Структура і оформлення інтернет-магазину: що повинно бути на сайті

0
162

Структура и оформлення інтернет-магазину: що винне буті на сайті

Зміст:

Головна сторінка сайту – це обличчя компанії. Зазвичай саме на неї потрапляють потенційні клієнти і саме по ній оцінюють, чи варто далі співпрацювати з фірмою. Головна сторінка сайту схоже вітрині магазину.

Якщо вона привертає увагу, то потенційний покупець зайде всередину, щоб уважніше розглянути товар.

До того ж вона грає роль інформаційного центру, допомагаючи користувачеві зорієнтуватися і зрозуміти, де шукати необхідну інформацію.

Якою має бути ідеальна головна сторінка сайту?

 1. Інформативною. Заходячи на сайт, відвідувач відразу ж повинен отримати на першій сторінці короткі і чіткі відповіді на питання:
  • Що це за сайт?
  • Що тут можна знайти?
  • Чи можна довіряти цій компанії?
  • Чим цей сайт краще за інших?
  • Що робити далі?

  І якщо відвідувач отримує потрібну йому інформацію і розуміє, що цей сайт може запропонувати те, що йому потрібно і на вигідних умовах, то він залишиться на сторінках ресурсу і з більшою ймовірністю стане клієнтом компанії. Тому основне завдання головної сторінки – з перших секунд переконати відвідувача сайту в тому, що він потрапив за адресою.

 2. Цільовий. Звертатися до своїх клієнтів необхідно на їх мові. Якщо це велика B2B-компанія, то краще дотримуватися професійного сленгу, стриманого стилю – все повинно підкреслювати професіоналізм і серйозність компанії. А якщо це розважальний ресурс, цільовою аудиторією якого є молодь, то вже можна і потрібно дотримуватися розмовного стилю написання текстів, більш сміливого дизайну головної сторінки.
 3. Зручною і функціональною. Інформація та посилання на головній сторінці повинні бути розташовані грамотно, щоб відвідувачеві було зручно користуватися ресурсом. Інтуїтивно зрозуміла навігація, контакт для зворотного зв’язку, популярний контенттовар і можливість його замовити безпосередньо з головної сторінки, адаптований дизайн сайту – ось тільки деякі елементи, які роблять сторінку зручною. Але при цьому все повинно бути в міру, оскільки перевантажена контентом і функціональними блоками сторінка відлякає користувача.
 4. Візуально привабливою. Це очевидне, але досить складне вимога. Складність полягає в тому, що у всіх своє уявлення про прекрасне. При розробці дизайну головної сторінки необхідно пам’ятати, що вона повинна подобатися не власнику ресурсу, а його клієнтам. А як показує практика, їх переваги можуть сильно відрізнятися. Дизайн головної сторінки сайту повинен бути привабливим, і для його створення необхідно чітко розуміти, хто є цільовою аудиторією ресурсу.

Нижче наведені приклади дизайну головних сторінок салонів краси. Інформативним перший варіант назвати складно. Перейшовши на цей ресурс за запитом «салон краси», користувач, швидше за все, покине його через 1 секунду, тому що тут немає відповіді на жодне з перерахованих вище питань.

На другому сайті є зрозуміла навігація, виведені прайс-лист і список основних послуг, представлені фахівці, які працюватимуть з клієнтом, приклади робіт і актуальні акції. Людина, що бажає скористатися послугою, напевно затримається тут, щоб ознайомитися з усією інформацією.

Структура и оформлення інтернет-магазину: що винне буті на сайтіСтруктура и оформлення інтернет-магазину: що винне буті на сайті

Також на прикладах головної сторінки сайтів можна відразу побачити виконання і порушення останніх трьох пунктів. Впевнені, пояснювати, де вдалий варіант, а де – ні, не потрібно. Перший сайт можна назвати ні привабливим, ні продають, ні зручним і функціональним.

Низька якість зображень, застосування світлих шрифтів, відсутність логічної структури, функціональних блоків і продають елементів роблять перший сайт малопривабливим для користувачів.

Навпаки, на другому ресурсі відразу видно блок, де можна підібрати цікаву послугу, ознайомитися з вартістю, отримати бонуси, беручи участь в акціях, плюс привабливий дизайн – все це змусить відвідувача затриматися на сайті, а потім скористатися пропозицією.

Важливі елементи оформлення: що повинно бути на головній сторінці сайту?

Головна сторінка сайту повинна відповідати очікуванням клієнта і галузі, в якій працює компанія. Але чіткої відповіді на питання про те, якою має бути головна сторінка сайту, не існує, інакше всі сайти були б схожі один на одного. Але життя диктує нам при дотриманні яких можна збільшити ступінь довіри до компанії і зменшити відсоток відмов.

Навігація

Як вже говорилося, навігація по сайту повинна бути простою і інтуїтивно зрозумілою. Користувачі повинні легко і швидко знаходити потрібну їм інформацію на сторінці.

Приклад головної сторінки сайту з вдалою навігацією:

Структура и оформлення інтернет-магазину: що винне буті на сайті

Якщо це інтернет-магазин, рекомендуємо оформити на головній сторінці невеликий каталог з найбільш популярними товарами, знижками і / або новинками. Якщо це інформаційний портал, то це можуть бути посилання на найбільш популярні статті, останні матеріали і т. П. Наприклад:

Структура и оформлення інтернет-магазину: що винне буті на сайті

Унікальна торгова пропозиція

Відвідувач повинен розуміти, чому йому необхідно купити товар саме на цьому сайті. Переваги компанії, вигоди для клієнта повинні бути оформлені лаконічно і розміщені у видимій частині екрана. Наприклад, як на малюнку нижче. Виділений блок є унікальною пропозицією, а обмеження акції за часом підштовхує користувачів до швидкого ухвалення рішення.

Структура и оформлення інтернет-магазину: що винне буті на сайті

графічний контент

Фотографії та зображення забезпечують візуальну привабливість головної сторінки сайту. Візьмемо до прикладу сайт з продажу дерев’яних будинків.

Можна скільки завгодно писати про красу будинку і його затишку, природі навколо, але ніхто не зрозуміє цих переваг, поки не побачить. Але тільки не варто розміщувати зображення, куплені на фотобіржах.

Краще помістити реальні фотографії товарів, об’єктів, результатів роботи і т. П. Якщо не оформити головну сторінку за допомогою графічного контенту, сайт буде виглядати сумно і сіро.

Це неодмінно позначиться на рівні конверсії та в кінцевому підсумку на продажах.

Порівняйте наступні головні сторінки сайтів:

Структура и оформлення інтернет-магазину: що винне буті на сайтіСтруктура и оформлення інтернет-магазину: що винне буті на сайті

У першому випадку одного погляду на сторінку досить, щоб скласти уявлення про те, які будинки пропонує компанія, а також про їх вартості. У другому випадку на головній сторінці просто розміщений загальний малоінформативне текст. В даному випадку користувач з більшою ймовірністю покине сайт.

текст

Необов’язково на всіх головних сторінках сайту повинен бути текстовий контент. Якщо це інтернет-магазин, то можна обійтися і зовсім без нього, обмежившись кількома реченнями, що описують вигоди для клієнта.

Але все-таки більшості сайтів текст на головній сторінці необхідний як для підвищення релевантності, так і для залучення відвідувачів. Він повинен бути лаконічним, містити тільки важливу для користувача інформацію.

Також бажано, щоб він був розділений на смислові блоки з підзаголовками (один блок – одна думка).

Структура и оформлення інтернет-магазину: що винне буті на сайті

Цільові кнопки

Не виключено, що відвідувач сайту захоче більш детально ознайомитися з асортиментом товарів або послуг, почитати відгуки, статті або історію компанії. Але не варто позбавляти його можливості здійснити замовлення, покупку, зареєструватися або оформити передплату з головної сторінки.

Можливо, вже тут він побачить необхідний товар або послугу з каталогу найпопулярніших і вирішиться на покупку.

Для цього необхідно дати користувачеві можливість в один клік перейти на сторінку оформлення замовлення або реєстрації (в залежності від того, чого Ви чекаєте від своїх потенційних клієнтів).

Структура и оформлення інтернет-магазину: що винне буті на сайті

Що відштовхує користувачів головної сторінки сайту?

У прагненні поліпшити головну сторінку сайту необхідно знати міру. Інакше можна домогтися зворотного ефекту і замість потоку нових клієнтів збільшити відсоток відмов. Отже, що відштовхує відвідувачів, а значить, погіршує поведінкові фактори і негативно впливає на позиції сайту у видачі? Оформляючи головну сторінку сайту, уникайте наступних елементів:

 • музика і сторонні звуки. Несподівано починається мелодія, різкі звуки або звукові заклики купити товар викликають лише одне бажання – якомога швидше знайти кнопку і вимкнути нав’язливе аудіосупровід. І часто їй стає кнопка, що закриває сайт раз і назавжди;
 • нав’язлива реклама сторонніх ресурсів. Мало того, що рекламні банери сильно знижують довіру до сайту, так ще й відволікають Вашого потенційно клієнта від кінцевої мети – покупки / замовлення на Вашому сайті. Така реклама може відвести клієнта з Вашого ресурсу;
 • вимога реєстрації. Ніхто не захоче витрачати свій дорогоцінний час, щоб зареєструватися на Вашому сайті. Хіба що заради значною знижки;
 • граматичні помилки. Якщо вже на головній сторінці сайту трапляються помилки і помилки, грубі порушення пунктуації, то це навряд чи викличе довіру відвідувача;
 • дрібні шрифти або занадто високий контраст. Сайт повинен бути приємний для користувача – очі не повинно різати від занадто контрастного або дрібного шрифту. Ніхто не піде з сайту тільки через це, але разом з іншими недоліками оформлення та форматування це може зіграти не на вашу користь;
 • довге завантаження сторінки. Красиві зображення, фотографії, графіки – це, звичайно ж, добре. Але потрібно пам’ятати, що перед розміщенням графічного контенту на сайт необхідно зменшити його вагу для більш легкого завантаження. Відвідувач не буде довго чекати, поки прогрузити сторінка. І наскільки б красивою вона не була, її ніхто не побачить;
 • зайві елементи. Годинники, хмари тегів, віджети погоди та інші подібні елементи оформлення перевантажують головну сторінку і відволікають від основної інформації. Уникайте рухомих і миготливих елементів, анімації, що біжать рядків. У людей периферичний зір розвинений краще центрального, тому такі деталі відволікають увагу і ускладнюють сприйняття інших інформаційних блоків;
 • відсутня адаптивна верстка. Все більше відвідувачів заходять на сайти через планшети і смартфони. І якщо сайт не адаптований під різні пристрої, то Ви втратите величезну кількість потенційних клієнтів.

Оформлення головної сторінки сайту – це процес практично нескінченний. Якщо Ви думаєте, що можна один раз постаратися і після цього забути про проблему, то Ви глибоко помиляєтеся. Головна сторінка повинна постійно розвиватися і вдосконалюватися.

Щоб залишатися затребуваним і не втрачати клієнтів, стежте за тенденціями в копірайтингу, юзабіліті і SEO, використовуйте Вебвізор, щоб розуміти поведінку і потреби відвідувачів Вашого сайту. Аналізуйте популярність різних інформаційних блоків за допомогою інструментів Яндекс.

Метрики і видаляйте неклікабельние елементи, замінюючи їх іншими матеріалами.

Головна сторінка інтернет-магазину приклад, що має бути – оформлення головної сторінки сайту приклади

Головна сторінка інтернет-магазину що важливо на ній показати

Структура и оформлення інтернет-магазину: що винне буті на сайті

Павло, керівник компаніівопроси: +7 (926) 849-81-44

Головна сторінка інтернет-магазину – нижче, я розповідаю, що на ній повинно бути і без чого, у вас не буде не продажів

Нижче є відео в ньому я говорю про що чого немає в тексті – рекомендую його теж дивитися

Що повинно бути на головній сторінці сайту?

Це стандартний набір текстових і візуальних блоків. Їх розташування може бути чітко фіксоване (шапка або футер) або бути довільним (текстовий блок, інформація про акції, рекомендованих товарах та ін.).

На головній сторінці інтернет-магазину можуть перебувати:

 • Шапка з логотипом, рядком пошуку, контактними даними компанії і кошиком;
 • Меню;
 • Інформація про акції, знижки, розпродажі, новинки;
 • Вітрина (блок товарів);
 • Текстовий блок (переваги, вигоди);
 • Відгуки
 • Заголовки або анонси новин;
 • Інформація про способи оплати
 • Футер.

Структура и оформлення інтернет-магазину: що винне буті на сайтіСтруктура и оформлення інтернет-магазину: що винне буті на сайтіСтруктура и оформлення інтернет-магазину: що винне буті на сайті

Далі ми розглянемо деякі з цих елементів більш докладно.

Подивіться без чого ваша главнаястраніца не працюватиме

шапка

Шапка інтернет-магазину – це наскрізний елемент оформлення, який відбивається на всіх сторінках сайту. Тому оформлення шапки має бути максимально функціональним.

Глобалізація бізнесу привела до того, що дизайн російських і зарубіжних інтернет-магазинів практично не відрізняється.

Як приклад розглянемо оформлення головної сторінки інтернет-магазину на прикладі трьох великих російських операторів електронної торгівлі: Юлмарт, Озона і Сітілінк. Яку інформацію вони виносять в шапку?

 • Структура и оформлення інтернет-магазину: що винне буті на сайті
 • Структура и оформлення інтернет-магазину: що винне буті на сайті
 • Структура и оформлення інтернет-магазину: що винне буті на сайті

Юлмарт
озон
Сітілінк

Логотип Так Так Так
Контактні дані Так Так Так
Головне меню Так немає Так
Вхід в кабінет / реєстрація Так Так Так
Кошик немає Так Так
Рядок пошуку Так Так Так
Стан замовлення Так немає немає
порівняння товарів немає Так немає

У підсумку, базовими елементами шапки є:

 1. Логотип;
 2. Контактні дані;
 3. Меню;
 4. Рядок пошуку;
 5. Вхід в персональний кабінет користувача або реєстрація нового відвідувача.

Для електронних магазинів, які працюють на ринках кількох країн, в шапку потрібно додати можливість вибору мови і валюти.

Перевантажувати шапку зайвими текстами або графікою не варто, оскільки це збільшить час завантаження сайту.

Меню

Головна відмінність структури інтернет-магазину від інформаційного сайту – велика кількість категорій і підкатегорій. Тому в інтернет-магазині як правило, роблять два меню.

Головне меню розташовується в шапці. Воно включає в себе такі пункти:

 1. Про нас (про магазин, про компанії, про фірму);
 2. Каталог;
 3. оплата;
 4. доставка;
 5. Акції, подарунки, бонуси, знижки;
 6. Послуги (сервіс, гарантії, повернення товару);
 7. Контакти.

Структура и оформлення інтернет-магазину: що винне буті на сайті

Допоміжне меню, яке містить категорії і підкатегорії товарів, розташовується в бічній частині сайту. Найчастіше для цього використовують лівий сайдбар.

З огляду на, що великий трафік приходить в інтернет-магазини з мобільних пристроїв, розробники вважають за краще не горизонтальне, а вертикальне розміщення пунктів меню.

Інтернет-магазин: складний квест або зрозуміла структура?

Структура и оформлення інтернет-магазину: що винне буті на сайті

Ми випустили нову книгу «Контент-маркетинг в соціальних мережах: Як засісти в голову передплатників і закохати їх у свій бренд».

Підпишись на розсилку і отримай книгу в подарунок!

Структура и оформлення інтернет-магазину: що винне буті на сайті

У гонитві за оригінальністю власники інтернет-магазинів часто роблять одну помилку: ускладнюють структуру сайту до такої міри, що клієнт, якщо і знаходить товар, то не може його замовити.

Чому? Тому що немає ні важливої ​​інформації про доставку та оплату, ні кнопок замовлення і швидкого оформлення.

Але є красивий інтерфейс, химерна розстановка блоків і сучасні дизайнерські прийоми, які, безумовно, прикрашають сайт, але не збільшують продажі.

Ми зібрали всю актуальну інформацію про помилки, прийомах, а також секрети у створенні структури інтернет-магазину, і написали докладний посібник, яке дозволить збільшити ефективність торгового майданчика.

Структура інтернет-магазину: ключові сторінки і розділи

Залежно від тематики, списку послуг, що надаються і розміру інтернет-магазин може містити різну кількість сторінок. Нижче наведено докладний опис найпопулярніших розділів.

Головна

Сторінка, на яку відразу ж потрапляє клієнт при переході на сайт. «Обличчя» інтернет-магазину, яке демонструє масштаби майданчики і її складові.

Головна сторінка відкриває великі можливості перед власником маркету і здатна здивувати, привернути і навіть «умовити» клієнта купити товар.

В даному розділі завжди розміщується інформація про акції та розпродажі, а також виноситься навігація по розділах сайту.

Рекомендуємо додати на головну сторінку кілька популярних товарів з цінами. Які саме додавати позиції – залежить від цільової аудиторії. Головне завдання – змусити відвідувача перейти по посиланню, вивчити інформацію і купити товар. Найчастіше позиції додаються з маркуванням «Хіт продажів», «Новинки», «Товар тижня / місяця», «Вибір покупців», «Пошук» і так далі.

Каталог

Найчастіше інтернет-магазин займається реалізацією різних груп товарів, які передбачають поділ на рівні. Ми розглянемо стандартні три рівня на прикладі структури каталогу інтернет-магазину зоотоварів:

 • 1 рівень – «Собаки».
 • 2 рівень – «Сухий корм».
 • 3 рівень – конкретний корм.

Структура і оформлення інтернет-магазину: що повинно бути на сайті

Для того щоб правильно структурувати каталог, слід орієнтуватися на семантичне ядро ​​сайту і список товарів, що реалізуються. Важливою є оцінка поведінки цільових користувачів: що хоче бачити клієнт в каталозі, на якому місці має стояти той чи інший запит і яка інформація повинна знаходиться в розділі.

В каталозі дуже важливо правильно структурувати асортимент і не допустити плутанини, після якої потенційний клієнт просто закриє сайт і піде до конкурентів. Заходячи у вкладку «Сухий корм», відвідувач не повинен бачити одночасно препарати від бліх і кліщів, консерви та іграшки. Все просто і доступно, без «лабіринтів» і складного пошуку.

Рекомендуємо чітко розділяти розділи і картки товару, вдаючись до дизайнерських прийомів (виділення кольором, шрифтом, елементами). Покупець повинен точно знати, що, натиснувши на картинку, де зображений певний корм, він побачить ціну і кнопку «Купити», а не отримає список ще десяти виробників і різновидів ласощі.

Акції

А ще знижки, розпродажі та розіграші. Все це повинно бути розміщено в окремому розділі, де клієнту буде комфортно вивчати умови пропозиції. Як правило, в маркетах, особливо великих, одночасно проводиться декілька акцій, тому в структуру сайту інтернет-магазину необхідно включити два розділи:

 • всі акції та розпродажі;
 • акційні товари по одному виду знижки.

Не забувайте відзначати (кольором, рамкою, значком) товари, що беруть участь в акції, в загальному списку продукції.

Блог

Створюючи власний магазин, ви напевно хочете збільшити продажі і зробити корисний ресурс, який буде залучати нових клієнтів.

З цим завданням допоможе впоратися блог, в якому, як правило, розміщують огляди власної продукції та актуальні статті про тренди по темі магазину. Ще одна причина додати блог в структуру сайту інтернет-магазину – це просування.

У розділі можна використовувати всі прийоми SEO, маскуючи їх якісним і цікавим текстом.

Технічно розділ складається з двох сторінок:

 • загальна (тут користувач відразу ж бачить список всіх публікації з невеликим анонсом);
 • окрема для статті (сторінка, на якій знаходиться сам текст).

Як повинен виглядати блог – вирішувати тільки вам. Найголовніше – домогтися того, щоб читач зацікавився і не відволікався від прочитання тексту, наприклад, на постійно спливаюче вікно реклами. Виділяйте цікаві моменти статті, акцентуйте увагу на важливих фразах, використовуйте цитування та поєднання шрифтів.

Рекомендуємо додавати в розділ тексти з посиланнями на товари з каталогу. Це дозволить звернути увагу відвідувача на конкретний продукт і, як наслідок, збільшити продажі.

Новини

Розділ в цілому схожий на блог, з тією лише відмінністю, що статті тут коротше, а періодичність їх поновлення – частіше.

В новини можна включати інформацію про надходження в каталозі, нові акції, запуску вдосконалених розділів, вихід нового товару (наприклад, для магазину електроніки можна анонсувати презентацію нового iPhone).

Розділ також ділиться на дві частини: загальний список новин (з датами, фото і анонсом) і детальна сторінка кожної готельної новини.

Рекомендуємо використовувати цей розділ для просування інтернет-магазину, і, як і в випадку з блогом, не забувати виділяти важливі фрагменти тексту (курсивне або напівжирний шрифт, підкреслення, рамка або цитування).

Про нас

Підвищити довіру відвідувачів, попередити ряд питань і навіть збільшити продажі – все це допоможе зробити грамотно складена інформація «Про нас». Головне – писати чесно, цікаво і докладно, не забуваючи згадувати всі достоїнства магазину і його засновників.

Наприклад, один з магазинів з продажу квітів одного разу отримав замовлення на кілька букетів від Кремля. З тих пір магазин не забуває згадувати про це в своїй рекламі та інформації на сайті, а тим часом продажу неухильно ростуть.

Оплата і доставка

Заходячи в інтернет-магазин, користувач вивчає однією з перших інформацію про доставку та оплату. Чому? Все дуже просто: можливо, йому не підійде жоден із способів, а значить, і каталог дивитися немає сенсу. Саме тому важливо додавати цей розділ в структуру і намагатися максимально ємко і детально описувати всі можливі шляхи отримання та оплати товару.

Кошик

Правильна структура інтернет-магазину немислима без ключового елементу продажів – кошики. Багато власників онлайн-маркетів приділяють недостатньо уваги створенню цього розділу, що, згодом, призводить до зниження рівня доходу.
Вся справа в тому, що сам процес покупки відбувається в розділі «Кошик».

Саме тут відвідувач оцінює загальну суму, перевіряє і коригує список товарів, а також переходить за посиланням для оплати замовлення. І ваша головна задача – зробити так, щоб потенційного клієнта ніщо не відволікало від процесу.

Рекламні банери, посилання на розділи каталогу, анімований дизайн – все це відводить погляд від головної кнопки «Купити» / «Замовити» / «Оформити».

Рекомендуємо створити максимально простий дизайн «Кошика», де користувачеві буде просто розібратися в способах коригування списку товарів і схемою замовлення.

Контакти

Цей розділ необхідний для того, щоб клієнт міг швидко зв’язатися з консультантами магазину, не займаючись пошуком телефону, пошти або адреси по всьому сайту. Створюйте структуровану інформацію про способи зв’язку і не забувайте вказувати реквізити і ставити геометкамі, якщо у вас є офлайн-представництво магазину.

Реєстрація

Навіть незважаючи на те, що останнім часом з’являється все більше інтернет-магазинів без даного розділу, «Реєстрація» все-таки ще актуальна там, де користувачеві надаються персональні знижки і промокодом.

Постарайтеся зробити сторінку простою і зрозумілою, без введення непотрібної інформації з боку клієнта. Пошта / номер телефону, логін і пароль – ось ключові дані, які слід залишити для персоналізації.

FAQ

Корисний розділ як для власника інтернет-магазину, так і для покупця. Тут ви можете розмістити актуальні питання та одразу ж відповіді на них. Це розвантажить роботу консультантів і дозволить клієнтам швидше розібратися в у всіх нюансах, пов’язаних із замовленням.

Якщо ви плануєте додавати багато питань, рекомендуємо сортувати їх по темам, що полегшить пошук і зробить інформацію ще доступніше.

Структура інтернет-магазину у вигляді схеми

Ми розглянули загальний список рекомендованих розділів, проте важливим є спосіб розстановки всіх блоків. Адже навіть якщо ви складете ідеальні розділи, додасте туди всю необхідну інформацію, включаючи красиві фото товарів і привабливу опис, заплутавши підхід до них, клієнт розвернеться і піде, не дійшовши і до третьої посилання.

блокова схема

Специфічна структура, де всі сторінки розділів посилаються на кілька наступних. Найчастіше таку схему використовують для опису конкретного товару, де посилання переносять клієнта на сторінку з описом будь-якого гідності або властивості.

Структура и оформлення інтернет-магазину: що винне буті на сайті

лінійна схема

Не зовсім вдала схема для великого інтернет-магазину, суть якої полягає в тому, що кожна сторінка посилається на наступну. Максимум – це просування одного товару, проте навіть в цьому випадку складно говорити про зростання продажів.

Структура и оформлення інтернет-магазину: що винне буті на сайті

деревоподібна схема

Універсальна, ефективна і популярна схема, яка використовується практично для всіх інтернет-магазинів. Для кожного напряму тут є своя лінія, а інформація детально структурована, що виключає плутанину в процесі вибору товару.

Структура и оформлення інтернет-магазину: що винне буті на сайті

Пам’ятайте, що проста і ємна схема структури сайту інтернет-магазину забезпечує ефективне просування продукції і вигідно підносить товари клієнтам.

Правило «трьох кліків»: так чи ні?

Ще в 2001 році веб-дизайнер Джеффрі Зельдман видав книгу, в якій вказав, що правило «трьох кліків» дозволить створити інтуїтивно зрозумілий інтерфейс сайту і збільшити продажі. З тих пір інформація поширилася по просторах інтернету і тепер часто «миготить» в різноманітних посібниках зі створення структури і просуванню онлайн-ресурсу.

І дійсно, довгий блукання по магазину в пошуках необхідного товару обов’язково засмутить користувача, однак не варто буквально сприймати кількість кліків, адже ніхто не вважає їх, а лише оцінює час, витрачений на пошук інформації.

А останнє дослідження, опубліковане в американському журналі «Технологія інтерфейсу користувача» показало, що число кліків не впливає на рівень відмови користувачів від вивчення сайту.

Так, клієнт може піти після другого кліка, а може успішно замовити товар після тридцятого.

Все це дозволяє зробити логічний висновок: правило не працює, а лише нагадує власникам про те, що інтерфейс і структура інтернет-магазину, схема якого повинна відповідати потребам аудиторії, зобов’язані бути максимально простими і зрозумілими для відвідувача.

Структура и оформлення інтернет-магазину: що винне буті на сайті

Структура інтернет-магазину: приклад

Структура и оформлення інтернет-магазину: що винне буті на сайті

Ми проаналізували декілька великих інтернет-магазинів дитячого одягу і вирішили показати приклад оптимальної структури каталогу подібної торговельної площадки.

 1. Дівчаткам.
  1.1. Одяг.
  1.1.1. Плаття.
  1.1.2. Костюми.
  1.1.3. Шкільна форма.
  1.1.4. Головні убори.
  1.1.5. Джинси.
  1.2. Верхній одяг.
  1.2.1. Куртки.
  1.2.2. Комбінезони.
  1.2.3. Жилети. 1.2.4. Одяг з хутра.
 2. Хлопчикам.
  2.1. Одяг.
  2.1.1. Штани.
  2.1.2. Костюми.
  2.1.3. Шкільна форма.
  2.1.4. Джинси.
  2.1.5. Жилети.
  2.2. Верхній одяг.
  2.2.1. Куртки.
  2.2.3. Комбінезони.
  2.2.4. Жилети. 2.2.5. Пальто.

Безумовно, в залежності від асортименту структура інтернет-магазину буде змінюватися, проте незмінним залишаються два аспекти: логічна сортування і зрозумілу назву всіх підрозділів.

Кілька корисних порад

Створення інтернет-магазину – це складний і трудомісткий процес, що вимагає максимальної концентрації і розуміння цілей і завдань ресурсу. Для того щоб спростити роботу, можна скористатися деякими рекомендаціями:

 1. Вивчайте конкурентів. Детально розгляньте структуру інтернет-магазинів схожої або аналогічної тематики, звертаючи особливу увагу на успіх ресурсу. Склавши «повний портрет» ситуації на ринку, ви зможете виділити для себе корисні розділи або, навпаки, – виключити зайвий елемент зі свого плану.
 2. Чи не винаходить велосипед. Насправді оптимальна структура сайту вже давно створена провідними маркетологами і веб-розробниками з усього світу. Великі онлайн-магазини, такі як, наприклад, EBay, з року в рік відточують майстерність структурування майданчики, впроваджуючи нові технології. Саме тому є сенс переймати схему у авторитетних маркетів. І не сумнівайтеся – там все вірно. Ваше завдання – правильно впровадити і підстроїти вже наявну структуру під свій магазин.
 3. Намагайтеся розуміти аудиторію. Детально вивчіть звички і бажання цільових клієнтів. Це дозволить «вистрілити в ціль» і дати відвідувачеві саме те, що він хоче.
 4. Звертайте увагу на тренди. Слідкуйте за змінами в світі веб-розробки і намагайтеся зберігати сучасну і актуальну структуру сайту.

