Виробництво пельменів в м’ясному магазині

0
259

Нас зацікавив пост одного форумчанина з ніком afgan1971 @: «Чи то злий рок, чи то удача (ще не знаю) завели мене в маленький уральський містечко, куди я приїхав у відрядження, – пише він.

– У пошуках, де б перезакусіть, я опинився в одній сімейної пельменній, що складається з невеликої кухні, де виготовляли пельмені з різними начинками, і їдальнею на кілька столиків. Нічого смачнішого я не їв за всю свою сорокарічну життя.

Ось і вирішив, що відкрию виробництво пельменів – таку саму сімейну фірму, щоб «пальчики облизували, закочуючи від блаженства ситі очі». Думаю, що фішка повинна бути саме в якості і в багатій рецептурою, що нараховує, наприклад, сотню варіантів начинок ».

Дійсно, чому б не налагодити своє виробництво смачних пельменів. Про це і поговоримо.

Тільки смак гарантує попит Виробництво пельменів в М'ясна магазині

На думку експертів, формальний підхід до бізнес-ідеї виробництва пельменів навряд чи виявиться успішним. «Можливо, і будуть купувати такий товар, – вважає Ігор Малюгин, експерт по стартапам.

– У той же час наявна конкуренція з боку розкручених брендів буде висіти як дамоклів меч ».

На думку експерта, стабільний прибуток на цьому терені може принести незабутній смак, який і стане візитною карткою виробника.

Це тільки здається, що пельмені – просте блюдо. У реальності їх приготування має чимало секретів і нюансів, що впливають на смак.

«Однією з помилок є поверхневий підхід до замісу пельменного тесту, – вважає шеф-кухар Варвара Сибірська. – По-перше, борошно повинно бути пшеничного і тільки вищого сорту (її збагачують киснем, просіявши).

Вимагає правильного підходу і приготування яєчно-водного розчину. Інакше пельмені сильно втратять в смаку ».

У зв’язку з цим слід уважно прочитати книгу «Твоя пельменна» авторства Олени Маслякова.

«У 1879 році в Нижньому Новгороді була видана брошура« Пісні про пельмені », де епіграфом стояли рядки:« Готовий впасти я на коліна перед тим, хто вигадав пельмені! », – пише Олена Маслякова. – У наш час знайдеться чимало людей, готових повторити слова невідомого поета ». Звичайно, якщо готувати пельмені правильно і з душею.

вибір рецепта

Виробництво пельменів в М'ясна магазині Варвара Сибірська впевнена, що і при виробництві пельменів на продаж через магазини, і при їх готуванні в сімейної пельменній важливо потурбуватися збереженням соковитості начинки. «У мене на батьківщині, в Іркутську, м’ясну начинку перед закладкою в тісто присмачували тертим льодом з байкальської води, – розповідає вона. – Зрозуміло, що витримати цю умову в тисячах кілометрах від нашого знаменитого озера неможливо, але підібрати смачну столову воду цілком під силу ».

Найбільш популярними є сибірські пельмені, потім – російські, далі – московські, потім – по-таджицькому (баранина з часником і козячим молоком) і, звичайно, українські: чудові на смак, але жірновато через шпику.

«В якості альтернативи м’ясної начинці можна запропонувати чаклуни з індички або овочеві одеські пельмені, – каже дієтолог Аріна Кац. – Також тим, хто хоче схуднути, сподобаються шалот з яблуками і пельмені з динно-гарбузовим паштетом.

Простіше кажучи, на будь-який смак знайдеться свій рецепт ».

І все-таки при виборі рецептури слід враховувати місцеві традиції і споживчий попит. «Важливо правильно подати товар, – радить піарник Роман Гардіанов.

– Наприклад, зараз недооцінений ринок рибних пельменів, хоча вони не поступаються м’ясним за споживчими властивостями. Якщо ви надумаєте випускати пельмені з начинкою з солоною сьомги, розкажіть про це в статтях місцевої преси або в регіональних таблоїдах.

Головне, не пояснювати редакторам, що це потрібно для розкрутки бізнесу (три шкури здеруть) ».

думка споживачів Виробництво пельменів в М'ясна магазині

Щоб зрозуміти, чи буде попит, звернемося до форумів.

CaniaIvanof @: «Я обожнюю домашні пельмені, але у мене таке питання: чому в кожному містечку є Макдональдси, піцерії та інша іноземна дурниця, а наші рідні сибірські пельменні збереглися тільки в ностальгічних спогадах. Мені здається, це від того, що відкрити філію піцерії брендової компанії зі штаб-квартирою в Нью-Йорку, незрівнянно легше, ніж рідну пельменну їдальню. Якщо хто зважиться – я буду першим клієнтом ».

Rachenvitiaz: «Батя сказав, що нам, пацанам з 90-х, не пощастило, що ми не їли прості радянські пельмені.

Мовляв, баварські тачки і всякі форди не варті і мізинця справжньої їжі, а їздити можна і на «копійці» – целее будеш. Ось я і думаю, що начебто все віскі перепробував, а домашні пельмені – немає.

Якщо хтось відкриє виробництво пельменів в невеликій кафешці, де все по-чесному, забуду дорогу в Макдональдс ».

Про бізнес замовте слово

Справедливості заради, виробництво пельменів як форма бізнесу в Росії розвинене. «Інша справа, що ніхто не хоче морочитися з кафе і столовими, – пояснює Ігор Малюгин.

– Вважається, що через мережеві магазини продавати легше. Однак домогтися більш високої рентабельності простіше через свою власну торгову і громадського харчування точку.

Саме тут за рахунок рецептури можна розвивати формат «пельменів з сотнею начинок».

Собівартість якісних м’ясних пельменів становить приблизно 200-250 рублів за кілограм, тоді як у власній їдальні їх можна продавати порційно по ціні 70 рублів за 100 грам або 700 рублів за кілограм. Ось і виходить, що, з огляду на бонуси категорійних менеджерів і транспортні витрати, неминучі при реалізації товару через мережі магазинів, виграш самостійної реалізації виявляється значно вагомішими.

