Податкова декларація із земельного податку 2017 – завантажити бланк

0
30

Податкова декларація Із земельного податку 2017 - скачать бланк

Всі форми мають затверджені бланки і здаються в вищестоящі органи. У даній статті мова піде про звіт з податку за землю.

Декларація за сумою земельного податку, необхідна для здачі звітності за 2016-2017 роки, являє собою форму, затверджену Наказом Федеральної Податкової Служби України від 28 жовтня 2011 року.

Документ складається з двох розділів і титульного аркуша:

 • Титульний лист заповнюється відомостями про організацію: найменування, адреса, ІПН, КПП, ініціали керівника і т. П. Також тут вказується період, за який даний звіт подається в ФНС.
 • Перший розділ включає в себе підсумкову суму з податку, розраховану і необхідну для сплати.
 • Другий розділ – це безпосередньо розрахунок даного податку, виходячи з існуючих даних по організації.

Хто його здає, варіанти надання

У разі, якщо юридична особа або ІП володіє земельною ділянкою, то щорічно йому необхідно звітувати до податкової інспекції. Що мається на увазі під земельними ділянками, і хто повинен подавати дані з податку?

 • Сільськогосподарські підприємства, громади, які використовують земельні наділи для вирощування продукції та отримання прибутку.
 • Дачні, садівничі товариства, у володінні яких знаходяться ділянки, які використовуються під присадибне господарство.
 • Різні земельні володіння, на яких розташовані виробничі споруди, які допомагають вести господарську або виробничу діяльність.
 • Зони лісових угідь, якими в пайову участь володіють групи громадян.
 • Зони, відведені під оздоровчі підприємства, під туристичні бази.

Є ряд земельних ділянок, які офіційно є звільненими від необхідності розрахунку і сплати податку. До них відносяться:

Читайте так же: Порядок і терміни сплати земельного податку в 2019 році

 • Земельний фонд, який є власністю держави.
 • Ряд ділянок, які зняли з обороту відповідно до законодавства РФ.
 • Площі, які становлять культурну, історичну цінність.
 • Площі, відведені під будівництво багатоповерхових будинків.

За підсумками року бухгалтер організації збирає всю необхідну інформацію до звіту. Декларація надається до податкового органу двома способами:

 1. За допомогою програм електронної здачі звітності – документ оформляється і здається електронно через інтернет.
 2. Особисто керівником або співробітником, на якого оформлена відповідна довіреність. Документ заповнюється і здається на папері.

терміни здачі

Податкова декларація Із земельного податку 2017 - скачать бланк Терміни по здачі декларації встановлені НК РФ. Звіт необхідно надати в податкові органи не пізніше 1 лютого наступного року, за який здається звіт.

Відділення ФНС, куди здається звітність, залежить від місця розташування земельної ділянки, по якій надаються дані.

При заповненні титульного аркуша у бухгалтера організації питань не виникне. На ньому вказуються основні відомості і коди по фірмі.

Декларація починає заповнюватися з другого розділу, який називається «Розрахунок податкової бази та суми податку»:

Читайте так же: Як сплатити земельний податок онлайн банківською картою

 1. Заповнення і розрахунок ведеться окремо по кожній ділянці землі або частки в земельному володінні з обов’язковим зазначенням кадастрового номера. Номер заповнюється в окремому полі.
 2. Обов’язковою полем до заповнення є Код бюджетної класифікації (КБК), саме за його даними сплата податку ляже на необхідні реквізити.
 3. Заповнюється код ОКТМО – це ознака території муніципального освіти, на якій розташована земельна об’єкт.
 4. Вноситься спеціальний код території землі в рядок 030.
 5. У рядку 040 вказується значення 2 або 1. Тут фігурують дані про територію, на якій виконується житлове будівництво. Це необхідно робити тільки юридичним особам. Ділянки, забудовуються фізичними особами будівлями індивідуального користування, під заповнення цього рядка не потрапляють. Ставиться цифра 2, якщо будівництво планується вести більше трьох років. Показник «1» вказує, що термін будівництва не перевищує трьох років.
 6. Вносять дані про кадастрової вартості ділянки (інформація визначається на 1 січня звітного року) в поле 050.
 7. Далі вказується частка платника податків у володінні ділянкою і при необхідності податкова пільга. Якщо пільга присутній, то далі в розділ вносяться дані про суми, що зменшують податкову базу, що не підлягають обкладенню. І в результаті в рядок 130 потрапляє підсумкова податкова база.
 8. Необхідно внести в рядок 150 кількість повних місяців, протягом яких платник податків володів майном.
 9. У рядку 170 вказується сума податку, що підлягає сплаті за конкретний об’єкт.

Податкова декларація Із земельного податку 2017 - скачать бланкПодаткова декларація Із земельного податку 2017 - скачать бланкПодаткова декларація Із земельного податку 2017 - скачать бланк

У першому розділі вказуються підсумкові суми податку, що підлягають сплаті за кожним ОКТМО і КБК. Вносяться відомості про авансові платежі, вироблених в податковому періоді. Їх сума заповнюється з наростаючим підсумком, тобто вказується сума виплат за перший квартал, за півріччя, за дев’ять місяців. Потім проставляється сума до сплати на кінець звітного періоду. В ідеалі – це сума платежу за четвертий квартал.

Процес заповнення форми в програмі 1С ви можете подивитися на наступному відео:

Що таке уточнена декларація?

Податкова декларація Із земельного податку 2017 - скачать бланк

На титульному аркуші вказується ознака коригування, наприклад, 1, якщо звіт за конкретний період виправляється вперше. Якщо необхідно надати коригування вже виправленого документа, то ставиться номер 2 і т. Д.

Рекомендуємо інші статті по темі

Декларація по земельному податку за 2017 рік: зразок, порядок заповнення

Платники земельного податку

Платниками земельного податку визнаються організації та громадяни, у яких земля знаходиться на правах власності, права постійного (безстрокового) користування або довічного успадкованого володіння.

Щодо земельних ділянок, які знаходяться в позиці (безоплатному користуванні) чи на правах оренди, платити податок не потрібно.

