Що таке контент-маркетинг, його методи, переваги і недоліки

0
99

Контент-маркетинг – це найбільш сучасне і популярний напрям в просуванні продуктів і послуг. Воно включає набагато більше, ніж просто розміщення на сайті якісних статей.

Різноманітні прийоми і методи контент-маркетингу дозволяють організаціям не тільки поширювати інформацію, а й вибудовувати довірчі відносини з клієнтами.

Про те, як розкрутити бренд в інтернеті за допомогою текстів, ви дізнаєтеся з цієї статті.

Що таке контент-маркетинг

Що таке контент-маркетинг, его методи, Переваги и Недоліки

Можливо, з контент-маркетингом знайомі ще не всі користувачі інтернету, але слово «контент» чув кожен. В останні роки виникає така кількість нових понять, що краще почати спочатку.

Контент-маркетинг – це особлива технологія роботи з продають текстами, метою якої є залучення представників ЦА.

В рамках підходу пишуть і публікують різноманітні статті, які повинні сподобатися читачам, викликати позитивні емоції. Однак суть контент-маркетингу не зводиться тільки до створення якісних матеріалів.

Не менш важливо, щоб після прочитання потенційний клієнт зацікавився пропонованою продукцією, записався на безкоштовну консультацію або навіть зробив замовлення.

Тексти, які розробляються в рамках контент-маркетингу, повинні бути цікавими і розміщуватися на зручних для користувачів майданчиках (сайтах, форумах, групах в соцмережах). Кінцева мета публікацій – спонукати читачів вчинити певну дію.

Що таке контент-маркетинг, его методи, Переваги и Недоліки

Сенс контент-маркетингу – просування продукції через якісні матеріали. Примітно, що ця технологія не має на увазі активних продажів: акцент робиться на проблемах клієнта і методах їх вирішення за допомогою пропонованих товарів. Такий підхід вигідний для обох сторін: аудиторія отримує корисну інформацію, а компанія підвищує впізнаваність бренду.

Методи контент-маркетингу сформувалися в атмосфері жорстокої конкуренції між компаніями, які всіма силами намагаються привернути увагу покупців. Їх можна розглядати як альтернативу рекламі, що стала останнім часом дуже нав’язливою.

Контент-маркетинг виник і активно розвивався на Заході. В основу ліг принцип просування через надання дійсно актуальною для клієнтів інформації. Таким способом фірми зміцнювали експертну репутацію і знайомили аудиторію з новими продуктами. Компанії, які взяли цей метод на озброєння, незабаром домоглися зростання продажів.

Ключові завдання контент-маркетингу:

 • створити корисний контент;
 • вирішити проблеми клієнтів;
 • продати товари або послуги.

Крім того, у нього є кілька важливих особливостей:

 1. У матеріалах детально розбираються питання і сумніви читачів, що дозволяє мотивувати їх до активних дій.
 2. Досконально вивчається функціонування галузі.
 3. Інформація подається в певному стилі.
 4. Статті пишуться для людей, а не пошукових роботів.

Перед створенням контенту фахівці глибоко вивчають особливості бізнесу і пропонованої продукції, а потім визначають відповідний стиль подачі зібраних відомостей. Домагатися високих результатів в цьому складному рекламному напрямку здатні тільки справжні професіонали.

«Про контент-маркетинг простими словами» Детальніше

Як працює контент-маркетинг: простий приклад

Що таке контент-маркетинг, его методи, Переваги и Недоліки

Ви хочете зробити манікюр і вибираєте між двома майстрами, до яких ходять подруги. Ціни і умови надання послуг приблизно однакові.

10 переваг і недоліків контент-маркетингу

Контент-маркетинг – одна з найбільш обговорюваних сфер просування. Є різні думки, захоплені відгуки, побоювання і застереження.

Очевидно одне: це не просто чергове віяння, яке швидко «вивітриться». Це нова реальність інтернет-маркетингу. Саме контент-маркетинг здатний привести трафік на сайт і виділитися на тлі конкурентів.

Але, як і в будь-якій сфері, тут є свої переваги і недоліки.

Переваги контент-маркетингу

Що таке контент-маркетинг, его методи, Переваги и Недоліки

впізнаваність бренду

Контент розміщується на різних майданчиках: відеохостингу, соціальних мережах, ЗМІ, тематичних спільнотах, блогах. За рахунок цього досягається широке охоплення аудиторії і підвищується впізнаваність бренду. Потенційний клієнт може зустріти ваш бренд в ВК, прочитати про нього в ЖЖ і побачити у відеоролику на YouTube.

Але ефект при цьому сильніший, ніж від банерної реклами, яка буквально «переслідує» користувача всюди, і її просто не помічають. Розміщений контент вирішує конкретні проблеми, розважає або навчає, тобто має цінність для людини.

Створюється сильна емоційна прив’язка до бренду, чого не досягти іншими способами реклами.

Формування експертної позиції і довіри

Створюючи і поширюючи корисні матеріали, компанія формує імідж експерта в своїй сфері. Таким чином, реалізується концепція соціально-етичного маркетингу, коли головне завдання – не просто «впарити» товар, а налагодити довгострокові відносини з споживачами, зробити їх «адвокатами бренду» і розширювати клієнтську базу за рахунок рекомендацій.

Залучити трафік простіше простого. Набагато складніше вибудувати відносини з клієнтами, щоб вони не забували вас після першої ж покупки. Створюючи контент, ми в першу чергу думаємо про користь, яку він принесе користувачам, а продажу при правильному підході неминучі. Що найголовніше, клієнти пам’ятають вас, рекомендують і звертаються знову і знову ».