Виробництво пельменів в М'ясна магазині Тим більше, що всупереч уявленням про складність відкриття свого бізнесу, процедура реєстрації своєї фірми, що спеціалізується на харчовій тематиці, є відпрацьованою і зрозумілою. Навіть експерти з «Міжнародного моніторингу підприємництва» констатують, що підприємницький клімат в Росії, хоч і не ідеальний, але цілком комфортний, а наявні обмеження зрозумілі і пов’язані з боротьбою з контрафактною продукцією.

«Після реєстрації важливо купити« правильні »пельменні апарати, – говорить директор пельменній Сара Гоцман.

– У продажу є апарати з цінником 123 тисячі рублів, наприклад JGL-120-5B, що випускає пельмені стандартної полумесячной форми. А можна купити продуктивний пельменний автомат САТУРН за великі гроші.

На мій погляд, краще починати виробництво пельменів з невеликих машин і акцентувати увагу на начинці ».

«Відкриття своєї общепітовской точки з виробництвом пельменів обійдеться стартаповцу в суму від 500 тисяч до 1 млн. Рублів, – вважає Малюгин. – Тут мова йде про повноцінну їдальнею з гідним інтер’єром.

Окупиться такий заклад приблизно за рік, що і є точкою беззбитковості, з урахуванням навіть нинішніх шалених відсотків по кредиту. Запорукою успіху може бути поєднання професійних функцій директора кафе і шеф-кухаря.

Тільки це дозволить жорстко контролювати якість і собівартість пельменів ».

Рекомендоване обладнання для виробництва пельменів

Виробництво пельменів в М'ясна магазині Апарат пельменний, ПП-09М2 Пельменний апарат ПП-09М – пристрій для виробництва пельменів і вареників різного виконання з розкачане (НЕ екструдованого) тесту. Ручна долепка виробів при виготовленні пельменним апаратом ПП-09М виключається, що знижує собівартість … Ціна: 600 руб.
Повідомлення не відправлено

* Ім’я * Контакти
Примітка
* Введіть символи c картинки

Дивіться все обладнання для виробництва пельменів

Скільки коштів потрібно на те, щоб відкрити виробництво пельменів

Стаття витрат вартість пояснення
Реєстрація 20 тисяч рублів
Оренда 120 тисяч рублів Вираховується за квартал; для приміщення в 100 кв. метрів в середньому місті з населенням від 100 до 200 тисяч осіб
підготовка приміщень 350 тисяч рублів Кухня і зал. Максимально адаптоване приміщення для цього бізнесу
устаткування 300 тисяч рублів Пельменний апарат і допоміжні машини
Доп. витрати 200 тисяч рублів По мірі необхідності

Олександр Ситников, спеціально для Equipnet.ru

Виробництво пельменів: варіанти ведення бізнесу, обладнання, збут

На полицях магазинів представлений широкий вибір пельменній продукції (пельмені, манти, вареники), яка відрізняється за якістю, складом і застосовуваних технологій.

Але навіть висока конкуренція в цій ніші робить цей бізнесу менш рентабельним.

Якщо купити обладнання для виробництва пельменів і почати випускати якісну продукцію, можна в найкоротші терміни заручитися довірою споживачів, тим самим забезпечивши собі отримання стабільно високих доходів.

Пельмені – вироби, виготовлені на основі тесту і м’ясного фаршу. Продукт користується серед росіян величезною популярність, що в значній мірі полегшує проблему збуту випущеної продукції. І це основна перевага організації пельменного бізнесу!

 • Наша оцінка бізнесу:
 • Стартові інвестиції – від 2000000 руб.
 • Насиченість ринку – висока.
 • Складність відкриття бізнесу – 6/10.

Основними перевагами даного напрямку є простота технології і можливість організувати бізнес з виробництва пельменів в домашніх умовах. І навіть продукція домашнього виробництва може з часом позмагатися з тієї, що виготовлена ​​за допомогою промислового обладнання.

Виробництво пельменів в М'ясна магазині

Розглянемо, як відкрити своє виробництво пельменів. Які варіанти ведення бізнесу доступні тут підприємцю?

Машинне або ручне ліплення пельменів: що вибрати?

Розробляючи бізнес план виробництва пельменів, перше, з чим доведеться визначитися – спосіб отримання готового продукту. Беручи певне рішення на користь того чи іншого сценарію розвитку бізнесу, варто брати до уваги наявні в наявності інвестиції. І тут є 2 варіанти:

 • ручне ліплення пельменів,
 • машинна ліплення пельменів.

Прийняте на цьому етапі рішення по напрямку бізнесу вплине на всі подальші кроки – реєстрацію та організацію бізнесу, що вкладаються інвестиції.

Виробництво пельменів в М'ясна магазині

Відкриття пельменного цеху з наявністю високопродуктивного обладнання дозволить на виході отримувати великі обсяги готової продукції, і собівартість її буде трохи нижче. Але високі витрати, які доведеться понести, оснащуючи завод, при налагоджених каналах збуту окупляться досить швидко.

Ідеальний варіант – використовувати в цеху відразу 2 способи, де основним стане машинний. А пельмені ручного ліплення стануть доповненням до існуючої лінійці продукції. так можна охопити більше коло споживачів.

Асортимент продукції, що випускається

Автоматизована лінія виробництва пельменів дає можливість отримувати на виході продукцію різного виду. Втім, це відноситься і до виробів, що отримуються в домашніх умовах. І основна класифікація тут грунтується на вигляді м’яса, яке задіяне в процесі. Найчастіше пельмені готуються з наступних видів м’яса:

 • свинина,
 • яловичина,
 • баранина.

Крім начинки може відрізнятися, форма і розмір кінцевих виробів. І тут справжній простір для «фантазії» – квадратні і овальні пельмені, стандартної форми і в формі півмісяця.

Аналіз ринку показує, що підприємцю краще випускати 5-6 видів пельменів в різної цінової категорії.

Рецептура і асортимент повинні бути розроблені технологом. І дуже важливо, щоб на підприємстві велися постійні розробки в цьому напрямі – асортимент потрібно постійно доповнювати, впроваджуючи нову сировину і технології.

