Штраф за неоформленого працівника в 2019 році для ип і ооо

0
96

Штраф за неоформленого працівника ВП 2019 році може сильно «вдарити по кишені». Хоча деяких підприємців це не зупиняє. Вони вважають за краще набирати співробітників і не оформляти з ними трудові відносини. Мотивують такі дії великими витратами на сплату внесків до бюджету за кожного працівника. Але чи варто так ризикувати? Чим загрожує відсутність оформлення?

Від податкової інспекції складно приховати наявність працівників, навіть якщо вони не працюють на увазі.

Кожен підприємець подає звітність до контролюючих органів, і дуже часто обертів вказують на те, що діяльність велася не тільки своїми силами.

Крім цього будуть нараховані податки на заробітну плату за весь період використання найманої праці без оформлення, які також необхідно перерахувати. Варто зазначити, що без укладення трудового договору новий співробітник може працювати не більше 3 днів. Перевищення цього терміну загрожує покаранням.

Норми законодавства при прийомі співробітників повинні дотримуватися підприємцем в обов’язковому порядку.

Бізнесмен, оформляючи офіційне працевлаштування співробітника повинен зажадати такі документи:

 • паспорт громадянина РФ;
 • ІПН;
 • трудову книжку;
 • військовий квиток;
 • диплом спеціаліста.

На підставі цих документів заповнюється трудовий договір в двох примірниках. Форма є стандартною, але роботодавець має право вносити зміни і доповнення.

У документі вказується:

 • ПІБ;
 • паспортні данні;
 • код підприємця і працівника;
 • дата і місце складання.

Крім цього, в договорі прописується посаду співробітника, графік роботи, умови надання відпустки і наявність пільг.

Саме з моменту підписання договору співробітник вважається офіційно прийнятим. Роботодавцю відводиться всього три дні для оформлення, перевищення цього терміну карається.

Після укладення договору видається наказ про прийом на роботу і робиться запис у трудову книжку.

Співробітник повинен виконувати свої обов’язки відповідно до посадової інструкції. Роботодавець в свою чергу надає всі умови для здійснення трудової діяльності. Крім цього, він зобов’язаний нараховувати заробітну плату та перераховувати податки і внески до контролюючих органів. Також ІП повинен надавати відпустку згідно з графіком і виплачувати лікарняні.

Регламентує всі етапи взаємин роботодавця і найманого працівника трудовий кодекс.

Штрафи за порушення трудового кодексу

Робота у ІП без оформлення призводить до того, що людина не має соціальних гарантій, встановлених законом. Він не отримує виплати за лікарняним листком, відпускні та інші доходи, передбачені при укладенні трудового договору.

Особливо гостро стоїть ситуація при звільненні, так як недобросовісні роботодавці відмовляють в остаточному розрахунку, не виплачують компенсацію за невикористану відпустку. Стягнути ці суми в судовому порядку практично неможливо, так як немає доказів трудових відносин.

Штраф за неоформленого працівника в 2019 году для ІП и ТОВ

 1. Відсутність трудового договору веде до несплати ПДФО (податку на доходи фізичних осіб) до бюджету.
 2. Немає перерахувань до Пенсійного фонду, що відбивається на розмірі майбутньої пенсії людини.
 3. Відсутність виплат до фонду соціального страхування веде до втрати державних гарантій у вигляді лікарняних, декретних та допомоги по безробіттю.
 4. З заробітної плати неоформленого співробітника не робляться внески на медичне страхування, людина може втратити можливість безкоштовної допомоги в лікарні чи поліклініці.

Ці причини ведуть до посилення покарання в 2019 році за незаконне використання робочої сили.

Отже, якщо не оформлений співробітник, який штраф загрожує підприємцю? Адміністративне покарання – в розмірі від 1000 руб. до 5000 руб. Крім цього, в разі неоформлення покарання може бути у вигляді заборони на підприємництво до 3 місяців.

Якщо порушення кваліфікується як кримінальна, то покарання буде серйозніше. Штраф може бути призначений до 300 тис. Руб. ІП може загрожувати тюремне ув’язнення до 2 років у разі тривалого використання робочої сили без належного оформлення. Але все це не звільняє від відшкодування, завданого бюджету збитків.

Щоб уникнути кримінальної або адміністративної відповідальності потрібно дотримуватися трудового законодавства РФ.

У разі виявлення нелегалів працюють незаконно, IP чекають серйозні штрафні санкції. Щоб їх уникнути, необхідно ознайомитися з правилами прийому на роботу іноземних громадян.

Документи, необхідні для найму іноземної робочої сили:

 • посвідчення особи;
 • первинна реєстрація;
 • патент або дозвіл на роботу;
 • свідоцтво ПФ;
 • ІПН;
 • документи про кваліфікацію.

Штраф на ІП за іноземного працівника загрожує в таких випадках:

 1. Працівник не має дозволу на цю діяльність.
 2. ІП не має дозволу залучати до трудової діяльності іноземних громадян.
 3. Іноземець працює за фахом, не зазначеної у дозволі.
 4. ІП не подав інформацію в МФС про прийом на роботу іноземного громадянина.

За такі порушення індивідуальним підприємцям відповідальність загрожує не тільки в формі штрафів, а й у вигляді зупинення діяльності на строк до 90 календарних днів. А це суттєвий удар для будь-якого бізнесу.

Відповідальність ІП за ухилення від оформлення трудового договору з працівником в 2019 році

Трудове законодавство не робить відмінностей між підприємцями і організаціями. Правила найму єдині для всіх роботодавців. Нехтування вимогами загрожує великими штрафами.

Більш того, недобросовісні ІП можуть бути притягнуті до адміністративної і навіть кримінальної відповідальності. Які санкції за неоформлених працівників застосовують до недбайливих комерсантам в 2019 році, розповіли юристи.

Фахівці приділили особливу увагу грошовим стягненням.

Штраф за неоформленого працівника в 2019 году для ІП и ТОВ

Порядок оформлення трудових відносин

Основні принципи найму співробітників закріплені ТК РФ. Кодекс регламентує укладання та розірвання договорів, надання відпусток, гарантій, компенсацій. Його норми деталізуються і уточнюються актами Мінпраці Росії, а також документами інших федеральних відомств. Велике значення в регулюванні працевлаштування має судова практика.

Прийом співробітника на роботу включає наступні стадії:

Етап Коротка характеристика

Перевірка (співбесіда) Трудові договори укладаються з громадянами РФ, які досягли 16 років. Підлітки, які отримали загальну освіту, можуть влаштовуватися на роботу з легкими умовами з 15 років. При наявності письмового дозволу і схвалення органів опіки угоду укладають з 14 років. У більш ранньому віці працювати можна тільки в кіно, театрах, цирках, концертних постановках. Обов’язковою вимогою стає забезпечення належного морального і фізичного розвитку дитини. Укладення договору узгоджується із законними представниками і органами опіки (ст. 63 ТК РФ).
Іноземці або особи без громадянства можуть працювати на території Росії за наявності відповідних документів. У більшості випадків мігрантам необхідно оформити спеціальний патент. Договір з ними укладається за умови легального перебування в країні (ст. Ст. 327.1-327.2 ТК РФ).
В ході співбесіди підприємець повинен перевірити відповідність кандидата посадовим вимогам. Так, урядова постанова № 162 від 25.02.00 містить список професій, заборонених для жінок. Роботодавець також має враховувати обмеження, що встановлюються для інвалідів, матерів-одиначок і інших соціальних груп. Не варто бізнесменам забувати про освітні умовах, нехтувати перевіркою на наявність судимості, заборон або дискваліфікації
Видання кадрового наказу Призначення на посаду будь-якого працівника починається з розпорядження голови компанії. Підприємці підписують наказ особисто. Форма затверджена наказом Мінстату РФ № 1 від 05.01.04. З 2013 року бланк придбав рекомендаційний характер. Роботодавці мають право самостійно розробляти такі документи
Укладення договору

Відповідальність за неоформлення працівника 2019

Який призначається штраф за неоформленого працівника в 2019 р?

