Свідоцтво про допуск до робіт зро: види, як отримати і перевірити

0
101

Індивідуальні підприємці та юридичні особи, які планують вести свій бізнес в будівельній сфері, повинні оформити саморегульовану організацію, це підтвердження відповідності вимогам законодавства. Власникові такого свідоцтва СРО можна значно збільшити бізнес-можливості, шляхом участі в тендерах на держзамовлення і на певні роботи, де він потрібен.

Свідоцтво про допуск до робіт СРО: види, як отріматі и перевіріті

Що дає СРО?

Вступ до СРО (саморегульовану організацію) дозволяє організувати роботу своєї компанії більш прозоро, а також уникнути претензій з боку органів нагляду. Якщо роботи, зазначені в переліку, виконуються без допуску, передбачається кримінальна відповідальність за статтею №171 КК РФ.

Перевірити свідчення СРО можна через Інтернет на сайті саморегулівної організації.

Всі ті організації, які проводять роботи, що впливають на безпеку споруджуваних, ремонтуються і реконструйованих об’єктів капітального будівництва, зобов’язані оформити допуск СРО.

Перелік робіт за свідченням СРО

Існує кілька видів:

 1. Свідоцтва в сфері будівництва – володар має право вести роботи, пов’язані з будівництвом, з капітальним ремонтом, які також впливають на безпеку об’єктів.
 2. У сфері проектування – свідоцтва СРО, що дозволяють проводити проектні роботи.
 3. Свідоцтва в сфері інженерних вишукувань – дозволяють проводити вишукувальні роботи.
 4. У сфері енергоаудиту – дозволяють проводити роботи в області енергетичних обстежень та інше.

Свідоцтво про допуск до робіт СРО: види, як отріматі и перевіріті

На що має право володар свідоцтва?

Ліцензії саморегулівних організацій не мають терміну дії і територіальної приналежності, тобто, отримавши свідоцтво СРО про допуск до робіт, володар має право вести роботи на протязі всього періоду діяльності підприємства, а також на всій території країни.

Вид свідоцтва СРО і його форму встановлює Ростехнагляд, а також здійснює нагляд за діяльністю організації. Кожен вид несе відповідальність тільки за свою область діяльності.

Як правило, вид робіт та послуг в переліку свідчень СРО про допуск визначений. Однак з часом компанія, при необхідності, може збільшити даний список, подавши заяву в СРО.

Покрокова інструкція вступу в СРО

Для вступу в СРО подавати документи можуть юридичні особи, індивідуальні підприємці, а також іноземні особи, які відповідають усім нормам вимогам чинного законодавства.

Свідоцтво про допуск до робіт СРО: види, як отріматі и перевіріті

 • Інструкція щодо вступу
 • 1. Збір пакету документів:
 • лист, з інформацією про кандидата і його реквізити;
 • свідоцтво про реєстрацію (нотаріальна копія) індивідуального підприємця, або юридичної особи;
 • лист записи ЕГРЮЛ, або свідоцтво про держреєстрацію змін (або нотаріальна копія), внесені до статутних документів;
 • статутні документи заявника (нотаріальна копія);
 • виписка з податкової, яку видали не раніше 30-денного терміну до дати звернення;
 • документи, що підтверджують страхування цивільної відповідальності заявника, це необхідна у випадках, коли заподіяна шкода через погану якість виконуваних робіт і які безпосередньо впливають на безпеку споруджуваних, ремонтуються, а також реконструйованих об’єктів будівництва;
 • наявний допуск до робіт, які бажає отримати заявник;
 • інформація про кваліфікацію ІП, керівників юридичної особи, з копією диплома, атестата та інших документів, а також підтвердження проходження атестації ФС працівниками заявника з екологічного, технологічного і атомного (якщо потрібно) нагляду;
 • підтвердження наявності у заявника необхідного обладнання, приміщень, інвентарю та іншого майна, який знадобиться для виконання робіт.

Свідоцтво про допуск до робіт СРО: види, як отріматі и перевіріті

В окремих випадках може знадобитися надати документи, які підтверджують наявність у який входить в СРО акредитованої лабораторії договору на надання послуг з лабораторією і підтвердження наявність професійних працівників для роботи на об’єктах, де використовується атомна енергія.

2. Здача документів. Після збору всіх необхідних документів передаються в руки співробітникові саморегулівної організації. При цьому складається акт прийому-передачі з описом.

3. Готується договір зі страховиком. Цей процес бере під свій контроль саморегульована організація, після отримання повного пакета необхідних документів.

4. Етап будівельного контролю. Перевіряються всі документи заявника, і якщо в процесі будівельного контролю визнається повну відповідність всім вимогам, тоді керівник СРО підписує акт.

5. На останньому етапі сплачується внесок в компенсаційний фонд.

Що далі?

Після вдалого проходження всіх п’яти кроків кандидат може починати виконувати роботи, на які оформили допуск і ті, що були прописані в заяві.

Існує певний термін розгляду заяви від кандидата, а також оформлення допуску саморегулівної організації.

Вони складають від 3 днів до 21 дня, в залежності від терміну подачі пакета документів, а також від території розташування будівельної організації і того, наскільки далеко вона розташована від свого СРО.

Законодавством допускається вступу організацією в кілька СРО одночасно, за умови, що оформляються свідоцтва СРО на види робіт різного типу. Тоді це можна робити паралельно.

Свідоцтво про допуск до робіт СРО: види, як отріматі и перевіріті

Окремі особливості оформлення

Для того щоб оформити допуск, зазвичай вимагають укласти договір зі страховиком (страхова компанія) на предмет громадянської відповідальності осіб, які працюють в будівельній компанії.

Важливо пам’ятати, що допуски на один вид робіт можуть відрізнятися. Це залежить від діяльності, яку здійснює організація. І, тим не менш, досить жорсткі вимоги і велика відповідальність лежить на фахівцях, які виконують цю роботу.

Якщо трапляються випадки неякісного виконання послуг по здійсненню своєї діяльності, учасник саморегулівної організації може позбутися свого свідоцтва СРО про допуск до видів робіт.

Контролюючий орган

Діяльність таких компаній знаходиться під контролем Ростехнагляду. Всі вимоги, що пред’являються до організацій, встановлюються законом, тому ні самі СРО, ні компанії-представники не можуть змінити або виправити перелік вимог, а також список обов’язкових документів.