Особливу роль у формуванні довіри грають авторитетні майданчики. Завдяки співпраці з лідерами думок рекламодавець заручається підтримкою – не може ж іменитий блогер рекомендувати поганий товар! І з плином часу вже сам рекламодавець стає експертом, до думки якого прислухаються.

Що таке контент-маркетинг, его методи, Переваги и Недоліки

Трафік, ліди і конверсії

Природно, що контент-маркетинг потрібен не заради загальної подяки, а в кінцевому підсумку для отримання доходу. І ця мета прекрасно досягається.

Читаючи статті на сторонніх майданчиках, відгуки, рекомендації та переглядаючи відео, користувачі переходять по розміщених посиланнях на ваш сайт. Перевага в тому, що вони вже підготовлені, вони розуміють, навіщо переходять і що хочуть отримати.

Тому коефіцієнти лідогенераціі і конверсії тут вище, ніж для трафіку з банерної реклами або «органіки».

Природні посилання і підвищення видимості в пошуку

Контент-маркетинг надає позитивний SEO-ефект, адже на вас будуть посилатися авторитетні тематичні майданчики.

Це не куплені посилання у лінкоброкеров, а природні трафіковий беклінки на сайтах з «живою» аудиторією.

Навіть якщо замовляти по 5-7 розміщень на місяць, то протягом півроку буде помітний значний ріст позицій в органічній видачі. Не дарма досвідчені сеошникі поповнили контент-маркетингом арсенал інструментів.

Чим більше у вас буде розміщений на сторонніх майданчиках, тим вище ймовірність, що користувачі знайдуть вас по тематичних запитах.

Крім того, значно зростає видимість компанії в «органіці» по брендовим запитам. Як це працює на практиці? Дуже просто.

Введемо в пошуку брендовий запит «Альфа контент» – наше агентство активно використовує контент-маркетинг для цілей просування. Ось що отримуємо в результаті:

Що таке контент-маркетинг, его методи, Переваги и Недоліки

Вся топова видача складається з матеріалів, які ми опублікували. Природно, це власний сайт, група ВК, а також експертні статті на тематичних майданчиках. Навіть якщо конкуренти запустять акцію чорного PR, їх публікацій непросто буде потрапити в ТОП по брендовим запитам.

Оптимізація CPC і ROI

Контент-маркетинг значно ефективніше контекстної реклами в плані вартості переходу (CPC). Особливо це помітно в традиційно дорогих для контексту тематиках, де вартість кліка стартує від 300 рублів. Звичайно, тематика для контент-маркетингу має значення, але вона не вирішальна для CPC.

В «Альфа-контент» звернулися розробники конструктора сайтів. Був обраний пакет вартістю 100 000 рублів. Агентство гарантувало 3000 цільових переходів з вартістю кліка 33,33 руб. За фактом за ті ж гроші замовник отримав 4253 переходу (і це тільки на момент вимірів – трафік зростає донині). Вартість кліка – 23,51 руб.

Що таке контент-маркетинг

Розсилка по інтернет-маркетингу: Натискаючи на кнопку, ви даєте згоду на обробку своїх персональних даних Що таке контент-маркетинг, его методи, Переваги и Недоліки Не вірте, якщо вам скажуть, що контент-маркетинг – це майбутнє бізнесу. Це вже справжнє. Сьогодні західні аналітики говорять про вибухове зростання цього напрямку інтернет-маркетингу.

Контент-маркетинг – якщо ви ще не чули цього слова, то запам’ятайте його, ви почуєте його дуже скоро. Ймовірно, ви вже впроваджуєте цю технологію, навіть не підозрюючи про це. Якщо немає – то почнете впроваджувати дуже скоро. Контент-маркетинг, по суті, дуже скоро стане магістральним шляхом розвитку інтернет-маркетингу в цілому.

Так що ж таке контент-маркетинг?

Контент-маркетинг – це маркетингова технологія створення і поширення затребуваного контенту для залучення цільової аудиторії. Завдання технології – спонукати споживача до цільових дій, залучити його в ваш конверсійний сценарій. Контент-маркетинг – це інформація, отримана вашим потенційним покупцем в потрібний час і в потрібному місці.

 • Ви думаєте, що у вас хороші ціни? Але ваш клієнт навіть не знає про це!
 • Ви думаєте, що у вас є реальні конкурентні переваги? Але ваш клієнт навіть не знає про це!
 • Ви думаєте, що ваші товари та послуги – найкращі на ринку? Але ваш клієнт навіть не підозрює про їхнє існування!
 • Все, що шукає ваш клієнт в інтернеті, – це інформація. Правильно подана інформація, поширена через потрібні канали, – це і є суть контент-маркетингу.

Тепер, щоб було зрозуміліше, наведемо приклад. Ви продаєте якийсь товар. Ваша сторінка буквально благає відвідувача: ну, купи-і-і-і-і! Технології контент-маркетингу в корені відрізняються від цього.

Ми беремо ваш товар і товари конкурентів, ми робимо огляд на тему «Чому ваш товар краще»? Ми даємо споживачеві робити свій власний вибір – який же товар вибирати, і цей вибір повинен бути на вашу користь.

Адже ваш товар, дійсно ж, найкращий на ринку? І найголовніше: таких оглядів повинно бути багато. Точніше – дуже багато. Ще точніше – дуже і дуже багато.