Неофіційне працевлаштування сьогодні досить поширене. Воно має як свої плюси, так і мінуси. Роботодавці запрошують неофіційно навіть кваліфікованих співробітників, які в свою чергу економлять на податкових відрахуваннях.

Для працівника негативні наслідки полягають в наступному:

 • Відсутність офіційної ставки для оплати праці (див. Сіра зарплата);
 • Відсутність соціальних виплат – лікарняні, декретні, відпускні;
 • Відсутність виплат на користь Пенсійного фонду;
 • Відсутність компенсацій за затримку зарплати, премій і т.д.

Фактично такого неоформленого співробітника в будь-який момент можуть звільнити без вихідної допомоги і без виплати заробітної плати. Для оцінки платоспроможності людини використовуються різні критерії:

 • Цінне майно в власності (транспортні засоби, нерухомість);
 • Виписка про стан банківського рахунку;
 • Позитивна кредитна історія по кредитних картах або мікропозик.

Штраф за неоформленого працівника в 2019 году для ІП и ТОВ

В офіційному трудовому договорі прописується наступна інформація:

 • Прізвище, ім’я, по батькові найманого працівника;
 • Паспортні данні;
 • Номер ІПН;
 • СНІЛС;
 • Адреса проживання.

Роботодавець, який не оформляє Трудові договори зі своїми співробітниками, може обкладатися штрафами або навіть сісти в тюрму на строк до 2-х років при особливо тяжких порушеннях закону.

Відповідальність роботодавця настає в наступних випадках:

 • Порушення допустимих термінів укладення трудового договору;
 • Невиплата ПДФО на користь держави;
 • Невиплата внесків на користь ПФР;
 • Невиплата внесків до фонду медичного страхування.
 • Часто індивідуальні підприємці не укладають договори з новими співробітниками, щоб заощадити кошти на виплату податків.
 • Однак це є прямим порушенням, особливо якщо співпраця стає досить тривалим.
 • В цьому випадку передбачені різні санкції:
 • Штраф від 1 до 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
 • Призупинення діяльності на строк до 90 днів;
 • Повне закриття діяльності;
 • Кримінальна відповідальність з позбавленням волі до 2-х років.

Відповідальність настає в різних ситуаціях:

Штраф за неоформленого працівника в 2019 році для ІП і ТОВ

У разі її прострочення федеральна міграційна служба може накласти штрафні санкції на роботодавця.

При прийомі на роботу іноземного людини, слід звернути увагу на ряд моментів: Коли іноземець працює, яка не вказана в дозволі Якщо у іноземця немає дозволу на роботу до 50 000 руб.

на посадову особу, до 800 000 руб.

на юр. особа за кожного нелегального працівника Якщо роботодавець не повідомив в ФМС про наймання іноземця Від 25000 до 50000 руб.

Штрафи ип за неоформлення працівника в 2019 році Від квітня

Якщо порушення кваліфікується як кримінальна, то покарання буде серйозніше.

Щоб їх уникнути, необхідно ознайомитися з правилами прийому на роботу іноземних громадян.

Висновок Якщо ви роботодавець, неважливо ІП або юридична особа, ви зобов’язані працевлаштовувати своїх співробітників офіційно, виплачувати їм належну зарплату і платити податки.

Антиколектори, прострочення по кредитах, банкрутство, Банки

.

Штраф за неоформленого працівника для ІП і ТОВ в 2019 році

Будь-який підприємець або юридична особа, які використовують найману працю, зобов’язані подбати про правильне і своєчасне оформлення своїх співробітників відповідно до чинного ТК.

Використання праці інших людей без належного офіційного оформлення є великим порушенням і навіть злочином, оскільки завдає шкоди правам самого працівника, а також державі.

 • Що загрожує підприємцю, який вирішив не виплачувати належні податки і відрахування за своїх співробітників?
 • Яка буде відповідальність юридичної особи, на чиїй фірмі працівники підписали трудовий договір значно пізніше того, як почали свою діяльність?
 • Як може бути виявлено дане порушення і на підставі чого призначається покарання?

Причини, по якому введена відповідальність за порушення оформлення працівника

Будь-яка праця має оформлятися офіційно, будь то встановлення трудових відносин з найманим робітником у індивідуального підприємця, з співробітником ТОВ, держпідприємства, фірми. У чому небезпека нехтування цими обов’язками?

Незареєстровані працівники, отримуючи заробітну плату «в конвертах», прирікають себе на такі можливі наслідки таких відносин з роботодавцем:

 • вони не захищені від свавілля керівника в разі незаконного звільнення, затримки або скасування відпустки, несвоєчасних виплат і т.п .;
 • позбавляються підтримки держави в страховій сфері;
 • втрачають у стажі і нарахуваннях до Пенсійного фонду, а значить, в майбутньої пенсії.

Збиток держави – в недоїмки значної кількості податків і фондових внесків.

Такі серйозні негативні наслідки зумовили серйозне ставлення до такого роду правопорушень з боку контролюючих органів. Відповідальність роботодавця за неоформлених працівників була посилена.

Щоб не було проблем

Щоб уникнути безлічі неприємностей, про які ми поговоримо нижче, потрібно вчасно і правильно оформляти трудові відносини. Для того, щоб надійшов на роботу співробітник офіційно був зарахований до штату, роботодавцю потрібно:

 • укласти з ним трудовий договір;
 • бути зареєстрованим в ПФР і ФСС і вчасно здавати туди відповідні звіти;
 • документально дотримати кадрову процедуру: заяву від найманого, наказ про зарахування, оформлення особової картки, запис у трудовій, розпис в ознайомленні з посадовою інструкцією і т.п.

Головним доказом оформлення відносин «працівник-роботодавець» є трудовий договір з підписами обох сторін. При прийомі на роботу його треба оформляти і підписувати в 3 ідентичних примірниках: для співробітника, для роботодавця і для надання в Службу зайнятості. У договорі обов’язково повинні бути вказані:

 • повне ПІБ найманого;
 • реквізити роботодавця;
 • посаду, на яку надходить працівник (повинна відповідати кваліфікаційним переліку);
 • власноручні підписи роботодавця і працівника.

Неправильно оформлений трудовий договір – вже привід для штрафу, а його відсутність – і для більш серйозної відповідальності.

ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ! Для оформлення співробітника закон відводить не більше трьох днів, подальші зволікання вважаються вже порушенням, що карається штрафом.