Сума, яка вноситься в компенсаційний фонд, встановлюється законодавчо і не змінюється ні в меншу, ні в більшу сторону; вноситься один раз єдиним платежем, без можливості розстрочки.

Свідоцтво про допуск до робіт СРО: види, як отріматі и перевіріті

Володар свідоцтва СРО може проводити свою діяльність на всій території країни, без терміну дії.

Вибір надійної саморегулівної організації

Правильно вибрати надійну компанію дуже важливо і складно, оскільки на ринку багато недобросовісних організацій. Найкраще звертатися до перевірених і добре зарекомендували себе СРО.

При виборі варто звернути увагу на наступні чинники:

 • скільки років вбрання СРО представлено на ринку;
 • наявність філій і представників компанії в різних регіонах країни;
 • як часто змінюється або тримається основний кістяк членів СРО;
 • перевірити надійність саморегулівної організації та якість його робіт можна по схоронності компенсаційного фонду;
 • по відкритості його інформації та прозорості діяльності;
 • сайт компанії повинен міститися відповідно до чинного законодавства;
 • відкритість і доступність інформації, можливість в режимі онлайн оперативно і всебічно отримувати консультації членам СРО і компаніям, які тільки вступили в них;
 • відсутність зайвих фінансових витрат;
 • колись надається можливість кандидатам самостійно, за бажанням, вибирати центри, які проводять курси з підвищення кваліфікації, а також можливість вибору страхових компаній;
 • на термін розгляду заявки, на перевірку документації та оформлення допуску СРО.

зміни закону

 1. Федеральний Закон №372-ФЗ «Про внесення змін до Містобудівна кодекс Російської Федерації і окремі законодавчі акти Російської Федерації» від 1 липня 2017 року повністю вступив в законну силу.
 2. Даний закон спрямований на вдосконалення системи СРО в будівництві.
 3. Головні напрямки змін:
 • Скасували свідоцтво про допуск до робіт.
 • Введення контролю СРО за належним виконанням і дотриманням своїми членами умов договорів підряду, які були укладені на конкурсній основі; вимог законодавства про містобудівну діяльність, а також актів технічного регулювання; вимог, які були встановлені в стандартах на процес виконання робіт, який затверджений Національним об’єднанням СРО.
 • З’явилися два компенсаційних фонду: забезпечення договірних зобов’язань (КФ ТДВ) і фонд відшкодування шкоди (КФ ВВ).
 • Була введена додаткова відповідальність при невиконанні державних і муніципальних договорів.
 • Було вироблено регіональне формування будівельних СРО.
 • Розроблено єдині правила і стандарти для членів саморегулівної організації.
 • Було сформовано два Національних реєстру фахівців: інженерних вишукувань в будівництві (НРС НОСТРО) і в архітектурно-будівельному проектуванні (НРС НОПРІЗ).

Свідоцтво про допуск до робіт СРО: види, як отріматі и перевіріті

На закінчення

Таким чином, після отримання свідоцтва СРО можна значно збільшити свої можливості в будівельній сфері.

Однак не варто забувати про обережність при виборі саморегулівної організації, так як на ринку присутні і недобросовісні компанії. Важливо вивчити законодавство, особливо нову редакцію, яка вступила в силу з 2017 року.

Тільки знання всіх нюансів і дотримання встановлених правил дозволить уникнути зайвих складнощів на шляху до успіху.

Як перевірити свідоцтво про допуск СРО. Перевіряємо наявність допуску СРО у підрядника правильно

Свідоцтво про допуск до робіт СРО: види, як отріматі и перевіріті

СРО |
16 Мар 2016 |
52009

Завжди перевіряйте наявність допуску СРО у підрядника, щоб уникнути проблем, які можуть виникнути на тлі неякісних будівельних послуг, виконаних з порушенням норм і стандартів. Інакше, відповідальність покладатиметься не тільки на підрядника, а й на його клієнта. Про те, як перевірити допуск СРО, читайте в цій статті.

Чому замовникам будівельних робіт потрібно обов’язково перевіряти у підрядника наявність допуску СРО

 • Звертаючись в підрядну організацію, замовники повинні в обов’язковому порядку перевірити наявність допуску СРО організації.
 • Свідоцтво СРО дає підрядникам право виконувати роботи, які прямо впливають на безпеку конструкцій, що відносяться до категорії об’єктів капітального будівництва.
 • Читайте також – Як вступити в СРО в будівництві
 • Якщо при виникненні проблем, що виникли на тлі неякісних будівельних послуг, виконаних з порушенням норм і стандартів або при виникненні форс-мажорній ситуації буде виявлено відсутність цього допуску, то відповідальність покладатиметься не тільки на підрядника, а й на його клієнта.
 • Своєчасно проведена перевірка свідоцтва СРО дозволить переконатися в компетентності і надійності будівельної компанії і уникнути непередбачених обставин.

Як перевірити наявність допуску СРО через Ростехнагляд

Свідоцтво про допуск до робіт СРО: види, як отріматі и перевіріті

Сайт Ростехнагляду – www.gosnadzor.ru

Свідоцтво про допуск до робіт СРО: види, як отріматі и перевіріті

Сайт державного реєстру СРО – sro.gosnadzor.ru

Перевірка членів СРО може бути проведена будь-якою людиною мають доступ до інтернету двуямі способами. Для цього необхідно перейти на державний реєстр саморегулівних організацій та вказати дані компанії підрядника або перейти на офіційний сайт Ростехнагляду і діяти в певній послідовності:

 1. Перейти в розділ сайту під назвою «Будівельний нагляд».
 2. Вибрати розділ «Ведення державного реєстру саморегулівних організацій».
 3. Увійти в меню «Державний реєстр саморегулівних організацій».
 4. У вікні відвідувачеві сайту буде запропонований список зареєстрованих саморегулівних компаній і ресстр членів СРО.
 5. Для зручності і скорочення часу ви можете скористатися спеціальною формою пошуку потрібного вам члена СРО. У формі необхідно вказати: вид діяльності, ІПН, місто, СРО та свідоцтво. Після чого, натиснути кнопку «пошук».

Читайте також – Як вступити в СРО дослідників

Якщо будівельна компанія має допуск СРО, то ви без зусиль знайдете її. Якщо ж допуску СРО компанія-підрядник не має, то ви не побачите її в результатх пошуку.