Головне – це не боятися помилятися. Саме метод «проб і помилок» дозволить вам знайти оптимальну структуру для вашого бізнесу. Дозвольте собі експериментувати і не турбуйтеся, якщо щось пішло не так. Постійний пошук кращої схеми і вдосконалення вже наявної структури обов’язково приведуть вас до успіху.

Як створити структуру каталогу товарів для інтернет-магазину

Створення прибуткового інтернет-магазину вимагає розуміння того, як працюють пошукові системи, як люди шукають необхідні товари і послуги, що може привернути максимальну увагу до вашого сайту.

Значимість структури товарів

Один з ключових моментів – грамотна структура каталогу товарів. Структура сайту інтернет-магазину – це певна система взаємного розташування веб-сторінок і розділів, логічний спосіб їх зв’язку. Від того, наскільки вона зручна, залежить безпосереднє переміщення користувача по сайту.

При складанні структури каталогу, потрібно керуватися не вашим суб’єктивним бажанням розташувати товари певним чином, а суворою логікою, яка враховує специфіку пошуку в інтернеті.

Помилитися в цьому питанні – значить втратити масу потенційних клієнтів, які просто не знайдуть ваш сайт у всесвітній павутині.

Розробити структуру потрібно ще на етапі проектування сайту.

Інакше надалі доведеться робити роботу над помилками, яка загрожує втратою часу, грошей, і може супроводжуватися додатковими труднощами при заповненні каталогу товарами.

І якщо в умовах обмеженого бюджету перед початківцям бізнесменом стоїть питання: «Що важливіше: дизайн або функціональність сайту?», Сміливо вибирайте останнім.

Помилки при складанні структури

Багато веб-майстри часто роблять одну серйозну помилку: не дивляться на свою структуру каталогу очима клієнта. Вони вивантажують товари в тому вигляді, в якому їх надіслав постачальник, копіюючи його структуру. Або іноді керуються структурою складу.

Наведемо приклад невдалої структури в магазині зоотоварів:

Структура и оформлення інтернет-магазину: що винне буті на сайті

На перший погляд, товари розподілені логічно. Але у потенційного клієнта майже напевно або собака, або кішка, або акваріумні рибки. А тепер уявімо акваріума, який вирішив пошукати на цьому сайті корм. Він натисне кнопку «Корми» і потрапить в категорію, в якій всі корми упереміш: і для кішок, і для собак, і для гризунів. Знайти серед цього хаосу потрібний корм для риб буде непросто.

З урахуванням цього фактора структура категорій товарів зміниться:

Структура и оформлення інтернет-магазину: що винне буті на сайті

Власне, якщо зайти на сайти популярних інтернет-магазинів, які торгують зоотоварами, то там ми побачимо саме цю структуру:

Структура и оформлення інтернет-магазину: що винне буті на сайтіСтруктура и оформлення інтернет-магазину: що винне буті на сайтіСтруктура и оформлення інтернет-магазину: що винне буті на сайті

Корисно поставити себе на місце вашого клієнта, зрозуміти його логіку пошуку товарів і послуг і розташувати товари на сайті максимально зручно.

Інструменти для створення структури

Завдання структури – швидко зорієнтувати клієнта в каталозі, щоб він легко міг знайти потрібний товар, вибрати його за своїми критеріями, порівняти з іншими. Існує два інструменти для створення структури: категорії і фільтр.

Категорії і підкатегорії

Перший за важливістю і значенням – категорії і підкатегорії товарів. Це – основа і каркас всього сайту. Саме їх користувачі бачать в головному меню.

До розподілу товарів за категоріями потрібно поставитися найбільш відповідально. Адже зміна структури на сайті, на якому вже є трафік, може дорого обійтися. Тому при розробці структури саме категоріям потрібно приділити основну час.

Більшість всіх категорій діляться на три види:

 1. За типом товару
 2. По призначенню
 3. по бренду

Тип товару, це те, що ми привели в прикладі про зоомагазин: корми, ліки, одяг, іграшки. У магазині одягу це будуть: взуття, верхній одяг, нижню білизну, сумки, аксесуари. У меблевому магазині: столи, стільці, шафи, дивани.

Призначення – то, для кого або чого цей товар. У зоомагазині: для кішок, для собак, для рибок, для гризунів. У магазині одягу: для жінок, для чоловіків, для дітей. У меблевому: для вітальні, для передпокою, кухонні меблі.

Що таке структура, заснована на брендах, пояснювати не потрібно. Але підходить вона далеко не всім, частіше тільки вузькоспеціалізованим магазинах. Наприклад, в магазині, який продає тільки кросівки, вона буде доречна. В меню такого магазину буде логічно зробити категорії: Adidas, Nike, New Balance. Якщо спеціалізація магазину ширше, то бренди краще зробити за допомогою фільтра.

фільтри

Додатковий інструмент для структурування товарів – фільтри. Вони вибудовують товари усередині категорій в певній послідовності і допомагають клієнтові в деталізації пошуку необхідної речі. Для того щоб використання фільтра стало можливим, у кожного товару повинен бути параметр, за яким його можна буде відфільтрувати.