Реєстрація майбутнього бізнесу

Виробництво пельменів в М'ясна магазині

Виробництво заморожених вареників і пельменів можна зареєструвати в формі ІП або ТОВ. Другий варіант краще, якщо в подальшому планується вести оптовий продаж випущених виробів. КВЕД, під яку підпадає даний напрямок, має номер 52.22.1 (Роздрібна торгівля м’ясом і м’ясом птиці, включаючи субпродукти).

На збір всіх необхідних паперів і довідок підприємцю доведеться витратити багато часу і коштів. І перед тим як почати діяльність, в Росспоживнагляд і СЕС слід здати наступний пакет документів:

 • Свідоцтво про реєстрацію бізнесу.
 • Зареєстроване ТУ.
 • Рецептура.
 • Висновок від ветеринарної служби на поставляється сировина.

Після проведення всіх аналізів зразків продукції та перевірки приміщення, виробництво і продаж пельменів ручного ліплення може бути розпочато.

Не маючи часом і відповідними знаннями, на цьому етапі можна залучити кваліфікованого юриста, який би зайнявся усіма «паперовими» питаннями.

Ще до того, як буде закуплено обладнання для пельменного цеху, потрібно продумати назву бренду і дизайн упаковки. Це теж займе певний час, оскільки тут потрібен грунтовний підхід з виявленням переваг споживачів.

Втім, виробництво домашніх пельменів як бізнес може здійснюватися і без розфасовки готової продукції.

Заморожені пельмені, в цьому випадку, поставляються по торговим точкам (як правило, це великі торговельні мережі) в поліетиленових мішках або картонних коробках, і прямо на місці розфасовуються або реалізуються на вагу.

Застосовуване сировина й технологія

Машина для виготовлення пельменів переробляє наступне основну сировину:

Конкретна рецептура містить певну кількість інгредієнтів. До фаршу, для здешевлення продукту, можуть додаватися шпик, субпродукти. Для додання йому смаку використовуються спеції і цибулю.

І міні виробництво пельменів в домашніх умовах, і потужний цех потребує постійних поставках основної сировини. І основне тут увагу варто приділяти саме м’яса. Воно може поставлятися у вигляді туш, напівтуш і м’ясних блоків. Якщо закуповувати цілі туші, то перед використанням їх слід обробити – зробити обвалку і жиловку.

Для цього буде потрібно додатковий персонал і спеціальний інвентар. М’ясні блоки, нехай і коштують дорожче, але зате не потребують попередньої підготовки.

Основна вимога, яка повинна дотримуватися в процесі отримання готової продукції – в автомат для пельменів повинно надходити тільки високоякісне м’ясо, а тому вхідний контроль обов’язковий.

М’ясо за нижчою ціною можна придбати у місцевих фермерів. Але далеко не в кожному регіоні є господарство, яке зможе поставляти на виробництво сировину в необхідній кількості – зазвичай це такі ж приватні підприємці, які містять невеликі поголів’я худоби і свиней та реалізують на ринок продукцію в малій кількості.

Домовляючись про співпрацю з постачальниками сировини, важливо ознайомитися з усіма умовами, прописаними в договорі. Як правило, всі транспортні витрати на доставку інгредієнтів лягають саме на міні цех по виробництву пельменів. Тому, краще знайти таких постачальників, що розташовані територіально ближче до підприємства.

Виробництво пельменів в М'ясна магазині Технологічна схема виробництва пельменів

Як тільки в цех надійде перша партія сировини, можна починати пуско-наладку лінії. Технологія виробництва пельменів, в цілому, може бути представлена ​​так:

 • Заміс тесту.
 • Приготування фаршу.
 • Ліплення пельменів.
 • Замороження виробів.
 • Упаковка пельменів.

І виробництво пельменів на дому, в плані технології, мало відрізняється від процесу, здійснюваного в повноцінному автоматизованому цеху – різниця тільки в швидкості випуску продукції і її кінцевому вигляді.

Місцезнаходження майбутнього цеху

І якщо домашнє виробництво пельменів може здійснюватися прямо на власній кухні, то ось повноцінному цеху буде потрібно набагато більший простір – 100-300 м2. І це тільки площа основного цеху. На території підприємства повинні ще розташовуватися кімнати для персоналу та склади для зберігання готової продукції і сировини.

Цех, де встановлено обладнання для виготовлення пельменів, повинен відповідати наступним вимогам:

 • Підведення води, електрики і каналізаційних стоків.
 • Хороша вентиляційна система.
 • Клімат-контроль в окремих приміщеннях.

Кожне приміщення на підприємстві повинно відповідати всім пожежним і санітарним нормам.

Виробництво не є шкідливим, і обладнання для ліплення пельменів не виділяє в атмосферу шкідливих речовин, а тому, цех може розташовуватися прямо в межах міста. Але для економії коштів краще вибрати будинок за межами населеного пункту.

Технічне оснащення підприємства

Виробництво пельменів в М'ясна магазині Пельменний автомат АФ-150

Пельменне обладнання представлено на ринку в великому асортименті, і кожен підприємець вибере ті верстати, які підходять в конкретному випадку – з урахуванням обраного варіанту ведення бізнесу і наявних фінансів.

Робота повноцінного виробничого цеху передбачає використання наступних машин і апаратів:

 • Устаткування для одержання тіста – просеиватель для борошна, тестосмесітеля, тестораскатка.
 • Устаткування для одержання фаршу – м’ясорубка, фаршемешалка.
 • Автомата для формування пельменів.
 • Устаткування для зберігання готової продукції і сировини – холодильні камери (низько-і середньотемпературні).

Ціна верстата для ліплення пельменів варіюється в широкому діапазоні, починаючи від 600000 руб. Але таке обладнання не характеризується багатофункціональністю та високою потужністю – деякі операції тут належить здійснювати вручну.