Перевірити наявність допуску СРО можна через саморегулівних компанію

Фізичними особами та представниками великого, середнього і малого бізнесу, якими планується укладення договорів на виконання будівельних робіт з суб’єктами підприємницької діяльності, може бути проведена, без звернення в Ростехнагляд, перевірка СРО.

Для отримання необхідної інформації про своє підряднику клієнтам слід відвідати офіційний сайт його саморегулівної організації. Зазвичай такі суспільства надають для відкритого використання інформацію всіх своїх членів Партнерства.

Спосіб 1. Перевірка допуску СРО за ідентифікаційним номером

Щоб швидко знайти будівельну компанію, необхідно ввести її ідентифікаційний податковий номер в пошукову рядок.

Фільтр швидко відсіє інших суб’єктів підприємницької діяльності та виділить потрібного підрядника.

Якщо для моніторингу сторінок сайту замовник будівельних послуг не знайде ніякої інформації про своєму підряднику, він може бути впевнений в тому, що у нього немає доступу СРО, або це свідоцтво було анульовано.

Спосіб 2. Перевірка допуску СРО за допомогою офіційного запиту

Існує ще один спосіб отримання відомостей про перевірку справжності доступу СРО у суб’єкта підприємницької діяльності.

Замовнику необхідно в письмовому вигляді звернутися в саморегульовані компанію, яку вказав підрядник. У цьому листі слід коротко і ємко викласти суть питання. Представники СРО протягом 10 робочих днів повинні будуть дати відповіді на всі поставлені запитання.

Отримувати інформацію в саморегулівної компанії рекомендується тільки після того, як на офіційному сайті Ростехнагляду була підтверджена її реєстрація. Така перестраховка допоможе людям уникнути співпраці з шарлатанами, які працюють за підробленими документами.

Як має виглядати офіційне свідоцтво про допуск СРО

Плануючи замовити будівництво об’єкта в підрядної організації, приватні особи і представники великого, середнього і малого бізнесу повинні дізнатися, як має виглядати свідоцтво про допуск СРО. Форма цього документа затверджена Наказом Ростехнагляду, виданим під номером 356 від 05. 07. 2011 року. На початку 2013 року в форму свідоцтва були внесені незначні зміни.

У бланку допуску СРО повинна бути вказана наступна інформація:

 1. Повне найменування підрядника, яким може бути як комерційна організація, так і індивідуальний підприємець.
 2. Вказуються всі реквізити суб’єкта підприємницької діяльності.
 3. Номер свідотства.
 4. Найменування саморегулівної організації, членом якої є підрядник.
 5. Вказуються всі види діяльності (будівельної), в яких дозволено підрядникам надавати профільні послуги.
 6. Чи вписується підставу, яке послужило приводом для видачі суб’єкту підприємницької діяльності допуску СРО.
 7. Вказується дата, з якої свідоцтво буде вважатися дійсним. Цей документ є безстроковим, тому підрядникам не потрібно звертатися в Саморегулівні компанії для його продовження.

Читайте також – Як вступити в СРО без посередників

Свідоцтва про допуск СРО підписуються керівниками саморегулівних організацій. Їх підписи завіряються мокрою печаткою СО.

Якщо потенційний клієнт будівельної компанії сумнівається в тому, що зможе самостійно виявити факт підробки, йому варто довірити цей процес фахівцям.

Обов’язково перевіряйте допуск СРО у підрядника

Перш ніж укладати договір з підрядником кожен замовник повинен попросити його пред’явити допуск СРО, перевірити справжність якого він може за допомогою інтернету. Якщо він цього не зробить, то співпраця з будівельною компанією, у якої немає допуску СРО, може привести до серйозних наслідків для обох сторін:

 1. Адміністративна відповідальність . Суб’єкт підприємницької діяльності, який надає будівельні послуги без допуску СРО, буде оштрафований на суму від 40 000 до 50 000 рублів. Порядок проведення адміністративного стягнення регламентується статтею 9.5.1 Кодексу Росії.
 2. Кримінальна відповідальність . Застосовується до суб’єктів підприємницької діяльності, в тому числі і до ІП, які надають будівельні послуги без наявності спеціальних дозвільних документів. Порушникам загрожує покарання у вигляді арешту (від 4-х до 6-и місяців), примусових громадських робіт (180-240 годин), взяття під варту строком до 2-х років. Тюремне покарання може замінюватися штрафом, що досягає 300 000 рублей, або фінансовим стягненням у розмірі 1 зарплати або іншого виду доходу засудженого. Якщо будівельна компанія або індивідуальний підприємець, що працюють без допуску СРО, витягли матеріальну вигоду в особливо великих розмірах, то їм загрожує більш суворе покарання: тюремне ув’язнення на термін від 1 до 3 років штрафні санкції в розмірі від 100 000 до 500 000 рублів. Тривалість укладення, що супроводжується штрафом до 80 000 рублів, може бути збільшена до 5 років.

Якщо суб’єкт підприємницької діяльності неодноразово буде порушувати вимоги Федерального законодавства і внутрішній розпорядок саморегулівної організації, то його свідоцтво про державну реєстрацію може бути ліквідовано за рішенням суду.

Що буде, якщо у вашого підрядника не опиниться допуску СРО

Якщо замовник будівельних послуг не встиг перевірити СРО у підрядника, то він повинен бути готовий до наслідків своєї недбалості.

У тому випадку, коли будівельні роботи були виконані з порушенням державних норм і стандартів, зведена споруда може нести в собі небезпеку для здоров’я і життя людей.

Споруда, побудована не за технічними умовами, не зможе витримувати який чиниться на нього фізичне і механічний вплив.

При сильному навантаженню на його несучі елементи може відбутися руйнування.

У цьому випадку замовник будівельних послуг не зможе відшкодувати завдані матеріальні збитки, так як навіть на судовому розгляді він не доведе причетність підрядника до події.

Пам’ятайте, у вашого підрядника обов’язково повинен бути допуск СРО. Перевіряйте ваших підрядників і тоді ви уникнете неприємних наслідків в майбутньому.

Перелік робіт на які потрібно допуск СРО в 2019 році

23 Квітня 2018

Свідоцтво про допуск до робіт СРО: види, як отримати і перевірити

23 Квітня 2018

Механізм контролю над діяльністю учасників будівельного ринку був переданий саморегульованим організаціям від державних наглядових органів в 2008 році. Це сталося після введення в дію положень №315-ФЗ.

