Як економити і заощаджувати гроші – 13 правильних способів

0
99

зміст

З проблемою браку грошей стикається кожен. Навіть у олігархів не завжди вистачає на потреби, просто потреби у людей різняться.

У якийсь момент виникає питання, як навчитися збирати гроші, щоб, відштовхуючись від маленької і великої зарплати, додаткового заробітку, накопичити певну суму на потрібну річ, довгоочікуваний відпочинок на морі, реалізувати мрії, просто поповнити гаманець або назбирати страхувальну суму для кризових ситуацій .

Як правильно збирати гроші

Як навчитися збирати гроші в сучасному світі? Багато, хто вирішив почати економити, кидаються в крайнощі, починають збирати абсолютно всі засоби і перестають купувати навіть потрібні продукти, урізують раціон, живуть за принципом «будинок – робота» без відпусток і розваг. Сума може зібратися значна, тільки пропадає радість життя, а гроші, відкладені в кубушку, за рахунок інфляції все одно будуть поступово знецінюватися.

Щоб грамотно виробити вміння збирати, навчитися контролювати бюджет і не відмовлятися від повноцінного життя, слід спочатку переглянути свої витрати щодо прибутків, оцінити доцільність і пріоритетність витрат, важливість великих покупок в майбутньому. Найчастіше після складання такого списку приходить розуміння, що істотна частка зарплати йде на абсолютно непотрібні товари і розваги.

Правильні цілі та орієнтири

Завдяки нав’язливої ​​реклами у сучасного споживача сформувалася стійка залежність: потрібно постійно купувати нову техніку, одяг знаменитих брендів, щоб не уславитися ніщебродом в очах оточуючих.

Ось тільки проблема в тому, що всі інші – точно такі ж наркомани від покупок з нав’язаними стереотипами.

Нова модель айфона або автомобіля рідко набагато кращою за попередню, а важливість думки суспільства сильно перебільшена.

Незалежно від того, що хочеться в майбутньому (покупка машини, техніка, відпочинок, щось нове для рідних), приходить усвідомлення, що на це потрібно виділити певну суму з бюджету. Слід визначити для себе, наскільки срочна ця покупка.

Перше правило, якого слід дотримуватися, – відкладена сума не повинна обмежувати повноцінне життя. Фахівці рекомендують починати відкладати щомісяця мінімальні суми (10-15% від доходів) відразу після отримання зарплати.

Так сформується звичка розраховувати на конкретну суму на місяць.

Реально правильно відкладати на дійсно потрібні речі, зрозуміти, як навчитися легко збирати гроші, просто.

Наприклад, купити гарний, але малофункціональний гаджет буде нерозумно, якщо на ринку представлений нехай дорожчий, але скромний і максимально корисний.

Ще приклад: зламався холодильник і в цей же час намічається відпустку – що важливіше? Абсолютна більшість скаже, що техніка, і матимуть рацію. Холодильник – річ постійної потреби, а відпочинок можна переформатувати під склалося реалії.

Як економіті и заощаджуваті гроші - 13 правильних способів

Створення «подушки безпеки»

Ніхто не застрахований від екстрених ситуацій: нещасний випадок, миттєве подорожчання товарів. Багатьох такі моменти вибивають з колії, тому що люди опиняються фінансово не готові.

Для того щоб уникнути такої ситуації, слід щомісяця відкладати запас грошових коштів. Природно, це буде деяка сума із загального доходу. Її обсяг кожен визначає сам, але фахівці пропонують відкладати на такий недоторканий запас близько 5% від доходу.

Тому потрібно знати, як навчитися грамотно збирати гроші, і де зберігати фінансову подушку.

Облік доходів і витрат

Ще один із способів непрямої економії – запис в таблицю або схему всіх фінансових операцій за певний період часу.

При цьому потрібно вписувати в графу «облік витрат» абсолютно все аж до оплати за проїзд і купленої по раптового бажанням цукерки.

Практика показує, що при аналізі, стає очевидно, на яких спонтанних покупках, непотрібних витратах можна урізати додаткові витрати і зрозуміти, куди йде велика частина грошей.

Ознайомтеся з сервісом для підприємців для ведення КУДІР електронно.

режим економії

Економити – не означає, що потрібно відмовляти собі у всьому і жити на воді та хлібі. Це означає, що треба відмовитися від непотрібних витрат, які відбуваються за принципом «просто захотілося».

Відкладені гроші не використовуються ні на що, крім своєї мети (екстрені ситуації не береться до уваги).

Економія – це контроль за комунальної складової життя (витрата води і електрики), відмова від надмірностей, на зразок постійного харчування в кафе і щоденних тусовок в клубах, безцільного вкладання грошових сум в розваги (Донат в онлайн-ігри).

Як навчитися економити гроші і збирати

Як не дивно, за статистикою, люди, які виросли в епоху дефіциту, вміють економити і накопичувати гроші набагато краще. Це пов’язано з тим, що товар або послугу доводилося чекати, а якість – перевіряти.

Навіть в сучасних реаліях представники старшого покоління дають пріоритет якісним товарам, ведуть сімейний бюджет.

У цьому основний принцип економії і як навчитися збирати гроші – не купувати те, що не пропрацює довше свого гарантійного терміну, користуватися тільки перевіреними послугами з гарантованим результатом, відмовлятися від непотрібних покупок.

Список покупок

Корисна звичка і спосіб економії – не ходити в магазин за продуктами без списку. Без нього людина максимально схильний до ризику спонтанних покупок і, прийшовши за молоком і хлібом, може піти з повним кошиком.

Бажано, щоб в списку були також проставлені ціни, а грошей варто брати з перевищенням всієї суми максимум на 5-10%.

Тоді навіть найважча звичка витрачати на щось непотрібне розіб’ється об елементарна відсутність готівки.

Як економіті и заощаджуваті гроші - 13 правильних способів

Відмова від позик і кредитів

У цьому випадку все просто, бажання купити щось миттєво на швидкий кредит, часто стирає з голови усвідомлення того, що з відсотками доведеться повертати велику суму, за фактом – купити річ дорожче, ніж вона коштує. При цьому більшість споживачів цілком здатні накопичити певну суму. Брати кредит або позику обгрунтовано тільки в екстрених випадках (не стосується бізнесу і його розвитку, але це зовсім інша тема).

Шопінг по необхідності

Купівля речей повинна бути максимально підпорядкована доцільності.

Яскраві знижки на брендовий товар, дешеві розпродажі штовхають на необдумані покупки (найчастіше жінок), які згодом тільки займають місце в шафі.

Психологи рекомендують при появі стійкого бажання щось купити, перечекати добу і подумати про потрібність цієї речі. Як правило, на наступний день спокуса витратити гроші без толку проходить.

Перегляд раціону харчування

Не обов’язково переходити на мінімальний набір продуктів, щоб економити.

Зі списку витрат на їжу можна побачити, скільки йде на безглузді з погляду харчування покупки: чіпси, газовані напої, фастфуд, дрібні солодощі.

