Хто такі бізнес-ангели – список топ-10 в Росії, як знайти і залучити

0
71

Хто такі бізнес-ангели - список ТОП-10 в Росії, як знайти і залучити

Бізнес-ангели – саме так прийнято називати приватних інвесторів, здатних втілити в життя сміливі бізнес ідеї. І хоч в це можна і не вірити, деякі сучасні і всім відомі великі компанії своїм сьогоднішнім існуванням зобов’язані саме таким людям.

У своїй сьогоднішній статті я б хотіла поговорити про таких ось бізнес-ангелів, про яких відомо не так багато. Принаймні в порівнянні з тими ж венчурними інвесторами. Щоб пролити світло на це питання, давайте почнемо з визначення.

Бізнес-ангели це

Венчурні інвестиції, як я вже писала, допомагають втілити бізнес-ідею в реальність. Різновидом венчурних інвесторів є, так звані, бізнес-ангели. Тобто вони займаються інвестуванням в стартапи і ідеї, які в майбутньому можуть принести хороший прибуток.

Більшість сучасних бізнес-ангелів – домоглися успіху підприємці, що володіють необхідною сумою для майбутнього інвестування.

Кілька років тому в західній пресі були опубліковані результати дослідження, яке показало, що більшість з них мають вік від 40 до 65 років, 95% бізнес ангелів – це чоловіки, а 20% з них мають стан, що вимірюється сумою від 1 мільйона доларів.

Хто такі бізнес-ангели - список ТОП-10 в Росії, як знайти і залучити

Що рухає цими людьми? Більшість з них шукає спосіб збільшити свої статки. Вони розглядають довгострокове вкладення капіталу з метою отримання в подальшому прибутку. Або ж в їх планах вкластися в ідею, створити на її основі бізнес, який згодом продати. Вони готові ризикувати своїми коштами і вважають, що такий ризик виправданий і може принести їм гарний прибуток.

Бізнес-ангели – це приватні інвестори, що вкладають власні гроші в створення і розвиток бізнесів на їх початкових етапах його розвитку з метою отримання в подальшому прибутку від такої інвестиційної діяльності.

Відмінність бізнес-ангелів від венчурних інвесторів

Бізнес-ангели, це, звичайно ж, венчурні інвестори, оскільки за своєю природою здійснюють ту ж саму діяльність. Хоча відмінності між ними, безсумнівно, є.

В першу чергу, венчурні інвестори, в основному, ризикують не власним капіталом, а капіталом венчурних фондів, тобто багатьох інвесторів.

Бізнес-ангели ризикують своїми грошима, знайшовши свою відповідь на питання, як стати багатим, в інвестиціях в бізнес на його початкових етапах.

Хто такі бізнес-ангели - список ТОП-10 в Росії, як знайти і залучити

По-друге, оскільки, бізнес-ангели – це вовки-одинаки, то їм доводиться самостійно відбирати проекти для інвестицій. Вони оцінюють всі ризики і самостійно ведуть переговори з авторами бізнес-проекту. З точки зору бюрократії з бізнес-ангелом домовитися простіше, хоча він може пред’являти більш жорсткі умови до бізнес-ідеї.

Тобто велике значення набувають саме особистості якості ангела, які у всіх людей різні. Тобто, з одного боку отримати від них гроші на развите свого бізнесу простіше, а з іншого – складніше. На перше місце виходять не фінансово показники, які має стартап, а його привабливість для інвестора. І ця привабливість буде залежати тільки від його суб’єктивних вимог.

Бізнес-ангели – ТОП видів

З огляду на те, що бізнес-ангели підходять до вибору об’єкту інвестицій за своїми параметрами, всіх їх прийнято ділити на декілька типів.

На цю класифікацію впливають, звичайно ж, особистісні якості, а також мотивація ангела. Незважаючи на велику різноманітність, в економічній літературі виділяють 5 видів бізнес-ангелів.

Щоб далі продовжити нашу розмову про них, з ними необхідно познайомитися детальніше.

Хто такі бізнес-ангели - список ТОП-10 в Росії, як знайти і залучити

Корпоративні ангели

Корпоративними називаю таких ангелів, які раніше працювали на керівних посадах в корпораціях, іноді досить великих. У момент інвестиції вони на цій посаді більше не працюють, оскільки вийшли на пенсію або до того моменту були відсторонені. Причому, в першу чергу, ними рухає не просто інвестиційна привабливість, хоча заробити мільйон вони б не відмовилися.

В першу чергу їм потрібна нова робота і найчастіше якась керівна посада в новій компанії, що є обов’язковою частиною угоди. Проте, такі ангели мають у своєму розпорядженні значним особистим капіталом, який готові вкласти в компанію, якщо вони вважають її перспективною.

Ангели ентузіасти

Цей вид бізнес-ангелів, найчастіше, інвестують в ідею. Причому успіх інвестиції не дуже їх цікавить, на їхній добробут це не сильно вплине. Для них такі інвестиції – це, скоріше, хобі. Таких ангелів не цікавить управління компанією, тому вони є ідеальним варіантом для стартаперів, які хочуть максимально зберегти контроль над своїм бізнесом.

Ангели підприємці

Такі бізнес-ангели розглядають інвестицію, як спосіб подальшого високого заробітку на інвестуються ними компаніях. Їх досвід дозволяє їм вибирати найперспективніші проекти, тому навіть найбільший ризик – виправданий.

Іншою особливістю таких інвесторів є велика сума інвестицій, яку вони можуть собі дозволити. Найчастіше ця сума отримана від успішно приносять прибуток проектів, проінвестованих раніше.

У разі успішних інвестицій практично вся сума йде на розвиток нових проектів.

мікро ангели

Особливістю даного типу ангела є не тільки можливість вкладати в перспективний проект фінансові кошти, а й свої знання і досвід. Правда, зазвичай, вони не настільки активно беруть участь в житті бізнес-проекту, коли все йде добре.

Але от якщо компанія починає зазнавати збитків, досвід цього бізнес-ангела, нерідко, може врятувати бізнес від банкрутства.

Середня успішність таких інвесторів вище, ніж у їхніх колег по цеху, оскільки своє інвестування вони здійснюють професійно і підходять до цієї діяльності відповідально.

Професіонали

Для таких бізнес-ангелів інвестування проектів – не основна професійна діяльність. Це люди інших професій – юристи, лікарі, економісти, трейдери, які заробляють на торгівлі-продажу різними активами (валюта, криптовалюта, сировинні товари та інше).