Одним з основних принципів діяльності СРО в будівництві стало введення допусків на виконання певних видів робіт відповідно до переліку, встановленого Наказом №624. Цей документ був виданий Мінрегіоном РФ 30.12.

2009 року і пізніше кілька разів редагувався.

Перелік робіт, для виконання яких був потрібний допуск СРО

До введення в дію прийнятого в середині 2016 року №372-ФЗ основних законодавчих документів, які регулюють діяльність СРО в будівництві був №315-ФЗ.

Відповідно до його вимог, більша частина учасників будівельного ринку для виконання робіт з переліку, затвердженого Наказом №624, повинна була не тільки стати членом однієї з СРО, а й оформити допуск на ці види робіт.

В результаті, були створені три типи СРО, які об’єднували:

 • будівельників;
 • проектувальників;
 • інженерів-дослідників.

Для кожного професійного об’єднання було визначено власний набір видів будівельних, проектних або вишукувальних робіт, для виконання яких потрібно отримання свідоцтва про допуск СРО.

Дайте відповідь на 3 питання за 10 секунд і розрахуйте точну вартість вступу в СРО

РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ

Список різних видів робіт, пов’язаних із здійсненням інженерних вишукувань, був найкоротшим. Свідоцтва про допуск до їх виконання могли бути оформлені в професійних СРО, які об’єднують дослідників. Всі вироблені ними роботи ділилися на кілька напрямків.

Зазначений тип досліджень включає найбільш часто здійснюються роботи, пов’язані з підготовкою до будівництва. У їх число входить:

 1. Побудова геодезичних мереж, які виступають в якості опорних.
 2. Спостереження за станом, деформаціями і усадкою окремих конструкцій, а також будівель і споруд в цілому. Визначення розмірів і потенційної небезпеки руху грунтів та інших схожих за характеристиками і впливу на будівельні об’єкти природних процесів.
 3. Розробка і коригування інженерно-топографічних схем і планів, масштаб яких знаходиться в діапазоні від 1: 200 до 1: 5000. Виконання топографічної зйомки підземних інженерних мереж та інших споруд.
 4. Трасування існуючих і проектованих об’єктів лінійного типу.
 5. Роботи зі створення інженерно-гідрографічних планів, схем і розрахунків.
 6. Різні види робіт з геодезії і топографії, здійснювані при зведенні або реконструкції капітальних об’єктів і інших типів споруд.

До складу інженерно-геологічних робіт, які вимагали у відповідності зі старою редакцією №315-ФЗ отримання свідоцтва про допуск СРО, входять:

 1. Зйомка геоподоснови, виконувана в масштабі від 1: 500 до 1: 25000.
 2. Обстеження існуючих гірничих виробок, яке включає проведення лабораторних досліджень взятих зразків грунтів і підземних вод.
 3. Спостереження і контроль над небезпечними процесами, що мають геологічну природу і протікають в місці розташування гірничих виробок. Розробка на основі отриманих даних заходів щодо інженерного захисту.
 4. Проведення досліджень в області гідрогеології, геофізики і геокриологии стосовно до інженерних потребам і потребам гірської промисловості.
 5. Дослідження сейсмічних особливостей територій, на яких розташовуються промислові підприємства або планується будівництво.

Це досить специфічний напрямок інженерних вишукувань пов’язано з вивченням характеристик різних водних об’єктів. Крім того, проводяться роботи по спостереженню та аналізу гідрометеорологічних явищ і процесів, що впливають на властивості водних об’єктів. Окремою категорією досліджень виступає збір відомостей про льодовому режимі, а також характеристики розташування і деформацій берегів.

 1. Зйомка території, що враховує екологічні характеристики досліджуваного об’єкта.
 2. Заміри забруднення грунтів, атмосфери, а також підземних і ґрунтових вод. Визначення джерел шкідливих викидів.
 3. Дослідження зразків грунту, повітря, води на вміст шкідливих домішок.
 4. Збір відомостей про стан навколишнього середовища певного району або території, а також їх подальший аналіз.

Свідоцтво про допуск СРО до даного виду робіт дозволяє виробляти інженерно-геотехнічні вишукування окремих територій, на яких планується будівництво. Крім того, може виконуватися вивчення місцевості з уже існуючими капітальними об’єктами і спорудами.

Один з найбільш затребуваних видів робіт, що також входить до відповідного переліку, для виконання якого потрібно отримати допуск СРО дослідників. Обстеження грунтів виступає обов’язковим підготовчим етапом перед розробкою проекту споруди будь-якого масштабу і розмірів.

Наказ №624 включає досить значний перелік проектних робіт, для виконання яких, згідно з вимогами старої редакції №315-ФЗ, необхідно було отримати допуск СРО проектувальників. У нього входили такі види робіт:

 1. Розробка схем планувальної організації будівництва, включаючи генплан ділянки, ПОС капітальних споруд і лінійних об’єктів.
 2. Розробка архітектурних і конструктивних рішень, використовуваних у проектній документації на об’єкт будівництва, реконструкції або капремонту.
 3. Створення розділів проекту на влаштування інженерних комунікацій. Мова в даній ситуації йде як про зовнішніх, так і внутрішніх мережах, включаючи електро-, водо- і газопостачання, опалення, вентиляцію, кондиціювання, охоронно-пожежну сигналізацію, телекомунікаційні системи зв’язку і т.д.
 4. Розробка технологічних рішень при складанні проектної документації на різні види будівель і споруд, включаючи: житлові, громадські та промислові споруди, гідротехнічні споруди, об’єкти транспортної інфраструктури та атомної енергетики, будівлі та споруди військового призначення і т.д.
 5. Розробка спеціальних розділів проекту.

  До цього виду документації відносяться різні декларації та комплекси заходів, пов’язані з виконанням вимогою цивільної оборони, протипожежної безпеки, захисту навколишнього середовища і т.

  д, Крім того, даний вид проектних робіт включає заходи щодо забезпечення доступу маломобільних категорій громадян там, де це передбачено чинним законодавства.

 6. Обстеження окремих конструкцій, частин і елементів будівель, а також будівель в цілому.

