Пожежний аудит – що це, етапи перевірки, що перевіряється і хто проводить

0
102

На виробництвах виконуються різні заходи. Пожежний аудит є обов’язковою процедурою, оскільки від цього залежить безпека. Як і ким вона проводиться? Про це розказано в статті.

Хто виконує процедуру?

Аудит пожежної безпеки здійснюється незалежною сторонньою організацією, яка має дозвіл на цей вид діяльності. Також це може бути спеціальна підвідомча структура. У великих організаціях з великими ризиками появи спалахів створюються свої перевіряючі органи. Але часто необхідний незалежний аудит пожежної безпеки сторонньою організацією.

Пожежний аудит - то багато, етапи Перевірки, что перевіряється и хто проводити

Заходи можуть проводити оціночні компанії, акредитовані при МНС Росії. Згідно із законом заходи організовуються добровільно підприємцями. Вона служить альтернативою перевірці державної пожежної інспекцією, оскільки на період дії висновку аудиту (3 роки) на об’єкті не проходять планові перевірки Держпожежнагляду.

переваги

Аудит пожежних ризиків має наступні плюси:

 1. Компанія самостійно оплачує перевірку, що дозволяє зробити процедуру незалежною. Захисту від корупції при держперевірки майже немає.
 2. Оціночної фірмі важлива її акредитація, тому вона намагається виконувати роботу якісно. Протягом всього періоду дії висновку установа відповідально за перевірену організацію.
 3. Процедура проводиться в зазначені в договорі терміни.
 4. Перевіряючі не карають, вони надають рекомендації та направляють клієнтів.
 5. В кінці буде надано достовірний детальний звіт, який дозволить сформувати уявлення про пожежну безпеку на підприємстві та проблеми.
 6. Зменшується ризик загорянь, і знижується збиток при його появі – виконання рекомендацій фахівців здатне убезпечити підприємство і його працівників.

Що перевіряється?

Пожежний аудит - то багато, етапи Перевірки, что перевіряється и хто проводити

Пожежний аудит дозволяє перевірити безпеку об’єкта. Захід виконується щодо наступних аспектів:

 1. Аналіз документації. Фахівці перевіряють грамотність оформлення паперів, які перевіряються і державною інспекцією. Якщо будуть знайдені недоліки, фахівець скаже, як їх прибрати. Всього список включає близько 30 документів. До них відносять інструкції, журнали інструктажів, декларації, накази, плани евакуації, акти перевірок.
 2. Обстеження території та перевірка обладнання. Фахівці повинні виявити ризики загорянь, а також його вплив на людей. Обов’язково виконується перевірка території, опалювальної системи і вентиляції, пожежної сигналізації, засобів захисту, шляхів евакуації.
 3. Призначення експертиз та випробувань.
 4. Створення звіту. Оформляється в 4 примірниках, необхідно завірення підписами всіх учасників комісії, директора. В кінці ставиться печатка. Чи не пізніше ніж через 5 днів копія направляється в МНС.
 5. Створюється план дій. Якщо під час процедури виявлені недоліки, фахівці оформляють план щодо їх усунення.

Якщо виконаний пожежний аудит, то знижується ризик надзвичайної ситуації. Потрібно лише виконувати вимоги, рекомендовані перевіряючими. Комплексна перевірка дозволяє виявити порушення з усіх областях діяльності підприємства. Адже важливо дотримання безпеки не тільки по документах, але і в реальних умовах виробництва.

пожежний ризик

Пожежний аудит і незалежна оцінка ризику зазвичай виконуються разом. Але їх проводять і окремо в декількох випадках:

 • для проектних і технічних документів;
 • якщо є порушення норм безпеки.

Пожежний аудит - то багато, етапи Перевірки, что перевіряється и хто проводити

Пожежний ризик буває:

 • допустимим, закріпленим документально;
 • індивідуальним (наприклад, загибель людини);
 • соціальним (ймовірність загибелі кількох осіб).

В ході заходу визначається ризик на основі отриманих фактів. Складається розрахунок зазвичай як додаток до висновку пожежного аудиту. У підсумку вказується співвідношення нормативного та індивідуального ризиків.

Незалежні експерти не виписують штрафи, вони лише створюють висновку з рекомендаціями щодо усунення виявлених порушень. Саме тому багато підприємств замовляють саме цю процедуру, до того ж з нею не потрібно перевірка державних органів.

етапи заходи

Пожежний аудит - то багато, етапи Перевірки, что перевіряється и хто проводити

Щоб виконати пожежний аудит, потрібно пройти наступні етапи:

 1. Вибір організації, яка надасть ці послуги. Ринок компаній багатий, але, щоб не помилитися, слід перевірити наявність свідоцтва акредитації МНС РФ. Оцінювачі повинні бути спеціально підготовленими для проведення пожежного аудиту. Експертна компанія не може виконувати процедуру на своїх об’єктах або на підприємствах, де перш за здійснювалася інша діяльність.
 2. Подача заявки, що виконується шляхом особистого відвідування офісу або через електронну пошту. Допомагають в цьому і довірені особи. У заявці зазначаються відомості про керівника та відповідальну особу, установча документація з її реквізитами, назва об’єкта і інформація про нього.
 3. Між сторонами укладається договір, в якому зазначаються строки, ціна, порядок розрахунків, умови співпраці. Також позначається алгоритм видачі висновку.
 4. Потрібно оплатити послуги. Це може бути безготівковий або готівковий розрахунок, все залежить від умов договору.
 5. В аудиторську фірму потрібно подати документацію, що описує підприємство, що перевіряється.
 6. Надати паперу, що відносяться до безпеки.
 7. Важливо встановити графік робіт. У ньому вказується обстеження підприємства, формування пакету документації, розрахунок ризиків. Обов’язково включення інформації про складання звіту, здачі роботи.
 8. Закінчується незалежний пожежний аудит наданням звіту-укладення. Документ не має чітко встановленої форми. Про його зміст зазначено в договорі. Висновок включає інформацію про перевіряє компанії, особах, які виконували процедуру. Обов’язково позначення реквізитів договору, замовника, даних про перевірених об’єктах. Фіксуються варіанти оцінки пожежної безпеки, знайдені порушення та рекомендації щодо усунення помилок.

Проведення пожежного аудиту проводиться за правилами Постанови Уряду РФ 304.

підсумки перевірки

Якщо за результатами заходу знайдені порушення, то:

 • готуються рекомендації щодо усунення недоліків;
 • керівник повинен виконати ці приписи;
 • знову виконується аудиторська перевірка.

