Як бути конкурентоспроможним в будь-якому бізнесі

0
145

Боротьба за клієнта змушує власників інтернет-магазинів задуматися про те, як витримати конкуренцію з аналогічними магазинами в своїй ніші. Що робити, щоб клієнт затримався на вашому сайті і захотів зробити там покупку? Як перемогти конкурента? Постараємося дати вам практичні поради в цій статті.

1. Сформувати унікальна торгова пропозиція

Звичайно, цей посил не новий, але він працює. Звичайний товар в новій «упаковці» по-новому продається. Головне завдання унікальної торговельної пропозиції (УТП) – дати аудиторії зрозуміти, що це товар, послуга, асортимент, подача – все це є тільки і виключно у вас.

Наприклад, у вас інтернет-магазин товарів для тварин. Спробуйте донести до своїх клієнтів думка, що тільки у вас є повний асортимент того, що потрібно для підтримання комфортного життя їхніх вихованців. Це може бути багатий вибір корму, одягу для вихованців, різних наповнювачів для літаків і т.

д.

Ваше реклама повинна виглядати так, щоб клієнт зрозумів, що йому не обов’язково шукати різні групи товарів на різних сайтах. Покупці інтернет-магазинів при всій активності в мережі досить ліниві, і тому перспектива комфортних покупок на одному майданчику їм може сподобатися. Гасло «У житті головне – знайти своїх і заспокоїтися» працює і може бути застосовано до інтернет-продажу.

Зрозуміло, обіцянки повинні бути підкріплені реальними торговими пропозиціями. Якщо, наприклад, ваш інтернет-магазин займається доставкою готової їжі і обіцяє доставку гарячої піци протягом 30 хвилин, то простежте, щоб водії дотримувалися цей часовий інтервал.

Як бути конкурентоспроможнім в будь-якому бізнесі

2. Як правильно сформулювати унікальна торгова пропозиція?

Щоб відповісти на це питання варто задуматися, а чим взагалі ваш бізнес допомагає аудиторії? Варто встати на сторону клієнта і подивитися на роботу інтернет-магазину його очима. До речі, це взагалі корисно робити час від часу, щоб оцінити результати своєї роботи і, можливо, скоригувати якісь важливі моменти. Постарайтеся відповісти на питання:

 • Які проблеми ваш бізнес допомагає вирішити клієнту?
 • Чому за рішенням своєї проблеми він повинен прийти саме до вас?
 • Чи буде він готовий повернутися до вас знову?

Відповідаючи на ці питання, сформулюйте кілька основних переваг вашого інтернет-магазину перед конкурентами. Вони і ляжуть в основу УТП, яке бажано вмістити в одне речення.

Унікальна торгова пропозиція повинна бути:

 • коротким і ємним;
 • зрозумілим і прозорим для розуміння;
 • правдивим (обіцяйте тільки те, що можете виконати);
 • відповідати інтересам клієнта.

І, звичайно, варто проаналізувати УТП конкурентів, щоб створити своє, відмінне від них і запам’ятовується. Наприклад, це може бути режим роботи інтернет-магазину: найближчі конкуренти приймають замовлення з 8 до 20, по буднях, а ви, припустимо, працюєте без вихідних. Такий режим роботи і може скластися в вдале УТП.

Не самі розумні варіанти УТП – це розповідь про те, що «у нас найдешевша ціна», «ми найдавніші на ринку» або «найбільші».

Якщо ви хочете гарантувати клієнтові ціну, помітно відрізняється від тих, що у конкурентів, пояснюйте, за рахунок чого відбулося зниження. Наприклад, низька ціна передбачає довший термін доставки. Той, хто готовий чекати, з радістю прийме таку пропозицію і буде радий прозорості у взаєминах «продавець-покупець».

Приклади поширених УТП:

«Доставка вже сьогодні», «Оновлення ванн без зняття старого покриття», «Товари для дітей від 0 до 3 років», «Ремонт техніки за 90 хвилин». З цих прикладів видно, що УТП сформульовано з чіткими рамками – тимчасовими, віковими та т.д.3.

Як бути конкурентоспроможнім в будь-якому бізнесі

3. Псевдо-унікальна торгова пропозиція

Добре, коли вам дійсно є чим виділитися в конкурентному середовищі, а якщо все настільки схоже, що клієнту і не відрізнити магазин-близнюк? Тоді відміну залишається тільки придумати і запровадити в голови потенційної аудиторії. Приклади з класики маркетингу – це соняшникова олія без холестерину, антибактеріальне мило, продукти без ГМО, солодощі без консервантів і з натуральними барвниками.

Можливо, варто влаштувати справжній мозковий штурм і придумати свій посил до покупця, який буде ефективно працювати на продажу. Припустимо, ви реалізуєте через інтернет свіжі овочі, то можна порахувати, за скільки годин продукт «доходить» з грядки до холодильника споживача. До речі, цей прийом використовується на банках консервованих овочів «Бондюель» ( «4 години від грядки до упаковки»).

Якщо у вас інтернет-магазин по організації переїздів, то гасло «у нас завжди тверезі вантажники» по-справжньому доречний.

Дійсно непросто виділитися тим, хто торгує «безликими» товарами, на зразок побутової техніки, одягу, продуктів харчування. Але і тут, якщо підкріпитися маркетинговими дослідженнями, можна знайти своє звернення до потенційного покупця. І в таких ситуаціях саме псевдо-УТП допоможе створити образ, відмінний від конкурентів.

Щоб точно визначитися з посилом до аудиторії, можна замутити нескладний опитування клієнтів, і попросити їх сформулювати, чому вони звернулися саме в ваш інтернет-магазин. Такі підказки і зворотний зв’язок від покупців може виявитися вельми до речі.

4. Розширені гарантії

«Порвалася шина? Ми замінимо її безкоштовно! »

 • «Не схуднете за допомогою нашого курсу, ми повернемо вам гроші!»
 • «З’їсте 2 кілограми стейків за 40 хвилин, ми повернемо їх вартість!»
 • «Якщо ми не встигнемо доставити товар в строк, ми повернемо вам 20 відсотків його вартості!»

Все це – приклади варіанти розширених гарантій. Ви обіцяєте клієнту особливі умови взаємовідносин, чого не ризикують робити ваші конкуренти. Все це підвищує лояльність аудиторії, зрозуміло, за умови, що ви виконуєте свої обіцянки.

