Реклама в інтернеті – топ-15 видів, вартість і приклади

0
174

Генератор Продаж Реклама в інтернеті - ТОП-15 відів, ВАРТІСТЬ и прикладом

Час читання: 13 хвилин

Відправимо матеріал вам на: Реклама в інтернеті - ТОП-15 відів, ВАРТІСТЬ и прикладомРеклама в інтернеті - ТОП-15 відів, ВАРТІСТЬ и прикладомРеклама в інтернеті - ТОП-15 відів, ВАРТІСТЬ и прикладомРеклама в інтернеті - ТОП-15 відів, ВАРТІСТЬ и прикладом

Будь-яке оголошення рекламного характеру, яке розповсюджується в Мережі, відноситься до інтернет-рекламі. На перший погляд, все досить просто, проте це не так. Якщо з розумом використовувати різні види інтернет-реклами, то бізнес буде успішно розвиватися. І навпаки, необережність у цій справі може привести до марної трати грошей, яка не принесе очікуваних результатів.

З цієї статті ви дізнаєтеся:

 1. Характерні особливості всіх видів інтернет-реклами
 2. Її переваги перед іншими видами реклами
 3. Формування цін в інтернеті
 4. Основні види інтернет-реклами з прикладами
 5. Види інтернет-реклами в соціальних мережах
 6. Нові види інтернет-реклами
 7. Топ-10 книг дану на тему

Характерні особливості всіх видів інтернет-реклами

Інтернет-реклама є найбільш перспективним маркетинговим спрямуванням, так як собівартість її досить низька в порівнянні з іншими видами реклами, а ось охоплення аудиторії справді величезний: потенційно її можуть переглядати абсолютно всі користувачі персональних комп’ютерів, ноутбуків, планшетів, смартфонів, інших мобільних пристроїв.

Початок формування ринку інтернет-реклами припадає на середину 90-х років ХХ століття.

Однак до 2000-х років рекламодавці не розглядали таке маркетинговий напрямок як пріоритетний, і лише компанії з високим рівнем розвитку активно просували свою продукцію і послуги в Мережі.

Інтернет був допоміжної рекламним майданчиком, що дозволяє реалізовувати маркетингові заходи в офлайні.

Всесвітня Мережа стрімко розвивалася, і це стало однією з причин змін економічної політики. До середини 2000-х років Інтернет став ключовим каналом, використовуваним для взаємодії зі споживачами.

Даний факт пов’язаний з наступними обставинами:

 • кількість користувачів в Мережі постійно зростала, як і час їх перебування у Всесвітній Павутині;
 • технології бездротових комунікацій активно розвивалися;
 • з’явилася можливість виходити в Мережу з мобільних пристроїв;
 • розвивалася інтернет-економіка і торгівля в Мережі;
 • з’явилися і розвивалися технічні платформи, що дозволяють управляти рекламою в Мережі.

Також почали функціонувати аналітичні системи, призначені до швидшого і точного вимірювання коефіцієнта ефективності реклами в Інтернеті.

Ключовими особливостями всіх видів інтернет-реклами є наступні:

 • інтерактивність;
 • постійне зростання аудиторії;
 • можливість виділити цільову групу споживачів (таргетинг);
 • змогу проводити точні медіа-вимірювання (широкі можливості аналітики).

Останнім часом спостерігається тісний взаємозв’язок таргетингу з інтерактивністю.

Орієнтування передбачає виділення з усіх користувачів певної частини аудиторії, яка відповідає обраним критеріям, і демонстрацію рекламних матеріалів саме цієї групи людей.

Наприклад, людина, яка пройшла процедуру реєстрації на сайті автомобільної тематики, отримує рекламу про гаджетах, які підходять саме для моделі його автомобіля.

Переваги інтернет-реклами перед іншими видами реклами

 1. Вартість реклами в Інтернеті набагато нижче, ніж, наприклад, в ЗМІ. Найбільш відчутна різниця в ціні для недавно вийшли на ринок компаній.
 2. Створення інтернет-реклами – простий процес, до того ж, вона швидко передається.
 3. Провести аналіз і підрахувати ефективність реклами після її випуску легко. Це дає можливість швидко внести коригування в кампанію.
 4. Інтернет-рекламу можна налаштувати під конкретну цільову аудиторію, географічне положення і час.
 5. Такий вид реклами дозволяє вийти на світовий ринок не тільки великим, але і невеликим компаніям.

Очевидно, що у реклами в Інтернеті більше переваг, ніж у будь-якого іншого виду. Тим не менш, вона має і недоліки.

Знати про них необхідно, так як це дозволить виправити допущені помилки та подати компанію з кращого боку:

 • Перед запуском рекламної кампанії в Мережі слід з’ясувати, з яких джерел цільова аудиторія бере відомості про придбаної продукції.
 • В Інтернеті багато конкурентів, тому перед розміщенням реклами задумайтеся про унікальність вашого рекламного повідомлення, щоб переконати користувачів придбати товар або замовити послугу саме у вас.

Реклама в інтернеті - Топ-15 відів, ВАРТІСТЬ и прикладом

Як правило, зустрічаються 2 найпоширеніші схеми:

CPM (ціна за тисячу показів)

Розрахунок оплати здійснюється в залежності від того, скільки разів оголошення або банер був показаний відвідувачам. При цьому неважливо, кликали по посиланню вони чи ні. Природно, перехід за посиланням додатково не оплачується. У більшості випадків така модель використовується, коли розміщують медійну рекламу.

CPM-модель має такі переваги:

 • низька вартість;
 • скласти прогноз бюджету легко, так як ставка фіксована (за 1000 показів);
 • показ реклами гарантовано буде здійснено замовлене вами кількість разів.

Є у моделі й мінуси:

 • якщо оголошення було показано, це не означає, що по ньому обов’язково перейдуть, тобто бюджет може бути витрачений неефективно;
 • складно скласти прогноз трафіку за конкретну кількість показів;
 • конверсія дуже низька, а аудиторія страждає «банерної сліпотою».

PPC (оплата за клік)

Схема зрозуміла з назви – вам потрібно платити тільки за переходи відвідувачів на ваш сайт, тобто вартість реклами не залежить від того, скільки разів її показали. Ви платите за факт переходу за посиланням. Ця модель утворення ціни застосовується для контекстної і тизерної реклами.

Перевагами PPC-схеми є:

 • легкий підрахунок кількості переходів на цільову сторінку: не складає труднощів дізнатися, хто і скільки разів переходив по посиланню, що клієнт робив на вашому сайті;
 • ризик перевитрата коштів зводиться до мінімуму, так як ви платите тільки за потрібне вам кількість переходів;
 • ви можете обмежити витрати на рекламу на конкретний часовий проміжок;
 • вашу аудиторію ви можете зорієнтувати за різними параметрами: демографічним, географічним і т.д .;
 • для PPC-реклами характерний більш високий показник ROI;
 • вона більш ефективно привертає трафік.

