходів громадян прибуткового податку не змінилися, що на тлі наявного підвищення податків в Росії в 2019 році не може не радувати. Значення застосовуються ставок залежно від виду одержуваного доходу представлені в таблиці.

Дохід
ставка

Заробітна плата громадян РФ, а також іноземних працівників з держав ЄАЕС 13%
З дивідендів 13%
Виграші в лотерею і на тоталізаторі, а також інвестиційні вкладення 35%
доходи нерезидентів 30%

Крім того, для процентних доходів з іпотечних облігацій та іпотечних сертифікатів до 2007 року випуску збережена ставка в 9%. Дивіденди отримані нерезидентами від вітчизняних компаній як і раніше оподатковуються в 15%.

У РФ застосовується єдина система ставок, яка не залежить від рівня доходів. За кордоном, як правило, застосовується прогресивна шкала, яка передбачає низький відсоток для невисоких доходів, з подальшим його збільшенням разом з ростом добробуту платника податків.

Як рахувати податок в 2019 році?

 • Процедура нарахування ПДФО в 2019 році також не змінилася, вона зводиться до обчислення процентної частки, що відповідає ставці податку, від сумарного обсягу отриманих платником доходів. У вигляді формули описаний алгоритм виглядає так:
 • Сума податку = Сума отриманого доходу × Ставку податку.
 • Якщо у платника податків є доходи, що оподатковуються за різними ставками, потрібно визначити суми, належні до бюджету по кожному з них, а потім скласти отримані значення.

Які терміни сплати в 2019 році?

Передбачається, що в більшості випадків податок сплачується на наступний день після отримання доходу. Однак з огляду на те, що порядок визнання надходжень може мати деякі відмінності, терміни перерахування відрізняються. Розглянемо можливі терміни сплати в таблиці.

Дохід
термін сплати

Оплата за виконання трудових обов’язків Не пізніше дня наступного за датою їх виплати
Відпускні та лікарняні Останній день місяця виплати
Доходи за договорами ЦПХ Наступний після фактичної виплати день
доходи ІП Не пізніше 15 числа місяця після закінчення податкового періоду
Доходи фізичних осіб за деклараціями 3-ПДФО До 15 липня року наступного за податковим періодом

З 2019 року було скориговано деякі КБК для сплати ПДФО підприємцями.

Яка податкова звітність з ПДФО змінилася в 2019 році?

ФНС досить часто проводить зміни бланків документів, пов’язаних з прибутковим податком. З 2019 року по новій формі потрібно надавати:

 • Декларацію 3-ПДФО;
 • Довідку 2-ПДФО.

Зміни в декларації спрощують процес її заповнення, так як зменшується кількість її листів і додатків, а певні сторінки потрібно заповнювати, тільки якщо у платника є в податковому періоді відповідні операції. Для 2-ПДФО зміни носять більш радикальний характер і пов’язані з появою фактично окремих форм:

 • Довідка про доходи та суми податку фізичної особи, яка складається і видається працівникам на руки;
 • Бланк 2-ПДФО, що надається податковими агентами в ИФНС.

Видавати довідку трудящому на електронному носії заборонено. Якщо працівник звернувся за документом, його слід надати тільки в паперовому вигляді.

Які пільги з ПДФО в 2019 році?

Держава передбачила деякі послаблення для платників ПДФО, які збережені в 2019 році практично в незмінному вигляді. Умовно можна розділити наявні податкові пільги на наступні категорії:

 • Суми, прямо звільняються від справляння податку;
 • Відрахування, які виключаються з бази оподаткування і дозволяють або якийсь час не платити податок, або повернути його з бюджету:
  • Стандартні: що поширюються на тих, хто має дітей або на громадян учасників військових дій або ліквідації аварії на ЧАЕС;
  • Соціальні: в частині витрат громадян на лікування, навчання себе і своїх дітей;
  • Майнові, що надаються при придбанні або реалізації житла;
  • Професійні у вигляді витрат на ведення діяльності приватнопрактикуючих фахівців;
  • Інвестиційні для громадян мають особисті інвестиційні рахунки або реалізують цінні папери, куплені після 2014 року.