Більшу частину Наказу №624, в якому містився перелік робіт, для законного виконання яких необхідна наявність свідоцтва про допуск СРО, становили будівельні та ремонтні роботи. В їх число входили:

 1. Геодезичні. Виконуються безпосередньо на будмайданчику. Включають в себе розбивку осей і здійснення геодезичного контролю відповідності фактичних розмірів окремих конструкцій і будівель в цілому проектним параметрам.
 2. Підготовчі. До підготовчих робіт відноситься демонтаж будівель або окремих конструктивних елементів, вироблений до початку будівництва або ремонту, а також зведення різних допоміжних і тимчасових споруд і споруд, наприклад, підкранових колій, інвентарних лісів, підйомників і т.д.
 3. Земляні. Включають в себе будь-які роботи, пов’язані з виїмкою, переміщенням або привозимо грунту на будмайданчик, а також заходи, спрямовані на водозниження, заморожування або ущільнення мас землі. Крім того, до земляних робіт відноситься організація водовідведення або водостоку на території будівництва.
 4. Роботи по влаштуванню свердловин. Діляться на дві категорії – пов’язані з бурінням і облаштуванням нафто- і газодобувних свердловин і стосуються облаштування звичайних колодязів, свердловин, які виступають в якості джерел води.
 5. Пальові і грунтозакрепітельние. Роботи по влаштуванню пальових фундаментів різного виду, ростверків, а також заходи з укріплення ґрунтів, включаючи їх цементізацію, силікатизація і смолизації.
 6. Монолітні бетонні і залізобетонні. Включають повний комплекс монолітних робіт, включаючи улаштування опалубки, армування і заливку бетону в різні будівельні конструкції.
 7. Збірні бетонні та залізобетонні. До цієї категорії робіт, для виробництва яких був потрібний допуск СРО, відноситься монтаж різних частин і деталей будівель з використанням бетонних і залізобетонних конструкцій заводського виготовлення. Окремо виділяються монтажні роботи по влаштуванню фундаментів, стін, перекриттів, а також ліфтових шахт, блоків сміттєпроводів і вентиляції.
 8. Будівельні буропідривні. Включають вибухові роботи, які здійснюються при демонтажі великих за розмірами споруд і будівель, а також застосовуються для розпушення грунту або створення проходок при влаштуванні гірничих виробок.
 9. Кам’яні. Одна з найпоширеніших категорій будівельних і ремонтних робіт, яка включає в себе виконання кладки, в тому числі з облицюванням, з використанням різних типів цегли і блоків, як штучного, так і натурального походження. Окремим видом кам’яних робіт виступає кладка печей і вогнищ для опалення.
 10. Монтажні по металу. Включають в себе роботи з застосуванням різних металевих конструкцій. Вони класифікуються за типом зводяться споруд, наприклад, монтаж і розбирання резервуарів і ємностей з металу, щоглових споруд і будівель, веж, труб і т.д. Також до цієї категорії відносяться роботи по посиленню металевих конструкцій і споруд.
 11. Монтажні по дереву. Включають в себе роботи, виконання яких передбачає застосування дерев’яних конструкцій, деревини і різних пиломатеріалів.
 12. Захисні і ізоляційні. Категорія будівельних і ремонтних робіт, метою виробництва яких виступає збільшення стійкості різних будівельних конструкцій і матеріалів до різного роду негативним впливам.

  У перелік подібних робіт входять футеровочні, деякі види облицювальних, тепло-, шумо-, і гідроізоляційні, в тому числі по влаштуванню захисних лакофарбових, гумміровочних, обклеювальних і обмазувальних покриттів, а також антисептування деревини.

 13. Покрівельні. Включають роботи по влаштуванню трьох видів покрівель – рулонних, наливних і з штучних або листових покрівельних матеріалів.
 14. Фасадние.К цієї категорії робіт відносяться зовнішнє облицювання стін з пристроєм вентильованих фасадних систем.
 15. Прокладка внутрішніх комунікацій та інженерних мереж. Роботи по влаштуванню внутрішніх мереж діляться на прокладку або розбору систем водо-, газо- і електропостачання, каналізації, опалення, вентиляції та кондиціонування, а також інших систем життєзабезпечення житлових, громадських і промислових будівель.
 16. Прокладка зовнішнього водопроводу. Комплекс робіт, який включає в себе пристрій водопровідного трубопроводу, установку запірної арматури, спорудження колодязів, очищення і випробування виконаної системи.
 17. Прокладка зовнішньої каналізації. Роботи включають пристрій напірної і безнапірної каналізації, установку на трубопроводи арматури та інших допоміжних пристроїв і обладнання, а також спорудження колодязів, очищення і випробування прокладеної системи каналізації.
 18. Створення мереж зовнішнього теплопостачання. Комплекс робіт зі спорудження зовнішніх трубопроводів системи опалення будівлі, включаючи монтаж і демонтаж забезпечує їх працездатність арматури, влаштування колодязів, а також очищення і випробування системи.
 19. Створення мереж зовнішнього газопостачання. Прокладка зовнішніх трубопроводів системи газопостачання, встановлення обладнання, що забезпечує працездатність системи, а також здійснення введення газопроводу в будівлю, очищення і випробування системи. Окремим видом робіт, що вимагають оформлення допуску СРО виступає врізка системи газопостачання в магістральний трубопровід.
 20. Пристрій зовнішнього електропостачання. Комплекс робіт, включаючи монтаж опор для ЛЕП і виконання електропостачальних мереж різної напруги, зведення трансформаторних підстанцій та інших розподільних споруд.
 21. Пристрій телекомунікаційних мереж, включаючи телефон, радіо і телебачення.
 22. Зведення об’єктів промисловості з видобутку, транспортування та переробки нафти і газу. До цієї категорії робіт відноситься зведення магістральних трубопроводів, будівництво споруд для зберігання газу і нафти, пристрій трубопроводів і їх переходів через різні будівлі, споруд та особливості рельєфу місцевості.
 23. Монтажні. Включає в себе більше трьох десятків робіт по монтажу обладнання різних галузей промисловості та об’єктів інфраструктури.
 24. Пусконалагоджувальні. Роботи, спрямовані на перевірку працездатності, наладку і подальший запуск обладнання, що використовується в різних галузях промисловості та на об’єктах інфраструктури.
 25. Зведення інфраструктурних об’єктів, включаючи автодороги та аеродроми.
 26. Зведення шляхів для залізничного і трамвайного транспорту.
 27. Створення тунелів і об’єктів метрополітену. Комплекс робіт, який включає спорудження різних об’єктів, необхідних для запуску і подальшої експлуатації метрополітену.
 28. Будівництво шахт і гірничих виробок.
 29. Зведення мостів, шляхопроводів, естакад та інших об’єктів транспортної інфраструктури. До цієї категорії робіт відноситься спорудження різних об’єктів, які відносяться до транспортної інфраструктури.
 30. Гідротехнічні та водолазні.
 31. Зведення печей промислового призначення і димових труб.
 32. Будівельний контроль над різного виду роботами при зведенні будівель і споруд. По суті, в дану категорію включають роботи за будівельним контролю над окремими видами будівельних та ремонтних робіт, що містяться в даному переліку.
 33. Організація проведення будівельних та ремонтних робіт на різних об’єктах. Комплекс робіт, пов’язаних з виконанням функцій генерального підрядника на конкретному будівельному об’єкті.

