Seo-копірайтинг: що це, принципи і правила, де навчитися і як писати сео-текст

0
324

seo-копірайтинг: що це, принципи и правила, де навчітіся и як писати СЕО-текст

Існує велике коло можливостей роботи через інтернет (так званого фрілансу). Все це творчі і орієнтовані на результат професії. Одна з них – сео копірайтинг. З появою величезної кількості сайтів, комерційних майданчиків і інтернет-магазинів без фахівця, який зможе написати унікальну і якісну статтю, просто не обійтися. Адже саме перебуваючи на верхніх позиціях пошукових систем (а це результат діяльності SEO) ресурс отримує необхідну конверсію з продажів. Давайте розберемося для початку, хто такий SEO-копірайтер і що від нього вимагається.

Стаття від компанії seo-vtope.ru

Що таке SEO і чим займається SEO-копірайтер?

seo-копірайтинг: що це, принципи и правила, де навчітіся и як писати СЕО-текст

Перш, ніж розкрити тему, давайте розшифруємо абревіатуру SEO. Повністю вона виглядає так Search Engines Optimization. Опустимо всякий дослівний переклад з англійської. Простіше кажучи SEO – це адаптування (або як прийнято говорити – оптимізація) сайтів під роботу пошукових систем. Зазвичай використовуються всього 2 – Яндекс і Гугл. Саме з них більшість людей починає свої пошуки в мережі.

Робота SEO-копірайтера на увазі просування сайту за ключовими словами – тим самим запитам, що користувачі вводять в рядку, щоб відшукати інформацію.

На прикладі це виглядає так: припустимо, існує інтернет-магазин з певною категорією товарів. Користувач, який зацікавлений в покупці цих товарів, шукає їх зі словом «купити». Пошуковик видає йому результати, які відповідають запиту – сайти де є в продажу бажаний екземпляр.

Часто потенційний клієнт заходить на перший запропонований сайт, а потім, спустившись нижче за виданим пошуком списку, побачить, що вся інформація переписана з першого ресурсу або є нудний і одноманітний контент.

Тому він зробить покупку саме на першому сайті. Ось чому важливо просувати свій проект в ТОП пошукових систем і сприяє цьому SEO-копірайтинг.

Він відрізняється від простого копірайтингу спрямованістю на простори інтернету і дотриманням ряду технічних правил.

seo-копірайтинг: що це, принципи и правила, де навчітіся и як писати СЕО-текст

Якщо ви вмієте писати класні тексти, якими зачитуються інші – це вже половина справи. Тим більше, якщо працювали в сфері копірайтингу. Крім вміння викладати, SEO-копірайтер повинен мати такими вміннями:

 • перевіряти статтю на унікальність і підганяти під різні параметри;
 • знання тонкощів оформлення тексту на інтернет-ресурсі;
 • виконання вимог SEO-майстрів (дотримання таких параметрів, як вода, нудота, на основі різних сервісів, включення в текст певної кількості ключових фраз і т. д.);
 • розуміння можливостей гіпертексту;
 • вміння правильно оформляти метатеги (title, description);
 • знання комп’ютера і спілкування з ним на «ти».

В якості додаткових навичок бажано, щоб SEO-копірайтер:

 • – розбирався в спеціалізованому програмному забезпеченні;
 • – мав уявлення про CSS і HTML;
 • – володів англійською мовою.

Так хто ж такий SEO-копірайтер?

seo-копірайтинг: що це, принципи и правила, де навчітіся и як писати СЕО-текст

Це фахівець з написання інформаційних та рекламних текстів в інтернеті. Він повинен розбиратися в особливостях написання статей для сайтів, оформленні контенту і знати, як писати в цілях просування того чи іншого ресурсу. Йому не чужі такі поняття, як ключові слова, структура тексту, розбивка статті на частини, унікальність і т. Д.

Сайтів в інтернеті багато, тому посаду «SEO-копірайтер» затребувана. Основні замовники, які оплачують працю такого майстра, це:

 • маркетингові агентства;
 • ВЕБ-студії;
 • SEO-оптимізатори;
 • власники інтернет-магазинів, сайтів з послугами.

Також ви можете пошукати роботу на SEO-форумах, текстових біржах, і за допомогою відправки свого портфоліо в компанії, представлені в списку вище.

Суть роботи проста: SEO-копірайтер отримує від замовника завдання написати текст на певну тему і докладає до нього свої побажання, а також ключові фрази, які необхідно обіграти в статті в міру викладу ходу думки.

Додатково надається інформація про компанію, на основі якої потрібен текст. У деяких випадках копірайтер займається навіть складанням семантичного ядра статті (визначення тих самих ключових слів).

Отримуючи замовлення, фахівець вивчає джерела, і сайти конкурентів (в деяких випадках потрібно). Після пише текст, дотримуючись усіх вимог замовника.

seo-копірайтинг: що це, принципи и правила, де навчітіся и як писати СЕО-текст

Які б технічні навички не були потрібні для роботи, написання тексту – процес творчий. І все ж, навіть у цій діяльності існують основні етапи:

 1. Знайомство з темою.
 2. Виявлення ключових слів (якщо їх не надав замовник).
 3. Вивчення джерел та збір необхідної інформації.
 4. Саме написання статті. Ключі важливо виділяти в тексті, щоб було ясно де і як вони застосовуються.
 5. Вичитування і перевірка по різних сервісів.

Останній пункт багато пропускають. Цього робити не рекомендується. Інакше можна зіпсувати собі репутацію як автора.