До речі, приклади таких фактів можна розмістити в окремому розділі сайту.

Наприклад, влаштувати «дошку пошани» переможців, які встигли з’їсти замовлене м’ясо за 40 хвилин (в присутності вашого кур’єра, який все і зафіксував), і були звільнені від плати за товар.

Кажуть, що найвідданіші клієнти виходять з тих, кому довелося звернутися в контору повторно з гарантійним випадком. Якщо вже трапилася така оказія, то замінюйте шлюб або ремонтуйте товар без довгих розглядів, щоб це не лягло серйозним плямою на репутацію інтернет-магазину.

Як бути конкурентоспроможнім в будь-якому бізнесі

5. Додаткова цінність

Цей варіант виділитися в конкурентному середовищі особливо підходить для «густонаселених» ніш. Начебто дрібниця, наприклад, вологі серветки в подарунок до монітора, але при наявності десятка конкурентів, які просто продають монітори, варіант подарунка може стати вирішальним.

Чохол плюс смартфон, красива упаковка і листівка до букету зі служби доставки, пробник духів до загального замовлення косметики на певну суму в інтернет-магазині … Ці дрібниці працюють, така вже купівельна психологія, що навіть дріб’язкова річ, що дісталася просто так, сприймається навіть краще, ніж просто знижка.

Подумайте, може на складі є якийсь незатребуваний дрібний товар, який може стати в нагоді в якості невеликих презентів. Вже краще він зіграє свою роль другого плану, ніж просто завалялися ніким не купленим.

6. Швидше, ніж зазвичай

Сьогодні всі схиблені на економії часу. І витрачений час – такий же повноправний ресурс як гроші, наприклад. Тому конкурентів завжди можна обійти в тимчасових рамках.

Налагодити більш швидку форму замовлення (повідомивши про це покупця), організувавши оптимальний спосіб доставки товару.

Або влаштувати чергування операторів у вихідні дні, якщо ваші конкуренти, наприклад, приймають замовлення тільки в будні.

Часовий фактор може бути вирішальним і в тому випадку, якщо ви продаєте за допомогою інтернет-магазину якісь послуги. Гнучкий графік занять, якщо ви – навчальний центр. Строго регламентований час приходу майстра, якщо ви надаєте сантехнічні послуги.

Важливим моментом є розуміння того, що ви цінуєте тимчасові ресурси ваших покупців і хочете економити його разом, а не красти час або його вбивати.

Як бути конкурентоспроможнім в будь-якому бізнесі

7. Краще, за звичною ціною

Цей прийом особливо ефективний перед святами. Коли ви обіцяєте клієнту, що саме у вас він знайде кращий подарунок до Нового року, 14 лютого, 8 березня. Звичайні товари потрапляють в статус найкращих подарунків, тому що, як відомо, «дорого яєчко в Христов день». Поспішайте повідомити про це раніше за конкурентів, і ви отримаєте перевагу.

Маркетологи кажуть, що рішення про покупку приймаються на основі співвідношення між задоволенням і стражданням. Тобто, щоб клієнт, який би розглядав на вашому сайті товари, прийняв рішення про покупку, треба посилити сприйняття задоволення і зменшити страждання. Підштовхнути до цього слід якісним опис товару.

Практична порада: міняйте картки на товари, додаючи до них актуальну для сезону святкову атрибутику.

Так, це зайві витрати на фотографа, але вони окупляться, бо товар в оновленому каталозі зазвучить вже по-іншому.

І звичайний туристичний термос, не дуже популярний в звичайні дні, піде нарозхват до Всесвітнього дня туризму, наприклад. Головне, нагадати про це свято покупцям.

8. Піднімайте ціни

Цей парадоксальний рада, як не дивно, цілком можна застосувати на практиці.

Дешева ціна часом асоціюється з низькою якістю товару, і, підвищуючи її, ви переходите в сегмент ринку, який торгує більш якісними, а й більш дорогими товарами. Так, там у вас вже будуть інші конкуренти.

І, можливо, вам доведеться брати участь в інформаційній війні вже по іншу сторону барикад, звертаючись до вчорашніх конкурентам з питанням, чому вони реалізують товар за такою низькою ціною.

У книзі Романа Тарасенко «Цінні рішення» є поради про те, як сформувати ціну на товар. Він виділяє цілих 25 (!) Видів цін, які можна включати в справу в залежності від ситуації на ринку.

Базова, мотивуюча, дисконтована, еталонна – і ще багато інших видів цін, які допоможуть вам прояснити питання ціноутворення і вплинути на рішення про покупку потенційних клієнтів.

9. Особиста подача

У нашому знеособленому світі смс-повідомлень, однотипних сайтів і офіційного листування починає цінуватися особиста подача. Привітання з днем ​​народження і професійними святами, персональні знижки, запрошення на участь в акціях створюють ілюзію дружнього спілкування між інтернет-магазином і клієнтом.

Старий добрий посил про підвищення лояльності клієнта до організації ніхто не скасують, тому робіть кроки для того, щоб ця програма працювала.

Як бути конкурентоспроможнім в будь-якому бізнесі

10. Не забувайте:

 • відслідковувати відгуки про вашу компанію в соцмережах, особливо, якщо вони були позитивними;
 • Фортеця їх в своєму профілі, дякуйте покупців за зворотний зв’язок;
 • збирайте відгуки клієнтів, щоб проаналізувати критику і поліпшити роботу;
 • даруєте подарунки найактивнішим клієнтам;
 • використовуйте опитування, щоб оцінити рівень взаємодії з клієнтами;
 • будьте на зв’язку, коли клієнтам потрібна ваша допомога.

Підсумовуючи, скажемо, що конкурентна боротьба на ринку – це не тільки головний біль власника інтернет-магазину, а й можливості для підняття бізнесу на зовсім інший рівень. Важливо помічати зміни в оточенні і правильно реагувати на мінливу ситуацію. Іноді, замість того, щоб воювати з конкурентом, варто об’єднати зусилля і спільно нарощувати обороти. Такий варіант теж не можна виключати.

Як перемагати в конкурентній боротьбі малому бізнесу?

