Скільки заробляють фотографи в місяць в Росії в середньому

0
95

Робота фотографа здається неймовірно привабливою, особливо для тих, хто втомлюється від довгих годин на роботі з графіком 5 через 2. Але питання, яке цікавить куди більше число тих, хто вже відкрив для себе світ фотографії полягає в тому, як заробляти більше на фотографії і скільки сьогодні можна заробити. Про це ми сьогодні і поговоримо.

Скільки заробляють фотографи в місяць в России в Середньому

Основні витрати

Перед тим як повністю концентруватися на роботі фотографа, вам доведеться обзавестися всією необхідною технікою. Іншими словами, ви повинні бути готові до всього, що може статися при зйомках в будь-якому жанрі.

Виходить, на старті доведеться вкластися. Навіть якщо у вас вже є камера і кілька об’єктивів, потрібно буде задуматися про такі аксесуари як зовнішній спалах, бленда, розсіювач, відбивачі і т.д.

Складіть детальний список всього, що вам необхідно і визначитеся з тим, як ви плануєте транспортувати це все на зйомки.

Залежно від жанру, який ви вибираєте, слід розглядати і свій арсенал, і витрати, які вас чекають, і заробіток.

Скільки заробляють фотографи в місяць в России в Середньому

Як можна заробити на фотографії?

Є кілька способів заробітку для професійного фотографа.

Сюди входять фотосесії і предметна фотографія, тобто робота на базі фрілансу.

В такому випадку завдання має бути непроста, тому що на вас ляже відповідальність з пошуку клієнтів, розкрутці себе і створення власного бренду.

Перевага такої роботи в тому, що її можна поєднувати з будь-якими іншими завданнями, наприклад з постійною роботою в іншому місці. Таким чином, поки ви будете займатися розвитком проекту, у вас буде достатньо коштів.

Якщо ви не готові повністю зануритися в світ фрілансу, то завжди можна знайти постійну роботу в сфері фотографування. Це може бути робота в пресі або в фотостудії.

У першому випадку вам доведеться стикатися в основному з репортажної зйомкою, портретами і навіть пейзажами. Все буде залежати від конкретного завдання.

Другий варіант може надати вам можливість використовувати студійний простір за потребою і техніку, що допоможе вам скоротити витрати.

Єдине, що варто врахувати відразу – робота фотографом не так креативна як творчість.

Скільки заробляють фотографи в місяць в России в Середньому

Жанри і зйомки при фрілансі

Якщо ви вибираєте роботу фотографом-фрілансером, то в принципі, немає такого жанру, з яким ви не могли б попрацювати.

Зрозуміло, найприбутковішими сферами є зйомка заходів: весіль, випускних, ювілеїв, і фотосесії на замовлення.

Предметна фотографія гарна як додатковий заробіток, оскільки ви можете продавати кадри на стоках, точно також як і робити зйомки для каталогів, онлайн магазинів і т.д.

Більш творчий і більш складний жанр – це фешн фотографія. У витрати увійде і робота професійної моделі, і візажиста, і навіть у багатьох випадках бутафорію. Проте, саме така фотографія найближче до творчості, так що вона може добре допомогти в розкрутці.

Скільки заробляють фотографи в місяць в России в Середньому

вартість студії

При комерційної зйомці фотосесій, вам завжди доведеться завжди враховувати вартість студії.

Оренда залу на годину в середньому коштує близько 1500 рублів, якщо зал має які-небудь особливості, прикраси і т.д., або аквазону, то вартість може піднятися до 1700 – 2000 рублів за годину. Зрозуміло, потрібно врахувати і те, що в студії ви проведете кілька годин.

Згодом, можна організувати студію і у власному будинку. Якщо у вас в квартирі досить простору, то достатньо придбати студійний світло і фон зі спеціальним тримачем.

Наприклад комплект імпульсного світла такий як Falcon Eyes SSK 2-150BJ / 1-200BJ PRO. Тобто повний комплект, якого буде більш ніж достатньо. Він включає в себе Три імпульсні спалахи зі стійками, софтбокси і фільтри. Плюс, в комплект входить ІК синхронізатор, шторки і сумка для транспортування.

Falcon Eyes пропонує також і системи установки фону: B-1012 / H має максимальну висоту 3.05 метрів. Також можна придбати паперові або тканинні фони для зйомок.

При тому, тканинні можуть прослужити значно довше, їх можна прати, а зношуються вони не так швидко як фон з паперу.

Плюс, якщо стійку встановити ніде, тканинний фон завжди можна просто закріпити на стіні і навіть створити драпірування.

На початкових стадіях, для того щоб портфоліо розросталося, можна знімати і на вулиці. Та й з просуванням в світі фотографії, так чи інакше, деякі клієнти будуть замовляти зйомки в парках, в місті і в громадських місцях.

Скільки заробляють фотографи в місяць в России в Середньому

вартість фотосесії

Кожен фотограф вільний виставляти власну ціну за зйомки, але мало хто може дозволити собі виставити дійсно високу вартість. Спочатку ціна варіюється в межах 1000-1500 за годину. З практикою і розширенням вашого портфоліо ви зможете підвищити ціну.

Ціни на весільну зйомку можуть коливатися від 4000 до 7000 рублів за годину. Знову ж таки, ціна залежить від якості фотографій і того, які послуги ви включаєте в пакет. При весільній зйомці вам доведеться не тільки відзняти цілий день заходу, а й безкоштовно провести тестову зйомку в стилі лав-сторі, для того, щоб зрозуміти фотогенічність пари і підібрати відповідні ідеї.

При цьому, не варто забувати і про юридичну складову. Професіонали рекомендують завжди брати передоплату і уважно складати договір про співпрацю. Ви повинні точно знати, яка відповідальність перед замовником, а замовник повинен точно представляти, чого йому варто очікувати. З тієї ж причини заздалегідь варто домовлятися про взаємні вимоги та побажання.

Для того, щоб вести успішний фото-бізнес, бажано отримувати замовлення як мінімум на три великих заходи в місяць, і близько десяти невеликих. Врахуйте, що по тимчасових витратах це досить серйозна робота. Вважати варто і час, витрачений на вибір тематики, підготовку, зустрічі з замовниками та обробку фотографій. А іноді вам доводиться навіть самостійно верстати фотокнигу.