З 2019 року в порядок застосування пільг додалися деякі незначні нововведення:

 • Польове забезпечення обмежено, в межах 700 руб. не обкладається податком .;
 • Нерезиденти тепер зрівняні в правах на майнове відрахування з резидентами, за доходами від продажу нерухомості була у їх власності 3 або 5 років;
 • Не нараховується податок на доходи від здачі макулатури;
 • Чи не буде стягуватися до кінця 2019 року податок з сум, виручених від прибирання житлових приміщення, догляду за дітьми і приватні уроки.

Можна констатувати, що погіршення стану платника податків в 2019 році в цій сфері не відбулося, навпаки, з’явилися додаткові послаблення.

Якщо у Вас є будь-які питання по темі статті, будь ласка, не соромтеся задавати їх у формі нижче. Ми обов’язково відповімо на всі ваші запитання в найкоротші терміни. З уважаніем, Головний Юрист!

Прибутковий податок в 2019 році з зарплати – скільки відсотків, ПДФО якщо є дитина

Головна – Організація бізнесу – Кадри – Прибутковий податок із зарплати – ПДФО в 2019

ПДФО або прибутковий податок з фізичних осіб в 2018-2019 году Законодавство зобов’язує наймача утримувати і сплачувати прибутковий податок із зарплати (або ПДФО) своїх співробітників. Для того, щоб правильно це зробити, слід володіти інформацією про його актуальних ставок та порядку розрахунку.

Що таке прибутковий податок з заробітної плати, від чого залежить

Основним прямим податком, утримуваним з винагороди за працю, є ПДФО. Порядок розрахунку та актуальні ставки залежать від податкового статусу, тобто резіденства або нерезідентсва одержувача доходу.

Так, податковим резидентом є працівник, який за останній рік перебував в Росії більше 183 календарних днів, а нерезидентом, відповідно, той, хто перебував на російській території менше зазначеного терміну.

Повіт з країни для лікування або навчання на строк до 6 місяців перериванням перебування не вважається.

Статус потрібно уточнювати в кінці звітного періоду з огляду на можливості його зміни.

Прибутковий податок із зарплати – скільки відсотків становить

Вітчизняним НК передбачені наступні ставки ПДФО в 2019 році:

Перша використовується при оподаткуванні доходів засновників довірчого управління іпотечним покриттям за сертифікатами участі, виданих до 01.01. 2007 року і відсотків за випущеними до 01.01. 2007 р облігаціями з іпотечним покриттям.

Друга, тобто 13%, – основна (п. 1 ст. 224 ТК) і застосовується для оподаткування тих доходів податкових резидентів, щодо яких законодавцями не встановлено інше (винагороди за працю, преміальних, дивідендів, отриманих від продажу майна коштів).

Ставка 15% застосовується для певних категорій нерезидентів (докладніше про ПДФО для іноземців – в наступному розділі).

Ставка 30% застосовується для розрахунку ПДФО з доходів нерезидентів (крім тих, до кого можна застосувати 13%), а також доходів по ЦП (за винятком дивідендів), випущених російськими організаціями, коли:

 • вони враховують на рахунку депо депозитарних програм, іноземного номінального або уповноваженого власника;
 • їх одержувачем не було надано податковому агенту відомості відповідно до положень ст. 214.6 НК.

Іноземець-резидент особисто сплачує ПДФО з доходів, отриманих за кордоном.

За найвищою ставкою податку, тобто 35% , обкладаються, без застосування відрахувань, кошти резидентів, перераховані в другому пункті ст. 224 НК (наприклад, виграші і призи, відсотки по депозитах і так далі).

При цьому, якщо в 2017 р виграші обкладалися всі, без урахування їх розміру, то в цьому році податок утримується з суми, що перевищує 4.000 р. (П. 28 ст. 217 НК). В іншому випадку сплачувати його не потрібно.

Крім того, раніше фізособи самостійно платили ПДФО c виграшу будь-якого розміру, а зараз утримувати його повинен суб’єкт, який організовує конкурс або розіграш призів (проте, виключно з доходу, що перевищує 15.000 руб.). З виграшу в розмірі 4.000-15.000 руб.

ПДФО, як і раніше, сплачується його одержувачем (подп. 5 п. 1 ст. 228 НК).

