Вимоги до чеку онлайн-каси – що повинно бути на новому чеку

0
92

Стаття 4.7 Закону про ККТ містить чіткі вимоги до чека онлайн-каси, а також бланку суворої звітності. Ці два документи закон прирівнює, тому правила оформлення чека і БСО аналогічні.

Список необхідних пунктів досить значний, нововведень багато і з кожним з них потрібно розібратися. Якщо хоча б один обов’язковий реквізит в чеку не зазначено або зазначено невірно, то податкові органи вважатимуть це порушенням і випишуть штраф підприємцю в розмірі від 1 500 до 3 000 рублів, організації – від 5 000 до 10 000 рублів.

Отже, перерахуємо, що має бути в чеку онлайн-каси:

 1. Назва документу;
 2. порядковий номер за зміну;
 3. дата;
 4. час;
 5. місце (адресу) покупки. Якщо розрахунок проводиться в будівлі, то вказується точна адреса з індексом, в транспортному засобі – назва і номер автомобіля. Інтернет-магазини пишуть адресу сайту;
 6. найменування організації або ПІБ підприємця;
 7. ІПН власника каси;
 8. система оподаткування;
 9. ознака розрахунку. При отриманні грошей від покупця або клієнта вказується ознака «прихід», при поверненні йому грошей – «повернення приходу», під час видачі грошей контрагенту – «витрата», при поверненні їм грошей «повернення витрати»;
 10. найменування товарів, робіт, послуг. Цей пункт вимагає докладних роз’яснень, повернемося до нього трохи нижче;
 11. кількість товару;
 12. вартість з урахуванням знижок.
 13. сума розрахунку. Якщо продавець є платником податку на додану вартість, то необхідно вказати ставку ПДВ і суму податку;
 14. форма розрахунку. Тут потрібно вказати, як розплатився клієнт: готівкою або за допомогою електронних засобів – картою, Qiwi, Webmoney і т.д.
 15. посаду та прізвище касира. Ця вимога не стосується продажу товару через автомати, в цьому випадку замість даних касира вказується заводський номер автоматичного пристрою.
 16. реєстраційний номер ККТ;
 17. заводський номер фіскального накопичувача;
 18. фіскальний ознака документа;
 19. адреса сайту, на якому клієнт може перевірити виданий чек. Як правило, це офіційний сайт податкової служби nalog.ru. або сайт ОФД
 20. номер телефону або адресу електронної пошти покупця або клієнта. Згідно із законом продавець повинен видати покупцеві чек в паперовому та (або) електронному вигляді. Якщо покупець вимагає направити йому електронний варіант, то зазначені ним контакти повинні бути відображені в фіскальному документі;
 21. адреса електронної пошти продавця при відправці покупцеві електронної версії чека;
 22. порядковий номер чека;
 23. номер зміни;
 24. фіскальний ознака повідомлення;
 25. QR-код.
 • Залежно від виду діяльності власника ККТ реквізити чека онлайн-каси можуть змінюватися.
 • Так, наприклад, якщо каса встановлена ​​в місцях, де відсутній зв’язок, то інформацію під пунктами 15-17 можна не вказувати.
 • А якщо організація або ІП виступають платіжними агентами або субагентами при прийомі платежів від фізичних осіб, то крім перерахованих вище реквізитів в чеку вказується:
 • розмір винагороди агента або субагента;
 • номери контактних телефонів платіжного агента, постачальника і оператора з прийому платежів, а також платіжного субагента в разі прийому платежів платіжним субагентом.

При цьому ставку і суму ПДВ можна не вказувати.

Зразок чека:

Вимоги до чеку онлайн-каси - что винне буті на новому чеку

Закон дозволяє друкувати на чеку і іншу інформацію, крім обов’язкової, якщо це необхідно для бізнесу.

Можна розповісти клієнтам про акції і знижки, додаткові можливості, наприклад, доставку товару.

Вимоги до чеку онлайн-каси - что винне буті на новому чеку

З 1 липня 2019 року в складі реквізиту чека відбудуться чергові зміни. З цього моменту при розрахунках готівкою або карткою між організаціями та ВП в чек необхідно додати:

 • Найменування покупця або клієнта
 • ІПН покупця або клієнта.

Якщо чек видається за товар, то в ньому потрібно також вказати:

 • Країну походження товару;
 • Суму акцизу (при продажу підакцизних товарів);
 • Номер митної декларації.

Закон вимагає вказувати в чеку найменування товарів, робіт, послуг. Однак є кілька винятків: якщо вибиває чек на аванс, а обсяг товарів і послуг в цей момент визначити неможливо, то найменування вказувати не потрібно.

Крім цього, найменування товару, послуги можна не вказувати і підприємцям на спецрежими: ССО, ЕНВД, ЕСХН і патенті. Обов’язковою для них цей реквізит стане з 1 лютого 2021 року.

Ця умова не поширюється на організації і тих «спецрежімнікі», хто продає підакцизні товари. Вони вказують найменування товару з моменту установки онлайн-каси.

Чітких вимог про те, що повинно включати назву товару або послуги в законі немає. Головне, щоб продукт або послугу можна було ідентифікувати і відрізнити від інших.

Якщо ви продаєте рибу декількох видів за різною ціною, то в чеку не можна написати «Риба», вказати загальну кількість і суму. Для кожного виду повинно бути вказано найменування, кількість і ціна.

Мінфін рекомендує використовувати Класифікація продукції за видами економічної діяльності. Кого-то цілком влаштує такий варіант, а кому-то він може не підійти в силу специфіки діяльності.

У будь-якому випадку, застосування класифікатора не обов’язково, ви можете використовувати найменування товару з вашого каталогу. В майбутньому ФНС планує створити єдиний довідник товарів з номенклатурним кодом, але поки ця задача не вирішена.

Закон передбачає, що Уряд РФ своєю постановою може внести ще один обов’язковий реквізит: «код товарної номенклатури», з 1 січня 2019 року реквізит буде називатися «Код товару». Це пов’язано з планами уряду запровадити маркування (за аналогією з шубами) для ряду інших товарів, що допоможе зменшити кількість фальсифікату в цих сферах.

Закон пред’являє однакові вимоги до цих двох документів. У тих місцевостях, де відповідно до закону підприємці та організації мають право не використовувати онлайн-ККТ, вони, тим не менш, повинні на вимогу покупці або клієнта видавати БСО. Такий бланк повинен містити відомості, зазначені в нашому списку в пунктах з 3 по 15 включно.