Якщо ми будемо говорити про багатофункціональну лінії, яка зробить можливим ще й отримання вареників, на оснащення доведеться витратити ≈3000000 руб. А для роботи на дому можна купити верстат для пельменів механічний – і таких апаратів у продажу сьогодні дуже багато.

Вони формують готові вироби з приготованого тесту і фаршу, що значно полегшує процес. Придбати апарат для ліплення можна не більше ніж за 10000 руб.

Щоб заощадити фінанси на оснащенні цеху, можна придбати б / в обладнання. Є ще один непоганий варіант заощадити – замовити китайські верстати. Якість їх, при відносно невисокій вартості, на висоті.

Але питання вартості обладнання не повинен стати основоположним при оснащенні підприємства. «Молодий» цех, поки не налагоджені канали збуту, експерти не радять оснащувати високопродуктивної лінією – вона буде простоювати. На перші роки роботи краще купити апарат для виробництва пельменів малої або середньої потужності – 100-200 кг / год. Коштувати такий буде ≈1000000 руб.

 1. Це цікаво:
 2. Технологія виробництва лаваша.
 3. Як написати бізнес план виробництва макаронних виробів?
 4. Як відкрити свій цех з виробництва ковбасних виробів?

Рентабельність планованого бізнесу

Ціна обладнання для пельменів і вареників почне окупатися, коли готова продукція буде відразу збуватися покупцям – і відмінно, якщо це будуть оптові покупці. Налагодити з оптовими клієнтами довгострокове співробітництво можна шляхом складання вигідного для них комерційної пропозиції. Будуть готові купити пельмені:

 • приватні магазини,
 • великі торгові мережі,
 • оптові продуктові склади.

Підприємцю складно буде домовитися з торговими мережами федерального значення – вони пред’являють досить суворі вимоги до постачальників продукції на реалізацію.

Конкретні терміни окупності будуть залежати від обсягів продажів і тих коштів, що зажадала прес машина для приготування пельменів. Домашнє підприємство можна запустити, витратили не закупівлю сировини не більше 10000 руб. – це все, що буде потрібно на перших порах.

А потім, можна трохи автоматизувати процес, купивши автомат для формування виробів. А ось повноцінний цех можна налагодити за наявності не менше 2500000 руб.

Сюди увійдуть витрати на оснащення цеху, підготовку всіх необхідних документів та виробничого приміщення, закупівлю першої партії сировини.

Якщо апарат для пельменів буде виготовляти ≈500 кг виробів за зміну, то підприємець може збувати до 15 т продукції щомісяця. А середньооптові вартість 1 кг пельменів становить 70-150 руб. Як показує практика, активний збут заморожених пельменів може приносити підприємцю до 200000 руб. / Міс.

Власне виробництво пельменів (липень 2019) – vipidei.com

Виробництво пельменів в М'ясна магазині

 • Яке необхідно обладнання для виробництва пельменів?
 • Скільки потрібно грошей для виробництва пельменів?
 • Скільки можна заробити на виробництві пельменів?
 • Покроковий план відкриття
 • Який КВЕД для виробництва пельменів
 • Які документи потрібні для відкриття
 • Яку систему оподаткування вибрати для виробництва пельменів
 • Чи потрібен дозвіл для відкриття
 • Технологія виробництва пельменів

На якість і ціну продукції, що випускається впливає високий ступінь конкуренції в цій ніші малого бізнесу. При надмірному забезпеченні ринку, попит на пельмені, манти, вареники і іншу продукцію ліплення абсолютно стабільний. Така продукція завжди популярна і актуальна цілий рік, оскільки і ситна і коштує недорого.

Яке необхідно обладнання для виробництва пельменів?

Для того щоб запустити свій бізнес, знадобиться обладнання для виробництва пельменів. Які саме з них потрібні і яка їхня приблизна вартість на ринку?

 1. Апарат, який відповідає за виробництво домашніх пельменів ручної ліпки. Ціна на апарат залежить від обсягу бункера для фаршу і коливається від 550 до 750 тис. Руб. Обслуговувати апарат повинні відразу 2 працівника.
 2. Для виготовлення тіста. Необхідний апарат для просіювання борошна вартістю в 30 500 руб., Тістоміс, ціна на який досягає 327 000 руб. Апарат для розкочування тіста за 42 000 руб. Знадобиться всього два працівника для обслуговування цієї техніки в цеху з виробництва пельменів.
 3. Устаткування для фаршу. У цю категорію входить м’ясорубка за 25 000 руб. і мішалка за 94 000 руб. Для роботи з цими апаратами потрібно 1 людина.
 4. Зберігання сировини і готового товару. Природно, що для цих цілей необхідно придбання двох холодильників, з функцією підтримки середньої і низької температур. Загальна вартість холодильного обладнання становить приблизно 85 000 руб. Значно заощадити ви можете прибрати холодильні ларі від 15 000 руб.

Виготовленням автоматів для випуску пельменів займаються в Росії, Україні, Китаї та Італії. Найдорожчим, але при цьому більш надійним, є італійське обладнання. Найдоступнішим варіантом є російське обладнання. Тут за доступною ціною можна придбати хороший і надійний апарат.

Виробництво пельменів в М'ясна магазині

Пельменний автомат АП 250

Скільки потрібно грошей для виробництва пельменів?

Якщо підводити підсумки, то загальна вартість виробництва складає приблизно 1 200 000 руб. Так само не варто забувати про персонал в кількості 5 чоловік і їх заробітної плати. Тому, підрахувавши всі витрати отримуємо наступну статтю витрат для запуску виробництва.

устаткування Ціна, руб.
Формувальник 550000 -750 000
Апарат для просіювання 30500
тістоміс 327000
Апарат для розкочування 42000
м’ясорубка 25000
мешалка 94000
Холодильник 2 шт. 85000
Співробітники 5 чол 75000
Разом 1228500

Якщо міркувати про вигоду, то цифри так чи інакше вийдуть не точними, але загальна цифра буде очевидна відразу. Беручи за основу апарат для домашнього виробництва пельменів і класичний варіант рецепта для пельменів ручної ліпки, необхідно враховувати наступні витрати на сировину (розрахунок на 800 кг готової продукції).