Хто повинен відзвітувати по земельному податку

Звітувати щодо земельного податку повинні тільки організації. Підприємці та громадяни без статусу комерсанта по земельному податку не звітують, тобто не здають декларацію. Ці суб’єкти сплачують земельний на підставі податкового повідомлення. Той факт, що земельну ділянку бізнесмен використовує в комерційних цілях значення не має.

Форма декларації, яку необхідно застосовувати організаціям за 2017 рік затверджена наказом ФНС Росії від 10.05.2017 № ММВ-7-21 / 347.

У організації немає ділянках на правах власності або постійного користування? Тоді подавати нульові декларації із земельного податку не потрібно. Адже організація не є платником земельного податку в такій ситуації.

Місце подання декларації із земельного податку

За загальним правилом, відзвітувати по земельному податку необхідно за місцем знаходження земельної ділянки. Для найбільших платників податків свої правила – здати декларацію необхідно за місцем обліку як найбільших платників податків.

Термін і спосіб здачі декларації із земельного податку

Аутсорсинг бухгалтерії від тисячі шістсот шістьдесят сім рублів на місяць. Персональна команда для вашого бізнесу: бухгалтер, юрист, податківець, кадровик і бізнес-асистент.

Відзвітувати по земельному податку необхідно не пізніше 1 лютого року, наступного за податковим періодом. Податковим періодом по земельному податку визнається календарний рік.

Якщо останній термін подання декларації може припадати на неробочий день, то декларація здається в найближчий робочий.

До речі, 1 лютого 2018 року ця четвер. Тому подбайте про складання декларації заздалегідь.

Декларацію щодо земельного податку можна здати контролерам:

 • в паперовому вигляді;
 • по електронних каналах зв’язку.

Для безпомилкової підготовки та своєчасної здачі декларації із земельного податку [і інших звітностей] скористайтеся онлайн-сервісом «Моє Дело».

Сервіс автоматично формує звітність, перевіряє її і відправляє в електронному вигляді. Вам не треба буде особисто відвідувати податкову інспекцію, що, безсумнівно, заощадить не тільки час, а й нерви.

Безкоштовний доступ до сервісу ви можете отримати прямо зараз за посиланням.

Порядок заповнення декларації із земельного податку

Декларація по земельному податку складається з титульного листа та двох розділів. Після заповнення тітульніка продовжити заповнення необхідно з Розділу 2 «Розрахунок податкової бази та суми земельного податку».

Заповнюємо титульний лист декларації із земельного податку

У шапці вказується ІПН та КПП. До речі, в декларації слід вказати КПП, присвоєний організації за місцезнаходженням земельної ділянки.

Поле «Номер коригування» слід заповнювати починаючи з позначення «0- -». Такий номер присвоюється первинної декларації. Якщо організація подається уточнену декларацію, то вказуйте номер один по одному коригування від «1», «2» і далі.

В поле «Податковий період (код)» слід вказати один з кодів, зазначених у додатку № 1 до Порядку заповнення податкової декларації із земельного податку, затвердженого наказом ФНС Росії від 10 травня 2017 року № ММВ-7-21 / 347 @. Так, якщо суспільство не ліквідується і не реорганізується, то слід вказати код «34» – календарний рік.

В поле «Звітний рік» вкажіть рік, за який подається декларація. У нашому випадку це «2017».

Код податкового органу зазвичай автоматизованого вводять в програму автоматизована обліку. Забули код або трапився програмний збій? Тоді уточніть код на сайті податкової за посиланням.

Коди для заповнення рядка «За місцем знаходження» вказані в додатку № 3 до Порядку заповнення податкової декларації із земельного податку, затвердженого наказом ФНС Росії від 10 травня 2017 року № ММВ-7-21 / 347 @. Наприклад, якщо декларація подається за місцем знаходження земельної ділянки, то вказується код «270». Ваша організація найбільший платник податків? Тоді для Вас код «213».

 • В поле «Платник податків» слід вказати повне найменування організації відповідно до статуту.
 • Обов’язково вкажіть номер контактного телефону та поставте підпис представника суспільства, відповідального за здачу декларації.
 • Приклад заповнення титульного аркуша декларації із земельного податку
 • Податкова декларація Із земельного податку 2017 - скачать бланк

Розділ 2 декларації із земельного податку

У Розділі 2 декларації необхідно вказувати сам розрахунок земельного податку. Причому такий розрахунок заповнюється за кожною земельною ділянкою окремо. Підстава – пункт 5.1 Порядку наказу ФНС Росії від 10.05. 2017 № ММВ-7-21 / 347.

У розділі 2 слід вказати кадастровий номер земельної ділянки. Номер необхідно взяти із правоустановчих документів. Наприклад, кадастровий нормі вказується в свідоцтві про право власності.

За рядку з кодом 010 вказується КБК, за яким підлягає сплаті сума земельного податку.

А по рядку з кодом 020 зазначається код за ОКТМО муніципального освіти, на території якого розташована земельна ділянка (частка земельної ділянки) і за яким підлягає сплаті сума земельного податку.

У рядку 030 вказується код категорії землі згідно з додатком № 5 до Порядку заповнення податкової декларації із земельного податку, затвердженого наказом ФНС Росії від 10 травня 2017 року № ММВ-7-21 / 347 @. Наприклад, земель промисловості присвоєно код «003003000010».

За рядку 040 вказується значення щодо земельних ділянок, придбаних (наданих) у власність юридичними особами на умовах здійснення на них житлового будівництва.

За рядку 050 вказується кадастрова вартість станом на 1 січня року, що є податковим періодом. Тобто для 2017 року необхідно брати кадастрову вартість, визначену на 01.01.2017.

За рядку 060 вказується частка платника податків в праві на земельну ділянку (у вигляді правильної простого дробу).

Далі слід відображати інформацію про пільги, якщо такими користується організація. Для цього призначені рядки 070-100 розділу 2.