Як бути конкурентоспроможнім в будь-якому бізнесі Я вже досить написав про конкурентну боротьбу. Так що пора переходити до найважливішого питання конкурентної боротьби – які практичні кроки слід робити, щоб перемагати в конкурентній боротьбі, як малому бізнесу протистояти конкурентам, триматися на плаву і отримувати прибуток. Саме це питання мені задають читачі. Скажіть, а що я повинен робити, щоб бути краще конкурентів? На жаль, більшість підприємців починають думати, як перемогти вже після того, як програли в конкурентній боротьбі.

вступ

Перемоги або виграші в конкурентній боротьбі на сучасних ринках є основою існування більшості бізнесів. Практично у всіх сферах бізнесу сьогодні спостерігається різке загострення конкурентної боротьби.

Період освоєння бізнесом «вільних ніш» практично закінчився. І навіть компанії, що створюють нові ринкові ніші, майже відразу ж стикаються з процесом наповнення цієї ніші новими гравцями, тобто з конкурентами.

Тому сьогодні чи не єдиний шлях до збільшення прибутку – це виграш в конкурентній боротьбі, захист своїх позицій, і завоювання нових позицій на ринку.

Тому саме конкурентна боротьба є джерелом головного болю більшості бізнесменів. Тому конкуренція і конкурентна боротьба є джерелом багатьох досліджень, предметом обговорень і підставою для написання численних статей, в т.ч. і в інтернеті.

Як пишуть про конкурентну боротьбу в інтернеті?

Мене зацікавило це питання. Що б не створювати враження упередженості, я можу порадити всім, кого цікавить це питання, поритися в пошукових системах і подивитися.

Як мені здається, більшість статей на теми конкуренції пишуть автори, далекі від практичного бізнесу, не нюхали боротьби з конкурентами.

Це бізнес-тренери, «фахівці» в консалтингу, про які я неодноразово писав (стаття або стаття).

Ось приклади заголовків. «Як перемогти конкурентів?». «Як перемагати в конкурентній боротьбі?» . І ось рекомендації.

Сьогодні бізнес – це конкурентна війна, де виживає найсильніший, тобто той, хто краще за всіх підготовлений до цих баталій. Є лише кілька способів боротьби з конкуренцією.

 • – Продавати товари та послуги за нижчою ціною.
 • – Створювати і продавати продукцію більш високої якості.
 • – Підвищувати сервіс та обслуговування клієнтів.
 • – Побудувати команду продавців-професіоналів.
 • – Відпрацювати політику керівництва і адміністрування.
 • Як бачимо, кілька гасел, серед яких зустрічаються просто шкідливі, які можуть принести бізнесу непоправної шкоди.
  А ось рекомендації, які автори копіюють зі статті в статтю:
 • – залучайте більше нових клієнтів;
 • – укладайте з ними більше угод;
 • – продавайте більше товарів кожному;
 • – беріть за кожен товар більше грошей;
 • – робіть більше повторних продажів;
 • – використовуйте більше способів заощадити.

Це ж прописні істини. І ще трохи (або багато) води навколо цих прописних істин.

Повторюю, витримки взяті з реальних статей, можу дати бажаючим посилання. І вирішуйте самі, чи мають автори цих рекомендацій досвід в реальному бізнесі.

Як бути конкурентоспроможнім в будь-якому бізнесі

Я навів ці витримки і свої коментарі не для того, щоб когось принизити. Зовсім ні. Я не хочу, щоб прочитавши такі статті, у читачів склалося думка, що конкуренція зводиться до написаного в таких статтях. І ще більш шкідливий думка, що конкурувати взагалі неможливо, що всі бізнеси роблять одні й те ж дії в конкурентній боротьбі і перемагає той, кому більше щастить.

Чи можна перемагати в конкурентній боротьбі?

Ну а тепер, після критики, природно, напрошується резонне питання, винесене в підзаголовок. Дам відповідь відразу і без всякого сумніву. Безумовно можна, можна і потрібно. І відповідь на це питання дають численні бізнеси, великі і малі, які успішно існують тривалий час на ринках.

Можу навести (не вважайте за хвастощі) і свої бізнеси, які я починав з нуля в умовах жорстокої конкуренції, які приносили прибуток довгий час (більше 20 років) і, потім, були успішно продані.

І відповідь на поставлене питання дуже проста. Потрібно просто бути краще конкурентів. Звичайно, бути краще конкурентів у всьому практично неможливо. А ось бути краще в деяких аспектах, деяких елементах, просто необхідно.

І найскладніше питання, яке доводиться вирішувати бізнесменові – це питання побудови свого бізнесу так, щоб він мав перевагою перед конкурентами.

Я відразу ж хочу застерегти читачів від одного глибокого омани. Не чекайте, що хтось дасть вам готові рекомендації, як діяти в тій чи іншій ситуації, що робити, щоб ваш бізнес був найкращим. Ситуацій цих, часом несподіваних, так багато, що ніякими радять не запасешся.

Так що тримайтеся подалі від людей, готових вивести ваш бізнес в лідери ринку або в рази збільшити його прибуток, навіть не знайомих з його специфікою.

Але своїм досвідом і загальними напрямами дій для забезпечення конкурентних переваг я хочу поділитися.

Головні складові успіху в конкурентній боротьбі

Є кілька дій або правил, не виконуючи які важко досягти успіху в боротьбі з конкурентами.

Правило 1. Необхідно мати максимальну інформацією про конкурентів, вивчити їх стан і можливості.

Тому те, що написано в статті, статті, статті необхідно освоїти і виконувати. Без аналізу конкурентів і конкурентного середовища неможливо перемагати, неможливо домогтися успіху.

Правило 2. Виділіть свою головну перевагу і активно його використовуйте.

Дуже складно вирішити це питання, але без цього неможливо переконати клієнта купувати саме вашу продукцію. Це можуть бути переваги в якості, в сервісному обслуговуванні, в додаткових функціях. Особливо слід робити упор на перевагах в співвідношенні ціни і якості.

Правило 3. Шукайте переваги в дрібницях .

Я вже неодноразово писав, що практично неможливо бути кращим у всьому, у всіх аспектах діяльності бізнесу. Тому необхідно виділити кілька аспектів, де конкуренти недопрацьовують і перевершити їх в цьому.