Найменування Ціна, руб.
яловичина 29 000
свинина 24 000
сіль 30
мелений перець 550
цибуля 900
мука 1500
яєчний порошок 50
вода
Разом витрати на 800 кг 56030

Скільки можна заробити на виробництві пельменів?

Виробництво пельменів ручної ліпки на дому дає собівартість кілограма готового продукту близько 70 руб. А ринкова середня ціна становить 92 руб. Виходячи з цих розрахунків, виробник матиме дохід в 22 руб. з реалізації 1 кг продукції. Чистий дохід за 24 робочих зміни, складе 347 400 руб. З цієї суми необхідно виділяти приблизно 25% на оплату комунальних послуг.

Повністю виробництво окупиться приблизно через 6 робочих місяців. Але варто розуміти, що класичний варіант пельменів, є найдорожчим. Якщо розробити свій рецепт начинки, то існує реальна можливість домогтися більш високих результатів.

Існують і маленькі секрети зниження собівартості готової продукції. Це дозволить заощадити на дорогому сировину, за рахунок використання в рецептурі більш дешевих продуктів. Головне дотримуватися співвідношення компонентів і вивірити правильну їх пропорцію. Отже, що рекомендують фахівці пельменного бізнесу?

 1. Якщо додати в начинку картопля, то собівартість автоматично знижується. Пельмені ручної ліпки з м’яса і картоплі, за смаковими якостями не поступаються чисто м’ясним, а коштують однаково. Тому немає необхідності говорити про вигоду такого рецепта.
 2. Деякі виробники, примудряються збільшувати вміст рідини в тесті і фарші, без погіршення якості. Цього можна домогтися шляхом застосування нових прийомів замісу тіста і фаршу.

До того ж, необхідно подбати про укладення договорів з торговими точками, які будуть продавати вашу продукцію. Якщо не подумати про це, тоді всі витрати на покупку устаткування і оренду приміщень будуть марні. Склади, будуть забиті під стелю, а доходу не буде.

Звичайно ж, не варто плекати зайвих ілюзій, адже відкрити приватне виробництво в Росії не так вже й просто. Але маючи реальну ідею, можна розгорнути бізнес, впоравшись з усіма можливими труднощами. В результаті ви отримуєте стабільну роботу, постійний дохід і перспективний напрямок для подальшого розширення.

Послідовність дій повинна виглядати наступним чином:

 • Шукаємо приміщення, де буде розміщуватися цех з виробництва.
 • Закуповуємо обладнання для технологічного процесу.
 • Реєструємо бізнес з оформленням всієї дозвільної документації.
 • Приймаємо в штат виробничий і торговий персонал.
 • Купуємо сировину і витратні складові.
 • Відкриваємо виробничу лінію.
 • Налагоджуємо ринки збуту і / або відкриваємо власні роздрібні точки.

Який КВЕД для виробництва пельменів

Для цього виду діяльності нам слід прописати в реєстраційних документах коди 10.1 «Переробка та консервування м’яса і м’ясної харчової продукції».

Які документи потрібні для відкриття

При відкритті бізнесу з нуля для виробництва пельменів досить оформити регіcтрацію суб’єкта підприємницької діяльності. У обов’язковий пакет реєстраційної документації входять:

 • ксерокопія і оригінал паспорта громадянина РФ;
 • ксерокопія і оригінал податкового персонального номера (ІПН;
 • заяву спеціального бланка форми Р210001;
 • повідомлення про перехід до обраної формі оподаткування;
 • корінець фіскального чека про оплату належної мита (зараз 800 р.).

Яку систему оподаткування вибрати для виробництва пельменів

Для бізнесу з виробництва пельменів має сенс вказувати під час реєстрації або єдиний податок, або спрощену форму.

Обороти від такої діяльності дозволяють сплачувати 6% від загальної виручки, або 15% в якості різниці між дохідною і видатковою частиною. Зате таке оподаткування звільняє власника від обов’язків проводити інші різні види бюджетних платежів.

Крім того, ведення обліку та звітності в цьому випадку буде віднімати набагато менше часу у бухгалтерії підприємства.

Чи потрібен дозвіл для відкриття

Обов’язково отримати дозвіл у місцевої адміністрації. Також повинні оформити дозвільну документацію пожежна служба і санітарно-епідеміологічна інстанція. Вони перевіряють, наскільки безпечно ведеться процес виробництва, чи дотримуються норми гігієни та охорони праці.

Технологія виробництва пельменів

У цьому високо конкурентному виді бізнесу оптимально організувати невелике сімейне підприємство з власним унікальним видом продукції. Для розміщення міні цеху необхідно підшукати приміщення з площею хоча б від 50 кв.м.

Великі вимоги пред’являються і до самого обладнання – автомат для виробництва слід купувати високофункціональний.

Перед покупкою необхідно розуміти, який обсяг готової продукції ми зможемо реалізувати, і від цього відштовхуватися при виборі обладнання.

В повний технологічний цикл будуть входити такі етапи:

 • підготовка фаршу;
 • замішування тіста;
 • ліплення пельменів (формування);
 • заморожування продукту;
 • розфасовка і упаковка.

Не варто розраховувати на швидку окупність бізнесу. Щоб зайняти і відвоювати шматок ринку у конкурентів, необхідно зробити гідну продукцію і сформувати переваги у споживача. Нарощування виробничих потужностей має сенс не раніше, ніж через рік діяльності. Важливо в сучасних умовах вміти поєднувати пристойне якість з доступними цінами на пельмені.