Недоліки моделі наступні:

 • формування вартості кліка здійснюється, як правило, за результатами проведення аукціону між рекламодавцями. Це веде до значного збільшення ціни на рекламу товарів, що продаються великою кількістю конкурентів;
 • якщо користувач перейшов на ваш сайт, це не є гарантією здійснення ним покупки. Метою його візиту може бути просто інтерес
 • до того, як ви наберетеся досвіду в оптимізації рекламної кампанії, ви можете витратити багато коштів на експерименти;
 • згідно зі статистичними даними, мають місце і випадкові кліки по оголошеннях в Інтернеті. За них вам теж доведеться платити.

Застосовуються й інші моделі ціноутворення, але досить рідко.

Основні види інтернет-реклами з прикладами

А тепер, давайте розглянемо які ж види інтернет-реклами існують в Мережі, якими плюсами і мінусами володіє кожен.

контекстна реклама

Реклама в інтернеті - ТОП-15 відів, ВАРТІСТЬ и прикладом

Контекстна реклама – це текстові або текстово-графічні модулі, які розміщують сторінках Яндекса, так і на сайтах партнерів. Іншими словами, може мати місце відповідність контекстної реклами темі майданчику, на якій вона розміщена, або вона може відображатися в залежності від того, які запити найчастіше вводить користувач.

Контекстна реклама таргетованою, тобто вона орієнтована на інтереси різних груп клієнтів, і в цьому її перевага. Контекстне оголошення показується потенційному клієнту, якщо був помічений інтерес користувача до тематики продукту, або в разі відповідності пропонованого товару тематиці ресурсу, на якому розміщується реклама.

Оплата за контекстну рекламу може проводитися як за кліки, так і за 1000 показів (баян).

Реклама в інтернеті – ТОП-10 популярних видів реклами

Які існують види реклами в інтернеті і яка її вартість? Яка інтернет-реклама найбільш ефективна? Які сервіси полегшують розміщення реклами в інтернеті?

Добрий день, дорогі читачі бізнес-журналу «ХітёрБобёр»! З вами засновники сайту Віталій Циганок і Олександр Бережнов.

У цій статті ми розповімо про рекламу в Інтернеті – перспективної галузі маркетингу і найефективнішому на поточний момент спосіб просування послуг і товарів.

Ми поговоримо також про історію виникнення інтернет-реклами, правилах розміщення рекламного контента на сайтах, способах підвищення ефективності реклами із практичними рекомендаціями і наочними прикладами з життя.

Реклама в інтернеті - ТОП-15 відів, ВАРТІСТЬ и прикладом

1. Реклама в інтернеті – новий тренд 21 століття

Будь-який комерційний проект потребує просування і розширення поля діяльності. Сьогодні практично всі компанії та організації мають власне представництво в Мережі в вигляді ресурсу, блогу, сторінки в соцмережах.

Однак створення сайту і навіть заповнення його актуальним контентом ще не гарантує автоматичного збільшення продажів і зростання популярності комерційного проекту. Про те як створити свій сайт, ми вже розповіли в одній з попередніх статей.

Необхідно не просто бути присутнім в мережі, але і розмістити грамотну рекламу в Інтернеті, а також витратити кошти або час на розкрутку, просування і збільшення конверсії сайту.

Реклама в мережі Інтернет (англомовний термін «Internet Advertising») – явище відносно нове, втім, як і сама всесвітня мережа. Ще 15-20 років тому з усіх видів розміщення реклами в Інтернеті користувачам і рекламодавцям був знайомий лише один варіант – поштова розсилка спаму.

Реклама в інтернеті - ТОП-15 відів, ВАРТІСТЬ и прикладом

Сьогодні видів реклами у Всесвітній Павутині десятки. Існує безкоштовна реклама в мережі, платна (професійна) реклама на сайтах, в соціальних мережах. Працюють агентства інтернет-реклами, які застосовують у своїй діяльності останні технологічні досягнення.

Інтернет реклама – це найперспективніше сьогодні напрямок інтернет-маркетингу. При своїй відносно невисокій собівартості мережева реклама охоплює потенційно безмежну аудиторію – користувачів комп’ютерів, ноутбуків, смартфонів, планшетів, айфонів і інших мобільних пристроїв.

Ефективна реклама в Інтернеті представлена ​​графічними, текстовими, анімаційними та відеоматеріалами.

Даний ринок почав формуватися в середині 90-х років минулого століття, але до початку 2000-х всесвітня мережа не розглядалася рекламодавцями як пріоритетна рекламний майданчик, хоча самі просунуті компанії вже тоді практикували просування товарів і послуг в Інтернеті як допоміжний канал реалізації своїх маркетингових кампаній.

Стрімкий розвиток Всесвітньої Павутини призвело до зміни економічної політики. З середини 2000-х Інтернет перетворився в основний канал впливу на споживачів.

Даний факт пов’язаний з наступними обставинами:

 • стійким зростанням користувачів Інтернету і збільшенням часу їх перебування в мережі;
 • розвитком технологій бездротових комунікацій;
 • появою мобільного Інтернету;
 • розвитком інтернет-економіки і поширенням торгівлі через Всесвітню Павутину;
 • появою і розвитком технічних платформ для управління мережевий рекламою.

Крім того, з’явилися нові аналітичні системи, що дозволяють швидко і точно вимірювати коефіцієнт ефективності реклами в Інтернеті.

Базові принципи інтернет-реклами аналогічні таким в традиційних медіа. Принципова різниця в тому, що в мережевому просторі від споживачів майже завжди потрібна активна участь – реклама починає працювати тоді, коли користувач робить будь-яку дію.

 • Зазвичай таким дією виступає «клік», перехід за посиланням, реєстрація на певному сайті чи інші види активності.
 • Найбільш перспективний напрямок маркетингу в мережі – таргетована реклама: залучення цільової (таргетной) аудиторії за допомогою вузько рекламних оголошень, банерів, відеороликів.
 • Існує велика кількість форм передачі комерційних послань – реклама в браузері, спливаючі вікна, агресивна тізерна реклама, реклама в Гуглі, РСЯ – рекламна мережа Яндекса – контекстна реклама, захована усередині масивів інформації, банерна реклама.

Характерні особливості реклами в Інтернеті

Перерахуємо кілька основних особливостей Інтернет-реклами:

 • інтерактивність;
 • наявність постійно зростаючої аудиторії;
 • можливість виділення цільової групи споживачів (таргетинг);
 • можливість проведення точних медіа-вимірювань (потужна аналітика).

Під інтерактивністю розуміється залученість користувача в рекламний процес: в цьому випадку людина не виступає пасивним одержувачем інформації (як наприклад, при зовнішній рекламі або телевізійної), але може активно взаємодіяти з нею з урахуванням особистих переваг.