Основні переваги контент-маркетингу:

 • Опосередкована продаж через затребуваний вашою аудиторією контент.
 • Контент-маркетинг не працює на ваш бренд безпосередньо, але робить його пізнаваним.
 • На розкрутку бренду потрібно менший бюджет, ніж через класичні способи реклами.
 • Поліпшуються позиції у видачі пошукових систем. Їм подобаються природні посилання!
 • Збільшується пошуковий трафік за рахунок зростання – адже контент-маркетинг має на увазі постійне зростання на сайті кількості нових матеріалів, а значить, збільшується кількість просуваються запитів.
 • Зміцнюється авторитет вашої компанії чи бренду, створення якісного контенту зробить вас експертом в очах як споживача, так і конкурентів.
 • Контент-маркетинг – це природно! Це не пресинг видачі пошукових систем за рахунок seo-посилань. А значить, в довгостроковій перспективі це саме те, що буде затребуване пошуковими системами.

Як бачите, одні плюси. Контент-маркетинг створює довіру, авторитет, які, в свою чергу, знищують «опірність» клієнта. Потрібна інформація являє собою опис переваг, які отримає клієнт від певного продукту або сервісу. Контент «рулить» в інтернеті, адже споживачі шукають інформацію, яка може вирішити їхні проблеми.

Захід традиційної інтернет-реклами?

Але чому?! Чому раптом «стара добра» пошукова оптимізація (побудована на покупку посилальної маси) стрімко відходить на другий план?

 • В інтернеті «класична» схема вписування ключів + закупівля посилань терпить повний провал. Пошуковики навчилися розпізнавати грубі прийоми сеошників, і тепер маніпулятори видачі сидять біля розбитого корита. Бюджети на кількість посилань, що ростуть по експоненті, – це шлях «класичного seo». І це шлях в нікуди.
 • Людям потрібно не тупе «впаривание» товару, а інформація, яку вони б могли довіряти. Виявляється, споживачі розумніші, ніж було прийнято вважати раніше. Їм потрібно не продавати – їм потрібно розповідати про переваги і залишати шанс зробити вибір самим.
 • Контент-маркетинг виграє навіть у порівнянні з контекстною рекламою. Контекстна реклама – це реклама прямої дії. Контент-маркетинг діє поволі і на протязі довгого періоду.

Реклама в звичному розумінні – це бадьорий натягнутий меседж без двостороннього зв’язку зі споживачем. Вона нав’язує, а не розповідає.

Що стосується контент-маркетингу, його мета – не власне продаж товарів (це важливо, але не на першому плані), а формування відносин з клієнтом. В першу чергу довірчих. Треба таким чином вибудувати роботу, щоб люди знали вас і довіряли вам настільки, щоб займатися бізнесом спільно з вами або вибирати ваші товари і послуги.

Канали поширення інформації

Основна зброя і інструмент контент-маркетингу – інформація і тільки інформація. Але – важливе доповнення – якісна інформація.

Перша і основна задача, яку потрібно вирішити, – наповнити сайт якісним контентом, але, зауважте, не просто один раз наповнити і забути, для сайту потрібно писати постійно.

Якщо ви встали на шлях контент-маркетингу, то звернути з нього вже буде не можна.

Другий крок – вибирайте правильні майданчики для розміщення інформації та грамотно продумувати канали її поширення. За пріоритетності ми виділяємо наступні канали поширення вашої контент-стратегії:

 • пошукові системи, результати природної видачі;
 • системи контекстної реклами;
 • Дірект.Мейл (ведення корпоративної розсилки по вашій тематиці);
 • Social Media (ведення власних груп і офіційних сторінок і використання інших груп в якості каналів поширення вашої інформації);
 • профільні інтернет-видання по вашій тематиці (і при контент-маркетингу – це будуть статті, а не «медійка»);
 • блогосфера (ведення власного корпоративного блогу і залучення топових блогерів рунету до поширення вашої інформації).

Розміщуйте статті в тематичних блогах, створюйте контент-розсилку для користувачів, йдіть в соціальні мережі, якщо ви досить сильні і ставите перед собою завдання підвищити впізнаваність вашого бренду і зміцнити лояльність аудиторії до вашої компанії.

Але перш за все – подумайте про просування вашого сайту по трафіку (а значить, по широкому семантичному ядру). Немає сенсу використовувати інші канали впливу до тих пір, поки ви не вирішили проблему залучення природного пошукового трафіку. І тут контент-маркетинг надасть вам серйозну підтримку.

Поширення якісного, цікавого цільової аудиторії контенту в мережі – це єдиний спосіб збільшити кількість природних посилань на ваш сайт.

Тому що це працює

Успішні приклади контент-маркетингу? Вони вже є!

Це інтернет-магазин компанії «Зв’язковий» – вони зробили ставку на якісні описи товарів і сверхінформатівние огляди новинок. Саме тому відвідуваність сайту сьогодні – сотні тисяч людей в день.

Вони могли б йти шляхом «звичайного» інтернет-магазину, але замість цього перетворили свій сайт в мегаінформатівний портал по гаджетам, лідируючий по трафіку і обганяє більшість ЗМІ за тематикою. Люди приходять на сайт svyaznoy.

ru не тільки (і навіть не стільки), щоб купити, вони приходять для того, щоб знайти потрібну їм інформацію. І ми раді бути причетними до успіху цієї компанії.

Що може бути надійніше довірчих відносин? Контент-маркетинг зараз використовують і гігантські транснаціональні корпорації, і дрібні фірми, і навіть бізнесмени-одинаки. Єдина причина, по якій вони це роблять, – контент-маркетинг працює.

Контент-маркетинг найбільш дієвий в умовах, коли звичайна людина отримує в день тисячу рекламних оголошень і пропозицій. Контент-маркетинг змушує людину зупинитися, прочитати, подумати, вибрати і купити.