Наявність QR-коду на паперовому чеку, отримання електронної версії документа на електронну пошту або телефон – все це дозволяє покупцеві перевірити справжність виданого йому документа, а в разі втрати паперового чека відновити його.

Перевірити чек можна декількома способами.

По-перше, можна завантажити додаток для завантажити додаток для iOS або Android на сайті ФНС. Дані чека можна ввести вручну або відсканувати QR-код.

Вимоги до чеку онлайн-каси - что винне буті на новому чеку

По-друге, можна перевірити чек на сайті ofd-initpro.ru

Вимоги до чеку онлайн-каси - что винне буті на новому чеку

Щоб дізнатися, як оформити чек при поверненні товару, технічний збій або помилку персоналу, читайте статтю: Як зробити повернення товару по онлайн-касі.

Обов’язкові реквізити касового чека і БСО в 2019 році

Нещодавно прийняті поправки в правила застосування контрольно-касової техніки тягнуть за собою і додаткові вимоги до касових чеків і бланків суворої звітності.

Дані ОФД, до якого підключена онлайн-каса, включені в обов’язкові реквізити БСО і касового чека в 2019 році. У документах тепер треба вказувати різні параметри. У чеках потрібно пробивати найменування товарів, для цього необхідна касова програма, яка це вміє.

Наше безкоштовний додаток Каса МойСклад підтримує це і всі інші вимоги 54-ФЗ. Скачайте і спробуйте його прямо зараз.

Для нових реквізитів в чеках онлайн-кас і бланків суворої звітності немає уніфікованих форм, але в них повинні міститися певні дані. Це дані, які додалися з вступом закону 54-ФЗ в силу. Ось нові реквізити в чеках онлайн-кас:

 • Застосовувана організацією система оподаткування.
 • Ознака розрахунку: продаж / повернення.
 • Заводський номер фіскального накопичувача.
 • Порядковий номер фіскальних даних.
 • Фіскальний ознака даних.
 • ПДВ для кожної позиції.
 • Заводський номер фіскального накопичувача.
 • Номер фіскального документа.
 • Код фіскальної передачі даних.
 • Сума ПДВ і ставка податку.
 • Назва ОФД.
 • Адреса сайту ОФД.
 • QR-код, службовець додатковою перевіркою справжності чека.
 • Код товару.

Вимоги до чеку онлайн-каси - что винне буті на новому чеку

Що повинно бути зашифровано в QR-коді на касовому чеку за новими правилами? Закон говорить, що там повинні міститися відомості про покупку (дата і час платежу, порядковий номер фіскального документа, ознака розрахунку, сума розрахунку, заводський номер фіскального накопичувача, фіскальний ознака документа).

Реквізит «Код товару» обов’язково потрібно вказувати після закінчення трьох місяців після набрання чинності правового акта, яким вводить обов’язкову для того чи іншого товару.

Обов’язкові реквізити касового чека в 2019 році

Ось список реквізитів чека – 54-ФЗ строго наказує їх друкувати на кожному документі, що підтверджує продаж:

 • Назва документу.
 • Порядковий номер документа за зміну.
 • Дата, час проведення розрахунку.
 • Місце, адреса, де здійснюється розрахунок в залежності від місця його проведення (поштову адресу будівлі, або найменування, номер транспортного засобу та адреса організації (ІП), або адресу сайту).
 • Назва організації (прізвище, ім’я, по батькові ІП) та ІПН.
 • Застосовувана система оподаткування.
 • Ознака розрахунку (прихід, повернення приходу, витрата, повернення витрат).
 • Найменування товарів, робіт, послуг, їх кількість, ціна за одиницю, вартість, ставка ПДВ (за винятком випадків, коли розрахунок проводиться користувачем, який не є платником ПДВ або звільненим від ПДВ, а також при розрахунках за товари, які не підлягають оподаткуванню ПДВ).
 • Сума розрахунку з окремим зазначенням ставок і сум ПДВ.
 • Форма розрахунку (готівкові гроші, електронний платіж), сума оплати готівкою і (або) електронно.
 • Посада та прізвище особи, яка здійснила розрахунок з покупцем, який оформив касовий чек і видав його покупцеві (за винятком розрахунків, вироблених через автоматичні пристрої, які застосовуються, в тому числі і при розрахунках у безготівковому порядку в інтернеті).
 • Реєстраційний номер ККТ.
 • Заводський номер фіскального накопичувача.
 • Фіскальний ознака документа.
 • Порядковий номер фіскального документа.
 • Адреса сайту ОФД, на якому в подальшому можна буде перевірити факт записи цього розрахунку і справжності фіскального ознаки.
 • Телефон або адресу електронної пошти покупця (у разі передачі йому касового чека в електронній формі).
 • Адреса електронної пошти відправника касового чека в електронній формі (у разі передачі покупцеві касового чека електронно).
 • Номер зміни.
 • Фіскальний ознака повідомлення (для касових чеків, які зберігаються в фіскальному накопичувачі або переданих ОФД).
 • QR-код.
 • Номер версії ФФД (для електронної форми).
 • Ознака способу розрахунку (може не включатися в друковану форму при повному розрахунку, а в електронний чек – при повному розрахунку і тільки в ФФД 1.05).
 • Код форми фіскального документа (для електронної форми).
 • Код товару.

Вимоги до чеку онлайн-каси - что винне буті на новому чеку

У цьому чеку відзначені такі реквізити:

 1. «Торговий об’єкт» – назва магазину.
 2. «Касовий чек» – назва документа.
 3. Прихід – ознака розрахунку.
 4. «Морква» – номенклатура товару.
 5. Кількість товару.
 6. Ціна за одиницю товару.
 7. Вартість товару.
 8. % ПДВ.
 9. Сума ПДВ.
 10. Підсумкова сума розрахунку.
 11. Форма розрахунку – готівкою з сумою.
 12. Форма розрахунку – карткою, теж з сумою.
 13. Інформація про податкову систему продавця.
 14. Окремо загальна сума ПДВ.
 15. ПІБ касира і його посаду.
 16. Номер зміни.
 17. ІПН торгового підприємства, яке видало чек.
 18. ДТ – заводський номер касової машини.
 19. Найменування організації, що видала чек.
 20. Адреса розрахунку.
 21. Адреса сайту, де можна перевірити чек.
 22. Порядковий номер чека.
 23. Дата і час видачі чека.
 24. Реєстраційний номер ККТ.
 25. Заводський номер фіскального накопичувача.
 26. Номер фіскального чека.
 27. Фіскальний ознака даних.
 28. QR-код для перевірки чека.