Іншими словами, користувач сам вибирає ресурси і їх зміст, а побачивши актуальні для себе комерційні пропозиції, вивчає їх більш детально.

Орієнтування безпосередньо пов’язаний з інтерактивністю. Дана особливість дозволяє виділити з великої аудиторії користувачів тільки ту частину, яка задовольняє наперед заданим критеріям, і продемонструвати рекламу саме їй. Інтернет забезпечує більш точне фокусування комерційного послання, аж до взаємодії з конкретним користувачем.

Юзер, зареєстрований на сайті, присвяченому автомобілям, бачить рекламний банер, який просуває дорогі гаджети для авто саме тієї моделі, якою користується сам.

Природно, ймовірність, що він зробить придбання, багаторазово підвищується: ефект такої реклами набагато вище, ніж просування того ж товару в ЗМІ. У той же час ціна реклами в Інтернеті (собівартість) у багато разів нижче.

Поділ користувачів на таргетні групи здійснюється за допомогою анкетування, підрахунку його відвідин певних сайтів, даних в соцмережах і інших способів збору інформації. Враховується вік, підлогу, дохід, професія, будь-які інші особисті характеристики.

Один з головних показників ефективності реклами товарів і послуг в Інтернеті – конверсія.

Конверсія (CTR) означає відношення числа користувачів, які виконали цільові дії (перехід по посиланню, реєстрацію, оформлення заявки), до загальної кількості відвідувачів веб-ресурсу.

Наявність зворотного зв’язку зі споживачем – ключова характеристика реклами в мережі.

2. Види і вартість інтернет-реклами – 10 популярних напрямків реклами в Інтернеті

Існує безліч різновидів інтернет-реклами. Вибір рекламодавцем того чи іншого способу просування продукту залежить від:

 • цілей рекламної кампанії;
 • фінансових і технічних можливостей;
 • типу рекламних майданчиків;
 • цільових об’єктів реклами.

Нижче ми розглянемо 10 найпопулярніших рекламних напрямків на сьогодні в Інтернеті. Дана галузь перебуває в постійному розвитку: методи просування товарів, послуг, інформації вдосконалюються щодня.

Реклама в інтернеті - ТОП-15 відів, ВАРТІСТЬ и прикладом

Можливо, поки ви читаєте цю статтю, дизайнери, маркетологи і креативщики вже створили новий різновид інтерактивної реклами і активно впроваджують її на просторах інтернет-простору. Ми ж вивчимо основні види реклами в інтернеті і порівняємо їх.

Вид 1. Контекстна реклама

Суть даного методу просування зрозуміла з назви: комерційне послання прив’язане до теми контенту, який переглядає або шукає потенційний споживач.

Реклама в інтернеті - ТОП-15 відів, ВАРТІСТЬ и прикладом

Це найпопулярніший, відносно недорогий (а часом і зовсім безкоштовний) і ефективний маркетинговий інструмент в Інтернеті: контекстну рекламу неможливо ігнорувати, від неї нікуди не сховатися, якщо тільки ви не використовуєте спеціальні сервіси, що блокують відображення реклами.

Раніше ми вже написали докладну статтю про контекстну рекламу.

Відвідувач, веде здоровий спосіб життя, переглядає ресурс, присвячений спорту. Сам того не очікуючи, натикається в тексті або на сторінці на згадку спеціального харчування для спортсменів, проявляє інтерес, переходить за посиланням і т.д.

Така реклама не діє наосліп: люди, далекі від спорту, просто не зацікавляться цією статтею.

Для визначення відповідності комерційної інформації змісту сайту використовується принцип ключових слів. Такі слова виступають орієнтиром для пошукових систем.

Контекстна реклама виступає головним джерелом прибутку двох найбільших пошуковиків Рунета – Гугла і Яндекса.

Системи дають можливість розміщення реклами безпосередньо в результатах пошукової видачі, а це тисячі і мільйони зацікавлених користувачів.

1) Яндекс.Директ

Яндекс.Директ – ефективний інструмент розміщення контекстної реклами на сторінках Яндекса і ресурсах-учасниках рекламної мережі.

Оголошення в системі Яндекс.Директ – дієвий спосіб просування реклами в Інтернеті: послуга платна, але рекламодавець платить за клік по оголошенню, а не за показ. Саме цей факт робить таку рекламу ефективною: її бачать не всі підряд, а тільки потенційні клієнти.

Які види реклами можна використовувати в інтернеті

Інтернет-реклама – це якісний інструмент, який необхідний для ефективного просування будь-яких товарів, збільшення кількості продажів або формування позитивного іміджу магазину. На відміну від звичної всім реклами, інтернет дозволяє контролювати продажі і швидко реагувати на аудиторію.

На сьогоднішній день виділяють наступні види реклами в інтернеті:

Остання призначена для залучення нових відвідувачів на сайт і отже поліпшення продажів.

Медійна реклама

Медійну рекламу ще прийнято називати банерної. Вид являє собою анімовані або графічні малюнки, які можна побачити на будь-якому сайті.

Банери дають можливість широко охопити аудиторію, відмінно підходять для просування нової продукції, яка не знайома широким масам.

Медійний вид реклами в інтернеті незамінний для розкрутки брендів або здійснення акцій, але мало підходить для продажу товару. Тому медійну рекламу найчастіше використовують великі компанії і бренди світового рівня.

Реклама в інтернеті - ТОП-15 відів, ВАРТІСТЬ и прикладом Банер на пошукової сторінці Яндекс

Серед недоліків медійної реклами виділяють лише ускладненість або зовсім відсутність таргетингу, що в подальшому призводить до низького кількості кліків. Крім того, для створення якісного банера доведеться витратитися на послуги професіонала.

контекстна реклама

Даний тип реклами виступає в якості текстових або текстово – графічних блоків, які показуються на сайтах у вигляді оголошення. Як правило, з нею знайомі всі, наприклад, контекстний варіант з’являється при запитах в пошуковій системі Гугл або Яндекс.

Ці різновиди реклами найбільш ефективні та прибуткові для рекламодавців. Налаштування кампаній надають широкі можливості по сегментації користувачів, яким буде показуватися оголошення. Безперечна перевага контекстної реклами полягає в тому, що показ оголошення здійснюється тільки зацікавленим людям.

Реклама в інтернеті - ТОП-15 відів, ВАРТІСТЬ и прикладом Контекстна реклама Яндекс

Такий вид незамінний при продажах і залучення потенційної аудиторії. Однак, для розкручування брендів або щоб просунути нові продукти контекстна реклама підходить мало.

Контекст має і свої невеликі недоліки. В першу чергу – це короткостроковий ефект, тобто якщо реклама перестане діяти, потік відвідувачів припинитися.

Пошукова оптимізація або SEO

Мета пошукової оптимізації спрямована на ефективне просування власного проекту на вищі позиції в пошукових ведучих. На сайт приходять користувачі, які шукають продукт або послугу і в більшій мірі готові їх придбати.