Серед фахівців цієї сфери дуже багато новеньких. У зв’язку з цим загальна оплата може бути занижена. В цілому, середній автор заробляє 150-300 рублів за 1000 символів. Робота новачка варто в 3-6 рази менше за той же обсяг. Подібні ціни фігурують на біржах контенту. «Зірки» веб-листи і зарекомендували себе автори заробляють в рази більше.

seo-копірайтинг: що це, принципи и правила, де навчітіся и як писати СЕО-текст

Крім технічних основ професії є її творча сторона. А саме, процес створення текстів, які були б не тільки улюблені пошуковими системами (що забезпечує заспамленності, відсутність води, правильне кількість ключів і т. Д.), Але і цікаві користувачам. Давайте розглянемо деякі нюанси, які дозволяють досягти результату:

 1. Текст тільки для людей. Це всім зрозуміло, тільки не всі знають, як це зробити. Пишіть на мові потенційних читачів. Попередньо вивчіть поняття, які існують в тематиці, застосовуйте їх. Пишіть просто і доступно. Так, щоб після прочитання, читачам було все зрозуміло. Уникайте складних і заплутаних пропозицій, термінів. Обов’язково відточуйте свою письменницьку майстерність і розвивайтеся.
 2. Вивчайте інформацію по тематиці. Це плавне продовження попередньої ради. Заглядайте на сайти маститих авторів. Часом вони дають слушні поради. Відвідуйте майстер-класи, знайдіть спільноти копірайтерів в соціальних мережах, читайте професійну літературу. Все це дозволить вам дізнатися і навчитися більшого.
 3. Читайте класиків. Великі люди, які колись проявили себе в письменстві, вже змогли завоювати серця мільйонів людей. Читайте їх книги і вчіться у них. Так ваш стиль стане більш ясним, а словниковий запас, як скарбничка, наповниться багатством. Саме це полюблять ваші читачі.
 4. Тренуйтеся на власному досвіді. Це зрозуміло, що тексти потрібні замовнику. Ось тільки як стати копірайтером, який дійсно просуває сайти в ТОП? Рада досить простий: заведіть свій сайт або блог і періодично публікуйте там свої творіння. Слідкуйте за розвитком ресурсу, як реагують на нього користувачі мережі, експериментуйте з різною подачею інформації і просто творите. Вивчайте внутрішні функції CSS, намагайтеся підбирати правильні ключові слова до своїх статей, оформляйте створену інформацію. Все це обов’язково піде на користь.
 5. Виконуйте замовлення, як для себе. Все, що сказано в попередньому пункті необхідно для того, щоб навчитися розуміти «SEO-кухню» зсередини. Навіщо вам це, якщо ви не збираєтеся застосовувати знання в роботі. Обов’язково намагайтеся писати своїм замовникам також добре, як на свій ресурс. Це буде оцінено читачами його сайту, а в наслідку з’явиться успіх.
 6. Вивчайте основи SEO. Запишіться на курси, почніть читати спеціальну літературу і блоги з просування сайтів, спілкуйтеся на SEO-форумах. Загалом, удосконалюйтеся. Ця той напрямок, в якому недостатньо отримати знання один раз на все життя. Все тече, все змінюється. Пошукові системи згодом пред’являють до сайтів зовсім інші вимоги, з’являються і зникають нові тренди, а також перестають працювати одні фішки замість яким приходять нові. І це все треба знати, своєчасно вловлювати і використовувати в своїй роботі. Знання основ SEO вам не завадить для випадку, якщо раптом на шляху зустрінеться замовник, який звернеться до вас з метою просування сайту, а сам не знає навіть, що таке ключі.

Допомогти в вивченні можуть більш досвідчені колеги (вони ж конкуренти) і самі замовники. Прислухайтеся до їхніх вимог і через деякий час у вас в голові складеться приблизна картинка про те, що це за звір такий – SEO.

 1. Поважайте свою працю. Це позбавить вас від спокуси халтури, яка нікому не потрібна. Саме завдяки серйозному ставленню до роботи ви зможете писати якісні, оригінальні і наповнені змістом тексти. А це обов’язково оцінять. Адже в інтернеті тож багато «води» і «маячні».
 2. Все для читача. Статті, що рясніють кострубато вписаними ключами і відсутністю елементарної логіки, а також банальностями, нікому не цікаві. Пишіть так, як ніби ви розповідаєте щось і подбайте про те, щоб це було зрозумілим для прочитання. У цьому вам допоможе добре вивчена інформація перед написанням чергового замовлення. Пам’ятайте, читач – не дурень. Непогано б ще поцікавитися, що йому цікаво дізнатися. Це на випадок, якщо мета написання статті – щедре надання інформації з того чи іншого питання.
 3. Будьте чесними зі своїми замовниками. Якщо ви не знаєте правил SEO – так і скажіть. Вам обов’язково підуть назустріч. Більш того, багато замовників готові навчити цьому напрямку з умовою меншого гонорару. Останнє з часом можна надолужити, тому дорогу прокладуть знання, які просто необхідні в цьому ремеслі.

І ще один момент. Можливо, ви перегоріли в якійсь темі і писати про неї вже не вистачає слів. У цьому випадку обов’язково поясніть все своєму замовнику і змініть тематику. Буває так, що майстру клавіатури потрібно небагато часу для відпочинку або навіть зміни діяльності. Особливо, якщо справа пішла на шкоду якості.

підсумок

seo-копірайтинг: що це, принципи и правила, де навчітіся и як писати СЕО-текст

Про професію SEO-копірайтера можна розповісти багато. Тут виділені лише основні моменти роботи. Особливо корисно це знати тим, хто вирішив податися у фріланс або випробувати на смак віддалену роботу. Якщо ви вже знайомі з копірайтінгом в цілому (можливо працювали на біржі або виконували інші замовлення з написання текстів), освоїти навички SEO не складе труднощів. Це таке ж творчість, тільки з аналітичної частиною і дотриманням деяких технічних вимог.

Що таке SEO-текст

seo-копірайтинг: що це, принципи и правила, де навчітіся и як писати СЕО-текст

Ми випустили нову книгу «Контент-маркетинг в соціальних мережах: Як засісти в голову передплатників і закохати їх у свій бренд».