Два види відповідальності

Фізичні та юридичні особи, використовуючи працю найманих працівників, по-різному відповідальні за їх оформлення перед державою.

Часто трапляється, що ІП ігнорує договори про наймання, що не звільняє їх від відповідальності в разі встановлення цього факту, особливо на тлі посилити контроль. Юридичні особи частіше допускають порушення і прострочення оформлення. І тим, і іншим за такі порушення загрожують дуже серйозні, хоч і різні покарання.

Розглянемо форми відповідальності в залежності від типу роботодавця.

Що загрожує «економного» ІП

Якщо приватний підприємець не виконує всю роботу сам, а наймає інших людей, він повинен підкорятися вимогам ТК РФ.

Цілком зрозуміле бажання заощадити на податках і відрахуваннях, не хочеться витрачати час і сили на офіційну реєстрацію.

Однак, в разі виявлення незаконних співробітників ІП може отримати такі неприємності і фінансові втрати, що ніяка економія на виплатах з ними не зрівняється.

Якщо співробітник пропрацював за наймом 3 і більше дня, а договір з ним так і не уклали, тим самим відкладається дата початку збору податків і відлік стажу, а значить, утворюється збиток. Чим пізніше оформлений працівник, тим вище цей збиток. Залежно від часу прострочення і кількості таких співробітників відповідальність може бути адміністративної або кримінальної.

Адміністративна відповідальність ІП передбачає:

 • призначення штрафу в розмірі 1-5 тис. руб. за кожного співробітника;
 • примусову зупинку роботи організації на термін до 90 днів.

Значне порушення термінів оформлення, відсутність трудових договорів у великої кількості працюючих говорить про те, що сума недоотриманих державою податків і відрахувань виявляється досить значною.

Таке порушення вимагає більш серйозної відповідальності, особливо, якщо винний не в змозі відшкодувати збитки.

Коли порушення проходить не по адміністративної, а за кримінальною статтею, суми штрафів та види санкцій вже інші.

Кримінальна відповідальність ІП загрожує:

 • штрафом в сумі 100-300 тис. руб .;
 • тюремним ув’язненням (реальним, а не умовним) терміном до 2 років;
 • відсидівши у в’язниці, підприємець більше ніколи не зможе займатися бізнесом в тій сфері, де допустив це правопорушення.

ДО ВІДОМА! Будь-який вид відповідальності зобов’язує порушника спочатку відшкодувати скарбниці завдані збитки у вигляді невиплачених податків і зборів, а потім понести покарання у вигляді штрафу.

Як відповість за похибки в реєстрації працівників юридична особа

На підприємствах такої форми власності відповідальними особами за оренду і оформлення працівників є директор і співробітники відділу кадрів.

Якщо порушення незначно і полягає лише в порівняно невеликій простроченні або неточності в оформленні, а також, якщо мова йде про 1-2 працівника, штраф буде виписаний не особисто на відповідальних осіб, а на підприємство. Суми незначні – від 100 тис. Руб. за кожного неправильно або пізно оформленого працівника.

Якщо такі правопорушення виявляються неодноразово, а також масштаб їх значний, мова йде про особливо великі розміри збитку.

На додачу до штрафу на підприємство, винні будуть покарані особисто: співробітники відділу кадрів звільнені за відповідною статтею (без вихідної допомоги), а директор може провести тривалий термін на громадських роботах або «в місцях, не таких віддалених». Покарання визначається в залежності від ступеня збитку.

Як можуть бути спіймані «нелегальні» співробітники

Щоб встановлювати і припиняти факти правопорушень в трудовому законодавстві, існують контролюючі органи.

Їх досить багато, але найчастішою «головним болем» має безпосереднє відношення у до прав співробітників, є податкова і трудова інспекції.

Законодавчо система перевірок спирається на Федеральний закон № 294, а податкова перевіряє підприємства відповідно до гл.14 Податкового кодексу РФ. Спіймати «нелегалів» можуть і ті, і інші.

податкові пристрасті

Факт порушення може бути виявлено в результаті камеральної (за фактом здачі звітності) або виїзної (глибокої і ретельної) перевірки. Детально вивчати податківці мають право поточний рік діяльності і 3 попередніх, при цьому їм законом дозволено опитувати свідків, оглядати приміщення, вилучати документи і т.п.

ВАЖЛИВО! Роботодавцю необхідно ознайомитися з дозволом на перевірку і службовими посвідченнями інспекторів.

За результатами інспекції в спеціальній довідці вказується її предмет і терміни. На підставі довідки складається акт з виявленими порушеннями та розпорядженнями щодо їх усунення, на що у роботодавця є 2 тижні.

Охороняючи право на працю

Трудова інспекція може відвідати будь-яку організацію в ході планової перевірки. Позапланове «нашестя» інспекторів може бути спровоковано скаргою скривдженого співробітника або незадоволеного конкурента. Можливий і спільний перевірки рейд з іншими органами контролю.

Трудова інспекція оформляє протокол з наступною інформацією:

 • ПІБ перевіряючого;
 • виявлені порушення;
 • рекомендації щодо усунення.

Протокол є підставою для накладення штрафу або для звернення до суду з метою визначення міри кримінальної відповідальності.

В арсеналі контролюючих органів є різні способи змусити винного понести відповідальність – від блокування розрахункових рахунків в банку до призупинення діяльності підприємства за вироком суду.

 

Штраф за неоформленого працівника для ІП і ТОВ в 2019 році

При використанні найманих робітників необхідно правильно і вчасно оформляти їх документи згідно з актуальним ТК. В іншому випадку підприємець може отримати великий штраф, а в деяких випадках навіть понести кримінальну відповідальність.

Згідно із законодавством Росії, будь-яка праця має мати офіційне оформлення. Це вигідно як для працівника, так і державі. Тому, будь-які підприємства, фірми, державні установи повинні звертати увагу на це питання в першу чергу.

 • Неоформленого працівника потрапляє в зону ризику:
 • – можливо незаконне звільнення;
 • – ігнорування керівництвом вимог відпустки;
 • – немає страховки;
 • – можливі махінації з розрахунком заробітних плат;
 • – не йде стаж (що негативно позначається на майбутню пенсію).

Держава недоотримує фінансові внески, дестабілізується економіка. Такий значний особистісний, соціальний та державний збиток визначили встановлення серйозної відповідальності для керівників підприємств за порушення прав робітників.

Як уникнути проблем за неоформленого працівника?

 1. Щоб не отримати проблем – необхідно дотримуватися правил, прописаних в законодавстві і не допускати затримок з оформленням трудових відносин.
 2. Для оформлення робочого необхідно:
 3. – заповнити та підписати ТД;
 4. – мати реєстрацію в ПФ Росії і ФСС і вчасно подавати в них відповідну звітність;
 5. – дотримуватися процедури прийому кадрів.
 6. Договір повинен мати три екземпляри: для робітника, для керівника і для Служби зайнятості. У договорі має бути вказано:
 7. – прізвище ім’я та по батькові працівника;
 8. – дані наймача;
 9. – посаду найманого працівника;
 10. – підписи наймача і співробітника.