SEO є універсальним і перевіреним способом просувати продукт в інтернеті, який підходить для великих компаній. Оптимізація дає можливість охопити широку, зацікавлені в замовленні, аудиторію.

На відміну від стандартної реклами, SEO не примушує відвідувачів приймати рішення про покупку, а лише показує якість ресурсу, висуваючи його на перші місця видачі пошуку. Що стосується недоліків, то до них відноситься складність прогнозу просування і великі витрати часу і коштів.

Реклама в інтернеті - ТОП-15 відів, ВАРТІСТЬ и прикладом На перших місцях у видачі по пошуковому запиту показуються самі релевантні сторінки.

Таргетована реклама в соціальних мережах

29 способів інтернет-реклами. Огляд усіх потенційних варіантів реклами в Інтернеті

Реклама в інтернет-сфері, так швидко з’явилася в нашому повсякденному житті, швидко набрала обертів і стала стрімко розвиватися.

Якщо буквально десять років тому, можна було зустріти тільки СЕО-поступ, контекстну рекламу і рекламні матеріали на сайтах-партнерах, то сьогодні ця сфера істотно розширилася. Потенціал рекламних інтернет-майданчиків великий.

При правильному налаштуванні одного або декількох каналів маркетингової комунікації можна побачити вражаючі плоди у вигляді підвищення конверсії, що в підсумку виражається в збільшенні прибутку, кількості нових клієнтів або більшої впізнаваності компанії / бренду.

У даній оглядовій статті будуть розглянуті всі відомі і можливі способи інтернет-реклами, які можна застосовувати як окремо, так і в комплексі. Все залежить від типу і специфіки клієнта, бюджету, виділеного на просування і маркетинг, а також «місць скупчення» цільової аудиторії.

Почнемо з найвідоміших, давно себе зарекомендували і поширених способів рекламування в Інтернеті.

 1. SEO-просування. Найперший спосіб, про який варто поговорити. З’явився ще в далекому 1993 році, коли була створена перша в світі пошукова система під назвою «Wandex» (не має нічого спільного з «Yandex»).

  Алгоритми розподілу позицій були гранично прості, так як на той час існувало всього 623 сайта у всьому світі. Потрібно слово «знаходилося» на сторінці і сайт потрапляв в результати видачі.

  Сучасне SEO просування сильно ускладнилося за рахунок підвищення конкуренції і зростання обсягу інформації, що «змусило» покращувати пошукові алгоритми і працювати над тематичної і технічною частиною інтернет-ресурсу.

  «Природне» просування зараз враховує дуже багато чинників, серед яких головним чином враховується поведінковий фактор (як користувач швидко знайшов необхідну інформацію, на скількох сторінках інтернет-ресурсу побував, чи був йому сайт цікавий).

  Реклама в Інтернеті - ТОП-15 відів, ВАРТІСТЬ и прикладом

  Основні методи пошукової оптимізації веб-ресурсу можна виділити наступні:

  • написання та розміщення якісного цікавого і оригінального контенту;
  • поліпшення показників швидкості роботи сайту та адаптація під мобільні пристрої (як і поведінковий фактор, сильно впливають зараз на пошукові позиції);
  • валідація коду сайту, включаючи приведення CSS і HTML до найбільш коректному увазі;
  • внутрішня технічна складова, що включає оптимізацію кожної сторінки веб-ресурсу (прописування мета-тегів, регіональності, тайтлів, альтів (опису картинок), карти сайтів, robots.txt і т. д.);
  • опрацювання семантичного ядра, карти перелинковки. Застосовуються при складанні та подальшому наповненні контентом.

  Серед нововведень, які коштує вже очікувати в недалекому майбутньому, помітна тенденція здійснення окремого ранжирування сайтів на ПК і в мобільному трафіку.

  SEO-просування, на відміну від інших способів, процес не швидкий, але є одним з найбільш ефективних способів інтернет-просування, що сприяє «природному» залученню клієнтів, особливо «старого гарту», ​​які не переходять у контекстним або іншим видам інтернет-реклами.

 2. Контекстна реклама на пошуку. Сміливо може бути одним з найпопулярніших видів інтернет-реклами. Має на увазі підготовку текстів і заголовків оголошень під певні ключові фрази і запити з їх подальшою видачею в пошуковій системі вгорі сторінки або внизу.

  Реклама в інтернеті - Топ-15 відів, ВАРТІСТЬ и прикладом

  Основні переваги можна виділити наступні:

  • швидкість настройки. Деякі кампанії можна запустити через 1-2 дня в залежності від її обсягу і термінів модерації;
  • оперативність внесення змін;
  • змогу збільшення семантичного ядра і додавання нових оголошень, не роблячи ніяких робіт на сайті;
  • рекламну кампанію (РК) можна ввімкнути або вимкнути в будь-який час, а також виробляти настройки по регіонах показу, часу, коли користувач буде бачити оголошення та ін .;
  • інші переваги.

Топ кращих майданчиків і секрети безкоштовної реклами в інтернеті

Невеликі компанії не завжди мають достатню кількість грошей в своєму бюджеті для проведення рекламних заходів. Буває, що допомогти їм може тільки безкоштовна реклама в інтернеті. Вона може принести хороші плоди.

Та при цьому не доведеться витрачати шестизначні суми, щоб розкрутити невеликий власний проект. Існують різні способи розміщення реклами в мережі без використання грошей зі свого бюджету. Результати можуть з’явитися відразу ж.

Сьогодні вже не актуальне рекламувати свій продукт на телебаченні або в пресі. Багатьом людям телевізор й газету замінює інтернет. Їм доводиться цілодобово перебувати в сети. Якщо перед ними буде миготіти постійно реклама, то вони обов’язково звернуть на неї уваги, тим більше система автоматично відбирає саме ті оголошення, якими цікавиться користувач.

Короткі поняття про рекламні заходи не потребують вкладень

Щоб розмістити рекламу найкращим способом, необхідно спочатку подумати про те якою вона повинна бути. Взагалі рекламні оголошення бувають двох видів:

Перший вид вибирають прості користувачі, які не займаються комерцією. Подають оголошення для того щоб знайти роботу, продати квартиру. Особливі вимоги до їх рекламі, не пред’являються. Бувають, що люди мають деякі професійні навички в маркетинговій сфері. Тоді вони швидко отримують належний ефект після розміщення своїх оголошень.

Реклама в інтернеті - ТОП-15 відів, ВАРТІСТЬ и прикладом Другий варіант використовують для того, щоб збути якийсь товар або послуги і отримати від цього дохід. Комерційну рекламу створюють не тільки з метою рекламованих який-небудь продукт. Цей вид реклами вчить людей життя. Вона змушує людину купити той чи інший продукт, носити саме певні речі.