Це дійсно можуть бути дрібні недоліки, але правильно їх використовуючи, можна переключити клієнтів на свою продукцію.

А якщо їх використовувати в сукупності з головною перевагою, то ваш малий бізнес отримує потужний інструмент у боротьбі з конкурентами.

Наприклад, можна запропонувати клієнтам більш зручні умови оплати, але з неодмінними гарантіями отримання грошей. Я знаю бізнеси, які залучали клієнтів дуже красиво і грамотно оформленими супровідними документами, особливо інструкцією по експлуатації та гарантійним талоном. Додаткові витрати при цьому практично відсутні.

Як бути конкурентоспроможнім в будь-якому бізнесі

Правило 4. Давайте клієнтом трохи більше, ніж конкуренти.

Це може бути продовженням правила 3. Особливо це стосується бізнесів, що безпосередньо працюють з клієнтами, без посередників. Головне завдання в конкурентній боротьбі – це втримати старих клієнтів і залучити нових (але не за всяку ціну). І якщо дати клієнтам на зовсім небагато більше того, що вони очікують, ймовірність їх перемикання на конкурентів знижується.

Правило 5. Не знижувати, а підвищувати свій авторитет, свій імідж.

Це дуже важливе питання. Для того, щоб ваш бізнес постійно знаходився на плаву, постійно вів успішну боротьбу з конкурентами, необхідно постійно підтримувати його високу репутацію, необхідно дотримуватися етичного підходу до всього, що бізнес робить.

Повинен бути накладено постійну заборону на всі дії, які можуть знизити репутацію бізнесу. Я знав дуже багато бізнесів, які починали досить непогано свою діяльність, а потім, вирішивши. що головне вже зроблено, дуже швидко псували свою репутацію. Якість їх продукції знижувався, сервіс погіршувався.

Природно, вони незабаром банкрутували.

Правило 6. Не упускати виникають можливостей для покращення становища бізнесу в конкурентній боротьбі.

Не проходьте повз новин ринку, нововведень. Бізнес постійно повинен бути готовий до освоєння новинок в асортименті, технологіях і т.д. Залучайте в свій бізнес новинки, яких ще немає у конкурентів.

Правило 7. Побудувати правильні й ефективні PR і рекламу.

Зараз можна повним ходом використовувати інтернет. І не просто показувати свою продукцію, а показувати її переваги, її привабливість. Для цього є безліч прийомів і про це ми ще поговоримо. Але один приклад приведу. Пишіть статті про свою і аналогічної продукції. І в них просто показуйте позитивні сторони своєї продукції.

Правило 8. Використовуйте переваги і можливості малого бізнесу

Це в даному випадку звучить на кшталт гасла. Але питання дуже важливе і може принести дуже істотні вигоди. І це питання обіцяю детально висвітлити найближчим часом.

висновок

І на закінчення цієї статті я хочу привести найголовніше.

Правило 9. Робота, робота і ще раз робота. Це мабуть найголовніше. Бути бізнесменом – це нелегка і постійна робота. І для того, щоб перемагати конкурентів, необхідно ефективніше і краще працювати. Це прописна істина, але в цьому криється запорука успіху в конкурентній боротьбі.

Конкурентна боротьба в бізнесі аналогічна спорту. Хто краще і ефективніше тренується, чи не порушує режим і дотримується деяких правил, той і перемагає.

7 способів перемогти своїх конкурентів, залишаючись людиною

Наше століття – це епоха тотальної конкуренції.

Навіть влада, гроші і соціальне положення не оберігають тебе від необхідності боротися за робоче місце, за дівчину, за збереження всього, що було накопичено тобою і твоїми предками.

В цьому немає нічого поганого, тому що завдяки конкуренції і з’являються сильні особистості. Якщо ж конкуренції не буде, то суспільство почне деградувати – не тільки у владі, але і всюди.

Вижити в цій жорстокій конкуренції – це завдання number one. Наступною твоєї завданням буде не виживання, а домінування. Розповімо і про те, і про інше.

Як бути конкурентоспроможнім в будь-якому бізнесі

Є якась гордовитість в тому, що людина вважає себе особливим і готовим до того, щоб зробити щось велике. Так, це вірно – тільки зверхники думають про такий. Скромні воліють задовольнятися малим.

Але правда в тому, що саме зверхники та отримують від життя те, що хочуть: вони створюють найбільші твори мистецтва; вони керують найбільшими компаніями; вони отримують незрівнянних жінок.

Вони ті, кому спочатку все це «під силу», адже їхня віра в себе має риси психічного розладу – їх не зламати, тому що вони не просто хочуть працювати добре, вони хочуть працювати краще за всіх. Навіщо? Щоб піднятися на два, три, чотири рівні вище.

Людина без складної або високої мети не буде прагнути стрибнути вище голови. А без цього не можна бути краще, адже бути краще за інших – це означає ставити собі більш складні цілі.

Хіба це не очевидно? Ти повинен краще працювати, краще виглядати, краще тренуватися, щоб витримувати конкуренцію з людьми, які хочуть зайняти твоє місце. В цьому плані тобі допоможе практика, знання теорії і навіть метод проб і помилок. При цьому ти не повинен загострювати увагу на вузькоспеціалізованих знаннях.

Ти повинен бути універсальний настільки, наскільки це можливо. І це особливо справедливо для життєвих ситуацій або ситуацій, які пов’язані з відносинами з дівчиною.

Кого вибере шикарна жінка? Качка, у якого в голові замість мізків кашка з цвілі, або качка, який добре розбирається у фізиці, сучасне мистецтво, машинах? Відповідь, як ти розумієш, очевидний.

Прагнення до досконалості має виражатися не тільки в твоїй роботі над самим собою, але і в твоїх справах. Сенс в тому, щоб виконувати свої обов’язки якісно. Якщо взявся за роботу, то нехай вона буде ідеальною. Якщо взявся виконувати прохання, то виконай її так, як ніхто інший.

Характер – це не те, що дається тобі природою. Характер треба скувати своїми власними руками, вчинками, рішеннями. Не можна спочатку бути чоловіком з сильним характером. Але якщо їм стати через працю і завзяття, то ти зможеш легко випередити своїх суперників практично у всіх справах.