Підпишись на розсилку і отримай книгу в подарунок!

seo-копірайтинг: що це, принципи и правила, де навчітіся и як писати СЕО-текст

 • Більше відео на нашому каналі – вивчайте інтернет-маркетинг з SEMANTICA
 • seo-копірайтинг: що це, принципи и правила, де навчітіся и як писати СЕО-текст
 • Уявіть, що на паркані висить оголошення:
 • “Квартира продати хачу 3х-кімн. кухня є в квартирі ще з меблями і вікна квартири виходять у двір “.
  І поруч інше:
 • “Продається 3х-кімнатна квартира, 120/65/12, ремонт. Обмін на 2 +1 з нашою доплатою “.

Це два схожих оголошення про продаж нерухомості. Яке з них для вас зрозуміліше? Якщо ви шукаєте квартиру – то по якому з двох оголошень ви зателефонуєте? Звичайно, по другому – точному, оптимизированному, що дає повну інформацію про об’єкт нерухомості. Ключові слова “Зх-кімнатна квартира” вписані акуратно, в тексті немає помилок. Це і є приклад SEO-тексту.

Найголовніше для пошукача – це контент. Тому дуже важливо приділяти увагу текстового вмісту сайту, в якому зустрічаються ключові запити (КЗ). Саме по ним потенційні клієнти знаходять сайти, вбиваючи запит в пошукову систему.

Після того, як відвідувач вводить запит, пошуковик видає йому найбільш релевантні (задовольняють його запит) сторінки сайтів. Головне завдання будь-якого сеошника – “просунути” сайт в ТОП10 (на першу сторінку) цієї пошукової видачі. Тому від того, наскільки грамотно будуть опрацьовані SEO-тексти сайту, залежать його позиції по ключових запитах.

Хороші і погані SEO-тексти

Не так давно пошуковики із задоволенням брали і видавали на перші позиції сторінки, “заспамленності” ключовими словами. В даний час ситуація змінилася, і пошукові системи звертають увагу на якість контенту.

Поганий сео-текст пошукова система не пропускає в ТОП видачі. Сайт може бути покараний за Переспа та відверте маніпулювання пошуковими системами. Сторінка може потрапити в “сопливий” індекс Гугла або взагалі не проіндексувати Яндексом.

Приклад поганого SEO-тексту:

seo-копірайтинг: що це, принципи и правила, де навчітіся и як писати СЕО-текст

Як скласти ТЗ для копірайтера:

 • Дайте назву тексту для кожної сторінки або визначте його тему.
 • Задайте необхідний обсяг символів для кожної сторінки (без врахування пробілів).
 • Визначте список ключів для кожної сторінки.
 • Складіть план тексту.
 • Встановіть необхідні значення параметрів: спам, стоп-слова, обсяг, унікальність.

Повинен знати кожен копірайтер: важливі складові SEO-текстів.

Не використовуйте часто складнопідрядні речення

Складні пропозиції повинні розбавлятися простими. SEO-тексти пишуться не тільки для пошукових систем, але і для відвідувачів сайту, тому вони не повинні зазнавати труднощів при сприйнятті матеріалу.

Тема повинна бути розкрита максимально повно

Якщо людина шукає, “що таке просування сайту” – саме з вашої статті він повинен почерпнути знання про те, що це таке, як працюють пошукові системи, які принципи ранжирування документів застосовуються, чому деякі сайти є в ТОП, а інших не видно, і що потрібно робити, щоб домогтися перших позицій.

Критерії якості дотримані

 • Мінімальний бажаний обсяг статті – 3000 знаків.
 • Мінімальна унікальність тексту – від 95%.
 • Наявність “води” в документі не повинно перевищувати 50%.
 • Кількість стоп-слів – до 10%, спаму – до 50%.
 • Академічна нудота – до 15%.

Текст не повинен бути переспамлен. Це стосується і ключів і будь-яких інших слів. Перевірте часто вживаються в тексті слова на частоту входжень.

Якщо в рамках одного абзацу ви зустрінете одне і те ж слово 2, 3 і більше разів – вам потрібно переглянути написання тексту і прибрати зайве або замінити синонімами.

Вода – співвідношення стоп-слів до загального їх числа в документі.
Стоп-слова – “шум” в документі, слова, що не несуть смислового навантаження.

Академічна нудота – відношення числа всіх слів до КЗ.

Зазначені характеристики документа ви можете проаналізувати за допомогою сервісів Text.ru і Advego. Дані показники є “плаваючими” і сильно залежать від тематики сайту. Тому просто намагайтеся не перестаратися з ключами і стежте за якістю матеріалу.

Як вписувати ключові запити

 • Кожна стаття повинна мати привабливу назву (заголовок), в якому використовується КЗ. Самий частотний ключевик повинен обов’язково згадуватися в заголовку. Можливо вживання словоформ, відмін, розбиття ключів сторонніми словами, схрещування їх.
 • Ключові запити повинні зустрічатися в короткий зміст.
 • Якоїсь пошуковий запит (бажано, високочастотник) обов’язково повинен зустрітися першому і останньому абзацах.
 • Ключі вписуються в тіло статті гармонійно. Читач не повинен спотикатися при вивченні матеріалу. Наприклад, фраза “Якщо ви хочете купити мягкуюу меблі Воронеж дешево – звертайтеся до нас!” має непропорційно вписаний ключ.
 • Не вживайте багато родинних КЗ в одному абзаці.
 • Розподіляйте їх по тілу тексту рівномірно. Один КЗ в двох повторах повинен розбиватися хоча б 1-2 пропозиціями без ключів (від 500 символів).
 • Розкрийте інформацію для кожного з ключових запитів. Якщо в темі про кактуси вам попався ключевик з чітким уточненням, наприклад, “полив кактуса взимку”, не потрібно просто вписувати куди-небудь, аби зафіксувати його в тексті. Напишіть про тонкощі поливу в зимовий період, інакше від ключа не буде ніякого толку.

Правила якісного тексту

Крім правильної оптимізації, про яку ми розповідали вище, кожен текст повинен відповідати певним правилам.