Всі ці дані – обов’язкові реквізити чека онлайн-каси.

Якщо на чеку відсутній хоча б один з них, то за законом чек вважається недійсним, а підприємець повинен буде докласти всіх зусиль, щоб довести перевіряючому органу застосування онлайн-каси, інакше він буде оштрафований за недотримання нового закону.

Більш докладно про реквізити чека, необхідні 54-ФЗ, можна прочитати в самому тексті закону. При цьому контролювати відповідність реквізитів на чеках закону може навіть сам покупець, тому не тільки підприємцям необхідно бути в курсі, які реквізити мають бути у касовому чеку.

Реквізит «Код товару» є обов’язковим реквізитом касового чека. Але правила його записи визначені тільки для маркованої продукції.

Вимоги до чеку онлайн-каси - что винне буті на новому чеку

Важливо! Індивідуальні підприємці, які використовують ПСН, ССО і ЕНВД, за винятком тих, хто торгує підакцизними товарами, можуть не вказувати на чеках найменування і кількість куплених товарів або послуг.

Таке послаблення для малого бізнесу дано до 1 лютого 2021 роки (ФЗ від 03.07.2016 N 290-ФЗ). Після цієї дати вони повинні працювати, як всі інші підприємства.

Читайте докладніше про терміни, коли треба буде почати вказувати товари в чеку, а також про відстрочку онлайн-кас до 2019 року тут >>

Обов’язкові реквізити БСО

Що стосується обов’язкових реквізитів БСО, то в разі, якщо організація знаходиться в важкодоступній області, останні три пункти зі списку обов’язкових реквізитів чека онлайн-каси можуть не вказуватися.

Крім того, Уряд РФ попереджає в законі, що воно може доповнити список ще одним обов’язковим реквізитом – кодом товарної номенклатури – в разі, якщо він визначений.

В іншому, все реквізити БСО нічим не відрізняються від реквізитів чека онлайн-каси.

А саме:

  1. Назва документу.
  2. Номер документа, що складається з шести цифр.
  3. Назва та форма власності організації, що видала чек.
  4. Адреса фірми.
  5. ІПН фірми, що видала документ.
  6. Вид послуги, наданої клієнту.
  7. Вартість послуги.
  8. Сума, яку вносить клієнтом.
  9. Посада та ПІБ співробітника, який прийняв оплату.
  10. Інші характеристики послуги (не обов’язково).

Якщо у бланка документа немає відривній частині, то при його заповненні необхідно робити копію. Дублювати серію і номер бланка документа заборонено.

Крім того, БСО повинен бути виготовлений або з застосуванням автоматизованої системи, або видрукуваний в друкарні – в останньому варіанті на ньому повинна бути вказана інформація про цю друкарні (назва, ІПН), значитися тираж друку, номер замовлення і рік його виконання.

Все про зміни в федеральному законі «Про застосування контрольно-касової техніки» – в запису нашого вебінару.

Детальніше про оформлення БСО см. Положення про здійснення готівкових грошових розрахунків і (або) розрахунків з використанням платіжних карт без застосування ККТ Постанови Уряду РФ від 6 травня 2008 року № 359.

Обов’язкові реквізити касового чека з 2019 року і вид чека онлайн-каси

Вимоги до чеку онлайн-каси - что винне буті на новому чеку

Застосування онлайн-кас строго регламентується законом – в тому числі і в частині встановлення правил формування касових чеків на таких пристроях. Ознайомимося з цими правилами докладніше – з’ясуємо як і чим визначаються обов’язкові реквізити касового чека з 2018 року, а також яку додаткову інформацію можна на ньому розміщувати.

У чому відмінні риси чека онлайн-каси?

Зі вступом в силу поправок до Закону № 54-ФЗ, за якими організації та ВП стали зобов’язані застосовувати онлайн-каси, з’явилися нові технічні стандарти, що визначають властивості касових чеків. За Законом № 54-ФЗ в чинній редакції ці чеки бувають:

 • звичайними паперовими (які видаються покупцеві у всіх випадках – за винятком покупок в інтернет-магазині при оплаті на сайті);
 • електронними (які направляються покупцеві на телефон або e-mail за запитом, а в разі продажу товару онлайн – обов’язково).

Відзначимо, що це найзагальніші правила видачі паперового та електронного чека. На практиці вони можуть бути набагато складніше: порядок звернення чеків залежить від змісту торгових правовідносин в кожному конкретному випадку.

Вимоги до чеку онлайн-каси - что винне буті на новому чеку

Дуже важливо не просто видати покупцеві чек в потрібному вигляді в необхідних випадках, а й забезпечити присутність на касовому чеку (як паперовому, так і електронному) усі обов’язкові реквізити.

Розглянемо те, які правила визначення складу таких відомостей.

Які обов’язкові реквізити повинен містити чек онлайн-каси з 2019 року

Є два основних нормативних акта, які встановлюють переліки обов’язкових реквізитів касового чека.Багато в чому вони дублюють один одного, але що містяться в них норми не конкурують між собою і, більш того, збігаються в повному обсязі. І тому, вивчивши один нормативний акт, слід розглянути положення і другого. Йдеться про такі джерела норм як:

 • Закон № 54-ФЗ (ПОСИЛАННЯ);
 • Наказ ФНС Росії від 21.03.2017 № ММВ-7-20 / 229 @ (ПОСИЛАННЯ).

Можна відзначити, що Закон № 54-ФЗ встановлює загальні вимоги до обов’язкових реквізитів касового чека, а зазначений відомчий наказ – визначає порядок їх відображення в складі чека на практиці відповідно до чинних форматами фіскальних документів.