ТД повинен бути оформлений протягом трьох днів. Затягування, помилки при його складанні, недостовірні дані або взагалі його відсутність – може привести до штрафних санкцій, аж до кримінальної відповідальності.

відповідальність

Залежно від того, хто використовує найману працю – фізична особа або юридична – за наймачами закріплюється різна відповідальність.

1. Індивідуальний підприємець

При адміністративні порушення ІП може отримати штрафні санкції в розмірі від 1000 до 5000 р. за кожного співробітника, а також призупинення роботи компанії тривалістю до 3-ох місяців.

А якщо відповідальність кримінальна, то штраф санкції може бути 100 000 – 300 000 р. Також у директора буде можливість сісти в тюрму на 2 роки і отримати довічну заборону на організацію бізнесу.

2. Юридична особа (юрособа)

При невеликому порушенні, помилки в оформленні договору або затримки, якщо порушення пов’язане з 1-2-ма співробітниками, то штрафні санкції будуть виписуватися не особисто на керівника, а на компанію в цілому.

Величина штрафів починається від 100 рублів за кожного робітника, який був неправильно оформлений.

Якщо порушення серйозні – покарання застосовується до відповідальних осіб: керівник відділу буде звільнений, а глава підприємства догодить за грати.

Яка б відповідальність не була, порушник на початку повинен відшкодувати державі збитки у вигляді несплачених податків з кожного працівника, а після погасити штрафні санкції.

Як ловлять нелегалів в Росії?

В основному цим займаються податківці і трудова інспекція. Перевірка підприємства проводиться згідно ФЗ номер 294 і НК РФ (глава 14).

податківці

Податкова служба відстежує звітність і при підозрах призначає виїзні комісії для більш ретельного вивчення місця потенційного порушення. Вони можуть забирати комплекти документації, проводити опитування свідків, оглядати службові приміщення і т. Д.

В результаті податкової перевірки наймач отримує акт з виявленими порушеннями та рекомендаціями щодо їх усунення протягом 14 днів.

трудова інспекція

Нашестя трудової інспекції може здійснюватися за графіком або бути раптовим. «Нацькувати» трудовиків на підприємство може ображений робітник чи конкуруюча фірма.

В ході перевірки складається протокол, де відзначаються порушення. Документ може застосовуватися для виписування штрафів і для звернення до судових органів (у разі УО).

Трудовики можуть заблокувати банківські рахунки і вплинути на призупинення роботи компанії.

Що загрожує за роботу без ІП

Вести підприємницьку діяльність без офіційної реєстрації загрожує різними неприємними наслідками. Це і збільшений ризик виявитися жертвою шахраїв, і недоброзичливе увагу з боку правоохоронних органів. Якщо ви надаєте послуги без ІП, то вам буде загрожувати штраф. Який, в якому випадку? Насправді штрафів кілька, так що в це питання треба вникнути.

Коли виписують штраф за відсутність ІП

Для початку варто обумовити, що покарання призначають далеко не завжди. Штрафи згідно КоАП виписуються при веденні незареєстрованої підприємницької діяльності, якщо та здійснюється регулярно. А взагалі потрібно орієнтуватися на наступні моменти:

 • діяльність носить систематичний характер;
 • факт отримання прибутку і її розмір не мають значення, тобто штраф виписується і тоді, коли продавець не встиг ще нічого продати, але вже зробив таку пропозицію клієнту;
 • правопорушник повинен організувати все для того, щоб інша особа могла зробити покупку або скористатися його послугами, тобто просто сам факт підготовки магазину для торгівлі без виставлення товару, наприклад, порушенням не є.

Врахуйте, що карається будь-яка торгівля або надання послуг без реєстрації ІП незалежно від форми. Тобто безпосередньо або через Інтернет, за допомогою агентів, каталогів та інше.

Вас не торкнуться штрафи за неоформлене ІП при разової або регулярної торгівлі на ринках. Правда, за умови, що ви продаєте те, що вирощено в підсобному господарстві або ж вироблено кустарним способом особисто самою людиною. І такий дохід в будь-якому випадку треба буде вказувати в податковій декларації за підсумками року.

Який штраф за торгівлю без ІП належить за КоАП РФ

Припустимо, відбувалася торгівля без реєстрації ІП: який же штраф в 2019 році належить? Для початку таке правопорушення фіксується протоколом за статтею 14.1 КоАП РФ. Цей документ має право оформити представники Росспоживнагляду, ФНС РФ, МВС і інших відомств.

Врахуйте, що штраф за відсутність ІП призначається, якщо немає не тільки свідоцтва індивідуального підприємця, а й відомостей в ЕГРІП. В іншому випадку покарання не буде, навіть якщо дані туди були внесені буквально в момент здійснення угоди.

Отже, який штраф, якщо немає ІП, покладається по КоАП РФ? За статтею 14.1 КоАП він може становити від 500 і до 2000 рублів. Правда, його призначають тільки в тому випадку, якщо мова йде про незначну угоді. Причому такий розвиток подій буде найсприятливішим.

Який штраф за продаж без ІП від ФНС РФ

Залучення до адміністративної відповідальності не звільняє в більшості випадків від пильної уваги з боку податкової. Якщо ви торгували або надавали послуги без ІП, то вам варто поцікавитися, який штраф може виписати ФНС РФ. Мова йде про статтю 116 НК РФ, яка регулює порядок постановки на податковий облік.

Отже, при порушенні цієї статті ви повинні будете заплатити на користь держави 10 тисяч рублів або ж від 10% від всього отриманого в результаті такої оборудки доходу. Втім, податкова може прийняти до уваги і інші показники, якщо вони допоможуть встановити розмір прихованого доходу. І, до речі, в 2019 році розмір штрафу планують підняти мінімум до 40 тисяч.

Який штраф передбачений в КК РФ, якщо немає ІП

Незаконне підприємництво, крім іншого, також є кримінальним злочином. Воно переслідується за статтею 171 КК РФ. Кваліфікація буде йти в залежності від розмірів заподіяної шкоди. Якщо сума оцінюється в 1,5 мільйона і до 6, то збиток визнається великим. Все, що більше 6 мільйонів рублів, буде вважатися особливо великим.

Штраф при великому збиток покладається до 300 тисяч. Якщо ж мова йде про особливо великому збиток, то заплатити доведеться в межах від 100 і до 300 тисяч. Крім того, при порушенні кримінальної справи вам загрожують такі санкції:

 • примусові роботи;
 • виправні роботи;
 • арешт;
 • позбавлення волі на строк до 5 років в особливо важких випадках.

Переслідування за цією статтею КК РФ починається тоді, коли завдано збитків державі, конкретним його органам або ж підприємствам. Майте на увазі, що він може бути і непрямим. Тобто в першу чергу оцінюють розмір угоди. Однак це далеко не єдина ознака.

Які ще штрафи за діяльність без ІП можуть бути?

Зазначу, що вище вказані основні закони, які порушуються. Однак вони – далеко не єдині. Якщо ви працюєте без отримання ліцензії, яка для такого виду діяльності потрібно, то до вас можуть застосовуватися додаткові санкції. Якщо в результаті вашого втручання було завдано шкоди іншим людям, то покарання буде набагато суворішою, ніж при офіційному оформленні ВП.