Сильний характер допомагає відстоювати своє рішення, витримувати критику, давати відсіч на будь-якому фронті, діловому, любовному або вуличному. Такі люди рідкісні, але це не означає, що ти не можеш стати одним з них. Для цього потрібно як мінімум навчитися контролювати свої емоції. Коли ти зол, то не гнівайся. Коли ти хочеш плакати, то не плач. Коли ти хочеш образитися, то не ображайся.

Завжди думай про те, до чого призведе твій емоційний сплеск. Чи допоможе це справі? Як це буде виглядати з боку?

Якщо ти не можеш знищити людину, то покопатися в його минулому.

І ось ти дізнаєшся, що колись цей поважний чоловік перебував у радикальному релігійному суспільстві, був засуджений за статтею про зґвалтування, пограбував будинок – минуле ніколи нас не відпускає, і його можуть використовувати.

Тому важливо бути бездоганним людиною з бездоганною репутацією. Тоді твоїм ворогам доведеться придумувати міфи, щоб виправдати свої нападки. Але міфи легко розбиваються об об’єктивність.

Тебе можуть незаслужено знизити або навіть звільнити. На твоє місце можуть призначити більш «зручного» людини або взагалі родича директора. Твої здібності можуть виявитися незатребуваними. До твою думку можуть не прислухатися. Подруга може не побачити твоїх хороших якостей.

Друзі можуть вважати тебе невдахою. Думки інших часом змінити чертовски складно, особливо якщо ти реагуєш на них м’яко. Тому важливо час від часу бути жорсткіше звичайного – бути небезпечною людиною, якого можуть боятися і друзі, і колеги, і навіть сам начальник.

Коли ти вмієш застосовувати агресію в моменти, коли на тебе тиснуть, то ти можеш відстояти свою позицію. Бути жорсткіше – це значить, що інші люди повинні бачити, що ти не м’яке тісто, а кремінь. Не завжди проблеми можна вирішити мирно.

Якщо цього не відбувається, то потрібно додати трохи спеції під назвою «лють». Але не перестарайся – ти повинен залишатися врівноваженим.

Як бути конкурентоспроможнім в будь-якому бізнесі

Нещодавно на Geek Picnic стався скандал.

Однією «просвітительки» не сподобалися політичні погляди одного з лекторів, чому журналістка вирішила не брати участі в заході – цим вона підвела свою аудиторію, організаторів одного з найбільших в Росії заходів гик-культури, та й взагалі надійшла дивно. При цьому погляди лектора жодним чином не відбивалися на темі його лекції. Якщо робити висновок, то ми маємо справу з класичним програшем в конкуренції.

Людина з більш сильним характером домовленості б не порушував. Більш того, роботу можна будувати за принципом «мені подобаються його погляди або мені не подобаються його погляди», особливо якщо це стосується наукової, освітньої або технічної діяльності.

Тому, якщо ти хочеш дійсно перемогти в конкурентній боротьбі, то важливо розуміти, що навколо тебе існує маса людей, які тобі будуть огидні за поглядами, вірі, психіці, зовнішності.

Ці люди можуть бути покидьками, але якщо вони можуть тобі допомогти, то ти повинен працювати з ними – це не гра зі своєю совістю, це професійний підхід до справи.

Головне не перемога, а участь? Залиш це лайно невдахам. Змагання на те і змагання, щоб виявити кращого. До того ж вони можуть показати ступінь твого професіоналізму. Так, літературна премія не робить з поганого письменника хорошого, але вона може бути вагомим аргументом у суперечці про професійність.

Іншими словами, автору краще мати цю премію, ніж не мати. Те ж саме стосується будь-якої іншої професії. Більш того, те ж саме стосується будь-якого іншого справи.

Якщо ти боїшся підійти до дівчини тільки тому, що на неї хтось уже поклав око, то про яку перемогу ти можеш взагалі знати? Зрозумій, не існує ніякої перемоги без виклику – бою альтернатив немає.

Конкурентоспроможність. як стати конкурентоспроможним

Давайте поговоримо про те, що таке конкурентоспроможність і як стати конкурентоспроможним в будь-якому виді бізнесу.

Я так думаю, конкурентоспроможність – це одна з основних складових успіху в бізнесі, що можна буде без праці і розумно пояснити.

На даний момент, починаючи власну справу, майже що не можна відшукати повністю вільну нішу на ринку – в основному, вже вони всі зайняті, також і досить великими, сильними компаніями.

Як молодому молодому бізнесменові пробитися на ринок в подібних умовах? Як стати конкурентоспроможним? Давайте поміркуємо.

Що таке конкурентоспроможність?

Насамперед, необхідно добре розуміти, що таке конкурентоспроможність.

Конкурентоспроможність – це здатність конкретної бізнес-структури, товару або послуги перевищити подібні ринкової пропозиції в умовах має ринкової кон’юнктури.

Якщо сильно полегшити, то можна сказати простіше кажучи так: якщо бізнес, товар, послуга користуються великим попитом, мають достатню для власного прибуткового існування кількість клієнтів, тоді як на ринку є подібні пропозиції, то їх вважають конкурентоспроможними. Якщо ні – то, природно, немає.

У глобальному проекті поняття конкурентоспроможність використовують навіть до цілих галузей народного господарства, регіонами, країнам. Але нас в цьому випадку буде цікавити власне конкурентоспроможність взятого окремо бізнесу. Як перевищити суперників – про це далі.

Як стати конкурентоспроможним?

Кваліфіковані підприємці, що володіють солідними матеріальними ресурсами, мають шанс збільшувати власну конкурентоспроможність шляхом демпінгу, іншими словами, зниження на якийсь період розцінок на товари або послуги до позначки їх собівартості або ще нижче з метою “переманювання” собі необхідного к-ть клієнтів. Потім ціна поетапно збільшується назад, якийсь кол-во нових клієнтів йде, але якесь залишається, і цього досить, щоб бізнес функціонував і приносив прибуток.

Але молодому бізнесменові подібний варіант просто “не потягнути”. Завдяки цьому він повинен думати про те, як стати конкурентоспроможним іншими, “нефінансовими” способами.

І, я так думаю, найкращий варіант в даному плані – це максимально якісний і комфортний для клієнта сервіс.

Подібного рівня, щоб фактично кожен замовник, скориставшись як то ненавмисно вашими послугами або купивши якісь товари, залишився настільки задоволений, що став би прихильником вашого бізнесу.