Крім істотного удару по бюджету – це ще й значної шкоди для здоров’я. Варто відмовитися від них – це дасть реальну економію і можливість направити гроші на більш корисні витрати.

Як навчитися відкладати гроші при невеликій зарплаті

Низька зарплата переслідує більшість жителів. При цьому недостатньою її вважають всі верстви населення.

Однак відкладати певну суму можна навіть з маленького доходу, якщо правильно планувати витрати, відмовитися від бездумних витрат і стежити за витратами.

Головне, привчити себе реально дивитися на покупки і їх важливість у контексті поточного дня, а принципи, як навчитися правильно збирати гроші, завжди одні.

Витрати на оплату житла і комунальні послуги

Ці витрати коштують на другому місці за обсягом після продуктів харчування.

Сучасні технології допоможуть заощадити на комуналці 30-50% (світлодіодні лампи, сонячні панелі, регулятори напору води, аератори на крани). Разове вкладення в такі прилади окупається вже через місяць.

Окремо потрібно привчити себе і оточуючих стежити за зайвим споживанням електрики, води і газу, не включати прилади без потреби.

Як економіті и заощаджуваті гроші - 13 правильних способів

Економія на харчуванні

Перш за все, потрібно переглянути свій раціон і досліджувати ринок на предмет заміни брендових продуктів більш дешевими, але ідентичними за якістю, аналогами. Порівняння часто працює на користь бюджетних варіантів (макаронів, круп, молока і т.

д.), тому що вони роблять упор на сам товар, а не на яскраву дорогу упаковку. Слід відмовитися від харчування в кафе і платних столових в робочий час, а брати обід з собою з дому (крім того, це ще й корисніше), треба відучити себе купувати зайве.

Шкідливі звички

Правила економії поширюються і в цю сферу. Від тютюну ефективно допомагає відмовитися простий підрахунок суми, яка йде на сигарети хоча б за тиждень, особливо у тих, хто викурює в день мінімум пачку.

Щоденна пляшка пива ввечері, не кажучи вже про великі обсяги вживання алкоголю, теж серйозно додає до статті витрат. Це навіть без згадки шкідливого впливу на організм.

Тому має сенс, якщо не повністю позбутися від шкідливих звичок, то нерегулярно тринькати на них гроші.

Відпочинок та розваги

Не кожен готовий щовечора сидіти вдома перед телевізором, комп’ютером або книгою, навчитися цінувати самотність. Людина – істота соціальна, якому потрібно емоційне розвантаження і зміна діяльності.

Адекватну заміну регулярним клубам і походам у кіно може скласти спілкування з друзями і знайомими, спільне проведення часу без істотних витрат на вхідні квитки, завищені ціни в барі чи ресторані.

Варіантів безліч:

 • виїзд на природу компанією: навіть в межах міста можна відпочити без зайвих витрат;
 • вечірки вдома замість клубів і дискотек;
 • безкоштовні заходи, які влаштовуються адміністрацією міста або закладами.

Способи накопичення грошей

Як збирати гроші і не витрачати їх без потреби? Грамотна економія допоможе акумулювати грошові кошти навіть при не найвищою зарплатою. Їх накопичення може виглядати як зберігання вдома або вкладання в цінні папери, метали, валюту.

Більшість банків пропонують відкривати накопичувальні рахунки, де кошти будуть поступово приносити дохід.

Варто нагадати, що складання грошей вдома в скарбничку себе не виправдовує в сучасній економіці, тому що інфляція буде поступово знецінювати їх.

Правило п’яти конвертів

Принцип такого розподілу грошей полягає в тому, щоб правильно розпоряджатися коштами.

З усієї статті доходу сім’ї на початку розрахункового періоду віднімаються оплата комунальних послуг, витрати на транспорт, обов’язкові виплати (кредити), предмети першої необхідності, депозитна частина.

Сума, що залишилася розділяється по чотирьом конвертах: по одному на кожного тижня місяця. Сенс в тому, що без крайньої потреби наступний без розкриття до кінця 7 днів (в ідеалі – поки не закінчаться гроші в першому). П’ятий конверт – страхувальний на залишок місяця.

Як економіті и заощаджуваті гроші - 13 правильних способів

Відкриття цільових накопичувальних рахунків

Банки пропонують послуги з накопичення грошових коштів під самі різні відсотки. Важливо пам’ятати, що серйозна фінансова система, яка вже багато років представлена ​​на ринку, не буде пропонувати захмарні річні відсотки.

Нехай це буде невеликий прибуток в 5%, повільний процес накопичення, але в перевіреному часом банку. Поступово сума на рахунку буде рости, а у клієнта перебувати гарантований запас грошей.

Важлива рада: покласти велику суму в одну організацію – не сама розумна ідея (від форс-мажорів не застраховані навіть швейцарські банки).

Вільні гроші повинні приносити дохід

Процес накопичення фінансів повинен приносити прибуток, інакше його буде зменшувати інфляція. Крім банківських накопичувальних рахунків, набирають популярність акції компаній, покупка квартир для оренди або часткою в бізнесі, що розвивається.

Для цього не потрібні захмарні капітали. Наприклад, люди, що вклалися в розробку Спінера (збирали по 10 доларів), зараз заробляють на загальній манії, не роблячи нічого.

Потрібно знайти максимально привабливий спосіб вкладення вільних грошей і отримувати, нехай невелику, але постійний прибуток.

В якому банку краще збирати гроші

Потрібно пам’ятати, що накопичувальний вклад (депозит) і рахунок істотно розрізняються за умовами користування засобами, можливістю зняття грошей і процентною ставкою.

При виборі слід враховувати ці нюанси, що збільшити свій капітал, а не залишитися тільки «при своїх» заощадженнях. Однозначної відповіді, який спосіб краще – немає, так як ці види накопичення переслідують різні цілі для самого банку і для вкладника.

ТОП-пропозицій за накопичувальними рахунками і вкладах, незалежно від фінансових цілей:

Назва банку Назва накопичувального пропозиції Річна процентна ставка Мінімальна сума вкладу, руб.
1 Ощадбанк Росії Банківський вклад «Поповнюй» від 3,70 1 000
2 Альфа Банк Рахунок на банківську карту «Цінне час» До 9% 300 000
3 ВТБ 24 Накопичувальний рахунок на кредитну карту Від 4% Без нижнього ліміту
4 Бінбанк Вклад «Щомісячний дохід» Від 6,5% 10 000
5 Газпромбанк Вклад «Накопичувальний» Від 7,80% 15 000

Відео

Як економіті и заощаджуваті гроші - 13 правильних способів Як накопичити гроші при маленькій зарплаті?

Як економіті и заощаджуваті гроші - 13 правильних способів Як навчитися відкладати гроші | Закон 10%. Фінансова грамотність

Знайшли в тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!

10 порад, як навчитися економити гроші і збирати навіть при маленькій зарплаті

Як економіті и заощаджуваті гроші - 13 правильних способів

Наявність заощаджень робить людину впевненіше, а його фінансовий стан – стабільніше. Але як збирати, якщо у вас маленька зарплата? У цій статті я поділюся перевіреними способами, які допоможуть навчитися економити гроші і формувати заощадження.