Обов’язкові реквізити касового чека перераховані в пункті 1 статті 4.7 Закону № 54-ФЗ:

«1. Касовий чек і бланк суворої звітності містять, за винятком випадків, встановлених цим Законом, такі обов’язкові реквізити:

Назва документу;

порядковий номер за зміну;

дата, час і місце (адреса) здійснення розрахунку (при розрахунку в будівлях і приміщеннях – адреса будівлі і приміщення з поштовим індексом, при розрахунку в транспортних засобах – найменування і номер транспортного засобу, адреса організації або адреса реєстрації індивідуального підприємця, при розрахунку в мережі «Інтернет» – адреса сайту користувача);

найменування організації-користувача або прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) індивідуального підприємця – користувача;

ідентифікаційний номер платника податків користувача;

застосовується при розрахунку система оподаткування;

ознака розрахунку (отримання коштів від покупця (клієнта) – прихід, повернення покупцеві (клієнту) коштів, отриманих від нього, – повернення приходу, видача коштів покупцеві (клієнту) – витрата, отримання коштів від покупця (клієнта), виданих йому, – повернення витрати);

Онлайн-каса: який чек отримає покупець

З 1 липня 2019 року більшість торгуючих організацій та ВП повинні будуть використовувати при розрахунках з покупцями тільки ту касову техніку, яка формує чеки в електронному вигляді і може відправляти дані про всі операції в податкові органи. Ми з’ясували для вас, як виглядає чек онлайн-каси, що з себе представляє його електронна і паперова версія, які реквізити і дані обов’язково повинен побачити покупець.

КонсультантПлюс БЕЗКОШТОВНО на 3 дні

Отримати доступ

2017 рік став знаковим для більшості російських торговельних організацій і індивідуальних підприємців. З 1 липня цього року на вимогу нової редакції Федерального закону N 54-ФЗ про застосування контрольно-касової техніки (ККТ), до якого внесено відповідні зміни Федеральним законом від 03.07.

2016 № 290-ФЗ, вони повинні будуть застосовувати касові апарати тільки з функцією передачі даних по інтернету прямо в податкові органи. Крім додаткових витрат і необхідності укласти договір з оператором передачі даних, вимоги про «розумних касах» привели до змін у фіскальному документі, який формує ККТ.

Реквізити чека онлайн-каси відрізняються від тих, які були передбачені для документів старого зразка. Розглянемо це питання докладніше.

Вимоги до чеку онлайн-каси

Для початку розберемося, як виглядає алгоритм дій касира і роботи ККТ за новими правилами:

 1. покупець передає касиру гроші або платіжну карту;
 2. онлайн-каса формує чек з необхідними реквізитами;
 3. роздруковується паперова версія чека;
 4. дані про операції та чеку записуються в фіскальний накопичувач;
 5. чек завіряється фіскальними даними;
 6. відбувається обробка чека фіскальним накопичувачем і передача його оператору фіскальних даних (ОФД);
 7. ОФД відправляє фіскального накопичувача сигнал про отримання чека;
 8. ОФД обробляє отриману інформацію і відправляє її в податкову службу;
 9. за бажанням покупця, касир відправляє електронний чек на мобільний пристрій або електронну пошту.

З цього алгоритму видно, що один документ формується відразу в двох форматах: паперовому та електронному. При цьому вони повинні нести одну і ту ж інформацію про здійснену покупку і оплату за неї.

Вимоги до цієї інформації, а також до електронного формату фіскального документа затверджені наказом ФНС від 21.03.2017 № ММВ-7-20 / 229 @.

По суті податківці доповнили раніше існуючі вимоги до паперового чеку новими.

Що повинно бути в чеку онлайн-каси, чого не було в старому паперовому варіанті? Основна відмінність це QR-код, завдяки якому будь-який споживач, який учинив розрахунок готівкою або пластиковою карткою, при бажанні зможе легко перевірити легальність своєї покупки.

Для цього необхідно встановити на свій смартфон або планшет спеціальне мобільний додаток, доступне для скачування на офіційному сайті онлайн-ККТ.

З його допомогою перевірити касовий чек на справжність онлайн дуже просто: достатньо лише піднести QR-код, розташований в центрі документа до відеокамери мобільного пристрою при включеному додатку. На екрані повинна відіб’ється інформація про покупку, дублююча інформацію з чека.

Крім того, податківці доповнили фіскальний документ наступними обов’язковими даними:

 • номер фіскального документа;
 • фіскальний ознака документа;
 • номер зміни;
 • порядковий номер документа за зміну;
 • вид оподаткування торгуючої організації.

В результаті, зразок чека в онлайн касах буде виглядати приблизно однаково. Якщо покупець повідомить касиру інформацію про те, куди йому необхідно направити електронний варіант, про це також повинна стояти відмітка.

Окремо розглянемо такий реквізит, як «фіскальний ознака документа». Його формує фіскальний накопичувач. Це цифровий код, який визначає характеристики здійсненої операції при відправці даних ОФД і далі в ФНС.

Крім того, будь-який документ обов’язково повинен мати ознакою досконалої операції. Це може бути покупка, повернення або корекція.

Просто скасувати вже досконалу операцію, яка пішла в фіскальний накопичувач і ОФД, касир не може. Він обов’язково повинен здійснювати повернення покупки і пробивати чек корекції.

Кожен документ за цими операціями буде мати свої унікальні ознаки і буде переданий в податкові органи.

Зразок чека онлайн-каси

Паперовий варіант документа, роздрукований ККТ нового покоління повинен виглядати наступним чином:

Вимоги до чеку онлайн-каси - что винне буті на новому чеку

Обов’язкові реквізити та деталізація чека онлайн-ККТ

Дуже важливо дотримуватися вимог до всіх складових касового чека нового зразка. У ньому неодмінно повинні бути присутніми всі обов’язкові реквізити. При відсутності хоча б одного з них цей касовий документ буде вважатися недійсним. Для наочності більшість з них наведено на зразку, але краще уважно вивчити їх повний список:

 • найменування торгового об’єкта (магазину, кіоску, інтернет-продавця і т.п.);
 • назва самого документа – «касовий чек»;
 • ознака розрахунку (прихід, повернення)
 • номенклатура проданого товару.
 • кількість проданого товару.
 • ціна за одиницю товару.
 • вартість купленого товару однієї номенклатури;
 • ставка ПДВ (18%, 10% або 0%);
 • виділена сума ПДВ;
 • підсумкова сума розрахунку за чеком.
 • форма розрахунку – готівкою з сумою.
 • форма розрахунку – банківською картою з сумою.
 • дані про систему оподаткування продавця.
 • загальна сума ПДВ по чеку
 • посаду та прізвище ім’я по батькові особи, що провела розрахунок;
 • номер зміни;
 • ІПН організації, яка видала чек;
 • ДТ – заводський номер ККМ;
 • найменування організації-продавця;
 • адреса здійснення розрахунку.
 • адреса сайту для перевірки чека
 • порядковий номер чека.
 • дата і час видачі чека.
 • реєстраційний номер ККТ.
 • заводський номер фіскального накопичувача.
 • номер фіскального чека.
 • фіскальний ознака даних.
 • QR-код для перевірки чека.