Без зазначених обмежень ПДФО утримується з інших доходів в ненатуральної формі (наприклад, з премій до ювілею коштів за оренду, отриманих на підприємстві).

При оподаткуванні зарплати відбувають виправні роботи, утримання аліментів, відшкодування заподіяної здоров’ю шкоди, збитку внаслідок смерті годувальника або вчиненого злочину він становить 70.

На практиці часто трапляються ситуації, коли нарахована сума ПДФО більше заробітної плати. В даному випадку утримати його необхідно з наступної виплати, беручи до уваги вищенаведений відсотковий ліміт.

Ставка ПДФО для нерезидентів в 2019 році

Що стосується оподаткування нерезидентів, прибутковий податок з фізичних осіб із зарплати, а також з інших їхніх трудових доходів, стягується в розмірі 13% з:

 1. найманих працівників, що виконують свої обов’язки на підставі патенту;
 2. фізосіб, які беруть участь в держпрограмі переселення співвітчизників;
 3. членів екіпажів, які плавають під держпрапори РФ судів;

Зміни в ПДФО в 2019 році

Зміни в ПДФО в 2019 році позначаться на багатьох платників податків, на всіх роботодавців, і на тих, хто працює в РФ за трудовим патенту. Новими стануть деякі форми звітності з ПДФО.

Зміни щодо патентів обумовлені зростанням коефіцієнтів-дефлятор для ряду економічних показників та податкових режимів, в тому числі для внесків з прибуткового податку в рахунок оплати патенту.

Прибутковий податок в 2019 році – які зміни очікуються

Мінфіном затверджені «Основні напрями бюджетної, податкової і митно-тарифної політики», які є актуальними для періоду з 2019 по 2021 рік. У цьому документі щодо ПДФО описано намір про введення в найближчі три роки ряду коригувань, які носять уточнюючий характер:

 • вдосконалення порядку перерахунку в рублевий еквівалент витрат, пов’язаних з придбанням облігацій в іноземній валюті;
 • врегулювання питання про пільгові умови оподаткування доходів опікунів недієздатних фізичних осіб з російським громадянством;
 • уточнення алгоритму надання майнового податкового вирахування у вигляді фактичних витрат за відсотками на кредити, отримані фізичними особами для рефінансування іпотечних позик;
 • уточнити планується і умови надання соціальних податкових пільг, щоб зробити цей вид вирахування більш простим і зрозумілим для платників податків;
 • планується усунути всі неточності в питаннях визначення бази оподаткування за операціями з нерухомістю.

нові форми

При оформленні декларацій і відрахувань ПДФО в 2019 році, які зміни необхідно врахувати? Алгоритм дій платників податків залишився колишнім, але помінялися форми документів, обов’язкових для надання в ФНС разом із заявою на відшкодування податку. Йдеться про документи, що підтверджують розмір доходу заявника:

 • Декларація 3-ПДФО;
 • Довідка 2-ПДФО.

Деклараційна форма 3-ПДФО зміниться для всіх платників податків – для заявників податкових відрахувань і для ІП, що працюють на ОСНО. Оновлений шаблон документа представлений в наказі ФНС від 03.10.2018 р, зареєстрованому під № ММВ-7-11 / 569 @. Звіт в новому форматі містить менше сторінок, в ньому з’явилися додатки, які заповнюються тільки при наявності відповідних підстав.

Зміна в довідці 2-ПДФО 2019 року передбачає її складання в двох варіантах:

 • чинний в 2018 році зразок, трохи змінений, буде застосовуватися при оформленні довідок для видачі працівникам за їх заявами;
 • для подання до податкової інспекції буде введений абсолютно новий шаблон довідки, що містить титульний лист, три розділи та додаток з детальною розшифровкою доходів і податкових відрахувань в розрізі кожного місяця.

Оновлені форми довідки можна знайти податківцями в наказі від 02.10.2018 р № ММВ-7-11 / 566 @. Детальніше читайте в нашій статті.

Патент для іноземців

Нове з ПДФО в 2019 році для тих, хто працевлаштований за патентом, полягатиме у зміні сум платежів за дозвільні документи. Ця інформація актуальна для іноземних громадян, які працюють на території РФ у фізичних осіб або в зареєстрованих в Росії компаніях.