 • Висока унікальність.
 • Відсутність помилок.
 • Хороша структура (абзаци, відступи, списки, заголовки і підзаголовки).
 • Цитати виділяються курсивом, важливі поняття – жирним шрифтом. Посилання по тексту – підкреслені і видно.
 • Розмір заголовків крупніше, ніж розмір основного шрифту.
 • Причому, заголовок H1 – найбільший шрифт, H2 – менше, і т.д.
 • Вказані посилання на першоджерела (якщо частина тексту береться зі сторонніх сайтів).
 • Грамотна перелінковка.
 • І завжди дотримуйтесь головному правилу – будь-який текст повинен бути для людей!

Приклад неякісної статті:

seo-копірайтинг: що це, принципи і правила, де навчитися і як писати СЕО-текст

У наведеному прикладі дуже багато помилок: неправильно вжиті складові словосполучень “швидкі терміни”, “хто хоче бути впевнений”, “без непотрібних витрат”, “зроблений без шаблонного дизайну”; також немає розділових знаків в списках, розставлені недоречні дужки і т.д.

Не поспішайте відразу ж розміщувати готову статтю. Перевірте її кілька разів, а тільки потім розміщуйте. Якщо пошуковик швидко проиндексирует неякісний контент, то, можливо, що виникнуть труднощі з “запрошенням”, щоб він відвідав цю сторінку ще раз. Пам’ятайте: правильний контент на сайті – запорука успіху.

 

SEO-копірайтинг – що це, приклади + інструкція як стати seo-копірайтером з нуля

Я боявся цього слова, коли почав заробляти на написанні текстів. SEO-копірайтинг – це щось таке незбагненне, важке, туманне. Але, написавши перший SEO-текст, я переконався, що в цьому немає нічого важкого! Навпаки, мені сподобалося грати з ключовими словами і лаконічно вписувати їх. Про що я говорю? Скоро зрозумієте!

Я підготував цікаву статтю, з якої ви дізнаєтеся:

 • Що це за страшна приставка – SEO, хто такий SEO-копірайтер;
 • Якими навичками повинен володіти SEO-копірайтер;
 • Які параметри є у SEO-тексту і що з ним робити;
 • Скільки заробляє SEO-копірайтер, перспективи професії.

Разом ми розберемо приклад мого SEO-тексту і постараємося поліпшити його за вимогами замовника, щоб отримати за нього оплату. Чи готові? Тоді приступаємо!

Що таке SEO-копірайтинг? Хто такий SEO-копірайтер?

Під запитом мається на увазі будь-яке слово або фраза, яку користувач забиває в пошукову систему з метою знаходження додаткової інформації.

Спробуємо ввести в рядок пошуку Яндекса наступний запит: «Як заробити на іграх»:

seo-копірайтинг: що це, принципи и правила, де навчітіся и як писати СЕО-текст

На першому місці стоїть наша стаття 15 способів заробітку на іграх. Будь-який власник сайту (далі вебмастер) мріє щоб його сайт був на перших позиціях в пошукових системах. Це дасть йому купу відвідувачів, популярність і гроші.

Пошукові системи – це програми, які працюють за певними алгоритмами. Природно, ці алгоритми секретні і ніхто точно не знає за якими критеріями пошукова система розставляє сайти в своїй видачі, кого-то ставить на перше місце, когось на п’яте і т.д.

Досвідченим шляхом було виявлено деякі параметри. Одним з таких параметрів є текст, оптимізований під конкретний запит.

Якщо повернутися до скриншоту вище, то ми намагалися написати статтю, яка буде відповідати на запит «як заробити на іграх» або «заробіток на іграх».

І, судячи з усього, нам це вдалося, раз Яндекс поставив наш сайт на перше місце. Яндекс порахував, що наша стаття краще за інших відповідає на цей запит.

SEO-копірайтинг схожий на звичайний копірайтинг. Основна відмінність тільки в тому, що автору потрібно вписати в текст задані замовником ключові слова і фрази, за якими він хоче просунути свій сайт в пошуковій видачі

Нижче ми докладніше розглянемо, що мається на увазі під оптимізованим текстом, а поки введемо ще одне поняття:

SEO-копірайтер – автор текстів, знайомий з основами пошукової оптимізації та вміє грамотно і лаконічно вписувати необхідні замовнику ключові слова і фрази. Від звичайного копірайтера він мало чим відрізняється. Ви також пишіть текст, але з урахуванням деяких жорстких вимог. Не лякайтеся – їх все я розберу в 3 пункті цієї статті.

Що повинен уміти SEO-копірайтер:

 • Створювати грамотні, унікальні тексти відповідно до вимог замовника;
 • Придумувати яскраві і привертають заголовки і підзаголовки.
 • Оформляти текст відповідно до HTML-розміткою (тобто розміткою на сторінці сайту). Нічого важкого – позначити заголовки, підзаголовки, виділити ключові слова, оформити списки, якщо цього вимагає замовник;
 • Написати такий текст, який сподобається і «машинам», і людям. Тобто, потрібно лаконічно вписувати ключові слова. Наприклад, маємо ключ «купити гру зі знижкою».

SEO-копірайтер повинен володіти:

 • Умінням викладати думки. Будь-який текст схожий на звичайну розмову. Є люди, які кажуть чітко, по справі, ясно викладають свої думки. А є люди, які говорять плутано, в розмові можуть стрибати з однієї теми на іншу, при спілкуванні з ними не завжди зрозуміло, що він намагався вам сказати. Також і в тексті.
 • Грамотністю. Потрібно писати без помилок. Існують спеціальні сервіси, які допоможуть вам знайти помилки (сам користуюся ними нерідко): Орфограммка, Text.ru, ОРФО Online;
 • Відповідальністю, пунктуальністю. Часом вимоги замовника надто високі, але якщо ви взялися за роботу, виконайте їх все і здайте замовлення вчасно, а потім вже подумайте про подальшу співпрацю. Інакше ви втратите репутацію і рейтинг;
 • Уважністю. Написавши SEO-текст, потрібно перевірити його в спеціальних сервісах на унікальність, нудоту та інші параметри, докладніше про це нижче. Робіть це уважно відповідно до Технічного Завданням (ТЗ), щоб до вас не було питань;
 • Умінням аналізувати інформацію з інших джерел. Самі класні статті засновані на особистому досвіді автора. Однак навіть і в них доводиться вставляти інформацію, взяту з інших джерел. Хороший автор повинен вміти аналізувати інформацію в численних джерелах, вибирати найцікавіші ідеї, факти, думки і компонувати все це в своїй статті.