Рекомендуємо прочитати безкоштовні книги по темі:

Точки «кава з собою» є в кожному місті. Це або окремі кіоски, де можна швидко купити чашечку напою, що бадьорить,

 • 136
 • 0
 • продукти

Виробництво пельменів в М'ясна магазині

Кава з собою: 2 формату бізнесу з великими перспективами

Фермерські магазини набирають все більшу і більшу популярність. Культивація здорового способу життя спонукає людей тщатся

 1. 1596
 2. 0
 3. продукти

Виробництво пельменів в М'ясна магазині

Магазин фермерських товарів

Багато хто задається питанням: як почати свій бізнес, наприклад, як відкрити м’ясний магазин? Для починаючого підприємця

 • 2449
 • 0
 • живлення

Як відкрити м’ясний магазин з нуля

Як відкрити магазин овочів і фруктів? Це питання не дарма цікавить багатьох підприємців, адже прибуток від ведення так

 1. 3612
 2. 0
 3. продукти

Як відкрити магазин овочів і фруктів

Виробництво пряників є одним з найрентабельніших видів бізнесу, яким може зайнятися навіть не дуже осведом

 • 11177
 • 0
 • продукти

Бізнес ідея – приготування та реалізація пряників

На відміну від ситуації, яка мала місце ще 10-15 років тому, коли вітчизняний споживач віддавав перевагу заварювати ч

 1. 7070
 2. 0
 3. продукти

Бізнес ідея – відкриття чайного магазину

М’яке морозиво – бізнес, який може приносити непоганий дохід в літній час. Технології виробництва цього продукту

 • 5357
 • 0
 • продукти

Бізнес на виготовленні та продажу м’якого морозива

Продаж цукерок як бізнес під силу навіть підприємцю. Щоб домогтися успіху, важливо знайти вдале місце дл

 1. 36718
 2. 0
 3. продукти

Бізнес на продаж цукерок

Як відкрити виробництво пельменів: бізнес-ідея, як відкрити, вкладення, устаткування, що потрібно для відкриття + реальні кейси

Пельменне виробництво – це процес, схожий з домашнім приготуванням, але має більший масштаб. Виріб проходить кілька етапів:

 1. Відбір сировини (м’ясо, борошно, спеції, вода).
 2. Розробка рецепта – пельмені з одного виду м’яса або комбінований фарш.
 3. Приготування тесту, який мав би бути товстим, але і не порветься в найвідповідальніший момент.
 4. Вибір способу ліплення – ручне або машинне.
 5. Процес виробництва від фаршу до пакування та відправки в морозильну камеру. Він може бути конвеєрний або ручний.

Немає нічого складного. Тільки існує один момент – ліпити пельмені в домашніх умовах, де господиня одна контролює процес, або на «кухні» промислового обсягу, де все має бути стерильно, зліплений відповідно до рецептури і вимогами державних інстанцій.

Пельменне виробництво можна організувати на кухні у своєму будинку або знайти підходяще приміщення і обладнати його відповідним інвентарем, технікою. Це два різних напрямки, в яких істотно відрізняються масштаби інвестицій і кількість продукції, що випускається.

Відповідно і можливості заробити будуть різні.

При домашньому виробництві неможливо оформити документи, які необхідні для супроводу пельменів на прилавки продуктових магазинів.

Росспоживнагляд, СЕС та інші інстанції видають дозволи, свідоцтва, сертифікати тільки на продукцію, що випускається в спеціально обладнаному приміщенні.

Тому ліпити пельмені на продаж ви зможете тільки для знайомих, родичів або приватних споживачів. Але на цьому великого капіталу не заробиш.

Відкриття пельменного цеху, навіть невеликого формату, дає великі можливості, ніж домашнє виготовлення. Малий бізнес у виробництві пельменів зазвичай починається з сімейного та поступово набирає обертів. Починати відразу з великого комплексу нераціонально, з огляду на масштаб конкуренції.

Краще рухатися від маленького до великого, враховуючи помилки і знаходячи привабливі рецептури для споживачів. Крім пельменів, на виробництві можна випускати вареники з різними начинками.

Це не завдасть серйозних клопотів, тому що принцип ліплення однаковий, але виручка може бути вище через різноманітного вибору для покупців.

правильний старт

З чого почати новачкові, якщо його приваблює бізнес-ідея по виробництву пельменів? Будь-яке підприємництво починається з глибокого аналізу обраного сегмента ринку і написання докладного бізнес-плану.

Без цього ви не зможете зрозуміти, які вкладення будуть потрібні на початковому етапі і чи вигідно це напрямок в конкретному регіоні.

Якщо висновки будуть позитивними, то далі треба буде пройти наступні етапи:

 1. Зареєструвати статус підприємця.
 2. Знайти приміщення, що відповідає вимогам щодо розміщення харчового виробництва.
 3. Зібрати пакет документів в державних інстанціях, який дозволить відкрити пельменний цех.
 4. Розробити рецептуру і вирішити, який перелік продукції буде випускатися на виробництві.
 5. Вибрати обладнання.
 6. Вивчити потенційних партнерів, які зможуть забезпечити цех якісною сировиною.
 7. Вирішити питання з комплектацією штату співробітників.
 8. Знайти канали збуту напівфабрикатів.
 9. Розробити маркетингову стратегію.

Це основні моменти в здійсненні своєї ідеї з виробництва пельменів. Розглянемо кожен етап докладніше.

Організаційні моменти

Розглядаючи алгоритм дій для починаючого підприємця, будемо орієнтуватися на відкриття окремого пельменного цеху, а не домашньої ліплення пельменів.

Починати можна або з пошуку відповідного приміщення, або з реєстрації підприємництва.

Хоча при подачі документів на реєстрацію в ФНС вам доведеться представити договір оренди або свідоцтво про власність на конкретний об’єкт.

Підприємець повинен подбати про приміщення, яке:

 • Відповідає вимогам СЕС, пожежного відомства.
 • Має доступ до водопостачання, електромережі, каналізації.
 • Просторе, є можливість розташувати обладнання та забезпечити збереження сировини, продукції.
 • Бажано, щоб виробництво розташовувалося близько до населеного пункту, щоб скоротити транспортні витрати. Це вигідно для розширення сфери діяльності, якщо з часом буде прийнято відкрити своє кафе-пельменну.

Якщо приміщення буде в оренді, то потрібно домовитися з власником про тривале перебування, щоб на етапі підйому не довелося згортати виробництво і міняти місце.