Якщо виявлені ризики при незалежному пожежному аудиті, то необхідно усунути приписи фахівця в терміни, зазначені в документі. Це дозволить не допустити несприятливих ситуацій на виробництві. Якщо аудит проведено успішно, то:

 • надається висновок про відповідність безпеки;
 • його направляють в державну протипожежну службу;
 • цей орган не буде виконувати планову перевірку.

вартість

Ціни на послуги в кожної компанії можуть бути різні. Вартість залежить від:

 • класу пожежної безпеки об’єкта;
 • висоти будівлі;
 • зонування приміщень.

Пожежний аудит - то багато, етапи Перевірки, что перевіряється и хто проводити

Середня мінімальна ціна процедури становить 30000 рублів. Вартість може відрізнятися в залежності від регіону.

Популярні фірми

1. ТОВ «Центр пожежної безпеки».

Ця компанія спеціалізується на послугах пожежної безпеки. Офіси знаходяться по всій країні. Фірма має акредитацію, всі потрібні документи. Для клієнтів працює зрозумілий сайт, на якому знаходиться список послуг.

З сервісу можна подати заявку, розрахувати вартість робіт за допомогою онлайн-калькулятора. Перевагою є відсутність передоплати.

Послуги оплачуються після підписання документації, що свідчить про закінчення робіт.

2. «протипожежне».

Фірма надає послуги створення проекту, монтажу, обслуговування устаткування пожежогасіння та сигналізації. Фахівці готують пожежну документацію про аудити. Роботи виконуються якісно і в строк. Клієнти можуть розраховувати на низьку вартість послуг, отримання розстрочки до півроку, а також знижок, подарунків і акцій.

Пожежний аудит - то багато, етапи Перевірки, что перевіряється и хто проводити

3. «РосТехПроект».

Компанія більше 5 років працює в сфері комплексної безпеки об’єктів. За цей час було виконано більше 7 проектів різної складності. Фахівці регулярно проходять навчання, підтверджуючи свій досвід і навички. Клієнтам пропонуються якісні послуги з аудитів.

При виборі компанії необхідно перевіряти наявність документації, яка дозволяє займатися цією діяльністю. Також не зайвим буде знайомство з відгуками клієнтів.

Пожежна безпека

Захист робочого простору, охорона життя і здоров’я співробітників – важливі фактори на виробництві. Вони залежать від рівня пожежної безпеки на підприємстві. Шкода, що багато керівників не звертають уваги на це, створюючи видимість виконання рекомендацій і дотримуються правил безпеки тільки при настанні ПП.

Пожежний аудит - то багато, етапи Перевірки, что перевіряється и хто проводити

На підприємстві повинні бути плани евакуації, вогнегасники, сигналізації. Причому їх слід використовувати не тільки для перевірок, а й для реальної підготовки співробітників. Дотримання пожежної безпеки передбачає повну готовність приміщень і співробітників на випадок виникнення непередбачених ситуацій.

Таким чином, пожежна безпека є важливим аспектом на кожному виробництві і у всіх організаціях. Аудит дозволяє виявити порушення, а також своєчасно їх усунути. Дотримання правил безпеки дозволить запобігти багатьом несприятливі ситуації.

Аудит пожежної безпеки

Пожежний аудит - то багато, етапи Перевірки, что перевіряється и хто проводити

Аудит пожежної безпеки – це перевірка і оцінка стану системи забезпечення пожежної безпеки. Сьогодні це найкраща альтернатива перевірок державними інспекторами.

Цілі пожежного аудиту

 • Досягнення більш високого рівня захищеності юридичних і фізичних осіб, їх майна і території;
 • Перевірка відповідності обраних об’єктів юридичних осіб чинним вимогам пожежної безпеки.

Кому потрібен пожежний аудит?

Незалежну перевірку рекомендується проводити власникам та орендарям об’єктів захисту, з метою своєчасного усунення виявлених недоліків.

Що включено в аудит пожежної безпеки

Аудит ПБ включає в себе:

 1. Дослідження документації з пожежної безпеки на відповідність вимогам чинного законодавства;
 2. Оцінка повноти представлених локальних нормативних актів з пожежної безпеки;
 3. Огляд протипожежного стану приміщень організації;
 4. Огляд місць установки, технічного стану і готовності до застосування первинних засобів пожежогасіння;
 5. Складання акту про виявлені порушення;
 6. Надання рекомендацій щодо проведення заходів, спрямованих на приведення у відповідність до законодавства, системи забезпечення пожежної безпеки об’єкта захисту.

Результати пожежного аудиту

Результатом перевірки є висновок незалежної експертизи, що містить повний аналіз стану об’єкта захисту на предмет відповідності вимогам чинного законодавства в галузі пожежної безпеки та план ліквідації всіх виявлених порушень.

Вартість пожежного аудиту

 1. Аналіз наявної документації з видачею рекомендацій і складанням акту (документарна перевірка) – 8 000 рублів.
 2. Примітка: Вивчення документів у відокремлених підрозділах оплачується окремо з розрахунку – 8 000 рублів за кожний підрозділ, філія.
 3. Огляд приміщень на предмет дотримання Правил протипожежного режиму оцінюється з розрахунку – 25 рублів за 1 кв. метр площі приміщення, але не менше – 1 000 рублів.
 4. Виїзд фахівця за межі МКАД на відстань до 50 км – 2 000 рублів, відстань понад 50 км від МКАД – ціна договірна.

Наші переваги

АНО ДПО «Комплексний експертний центр охорони праці» надає професійні послуги з виконання незалежної перевірки пожежної безпеки.

Основні переваги співпраці:

 • Швидке і якісне проведення перевірки;
 • Скорочення витрат на ліквідацію порушень, виявлених в процесі перевірки ДПН;
 • Великий практичний досвід роботи в даній сфері;
 • Професійні співробітники, що мають сертифікати, аудиторів системи менеджменту;
 • Надані послуги відповідають ГОСТ Р 54934-2012 (OHSAS 18001-2007);
 • Доступні ціни.

Пожежний аудит - то багато, етапи Перевірки, что перевіряється и хто проводитиПожежний аудит - то багато, етапи Перевірки, что перевіряється и хто проводитиПожежний аудит - то багато, етапи Перевірки, что перевіряється и хто проводитиПожежний аудит - то багато, етапи Перевірки, что перевіряється и хто проводитиПожежний аудит - то багато, етапи Перевірки, что перевіряється и хто проводитиПожежний аудит - то багато, етапи Перевірки, что перевіряється и хто проводити

Законодавство (охорона праці і ПБ) ДействующіенорматівиУчебниеплани

Що таке аудит пожежної безпеки і чим він вигідний для організацій

Володимир 15 жовтня 2016 Пожежний аудит - то багато, етапи Перевірки, что перевіряється и хто проводити

 • style = “display: block» ad-client = “ca-pub-5367705517370237” ad-slot = “4667332581”
 • ad-format = “auto»>

Всім суботній привіт! На зв’язку з вами в черговий раз Володимир Раїч. Щойно закінчив дивитися футбольний матч мого улюбленого Спартака і в хорошому настрої вирішив поділитися з вами деякою інформацією, яку я встиг зібрати про аудит пожежної безпеки.