Так, по рядку з 070 вказується складовою показник: в першій частині показника вказується код податкової пільги по земельному податку (далі податкова пільга) у вигляді неоподатковуваної суми згідно з додатком № 6 до Порядку заповнення податкової декларації із земельного податку, затвердженого наказом ФНС Росії від 10 травня 2017 року № ММВ-7-21 / 347 @.

Друга частина показника по рядку з кодом 070 заповнюється тільки в разі, якщо в першій частині показника зазначений код податкової пільги 3022100 (податкові пільги щодо земельного податку, що надаються у вигляді неоподатковуваної суми).

Тут послідовно вказуються номер, пункт, підпункт статті місцевого нормативного правового акта про земельний податок, відповідно до якого надається відповідна податкова пільга.

 1. За рядку 080 слід відобразити неоподатковувану суму.
 2. Якщо пільга поширюється на частку площі земельної ділянки, то заповнюються рядки 090 і 100.
 3. Далі слід вказати податкову базу по рядку 110 розділу 2, а по рядку 120 податкову ставку.

Рядки 130 і 140 призначені для коригування бази на коефіцієнт володіння ділянок в податковому періоді. Якщо володіли весь податковий період, то по рядку 130 вказується значення «12», а по рядку 140 «1».

За рядку 150 відбивається розрахований податок.

За рядку 160 слід вказати кількість повних місяців використання пільги у вигляді звільнення від податку. За рядку 170 вказується значення коефіцієнта по застосовуваної пільгу.

Якщо організація пільгою не користується, то по рядку 160 слід укать перевірки, а по рядку 170 – «1».

Користуйтеся пільгою по пункту 2 статті 387 НК РФ? Тоді заповнюйте рядки 180 і 190. У рядку 180 вказується код пільги. А друга частина заповнюється, якщо в першій частині показника зазначений код пільги 3022400.

Якщо використовується пільга за статтею 395 НК РФ, то слід заповнити дані рядків 200 і 210.

Далі заповнюються рядки 220 і 230, якщо організація використовувала пільгу у вигляді зменшення суми земельного податку, затверджену місцевим законодавством.

Рядок 240 заповнюється, якщо організація використовувала пільгу у вигляді зниження податкової ставки по місцевим законодавчим актом. У першій частині вказується код пільги. Другу частину слід заповнити тоді, коли в першій частині вказано 3022500.

За рядку 250 слід вказати суму земельного податку до сплати.

Приклад заповнення розділу 2 декларації із земельного податку (фрагмент)

Податкова декларація Із земельного податку 2017 - скачать бланк

Розділ 1 декларації із земельного податку

Розділ 1 декларації із земельного розділений на блоки. Перший блок інформаційний заповнюється у разі наявності угоди про розподіл продукції (для ділянок надр, наданих у користування на умовах СРП).

 • Два інших блоку нумеруються за кодами рядків і графам.
 • За рядку 010 слід вказати код бюджетної класифікації (КБК).
 • За рядку 020 вказується по ОКТМО муніципального освіти, на території якого знаходиться земельна ділянка, оподатковуваний земельним податком.

За рядку 021 вказується сума земельного податку. Її можна взяти з даних рядків 250 всіх заповнених розділів 2.

Рядки 023-027 призначені для відображення авансових платежів із земельного податку, нарахованих протягом податкового періоду.

У рядку 030 вказується сума податку до сплати (різниця між рядками 021 і сумою рядків 023-027). Якщо сума вийде до зменшення її слід вказати по рядку 040.

Приклад заповнення розділу 1 декларації із земельного податку (фрагмент)

Податкова декларація Із земельного податку 2017 - скачать бланк

На цьому заповнення декларації завершується.

Відповідальність за несвоєчасну здачу деколорація по земельному податку

Якщо суспільство не вчасно здає декларацію по земельному податку, то порушуються вимоги законодавства. Тобто це правопорушення, за яке передбачена податкова і адміністративна відповідальність.

За несвоєчасне подання податкової декларації податкова інспекція може накласти штраф і заблокувати розрахунковий рахунок.

Розмір штрафу – 5 відсотків від суми податку за декларацією. Штраф нараховується за кожен місяць (повний або неповний) прострочення. При цьому мінімальна сума – 1000 руб., А максимальна – не більше 30 відсотків від суми податку.

Рахунок може бути заблокований, якщо господарюючий суб’єкт не подав декларацію протягом 10 робочих днів після того, як закінчився термін, встановлений для її подачі. При цьому рахунок блокується повністю.

Якщо організація повинна здавати декларацію в електронному вигляді в зв’язку з вимогою законодавства, однак здала декларацію по земельному податку в паперовому вигляді, контролери можуть нарахувати організації штраф. Його розмір становить 200 руб. Підстава – стаття 119.1 Податкового кодексу РФ.

Нагадаємо, що для безпомилкової підготовки та своєчасної здачі декларації із земельного податку [і інших звітностей] ви можете скористатися онлайн-сервісом «Моє Дело».

Сервіс автоматично формує звітність, перевіряє її і відправляє в електронному вигляді. Вам не треба буде особисто відвідувати податкову інспекцію, що, безсумнівно, заощадить не тільки час, а й нерви.

Безкоштовний доступ до сервісу ви можете отримати прямо зараз за посиланням.

Декларація по земельному податку за 2017 рік

Зовсім небагато залишилося часу, щоб здати декларацію по земельному податку. А в цьому році діє ще і нова форма декларації по земельному податку. Розповімо про все по порядку.

Звітувати щодо земельного податку зобов’язані тільки організації – платники податку. Це фірми, які мають у власності або в постійному користуванні земельні ділянки. При оренді або безоплатному користуванні землею, податок платити не потрібно.

Наша стаття про те, як заповнити декларацію з податку на землю за 2017 рік.

Декларація по земельному податку: терміни

Подавати декларацію слід, коли завершиться податковий період, тобто календарний рік. Декларація здається в ИФНС за місцем знаходження земельної ділянки, а найбільші платники податків подають її за місцем свого обліку.

Фірмами, у яких кілька ділянок розташовані на території, підпорядкованій однієї ИФНС, декларація із земельного податку, здається в одному екземплярі, при цьому треба відобразити кожен об’єкт на окремому аркуші розділу 2. А якщо території знаходження ділянок відносяться до різних інспекцій, то і декларації подаються по кожному окремо (лист ФНС РФ від 07.08.2015 № БС-4-11 / 13839).