Хто і де замовляє SEO-тексти?

Зазвичай це власники інтернет-магазинів, різних інформаційних сайтів, блогів. Текст для сайтів – це як бензин для автомобілів. Поки є паливо машина їде. Паливо скінчилося – машина стоїть.

Якщо сайт регулярно оновлюється новими матеріалами, то у нього постійно будуть відвідувачі і з кожним разом їх буде все більше і більше. Але варто припинити публікувати нові статті, як пошукові системи розцінять це так, ніби вебмастер закинув свій сайт і не має наміру його далі розвивати.

Такі сайти поступово будуть витіснятися іншими, де відбувається оновлення контенту.

Існують спеціальні майданчики в інтернеті на яких зустрічаються замовники (вебмастери) і виконавці (автори):

Звертаючись на вищезгадані майданчики, замовник зазначає, який саме текст йому потрібен. Зазвичай є такі типи замовлень:

 • рерайтінг;
 • копірайтинг;
 • Переклад з інших мов;
 • СЕО-копірайтинг.

Коли веб-майстру потрібно переписати матеріал з іншого джерела (наприклад, новини), він замовить рерайтинг. Коли йому потрібен унікальний матеріал для свого блогу чи сайту, він звернеться до копірайтерів. Ну а коли стоїть завдання просунути сторінку або весь сайт по певних запитах, то тоді замовляють SEO-копірайтинг.

seo-копірайтинг: що це, принципи и правила, де навчітіся и як писати СЕО-текст

Що потрібно знати перед роботою. Основні інструменти SEO-копірайтера

Щоб розповісти вам про всі тонкощі SEO-копірайтингу, я взяв на одній з бірж завдання, в якому необхідно написати SEO-текст:

seo-копірайтинг: що це, принципи и правила, де навчітіся и як писати СЕО-текст

Виникають питання: хто такі академіки і від чого їх нудить? Як вода може потрапити в текст і не згорить від цього монітор? На ділі тут немає нічого складного! Починаємо розбиратися по порядку, що від нас вимагає замовник, і які основні параметри є у SEO-тексту.

За вищеописаного ТЗ я написав текст, і разом з вами буду доводити його до досконалості!

Ключові слова. Прямі, розбавлені входження

Ключові слова (ключі) – це слова і фрази, за якими люди переходять на сторінку в Інтернеті. Вони вводять їх в пошукову систему і отримують безліч сайтів, на яких, імовірно, є те, що вони шукають.

 • У наведеному вище ТЗ ключовими словами є: «Купити Hitman 2», «Hitman 2 купити», «Hitman 2 дата виходу».

Що таке SEO-копірайтинг – докладний посібник для новачків

Ви дізнаєтеся, що таке SEO копірайтинг і чим він відрізняється від звичайного копірайтингу, як стати професійним CЕО копірайтером і де пройти навчання за даною спеціальністю

Привіт, шановні читачі онлайн-журналу «ХітёрБобёр»! З вами постійний автор видання та професіональному SEO-копірайтер – Денис Кудерін.

Сьогодні ми поговоримо про SEO-копірайтингу – про одне з найважливіших понять сучасного інтернет-простору.

Стаття допоможе початківцям копирайтерам підвищити свою кваліфікацію, набути нових знань, вміння і навички.

seo-копірайтинг: що це, принципи и правила, де навчітіся и як писати СЕО-текст

1. Що таке SEO-копірайтинг – повний огляд поняття: визначення, історія виникнення, практичний сенс

 • SEO-копірайтинг (SEO-copywriting) – поняття відносне нове, тому в сучасних словниках ви не знайти його точного і загальноприйнятого визначення.
 • Це поняття будується на основі звичайного копірайтингу і може базуватися на рерайтинг тексту.
 • Більш того, навіть серед фахівців з інформаційних технологій і творців актуального інтернет-контенту існують різні погляди на SEO-копірайтинг і супутні цьому напрямку питання.
 • Найбільш наближений до істини визначення даного терміну звучить так:

SEO-копірайтинг – діяльність з написання тексту, спрямована на його оптимізацію з метою просування на верхні позиції у видачі пошукових систем.

Навіщо потрібен СЕО-копірайтинг?

Поясню на простому прикладі

Власнику сайту необхідно збільшити відвідуваність ресурсу і тим самим підвищити власні доходи від реклами або прямих продажів товарів / послуг через сайт. Є два шляхи – запустити дорогу рекламну кампанію або замовити SEO-оптимізований текст.

Другий варіант більш ефективний і більш доступний у фінансовому плані: грамотний СЕО-копірайтинг просуває статті та матеріали сайту в ТОП видачі пошукових систем швидко і без зайвих витрат.

seo-копірайтинг: що це, принципи и правила, де навчітіся и як писати СЕО-текст

Що таке пошукова видача і чому вона така важлива

 1. Говорячи простою мовою, пошукова видача – це список результатів, який ви бачите на екрані свого комп’ютера, коли вбиваєте в пошуковий рядок фразу або слово.
 2. Статті з’являються в списку видачі не випадково – кожну з них ретельно перевіряє пошуковий робот (програмний алгоритм), визначаючи унікальність, структуру і корисність для потенційного читача.
 3. Завдання SEO-копірайтингу наступні:
 • забезпечити потрапляння статті на верхні позиції пошукової видачі;
 • збільшити трафік (відвідуваність ресурсу) і забезпечити стабільне економічне зростання конверсії сайту (замовлень товару, завантажень файлу, створення заявок на зворотний дзвінок і так далі);
 • залучити цільову аудиторію;
 • зробити сайт зручним для відвідувача, корисним і популярним.