Очевидно, що обов’язкових реквізитів багато і ознайомлення з їх повним списком відкидає такі питання, як «чи можна не виділяти в чеку ПДВ». Однак, на деяких моментах деталізації цього документа, все ж необхідно зупинитися докладніше.

Зокрема, роз’яснити таке питання, як обов’язок вказувати в касовому документі всі товари, придбані покупцем. На жаль для багатьох організацій та ВП, номенклатура товарів в чеку є обов’язковою вимогою ФНС. Не можна вказувати просто слово «товар» або найменування товарної групи.

Кожна покупка повинна бути відображена окремо. Більш того, найменування товару, внесена в базу ККТ має збігатися з основною маркуванням реалізованих товарів, тобто містити всю інформацію, що дозволяє покупцеві і контролюючим органам однозначно ідентифікувати товар і його базові характеристики.

Для цього торгуючим організаціям доведеться познайомиться ближче з товарними групами, наприклад до Класифікація продукції за видами економічної діяльності.

Але для деяких категорій продавців необхідність деталізації номенклатури товару виникне тільки з 1 лютого 2021 року про це, зокрема, сказано в пункті 1 статті 4.7 Федерального закону № 54-ФЗ.

До таких щасливчиків, наприклад, відносяться індивідуальні підприємці, які застосовують пільгові режими оподаткування (ПСН, ЕНВД), а також спрощену систему оподаткування.

Правда, якщо такі ІП продають підакцизні товари, то подбати про детальний вказівці всіх товарів з покупки їм доведеться вже зараз.

Відповідальність за неправильні реквізити

Якщо інспекція ФНС виявить, що торгова організація або ІП видає покупцям чеки онлайн кас без одного або декількох обов’язкових реквізитів, зазначених в статті 4.7 закону №54-ФЗ, то такий чек може бути визнаний недійсним.

Відповідальність для організації-продавця і посадових осіб в цьому випадку настане відповідно до статті 14.5 КоАП РФ. Винні посадові особи можуть заплатити штраф в розмірі від 1,5 тисячі до 3 тисяч рублів, а організації та ВП – від 5 тисяч до 10 тисяч рублів.

Напевно, правильно налаштувати реквізити чека все ж буде дешевше.

Касовий і товарний чеки для ІП в 2019 році

Кожен ІП повинен знати, що прийом готівки від покупців і клієнтів потрібно правильно оформляти. Документами, що підтверджують угоду між сторонами, є договори. Касові і товарні чеки ІП – доказ оплати.

У зв’язку з нововведеннями, багато бізнесменів не можуть зрозуміти точно, чи всі вони повинні будуть застосовувати ККМ? Якими будуть нові чеки? Чи можливо приймати товарний чек без касового, як раніше для деяких категорій підприємців? Що загрожує за відсутність каси? Розберемо ці питання.

Вимоги до чеку онлайн-каси - что винне буті на новому чеку

Визначення і відмінності касового і товарного чека

До сих пір багато губляться в здогадах, чи повинен ІП видавати касові чеки, чи всі ІП повинні встановлювати нові касові апарати? Тому спочатку дамо відповідь на головне питання:

Увага! З середини 2018 роки онлайн-касами зобов’язані користуватися всі організації та підприємці на загальній системі оподаткування. Аналогічні вимоги висувають до Вендинговий бізнес.

Незалежно від режиму перейти до нового формату повинні були общепит і роздріб при наявності в штаті найманого персоналу. Відстрочку отримали платники ПСН і ЕНВД, а також комерсанти на ССО, зайняті в сфері послуг.

До липня 2019 року можуть не змінювати техніку також власники роздрібних магазинів і точок громадського харчування, якщо ними не були укладені трудові договори.

Призначення касового чека полягає у встановленні факту отримання готівки або електронних грошей. Цей документ повинен оформлятися з дотриманням вимог ФНС по наявності обов’язкових реквізитів. Касовий чек друкується на спеціальній контрольно-касовій машині, яка повинна бути правильно налаштована і поставлена ​​на облік у інспекторів податковою службою.

Важливо! Старі касові апарати використовувати не можна. Постановка морально застарілої техніки припинилася на початку 2017 року.

Раніше в касовому чеку не передбачалося детальне розкриття інформації про розрахункової операції. Тому додатком до цього документа був товарний чек. Прикладати його до кожної касової операції було необов’язково, його видавали в разі:

 • запиту покупця або клієнта;
 • внесення передоплати, якщо угода ще не завершена;
 • підтвердження прийняття готівки, коли обов’язкове використання ККТ не передбачено.

Касовий чек: які реквізити він повинен містити і в якому форматі їх вказувати

Касовий чек: які реквізити він повинен містити і в якому форматі їх вказувати

З 1 липня 2019 року застосовувати онлайн-каси в обов’язковому порядку почнуть все, хто не зробив цього раніше (див. «Графік переходу на онлайн-ККТ: свіжі роз’яснення Мінфіну»). Для них, а також для тих, хто вже застосовує онлайн-ККТ, але не знає, для чого призначений кожен реквізит чека, експерти сервісу «Контур.ОФД» склали шпаргалку по касовому чеку. Шпаргалка представлена ​​у вигляді таблиці, де в доступній формі викладено, яка інформація повинна бути в касовому чеку, і що означає той чи інший реквізит. Крім цього, зі статті можна дізнатися, звідки в касі з’являється номенклатура товарів, і як правильно вказувати в чеку їх найменування.

Всі фіскальні документи (касовий чек, звіт про відкриття зміни та ін.) Створюються на касі за певним форматом – формату фіскальних даних (ФФД). На сьогоднішній день існує два затверджених формату: 1.05 і 1.

1 (до 2019 року застосовувався також формат 1.0). Чим вище формат, тим більше можливостей для вказівки в касових чеках різних варіантів розрахунку. Наприклад, починаючи з ФФД 1.

05, в чеках можна відображати продажу в кредит, залік авансу, агентську винагороду і т.п.

Щоб сформувати касовий чек в певному форматі, потрібно щоб цей формат підтримувався і самої касою, і фіскальним накопичувачем (ФН), і касовим програмним забезпеченням (ПЗ).

Також див. «Як вибрати онлайн-касу і програму для неї при різних видах торгівлі» та «Фіскальний накопичувач: як замінити« прострочений »ФН і як вибрати новий».