Термін подання – щорічно, пізніше 1 лютого року, наступного за звітним. Відзвітувати за 2017 рік організаціям потрібно пізніше 1 лютого 2018 р

Якщо податкова декларація із земельного податку здана із запізненням, організацію оштрафують, причому розмір штрафу за кожен місяць «прострочення» складе 5% від несплаченого за декларацією податку, але не більше 30% в сумі і не менше 1000 руб. (П. 1 ст. 119 НК РФ).

Електронна подача декларації є обов’язковим для організацій із середнім числом працівників понад 100 осіб, решта має право відзвітувати на папері (п. 3 ст. 80 НК РФ).

Форма декларації із земельного податку

Нова форма декларації, яка використовується для звіту за 2017 рік, затверджена наказом ФНС РФ від 10.05.2017 № ММВ-7-21 / 347. Цей же наказ затвердив нові електронні формати «земельної» декларації і правила заповнення.

Новий бланк декларації по земельному податку включає:

 • Титульний аркуш,
 • Розділ 1 – сума податку до сплати в бюджет,
 • Розділ 2 – розрахунок бази і суми податку на землю.

Текстові поля заповнюються друкованими великими літерами, а показники вартості вказуються в повних рублях, з урахуванням правил округлення: відкидаючи суму до 50 коп., А 50 коп.

і більше, округляючи до рубля. При відсутності показника в осередках ставиться прочерк.

При здачі декларації із земельного податку-2017 «паперовому» форматі, звіт роздруковується тільки з одного боку аркуша, при цьому всі сторінки мають наскрізну нумерацію. Для скріплення аркушів не використовується степлер, а для виправлення помилок не можна використовувати коректор.

Заповнення декларації із земельного податку

Декларація заповнюється з урахуванням вимог правил, що містяться в Додатку № 3 до наказу № ММВ-7-21 / 347. Всі необхідні коди включені в додатки № 1-6.

Титульний аркуш

Заповнення титулу традиційне: у верхній частині сторінки (і на кожному заповненому аркуші) вкажіть свій ІПН, КПП і порядковий номер сторінки.

Номер коригування «0-» для первинного звіту, а при подачі уточненої декларації – «2», «3» і т.д.

Код податкового періоду – «34», а для фірм, які звітують в зв’язку з ліквідацією / реорганізацією – «50». Рік – «2017».

Далі вкажіть код ИФНС, куди подається декларація, і код подання за місцем знаходження землі – «270». Найменування організації вказується повністю без скорочень.

Внизу ставиться дата і підпис платника податків (керівника), або його представника.

розділ 2

Спочатку слід розрахувати податок, для чого заповнимо розділ 2 декларації «земельний податок-2017» для юридичних осіб.

Податкова база розраховується окремо по кожному об’єкту – ділянці землі, частці ділянки, або частки у праві на нього. Для цього потрібно заповнити кілька розділів 2, по числу об’єктів оподаткування у організації.

У перших рядках вкажіть кадастровий номер землі.

КБК (рядок 010) вказується за місцем розташування ділянки: у межах міст, сіл і т.п.

 • Код ОКТМО (рядок 020) відповідає муніципального утворення, на чиїй території знаходиться земельна ділянка.
 • Код категорії землі (рядок 030), згідно з її призначення, вибираємо з Додатка № 5.
 • Рядок 040 заповнюється фірмами, що здійснюють на ділянці будівництво.

Податкова декларація із земельного податку, бланк і зразок

Джерело / офіційний документ: наказ ФНС від 28. 10.

2011 року Куди здавати: ФНС Спосіб здачі: електронно або паперово Періодичність здачі: 1 рік Потрібно здавати до: не пізніше 1 лютого Штраф за несвоєчасну здачу: 5% від суми податку, що підлягає сплаті Назва документа: Податкова декларація із земельного податку (КНД 1153005 ) Формат: .xls Розмір: 149 кб Завантажити Друк Попередній перегляд В закладки
Здайте декларацію правильно і онлайн

Декларація по земельному податку підприємства являє собою документ-звіт підприємства, форма якого була затверджена наказом ФНС від 28. 10. 2011 року.

Вона складається з декількох основних блоків:

 • Титульний лист. У ньому необхідно прописати всі основні дані про підприємство: його повне найменування, юридична адреса, ІПН (індивідуальний податковий номер), КПП (код постановки на облік), реквізити і персональні відомості керівника компанії;
 • У першому розділі необхідно прописати податкову суму, яка підлягає сплаті;
 • У другому розділі відображається повний розрахунок податку на основі відомостей організації за звітний період.

У Податковому Кодексі Російської Федерації закріплено, що декларацію по земельному податку необхідно надавати в ИФНС за місцем обліку. Термін здачі – не пізніше 1 лютого наступного звітного року, за який здається документ. Зразок декларації із земельного податку можна переглянути на сайті.

Заповнений бланк може надаватися в декількох форматах:

 • Паперовий варіант повинен бути наданий самим керівником або його довіреною особою в 2 примірниках;
 • Електронний варіант можна відправити по Інтернету.

У тому випадку, якщо керівництво підприємства несвоєчасно надало декларацію по земельному податку, відповідно до статті 119 Податкового кодексу передбачається оплата штрафу в розмірі 5% від суми податку, що підлягає сплаті. При цьому вона повинна бути не більше 30% і не менше 1000 руб.

Варто зазначити, що в статті 112 НК РФ прописані обставини, які можуть пом’якшити покарання. Так, якщо є поважна причина, яку керівництво компанії може підтвердити відповідними документами, то питання в оплаті штрафу буде переглянутий.

Деякі земельні ділянки законодавчо звільнені від сплати земельного податку. Тому їх власникам складати декларацію не потрібно. До таких ділянок відносяться:

 • Територія державної власності;
 • Земельні ділянки, законодавчо звільнені від обороту;
 • Ділянки, на яких розташовані об’єкти культурної та історичної спадщини;
 • Територія, на якій ведеться будівництво багатоповерхових будинків.