Якщо після SEO-просування у сайту підвищується конверсія, а у його власника зростають доходи, значить, робота виконана коректно і слід продовжувати рухатися в тому ж напрямку.

Абревіатура SEO походить від англійського словосполучення «search engine optimization», яке так і перекладається – пошукова оптимізація.

Таким чином, дослівний переклад поняття SEO-копірайтинг буде звучати як «написання текстів з метою пошукової оптимізації».

SEO-копірайтер – фахівець зі створення СЕО-текстів, саме цим такий фахівець відрізняється від звичайного копірайтера.

Професіонал «сеошник» повинен розуміти особливості створення текстів для Інтернету, розбиратися в алгоритмах пошукових систем і одночасно грамотно і цікаво писати. Його довгострокова мета – перетворити сайт в джерело постійного прибутку для себе або клієнта, який ці тексти замовив.

Існує хибна думка, що SEO-оптимізовані тексти – це статті, призначені виключно для роботів. На ділі – це унікальні, корисні для читачів і грамотно написані статті з органічно впровадженими в зміст і текст ключовими словами.

«Ключевік» (слів і словосполучень, які виконують функцію просування) в SEO-статті більше, ніж у звичайній, але для рядового користувача ця обставина залишається непомітним.

Правила написання сучасних SEO-текстів. повне керівництво

seo-копірайтинг: що це, принципи и правила, де навчітіся и як писати СЕО-текст

Взагалі-то Мережа рясніє посібниками про те, як писати SEO-тексти, і цей опус буде далеко не першим. Майже кожен SEO-копірайтер або оптимізатор вважає своїм обов’язком обов’язково тиснути статейку-другу на тему контенту для просування.

Ось начебто і написано вже багато, а ясної картини немає.

Знаєте, чому немає ясної картини? А відразу по трьом причинам:

Більшість SEO-копірайтерів – теоретики: вони не відслідковують свої тексти, не роблять висновків, не аналізують помилки. Замовили – написав – забув.

Найчастіше оптимізатори розбираються в копірайтингу лише зі своєю, суто професійного боку, не віддаючи тексту як самостійної одиниці належної уваги.

Якщо ви почнете шукати в пошукових системах статті про правила SEO-копірайтингу, то натрапите на масу застарілих матеріалів. На жаль, але навіть сьогодні, коли ці статті давно не працюють, оскільки правила гри змінилися, на них орієнтуються сотні людей, беручи в якості канону.

Ось і виходить, що SEO-статті пишуть тисячі людей, але покрокового керівництва досі немає. Такий стан речей не тільки вносить елемент хаосу, а й дискредитує SEO-копірайтинг як такої. Словом, ми вирішили з цим боротися.

Нижче ви можете прочитати, вважаємо, найповніше в Рунеті керівництво з написання SEO-статей. Не знаємо, що буде через 5 років, але для 2015 – 2016 років ці правила актуальні. Постараємося провести вас по всіх етапах, починаючи від підбору теми статті і закінчуючи додаванням посилання в пошукові системи.

Тепер у вас буде повноцінний план, з яким ви зможете звірятися на всіх етапах. Копірайтери можуть використовувати його при написанні текстів, замовники – при перевірці статей на їх відповідність нормам оптимізації.

Останнє. Знаємо, багато хто любить читати статті по діагоналі. На жаль, тут так не вийде: ми будемо навмисно зупинятися майже на кожному кроці і розписувати деталі. Для чого? Для того, щоб пазли склалися не тільки у тих, кому залишився один фрагмент, а й у тих, хто ще тільки відкрив коробку і перебуває поки в деякому шоці. Все, тепер починаємо!

Частина перша. Види SEO-текстів

Можна виділити три типи текстів для просування:

Важливі SEO-тексти. Сюди відносяться матеріали, на яких робиться основна ставка: SEO-статті для головних і рубрик, які продають SEO-тексти і тексти з найбільш важливими для сайту ключовими запитами.

Це ваша найважча артилерія. Лідери. На сайті може бути кілька сотень оптимізованих статей, але при цьому завжди повинні бути кілька особливо сильних матеріалів, які виділяються із загальної маси. Навіщо? Дозвольте, пояснимо.

Звичайно, ідеально, щоб всі статті були відмінної якості, але на практиці це рідко вдається зробити. Справа в тому, що написання гарної SEO-статті – задоволення не з дешевих. У Рунеті не так багато людей, які б вміли не тільки грамотно оптимізувати текст, але при цьому зробили його цікавим. Природно, і розцінки у таких авторів досить високі.

Як правило, клієнти надходять у такий спосіб: по головним ключовим запитам пишуться дорогі SEO-тексти, а другорядні сторінки віддаються в роботу звичайним копирайтерам.

Зверніть увагу, що головні ключові запити зовсім не повинні бути і найуспішнішими за кількістю залучених людей. Так, наприклад, у нас на сайті є сервіс перевірки пунктуації, за посиланням на який щодня приходять до 300 чоловік.

Чи потрібен цей трафік? Оскільки ми не робимо сайт під рекламні кліки, ці люди нам практично не потрібні. Толку від них немає, навпаки, вони часто швидко закривають сторінку, тим самим «гублячи» загальний час перегляду по сайту і число переглядів на людину.

Для нас набагато цінніше п’ять чоловік, які зайшли по ключу «замовити копірайтинг», ніж 300 «чужих» користувачів. Більше гостей – не завжди краще. Краще мати 50 гостей і 4 хвилини перегляду на людину, ніж 100 гостей і 2 хвилини перегляду.

Нотатки на полях

Звичайні SEO-тексти. Піхота просування. Як правило, якщо SEO-статей на сайті десятки або навіть сотні, саме звичайні матеріали становлять більшу частину контенту. Якщо головні тексти пишуться особливо ретельно, правляться по 10 раз і взагалі – улюбленці, то мета звичайних текстів – просто потрапити в ТОП. За декількох ключах? Дивно. По одному? Теж не погано.

Важливо пам’ятати, що найчастіше написання таких SEO-текстів необхідно просто для оновлення сайту.

Оскільки сайт з регулярними оновленнями має пріоритет у пошукових систем, звичайні SEO-тексти можна вставляти в постійний робочий план.

Так, в них будуть ключі, але при цьому матеріали пишуться ще й для користі ресурсу. Три в одному: інформація для гостей, оновлення сайту, низькочастотні або середньо частотні ключі, що призводять людей.

Особливо на такі статті ніхто не ставить: вони потихеньку збирають трафік по крупицях, і в результаті виходить цілком собі гідний потік гостей.

SEO-рерайтинг. Динозаври, котрі доживають свої останні дні. Як роблять SEO-рерайтинг? Беруть чиюсь статтю, а потім – віддають її дешевому виконавцю на переробку.

Автор змінює слова в пропозиціях, вставляє синоніми, дуже бездумно пхає в матеріал ключові запити, словом, переробляє текст, не змінюючи його змісту.

Важливо, щоб в результаті всіх цих маніпуляцій вийшов «унікальний» матеріал.

Чому ми взяв в лапки слово «унікальний»? Тому що технічна унікальність – цілковита брехня, яка живе ще тільки на біржах контенту і в фантазіях оптимізаторів. Не будемо розписувати всі деталі, про це є окрема стаття.

Скажемо лише, що пошукові системи, чиї мільярдні прибутки безпосередньо залежать від якості пошуку контенту (будеш погано шукати, не користуватимуться), вже навчилися знаходити рерайт і відправляти далеко за межі ТОП. Рерайт – ворог пошукових систем, він забиває пошук одноманітними текстами, від яких плюються люди, а тому йому оголошено тотальний бій.

Той, хто наповнює сьогодні свої сайти SEO-рерайтом, завжди ходить по межі. Навіть якщо не зловлять сьогодні, зловлять завтра. І добре покарають, відібравши місця у видачі. Смислова унікальність, яка можлива тільки при копірайтингу, ось що потрібно людям і пошуковим системам.

Не всі оптимізатори люблять хороші тексти, багато хто до цих пір накупают дешевого рерайта на біржах і вставляють їх навіть на серйозні сайти. Чому так відбувається?

По-перше, тексти дуже довго були годівницею для частини оптимізаторів. Відомо чимало прикладів, коли статті, умовно кажучи, замовлялися за 50 рублів, а клієнту озвучувалася вже сума в 10 разів дорожче. Непоганий навар, куди там торгівлі зброєю і наркотиками!

Зрозуміло, що люди просто не хочуть втрачати такого легкого заробітку. На хороших копірайтерів багато не заробиш, вони свою ціну знають, а ось на SEO-рерайтер – запросто.

По-друге, довгі роки копірайтери були паріями Рунета, його чорноробами. До них і ставилися як до людино-одиницям, яких можна легко вигнати, і завтра набіжить ще десяток. Замовники звикли до такого ходу речей.

Сьогодні ж все змінилося: тексти стали головною зброєю просування. Гарного копірайтера знайти вже не так просто, та й ставитися до нього вже потрібно інакше. Природно, такі зміни укладаються в свідомість не відразу і не у всіх. Так, на біржах до сих пір процвітає формула «господар – лакей», але біржі це ще не копірайтинг, ми про них навіть не говоримо.

Нотатки на полях

 • Частина друга. Вибираємо тип SEO-статті
 • Існує чотири основних види SEO-текстів. Для того, щоб написати хорошу SEO-статтю, нам обов’язково потрібно буде зупинитися на одному з них:
 • Продають SEO-тексти

Найбільш складний вид копірайтингу. Той «контент», який в більшості своїй пропонують на біржах, видаючи за продають тексти, таким зовсім не є. Основні відмінності хороших продають SEO-текстів:

Чи не стаття для ключів, а ключі для статті . У продають текстах просто неможливо уявити собі пасажі на зразок «ми пропонуємо вам купити оптом рукавиці Сургут недорого зі знижкою». Будь-яка продає SEO-стаття повинна бути природною від початку і до кінця. Ключі вписуються в неї дуже обережно, з оглядкою, ні в якому разі не ламаючи якість матеріалу.

Краще не вставити якийсь запит, ніж вставити його криво. Це правило працює при написанні всіх текстів для просування, але для продає SEO-контенту це особливо важливо.

Тільки смислова унікальність. Продає текст – це візерункове плетіння, роздуми над кожним словом, вищий пілотаж. Жоден серйозний автор не візьметься ламати свій текст заради досягнення високої технічної унікальності. Якщо текст сильний, він сам зайде в ТОП. Вірніше, його занесуть на своїх руках туди користувачі, давши матеріалу високі ПФ і соцсігнали.

Легкий стиль, чітка структура . Продають тексти вміють продавати тільки до того часу, коли читаються на одному диханні. Всі ці довгі речення, складні слова та інше – від лукавого.

Проблема і рішення . У тексті повинна бути чітко окреслена проблема і запропоновано рішення. Коли в матеріалі немає нічого, крім криків «ааа, ми кращі», це не продає текст.

Експертні SEO-тексти

Текст, який ви зараз читаєте, відноситься саме до експертного типу. Перш ніж сісти за його написання, було зібрано понад 20 запитів, що стосуються написання SEO-статей. Втім, про збір ключів (запитів) ми поговоримо детальніше вже в наступному розділі.

Експертні SEO-тексти ідеальні в якості наповнювача для блогів компаній або гостьових заміток. З їх допомогою можна отримувати відмінний цільовий трафік, правда, для цього доводиться потрудитися.

Пояснимо на прикладі . Одним з головних ключових запитів цієї статті є ключ “як написати SEO-текст», а також його численні похідні.

Сам по собі цей запит не дуже потрібний, оскільки головна мета – пошук прямих клієнтів, а учительство – мета вторинна. Може здатися, що ключі на кшталт «послуги копірайтера» були б більш цікаві.

Насправді це трохи не так.

Рано чи пізно знайдуться люди, які або захочуть замовити SEO-тексти, або вирішать перевірити вже наявні на їх сайті оптимізовані матеріали. У пошуках істини деякі обов’язково введуть запит «як писати SEO-тексти». Підсумок – вони потраплять на наш сайт.

Решта – справа техніки: люди цілком законно вирішать, що цілком розумно довірити роботу саме експерту. Як результат, ми отримаємо цільового клієнта.

Цей же принцип буде працювати і в вашому випадку. Чи займаєтеся страхуванням життя? Пишіть експертні статті зі страхування. Вирощуєте саджанці? Розповідайте людям про те, як правильно це робити. В результаті частина відвідувачів обов’язково стануть вашими клієнтами. Сподіваємося, принцип ви зрозуміли.

Якщо ви пишете експертну статтю, стежте за тим, щоб вона дійсно допомагала людям.

На жаль, але занадто часто можна побачити на сайтах нісенітниця на зразок «Як самому пофарбувати гараж за годину? Це питання задають багато. Пофарбувати гараж самому за годину дуже складно. Краще найняти майстрів.

Потрібні майстри? Телефонуйте … »Ви теж відчуваєте, що вас обдурили? Це називається – маніпуляція, і нічого, крім роздратування не приносить.

Ви навіть можете самі висунути тези (ви краще за всіх знаєте свій бізнес), а копірайтер напише на основі ваших тез правильний SEO-текст з ключами і хорошою структурою.

Головне – пам’ятайте золоту істину:

Кожен хороший SEO-текст повинен чітко відповідати на питання, які озвучені в ключах. Чи використовуєте запит «основи SEO-копірайтингу», значить – кров з носу дайте основи. Чи використовуєте запит «вартість шафи-купе», значить – на сторінці повинні бути конкретні цифри. Тільки так.

Нотатки на полях

Інформаційні SEO-тексти

Наприклад, ви пишете статтю за запитом «меблева компанія Саратова». Тут вже не так потрібна експертність, оскільки в самому запиті на неї немає навіть натяку. Досить розповісти, що така компанія є, що вона допоможе, що у неї чималий досвід та інше.

Як правило, інформаційні SEO-статті ставляться в блоги або в якості текстів для розділів. Приклади для блогів:: «кращі ліжка для дітей», «види екскаваторів». У розділи: «юрист в Москві», «їжа з доставкою» і так далі.

Як і у випадку з експертними матеріалами, інформаційна стаття повинна відповідати на запит, за яким прийшов гість. Там і сям ліпити запити, вставляючи по сторонам масиви нетямущого тексту – ознака дилетантизму і гарантія втрати позицій сайту через низькі поведінкових факторів.

SEO-тексти ні про що

Ще років п’ять тому можна було писати в SEO-статтях всяку нісенітницю, по якій все одно приходили люди. Статті з літрами води – чисто біржова фішка. До сих пір залишилися сотні авторів, які пишуть за принципом «що побачу, то співаю». Яке там вивчення теми, про що ви ?!

Хмарно вода з ключами і ні краплі цікавинки. Таких статей вам навіть даром не потрібно, вони більше нашкодять, ніж чимось допоможуть. Бюджетне рішення для тих, кому плювати на свій сайт.

Частина третя. Підбираємо ключові запити

Прийшов час проміжного підсумку. Отже, ви визначилися, який вид SEO-тексту вам потрібен (експертний, який продає і т.п.), а також, куди піде матеріал (на головну, в блог, розділ і так далі). Відмінно, саме час зайнятися збором ключів.

Взагалі, оптимізатори рекомендують користуватися програмами для збору ключових запитів на кшталт KeyCollector або «База Пастухова».

Якщо ви починаєте величезний портал з тисячами ключових запитів, цілком можливо, вам все ж варто звернутися до людей, які зберуть для вас семантичне ядро.

Якщо ж ваша мета – написання штучних SEO-текстів, ми з вами запросто обійдемося і більш простими, але не менш витонченими рішеннями.

Етап перший. Збір головних ключів. Щоб не витрачати час на вигадування прикладів, будемо розповідати про все на прикладі даного матеріалу. Отже, стояло завдання – створення статті про те, як написати оптимізований текст за всіма правилами SEO-копірайтингу.

 1. Насамперед ми виписуємо те, що саме приходить на розум:
 2. Як написати SEO-статтю
 3. Як писати SEO-текст
 4. Правила SEO-копірайтингу
 5. Написання SEO-текстів
 6. Написання текстів для просування

Первинний запас ключів є. Йдемо далі. Тепер можна вбити кожен запит в Яндекс. Вордстат і подивитися, наскільки часто люди шукають матеріали з такими ключами. Як варіант, відмінно підійде для цього і сервіс Мутаген.

Якщо знайшли пустушки, то сміливо викидайте, замінюючи їх ключами, які користуються попитом у користувачів. Ні в якому разі не вставляйте ключові запити, які не будуть порушені в статті. Наприклад, незважаючи на те, що ключ «SEO-аналіз тексту онлайн» має 80 запитів (для копірайтингу це нормально), нам він не потрібен, оскільки це вже зовсім з іншої опери.

Головне завдання першого етапу – зібрати основні ключові запити, подібні за значенням, але відрізняються написанням.

Етап другий. Крутимо ключі з різних сторін. Отже, ми зібрали кілька головних ключів. Відмінно, саме час – знайти другорядні ключі. Для цього нам потрібно взяти основні слова в кожному ключі і вичавити з них залишки трафіку.

Давайте пояснимо. Припустимо, серед головних ключів у вас є запит «написання SEO-тексту». Зрозуміло, що далеко не всі користувачі вводять запит саме в такому форматі. Якщо почати запит не з слова «написання», а зі слова «SEO-текст», ми відкриємо абсолютно новий пласт ключів.