 • Так, це дійсно можливо – створити маркетингову стратегію, завдяки якій ви зможете налагодити зв’язки зі своїми клієнтами!
 • Отже, якщо ви цікавитеся контент-маркетингом, цим новим витком еволюції в маркетингу, то ми допоможемо вам побудувати бізнес-стратегію для залучення нових клієнтів.
 • Краще поквапитися, тому що зовсім скоро можна буде сказати: якщо ви не займаєтеся контент-маркетингом, то ви не займаєтеся інтернет-маркетингом взагалі.

Контент-маркетинг – поняття, стратегія і цілі, як використовувати на практиці

Що таке контент-маркетинг, его методи, Переваги и Недоліки

Реклама має величезне значення в розвитку і подальшій роботі бізнесу.Навіть при наявності кращого товару і кращого обслуговування в цьому не буде сенсу, якщо сама продукція нікому не знайома. Щоб більшу кількість споживачів дізналося про ваш бізнес, необхідно використовувати контент-маркетинг.

У даній статті буде розібрана тема контент-маркетингу, розглянуто його основні напрямки, нюанси і ключові моменти даної теми, можливі труднощі на шляху і способи їх подолання, також будуть приведені корисні рекомендації по застосуванню,

Визначення контент-маркетингу простими словами

Контент-маркетинг є методом продажу, для якого важлива наявність тільки якісних матеріалів. Це не явний тип продажу, а завуальований. Спосіб вирішення проблем клієнтів, при цьому необхідно використовувати в оповіданні свій бренд. Читачам вигідні дійсно якісні матеріали, а самої компанії потрібно, щоб про неї якомога більше говорили.

Контент-маркетинг відрізняється від реклами, основною метою якої є прямий заклик споживача до придбання товару. Даний метод вже давно не використовується найпопулярнішими і успішними організаціями, тому що він перестав бути ефективним, але викликає зворотну реакцію.

Багато компаній і відомі бренди намагаються привернути увагу споживачів, конкуренція досягла свого найвищого значення. Внаслідок такої боротьби за клієнтів і був винайдений контент-маркетинг.

Ключові аспекти контент-маркетингу:

Його виникнення вперше було зафіксовано в західних країнах, там же відбулося його активний розвиток. Його основним принципом є прагнення створити корисний контент для споживача. Таким способом компанії можуть не тільки продемонструвати рівень своєї експертність, але і детально розповісти про свою продукцію.

Ця методика виявилася дуже дієвою на практиці. Відповідно до недавніх досліджень, організації, які стали застосовувати даний спосіб з метою привернути нових покупців, змогли в результаті добитися значного зростання показників продажів.

Вперше в Росії дане поняття було почуто через маркетингового агентства Texterra. Воно зайнялося активною рекламою нового явища для просування брендів, називаючи його єдиним дієвим способом отримати сучасних покупців.

Основні положення контент-маркетингу:

 • Створення корисного контенту.
 • Надання відповідей на сукупність питань споживачів.
 • Продаж власних товарів або послуг.

Розглядаючи фундаментальні відмінності даної методики від звичайної реклами, слід приділити особливу увагу:

 1. Докладного відповіді на сукупність питань споживачів, розвіювання їх страхів і мотивування на цільові дії.
 2. Великий орієнтації на клієнта, а не на пошуковий запит.
 3. Формуванню певній стилістиці під час надання матеріалів.
 4. Повному і детальному вивченню відрости з усіма її нюансами.

Контент-маркетинг вважається глибокої роботою з галузями. Він має на увазі досконале вивчення бізнесу і товарів, а також грамотний розповідь, доповнений хорошою подачею. Дане визначення є складним рекламним напрямом, який ідеально підійде тільки професіоналу своєї області.

Ситуації, коли застосування контент-маркетингу принесе найкращий ефект

Контент-маркетинг відрізняється деякими умовами, які забезпечують результативну роботу. Основні вимоги:

 • Виникнення питань про продукцію у споживачів. Це основна умова для методики. Для цього створюються правильні підходи пояснення потенційним клієнтам причин, чому вони мають потребу в продукції (як вони допоможуть поліпшити життя і на що конкретно спрямовані).
 • Пошук питань проводиться за допомогою пошукових систем. Велика частина контенту має текстовий формат, тому так важливо наявність трафіку з пошукових систем. Маркетингова кампанія буде ефективна тільки в разі виникнення запитів.
 • Наявність експертів в організації. Співробітники, які вміють надати просту і зрозумілу характеристику продукту – обов’язкова умова, тому як саме вони здатні забезпечити нормальний робочий процес.

При їх відсутності сам бізнесмен може спробувати скласти пояснення, однак в більшості випадків це не увінчається успіхом. Тільки ідеального автору, професіоналу своєї справи вдасться нависати якісну продає статтю, також він повинен доповнити текст всією необхідною інформацією.

 • Наявність ресурсів, щоб виробляти контент регулярно. Контент-маркетинг буде марний в тому випадку, коли хороші фахівці завантажені роботою або у бізнесмена відсутній вільний рекламний бюджет. Тільки при постійному невідривно виробництві корисного матеріалу можна забезпечити успішну роботу.

При дотриманні всіх згаданих умов і вимог дана методика буде найбільш ефективна. Якщо ж існують якісь спірні моменти, то слід задуматися про інших рекламних каналах, наприклад, контекст в Яндекс, таргет в соціальних мережах або холодні дзвінки.

Принцип роботи контент-маркетингу

Далі слід докладніше розібратися з тим, який вплив надає дана методика. Основним завданням є продаж чого-небудь клієнтам з використанням корисних матеріалів. Тому обов’язково наявність об’єктивних матеріалів професіоналів, які можуть продемонструвати позитивні якості товару, а також надати корисну інформацію потенційному покупцеві.