Зразок заповнення декларації із земельного податку

Здайте декларацію правильно і онлайн

Попередній перегляд

Редакція попередній перегляд

Податкова декларація із земельного податку: заповнення

Оновлення 2 лютого 2017 р

З 2015 року податкова декларація із земельного податку здається тільки організаціями. Ні підприємці, ні громадяни її подавати не повинні. Фізичні особи сплачують земельний податок на підставі повідомлень податківців по розрахованим ними сум.

Декларація по земельному податку 2016: порядок заповнення

Форма, порядок заповнення декларації (далі – Порядок) затверджені Наказом ФНС Росії від 28.10.2011. Декларація по земельному податку містить титульний лист і два розділи, в яких відображаються відомості про платника податків, земельній ділянці (або ділянках), місці сплати податку, розрахунок податку, податкові пільги та інші відомості.

Завантажити бланк податкової декларації із земельного податку

Як заповнити титульний лист форми КНД 1153005?

На титульному аркуші повинні бути відображені такі відомості про організацію:

 • ІПН та КПП організації;
 • податковий період (якщо декларація подається за минулий рік, то вказується код 34);
 • звітний рік (в нашому випадку 2016);
 • код податкового органу, в який передається декларація;
 • коди місця подачі декларації (як правило, вказується код 270, що відповідає місцю знаходження ділянки землі);
 • Повне найменування організації;
 • код КВЕД;
 • номер телефону;
 • кількість сторінок декларації та додатків (при наявності);
 • ПІБ і код особи, яка підписала декларацію (1 – коли декларація підписана керівником, 2 – якщо її підписує представник за дорученням);
 • підпис зазначеної особи і дата підписання, підпис завіряється печаткою;
 • якщо декларацію подає представник, то вказується документ, на підставі якого він діє (наприклад, довіреність).

Як заповнити розділ I декларації?

У розділі I відображаються дані про суму, що підлягає сплаті до скарбниці:

 • КБК бюджету, в який сплачується податок;
 • код ОКТМО за місцем знаходження землі;
 • обчислена сума податку і авансів (за наявності) з податку за 1, 2, 3 квартали звітного року (коди рядків 021 – 027);
 • сума податку, яку потрібно доплатити в бюджет (в рядку 030 вказується різниця між обчисленою сумою податку за рік і підлягають сплаті авансовими платежами, якщо сума авансів не перевищила суму податку, якщо сума авансів перевищила суму податку, то проставляється прочерк);
 • сума податку до зменшення вказується по рядку 040 (рядок заповнюється у разі, якщо розмір авансів перевищив розмір обчисленого податку, в цьому випадку вказується різниця без знака «-», якщо сума авансів не перевищила розмір податку, то проставляється прочерк).

Наведемо приклад заповнення рядків 021, 023, 025, 027, 030, 040. Припустимо, обчислена сума податку за підсумками 2016 року склала 15 000 руб. (3750 – за 1 кв., 3750 – за 2 кв., 3750 – за 3 кв.).

 • На підставі цих даних декларацію потрібно заповнити так:
 • Рядок 021 – 15 000 руб.
 • Рядок 023 (1-й квартал) – 3 750 руб.
 • Рядок 025 (2-й квартал) – 3 750 руб.
 • Рядок 027 (3-й квартал) – 3 750 руб.
 • Рядок 030 (сума податку до сплати) – 3 750 руб. (15 000 – 3 750 – 3 750 – 3 750)
 • За рядку 040 (сума податку до зменшення) ставимо прочерк, так як розмір податку перевищує суму обчислених авансів.

Як заповнити розділ II декларації?

У розділі II зазначаються відомості для розрахунку бази і суми податку. Тут вказуються:

 • кадастровий номер ділянки;
 • КБК і ОКТМО;
 • категорія землі (вибирається з довідника згідно з додатком 5 до Порядку);
 • кадастрова вартість землі (вказується за станом на 1 січня року, за який подається декларація);
 • частка, що належить організації в праві на землю (якщо вона знаходиться в частковій власності);
 • код пільги і неоподатковувана сума або частка ділянки землі (коди пільги вказуються згідно з Додатком 6 до Порядку);
 • податкові база і ставка;
 • кількість місяців володіння землею (вказуються повні місяці);
 • коефіцієнт Кв (розраховується, коли організація володіла земельною ділянкою лише частина звітного року; якщо платник податків володів землею весь звітний період, то Кв дорівнює 1);
 • сума податку (податкова база х ставка х Кв / 100);
 • кількість місяців користування пільгою (вказуються повні місяці);
 • коефіцієнт Кл (розраховується, коли організація користувалася пільгою тільки частина звітного року);
 • код пільги (у вигляді як повного звільнення від податку, так і зменшення розміру податку або зменшення податкової ставки) і сума пільги;
 • обчислена сума податку за звітний рік.

Завантажити зразок заповнення податкової декларації із земельного податку за 2016 рік

Форум для бухгалтера: Задайте питання і отримаєте відповідь експерта

Податкова декларація із земельного податку за 2017

Обов’язок подання декларації із земельного податку

Юридичні особи заповнюють декларацію тільки в разі належності ділянки на праві власності. Якщо земля є власністю одного з засновників або орендодавця, здавати декларацію по земельному податку не потрібно. У нульових звітах також немає необхідності.

Заповнюється звітність тільки на бланку, введеним наказом ФНС РФ № ММВ-7-21 / 347, і здається в відділення ФНС за місцем знаходження ділянки (НЕ організації!). Цей момент дуже важливий.

Якщо вся інша податкова звітність подається до відділення за місцем реєстрації компанії, то за землю звітувати доведеться в ту податкову, в юрисдикції якої розташована ділянка.

Виняток становлять великі платники податків – вони надають документацію в своє рідне відділення.

До якого числа здають декларацію за 2017-й

У бланку відображається інформація за звітний рік. Термін за 2017-й – до 1 лютого 2018 го. Надається вона в друкованому вигляді (особисто представником компанії або поштою) або через інтернет.