1. Відкладайте гроші відразу

Заведіть спеціальний внесок, на який переводите 10% всіх своїх доходів відразу після їх отримання. Наприклад, ви отримали аванс 5000 рублів – відразу переводите на рахунок 500 рублів. Оптимально завести для цих цілей внесок, який можна поповнювати, але з якого можна знімати гроші до моменту закінчення. Так ви не зможете витратити відкладені гроші на якусь емоційну покупку.

2. Заведіть заначку, яку можна витрачати

Є люди, які схильні до емоційних покупок. Часто вони шкодують про те, що купили якусь модну річ, майже відразу після придбання. Під дією емоцій таким людям складно не зняти гроші з єдиного внеску, про який ми говорили в першому пункті. Якщо ви належите до числа таких людей, відкрийте два вкладу:

 • Основний для заощаджень. На нього переводите 10% від усіх доходів.
 • Резервний, на який переводите 2-5% всіх доходів. Якщо вам захочеться щось купити, витрачайте гроші з резервного вкладу, але не чіпайте основний. Так ви вбережете основні накопичення від емоційних витрат.

3. Проаналізуйте дрібні витрати

Щоб навчитися економити гроші, корисно аналізувати свої витрати. Протягом місяця ви можете робити багато дрібних витрат, які в підсумку можуть виливатися в пристойну суму.

 • Наприклад, ви платите за домашній телефон, при цьому розмовляєте тільки по мобільному. Вимкніть домашній телефон і заощаджуйте 200-300 рублів на місяць.
 • Можливо, ваш дорогий тариф Інтернету вам ні до чого, і ви можете перейти на більш дешевий тариф, швидкості якого вам теж вистачить? Отримайте ще 100-200 рублів економії на місяць.
 • Відмовтеся від перегляду телевізора, якщо у вас є доступ до Інтернету. Ви заощадите на цифровому телебаченні 300-400 рублів на місяць.

Здається, 100-200 рублів – це дрібниці. Однак економія 100 рублів на місяць виливається в економію 1200 рублів в рік. Це пристойні гроші, особливо якщо зарплата невелика.

4. Ведіть домашню бухгалтерію

Якщо ви хочете навчитися збирати гроші навіть при маленькій зарплаті, ведіть домашню бухгалтерію. Записуйте всі свої витрати і аналізуйте їх кожен місяць. Ви знайдете багато витрат, від яких насправді можна відмовитися.

Вести облік витрат можна в програмі Excel. Також є спеціальні програми для ведення доходів і витрат, які дозволяють зручно групувати і аналізувати інформацію. Одна з найпопулярніших програм для цих цілей – «Домашня бухгалтерія».

Як економіті и заощаджуваті гроші - 13 правильних способів

5. Купуйте за списком

Скачайте на смартфон додаток, що дозволяє складати список покупок. Є багато безкоштовних додатків з таким функціоналом. До походу в магазин складіть список товарів, які необхідно купити.

Купуйте тільки заплановані товари. Так ви вбережете себе від емоційних покупок і придбання речей, які насправді не потрібні.

Складання списку покупок – це хороший варіант економити. Якщо у вас маленька зарплата, ви зможете оптимально її витрачати і ще збирати гроші.

6. Заведіть карту з кешбек

Багато банків сьогодні пропонує дебетові карти з кешбек і нарахуванням відсотків на залишок на рахунку. Користуйтеся такими сервісами, щоб отримувати бонуси і економити гроші. Відсотки на залишок також не будуть зайвими.

Часто банки пропонують «дорогі» карти замість «дешевих». Наприклад, пропонують оформити карту Classic замість Electron. Різниця в обслуговуванні – кілька сотень рублів, але якщо ви хочете навчитися економити, враховуйте і такі витрати. Чи не оформляйте «дорогі» карти, якщо їх можливості вам не потрібні.

7. Плануйте великі покупки заздалегідь

Скільки разів доводилося спостерігати в магазинах картину: люди прийшли придбати певну техніку, але під впливом продавця купили дорожчу модель з функціями, які насправді їм не потрібні.

Плануйте всі великі покупки заздалегідь. Вивчіть огляди цікавить гаджета в Інтернеті, виберіть оптимальну за ціною і функцій модель і купіть її в магазині. Якщо вам будуть пропонувати більш дорогу річ – подумайте, чи дійсно вам потрібен такий обсяг пам’яті або екран трохи більше при різниці в ціні 2 рази?

8. Знайдіть підробіток

Бувають ситуації, коли зарплата настільки маленька, що її вистачає тільки на основні витрати. Що-небудь економити не виходить, а відкладати гроші потрібно. В цьому випадку можна пошукати додаткове джерело доходів.

Сьогодні в Інтернеті можна знайти підробіток, яка буде приносити невеликі гроші. При цьому вам не потрібно особливої ​​підготовки для початку роботи. Наприклад, на копірайтингу можна заробляти додатково 5-6 тис. Рублів на місяць. Якщо відкладати всі ці гроші, за рік вийде накопичити 60-70 тис. Рублів.

Подивіться статтю, що таке фріланс. У цій статті я детально розповідаю, яким чином різні фахівці можуть підробляти в Інтернеті.

9. Не беріть кредити

Якщо у вас маленька зарплата, кредити брати не варто. Навіть невелика прострочення і штраф можуть перевести вас на сухий пайок. Тому намагайтеся купувати все без кредитів і розстрочок. Якщо у вас зламався смартфон, а на новий немає грошей – купіть звичайний кнопковий телефон. Покупку смарфтони краще відкласти до того моменту, коли ви на нього заробите.

10. Закрийте кредитні карти

Як правило, за кредитними картками нараховуються високі відсотки. Якщо у вас маленька зарплата, платити по кредитах може бути дуже складно. Тому якщо ви хочете збирати гроші, закрийте кредитки і більше ними не користуйтеся.

Намагайтеся витрачати менше, ніж ви заробляєте. Так ви зможете заощадити значні кошти, навіть якщо ваша зарплата невелика.

Корисні статті по темі:

Рекомендуємо

Як економіті и заощаджуваті гроші - 13 правильних способів Штрафи для IP: скільки коштує несвоєчасна здача звітності

Якщо 31 грудня для Вас – чи не Новий Рік, а останній термін здачі звітів до Пенсійного Фонду, швидше за все, Ви – індивідуальний підприємець зі …

Як економіті и заощаджуваті гроші - 13 правильних способів Як взяти кредит без офіційної роботи?

Фрілансери часто офіційно не працевлаштовані та при необхідності отримати кредит у них виникають складнощі. Особливо якщо кредит великий, на …

Як економити і заощаджувати гроші з задоволенням?

Привіт, друзі! Тема сьогоднішньої розмови актуальна для багатьох з нас. Скільки разів я давала собі обіцянку почати економити і відкладати гроші з завтрашнього дня.

Але, на жаль, процес накопичення грошей просувається дуже повільно, часом пробуксовивая на місці або навіть відкатувавшись тому, залишаючи позиції власної ліні, небажання напружуватися або просто йдучи на поводу у своїх тимчасових бажань.