Важливо. Щоб отримати потрібний ефект від комерційної реклами, її дуже уважно оформляють. Вона повинна володіти оригінальним продають текстом.Такая реклама охоплює величезну площу в інтернеті.

Можливостей море: використовують всі

Для безкоштовного розміщення рекламних оголошень в мережі, необхідно мати реальне уявлення її майбутнього вигляду. Якщо рекламу правильно піднести, то багато людей виявлять до неї інтерес.

Реклама буває:

 1. змішаної;
 2. текстової;
 3. Графічної.

На всіх майданчиках, реклами встановлюють самостійно. При цьому толку від продає тексту написаного професіоналом, не буде, якщо інформації не представлять візуально.

У каталогах статей розміщують тексти з розміщеними на них посиланнями. Такі сайти охоплюють невелику аудиторію. Статті тут розміщують корисні і пізнавальні, для того щоб інформацію розміщену в них могли копіювати для інших сайтів. Таким чином починається просування вашого продукту.

Використання блогів і щоденників. Для просування унікальної продукції і послуг ведуть блоги.

Є багато користувачів безкоштовні майданчики LiveInternet.ru, Blogger.com, LiveJournal. Тут розміщують розповіді про продукт і його переваги.

У отзовіках можна представляти позитивний огляд рекламованого товару або послуг і писати свою особисту думку про них.

Для просування своєї компанії потрібно робити публікації на новинних порталах і базах засобів масового повідомлення. Інформацію бачать багато журналістів і якщо вона цінна, поширюють в інтернеті. Тільки новина повинна бути грамотно подана для залучення уваги журналістів.

Реклама в інтернеті: види і вартість

Сучасні ПК і мобільні пристрої можуть впливати лише на два органу чуття людини – зір і слух, а тому основними інструментами подачі інформації є наступні інструменти:

 • Текст – оголошення, статті, огляди, описи продукції;
 • Графіка (медійна) – зображення, фотографії, gif-анімації;
 • Відео – рекламні ролики, відео-блоги, відео-відгуки;
 • Аудіо – звукові повідомлення і оголошення, реклама на онлайн радіо, брендові звуки (мелодії, рінгтони).

Як правило, для досягнення якісного результату використовуються поєднання декількох інструментів одночасно, наприклад, тексту і графіки, звуку і відео, що робить матеріал більш природним і зрозумілим для сприйняття. Сам матеріал може подаватися прямо або маскуватися для створення ненав’язливого ефекту. За цією ознакою рекламу в інтернеті поділяють на такі типи:

 • Прихована – в цьому випадку на бренд не робиться яскравого акценту, а просування товари чи послуги позиціонуються як допоміжна інформація. Так само як продакт-плейсмент (поява бренду в кадрі), згадка в тексті як приклад (в блогах, новинних статтях), рекомендації користувачів на форумах і в соціальних мережах.
 • Нативная – цей формат позиціонується як ненав’язлива інформація про бренд, корисного чи розважального характеру. Прикладом такої реклами можна назвати публікацію у соцмережах повідомлень про цікаві робочих ситуаціях, що сталися в компанії, практичних порад (Лайфхак) від співробітників. Вона може подаватися як в позитивному, так в негативному ключі з акцентуванням уваги на турботі про клієнтів.
 • Пряма – безпосередньо оголошення, ролики і банери, що рекламують товари або послуги, які розміщуються на спеціально виділених для цієї мети ресурсах (власні сайти компаній, оголошення на дошках, бізнес-каталоги).
 • Агресивна – нав’язлива, метою якої є максимальне залучення уваги до унікального торгової пропозиції. Сюди відносяться спливаючі оголошення, сайти активних продажів (Лендінзі), комерційні пропозиції.
 • Вірусна – створення рекламного продукту (відео, аудіо або графічного контенту), який має в своєму змісті інформацію про бренд і при цьому викликає незалежний активний інтерес користувачів, спонукаючи їх до добровільного поширенню серед інших користувачів.

Види реклами в інтернеті та їх характеристика

Щоб реклама була ефективною використовують різні принципи її демонстрації інтернет-користувачам. Вона може бути контекстної, таргетированной, персональної або загальної (класичної).

 • Контекстна реклама – являє собою рекламні оголошення, що підбираються автоматично в залежності від тематики сторінки, що переглядається або виконаного користувачем пошукового запиту. Механізм демонстрації контекстної реклами може враховувати не тільки поточні запити користувача, але і зроблені раніше. При цьому враховуються дані входів з різних пристроїв, підключених до загального каналу доступу в мережу.
 • Таргетована – демонстрація залежить від місця знаходження користувача (гео-таргетування), а також його особистих якостей і характеристик (вік, стать, рівень доходу, інтереси).
 • Класична реклама – це довільна домовленість між власником популярного ресурсу і рекламодавцем для демонстрації всім відвідувачам.
 • Персональна – використання певної бази клієнтів (передплатників) для особистого інформування про послуги, товари, акції.

Контекстна та таргетована реклама нерідко використовуються в комплексі, що дозволяє домогтися найбільшої ефективності.

Окремо їх можна використовувати, коли продукт або товар може бути наданий користувачеві не залежно від його місця знаходження або особистих інтересів.

Обидва види реклами реалізуються через партнерські програми з пошуковими системами і незалежними сервісами, а також в соціальних мережах.

Реклама в інтернеті - ТОП-15 відів, ВАРТІСТЬ и прикладом Приклад контекстної реклами від Рекламної мережі Яндекс

Основні засоби і канали реклами

Теоретично реклама може розміщуватися на будь-якому типі ресурсів і в будь-якому вигляді (відповідному законодавству). Але для досягнення найкращого ефекту на практиці вибирають кілька основних каналів для просування товарів або послуг. Вони представлені таким списком:

 • Пошукові системи – основний канал просування, що дозволяє демонструвати рекламу обраної цільової аудиторії, свідомо цікавляться певною категорією товарів і послуг. Пошукові системи надають можливість публікації реклами як на сторінці результатів видачі, так і на сайтах партнерів.
 • Популярні блоги і відеоблог – на таких ресурсах реклама може реалізуватися як при допомоги партнерських програм, так і особистою домовленістю з автором контенту.
 • Власні сайти компаній – в цю категорію входять представницькі сайти, інтернет-магазини і посадочні сторінки. Вони можуть бути самостійним рекламним продуктом або доповнюватися різними інструментами для просування певних товарів або послуг, а також спонукання цільової аудиторії до повторного відвідування сайту.
 • Новинні і розважальні портали – тут може бути використана контекстна реклама від пошукових систем, пряма реклама роликами та оголошеннями, а також прихована (подача інформації про бренд, виробнику або послуги в формате новини).
 • Соціальні мережі – найбільш ефективною на таких майданчиках є таргетована реклама та реклама в спільнотах. Також для реклами бренду і товарів нерідко створюються персональні сторінки компаній, ведуться власні блоги і відеоблог.
 • Мобільні додатки (як правило безкоштовні) – в залежності від рекламованого продукту використовується поєднання таргетированной і контекстної реклами.
 • Інтернет-телебачення та інтернет-радіо – цей вид ресурсів дозволяє поєднувати традиційні види реклами в ЗМІ в ході ефірів і різні види інтернет-реклами безпосередньо на веб-сторінках сервісів.
 • Онлайн-ігри – в цій сфері може бути використана як реклама на сайтах ігрових серверів, так і в самих іграх у вигляді спливаючих повідомлень, продакт-плейсменту, банерів, аудиодорожек. На думку аналітиків, цей вид ресурсів для реклами один з найбільш перспективних в доступному для огляду майбутньому. Розмістити рекламу в онлайн-іграх можна через різні рекламні мережі (Unity Ads).
 • Месенджери (Viber, Skype) – аналогічно СМС-розсилок, Інтернет-месенджери є ефективним способом поширення реклами постійним та новим клієнтам компанії. Крім розсилки в них може бути використана банерна реклама, ролики і спливаючі текстові повідомлення.

Типи і формати реклами в мережі

Кожен рекламний продукт створюється з урахуванням особливостей обраної цільової аудиторії і сприйняттям останньої товару, який просувають, послуги або бренду. Це в свою чергу визначає формат подачі інформації, на основі якого розрізняють такі типи реклами:

 • Текстова – невеликі оголошення, що демонструють унікальна торгова пропозиція з гіперактивними посиланнями на сайт виробника або продавця.
 • Тізерна – компактні оголошення з текстової та графічної інформацією, що провокує активне цікавість користувача і бажання перейти по інтегрованій посиланням. Публікується в мережі через тизерну мережі (TeaserNet, RedClick, AdLabs, SMI2, TizerLady, Direct / ADVERT).
 • Банерна – являє собою анімовану або статична картинка, яку він демонстрував на блогах, новинних порталах, форумах. Вона може бути просто інформаційної або з інтегрованою посиланням, що дозволяє перейти на сайт рекламодавця, натисканням на банер.
 • Pop-Up, Pop-Under, Click-under – вiкна, спливаючі при відкритті або закриття сайту. Мають текстову і графічну складові, а також нерідко доповнюються звуковим повідомленням. Максимально привертають увагу відвідувачів, але при цьому вважаються і найбільш дратівливими. Реалізується така реклама через партнерські програми з різними майданчиками (Propellerads.com, Popunder.ru, Clickunder.ru, Popcash.net, Alfaleads.net).
 • Push-повідомлення – відносно новий вид реклами, який представляє собою невеликі спливаючі повідомлення. Фактично цей вид реклами є спрощеним аналогом рекламної розсилки передплатникам сайту від рекламодавця. Так при відвідуванні ресурсу вперше, спливаюче вікно пропонує відвідувачу увімкнути надсилання повідомлень про оновлення, що фіксується браузером. Далі в разі згоди користувач отримує рекламні повідомлення, незалежно від того відвідує він ресурс чи ні. Крім стандартної розсилки оновлення, Push-повідомлення також можуть відправлятися на смартфони користувачів, якщо вони, наприклад, знаходяться поблизу від магазинів рекламодавців, що спонукає їх до відвідування і здійсненню спонтанної покупки.
 • Відгуки і коментарі – прихована реклама в форматі рекомендації або питань про продукцію або послуги від інших користувачів, яку публікує на сайті компанії, тематичних форумах, рейтингових сервісах (otzovik.com, irecommend.ru, vsezdorovo.com, otzyvua.net) соціальних мережах. Підходить для реклами бренду або певного товару.
 • Огляди, статті та розпакування – рекламні інформаційні статті про товари, послуги або бренд, інтерв’ю з експертами, фотоогляди про продукцію.
 • Відео-огляди та рекламні ролики – відео матеріали про розпакуванні товарів, відвідуванні компанії, інтерв’ю з рекламодавцем і просто ролики, публікуються на популярних відеохостингу, в соціальних мережах, на власних сайтах.
 • Оголошення на дошках – стандартні оголошення про продаж товарів або надання послуг. Такий тип реклами найбільш ефективний для малих підприємств і індивідуальних підприємців.
 • Сторінки в електронних каталогах – реєстрація в каталогах, хоч і не відноситься до активних видів реклами, але є ефективним способом заявити про присутність компанії на ринку. Цей вид реклами підходить невеликим компаніям і підприємствам, що працюють на внутрішній або регіональний ринок.
 • Електронна розсилка – реалізується шляхом відправки комерційних пропозицій або інформації про оновлення на веб-ресурсі певної базі адрес, які можуть збиратися самостійно рекламодавцем з переліку постійних клієнтів або купуватися у сторонніх компаній, що займаються збором даних.
 • Елементи доповненої реальності – це нові види інтернет-реклами, які реалізуються через спеціальні мобільні додатки. При наведенні камери смартфона на об’єкт запускається графічне додаток фізичних об’єктів або простору, що створює додатковий WOW-фактор і запам’ятовуваність бренду.
 • 3D тури – такі рекламні продукти інтегруються в соціальні мережі і на персональні сайти компаній.

Реклама в інтернеті – 10 кращих видів реклами + приклади

Привіт, шановні читачі фінансового журналу «RichPro.ru»! У цьому випуску ми розповімо про рекламу в Інтернеті – однієї з найбільш динамічно розвиваються галузей реклами і невід’ємною частиною успішного бізнесу.

Якщо Ви хочете почати свою справу, але не знаєте, який бізнес відкрити, визначитися з вибором Вам допоможуть ідеї для бізнесу з мінімальними вкладеннями. Вибравши свою бізнес-ідею, сміливо приступайте до її реалізації.

Однією з найважливіших складових будь-якого бізнесу є реклама. Недарма її називають двигуном торгівлі. Адже навіть найчудовіший товар або послуга не будуть користуватися попитом, якщо про них не дізнаються потенційні покупці.

Необхідно виділити пропонований продукт з безлічі аналогічних і донести до можливого клієнта думка про необхідність віддати перевагу саме його.

Вибираючи майданчик для проведення рекламної компанії, жодним чином не можна упускати Інтернет. Адже завдяки розвитку технологій всесвітня павутина не тільки постійно приростає новими користувачами, але і стає все більш зручною для рекламодавців.

Саме цей спосіб просування своїх товарів або послуг є найактуальнішим в наш час. Однак, як і будь-який інструмент, інтернет-реклама дозволяє домагатися результатів тільки при правильному її використанні.

З цієї статті ви зможете дізнатися:

 1. Які види реклами в Інтернеті існують і яка їхня вартість розміщення;
 2. Які особливості, плюси і мінуси є у кожного з цих способів просування послуг і товарів;
 3. Як правильно провести рекламну компанію в мережі, щоб не витратити даремно вкладені кошти.

