Як назвати ооо або придумати назву – приклади назв ооо

0
152

Вибір назви для вашої організації – відповідальна справа, яку не можна відкласти на потім. Адже до моменту подачі документів для реєстрації воно повинно бути придумано. Найменування компанії буде красуватися на всіх ваших документах і на вході в ваш офіс або магазин.

Так що, по суті, ви вибираєте собі друге ім’я, яке буде супроводжувати вас протягом довгого часу. Як назвати ТОВ, не порушивши при цьому ні вимог закону, ні маркетингових правил? Як назвати ТОВ або придумат Назва - приклад назв ТОВ

Перш ніж починати мозковий штурм, слід виключити всі варіанти, які порушують законодавство. Які слова не можна використовувати в назві ТОВ? Федеральний закон №14-ФЗ від 08.02.98, який регламентує цей бік діяльності товариств, говорить, що:

 • використовувати назву держави та її похідні (Росія, Російська Федерація) можна тільки після отримання відповідного дозволу;
 • в назві не повинно бути натяків на причетність фірми до будь-яких державних структур, органів влади;
 • також не можна використовувати назви суб’єктів РФ (областей, регіонів);
 • назва не повинна суперечити принципам моралі та гуманності (ніякої ненормативної лексики і натяків на дискримінацію будь-якої частини населення)

Чи можна в назві ТОВ використовувати назву міста, адже насправді це не така вже й рідкість? Так, але тільки після отримання відповідного дозволу від місцевої влади.

Що значить ТОВ в назві організації, очевидно: це невід’ємна його частина, яка вказує організаційно-правову форму підприємства. При реєстрації засновник в обов’язковому порядку повинен вказати повну і скорочену форму. Відрізняються вони між собою тим, що в першому випадку пишеться повністю «товариство з обмеженою відповідальністю», а в другому використовується абревіатура ТОВ.

Повні назви фігурують у зовнішній документації фірми. Використовувати скорочені можна у внутрішньому документообіг.

Обидва варіанти мають бути записані російською мовою, використання додаткових символів (@, +, #, &) також заборонено.

Крім того, Цивільним Кодексом РФ забороняється вибирати варіанти назви для ТОВ, що повторюють назви вже зареєстрованих фірм, або хоча б співзвучні з ними. Інакше владелец- «тезка» має право подати на вас до суду і зажадати компенсацію за порушення своїх прав. Списки вже існуючих компаній можна знайти на сайтах податкової служби і Роспатенту.

Як назвати ТОВ або придумат Назва - приклад назв ТОВ

рекомендації

Виключивши зі списку можливих варіантів всі заборони, ми можемо виявити ціле море зовсім вільних словосполучень, які могли б підійти нашій фірмі. Однак підібрати назву для ТОВ тільки з урахуванням вимог закону – занадто недалекоглядно.

Потрібно, щоб ім’я почало працювати на вас, а саме:

 • давало клієнтам уявлення про діяльність організації, не вводила їх в оману;
 • було милозвучною і не породжувало ніяких непотрібних асоціацій;
 • легко читалося, було таким, що запам’ятовується;
 • було унікальним і привертало увагу клієнтів.

Тоді з часом ім’я фірми перетвориться на справжній бренд і саме коштуватиме чималих грошей, наприклад, якщо ви вирішите розширювати свій бізнес за допомогою франшизи.

Похідна від власного імені

Придумати назву фірми для ТОВ можна декількома способами. Найпростіше – скласти абревіатуру з перших букв імені і прізвища засновників. Може вийти абстрактне слово, що не несе ніякого смислового навантаження, однак легко запам’ятовується і вже точно ні в кого такого не буде.

Ніхто не забороняє називати фірму своїм ім’ям-прізвищем або, наприклад, в честь дружини або дочки. Прикладом можуть служити автоконцерни «Мерседес», «Форд».

Однак наскільки буде доречно поява чергового магазину господарських товарів «Наталі» або «Ольга» в вашому районі? Тим більше, що далеко не у всіх покупців такі імена будуть викликати радісні емоції, нагадуючи про колишню дружину або тещі.

Висновок – такий спосіб доречний, якщо вашу дочку звати Мерседес, або коли ваше прізвище – Форд.

Зі змістом

Як можна назвати фірму ТОВ, щоб ім’я говорило споживачеві про направлення вашої діяльності і було унікальним? Для початку дайте відповідь на питання: Як назвати ТОВ або придумат Назва - приклад назв ТОВ

 • Хто буде головним споживачем ваших товарів або послуг?
 • Яку цінову нішу ви будете займати в своїй галузі?
 • Як називаються ваші конкуренти?

Відчуйте різницю між кафе для підлітків, затишним закладом для публіки солідного віку, або фаст-фудом, де можуть відпочити молоді матусі з маленькими дітьми.

Напис на вивісці повинна відповідати загальному стилю закладу і бути близькою основною цільовою аудиторією.

Наприклад, магазин, де торгують товарами за зниженими цінами, може мати в своїй назві слово «економ», що неприпустимо для елітного бутика.

Порівняйте результати своїх роздумів зі списком ваших найближчих конкурентів. Уникайте будь-яких збігів – вас не повинні порівнювати або плутати з будь-яким з них. Постарайтеся, щоб на загальному фоні ваше ім’я виділялося, але не виглядало дивно.

Зв’язок з галуззю

Як придумати назву фірми ТОВ, якщо прізвище директора не відрізняється оригінальністю, а імена грецьких персонажів на вивісці виглядатимуть легковажно? Не мудруючи лукаво, додайте в назву фірми прямі вказівки на те, чим вона буде займатися. Якщо ви займаєтеся будівництвом і монтажем, використовуйте слова «будівельний», «лад», «монтаж», «град». Відкриваєте автосервіс – використовуйте приставку або закінчення «авто». Для торгових підприємств це слова «торг», «опт», «роздріб».

Як назвати організацію -ТОВ, що займається різнобічним бізнесом? Виберіть щось нейтральне, або придумайте легкотравне поєднання слів з кількох ключових галузей, наприклад, «лад» і «торг». Обов’язково додайте родзинку, інакше ваш шедевр загубиться в загальній масі Стройторг і Автоград.

приклади

Існують консалтингові компанії, що займаються неймінг – розробкою брендів для підприємств. Ви можете скористатися їх послугами або застосувати метод мозкового штурму, посадивши за роботу весь свій персонал. Отримані варіанти можна протестувати за допомогою опитування громадської думки.