Що таке пожежний аудит?

Раніше мені кілька разів зустрічалася інформація про пожежний аудит, але я не надавав їй особливого значення. Мені здавалося, що це черговий розлучення від фірм нібито займаються перевіркою пожежної безпеки. Але після розмови з нашим пожежним інспектором я змінив свою думку.

Отже, давайте не будемо витрачати свій дорогоцінний час і почнемо розбиратися, що ж таке пожежний аудит і з чим його їдять. Від себе додам, що швидше за все це не остання наша бесіда на цю тему.

Пожежникам аудитом називається процедура, яка проводить незалежну оцінку пожежного ризику. Процес здійснюється на основі укладеного між власником об’єкта і спеціальної експертної організацією договору.

Пожежний аудит - то багато, етапи Перевірки, что перевіряється и хто проводити

Розберемося, що представляє собою подібна процедура і в чому виражається її вигода.

Порядок проведення аудиту

Пожежний аудит включає в себе певні етапи. Для початку робиться аналіз всіх документів, які характеризують пожежну небезпеку об’єкта.

style = “display: block; text-align: center; ” ad-layout = “in-article» ad-format = “fluid» ad-client = “ca-pub-5367705517370237”

ad-slot = “6305693799”>

Потім здійснюється технічне обстеження: виявляється можливість загоряння, враховуються небезпечні чинники, визначається відповідність будівлі стандартним вимогам. Також проводяться необхідні дослідження, випробування, розрахунки та експертизи.

Пожежний аудит - то багато, етапи Перевірки, что перевіряється и хто проводити

Чим вигідна процедура

Пожежний аудит швидко стає популярним. Це пов’язано з тими вигодами, які дає подібна процедура. Найбільш значущим моментом для власника перевіреного об’єкта є те, що після пожежного аудиту його підприємство автоматично виключається зі списку планових перевірок МНС.

Інспектор вже не має права з’являтися на об’єкті і вже тим більше виписувати штраф. А сама аудиторська компанія не стягує гроші за порушення, а тільки допомагає вирішити існуючі проблеми. Крім того, робота експертної організації фактично допомагає заощадити гроші на обслуговуванні будівлі.

Представлена ​​в результаті інформація дозволяє вибрати найбільш оптимальний спосіб організації безпеки, виключаючи витрати на непотрібне обладнання. Істотно для підприємства будуть знижені і страхові тарифи. Саме ж експертний висновок є дійсним три роки, що також свідчить на користь подібної процедури.

Пожежний аудит - то багато, етапи Перевірки, что перевіряється и хто проводити

Проведення пожежного аудиту дозволяє не тільки економити гроші і час, воно також допомагає зробити безпечними умови, в яких перебувають пов’язані з об’єктом люди і майно.

Не варто чекати, коли станеться нещасний випадок, набагато більш правильно буде передбачити всі можливі ситуації з негативними наслідками і запобігти їх за допомогою професіоналів.

І все це можна зробити за прийнятну ціну і з мінімальною витратою сил.

Пожежний аудит: цілі його проведення

Пожежний аудит – це незалежна оцінка пожежного ризику, яка проводиться на підставі договору, що укладається між власником або іншим законним власником об’єкта захисту і експертною організацією, що здійснює діяльність в області оцінки пожежного ризику. Порядок отримання експертною організацією добровільної акредитації встановлюється МНС Росії.

В останні роки в засобах масової інформації багато пишуть про оцінку пожежного ризику. Пожежний аудит, здійснений в рамках підприємства, дозволяє скласти уявлення про відповідність об’єкта вимогам пожежної безпеки.

Це і є основною метою даної послуги – в результаті проведеної роботи вдається отримати відомості максимально точні і об’єктивні.

Пожежний аудит - що це, етапи перевірки, що перевіряється і хто проводить

Пожежний аудит швидко проводять експерти організацій, які отримали на місцях акредитацію Міністерства з надзвичайних ситуацій, тобто володіють законним правом здійснювати подібну діяльність.

За підсумками проведеної роботи задіяні фахівці складають детальний звіт щодо методів зниження значень пожежного ризику (мова ведеться про ситуаціях, при яких дана характеристика перевищує гранично допустимі значення).

Які переваги отримують підприємства, всередині яких було проведено пожежний аудит? В першу чергу, на трирічний термін вони отримують звільнення від проведення перевірок органами Державного пожежного нагляду (відповідно до регламенту від 1 листопада 2007 року Міністерство з надзвичайних ситуацій). Крім того, реалізуючи на практиці заходи, рекомендовані пожежними аудиторами, усуваючи своїми силами встановлені недоліки, суб’єкти підприємницької діяльності отримують унікальну можливість уникнути штрафів і інших адміністративних стягнень в рамках Федерального закону № 123 «Технічний регламент про вимоги пожежної безпеки». Окремо варто відзначити, що, роблячи ставку на залучення пожежних аудиторів, акредитованих МНС Росії, вдається оптимізувати ступінь витрат на обов’язкове страхування від пожежі.

Які ж конкретно вигоди отримують власники приміщень, своєчасно запросили пожежних аудиторів? Грамотно проведена оцінка пожежного ризику створює умови для реального відведення загрози внаслідок оперативного проведення роботи, яка передбачає усунення недоліків.

Подібний підхід повністю виключає корупційну складову, пов’язану зі здійсненням відповідних перевірок. Як вже було сказано вище, в разі проведення комплексного пожежного аудиту підприємство звільняється від перевірок на 3 роки.

Як контролюючої організації виступає експертний центр, силами якого проводилася дослідницька робота по встановленню ступеня пожежного ризику.

 • Андрій Сурков
 • Роздрукувати

Незалежний пожежний аудит

Щоб не допустити таких страшних наслідків, потрібно провести пожежний аудит.

Загальне поняття про пожежних перевірках

Для людей, які вперше стикаються з цим терміном, важливо знати, що саме являє собою пожежний аудит. Даний вид перевірки – це сукупність спеціальних заходів для виявлення відповідності об’єкта нормам пожежної безпеки.

Повноваженнями на проведення пожежного аудиту наділені спеціальні держструктури або незалежні оцінні організації (при обов’язковій наявності ліцензії, виданої МНС РФ).