З подібних прихильників поетапно сформується той “кістяк”, який стане давати можливість вашому бізнесу бути конкурентоспроможним, плюс до цього, вони будуть рекомендувати вас своїм знайомим, і база клієнтів, так само, буде регулярно збільшуватися, а разом з нею – і прибуток.

Думаю, все побачили, що в наш час за збільшення якості обслуговування стали битися все, навіть найбільші корпорації: банки, гіпермаркети, мережі магазинів, мобільні оператори і т.д. Тільки у кого-то це виходить краще, а у кого-то – не дуже.

Але загальна спрямованість добре простежується, і думаю, це не спроста.

У розвинених державах якість сервісу взагалі вважається головним показником вибору для багатьох клієнтів, до нас ця спрямованість зараз тільки приходить, можливо – не дуже вірно і погано.

Але цілком можна впевнено сказати, що майбутнє в будь-якому бізнесі власне за високоякісним сервісом, і вже на сьогодні це один з головних критеріїв, який дасть можливість вам значно збільшити конкурентоспроможність.

Як перевищити суперників за рахунок кращого обслуговування? Все просто просто: необхідно, щоб замовник відчув вашу турботу про нього, ваше бажання і бажання допомогти йому в його ситуації, а не “зрубати бабла” з нього. І це бажання насправді має бути щирим.

За даним принципом можна привести деякі варіанти того, як стати конкурентоспроможним в бізнесі, підвищивши якість сервісу і дбаючи про відвідувача.

 1. Справжня допомога, а не втюхування. Думаю, всім відома ситуація, коли звернувся з якою-небудь труднощами клієнта намагаються “втюхати” все, що тільки можна, причому, дуже дороге і нерідко – взагалі зайве. Будьте вище тих, хто так виконує, і ви зумієте значно збільшити конкурентоспроможність. Запропонуйте клієнтові не дуже дорогий, а, навпаки, найдешевший варіант, який йому підійде, дайте йому право вибору, і ви придбаєте собі нового прихильника, який принесе набагато більше користі бізнесу в перспективі, ніж просто “розкручений на готівкові кошти” замовник.
 2. Повна вихованість, проте не нав’язливість. Без цієї якості в кожному вашому співробітнику, спілкуватися з клієнтами, досить важко буде стати конкурентоспроможним. Причому, дивлюся, зайва чемність, що переростає в нав’язливість, теж мало кому буде сподобалося, завдяки цьому у всьому необхідно знати міру.
 3. Чистота і порядок. Теж звичайно. У приміщеннях, де ви приймаєте клієнтів, повинна бути вчинена чистота, зручність і комфорт, зовнішній вигляд службовців теж зобов’язаний бути належним.
 4. Безкоштовна доставка товару. Це діє, хоча і досить просто. Безкоштовна доставка товару, незалежно від суми покупки – вже варіант краще. Безкоштовна доставка декількох товарів, щоб замовник сам міг підібрати серед них допустимий для себе прямо вдома – гідний варіант.
 5. Гарантійний обмін або повернення товару. Подібна норма для багатьох товарних груп прописана в законі, але все одно багато її по-всякому намагаються остерігатися. Чи може подібне ставлення до клієнта збільшити конкурентоспроможність? Зрозуміло, немає! А ось якщо ви запропонуєте гарантійний обмін або повернення протягом не 14 днів, як згідно із законодавством, а, припустимо, 1 місяця – ви відразу будете нагороджені підвищенням лояльності з боку клієнтів.
 6. Презент до покупки. Подаруйте всім клієнтам якусь милу дрібницю. Або не дрібниця, якщо покупка велика. Причому, зробіть це раптово – так це стане мати кращий ефект. якщо ви навіть в гастрономі будете слажівать товари споживачів в безкоштовні пакети – ви будете конкурентоздатною тих магазинів, які ці пакети продають.
 7. Подальші контакти. Якщо ви візьмете у клієнта телефонний номер, е-мейл та інші контактні дані, і потім, припустимо, просто поздравите його з днем ​​народження, без ненав’язливої ​​реклами якихось нових покупок, йому сподобається, і він стане ще злегка лояльніше до вашого бізнесу. Конкурентоспроможність підвищиться.

Що таке менторство, менторинг

Це тільки деякі варіанти того, як збільшити конкурентоспроможність. У різних напрямках ведення бізнесу можна вигадати масу інших варіантів.

Як бути конкурентоспроможнім в будь-якому бізнесі

Основне, пам’ятайте: ваша мета – максимально догодити клієнту, щиро йому допомогти, таким чином, підвищивши його відданість, зробивши його власним прихильником. Чим більше у вас буде прихильників – тим міцніше буде процвітати ваш бізнес в абсолютно будь-якій сфері.

Як бути на крок попереду своїх конкурентів – як обійти конкурентів в бізнесі

Незалежно від того, яким досвідом володіє підприємець, і яких успіхів домігся він в бізнесі, його завжди буде цікавити відповідь на питання: «Як обійти своїх конкурентів?».

Вирішити проблему конкуренції раз і назавжди ще нікому не вдавалося – адже на ринок щодня виходять нові компанії з новими ідеями.

Але це не означає, що кожен бізнесмен приречений загубитися в натовпі собі подібних.

Ми розробили ефективний план дій, який допоможе вам перемогти в конкурентній боротьбі.

