ТОП-5 обов’язкових плагінів для установки на WordPress

0
52

Коли я тільки-тільки починав займатися вебмастерінгом, я й гадки не мав які саме плагіни потрібні для більш-менш нормального польоту сайту на WordPress на початку його існування. Структурованої інформації тоді в інтернеті було мало, і мені довелося розбиратися самому.

Сьогодні я вирішив позбавити деяких читачів від такої проблеми, розповівши про 5 плагинах, які є обов’язковими для установки на вордпресс. Отже, 5 обов’язкових плагінів для установки на вордпресс в 2020 році.

зміст

 1. Yoast SEO
 2. Akismet Antispam
 3. WP Translitera / Cyr-to-Lat
 4. UpdraftPlus WordPress Backup Plugin
 5. WP Super Cache
 6. висновок

Yoast SEO

Yoast SEO - плагін для пошукової оптимізації для WordPress

Почнемо ми з SEO-плагіна, який просто обов’язковий для установки на сайт з ВП. Без нього ви не зможете виконувати ряд потрібних дій для пошукової оптимізації.

За допомогою плагіна ви зможете:

 • Аналізувати ваші пости на читабельність і SEO- оптимізацію
 • Виставляти мета-теги до записів, сторінок, архівів
 • Налаштовувати тайтл і роздільник головної сторінки
 • Використовувати «хлібні крихти»
 • Редагувати robots.txt і htaccess прямо з адмінки
 • Створити карту сайту sitemap.xml
 • І багато іншого

Можна віддати перевагу і іншому плагіну для сео. Але Yoast – найвідоміший, а це значить, що сумісність з різними темами та іншими плагінами на рівні.

Завантажити та встановити Yoast SEO можна прямо з каталогу WordPress.

Akismet Antispam

Akismet anti-spam - плагін від спаму для WordPress

Майже відразу ж після створення сайту, він потрапляє в листи розсилки спаму. Це означає, що боти будуть заходити на ваш ресурс і залишати коментарі з спамние, шкідливими посиланнями. За замовчуванням ВП налаштований таким чином, що коментарі не публікуються автоматично. Адміністратор повинен власноручно затвердити кожен з них, що при великому обсязі може викликати проблеми.

Ви можете не чекати цього, і просто встановити Akismet Anti-Spam з каталогу WordPress. Плагін працює повністю самостійно, видаляючи велику частину спаму.

Після установки вам знадобиться зареєструватися на сайті розробників і отримати там токен, який надалі вставити у вікно налаштувань. Для особистих блогів Akismet поставляється безкоштовно, але якщо ви хочете, то можете придбати платну підписку.

WP Translitera / Cyr-to-Lat

Cyr-to-Lat / WP Translitera - транслітерація посилань

WordPress любить ставити посилання на записи на мові, який встановлений для адмінки за замовчуванням. Якщо ви використовуєте админку російською мовою, то і всі посилання будуть теж російською. Це згубно впливає на SEO-оптимізацію, тому нам потрібен плагін, який може пофиксить цю проблему.

Їх два: Cyr to Lat Reloaded і WP Translitera – кожен працює цілком нормально, і я не візьмуся говорити какой лучше. Скажу лише, що Cyr to Lat з’явився пізніше, ніж його прямий конкурент. Але оновлення для обох продуктів випускаються приблизно з однаковою періодичністю.

Обидва плагіна є в каталозі, потрібно лише ввести назву одного з них в пошук.

Читайте також: Топ 10 кращих тем для WordPress 2020

UpdraftPlus WordPress Backup Plugin

UpdraftPlus WordPress Backup Plugin - бекапи для ВП

За допомогою UpdraftPlus ви зможете створювати бекапи свого сайту, і при необхідності швидко відкинути редагування. Корисно на перших етапах створення сайту, т.к при активній налаштування можна допустити велику кількість помилок, і навіть зламати сайт. Вчасно зроблений бекап дозволить повернути все на місце в один клік.

Функції плагіна:

 • Створення резервних копій в будь-який час (Бази даних, записи і сторінки, теми, плагіни)
 • Автоматична вивантаження бекапов по FTP або на GoogleDisk
 • Заплановане створення резервної копії раз годину, день або тиждень

WP Super Cache

WP Super Cache - кешування сторінок для Вордпресс

Плагін кешування, який прискорить роботу вашого сайту. Він зберігає сторінки в статичні файли невеликого розміру, і саме вони використовуються для завантаження сторінок користувачами. Дуже корисний при великих навантаженнях, але і на молодому проекті кешування теж важливо. Чим швидше користувачі відкриватимуть сторінки ресурсу, тим краще буде для пошукового просування і поведінкових факторів.

висновок

Ось такий у мене вийшов топ 5 обов’язкових плагінів для установки на WordPress. Їх я завжди ставлю в першу чергу, відразу після установки WordPress. Ви можете знайти альтернативні варіанти і написати про них в коментарях до цього посту.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter .

Оцените статью: ( 1 оцінка, середнє 5 з 5 )