Ці люди, частіше все інвестують в суміжні їх діяльності галузі. Крім фінансів, новому бізнес-проекту ці інвестори можуть запропонувати свої знання в професійній галузі. Правда, ці послуги не завжди бувають безкоштовні, і бізнесмену-початківцю потрібно бути до цього готовим.

За великим рахунком, все залежить від людини і його особистісних якостей.

Бізнес-ангели Росії

Наша країна, природно, не може стояти осторонь економічних процесів, що відбуваються в усьому світі. Тому свій ринок бізнес-ангелів є і у нас, правда великим його ніяк не назвеш.

Найчастіше функції бізнес-ангелів в Росії виконують гранти і венчурні фонди. Найбільш же затребуваною галуззю для ангельських інвестицій продовжує залишатися сфера інформаційних технологій.

Розвитку цього сегмента заважають кілька факторів:

 • Прогалини в законодавстві, що регулює інвестиції;
 • Відсутність державних гарантій повернення інвестицій;
 • Невелика кількість інвестиційно-привабливих проектів.

Все це веде до того, що російські ангельські інвестори не поспішають афішувати свою діяльність, через що втрачають можливість заробляти самі, і ускладнюють пошук ангелів початківцями бізнесменами. А вітчизняні бізнес-ангели в даний момент більше орієнтовані на закордонні стартапи, а не вітчизняні.

Хто такі бізнес-ангели - список ТОП-10 в Росії, як знайти і залучити

Полювання на Business Angels

Отже, після того, як ми визначилися з тим, хто такі бізнес-ангели, чим займаються і які бувають, прийшов час поговорити про те, як на них полювати. Наприклад, на Заході знайти інвестора набагато простіше, ніж в нашій країні. По-перше, кількість забезпечених людей там просто більше, ніж у нас.

А по-друге, як я писала раніше, багато наших бізнес-ангели просто уникають публічності. Проте, для того, щоб мати більше шансів знайти бізнес-ангела для свого проекту, необхідно володіти знаннями, якимось алгоритмом, який зробить Ваш проект найбільш привабливим для інвестицій. Саме такою інструкцією я і хочу з Вами поділитися.

Хто такі бізнес-ангели - список ТОП-10 в Росії, як знайти і залучити

Перед тим, як виходити на пошук і полювання на Business Angels, необхідно попрацювати над своїм проектом і надати йому привабливості в очах інвесторів.

Геніальна ідея

Перше з чого, необхідно почати – це з формулювання ідеї. Звичайно, ідеально, якщо вона буде геніальної, але частіше за все, це просто вдала ідея, яка, тим не менш, має конкурентними перевагами.

Крім того, ідея повинна бути зрозуміла і близька тому бізнес-ангела, до якого Ви зібралися звернутися.

Просто так він не прийде і не скаже «Дам гроші на розвиток бізнесу», щоб інвестор захотів вкластися в Вашу ідею, він повинен бути впевнений, що ідея зможе в майбутньому заробляти, що дозволить повернути свої інвестиції і отримувати пасивний дохід.

Маркетингові дослідження

Після того, як ідея знайдена, необхідно провести маркетологічні дослідження, тобто визначитися з тим колом людей, які будуть зацікавлені в тому, щоб купити майбутній продукт або послугу.

Результати дослідження потрібно буде показати потенційному ангелу, адже чим краще результати такого дослідження, тим більше бажаним для нього буде Ваш стартап.

Іншими словами, Ваш винахід, яке не має широкої аудиторії, не дозволить залучити бізнес-ангела.

Набір Dream Team

Не менш важливим для майбутнього бізнес-ангела буде наявність у стартапера своєї команди, яка буде допомагати йому налагодити виробництво. Причому команда повинна бути згуртованою і дружньою.

І хоча деякі ангели готові допомагати порадами та іншої допомогою, частіше за все, це досить зайняті люди, так що своя «дрім тім» просто необхідно.

Так що якщо у Вас зараз ще немає команди, саме час починати її збирати.

Створення бізнес-плану

Бізнес-план – це перший документ, з яким буде знайомитися серйозний інвестор. Так що складений він повинен бути за всіма правилами і мати всі необхідні атрибути:

 • Назва майбутнього проекту;
 • Результати незалежних досліджень продукту;
 • Можлива вартість виробництва продукції;
 • Його собівартість;
 • Опис функціональних переваг нового продукту;
 • Опис підкорення ринку: зростання виробництва, темпи освоєння ринку;
 • Точна сума інвестицій, розмір прибутку компанії та інвестора і термін окупності інвестицій.

Зайве говорити, що, чим більш професійно буде складено бізнес-план, тим більше шансів залучити ангела. Тому, якщо самостійно Ви не впораєтеся з такою відповідальною справою, то краще довірити складання бізнес-плану професіоналам, нехай це і зажадає деяких фінансових витрат.

Стати успішним бізнес-ангелом

Після того, як ми поговорили про те, як шукати бізнес-ангелів, як інвесторів для нового проекту, прийшов час поговорити і про те, як самому стати успішним бізнес-ангелом.

І хоч такі інвестиції досить ризиковані, прибуток, яку вони можуть принести, може покрити можливі ризики.

Однак перед тим як вирішити куди інвестувати, пропоную Вам ознайомитися з інструкцією для бізнес-ангелів, яка допоможе максимально знизити можливі ризики.

Хто такі бізнес-ангели - список ТОП-10 в Росії, як знайти і залучити

Ігнорувати нецікаві пропозиції

Перша порада, які дають досвідчені бізнес-ангели, для того, щоб не прогоріти, потрібно завжди чітко розуміти, у що Ви вкладаєте гроші. Ідея повинна бути Вам близька і зрозуміла.

Крім того, вона повинна бути цікава бізнес-ангелам. Якщо пропозиція йому нецікаво, то вкладати в нього гроші не просто небезпечно, а нерозважливо.

Це, як і в будь-якій діяльності – це зможе функціонувати лише займаючись цікавою справою, присвячуючи себе йому без залишку.

Моніторити проекти, куди вклали гроші

Вклавши гроші в проект необхідно періодично контролювати його розвиток. Це необхідно для того, щоб Ваші гроші витрачалися саме на розвиток бізнесу, а не на інші цілі. Вкласти гроші, щоб забути про них – так серйозні інвестори не надходять.

До того ж, бізнес-ангел, інвестуючи в якийсь проект, отримує певні права впливати на нього. Саме цим правом треба максимально користуватися, щоб в разі необхідності, врятувати проект від банкрутства.

Як би це дивно не звучало, інвестор несе набагато більше відповідальності за проект, ніж його творець.