Для отримання права офіційно працювати в РФ фізичні особи з іноземним громадянством повинні отримати трудовий патент. Він видається на платній основі. Платежі за нього вносяться в фіксованому розмірі у вигляді прибуткового податку.

Ця категорія громадян має право скористатися вирахуванням за місцем роботи для виключення подвійного оподаткування, тобто наймач при розрахунку утримань із заробітку такого працівника буде враховувати суми ПДФО, сплачені людиною самостійно при придбанні патенту.

За ПДФО в 2019 році які зміни очікують таких іноземних працівників: відкоректований коефіцієнт-дефлятор, через що збільшився розмір платежу за патент.

У 2019 величина фіксованих платежів буде визначатися з урахуванням дефлятора, рівного 1,729 і складе щомісячно 2074,8 руб. (В 2018 році діяв коефіцієнт 1,686, а платіж становив 2023,2 руб.).

Ця сума – базова, регіони мають право її збільшувати. Вартість патенту для іноземця по регіонах у 2018 році ви знайдете в нашій таблиці.

Збільшення коефіцієнта затверджено наказом Мінекономрозвитку від 30.10.2018 р № 595.

Податок для самозайнятих

Терміни сплати ПДФО за 2018 рік в 2019 році

 • В яких випадках фізособи сплачують ПДФО самостійно
 • Сплата ПДФО за ІП та осіб, що займаються приватною практикою
 • Самостійна сплата ПДФО громадянами
 • Сплата ПДФО іноземцями, які працюють на підставі патенту
 • Терміни сплати ПДФО податковими агентами
 • Відповідальність за несплату податку і прострочення платежу

В яких випадках фізособи сплачують ПДФО самостійно

Більшість громадян отримують дохід у вигляді зарплати чи винагороди за цивільно-правовими договорами. Їм не потрібно турбуватися про сплату ПДФО зі своїх доходів – за них це робить роботодавець. Однак в ряді випадків необхідно задекларувати свої доходи і сплатити з них податок самостійно.

Згідно НК РФ самі сплатити ПДФО повинні чотири групи фізосіб (ст. 227, 227.1, 228 НК РФ):

 • ІП – з доходів від підприємницької діяльності, за якої вони не перейшли на податкові спецрежими;
 • особи, які займаються приватною практикою (адвокати, нотаріуси, оцінювачі і т. д.);
 • іноземці, що працюють в РФ за патентом;
 • громадяни РФ з доходів, перерахованих в ст. 228 НК РФ.

При цьому громадянство і податкове резидентство значення не мають. Іноземці зобов’язані подати декларацію та сплатити податок до російського бюджету разом з росіянами, якщо інше не встановлено угодою про уникнення подвійного оподаткування. Виняток – доходи, отримані від іноземних джерел. З них ПДФО в Росії платять тільки податкові резиденти РФ.

Нагадаємо, що податковим резидентом РФ визнається громадянин, який протягом 12 наступних поспіль місяців перебував в Росії понад 183 календарних днів. Таким чином, громадянин РФ може бути податковим нерезидентом, і навпаки, іноземець може мати статус податкового резидента РФ.

Розглянемо порядок та строки сплати ПДФО за рік для кожної категорії платників податків.

Сплата ПДФО за ІП та осіб, що займаються приватною практикою

Для підприємців і приватнопрактикуючих фахівців встановлено загальний порядок сплати ПДФО, тому розберемо їх разом.

Якщо ІП або приватно практикуючі особа не застосовує спецрежими (ССО, ЕСХН, ЕНВД, ПСН), тобто працює на загальній системі оподаткування, він повинен розрахувати і сплатити ПДФО зі своїх доходів відповідно до ст. 225, 227 НК РФ.

 1. Закон передбачає сплату авансових платежів протягом року і підсумковий платіж по його закінченні.
 2. Авансові платежі розраховує ИФНС виходячи з доходів минулого року або на підставі спеціальної декларації 4-ПДФО, поданої ІП або частнопрактикующим особою.
 3. Терміни сплати ПДФО за ІП в 2018 році: