Ретаргетінг вконтакте – що це, як налаштувати і зібрати базу

0
72

Особливість таргетированной реклами в тому, що вона точно націлена на певну групу користувачів. Їх можна розділити на три основні типи: потенційні клієнти, існуючі і з ті, хто побував на сайті, але поки не вчинив замовлення. В останньому випадку це ретаргетінг.

Він особливо підходить, коли рішення про покупку приймають не відразу: в нерухомості, туризмі, на автомобільному ринку. Але застосовують його і в інших галузях – багато хто робить паузу перед покупкою або випадково відволікаються на повідомлення, дзвінок, обрив інтернету. Дуже важливо знову нагадати про себе клієнту і повернути його на сайт.

Щоб зібрати їх, на сайті компанії необхідно розмістити спеціальний JavaScript-код (піксель). Він буде автоматично враховувати всіх користувачів, які заходять на сайт.

Налаштування аудиторії в рекламному кабінеті вконтакте дозволяють вибрати правило, за яким користувачі будуть додаватися в аудиторію ретаргетінга. Можна включити всіх відвідувачів сайту або користувачів, які відвідують певні сторінки. Або вказати кількість днів, протягом яких користувачі будуть залишатися в аудиторії після відвідування сайту.

Ретаргетінг Вконтакте - то багато, як налаштуваті и зібраті базу

Накопичені аудиторії за різні часові періоди дозволяють управляти рекламної контент-політикою, а також отримувати додаткову статистику.

Наприклад, користувачам, які відвідали сайт за останні 3 дні, можна показувати один матеріал, а користувачам, які відвідали сайт в інтервал з 4 по 7 дні – інший.

З користувачами, які відвідали сайт більш 90 днів тому, ймовірно, вже потрібно вибудовувати відносини заново, і то, що він знаходиться в базі ретаргетінга – сильно полегшує завдання.

Етапи, через які користувач проходить для того, щоб зробити цільове дію можна описати наступними пунктами:

 • перегляд реклами;
 • клік по рекламі;
 • поcещеніе сайту;
 • цільове дію.

Знаючи витрачену суму на рекламну кампанію можна порахувати вартість кожного етапу:

 • вартість перегляду реклами;
 • вартість кліка по рекламі;
 • вартість відвідування сайту;
 • вартість цільового дії.

Щоб рекламодавець мав можливість закуповувати рекламу, його реклама повинна окупатися. Якщо, наприклад, цільовим дією є покупка, то вартість цільового дії не повинна перевищувати суму покупки.

Якісна характеристика етапів показує, якими користуються відвідувачі із загального обсягу здійснив перехід з одного етапу в інший. Цей «відсоток переходів» називається конверсією. Є конверсії:

 • з перегляду в клік;
 • з кліка в відвідування сайту;
 • з відвідування сайту в цільове дію.

Є ще якісні показники поведінки користувача на самому сайті: тривалість сеансу, показник відмов, кількість переглянутих сторінок. Все це ми теж аналізуємо.

Як правило, конверсії на кожному етапі менше 100%. Це говорить про втрати. Завдання фахівця полягає в оптимізації рекламної компанії. Для цього йому необхідно якомога швидше дізнатися вартість цільового дії користувача на сайті.

Скорочення втрат на кожному етапі дозволяє максимально швидко отримати дані для аналізу і скласти подальший план дій. Саме тому оптимізація кампанії на рівні рекламного кабінету теж необхідна.

У момент визначення аудиторій і їх сегментів для перевірки гіпотез стоїть завдання за максимально короткий проміжок часу і менший бюджет перевірити їх.

А це означає, що потрібно з кожного сегмента привести якомога більше користувачів на сайт.

До кінця рекламної кампанії фахівець повинен мати можливість провести її аналіз і відповісти на два питання:

 • З якими результатами пройшла рекламна кампанія?
 • Що робити далі, щоб поліпшити результат?

З досвідом фахівець починає продумувати структуру рекламної кампанії до її запуску, щоб:

 • Отримати потрібні дані в потрібному розрізі;
 • Відповісти на питання «що потрібно робити далі?».

Сегментація аудиторії – один з методів пошуку цільової аудиторії.

При відсутності сегментації аудиторії до аналізу доступні усереднені дані. У прикладі нижче наведені знімки середніх показників по всій ретаргетінговой кампанії з продажу заміських будинків за 2 тижні.

Кінцевою метрикою ефективності є вартість дзвінка. З середніх показників видно, що вартість дзвінка дорівнює 8 623 р. і їх було 15 штук. А також є якісні показники поведінки користувача в мережі. Результат непоганий, але потрібно покращувати. Середні дані не підкажуть, як саме це зробити.

Ретаргетінг Вконтакте - то багато, як налаштуваті и зібраті базуРетаргетінг Вконтакте - то багато, як налаштуваті и зібраті базу

Сегментація шуканої аудиторії допомагає виділити найбільш конверсійні сегменти:

Ретаргетінг Вконтакте - то багато, як налаштуваті и зібраті базуРетаргетінг Вконтакте - то багато, як налаштуваті и зібраті базу

Немає необхідності при першому запуску кампанії з невеликим бюджетом сегментувати аудиторію на 20 груп. Досить виділити великі сегменти для тестування. З наведених вище сегментів видно який спрацював добре.

Наступним етапом кампанії може бути зосередження бюджету на найкращому сегменті з одночасною сегментацією його за іншими ознаками. Основні ознаки, за якими можна робити сегментацію відвідувачів сайту:

 • час з моменту останнього відвідування сайту;
 • місце розташування користувача;
 • стать;
 • вік;
 • час, проведений на сайті;
 • кількість сторінок, яке здійснив користувач;
 • конкретні сторінки, які користувач відвідав.

Одночасна сегментація за всіма ознаками призведе до створення величезної кількості кампаній. З урахуванням необхідності оптимізації вартості кліка за рахунок підбору оголошення в сумі для отримання достатніх даних для аналізу рекламної кампанії знадобиться значний рекламний бюджет.

Адже аналіз сегментів не закінчується на розрахунку вартості переходу на сайт, а триває аж до вчинення дії на сайті.

А так як на кожному етапі (показ реклами> клік по рекламі> перехід на сайт> дію) є неминучі втрати, то потрібно мати достатню кількість кліків для напрацювання статистики.

Схеми ретаргетінга при сегментації відвідувачів сайту за періодами Різна настройка дозволяє по-різному показувати оголошення користувачам. Логіка показу оголошень залежить від концепції і від того, які дані потрібно отримати.

 • Первинна сегментація відвідувачів сайту у нас відбувається за періодами часу. У соціальній мережі ВКонтакте, наприклад, доступні наступні періоди:
 • t1 – дні 0-3 – відрізок в 3 дня t2 – дні 4-7 – відрізок на 4 дні t3 – дні 8-14 – відрізок в 7 днів t4 – дні 15-30 – відрізок в 16 днів t5 – дні 31-90 – відрізок в 60 днів t6 – дні 91-180 – відрізок в 90 днів t7 – дні 181+ – відрізок в 1+ днів
 • Комбінуючи настройки оголошень можна використовувати різні схеми переслідування користувача поза сайтом.

Схема 1. Показ свого часу

Як тільки користувач відвідує сайт, запускається ретаргетінг. Як тільки користувач з’явиться в мережі, він бачить одну з посад. Кожен пост може показуватися тільки в свій відрізок часу. Пост може не здатися через конкуренцію рекламодавців або через відсутність користувача в мережі.

Ретаргетінг Вконтакте - то багато, як налаштуваті и зібраті базу

На схемі вище Пост1 має право показуватися тільки якщо користувач відвідав сайт не більше 3 днів тому. Пост2 – в проміжок з 4 дня по 7 день. Пост3 – з 8 дня по 14 день. І так далі. Подібна схема легко реалізується за рахунок віднімання однієї аудиторії з іншого.

Таким чином в залежності від того, через який проміжок часу після останнього відвідування сайту користувач увійде в мережу залежить який саме пост він побачить.

Як тільки користувач перейде по одному з постів, вся схема увімкнеться знову. Але подальший показ постів буде вже залежати від ліміту показів кожного поста на одного користувача. Якщо користувач не побачив перші два поста, а перейшов на сайт по третьому, то він потрапляє в аудиторію відвідувачів за перші 3 дні, і у нього знову є шанс побачити перший і другий пости.

Якщо у всіх оголошеннях варто ліміт на покази «1 показ одному користувачеві», то при перезапуску схеми користувач не побачить ще раз пости, які вже бачив. Якщо він бачив перші два поста і перейшов по третьому посту, то тепер йому здасться Пост4, але мінімум через 2 тижні.

особливості:

 • легко доповнювати схему новими постами;
 • легко перезапускати пости;
 • при розмітці UTM-мітками зрозуміло через який термін після відвідування сайту користувачі повертаються і роблять цільове дію;
 • частина постів можуть бути не показані;
 • не зрозуміло чи був показ попередніх постів конкретного користувача;
 • можливий контакт з користувачем з прив’язкою до часу останнього візиту.

Схема 2. Накопичення черзі

Як тільки запускається ретаргетінг в чергу на показ встає Пост1. По закінченню першого відрізка часу в чергу на показ додається Пост2. При цьому Пост1 висить в черзі першим поки не здасться користувачеві. Пост2 здасться строго після Пост1.

Ретаргетінг Вконтакте - то багато, як налаштуваті и зібраті базу

По закінченню кожного періоду пости продовжують збиратися в черзі і показуватися в строгому порядку починаючи з першого.

Черговість показу постів контролюється величиною ставки кожного поста (коротко: у першого поста повинна бути найвища ставка, у останнього – найнижча.

Чим більше ставка, тим вище в черзі знаходиться пост) або за рахунок створення аудиторії перегляду кожного поста (тоді як цільова аудиторія кожного наступного поста потрібно вказувати аудиторію ,, яка переглянула попередній по черзі показу пост).

особливості:

 • рано чи пізно пости почнуть показуватися користувачеві починаючи з першого;
 • користувач не пропустить жодного поста, але може не побачити все;
 • можливий контекст між змістом постів, тобто можна створювати ланцюжка постів, пов’язаних змістом;
 • пости показуються в строгому порядку починаючи з першого;
 • утруднена аналітика по часу повернення з моменту відвідування.

Схема 3. Черга навпаки

Схема схожа на попередню за винятком порядку черги. Кожен наступний пост встає в початок черги. Якщо пост не встигає здатися в свій період, то він встає в кінець черги.

Ретаргетінг Вконтакте - то багато, як налаштуваті и зібраті базу

Схема 4. Кілька постів в кожному періоді

Схема схожа на схему № 1 за винятком кількості постів в кожному часовому періоді.

Ретаргетінг Вконтакте - то багато, як налаштуваті и зібраті базу

Це найбільш часто використовувана схема ретаргетінга, при якій пости в кожному періоді можуть показуватися з однаковою ймовірністю у випадковому порядку або в строгому порядку один за іншим.

Зміст постів при тестуванні і архітектура всіх рекламних кампаній залежить від того, які дані фахівець хоче отримати.

Тестувати можна:

 • Креатив або формат оголошення в рамках одного посилу і пропозиції – тоді потрібно створити оголошення з одним і тим же посилом і пропозицією, але з різними креативу і форматами і перевірити яке з них дає найбільшу кількість кліків.
 • Посил в межах одного речення – тоді потрібно створити оголошення з різним посиланням, але з одним і тим же пропозицією і перевірити який найбільш затребуваний.
 • Різні пропозиції – тоді потрібно створити оголошення з різними пропозиціями, щоб протестувати яку пропозицію аудиторії найцікавіше.

Кінцевою метрикою для оптимізації кампанії є продаж, але все починається з кліків.

Налаштування тестування

Виявлення кращого оголошення

Припустимо, що є 5 постів, з яких потрібно вибрати посаду з найменшою вартістю кліка для аудиторії ретаргетінга з періоду t1. Для цього необхідно зробити так, щоб користувач здався всього один пост з п’яти з однаковою ймовірністю.

Тоді, через деякий час, все п’ять постів наберуть по рівній кількості показів і, маючи різну кликабельность, дадуть різну кількість кліків.

Пост, який набрав максимальну кількість кліків, – пост-лідер, який потрібно продовжувати показувати поточної аудиторії для максимальної кількості кліків. Решта пости необхідно відключити.

Нижче показаний знімок з рекламного кабінету. Пост-лідер продовжував працювати зберігаючи CTR на максимальному рівні.

Ретаргетінг Вконтакте - то багато, як налаштуваті и зібраті базу

Нагадаю, що пошук оголошення з максимальною конверсією з показів в кліки – один з етапів оптимізації кампанії, який знаходиться на рівні рекламного кабінету. Оптимізація конверсій на рівні сайту – наступний етап роботи. Оптимізація всієї рекламної кампанії часто здійснюється шляхом повного виключення сегмента з кампанії.

Для настройки спліт-тесту необхідно в налаштуваннях оголошення вказати аудиторію ретаргетінга (1), створити аудиторію за подією «перегляд запису» (2) і додати цю аудиторію в виключення (3). Далі слід створення інших постів з копіюванням налаштувань оголошення.

В результаті вийде група оголошень, з якою кожному користувачеві здасться максимум одне оголошення, так як в один момент користувач може побачити лише одне оголошення, а як тільки він його бачить, то тут же потрапляє в аудиторію по результатам пошуку, яка виключає цього користувачеві з кожного оголошення в групі.

Після виявлення лідера аудиторію по результатам пошуку можна видалити з винятків в налаштуваннях лідера і показати найкраще оголошення всім. Одночасно з цим «погані» оголошень необхідно відключити.

Аналогічну схему спліт-тестування постів можна проводити у всіх періодах аудиторії ретаргетінга відвідувачів сайту, а також на будь-який сегментированной зовнішньої аудиторії або аудиторії на основі бази контактів. Виявлення найкращої послідовності постів

Ми взяли описану вище схему ретаргетінга № 1, провели спліт-тестування постів для кожного періоду і виявили по лідеру в кожному. Тепер нам необхідна більша кількість показів і кліків. Але який саме пост буде найбільш ефективний в другій черзі показів? Потрібно проводити спліт-тестування другої черги.

Для цього по завершенню першого спліт-тестування в налаштуваннях лідера потрібно створити нову аудиторію за переглядами цього лідера. Ця аудиторія повинна стати аудиторією ретаргетінга для наступних декількох постів з подальшим вибором лідера серед них.

В результаті повторення подібного тестування кілька разів сформується ланцюжок з найбільш клікабельних оголошень.

Короткий алгоритм виявлення ідеальної послідовності:

 1. запускаємо перший сплати і виявляємо лідера (спліт-тестування постів на першу чергу показів);
 2. створюємо аудиторію по результатам пошуку лідера;
 3. вказуємо аудиторію перегляду лідера в якості аудиторії ретаргетінга до нової групи оголошень;
 4. запускаємо другий сплати і виявляємо лідера другої черги і т.д.

Ретаргетінг по пікселю можна використовувати:

 • з метою нагадати клієнтам, що вони цікавилися пропозицією (наприклад, розповісти відвідувачам сайту про проведення спеціального конкурсу);
 • для пропозиції продовжити незавершене на сайті дію (наприклад, оплатити товари з кошика інтернет-магазину);
 • щоб виключити діючих клієнтів з цільової аудиторії майбутніх рекламних кампаній;
 • заради дослідження аудиторії, яка відвідує ваш сайт; для залучення відвідувачів сайту в співтовариство компанії.

Матеріал підготував Артем Сєдов, провідний фахівець з таргетированной рекламі «Ашманов і партнери»

Як чіпляти Таргет саму-саму гарячу аудиторію?

Вже багато було сказано і написано про ретаргенінг «ВКонтакте». При цьому він продовжує розвиватися і з’являються нові методи, в тому числі динамічний ретаргетінг.

Ретаргетінг Вконтакте - то багато, як налаштуваті и зібраті базу

Він дозволяє чіпляти саму гаряченького, з пилу-з жару аудиторію! Тобто людей, які проявили інтерес до вашої сфері або ніші буквально пару хвилин тому. Як це працює?

Спочатку згадаємо, що таке ретаргетінг в принципі. Це механізм, що включає показ реклами тим користувачам, які у вас вже побували. В рамках таргетированной реклами «ВКонтакте» це можна реалізувати наступним чином:

1. Ретаргетінг по відвідувачах сайту

«ВКонтакте» дає можливість збирати відвідувачів сайту, які авторизовані «ВКонтакте» в момент заходу на сайт. Це здійснюється за допомогою спеціального коду, який можна можна взяти в розділі «Ретаргетінг» в вашому рекламному кабінеті.

Далі ви створюєте оголошення та налаштовуєте його на відповідну базу ретаргетінга:

Ретаргетінг Вконтакте - то багато, як налаштуваті и зібраті базу

Після цього ваше оголошення буде показуватися відвідувачам сайту, що додається в базу ретаргетінга.

Ретаргетінг Вконтакте - то багато, як налаштуваті и зібраті базу

2. Реклама для вашої клієнтської бази

Досить мати e-mail адреси і номери телефонів клієнтів у вигляді списку в txt-файлі, щоб додати їх в окрему базу ретаргетінга.

3. Збір аудиторій за допомогою сторонніх сервісів

Можна не тільки збирати бази email-адрес або мобільних телефонів. Є можливість додавати файл, який містить id користувачів. Це дозволяє за допомогою сторонніх сервісів (наприклад, церебро-таргет (церебро.рф) збирати такі аудиторії:

 • – Тих, хто лайкнув / репостнул / откомменітровал певний пост.
 • – Тих, хто перебуває мінімум в 3х спільнотах.
 • – Тих, хто проявляє активність в співтоваристві.
 • Список можна продовжувати, але детально зараз на ньому зупинятися не будемо, а розглянемо новий метод, який ще не набув широкого висвітлення, але вже добре себе зарекомендував.

Цей спосіб включає наступний механізм. Спеціальний сервіс vTarget.ru відбирає з спільнот, які в нього додані, тільки тих людей, які вступили в нього зовсім недавно (наприклад, кілька хвилин тому).

Ці користувачі автоматично відвантажуються в окрему базу ретаргетінга, на яку можна налаштувати оголошення.

В результаті ми показуємо наші оголошення тільки «гарячим» користувачам, що дозволяє істотно знизити вартість залучення аудиторії.

Щоб не бути голослівними, перейдемо відразу до прикладів.

Залучення передплатників в співтовариство «Практика SMM»

Для залучення аудиторії в співтовариство запустили дві рекламні кампанії: першу на базу ретаргетінга, що отримується за допомогою vTarget, а другу на співтовариства, з яких vTarget формував базу ретаргетінга (для порівняння отриманих результатів). отримали:

– Для варіанту, націлених на групи: Стіна

Ретаргетінг Вконтакте - що це, як налаштувати і зібрати базу

Вартість передплатника складає 7 рублів.

– При використанні динамічного ретаргетінга:

Ретаргетінг Вконтакте - що це, як налаштувати і зібрати базу

Вартість залучення передплатника в співтовариство знизилася в 2,4 рази.

Інший приклад: залучення аудиторії в співтовариство ВКонтакте інтернет-журналу SemSocial

Підхід аналогічний: одне оголошення налаштоване на базу ретаргетінга, що отримується за допомогою vTarget.ru, інше для порівняння на співтовариства, з нових передплатників яких сервіс формує згадану базу ретаргетінга.

– Для варіанту, націлених на групи: Стіна

Ретаргетінг Вконтакте - що це, як налаштувати і зібрати базу

Вартість передплатника складає 14,95 рублів.

– Для варіанту з динамічному ретаргетінгом.

Ретаргетінг Вконтакте - що це, як налаштувати і зібрати базу

 1. Вартість передплатника складає 7,26 руб.
 2. Вартість залучення передплатника вдалося знизити в 2 рази.
 3. Кількість кейсів з використання динамічного ретаргетінга збільшується, у міру надходження вони будуть додані на сайт сервісу.

Чим менше ви щось робите вручну, тим більше економите часу. Особливо це помітно на великих обсягах. І безсумнівним плюсом сервісу є те, що після настройки проекту і оголошень на відповідні бази ретаргетінга далі все відбувається автоматично. Тобто:

– Нові користувачі самі завантажуються в базу ретаргетінга.

– База ретаргетінга оновлюється в самому оголошенні, чого не дозволяє зробити ніякий інший сервіс.

Наприклад, якщо ви ведете запускаєте оголошення на Безу ретаргетінга, що отримується з відвідувачів сайту, то вам потрібно періодично у кожного оголошення натискати «Редагувати», а потім «Зберегти».

В іншому випадку поновлення бази (тобто додавання нових користувачів і видалення старих) не відбувається. Якщо у вас одне оголошення, то натиснути пару кнопочок не проблема.

А якщо їх 50? vTarget ж робить все це автоматично, що економить масу часу і на невеликих, і на масштабних компаніях.

Таким чином, динамічний ретаргетінг вже зарекомендував себе як відмінний варіант зниження вартості передплатника в співтовариство за рахунок показу реклами тільки гарячим, більш зацікавленим користувачам.

Ретаргетінг ВК настройки

 • Що таке ретаргетінг ВКонтакте?
 • Розглянемо звичайну ситуацію: відвідувач перейшов по Вашому оголошенню на Лендінгем, ознайомився з пропозицією, може навіть дійшов до сторінки з формою замовлення, але з якоїсь причини покинув сайт – передумав, взяли сумніви, відклав «на потім».
 • Цілком зрозуміло, що раз він цікавився офферу, значить це наш потенційний покупець і втрачати його шкода (це відноситься і до власників інтернет-магазинів або інших ресурсів).
 • На деяких сайтах, щоб не упускати лояльних відвідувачів, для збору їх контактів встановлюють форми підписки з пропозицією повідомляти про знижки або акціях, але свої адреси залишають далеко не всі.
 • Як же мотивувати аудиторію повернутися на сайт і підстьобнути на цільове дію?
 • Для цього і був придуманий такий інструмент.

Як працює ретаргетінг ВКонтакте

 1. Якщо відвідувач колись побував на Вашому сайті або на окремій його сторінці, виконував на них якісь дії, йому навздогін показуються оголошення з цим же офферу або пропозицією з тієї ж тематики, і великий відсоток покупців «дозрівають» і повертаються для оформлення замовлення .
 2. Зробити це просто: в настройках ретаргетінга ВКонтакте вказується адреса сайту, якийсь його сторінки або інші точки дотику з відвідувачами, які і будуть критерієм для показу оголошень.
 3. Тобто це той же таргетинг на цільову аудиторію, але спрямований на її найгарячіший сегмент.

Як налаштувати ретаргетінг ВК

ВК пішов значно далі за інших в питаннях налаштувань і застосування цього інструменту. Крім основної функції підвищення конверсії за рахунок повернення відвідувачів ресурсу, соцмережа дозволяє завантажувати власні зібрані бази і показувати рекламу тільки тому списку узкосегментірованной ЦА, який Ви вкажете в налаштуваннях.

Тобто, ретаргетінговие кампанії, на відміну від таргетингової, націлені на конкретних людей, яких Ви відібрали за певними критеріями.

Це підвищує ефективність реклами на порядок – відсікаються боти, знижується в рази ціна за клік, збільшується кликабельность і кількість цільових дій.

аудиторія ретаргетінга

Відвідувачі сайту (продає сторінки).

Якщо у Вас є тематичний сайт (або інтернет-магазин), можна зібрати базу ретаргетінга ВКонтакте з відвідувачів (у яких є аккаунт в соцмережі) всього сайту або окремих його сторінок (те ж саме з Лендінзі). Така аудиторія буде цільової для рекламної кампанії відповідної тематики.

 • Для настройки збору переходимо в акаунті ВК «реклама» – «ретаргетінг» і натискаємо «створити піксель».
 • Ретаргетінг Вконтакте - то багато, як налаштуваті и зібраті базу
 • Відкривається вікно, де Ви заповнюєте потрібні поля і клікаєте «створити»
 • Ретаргетінг Вконтакте - то багато, як налаштуваті и зібраті базу
 • З’явиться вікно з кодом програми, яку необхідно вставити між тегами head на потрібних сторінках Вашого сайту.
 • Далі (в акаунті ВК) натискаємо «створити аудиторію», вказуємо тільки що створений Піксель і адреса сторінки сайту (якщо потрібно).
 • Ретаргетінг Вконтакте - то багато, як налаштуваті и зібраті базу
 • Все, скрипт почав збір даних відвідувачів.

Парсинг спільнот ВК

При налаштуванні таргетированной реклами ВКонтакте є можливість вказувати спільноти, в яких мешкає Ваша ЦА, що звужує спрямованість реклами і підвищує конверсію.

Мінус полягає в тому, що з усіх учасників таких спільнот активний лише певний відсоток передплатників, інші тільки числяться і не цікавляться темою групи, а оголошення відкручуватимуться всім, що впливає на ефективність РК.

 1. Відокремити активних користувачів від пасивних, зібрати списки зацікавлених в продукті людей і створити базу ретаркетінга ВКонтакте для подальшого використання в налаштуваннях кампаній можна за допомогою парсинга.
 2. Найвідоміший і багатофункціональний парсер Церебро Таргет, але сервіс платний і не кожен може дозволити собі його покупку, якщо не займається масштабної рекламою у ВКонтакте.
 3. Є дешевші аналоги Церебро:
 • pepper.ninja (http://pepper.ninja) – 1490 р. в місяць або 190 р. за два дні;
 • segmento-target (http://segmento-target.ru/) – 200 р. в місяць;
 • vk.barkov (http://vk.barkov.net), retarget.target-training (http://retarget.target-training.ru) – повністю безкоштовні, хоча і з меншим, але цілком достатнім функціоналом.

Розглянемо збір аудиторії безкоштовно на прикладі vk.barkov.net.

Можливості парсеру – пошук користувачів ВК за заданими критеріями:

1. За активністю: на стіні, в обговореннях, в постах; 2. Перетин передплатників за списками; 3. Парсер передплатників в спільнотах. Також сервіс дозволяє порівнювати вміст довільних списків аудиторії і має докладний опис під кожен пункт свого функціоналу, що робить його зручним і зрозумілим.

Ретаргетінг Вконтакте - то багато, як налаштуваті и зібраті базу

Описувати весь процес створення бази ретаргетінга ВКонтакте не бачу сенсу – на кожній сторінці з функцією описані результат від її використання і Ваші необхідні дії.

Зібраний список зберігається на комп’ютер в текстовому форматі, в ньому скрипт прописує id користувача ВК, і дає опис критерію відбору (!). Так створюється кілька різних груп.

Для завантаження файлу в кампанію знову переходимо в «ретаргетінг» – «створити аудиторію», пишемо назву, відзначаємо «завантажити з файлу» і вибираємо на комп’ютері ту, що потрібно (перед цим видаліть непотрібні записи з файлу).

Налаштування кампанії звичайні для таргетированной реклами у ВКонтакте, просто в полі «аудиторії ретаргетінга» вибираєте зі створених раніше, а далі можна уточнити таргетинг стандартними функціями.

деякі поради

Я знаю арбітражніков, які збирають бази з Лендінзі кожної рекламної кампанії. Згодом ці списки об’єднуються за тематиками і по ним робляться повторні продажі через ретаргетінг. Просто і ефективно.

Інша можливість – збирати групи бази аудиторій по брендам, за категоріями товару і т.д., все залежить від Вашої фантазії.

І ще. У довідці ВК по завантаженню бази з файлу вказано, що список має складатися з id користувача соцмережі, і (або) емейла, і (або) номера телефону.

Тобто можна завантажити файл з поштовими адресами або телефонами людей, і, якщо у них є акаунти ВКонтакте, налаштувати показ на цю групу користувачів.

А це ще один привід задуматися про можливості пошуку і збору бази ретаргетінга для подальшої настройки таргетированной реклами.

Ретаргетінг ВК | Онлайн – бізнес по Сапичу

База ретаргетінга вконтакте

Ретаргетінг Вконтакте - то багато, як налаштуваті и зібраті базу

Не знаю, чи помічали ви таке явище. Наприклад, ви чуєте по радіо новий трек. Особливого враження він на вас не виробляє, звичайний прохідний трек.

Потім його починають «ратіровать» (по – моєму, це так називається), він починає звучать звідусіль, і ви з часом розумієте, що цей трек подобається вам все більше і більше. «Ось вам новий хіт, любите його», – як би говорять нам, і ми з часом його і правда любимо.

Нещодавно я знайшов рекламний інструмент, що дозволяє робити те ж саме, тільки в соціальних мережах. У цьому пості: ретаргетінг в контакті, як налаштувати ретаргетінг, фішки застосування ретаргетінга та інше.

Якщо людині сто разів сказати, що вона свиня, на сто перший раз він захрюкає. Десь чув таку приказку. А може, це результати якихось соціальних експериментів. Як би там не було, спостереження хороше.

Як я недавно дізнався, в маркетингу теж є схожий принцип. Суть його в наступному. Для того, щоб наша реклама давала очікуваний результат, бажано показувати її не менше 5 разів одній людині. Нібито після такої кількості контактів у покупця формується образ товару і потреба в ньому. Тобто, одноразової реклами дуже недостатньо, вплив такої реклами є нікчемною.

Простіше кажучи, треба набриднути. В інтернеті це зробити набагато простіше, ніж в офлайні. Більш того, є такий інструмент реклами як ретаргетінг, який дозволяє набриднути не всім підряд, а тільки тим, кому треба. Я почав освоювати ретаргетінг близько тижня тому і ось мої перші спостереження і результати.

Термін, як відомо, походить від слова Таргет (уявімо, що написано по-англійськи), що означає мету. Ретаргетінг ж – це як би перенацеливание, перепріцеліваніе, уточнення мети.

Для налаштувань ретаргетінга в контакті, потрібно зайти в свій аккаунт ВК, в самому низу в меню справа є посилання «Реклама». Зайшовши в цей розділ, ви потрапите в свій рекламний кабінет. І це дуже символічно, від споживача контенту до рекламодавця всього один клік.

Ретаргетінг Вконтакте - то багато, як налаштуваті и зібраті базу

У рекламному кабінеті є вкладка Ретаргетінг, зайшовши в яку вам буде запропоновано створити нову базу ретаргетінга.

Грубо кажучи, база ретаргетінга – це просто список користувачів ВК, який виглядає як текстовий файл зі списком id.

Це ті ж адреси людей, тільки для зручності системи, перекладені в цифрові id користувача. Реклама лише на цю базу користувачів і називається ретаргетінг.

Люди з фантазією вже зараз можуть почати здогадуватися, які обрії відкриває такий вид реклами. Ми можемо зібрати нашу цільову аудиторію, очистити її від зайвого віку та інших показників, залишивши тільки саму вичавку потенційних клієнтів і показувати нашу рекламу під різними кутами тільки цій групі людей.

Я давно шукав таку рекламу, яка була б не така шалена як тизери, більш інтелектуальна і цікава, і дешевша. Схоже, що все це є у ретаргетінга.

База ретаргетінга вконтакте

Для того, щоб запустити таку рекламу, спочатку потрібно зібрати базу ретаргетінга. Технічно є два шляхи, як можна це зробити.

Перший спосіб: встановити код ретаргетінга у себе на сайті, збираючи таким чином всіх, хто відвідував ваш сайт.

Якщо у користувача, який відвідав ваш сайт, є аккаунт в ВК, то система його зафіксує і занесе в базу ретаргетінга. Потім, коли користувач заходить в ВК, йому показується ваша реклама, як би наздоганяючи його.

Зазвичай на таку базу ретаргетінга робляться оголошення типу: “Ви цікавилися …”, “Останній шанс …” і так далі …

Користувач, який був на нашому сайті, так чи інакше, виявляв інтерес до нашого товару, а така аудиторія є більш лояльною, ніж та, хто бачить нас вперше. Тобто, це теплий трафік. З урахуванням того, що крім ретаргета є інші джерела трафіку, ваша база буде постійно поповнюватися.

Я встановив код ретаргетінга пару днів назад, і зараз в моїй базі близько 200 чоловік. Дав рекламу на цю базу. За два дні витрачено 45,33 рубля, отримано 16 кліків, і 1 замовлення. Сподіватися на те, що ця статистика збережеться – нерозумно, але на даний момент, вартість одного замовлення склала 45 рублів (!), При вартості одного кліка 2,8 рубля. Сильно? По-моєму, просто вогонь.

Ретаргетінг Вконтакте - то багато, як налаштуваті и зібраті базу

На жаль, цю базу користувачів не можна з ВК витягти. Але такі бази можна збирати самому, і це

Другий спосіб: зібрати базу для ретаргетінга самостійно, використовуючи такі сервіси, як Церебро Таргет. Ви можете збирати людей з різних інтересам, статтю, віком, захопленням, потребам, обставинам і так далі. Все залежить від вашої фантазії і розуміння цільової аудиторії.

Наприклад, у мене є рекламна кампанія, налаштована на жінок, у яких є чоловіки, у яких, в свою чергу, скоро день народження. Оцініть задумку.

Ретаргетінг Вконтакте - то багато, як налаштуваті и зібраті базу

Церебро таргет – це сервіс, який знаходить будь-яку інформацію про користувачів і групи в ВК. Функціонал сервісу великий, перераховувати весь не бачу сенсу, тим більше сам тільки почав освоювати його. Добре, що в Церебро, для таких запеклих таргетологов, як я, на кожній вкладці є коротка інструкція. Згідно з цими підказками, через сервіс можна встановити:

 • людей, які проявляли активність в тій чи іншій групі;
 • людей, який дружать з передплатниками групи;
 • людей, хто лайкать / репоста ту чи іншу посаду або коментував фото в альбомі, а також виявляв активність на стіні паблік або користувача;
 • хто вказаний в якості пари з групи користувачів, їх дні народження;
 • перетин аудиторій / очищення аудиторії від перетинів;
 • та інше…

Ще є можливість аналізувати спільноти, з’ясовувати в яких ще групах складаються його передплатники та багато іншого.

Ретаргетінг ВКонтакте: що це таке і як використовувати?

Ретаргетінг Вконтакте - то багато, як налаштуваті и зібраті базу Привіт друзі. З вами Світлана Раєвська і сьогодні я пропоную вам розібратися, що ж таке ретаргтінг ВКонтакте і як ви можете використовувати його для просування свого бізнесу. Уявлення про те, що таке ретаргетінг і як він налаштовується, стане в нагоді вам, якщо ви хочете отримувати більш якісні результати від таргетированной реклами.

Що таке ретаргетінг ВК

Свого часу поява ретаргетінга ВКонтакте справило ефект вибуху бомби. Всі прагнули протестувати цей інструмент і бачили за ним майбутнє. Так і сталося. Сьогодні важко собі уявити рекламну кампанію, що не використовує цей інструмент.

 • Ретаргетінг ВК – це інструмент, який дає нам можливість показувати рекламні оголошення користувачам, які вже стикалися з товаром / послугою, наприклад, відвідуючи наш сайт.
 • Ретаргетінг Вконтакте - то багато, як налаштуваті и зібраті базу
 • Існує 2 види ретаргетінга ВКонтакте:
 • ретаргетінг по пікселю,
 • ретаргетінг по файлу.

Що таке аудиторія ретаргетінга ВКонтакте?

Для того, щоб продовжити розмову нам потрібно розібратися ще з одним поняттям – аудиторія ретаргетінга.

Аудиторія – це база користувачів ВКонтакте, на яку є можливість транслювати рекламні оголошення. Аудиторію можна створити двома способами:

 • завантаживши з приготованого заздалегідь файлу,
 • зібрати відвідувачів сайту за допомогою пікселя ВКонтакте.

Що таке піксель ретаргетінга ВКонтакте і як це працює?

Єдиний піксель ретаргетінга ВКонтакте – це JavaScript-код, який генерується в вашому рекламному кабінеті. Потім цей код ви вставляєте в вихідний код свого сайту.

Це дає можливість відстежувати всіх відвідувачів сайту, авторизованих в соцмережі ВКонтакте.

У той момент, коли людина переходить на сайт, піксель ретаргетінга автоматично враховує його і додає в аудиторію ретаргетінга в вашому рекламному кабінеті.

У рекламному кабінеті ви можете створювати велику кількість різних аудиторій ретаргетінга і потім використовувати їх для трансляції своїх рекламних оголошень.

Для чого потрібен ретаргетінг по пікселю:

 • нагадувати клієнтам про те, що вони цікавилися вашим товаром / послугою, але так і не зробили покупки,
 • розповідати клієнтам про ваші акції, знижки, конкурсах і так далі,
 • пропонувати потенційним клієнтам продовжити незавершене дію (наприклад, оплатити товари з кошика інтернет-магазину або зареєструватися на захід),
 • виключати реальних клієнтів з аудиторії майбутніх рекламних кампаній,
 • досліджувати користувачів, які відвідують ваш сайт.

Це лише частина можливих ідей по використанню пікселя ВК. Кожен проект унікальний і ви напевно зможете придумати як отримати користь з цього інструменту.

Що таке і як працює ретаргетінг по файлу?

У разі ретаргетінга по файлу відбувається завантаження заздалегідь приготованого списку. Список може складатися з:

 • номерів телефонів,
 • адрес електронної пошти,
 • ідентифікаторів (ID) сторінок ВКонтакте. потрібних вам користувачів.
 1. Даний файл завантажується в соцмережу і зіставляється з її користувачами. При цьому інформація у файлі повинна бути записана через точку і кому або в стовпчик:
 2. 623275; +71234567890; name@gmail.com
 3. 623275
  +71234567890
 4. name@gmail.com
 5. Ніхто з користувачів ВКонтакте, що знаходиться у вашому файлі, не знатиме про те, що він доданий в аудиторію ретаргетінга.

Для чого потрібен ретаргетінг по файлу?

 • нагадувати клієнтам про вчинення будь-які дії (наприклад, про продовження членства в вашому закритому клубі),
 • привертати увагу до ваших акціях, знижках, конкурсам та ін.,
 • виключати реальних клієнтів з аудиторії майбутніх рекламних кампаній,
 • залучати цільову аудиторію компанії в співтовариство ВКонтакте.

Спочатку ретаргетінг по файлу на увазі, що у компаній є списки клієнтів і вони можуть транслювати цим людям свої рекламні оголошення. Але з часом багато що змінилося. Можливість завантажувати в аудиторії файли з ідентифікаційними номерами користувачів, а також можливість працювати з API ВКонтакте відкрило еру парсеров.

Парсинг аудиторій ретаргетінга вивів таргетовану рекламу на нову висоту і допоміг впоратися з найбільшим мінусом даного виду реклами: з “холодністю” аудиторії. Тепер таргетологі мають можливість збирати аудиторії по поведінковими характеристиками, ділити її за ступенем “прогріти”, виключати аудиторії з метою економії бюджету.

Але все це вже інша історія! А я чекаю ваших запитань і коментарів.

Вдалих вам ідей!

Ретаргетінг в вк – як налаштувати з нуля правильно

Привіт, шановні читачі мого блогу! Сьогодні ми з вами поговоримо про дуже важливий понятті в інтернет маркетингу, як ретаргетінг. У цій статті ми з вами розберемо докладніше що таке ретаргетінг, для чого він потрібен і як можна всього за 2 хвилини налаштувати ретаргетінг в вк (Вконтакте) і почати рекламувати свій продукт в соціальній мережі Вконтакте ефективніше.