Також не варто забувати про порушення санітарних норм або ж правил пожежної безпеки. І пам’ятайте, що притягнення до відповідальності за недотримання одного закону не звільняє від необхідності нести її з інших підстав.

Якщо вас притягнули до адміністративної відповідальності, це ще не означає, що вам не треба буде заплатити за порушення НК РФ. Тобто штрафи можна сміливо підсумувати.

Також варто враховувати, що хоча вище і говорилося про продаж, це все справедливо по відношенню до надання послуг або виконання робіт. Чим саме ви займаєтеся – неважливо. Важливий систематичний характер і отримання прибутку.

Як уникнути відповідальності за діяльність без ІП?

Щоб вас могли притягнути до відповідальності за діяльність без ІП, цей факт повинні довести. Причому дуже важливо, щоб була встановлена ​​систематичність. Жодне покарання в даному випадку вам не можуть призначити без суду. Отже, співробітники ФНС РФ або МВС збиратимуть докази. Як правило, мова йде про:

 • показаннях свідків (покупців, інших продавців);
 • оголошеннях, які ви регулярно даєте на публічних майданчиках;
 • наявності інтернет-магазину, зареєстрованого на вас (але там все має бути готове до продажу);
 • виписках з банківських рахунків, якщо в примітках вказана мета такої операції;
 • рекламі в ЗМІ або в Інтернеті;
 • будь-яких документах, які підтверджують факт передачі продукції, наданні послуг або ж виконанні робіт.

Якщо цих доказів не буде, то залучити вас до відповідальності виявиться проблематично. Однак вести підприємницьку діяльність без реклами і без позначення своєї присутності будь-яким чином як підприємець відверто важко. Тому краще розібратися в тому, як зареєструвати самостійно ІП і не боятися таких наслідків.

Тим більше що зараз існують пільгові податкові режими, які не потребують від індивідуального підприємця вести бухгалтерську звітність. Та й виплати по ним, якщо вибрати для ІП ССО або ЕНВД, не такі великі. Штрафи можуть виявитися серйозніше.

Реєстрація ІП як спосіб уникнути штрафів

Я хочу зазначити, що держава постійно намагається полегшити життя індивідуальним підприємцям. З 2019 року, наприклад, при реєстрації через Інтернет державне мито платити не доведеться взагалі.

І якщо уважно подивитися на податки для ІП в 2019 році, то можна побачити, що там багато цілком реально оптимізувати.

Наприклад, якщо бізнесмен вирішить поставити касовий апарат, то він зможе заявити до відрахування до 18 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Якщо вам з якихось причин категорично не подобається формат ІП, можна буде подумати про статус самозайнятої особи. Зараз це податковий експеримент у деяких регіонах Росії, але найближчим часом він може поширитися на територію всієї країни.

Одним словом, штрафи за ведення діяльності без реєстрації ІП за КоАП РФ здатні здатися незначними. Однак якщо правоохоронні органи доведуть, що ваша діяльність заподіяла державі або ж підприємству істотної шкоди, вас можуть притягнути до кримінальної відповідальності.

А по КК РФ штрафи вже зростають до декількох сотень тисяч рублів. Причому вони стають далеко не найнеприємнішим видом покарання. І не варто забувати про судимість. Так що краще вчасно реєструватися як ІП і починати підприємницьку діяльність цілком офіційно.

Штраф за неоформлення працівника для ІП і ТОВ

Трудові відносини роботодавця і працівника повинні бути оформлені відповідно до законодавчих норм.

Для оформлення на посаду людини, роботодавець зобов’язаний укласти з ним трудовий договір, за яким, у обох сторін трудових відносин, виникають певні обов’язки.

Трудовий договір складається в двох примірниках і підписується обома сторонами. Обов’язково вказується дата прийому на роботу. Якщо договір строковий тоді повинна бути вказана дата закінчення договору. Один примірник договору залишається у роботодавця, а другий віддається працівникові.

Дата прийому є дуже важливою інформацією, яка вказує, що людина оформлений офіційно і приступив до роботи з певного моменту.

Відомості, які повинні бути обов’язково вказані в трудовому договорі про працівника:

 1. Прізвище, ім’я та по батькові працівника;
 2. Дані документа, що посвідчує особу;
 3. Номер ІПН і СНІЛС;
 4. Адреса проживання

Працівник так само повинен надати документ, що підтверджує його кваліфікацію на займаній посаді.

У договорі також необхідно вказати вид діяльності, характер робіт, режим роботи і відпочинку, умови оплати праці. Всі ці умови є невід’ємні складові договору, які не можна порушувати.

 • Співробітник зобов’язаний виконувати всі свої трудові обов’язки, а так само дотримуватися розпорядку дня на підприємстві.
 • А роботодавець, в свою чергу, гарантуватиме йому постійну і відповідну штатним розкладом оплату праці, платити податки, забезпечити працівника всіма пільгами і соціальними гарантіями.
 • Читайте також статтю ⇒ Оформлення нового співробітника в 2019: заяву про прийом роботі.

Важливо !!! Працювати без оформлення людина може всього три дні, далі обов’язково повинен бути оформлений трудовий договір.

Причини накладення штрафів

 • Несвоєчасне укладання трудового договору з працівником або відсутність його. Це означає, що працівник не має офіційного заробітку, в зв’язку з цим не платить ПДФО державі;
 • Якщо працівник не оформлений, значить, йому не вважається трудовий стаж, і в зв’язку з цим немає відрахувань до пенсійного фон. Це негативно позначиться в майбутньому на розмірі пенсії працівника.
 • Медичні установи можуть відмовити працівнику в наданні медичних послуг через те, що він не платить внески до фонду соціального страхування.

Важливо !!! Якщо людина не оформлений на підприємстві офіційно, то він втрачає ряд гарантій і пільг, а саме нарахування відпускних, оплата за лікарняним листком, виплат з розрахунку. А при поводженні з цим питанням до суду він не може довести настання таких моментів.

Тоді як уникнути штрафів за неоформлених працівників на підприємстві, а так же адміністративної та кримінальної відповідальності

Відповідальність ІП за неоформлених працівників

Індивідуальний підприємець повинен за законом оформити всіх своїх співробітників. До того ж c 2016 року відповідальність ІП за неоформлених працівників посилилася. Нехтуючи оформленням трудового договору, IP підставляє не тільки співробітника, але і себе. Чим загрожує підприємцю фіктивний штат?

Індивідуальний підприємець повинен розуміти, що відповідальність ІП за неоформлених працівників несе кожен роботодавець. Інакше його чекає покарання, встановлене ст. 5.27 ТК РФ:

вид відповідальності яке порушення Розмір штрафу
адміністративна порушення зустрічається вперше або воно незначне (наприклад, співробітник попрацював пару тижнів без договору). Від 1000 рублів до 5000 рублів або призупинення діяльності на 90 днів
кримінальна тягне за собою велику кількість неоформлених працівників або робота без договору одного співробітника, але на тривалий термін, а також несплата податків у зв’язку з незаконним наймом у великому і особливо великому розмірі. Від 100 тис. До 300 тис. Рублів, тільки спочатку потрібно покрити борг з податків, а потім тільки оплата штрафу.
Або позбавлення волі строком на 2 роки реального, а не умовного, а так само заборона діяльність в області, якій було порушення.