Реєстрація бізнесу

Для пельменного цеху актуальні дві форми роботи: ІП (індивідуальний підприємець), якщо власник буде один, і ТОВ (товариство з обмеженою відповідальністю), якщо в бізнес будуть вкладатися кілька компаньйонів.

У будь-якому випадку потрібно зібрати повний пакет документів, сплатити держмито і звернутися в регіональну податкову інспекцію. При заповненні заяви необхідно вибрати вид основної та додаткової діяльності за КВЕД.

Для виробництва пельменів підійдуть наступні коди:

 • Основним видом підприємницької діяльності вибираємо «Виробництво харчових продуктів» (код 10).
 • Додатковим видом два варіанти: для пельменів з м’ясом – «Виробництво м’ясних (м’ясовмісну) напівфабрикатів» (код 10.13.4), для вареників з картоплею – «Виробництво заморожених напівфабрикатів з картоплі» (код 10.31).

На етапі реєстрації необхідно вибрати систему оподаткування, щоб податкова автоматично не зробила нарахувань за загальною системою, що може бути невигідним для починаючого підприємця. Потрібно проконсультуватися з податківцями, але частіше за все бізнесмени вибирають ССО за схемою «доходи мінус витрати», враховуючи, що на першому етапі витрат буде багато.

Не забуваємо встати на облік в ПФР, ФСС, ФОМС, якщо планується наймати співробітників на роботу. У виробництві одному власнику неможливо виконати всю роботу, навіть при повній автоматизації цеху.

Збираємо пакет документів

Легалізація бізнесу – це не єдиний паперовий етап. Після отримання свідоцтва вам належить похід по інших інстанцій, щоб отримати дозвіл на відкриття пельменного цеху. Які документи необхідно зібрати:

 • Договір оренди на дане приміщення.
 • Акт огляду приміщення пожежними (зазвичай цей документ оформляє власник майна).
 • Технічний паспорт на приміщення до останньої редакції перепланування.
 • Рецептура, затверджена в Росспоживнагляді.
 • Технічні умови.
 • Висновок СЕС про стан площ, на яких буде розміщуватися виробництво.
 • Проекти інженерних і технологічних комунікацій (розміщення електричних мереж, водопроводу, каналізації, витяжки, пожежної сигналізації, тривожної кнопки).
 • На продукцію потрібно сертифікат якості, якщо збут передбачено по продуктових магазинах.
 • Дозвіл адміністрації та архітектури на відкриття пельменного цеху, розміщення інформації на фасаді будівлі.

Документи можна збирати поступово. В першу чергу бажано пройти перевірку приміщення, щоб вкладення були немарними, якщо СЕС не видасть дозвіл і виправити недоліки буде неможливо. Після схвалення можна звертатися в проектні служби, які допоможуть облаштувати приміщення і правильно розпланувати простір.

оснащення виробництва

Цей етап найбільш витратний і напружений, тому що необхідно привести в належний стан всі кімнати, вибрати і замовити обладнання, забезпечити умови для роботи персоналу, зберігання сировини і продукції.

Об’єкти в пельменному цеху, складі повинні розміщуватися ергономічно, щоб не робити зайвих рухів.

Для комплектації виробничого залу буде потрібно устаткування, відповідне наміченим щоденного плану вироблення.

На цьому етапі бажано вивчити різні пропозиції щодо обладнання, проаналізувати характеристики, вартість. Для починаючого підприємця з метою економії є варіант покупки устаткування, що був у використанні. Але це може бути «кіт в мішку», якщо ресурс техніки, апаратів добігає кінця. Ремонт обійдеться дорого, і це приведе до простою пельменній лінії.

Стандартний набір обладнання для механічної ліплення пельменів, вареників може складатися з наступних предметів:

 • Тістоміс для замішування тіста. Його вартість залежить від потужності, обсягу чаші і годинної продуктивності. Варіюється від 50 000 до 300 000 рублів.
 • Просіювач для борошна дозволяє прибрати грудочки, дрібні вкраплення з маси і наситити її киснем. Середня вартість за один комплект – від 25 000 до 100 000 рублів.
 • Мясорубка для подрібнення м’яса. Асортимент великий, але варто враховувати обсяги виробництва. Вартість промислової м’ясорубки – від 50 000 до 500 000 рублів.
 • Фаршемешалка використовується для змішування необхідних інгредієнтів. Чим краще відбувається процес, тим однорідніше, більш насиченим і смачніше виходить фарш. Ціни знаходяться в районі від 70 000 до 500 000 рублів.
 • Автоматичний комплекс для виготовлення пельменів, в який завантажується тісто, фарш і де виконується настройка програм. Продукція проходить весь етап від розкочування тіста до упаковки пельменів і маркування. Такий апарат може коштувати від 300 000 до 1,5 млн рублів.
 • Холодильне обладнання потрібно для складського приміщення, де буде зберігатися сировину і готову продукцію. У пельменний цех теж потрібен холодильник попередньої заморозки готової продукції перед етапом упаковки і відправки на зберігання.
 • Не варто забувати про те, що будуть потрібні кошти на витратні матеріали для обладнання, упаковка, етикетки, ваги, різні ємності, посуд. Кімнати для персоналу повинні бути обладнані гардеробом, санвузлом, душовою, щоб забезпечити гігієну співробітників.
 • В адміністративному корпусі потрібно встановити м’яку, корпусні меблі, офісну техніку.

На ремонт можна не витрачати великі кошти. Досить зробити простий косметичний ремонт, щоб було чисто, і подумати про джерела світла, витяжці.

Розробка рецептури

На ринку представлений широкий асортимент пельменів з різними начинками, тому власнику потрібно розробити свою рецептуру продукції, щоб мати можливість залучити споживача. Без готової рецептури і переліку продукції, що випускається не вдасться отримати схвалення в Росспоживнагляді.

Можливо, мама чи бабуся готували пельмені за своїм сімейним рецептом і їх смак був незабутнім. Тоді можна взяти його за основу. Але одного виду недостатньо для отримання великої аудиторії споживачів. Смаки і переваги різні, тому можна використовувати для начинки різні види м’яса:

 • Яловичина.
 • Свинина.
 • Телятина.
 • Баранина.
 • Птах (різна).
 • Дичина (заячина, оленина та інше).
 • Кролик.