Як назвати ТОВ або придумат Назва - приклад назв ТОВ

Як вибрати назву ТОВ при відкритті мережі салонів краси? Тут підійдуть імена легендарних красунь, наприклад, «Клеопатра», «Афродіта», «Монро». Перукарня, де надають знижку пенсіонерам, може називатися менш пафосно, щоб не відлякати клієнтів з невеликим достатком.

Можна підкреслити і основна властивість вашої компанії – надійність, професіоналізм, швидкість, якщо це служба доставки ( «Форсаж»), індивідуальний підхід до клієнта ( «Егоїст»), або демократичність ( «На будь-який гаманець»).

Керуючись загальними принципами вибору, ви обов’язково знайдете своє рішення, від якого просто не захочете відмовлятися.

Як придумати назву для компанії: Відео

Назва для ТОВ. Правила проведення реєстрації, зміни назви ТОВ. Приклади назв для ТОВ

Як правильно підібрати назву для ТОВ і при необхідності змінити його, що можна використовувати і як називати ТОВ заборонено?

зміст:

1. Назва ТОВ 2. Назва ТОВ іншими мовами 3. Що не можна використовувати в назві ТОВ 4. «Росія» в назві ТОВ, мито за назву ТОВ 5. Як змінити назву ТОВ: покрокова інструкція 6. Як вибрати найкраще назва ТОВ: практичні поради

Назва ТОВ

Вибір назви ТОВ – один з необхідних етапів при реєстрації ТОВ. Назва ТОВ повинно бути записано до статуту ТОВ. Воно також записано в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб – ЕГРЮЛ. Назва також має бути згадано ще до затвердження статуту, в рішенні засновника або засновників про створення ТОВ.

Як правильно скласти статут ТОВ

Як назвати ТОВ або придумат Назва - приклад назв ТОВ

Згідно із законом ( «Закон про ТОВ”) ТОВ повинно мати повне фірмову назву і може мати його скорочений варіант. Наприклад, повна назва матиме такий вигляд: Товариство з обмеженою відповідальністю «Дерево».

Але так як повна назва фірми громіздко, а в документах ця назва доводиться записувати дуже часто, фірма може мати і скорочений варіант назви.

У нашому прикладі скорочена назва фірм буде виглядати так: ТОВ «Дерево» (ТОВ – абревіатура від товариства з обмеженою відповідальністю).

І повне фірмове найменування, і скорочений варіант назви, якщо він є (в більшості випадків він є) повинні бути записані в установчих документах (статут ТОВ). В офіційних документах (договори, платіжні документи, витратно-прибуткові) записується як повна назва, так і його скорочений варіант.

Реєстрація ТОВ: покрокова інструкція, Бізнес ВК: від ідей до реєстрації організації

Назва ТОВ іншими мовами

Назва ТОВ повинно бути записано російською мовою. Фірма при бажанні може мати назву на мові одного з народів Росії. Це може бути прописано в місцевому регіональному законі. Або ж це може бути обумовлено місцевими традиціями і звичаями в національних республіках, наприклад, в Татарстані, Башкортостані, Чеченській Республіці та інших.

ТОВ також може мати назву іноземною мовою: англійська, німецька, французька та інші. Іноземне назва ТОВ може бути обумовлено передбачуваної більшою солідністю: якщо фірма називається по-англійськи або по-німецьки, то у клієнта (покупця) може скластися додаткова впевненість в серйозності компанії.

Як назвати ТОВ або придумат Назва - приклад назв ТОВ

Ліквідація ТОВ: покрокова інструкція

Або ж ТОВ може мати назву іноземною мовою в тому випадку, якщо основна діяльність фірми пов’язана з іноземними контрагентами якоїсь певної країни. Наприклад, ТОВ є постачальником імпортних, головним чином, німецьких, французьких чи англійських (британських) товарів.

Або навпаки, поставляє російську продукцію в ці країни. Логічно буде, якщо назва цього ТОВ на російській мові буде також записано і на мові тієї країни, з якої ця фірма в основному працює: англійською, німецькою або французькою. Це, перш за все, буде зрозуміло і приємно іноземним партнерам ТОВ.

Крім назви російською мовою, мовою народів Росії і іноземною мовою, ТОВ в своїй назві може мати російську транскрипцію іноземного слова. Це буває в рідкісних випадках, але, тим не менш, буває. Приклади одного назви в різних мовних варіантах будуть виглядати так:

 • ТОВ «Дерево» – фірмове (скорочена) назва російською мовою.
 • ТОВ «Tree» – назва на англійській мові.
 • ТОВ «Тріі» (або ТОВ «Три») – назва, що включає російську транскрипцію англійського слова «дерево».

При виборі назви ТОВ іншими мовами потрібно пам’ятати, що назва ТОВ обов’язково повинно бути записано російською мовою. Назва на мові народів Росії або іноземною мовою – це право.

Все про статутний капітал ТОВ

Що не можна використовувати в назві ТОВ

Назва ТОВ в принципі може бути будь-яким. Однак закон накладає деякі обмеження на це право. Наприклад, ТОВ не повинно включати в свою назву:

 • Повна або скорочена назва іншої країни. Похідні від цих назв теж використовувати заборонено.
 • При повному або сокращенноеназваніе органу державної влади Росії або регіону країни. Наприклад, фермерське господарство ТОВ «Мінсільгосп» (скорочена назва Міністерства сільського господарства) не зареєструють. Або приватний дитячий сад ТОВ «Міністерство освіти» – теж не вийде.
 • Повна або скорочена назва громадських об’єднань. Наприклад, ТОВ «Рада ветеранів» теж не зареєструють.
 • Позначення, які суперечать суспільним інтересам, або містять негуманні і аморальні слова і терміни. Наприклад, вирішив підприємець зайнятися торгівлею сигаретами і захотів свою фірму назвати ТОВ «Закуримо» – доведеться придумати іншу назву. Нецензурні слова і позначення, заклики до вчинення злочинів, аморальних і аморальних вчинків також заборонені.

Як вийти зі складу учасників ТОВ

Якщо ви виберете для свого ТОВ назва, яке буде співзвучно якомусь відомому бренду, то це, в принципі, не заборонено законом.

Але якщо ви назвете свою фірму, наприклад, ТОВ «Еппле» або ТОВ «Мітцубісі», то ваша фірма навряд чи довго проіснує.

По-перше, до вас не будуть ставитися, як до серйозного підприємцю і діловому партнерові, а по-друге, юристи цих компаній через суд змусять вас включити власну фантазію і придумати іншу назву.

«Росія» в назві ТОВ, мито за назву ТОВ

У назві ТОВ можна використовувати слова «Російська Федерація», «Росія» і похідні від цих слів, наприклад, «Рос» ( «росстроітельство», «ространспорт» або, наприклад, «ростаксі»).

Це можна зробити не всім і не просто так: тільки з дозволу, для його отримання існує певний порядок. Дозвіл видає Міністерство юстиції Росії.

Право на включення цих слів у свою назву ТОВ мають у разі:

 • Якщо фірма має філії або представництва більш ніж у половині суб’єктів федерації. На початок 2016 року в країні 85 регіонів. Відповідно, ТОВ повинно бути представлено як мінімум в 43 з них.
 • Якщо фірма відноситься до найбільших платників податків. Це може статися, наприклад, якщо за звітний рік сума всіх податків вашого ТОВ перевищує 1 мільярд рублів.
 • Якщо ТОВ на ринку якогось товару (послуги) займає домінуюче становище і має більше 35% обсягів за цим показником.
 • Якщо більше 25% статутного капіталу ТОВ належить Російської Федерації.

Як вибрати назву для інтернет-магазину

Якщо раптом ваше ТОВ відповідає одному з перерахованих вище умов, і ви хочете надати більшої офіційності назвою вашої компанії, потрібно буде до Мін’юсту надати наступні документи:

 • Заява про те, що ТОВ хоче в свою назву включити назву країни.
 • Копії установчих документів, завірені нотаріально.
 • Рішення засновників про те, що вони вирішили звернутися до Мін’юсту за дозволом на використання в своїй назві найменування країни. Мається на увазі протокол загальних зборів засновників ТОВ.
 • Документи, які доводять, що ТОВ має право на таку назву (умови, про які говорилося вище). Такими документами можуть бути: копія постанови про взяття на облік в якості найбільшого платника податків. Далі це може бути вписка з реєстру суб’єктів, які мають частку на ринку більше 35%. Далі виписка з ЕГРЮЛ про те, що Росії належить більше 25% статутного капіталу ТОВ.

Міністерство юстиції Росії протягом 30 днів приймає рішення: дозволити чи ні використовувати назву країни в назві ТОВ. Якщо дозволяється, потрібно буде змінити назву ТОВ. Про те, як це робиться, читайте нижче.

Примітка Шановні читачі! Для представників малого та середнього бізнесу в області торгівлі і послуг ми розробили спеціальну програму «бизнес.Ру», яка дозволяє вести повноцінний складський облік, торговий облік, фінансовий облік, а також має вбудовану CRM систему. Є як безкоштовний, так і платні тарифи. Детальніше про програму >>

Використання назви країни в назві ТОВ не безкоштовно: мито становить 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Сплачується один раз: або при реєстрації ТОВ з такою назвою, або при зміні назви.

Все КБК для мит і податків для ТОВ

Як змінити назву ТОВ: покрокова інструкція

Змінити назву ТОВ означає внести зміни в установчі документи вашого ТОВ. Робиться це в такий спосіб:

 • Засновники ТОВ (один або кілька) приймають рішення про те, що їх ТОВ змінює назву і в зв’язку з цим до статуту вносяться зміни. Це рішення приймається на зборах засновників та оформлюється у вигляді протоколу. Або у вигляді рішення єдиного засновника.
 • Далі необхідно підготувати статут у новій редакції з новою назвою ТОВ в двох примірниках. Один з них залишиться в податкову службу, другий з відміткою повернеться вам.
 • Заплатити мито за внесення змін до статуту у зв’язку зі зміною назви. Розмір мита 800 рублів. Якщо ви назву ТОВ будуть включені слова «Росія», «Російська Федерація», то мито складе 80000 рублів. У цьому ж випадку потрібно буде надати дозвіл, виданий Мін’юстом.
 • Заповнити заяву про державну реєстрацію змін статуту за формою Р13001. Ця заява потрібно завірити у нотаріуса. Для нотаріуса знадобиться також рішення засновників, сама форма Р13001, статут в новій редакції (можливо), наказ про призначення директора ТОВ.
 • Підготовлений комплект документів потрібно відправити в свою податкову службу, де ваше ТОВ зареєстровано. Протягом п’яти робочих днів зміни будуть внесені, вам віддадуть ваш статут з новою назвою та відміткою податкової служби.
 • Забрати статут з новою назвою ТОВ.
 • Повідомити своїх ділових партнерів про те, що ваше ТОВ змінило назву. Зробити це можна через оголошення в ЗМІ, а також розіслав всім листи.

Як відкрити бізнес з нуля: практичні поради

Надати в податкову комплект документів на зміну назви ТОВ можна декількома способами:

 • Особисто в податкову.
 • Особисто в Багатофункціональний центр з надання державних послуг. У перших двох випадках це робить або директор ТОВ, або його засновник. При собі потрібно мати паспорт. Забрати змінений статут також можна особисто.
 • Поштою рекомендованим листом з оголошеною цінністю, описом вкладень та повідомленням про вручення. Назад документи прийдуть за адресою відправлення. У цьому випадку термін зміни назви ТОВ логічно збільшиться на час доставки поштою.
 • В електронному вигляді, підписавши документи електронним підписом. Назад документи прийдуть на зазначену електронну пошту. Але і в паперовому вигляді можна буде забрати в будь-який час за заявою.

Як назвати ТОВ або придумати назву - приклади назв ТОВ

Як вибрати найкраще назва ТОВ: практичні поради

При виборі назви для свого ТОВ потрібно пам’ятати, що все, що пов’язано з вашою фірмою (ваша продукція, послуги, маркетинг, відносини з керівництвом і інше) буде асоціюватися з назвою і через назву ТОВ, воно буде впізнається і на слуху. Бажано вибрати назву для ТОВ так, щоб його потім не довелося міняти. Тому до вибору назви потрібно підійти уважно і врахувати наступні моменти:

 • Назва вашого ТОВ повинно бути унікальним. Не полінуйтеся заглянути в ЕГРЮЛ і перевірити, чи не зареєстрована вже фірма з такою ж назвою, яке придумано вами. Навіть якщо ви впевнені в винятковості своєї фантазії та оригінальності, все одно перевірте.

Що краще зареєструвати – ТОВ або ІП?

 • Можна назвати фірму імені себе або з урахуванням імені себе, як засновника. Це буде доречно, якщо ви будете надавати якісь послуги або виробляти щось оригінальне, що буде асоціюватися з вами. Наприклад, «Пекарня від … (ім’я та прізвище)».
 • При виборі назви потрібно виходити зі сфери діяльності: щоб назва асоціювалося з тим, чим ви будете займатися. Нелогічно буде виглядати, та й бізнес навряд чи піде, якщо магазин дитячих іграшок назвати, наприклад, «Ресора» (підійде для магазину запчастин або автосервісу). Або, наприклад, будівельну фірму назвати «Вінні Пух» теж буде більш, ніж дивно. Ця назва якраз більше підходить до дитячих магазинах.
 • У назві можна вказувати сферу діяльності. Наприклад, ТОВ «Агентство нерухомості« Квадрат »(див. Як відкрити агентство нерухомості), або ТОВ« Туристична агенція «Океан», або ТОВ «Магазин будівельних і оздоблювальних матеріалів« Лайт »(« світло »з англійської в транскрипції в значенні« освітлення »).
 • Можна включити в назву регіональний контекст. Це додасть більшу впізнаваність і, можливо, збільшить більший попит. Наприклад, «Псковський сквер», «Московські солодощі» і т. Д.
 • Як назвати ТОВ або придумати назву - приклади назв ТОВ
 • Інші матеріали по темі:
 • Все про реквізити ТОВ Малий бізнес звільнений від позапланових перевірок Що краще відкрити – ІП або ТОВ
 • Чи може іноземець відкрити ІП в Росії

Як не допустити помилок в назві ТОВ

Як назвати ТОВ або придумат Назва - приклад назв ТОВ

З цієї статті ви дізнаєтеся, що вимагають російські закони від найменувань ТОВ, які слова можна використовувати, чи можна вказати в назві місто, хештег (#), амперсанд (&) та інші символи, а також чи можна зареєструвати ТОВ з назвою, яке вже є?

Назва ТОВ – це ваша ідея, яка повинна відповідати закону. Якщо назва порушує законодавство, податкова відмовить у реєстрації, навіть якщо всі документи заповнені вірно.

Почнемо з головного документа – Цивільного кодексу РФ (далі скоротимо – ГК РФ)

стаття 87 ЦК РФ

Фірмове найменування товариства з обмеженою відповідальністю має містити найменування товариства і слова «з обмеженою відповідальністю»

Це означає, що придумати назву Товариство «Успіх» і так написати в документах не можна, тому що має бути Товариство з обмеженою відповідальністю «Успіх». Організаційно-правову форму компанії потрібно вказати обов’язково.

Тому для фірмового найменування своєї компанії використовуємо формулу:

 • Товариство з обмеженою відповідальністю «НАЗВА» [варіант для повного найменування]
 • ТОВ «НАЗВА» [варіант для скороченого найменування]

При цьому ваше ТОВ повинно мати одне повне найменування і може мати одне скорочене найменування російською мовою.

стаття 1473 ЦК РФ

Юридична особа повинна мати одне повне фірмове найменування і має право мати одне скорочене фірмове найменування російською мовою.

Окрім рідної російської мови, можна придумувати назви на мові народів РФ і / або іноземною мовою. Зауважте, я говорю «на іноземній мові», а не тільки англійською, як багато хто думає.

стаття 1473 ЦК РФ

Юридична особа має право мати також одне повне фірмове найменування і (або) одна скорочене фірмове найменування на будь-якій мові народів Російської Федерації і (або) іноземною мовою.

Наведу приклад:

якщо ви хочете назвати свою компанію красивим англійським словом paradise [рай], то назва Товариство з обмеженою відповідальністю «Paradisе» неприпустимо, тому що тут змішання мов, а повне фірмове найменування російською – має бути тільки російською. Вихід з такої ситуації простий – використовуємо транскрипцію російською: Суспільство з обмеженою відповідальністю «Парадиз» – і красиво, і відповідає закону.

Використовувати англійське слово можна в найменуванні на іноземній мові:

 • Paradise, Limited Liability Company – [варіант для повного найменування],
 • Paradise, LLC. – [варіант для скороченого найменування іноземною мовою].

Чому так, пояснює ГК РФ:

стаття 1473 ЦК РФ Фірмове найменування юридичної особи російською мовою і мовами народів Російської Федерації може містити іншомовні запозичення в російській транскрипції або відповідно в транскрипціях мов народів Російської Федерації, за винятком термінів і абревіатур, які відображають організаційно-правову форму юридичної особи.

Ці ж правила назв містить і стаття 4 Федерального закону «Про товариства з обмеженою відповідальністю». Тому дублювати не буду.

Рухаємося далі.

Про це розповідає Цивільний кодекс та інші російські закони. Розбираємося «дослівно».

 • стаття 1473 ЦК РФ
 • У фірмове найменування юридичної особи не можуть включатися:
 • 1) повні або скорочені офіційні найменування іноземних держав, а також слова, похідні від таких найменувань;

Це означає, що назвати Товариство з обмеженою відповідальністю «Франція» не можна.

2) повні або скорочені офіційні найменування федеральних органів державної влади, органів державної влади суб’єктів Російської Федерації та органів місцевого самоврядування;

 1. Це означає, що назвати Товариство з обмеженою відповідальністю «Прокуратура» не можна.
 2. Наведу приклад із судової практики:
 3. МІ ФНС № 46 міста Москви відмовила в реєстрації ТОВ «Судовий департамент».

Заявник не погодився і звернувся до суду. Однак суд залишив рішення податкової служби без змін і вказав, що найменування Судовий департамент при Верховному суді Російської Федерації (має скорочене найменування Судовий департамент) не може бути використано в якості найменування юридичної особи – комерційної організації.

3) повні або скорочені найменування громадських об’єднань;

Це означає, що назвати Товариство з обмеженою відповідальністю «Федерація дзюдо Росії» не можна.

4) позначення, що суперечать суспільним інтересам, а також принципам гуманності і моралі.

Це означає, що назвати Товариство з обмеженою відповідальністю «Грабіж» не можна.

У контексті «гуманності і громадських інтересів» згадався випадок з практики «Евросеть».

Компанія «ЕВЕРЕСТ» хотіла зареєструвати товарний знак «ХАЛЯВА». Роспатент в реєстрації відмовив саме через «протиріччя громадським інтересам, принципам моралі та гуманності». «ЕВЕРЕСТ» звернулася до суду.

Справа № А40-20949.

Але Арбітражний суд міста Москви в позові відмовив, встановивши, що слово «ХАЛЯВА» – є жаргонним словом, належить до відносно автономної соціальної групи, і використовується для позначення спотвореної, неправильної мови.

У справі був цікавий нюанс – трохи раніше, в 2007 році «ЕВЕРЕСТ» вже отримувала дозвіл на товарний знак «ХАЛЯВА» для інших товарів і послуг – свідоцтво № 337819.

У відповідь на цей аргумент суд вказав, що зареєстрований знак не є підставою для реєстрації заявленого позначення і не усуває перешкод, що послужили для відмови в реєстрації заявленого позначення «ХАЛЯВА». Ось така судова логіка.

Повертаючись до назв ТОВ, скажу, що найменування Товариство з обмеженою відповідальністю «Халява» в реєстрі ЕГРЮЛ теж є. Хоча і трохи. Чим займаються такі компанії? Згідно з даними ЕГРЮЛ – це продаж речей б / у, розробка комп’ютерного забезпечення і навіть діяльність ресторанів і кафе.

Крім перерахованих вище заборонених слів, закон також фіксує:

стаття 1473 ЦК РФ Найменування юридичної особи … не може складатися тільки із слів, що позначають рід діяльності.

Це означає, що назвати Товариство з обмеженою відповідальністю «Виробництво меблів» не можна, а Товариство з обмеженою відповідальністю «Територія меблів» можна.

Вважаю, що про використання в найменуваннях слів Російська Федерація чи Росія, ви вже знаєте.

Якщо немає, нагадаю: що використовувати слова Російська Федерація чи Росія і похідні від них можна тільки на підставі спеціального дозволу, який видається в Порядку, затвердженого Постановою Уряду РФ від 03.02.2010 № 52.

Красиві назви фірми список

Як назвати ТОВ або придумат Назва - приклад назв ТОВ

Як назвати фірму приклади назв з торгівлі

. Як вибрати назву для юридичної фірми.

Назва ТОВ приклади список Продаж будівельного та електроінструменту Назва вказує на оптову комерцію Бумснаб, Агротрейд, Термотехника Продаж спецодягу, випробування Один недолік полягає в тому, що покупці не можуть швидко визначити, що ви продаєте. Можливо, ви хочете, щоб ваш бренд відчував себе сімейним, барвистим і модним.

Подумайте про слова, пов’язаних з цими атрибутами, і почніть складати список.

Список варіантів резервного копіювання також стане в нагоді, якщо ім’я магазину, на якому ви зупинилися, недоступно. Коли у вас з’являться якісь імена, які ви в захваті, прийшов час провести невелике дослідження.

Колонада Перевіз, Новинки (село), ​​Пафос.

Емірат, Босфор Як ви яхту назвете, так вона і попливе. Капітан Врунгель І якщо ви це сформулюєте, то це буде вас виділяти в очах клієнтів. Головне повідомлення, яке ви транслюєте, має бути зашито в вашому назві і слогані.

Щоб вибрати найбільш точна назва фірми, потрібно знати цільову аудиторію. Гарне назва повинна легко запам’ятовуватися і бути таким, щоб його неможливо було переплутати з назвами інших фірм.

Приклади поганих назв для юридичної фірми: Приклади хороших назв: «Dentons», «Baker & McKenzie», «Пастернак, Мартинюк і партнери», «Автоадвокат.рф» (причина – є унікальними, дають інформацію про засновників або про рід діяльності компанії, містять контактну інформацію).

Назви ТОВ: приклади

На початковому етапі створення своєї фірми багато все-таки шукають відповідь на питання про те, як вибрати назву для ТОВ.

Список таких компаній колосальний, наприклад: Бургер Кінг – це не просто закусочна, а королівська!

Не забувайте про метод наслідування, сенс якого в тому, що назва як би передає властивості товару. Наприклад, вищезгадана «Агуша» – це перші слова дитини, тому зрозуміло: компанія випускає товари для дітей.

Також можна використовувати жартівливі назви, такі як «Маленький дорослий» або «Кефаль під пиво».

Вони точно запам’ятаються клієнту і в його підсвідомості автоматично отримають позитивну оцінку.

Як назвати фірму: приклади назв

Заінтриговувати «Стройгефест», «негострі» або «СтройСіті».

Абревіатура не підійде, так як може відлякати потенційного замовника. Стандарти галузі сильно впливають на консервативний правовий бізнес.

Вибір варіантів для імені компанії вельми обмежений. Як назвати юридичну фірму? До вдалих варіантів відносять «Zetra» або «Астерс».

Це приклад того, як короткі і співзвучні назви виграють серед зрозумілих для населення найменувань, таких як «Правова допомога».

Фірмове найменування організації

 • Згідно із законом організація зобов’язана мати фірмове найменування, яке вказується в установчих документах при їх підготовці для реєстрації ТОВ.
 • Виключне право на фірмове найменування компанії з’являється з дня її реєстрації і зникає в момент ліквідації або зміни цього найменування.
 • Згідно з пунктом 3 статті 1473 ЦК України, організація може мати до шести варіантів назв:
 • Повний / скорочене фірмове найменування російською мовою.
 • Повний / скорочене фірмове найменування на іноземній мові.
 • Повний / скорочене фірмове найменування на мовах народів РФ.

Приклад повного та скороченого найменування організації російською та англійською мовами: Зверніть увагу, що повне фірмове найменування російською мовою є єдиним обов’язковим назвою ТОВ.

Згідно з пунктом 3 статті 1474 ЦК України, забороняється використовувати існуючу назву організації при одночасному збігу наступних умов:

 • Назва вашої організації тотожне назвою іншої організації або схоже з ним до ступеня змішання.
 • Обидві організації здійснюють аналогічну діяльність.
 • Назва вашої організації було включено в ЕГРЮЛ пізніше, ніж назва іншої організації.

Перевірити унікальність найменування компанії можна за допомогою даного онлайн-сервісу на сайті Федеральної податкової служби.

За допомогою вищенаведеного сервісу ви можете не тільки перевірити придумане назва фірми на унікальність, але також і сформувати список прикладів, який, можливо, допоможе вам підібрати найменування для вашого ТОВ. Крім того, існують генератори назв для фірм онлайн (наприклад, цей), які можуть наштовхнути вас на свіжу ідею. В рамках цієї статті неможливо досить повно розкрити таку непросту тему.

Проте, можна відзначити те, що в інтернеті існує величезна кількість матеріалів з корисними порадами по даному питанню.

Найкрасивіші назви компаній і фірм російською та англійською

Тому я думаю, що назвати красиво свою компанію не складе труднощів, головне щоб назва була легко запам’ятовується, цікавим, красивим і подобалося, перш за все, саме вам. Використовувати в назві компанії або фірми назву свого рідного міста, або міста в якому народився творець дуже поширене явище.

Так, наприклад, Nokia – це назва фінської села, в якій власне і була створена компанія.

Ну що, тепер за традицією представлю вашій увазі невеликий топ лист красивих назв фірм і компаній в різних сферах діяльності здебільшого вони відомі багатьом. Але мене вони зацікавили своїми назвами, вже дуже красиво їх назвали.

 1. Регіон-Трейдинг;
 2. ТрейдСтандарт;
 3. ЕкономМаркет;
 4. Goodzone;
 5. Хобія;
 6. МЕДСНАБ;
 7. АлкоСбит;
 8. ОткатКонтора;
 9. Комерц Pro;
 10. Трейдторг;
 • МастерАрхітект;
 • Прорабич;
 • СнабМоноліт;
 • КірпічТехніка;
 • STIMСтрой;
 • СнабБрігада;
 • Swift Ремонт;
 • СтандартІндустрія;
 • МонолітТехно;
 • Екстрастрой;
 1. кордоном;
 2. СтандартТревел;
 3. ВояжВсем’;
 4. Путевочка;
 5. Сувенір tur;
 6. ЕкоТранзіт;
 7. ЗагранЕкстрім;
 8. ЛюксВояж;
 9. ПрофВояж;
 10. ТурДеМір (по аналогії з tour de france).

Скажіть, а яке найцікавіше назву для компанії можете запропонувати ви прямо зараз?

Як ви вважаєте, на що потрібно звертати увагу і робити основний упор при виборі назви для своєї копанні?

На цьому у мене все, буду закінчувати даний пост.

Чекаю зворотного зв’язку в коментарях, і, звичайно ж, ваші варіанти оригінальних і красивих назв для фірм. Доки! Доки!

Приклади назв для фірми

При виборі назви, повинна бути розрахована цільова аудиторія і визначена ціна тур – пакета на дану цільову аудиторію з вихідних даних, має бути підібрано відповідну назву.

Важливо пам’ятати, що найголовніше в туристичній компанії – це її ефектне назву.

 1. Адже саме назва, є візитною карткою, яка приведе за собою клієнтів!
 2. Автор бестселера «Феноменальна пам’ять».
 3. Рекордсмен Книги Рекордів Росії.

Творець тренінгового центру «ЗапомніВсе». Власник інтернет-порталів в юридичній, бізнес і рибальської тематиках. У минулому власник франшизи і інтернет-магазину.

Як придумати гарну назву для фірми?

При виборі можна виходити з такого: Все це можна змішати і отримати цікаву назву, яка буде залучати певну аудиторію.

Наприклад, «Взуття для мачо», «Кавалер в одязі преміум класу», «Модний дитина».

При необхідності вибрати назву для організації, що працює в сфері таксі і вантажоперевезень, слід робити упор на такі якості, як швидкість і безпеку. Для таксі підійдуть найменування: Досить часто в найменуванні таких фірм використовують суфікс або закінчення «Авто». Найкраще здійснювати підбір назви, перебуваючи в доброму гуморі.

Похмурий і завалений справами бізнесмен навряд чи зможе придумати що-небудь веселе і оригінальне. Якщо у вас все таки не виходить вибрати гарне найменування для фірми, то довірте це професіоналам. Вони все зроблять

Як придумати успішне назва фірми?

Порада: бренд – це не товар.

Найменування не повинно описувати його сутність, характеристики, а тільки розкривати, показувати його відмінності від аналогічних пропозицій конкурентів.

Вибираючи успішне назва для ТОВ, в першу чергу потрібно орієнтуватися на загальні принципи вибору: Рада: в назву організації можна включити слова Російська Федерація, Росія і похідних від них, але тільки після отримання спеціального дозволу.

За це потрібно буде платити додаткову держмито. Назва юридичної фірми має бути дзеркальним відображенням професіоналізму, особистісних цінностей його власника, співробітників.

Також варто приділити увагу графічного оформлення логотипу, колірної гамі.

Розглянемо найпоширеніші питання від користувачів. Збережіть статтю в 2 кліка:

Назва компанії або як вибрати краще ім’я

Красиві назви для компаній необхідно вибирати тому, ваш майбутній споживач пов’язує назву компанії з якістю вашого бізнесу. Багато починаючі підприємці при виборі назви свого нового бізнесу упускають найважливіший момент – доменне ім’я.

Сьогодні будь-який бізнес повинен бути присутнім в Інтернет. Особливо той бізнес, який планує виходити не тільки на місцеві ринки, а й на регіональні ринки, а можливо і на міжнародні. (

«Поганий той солдат, який не мріє стати генералом»

).

Як в першому, так і в другому випадку бізнесу знадобиться сайт і своє доменне ім’я. А як буде звучати доменне ім’я англійською мовою?

Фірмове найменування організації

 • Згідно із законом організація зобов’язана мати фірмове найменування, яке вказується в установчих документах при їх підготовці для реєстрації ТОВ.
 • Виключне право на фірмове найменування компанії з’являється з дня її реєстрації і зникає в момент ліквідації або зміни цього найменування.
 • Компанія може використовувати свою назву будь-яким не суперечить закону способом: шляхом вказівки на вивісках, бланках, в рахунках та іншої документації, в оголошеннях і рекламі, на товарах або їх упаковках, а також в мережі «Інтернет».

Компанії забороняється передача фірмового найменування іншій особі у власність або в користування (пункт 2 статті 1474 ЦК України). Наприклад, не допустимо надання фірмового найменування в користування за плату. Для цього буде потрібно зареєструвати його як товарний знак і надати в користування за ліцензійним договором.

Види найменувань ТОВ

Згідно з пунктом 3 статті 1473 ЦК України, організація може мати до шести варіантів назв:

 • Повний / скорочене фірмове найменування російською мовою.
 • Повний / скорочене фірмове найменування на іноземній мові.
 • Повний / скорочене фірмове найменування на мовах народів РФ.