Важливо !!! Будь-який вид відповідальності зобов’язує порушника спочатку відшкодувати скарбниці завдані збитки у вигляді невиплачених податків і зборів, а потім понести покарання у вигляді штрафу.

Відповідальність юридичної особи за неоформлених працівників

 1. На підприємствах будь-якої форми власності відповідальними особами за працевлаштування та оформлення працівників є директор і співробітники відділу кадрів.
 2. При настанні такої ситуації штрафи можуть бути накладені безпосередньо на директора або інспектора відділу кадрів.
 3. Так само підприємство і відповідальні особи можуть понести, такі види відповідальності: адміністративну і кримінальну.

адміністративна відповідальність

винна особа Розмір штрафу
Посадових осіб Від 1000 до 5000 рублів
На юридичну особу Від 50 тис. До 100 тис. Рублів або призупинення діяльності на 90 діб

Кримінальна відповідальність

Пряма кримінальна відповідальність роботодавця за неоформлення трудового договору не передбачена як така, проте вона може наступити через пов’язаних з цим правопорушень. Так, ст.

199 КК РФ (несплата податків) передбачає покарання у вигляді штрафу від 100 до 300 т.р., або позбавлення волі на строк до 2-х років.

За аналогічні діяння вчинені в особливо великому розмірі штраф буде збільшений до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а тюремний термін може зрости до шести років.

Відповідальність за мігрантів

Неправильне оформлення мігрантів, тобто іноземних громадян, тягне ще більшу відповідальність у роботодавця.

У таких випадках директор отримає штраф за роботу у нього нелегалів:

 • Якщо у іноземця немає дозволу на будь-якої рід займаної діяльності;
 • Якщо для залучення іноземця на роботу не видано спеціальний дозвіл;
 • Якщо з мігрантом укладено договір, за яким його не повідомили про терміни роботи;
 • Коли іноземний громадянин працює не за тією професією, яка вказана в його вирішенні на роботу.

За такі робочі безпорядки накладається штраф:

на директора Від 35 тис. До 70 тис. Рублів
На юридичну особу До 1 млн. Рублів і призупинення діяльності підприємства на 90 діб

Важливо !!! При прийомі на роботу іноземця, потрібно стежити за його реєстрацією. Якщо вона буде прострочена, то ФМС може накласти штрафні санкції на роботодавця.

 • При прийомі на роботу іноземця в обов’язковому порядку потрібно перевірити:
 • Наявність документа, що засвідчує особу;
 • Первинну реєстрацію іноземця;
 • Наявність патенту або дозвіл на роботу;
 • документи, що підтверджують кваліфікацію займаної посади;
 • Наявність свідчень пенсійного фонду та ІПН.
Підстава для накладення штрафу Розмір штрафу
Виконання роботи, яка не вказана в дозволі Розмір визначає ФМС
У іноземця немає дозволу на роботу На посадову особу – до 50 тис. рублів
На юрід.ліца – до 800 тис. Рублів за кожного працівника
Роботодавець не повідомив в ФМС про наймання іноземця на директора – від 25тис. до 50 тис. рублів
на підприємство – від 400тис. до 800тис. рублів
роботодавець не виконує обов’язки по постановці на облік нелегального працівника На підприємство – до 500тис. рублів
працівник здійснює свою діяльність на невирішеною території На посадову особу – до 50 тис. рублів
На юрід.ліца – до 800 тис. Рублів за кожного нелегального працівника

Неважливо, яке порушення мало місце, при залученні іноземної робочої сили, штраф за неофіційне працевлаштування дуже великий.

Тому, щоб уникнути таких фінансових збитків для організації, слід добре вивчити законодавчу базу при оформленні нелегалів.

Оцініть якість статті. Нам важлива ваша думка:

 

Штраф ІП за неоформленого працівника 2019

Оформлення працівника згідно ТК РФ – обов’язок роботодавця, в тому числі роботодавця-ІП. ІП – це фізична особа, яка зареєстрована в установленому ФЗ від 08.08.

2001 року № 129 порядку і займається підприємництвом, не утворюючи юридичної особи. ІП може бути як зі співробітниками, так і без них.

У підприємця можуть виникнути такі питання: як оформити співробітника, що буде, якщо цього не зробити? Відповімо на ці питання в нашій статті.

КонсультантПлюс БЕЗКОШТОВНО на 3 дні

Отримати доступ

Покрокова процедура оформлення на роботу у ІП виглядає наступним чином:

 1. Претендент пише заяву про прийом на роботу за штатним розкладом.
 2. ІП знайомить кандидата (під підпис) з правилами внутрішнього трудового розпорядку, іншими локальними нормативними актами, які стосуються його роботи, колективним договором.
 3. Оформляється трудовий договір. При його укладанні працівникові потрібно пред’явити певні документи, перераховані в ст. 65 ТК. Коли мова йде про іноземного громадянина або особу без громадянства, вони додатково надають документи, перераховані в ст. 327.3 ТК Складається договір в письмовій формі у двох примірниках – по одному для працівника і роботодавця, кожен повинен бути підписаний зазначеними особами. Про те, що повинно бути зазначено в тексті договору, говорить ст. 57 ТК.Для іноземців та осіб без громадянства також вказують відомості з ст. 327.2 ТК. Даний документ вступає в силу з моменту підписання сторонами (інше може встановлювати ТК, інші ФЗ, інші нормативно-правові акти РФ або трудовий договір) або з дня, коли працівник фактично допущений до роботи з відома або за дорученням роботодавця або його уповноваженого представника. Фактично допустити до роботи без оформлення трудового договору можуть на три робочих дні. В цілому даний документ вже свідчить про офіційності трудових відносин.
 4. Готується наказ про прийом на роботу (форма № Т-1).
 5. На співробітника заводять особову картку.
 6. У трудову книжку вносять відповідний запис.

Що буде, якщо ІП не оформить свого співробітника

Якщо ІП проігнорує зазначений вище порядок дій, він не буде переводити до держбюджету ПДФО за неоформленого співробітника, що завдасть шкоди державі. Для співробітника це буде означати відсутність:

 • внесків до Пенсійного фонду, що зашкодить майбутньої пенсії;
 • надходжень до Фонду соціального страхування – зашкодить оплатах лікарняних, допомоги по безробіттю;
 • відрахувань на медичне страхування – можна втратити безкоштовну медичну допомогу.

За вказаними обставинами ІП-порушника чекає адміністративна або кримінальна відповідальність.

Її вигляд залежить від терміну, протягом якого працівник не оформлявся, і за нього, відповідно, не надходили обов’язкові платежі. Це дозволить розрахувати величину заподіяної шкоди.

Якщо цей період складає, скажімо, кілька місяців, варто чекати адміністративних наслідків. А якщо він становить кілька років – покарають вже кримінально.

Адміністративна відповідальність (ст. 5.27 КоАП РФ)

Адміністративний штраф ІП за неоформленого працівника 2019 року по ч. 1 статті 5.27 КоАП варіюється в межах 1000-5000 рублів (замість штрафу можливо попередження). При рецидиві штраф зросте до 10 000-20 000.