Пропуск терміну загрожує штрафом у розмірі 5% розрахованого по декларації з податку. Він нараховується за кожен пропущений місяць. Наприклад, подача декларації в квітні штрафується 5% від суми податку Х 2 (кількість пропущених місяців). Мінімум – 1000 руб., Максимум – 30% від належної до сплати суми.

ФНС право заарештувати розрахунковий рахунок платника вже через 10 днів після закінчення терміну подання звітності. Замороження знімається тільки після реєстрації співробітниками ФНС декларації та списання штрафу.

Як надається податкова декларація із земельного податку?

Відповідно до ст. 80.3 НК РФ платникам податків наказано здавати звітність на паперових або електронних носіях. Останній варіант є обов’язковим для компаній зі штатом понад 100 співробітників (новостворених і вже функціонують). Порушення правила про надання звіту в електронній формі карається штрафом в 200 руб.

Відправляти декларацію поштою рекомендованим листом з повідомленням і описом або подавати через представника – кожна компанія вибирає сама. Це робиться на розсуд головного бухгалтера.

Заповнення бланка по земельному податку за 2017

Бланк складається з тітульніка і двох розділів. Заповнювати починають з 2-го – в ньому фіксується податкова база і розраховується сума. Завантажити бланк можна нижче:

Cкачать бланк декларації із земельного податку

Декларація по земельному податку за 2017 – зразок заповнення

Титульний аркуш

 • ІПН та КПП організації за місцем реєстрації ділянки.
 • Коригування. Перша цифра «0» вказується для вперше здається декларації. Всі уточнення нумеруються залежно від черговості – «1» – для першої коригування, «2» для другої і т.д.
 • Податковий період. Проставляється відповідно до Порядку заповнення, затвердженого Наказом ФНС № ММВ-7-21 / 347 @ від 10.05.2017. Повний рік – 34. Для ліквідованих або реорганізованих підприємств використовується інше позначення.
 • Під звітним роком розуміється 2017-й – саме за нього розраховується податок.
 • Код ФНС. Цифрове позначення вказано на офіційному сайті – введіть свої реєстраційні дані і побачите код вашої податкової.
 • За місцем знаходження. Потрібен код з Додатка №3 до вищезазначеного Порядку. Відправлення декларації за місцем реєстрації ділянки фіксується кодом 270, найбільші платники податків вказують 213.
 • Як найменування платника податків вказується його повне найменування, включаючи розшифровку організаційно-правової форми.
 • Контактний телефон та підпис. Ці реквізити обов’язкові.

розділ 2

У його графах уточнюється інформація по ділянці – його категорія, період будівництва, кадастрова вартість і номер, частка платника податків, ставка податку, термін володіння в місцях за звітний період, коефіцієнт і сама сума податку.

Не забудьте про КБК і ОКТМО по рядках 010 і 020. Ці коди є ідентифікують і гарантують правильність зарахування платежу.

Розділ 1

У ньому обчислена сума податку розбивається на щоквартальні авансові платежі. За рядку 021 вказується розрахована в разделе2 (рядок 150) підсумкова сума. Належна до сплати вираховується, як різниця між обчисленою і вже погашеними платежами.

Як заповнювати та подавати декларацію по земельному податку?

Даний документ подається разом з іншими документами – декларацією за ССО або ЕНВД. Потрібно відзначити, що земельний податок стягується тільки в разі, якщо об’єкт оформлений за всіма відповідним вимогам і правилам.

Податкова декларація із земельного податку в 2018 році

Починаючи з податкового періоду 2015 року, податкові декларації по земельному податку індивідуальними підприємцями не представляються.

Обов’язок надавати декларацію по земельному податку закріплена тільки за юридичними особами.

Взагалі для фізичних осіб і індивідуальних підприємців, які зобов’язані сплачувати земельний, податок тепер навіть розраховувати суму податку буде податкова інспекція. Про це сказано в п. 3 статті 391 НК РФ.

Термін сплати податку для фізичних осіб – не пізніше 1 грудня року, що настає після закінчення податковим періодом. Тобто не пізніше 1 грудня 2018 року необхідно сплатити земельний податок за 2017 рік. А за 2018 рік фізичні особи повинні сплатити земельний податок до 1 грудня 2019 року.

Сума земельного податку для ІП і фізичних осіб буде вказана в повідомленні, яке прийде особі за місцем реєстрації. Інспекція зобов’язана надіслати податкове повідомлення не пізніше 30 днів до настання терміну платежу.

У податковому повідомленні будуть вказані наступні дані:

 • сума податку, що підлягає сплаті;
 • об’єкт оподаткування;
 • податкова база;
 • термін сплати податку.

Якщо особа, будучи власником земельних ділянок, не отримало повідомлення за місяць до терміну сплати податку, то ФНС Росії рекомендує проявити самим ініціативу і звернутися до інспекції особисто або через довірену особу.

В такому випадку повідомлення буде передано фізичній особі (його законному чи уповноваженому представникові) особисто під розписку.

Є ще один спосіб отримання податкового повідомлення про сплату земельного податку. Воно може бути передано в електронному вигляді по телекомунікаційних каналах зв’язку або через особистий кабінет платника податків.

Хто платить земельний податок у 2018 році?

Платниками податку визнаються організації, індивідуальні підприємці, фізичні особи, які мають право власності, право постійного (безстрокового) користування або право довічного успадкованого володіння на земельні ділянки, визнаними об’єктом оподаткування відповідно до ст. 389 НК РФ.

Які земельні ділянки є об’єктом оподаткування?

Згідно НК РФ ст.389, об’єктом оподаткування є земельні ділянки, які розташовані в межах муніципального освіти, і владою регіону введений земельний податок.

Не є об’єктом оподаткування:

 • земельні ділянки, що не підлягають продажу та якщо на них розташовуються особливо цінні об’єкти культурної спадщини народів РФ;
 • земельні ділянки з об’єктами, включеними до Списку всесвітньої спадщини;
 • земельні ділянки з історико-культурними заповідниками;
 • земельні ділянки з об’єктами археологічної спадщини, музеями-заповідниками;
 • земельні ділянки, які входять до складу спільного майна багатоквартирного будинку.

