Що буде з рублем в 2019 році: чи відбудеться обвал + прогнози

0
71

Нестабільність курсу рубля по відношенню до іноземних валют в першу чергу відбивається на звичайних росіян, зокрема – ростуть ціни на товари різних категорій. Саме тому багатьох цікавить, яка буде ситуація на валютному ринку в 2019 році, чи варто чекати девальвації або ж економічний стан в РФ стабілізується. Що будет с рублем в 2019 году: чи состоится обвал + прогнози

Незважаючи на те, що зараз ще рано говорити про майбутнє, деякі експерти все-таки роблять прогнози.

На самому початку варто розібратися, від чого ж залежать ціни на валютному ринку. Багатьом може здатися дивним, але часом звичайні громадяни впливають на падіння курсу рубля, створюючи попит на долари і євро.

Не довіряючи національній валюті, росіяни створюють ажіотажний попит на іноземні гроші, наслідком чого є зниження вартості рубля.

Що будет с рублем в 2019 году: чи состоится обвал + прогнози

Відображаються на вазі валюти і інші фактори:

 1. Рівень ВВП. Велика частина населення не довіряє продукції вітчизняного виробництва, віддаючи перевагу імпортним товарам. Низький попит тягне закриття заводів, що в свою чергу негативно відбивається на економічній ситуації і ціною грошей в цілому.
 2. Вартість нафти. Чим вище ціна «чорного золота», тим стабільніше курс. В даний час Мінфін усіляким чином намагається зруйнувати цей зв’язок. Поки це не вдається, проте у відомстві впевнені, що незабаром мета буде досягнута. Не виключено, що вже в наступному році зростання або, навпаки, падіння вартості нафти жодним чином не буде відображатися на курсі.
 3. Відтік капіталу за кордон. Недовіра російських бізнесменів до рубля змушує їх переводити кошти в іноземні валюти, тим самим знецінюючи російську.
 4. Інвестиції з-за кордону. Чим більше партнерів з-за кордону готові вкладати грошей в цінні папери і активи вітчизняних компаній, тим впевненіше тримається національна валюта.
 5. Західні санкції. Незважаючи на те, що в даний час країна потихеньку виходить з кризи, спровокованої західними санкціями, про стабільність говорити рано.
 6. Зовнішньополітичні відносини РФ. Добросусідські відносини Росії з іншими державами сприятливо позначаються на її економічному становищі.

Що будет с рублем в 2019 году: чи состоится обвал + прогнози

Сьогодні в Центробанку РФ запевняють, що валютний ринок знаходиться в стані стабільності. Перераховані вище фактори можуть трохи похитнути ситуацію, але мови про обвал рубля в 2019 році бути не може.

Глава Мінекономрозвитку РФ Максим Орєшкін каже, що курс в 2018-2020 роках, всупереч санкціям і падіння ціни на нафту, буде стабільним, ніяких різких коливань не очікується.

Не так давно він припустив, що в першому кварталі 2019 року американський долар буде коштувати трохи менше 64 руб., А ближче до кінця майбутнього року російська валюта трохи подешевшає – за 1 долар проситимуть порядку 65,7 руб.

Незначний обвал російської валюти прогнозують на період після президентських виборів – навесні 2019 року.

Зі своїми прогнозами в останніх новинах з’явилися і експерти з великого американського банківського холдингу Morgan and Stanley. Спираючись на досвід минулих років, вони кажуть, що рубль безпосередньо залежить від вартості нафти. І припускають, що в першому кварталі 2019 року один долар США буде коштувати не менше 69,3 руб., У другому – 80, у третьому – 76, у четвертому – 69,5.

Фахівці Ощадбанку Росії виступили зі своєю презентацією, в якій вони повідомили, що курс буде стабільним і збережеться на нинішньому рівні – в межах 59 рублів за 1 американський долар. За їх запевненням, і в 2019 році долар не особливо подорожчає – всього на 50 копійок.

Що будет с рублем в 2019 году: чи состоится обвал + прогнози

Експерти з агентства прогнозування економіки APECON теж винесли свій вердикт щодо майбутнього національної валюти. На їхнє переконання, в 2019 долар подешевшає до 54,5, а ближче до кінця року почне зміцнюватися і в 2019 досягне 62 рубля.

Прославився песимістичними прогнозами щодо економічного майбутнього РФ (які, на щастя, рідко збуваються) Михайло Хазін також виступив із заявою.

На думку економіста, чекати стабільності не варто – валюта буде набирати вагу, то, навпаки, подешевшали.

Але тішить одне – Михайло Леонідович не передрікає розпад економіки РФ, оскільки у країни великий потенціал для розвитку власної потужності.

Довіряти прогнозам експертів на 100% не можна, оскільки робляться вони завчасно, а економічна ситуація може змінитися буквально за кілька днів. Однак не може не радувати, що висунуті припущення в більшій мірі є сприятливими.

Незважаючи на те що обвал рубля в 2019 році, за заявами фахівців, не передбачається, як буде розвиватися ситуація покаже час.

Поки ж, щоб хоч якось утримати курс, необхідні реформи в галузі фінансового сектора країни і нові джерела вливання грошових коштів.

Що будет с рублем в 2019 году: чи состоится обвал + прогнози

Девальвація рубля в 2019 році в Росії: на скільки реально.Есть передумови для девальвації в 2019 році

Росія знаходиться в складній економічній ситуації і цілком виправдано у населення виникає питання щодо того, чи чекати в новому 2019 році девальвації рубля. Передумовою для хвилювань стало зниження ВВП, незважаючи на те, що прогнозувався його зростання, при цьому роздрібна торгівля не зрушила з місця в сторону позитивної динаміки.