Навіщо потрібен аудит пожежної безпеки

Відповідно до заздалегідь складеним і узгодженим графіком планових перевірок власник споруди (офісу, установи, підприємства) приймає офіційного представника держслужби пожежної інспекції. Уповноважена особа проводить перевірку на відповідність об’єкта вимогам техніки пожежної безпеки.

У разі, якщо інспектор виявляє недоліки чи порушення, він виписує штраф і видає припис щодо усунення всіх проблем. Через час він може прийти з новою перевіркою, і не факт, що знову НЕ буде претензій з його боку, а, відповідно, і нових штрафів. Уявіть, у що можуть вилитися такі відвідування.

Альтернативний варіант перевірки – незалежний пожежний аудит. Дана процедура здійснюється незацікавленої третьою стороною. Одна з кращих компаній в столиці, яка готова запропонувати вам послуги в цій сфері – Московський центр незалежної експертизи і оцінки.

Відповідно до законодавчої бази аудит пожежних ризиків ініціюється власниками об’єкта добровільно. Але нерідкі випадки, коли проведення аудиту пожежної безпеки необхідно. Це, перш за все, відноситься до тих об’єктів, на яких зафіксовані відхилення від норм пожежної безпеки.

Потрібно обов’язковий пожежний аудит і незалежна оцінка ризику для спеціальних споруд, де існує об’єктивна необхідність відійти від деяких норм щодо дотримання протипожежної безпеки (наприклад, деякі будівлі-пам’ятки і ін.).

Також обов’язково перевіряються об’єкти, коли необхідна декларація з пожежної або промислової безпеки.

Вартість пожежного аудиту

пожежний аудит від 25000 руб від 3 до 5 днів замовити

Є багато позитивних сторін в тому, щоб аудит проводила незалежна організація:

 • власник об’єкта сам вибирає компанію і укладає з нею договір, за яким оплачує послуги експерта – тим самим гарантується об’єктивність перевірки;
 • організація, яка проводить незалежний аудит пожежної безпеки, буде виконувати всі оціночні послуги сумлінно і якісно, ​​так як від цього залежить її репутація і акредитація;
 • протягом усього періоду дії договору оціночна компанія несе відповідальність за перевіряється нею об’єкт;
 • фірма, яка проводить незалежний аудит пожежного ризику, не штрафує перевіряється організацію, а, навпаки, підтримує і допомагає усунути всі виявлені недоліки;
 • аудит відбувається не раптово (як це буває у випадку з держінспектором), а в заздалегідь обумовлені терміни;
 • власнику об’єкта після того, як проведено аудит пожежної безпеки та оцінка ризиків, видається висновок, в якому описано загальний стан протипожежних систем на підприємстві, а також вказується, які завдання треба вирішити для усунення недоліків;
 • дотримання всіх вказівок експерта допоможе уникнути пожежі, створити безпечні умови роботи, а, отже, зберегти кошти, які могли б бути втрачені при загорянні.
 • Ми надаємо послуги з пожежного аудиту по всій Москві і Московській області, а також в різних регіонах Росії.
 • Щоб замовити аудит пожежної безпеки телефонуйте:
 • +7 495 771-58-31 info@advokatservis.ru
 • Також ви можете задати питання або відправити заявку на проведення незалежного пожежного аудиту через форму замовлення:
 • Замовити аудит в області пожежної безпеки.
 • Але найбільша перевага послуг МЦЕО – об’єкт, на якому пройшов аудит пожежної безпеки та оцінка, звільняється від перевірок з боку Держпожнагляду терміном на 3 роки.

Як проходить пожежний аудит

В процесі аудиту фахівці встановлюють, чи дотримується на об’єкті техніка пожежної безпеки. Незалежні експерти пожежний аудит проводять в декілька етапів. Для цього вони виконують ряд дій.

 • Вивчення всієї наявної документації щодо забезпечення пожежної безпеки на об’єкті. Такі ж документи підлягають перевірці та державним пожежним інспектором. Це досить великий список офіційних паперів, в якому непросто розібратися. Незалежний аудитор допоможе їх правильно скласти і оформити.
 • Проходить незалежна оцінка пожежного ризику і аудит пожежної безпеки безпосередньо в самій будівлі або споруді, досліджується знаходиться тут протипожежний інвентар і обладнання. Одночасно прораховується ймовірність виникнення пожежі та її можливі наслідки для осіб, які перебувають на об’єкті.
 • Складається звіт, який підписують усі члени комісії, які брали участь в аудиті, а також керівник експертного центру, після чого ставиться печатка. Копія такого звіту в обов’язковому порядку повинна бути доставлена ​​і в відділення МНС.
 • Якщо в ході перевірки виявлені якісь недоліки, затверджується порядок дій по їх усуненню.

Звернення до незалежних експертів – рішення ваших проблем

Якщо вам потрібно провести пожежний аудит, телефонуйте в Міжрегіональний центр експертизи та оцінки. У нас є всі необхідні повноваження для здійснення аудиту в галузі пожежної безпеки.

Що потрібно, щоб експерти почали пожежний аудит організації? Ви оформляєте заявку по електронній пошті або в нашому офісі.

Далі необхідно укласти договір, де вказуються терміни проведення аудиту, вартість робіт, умови та ін.

Також ви повинні надати в розпорядження оцінювачів пакет документів на об’єкт і паперу, що стосуються пожежної безпеки. Після здійснення перевірки ви будете мати висновок про стан вашого об’єкта в плані ПБ.

На вартість робіт впливає клас безпеки об’єкта, його поверховість, планування споруди. Ціна заздрості і від додаткових послуг. Наприклад, наші співробітники можуть провести аудит пожежної сигналізації або інші види перевірок в комплексі загального дослідження.

Телефонуйте нашим менеджерам по телефону: +7 (495) 771-5831 прямо зараз і замовляйте перевірку об’єкта будь-якого типу. Робота наших фахівців допоможе заощадити вам час і кошти – компанія МЦЕО зробить ваше життя безпечної та спокійною.

Перевірка пожежної інспекції: що повинен знати керівник

В останні роки почастішали випадки виникнення пожеж на різних об’єктах, що належать різним галузям економіки. Фінансовий шкоди від пожеж значний, але найстрашніше, що в вогні гинуть люди.

У зв’язку з цим посилюється порядок дотримання законодавства в галузі пожежної безпеки і, як наслідок, частішають і стають більш ретельними перевірки органів пожежного нагляду.

Про те, які порушення можуть виявити пожежні інспектори і яка відповідальність передбачена за невиконання вимог пожежної безпеки, ми розповімо в статті.

Ким здійснюється пожежний нагляд в Російській Федерації?