Наведені вище переліки робіт з будівництва, проектування та інженерних вишукувань, для виконання яких до середини 2017 року був потрібний допуск СРО, були скасовані після вступу в силу №372-ФЗ. Цей Федеральний закон докорінно змінив систему контролю над будівельним ринком країни. Це сталося, завдяки кільком найбільш важливим нововведенням.

Вступ в силу №372-ФЗ повністю скасував дію раніше оформлених допусків СРО на окремі види будівельних, проектних або вишукувальних робіт. Це стало наслідком введення нового механізму, використовуваного для контролю над діяльністю учасників будівельного ринку.

Він передбачає визначення необхідності участі в СРО з урахуванням кількох факторів, що стосуються:

Згідно з вимогами №372-ФЗ для законної роботи на будівельному ринку після 1 липня 2017 роки не потрібно оформлення будь-яких додаткових документів у вигляді допусків на окремі види робіт, так як цілком достатньо членства в профільному СРО. Причому воно є обов’язковим далеко не для всіх учасників будівельного ринку. Вступ до СРО:

Важливим нововведенням нового закону №372-ФЗ стало скасування необхідності вступу в СРО для великої кількості будівельних компаній та ВП, які працюють за договорами, що не перевищує 3 млн. Рублів. Крім того, від членства в СРО звільнені:

На які види робіт потрібно допуск СРО в 2018 році, а на які ні: повний перелік

30.03.2018

1-го липня 2017 вступили в силу законодавчі поправки в сфері саморегулювання, згідно з якими скасовується ліцензування на здійснення вишукувальних, будівельних та проектних робіт певної категорії. У зв’язку з активізацією нововведення серед представників будівельної галузі поширений питання: на які види діяльності потрібен допуск в СРО? І, відповідно, на яку категорію робіт він не потрібний.

Згідно з нормами чинного законодавства для реалізації будоб’єктів різної функціональної спрямованості будівельним компаніям необхідно членство в саморегулівної організації.

Раніше, членство в СРО давало право виконувати роботи в області проектування, інженерних вишукувань, будівництва при зведенні об’єктів капбудівництва.

Види робіт скасовані з 1 липня 2017 року

З Містобудівного Кодексу виключено поняття «роботи, що впливають на безпеку об’єктів капітального будівництва». Тепер необхідність в СРО визначається за іншим принципом.

 • Допуск СРО необхідний компаніям та індивідуальним підприємцям, які укладають контракти вартістю понад 3 000 000 рублів і мають справу з тендерами держзамовленнями, муніципальними договорами.
 • У зв’язку з реформою члени СРО мають право провадити будь-які види робіт, включаючи небезпечні, особливо складні і на об’єктах атомної енергетики.
 • Не потрібні допуски СРО для компаній з вартістю контрактів до 3 000 000 рублів, і для фірм з часткою держучасті в статутному капіталі більше 50%.

Якщо вам потрібно членство в СРО, ми допоможемо вступити в саморегульовану організацію. Залиште заявку на сайті або зателефонуйте за номером 8 (800) 250-50-15.

На які роботи допуск СРО не був потрібен

Необхідно враховувати, що не всі споруди є об’єктами капітального будівництва. На некапітальних спорудах компанія-підрядник має право здійснювати роботи без допуску СРО відповідно до частини 17 статті 51 Містобудівного кодексу РФ:

 • Споруда гаражів для особистого користування на власних ділянках;
 • Будівництво кіосків, навісів, тимчасових, підсобних або допоміжних приміщень без фундаменту;
 • Реконструкція об’єктів капітального будівництва, якщо це не загрожує їх надійності та безпеки;
 • Ремонт і модернізація об’єктів капітального будівництва, крім капітального ремонту.

Будівництво

 • Демонтаж доріг, стін, перекриттів, інженерних мереж, розчищення ділянок і підготовка площ для будівництва;
 • Земельні роботи (як вручну, так і з застосуванням засобів механізації): копка котлованів, відсипання і зміцнення грунту і т. Д .;
 • Оздоблювальні роботи, в тому числі облицювання, кладка фундаментів, підпірних стін, перегородок;
 • Малярські, штукатурні роботи;
 • Роботи з утеплення та гідроізоляції будівель;
 • Послуги із влаштування підлог, стяжок, монтаж підлогових покриттів;
 • Скління, монтаж інженерних систем, ліній зв’язку;
 • Установка і пуск внутрішнього обладнання для обслуговування будівель і т. Д.

проектування

 • Геодезичні роботи на ділянці при підготовці його для будівництва;
 • Геодезичний контроль за проведенням вимірів;
 • Підготовка проектів демонтажу будівель і споруд, будівництва тимчасових доріг, конструкцій, інженерних мереж і т. Д .;
 • Проектування огороджень;
 • Проектно-монтажні роботи по розміщенню зовнішніх ліній зв’язку, внутрішніх систем кондиціонування, пожежогасіння, водопостачання, каналізації, електропостачання (до 1 кВт), а також технологічного обладнання (насосів, систем автоматики, вентиляторів і т. Д.);
 • Створення проектів ландшафтного дизайну, декорування та т. Д ..

Важливо відзначити, що в перелік робіт не входить реалізації об’єктів підвищеної небезпеки та технічної складності таких як атомні електростанції, метрополітен і т.д.

На які види робіт був потрібний допуск СРО раніше

Перелік робіт з підготовки проектної документації, будівництва, реконструкції, капремонту капітальних будівель розроблений і встановлений Міністерством регіонального розвитку РФ і представлений у відповідному Наказі відомства № 624 від 30.12.2009.