Приклад повного та скороченого найменування організації російською та англійською мовами:

Повна назва російською Товариство з обмеженою відповідальністю «Ромашка»
Скорочена назва російською ТОВ «Ромашка»
Повна назва англійською Romashka Limited Liability Company
Скорочена назва англійською Romashka LLC

Зверніть увагу, що повне фірмове найменування російською мовою є єдиним обов’язковим назвою ТОВ.

Повне фірмове найменування російською мовою повинно містити фразу «товариство з обмеженою відповідальністю», а також повне найменування товариства. Організаційно-правова форма російською мовою повинно містити абревіатуру «ТОВ», а також повне або скорочене найменування суспільства.

Обмеження в найменуванні компанії

У назву фірми не дозволяється включати (відповідно до пункту 4 статті тисячу чотиреста сімдесят три ГК РФ):

 • Повні або скорочені офіційні найменування іноземних держав, а також слова, похідні від таких найменувань.
 • Повні або скорочені офіційні найменування федеральних органів державної влади, органів державної влади суб’єктів РФ і органів місцевого самоврядування.
 • Повні або скорочені найменування громадських об’єднань.
 • Позначення, що суперечать суспільним інтересам, а також принципам гуманності і моралі.

Заборонено використовувати слова «Росія», «Російська Федерація» і їх похідні без спеціального дозволу Міністерства юстиції РФ, яке можна отримати (відповідно до постанови Уряду РФ №52) тільки, якщо:

 • Організація має філії або представництва на території більш ніж половини суб’єктів РФ.
 • Організація відповідно до законодавства РФ віднесена до найбільшого платника податків.
 • Організація включена до реєстру суб’єктів господарювання, що мають частку на ринку певного товару обсягом більш ніж 35%, або займає домінуюче становище на ринку певного товару.
 • Більше 25% голосуючих акцій акціонерного товариства або більше 25% статутного капіталу іншого господарського товариства знаходяться у власності РФ.

Крім того, заборонено використовувати слова «Олімпійський», «Параолімпійський», назви міст і інших подібних слів, а також похідні від них. Так, наприклад, використання слова «Москва» в назві організації можливо тільки при отриманні дозволу Міжвідомчої комісії Уряду Москви з видачі дозволів на право використання державної символіки міста Москви.

Дозволяється включати іноземні слова в найменування товариства російською мовою (за винятком термінів і абревіатур, які відображають організаційно-правову форму), але вони обов’язково повинні бути в українській транскрипції. Таким чином, назви «Товариство з обмеженою відповідальністю« Romashka »», «ТОВ« Romashka »», «ТОВ« Ромашка ЛЛС »» некоректні.

При веденні певних видів діяльності потрібно також вказувати назву цієї діяльності в найменуванні організації (для ломбардів, кредитних і страхових організацій).

Унікальність фірмового найменування організації

Згідно з пунктом 3 статті 1474 ЦК України, забороняється використовувати існуючу назву організації при одночасному збігу наступних умов:

 • Назва вашої організації тотожне назвою іншої організації або схоже з ним до ступеня змішання.
 • Обидві організації здійснюють аналогічну діяльність.
 • Назва вашої організації було включено в ЕГРЮЛ пізніше, ніж назва іншої організації.

З 2002 року податкова інспекція при реєстрації ТОВ більше не перевіряє назву майбутньої фірми на унікальність. І хоча на даний момент зареєстровано багато компаній з однаковим найменуванням, з’являється ймовірність, що старіша компанія з такою ж назвою пізніше подасть на вас до суду.

Перевірити унікальність найменування компанії можна за допомогою даного онлайн-сервісу на сайті Федеральної податкової служби.

Список прикладів назви фірм

За допомогою вищенаведеного сервісу ви можете не тільки перевірити придумане назва фірми на унікальність, але також і сформувати список прикладів, який, можливо, допоможе вам підібрати найменування для вашого ТОВ.

Крім того, існують генератори назв для фірм онлайн (наприклад, цей), які можуть наштовхнути вас на свіжу ідею.

Як придумати назву фірми

В рамках цієї статті неможливо досить повно розкрити таку непросту тему. Проте, можна відзначити те, що в інтернеті існує величезна кількість матеріалів з корисними порадами по даному питанню.

Що можна і не можна використовувати в назві ТОВ з прикладами

Ви вирішили відкрити свою фірму і зареєструвати ТОВ? Тоді потрібно вибрати відповідну назву, яке буде відповідати вимогам закону і вашим побажанням. Розповімо як назвати ТОВ правильно.

Дорогі читачі! Наші статті розповідають про типові способи вирішення юридичних питань, але кожен випадок носить унікальний характер.

Якщо ви хочете дізнатися, як вирішити саме Вашу проблему – звертайтеся в форму онлайн-консультанта справа або телефонуйте за телефоном +7 (499) 110-35-79. Це швидко і безкоштовно!

приховати зміст

Сьогодні Товариства з обмеженою відповідальністю – досить поширена організаційно-правова форма фірм і компаній. ТОВ досить просто зареєструвати, а сфера діяльності у такій компанії може бути найрізноманітнішою.

Як і будь-яка інша компанія, ТОВ потребує назві. Але його вибір обмежується не тільки фантазією засновників, але і існуючим законодавством.

У цій статті ми поговоримо про можливі варіанти, наведемо приклади назв ТОВ і розповімо, які слова можна використовувати в найменуванні Товариства з обмеженою відповідальністю.

важливість назви

Всі прекрасно розуміють, як важливо підібрати правильне ім’я для компанії. Воно повинно відображати суть послуг, які ви надаєте, легко запам’ятовуватися, бути милозвучною і зручним. Крім того, варто пам’ятати, що ви вибираєте його не на один день, а значить, важливо так його продумати, щоб в разі розширення сфери діяльності воно залишалося актуальним.

норми закону

Не так давно, коли реєстрацією ТОВ наймалася Реєстраційна палата, існував Реєстру назв. Перед процедурою реєстрації проводилася звірка зі списком існуючих компаній, яка гарантувала, що одна назва не буде використана двічі.

Але сьогодні правила змінилися, і наявність двох і більше компаній з практично однаковим іменами вже нікого не бентежить. Правда, з’явилися нові вимоги до ТОВ, які стосуються використання деяких слів, букв, знаків. Про це варто поговорити детальніше.