Згідно ст. 6 Федерального закону від 21.12.1994 N 69-ФЗ «Про пожежну безпеку» (далі – Закон N 69-ФЗ) державний пожежний нагляд в Україні здійснюється посадовими особами органів державного пожежного нагляду, що знаходяться у веденні федерального органу виконавчої влади, уповноваженого на рішення задач в області пожежної безпеки.

Органами державного пожежного нагляду є:

 • федеральний орган виконавчої влади, уповноважений на вирішення завдань в галузі пожежної безпеки, в особі структурного підрозділу його центрального апарату, до сфери відання якого належать питання організації та здійснення державного пожежного нагляду;
 • структурні підрозділи регіональних центрів у справах цивільної оборони, надзвичайних ситуацій і ліквідації наслідків стихійних лих, створені для організації та здійснення державного пожежного нагляду на територіях федеральних округів;
 • структурні підрозділи територіальних органів управління федерального органу виконавчої влади, уповноваженого на вирішення завдань в галузі пожежної безпеки;
 • підрозділи федеральної протипожежної служби, створені в закритих адміністративно-територіальних утвореннях.

Основними нормативними актами, відповідно до яких діють органи пожежного нагляду, є Закон N 69-ФЗ і Постанова Уряду РФ від 21.12.2004 N 820 «Про державний пожежний нагляд» (далі – Постанова N 820).

Зверніть також увагу на те, що з 2007 року діє Адміністративний регламент МНС РФ по виконанню державною функції з нагляду за виконанням встановлених вимог пожежної безпеки (прим. Адміністрації сайту).

 • Які права та обов’язки мають перевіряючі?
 • Згідно ст. 6 Закону N 69-ФЗ головний державний інспектор РФ з пожежного нагляду та посадові особи органів пожежного нагляду при здійсненні наглядової діяльності відповідно до норм цього Закону мають право:
 • організовувати розробку, стверджувати самостійно або спільно з федеральними органами виконавчої влади обов’язкові для виконання нормативні документи з пожежної безпеки, а також нормативні документи, що регламентують порядок розробки, виробництва і експлуатації пожежно-технічної продукції;
 • здійснювати державний пожежний нагляд за дотриманням вимог пожежної безпеки федеральними органами виконавчої влади, органами виконавчої влади суб’єктів РФ, органами місцевого самоврядування, організаціями, а також посадовими особами та громадянами;
 • вносити в федеральні органи виконавчої влади, органи державної влади суб’єктів РФ і органи місцевого самоврядування пропозиції про виконання заходів пожежної безпеки;
 • проводити обстеження та перевірки територій, будівель, споруд, приміщень організацій та інших об’єктів, в тому числі в неробочий час, з метою контролю за дотриманням вимог пожежної безпеки та припинення їх порушень;
 • входити безперешкодно в порядку, встановленому законодавством РФ, в жилі та інші приміщення, на земельні ділянки громадян при наявності достовірних даних про порушення вимог пожежної безпеки, що створює загрозу виникнення пожежі та (або) безпеки людей;
 • брати участь з правом вирішального голосу в роботі комісій з вибору майданчиків (трас) будівництва, а також комісій з приймання закінчених будівництвом (реконструкцією) об’єктів;
 • розглядати і погоджувати в частині дотримання вимог пожежної безпеки містобудівну та проектно-кошторисну документацію на будівництво, капітальний ремонт, реконструкцію, розширення і технічне переоснащення організацій, будівель, споруд та інших об’єктів при обгрунтованих відступах від діючих вимог пожежної безпеки або за відсутності зазначених вимог;
 • проводити в організаціях, що виконують проектні та проектно-вишукувальні роботи, вибіркові перевірки в частині відповідності розробляється ними проектної та проектно-кошторисної документації вимогам пожежної безпеки;
 • давати керівникам організацій, посадових осіб і громадян обов’язкові для виконання приписи щодо усунення порушень вимог пожежної безпеки, забезпечення пожежної безпеки товарів (робіт, послуг), зняття з виробництва, припинення випуску і припинення реалізації товарів (робіт, послуг), які не відповідають вимогам пожежної безпеки ;
 • проводити відповідно до чинного законодавства дізнання у справах про пожежі і у справах про порушення вимог пожежної безпеки;
 • викликати в органи управління і в підрозділи державного пожежного нагляду посадових осіб і громадян по знаходяться у виробництві справах і матеріалами про пожежі, отримувати від них необхідні пояснення, довідки, документи і копії з них;
 • накладати відповідно до чинного законодавства адміністративні стягнення на громадян і юридичних осіб, включаючи виробників (виконавців, продавців), за порушення вимог пожежної безпеки, а також за інші правопорушення в галузі пожежної безпеки, в тому числі за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання приписів і постанов посадових осіб органів державного пожежного нагляду.

Керівник бюджетної організації повинен знати, що п. П. 9 – 13 Постанови N 820 передбачено поділ прав (повноважень) між співробітниками, які здійснюють державний пожежний нагляд, в залежності від їх звання і посади.

Тому перед перевіркою рекомендуємо керівнику ознайомитися з переліком прав, які відповідно до рангу має той чи інший перевіряючий.

Це дозволить визначити правомірність тих чи інших дій вказаного співробітника в період перевірки і при оформленні її результатів.

Основні обов’язки посадових осіб органів державного пожежного нагляду перераховані в п. 16 Постанови N 820:

 • своєчасно і в повній мірі виконувати надані відповідно до законодавства РФ повноваження щодо попередження, виявлення та припинення порушень вимог у сфері пожежної безпеки;
 • дотримуватися законодавства РФ, права і законні інтереси організацій і громадян;
 • проводити заходи щодо контролю на підставі і в суворій відповідності з розпорядженнями органів державного пожежного нагляду про проведення заходів з контролю в порядку, встановленому законодавством РФ;
 • відвідувати об’єкти (території і приміщення) організацій з метою проведення заходів з контролю тільки під час виконання службових обов’язків при пред’явленні службових посвідчень та розпоряджень органів державного пожежного нагляду про проведення заходів з контролю;
 • не перешкоджати представникам організацій бути присутніми при проведенні заходів по контролю, давати роз’яснення з питань, що належать до предметів їх перевірок;
 • надавати керівникам юридичних осіб та індивідуальних підприємців або їх представникам, присутнім при проведенні заходів по контролю, необхідну інформацію;
 • знайомити керівників юридичних осіб або їх представників з результатами заходів з контролю;
 • при визначенні заходів, прийнятих за фактами виявлених порушень, враховувати відповідність зазначених заходів тяжкості порушень, їх потенційну небезпеку для життя і здоров’я людей, навколишнього середовища і майна, а також не допускати необгрунтованого обмеження прав і законних інтересів громадян і організацій;
 • доводити законність своїх дій при їх оскарженні в порядку, встановленому законодавством РФ;
 • проводити в ході заходів по контролю роз’яснювальну роботу щодо застосування законодавства РФ про пожежну безпеку;
 • дотримуватися комерційну та іншу охоронювану законом таємницю.