Будівництво

 • Геодезичні роботи на будмайданчиках;
 • Підготовчі роботи: демонтаж будівель і стін; будівництво тимчасових споруд, пристрій підкранових рейок і фундаменту крана; установка і демонтаж лісів, сміттєпроводів;
 • Земляні роботи;
 • Пристрій свердловин;
 • Пальові роботи, закріплення грунтів;
 • Пристрій бетонних і залізобетонних монолітних конструкцій;
 • Монтаж збірних бетонних та залізобетонних конструкцій;
 • Буропідривні роботи при будівництві;
 • Роботи по влаштуванню кам’яних конструкцій;
 • Монтаж металевих конструкцій;
 • Монтаж дерев’яних конструкцій;
 • Захист будівельних конструкцій, трубопроводів і обладнання (крім магістральних і промислових трубопроводів);
 • Пристрій покрівель;
 • Фасадні роботи;
 • Пристрій внутрішніх інженерних систем і обладнання будівель та споруд;
 • Пристрій зовнішніх мереж водопроводу;
 • Пристрій зовнішніх мереж каналізації;
 • Пристрій зовнішніх мереж теплопостачання;
 • Пристрій зовнішніх мереж газопостачання, крім магістральних;
 • Пристрій зовнішніх електромереж та ліній зв’язку;
 • Пристрій об’єктів використання атомної енергії;
 • Пристрій об’єктів нафтогазової промисловості;
 • Пуско-налагоджувальні роботи;
 • Утройство автодоріг і аеродромів;
 • Пристрій залізничних і трамвайних колій;
 • Пристрій тунелів, метро;
 • Пристрій шахт;
 • Пристрій мостів, естакад, шляхопроводів;
 • Гідротехнічні роботи, водолазні роботи;
 • Промислові печі і димові труби;
 • Будівельний контроль залучаються забудовником або замовником на підставі договору;
 • Організація будівництва, реконструкції та капітального ремонту залучаються забудовником або замовником на підставі договору;
 • Промислове будівництво;
 • Транспортне будівництво;
 • Житлово-цивільне будівництво;
 • Об’єкти електропостачання до 110 кВ включно;
 • Об’єкти теплопостачання;
 • Об’єкти газопостачання;
 • Об’єкти водопостачання та каналізації;
 • Будинки й спорудження об’єктів зв’язку;
 • Пристрій шахт;
 • Об’єкти морського транспорту;
 • Об’єкти річкового транспорту;
 • Об’єкти гідроенергетики;
 • Дамби, греблі, канали, берегоукріплювальні споруди, водосховища (за винятком об’єктів гідроенергетики);
 • Гідромеліоративні об’єкти.

проектування

 • Схеми планувальної організації земельної ділянки;
 • Архітектурних рішень;
 • Конструктивних рішень;
 • Відомостей про внутрішньому інженерному обладнанні, внутрішніх мережах інженерно-технічного забезпечення;
 • Відомостей про зовнішніх мережах інженерно-технічного забезпечення;
 • Переліку інженерно-технічних заходів;
 • Технологічних рішень;
 • Розробці спеціальних розділів;
 • Розробки проектів організації будівництва, знесення і демонтажу будівель і споруд, продовження терміну експлуатації і консервації;
 • Підготовки проектів заходів щодо охорони навколишнього середовища та забезпечення пожежної безпеки.

вишукування

 • Інженерно-геодезичні;
 • Інженерно-геологічні;
 • Інженерно-гідрометеорологічні;
 • Інженерно-екологічні;
 • Інженерно-геотехнічні;
 • Обстеження стану грунтів основи будівель та споруд.

Залишилися питання?

Телефонуйте! 8 (800) 250-50-15 , 8 (495) 229-94-06 . Консультація безкоштовно!

Як перевірити справжність свідоцтва СРО

Перед укладенням договору з підрядником замовники зобов’язані перевіряти членство компанії в саморегулівної організації. Участь в СРО дозволить уникнути проблем, пов’язаних з неякісним виконанням договірних зобов’язань, внаслідок порушення державних стандартів.

У разі виникнення надзвичайної ситуації відповідальність понесе не тільки підрядник, але і клієнт. Тому замовники повинні знати, як перевірити свідоцтво СРО і уникнути фінансових втрат.

Перевірка за допомогою Федеральної служби

Перше, що повинно насторожити замовника – це небажання компанії надавати свідчення про допуск саморегулівної організації для ознайомлення. Це може означати, що діяльність будівельної компанії заборонена або припинена. Якщо підрядник надав документ, перевірити його справжність можна в держреєстрі саморегулівних організацій на сайті Ростехнагляду.

Як перевірити свідоцтво про допуск СРО на сайті Федеральної служби? Для цього буде потрібно в спеціальній формі вказати вид діяльності, на який видано допуск, індивідуальний номер платника податків, місто реєстрації, назва саморегулівної організації та номер свідоцтва. Відсутність в результатах пошуку підрядника означає, що надане свідоцтво СРО фальсифіковано або втратило чинність.

Перевірка через СРО

Перевірити дію свідоцтва про допуск до виконання робіт можна і без звернення до Ростехнагляд. Згідно ч.2 ст.7 ФЗ № 315 від 01.12.

07, саморегульована організація зобов’язується надавати реєстр учасників некомерційного партнерства у відкритому доступі на офіційному сайті асоціації.

Перелік повинен також включати відомості про компанії, які припинили своє членство в об’єднанні.

Як перевірити справжність допуску СРО шляхом прямого звернення до некомерційне партнерство? Існує 2 варіанти дій:

 1. Ввести в пошуковий рядок на сайті некомерційного партнерства ідентифікаційний номер будівельної компанії.
 2. Направити в саморегульовану організацію письмову заяву з проханням підтвердити достовірність наданих даних. Зазвичай розгляд подібних заяв проводиться протягом 2 днів після надходження.

Звертатися із заявою слід тільки в тому випадку, якщо перевірка на сайті підтвердила реєстрацію компанії. Така додаткова перестраховка убезпечить замовника від співпраці з шарлатанами.