Які реквізити повинні бути в касовому чеку

Обов’язкові реквізити, які повинен містити касовий чек, наведені в пункті 1 статті 4.7 Федерального закону від 22.05.03 № 54-ФЗ (далі – Закон № 54-ФЗ). А в наказі ФНС Росії від 21.03.17 № ММВ-7-20 / 229 @ описано, в якому вигляді ці реквізити відображаються в чеку, а також встановлено, які реквізити обов’язкові для кожного з ФФД.

Відзначимо, що ні в Законі № 54-ФЗ, ні в наказі № ММВ-7-20 / 229 @ не сказано, в якому саме порядку реквізити повинні розташовуватися в касовому чеку.

Зазвичай інформація розміщується в чеку блоками (наприклад, відомості про власника каси, відомості про касу і т.д.).

Нижче в таблиці перераховано, які реквізити вказуються в кожному блоці (перелік реквізитів наведено на підставі Закону № 54-ФЗ). Реквізити, до яких необхідні пояснення, виділені в рамках блоку готельними рядками.

Що означають реквізити касового чека

Реквізити, які входять в блок Примітки

Відомості про власника каси
Найменування та ІПН юрособи або ПІБ та ІПН індивідуального підприємця
Відомості про касу
Реєстраційний номер ККТ; заводський номер екземпляра моделі ФН
Адреса розрахунків Адреса, де застосовується каса
Місце розрахунків Назва магазину або адреса сайту інтернет-магазину
Службові відомості про чек
 • Назва документу;
 • дата і час формування чека;
 • номер зміни;
 • номер чека за зміну
Порядковий номер фіскального документа Відлік ведеться з моменту активації фіскального накопичувача, тобто вважаються всі документи, які є в ФН, а не тільки чеки
Система оподаткування, яка застосовувалася при розрахунку Одну касу можна застосовувати для декількох систем оподаткування, однак в чеку може бути зазначений тільки один податковий режим
Адреса сайту ФНС
Фіскальний ознака документа Забезпечує правильність і цілісність документа
Адреса електронної пошти відправника чеків Е-mail оператора фіскальних даних (ОФД) або власника каси, якщо він сам відправляє чеки покупцеві
Інформація про касира
Посада, прізвище, ІПН (якщо є) касира Це відомості про особу, яка здійснила розрахунок з покупцем. При продажу через вендингові автомати і при оплаті електронними засобами платежу через інтернет ці дані не вказуються
Інформація про продані товари (виконані роботи, надані послуги)
Найменування товарів (робіт, послуг) Вказується найменування кожного товару, роботи або послуги, якщо їх обсяг і список можна визначити в момент оплати. Індивідуальні підприємці на ССО, ЕСХН, ЕНВД, ПСН можуть до 1 лютого 2021 роки не вказувати найменування товару, якщо не продають підакцизну продукцію
Кількість товарів (робіт, послуг) Індивідуальні підприємці на ССО, ЕСХН, ЕНВД, ПСН можуть до 1 лютого 2021 роки не вказувати кількість товару, якщо не продають підакцизну продукцію
Ціна за одиницю товару (роботи, послуги) з урахуванням знижок і націнок У чеку повинна відображатися ціна з урахуванням знижок і націнок. Знижка (націнка) розраховується в касовому ПО, готове значення передається на касу і виводиться в чеку
Ознака предмета розрахунку (з’являється, починаючи з ФФД 1.05)
 1. Вказується одне із значень:
 2. товар, підакцизний товар, робота, послуга, ставка гри, виграш, лотерейний квиток, виграш лотереї, рід, платіж або виплата, агентську винагороду
 3. Ознака способу розрахунку (з’являється, починаючи з ФФД 1.05)
 4. Вказується одне із значень:
 5. повний розрахунок – повна оплата товару з урахуванням авансу або передоплати, досконала при передачі товару;
 6. передоплата 100% – повна попередня оплата до моменту передачі товару;
 7. передоплата – часткова попередня оплата до моменту передачі товару;
 8. аванс – якщо в момент розрахунку неможливо визначити список товарів, в чеку можна вказати «аванс» і суму фактично отриманих коштів, що не позначаючи найменування товарів (докладніше про цю ситуацію див. нижче в розділі «Як вказувати найменування товарів (робіт, послуг) в чеку »);
 9. частковий розрахунок і кредит – часткова оплата товару в момент передачі його покупцеві з подальшою оплатою товару в кредит;
 10. передача в кредит – передача покупцеві неоплаченого товару з умовою подальшої оплати в кредит;
 11. оплата кредиту – оплата товару, який раніше був переданий покупцеві з умовою подальшої оплати в кредит.
 12. Примітка: ці ж значення застосовуються для зазначення ознаки способу розрахунку за виконані роботи та надані послуги

Відомості про країну походження товару Відображається починаючи з 1 липня 2019 року, під час розрахунків між двома організаціями, між двома ІП, або між організацією та ВП Реєстраційний номер митної декларації Відображається для імпортних товарів, починаючи з 1 липня 2019 року, під час розрахунків між двома організаціями, між двома ІП, або між організацією та ВП

 • Інформація про суми продажів, ПДВ, акцизи і способах розрахунку
 • ознака розрахунку
 • Існують наступні ознаки розрахунку:
 • прихід – при отриманні коштів від покупця;
 • повернення приходу – при поверненні покупцю коштів, отриманих від нього;
 • витрата – при видачі коштів покупцеві (наприклад, прийом металобрухту);
 • повернення витрати – отримання від покупця виданих йому коштів (досить рідкісна ситуація)

Форма розрахунку і сума оплати

Вказується, яким чином були оплачені товари, роботи або послуги – готівкою або безготівковими коштами. По 30 червня 2019 року включно допустимо вказувати «ЕЛЕКТРОННИМИ» замість «безготівковий» (лист ФНС Росії від 20.12.18 № ОД-4-20 / 24850; див. «Податківці дозволили не міняти реквізит чека« форма розрахунків »до 1 липня 2019 року »).

Також вказується сума оплати. Відзначимо, що якщо товар продається з залученням коштів кредитної організації і гроші надходять на розрахунковий рахунок продавця з банку, то продавець також повинен видати чек, а форма розрахунку буде – електронні засоби.