Дуже знизився імпорт товарів і його зростання не передбачається найближчим часом. Істотно ускладнюють роботу економіки країни введені санкції і якщо все буде продовжуватися і далі, то це дійсно може привести до девальвації російської грошової одиниці.

На даний економічне явища вплине інфляція і відсутність у держави можливості погашати борги.

В рамках даного питання варто згадати, що девальвація може бути як відкритою, так і прихованої. При відкритій формі явища Центробанк офіційно робить заяву і проводить повну заміну грошей. При цьому відбувається оновлення кредитних курсів, вилучення знецінених купюр.

Звичайно, в такій формі фахівці девальвації не очікують, а ось в прихованій формі можливо, при цьому можна буде спостерігати зниження вартості валюти, але без вилучення її з обігу. У слідстві такої фінансової політики настає подорожчання рівня життя, що можна спостерігати вже сьогодні.

Не можна стверджувати на 100%, що країну очікує подібний шлях розвитку. Ціни на нафту почали рости і стала помітна позитивна динаміка зростання економіки. На девальвацію істотно вплине інфляція і дефіцит фінансів, але поки про це і мови не йде.

Перший показник очікується зберегти на рівні 5%, та й резервних коштів поки вистачає в бюджеті.

Приводу для занепокоєння мало, валюта стабілізувалася на ринку, а всі проблеми поки вирішуються за рахунок резервного фонду, та й санкції не послабили свій вплив на економіку країни.

Не пропустіть: Новобудови Москви в 2019 році

Девальвація рубля в 2019 році в Росії: на скільки реально. Що говорить Центробанк?

Приховану девальвацію вже можна було спостерігати з 2014-2015 рік, коли за один долар доводилося віддавати 70 рублів. Сьогодні аналітики Центробанку не можуть дати багатообіцяючих прогнозів, але висувають власні тези в цьому питанні.

Не так давно їм було оприлюднено провіщення, згідно з яким девальвації у відкритій формі не буде. Навпаки, економічні оглядачі очікують збільшення зростання економіки на 5% і радять забути про минуле падінні російської валюти.

Якщо нафта і надалі дорожчатиме, це стане гарною підмогою для Росії. Незважаючи на те, що резервний фонд не в змозі постійно забезпечувати стабільність країні, держава спрямувала всі сили на те, щоб девальвації не було.

Що будет с рублем в 2019 году: чи состоится обвал + прогнози

Остання девальвація в Росії, як це було

За період свого розвитку країні доводилося кілька разів стикатися з цим економічним явищем. Що залишився в пам’яті громадян обвал валюти в 1998 році був не першим і швидше за все не залишиться останнім. Найяскравішим прикладом є девальвація 1839-1843 р Тоді за один рубль можна було виручити лише 29 срібних копійок.

Населенню довелося зіткнутися в відкриту форму економічного явища, але була і прихована девальвація в 1897 році і в 1961. У надії на поліпшення платіжного і торгового балансу уряд країни стало на цей шлях і в 2008 році, щоб забезпечити приплив капіталу.

Як і раніше, до падіння рубля призводить зниження вартості на «чорне золото» і на газ, але ж саме вони довгий час були єдиною статтею доходів країни. Міцного положення в міжнародній економіці держава не мала і навіть продовольство припадало вивозити. Величезний бюджет, прийнятий Держдумою тільки міф.

Альтернативи нафтодоларів не було і надлишки виробництва знищувалися в неможливості конкурувати з іноземними виробниками. Криза і девальвація це завжди наслідок невмілого управління країною.

У слідстві падіння рубля в першу чергу постраждали вклади населення, впали валюти в інших країнах СНД, втрат зазнав і швейцарський банк. Як би це дивно не звучало. Але у цього процесу є і позитивні сторони, серед яких стимуляція експорту, пожвавлення нафтовидобувної галузі, поява вітчизняних товарів.

Девальвація рубля в 2019 році в Росії: на скільки реально

Минулий рік був нестабільним для економіки РФ. Одним із серйозних наслідків цього може стати девальвація рубля в 2019. Зниження вартості національної валюти негативно позначається на кожного громадянина.

Аналітики дещо розходяться в думках. Однак переважають негативні прогнози.

Фактори, що впливають на зміну курсу рубля

Що будет с рублем в 2019 году: чи состоится обвал + прогнози

 • зниження або збільшення ціни за барель нафти;
 • відсутність визначеності у зовнішній політиці;
 • розмір інфляції;
 • економічна обстановка усередині країни;
 • повернення Центробанку до купівлі валюти;
 • зміна рівня ВВП;
 • ймовірність нових санкцій.

За прогнозами аналітиків, рубль залишиться нестабільним і буде схильний до знецінення. Наслідки девальвації не завжди мають негативний характер. З плюсів виділяють оптимізацію експорту, збільшення попиту на товари місцевих виробників. мінуси:

 • втрата довіри до національної валюти;
 • інфляція;
 • порушення рівня життя громадян;
 • проблеми у компаній, залежних від іноземної сировини.

Чи чекати обвал рубля в 2019 році, актуальний прогноз Зовнішекономбанку

Що будет с рублем в 2019 году: чи состоится обвал + прогнози

До негативним сценарієм схиляється більшість експертів. При цьому курс долара складе 100-120 руб. вже до червня 2019. Міністерство фінансів можливо почне проводити корекційні роботи. Однак обсяг іноземної валюти в країні не збільшується. Тому резерви брати ніде. Тільки грамотні і продумані реформи в економіці допоможуть уникнути серйозної кризи в РФ.

Які передумови для девальвації в 2019 році

Що будет с рублем в 2019 году: чи состоится обвал + прогнози

У Центробанку є ресурси на стримування ситуації протягом 6-12 місяців. Але, швидше за все, ці резерви не будуть використовуватися. Є висока ймовірність, що при будь-яких змінах в країні, іноземні інвестори будуть виводити свої фінанси.

Відомо, що в літній період ціна на нафту знижується. Тому в липні-червні 2019 може відбутися все, що завгодно. Давати точний прогноз на півроку аналітики вважають непрофесійним.

Що буде з рублем після нових санкцій США

Існує ймовірність, що влада Америки візьмуть повний пакет санкцій. Це негативно позначиться на економіці РФ і життя населення. Якщо до США приєднаються інші країни, можливо долар підніметься в ціні до 90 руб. за штуку.

Росія зараз сильно залежить від Америки, інших країн і зовнішньої політики. Багато хто вважає такий стан неправильним і нелогічним. Однак, крім санкцій на продукцію, введені обмеження на інвестування іноземних компаній в російські. Такий стан країни призводить до знецінення національної валюти.

Скільки буде коштувати національна валюта на початку 2019

Що будет с рублем в 2019 году: чи состоится обвал + прогнози

Багатьох цікавить, девальвація рубля в 2019 році в Росії – наскільки це реально? Судячи з оцінками фінансистів, позитивних змін не буде. Долар продовжить рости в ціні, а рубль продовжить втрачати свою цінність.

Остання девальвація в Росії, як це було

До 2014 року відносять крайню серйозну девальвацію національної валюти. В цей рік різко впала ціна на нафту. Крім того, трапився українська криза, яка спричинила за собою санкції з боку США. В результаті, рубль впав майже в два рази всього за 1 рік.

У наступні роки, рубль практично не зміцнювався. А курс долара стабільно збільшувався. Нафта і газ дорожчають, відповідно, серйозних передумов до зміцнення курсу «дерев’яного» немає.

Положення рубля в Росії в 2019 році: останні новини

Ще в минулому році країна увійшла в затяжний фінансова криза. До тривалого спаду економіки привели проблеми в зовнішній політиці і нераціональні реформи всередині держави. В результаті рівень життя населення падає, знижується купівельна спроможність.

Чи буде девальвація рубля, однозначно сказати неможливо. Існують як позитивні, так і негативні прогнози на 2019 рік. Населенню та підприємцям краще готуватися до гіршого розвитку подій і передбачити для себе запасні шляхи.

Рублю передбачили обвал під Новий 2019 рік

Аналітики Райффайзенбанку озвучили свій прогноз для національної валюти, в якому передбачили рублю черговий обвал вже під Новий 2019 рік. Нагадаємо, що раніше про високу ймовірність коливання курсу не на користь рубля говорив і Андрій Клепач (заступник голови ЗЕБа).

Чи варто вірити подібним прогнозам, на основі яких чинників формується курс для валютної пари «долар-рубль» і які дії роблять в країні, щоб уникнути раніше передбаченого обвалу? Пропонуємо глибше розібратися в цих питаннях.

прогноз Райффайзенбанку

У мережі активно обговорюється інформація про те, що аналітики банку прогнозують стрімке зростання курсу долара по відношенню до рубля вже в кінці 2018 року. Найімовірніше ще до Нового 2019 року, вітчизняна валюта переступить психологічний поріг в 70 рублів за 1 долар, що неминуче призведе до зростання цін і зниження рівня життя по всій території країни.

Варто зауважити, що даний прогноз говорить про те, що буде відбуватися з валютою за умови збереження нинішніх цін на нафту ($ 70 за барель) і відсутності додаткових закупівель валюти. Що буде, якщо ціна «чорного золота» продовжить знижуватися або буде ЦБ РФ прийме рішення про поповнення обсягу валюти з зовнішніх джерел, експерти замовчують.

Що будет с рублем в 2019 году: чи состоится обвал + прогнози

Причини ймовірного «обвалу» курсу рубля

У числі основних причин нестабільності курсу вітчизняної валюти сьогодні називають:

 • стрімке падіння цін на нафту;
 • рекордний рівень виведення капіталу ($ 10 млрд.);
 • сальдо в розмірі $ 12,5 млрд. при зовнішній борг країни $ 14,3 млрд .;
 • економічні санкції.

Експерти, що проводили аналіз економічних показників, зазначають, що зберігається протягом останніх місяців розмір сальдо мав би сприяти деякому зміцненню курсу і зниження рівня відтоку капіталу.

Той факт, що на тлі таких економічних показників виведення капіталу досяг своїх максимальних значень, може говорити про те, що він спровокована закупівлею валюти з метою збільшення банківських активів, а іншими причинами.

Що будет с рублем в 2019 году: чи состоится обвал + прогнози

Важливим фактором також є санкції, що вводяться заходом проти економіки РФ, список яких до 2019 року можуть поповнити нові пункти.

Шляхи вирішення проблеми

З метою не допустити обвал рубля, який Райффайзенбанк обіцяє перед Новим 2019 роком, були прийняті такі рішення:

 • До кінця поточного календарного року Центробанк не буде закуповувати валюту на так званому «відкритому ринку», а при необхідності буде використовувати свої золотовалютні резерви.
 • На Московській біржі вже з 08.12.18 будуть запущені операції валютного свопу.

Валютний своп – обмін валют на певних умовах, які обумовлюють зворотний обмін грошей (між тією ж валютною парою) в заздалегідь встановлену дату.

Що буде з рублем в 2019 році: чи відбудеться обвал + прогнози

Чи допоможуть вжиті заходи уникнути девальвації рубля і чи будуть вони достатніми для зміцнення позицій вітчизняної валюти, покаже час.

Що буде з курсом рубля в 2019 році: прогноз і думка експертів

Рубль нестабільний – про це говорить ситуація останніх років на світовому валютному ринку. Ми вивчили думку і прогнози експертів і з’ясували, що буде з рублем в 2019 році.

В останні роки курс рубля постійно коливається. Що буде з рублем в 2019 році: чи відбудеться обвал + прогнози

Велику роль в цьому відіграють політична та економічна ситуація в країні та світі.

Політична обстановка

Основним політичним фактором є санкції, які негативно впливають на динаміку коливань рубля. Через санкції тільки за 2018 рік національна валюта втратила п’яту частину своєї вартості.

Економічний вплив

У поточному 2019 році на динаміку розвитку рубля впливають ті ж фактори:

 • вартість нафти;
 • інфляція;
 • сильна конкуренція на світовій арені;
 • боротьба за сфери впливу на ринках, що розвиваються.

Що буде з рублем в 2019 році: чи відбудеться обвал + прогнози

Однією з причин є висновок інвесторами своїх коштів з Росії. Грошові потоки направляються в більш безпечне місце. Не останню роль тут зіграли санкції. Інвестори, в тому числі і вітчизняні, побоюються вкладати гроші в російську економіку.

Багаті росіяни не довіряють своїй державі і зберігають заощадження в зарубіжних банках. Таких громадян всього 5% від загального населення, але цифри накопичень колосальні – близько 500 млрд доларів.

У 2019-2020 роках продовжиться процес відтоку капіталу з країни. Щоб зупинити цю тенденцію, необхідне зростання економіки, формування її престижу, гнучке оподаткування.

Множаться чутки про те, що незабаром рубль знову спіткає обвал. Тому росіяни стурбовані, впаде чи рубль або буде відносно стабільно почувати себе в найближчі роки.

Основними показниками девальвації є:

 • швидке зростання цін;
 • низький рівень заробітних плат;
 • низький обсяг поставок товарів в країну.

Не останню роль відіграє падіння цін на світових фондових ринках, борги країн Євросоюзу, економічна криза в США.

Чи буде девальвація рубля

Девальвація – це різке зниження вартості рубля, національної валюти, до іншої найбільш стійкою грошової одиниці.

Наш рубль зазнав ряд дефолтів і криз за останні десятиліття:

 • У перший раз крах рубля стався в 1998 році.
 • Наступний обвал – в 2008 році.
 • Останній раз – в 2014 році. Рубль упав в два рази, а ціна за долар перевищила позначку в 60 рублів. Це було викликано черговим обвалом цін на нафту на світових ринках, введенням санкцій через події на Україні.

Влада країни не будуть ініціювати девальвацію національної валюти. Це може статися тільки через вплив самого ринку.

На думку керівника консалтингової компанії В. Жартуна: «Дати прогноз з цього питання не зможе жодна нормальна людина, тільки якщо він є азартним і необережним».

Незважаючи на падіння курсу, експерти сходяться на думці, що знецінення рубля малоймовірно.

Прогноз на 2019 рік

Передбачити, що саме буде з рублем в 2019 році – складно, так як свій вплив можуть надати непередбачені і непередбачувані фактори, такі як санкції.

Існує три варіанти подій: оптимістичний, ймовірний і песимістичний.

прогноз очікуваний курс фактори впливу
оптимістичний 56-62 руб. за 1 долар
68 руб. за 1 євро
Нафта і природні ресурси виростуть в ціні, поступово санкції скасують, зростання ВВП складе 0,3-0,6%.
ймовірний 62-72 руб. за 1 долар
74-79 руб. за 1 євро
Невелике збільшення цін на нафту, санкції посилюватися не будуть, економіка країни буде стабільною.
песимістичний 75-92 руб. за 1 дол.
95-110 руб. за 1 євро
Різке падіння цін на газ і нафту, падіння ВВП, цілковита ізоляція нашої країни від зовнішнього ринку.

Який вибере шлях Росія і який прогноз збудеться, ніхто не знає.

Всі економічні і політичні передумови – стихійні лиха, збільшення податків, зростання тарифів, зміни у зовнішній ситуації – вказують на те, що пік негативної динаміки доведеться на 2021 рік.

Думка фінансових аналітиків

На думку економічного експерта С. Демура, перші 1,5 місяця поточного року рубль піде вниз, а потім почне зміцнюватися. Але відмітка 56-57 рублів за 1 долар – це максимум чого може досягти наша валюта.

На думку експерта Д. Потапенко, вся економіка Росії заточена на примітивному функціонал. Він вважає, що ми проживаємо в феодальній державі, де високоінтелектуальні люди не потрібні. Очікувати хорошого не варто. Рубль буде тільки знецінюватися.

За прогнозами екс-міністра фінансів А. Кудріна, Росія може опинитися в борговій кризі. Кудрін виступає проти бюджетної політики уряду і закликає збільшити вкладення в людський капітал.

Уряд РФ планує вжити заходів для стабілізації обмінного курсу:

 • підвищення нафтових котирувань;
 • зниження дефіциту державного бюджету;
 • поетапне скорочення держвидатків;
 • залучення інвесторів;
 • зміцнення рубля;
 • розвиток підприємництва та ін.

Давно ведуться розмови про можливу відмову від американського долара і зниження його ролі в економіці Росії. Вважається, що досягти це можливо завдяки переходу до більшої кількості розрахунків в національній валюті, завдяки диверсифікації активів та застосування інших резервних валют.

За словами Центробанку, в 2019 році великих змін в позитивну сторону чекати не слід. Розвиток має бути, але повільне. Пенсіонери і бюджетна сфера великих збільшень не отримають.

На сьогодні одним з головних важелів є ключова ставка ЦБ РФ, яка визначає грошову і кредитну політику країни. Встановлює цей розмір рада директорів ЦБ РФ, що збирається один раз в 1,5 місяця. При виникненні будь-яких ситуацій, що призводять до змін в економіці, збираються позапланові засідання.

У ЦБ є інші інструменти – швидкі рішення окремого комітету грошово-кредитної політики, який оперативно впливає на доступність в обігу грошової маси, продає або викуповує валюту і ін.

Уряд і ЦБ Російської Федерації продовжують стверджувати, що рубль вигідний більше, ніж нестабільні долар і євро.

Вважається, що краще зберігати капітал в трьох частинах – рубль-євро-долар. Відповідно – 40%, 30% і 40%.

У разі зниження інфляції і збільшення ставки по депозитах росіянам вигідніше тримати заощадження в рублях. До того ж банківські вклади застраховані, що гарантує повернення в разі закриття банку.

Також можна інвестувати в цінні папери.

Підвищення загальної податкової ставки в 2019 році викликає у економістів побоювання. Зростання цін викличе зниження платоспроможності росіян, погіршення матеріального становища.

В результаті реформи прийде чергова хвиля банкрутства приватних організацій.

Існує ймовірність посилення контролю з боку держави за витратами населення, введенням податків на депозитні рахунки.

Корінні перетворення плануються в пенсійній сфері. Вводяться добровільні відрахування, які передбачаються і для працівників, і для роботодавців. Останні зобов’язані співфінансувати пенсії своїх співробітників.

 1. Тим громадянам, які не бажають платити такі відрахування, необхідно подати спеціальну заяву.
 2. Представники Міністерства фінансів заявляють, що боятися втратити накопичені кошти не варто.
 3. Одним словом, планується повільний перехід до пенсійної системи розвинених країн світу, в яких громадяни самостійно сплачують внески на свою майбутню пенсію.

ЦБ продовжує стверджувати, що в перспективі інфляція за рік складе всього 4%. У реальності вона складе набагато більше, виходячи з досвіду попередніх років.

Не можна не враховувати новий пакет антиросійських санкцій, який передбачає прийняття додаткових заходів проти російських держбанків і бізнесменів і посилення попередніх обмежень:

 • скорочення термінів кредитування російських компаній;
 • заборона на участь в приватизаційних угодах з держмайном Росії;
 • заморозка активів тих, хто порушує режим заходів обмеження;
 • покарання причетних до кібератаки на території США;
 • заборона на інвестиції в російські проекти з експорту трубопровідних ресурсів;
 • видворення з США, а також заборона на в’їзд осіб, які надають допомогу президенту Сирії.

Будуть прийняті нові заходи проти російських держбанків і бізнесменів.

Без сумніву, ці кроки, спрямовані проти нашої країни, позначаться на інфляції. Залишається тільки здогадуватися, що чекає російський рубль.

Економіка Росії знаходиться в складній ситуації.

 • По-перше, у держави немає умов для продовження фінансування великих проектів через скорочення резервного фонду.
 • По-друге, відсутні нові грошові надходження від продажу енергоносіїв.
 • По-третє, знижується інвестиційна привабливість країни;
 • По-четверте, застій у багатьох сферах господарства.

Уряд не дає прямої відповіді на питання, що станеться з рублем. Залишається тільки сподіватися на зростання цін на нафту і розсудливу політику російської влади.

Чи буде обвал рубля в 2020 році: прогнози експертів

Що буде з рублем в 2020 році в Росії? Це питання хвилює багатьох. Ось уже протягом багатьох років не спостерігається тенденції зміцнення національної валюти в країні. Її курс не вселяє оптимізму. Чи буде нацвалюта падати в подальшому або рости? Які думки і прогнози експертів?

Причини, що впливають на стан нацвалюти

Останній різкий стрибок котирувань відзначався у вересні 2018 року. 10 числа один долар дорівнював 70,5 руб., Євро – 81,5. Дані показники перевищили статистику 2016 року. Чому так відбувається і що впливає на процес? Виділяється кілька основних факторів:

 1. Економічне становище, в якому перебуває держава на поточний момент.
 2. Геополітична ситуація, в якій опиняється країна.
 3. Проблеми потенційного характеру.
 4. Девальвація і її масштаб.

Ситуацію в Росії не можна назвати стабільною. Показники інфляції продовжують рости, що негативно відбивається на рівні добробуту громадян. Санкції, що пред’являються іншими державами, негативно позначаються на геополітиці.

Всі ці фактори викликають погіршення положення власної валюти по відношенню до іноземних. Фактором, який стабілізує становище, названий низький рівень інфляції.

Юлія Цепляєва, директор Центру макроекономічних досліджень, вважає, що в перспективі нас чекає зміцнення і стабілізація.

У прогнозах головного аналітика Альфа-банку Наталії Орлової також фігурує інфляційний фактор. Різкі коливання курсу не загрожують, зважаючи на низький відсотка інфляції. Істотні зміни показників вона очікує до 2021 року, коли, на її думку, долар буде коштувати 65 руб.

Що будет с рублем в 2019 году: чи состоится обвал + прогнози

прогнози Мінекономрозвитку

Мінекономрозвитку прогнозує два варіанти розвитку сценарію, які базуються на вартості нафтового бареля. Перший варіант названий базовим. У відповідність з ним, один долар буде коштувати 72 руб. 70 коп.

(Середньорічний показник). До кінця року курс досягне 73 руб. 80 коп. Другий сценарій – цільовий, при якому зростання буде менш інтенсивним. Згідно з ним, один долар буде дорівнює 71 руб. 80 коп.

Даний показник виросте до кінця року до 72 руб. 40 коп.

Прогноз Центру розвитку НДУ ВШЕ

Експерти Центру прогнозують стабільність російської валюти. Поступово знижується інфляція буде сприяти її зміцненню, і вартість долара складе 62 руб.40 коп.

На думку Валерія Вікторовича Миронова, заступника директора Центру, щорічна грошова знецінення дорівнюватиме 4%.

Він вважає, що російські гроші вже досить адаптувався до негативних факторів, і навіть нові санкції не зможуть надати потужного негативного впливу на ситуацію. На даний момент висока вартість «чорного золота» обумовлена ​​трьома факторами:

 • складні відносини між Іраном та Сполученими Штатами;
 • проблеми, пов’язані з видобутком «чорного золота» в Венесуелі;
 • домовленості між основними країнами-експортерами нафти по обмеженню обсягів видобутку.

Прогнозований Мироновим курс – 59,9 долара за барель, ціна за долар – 63,2 руб.

Прогноз ІНП РАН

Аналізом і проектуванням майбутнього положення російської національної валюти займалися співробітники Інституту сельхозпрогнозірованія Російської Академії Наук. Їх макропрогноз охоплює 2018-20 роки.

Вчені припускають, що середня ціна нафти даного періоду складе 68 доларів за барель. Високий рівень вартість обумовлюється продовженням угоди ОПЕК і заморожуванням видобутку.

У зв’язку з цим доларовий курс зросте до 2020 року на 4,7% і наблизиться до позначки в 64 руб.

Відносно євро прогнозується позитивна динаміка і відносна стабілізація ситуації, що виллється в досягненні наступного курсу: 70 руб. 40 коп. за один євро.

У відповідність з прогнозом, російська економіка буде менш залежна від цін на сировину. Це обумовлено тим, що політика імпортозаміщення «розбудила» відразу кілька галузей промисловості – машинобудування, хімічна і харчова виробництво. Тому висока ціна на нафту не стане будь-яким потужним підтримуючим фактором щодо національної валюти.

Що будет с рублем в 2019 году: чи состоится обвал + прогнози

За словами заступника директора Інституту Широва А. А., в результаті зміцнення російської валюти відбудеться стримування правила бюджету, що передбачає перенаправлення доходу від продажу сировини більше 40 дол. / Барель до Фонду національного добробуту.

Дана міра повинна була створити накопичувальний резерв, який був би використаний в критичній для країни ситуації. Олександр Широв впевнений, що ніякі «стреси» економіці не загрожують.

Більш того, у нас є шанс зміцнитися, в силу того, що долар втрачає свої позиції у ставленні до євро.

Чи загрожує Росії девальвація

Прогнози Мінекономрозвитку оптимістичні. У відповідність з ними курс буде знижуватися. Однак багато передбачення мимоволі наводять на думку про те, що в перспективі Росію очікує девальвація.

Чи так це? Якщо вдаватися в подробиці, то виділяється два її види: відкритий і прихований. У першому випадку Уряд відкрито заявляє про проведення девальвації. Супутньої процедурою часто є деномінація.

Гроші втрачають ціну, відбувається їх заміна на нові купюри з набагато меншим вмістом нулів.

Прихована деномінація є наслідком фінансової кризи або втручанням інших держав, які накладають певні обмеження, шляхом введення санкцій. В цьому випадку з боку уряду не буде дій, які передбачають збереження нацвалюти. Проводиться прихований закуп іноземної валюти, щоб знизити котирування власної. Даний процес мав місце бути в 1998, 2008 роках.

Експерти подібні на думці: зниження котирування буде здійснюватися акуратно і поступово. На думку Дмитра Євстаф’єва, процес буде ретельно контролюватися Урядом. Орієнтиром стануть передбачувані значення, при яких експортери відчують на собі підтримку, а найбільш значущі галузі промисловості отримають стимул для подальшого розвитку.

Обвал рубля в 2019 році: правда чи вигадка?

Що будет с рублем в 2019 году: чи состоится обвал + прогнози

На думку експертів Мінекономрозвитку, лише спостереження за ситуацією в нашій країні допоможе зрозуміти чи варто знову чекати обвалу рубля, на цей раз в 2019 році. Існує твердження, що долар буде коштувати близько 66 рублів, але спрогнозувати те, що відбувається представляється можливим лише за умови уважного аналізу надійних видань, в яких описується ситуація на світовому ринку і всередині Росії.

Фактори, що впливають на зміну курсу рубля:

 1. Економічна ситуація в країні на даний момент;
 2. Відсутність геополітичної визначеності;
 3. Розмір девальвації.

Економічна ситуація сьогодні і прогноз зміни курсу рубля на 2019 рік:

Багато громадян були позитивно здивовані торішнім розвитком національної валюти, хоча ціни на нафту виявилися помітно знижені. Падіння привабливості рубля пов’язане і з санкціями по відношенню до Росії і ціни на нафту зараз.

Розгромна замовна стаття недавно ідея «відв’язування» рубля від американської валюти була сприйнята населенням країни з великим оптимізмом, тим самим підтвердила віру росіян в рідну країну.

Але якщо подивитися, які гроші фігурують на світовому ринку між Заходом і Сходом, а саме долар і євро, то можна зробити однозначний висновок з цього приводу.

У разі виконання песимістичного прогнозу, а саме зниження цін на нафту нижче 50 доларів за барель, санкції проти найбільших підприємств РФ, банків, які є найбільшими гравцями на фінансових ринках (інвестують або ведуть свій бізнес на території інших держав), долар злетить до 100 рублів до середини наступного року. Точна дата звичайно невідома, так як подія є передбачуваним. Про це говорить можливість виникнення маси сторонніх чинників, які зможуть відбитися на ситуації, як з негативною, так і з позитивної сторони. Можна згадати «Кремлівський доповідь 2018 року», який привів до різкого економічного спаду всередині країни.

Мінфін в змозі затримати падіння рубля. Заходи, які уряд повинен прийняти для зміцнення рубля і подальшого підвищення ВВП:

 • Підвищення трудової продуктивності і підвищення доходів громадян РФ;
 • Сприяння розвитку економіки у всіх галузях, в тому числі-сільське господарство, тобто зниження залежності рубля від вартості нафти.
 • Пошук нових партнерів у зовнішній торгівлі і зміцнення відносин зі старими партнерами, що зараз в принципі і робить уряд РФ.
 • Збільшення промисловості по обробці, тобто продавати готові, що користуються попитом товари.

Тільки тоді можна буде сказати про поповнення скарбниці за рахунок рубля, однак, для досягнення успіху необхідно проведення вкрай грамотних реформ.
Міністри вважають, що через низку подій на національному ринку, у зв’язку з зовнішньою політикою, що проводиться в країні, економіка Росії так і буде перебувати в занепаді найближчим часом.

Громадяни не в змозі дозволити собі ті товари споживчого кошика, якими щодня користувалися кілька років тому. Не важко зрозуміти, чому положення рубля так нестійкий. Очікування зниження його курсу на 10-15% до наступного року цілком реальні.
Уряд і власники великих банків на території Росії схильні вважати інакше.

За їх прогнозами, долар може знизитися до 55 рублів, якщо підняти ціну на нафту до рівня 80 доларів за барель. Однак, більш реальні цифри називає Всесвітній банк, долар буде дорівнює 60 рублям. Держава намагається знецінити валюту всередині країни, знизивши її оборот.

Але це буде можливо лише при зміцненні взаємин з іншими країнами, при отриманні вигоди з подібного роду партнерських відносин. Економіка зміцниться, тому і рубль займе стабільну позицію. Тоді ВВП буде підвищуватися більш стрімко.

Показник ВВП зараз 2,5% вважається низьким, але навіть такий позитивно б позначилося на зростанні економіки всередині країни. Оптимісти схильні вважати, що обвал рубля зійде нанівець, а пізніше обернеться його різким збільшенням.

Навіть якщо уряд зважиться на кардинальні реформи, то тоді можна говорити про стабілізацію валюти. Долар буде дорівнює близько 60 рублів.

Новини економіки і фінансів СПб, Росії та світу

Що буде з рублем в 2019 році: чи відбудеться обвал + прогнози

До кінця року російську валюту чекає падіння через пом’якшення кредитно-грошової політики Банку Росії, випливає з самого радикального прогнозу опитаних Bloomberg аналітиків. В середньому курс рубля виявиться до кінця року на рівні 65 рублів за долар. Курс Центробанку на 16 липня – 62,83 рубля за долар.

З гіршим прогнозом виступив валютний стратег найбільшого польського банку PKO Ярослав Косатий. Аналітик, який найбільш точно спрогнозував зростання курсу рубля по відношенню до долара в II кварталі, вважає, що до кінця грудня рубль подешевшає на 9%, в результаті чого долар буде коштувати близько 69 рублів.

Основна причина такого прогнозу КОСАТУ – пом’якшення грошово-кредитної політики Центробанком, в першу чергу – зниження ключової ставки. Аналітик бачить загрозу рубля в зниженні потоку іноземних інвестицій в російські облігації федеральної позики (ОФП).

«Зниження ключової ставки перестане бути достатнім, щоб відповісти очікуванням ринку. Негативні ефекти зниження ставки Центробанком виявляться сильнішими, ніж позитивні », – впевнений Косатий.

За його словами, ЦБ буде поступово знижувати ключову ставку по 0,25 процентного пункту в III і IV кварталах, хоча не виключає й різкого зниження відразу на 0,5 процентного пункту на засіданні ради директорів 27 липня.

Косатий згадав і інші загрози рублю – торгову війну США і Китаю і нестабільність в Єврозоні.

Bloomberg відзначає, що після падіння в 2018 році рубль показав «кращий в світі відскік», але при цьому різко впала прибутковість облігацій. Частка іноземців, що вклалися в ОФЗ, до кінця травня досягла 30%, хоча на початку року була на рівні 24,4%. Глава ЦБ Ельвіра Набіулліна після зниження ставки 14 червня не виключала, що ставка може бути знижена двічі в 2019 році.

12 липня, свій прогноз курсу рубля переглянув Сбербанк: до 62 рублів за долар на III квартал року і до 63 рублів – на четвертий. Попередній прогноз банку був менш оптимістичним: 65 і 66 рублів за долар відповідно. Сбербанк побачив позитивні тенденції в зв’язку з риторикою ФРС США, а також з потоками капіталу, в тому числі на ринок ОФЗ.

При цьому більшість економістів були не такі оптимістичні з приводу курсу рубля: консенсус-прогноз опитаних Bloomberg аналітиків (складений в червні-липні) на кінець III кварталу становить 64,5 рубля за долар, на кінець четвертого – майже 65 рублів.

Головний економіст Альфа-Банку Наталія Орлова вважає, що поточне зміцнення рубля виглядає як короткострокова тенденція. Головний аналітик Промсвязьбанка Михайло Поддубський зазначив, що до кінця III кварталу курс повернеться до 65 рублям за долар.

На думку аналітика Райффайзенбанку Дениса Розриваючи, в кінці року долар буде вище 65 рублів.

Що буде з рублем в 2019 році – думка російських і світових експертів

Доля рубля так чи інакше хвилює багатьох з нас. Хтось інвестує в іноземну валюту, хтось планує зарубіжну поїздку і вибирає момент для покупки валюти.

Навіть ті, хто живе від зарплати до зарплати чи від пенсії до пенсії, залежні від курсу рубля. Чим міцніше національна валюта, тим дешевше імпортні товари в магазинах.

Думка експертів про те, що буде з рублем в 2019 році, дізналося американське агентство Bloomberg і російський РБК. Наводимо міркування аналітиків.

Що буде з рублем до кінця 2019 року – думка аналітиків

На думку більшості макроекономістів, до кінця року рубль трохи ослабне відносно сьогоднішніх значень. При цьому він навряд чи повернеться до позначок, близьким до 70 рублям, з яких починався 2019 рік.

Агентство Bloomberg провело досить масштабне опитування експертів на тему перспектив рубля. У ньому взяло участь 45 аналітиків, в основному представляють західні банки. Консенсус-прогноз економістів з такої вибірки – 66,03 рублів за долар в кінці 2019 року.

Найоптимістичнішими для рубля прогнозом відзначилася сінгапурська IDEAglobal – її аналітики передбачили рубля зміцнення до 58 руб ./$. Найбільший песимізм висловили економісти BNP Paribas – вони допускають долар за 94,47 рублів до кінця 2019 року.

А що ж російські економісти? Опитування, аналогічний “блумберговскому”, провів РБК. Його результати багато в чому схожі.

Російські експерти в якості консенсус-прогнозу назвали трохи менше міцний рубль – 67,83 рублів за долар на 31 грудня 2019 року. При цьому найоптимістичніший варіант належить головному економісту БКС Володимиру Тихомирову – 63 рубля за долар в кінці року. Найбільш песимістичний прогноз дав головний економіст “ПФ Капітал” Євген Надоршин – 75 рублів за долар на кінець року.

Які фактори будуть впливати на рубль в 2019 році

В цілому набір факторів звичний, визначальним стане лише співвідношення драйверів зростання і факторів тиску на російську валюту.

Одним з ключових чинників стане значення ключової ставки російської економіки. В кінці минулого року ЦБ підняв ставку до 7,75%. На той момент це виглядало не цілком виправдано, але регулятор пішов на превентивне підвищення ставки напередодні зростання податку ПДВ в Росії з 1 січня 2019 року.

Хід Центробанку в цілому виявився вірним – висока ключова ставка втримала розгін інфляції в прийнятних рамках.

В останній раз Рада директорів ЦБ розглядав питання про ключовий ставкою 26 квітня. Її знову (втретє в 2019 році) зберегли на тому ж рівні – 7,75%. Однак уже тоді регулятор пом’якшив риторику і допустив ослаблення ставки по ходу 2019 року.

Більш низька ключова ставка стане фактором тиску на російський рубль. При позитивному ефекті в цілому для економіки зниження ставки може зіграти проти курсу національної валюти.

Коливання курсу протягом року будуть викликані і такими стандартними чинниками, як динаміка цін на нафту, відтік і приплив капіталу, період відпусток і сезони податкових виплат.

Податкові періоди завжди надають підтримку рубля. У 20-х числах кожного місяця російський бізнес вносить регулярні податкові платежі в казну. Експортери (перш за все, нафтовики і металурги) купують на відкритому ринку російські рублі, надаючи національній валюті підтримку.

Багато що до кінця року буде залежати і від платіжного балансу Росії. Внутрішній попит в нашій країні сповільнилося, а тому в 2019 році не варто очікувати значного збільшення імпорту. Профіцит поточного рахунку цілком може зберегтися до грудня.

Чи не несуть особливої ​​загрози для рубля і виплати за зовнішніми боргами. Вони в 2019 році мають бути на рівні нижче торішніх.

Єдине, від чого не застрахований рубль – це несподівані шоки. Якщо нафта з якихось причин різко подешевшає або проти російської економіки введуть важкі санкції, рубль може обрушитися. Так, як це відбувалося в 2018 році.

Якщо подібні ризики не реалізуються, в цілому рубль в 2019 році буде відчувати себе досить впевнено.