Які терміни і періодичність проведення перевірок?

Переваги пожежного аудиту можна сформулювати так

БЕЗКОШТОВНА Юрконсультація

Москва +74997031372, Санкт-Петербург: +78126271365, Загальний: 8 (800) 333-94-83 доб. 826

Головна Домашня енциклопедія

Правильний шаблон підтримає в подоланні труднощів при вигадуванні важливої ​​заяви. Це наблизить спосіб зберегти кошти на послуги адвоката. Зекономлені кошти для начальника бажані. Перед тим як переробляти бланк, дуже слід уважно перевірити написані в ньому частини кодексів. На час переробки вони можуть втратити силу.

1) Геть відсутня загроза закриття за рішенням суду; 2) За виявлені порушення ви не будете оштрафовані на сотні тисяч рублів; 3) Є час, щоб усунути виявлені порушення; 4) Ви отримаєте повноцінну підтримку експертів, не піддаючи плановим перевіркам ДПН. Отже, ще раз перерахуємо вигоду проведення пожежного аудиту: 1. Власник такого об’єкта отримує достовірну і вичерпну інформацію oб ступеня пожежної безпеки об’єкта; 2. За підсумками пожежного аудиту розраховується реальний вплив системи протипожежного захисту на пожежну безпеку, що дозволяє вибрати найбільш ефективні і вигідні способи захистити без витрат даремно; 3. Об’єкт, на якому проводиться пожежний аудит, не включають в планову перевірку органами МНС, інспектор не має права проводити перевірку у вас на підприємстві з плановою перевіркою (яка загрожує величезними штрафами); 4. Для підприємств, що пройшов пожежний аудит, страхові тарифи істотно нижче, що дозволяють заощадити значні кошти на протипожежному страхуванні; 5.Аудіткомпанія не зупиняє діяльність, не штрафує замовника за порушення, а навпаки, допомагає відшукати оптимальне для власника впродовж розумного строку; 6. Висновок експертів видається терміном не більше трьох років, тобто три роки без утомливих штрафів, перевірок і витрачених сил. 7. В окремих випадках відбувається серйозна економія коштів, які потрібні на монтаж дорогих протипожежних систем, що не посереднього розрахунку пожежних ризиків. Розглянувши питання забезпечення пожежної безпеки, можна згадати народну приказку про те, коли люди вважають за краще хреститися після того як гримне грім.

Переваги проведення пожежного аудиту

На створення та розвиток прибутковою організації у її власників йдуть довгі роки копіткої праці, серйозних фінансових вкладень і емоційної напруги. І тим страшніше здається перспектива одночасно втратити все багатомільйонне обладнання, найважливіші документи або інші засоби в результаті виниклого по необережності пожежі.

Запобігти такий плачевний результат може тільки правильно підібрана система протипожежної безпеки, яка повинна вибиратися на підставі всіх відповідних ризиків, які існують для конкретного будинку.

Оскільки грамотно проаналізувати подібні ризики самостійно досить важко, краще замовити послугу професійного пожежного аудиту.

Такий аудит в першу чергу виявить всі слабкі місця системи безпеки експлуатованого будівлі.

Виявлення всіх можливих відхилень від норм і правил є першим, але важливим етапом пожежного аудиту, оскільки в результаті такої перевірки будуть виявлені всі недоліки системи, які зазвичай призводять до штрафних санкцій з боку державних органів нагляду.

На другому етапі аудиту здійснюється вичерпний аналіз пожежних ризиків, на підставі якого може бути обрана найбільш економічно ефективна система для забезпечення безпеки підприємства. Оскільки остання є досить дорогим задоволенням, її підбір без урахування всіх ризиків може привести до недостатньому захисті організації.

Іншим приємним бонусом проведення подібної процедури є зниження тарифів на страхування підприємства. Це і зрозуміло, оскільки страхова компанія з більшою охотою буде захищати об’єкт, схильний до меншим ризикам, так само, як, наприклад, вона надасть страхування каско від угону за зниженими тарифами для тієї машини, яка забезпечена найбільш надійною автосигналізацією.

Оскільки ліцензування різних видів діяльності організації також вимагає відповідності системи протипожежної безпеки всіма правилами і нормами, пожежний аудит зробить добру справу і в цьому випадку. Маючи відповідний висновок, власник організації може отримати необхідні документи органів ДПН без безпосереднього прибуття інспектора на даний об’єкт.

Про яку б сфері діяльності не йшлося, будь то автострахування, випуск продукції або добровільна сертифікація, власник фірми буде завжди радий уникнути чергових перевірок.

Тому особливо приємною стороною розглянутого аудиту є автоматичне позбавлення господаря підприємства від необхідності мати справу з щорічними перевірками органів нагляду.

Таке звільнення поширюється на весь період дії складеного ув’язнення.

Таким чином, своєчасно проведений пожежний аудит є запорукою надійного захисту організації від різного роду пожежних ризиків, а також перевірок органів нагляду.

пожежний аудит

У менталітет російської людини закладено починати турбуватися про щось тільки після того, як це сталося. На жаль, ризиковані і навіть надзвичайні ситуації не є тут винятком.

Замість того щоб заздалегідь убезпечити себе і своє підприємство від значних фінансових, а іноді і людських втрат, підприємці часто економлять на перевірках.

У цій статті ми поговоримо про пожежному аудиті і про те, як він допоможе вашій фірмі заощадити кошти.

Чим займається пожежний аудит

При проведенні пожежного аудиту здійснюється незалежна оцінка пожежного ризику для підприємства. Договір про аудиторську перевірку полягає з експертною організацією, що займається оцінками пожежного ризику, діяльність якої підлягає добровільної акредитації МНС Росії.

Перевірці підлягають промислові об’єкти, житлові будинки, об’єкти соціального призначення, торгові точки, склади, офіси та інші приміщення.

Безпосередньо при проходженні аудиту аналізуються документи, які характеризують пожежну безпеку об’єкта, проводиться технічне обстеження об’єкта, з метою отримання повної і об’єктивної інформації про його пожежний стан.

Також проводяться різні інші перевірки про можливості впливу виниклої пожежі на співробітників підприємства і матеріальні цінності.

Визначається, чи відповідає система пожежної безпеки на об’єкті вимогам, що пред’являються до захисту подібного роду.

В особливих випадки проводяться інші дослідження та експертизи за оцінкою пожежних ризиків.

Після проходження основної перевірки при виявленні невідповідностей встановленим вимогам, підприємству відводиться час на усунення цих невідповідностей. Після чого видається відповідний висновок.