Якщо ІП ухиляється від оформлення або неналежним чином оформив трудовий договір або уклав цивільно-правовий договір, який фактично регулює трудові відносини між працівником і роботодавцем, його може чекати штраф за ч. 4 зазначеної статті в розмірі 5000-10 000 руб., При повторному порушенні штраф збільшиться до 30 000-40 000 руб.

Кримінальна відповідальність (ст. 198 КК РФ)

Кримінальний штраф за неоформленого працівника для ІП за ч. 1 ст. 198 КК РФ становить 100 000-300 000 руб. або дохід за один-два роки.

Покарання може бути і іншим:

 • примусові роботи тривалістю до року;
 • арешт до півроку;
 • позбавлення волі до року.

Якщо злочин за цією статтею скоєно в особливо великому розмірі, за нього покарають штрафом в 200 000-500 000 руб. або доходом за півтора-три роки. Інші покарання:

 • примусові роботи до трьох років;
 • позбавлення волі на той самий строк.

Великий розмір збитку в даному випадку – це сума обов’язкових платежів, що становить в межах трьох фінансових років поспіль більше 900 000 руб.

, Якщо частка несплачених обов’язкових платежів більше 10% належних до сплати сум сукупно або перевищує 2 700 000 руб. Надзвичайно великий розмір – це сума, аналогічна вищевказаної, величиною понад 4 500 000 руб.

, За умови, що частка несплачених обов’язкових платежів перевищує 20% належних до сплати сум сукупно або перевищує 13 500 000 руб.

Переступивши закон по даній статті вперше буде звільнений від кримінальної відповідальності, якщо повністю погасить суми недоїмки, відповідних пені та штрафу в розмірі, що визначається за НК РФ.

 

Штраф За Роботу Без Трудового Договору Для Іп 2019

Проте масове ігнорування закону не звільняє кожного окремого порушника від відповідальності. Про це варто пам’ятати кожному ВП. Для попередження порушень розглянемо принципи взаємодії між працівниками та ВП, допустимі відповідно до закону.

Найм працівника без укладення з ним договору є великим злочином, зобов’язання за цю дію несуть та ВП.

Звичайним покаранням за цей злочин вважається штраф, проте грошовим стягненням справа може і не обмежитися, адже за наймання без договору покладена і кримінальна відповідальність, це стосується і ВП.

Закон допускає наявність неоформленого співробітника тільки протягом перших трьох днів після найму, на їхню після працівника повинні офіційно зареєструвати.

Який штраф за неоформленого працівника? Юридична практика

Є тільки один випадок, коли можна обійтися без офіційного оформлення. Це стосується роботи, яка виконується найманим працівником протягом короткого періоду, але він повинен бути не більше 3 днів. Тоді оформляти співробітника необов’язково, і це не буде порушенням закону. Якщо ж робота триває більш тривалий час, то обов’язково потрібно укласти договір.

 1. Працівник працює нелегально, тобто у нього немає патенту та інші дозволи. Тоді його депортують з країни, а роботодавцю треба сплатити великий штраф.
 2. Роботодавець не сповістив міграційну службу про прийом іноземця або зробив це, але не на часі. Відправляти інформацію в ФМС треба і після розірвання договору з іноземним співробітником.
 3. Іноземця взяли не за тією спеціальністю, яка вказана в його патенті. Тоді його звільняють, а роботодавцю треба сплатити штраф.
 4. Організація бере на роботу іноземців без отримання дозволу.

Штрафи для індивідуального підприємця за неоформленого працівника

 1. Адміністративна. Застосовується якщо порушення незначне, припустимо, новий працівник виконував свої обов’язки без оформлення 1-2 тижні. В такому випадку накладається штраф до 5000 рублів. Якщо порушення тяжче, IP можуть заборонити вести діяльність терміном до 90 днів. А це загрожує серйозними збитками і навіть втратою бізнесу.
 2. Кримінальна. Цей вид відповідальності застосовується, якщо виявлено, що протягом декількох років ІП використовував найману працю і не сплачував податки в бюджет. Штраф збільшується до 300 тис. Руб. Також за рішенням суду підприємцю може загрожувати тюремне ув’язнення до 2 років.

Особливо гостро стоїть ситуація при звільненні, так як недобросовісні роботодавці відмовляють в остаточному розрахунку, не виплачують компенсацію за невикористану відпустку.

Стягнути ці суми в судовому порядку практично неможливо, так як немає доказів трудових відносин.

Штраф за неоформленого співробітника

Якщо співробітник пропрацював за наймом 3 і більше дня, а договір з ним так і не уклали, тим самим відкладається дата початку збору податків і відлік стажу, а значить, утворюється збиток. Чим пізніше оформлений працівник, тим вище цей збиток. Залежно від часу прострочення і кількості таких співробітників відповідальність може бути адміністративної або кримінальної.

 • укласти з ним трудовий договір;
 • бути зареєстрованим в ПФР і ФСС і вчасно здавати туди відповідні звіти;
 • документально дотримати кадрову процедуру: заяву від найманого, наказ про зарахування, оформлення особової картки, запис у трудовій, розпис в ознайомленні з посадовою інструкцією і т.п.

Рекомендуємо прочитати: Як нараховується одн за електроенергію 2019 пермі

Трудовий договір ІП з працівником в 2019 році: зразок і бланк

А також якщо роботодавець працевлаштовує пенсіонера (щодо обмежень або віком), або якщо особа поступає на роботу до підприємця, на якого працює менше 35 осіб. Останній пункт ІП можуть використовувати як підставу для складання строкового договору з кожним працівником.

З 2019 року всі ІП та організації, які підпадають під поняття мікропідприємства, зможуть застосовувати типову форму трудового договору.

Розроблений під новий трудовий договір ІП з працівником зразок типового бланка відрізняється більш ємним змістом, на 99% відповідає всім законодавчим нормам.

І замінює цілий перелік нормативних актів, від яких тепер деякі роботодавці зможуть відмовитися:

Чи можна ІП працювати без каси в 2018 році

 • продажу газет і журналів, а також супутніх товарів в газетно-журнальних кіосках за умови, якщо частка продажу газет і журналів в їх товарообігу становить не менше 50 відсотків і асортимент супутніх товарів затверджений органом виконавчої влади суб’єкта Російської Федерації. Облік торгової виручки від продажу газет і журналів і від продажу супутніх товарів ведеться роздільно;
 • реалізації цінних паперів;
 • продажу лотерейних квитків;
 • реалізації проїзних квитків і талонів для проїзду в міському громадському транспорті;
 • забезпечення харчуванням учнів і працівників освітніх організацій, що реалізують основні загальноосвітні програми, під час навчальних занять;
 • торгівлі на ринках, ярмарках, у виставкових комплексах, а також на інших територіях, відведених для здійснення торгівлі, за винятком що знаходяться в цих місцях торгівлі магазинів, павільйонів, кіосків, палаток, автолавок, автомагазинів, автофургонів, приміщень контейнерного типу та інших аналогічно облаштованих і забезпечують показ і збереження товару торгових місць (приміщень і автотранспортних засобів, в тому числі причепів і напівпричепів), відкритих прилавків всередині критих ринкових приміщень при торгівлі непродовольчими товарами;
 • розносної дрібнороздрібної торгівлі продовольчими та непродовольчими товарами (за винятком технічно складних товарів і продовольчих товарів, що вимагають певних умов зберігання та продажу) з ручних візків, кошиків, лотків (в тому числі захищених від атмосферних опадів каркасами, обтягнутими поліетиленовою плівкою, парусиною, брезентом);
 • продажу в пасажирських вагонах поїздів чайної продукції в асортименті, затвердженому центральним органом виконавчої влади в галузі залізничного транспорту;
 • торгівлі в кіосках морозивом та безалкогольними напоями на розлив;
 • торгівлі з цистерн пивом, квасом, молоком, рослинним маслом, живою рибою, гасом, вразвал овочами і баштанними культурами;
 • прийому від населення склопосуду та утильсировини, за винятком металобрухту;
 • реалізації предметів релігійного культу і релігійної літератури, надання послуг з проведення релігійних обрядів і церемоній в культових будівлях і спорудах, і на що відносяться до них територіях, в інших місцях, наданих релігійним організаціям для цих цілей, в установах і на підприємствах релігійних організацій, зареєстрованих в порядку, встановленому законодавством Російської Федерації;
 • продажу за номінальною вартістю державних знаків поштової оплати (поштових марок та інших знаків, які наносяться на поштові відправлення), що підтверджують оплату послуг поштового зв’язку.

Новий порядок застосування контрольно-касового обладнання сьогодні відрізняється для кожної з категорій підприємців в залежності від обраного податкового режиму. Раніше багато бізнесменів могли не користуватися касовим апаратом, оформляючи продажу лише бланками суворої звітності або товарними чеками. У зв’язку з тим, що на патенті і ЕНВД при справлянні податку враховується можлива річний прибуток, всі, хто працює на даній системі могли не застосовувати ККМ.

Штраф за неоформленого працівника в 2018 році – відповідальність для ІП і ТОВ

 • Якщо у іноземця немає дозволу на будь-якої рід займаної діяльності;
 • Якщо для залучення іноземця на роботу не видано спеціальний дозвіл;
 • Якщо з мігрантом укладено договір, за яким його не повідомили про терміни роботи;
 • Коли іноземний громадянин працює не за тією професією, яка вказана в його вирішенні на роботу.
 1. З яких причин накладається штраф на ІП та директора фірми, якщо співробітники не оформлені офіційно;
 2. Яка відповідальність ІП і юридичної особи при цьому;
 3. Яка відповідальність роботодавця при неправильному оформленні мігрантів;
 4. Що потрібно врахувати при прийомі на роботу іноземних нелегалів;
 5. Розміри штрафів, які накладаються на ІП та юридичні особи при не відповідає працевлаштуванні працівників.

Типовий трудовий договір для ІП і мікропідприємств в 2019 році

для ТОВ: сумарна частка участі в статутному капіталі компанії суб’єктів РФ, муніципальних утворень, громадських і релігійних організацій та фондів не повинна перевищувати 25%; і сумарна частка участі інших організацій, які не є суб’єктами малого чи середнього підприємництва, а також іноземних організацій – не повинна перевищувати 49%.

Спеціально для ІП і мікропідприємств було затверджено типову форму трудового договору. Вона не обов’язкова до застосування, але її зазвичай вибирають з-за зручності. У нашій статті ви знайдете бланк такої форми для 2019 року, який можна безкоштовно завантажити, і зразок його заповнення.

Який штраф отримує ІП за неоформленого працівника

Ще більш серйозна відповідальність загрожує роботодавцю в разі нелегального працевлаштування іноземців.

Окремим порушенням при цьому буде трудова діяльність мігранта без дозвільних документів або патенту на роботу.

З цієї причини керівникам компаній слід бути гранично уважними, приймаючи на роботу іноземних громадян. Так, наприклад, їм необхідно своєчасно повідомити про цей факт міграційну службу.

На жаль, неофіційне працевлаштування сьогодні зустрічається все частіше і частіше. Воно має свої переваги і недоліки, але, як уже говорилося раніше, є прямим порушенням закону. Головна претензія до наймача полягає в тому, що він таким чином ухиляється від обов’язків податкового агента.

І тут нема чому дивуватися – адже якщо роботодавець є індивідуальним підприємцем або керівником фірми, він зобов’язаний сплачувати податки в бюджет і внески за підлеглих до Пенсійного фонду. Це порушення загрожує йому вже кримінальною відповідальністю.

Тому відсутність трудового договору завжди викликає безліч питань під час перевірки з боку контролюючих органів.

Види відповідальності ІП і розмір штрафів на 2018 рік

Індивідуальний підприємець – це повноцінний роботодавець, наділений як правами, так і обов’язками. Основним документом, що регулює трудові відносини між наймачем і працівником, є трудовий договір, який представляє собою письмовий документ, в якому детально прописуються як права, так і обов’язки кожної зі сторін.

Але разом з наданими преференціями, існують і заборони, за порушення яких існують досить суворі міри покарання. Безумовно, в рамках однієї статті неможливо докладно розглянути всі галузі права для того, щоб дати повне уявлення про те, які небезпеки піддається підприємець, свідомо чи необережно порушуючи Закон.

Особливості роботи з онлайн касами для ІП, ТОВ в 2019 році

Для ІП на ЕНВД відстрочка переходу на онлайн каси найбільш проста і зрозуміла. При виконанні ряду умов вона надається аж до 01 липня 2019 року. Однак деякі підприємці, (зі сфери послуг громадського харчування та торгівлі) навіть при користуванні системою ЕНВД зобов’язані встановити техніку до 01.08.2018 року. Детальніше про те, що впливає на точну дату перенесення, розказано нижче.

Згідно з Федеральним законом РФ в 2018 році підприємці та організації повинні були перейти на застосування ККТ. Однак аналітики в останніх новинах і навіть сам президент Росії відзначили, що ні юридичні особи, ні виробники пристроїв не встигають створити умови, необхідні для виконання закону.

Через це з’явилися послаблення для деяких юросіб, в першу чергу для користувачів податку на єдиний поставлений дохід. Онлайн каси для ІП і ТОВ на ЕНВД можна ввести пізніше: відстрочка до 2019 року надається згідно із законопроектом, прийняттям якого займалася Держдума.

Про подробиці цього рішення розказано нижче.

Таблиця штрафів за порушення трудового законодавства роботодавцем в 2018 році

По відношенню до працівника було встановлено випробувальний термін, який порушує встановлені норми.

Це може бути як призначення такого терміну особам, до яких він не застосовується (що пройшли конкурс, вагітні, неповнолітні, обрані на посаду, що прийшли при перекладі або укладають строковий договір), так і перевищення термінів, неправомірне залучення до роботи у шкідливою для здоров’я обстановці. Детально правила про випробувальний термін регулюються в ст.70 ТК РФ.

Трудовий договір не містить істотних умов. Повний їх перелік міститься в 57 статті Трудового кодексу РФ, якщо ж коротко – частіше за все не прописуються особливості режиму праці і відпочинку, умови виплати зарплати, що належать згідно із законом гарантії і компенсації, а також право на відпустку.

07 Лют 2019 juristsib 218