Як обійти конкурентів в бізнесі: покрокова інструкція

 1. 1. Уважно спостерігайте. Не упускайте своїх конкурентів з уваги, стежте за їх діяльністю постійно. Звичайно, їх досягнення можуть стати кісткою в горлі і викликати потік негативних думок, як то: «Мені не слід було починати займатися цим», «Я не маю таких коштів і такими ресурсами, як вони», «Їх рівень недосяжний!».З цими фактами доведеться змиритися. Для бізнесмена дуже важливо уявляти собі, як дійсно йдуть справи в тій сфері, яка його цікавить. Люди, які дивляться на світ крізь рожеві окуляри, нерідко виявляються беззбройними перед дійсністю.
 2. 2. Копіюйте успішні рішення.Придивившись до конкурентам, спробуйте застосовувати їх найбільш успішні напрацювання у своїй діяльності – зрозуміло, якщо це не заборонено законом. Але будьте готові до того, що і ваш власний досвід може бути взятий на озброєння суперниками.
 3. 3. Використовуйте слабкі місця конкурентів. Навіть найдосвідченіші комерсанти що-небудь та упускають.Спробуйте знайти їх слабкі сторони і зробіть їх своїми сильними сторонами. Іншими словами, якщо ваші суперники з яких-небудь причин не можуть запропонувати клієнтам якусь опцію або послугу, зробіть це першими!
 4. 4. Не нехтуйте рекламою. Вона не повинна фінансуватися за залишковим принципом.Все, що ви отримаєте при такому розкладі, це малоефективні ролики і невиразні оголошення. «Аби яка» реклама ніколи не окупиться. Тому потрібно вирішити, які рекламні методи ви хочете задіяти, і виділити на них кошти. Який би спосіб впливу на клієнта ви не вибрали, в рекламі необхідно обіграти хоча б одну «фішку», яка відрізняє вас від конкурентів.

  Так, якщо ви відкриваєте фастфуд в центрі міста, не варто писати на листівках про «швидке обслуговування». Може, має сенс зайнятися просуванням який-небудь черговий національної кухні?

 5. 5. Чи не «гальмуєте». Довгі роздуми не завжди призводять до бажаного результату.Це не означає, що потрібно завжди кидатися з місця в кар’єр: само собою, важливі питання підлягають осмисленню і обговоренню. Але якщо процес прийняття рішення затягується на місяці або роки, конкуренти не стануть чекати, поки ви визначитеся.

  Якщо ви вже склали чіткий план по завоюванню ринку, і на папері він виглядає найкращим чином – не відкладайте, починайте втілювати його в життя. Зайва обережність, на відміну від уміння ризикувати, дуже часто шкодить бізнесу.

 6. 6. Здійснювати помилки – це нормально. Ваші конкуренти теж цим грішать.Звичайно, дуже велика кількість провалів – це привід задуматися. Але той, хто здатний проаналізувати свої невдачі, тверезо оцінити можливості, скласти новий план дій і зайнятися його реалізацією, має всі шанси домогтися успіху.

Спостереження за діяльністю суперників, вивчення їх сильних і слабких сторін, робота над рекламними кампаніями, грамотне планування і ризик – ось основні засоби конкурентної боротьби.

Рекомендуємо почитати:

Вступаючи на тернистий шлях підприємця, слід підготувати себе до жорсткої конкуренції. Пропонуємо розглянути ефективні способи переманювання клієнтів, якими часто користуються досвідчені бізнесмени.

Щоб підвищення цін не призвело компанію до втрати клієнтів, потрібна ефективна стратегія ціноутворення. У цій публікації ми вам розповімо, як і ціни підняти, і клієнтів утримати.

Хочете збільшити продажі товарів і послуг? Ми розкриємо секрети ефективних технік і прийомів продажів. Зробіть свій бізнес успішним!

Сім вірних способів перемогти в конкурентній боротьбі

Якщо ви маєте намір домогтися успіху в малому бізнесі, вам необхідно знати тих, хто складає вам конкуренцію . Ви можете думати, що пропонуєте своїм клієнтам найкращий товар або найкращий сервіс, але ваш бізнес буде розвиватися з великими труднощами, якщо ви нічого не будете знати про конкурентів.

Мабуть, в першу чергу це стосується бізнесу в Інтернет, тому що завдяки технічним можливостям, різного роду зміни і удосконалення впроваджуються тут надзвичайно швидко.

У цій статті ми пропонуємо вашій увазі інформацію про стратегії роботи з конкурентами.

Незважаючи на різні підходи до проблеми, в кожній із запропонованих статей ви знайдете вичерпну інформацію про те, як можна отримати вигоду з конкурентної боротьби , зробивши при цьому свій бізнес більш прибутковим і успішним.

1. Вивчіть своїх конкурентів

Для того щоб порівнятися зі своїми конкурентами (і стати краще них), потрібно, перш за все, з’ясувати, хто вони такі. Спортсмени вивчають своїх суперників, щоб визначити їх сильні і слабкі сторони.

Вам, як і спортсменам, також необхідно знати тих, хто протистоїть вам. Застосовуючи зібрану інформацію для вдосконалення вашого бізнесу, ви отримаєте значні переваги перед вашими конкурентами.

2. Стати одним з їх клієнтів

Коли ви познайомитеся зі своїми конкурентами , потрібно з’ясувати, що вони пропонують своїм клієнтам.

Як?Cтав одним з них! Я не кажу, що для цього вам потрібно скупити всі їх товари, але неодмінно прореагувати на їх рекламу і зробити у них кілька покупок варто. Недостатньо просто поверхово ознайомитися з їхнім бізнесом, переглянувши, наприклад, веб-сайт.

Чим глибше ви копнете, тим більше інформації отримаєте, тієї самої інформації, яку ви зможете використовувати для вдосконалення свого бізнесу і завоювання ринку.

3. Будьте трішки краще

Знаючи, як працюють ваші конкуренти , ви отримуєте в свої руки певну владу. Використовуйте свої новопридбані знання, щоб перевершити їх в одній або двох (або більше) областях.

Наприклад, ви можете запропонувати більш тривалу гарантію, більш швидке поповнення асортименту, більш гнучку систему оплати (дуже дієвий метод) або ж більш стабільні ціни. І не потрібно вдаватися в крайнощі.

Досить бути лише трішки краще.

4. Робіть більше, ніж очікують ваші клієнти

Ви, ймовірно, вже чули цю фразу багато разів. Але для успіху це, дійсно, просто життєво необхідно.

Суть в тому, щоб пообіцяти клієнтам більше, ніж вони очікують, і потім, просто-таки здивувати їх, навіть перевиконавши свою обіцянку.

Якщо ви одного разу застосуєте це правило в роботі зі своїми клієнтами, то вони і в наступний раз звернуться саме до вас. Імовірність того, що вони підуть до ваших конкурентів , дуже мала.

Залучити нового клієнта найскладніше в будь-якому бізнесі. І вже якщо ви його придбали, тримайтеся за нього, обслуговуючи по-королівськи, – при такому підході до клієнтів хороші рекомендації і повторні звернення вам забезпечені на багато років вперед.