Спілкуватися з експертами в своїй області

Для того щоб інвестиції були вдалими, не варто нехтувати спілкуванням з колегами, особливо більш досвідченими. Причому найбільше це стосується молодих бізнес-ангелів, які не мають досвіду подібного інвестування.

Звичайно, далеко не всі інвестори готові ділитися знаннями, але таких меншість.

Існують навіть певні спільноти бізнес-ангелів, які не тільки діляться досвідом, а й разом підшукують цікаві проекти, а також поєднують засоби для інвестицій.

Відмовитися від інвестування, якщо є сумніви

Ну і останнім по порядку, але аж ніяк не за значенням, радою в нашій статті буде необхідність відмовитися від інвестиції, якщо виникнуть сумніви в його успішності. Звичайно ж, така «інтуїція» прийде лише з досвідом, але рада вкрай важливий саме для початківців ангелів.

У даній ситуації, це саме той випадок, коли краще проявити пильність і, можливо, перестрахуватися і не інвестувати проект, ніж вклавшись в нього, втратити всі свої гроші.

Венчурні інвестиції – вкрай ризикована діяльність, так навіщо ще більше збільшувати ризик? Краще вже торгувати криптовалюта або інвестувати в менш ризиковані інструменти.

Хто такі бізнес-ангели - список ТОП-10 в Росії, як знайти і залучити

Стати успішним бізнес-ангелом – досить хороша можливість інвесторам не тільки примножити свої статки, а й стати співвласником успішного бізнесу. З іншого боку саме завдяки бізнес-ангелам, люди, що володіють тільки цікавою ідеєю, можуть перетворити її в процвітаючу компанію.

Іншими словами, виграють обидві сторони, хоча і не завжди. Проте, найближчим часом зростання попиту на бізнес-ангелів навряд чи стане менше. У свою чергу інвесторів теж ставати більше, а значить, вони активно шукатимуть цікаві ідеї, які можна буде перетворити в успішний бізнес.

Передплачуйте і завжди будьте в курсі останніх новин:

 1. Канал телеграм (Інвестиції з Ganesa)
 2. Чат телеграм
 3. вКонтакте

Хто такі бізнес-ангели, як залучити їх для заробітку: ТОП-10 розвинених інвесторів

Хто такі бізнес-ангели - список ТОП-10 в Росії, як знайти і залучити Вітаю вас на моєму блозі, шановні читачі, гості та друзі! Не перериваючи тему інвестування, сьогодні хочу розповісти вам про такий спосіб інвестування, як бізнес-ангели. Вони часто беруть участь в нових сучасних проектах. Відразу скажу, що це новий різновид доходу, що викликає безліч питань підприємців. Від мене ви зможете дізнатися, кого прийнято називати бізнес-ангелами, про напрямки діяльності, методиках роботи і корисні факти.

Хто такі бізнес-ангели

Як можна судити з назви, ангели – це покровителі. Велика частина ідей бізнесу, що виникають у користувачів, так і залишається написаною чи в мріях. Залучити до розробки кредитування банків або фонди виходить дуже рідко.

Саме тоді на підмогу приходять бізнес-ангели, як інвестор пропозиції. Вони являють собою індивідуального інвестора або компанію, які пропонують капітал в інноваційні ідеї та розробки. Хто такі бізнес-ангели - список ТОП-10 в Росії, як знайти і залучити Багато хто вважає їх складовою частиною сучасної економіки. Бізнес-ангелів охарактеризує наступними термінами:

 • Фізичні, юридичні особи, бізнесмени, менеджери, які мають досвід управління власним бізнесом.
 • Чоловік з великим досвідом управління на різних посадах.
 • Успішна людина з пристойним капіталом.

Як правило, більша частина бізнес-ангелів – мільйонери. Завдяки таким інвесторам численні підприємці з успіхом запустили власний бізнес в оборот і з радістю вникають в тему нових напрямків в сфері стартапу.

Принцип роботи бізнес-ангелів

Особисто для мене такий напрямок дуже привабливе і цікаве, адже можна спробувати власні ідеї та втілити їх в реальність. Так як же пропонують підтримку бізнес інвестори? Они предоставляют собственный фонд в обмен на долю в бизнесе или забирают процент от пакета акций в качестве гарантий.

Это дает им решающий голос в финансовых или управленческих делах. Кто такие бизнес-ангелы - список ТОП-10 в России, как найти и привлечь Основными направлениями в функциональности ангелов считаются:

 • Вложение в разнообразные проекты, например, информационные технологии, искусственный интеллект, медицину, интернет.
 • Помощь новичкам на первых этапах. Бывают ситуации, когда инвестор сотрудничает в период посева и начальных наработках, заинтересовавшись процессом.
 • Помощь стартапа при возникновении проблем, причем как инвестициями, так и советами или бесплатной юридической поддержкой.

Кроме того, Business Angels часто становятся наставниками в делах, помогая своей команде сориентироваться во всех нюансах предпринимательской деятельности.

Преимущества работы с бизнес-ангелами

Бизнес-ангелы России обычно совместимы с проектами, которые не интересны кредитным организациям и крупным инвестиционным фондам. Сотрудничество с индивидуальными инвесторами имеет выгодные преимущества, ведь они:

 • предпочитают идеи с повышенной вероятностью риска и становятся единым источником финансирования в этом плане;
 • работают со стартовым капиталом, который не интересует крупные фонды;
 • рассматривают совершенно разные задумки, даже нестандартные и необычные на первый взгляд;
 • лояльны в сотрудничестве, имеют простой процесс финансирования и оптимальные ставки дохода;
 • делятся опытом и помогают советами;
 • вложения не подразумевают высокие проценты, страховки, кассовые платежи;
 • становятся кредитными поручителями при необходимости;
 • своеобразная площадка для старта, подталкивающая начинающий проект к успешности и прибыльности.

Кто такие бизнес-ангелы - список ТОП-10 в России, как найти и привлечь Во различных вопросах деятельность ангелов похожа с венчурными фондами, только сотрудничество протекает комфортней и проще. Как правило, после раскрутки, инвесторы оставляют проект, перепродавая свою долю. Такой взаимовыгодный бизнес способен принести умножение капитала до 200%. Согласитесь, немалый коэффициент, да и новички от этого только выигрывают! Также они предлагают оценку инвестиционных проектов.