За допомогою даного виду маркетингу можна здійснити побудову бренду таким чином, що у клієнтів не виникне сумнівів з приводу вашого професіоналізму.

Що таке контент-маркетинг, або як корисний контент допомагає збільшувати продажі

Найдокладніший розбір поняття контент-маркетингу з думками експертів і наочним прикладом. Що це таке, які особливості притаманні контент-маркетингу, які переваги і недоліки у нього є, як це взагалі працює і що здатний дати бізнесу такий вид маркетингу.

Одного разу Білл Гейтс сказав: «Контент – король». З цим висловлюванням навряд чи хтось сперечатиметься. Адже контент – це невід’ємна частина життя сучасної людини.

Щоб прочитати весь текстовий контент в інтернеті потрібно майже 650 тис. Років. Тільки на читання веб-сайтів піде більше 2 тис. Років. Але ж є ще соціальні мережі, відео-хостинги і інші електронні ЗМІ.

Великий обсяг інформації в мережі навчив людей швидко фільтрувати її і знаходити дійсно цінний контент, який відповість на питання, що цікавлять, дасть корисні знання, чогось навчить, допоможе вирішити проблему і ряд важливих завдань.

Так як люди люблять корисний контент і потребують його, контент-маркетинг став найважливішим інструментом для просування бізнесу в інтернеті. Він дозволяє ділитися цікавою і цінною інформацією зі своєю цільовою аудиторією, і тим самим привертати увагу покупців і клієнтів, а також підвищувати їхню лояльність до бренду і його популярність.

Що таке контент-маркетинг: простими словами про важливе

Контент-маркетинг – це окремий вид інтернет-маркетингу, який полягає в створенні і розповсюдженні корисною і цінною для цільової аудиторії інформації у вигляді статей, інфографіки, відео, аудіо, електронних книг і т.д. Для цього використовуються різні канали, які будуть перераховані далі.

Тим, хто тільки знайомиться з контент-маркетингом, потрібно зрозуміти, що це:

 • НЕ SEO-оптимізація і SEO-просування сайту;
 • не купівля посилань або банерів на інших Інтернет-ресурсах;
 • НЕ контекстна реклама або таргетинг;
 • не партнерська програми і т.п.

В контент-маркетингу не розглядається реклама та відверте «впаривание» продукту, послуги або товару. Завдання тут в іншому – дати потенційним покупцям або клієнтам цінну інформацію, яка, наприклад, допоможе зрозуміти людині, навіщо йому потрібен той чи інший товар, як його вибрати, як використовувати, ніж він корисний, якими властивостями володіє і т.д.

«Основна фішка контенту в тому, що він публікується, залишається завжди на вашому сайті і постійно на нього приходять нові люди. Чим більше якісної інформації, тим більше інфотрафік. Чим більше інфотрафік, тим більше про вас говорять далі.

І для того щоб весь час потрапляти в потреби, проблеми, цілі і бажання клієнтів, потрібно просто розуміти, що для того, щоб клієнт був вашим, ви його навчіть, покажіть як йому щось спростити і допоможіть впоратися з поставленими завданнями.

Все це потрібно робити в трикутнику контенту. Перше – це ваш сайт або блог. Друге – соціальні мережі. Третє – email-розсилка. »

Денис Каплунов – копірайтер, автор книг з копірайтингу та контент-маркетингу

Контент-маркетинг дає можливість підвищити лояльність споживачів до бренду, зробити його популярним і впізнаваним, проникнути до клієнтів в довіру і приділяти їм належну увагу. У підсумку це завжди призводить до продажів.

Особливості контент-маркетингу, або як це працює

Особливість контент-маркетингу полягає в тому, що він збільшує інформаційні активи компанії і створює навколо неї своє інформаційне поле. Це дозволяє непомітно для клієнта затягнути його в воронку продажів.

Даний вид маркетингу – це не реклама, яку намагаються ігнорувати і уникати сучасні користувачі інтернету. А значить він працює куди більш ефективніше і просуває компанію, товар або послугу не викликаючи у людей негативу, як у випадку з нав’язливою рекламою.

Використання такого маркетингу передбачає поширення корисної та цікавої інформації про кінцевий продукт або послугу. Статті, пости в соціальних мережах, відео-огляди, графіки, інфографіки, навчальні матеріали, електронні книги – все це і є контент-маркетинг.

Щоб зрозуміти особливості контент-маркетингу, необхідно привести приклад. Для прикладу можна взяти фітнес-клуб.

Підприємець відкрив фітнес-клуб. Провів рекламну кампанію в місцевих друкованих ЗМІ, на ТБ, радіо, запустив контекстну рекламу в Яндексі. І начебто клієнти пішли, але їх мало, щоб вийти на гідний прибуток. Виникає питання: «Як залучити більше клієнтів?». Відповідь: «Впровадити в бізнес контент-маркетинг».

Для цього створюється у ВКонтакте офіційне співтовариство фітнес-клубу і канал на YouTube. Перших справою в співтовариство залучається пару сотень або тисяч учасників.

Це можна зробити за допомогою накрутки, звернувшись до будь-якого SMM-фахівця. Далі в співтоваристві публікуються цікаві і корисні пости на тему здоров’я, фітнесу, правильного харчування і на будь-яку іншу.

Головне щоб тема безпосередньо була пов’язана з фітнесом.

Тепер час каналу на YouTube. Для нього потрібно зняти кілька відеороликів. Перший – це, звичайно ж, презентаційне відео про фітнес-клубі. Решта – навчальні відео з наочним прикладом вправ, які можна виконувати вдома. Надалі можна буде публікувати матеріали по типу «Питання-відповідь».

Тепер все відео додаються окремим записом на стіну спільноти у ВКонтакте.

Виходить, що зацікавлена ​​аудиторія читатиме пости і дивитися відео. І якщо матеріали будуть подобатися, то люди самі почнуть вступати в співтовариство. Але тут є одне «але».

Аудиторія в даній ситуації потрібна з конкретного регіону – з того, де знаходиться фітнес-клуб. Для цього учасників можна залучати за допомогою покупних постів та конкурсів, які публікуються в інших групах, де мешкає саме цільова аудиторія (люди з потрібного міста).

Взагалі залучення передплатників і реклама спільнот це тема, що відноситься до SMM. Тому її потрібно розглядати окремо.

За підсумком фітнес-клуб обзавівся офіційної групою і каналом на YouTube, де потенційним клієнтам пропонується цінна інформація, яка їм цікава. І частина учасників спільноти, щодня бачать цінні пости про фізичне здоров’я, перетворюються в клієнтів.

Можна було б подібний приклад розписати покроково і з деталями, але це дуже багато інформації. Однак, якщо потрібні подробиці, то зацікавлені у впровадженні контент-маркетингу в свій бізнес можуть прочитати книгу Дениса Каплунов «Контент, маркетинг і рок-н-рол». У ній все описано зрозуміло, доступно і з наочними кейсами. На прочитання піде не більше 5 годин.

«Контент-маркетинг як продукт виглядає наступним чином.

Ви формуєте експертний контент. Далі ви його поширюєте. Через поширення з’являється лояльність до бренду у користувача, який стикається з цим контентом.

І вже на наступному етапі виникають Ліди і замовлення. Виникають вони як від аудиторії, яка зіткнулася з вашим експертним контентом, або через рекомендації від цієї аудиторії на іншу аудиторію, яка ще незнайома з вами, але довіряє, так скажемо, рекомендацій посередників, які знайомі з вами. »

Дмитро Шахов – SEO-спеціаліст, керівник веб-студії «Ремарка»

Більше 10 років тому Сет Годін у своїй книзі «Довірчий Маркетинг» висловив ідею про те, що незабаром маркетологам доведеться пробиратися крізь інформаційні джунглі, щоб дістатися до клієнта. Адже споживач виявиться в величезному масиві інформації і отримає повну свободу вибору товарів і послуг. І ця ідея сьогодні стала реальністю.

Які канали поширення інформації використовуються в контент-маркетингу

Каналів для поширення інформації в інтернеті багато. І використовувати можна як деякі з них, так і все відразу.

Нижче будуть виділені основні канали, застосовні до будь-якого бізнесу.

Офіційний сайт компанії

Сайт – це найперший і популярний канал поширення інформації в інтернеті. Але щоб він працював, його потрібно наповнити корисним і цінним для споживачів контентом. І тут мова йде не про те, що опублікував кілька статей і відео і забув.

Контент на сайті потрібно оновлювати постійно. Це позитивно позначиться як на його просуванні в пошукових системах, так і на популярності і затребуваності ресурсу серед цільової аудиторії.

Офіційне співтовариство компанії в соціальних мережах (Social Media)

Другий ефективний канал поширення інформації це соціальні мережі. Вони дозволяють безкоштовно створювати і вести тематичні спільноти, де можна вільно рекламувати і продавати свої послуги або товари.

Як і у випадку з сайтом, спільнота повинна постійно наповнюватися свіжим і актуальним контентом (пости, відео, інфографіки, конкурси і т.д.), який буде корисний для цільової аудиторії. Тоді учасники почнуть самостійно поширювати отриману із товариства інформацію на своїх сторінках, що залучить ще більше зацікавлених людей.

Email-розсилка (Email-marketing)

Завдяки email-розсилці можна отримати гарантії, що підготовлена ​​інформація дійде до цільової аудиторії. Адже люди щодня (хоча б 1 раз в день) перевіряють свою електронну пошту. Відповідно лист з корисним контентом вони побачать відразу і захочуть з ним ознайомитися.

Даний канал поширення інформації хороший тим, що люди самі підписуються на розсилку і зацікавлені в отриманні листів від конкретної компанії. Тому откриваеми листів буде високою, а ймовірність попадання в спам – мінімальна.

За допомогою розсилки можна не тільки ділитися корисною інформацією з потенційними клієнтами, а й висвітлювати якісь новини компанії і повідомляти про спеціальні пропозиції, акції або нові товари.

Профільні інтернет-видання

Тут варто розуміти свого роду піар компанії або продукту. В даному випадку статті публікуються на своєму сайті або в офіційних групах в соціальних мережах, а на профільному Інтернет-ресурсі по конкретній тематиці, пов’язаній з діяльністю компанії.

При використанні такого каналу поширення інформації використовуються тільки статті.

блогосфера

Додатково до офіційного сайту компанії можна вести власний корпоративний блог або публікувати свої пости на сайтах топових блогерів Рунета.

Блогінг – це популярна діяльність в інтернеті. Популярних блогерів читають тисячі, а деяких і мільйони постійних читачів. Відповідно аудиторія у блогів величезна. І якщо опублікувати хоча б на одному такому блозі корисну статтю по темі свого бізнесу, то це приверне увагу цільової аудиторії і принесе нових клієнтів або покупців.

Що може дати контент-маркетинг

Бізнесмени і підприємці, які вже використовують контент-маркетинг, встигли в повній мірі усвідомити, що ж він дає при його впровадженні в бізнес. А дає він наступне.