Ретаргетінг Вконтакте - що це, як налаштувати і зібрати базу

Що таке ретаргетінг

Ретаргетінг – це дуже ефективна технологія, яка дозволяє залучати тих людей, які колись відвідував ваш сайт і нічого не купив. У маркетингу його ще називають «ремаркетинг».

Приставка «Ре» означає – повернення.

Тобто, ви за допомогою ретаргетінга повертаєте людей на свій сайт і пропонуєте їм більш вигідні умови, адже людина виявила інтерес до вашого продукту, але не наважився його купити або йому здалося занадто дорого.

Тобто людина, яка заходив на ваш сайт, буде бачити вашу рекламу в своєму браузері на різних сайтах. Таким чином, ми підвищуємо конверсію в продажу, адже ми показуємо рекламу зацікавленим користувачам, а у них вже було, як мінімум, один дотик з вашим сайтом, і він вас пам’ятає.

По не дуже веселою статистикою 90% відвідувачів, які зайшли на незнайомий сайт – не купують товар. Чому ж так відбувається? Психологія людини така, що людина ніколи не купує відразу перше, що знайде.

Він хоче завжди вибрати краще, дешевше, якісніше і так далі, адже сьогодні настільки багатий вибір всіляких товарів, що людині важко зупиниться відразу на одному товарі.

Заходячи на один сайт, він також захоче зайти і на інші сайти, сподіваючись побачити щось краще. У вас адже таке бувало?

І, як правило, людина, що відвідала кілька сайтів, може і не повернутися на ці сайти з різних обставин. І щоб повернути (наздогнати) цих відвідувачів була розроблена спеціальна технологія по поверненню зацікавлених користувачів – ретаргетінг.

Ретаргетінг в вк

Найзручнішим, на мій погляд, спосіб по поверненню відвідувачів є ретаргетінг в вк. Я сама давно користуюся цим способом і регулярно таргетір тільки на свою теплу аудиторію, не захоплюючи холодну аудиторію, щоб не зливати бюджет.

Також ви можете пропонувати цим людям свої схожі продукти, які також можуть їх зацікавити. Ви також можете за допомогою ретаргетінга ділити своїх відвідувачів на різні групи.

наприклад:

 • відвідувачі, які нічого не купили
 • відвідувачі, які подали заявку, поклали в кошик і не купили
 • відвідувачі, які купили
 • У першому випадку , ви робите рекламу людям, щоб нагадати про себе і, можливо, запропонувати знижку або товар по акції
 • У другому випадку , ви робите рекламу з нагадуванням, щоб відвідувач оформив і сплатив обраний замовлення, пропонуючи йому додаткову знижку або бонус
 • У третьому випадку , ви просто продовжуєте пропонувати відвідувачам свої інші продукти і теж можете запропонувати знижку

Два способи настройки ретаргетінга у ВКонтакте

Ретаргетінг у «ВКонтакте» – це корисний і ефективний інструмент для рекламодавців. Ретаргетінг дозволяє показувати рекламні оголошення тим користувачам, які раніше відвідували сайт рекламодавця або раніше користувалися його продуктом або послугами.

Щоб скористатися ретаргетінгом, необхідно завантажити аудиторію, т. Е. Базу користувачів, на яку ви хочете націлити свої рекламні оголошення. Аудиторію можна завантажити з заздалегідь підготовленого файлу або отримати за допомогою пікселя «ВКонтакте».

Ретаргетінг Вконтакте - що це, як налаштувати і зібрати базу Ретаргетінг в рекламному кабінеті

1. Піксель

Піксель «ВКонтакте» – це JavaScript-код, який потрібно вставити в вихідний код сайту. Коли людина заходить на сайт, піксель ретаргетінга автоматично його враховує. Це дозволяє рекламодавцеві відстежувати всіх відвідувачів сайту.

Ретаргетінг по піскселю може використовуватися в наступних випадках:

 1. Як нагадування потенційним клієнтам про те, що вони цікавилися вашим продуктом або послугами.
 2. Щоб запропонувати завершити незакінчена дію на сайті. Наприклад, якщо користувач додав товар в корзину, але не сплатив його.
 3. Для виключення нинішніх клієнтів з цільової аудиторії рекламних кампаній.
 4. Для аналізу аудиторії, яка відвідує ваш сайт.

2. Файл

При цьому способі ретаргетінга необхідно завантажити заздалегідь приготовлений список людей, який повинен складатися з телефонних номерів, адрес електронної пошти та / або ID користувачів у «ВКонтакте». Після завантаження на сайт всі дані з файлу обробляються і зіставляються з базою користувачів «ВКонтакте».

Ретаргетінг по файлу може використовуватися в наступних випадках:

 1. Для інформування клієнтів про будь-якому спеціальну пропозицію, наприклад про знижки на товар, яким вони раніше цікавилися.
 2. Як нагадування клієнтам про вчинення цільового дії, наприклад про покупку нового крему замість закінчується старого.
 3. Для виключення нинішніх клієнтів з цільової аудиторії рекламних кампаній.
 4. Для спонукання клієнтів виконати цільове дію на додаток до раніше скоєного. (Придбати картридж до недавно купленому принтеру).
 5. Щоб залучити клієнтів компанії вступити в групу під «ВКонтакте».

Важливо відзначити, що аудиторія для ретаргетінга не може бути менше 100 чоловік . Про те, як створити і налаштувати оголошення для ретаргетінга, можна прочитати за посиланням.

Ретаргетінг у «ВКонтакте» зарекомендував себе як ефективний рекламний інструмент для роботи з користувачами соціальної мережі.

На відміну від звичайної таргетированной реклами ретаргетінг дозволяє більш точно націлюватися на зацікавлену аудиторію.

Цей інструмент підходить тим рекламодавцям, які вже зібрали певну базу зацікавлених потенційних клієнтів і виявили їх потреби.