Чому так відбувається? Я вирішила спробувати розібратися і якось для себе прояснити це питання.

Як в основному всі ми розпоряджаємося своїми фінансами? Схема приблизно така: заробив гроші – витратив гроші. Зростає дохід – відповідно зростають витрати. І чи варто після цього дивуватися, чому в потрібний момент у нас не виявляється необхідної суми.

Як економіті и заощаджуваті гроші - 13 правильних способів

Висновок перший, який я зробила для себе: гроші потрібно економити і накопичувати.

Згодна, що далеко не всім вдається перейнятися ідеєю безмежної любові до грошових знаків і їх накопичення. І слава Богу, бо елементарну жадібність не можна назвати економією. Гроші, які накопичуються заради накопичення, насправді накопичити дуже складно.

Для мене головне в цьому процесі – дуже сильна мотивація. Це дуже велике бажання володіти чимось або можливість реалізувати свою заповітну мрію за допомогою накопичених грошей.

Мотивація може бути дуже різною. Наприклад, бажання зробити щось шляхетне або корисне для інших людей, для суспільства.

Щоб був більш зрозумілий даний пункт, згадаємо хоча б експеримент, який протягом року проводив над собою і своєю сім’єю американський письменник і журналіст Колін Біван.

Мета його річного експерименту – зменшити силами своєї сім’ї кількість сміття на Землі. В результаті їм було написано покрокове керівництво, як можна економно жити в сучасному світі і проводити якомога менше відходів.

Як це пов’язано з економією? Так прямо. Змінивши деякі свої звички (наприклад, їздити по можливості не на автомобілі або на громадському транспорті, а на велосипеді або ходити пішки), Колін Біван одночасно вирішує дві задачі: рятує екологію і економить свої гроші.

Приклад, може бути, кілька не традиційний, але, тим не менш, наочний, як прагнення змінити життя на краще на Землі призводить до сімейної економії.

Як економіті и заощаджуваті гроші - 13 правильних способів

Моя мрія (як, ймовірно, і багатьох інших людей) не настільки глобальна, не вирішує світові проблеми, а цілком собі життєва.

І навіть не одна, насправді їх кілька. Але ось та, яку хочеться здійснити найближчим часом – це подорожі.

Мені завжди подобалося подорожувати. Але останнім часом якось не виходить відправитися в давно заплановану поїздку в Європу.

І, щоб наблизити це бажане подія, я розробила для себе таку невелику покрокову інструкцію про те, як накопичити гроші, природно, попередньо прочитавши купу розумних книжок, відвідавши не один тренінг і подумки «посилаючи» заявку за заявкою про свою фінансову спроможність у Всесвіт. Зізнаюся, Всесвіт поки ніяк не відреагувала, але з усього іншого певні висновки були зроблені:

 1. Не витрачати більше, ніж заробляєш. Цьому мене навчив досвід багатьох і заможних, багато з яких сколотили свої статки, неухильно дотримуючись цей принцип.
 2. Навчитися керувати своїми фінансами (правильно і розумно економити, складати фінансовий план з подальшим аналізом доходів і витрат, відкладати гроші, створювати пасивний дохід, інвестувати кошти).

Виконання мрії

Як ми вже з’ясували, щоб гроші збирали швидше і приємніше, їх треба збирати на щось приємне і бажане.

І так як мета моїх накопичень – це подорожі, для початку порахуємо, скільки ж, приблизно, буде потрібно коштів на поїздку (покупка квитків, оформлення візи, витрати на подарунки, одяг і взуття, валізу або дорожня сумка, технічне оснащення поїздки (телефон, фотоапарат , планшет), кількість грошей, які будуть потрібні в поїздці).

посильні кроки

Не варто завантажувати себе відразу непосильними завданнями. Накопичити відразу і багато важко, і довгий результат може призвести до розчарування. Припустимо, кінцева мета моїх накопичень – це поїздка. Але сюди входить чимало підготовчих проміжних етапів, наприклад, покупка фотоапарата, планшета, телефону.

Тому свій процес накопичення я починаю з відкладання невеликої суми грошей на свою першу покупку в цьому ланцюзі: наприклад, першою покупкою буде планшет. Погодьтеся, не такі вже великі гроші. А швидка покупка може стимулювати мене на подальше накопичення.

Як швидко навести порядок вдома, коли немає часу?

Цей етап вже майже пройдено і, сподіваюся, зовсім скоро я порадую себе відмінним планшетом. А наступний за планом – фотоапарат.

Як відкладати гроші: більше і швидше або як вийде?

Багато в чому відповідь на це питання залежить від доходів. Але як радять фінансові консультанти, потрібно відкладати щомісяця від всіх одержуваних доходів не менше 10%. Це не так багато по відношенню до загальної суми, і, в цьому випадку, ті кошти, які залишаються, дозволяють не порушувати звичний спосіб життя.

Якщо ці доходи досить великі – бажана сума набереться швидко.

Але якщо грошей тільки-тільки вистачає на життя?

Тоді швидко накопичити бажану суму навряд чи вдасться. Здійснення бажаного відсувається на великий термін, і є ймовірність, що за цей час може не раз виникнути бажання витратити накопичене на щось незаплановане завчасно.

Щоб уникнути цієї ситуації і прискорити цей процес, я намагаюся хоча б раз в три місяці відкладати не по 10%, а 20-30% від усіх доходів.

Невеликі хитрощі, які допоможуть зберегти гроші

Всі ці премудрості з життя і пов’язані вони, швидше за все, з нашою психологією. Так уже ми влаштовані, що іноді доводиться йти на деякі хитрощі, щоб обдурити самого себе.

Як економіті и заощаджуваті гроші - 13 правильних способів

Ось що я іноді роблю, щоб не витратити більше грошей, ніж заплановано:

 • Намагаюся не носити всі гроші в гаманці, а брати, по можливості, стільки, скільки мені буде потрібно на покупки в даний момент
 • Не завжди беру з собою банківську карту. У такий спосіб вже не раз вдалося врятувати гроші від їх витрати на покупки не запланованих речей
 • Якщо у вашій родині є людина, яка може протистояти зайвої і непотрібної витрати грошей, Ви можете це зробити своїм сімейним «скарбником». Можливо, це допоможе захистити заощадження від непотрібних витрат

Як відновити загублені документи на порталі держпослуг?

У мене є ще один цікавий, на мій погляд, спосіб. Я знайшла його в інтернеті не так давно, і з того часу з успіхом застосовую його. Про нього хотілося б розповісти детальніше.

Це спосіб відкладеної покупки або відкладеного виконання бажання. Він дуже простий.

І полягає він у тому, щоб, перш ніж реалізувати своє бажання, наприклад, що-небудь придбати, потрібно зробити тимчасову паузу між виникненням цього бажання і його реалізацією.

Просто почекайте і ви побачите, скільки ви заощадите коштів через те, що не пішли на поводу у своїх тимчасових бажань і не зробили покупку, без якої можна цілком обійтися.