Скільки заробляють фотографи в місяць в России в Середньому

Пошук клієнтів та розкрутка

Найскладнішим етапом у розвитку фотографа-фрілансера безумовно є розкрутка власних послуг і пошук клієнтів. Багато хто починає зі сторінки в соцмережах. Це не вимагає великих витрат, а підтримувати регулярні оновлення вельми просто.

Чим швидше і більше буде розвиватися ваша сторінка, тим більша ймовірність, що вам вдасться набрати постійних клієнтів і партнерів: візажистів, студії тощо Зручні і рекламні записи, вони не так дорого коштують і дозволяють зорієнтувати цікаву для вас цільову аудиторію.

Для фотографа-фрілансера це принципово важливо.

Уже після можна створити власний сайт, де будуть представлені ваші роботи. Зрозуміло, це являє для багатьох додаткові витрати, але вони як правило, невеликі. Головне – це наявність представницького портфоліо.

В принципі, зараз можна знайти досить багато способів привернути увагу клієнтів, а саме від цього буде в кінцевому рахунку залежати ваш дохід.

Скільки заробляють фотографи в місяць в России в Середньому

Майстер-класи та навчання

Досягнувши певного рівня і популярності, фотограф може заробляти не тільки безпосередньо на власних знімках, але і проводячи майстер-класи або уроки для початківців фотографів. Всі свої секрети розкривати, звичайно, не варто, але поділитися деякими прийомами, які допомогли вам досягти успіху, з колегами можна.

Тим більше, це відмінний спосіб додаткового заробітку. Найпростіший спосіб – проводити онлайн майстер-класи, за допомогою відеоконференцій і сервісів. Крім того, це допоможе підвищити свою популярність.

А популярність і гучне ім’я завжди означають велику впізнаваність вашого особистого бренду і приносити вам більший дохід з основного заняття – тобто зі зйомок.

Заробітна плата фотографа в Росії в 2019 році

Зараз кожна людина, що опублікував кілька вдалих фото в соціальних мережах і отримав схвалення передплатників, може відчути себе суперфотографом. До наших послуг недорогі камери, смартфони і різні додатки з обробки фотографій.

Однак всього цього недостатньо, щоб стати професіоналом, які претендують на високий заробіток. Потрібно ще витратитися на навчання і якісне обладнання.

У цій професії – безліч різних спеціалізацій, вибір яких також впливає на те, скільки заробляє фотограф.

Скільки заробляють фотографи в місяць в России в Середньому

Основні вимоги до професійних фотографів

Основною вимогою до будь-якого професіонала і до фотографа зокрема є наявність у нього досвіду роботи. Якщо новачок не хоче йти у вільне плавання і занурюватися в світ бізнесу, то для працевлаштування в той же журнал або в фотостудію він повинен володіти якимось досвідом роботи в цій сфері.

Майже вся необхідна в цій сфері інформація опублікована на тематичних сайтах і в спеціальних книгах. Якщо ж самонавчання дається людині складно, то він може пройти спеціальні курси, після яких іноді надається можливість практики в цій студії.

Від чого залежить зарплата фотографа

Перше, що впливає на рівень доходу представників даної професії – це їх рівень кваліфікації. Є фотографи-любителі, а є професіонали з освітою.

Фотограф може працювати в:

 • Засобах масової інформації.
 • У рекламному агентстві.
 • Ательє.
 • Приватної студії.
 • На весіллях.
 • У фешн-фотографії.

Зарплата фотографа в Москві і регіонах

Заробіток російського фотографа в середньому становить за місяць 25-30 тис. Руб. За кордоном професіонали отримують від $ 2000 до $ 7000 в залежності від держави і відповідного регіону.

Штатний фоторепортер в організації Москви більшу частину робочого часу знаходиться в офісі. Його оклад знаходиться в межах 20-40 тис. Руб. Весільні фотографи, для порівняння, отримують набагато більше. За 1 день весільної зйомки людина може заробити 50 тис. Руб. і навіть більше.

Якщо фотограф працює на виїзді, наприклад, відвідує концерт, клуб, різні міські заходи, то він йому нараховується погодинна оплата. За робочу зміну можна заробити від 3000 руб.

Рекламні агентства пропонують вакансії для фотографів, де оплата праці становить 20-60 тис. Руб.

Зазвичай ці люди шукають для себе кілька місць для роботи або додаткову вакансію, пропонують приватні послуги. Тому в місяць один фотограф може заробляти і 100-200 тис. Руб. і навіть більше.

У регіонах, близьких до столиці, оплата праці фотографа буде трохи нижче, ніж у Московських колег. Однак, якщо постаратися, можна також знайти місця з зарплатою 20-25 тис. Руб. Разом з додатковими підробітками можна теж збільшити дохід в місяць до 100 тис. Руб.

Весільні фотографи

Це або еліта – фахівці вищої категорії, або ті, хто намагаються стати весільними фотографами, тому що дізналися, що це дуже вигідно. Люди давно вже зрозуміли, що хороший весільний альбом любителю не зробити, ну а весілля буває тільки раз в житті. У всякому разі, в цьому впевнені молодята та їхні батьки. Тому звертаються до професіоналів.

Всі ціни договірні і залежать від всього, включаючи рівень добробуту замовників. До зовсім вже великим майстрам люди із середніми доходами намагаються не звертатися. Ті тримають ціновий діапазон в рамках 70-80 тис. Рублів за весільний день. Особливо розкручені піднімають планку і вище 100 тис. За такий же термін.

Словом, хороший майстер може з одного весілля отримати 80 тис. Без особливих проблем. Правда, не будемо забувати про його витрати. Дзеркальні камери він кожен місяць не набуває, але доводиться витрачати на рекламу, ремонт чогось з обладнання.

Але це рівень Москви і Петербурга. У провінції справи йдуть інакше. По-перше, провінціали не завжди розуміють різницю між професійною зйомкою і будь-якої іншої. Тому і клієнтська база менше. По-друге, просто не хочуть платити більше 20 тис. За день. Середня оплата одного весільного дня 10-15 тис., А середній час перебування на весіллі 5-6 годин.