Земельний податок сплачують тільки власник землі. Організації, ІП не сплачують земельний податок, якщо земельна ділянка знаходиться у них на підставі:

 • договору-оренди;
 • договору безоплатного термінового користування.

Подача декларації із земельного податку в 2018 році

Податкова декларація із земельного податку повинна заповнюватися в кінці року. Відповідно до встановлених законодавством термінами, вона передається в податкові органи.

Декларація передається в податкову інспекцію за місцем знаходження земельної ділянки. У разі якщо у організації у власності знаходиться декілька ділянок, і розташовані вони на різних територіях, то кожен документ заповнюється окремо і передається до відповідного податкового органу.

Податкова декларація із земельного податку 2018 року заповнюється в двох примірниках: один залишається у інспектора, другий – у організації.

Заповнений документ можна відправити поштою. Слід відправити документи цінним листом (із зазначенням опису у вкладенні). Терміном подання декларації буде вважатися дата відправлення листа.

Декларацію можна відправити і по електронній пошті. Для цього необхідно заповнити форму, розміщену на сайті ФНС. Як варіант, можна замовити дану послугу в спеціалізованій фірмі.

Термін подання податкової декларації у 2018 році

Як заповнюється податкова декларація із земельного податку?

Всі організації, які експлуатують земельні ділянки, повинні самостійно розраховувати і сплачувати земельний податок. Їм необхідно вичитувати про своєчасну сплату такого збору в податкових органах.

Звіт подається в уніфікованої декларації, яка містить відомості про платника податків. Далі зацікавлені особи зможуть прочитати, як правильно заповнюється податкова декларація із земельного податку та в які терміни її потрібно здати.

Що це за документ?

Декларація, в яку вносяться дані по земельному податку, являє собою уніфікований документ формату А4, що складається з декількох частин.

У них входить:

 • титульний лист;
 • перший розділ;
 • другий розділ.

Для використання організаціями з метою здачі звітності до податкових органів бланк затверджується окремим наказом ФНС Росії.

Нормативна база

Перераховувати земельний податок в казну повинні все фізичні і юридичні особи, які отримали наділ у спадщину або мають інші права на земельну ділянку або її безстрокове користування. Така норма вказана в ст.389 НК РФ.

Даний закон має виключення, що дозволяють не сплачувати обов’язковий податковий збір.

У його число входять такі ділянки землі:

 • передані в безоплатне користування;
 • використовувані за договором оренди;
 • вилучені з обігу;
 • лісові угіддя, на яких виробляються лісозаготівлі;
 • розташовані під багатоквартирними будинками і що входять в їх спільне майно.
 • Розмір податку не перевищує 1,5% від кадастрової вартості.
 • Розмір ставки регулюється регіональними властями відповідно до Федерального закону і Податковим кодексом РФ.
 • Після розрахунку і сплати збору організації зобов’язані подавати заповнену декларацію в податкові органи.

Ким затверджується форма?

Форма бланка звітності організацій за внесення обов’язкової плати за ділянки являє собою декларацію по земельному податку, яку затверджує ФНС РФ.

Згідно з ним звітувати в 2019 році за попередній (2016 рік) потрібно було за старою формою декларації.

Її бланк був затверджений більш раннім Наказом ФНС Росії – № ММВ-7-11 / 696 @ від 28.10.2011.

Ця форма платникам податків добре відома, тому що діє протягом довгого періоду часу.

Потрібно відзначити, що законодавчі органи часто вносять зміни щодо податкової бази, тому вони торкнулися і декларації по сплаті податку за використання земельних ділянок.

Податкова декларація із земельного податку за 2017

Ряд компаній володіє ділянками землі різної площі. Земля є одним з об’єктів, з яких потрібно платити податок. Зафіксувати дані по землі і податку слід в декларації. Як її заповнити і здати, розповімо в статті.

Терміни здачі декларації та загальні положення

 • Нюанси обчислення податку і порядок розрахунку закріплені в главі 31 Податкового кодексу.
 • Декларацію по землі здають тільки компанії, бізнесмени (ІП) звільнені від такого обов’язку.
 • ІП сплачують податок на підставі повідомлення з ФНС.

Декларацію від юридичних осіб інспектори чекають до 01.02.2018. У ній платники вкажуть інформацію по 2017 році.

Не всі земельні ділянки підлягають оподаткуванню, є і такі, які не є об’єктом для розрахунку податку. Докладний перелік наведено в ст. 389 НК РФ.

Якщо земля орендована або використовується за договором безоплатного користування з певним терміном, податок платити не потрібно.

По ділянках землі, які розташовані на різних територіях, подаються окремі декларації.

Бланк декларації із земельного податку

Зразок заповнення декларації із земельного податку за 2017 рік

Як заповнити декларацію по земельному податку

Традиційно перший лист декларації – титульний. Крім нього, доведеться заповнити ще два розділи. Не будемо розписувати порядок заповнення титулу декларації, там все гранично ясно і назви осередків говорять самі за себе.

Якщо виникнуть питання, можете подивитися детальний порядок заповнення титульного аркуша.

Розділ 1

Тут платники зазначають суму податку і авансових платежів. Також потрібно відзначити стандартні числові коди: ОКАТО, КБК.

розділ 2

 1. Цей розділ представляє собою якийсь звід даних для обчислення податку.
 2. У самому верху листа потрібно записати кадастровий номер земельної ділянки.
 3. У рядок 030 потрібно занести код категорії землі, який можна взяти з додатка до порядку заповнення.

Якщо земля куплена для будівництва, в рядку 040 прописується термін будівництва.

Зауважте, що тут не потрібно писати роки, а слід вибрати відповідний показник «1» (будівництво до 3 років) або «2» (більше 3 років).

Один з основних показників – кадастрова вартість прописується в рядку 050. Значення потрібно взяти за станом на 01.01.2017.

Нерідко земля належить компанії не повністю, вона володіє лише певною часткою. У такому випадку потрібно заповнити осередок 060.