Переваги пожежного аудиту

Про проходження пожежного аудиту слід подбати до відвідування вашого підприємства Державної пожежної інспекцією.

Це дозволить вам не тільки заощадити значні фінансові кошти, оскільки так ви уникнете можливих штрафів на сотні тисяч рублів, але також виграєте додатковий час на усунення порушень, виявлених в ході перевірки.

Ваше підприємство не закриють за рішенням суду, крім того, ви отримаєте професійну повноцінну підтримку експертів.

Пожежна аудиторська перевірка стає все більш і більш популярною в підприємницькому середовищі, оскільки не тільки вигідна для бюджету підприємства, а й проводиться в оптимальні часові терміни, що також представляє безперечну цінність для підприємств малого та середнього бізнесу. Великі підприємство також все частіше звертаються до перевірок такого роду.

Величезною перевагою пожежного аудиту для власника бізнесу є те, що після видачі висновку про проходження перевірки, яке видається експертною організацією, підприємство виключається зі списку планових перевірок органами МНС.

Крім того, є можливість розрахувати пожежні ризики і тим самим обгрунтувати необхідність в установці тієї чи іншої дорогої системи пожежної безпеки. При розрахунку пожежних ризиків враховуються всі можливі загрози здоров’ю та життю людей, і обговорюється впровадження інших протипожежних систем, більш доступних для підприємства, яких заходів, їх компенсують.

Крім основних переваг, є і додаткові.

Економія фінансових коштів підприємства здійснюється не тільки за рахунок вибору такого виду перевірки, а й за рахунок зниження страхових тарифів для підприємства, яке пройшло пожежний аудит.

Також ви опиняєтеся звільнені від державних пожежних перевірок на строк до трьох років – саме на цей час видається експертний висновок від акредитованої організації пожежного аудиту.

Продаж систем безпеки, відеоспостереження

Що дає пожежний аудит

Пожежний аудит: його переваги, особливості

Про пожежному аудиті, або незалежну оцінку пожежних ризиків, напевно, чув кожен. Пожежний аудит включає в себе вивчення документації на об’єкт, його огляд, виявлення будь-яких порушень, визначення ступеня відповідності об’єкта існуючим нормам. При необхідності фахівці експертної організації складуть основні рекомендації, які дозволять усунути виявлення порушення.

На сьогоднішній день пожежний аудит, проведений незалежною організацією, є чудовою альтернативою перевірок пожежної інспекції. Основна відмінність перевірки експертною організацією – це гнучкість.

Відзначимо, що проведення пожежного аудиту незалежною організацією має ряд значних переваг, найважливішими з яких є наступні:

 • Об’єктивний висновок, щодо пожежної безпеки об’єкта.
 • Складання плану усунення всіх невідповідностей вимогам пожежної безпеки (складання планів евакуації, пожежний консалтинг і т.п.).
 • Якщо висновок незалежної організації буде позитивним, то клієнт може бути повністю впевнений в тому, що протягом трьох років фахівці з Пожежної інспекції або Держпожнагляду до нього точно не «нагрянуть», адже при складанні висновку, копія його надсилається в місцеву пожежну організацію. Таким чином, можна позбутися від зайвого головного болю і зайвих витрат.Ще одна значна перевага проведення пожежного аудиту незалежною організацією – це складання її співробітниками докладного розрахунку пожежних ризиків. На підставі даного документа можна усунути всі існуючі недоліки.

  Відзначимо, що даний розрахунок є комплексним, він складається на підставі багатьох чинників: наявність або відсутність систем пожежної безпеки, їх справність, наявність правильних планів евакуації, систем оповіщення людей про пожежу.

  До уваги також приймається архітектурні особливості об’єкта: кількість поверхів у будинку та екстрених виходів.

  Розрахунок пожежного ризику містить у собі і відомості щодо матеріальних втрат у разі пожежі. У багатьох незалежних організаціях працюють фахівці, які при бажанні клієнта зможуть усунути всі недоліки, скажімо, встановити сучасні системи пожежної безпеки, системи оповіщення людей і т.п. Все це в значній мірі полегшує життя власнику об’єкта.

  Джерела: mosadvokat.org, fireaudit.ru, www.dbanking.biz, www.aton-sb.ru

  Наступні статті:

Хто проводить аудит

Екологічного аудиту та порядок його проведення

Державний екологічний аудит є однією з функцій державного управління природокористуванням і охороною навколишнього середовища.

Він може проводитися як підрозділами спеціально уповноваженого державного органу у сфері екологічного аудиту, так і юридичними особами або громадянами на основі ліцензії, виданої спеціально уповноваженими на те державними органами в установленому порядку.

Пожежний аудит – що це, етапи перевірки, що перевіряється і хто проводить аудит пожежної безпеки

Захист від корупції в державних перевірках, на жаль, практично відсутня. Оціночна компанія дорожить своєю акредитацією, а значить буде докладати максимальних зусиль для якісної і незалежної експертизи.

Досить знати, що протягом усього часу дії висновку аудиторська організація несе відповідальність за перевірений об’єкт. Перевірка виконується в обумовлені в договорі терміни.

Перевіряючий, з яким укладено договір про незалежний аудит, не каратиме, він буде тільки давати поради і направляти клієнта.

Ви отримаєте достовірний і детальний звіт, за яким зможете сформувати індивідуальне уявлення про пожежну безпеку на своєму підприємстві і існуючі проблеми. Знижується ймовірність виникнення пожежі та зменшується збиток при його виникненні – виконання всіх рад фахівців дійсно допоможе убезпечити підприємство і його співробітників.

Обов’язковий аудит і ініціативний (добровільний) аудит

За результатами проведення обов’язкової аудиторської перевірки видається офіційне аудиторський висновок відповідно до Федерального правила (стандарту) аудиторської діяльності N 6 Аудиторський висновок щодо фінансової (бухгалтерської) звітності. Щоб визначити якість ведення бухгалтерського обліку, достовірність податкової звітності та фінансову стійкість підприємства, керівники чи інші зацікавлені особи можуть провести ініціативну аудиторську перевірку.

Проведення обов’язкового аудиту – якісно!

рублів, або ж, бухгалтерський баланс перевищує 60 млн. рублів на кінець звітного року; • Якщо публікується зведена бухгалтерська звітність.

Так само, аудиторська перевірка може проводитись по ініціативи керівництва компанії – це ініціативний аудит. Ініціативний аудит проводиться за тими ж правилами, що і обов’язковий, але ініціативний не є обов’язковим.

У 2015 році правила проведення перевірок залишаються тими ж, що і в попередні роки.