 1. Підвищує рівень експертність компанії і її фахівців.
 2. Підвищує лояльність клієнтів до бренду і збільшує шанс повторних продажів.
 3. Просуває сайт в пошукових системах, що робить його більш помітним для користувачів.

Коли компанія на своєму сайті або в соціальних мережах ділиться своїми досягненнями, експертною думкою, корисною інформацією для клієнтів, постійно підтримує з споживачами зв’язок, це вселяє довіру.

Тобто у цільової аудиторії зникають всі сумніви щодо того, чи варто купувати цей товар чи ні, можна довіритися фахівцям цієї організації чи ні.

Звідси з’являється і лояльність з можливістю повторних продажів.

Обережно! Контент-маркетинг має свої недоліки

Контент – це король.

Про це відомо всім маркетологам, але тільки досвідчені з них знають, що король цей кровожерливий! З одного боку, хороший контент приносить задоволення, «здобич» у вигляді лидов і клієнтів з усіх куточків земної кулі.

З іншого боку, ведення успішної контент-маркетингової кампанії є однією з найскладніших завдань для будь-якого бізнесу. Ми розберемо основні недоліки контент-маркетингу, щоб зрозуміти, чому так відбувається.

Перше, з чим вам доведеться зіткнутися при роботі з контент-маркетингом – питання частоти публікацій. Скільки, наприклад, потрібно розмістити постів в блозі, щоб привернути увагу вашої аудиторії? Скільки постів в тиждень? Скільки в місяць?

Відповісти на це питання непросто. Залежно від вашого бізнесу і галузі, в якій ви працюєте, вам може знадобитися більше десятка в день. Одна компанія з виробництва матраців вела 8 блогів і статті публікувала щодня, а інтернет-ресурс Elite Daily на зорі свого існування розміщував для читачів близько 100 статей в день.

Якогось магічного числа насправді немає, але реальність така, що одним-двома постами в день ви не досягнете серйозної допомоги від блогу. Якщо вам потрібні більш значні результати і увагу користувачів, можливо, доведеться подвоїти або навіть потроїти свої зусилля.

Інша проблема полягає в тому, що, коли компанія набирає певні обороти, знижувати кількість публікацій, скажімо, з 10 до 4 в день, вже не можна, інакше ви втратите багатьох читачів.

Читайте також “6 помилок при створенні контенту блогу, які здійснюють навіть професіонали”

Згадуючи інші недоліки контент-маркетингу, варто пам’ятати, що вам необхідний контент чудової якості, щоб вийти в лідери. Тільки ніхто ніколи не згадує про те, де ж взяти такий контент. Як правило, є три варіанти. Перший – написати його самостійно. Другий – найняти копірайтера. Третій – укласти договір з агентством. На жаль, всі три варіанти далеко небездоганні.

Найдешевший спосіб – створювати контент самому. Крім того, в цьому випадку ви повністю контролюєте процес. Однак і в цьому випадку виникають недоліки контент-маркетингу. Тут ви можете зіткнутися з двома проблемами. Одна з них – рівень ваших навичок.

Наскільки ви професійні в цьому питанні? Чи доводилося вам займатися цим раніше? Чи знайомі ви з основними принципами пошукової оптимізації та іншими складовими процесу написання контенту? Якщо немає, навряд чи вам вдасться зробити це на високому рівні. Другий момент – час, як його знайти.

Ви закинути свій бізнес заради написання постів для блогу?

Читайте також “Як написати статтю для блогу: проблема не тільки для новачків”

Безумовно при наявності команди авторів ви зможете вирішити всі ці проблеми, але у скільки вам це обійдеться? Професійний копірайтер запитує від $ 100 до $ 300 на годину.

Співпраця з агентством дозволить знизити ваші витрати, т. К. У нього є доступ до дешевої «робочій силі».

Однак якість такої роботи буде середнім, адже низькі розцінки свідчать про те, що професійні копірайтери у них не затримуються.

Читайте також “10 факторів при виборі автора блогу вашої компанії”

Мало контент написати, його потрібно просувати. Виникає питання, як донести свій контент до аудиторії? Деякі відразу дадуть відповідь – через блог! Це правильно. Та тільки як люди дізнаються про те, що є такий блог? Якщо раніше в цьому допомагав органічний пошук, то зараз все стало набагато складніше.

Що таке контент-маркетинг?

Якщо ви намагаєтеся досягти зростання вашої компанії, ви напевно почули термін «контент-маркетинг». Напевно вам говорили, що це – прекрасний спосіб отримати нових клієнтів, одночасно створюючи свій діловий профіль і отримуючи прибуток.

Але що саме називається контент-маркетинг?

У цій статті я введу вас в курс справи. Для початку ми познайомимося з простим визначенням контент-маркетингу, а потім обговоримо, як це може допомогти вашому бізнесу.

Хоча у контент-маркетингу багато переваг, у нього є і недоліки, ми обговоримо їх 3 розділі. Потім ми подивимося, які стратегії ви можете застосувати, щоб домогтися успіху.

Контент-маркетинг (графіка)

1. Що таке контент-маркетинг?

Давайте для початку дамо визначення контент-маркетингу.

Ось визначення контент-маркетингу відповідно до словника видавництва «Random House»:

«Маркетинг, який намагається залучити покупців, поширюючи інформаційний контент, потенційно корисний для цільової аудиторії, а не рекламує товари і послуги безпосередньо традиційними методами».

Давайте розглянемо це докладніше.«Залучити покупців» звучить досить зрозуміло. Але що таке «інформаційний контент»? Він може бути в різних формах: стаття на блозі, друкована стаття, відео, набір постів в соціальних мережах, вебінар, подкаст, або щось ще. Важлива не форма, а факт, що контент сповнений інформації , яка «потенційно корисна для цільової аудиторії».