Скільки заробляють фотографи в місяць в России в Середньому

Заробіток на студійній зйомці

Багато фотографів хоче відкрити свою студію. При цьому не всі розуміють, що це пов’язано не тільки з отриманням доходу за організацію фотосесій, але і з обов’язковими витратами на утримання приміщення:

 • оплата послуг ЖКГ;
 • ремонт, а при необхідності перепланування приміщення;
 • придбання відповідного обладнання і декорацій.

Виходячи з цього, можна зробити висновок, що то, скільки отримує фотограф, працюючи в студії, залежить від набору пропонованих послуг, їх вартості, задоволеності замовників результатом, отриманим у вигляді якісних фотографій та інших моментів.

Головним завданням фотостудії, як виду підприємницької діяльності, є забезпечення стабільного доходу. Це досягається за допомогою «конвеєрної» зйомки: ранки в дитсадках, шкільні та вузівські випускні фотоальбоми, робота на весіллях та інших сімейних урочистостях, студійна фотозйомка і інша «рутина».

Фотостудію можна назвати пасивним дохід. Починаючи бізнес з відкриття фотостудії, слід розуміти, що спочатку підприємця чекають значні витрати, але в подальшому студія може стати інструментом отримання стабільного доходу і дорогою до монополії (при грамотній організації діяльності).

У професію приходить багато людей, які нічого не вміють. Вони знають, з якого боку дивитися в фотоапарат і як натискати на кнопку. На цьому їх навички закінчуються. І через таких новачків ринок перегрітий. Більшість клієнтів не розуміють, чим відрізняється зйомка професійного фотографа від того, що назнімає їх подруга на зеркалку. І тому не готові платити більше.

Якщо фотограф працює на себе, то для виходу на середній заробіток в 20-25 тисяч рублів йому потрібно півроку – заповнити портфоліо, розповісти людям про те, чим він займається, прорекламувати себе. Одним словом – розвинути особистий бренд. І чим більша кількість людей думає, що ви профі, тим вище буде цінник на зйомку.

Фешн-сфера

Робота в fashion-індустрії – це мрія багатьох початківців і вже досвідчених фотографів.

Це не дивно, адже заробіток в місяць в Росії виходить досить солідним, але це за умови, що фотограф буде співпрацювати з великими глянсовими виданнями.

Не кожен може цього досягти, але спробувати (при бажанні) все-таки можна. Тим більше що алгоритм власного просування практично не відрізняється від власної реклами при роботі в інших напрямках фото-бізнесу.

Щоб досягти успіхів у fashion-індустрії, необхідно:

 1. Отримати відповідні знання (основи професії фотографа – освітлення, композиція та особливості ретуші, теорія та історія моди, модні стилі, в тому числі зачіски і макіяж, ключові модні тенденції, професійна термінологія).
 2. Познайомитися з процесом «зсередини». Кращим способом це реалізувати є співпраця з майстром в якості помічника.
 3. Наявність хорошого портфоліо. У ньому необхідно зібрати кращі роботи, за якими можна зрозуміти, що автор має певні таланти, відмінно відчуває стиль і готовий створювати унікальні знімки, які привернуть увагу широкої аудиторії.
 4. Грамотне резюме, в якому детально описано наявний досвід.
 5. Корисні знайомства в світі моди та ін.

Потрібно бути готовим до того, що для отримання необхідних знань належить відвідувати спеціальні курси, семінари та майстер-класи.

Скільки заробляють фотографи в місяць в России в Середньому

Робочий день фотографа

Професія складна, вона полягає не тільки в натисканні на затвор. Не досягнувши консенсусу із замовником, не можна братися за зйомку, можливо, людина погано розуміє нюанси роботи фотографа і зажадає неможливого: наприклад, вручити йому результати зйомки на наступний день.

Після зйомок слід виділити в своєму щільному графіку час, відібрати 15-20 найвдаліших кадрів, обробити їх, відретушувати і передати замовнику, щоб він спокійно чекав інших.

Як збільшити доходи

Новачки без досвіду і спеціальної освіти в Росії отримують платню 20 – 25 тис. Руб. (346 – 433). Щоб стати відомим, багато з них працюють майже безкоштовно для друзів і знайомих.

Обрости клієнтами можна, якщо:

 • вести блоги в соцмережах;
 • проводити майстер-класи;
 • брати участь в конкурсах;
 • організовувати виставки своїх робіт.

Для фешн-зйомок необхідно мати ступінь бакалавра мистецтв або будь-якої гуманітарної спеціальності. Стануть в нагоді знання СЕО і продажів онлайн-реклами, а також навички роботи в графічному редакторі і фотошопі.

Одна з головних задач для досягнення успіху – придбати хорошу репутацію. Провалена фотосесія або весільний марафон надовго відіб’є клієнтуру. Завоювати її заново – завдання не з простих.

Скільки заробляють фотографи в місяць в России в Середньому

Плюси і мінуси професії фотограф

Одне з найважливіших переваг даної професії – це свобода творчості. Тільки від вас і вашої фантазії залежить, якою буде та чи інша фотографія.

Також можна відзначити наступні плюси:

 1. Можливість вибору сфери діяльності (журналістика, мистецтво, фешн, криміналістика та ін.).
 2. Можливість вибору «графіка: штатний фотограф або« сам по собі »з вільним графіком.
 3. Самореалізація і творчість.
 4. Можливість добре заробити.
 5. Можливість перетворити хобі в улюблену роботу з доходом.

Недоліки професії:

 1. Багато рутинної роботи (левова частка всієї роботи в цілому).
 2. Складнощі фізичного і психологічного характеру.
 3. Серйозні стреси при невдачах, критиці клієнтів, аварії надій.
 4. Втома і хронічний недосип.
 5. Гарне обладнання коштує чималих грошей.
 6. Конкуренція дуже висока і жорстка.

висновок

Фотограф – одна з найцікавіших професій, на якій можна непогано заробити. Звичайно, для цього недостатньо просто мати фотоапарат і вміти ним користуватися. Дуже важливий досвід. Тим більше з-за жорсткої конкуренції останнім часом хороші гроші вдається отримати тільки дійсно талановитим і досвідченим фотографам.

Вам також буде цікаво

Скільки заробляють фотографи в Росії – заробітки людей цієї професії високими не назвеш

Перетворення з початківця фахівця з зарплатою, ледь досягає 13 тис. Руб., В справжнього профі, затребуваного і високооплачуваного, з доходами в кілька сотень тисяч, без значних витрат, любові до фотографії і наполегливої ​​праці неможливо. Зарубіжні фотографи заробляють до 5 000 $.

Людина, яка в фотографії вміє передавати весь спектр емоцій, змушувати людей плакати або сміятися, повинен бути особистістю яскравою і неординарною. Скільки заробляє фотограф і як стати справжнім професіоналом – такі запитання ставлять собі ті, хто має намір зробити фотографію справою всього життя.

Зарплату звичайного фотографа високою не назвеш. Середній дохід фахівця цієї професії в Росії становить 38 000 руб., А це лише 89% від середньої нарахованої заробітної плати за січень-липень 2018 го по РФ. У доларовому еквіваленті (середньомісячний курс ЦБ в серпні 2018 року 66,08 руб.) Це 575 $.

Таб. 1. Скільки заробляє фотограф в Росії в 2018 році:

рублів
На рік 456 000
В день 1 914
О першій годині (при 40-годинному робочому тижні) 241
У хвилину 4
У секунду 0,07

Джерело: розрахунково за матеріалами gelios-plus.ru

Вона може виявитися і набагато меншою, і новачкові доведеться задовольнятися 14 тис. Руб. в місяць.

Довідка! Фотограф – це експерт в створенні якісних професійних фото для інших осіб. Часто використовує професійну камеру та інше обладнання – освітлення, штативи, світлофільтри і т. Д.

Станом на 23.09.18, за професією «фотограф» в Росії відкрито 993 вакансії:

 • 41,2% з окладом менше 13 тис. Руб .;
 • 30,1% з зарплатою 13-26 тис .;
 • 13,8% з зарплатою 26-39 тис. Руб.

Зміна пропозицій на ринку праці можна спостерігати, аналізуючи дані більше 100 сайтів працевлаштування:

Скільки заробляють фотографи в місяць в России в Середньому На шляху до вершини доведеться потрудитися, і чимало. Мало бути тільки талановитим. Необхідно ще вміти швидко орієнтуватися, миттєво приймати рішення, навіть бути психологом. А ще доведеться багато витрачати: на обладнання, навчання, бренд і рекламу. Атестати, дипломи та скоринки не настільки важливі, як реальний досвід.

У цій професії працює залізне правило: чим вище рівень – тим вище бюджети, вище витрати, вище відповідальність, вище гонорари.

Від чого залежить зарплата фотографа

Перше, що впливає на рівень доходу представників даної професії – це їх рівень кваліфікації. Є фотографи-любителі, а є професіонали з освітою.

Залежить заробіток і від спеціалізації майстра, від напрямку його роботи. Фотограф може працювати в:

Це фотожурналісти, фотодокументалісти, багатьох з яких називають «папараці». Нерідко такі фотографи працюють відразу на кілька видань. Основне їхнє завдання полягає в зйомці тієї чи іншої події.

Це може бути як «вільний художник», так і фахівець, частково або повністю підкоряється керівництву. Тут дуже складно назвати конкретні цифри, тому що зарплата може коливатися від мінімуму в 10 тис.

Скільки заробляють фотографи в місяць в России в Середньому

Напрямок, схоже з попереднім, так як рекламою живуть багато ЗМІ. Робота тут зводиться в основному до студійної фотозйомки самих різних речей або моделей.

Потрібне вміння фотографувати, розробляти макети POS-матеріалів, постерів, плакатів, іноді – вміння створювати елементи брендбуків компаній та інші речі.

Заробляє фотограф рекламного агентства від 20 до 60 тис. Руб., Рідше 90-110 тис. Руб.

Сама фірма може заробити приблизно 200 тис. На місяць, це в якомусь середньому обласному центрі в Росії. А у співробітників оплата праці 15-18 тис. При цьому те, скільки отримує фотограф на місяць, може і не залежати від його майстерності, тому що вимоги зазвичай самі мінімальні.

Найчастіше це приватна структура, а майстер – лише найманий працівник, від якого вимагається, в основному, що не фотографування, а друк кольорових знімків. А при використанні фотоапарата переважно для створення знімків на документи.

До речі, фотографія – один з головних елементів ідентифікації особистості, тому до фото на документи пред’являються підвищені вимоги. Наочним прикладом тому став ЧС з футболу, що проходив у Росії, коли кожен гість чемпіонату повинен був оформити Паспорт вболівальника, відповідний певним вимогам.

При доходах салону до 200 тис. В місяць у її працівника заробітки куди нижче – від 15 до 20 тис. Правда, в мегаполісах (Москва або Санкт-Петербург) отримують фотографи побільше.

Скільки заробляють фотографи в місяць в России в Середньому

Аналог звичайного фотоательє – бізнес приватної особи. Приймаються практично будь-які замовлення. Так що майстри потрібні більш високої кваліфікації. У великих містах клієнтів значно більше, ніж в тих, що поменше. У московській подібної студії середня зарплата може досягати 70 тис. Руб.

Тут працює еліта, фахівці вищої категорії – справжні фотохудожники. Весільними фотографами прагнуть стати ті, хто планує добре заробляти.

Любитель не зможе створити хороший весільний альбом, і люди це добре розуміють, запрошуючи на зйомку такого важливого події професіонала. У цій сфері все ціни договірні. Хтось може дозволити собі великого майстра за 70-80 тис. Руб.

, Навіть 100. Але і за 40-45 тис. Можна найняти цілком навіть хорошого фахівця.

Скільки заробляють фотографи в місяць в России в Середньому

Це ще один вид професійної еліти. Він має відношення до моди і стилю. Його справа – це:

 • портретна зйомка моделей;
 • покази моди;
 • світські вечірки і т. п.

Іноді він працює для ЗМІ, для реклами, для особливих весіль. Від імені залежить і зарплата. Імениті майстри за фотосесію беруть до 500 тис. Руб., Не настільки знамениті – в межах 100-200 тис. А й вимоги до якості його роботи найвищі.

Рівень доходів фотографів різних спеціальностей по містах Росії:

Дохід фотографа, від … тис. Руб. в місяць
весільний * асистент фешн фотожурналіст
Москва 10 25-40 35 40-50
Санкт-Петербург 10 20 30 30
Єкатеринбург 9 16 22 15
Казань 6 10-20 25 20

Скільки заробляє фотограф-любитель

Влаштуватися на роботу за 20-25 тис. Навіть практично без освіти, з якими-небудь курсами за плечима, а то і без них, досить легко. Вийти на наступний, більш високий рівень вдається небагатьом.

Скільки заробляють фотографи в місяць в России в Середньому

І часто людина з фотоапаратом вибирає для себе вільні заробітки:

Якщо фотограф отримав від редакції будь-якого видання завдання на зйомку, що сподобалися фотографії у нього викуплять. Але може виявитися, що немає. Коштують такі фото мало, від 100 до 1 000 рублів, якщо пощастить. Неможливо спланувати, скільки знімків буде куплено. Але якщо пощастить, вийде потрапити на аудієнцію до статусної персони, і тоді дохід забезпечений.

Подібне практикується в нічних клубах, влітку в парках, розважальних центрах, на прогулянкових катерах, коли фотограф повинен не просто зробити знімок, але і увійти з відвідувачем в психологічний контакт, щоб продати знімок у вигляді будь-якого сувеніра: фотомагніти, листівки або чогось ще . Сам майстер отримає в кінці 5-6-годинний фотозйомки відсоток від загальної суми всіх продажів.

Довідка! Під стокової фотографією мається на увазі якісне фотозображення на певну тематику, що продається на загальнодоступних торгових майданчиках в інтернеті – фотобанках.

Цей напрямок комерційної фотографії вельми цікаво і може виявитися прибутковим заняттям. Подібного роду фотознімки в хорошому дозволі можуть досягати в ціні 800 $, зменшені їх копії 100-600 $. При цьому один знімок можна продавати багато разів, маючи відповідну ліцензію.

Скільки заробляють фотографи за кордоном

На основі даних з сайтів пошуку роботи і різних статистичних ресурсів порівняємо зарплати в різних містах світу.

Таб. 3. Заробітна плата фотографів різних спеціальностей в країнах світу:

Країни / міста Дохід фотографа, $ тис. На місяць
весіль-ний * Ассіс-тент реклам-ний фотожур-наліст інтер-орний фешн
США
Нью-Йорк, Пенсільванія 9,0 – 11,0 1,5 – 2,5 2,0 – 5,0 3,8 – 5,0 4,0 – 5,0 від 5,0
Флорида 8,0 1,8 1,5 – 3,5 2,0 – 3,5 3,5
Каліфорнія 9,0 2,0 2,0 – 4,0 4,0 4,5
Аляска 6,0 1,4 1,5 – 2,5 2,5 – 3,0 2,5 – 3,0
Великобританія, Лондон 5,0 – 11,0 1,5 – 2,5 2,0 – 5,0 2,5 – 4,0 2,2 – 3,5 1,5 – 4,0
Німеччина Берлін 3,0 – 7,0 1,5 – 3,0 3,0 – 6,0 3,0 – 4,5 1,5 – 2,0 3,0 – 5,5
Китай, Гонконг 0,8 – 12,8 1,0 – 1,3 1,5 – 1,8 0,5 – 1,0 5,0
Австралія, Сідней 3,0 – 100,0 2,6 3,2 3,5 3,8
Канада, Ванкувер 1,5 1,5 – 1,7 1,9 2,4 3,0 – 4,0
Бразилія, Ріо-де-Жанейро 1,5 – 2,0 від 0,25 0,5 – 0,75 0,9 – 2,2 1,5 – 2,0

Таб. 4. Скільки платять в 2018 році фотографу в країнах СНД:

мінімальна Середня Максимальна
Казахстан, тис. Тенге 42,0 108,0 211,0
Україна, гривень 3 065 8 300 16 442
Білорусь, біл. руб. 227 604 1 378

Фотограф – це та рідкісна професія, де неможливо досягти успіху без любові і відданості своїй справі. Тільки за цієї умови робота зможе не тільки приносити задоволення від процесу, а й дасть можливість добре заробити на фотографіях.

Скільки заробляють фотографи?

Для того щоб відповісти на питання про те, яка зарплата у фотографа в Росії нам необхідно перерахувати їх основні спеціалізації. І справа тут не в розподілі фотографій на портретну, пейзажну і будь-яку іншу, а в напрямку самої роботи. Виділимо основні способи організації трудового процесу. Де ж можна зустріти людей з фотоапаратурою і які у них існують спеціалізації?

Фотограф в рекламному агентстві

Скільки заробляють фотографи в місяць в России в Середньому

Ця діяльність має деякі відмінності від роботи в ЗМІ, хоча напряму дуже схожі, вже з тієї причини, що велика частина ЗМІ живе рекламою. Однак в рекламному агентстві найчастіше виключається репортажна зйомка або «полювання» за якимись сюжетами на вулицях. В основному робота зводиться до студійної зйомки самих різних речей або моделей, в якийсь одязі або біля рекламованих предметів. Посада найчастіше «зливається» з посадою дизайнера. Потрібно вміти не тільки фотографувати, але і розробляти макети поліграфічної продукції – POS-матеріалів, постерів, плакатів. Може знадобитися і вміння створювати елементи брендбуків компаній і адаптувати поліграфічну продукцію для розміщення на сайтах в Інтернеті.

Заробіток фотографа РА від 20 до 60 тис. Рублів. Хоча якісь великі агентства можуть платити і 90-110 тис. Рублів.

У редакціях газет, журналів та інших видів засобів масової інформації

В даному випадку ми маємо на увазі фотожурналістику. Перш за все це зйомки різних подій, людей, панорамний знімок, художня фотографія і подібне. Сказати щось певне дуже важко.

Часто фотографи працюють не на одне, а на кілька видань. В якомусь фахівець може значитися на чверть ставки, в іншому на половину, в третьому взагалі не числиться, але лише приносити фотографії час від часу.

Відповідно і зарплата фотографа може варіюватися від 10 тис. До 200 тис. Рублів.

Весільні фотографи

Це або еліта – фахівці вищої категорії, або ті, хто намагаються стати весільними фотографами, тому що дізналися, що це дуже вигідно. Люди давно вже зрозуміли, що хороший весільний альбом любителю не зробити, ну а весілля буває тільки раз в житті. У всякому разі, в цьому впевнені молодята та їхні батьки.

Тому звертаються до професіоналів. Всі ціни договірні і залежать від всього, включаючи рівень добробуту замовників. До зовсім вже великим майстрам люди із середніми доходами намагаються не звертатися. Ті тримають ціновий діапазон в рамках 70-80 тис. Рублів за весільний день. Особливо розкручені піднімають планку і вище 100 тис.

за такий же термін. Однак цілком навіть талановитого майстра можна найняти за 40-45 тис. В день. Словом, хороший майстер може з одного весілля отримати 80 тис. Без особливих проблем. Правда, не будемо забувати про його витрати.

Дзеркальні камери він кожен місяць не набуває, але доводиться витрачати на рекламу, ремонт чогось з обладнання.

Але це рівень Москви і Петербурга. У провінції справи йдуть інакше. По-перше, провінціали не завжди розуміють різницю між професійною зйомкою і будь-якої іншої. Тому і клієнтська база менше. По-друге, просто не хочуть платити більше 20 тис. За день. Середня оплата одного весільного дня 10-15 тис., А середній час перебування на весіллі 5-6 годин.

 • Популярні публікації:
 • Скільки заробляє перекладач англійської мови в Росії?
 • Скільки заробляє трейдер на біржі в місяць?
 • Скільки заробляє менеджер з продажу в Москві?

Приватні студії

По суті це аналог звичайного фотоательє, але тільки бізнес веде якась приватна особа. Замовлення приймаються майже будь-які.

Це може бути точно така ж зйомка весіль, але ще і шкільних заходів і просто класів, створення портретів школярів.

Відправляються фотографи і на ранки в дитячі садки, а так само добираються кудись для того, щоб відобразити дні народження або похорон. Виконується і портретна зйомка, а так само робляться фото на документи.

Скільки заробляють фотографи в місяць в России в Середньому

Одинак ​​найчастіше є майстром вищого класу. Люди тягнуться до нього, іноді він не витрачається на рекламу, тому що і так все розписано на рік уперед.

При цьому фотограф зі студії може точно так же відправитися на місце проведення весілля або іншого торжества в гордій самоті. Але він не шукав замовника – для нього це виконання завдання, яке дає роботодавець.

Тому він завжди отримує на 30-40% менше того, скільки заробляє професійний весільний фотограф.

Мода і стиль

Окремо слід згадати ще один вид професійної еліти. Це фешн фотограф, який знімає все те, що має відношення до моди і стилю – портретна зйомка моделей, покази моди, світські вечірки і взагалі все, що має відношення до цієї теми.

Він трохи працює для ЗМІ, трохи для реклами, можна назвати його ще й весільним, тому що весілля, особливо знаменитостей, такі теж фотографують. Зарплата залежить від імені, вірніше – іменитості майстра. Може бути 100 тис. Рублів, може 200 тис., А у кого-то і більше …

Так багато в основному через те, що багато укладають договори з західними компаніями.

Ательє

Чому вони виділені окремо? Це може бути точно така ж приватна компанія, але все завжди більш примітивно. У деяких основною послугою є не фотографування, а друк кольорових знімків.

Хоча фотоапарат є, але використовується в основному для створення знімків на документи. Сама фірма може заробити приблизно 200 тис. В місяць. Це в якомусь середньому обласному центрі в Росії. А у співробітників оплата праці 15-18 тис.

При цьому те, скільки отримує фотограф в місяць може і не залежати від його майстерності, тому що вимоги зазвичай самі мінімальні.

зарплати новачків

Скільки заробляють фотографи в місяць в России в Середньому

Професійна фотографія має ряд своїх унікальних особливостей. Тут змінюються багато понять. Наприклад, програміст 11 років навчався в школі, 5 або 6 в інституті, працював рік за спеціальністю і встиг взяти участь у впровадженні комплексу «1С».

Але в школі він вчив математику, в ВУЗ-е займався тим же, постійно був з комп’ютерами весь цей термін. Початківцям ж фотографом можна стати за місяць, закінчивши відповідні курси. Вкласти доведеться в покупку хорошою камери. А потім тренуватися протягом 3-4 місяців, і вже можна вийти на певний рівень. Буває і таке, що наступний для кого-то так і залишиться недоступним. Просто людина не може зрозуміти, що таке композиція, освоїти тонкощі передачі світла, створення глибини різкості.

Тому досить актуальним для багатьох є питання про те, скільки отримує початківець фотограф. Найчастіше мається на увазі просто людина з фотоапаратом, який може і хоче робити якісь знімки. З огляду ж на складності на ринку праці – це самий звичайний пошук роботи, справи свого життя.

Багато досить легко влаштовуються на роботу за 20-25 тис. Практично без освіти, з якими-небудь курсами за плечима. Набагато складніше вийти на наступний рівень. Доходи фотографів зазвичай починають влаштовувати їх саме з цього з цього моменту.

Професіонали, які на зарплату вже не скаржаться, неодмінно мають свою спеціалізацію або кілька таких.

В інших країнах..

Для порівняння розглянемо доходи фотографів в інших країнах. У США 51 тис. USD на рік або 4250 місяць. Приблизно стільки ж отримують художники, кредитні консультанти, а з представників робітничих професій – покрівельники і склярі. В Україні 9000 грн, що в перекладі на російські рублі буде 20700. У Білорусі вакансії починаються з 300 BYR, в середня 500 BYR.

стічна фотографія

Фотографи є представниками професії, яка дозволяє будь-якому з них отримувати дохід в західному стилі. Для цього створені спеціальні ресурси, які дозволяють продавати свої фотографії всім бажаючим.

Це можуть бути знімки якихось об’єктів, міські пейзажі, фото моделей – все те, що потрібно рекламникам для створення своєї продукції та ЗМІ для ілюстрації якихось матеріалів.

Серйозні проекти передбачають жорстку модерацію, а значить і високий рівень майстерності, але заробляти стокові фотографи можуть більше 3-4 тис. USD в місяць. Правда, через кілька років після початку такої діяльності. Зазвичай якісна фотографія приносить 0,5-0,7 USD в місяць.

Значить 1000 може дати дохід в 600 USD, а щоб вийти на 3000 USD потрібно розмістити 5 тис. Фотографій. Якщо завантажувати по 15 робіт в день, то буде потрібно часу трохи менше року. Легко це тільки на словах. Потрібна хороша камера, вміння знімати в студії і на природі.

Скільки заробляють фотографи в місяць: зарплати в Росії і за кордоном

Інновації в світі техніки спростили життя фотографів в рази.Досить натиснути кнопку і отримати знімок високої якості. При цьому ціна на послуги професіонала і те, скільки заробляє фотограф в Росії, безпосередньо залежать не тільки від таланту, а й від індивідуальних особливостей роботи, стажу, творчих підходів і затребуваності працівника фотоіндустрії.

Активний розвиток ринку призвело до формування різних тематик і своєрідних властивостей фотосесії. Лав-сторі, еротичні, сімейні, дитячі, наукові, ділові, предметні, корпоративні, соціальні, стріт, тревел-фотосесії – це ще не повний список послуг, який може запропонувати фотограф.

Скільки заробляють фотографи в місяць в России в Середньому

Найскладнішою вважається робота з відблисками виробами та ювелірними прикрасами. Фотографу варто навчитися працювати в фотошопі, для того щоб зберегти правильний відблиск і надати предмету на фото «об’ємний» ефект, познайомитися з особливостями макрозйомки – для максимальної передачі всіх деталей виробів з коштовних металів.

Ціна за одну фотографію починається з 1-3 доларів США.

Зазвичай фотограф пропонує придбати кілька кадрів оптом, щоб було з чого вибрати. Фотозйомка пляшок і скляних виробів – тренд останнього року. Перед фотографом з’являється нове завдання – пограти зі світлом, для того щоб візуально привернути увагу і зробити продає кадр.

Крім фотозйомки алкогольних виробів консалтингові агентства рекомендують представникам гастроіндустріі і власникам ресторанів забезпечити «смачні» фотографії їжі. Такі фотографії знайдуть своє застосування як на банерах, так і підійдуть для регулярного постинга в соціальних мережах.

До рекламних фотосесій можна також віднести фото напоїв, квіткових композицій, що не блікуючих виробів. Подібна фотосесія може тривати від однієї години до декількох днів, виходячи з потреб замовника.

Відповідно, і заробити на ній можна від кількох десятків до кількох сотень доларів, в залежності від кількості зроблених фото.

Додаткові витрати можуть з’явитися при використанні спеціального освітлення, платних програм для обробки.

Середня ціна на фотосесію для ЗМІ на Заході становить 500-1000 євро, в країнах СНД – 300 євро.

 • Студійна фотосесія користується попитом як серед професійних моделей, так і серед вагітних дівчат, іменинниць, закоханих пар і інших бажаючих поповнити своє портфоліо якісними знімками.
 • Середня ціна за студійну зйомку – 100 доларів.
 • У вартість входить зйомка в залі фотостудії протягом години, всі вихідні фотографії, а також 10-15 найбільш вдалих кадрів, оброблених в фотошопі.

Фешн зйомка в більшості випадків орієнтована на передачу емоції крізь призму бренду. Наприклад, представниці модного будинку Шанель, рекламують перш за все не одяг, а стан душі, яке знаходять перебуваючи в плаття бренду.

Фотосесія в даному стилі має свої підкатегорії: snapshots, model tests, editorial, lookbook, beauty shoot. І модельне портфоліо повинне містити в собі кілька кадрів з кожної підкатегорії. Вартість послуги складає 150 доларів і більше.

Фотосесія триває від двох до трьох годин, модель отримує все вихідні матеріали і 10 оброблених фото з кольорокорекцією. Послуги візажиста оплачуються додатково.

Фото подій вважається найбільш високооплачуваною послугою. Новачок в цій справі може заробити в кращому випадку до $ 30 за годину, а професіонал за той же час візьме від 100 доларів і більше.

Невеликий прибуток – основне, до чого повинен бути готовий новачок-фотограф. Перший час можна працювати на умовах TFP безкоштовно надавати відзняті матеріали учасникам фотосесії. Збільшувати коло однодумців, партнерів, підвищувати рівень впізнаваності, наповнювати портфоліо. Далі – працювати за незначні гонорари і готуватися до того, що через 5 років дохід зросте на 80%.

Досвідчені фотографи радять звернути увагу на якість, прагнути до ідеалу. Наповнити своє портфоліо хорошими матеріалами, не скупитися на оплату фотостудії. Спеціальне освітлення та обладнання в приміщенні дозволяє з меншими зусиллями досягти високої якості фото.

Початківець фотограф може почати розкрутку особистого бренду за допомогою «сарафанного радіо» і соціальних мереж: підтримувати регулярний постинг, розміщувати на сторінці нові роботи.

На початковому етапі розвитку створення професійного сайту є нерентабельним, тому з ним варто почекати до тих пір, поки не з’являться кілька десятків високооплачуваних проектів.

На сьогоднішній день зйомка предметів новачком стоїть 1-3 доларів, професіоналом – 15-20 за один об’єкт. Ціна на зйомку інтер’єрів, будівель за один сюжет у новачка не перевищує 50 доларів, а у професіонала досягає 100-200.

Основні фактори, що впливають на дохід фотографа:

 1. Досвід: звичайно тривалість роботи теж має значення, тому що чим більше працює фотограф, тим більше відомим він стає, і знаходить постійних лояльних клієнтів.
 2. Навички різних типів фото: ідеально, коли один майстер може проводити різні типи зйомок: рекламні, для ЗМІ, студійні, фешн, події. Завдяки цьому фотограф зможе отримувати більше замовлень, а при їх надлишку – підвищувати вартість кожного з них.
 3. Навички роботи в програмах обробки фото: рідкісний випадок, коли замовнику віддаються фотографії в чистому вигляді, частіше за все якісний знімок вимагає додаткової обробки. Тому кожен фотограф повинен уміти працювати в графічних редакторах, в іншому випадку йому доведеться користуватися послугами сторонніх професіоналів.
 4. Популярність: як і в будь-якій професії, для фотографа важливо вміти просувати себе як бренд. Чим відоміший майстер, тим частіше його послугами користуватимуться високооплачувані замовники.

Завдяки комплексу робіт щодо вдосконалення особистого бренду можна збільшити рівень впізнаваності та напрацювати велику клієнтську базу.

Де працювати вигідніше

Робота з приватними клієнтами більш доступна. У більшості випадків співпрацю В2С передбачає тільки наявність фотоапарата з хорошою оптикою, цікавої ідеї без підрядників і бухгалтерів.

Якщо фотограф вибрав роботу за наймом, то його дохід починається в середньому від $ 400 в місяць. І хоча самостійний фотограф може заробляти значно більше, багато хто вибирає роботу за наймом саме через стабільності доходу, а також відсутність необхідності пошуку клієнтів.

У той же час В2В співпрацю підійде професійним фотографам з великим досвідом, які готові до спільної роботи з комерційним замовником. Для реалізації ідеї знадобиться професійна техніка та освітлення. Фотограф повинен бути готовий до складної системи організації роботи.

Треба знати, як складається бриф, розбиратися в цільової аудиторії проекту, займатися веденням документації та брати на себе відповідальність за результат. Для цього буде потрібно команда помічників: ретушер, стиліст, декоратор, постановник світла, асистент, продюсер, серед яких також потрібно розділити дохід.

Найбільш вигідним варіантом для новачка стає створення ІП і прямі домовленості між клієнтом і майстром без послуг посередників. Такий підхід дає можливість самостійно розподіляти свій час, позначати дедлайни без залучення підрядників.

Потрібно розуміти, що на пошук клієнтів іноді йде більше часу, ніж на саму роботу. А з урахуванням витрат на рекламу (в тому числі створення сайту, сторінок в соціальних мережах, їх розкрутку і наповнення, і інші витрати), в перший час фотографу-фрілансеру доведеться працювати в мінус.

Крім цього початківця фотографа також можуть зацікавити вільні варіанти заробітку:

 1. На покупках.
 2. На продажу на місцях.
 3. На стічних фотографіях.

У цих сферах майстер фотографії може отримувати прибуток не маючи спеціальної освіти. Досить мати хороший фотоапарат і мати схильність до створення красивих кадрів.

Якщо якась редакція побачить вашу роботу, яка ідеально підійде в якості ілюстрації для статті, вона викупить фотознімок і залишить авторські права за собою. Ціна на таке фото становить від 100 до 1000 рублів.

Новачок може спробувати варіант заробітку на продажу на місцях. Він має на увазі фіксування на камеру вдалих моментів з вечірки, незначного події. Для того щоб на виході учасників заходу можна було продати кадр на фотомагніте або листівці. Великим попитом дана послуга користується в аквапарках і на американських гірках, коли відвідувачі хочуть зафіксувати свої емоції.

Заробіток на фотостоках можна вважати пасивним доходом. Фотограф відправляє на спеціальну платформу свої кадри і чекає поки хтось захоче купити авторські права на них і заплатить автору за одне фото 1 долар.

На сьогоднішній день в Росії ціна на послуги фотографа залежить не тільки від особистих навичок професіонала, але і від міста. У Москві традиційно доходи вище, ніж в регіонах.

Середній дохід фотографа, який працює за наймом, в доларах.

Фотограф в студії (зп в місяць) Фешн (зп в місяць) Фотожурналіст (зп в місяць)
Москва 390-450 410 430-500
Санкт-Петербург 310 465 465
Єкатеринбург 240 340 230
Казань 150-300 270 300

Скільки заробляють фотографи в місяць в России в Середньому

Відкриті вакансії для фотографів в Москві

Скільки заробляють фотографи в місяць в России в Середньому

Відкриті вакансії для фотографів в регіонах

При цьому, якщо фотограф працює на фрілансі – він може заробляти більше, незалежно від регіону проживання.

Дохід зарубіжних колег

Середня зарплата фотографа в Україні становить 8,3 тисячі гривень ($ 315), мінімальна – 3000 ($ 115), максимальна – 16,5 ($ 630). У Казахстані в середньому фахівець даної галузі отримує 108 тисяч тенге ($ 285), мінімально – 42 000 ($ 110), максимально – 211 000 ($ 555). У Білорусі майстер фотографії здатний заробити від 227 ($ 110) до тисячі триста сімдесят вісім рублів ($ 665).

В інших державах розмір гонорару, який отримує фотограф, набагато вище. Це обумовлено великим попитом на послуги та більш високим рівнем доходу на душу населення.

Дохід фотографа в тисячах доларів в різних містах

Фотограф в студії (зп в місяць) Фешн (зп в місяць) Фотожурналіст (зп в місяць)
Берлін 1,5-3 3-5,5 3-4,5
Нью Йорк 1,5-2,5 5 3,8-5
Сідней 2,6 3,8 3,5
Лондон 1,5-2,5 1,5-4 2,5-4

В середньому, закордонні фотографи зарабюативают до 5 тисяч доларів на місяць. У країнах СНД – до 590 доларів на місяць. Отже, за рік фотограф в Росії заробляє трохи більше 7000 доларів, що на порядок менше, ніж дохід у передових державах.

нестабільність доходу

Нестабільний дохід фотографа обумовлений сезонними перепадами.

Фотозйомка весілля актуальна в основному в теплу пору року. Відповідно зарплата весільного фотографа складає влітку 90%, а взимку 10% від загального доходу.

З початку листопада до початку квітня весільні фотографи беруться за інші проекти щоб триматися на плаву. Також в холодну пору року вкрай рідко замовляють стріт-фотосесії, оскільки освітлення є недостатнім через коротке світлового дня.

Ппостоянний пошук клієнтів забирає багато часу і зв’язку з громадськістю, роздача візиток, замовлення реклами витісняють основну діяльність фахівця.

Головне завдання фотографа – вдосконалюватися, комбінувати жанри, поповнювати портфоліо і час від часу проводити безкоштовні фотосесії. Завдяки комплексному підходу і креативних ідей можна не просто збільшити свій дохід, а й істотно підвищити впізнаваність особистого бренду.