Какие разновидности бизнес-ангелов существуют

Если вы решили найти своего потенциального частного инвестора из ангелов, то вам следует учитывать область деятельности, интересы и виды. Существует пять разновидностей бизнес-ангелов:

 • Предпринимательские. Объединяют бизнес и инвестиции в проекты, готовые отдать существенные суммы. Их довольно сложно найти для управления стартапами, ведь они заняты своим бизнесом.
 • Професійні. Этот вид ангелов сотрудничает исключительно со стартапами в направлении, которое им нравится и перспективно. Выбирают инвестирование с другими ангелами или частными предпринимателями.
 • Энтузиасты. Обращаются сразу к нескольким проектам, не вмешиваются в процесс, им не важен профиль деятельности.
 • Микроуправляющие. Принимают участие единовременно в нескольких идеях и вкладывают любые суммы. Они вникают в суть действия проекта, претендуют на места управления и долю в совете директоров.
 • Корпоративные. Это бывшие управляющие известных фирм, которые получили вознаграждение после увольнения.

Тільки правильні розрахунки і досвід в управлінських справах дозволяє ангелам заробляти до 70% з базового інвестиційного проекту. Досить непогано, враховуючи, що проектів може бути кілька. Пропоную подивитися, куди інвестую кошти я на прикладі особистих інвестиційних звітів.

Де знайти приватного інвестора

Бізнес-ангели, як правило, відкриті для стартапів. У них є індивідуальні сайти, електронні адреси та посилання, куди дозволено надіслати ідеї, напрацювання, пропозиції. Також їх можна зустріти на ділових форумах. Кількох представників я бачив особисто, беручи участь у зустрічах.

Хто такі бізнес-ангели - список ТОП-10 в Росії, як знайти і залучити Серед вітчизняних організацій, найвідомішими вважаються:

 • Національна асоціація, що надає у вільному доступі зацікавлених інвесторів.
 • Санкт-Петербурзьке об’єднання.
 • Клуб інвестування Сколково.
 • Фонд розвитку ініціатив в Інтернеті.

Крім даних організацій, інвестори протягом усього часу відстежують перспективні ідеї і навіть наймають агентів для пошуку вигідних пропозицій. Свої ідеї можна відправити на ресурси StartUpStep або AskCap.

ТОП-10 кращих інвесторів

У розробки готові вкласти безліч приватних інвесторів. Щорічно стали з’являтися нові обличчя, які зацікавлені в прибутковості і збільшення власних капіталів. Я переглянув безліч сайтів, прочитав відгуки і відібрав спеціально для вас рейтинг найбільш просунутих бізнес-ангелів:

 1. Ігор Мацанюк. Інвестор, який професійно займається вкладенням в мобільні додатки та ігри. В подає надії розробку він готовий інвестувати близько $ 1 млн.
 2. Олександр Румянцев. Відомий приватний підприємець, який успішно реалізував 11 проектів. Середня сума вкладень варіюється в межах 15-40 тис. Доларів. Найбільш бажаний вважає ідеї, пов’язані з екологією і фінансами.
 3. Олександр Бородич. Активно розглядає додатки в сфері інтернету, мобільні ідеї, торговельні сервіси. Віддає перевагу включатися в роботу на початкових стадіях.
 4. Борис Жилін. Цікавиться стартапами, передбаченими для масових користувачів.
 5. Олексій Басов. Успішний менеджер, який серйозно ставиться до перспективних задумів в області рекламних і соціальних напрямків. Функціонує на етапі посіву, не приваблює партнерів.
 6. Віталій Полєхін. Інвестор від управлінської школи «Сколково». Привабливими вважає сфери охорони здоров’я, технологію та інтернет-освіту.
 7. Едуард Фіяксель. Приватний інвестор, який не поширюється щодо реалізованих проектів, але в середньому коефіцієнт вкладення становить не менше $ 100 000. Привертають галузі енергозбереження, комунікацій і IT.
 8. Андрій Головін. Готовий істотно вкласти в ідею, співпрацює з фінансовими, а також комерційними сферами.
 9. Павло Черкашин. Успішний бізнес-ангел, який цікавиться різними інвестиціями і нестандартними проектами. Його приваблюють соцмережі, розважальні, соціальні програми.
 10. Ігор Рябенький. Талановитий підприємець, якому довіряють кошти численні інвестори, що бажають збільшити прибуток і брати участь в стартапи.

Згідно зі статистикою, тільки 45-50% бізнес-ангелів зможуть похвалитися стабільністю доходу. Однак завдяки їх рішучості, ризикованості, щорічно виходять у світ унікальні проекти і втілюються в життя будь-які витівки. Хто такі бізнес-ангели - список ТОП-10 в Росії, як знайти і залучити На сьогодні все, мої дорогі читачі. Головне пам’ятайте, щоб знайти і залучити потенційного ангела у власну ідею, необхідно розробити дійсно унікальний проект, вивчити цільову аудиторію, скласти якісний бізнес-план.

Другого шансу проявити себе і справити враження на інвестора у вас не буде, тому продумайте розмову по всіх пунктах, виключіть складні терміни і пояснення. Нехай краще він буде простим і доступним.

Ще багато цікавого щодо пасивного заробітку ви можете прочитати на моєму блозі Mixinvestor.com! Діліться ссилочку з друзями, залишайте коментарі і задавайте питання! До зустрічі!

З усіх питань я завжди на зв’язку за наступними контактами ====>

Бізнес ангели (хто це) – ТОП 52 ангелів в Росії

Бізнес-ангели – це важлива складова сучасної міжнародної економіки. Це неформальні інвестори, які допомагають побачити світло перспективним інноваційним проектам, технологіям і ідеям, багато з яких згодом можуть стати незамінною частиною нашого життя.

Хто такі бізнес-ангели

Хто такі бізнес-ангели - список ТОП-10 в Росії, як знайти і залучити Що таке бізнес-ангел, де їх знайти і як вони виглядають?

Бізнес ангел (business angels) – це приватна особа, яка вкладає свої особисті кошти в перспективні проекти на початковому етапі їх розвитку.

Наприклад, у вас є цікава комерційна ідея. Ви ретельно опрацювали бізнес-план, зібрали команду помічників-професіоналів, розрахували приблизні вигоди і готові до запуску стартапу. Якби не одне «але» – відсутність фінансів, без яких не запуститься жодна справа. Ось на цьому етапі на допомогу можуть прийти ангели бізнесу.

Романтичну назву цієї категорії спонсорів з’явилося в Америці на початку 20-го століття. Так іменували заможних бізнесменів, з розмахом вкладали гроші в шикарні постановки на Бродвеї. І сьогодні сенс назви залишається тим самим: ангели сприймаються як благодійники від бізнесу, ну або дуже лояльні партнери.

Щоб краще зрозуміти, хто такі бізнес-ангели, потрібно виділити їх відмінні риси. Це досвідчені підприємці, вдало розвивають свій бізнес, топ-менеджери найбільших компаній, люди, які побудували успішну кар’єру.