Чим різноманітніше вибір, тим більше покупців. Можна замовити рецептуру у досвідченого технолога, якщо в штаті така посада не буде передбачена.

Упаковка – це теж важлива деталь в продажу продукції, варто обговорити це питання з дизайнерами, якщо не передбачений варіант продажу пельменів і вареників на вагу.

комплектуємо штат

Пельменне виробництво невеликого обсягу вимагає найму співробітників.

Навіть повністю автоматизований цех повинен контролюватися людиною, щоб закласти інгредієнти, налаштувати програму роботи, включити конвеєр.

Малий бізнес часто передбачає участь членів сім’ї, але кожен учасник обов’язково повинен бути оформлений за трудовим договором і мати на руках санітарну книжку. Для невеликого виробництва будуть потрібні послуги:

 • Оператор устаткування.
 • Технолог.
 • М’ясник.
 • Завідуючий складом.
 • Підсобний робітник.
 • Вантажник.
 • Прибиральниця.

Адміністративною роботою і питанням пошуку постачальників і каналів збуту може займатися власник, щоб не витрачати кошти на адміністратора і менеджера.

Бухгалтера наймаємо за сумісництвом, тому що великий обсяг роботи на початковому етапі не буде. Багато паперові справи можна робити самостійно.

Співробітникам встановлюється оклад, бо визначати рівень зарплати за обсягом продажів немає сенсу.

Вибір постачальників сировини

Виготовлення пельменів – це не тільки обладнання, а й якісну сировину за прийнятною ціною. Потрібно заздалегідь знайти постачальників м’яса, спецій, овочів.

Купувати продукцію на ринку або в магазині невигідно, тому що ціна буде дуже високою, що позначиться на кінцевій вартості пельменів.

Щоб заробити і не зіпсувати про себе враження у покупців, потрібен фермер, який розводить тварин на забій і має документи про якість м’яса. Без сертифікатів не вийде продати пельмені через торговельні мережі.

Спеції та борошно можна купувати на оптових базах, але слід переконатися в їхній якості. Сорт борошна сильно вплине на зовнішні показники напівфабрикатів і їх властивість в готовому вигляді. Для початку необхідно зробити пробну закупівлю і зліпити невелику партію пельменів, щоб побачити результат. Доставку сировини можна здійснювати самостійно або укласти договір про доставку з партнером.

Про збуті продукції думаємо заздалегідь

Пельмені хоч і не належать до швидкопсувних продуктів, але тримати велику партію на складі довгий час невигідно. Тому до запуску виробництва на повну потужність потрібно знайти канал збуту:

 • Невеликий продуктовий магазин.
 • Столову, кафе.
 • Зняти в оренду невелику площу і встановити скриня-холодильник.
 • Вийти на мережеві торгові центри.
 • Брати участь в ярмарках сільськогосподарської продукції і продавати пельмені з намету на колесах.

У будь-якому випадку розраховувати відразу на великий попит не варто, тому що, поки споживач не спробує, він не буде купувати кілька упаковок. Можна випустити пробну партію продукції і організувати дегустацію пельменів, щоб люди могли оцінити якість і залишити заявки на поодинокі доставки.

Канали збуту починайте шукати на етапі підготовки виробництва до відкриття, щоб контролювати обсяги продукції і не працювати в збиток. Інвестиції повинні окупатися, рентабельність виробництва пельменів не повинна бути нижче 25%.

Гідності й недоліки

Перед початком реалізації бізнес-ідеї варто вивчити плюси і мінуси даного напрямку, щоб не згортати виробництво після вкладення великих коштів. До недоліків бізнесу на пельменях можна віднести наступні моменти:

 • Ви невідомі споживачеві, і потрібен час на те, щоб отримати достатню кількість клієнтів відразу (у виробництві продуктів харчування це особливо актуально).
 • Новачкам важко виходити на великі торгові мережі, тому що компанії встановлюють умови, в яких виробнику неможливо добре заробити, якщо не завищити вартість продукції. А це не на користь споживача. Гроші торгові мережі перераховують із затримками, тому виробнику необхідно самостійно оплачувати всі витрати, не отримавши прибутку.
 • Приміщення, придатне для розміщення виробництва, знайти складно. Доводиться вкладатися в перепланування, оснащення водопроводом, електроенергією, іншими комунікаціями.
 • Конкуренція серйозна, але все залежить від місця розташування нового цеху, якості, асортименту та вартості товару, представленого на прилавках.

До плюсів можна віднести наступні показники:

 • Попит на пельмені є завжди. Навіть сім’я з середнім достатком часто заповнює морозилку напівфабрикатами, щоб зварити їх в потрібний момент.
 • Споживачі вибирають якість. Якщо конкуренти думають тільки про вигоду, сильно завищують ціни, додають сою і ароматизатори, то є сенс позмагатися з ними в якості і прийнятною ціною.
 • Заробляти можна навіть на невеликих партіях і не витрачатися на дороге обладнання. Використовувати звичайну кухонну техніку, залучити сім’ю для ручного ліплення пельменів або використовувати спеціальну форму для пельменів.
 • Є перспектива для розширення, якщо відкрити пельменну або невелику торгівельну точку, щоб продавати особисто свою продукцію.

Вигідно налагодити збут в сільську місцевість, де асортимент продуктів не завжди великий. Ліпити домашні пельмені навіть сільським жителям не завжди хочеться. Тому є сенс починати свою справу.

В підсумку

Незважаючи на велику кількість підприємств, що займаються виробництвом напівфабрикатів, попит на пельмені і вареники не зникне ніколи.

«Замахується» відразу на великий комплекс не варто, а в рамках малого бізнесу, наприклад сімейного, є сенс стартувати в продуктовій індустрії. Непоганим варіантом може бути пельменний цех з функцією продажу готового блюда, так званої пельменній.

Принцип реєстрації та підготовки до відкриття приблизно аналогічний, але вимагає більше вкладень. Хоча прибутковість може бути вище.