Рядки 070-100 заповнюються, якщо у фірми є пільги з податку.

Податкова база при відсутності пільг дорівнює кадастрової вартості і фіксується в рядку 110. Якщо пільги є, відніміть з рядка 050 рядок 080.

Ставку пропишіть в рядку 120.

Рядок 130 розповість про термін володіння землею в поточному році (в місяцях). На підставі даних рядка 130 заповнюється рядок 140. Тут вказують коефіцієнт, який дорівнює рядку 130: 12 міс.

 • Сума податку фіксується в рядку 150.
 • Решта рядки розкривають інформацію за пільгами.
 • Докладний порядок заповнення розділу 2

Заповніть та надішліть онлайн декларацію по земельному податку для ІП або організації без помилок і прямо зараз!

спробувати

Як заповнити декларацію по земельному податку за 2017 рік – НалогОбзор.Інфо

Як заповнити декларацію по земельному податку за 2017 рік

Власники земельних ділянок – компанії сплачують земельний податок на підставі власних розрахунків, представлених в деклараціях. Як правильно заповнити декларацію з цього податку, читайте в статті.

Хто і коли здає

Земельний податок сплачують власники земельних ділянок. Для індивідуальних підприємців платежі визначають в ИФНС: на підставі отриманих повідомлень ІП розплачуються з регіональними бюджетами. А організації розраховують суму до сплати самостійно. Тому вони подають декларації з розрахунками.

За 2017 рік у ИФНС треба відзвітувати пізніше 1 лютого 2018 року. Це прописано в ст. 398 НКН РФ. За порушення термінів передбачено покарання – мінімум 1000 рублів. Якщо через запізнення утворився борг перед бюджетом, можуть оштрафувати на 5 – 30 відсотків від суми заборгованості.

Яка форма встановлена ​​і як її заповнити

В цьому році декларацію по земельному податку заповнюють за новими правилами, а податківці приймають тільки бланк, передбачений наказом ФНС від 10.05.2017 N ММВ-7-21 / 347 @. У цьому ж наказі прописаний порядок заповнення.

 • Звіт складається з трьох розділів:
 • титульний аркуш;
 • розділ 1 – сума податку до сплати в бюджет;
 • розділ 2 – показники податкової бази та сум податку.

Простіше заповнити спочатку розділ 2, а потім в розділі 1 підсумувати показники. Але спочатку – вписати інформацію на титульному аркуші.

Зразок заповнення декларації із земельного податку за 2017 рік

Припустимо, ТОВ «Приклад» з Санкт-Петербурга подає декларацію на ділянку з кадастровим номером 47: 14: 0000000: 39108, яким володіє 5 років. Кадастрова вартість ділянки 1,2 млн рублів.

Законом Санкт-Петербурга від 14.11. 2012 податкові ставки диференційовані. У прикладі використовується ставка 1,5%. Цим же законом передбачено авансові платежі за перший, другий і третій квартали.

Розглянемо покроково, як заповнити декларацію.

1. Титульний лист

Розділ заповнюють так само, як і в інших звітах: спочатку вписують ІПН і КПП платника податків, в якій раз здають декларацію (номер коригування), за який податковий період (за календарний рік – 34) і звітний рік (2017). Код податкового органу уточніть в ИФНС за місцем знаходження ділянки. Дані для поля «за місцем знаходження (обліку) код» уточніть в додатку №3 Наказу N ММВ-7-21 / 347 @.

«Персональні» дані про компанію та про особу, яка підписує декларацію, беруть з офіційною інформацією.

2. Розділ 2

На цьому аркуші розраховується податкова база і сума земельного податку. Спочатку вписуємо кадастровий номер ділянки, використовуючи офіційні папери: свідоцтво про реєстрацію права, кадастровий паспорт.

КБК і ОКТМО уточніть на сайті ФНС. Завжди перевіряйте їх, оскільки вони часто змінюються.

В поле 030 вказуйте категорію земель. Виходячи з такої класифікації ФНС, регіони встановлюють різні ставки. У прикладі категорія – «інші землі». Коди для інших видів дивіться в додатку №5 до Наказу N ММВ-7-21 / 347 @.

Наступне поле заповнюється, тільки якщо на ділянці є споруда. У прикладі – прочерк. Кадастрову вартість (графа 050) і розмір частки (поле 060) теж візьміть з документів.

Поля 070 – 100 розділу заповнюють платники, які мають пільги. В іншому випадку клітини заповнюють прочерками.

Рядки 110 і 120 – кадастрова вартість і ставка податку. Для заповнення полів користуються нормативними документами регіонального рівня, а також інформацією з паперів на ділянку.

Поле 130 заповнюють в залежності від кількості місяців володіння ділянкою. Йдеться мова про повні місяці. Якщо в цій графі значення менше 12 (одного року), розраховуємо коефіцієнт Кв (поле 140). Доведеться значення рядка 130 поділити на 12. Результат записують з точністю до тисячної частки.

Тепер треба розрахувати суму податку (поле 150). Для цього користуйтеся формулою:

Стор. 150 = (стор. 110 x стор. 120 x стор. 140): 100.

Рядки 180 – 240 заповнюють при наявності пільг.

Останнє поле цього розділу заповнюють з урахуванням рядка 150 мінус пільги. У прикладі показники дублюються.

3. Розділ 1

Останнім заповнюємо розділ 1, тому що в ньому використовують дані з рядка 250 розділу 2.

Якщо підписували угоду про розподіл продукції, вказуємо інформацію. Якщо немає, пропускаємо рядки. Поля 010 і 020 дублюємо зі значеннями з розділу 2.

Поле 021 – це значення рядка 250. У рядках 023 – 027 вписують виплачені авансові платежі. Їх розраховують, як одну четверту частину загальної суми податку (див. 396 НК РФ).

Значення для рядка 030 це показник з поля 021 мінус цифри з рядків 023,025 і 027. Якщо результат негативний, ставте прочерк. Саме значення вкажіть у полі 040, але без знака мінуса.

Залишається тільки поставити підпис і дату заповнення.