Досвід і чуття бізнесмена – важливі якості бізнес-ангела, адже у них спочатку немає ніяких гарантій успіху, а прибуток приносить далеко не кожен стартап.

Кошти вкладаються на термін від 3 до 7 років, без застави за пакет акцій в компанії.

За статистикою, кожен п’ятий бізнес-ангел отримує прибуток з проінвестованих проектів в розмірі 10-15% річних, кожен четвертий – понад 20% річних, кожен третій втрачає свої гроші, іншим вдається лише «відбити» вкладені кошти.

 • Завдання бізнес ангелів – не просто професійні інвестиції в потенційно вигідні ідеї, але і наставництво, консультування, кураторство, можливо і допомогу в керівництві.
 • Мета – розвиток своїх підшефних проектів, підвищення їх вартості, просування на ринок розробленої високотехнологічної продукції.

Коли стартап починає приносити реальний прибуток, ангели продають свою частку в компанії (на той час вона вже набагато перевершує за вартістю початкові вкладення) – таким чином і отримують свій дохід.

Відео про те хто такі ангели бізнесу

Цікавий факт

Хто такі бізнес-ангели? Чим займаються? Як знайти і залучити?

Бізнес-ангели – таке романтичне назву отримали люди, які прагнуть вкладати власні гроші в різні розробки інноваційного характеру, а також в проекти, що мають, на їхню думку, перспективне майбутнє.

Їх завдання полягає в допомозі та підтримці молодих організацій, які впроваджують інновації в усі сфери життєдіяльності. Виходить, що вони вкладають власні кошти і можуть розраховувати на володіння значною часткою бізнесу, наприклад, пакетом акцій.

Розглянемо, що являють собою бізнес-ангели Росії та інших країн, чим вони займаються, куди вкладають гроші, і якими капіталами володіють.

Історія появи

Інвестори такої категорії вперше були згадані в 20-х роках минулого століття.

Ходять чутки, що саме так нарікали багатих осіб, що протегували нові проекти, які спонсорують виставки творів мистецтва, театральні постановки та інші культурні заходи. Є й інший напрямок історії цієї ери.

Вважається. Що назва вперше було використано щодо приватних інвесторів, які вкладали свої гроші в перспективні проекти Силіконової долини.

Першою людиною, якій допоміг такий ангел бізнесу, став Юджин Кляйнер, який опинився в складній ситуації на шляху реалізації ідеї з виготовлення мікросхем з кремнію.

Йому доводилося затрачати чимало сил на пошук інвестора, і він вже був готовий кинути цю затію, як на життєвому шляху йому зустрівся Артур Крок – людина, яка мала величезні фінансові зв’язки і велике вплив.

В результаті відсутня грошова величина була знайдена, і в 1959 році була створена компанія Fairchild Semiconductor.

ТОП інтернет-майданчиків для пошуку інвесторів та інвестиційних проектів

Куди інвестують?

Історично склалося так, що ангели такого роду виступають в якості джерела для зовнішнього надходження фінансування в організації, що мають потенціал швидкого зростання. Вони надають допомогу в створенні стартапів для подолання останніми етапів, коли на розвиток діяльності не вистачає ресурсів.

Вони вкладають гроші безпосередньо і можуть оперувати власним капіталом. Інвестування може бути здійснено не тільки в проект, але і в основну ідею. У портфелі цих фахівців переважають інвестиційні кошти – як за кількістю, так і за загальним обсягом.

Портрет ангела бізнесу в класичному західному розумінні виглядає так:

 • чоловік з університетською ступенем;
 • віку від 45 років;
 • має управлінський досвід;
 • постійно навчається експертних знань.

Якщо ви шукаєте варіанти, як знайти бізнес-ангела, варто ознайомитися з напрямками діяльності цих фахівців.

У чому відмінність бізнес-ангела від звичайного інвестора

Цільовий завданням будь-яких інвестицій є набуття досить хорошого доходу, якщо мова йде про венчурні інвестиційні заходи, він повинен мати максимальне значення, так як ризик втрати вкладених грошей великий.

Класичні інвестори далеко не завжди можуть зважитися на те, щоб розмістити свій капітал в нові і ризикові проекти. Вони вважають за краще інвестування, що припускає отримання менш високого, зате стабільно гарантованого доходу від готових бізнес-проектів.

Що стосується сучасних ангелів бізнес-сфери, вони прагнуть вкладатися в інноваційні проекти, в підприємства, які знаходяться на стадії зародження.

Традиційно такий фахівець вибирає кілька сподобалися проектів і орієнтується в основному на ті, які більш вигідні з його точки зору. Зазвичай вони несуть 100% -е ризики.

Види бізнес-ангелів і їх можливості

Корпоративні особи

Це приватні інвестори, які застосовують гроші, отримані як компенсація в ході звільнення з посади топ-менеджера в рамках великої корпорації. У компанії, в яку вони вкладають гроші, ці фахівці прагнуть розраховувати на керівну посаду. Вони беруть участь мінімум в одному проекті і мають заощадження сумою до 1 000 000 доларів.

Ангели-підприємці

Це найбільш активна категорія бізнесменів, які прагнуть до вкладення чималих сум, зазвичай їх розмір досягає 500 000 доларів. Як правило, вони самі є успішними і знаходяться в пошуку способів зробити свій портфель інвестицій максимально різноманітним, а бізнес – більш широким. Вони не займають ніякого поста в рамках інвестованого організації.

ентузіасти

У порівнянні з минулим групою дана категорія фахівців є менш досвідченою і професійною. Такі люди, переступивши межу певного віку, починають розглядати інвестування в якості хобі. Зрозуміло, що вони вкладають невеликі грошові величини, від 10 до декількох тис. Доларів і майже не беруть участі в управлінських процесах.

Менеджери

Дані інвестори сприяють здійсненню жорсткого і суворого контролю власних інвестицій. Вони беруть участь в складі директорського ради організації, хоча не ходять «на роботу» кожен день. Традиційно вони вважають за краще давати фінансування одночасно кільком компаніям, додаючи їм солідний «вага».

Професіонали

В даному випадку інвесторами є фахівці певного профілю. Це можуть бути інвестори, адвокати, лікарі, аудитори та бухгалтери і так далі.

Вони віддають перевагу вкладенню грошей в компанії, які пропонують продукт або сервіс, що має відношення до їх професійної діяльності.

Крім вкладень, такі інвестори проводять експертну оцінку і допомагають в аналізі діяльності. Де знайти бізнес-ангела – читайте, і дізнаєтеся в рамках даного матеріалу.