5. Не втрачайте стоять можливостей

Сьогодні світ бізнесу розвивається швидше, ніж коли б то не було, особливо в Інтернет. Те, що підходить для даного моменту, може не спрацювати вже через місяць. Це означає, що по відношенню до вашого бізнесу і ваших клієнтів у вас є зобов’язання постійно знаходиться на гребені хвилі. При цьому, не потрібно хапатися за першу-ліпшу можливість, але бути завжди в курсі подій необхідно, щоб знати, яку з новинок можна використовувати для підвищення своєї кваліфікації, продуктивності, грошових оборотів, рівня обслуговування клієнтів.

6. Використовуйте свою головну перевагу

Що особливого, стоїть, на порядок вище всього іншого ви можете запропонувати? Що виділяє вас на тлі ваших конкурентів? Це Ваше «унікальне комерційну пропозицію» (або УКП).

Ваше УКП демонструє те, чим ви краще (або чим ви відрізняєтеся) від інших.

Використовуйте це ваша перевага в боротьбі з вашими конкурентами, червоною лінією провівши його через всю вашу маркетингову діяльність, – найвірніший спосіб залучити якомога більше нових клієнтів.

7. Піклуйтеся про свій імідж

Це самий ключовий момент, особливо для тривалого підтримання доброї репутації вашого бізнесу. Якщо ви задумали свій бізнес всерйоз і надовго, вам необхідно дотримуватися принципу якості та етичного підходу до всього, що ви робите.

Не дозволяйте собі вдаватися до сумнівної практики або йти на який би то не було компроміси щодо якості ваших товарів і послуг. З цього приводу мій батько часто говорив мені: «Роби свою справу як повинно, або не берися за нього взагалі».

Як перемогти конкурентів, не знижуючи цін

Як перемогти в конкурентній боротьбі, якщо ваші «противники» використовують нечесні методи, зокрема – демпінг? Основний частини тих, хто займається торгівлею, приходить в голову один з найлегших, але далеко не чесний спосіб – знизити ціни. Та не просто знизити. Вдатися до демпінгу.

Це слово в наш час досить часто використовується. Воно позначає ситуацію, коли товар експортують до іншої держави і продають по копійчаним цінами. Звичайно, демпінг здійснюється тільки у відношенні залежалих, що не продаються товарів.

В результаті всім добре – покупець може зробити покупку за низькою ціною, продавець ж – позбутися від невигідного товару.

Приблизно таке значення має слово «демпінг» в інших країнах. У Росії ж і прилеглих до неї державах поняття, як часто буває, набуло своє значення. В першу чергу, це явище в Росії відбувається всередині країни. Друге – це приносить дуже сильної шкоди економіці. Способів боротися з цим явищем ще не придумали.

Використовувати слід чесні способи. Вони принесуть більше «довгограючий» дохід.

 1. Маскування цін. Якщо у вас з’явився нещадно демпінг конкурент і потрібно якось йому протистояти, ні в якому разі не знижуйте ціни слідом за ним. Зробите хитріше. Встановіть найбільш влаштовує вас середню ціну. Наприклад, товар низької якості продавайте за низькими цінами (можна навіть нижче, ніж у нечесного конкурента), на товар середньої якості встановіть стандартну середню ціну, а на люксові його зразки встановіть високу ціну. У чому тут толк? У вас буде збережена середня низька ціна. І ви можете зі спокійною совістю говорити в рекламі «У нас меблі від тисячі рублів», в той час як у вашого конкурента середня ціна дві тисячі. Швидше за все, клієнт прийде до вас. Коли він дізнається, що все не так просто, і, наприклад, у вас стільці по тисячі рублів, а столи до них – по три, а диван – і зовсім коштує 12 тисяч, переконайте його, що ваша меблі більш якісна.
 2. Створіть організацію торгують цим же товаром. Цей спосіб підійде тим, хто вміє переконувати. Так ось, створіть неофіційну (або офіційну) організацію, в яку будуть включені всі ваші конкуренти. У тому числі і той, який демпінгує. Запропонуйте встановити межу високою і низької ціни. Всі учасники цієї організації повинні неухильно слідувати цим правилам. Звичайно, даний спосіб не особливо надійний і підійде лише тим, хто дійсно вміє переконувати.
 3. Створюйте пакетні пропозиції. Проаналізуйте, як поводяться оператори стільникового зв’язку або кабельного телебачення. Вони створюють пакети послуг, а потім просувають ці пакети з допомогою хорошої рекламної кампанії, і найчастіше ці послуги у них розкуповують вліт. Багатьом клієнтам здається, що купувати одну цю послугу дуже дорого. А якщо разом з будь-якої ще, то інша справа. Це суттєва економія. Візьміть це на озброєння. Тут є ще одна перевага – вельми складно зрозуміти, у кого дорожче, а у кого дешевше, в такому випадку.
 4. Заплануйте тимчасову акцію по зниженню цін. Не потрібно вплутуватися в демпінгову війну, і знижувати ціни до непридатних назавжди. Уявіть це як заплановану акцію. Підкреслюйте у своїй рекламі, що через обраний вами період часу ціни повернуться на колишній рівень. Це дозволить повернути витрати, викликані демпінгом конкурента, і зберегти обличчя. Тому що підуть, швидше за все, до вас.
 5. Зробіть свої товари цінніше. Для цього потрібно на якийсь час знизити ціни. Але всіляко підкреслюйте в рекламі і спілкуванні з клієнтами переваги покупки саме у вас – у вас і упаковка красивіше, і можна повернути в разі шлюбу, і доставка безкоштовна. Проаналізуйте ті переваги, яких немає у конкурента, і нехай вони зіграють вам на користь. І обов’язково підкреслюйте, що ваша продукція набагато якісніша.

Звичайно, всі наведені вище поради будуть працювати лише в тому випадку, якщо ваша продукція насправді хороша і краще, ніж у конкурента, який затіяв демпінг. В інших випадках, клієнта не обдурити.

Він купить в перший раз продукцію, яка виявиться не якісної, і більше до вас не прийде. У тому ж випадку, якщо якість ваших товарів вище, він не тільки прийде до вас за покупками знову, але порекомендує вас своїм знайомим.

Тобто, розширить число ваших клієнтів.

джерела:

 • 7 способів боротьби з недобросовісними конкурентами
 • Що таке демпінг?