Можна навіть складати такі списки покупок, які хотілося б придбати. Але не бігти відразу в магазин з цим списком. А відкласти його реалізацію не кілька днів, наприклад, на пару місяців. За цей час ви вже точно зрозумієте, чи потрібна вам насправді ця річ або ви можете з успіхом обійтися і без неї.

Цей спосіб дуже ефективний і перевірений на собі. До того ж у вас не буде приводу дорікнути себе в тому, що ви даремно витратили гроші і відсунули термін здійснення свій мрії.

Ось як я намагаюся наблизитися до своєї мрії.

А як це робите ви? Бувай…

Як навчитися накопичувати гроші з нуля: 9 простих правил

Навчитися правильно накопичувати гроші важливо кожному, навіть тим, хто отримує маленьку зарплату. Щоб не займати до получки і бути багатим, треба дотримуватися простих правил.

Більшість людей в Росії сьогодні фінансово безграмотно. Цим постійно користуються банки, кредитні фірми, продавці, шахраї і ще багато хто. Навіть люди, які, здавалося б, отримують пристойні зарплати, потрапляють в кредитну кабалу, вічно сидять без грошей. Що вже говорити про тих, у кого маленькі зарплати – бідних студентах, пенсіонерів, молодих матусь …

Щоб перервати порочне коло безгрошів’я, важливо в звичайному житті користуватися простими правилами ведення фінансів, який допомагатимуть накопичувати гроші.

Заощадження убезпечать вас від надзвичайних ситуацій. Крім того, якщо ви відкладаєте гроші, вам не доведеться відмовлятися від несподіваних цікавих можливостей в житті.

Основне правило багатства дуже лаконічне: «Витрачайте менше, ніж заробляєте». Всього чотири слова. Здавалося б, що може бути простіше? Але чомусь у багатьох постійно відбувається навпаки.

Дивіться, які відсотки за вкладами сьогодні пропонує Пошта-Банк >>

Як накопичувати гроші навіть при маленькій зарплаті

Розберемо, які способи допоможуть реалізувати головне правило багатої людини і почати реально збирати гроші.

1. Ведіть облік свого бюджету

Якщо ви збираєтеся збирати гроші, то важливо почати вести сімейний бюджет. Чи не бездумно витрачати кошти, здійснюючи покупки і оплачуючи рахунки, а вести облік всіх витрат протягом місяця.

 • Таким чином, ви зможете зрозуміти, скільки грошей було витрачено марно, і на чому в наступному місяці можна буде заощадити без особливої ​​шкоди для сім’ї.
 • Крім того, через пару місяців ви будете точно знати, скільки грошей вам і вашій родині треба для нормального існування, а скільки можна відкладати в скарбничку.
 • Дивіться, як відкрити найвигідніший внесок в Ощадбанку >>

2. Живіть на одну і ту ж суму

Якщо ви вже порахували, скільки вашій родині в середньому потрібно грошей на місяць для нормального життя, то треба зафіксувати цю суму. Не секрет, що у нас час від часу виникають шалені гроші. Кому-то дають премію, у інших з’являються додаткові заробітки, а може вам, нарешті, вдалося просунутися по кар’єрних сходах, і зарплата трохи збільшилася.

Будьте впевнені: зі збільшенням доходів витрати будуть прагнути зрости. А значить збирати гроші знову не вийде?

Вам необхідно встановити для себе фіксовану суму грошей, яку будете витрачати на життя кожного місяця, навіть якщо з’являються шалені гроші. Краще відразу відкладати додаткові доходи, залишаючи на життя тільки необхідну фіксовану суму.

Дивіться, який сьогодні найвигідніший вклад у банку ВТБ >>

3. Відкладайте 20 відсотків доходу

Якщо з визначенням фіксованої суми, необхідної для нормального життя сім’ї виникають складнощі, то можна скористатися більш простим способом накопичення грошей.

Відразу послу отримання будь-яких доходів (в тому числі шалених грошей) відкладайте в скарбничку 20 відсотків отриманих коштів.

Причому важливо зробити це не в кінці місяця, а той час! Якщо відкласти цю важливу справу на потім, то будьте впевнені: ті гроші, які ви планували зібрати, напевно, будуть вже витрачені.

Дивіться найвигідніші вклади в Ощадбанку для пенсіонерів >>

Як навчитися економити гроші, щоб збирати?

Як економіті и заощаджуваті гроші - 13 правильних способів

Зрозумійте просту думку: на вас все намагаються заробити. Навіть коли ви самі заробляєте гроші на службі, то на вашій праці наживається ваш роботодавець. У сучасному житті на вас постійно полюють ті, хто хоче забрати у вас гроші. Тисячі маркетологів придумують хитрі схеми відбирання ваших грошей таким чином, щоб ви ще й залишилися задоволені, коли розлучаєтеся зі своїми кровно заробленими.

Щоб уникнути цього, треба постаратися дотримуватися наступних принципів.

4. Спростіть своє фінансове життя

Чим складніше ваше фінансове життя, тим більше часу і сил вона забирає. Разом з цим зростає шанс заплутатися і зробити фінансову помилку.

Чим більше кредитів і кредитних карт, тим більше шанс не помітити зникнення коштів або пропустити черговий платіж.

Зверніть увагу на послуги вашого стільникового оператора. Чи всі підключені платні функції вам потрібні? Якщо немає, вимкніть зайві.

Розберіться з оплатою житлово-комунального господарства. Порахуйте доцільність і розмір економії при переході з середніх тарифів на облік води, газу і електрики. Купуйте енергозберігаючі лампочки. Вони реально знижують рахунки за світло.

Подивіться, які ще постійні «заплановані» витрати можна скоротити.

Подібну генеральне прибирання корисно робити раз на кілька місяців.

5. Позбавтеся від кредитів з найвищим відсотком

Спробуйте провести рефінансування кредитів в інших банках під менший відсоток.

Скористайтеся дієвим способом позбавлення від кредитів. Виділіть займ, у якого найбільший відсоток, і починайте погашати цей борг в два рази швидше, тобто подвійними платежами.

Робіть це до тих пір, поки борг не буде погашений. Потім цілком додайте вивільнену суму грошей, яку витрачали на погашення, до платежу по другому боргу, поки і той не буде погашений.

І так до ліквідації всіх заборгованостей.

6. Ходіть по магазинах із списком покупок

Уникнути спонтанних витрат допоможе підготовлений заздалегідь список покупок, з яким треба ходити по магазинам. Сенс списків покупок не тільки в тому, щоб нічого не забути купити, але і в тому, щоб не купити зайвого.

Найпростіше скласти його на звичайному паперовому аркуші. Для цих цілей можна пристосувати вбудовані в гаджети “Напоміналка» і взагалі будь-який додаток, де можна скласти простий список.

7. Перестаньте користуватися банківською карткою

Використання кредитної і навіть дебетової банківською картою заважає збирати гроші. Якщо Ви маєте звичку розплачуватися в магазинах банківською карткою, а не грошима, то спробуйте перейти на готівку.

Коли ми розплачуємося картою, то не усвідомлюємо цінності грошей, які віддаємо за товари – ввів пін-код і готово. А тепер з’явилися банківські карти, які навіть в термінал вставляти не треба.

Платити стає все простіше, а, відповідно, заощаджувати і накопичувати все складніше. Крім того, на картці може бути більше грошей, ніж ви б взяли в магазин на покупки.

Є велика ймовірність витратити більше, ніж планували.

Коли йдете в магазин з готівкою, не кладіть в гаманець більше грошей, ніж потрібно на заплановані раніше покупки.

8. Використовуйте правило 10 секунд для дешевих покупок

Побачили на прилавку щось недороге і відразу захотіли купити? Тримайте цю думку в голові 10 секунд і чесно задайте собі питання: чи дійсно ця річ вам так потрібна? Невже не можна без неї обійтися? Найчастіше цих 10 секунд досить, щоб зрозуміти, чи потрібна вам річ ​​насправді.

Для дорогих покупок використовуйте правило 30 днів. Якщо захотіли купити щось дороге, не поспішайте витрачати гроші, а обміркуйте важливість цього придбання протягом місяця. Швидше за все через 30 днів від вашого гострого бажання купити цю річ не залишиться і сліду.

9. Оцінюйте вартість покупок в годинах роботи

Щоб не робити зайвих покупок, порахуйте, скільки коштує один годину або день вашої роботи. Потім, коли купуєте той чи інший товар, задумайтеся, чи варто так річ, яку ви плануєте купити, тих кілька годин, а може і днів вашої праці, які ви витратили, щоб заробити цю суму грошей?

Цей принцип дуже добре працює під час покупки побутової техніки або інших великих товарів, коли час обчислюється вже не годинами, а днями, а то й місяцями. Таке фінансове «протверезіння» допомагає не зробити дурість у вигляді покупки непотрібного дорогого товару.

Як правильно збирати гроші

Як економити і заощаджувати гроші - 13 правильних способів

Тепер, коли ми позбулися зайвих витрат і навчилися відкладати гроші зі своїх доходів, треба правильно розпорядитися коштами

Шлях до правильного управління грошима

З’являються в результаті всіх ваших зусиль вільні гроші відразу ділите на кілька частин.

1. Створіть фінансовий резерв на випадок непередбачених ситуацій. Вільні гроші необхідні для вирішення виникаючих непередбачених проблем. Краще, якщо це будуть готівкові, щоб в разі надзвичайної ситуації не довелося терміново бігти в банк.

2. Відкрийте в будь-якому з надійних банків, наприклад, ВТБ, вклад з можливістю поповнення і часткового зняття грошей без втрати відсотків. Як правило, витратні вклади мають невисоку процентну ставку, але зате ви зможете щомісяця відкладати певну суму на цей рахунок, і в будь-який момент забрати частину коштів.

3. Оформіть терміновий депозит під максимально вигідний відсоток. Це буде корисно тоді, коли у вас накопичиться вже пристойна сума. Знімати кошти з такого вкладу в будь-який момент не вийде, але зате ви зможете накопичувати гроші. Відкрийте вклади в рублях, доларах і євро, щоб отримати ще більше доходу, якщо валюта буде рости в ціні.

4. Збирайте гроші не заради абстрактного багатства, а для досягнення певної мети. Можна навіть оформити кілька рахунків, щоб збирати: на ремонт, на машину, на дачу …

Як збирати гроші при маленькій зарплаті + 21 цінну пораду

В умовах фінансової кризи більшість росіян задаються питаннями економії власних коштів. На перший погляд збирати гроші зовсім не складно .

Але таке припущення визнається хибним при перегляді чека з першого ж супермаркету.

Представляємо покрокову інструкцію, яка допоможе не тільки зрозуміти, як економити гроші, а й дасть цінні поради, як збирати гроші при маленькій зарплаті.

Як економити і заощаджувати гроші - 13 правильних способів

Як збирати гроші при маленькій зарплаті + 21 цінну пораду

Як збирати гроші при маленькій зарплаті + 21 цінну пораду

Стаття має навчальний характер, і допоможе зрозуміти, як економити і заощаджувати гроші. Намагайтеся уважно читати статтю, не пропускаючи ключові моменти. У тексті наведені безліч порад які перевірені на практиці досвідченими економістами, також є графіки і формули. Розшифровку термінології ви знайдете в графі словник бізнесмена.

Як правильно збирати гроші – 10 цінних порад

Економія є одним з основних шляхів накопичення коштів. Дуже важливо відповідально підходити до розпорядження своїми коштами, щоб не опинитися в повній залежності від грошей. Ми розповімо, як правильно економити гроші, не позбавляючи себе необхідної продукції та послуг.

1) Як потрібно мислити, щоб збирати гроші? Облік власних доходів і витрат дозволить якось прокинутися мільйонером навіть при маленькій зарплаті. Для зручності розуміння сенсу ведення сімейного бюджету розділимо всіх споживачів на 4 категорії:

 1. Ті, чиї доходи менші витрат. Як правило, такі люди вже сьогодні беруть кредити, щоб покрити попередні кредити, взяті значно раніше.
 2. Ті, чиї доходи дорівнюють витратам. У більшості випадків представники даної категорії громадян мріють про дорогі покупки (хороший автомобіль, квартира в новобудові), але не в змозі придбати навіть меблі або велику побутову техніку. Вони існують без чітко поставлених цілей, дарма проживають своє життя, віддаючи всі зароблені гроші назад в економіку.
 3. Ті, чиї доходи марно перевищують витрати. Позитивне сальдо дозволяє таким людям відкладати невеликі кошти, але рано чи пізно людина робить дорогі покупки “на все”, тим самим прирівнюючи себе до другої категорії.
 4. Потенційні мільйонери. В останню категорію може потрапити будь-який представник трьох попередніх типів споживача, який не тільки досяг перевищення доходів над збитками, але і навчився збирати і примножувати одержувану різницю.

2) Грошей багато не буває

Багато людей задаються питанням, як правильно збирати гроші? Але вони припускаються грубої помилки, тому що, вони чекають поки у них зменшуватися витрати або виростуть доходи. Стереотип склався так, що люди думають: «Закінчу вчиться, з’їжджу відпочити на морі, зроблю ремонт і почну».

Де взяти стартовий капітал все 7 перевірених способу

У таких людей як і у всіх хто так мислить, нічого не вийде. Завжди знайдеться причина на що витратити гроші. Якщо у вас збільшаться доходи, відповідно і зростуть потреби.

Головне правило – Почніть збирати гроші сьогодні або не почне ніколи. Обманювати себе “понеділком” або годувати “сніданком” “не варто. Напевно ви знаєте людей які хочуть кинути курити або хочуть поборотися із зайвою вагою, але як правило виходить це тільки у одиниць. Всі інші відкладають на потім. Тому нічого і не виходить.

3) Виховуйте себе

Багато людей нашої країни живуть за принципом «Краще синиця в руках ніж журавель в небі».

Мораль цієї приказки така: потрібно брати що-небудь сьогодні, ніж пробувати йти до чого то більш масштабного, але пізніше. Адже не виключено, що може не вийде. З такою життєвою позицією, взагалі, складно почати збирати гроші або діяти на перед.

Хоча частка правди в даній приказці є, її потрібно розглядати трохи по-іншому – стремить до більшого потрібно обов’язково, ставити перед собою великі цілі, і завжди йти вгору по соціальних сходах.

Також необхідно цінувати те, що маєш сьогодні і вміти задовольнятися тим що є.

4) На чому можна заощаджувати

 1. Економити на їжі
 2. Економити на ліках
 3. Економити на миючих засобах та подібних товарах

Економити гроші – не означає повністю обмежити себе у всьому. Необхідно знайти аналоги продукції яку ви часто купуєте. Наприклад, лікарські засоби краще купувати більш дешеві аналоги, так як їх рідше підробляють.

Купуючи менш дорогі аналоги ви отримуєте якісніший продукт за прийнятною ціною. Також треба економити на що витрачається миючий начиння і подібної продукції, вони практично ідентичні, ви платите тільки за бренд.

Знову ж можна економити на їжі, трохи нижче, ви можете прочитати корисні поради, як економити на їжі.

10 важливих рад як навчити дитину цінувати гроші

5) На чому не можна економити

 1. Не можна економити на товарах «на століття»

Є відома цитата Барона Ротшильда: «Я не настільки багатий, щоб купувати дешеві речі».

Не можна економити на речах які ви купуєте на довгостроковий період. Наприклад, ви купили змішувач для ванни не якісний, з старих матеріалів за півтори тисячі рублів, який максимум прослужить вам рік. Якісний змішувач коштує дві з половиною тисячі, він буде працювати у вас десять років.

Тепер, методом простої арифметики зробіть самостійний розрахунок. Ви щороку міняєте змішувач, який постійно зростає в ціні, в зв’язку з інфляцією. Через два роки ви вже переплатите гроші і продовжите переплачувати постійно. Якраз в цій ситуації і варто застосувати приказку «Скупий платить двічі».

Розставляйте пріоритети і думайте наперед.

6) Обмежте доступ до своїх накопичень з приємним бонусом.

Відкрийте депозит в банку, зараз дуже багато банків готові запропонувати вам внесок за типом «Поповнюй», – такий тариф обмежує можливість зняття грошових коштів до певного періоду зазначеного в договори. Такий тарифний план добре підходить для людей, які хочуть накопичити гроші, але боятися спокус витратити їх.

Припустимо ви хочете накопичити 150 тисяч рублів, у вас зарплата 20 тисяч. Ви відкриваєте рахунок в банку під 9% річних і укладаєте договір на три роки. Поповнюючи свій рахунок на 5 тисяч рублів на місяць за три роки, ви заробите потрібну вам суму, і навіть більше + приємний% від банку.

7) Навчіться вести повний контроль грошей.

Для обліку власного бюджету і контролю накопичених вами грошей потрібно завести звичайну зошит або щоденник, трохи нижче вам буде надана наочна таблиця з ведення сімейного бюджету. Якщо ж ви звикли до більш сучасних технологій, можна використовувати гаджет, з ним куди простіше, так як є маса різних програм в інтернеті для ведення домашнього бюджету.

Список безкоштовних програм для контролю свого бюджету:

 1. DomEconom,
 2. Особисті фінанси,
 3. Домашні фінанси

8) Відмовтеся на час від кредиток і інших банківських карт.

Щоб почати правильно збирати гроші, варто відмовитися від банківських карт. Рада звичайно здається не зручним, але тут є один важливий момент: людина витрачає більше при безготівкових розрахунках, так як він не відчуває тих сум які пролітають по безналу.

9) Не давайте і не беріть в борг.

Варто зауважити, що на Русі була заборона на лихварство, який діяв до розвалу Російської імперії. Звичайно ж, це все не просто так і на це є вагома причина, як мінімум, давати гроші в борг або позичати, не зробив простіше жодні взаємини. Тому, якщо товариш бере гроші в борг, не давайте суми більше тієї, яку ви могли б просто подарувати йому.

10) Поставте собі за мету.

Останнє, дуже важливе правило. Потрібно чітко визначитися з метою. Насправді багато залежить від наших думок. Якщо ви поставите перед собою мету, перейдіть її докладно у себе в голові і будьте впевнені, що у вас все вийде!

5 перевірених способів як вести щоденник

Як економити на їжі – 6 правильних рад.

Ми працюємо заради забезпечення їжі, а їмо, щоб мати сили ходити на роботу. І яка б не була у вас зарплата, більшу частину коштів ви витрачаєте саме на їжу. Існує кілька корисних порад, як економити на їжі не особливо обмежуючи себе в корисних або смачних продуктах харчування.

1) Дослідіть знижки. Багато супермаркетів дозволяють, економити на їжі, випускаючи щотижневі каталоги зі знижками та спеціальними пропозиціями. Завдяки розвитку ринку рітейлу вже сьогодні можна заощадити 20% -30% від вартості чека, якщо купувати ті ж позиції, але в різних магазинах.

2) Карти постійного покупця. Для того, щоб робити вигідні покупки в гіпермаркетах, варто скористатися місцевої програмою лояльності. Більшість продуктових мереж пропонує карти, пред’явлення яких забезпечить додаткові знижки на деякі або всі групи товарів.

3) Власна продукція. На полицях і вітринах нерідко можна зустріти продукти харчування, що випускаються під брендом самого магазину. У більшості випадків така продукція не поступається за якістю розрекламованим аналогам, але коштує значно дешевше.

4) Список продуктів. Дуже ефективним способом, економити на їжі і застрахувати себе від “випадкових” покупок вважається попереднє складання списку продуктів. Зверніть увагу на вміст холодильника – можливо деякі продукти є в достатній кількості, щоб вистачило до наступного шопінгу.

5) Дивіться на склад, а не на упаковку. Барвиста упаковка або розрекламований бренд не визначають якість складу продукту.

Напевно ви зустрінете товари з тим же вмістом, але за нижчою вартістю, що не включає рекламні націнки – це дозволить значно з економити на їжі.

Дивіться по сторонам – досвідчені мерчендайзери ніколи не розмістять найвигідніші пропозиції на рівні очей. Як правило, товари дешевше знаходяться на нижніх полицях торгових вітрин.

6) Не заходьте в магазин голодним. Відчуття голоду провокує вас купувати багато зайвих продуктів харчування. Будучи голодним ви ризикуєте купити навіть необхідне в надто великих обсягах.

Дотримуйтесь порад – це вам допоможе з економити на їжі і створити принцип раціональної витрати грошей.

Як економити гроші на транспорті

 1. Громадський транспорт обходиться значно дешевше автомобіля;
 2. Оптимізуйте свій маршрут до роботи – це допоможе заощадити не тільки гроші, але і час;
 3. Заведіть проїзний, відповідний вашим потребам (тільки автобуси, весь наземний транспорт, автобуси і метро і т.д.);
 4. Пересуваючись на машині, звертайте увагу на ціни на бензин, ознайомтеся з програмами лояльності кожної мережі АЗС;

Як економити гроші в сім’ї + таблиця

Ще зі шкільних уроків з економіки ми знаємо, що під сімейним або особистим бюджетом розуміється сукупність всіх доходів і витрат, що розглядається осередку суспільства.

Багато бізнесменів рекомендує правильно розпоряджатися грошима, і розповідають, як скласти сімейний бюджет.

Однак багато людей припускаються помилки при складанні сімейного бюджету – вони слідують не самому правильному алгоритму:

 1. Складають список доходів і витрат;
 2. Приходять до висновку про те, що їхні доходи дорівнюють витратам або, що ще гірше, менше них;
 3. В засмучених почуттях залишають спробу регламентування відносини парафій і збитків на половині шляху.

Як економити гроші в сім’ї, таблиця підготовлена для наочного заповнення.

Як економіті и заощаджуваті гроші - 13 правильних способів

Наочна таблиця “Як економити гроші в сім’ї”

Якщо ви не плануєте регулярно вести свій бюджет, то не варто витрачати час і на його складання.

Що таке фінансовий успіх і його формула.

Фінансовий успіх – це не привілей вибраних, це надбання будь-якого, хто слідує алгоритму і формулою фінансового успіху.

Отже, оптимальний алгоритм досягнення фінансової незалежності виглядає наступним чином:

 1. Складаємо сімейний або персональний бюджет;
 2. Збільшуємо показники доходів і оптимізуємо графу витрат до досягнення позитивного сальдо;
 3. Зберігаємо і капіталізуємо виручені кошти, прибутковість по яких включаємо в доходи наступного періоду.

Формула фінансового успіху полягає всього в двох діях:

(Доходи – Витрати) * Прибутковість

Як отримати гроші від держави

Проста відповідь на питання як збільшити свої доходи.

Найочевиднішим способом збільшити свої доходи це почати свій бізнес або ж подумати про працевлаштування на другу роботу. Цілком можливо, що ваш графік дозволяє знайти підробіток.

Слід регулярно моніторити ринок праці – так у вас з’явиться шанс своєчасно змінити роботодавця на більш щедрого, або розташованого ближче до дому.

Якщо у вашому місті немає відповідних вакансій, можна спробувати заробляти через інтернет.

Додатковими джерелами доходів є відсотки за банківськими вкладами та прибутковість активів, які ви купуєте на зекономлені гроші.

Як скоротити витрати, найпростіший спосіб

Розвиток підприємництва та конкуренції на ринку банківських продуктів привело до появи унікального фінансового інструменту, який дозволяє одночасно заощаджувати і збирати гроші. Йдеться про дебетових картах з нарахуванням Кешбек і доходу на залишок коштів.

Словник бізнесмена Кешбек – це винагорода за використання безготівкових розрахунків при здійсненні транзакцій в магазинах, закладах громадського харчування, АЗС і в інших фірмах.

Найчастіше cashback нараховується спеціальними бонусами, кількість яких залежить від суми покупки. Але існують карти з Кешбек в реальних грошах.

За покупки в певних категоріях можна повернути на карту до 30% від чека, у всіх інших випадках – не менше 1%.

11 способів і 13 порад як економити при маленькій зарплаті

Над тим як і на чому заощадити гроші замислюються і мільйонери, але як навчитися економити гроші при маленькій зарплаті, адже доходи простого населення практично не ростуть, на відміну від цін в магазинах.

У більшій частині регіонів нашої батьківщини заробітна плата переважної більшості людей не перевищує 15 000 – 20 000 рублів, що, погодьтеся, вкрай мала сума для комфортного проживання однієї людини, не кажучи вже про сім’ї з маленькими дітьми. У зв’язку з цим і назріває питання про те, як економити гроші при маленькій зарплаті, як в таких умовах відкласти на велику покупку або власне житло?

Як навчитися економити гроші при маленькій зарплаті

Перше, що ви повинні запам’ятати перед тим, як стати на шлях економії, це те, що правильна економія – це не обмеження своїх потреб і не пряма дорога до злиднів, а навпаки, грамотна розстановка життєвих пріоритетів, що в свою чергу дозволяє прийти до раціонального використання грошових коштів.

Велика ймовірність того, що навчившись раціонально використовувати свої гроші і відкладати навіть при маленькій зарплаті, ви не тільки підійміть свій статус, але і зможете швидше і простіше відмовитися від шкідливих звичок, стати здоровішими і вільніше.

Як економіті и заощаджуваті гроші - 13 правильних способів

На чому можна заощадити вже сьогодні

 • витрати на товари з розділу «Я хочу»;
 • відмова від шкідливих звичок;
 • телефонний зв’язок (особливо, мобільна);
 • витрати на проїзд;
 • комунальні платежі;
 • продукти харчування;
 • предмети гардероба;
 • побутова хімія;
 • подарунки.

Що потрібно зробити, щоб навчитися економити при маленькому доході?

Щоб навчитися економії слід провести ретельні аналіз витрат з бюджету, виключити або мінімізувати найдорожчі витрати. Для цього хоча б на протязі одного місяця записуйте в таблицю на комп’ютері, своєму телефоні, в блокноті або будь-яким іншим зручним для вас способом всі свої витрати. Як це буде приблизно виглядати, наочно продемонструє таблиця:

Дата витрати сума На що витрачені гроші? Особливі відмітки
01.11.2020 100 р. транспортні витрати
13 р. покупка хліба обов’язково
38 р. покупка цукру
320 р. пачка кави
200 р. поповнення балансу телефону обов’язково
68 р. покупка шоколадки
02.11.2020 50 р. транспортні витрати обов’язково
60 р. покупка води обов’язково
320 р. покупка улюбленого шампуню для волосся
40 р. покупка туалетного паперу обов’язково

11 способів накопичити грошей, навіть якщо ви не з родини Рокфеллерів

 • 15 зірок, які виявилися дітьми відомих російських і радянських акторів
 • У рідкісного рожевого дельфіна з’явилося дитинча. Тепер є надія, що їх буде більше
 • 9 предметів, яких не вистачає сучасним школярам
 • 9 чесних коміксів про жіночих труднощі, про які чоловіки не здогадуються
 • 18 красенів старого Голлівуду, на яких рівняються нинішні актори
 • Як склалася доля першої в світі супермоделі – Твіггі
 • Зворушливий лист нобелівського лауреата своєї покійної дружини, яке він носив нерозпечатаним 43 роки
 • Вчені назвали причини, за якими вони відмовляються зберігати вимираючих тварин
 • 24 докази того, що чоловіки вміють з гумором підходити до побутових питань
 • Що найскладніше в житті жінки? Чоловіки спробували чесно відповісти на це питання
 • Експерт з етикету Vogue розповіла основні правила поведінки, які допоможуть уникнути незручної ситуації
 • 20 твітів від тих, хто знає про життя трохи більше, ніж інші
 • 23 докази того, що відносини – це справжнє поле бою
 • 12 коміксів про те, як бути батьком і через що доведеться пройти
 • 16 ритуалів, які здійснює кожен котовладелец
 • 11 відомих жінок, які показали, що «мати-одиначка» – це не образа