Переваги і недоліки співпраці з ангелами

 1. Головне достоїнство цих людей полягає в тому, що до них можна звернутися, не ризикуючи так сильно, як у випадку з банками (див. Також – Держпідтримка малого бізнесу: субсидії, гранти, мікропозики – поради експерта).
 2. Вони, на відміну від класичних комерційних банків, готові надати кошти на розвиток, відкриття бізнесу.
 3. Ще одна перевага полягає в тому, що ці фахівці можуть брати участь в діяльності і давати консультації на професійному рівні.
 4. Ними надається підтримка у всіх напрямках, оскільки вони безпосередньо зацікавлені в динамічному розвитку бізнесу.

Якщо говорити про негативні сторони, вони також очевидні. Надмірне участь ангела в процесі бізнесу позбавляє підприємця творчої ініціативи і повної свободи.

Пошук бізнес-ангела: покрокова інструкція

Хто такі бізнес-ангели - список ТОП-10 в Росії, як знайти і залучити

Існує кілька асоціацій, в рамках яких можна здійснити Пошук бізнес-ангела.

 • Наба. Це спеціалізована асоціація бізнес-ангелів, що має в складі великий перелік таких фахівців. Доступний список осіб, яким можна запросто відправляти повідомлення всередині самої системи.
 • СБАР. Це національне співтовариство подібних осіб. На сайті організації користувач має право залишити заявку, отримати рекомендації і дізнатися про всі заходи.
 • Соба. Асоціація заснована в Санкт-Петербурзі і включає в себе найсильніших одиниць бізнесу сучасності.
 • ФРІІ. Фонд, який сприяє розвиткові ініціатив та ідей, що відбирає оптимальні проекти.

Також існують спеціальні інкубатори бізнесу – API Moscow, НДУ ВШЕ, СКОЛКОВО та інші організації. Можна звернутися і до віртуальних майданчиків – RUS Base, Ask Cap. Також присутні кілька сайтів інвестиційних фахівців – altair.vc, dimaslennikov.ru.

Всі способи просування бренду компанії

З чим прийти на зустріч

Є 1-хвилинні, 3-х, 5-хвилинні Пітч. Можна проводити презентацію стільки часу, скільки на це дається інвестором. За цей час потрібно продемонструвати коротку презентацію, коротко і ємко описати проект і надати повноцінний фінансовий план.

Що потрібно показати ангелу

Пошук бізнес-ангела супроводжується презентацією і декількома іншими моментами.

 • Злагоджений колектив;
 • УТП (унікальна торгова пропозиція);
 • стратегію розвитку;
 • бізнес-модель (див. Як скласти бізнес-план);
 • напрямки потенціалу;
 • конкурентоспроможність.

Бізнес ангели Росії: топ 5 людей

Бізнес-ангели Росії є справжніми професіоналами своєї справи, інвестуючи в велику кількість підприємств. Розглянемо їх список.

 1. Олександр Румянцев. Ця людина відкриває наш рейтинг. Він зробив 11 операцій, які отримали підтвердження, і 15 операцій. Керується власними розробками, вважає за краще вкладатися в технологічні ідеї. Інвестує в фінансові технології, екологічні розробки. Працює по РФ і СНД.
 2. Борис Жилін. За його плечима 4 підтверджені угоди. На ринку вірить в гнучкість ідей, Борис здатний розглянути інвестиції на всіх стадіях бізнесу. Працює в Росії. Вкладає в середньому по 100-200 тисяч доларів в проект. Практично половина його угод на увазі участь партнерів.
 3. Богдан Яровий. За плечима має досвід в 4-х підтверджених угодах і вважає за краще вкладати гроші в проекти IT сфери. На його думку, головне – змінити існуючий ринок і створити нові можливості і перспективи. Ангел працює в Росії і вкладає середній чек від 50 тис. У. е. Віддає перевагу вкладати в операції з валютами, e-learning, mobile ads.
 4. Олег Чельцов. Він не брав участі в опитуванні, на відміну від своїх колег. За його плечима багатий досвід роботи і 3 підтверджені угоди. Він є венчурним партнером кількох фондів, зазвичай інвестує в компанії з Франції.
 5. Сергій Солонін. Має за плечима досвід в скоєнні 3-х підтверджених угод, виступає в якості засновника систем роботи з ківі, а в 2016 році здійснив 3 операції, які змінили світ.

Як можна помітити, бізнес-ангели список мають немаленький, він складається з десятків професіоналів.

Проекти, яким допомогли бізнес-ангели

Багато речей, якими ми користуємося сьогодні, могли б і не бути створені, якби не допомога людей, про яких йде мова в статті. В рамках інвестиційних портфелів найбільших ангелів бізнесу присутні наступні проекти.

 • ALIBABA;
 • WHATS APP;
 • Centro Bit;
 • IRATES;
 • Бігліон.

Це далеко не весь перелік проектів, у створенні яких брали участь бізнес-ангели. У зв’язку з цим можна зробити висновок, що їх роль в рамках ринку бізнесу досить велика.

 • Перші інвестори, які навчилися заробляти за допомогою допомоги іншим підприємцям-початківцям, з’явилися близько 100 років тому в США. Они же поспособствовали развитию первых IT проектов.
 • В России за последние годы количество бизнес-ангелов выросло на 100%.
 • На отечественных просторах бизнес ангелов условно разделяют на представителей технологического бизнеса, участников корпораций и любителей.

Источник: https://promdevelop.ru/biznes-angely/

Как найти бизнес-ангела в России?

У вас есть команда и идея, но нет денег на реализацию проекта? Тогда вам нужен бизнес-ангел, который проинвестирует стартап на ранней стадии. Но как его найти? Расскажем об основных местах обитания ангелов и способах выйти с ними на контакт.

Кто такие бизнес-ангелы?

Прежде всего определимся, кто же такой бизнес-ангел. Это частное лицо, которое напрямую предоставляет капитал новым компаниям на ранней стадии их развития. При этом инвестиция сопряжена с высокими рисками. Бизнес-ангелы чаще всего являются опытными предпринимателями или топ-менеджерами, которые добились успеха в карьере. Они выступают и как инвесторы, и как менторы (наставники) проектов.

Кто такие бизнес-ангелы - список ТОП-10 в России, как найти и привлечь

Как инвестируют ангелы?

Несмотря на то, что ангелы ориентированы на получение прибыли, зачастую они выбирают идею, основываясь на эмоциях и симпатии, нежели на данных, финмоделях и бизнес-планах.

Чаще всего достаточно одной встречи предпринимателя с инвестором, чтобы понять, состоится ли инвестиция.

Ангел в первую очередь оценивает уровень укомплектованности команды, её осведомленность о самом продукте и о конкурентах.