Ідея в тому, що, коли ви надаєте людям безкоштовну інформацію, яка при цьому корисна, освітніх і може бути навіть забавна, ви перетворюєте незнайомців в фанатів. Якщо їм дійсно подобається ваш контент, вони можуть поділитися ним з друзями, а значить, про вас дізнається ширше коло людей, і вони будуть більш схильні до вас, коли ви запропонуєте їм зробити у вас покупку.

Згідно з визначенням в словнику, це значно відрізняється від традиційного маркетингу. Ось простий приклад для ілюстрації. Скажімо, ви керуєте невеликий студією веб-дизайну і хочете залучити нових клієнтів. Ось чому контент-маркетинг відрізняється від традиційного підходу до маркетингу:

традиційний маркетинг

У традиційному маркетингу ви створюєте рекламний матеріал і платите за те, щоб розмістити його на увазі потенційних покупців: можливо в журналах і газетах, в спонсорських результатах пошукових систем або в рекламних банерах на сайтах.

У цьому випадку ваша реклама може виглядати так:

«Шукаєте свіжий дизайн сайту за хорошою ціною? Звертайтеся до студії дизайну «АБВ»! Тільки на обмежений час отримаєте знижку в 10%. »

Добре, ви напевно зможете написати кращий текст реклами, але ви розумієте, про що йде розмова.

Традиційний маркетинг зосереджений на тому, щоб інформація про вас потрапила в поле зору покупців, і потім намагається переконати їх вибрати ваш товар.

Він дуже прямолінійний, і, якщо ви досить переконливі, він може привести до продажу, але, якщо ви не зможете привернути увагу людей, вони будуть ігнорувати вас.

Контент-маркетинг

Підхід до контент-маркетингу зовсім інший. Він більш націлений на довгостроковий план.

В цьому випадку ви можете почати викладати статті на своєму сайті або блозі, ділячись з підприємцями корисною інформацією про такі речі, як елементи хорошого веб-дизайну, помилок, яких слід уникнути при розробці сайту і інше.

Потім вам треба буде залучити читачів на свій блог, а в кінці кожної статті ви будете намагатися спонукати їх залишити вам свої контактні дані. Зазвичай це робиться в обмін на ще більше корисної інформаці натомість за адреса електронної пошти.

Як тільки вони підпишуться на розсилку, ви відправите їм серію листів по електронній пошті з більш корисною і безкоштовною інформацією, і в той же час в якихось із листів будете пропонувати їм зробити покупку. Навіть на цій стадії співвідношення буде 80-90% безкоштовної інформації та 10-20% реклами про продажі.

Це лише приклад, звичайно, є маса різних стратегій контент-маркетингу, з використанням різних медіа, і ми розглянемо деякі успішні стратегії пізніше в цій статті.

Суть в тому, щоб показати вам, що контент-маркетинг не такий прямолінійний, як традиційний маркетинг. Замість того, щоб негайно просити незнайомців розлучитися з їх грошима, ви намагаєтеся спочатку заручитися їхньою довірою. Між першим контактом і грошима за покупку проходить якийсь час, але якщо ви добре будете це робити, це може бути дуже успішним, як ми побачимо незабаром.

Що нового?

У прикладі вгорі я показав контраст між контент-маркетингом і традиційним маркетингом, щоб стала зрозумілою різниця між ними.

Але в дійсності, рекламщики десятиліттями вже використовують в якійсь формі то, що ми називаємо контент-маркетингом.

Подумайте про рекламу з розширеним текстом, які можна побачити в газетах (як приклад на фото внизу), або брошурах з корисною інформацією з якої-небудь темі, де вас ненав’язливо підштовхують до придбання товарів якої-небудь компанії.

Джерело: (Fold3.com images of Atlanta Constitution pre-1923 Wikimedia Commons)

Новизна в технології в комбінації зі змінами в перевагах споживачів. Тепер у контент-маркетингу є явні переваги, яких не було за часів традиційного друку, і в результаті, їм стали користуватися набагато ширше. Ми розглянемо деякі з його переваг в наступному розділі.

2. Навіщо використовувати контент-маркетинг?

Як ми побачили, контент-маркетинг – досить непрямий підхід. Навіщо тоді витрачати на нього час? Що він дасть вашому бізнесу? У цьому розділі я відповім на деякі з питань, пояснивши, в чому полягають переваги контент-маркетингу.

Люди ненавидять рекламу

Добре, це, може бути, сильно сказано, але все більше людей користуються ПО, що блокує рекламу (198 мільйонів чоловік, і це число зростає щороку на 41%). І навіть ті, хто не блокують рекламу, багато хто просто не дивляться її. Середня кликабельность по рекламних банерів становить 0,06%, і приблизно половина кліків на мобільних пристроях – випадкова, відповідно до огляду HubSpot.

Хоча ця статистика приведена для онлайн-реклами, не думайте, що в друкованій та теле-рекламі справи йдуть краще. Люди, а особливо молодь, все більше і більше відключають традиційну рекламу. Їм потрібна корисна інформація, і саме її надає контент-маркетинг.

Ваші фанати стають вашими рекламними агентами

Якщо ви створюєте матеріали, які зачіпають струни в душі ваших читачів або глядачів, вони будуть ділитися ними з друзями, що приверне до вас більше уваги без зайвих витрат. У рідкісних випадках пост або відео можуть здобути широку популярність, і величезні числа людей дізнаються про вас. На це при традиційній рекламі треба було б цілий статок.