Повне та скорочене

Почати розмову про слід з того, що при реєстрації потрібно вказати не тільки повне найменування вашої фірми, але і його скорочений варіант.

Скорочене написання використовується для внутрішніх документів і ділової переписки, а повне – для офіційних документів.

Наприклад, повна назва виглядає так: Товариство з обмеженою відповідальністю «Синій слон», а його скорочений варіант – ТОВ «Синій слон».

Мова має значення

Згідно з існуючим законодавством, повне найменування підприємства повинно бути обов’язково російською мовою і починатися словами «Товариство з обмеженою відповідальністю». А ось додаткове скорочене найменування можна написати на іноземній мові.

Такий прийом часто використовують фірми, які працюють на міжнародному ринку. Всі ці прізвиська обов’язково вказуються в реєстраційних документах, в іншому випадку вони не матимуть законної сили.

Крім того, закон вимагає, щоб використовувалася тільки кирилиця – російські літери.

Тобто, ніяких англійських / латинських букв, знаків @, +, &, а також Vip, Ltd. До речі, Ltd (це скорочення деякі підприємці вважають за краще ставити в кінці, вважаючи, що воно додасть назвою додатковий юридичну вагу) означає «з обмеженою відповідальністю». Але оскільки з цих слів починається назва ТОВ (так вимагає закон), то який сенс писати їх ще і в кінці?

Що НЕ МОЖНА використовувати в назві фірми

Тепер кілька слів про те, що саме не можна використовувати. Під забороною кілька моментів, серед яких:

 • Слово «Росія», похідні від нього, а також використання слова «рос». Наприклад, щоб зареєструвати компанію ТОВ «Росдорстрой», потрібен дозвіл уряду Російської Федерації, яке доведеться отримувати в установленому порядку, сплативши попередньо мито 10 000 рублів.
 • Те ж саме правило поширюється на слова «федеральний (-а)», «Москва» (і похідні від нього) і «Російська Федерація».
 • Використання різних назв міст, областей, суб’єктів РФ. Звичайно, є крихітний шанс, що, наприклад, ТОВ «Астрахань-риба» зареєструють в установленому порядку, але потім, швидше за все, з вами буде судитися мерія Астрахані, яка однозначно виграє процес. Так що, вирішивши використовувати назви міст, населених пунктів або областей, ви повинні будете спочатку отримати згоду на це місцевих органів самоврядування і сплатити мито.

Підбираємо назву для ТОВ

Якщо ви не знаєте, як назвати ТОВ, то наступні поради для вас. Найпростіший спосіб придумати відповідну назву – відштовхуватися від того, які послуги надаватиме ваша організація.

Так салони краси або перукарні можна охрестити іменами відомих красунь або богинь: Мерилін, Афродіта, Венера. Або ж використовувати в назві слово «краса» і його варіанти. Наприклад, «Академія краси», «Секрети краси».

Що стосується будівельних компаній, то тут кращі варіанти: СтройАкцент, Будуємо під ключ, Будсервіс, Стройинжиниринг.

Для кадрових агентств підійде щось на зразок Кадри для ВАС, Агентство Резюме.

Ну а якщо ви поки ще не визначилися з напрямком вашого бізнесу або плануєте надавати широкий спектр послуг, то краще вибрати щось нейтральне. Наприклад, Еліт-Прем’єр, Панорама, Каліпсо, Метр, Тріумф, Схід-Захід.

Чи не знайшли відповіді на своє питання? Дізнайтеся, як вирішити саме Вашу проблему – зателефонуйте прямо зараз:

+7 (499) 110-35-79 (Москва)

+7 (812) 490-75-26 (Санкт-Петербург)

Це швидко і безкоштовно!

Як вибрати назву для ТОВ при реєстрації: правила і приклади

Коли рішення про створення компанії вже остаточно прийнято, перше, що потрібно зробити, це визначитися з її назвою. Здавалося б, тут немає нічого складного. Однак пам’ятайте, назва компанії – це обличчя вашого бізнесу, а тому вибирати його потрібно грамотно і ретельно.

Фахівці радять провести попередні маркетингові дослідження, вибрати легко запам’ятовуються і промовлене слово, зробити упор на основний вид діяльності компанії. Крім того, при виборі найменування ТОВ потрібно спиратися на деякі закріплені в законодавстві правила, інакше в реєстрації компанії буде просто-напросто відмовлено. Про ці правила ми і розповімо далі.

Види назв організацій

Відповідно до ФЗ «Про державну реєстрацію юридичних осіб та індивідуальних підприємців» при проходженні реєстраційної процедури вказується 2 назви компанії: повне та скорочене.

Повна назва обов’язково має бути російською мовою і включати в себе слова «товариство з обмеженою відповідальністю». Тобто повна назва фірми може звучати таким чином – «Товариство з обмеженою відповідальністю« Ромашка ».

Використовуватися воно буде у всіх офіційних документах, пов’язаних з діяльністю товариства. Скорочена назва може бути вказано на декількох мовах (російською та іноземною). Його можна вказувати у внутрішній документації компанії і діловому листуванні.

Приклад такої назви – ТОВ «Ромашка» або транслітеровано OOO «Romashka».

Приклади назв ооо

Вимоги до назви ооо

Перевірка назви ооо при реєстрації

Раніше, коли реєстрацією ТОВ займалася Реєстраційна палата, існував перелік назв. Перед тим як зареєструвати ТОВ (нова юридична особа), проводилася обов’язкова звірка з цим списком, щоб уникнути появи компаній з однаковими назвами.

Сьогодні ця процедура перестала бути обов’язковою. Однак рекомендовано перед подачею документів до податкової інспекції для реєстрації ТОВ уточнити у інспектора, чи не використовується вже таку назву в вашому місті. Якщо компанія з аналогічним ім’ям все ж є, слід вибрати інше ім’я.

Особливо уважно потрібно ставитися до відомим і запатентованим найменувань. Зареєструвати товариство з такою назвою вам не заборонять, зате в процесі подальшої роботи можуть виникнути неприємності (аж до судових розглядів) з компанією-власницею використаного найменування.

Процедура перейменування ооо

Що можна і небажано використовувати в назві ооо?

Виходячи з вимог, які пред’являються до назви товариства з обмеженою відповідальністю і правових норм, складемо список того, що можна і не можна вживати в найменуванні юридичної особи.

Можна використовувати:

Не можна використовувати: