Що таке Індекс Якості Сайту (ІКС) і на що він впливає

0
95

Індекс якості сайту (ІКС) – це показник, введений Яндексом для визначення якості інтернет-ресурсів. Грубо кажучи, чим краще і якісніше сайт, тим вище його ІКС. У цій статті я детально розповім, що таке Яндекс ІКС, як його перевірити і підвищити.

зміст

 1. Що таке ІКС сайту простими словами
 2. Як дізнатися ІКС свого сайту
 3. Як дізнатися ІКС чужого сайта
 4. Масова перевірка ІКС
 5. Як підвищити ІКС
 6. Покрокова інструкція
 7. Який ІКС вважається хорошим
 8. висновок

Що таке ІКС сайту простими словами

Індекс якості сайту – це показник, який визначає корисність ресурсу для користувачів.

Він вимірюється особливим чином. Яндекс прагне видавати користувачам найбільш релевантний контент, тому при розрахунку ІКС для конкретного ресурсу насамперед враховується якість контенту на ньому.

Можна виділити ще кілька пунктів, які обов’язково враховуються на всіх сайтах:

 • Корисність матеріалів;
 • Зручність навігації;
 • юзабіліті;
 • Дизайн;
 • Читабельність текстів;
 • І т.д.

Якщо сайт має хороші показники, то користувачі будуть залучені в його вивчення. Тобто у ресурсу будуть хороші поведінкові чинники . Зараз, як відомо, ПФ є мало не найважливішим показником при ранжируванні.

Виходячи з цього можна прийти до висновку, що на ІКС впливають поведінкові чинники . Чим вони краще, тим якісніше сайт з точки зору Яндекса.

Але це не все. Крім поведінкових факторів, при розрахунку ІКС враховується обсяг трафіку. Чим він вищий, тим вище може бути індекс якості сайту.

Примітка:

Трафік – не абсолютне правило. Якщо у сайту хороший трафік, то це ще не означає, що у нього високий ІКС. Але найчастіше саме великі сайти з відвідуваністю в 15-20к / добу мають ІКС 1000 і більше.

Точна формула розрахунку ІКС відома тільки співробітникам Яндекса. У Яндекс.Вебмастере регулярно з’являється повідомлення про те, що ця формула була змінена.

Зміна формули розрахунку ІКС

Тобто формулу розрахунку постійно вдосконалюють, щоб якісні сайти мали високі показники, а неякісні навпаки низькі.

Таким чином Яндекс хоче домогтися, щоб на високий позиціях в пошуковій видачі залишалися тільки якісні ресурси з релевантним контентом. І ІКС їм в цьому допоможе.

Як дізнатися ІКС свого сайту

Найпростіший спосіб дізнатися ІКС свого сайту – додати його в Яндекс.Вебмайстер . Після цього дані про індекс якості сайту та його зміни будуть доступні у зведенні. Вікно буде виглядати так, як на скріншоті вище.

Ще ІКС всіх сайтів, доданих на ваш аккаунт в вебмайстрів, можна побачити на сторінці «Мої сайти».

Дізнатися ІКС свого сайту в Яндекс.Вебмастере

У вебмайстрів буде доступна найактуальніша і свіжа інформація про ІКС вашого ресурсу.

Як дізнатися ІКС чужого сайта

Чужий сайт в Яндекс.Вебмастер не додав. А це і не потрібно, адже для того, щоб дізнатися цей показник для будь-якого домену, вам досить перейти на спеціальну сторінку від Яндекса і ввести його в поле.

Дізнатися індекс якості чужого сайта

У це поле можна вводити абсолютно будь-які домени. Хоч свої, хоч чужі. Інструмент швидко визначить індекс якості сайту і покаже вам відповідне значення.

Можна відразу отримати значення для даного домену, якщо вставити його прямо на заслання: https://webmaster.yandex.ru/sqi/?host= flesh.com.ua . Просто міняємо flesh.com.ua на будь-який інший домен і копіюємо посилання в адресний рядок браузера. Після переходу відразу відкриється сторінка зі значенням ІКС.

Масова перевірка ІКС

Якщо вам необхідно перевірити відразу кілька десятків доменів, то немає сенсу робити це за допомогою описаних вище способів. Простіше скористатися спеціальними сервісами, які дозволяють робити масову перевірку доменів. Вони працюють з API Яндекс.Вебмайстер, тому дані там такі ж свіжі і точні.

Найпопулярніший безкоштовний інструмент для масової перевірки ІКС – Be1.ru . Він дозволяє отримати ІКС до 500 доменів за раз.

Перевірка ІКС через be1

Результати можна зберегти у вигляді посилання, або ж вивантажити в csv (excel) таблицю. Природно з його допомогою можна перевіряти і по одному домену, ніхто вам цього не заборонить.

Інші сервіси масової перевірки ІКС:

 • PR-CY – відомий безкоштовний інструмент для масової перевірки індексу якості сайтів. Є обмеження – не більше 5 перевірок на добу. Також доступний лічильник ІКС, який можна створити і поставити в будь-яку частину свого сайту. Він буде показувати вашим відвідувачам актуальні дані.
 • Coolakov – простенький сайт для масової перевірки ІКС. Можна перевірити не більше 100 сайтів.
 • Raskruty – ще один інструмент для перевірки індексу якості сайту. Одночасно можна перевірити до 1000 доменів.
 • Arsenkin – сайт, на якому можна перевірити індекс якості до 100 доменів за один раз.

Є й інші сервіси для масової перевірки Яндекс ІКС. Вони менш популярні, тому я не став включати їх в добірку. Тим більше, я впевнений, що вам з лишком вистачить цих.

Як підвищити ІКС

Банально, але для підвищення ІКС ви повинні працювати над якістю сайту . Це означає, що необхідно поліпшити тексти, дизайн, юзабіліті, швидкість завантаження і т. Д.

Тобто сайт повинен стати якісніше. Користувачі, що приходять на ресурс, повинні бути зацікавлені в контенті. Тоді він почне вище ранжуватися і отримає більш високий показник ІКС.

приклад

Є інформаційний сайт, на якому майже 200 відвідувачів. Майже всі читачі приходять на одну статтю, а після прочитання вони її закривають. Або закривають, навіть не провівши на сторінках сайту і 15 секунд (що вважається відмовою).

ІКС такого проекту дорівнює 10. Це вкрай низький показник, який видається майже всім новим проектам.

У той же час є ще один сайт, на якому також 200 уникав на добу. Тільки розподіл більш адекватне. 70 приходять на одну статтю, ще 30 на іншу і т. Д. ІКС такого сайту дорівнює 90 – що для проекту з такою відвідуваністю вважається нормальним.

Думаю, ви вже здогадалися в чому тут справа. Здавалося б, одна і та ж відвідуваність, але така різниця в показнику. У першому випадку користувачі не дуже охоче вивчають контент, тому і індекс якості низький. Другий же ресурс має більш лояльною аудиторій, тому і ІКС у нього вище.

Виходячи з прикладу вище, можна прийти до висновку, що для підвищення показника потрібно покращувати лояльність аудиторії. Тобто робити так, щоб користувачі довше перебували на сайті, вивчали інші матеріали, коментували їх.

Є фахівці, які обіцяють просто накрутити ІКС. Не варто звертати на таких увагу, тому що будь-які накрутки та інші маніпуляції можуть привести до повного обнулення показника. А може ваш сайт взагалі забанити і викинуть з пошукової видачі.

Краще планомірно працювати над корисністю ресурсу, просувати його за допомогою пошукових систем, соціальних мереж, якихось альтернативних джерел і домагатися хороших поведінкових факторів. Це допоможе вам отримати більш високий індекс якості сайту без всяких накруток і обману.

Але варто пам’ятати, що однією з найважливіших змінних формули розрахунку ІКС є відвідуваність. Тому сайти з великою відвідуваністю завжди матимуть вищий індекс якості, ніж нові проекти. У цьому немає нічого страшного, просто сприймайте як даність.

Покрокова інструкція

Я підготував невеликий чек-лист, який допоможе вам помітити і вирішити найбільш популярні проблеми, які погіршують лояльність аудиторії.

Отже, для підвищення ІКС потрібно:

 • Створювати якісний контент. Статті повинні бути цікавими, картинки – красивими, сервіси – юзабельнимі. Загалом, користувач повинен комфортно почувати себе на сторінках вашого ресурсу.
 • Зробити зрозумілу структуру. Вона вкрай важлива, як для інтернет-магазину, так і для простого інформаційного проекту. Якщо відвідувач не зможе орієнтуватися на сайті, він просто піде. Та й самі пошуковики лояльніше ставляться до проектів зі зрозумілою структурою.
 • Не забувати про перелинковку. Щоб не було проблем, як у сайту з прикладу вище. Ви повинні пропонувати користувачам релевантний контент. Вони будуть проводити більше часу на сторінках ресурсу.
 • Пам’ятати, що дизайн важливий. Деякі веб-майстри помилково вважають, що важливий тільки контент і юзабіліті. Ні. Дизайн грає дуже велику роль, навіть на тематичних проектах. Шрифти повинні бути читабельні, в статті необхідні блоки уваги і т. Д.
 • Пам’ятати, що юзабіліті теж важливо. Дизайн важливий, так. Але якщо сайтом буде незручно взаємодіяти, він ніколи не отримає високий ІКС і позиції у видачі. Працюйте над юзабіліті, проводите тести і прибирайте помилки.

Це лише базовий список. Він може розширюватися в залежності від типу сайту і завдань, для яких він був створений.

Читайте також: Список найкращих SEO-оптимізованих шаблонів для WordPress

Який ІКС вважається хорошим

Всім новим проектам присвоюється ІКС 10. Практично всі проекти, які я створював стартували з такого значення. Далі, якщо я продовжував роботу над ресурсів, показник підвищувався. Якщо немає – його взагалі обнуляли.

Тобто, для нових проектів, які тільки були створені і над якими активно працюють ІКС 10 – це нормально. Якщо час йде, ви продовжуєте працювати над сайтом, а індекс якості не підвищується, то можливо ви щось робите не так.

Ще раз переглянете свій погляд на роботу і спробуйте зрозуміти помилки. Якщо проект починає ранжуватися і отримує перший трафік – йому без проблем повинні підвищити індекс якості до 20-30.

Далі, з розвитком проекту, ІКС повинен поступово підвищуватися. Приблизно раз в кілька місяців. Особисто у мене цей показник зростає пропорційно трафіку.

Тепер я представлю свою суб’єктивну думку з цього приводу. Зроблю список, який ІКС вважається низьким, середнім і хорошим. Воно ґрунтується на показниках різних проектів, з якими мені доводилося стикатися.

Відразу скажу, що розглядається ІКС для проектів, які існують рік і більше. Нових ресурсів це не стосується.

 • Низький: до 100. Якщо ваш проект існує кілька років і його ІКС нижче або дорівнює 100, то це не дуже добре. Потрібно попрацювати над якістю і залучити трафік.
 • Середній: від 100 до 500. Такий ІКС отримують посередні проекти з відвідуваністю в декілька сотень за добу. Є куди рости.
 • Вище середнього: від 500 до 1000. Вже непогано. Такий рівень частіше спостерігається у якісних сайтів з кількома тисячами відвідувачів. Але це все одно не стелю.
 • Високий: від 1000. Такий індекс якості мають проекти з відвідуваністю в 15-20к уникав за добу.
 • Позамежний: 10, 15, 20 або навіть 52 000. Такий рівень доступний великим ЗМІ, на кшталт Стрічки, Медузи і т. Д. Ну, воно і зрозуміло, там денна відвідуваність вимірюється в мільйонах.

Ще раз скажу, що це моя суб’єктивна оцінка. Якщо у вас інша думка – пишіть в коментарі.

висновок

Яндекс ІКС – це важливий показник, який визначається великою кількістю різних чинників. Це відвідуваність, лояльність аудиторії, відсоток відмов, тривалість сеансу і т. Д.

Як кажуть самі співробітники Яндекса, ІКС – це число, яке відображає різні параметри ранжирування. Тому не важко здогадатися, що чим він вищий, тим вище сайт буде у видачі Яндекса і навпаки.

Я сподіваюся, що ця стаття допомогла вам зрозуміти, що таке ІКС, як він розраховується, як його перевірити і підвищити легальними способами. Пишіть свої думки в коментарі з приводу індексу якості і діліться результатами, якщо у вас є свій блог або сайт.

Відео на десерт: 8 Незвичайних Рішень На Які Пішли Спортсмени Заради Перемоги

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter .

Оцініть статтю: ( 3 оцінки, середнє 5 з 5 )