Відповідальність сторін

Співпраця з підрядником, який здійснює діяльність, пов’язану з будівництвом, реконструкцією або капітальним ремонтом будівель і споруд без відповідного допуску, тягне за собою такі наслідки для обох сторін:

 1. Адміністративне покарання. Штраф за здійснення будівельної діяльності без допуску СРО становить від 40 до 50 тис. Руб.
 2. Кримінальне покарання. Юридичні особи та індивідуальні підприємці можуть бути заарештовані або притягнуті до примусових робіт. Замість тюремного ув’язнення за рішенням суду може бути призначений штраф розміром до 300 тис. Руб. або стягнення однієї зарплати.

У разі отримання вигоди в великих розмірах в результаті протизаконної діяльності юридична особа або індивідуальний підприємець можуть бути поміщені під варту на строк до трьох років або ж їх чекає штраф розміром до 500 тис. Руб.

Якщо у будівельній організації не виявилося допуску, а замовник уклав з ним договір на проведення будівельних робіт, він повинен бути готовий до наслідків своєї неуважності. Порушення будівельних правил і норм при зведенні будівлі може становити потенційну небезпеку для оточуючих.

Порушення технічних умов часто позначається на міцності будівлі, яке при значному механічному впливі може зруйнується. Матеріальний збиток, який виникне в результаті такої ситуації, замовнику не вдасться відшкодувати навіть в тому випадку, якщо він в судовому порядку доведе вину підрядчика в подібному подію.

Саме тому кожен замовник повинен знати, як перевірити справжність свідоцтва про отримання допуску, і укладати договір тільки з будівельними компаніями-учасниками СРО. Адже некомерційні партнерства несуть субсидіарну відповідальність. У разі неналежного надання послуг одним з учасників, асоціація відшкодовує фінансових збитків замовника з коштів компенсаційного фонду.

Свідоцтво про допуск до робіт СРО – що це, як отримати?

Як відомо, будівельні ліцензії були офіційно скасовані. Замість них компаніям, які надають професійні послуги в сфері будівництва, інженерних вишукувань, проектування та архітектури, почали видавати допуск СРО.

Саме цей дозволяє документ дозволяв організаціям укладати контракти з замовниками на проведення будівельних, проектувальних або вишукувальних робіт.

Для того щоб отримати допуск СРО, юридична особа або індивідуальний підприємець повинні вступити в некомерційне партнерство і отримати свідоцтво СРО. Що це таке і як можна його оформити?

Свідоцтво СРО – це дозвільний документ, який видається членам саморегулівної організації в сфері будівництва, проектування або інженерних вишукувань. Сьогодні компанії – учасники саморегулівних організацій можуть отримати наступні види свідоцтв:

 • Свідоцтво СРО будівельників. Це офіційний допуск компанії до проведення будівельних робіт. Завдяки видачі свідоцтва організація може надати послуги замовнику в області проведення капітального ремонту будівель.
 • Свідоцтво СРО проектувальників. Компанія, яка отримала проектний допуск, може надавати послуги в області архітектурно-будівельного проектування.
 • Свідоцтво вишукувальної СРО. Організація може надавати послуги в сфері інженерних вишукувань, які можуть впливати на міцність споруд і будівель (капітальні будови).
 • Свідоцтво СРО в області енергоаудиту. Цей вид допуску отримують компанії, які надають послуги в сфері енергетичних обстежень.

Які необхідні документи, щоб оформити свідоцтво?

Документ, який замінив собою будівельну ліцензію, видається компанії в тому випадку, якщо вона збереже всі вимоги законодавства РФ, що регламентує діяльність саморегулівних організацій.

Це стосується і пакету документів, які організація повинна пред’явити СРО для перевірки.

Мінімальні вимоги до документів прописані в законодавстві РФ, однак некомерційні партнерства для оформлення свідоцтва про допуск СРО можуть зажадати додаткові папери і довідки. Пакет документів включає в себе обов’язкові пункти:

 • документи, які підтверджують реєстрацію в державних органах будівельної, проектної або вишукувальної компанії;
 • документи про заснування юридичної особи;
 • статут організації;
 • анкета і заява керівника компанії (юридичної особи) або індивідуального підприємця із зазначенням переліку видів проведених співробітниками організації робіт.

Пакет документів повинен бути поданий в конкретну СРО для видачі свідоцтва особисто заявником або довіреною особою. Завіряти документи у нотаріуса не потрібно, можна надати копії в електронному вигляді з підписом індивідуального підприємця або юридичної особи та печаткою організації.

Вимоги, прописані в законах РФ, для видачі свідоцтва СРО

Компанія, яка бажає отримати допуск СРО, повинна також дотримати ряд законодавчих вимог:

 • співробітники організації повинні пройти курси підвищення кваліфікації, мати профільну освіту і стаж роботи за фахом від 3-5 років;
 • підприємства в будівельній, проектної або вишукувальної сфері повинні пройти процедуру страхування цивільної відповідальності;
 • 2 фахівця компанії повинні бути включені до реєстру НОСТРО або НОПРІЗ;
 • компанії необхідно сплатити членський, вступний внесок, а також внесок в компенсаційний фонд саморегулівної організації;
 • для отримання свідоцтва СРО компанія повинна направити своїх співробітників на атестацію, якщо закінчиться термін дії посвідчення.

Як отримати свідоцтво про допуск СРО швидко і надійно?

Центр ліцензування та сертифікації пропонує свої послуги компаніям, яким потрібно в мінімальні терміни отримати допуск СРО. Ми працюємо з кожним підприємством в індивідуальному порядку, що дозволяє оформити допуск СРО в лічені дні. Перевагами співпраці з нами є:

 • Доступні ціни. Наші експерти оформлять допуск будівельної, вишукувальної або проектної СРО без додаткових комісій і прихованих платежів.
 • Наявність реєстру надійних саморегулівних некомерційних організацій. Якщо клієнт самостійно не може вирішити, яку СРО вибрати для отримання свідоцтва, наші експерти допоможуть визначитися з вибором надійного партнерства.
 • Мінімальні терміни. Ми оформляємо свідоцтво СРО протягом 1-2 днів, що дозволить будівельної організації приступити до робіт, в тому числі і в галузі капітального будівництва.

При необхідності організації, які вирішили вступити в СРО, можуть направити своїх співробітників на підвищення кваліфікації та атестацію. Для цього ми пропонуємо скористатися послугами нашого навчального центру. Залишилися питання про процедуру оформлення свідоцтва СРО? Телефонуйте за номером або залиште заявку на нашому сайті.