Тож почнемо!

Інтернет-реклама та її різновиди: контекстна, тізерна, таргетована, банерна реклама і т.д.

1. Реклама в інтернеті – характерні риси і її відмінності від традиційної реклами ????

Інтернет-реклама є всі можливі способи розміщення рекламних матеріалів у всесвітній мережі. Формат цих матеріалів дуже різноманітний – тексти, графіка, мультимедійні файли, а також їх поєднання. В результаті виходить великий набір інструментів, вибір яких залежить від можливостей і цілей рекламодавця.

1.1. Інтернет як основний канал поширення реклами в даний час

Масштабний розвиток всесвітньої павутини доводиться на останнє десятиліття минулого століття, коли одна за одною почали з’являтися інтернет-сторінки. Однак реклама на цих майданчиках довгий час була в зародковому стані. І лише протягом останніх десяти-п’ятнадцяти років використання Інтернету для просування будь-яких товарів і послуг набуло глобальних масштабів .

Причин тому кілька:

 • З розвитком мобільних технологій і все більшої пропускної здатності існуючих каналів зв’язку число людей, що користуються всесвітньою павутиною, зростає з кожним днем. Також збільшується і час, який люди проводять в мережі. З недоступною розкоші перебування в Інтернеті перетворюється в щоденну, а то і щогодинну потреба.
 • Торгівля з допомогою інтернет-майданчиків, якщо і не витісняє традиційні способи, то цілком може конкурувати з ними, пропонуючи при цьому нові можливості.
 • Традиційні засоби масової інформації, слідуючи останнім віянням, все частіше перебираються в простір всесвітньої павутини.
 • Розвиток програмних засобів дозволило створювати все більш досконалі засоби управління рекламою, а також ефективні інструменти для її аналізу і вимірювання її результативності.

Хоча багато складових інтернет-реклами схожі з традиційними каналами просування, все ж є ряд особливостей, пов’язаних в першу чергу з принципом дії всесвітньої мережі. Адже, на відміну від звичних ЗМІ, тут користувач виступає не тільки пасивним споживачем пропонованої інформації, але і бере безпосередню участь у багатьох процесах.

1.2. Головні особливості реклами в інтернеті

Основними відмітними рисами реклами в Інтернеті є такі:

Особливість 1. Інтерактивність

Коли реклама розміщується в пресі, на білбордах або на телебаченні, взаємодія зі споживачем є одностороннім. В Інтернеті ж реклама прагне залучити потенційного клієнта в будь-якої процес .

Користувач має можливість реагувати на розміщується рекламний матеріал. Це може бути перехід за пропонованою посиланням, клік на банер, реєстрація або відповідь на питання, що ставиться. Тобто інтернет-реклама передбачає виконання відповідної дії від користувача.

Особливість 2. Подальше збільшення аудиторія Інтернет простору

Аудиторія всесвітньої мережі постійно збільшується, і поки що передумов для уповільнення цього процесу не спостерігається. При цьому значна частина мають доступ до Інтернету є ласим шматком для рекламодавців, оскільки відноситься до категорії платоспроможних громадян.

Звичайно, деякі соціальні та вікові групи поки не залучені в цей процес. Тому компанії, для яких вони представляють інтерес як потенційні клієнти, змушені активно використовувати інші канали реклами. Однак частка таких рекламодавців в загальній кількості не надто велика.

Особливість 3. Можливість просування своїх продуктів тільки для цільової аудиторії

Засоби аналізу рекламних систем дозволяють виділяти серед величезної кількості користувачів саме тих, хто може зацікавитися конкретним продуктом. Такий процес отримав назву таргетингу .

При цьому можуть виділятися як групи користувачів, які шукають конкретний товар або послугу (прямий таргетинг), так і ті, хто цікавиться будь-якими матеріалами, що мають непрямий зв’язок з просуває продукцією.

Інтернет дозволяє виділяти свою цільову аудиторію по безлічі ознак. Це може бути географія проживання, вік користувача, коло його інтересів, вже здійснюються покупки або наявне майно, до якого необхідні супутні товари.

Орієнтування дозволяє відсікати тих, хто не входить в сферу інтересів рекламодавця, і таким чином зробити рекламу більш ефективною. Адже якщо кошти витрачаються на просування продукції тим, хто спочатку не є потенційним клієнтом, така реклама буде марною тратою грошей .

Більш докладно про таргетинг і ретаргетінг ми писали в окремій статті.

Особливість 4. Можливість точного вимірювання всіх показників реклами

Оскільки в Інтернеті фіксується практично кожне вчинене користувачем дію, можна відстежувати ефективність як всієї рекламної компанії в цілому, так і кожного з її елементів окремо.

В даний час існує безліч систем, які аналізують використовувані рекламні способи і видають їх кількісні результати.

Важливо, що цей процес відрізняється високою оперативністю. А це означає можливість швидкого і своєчасного реагування. Рекламодавець може скорегувати проведену рекламну компанію, відмовитися від тих способів, які не приносять необхідного результату, і збільшити вкладення в більш ефективні види реклами.

Рекламні кампанії в мережі Інтернет: важливі етапи проведення

2. Організація і проведення рекламної кампанії в мережі Інтернет – 3 основних етапи ????

Незважаючи на всі свої відмінні риси, сам алгоритм проведення компанії по просуванню чого-небудь є загальним для будь-якого каналу продажів. Його можна розбити на три етапи.

Етап 1. Визначення цільової аудиторії

Цей етап є одним з найважливіших кроків, адже саме складання чіткого образу своїх потенційних клієнтів визначає ефективність витрачених на рекламу коштів.

У мережі зараз діють мільйони продавців, які просувають свій продукт, конкуренція вкрай висока, а тому рекламодавцю необхідно правильно провести маркетингові дослідження, щоб не зробити помилку в самому початку рекламної компанії.

Виявлення цільової аудиторії може проводитися різними способами. Великі компанії замовляють масштабні дослідження з численними Анкетування та опитування.

А окремий підприємець, що не володіє такими фінансовими і тимчасовими ресурсами, просто проводить вивчення відкритих джерел, наприклад, запити користувачів на окремих ресурсах або статистику клієнтів у конкурента.

У найпростіших випадках досить легко влаштувати невеликий мозковий штурм. Наприклад, виробник комбінезонів для собак з легкістю може виявити свою цільову аудиторію, просто грунтуючись на досвіді спілкування з любителями собак.

Визначивши коло потенційних покупців і склавши список їхніх потреб і переваг, можна приступати до розробки стратегії просування свого продукту.

Етап 2. Розробка стратегії просування

Наступним важливим кроком є ​​визначення того, в якому форматі буде проводитися реклама, а також з використанням якихось каналів.