Структура и оформлення інтернет-магазину: що винне буті на сайті

Наприклад, в магазині електроніки в категорії «смартфони» параметрами будуть: діагональ екрана, операційна система, тип процесора, пам’ять, 4g, бренд, колір корпусу і т.д.

У використанні фільтрів важливо не перевантажити користувача і дотримати певний баланс між недоліком і надлишком вибору запропонованих характеристик.

Щоб з одного боку клієнт знайшов саме те, що йому необхідно, а з іншого – не втомився від великої кількості запропонованого вибору в фільтрі.

Для створення фільтрів потрібно кожному товару додати параметр, а це може забрати багато часу. Тому при відкритті інтернет-магазина краще не акцентувати на фільтрах вся увага – їх можна зробити пізніше і поступово. На початковому етапі потрібно зайнятися категоріями і підкатегоріями, уважно опрацювати саме їх.

Способи створення структури

Перший спосіб – скопіювати структуру у конкурентів. Вибираєте магазин конкурента зі схожим асортиментом, бажано з ТОПу пошуковиків по профільних запитах, і робіть структуру за його подобою.

Плюси цього способу очевидні: швидкість, простота, відсутність витрат. Цей спосіб підходить новачкам.

Але мінуси теж є: асортимент у конкурента може трохи відрізнятися, також є ймовірність копіювати помилки конкурента.

Другий спосіб – створення структури сайту на основі семантичного ядра. Плюси: точний збіг із запитами потенційних клієнтів. Приклад: користувачі набирають в Яндексі або Гуглі «пряме весільну сукню кольору шампань».

Значить магазину жіночого одягу потрібно в категорії «Плаття» створити вкладену категорію «Весільні» і налаштувати фільтр кольору і типу сукні. Мінус створення структури на основі семантики: вам буде потрібна допомога SEO-фахівця або доведеться самостійно розбиратися в даному питанні.

Це займе певний час і коштує грошей.

Рекомендації по створенню структури

Наведемо кілька порад, які допоможуть уникнути інших дрібних помилок.

глибина каталогу

Максимальна глибина каталогу – три рівня: категорія – категорія – подподкатегорія. Приклад: для жінок – одяг – джинси. Причому намагайтеся розмістити все товари в два рівня, третій потрібен тільки крупних гіпермаркетів або для вузької спеціалізації магазина. Все, що не поміщається в третій рівень варто робити фільтром.

Уникайте порожніх категорій

У підкатегорії має бути не менше 5-7 товарів. Інакше у відвідувача залишиться відчуття «порожнього прилавка». Якщо ви створюєте підкатегорію, але в ній всього 2-3 найменування, можливо і не варто її створювати? До фільтрів це правило, само собою, не відноситься.

Один товар в різних категоріях

Іноді один і той же товар потрібно розмістити в дві різні категорії. В цьому немає нічого поганого, це природно. У багатьох інтернет-магазинів навіть глобальна структура будується за цим принципом. При цьому можуть використовуватися одночасно різні типи структури.

Структура и оформлення інтернет-магазину: що винне буті на сайті

Використовуйте інтелект-карти

Для створення структури інтернет-магазину можна використовувати Mind-maps – інтелект-карти. Це зручна графічної форма подання думки або ідеї, в нашому випадку – структури. Звичайно, можна озброїтися кольоровими маркерами і зобразити структуру майбутнього магазину на папері, але спеціальний додаток багатьом припаде до душі.

Як правильно сформувати каталог інтернет-магазину?

При проектуванні структури каталогу треба прагнути до того, щоб покупець міг знайти і купити потрібний товар не більше, ніж в три кліка.

На практиці це виявляється зовсім непросто, особливо якщо інтернет-магазин торгує широким асортиментом товарів.

Як створити продуманий каталог інтернет-магазину, який буде допомагати користувачам визначитися з покупкою, ми розглянемо в цій статті.

Що таке каталог інтернет-магазину?

Каталог інтернет-магазину – це структурований перелік товарів, розділений на тематичні групи різного ступеня вкладеності.

Припустимо, ваш інтернет-магазин займається продажем світильників. Вони розрізняються за кольором, розміром, кількістю лампочок, стилю, призначенню, типу розміщення. Маючи висновки під світильники в стінах і стелі, покупець шукає підходящий товар. Одним з варіантів формування каталогу інтернет-магазину світильників може стати тип розміщення світильників в приміщенні:

 1. Вбудовувані;
 2. стельові;
 3. настінні;
 4. Стельові;
 5. підвісні;
 6. Настільні;
 7. Підлогові.

Структура і оформлення інтернет-магазину: що повинно бути на сайті

Каталог інтернет-магазину світильників

Для зручності пошуку в каталозі можна і навіть потрібно продублювати побутові назви світильників: люстри, бра, лампи, споти, торшери і т.д.

При попаданні користувача в такий каталог, йому необхідно зробити всього один клік, щоб приступити до вибору товару.

Альтернативні методи структурування каталогу (по бренду, призначенням, кольором, матеріалом, кількістю лампочок, потужності) можна реалізувати за допомогою фільтра.

А якщо магазин торгує ще й лампочками, і світлодіодними стрічками, і плафонами або, навпаки, іншими предметами меблів і аксесуарами для інтер’єру, то дотримати логіку в побудові каталогу вже може бути досить проблематично.

Ще складніше продумати структуру інтернет-магазину подарунків і сувенірів, які можуть включати абсолютно різні категорії товарів. Але є кілька перевірених способів, які допомагають створити просту і зрозумілу структуру інтернет-магазину.

Виходячи з чого варто формувати каталог інтернет-магазину?

Якщо ви добре розбираєтеся в бізнесі, вам не складе труднощів визначити основні категорії товарів і розділити їх за ключовими ознаками. Наприклад, для магазину спортивних товарів поділ може відбуватися за видами спорту, а також каталог може включати спортивний одяг та взуття, нагороди, різні аксесуари, туристичний і зимовий інвентар.

Але якщо ви тільки починаєте свій бізнес в інтернеті, у вас можуть виникнути проблеми при формуванні структури каталогу. В цьому випадку необхідно озброїтися власним купівельним досвідом і перевіреними рекомендаціями щодо побудови структури каталогу, аналізі конкурентів і їх зіставленні з популярними запитами пошукових систем.

Рекомендації по складанню каталога інтернет-магазину

 1. Постарайтеся сформувати дерево каталогу, дотримуючись баланс між розділами. При складанні структури каталогу варто дотримуватися деяких правил:
 2. Згідно психології сприйняття інформації, 7 – це оптимальне число розділів самого верхнього рівня в каталозі , яке користувач в силах одночасно охопити поглядом.
 3. У кожному підрозділі має бути не більше 100 товарів. Якщо яка-небудь категорія у вас налічує сотні найменувань, а в сусідніх категоріях тільки 10-20 карток товарів, значить варто численний розділ розділити на підрозділи або створити зручний фільтр по ключовим ознаками.
 4. Максимальний рівень вкладеності розділів – не більше 3-х: покупець повинен дійти з каталогу до картки товару в три кліка: розділ – 1-й клік; підрозділ – 2-й клік; товар – 3-й клік.
 5. Каталог повинен бути збалансований: в кожному розділі має бути приблизно однакова кількість підрозділів, а в кожному підрозділі – приблизно рівну кількість товарів.

Виняток з останнього пункту становлять деякі сфери, в яких покупці особисто мотивувати відшукати необхідний продукт.

Наприклад, левову частку товарів інтернет-аптек в Росії складають лікарські засоби (в Білорусі, однак, продаж лікарських засобів через інтернет заборонена). У даній категорії може налічуватися до 30 підрозділів, а інші розділи товарів для здоров’я включають тільки кілька підрозділів.

Структура і оформлення інтернет-магазину: що повинно бути на сайті

Незбалансований каталог інтернет-аптеки

Це приклад незбалансованого каталогу, який непогано зарекомендував себе в цій ніші, так як покупці шукають лікарські засоби, маючи сильний внутрішній мотив (головний біль або сухий кашель), і їм складно було б пробиратися через витіювате дерево каталогу, де б 30 розділів ліків були розділені на рецептурні і нерецептурних, вітаміни і біодобавки.

 1. Згрупуйте товари в розділи та підрозділи, керуючись прийомом мозкового штурму і його подальшим осмисленням. Для цього випишіть всі групи товарів на окремі листочки, спробуйте самостійно розподілити їх по розділах, спираючись на власне чуття, або попросіть знайомих і колег зібрати їх в групи. Опитавши 10-20 чоловік, які здійснювали покупки в інтернеті, ви отримаєте одну і ту ж структуру з відхиленням в 20%. Спірні товари розподіліть по групах на свій розсуд і тестируйте після запуску сайту за допомогою систем аналітики.

Структура і оформлення інтернет-магазину: що повинно бути на сайті

Каталог інтернет-магазину меблів

Наприклад, в одному з магазинів меблів дзеркала і туалетні столики, а також дивани і крісла об’єднані в групи, тоді як матраци виділені в окремий розділ першого рівня, а не включені до групи «ліжка» разом з підставами і підйомними механізмами. Це може бути обумовлено тим, що люди часто купують матраци окремо від ліжок, так як вони менш довговічні. Доцільність такого розподілу товарів всередині каталогу можна буде оцінити після кількох місяців роботи інтернет-магазину.

 1. Проаналізуйте каталоги ваших найближчих конкурентів. У будь-якій пошуковій системі наберіть назви ваших товарних груп і прогуляйтеся по сайтам з першої десятки видачі. Обов’язково зверніть увагу не тільки на структуру каталогу, але і на назви розділів і підрозділів: вони повинні бути прості і зрозумілі. Найкраще, якщо у вас категорії товарів будуть називатися приблизно так, як у конкурентів, щоб покупець не розгубився при виборі товару. Але не поспішайте копіювати все дочиста, так як у конкурентів завжди будуть свої переваги, але і свої недоліки, яких вам краще уникати. Вас має насторожити, якщо на сайтах конкурентів:
  • Каталог розділений на безліч підрозділів, в яких налічується лише кілька товарів (0-5);
  • Каталог розділений на кілька розділів, в яких налічується безліч товарів (від 100) без сортування та фільтра.

При аналізі конкурентів варто поставити перед собою чіткі цілі, які змушують покупця ритися в каталозі інтернет-магазину.

Наприклад, «купити маточину для Toyota Prius», «замовити паркет з ясена з доставкою в Гомель», «знайти смартфон Xiaomi Mi 5 за найкращою ціною».

Всі ті проблеми і труднощі з навігацією, які виявляться при аналізі конкурентів, постарайтеся не допустити в структурі власного сайту.

Структура і оформлення інтернет-магазину: що повинно бути на сайті

Каталог універсального інтернет-магазину

У вас також може бути своє власне бачення каталогу, яке ви можете транслювати покупцям.

Наприклад, в даному універсальному інтернет-магазині посуд зустрічається в двох розділах: весь товар розділений за принципом «все для кухні», в який входить все для приготування їжі, і «все для їдальні», в який входить все для сервірування і прийняття їжі.

В такому принципі відбивається певний рівень гастрономічної культури, який має на увазі роздільне зберігання столового посуду і кухонного начиння, окремі приміщення кухні та їдальні або навіть наявність кухарки.

Але більшість вітчизняних покупців живуть в іншому світі, в якому звикли поруч бачити каструлі з тарілками, і даний каталог їх може дезорієнтувати. Тому потрібно чітко розуміти, на яку аудиторію орієнтований ваш товар, і враховувати це при складанні каталогу.

 1. Оцініть попит на виділені групи товарів за допомогою будь-якого сервісу по підбору ключових запитів