Важный критерий оценки – адекватность команды, способность воспринимать критику, трезво оценивать свои силы.

Кроме того, для ангела важно, сколько своих средств и своего времени вы уже вложили в проект. Если затраты равны нулю, ангел задумается: «Если вы не готовы положить на кон свои деньги, значит, не верите в проект. Почему же он, ангел, должен верить?».

Размер ангельской инвестиции – от 25 до 100 тыс. долларов. При этом ангел забирает долю от 10 до 50%. Обычно ангелы не вмешиваются в ход развития бизнеса, советуя только по мере необходимости. Однако не редки и конфликты, когда ангелы-инвесторы пытаются выступать как CEO.

Как выделить бизнес-ангела в толпе?

Ангелы нацелены на успех и прибыль, поэтому они всегда находятся в поиске потенциально интересных идей и проектов. У них горят глаза, но чувствуется усталость от бешеного ритма жизни. Они в постоянном движении: на конференциях и встречах с проектами, в поездках по Кремниевой долине.

Они стремятся делиться опытом, выступать публично, давать интервью. Поэтому найти ангела-инвестора можно на крупных мероприятиях для предпринимателей, конференциях, в университетах на открытых лекциях.

Как правильно искать ангела?

Ищите того ангела, который разбирается именно в вашей тематике и уже инвестировал в похожие проекты. Попробуйте пообщаться со стартаперами, которые уже работают с каким-либо ангелом. Обратите внимание на то, как ангел взаимодействует с проектами. Предприниматели дадут вам полезные советы, которые помогут сэкономить время и избежать ошибок при общении с инвестором.

Попытайтесь выяснить у них предпочтения их наставника (интересна ли ему команда, или первые продажи, или то, как выглядит продукт, или бизнес-план, или предварительные контракты с потенциальными клиентами).

Если вам нужен смарт-инвестор, который будет уделять время вашему бизнесу, давать советы, ищите среди инвесторов, которые ранее были предпринимателями и сейчас активно выступают на конференциях, дают лекции в университетах.

Обратите внимание прежде всего на того ангела, который находится в непосредственной географической близости от вас. Ангелы редко финансируют в проекты, с которыми не могут поддерживать тесную связь и встречаться лично.

Где обитают ангелы?

Ассоциации:

Источник: http://www.towave.ru/pub/kak-naiti-biznes-angela.html

Бизнес ангелы – кто они. Как привлечь ангельские инвестиции в свой стартап

Казалось бы, что общего у бизнеса с ангелами — те на небе, а бизнес относится исключительно к мирским делам. Однако термин прочно проник в предпринимательскую среду и закрепился в ней. Сегодня заиметь бизнес-ангела не прочь любой начинающий стартапер, который жаждет воплотить свои идеи в жизнь.

Кто такие бизнес-ангелы - список ТОП-10 в России, как найти и привлечь

Итак, кто такие бизнес-ангелы и за что они получили такое название

Бизнес ангел (от англ. business angel) – это человек, который инвестирует деньги в проекты чаще всего существующие еще только в виде идеи.

На этом этапе молодой кампании или начинающему предпринимателю средства на развитие и реализацию своей задумки чаще всего взять негде, поскольку заинтересовать серьезные инвестиционные фонды пока нечем. И в этом случае на помощь приходят ангелы инвесторы.

Если идея им нравится, и они видят в ней перспективу, бизнес-ангелы вкладывают в дело необходимую сумму личных средств. Именно личных, что и отличает бизнес-ангелов от венчурных инвесторов, которые как правило, распоряжаются чужим капиталом. Взамен они получают долю в кампании, а порой даже и блокирующий пакет акций, который позволяет им влиять на решения, принимаемые собственником.

Таким образом бизнес-ангел – это успешный предприниматель, который сумел сколотить капитал и готов вкладывать его порой даже в рискованные предприятия, чаще всего технологического толка.

Это могут быть программы, сервисы, мобильные приложения из сферы онлайн образования, здоровья, электронной коммерции, защиты данных, рекламы. Главное – идеи должны быть нестандартные, перспективные и выгодно выделяться на фоне других себе подобных.

Ангельские инвестиции можно получить на стадии:

 • Seed (посевная) – на этом этапе даже речи не идет о выходе на рынок готового продукта, в реальности существует только идея.
 • Start up — начальная стадия внедрения проекта в жизнь.

Как свидетельствует статистика, большинство идей так и остаются идеями, либо разваливаются на ранних стадиях развития. А потому свои инвестиции бизнес ангел чаще всего распределяет в несколько, а порой и несколько десятков проектов. Хоть один из них да выстрелит и тогда вложения с лихвой окупятся.

Многие бизнес-ангелы действуют в одиночку, предпочитая самостоятельно находить проекты и вкладывать в них часть своего капитала. Некоторые для последующего инвестирования объединяют усилия, создавая синдикаты, ассоциации бизнес ангелов. Попасть в них чаще всего можно по рекомендации уже действующих членов.

Другие создают инвестиционные компании и становятся таким образом суперангелами. Это позволяет значительно увеличивать суммы, которые такие инвесторы готовы вложить в тот или иной проект и финансировать более масштабные идеи. В этом случае речь уже может идти об инвестициях в миллион долларов.

Трохи історії

Первые ангелы появились в начале 20-го столетия в Америке. Так в Нью-Йорке в то время называли богатых поклонников театрального искусства, которые вкладывали деньги в постановки. Это дело было весьма рискованным, поскольку предугадать будет ли постановка успешной или нет, весьма сложно. А вернуть свои деньги еще и с прибылью они могли только в случае успеха среди зрителей.

В бизнес среду термин проник с легкой руки профессора Нью-Гемпширского университета Уильяма Ветцеля, который в 70-х годах так назвал частных инвесторов, вкладывающих свои деньги в те или иные проекты на этапе их зарождения.

Источник: http://bestinvestpro.com/kto-takie-biznes-angely/

Бизнес-ангел: где найти деньги и вложить в бизнес

По данным Dow Jones, в этом году Россия заняла 1-е место в Европе по темпам роста венчурного рынка и 4-е место по общему объему инвестиций в технологические проекты.

В 2012 году на фоне общемирового сокращения активности на рынке высокорисковых инвестиций российский венчурный рынок вырос практически в два раза, венчурные инвесторы вложили в российские проекты $910,6 млн. 95% сделанных инвестиций — результат работы частных инвесторов.

По данным ОАО «РВК», доля государственных институтов на венчурном рынке России сократилась с 25% в 2010 году до 5% в 2012.