Вартість товару (роботи, послуги) з урахуванням знижок і націнок, із зазначенням ставки податку на додану вартість Ставку ПДВ можна не вказувати, якщо продавець не є платником ПДВ, або якщо товар (робота, послуга) не обкладаються ПДВ Сума розрахунку (підсумок) Якщо в чеку вказано кілька товарів з різними ставками ПДВ, потрібно перерахувати всі ставки і суми по ним. Сума розрахунку може складатися з декількох значень. Наприклад, одну частину суми можна сплатити готівкою, іншу частину – електронними засобами, а решту – заліком раніше внесеного авансу. Можливі такі значення:

 • сума по чеку готівкою;
 • сума по чеку електронними засобами;
 • сума по чеку передоплатою (заліком авансу і (або) попередніх платежів);
 • сума по чеку післяплатою (в кредит);
 • сума по чеку зустрічним наданням

Код товарної номенклатури

Даний код потрібно відображати, якщо товар підлягає обов’язковому маркуванню. Відповідні коди передбачені Федеральним законом від 28.12.09 № 381-ФЗ.

Дані коди в обов’язковому порядку зазначаються в чеку після закінчення трьох місяців після набрання чинності правового акта про введення обов’язкового маркування щодо того чи іншого товару (див.

«Обов’язкове маркування тютюну та інших товарів: навіщо вона потрібна, і як до неї підготуватися»).

Сума акцизу Відображається для підакцизних товарів, починаючи з 1 липня 2019 року, під час розрахунків між двома організаціями, між двома ІП, або між організацією та ВП

Інформація про покупця

Номер телефону або адресу електронної пошти покупця (клієнта)

Ця інформація вказується, якщо:

 • чек відправляється покупцеві в електронній формі при покупці в інтернет-магазині;
 • при роздрібному продажі покупець до моменту розрахунку попросив надіслати йому чек в електронній формі. Якщо він висловив таке прохання після оплати, то продавець не зобов’язаний виконувати це прохання (п. 2. ст. 1.2 Закону № 54-ФЗ).

Найменування покупця (назва компанії, або ПІБ підприємця) та ІПН покупця

 1. Відображається починаючи з 1 липня 2019 року, під час розрахунків між двома організаціями, між двома ІП, або між організацією та ВП
 2. QR-код
 3. Двомірний штрих-код містить в закодованому вигляді реквізити перевірки касового чека (дата і час здійснення розрахунку, порядковий номер фіскального документа, ознака розрахунку, сума розрахунку, заводський номер ФН, фіскальний ознака документа)

Нові вимоги до електронних чеках і БСО

Нагадаємо, що Федеральний закон від 03.07.

2016 № 290-ФЗ передбачає поетапний перехід протягом 2016-2018 років усіх організацій і підприємців, які реалізують свої товари (роботи, послуги) за готівку або з використанням банківських карт, до онлайн-кас. Незважаючи на те що закон вступив в силу ще влітку, застосування «нових» правил з моменту прийняття поправок було добровільним.

З лютого частина правил стали обов’язковими для застосування. Зміни в першу чергу торкнуться тих кас, які будуть зареєстровані або перереєстровані починаючи з 1 лютого 2017 року.

Експлуатація працюючого «старого» касового апарату буде можлива тільки до липня 2017 року, якщо раніше не виникне необхідність його перереєстрації, а з 1 липня 2018 року застосовувати онлайн-каси зобов’язані представники малого бізнесу на спецрежими (ЕНВД, патент), для яких застосування ККТ на Наразі необов’язково.

При цьому всі організації та підприємці, які торгують алкоголем і пивом, повинні застосовувати ККТ вже з 31 березня 2017 року (п. 11 ст. 16 Федерального закону № 171-ФЗ в редакції Закону 261-ФЗ від 03.07.2016). Детальніше терміни переходу на онлайн-каси і види документів, що підтверджують покупку, дивіться в таблиці.

Реєстрація тільки по-новому

Як було сказано вище, з лютого реєстрація та перереєстрація ККТ здійснюється тільки за новими правилами. Це означає, що перед реєстрацією потрібно буде обов’язково укласти договір з оператором фіскальних даних (ОФД). Читайте докладніше, за якими критеріями потрібно вибирати ОФД, а також дивіться покроковий алгоритм переходу на онлайн-каси.

Підключіться до Контур.ОФД зараз і 3 місяці безкоштовно передавайте дані в ФНС

дізнатись детальніше

Варто враховувати, що «старі» касові апарати не вміють взаємодіяти з ОФД і передавати через нього дані в податкові органи. Тому ті, у кого вже є ККТ, постануть перед вибором: купити нову техніку або модернізувати наявну, якщо це можливо. Звірятися з Держреєстру ККТ при покупці або модернізації техніки більше не потрібно.

У той же час відомості про кожному виготовленому екземплярі ККТ і фіскальному накопичувачі виробники будуть представляти безпосередньо в ФНС (див. Лист Мінфіну Росії від 01.09.

2016 № 03-01-12 / ВН-38831), на сайті якої розміщений реєстр моделей ККТ, які відповідають новим вимогам. Інформація про те, які саме моделі підлягають доопрацюванню, публікується на сайтах виробників, а також на нашому порталі.

Подивіться, чи є модель вашої каси в цьому списку.

Нові реквізити в чеках і БСО

У колишній редакції Закону № 54-ФЗ, що регулює використання касової техніки, не було вимог до змісту касових чеків і БСО, вони були закріплені в підзаконних актах. Зараз ці вимоги зібрані воєдино в новій ст. 4.7 Закону № 54-ФЗ. Порівняння нових і старих вимог до реквізитів касових чеків і БСО стисло відображено в таблиці.

найменування товарів

З 01.02.2017 всі зареєстровані по «новими правилами» каси серед інших реквізитів зобов’язані друкувати на чеку найменування товарів, робіт, послуг, а також їх кількість, ціну та загальну вартість по кожній позиції.

Перш вказувати цю інформацію в чеку було необов’язково, достатньо було загальної підсумкової суми.

Види документів, що підтверджують покупку, в залежності від терміну переходу на онлайн-каси і системи оподаткування дивіться в таблиці.

Таке «ускладнення» лякає лише на перший погляд. А для бухгалтера його взагалі можна вважати «бальзамом на душу».

Адже фактично дані ККТ забезпечуватимуть основну частину інформації, яка необхідна для організації товарного обліку в режимі реального часу, – інформацію про продажі в розрізі кожної позиції номенклатури.

Так, при своєчасному введенні надходжень товарів система обліку товарних залишків буде вибудувана автоматично.