Тут по максимуму повинна використовуватися отримана на попередньому етапі інформація, адже спосіб просування безпосередньо залежить від того, хто обраний в якості мішені для реклами.

Важливим є і бюджет, якої виділяється на рекламу. Адже якщо кошти вкрай обмежені, навряд чи можна розраховувати на велику кількість рекламних майданчиків і великомасштабні дії по залученню покупців.

Вибравши загальний напрямок, в якому потрібно рухатися, можна здійснювати підбір тих майданчиків, де буде відбуватися розміщення реклами, а також створення конкретних матеріалів, в тому числі текстів, банерів, відеороликів і так далі.

Етап 3. Запуск рекламній кампанії

Фінальним етапом є запуск самої реклами. Тут відбувається проживання створених рекламних матеріалів, а також подальше відстеження ефективності їх впливу. При необхідності вносяться коректування і зміни.

Основні види залучення клієнтів на товари і послуги в Інтернеті

3. Види інтернет-реклами і її вартість – ТОП-10 найбільш популярних і ефективних напрямків реклами в Інтернеті ????

Способів просування своїх товарів або послуг в Інтернеті існує величезна безліч, причому вони постійно еволюціонують. Розвиток і поява нових видів інтернет-реклами пов’язано не тільки з високим рівнем конкуренції в цій галузі, а й з удосконаленням технологий.

Останні не тільки дозволяють винаходити нові способи донесення інформації до користувачів, а й дають можливість останнім позбуватися набридливої ​​реклами. В результаті канали реклами, які ще зовсім недавно були ефективними і приносять результат, стають марними і застарілими.

Нижче розглядатимуться ті напрямки просування продукту в Інтернеті, які актуальні і ефективні на даний момент.

1. Контекстна реклама

Як зрозуміло з самої назви, цей спосіб просування прив’язаний до певного контексту.

На даний момент контекстна реклама – це, мабуть, один з найбільш зручних і ефективних способів реклами, що дає можливість при мінімумі бюджету отримати відмінні результати.

Принцип дії контекстної реклами наступний: користувач отримує рекламні повідомлення, які прив’язані до його запитам. Для цього використовується система ключових слів і фраз, за ​​якими відбувається відбір рекламних повідомлень. Тут може бути два варіанти:

Варіант 1. Користувач задає в пошуковику певний запит, на який система видає посилання на різні сайти з тематикою, що відповідає цьому запиту. Але крім посилань на сайти виводяться і рекламні оголошення, також прив’язані до тематики запиту.

Варіант 2. Користувач заходить на який-небудь сайт, який є партнером рекламної мережі одного з пошуковиків, і бачить там оголошення, яке враховує як тематику самого сайту, так і історію запитів цього користувача. Якщо людина не так давно шукав в мережі якусь послугу, то і на сайтах йому буде висвітлюватися реклама, яка пропонує саме цю послугу.

Очевидно, що така реклама дає максимальну можливість фільтрації тих користувачів, яким вона буде найбільш цікава, тобто принцип таргетування тут реалізований в максимальному ступені.

Іншими перевагами (+) контекстної реклами є:

 • Оплата за результат у вигляді переходу по представленої посиланням. Тобто рекламодавець оплачує тільки ті покази, які завершилися будь-якими діями.
 • Оскільки рекламні оголошення видаються відповідно до своїх уподобань і інтересами самого користувача вони приносять користь і потенційним клієнтам. А це означає менше відторгнення з боку користувачів.
 • Цей вид просування є не таким настирливим і дратівливим, що більшість рекламних оголошень, що також сприяє прийняттю його у користувачів.
 • Бюджет для проведення контекстної рекламної компанії може бути абсолютно будь-яким. Навіть за дуже невелику суму в 100-200 рублів в день можна отримати прийнятний результат.
 • Сучасні рекламні мережі, що пропонують розміщення контекстних оголошень, надають великі можливості для їх налаштування. Тобто рекламодавець може створити індивідуальну систему реклами, яка буде враховувати всі нюанси просування конкретного товару.
 • Швидкість віддачі. Оплачуючи контекстну рекламу, можна отримати практично миттєвий результат у вигляді перейшли по посиланню клієнтів.
 • Величезний інструментарій для аналізу ефективності розміщуваних оголошень і великий обсяг інформації, яку можна отримати за ним.

Але і без мінусів (-), природно, не обходиться. До них можна віднести:

 • Швидка віддача має на увазі і короткостроковий ефект. Для постійного припливу клієнтів необхідні постійні вкладення коштів.
 • Невірно налаштована рекламна система призведе до того, що гроші будуть йти в нікуди. Саме в цьому способі просування існують ризики витратити величезний бюджет без будь-якої віддачі через невірно обраних ключових слів.
 • Невизначеність бюджету, пов’язана з розрахунком ціни за один перехід по рекламному оголошенню (так званий клік), про який мова піде трохи нижче.
 • Чи не для всіх сфер бізнесу такий спосіб просування підходить.

Що стосується вартості того самого кліка, виходячи з якого і буде визначено бюджет, то він формується таким чином.

Якщо кілька рекламодавців прив’язують свої оголошення до однієї ключовою фразою, найкращі місця на сторінці пошуковика будуть надані тим, хто дасть більшу ціну за клік.

Тобто діє принцип аукціону – більше отримує той, хто заплатить дорожче.

При цьому є різні ніші, вартість кліків в яких дуже різниться. Наприклад, вартість кліка для запитів типу «в’язані іграшки» складе в середньому від 9 до 40 рублів, а ось запити «вікна ПВХ» коштуватимуть набагато дорожче – 500-1500 рублів за один клік.

Як правило, рекламні системи пошукових систем ставлять максимальне обмеження на вартість кліка при автоматичних настройках. В Яндексі, наприклад, це 1500 рублів.

Перед рекламодавцем, таким чином, постає завдання знайти оптимальну стратегію розміщення контекстної реклами.

З одного боку, обрана ціна за клік не повинна бути занадто високою – в такому випадку рекламу, звичайно, побачать багато користувачів, але прибуток від них може виявитися менше витрачених на просування засобів.

З іншого боку, встановивши занадто маленьку вартість кліка, продавець може просто не дочекатися переходів по розміщеному оголошенню, оскільки його просто ніхто не побачить.

Зверніть увагу! За замовчуванням налаштування реклами передбачає найдорожчі варіанти розміщення, що вимагають величезного бюджету. Тому необхідно дуже точно добирати налаштування, щоб знайти оптимальне співвідношення вартості кліка, кількості переходів по оголошенню і прибутку з кожного покупця.

Зрозуміло, рекламні мережі пошукових систем запевняють, що здійснити таку настройку може будь-який користувач, однак така довірливість може привести до серйозних втрат. Щоб отримати максимальний результат при мінімумі витрат, необхідно або як слід розібратися в контекстній рекламі самому, або звернутися за допомогою до фахівця в цій галузі.

На даний момент існують дві