Найпопулярнішим об’єктом для вкладень залишаються розвинені компанії. «Близько половини всіх грошей інвестується в проекти пізній стадії. На ключовий сегмент роботи – пасивний – у нас припадає менше 5% доступних на ринку грошей », – каже Ігор Агамирзян, генеральний директор і голова правління ВАТ« РВК ».

Портрет російського бізнес-ангела

Бізнес-ангел в Росії – це, перш за все, діючий підприємець. Приватними інвесторами, як правило, стають менеджери середньої та вищої ланки, власники успішного бізнесу або серійні підприємці з вищою технічною освітою і / або фінансовою освітою у віці 40-50 років.

Олександр Каширін, приватний інвестор і автор книги «В пошуках бізнес-ангела», ділить колег по цеху на дві категорії.

До першої відносяться вихованці науки і вихідці з технологічного бізнесу, які шукають на ринку проекти для інтеграції в існуючий бізнес, до другої – представники великих корпорацій і бізнес-груп.

Наприклад, більшість корпоративних посівних фондів сьогодні працює при великих компаніях – «Яндекс.Фабрика» або QIWI Venture. Найактивнішими серед корпоративних російських фондів можна назвати Free Ventures і LETA Capital.

В останні роки на ринку з’являються нові гравці, які вкладають гроші в проекти з метою отримання прибутку. Наприклад, Ігор Рябенький, Ігор Марценюк, Вадим Асадов, Олександр Галицький, Андрій Головін, Павло Черкашин, Ігор Пантелєєв.

З точністю порахувати величину спільноти сьогодні практично неможливо, тому що не всі приватні інвестори відкрито оголошують власні інвестиції, а багато хто з них навіть не підозрюють, що стали бізнес-ангелами.

Потенційно вкладати гроші в молоді компанії можуть приблизно 0,8% (1,1 млн) жителів Росії – ті, хто має від 1 до 12 млн руб. вільних коштів.

Бізнес-ангел Павло Черкашин оцінює активну аудиторію приватних інвесторів, що вклалися більш ніж в один бізнес, в 10 000 – 50 000 чоловік. «Я прогнозую, що до 2020 року кількість бізнес-ангелів збільшиться до 200 000-300 000 чоловік», – каже Черкашин.

Скільки бізнес-ангел може вкласти в проект?

Російські приватні інвестори вкладають від $ 20 000 до $ 500 000.

«Більшість з них готові дати проектам приблизно $ 20 000 – $ 50 000, такі гроші посильні будь-якому професіоналу з непоганою зарплатою», – каже приватний інвестор Вадим Асадов.

Приблизно таку ж суму можна отримати і в стандартних акселеративному програмах. Наприклад, фонд Павла Дурова і Юрія Мільнера Start Fellows виділяє проектам по $ 25 000, стільки ж дає і акселератор TexDrive.

Професійні бізнес-ангели готові вкладати в проекти великі суми – $ 50 000 – $ 150. 000 на одну угоду. За $ 150. 000 отримують проекти Ігоря Мацанюка в його академії стартапів Farminers.

Є на ринку й ангели, готові вкласти відразу $ 150 000 – $ 500 000. Найчастіше такі гроші дають великі бізнесмени, які погано розуміють закони венчурного ринку. Приблизно такі ж суми виділяє проектам посівної фонд, наприклад, Softline Venture Partners.

Найчастіше бізнес-ангели об’єднуються в синдикати, щоб розділити ризики і вкласти в проект меншу кількість грошей. «Я вважаю за краще інвестувати в проекти спільно з моїми досвідченими партнерами, це підвищує наші шанси на успіх», – каже Ігор Пантелєєв, виконавчий директор Співдружності бізнес-ангелів Росії.

На яких умовах проект може отримати гроші?

Бізнес-ангел вкладає гроші в проекти, розраховуючи в майбутньому розділити успіх компанії. Завдання приватного інвестора знайти проект на стадії ідеї, відразу оцінити його перспективи, допомогти підприємцю подолати «долину смерті» і перетворити ідею в продукт, а потім і в рентабельний бізнес.

Бізнес-ангел здатний допомогти стартаперів експертизою, контактами, порадами. За так звані «розумні гроші» приватний інвестор бере у проекту частку – від 10% до 30%.

Досвідчений бізнес-ангел намагається не диктувати стартаперів свою волю, підприємець сам повинен будувати свій бізнес, здійснювати свої помилки і робити висновки з них.

На наступному раунді інвестицій бізнес-ангел має право продати свою частку венчурному фонду або залишитися в проекті до кінця. Середній термін перебування бізнес-ангела в проекті – від 3-х до 5 років.

Чим пізніше інвестор виходить з проекту, тим більшу прибутковість (в разі якщо компанія розвивається успішно) він отримує.

Бізнес-ангел розраховує отримати понад 100% прибутку в обмін на підвищені ризики власні гроші.

Яким проектам дають інвестиції?

Інвестори оцінюють проект по ряду параметрів. Для них важливі:

 • Реалізація ідеї. Бізнес-ангели не будуть інвестувати в винахід вічного двигуна.
 • Реальна цінність для споживача. Проект повинен вирішувати проблему потенційних клієнтів, а не просто бути науковим експериментом. Бізнес-ангели не дають гроші на проведення НДДКР, це завдання держави. Якщо ви реалізуєте наукомісткий проект і вам необхідно завершити наукові дослідження, краще шукати казенні гроші, наприклад, залучити гранти Міністерства економічного розвитку або Фонду сприяння розвитку малих форм підприємств у науково-технічній сфері.
 • Масштабованість ідеї. Інвестори шукають проекти, які потенційно можуть завоювати глобальний ринок. Як правило, бізнес-ангел не входить на ринок, обсяг якого становить менше $ 100 млн в рік.
 • Готовий продукт. Інвестору потрібно показувати не технологію, а реальний продукт, який можна протестувати або потримати в руках.
 • Ясні конкурентні переваги. Стартап повинен мати переваги, які виділять його серед конкурентів.
 • Професійна команда. Бажано, щоб засновник проекту мав досвід ведення бізнесу.

Допомога в підготовці проекту для презентації інвестору надають професійні асоціації бізнес-ангелів.

Всього, за даними ВАТ «РВК», в Росії діють близько 20 бізнес-ангельських об’єднань: Національна асоціація бізнес-ангелів (Наба), Співдружність бізнес-ангелів Росії (СБАР), Національна мережа бізнес-ангелів “Приватний капітал», Асоціація бізнес- ангелів «Стартові інвестиції» та інші. За свою участь мережі беруть 5-7% від угоди і невелику фіксовану суму ($ 100-200) за експертизу проекту.