Система контролю і аудиту

Річним загальними зборами акціонерів Ощадбанку, який відбувся 27 травня 2019 року, аудитором Банку на 2019 рік і 1 квартал 2019 року затверджено аудиторська організація АТ «ПрайсвотерхаусКуперс Аудит».

Контроль за фінансово-господарською діяльністю Ощадбанку здійснює Ревізійна комісія.

Вона проводить перевірку фінансово-господарської діяльності Банку, а також дає свою оцінку достовірності

Аудиторська перевірка

Офіційної пропозиції аудиторської організації про проведення аудиту передує вибір аудитора. Економічні суб’єкти, фінансова звітність яких підлягає обов’язковому аудиту, перш ніж звертатися з офіційною пропозицією про проведення аудиту, здійснюють вибір аудиторської організації.

В акціонерних товариствах незалежного аудитора вибирає збори акціонерів.
Проведення добровільного екологічного аудиту виконується на платній основі, тому підприємства зацікавлені в тому, щоб запрошені для цього фахівці були високо кваліфіковані.

Один із критеріїв оцінки кваліфікації – наявність ліцензії, виданої спеціально уповноваженим державним органом у сфері охорони навколишнього середовища на проведення робіт з екологічного аудиту.

Аудиторський висновок атестованого аудитора може бути складовою частиною природоохоронної та фінансову звітність організації, що проводила добровільний екологічний аудит.

Головне при проведенні добровільного екологічного аудиту – це аудиторські рекомендації і пропозиції щодо поліпшення ефективності та ініціювання природоохоронній діяльності підприємства, пропозиції щодо розвитку системи екологічного контролю та управління.

Зверніть увагу: обов’язковий аудит ЗАТ проводиться з звітності за 2014 рік незалежно від фінансових показників і застосовуваного режиму оподаткування, а також статусу малого підприємства.

ЗАТ зобов’язані надати аудиторський висновок по бухгалтерській звітності за 2014 року, 2015-го, 2019 роки.

За ознакою виду діяльності обов’язковому аудиту підлягають страхові організації, клірингові компанії, професійні учасники ринку цінних паперів, кредитні організації, бюро кредитних історій, біржі як товарні так і фондові, товариства взаємного страхування, недержавні пенсійні фонди та інші фонди, в т. Вигода організаціям від поетапної аудиторської перевірки багатьом очевидна.

Як показує накопичений компанією «Правовест Аудит» досвід набагато ефективніше проводити аудит в два і більше етапів протягом року з таких підстав: Мінімізація податкових і фінансових ризиків Відсутність штрафів Зниження навантаження на бухгалтерію – зменшення ймовірності помилок Бонуси до аудиту плюс додаткові гарантії – без зайвих витрат Б про більша віддача від роботи аудиторів Рівномірний розподіл витрат і максимальні знижки Фіксована ціна в рублях за поточною вартістю Своєчасне виявлення і усунення несоответ ствий в податковому та бухгалтерському обліку можливо завдяки проведенню незалежної аудиторської перевірки в кілька етапів протягом звітного року.

будівельний аудит

Під будівельним аудитом розуміється незалежна експертиза (оцінка або дослідження), коли досліджуються технічні та фінансові характеристики будівництва.

Виконується таке дослідження на замовлення цікавляться осіб або організацій для визначення об’єктивної інформації про те, як проходить реалізація проекту.

Таку експертизу можна проводити на будь-якому етапі будівництва: як на самому початку, коли ведуться ще проектувальні або будівельно-монтажні роботи, так і в завершенні, під час здачі будівельного об’єкту. Будівельний аудит дає можливість з’ясувати реальну вартість робіт як проектних, так і будівельних.

Аудит Фінансової звітності

Організації, для яких аудит фінансової звітності є обов’язковим і які відповідно до законодавства Республіки Казахстан публікують в періодичних друкованих виданнях річну фінансову звітність, зобов’язані публікувати разом з річною фінансовою звітністю та аудиторський звіт.

• Засновники, акціонери, які бажають знати чи розумно підприємство за минулий період розпоряджалося коштами або яка віддача від вироблених акціонером вкладень; • Керівники, директора при зміні бухгалтерів, отриманні кредиту; • Бухгалтери перед податковими перевірками; • Інвестори, приймаючи відповідальне рішення про вкладення коштів в ту чи іншу підприємство і ризикуючи своїми грошима; • Інші зацікавлені особи.

• Аналіз і перевірка бухгалтерського обліку та податкового обліку, усунення порушень, щоб уникнути штрафних санкцій, шляхом виявлення порушень в бухгалтерському обліку, оподаткування, документообіг; • Проведення інвентаризацій активів і зобов’язань; • Мінімізація фінансових, господарських, облікових і податкових ризиків власника; • Перевірка розрахунків і відповідність фінансової звітності. Застосовуваний в ТОО «PKF Cапа-Аудит» підхід до проведення аудиту орієнтований на виявлення ризиків і заснований на всебічному розумінні особливостей господарської діяльності наших клієнтів, властивих їй ризиків і їх вплив на фінансову звітність. Наш підхід також включає оцінку ефективності системи внутрішнього контролю.

Панкратов Аудит: курс лекцій (2004)

Внутрішній аудит – проводиться штатними аудиторами – працівниками підприємства, які підпорядковуються керівнику підприємства. Головне завдання внутрішнього аудиту – здійснення постійного контролю за витратами на підприємстві та вироблення заходів щодо їх зниження.

Аудит господарської діяльності – систематичний аналіз господарської діяльності організацій, що проводиться для визначення цілей. Цей вид аудиту іноді називають аудитом ефективності роботи або адміністративного управління і організації.

При аудиті господарської діяльності передбачається об’єктивне обгрунтування і всебічний аналіз всіх видів діяльності.

Стаття 5

якщо організація (за винятком органу державної влади, органу місцевого самоврядування, державного позабюджетного фонду, а також державного і муніципального установи) представляє і (або) розкриває річну зведену (консолідовану) бухгалтерську (фінансову) звітність; Див.

Рекомендації по проведенню аудиту консолідованої фінансової звітності (схвалені Радою з аудиторської діяльності 26.03.2013, протокол N 8).

Центробанк регулярно направляє до Мінфіну інформацію про таких компаніях, коли бачить позитивний аудиторський висновок у банку з відкликаною ліцензією і недостовірної звітністю, проте зворотного зв’язку від Мінфіну Центробанк не отримує, визнала Набіулліна: «Поки у нас немає зворотного зв’язку і інформації.

[Ці аудитори] не закриваються, вони продовжують працювати ». За деякими найбільш резонансним банкрутств банків рада з аудиторської діяльності при Мінфіні давав доручення Росфіннадзор (контролював аудиторів, 2 лютого скасовано, а до вересня 2019 р об’єднається з Федеральним казначейством)