І періодична інвентаризація перетвориться з трудомісткого процесу, який часом блокує роботу персоналу на період її проведення, в звичайну звірку, яку можна проводити лише зрідка. Адже дані для прийняття поточних бізнес-рішень будуть у керівника і без її проведення. Відзначимо, що саме з цієї причини багато великих продавці вже давно пробивають на чеках найменування товарів.

При цьому ІП на спецрежими зобов’язані будуть вказувати на чеках або БСО найменування товарів (робіт, послуг) і їх кількість лише з 01.02.2021 (п. 17 ст. 7 Федерального закону від 03.07.2016 № 290-ФЗ). Це послаблення не стосується тільки підакцизних товарів.

Підключіть Контур.Маркет, щоб вести довідник товарів і передавати його на касу. Оптимізуйте приймання товару, ціноутворення і інвентаризацію. Це просте і доступне ПЗ товарного рішення для невеликої роздрібної торгівлі.

Дізнатися більше

ПДВ

Ще одна не менш важлива новела – це необхідність вказувати в чеку ПДВ. Зауважимо, це правило не застосовується, якщо продавець не є платником ПДВ або продає товари (роботи, послуги), звільнені від податку. Крім того, відповідно до п. 4 ст. 168 НК РФ сума ПДВ в розрахункових документах повинна виділятися окремим рядком.

Однак п. 6 ст.

168 НК РФ встановлює, що при реалізації товарів (робіт, послуг) населенню за роздрібними цінами (тарифами) сума податку на чеках та інших видавали покупцю документах не виділяється, тобто в даному випадку мається колізія норм документів рівної юридичної сили. Оскільки це «виключення» становить переважну частину розрахунків, при яких застосовується ККТ, фактично можна вважати, що обов’язкова вимога вказувати ПДВ на чеку (БСО) не було встановлено.

За порушення правил, що відносяться до касових чеків, встановлених НК РФ, санкцій немає, тоді як за незазначення в чеку обов’язкової інформації санкції передбачені п. 4 ст. 14.5 КоАП РФ. Тому, швидше за все, навіть до зміни вимог НК РФ в цій частині відповідні норми податкового законодавства застосовуватимуться.

Форма розрахунку: готівкові / безготівкові

Менш помітна зміна – це обов’язок вказувати в чеку, як саме зроблено розрахунок (готівкою або електронними засобами платежу), а також посаду і прізвище особи, яка здійснила розрахунок з покупцем (клієнтом) – найчастіше касира. Ці вимоги нерідко виконувалися в добровільному порядку і до вступу змін в силу.

Решта змін можна назвати, скоріше, технічними та / або пов’язаними з самою суттю переходу до онлайн-кас (див. Таблицю з повним переліком реквізитів).

БСО: кому можна по-старому і як довго

«Старі» правила передбачали, що при наданні послуг населенню замість касових чеків можуть видаватися документи на бланках суворої звітності (БСЗ). При цьому бланки таких документів можна або виготовляти в друкарні, або формувати за допомогою автоматизованих систем.

БСО за «старими» правилами можна продовжувати застосовувати ще трохи більше року – до 1 липня 2018 року.

Після цієї дати формувати БСО і при необхідності роздруковувати їх на паперовому носії можна буде тільки при наданні послуг (вже не тільки населенню, а послуг взагалі) і тільки з застосуванням автоматизованої системи для БСО.

Ця система являє собою спеціальну різновид ККТ, яка формує БСО в електронній формі і може роздруковувати їх на папері. Друкарські бланки застосовувати буде вже не можна.

Таким чином, сам БСО стає фактично розширеним касовим чеком. Він буде містити всі реквізити власне касового чека плюс специфічні для БСО показники.

Швидше за все, «нові» БСО будуть популярні при оплаті культурно-розважальних заходів, таких як сеанси в кінотеатрах, музичні концерти, спектаклі в театрах, виставки в музеях.

Вони і зараз широко використовуються в цій сфері, і що видається організатором квиток на спектакль або виставку замінює собою касовий чек.

Спосіб видачі чека або БСО

Істотна зміна торкнулося способу видачі покупцеві (клієнту) чека або БСО. Тепер його паперовий варіант в певних випадках може взагалі не формуватися.

Це можливо, якщо покупець надав продавцю номер телефону або адресу електронної пошти і не вимагає видачі документа на паперовому носії (п. 2 ст. 1.2 Закону № 54-ФЗ).

Тоді продавець може просто направити покупцеві чек в електронній формі.

Виняток становлять лише випадки, коли продавець знаходиться у віддалених від мереж зв’язку місцевостях. Тоді він навіть не здійснює передачу даних в податкові органи. Тому і направляти покупцеві документи в електронному вигляді не зобов’язаний.

Підключіть ПЗ товарного систему Контур.Маркет та спокійно їхати отримаєте знижку на ОФД. Придбайте касове обладнання – і комплект буде ще дешевше.

Дізнатися більше

Штрафи за порушення при застосуванні ККТ

На закінчення коротко торкнемося змін, пов’язаних з адміністративною відповідальністю при здійсненні розрахунків.

Так, згаданий вище штраф, встановлений ч. 4 ст. 14.

5 КоАП РФ, може стягуватися з 1 лютого за будь-яка невідповідність застосовуваної ККТ встановленим вимогам, за застосування ККТ з порушенням встановлених порядку реєстрації (перереєстрації) ККТ, порядку та умов її застосування, за незазначення в чеку обов’язкової інформації. Цей штраф складає 1,5-3 тис. ₽ для посадових осіб організацій і для ІП і 5-10 тис. ₽ для організацій.

Це означає пом’якшення відповідальності за всі перераховані порушення: адже раніше всі вони прирівнювалися до незастосування ККТ (див. П. 1 Постанови Пленуму ВАС РФ від 31.07.2003 № 16). У цьому випадку раніше стягувався штраф з посадових осіб (а також з ІП) – 3-4 тис. ₽, з організацій – 30-40 тис. ₽.

У той же час відповідальність за власне незастосування ККТ, тобто за її фактичне невикористання при здійсненні розрахунків, зросла. Штрафи збільшено з липня і прив’язані до суми відповідних розрахунків.

Так, для ІП і посадових осіб організацій вони становлять від 1/4 до 1/2 розміру суми розрахунку, який здійснений без застосування ККТ, але не менше 10 тис. ₽, а для юросіб – від 3/4 до 1 розміру суми розрахунку, але не менше 30 тис. ₽.

А повторне порушення може загрожувати навіть призупиненням діяльності організації і дискваліфікацією посадової особи.