Як отримати і дізнатися коди статистики для ооо і ип

0
98

Як отріматі и дізнатіся коди статистики для ТОВ та ВП

Після того, як підприємство чи підприємець закінчує процедуру державної реєстрації, йому присвоюються конкретні коди статистики. Постановка зареєстрованої особи на облік фіксується в повідомленні, яке надає Росстат.

Зазвичай таке повідомлення видають при реєстрації юридичної особи або ІП, але в разі необхідності, коди статистики можна отримати безкоштовно на офіційному сайті Росстата в режимі онлайн, після чого самостійно роздрукувати повідомлення.

коди статистики

Економічна діяльність в межах Російської Федерації підрозділяється на види. Кожен напрямок отримує один номер. З його допомогою відбувається класифікація та систематизація інформації щодо окремого суб’єкта, який здійснює підприємницьку діяльність. Присвоєння кодів відбувається відразу ж після державних реєстраційних процедур.

види класифікаторів

До видів різних класифікаторів відносяться:

ОКПО

З цього восьми-десятизначний номер легко визначити, до якої галузі належить підприємство.

ОКАТО

По ньому легко дізнатися місце перебування підприємства. У номері від 8 до 11 цифр, за допомогою яких поетапно позначається територіальну приналежність.

ОКТМО

Ці цифри сприяють прискоренню обробки отриманої інформації.

ОКОГУ

Тут 5 символів служать для безпроблемного систематизації відомостей про відомствах державного управління.

ОКОПФ

Ця комбінація призначена для визначення організаційно-правової форми. Вона полегшує аналіз інформації, служить основою для прогнозування економічних процесів і розробки пропорційних рекомендацій.

КВЕД

Необхідний для визначення конкретного виду діяльності організації або ІП.

Головне призначення загальноросійського класифікатора видів економічної діяльності (саме так розшифровується КВЕД) – класифікувати і закодувати то економічний напрямок, в якому буде здійснюватися діяльність зареєстрованої особи.

Такий номер потрібен при зборі та аналізі інформації про діяльність в певній сфері, для розрахунку ставок зібраних податків. На відміну від інших класифікаторів, юридичні особи і підприємці підбирають КВЕД одномоментно із збиранням повного пакету документів для реєстрації.

Статистичними кодами є конкретна цифрова комбінація, з якої можна отримати вичерпну інформацію про підприємство (так само як і про індивідуальний підприємця).

Всі коди, згруповані за класами, знаходяться в одному реєстрі. У складі будь-якого номера – 5 або 6 цифр.

За кодами можна дізнатися основні та додаткові види робіт, відрегулювати сфери економіки, провести статистичне дослідження.

Для чого вони потрібні

Коди статистики можуть знадобитися під час проведення різних дій, наприклад, таких як:

 • участі в держтендерах;
 • відкриття нових філій;
 • зміни відомостей про індивідуальний підприємця (ПІБ, прописка);
 • отримання документів митного відомства;
 • зміни юридичної адреси;
 • перейменування фірми;
 • проходження аудиторських перевірок;
 • отримання ліцензій;
 • відкриття розрахункового рахунку;
 • та інших.

База кодів статистики оновлюється регулярно, зазвичай два рази на місяць. Якщо повідомлення було потрібно раніше, ще до того, як потрібна інформація була внесена в базу, можна діяти через місцевий підрозділ Держстату. Воно повинно знаходитися на тій же території, де були зареєстровані заявники.

Коди статистики потрібні, щоб простежити постановку на облік в Росстат кожного суб’єкта, котрий займається підприємницькою діяльністю. На підставі цих кодів визначаються, класифікуються і групуються області функціонування підприємств.

Де і як отримати

Отримати необхідну інформацію досить просто. Потрібно лише зупинитися на одному з декількох варіантів:

 • Одночасно з державною реєстрацією. Підприємець або юридична особа отримують повідомлення з кодами статистики відразу ж, одночасно з пакетом іншої документації.
 • Звернувшись до територіального відділення Росстату. Якщо фахівці податкової інспекції не видали необхідне повідомлення, допускається написати відповідну заяву в орган статистики. До нього слід додати копії документів про держреєстрацію (завіряти їх не потрібно), про присвоєння ІПН, а також відомості з ЕГРП. Обов’язок засновника – надання копії Статуту підприємства. При такому варіанті повідомлення буде видано в період не пізніше п’яти робочих днів.
 • Якщо хочеться уникнути зайвого клопоту, можна доручити отримання відомостей про коди спеціалізованої юридичної компанії. Правда, потрібно попередній висновок угоди.
 • На офіційному сайті відомства існує онлайн-сервіс, який дозволяє безкоштовно отримати і роздрукувати повідомлення з кодами статистики.

Як отримати коди статистики по ІПН онлайн на офіційному сайті Росстат (покрокова інструкція)

Для того, щоб отримати коди статистики, слід виконати наступні дії на офіційному сайті Росстат РФ:

Крок 1. Зайти на головну сторінку сайту – www.gks.ru.

Як отріматі и дізнатіся коди статистики для ТОВ та ВП

Крок 2. У правому сайдбарі сайту клікнути по вкладці, яка іменується «Повідомлення про кодах по загальноросійським класифікаторів»

Як отріматі и дізнатіся коди статистики для ТОВ та ВП

Крок 3. З’явиться повідомлення, що у організації або ІП є можливість роздруківки відомостей про коди по загальноросійським класифікаторів техніко-економічної та соціальної інформації (ОК ТЕІ) прямо з сайту при вказівці в пошуковій системі ІПН або свідоцтво про Державну / ІН. Для цього слід перейти за вказаним URL – statreg.gks.ru.

Як отріматі и дізнатіся коди статистики для ТОВ та ВП

Крок 4. Для формування повідомлення вводимо ІПН організації, капчу і натискаємо на кнопку «Пошук»

Як отріматі и дізнатіся коди статистики для ТОВ та ВП

Крок 5. У результатах пошуку натискаємо на кнопку «Коди ОК ТЕІ»

Як отріматі и дізнатіся коди статистики для ТОВ та ВП

Крок 6. У вікні вибираємо зберегти (або відкрити) файл у форматі PDF і натискаємо «ОК»

Як отріматі и дізнатіся коди статистики для ТОВ та ВП

Крок 7. Отримане повідомлення з кодами статистики можна роздрукувати

Як отріматі и дізнатіся коди статистики для ТОВ та ВП
Як отріматі и дізнатіся коди статистики для ТОВ та ВП

Інший варіант отримати коди статистики по ІПН на офіційному сайті Росстат має на увазі наступний порядок дій.

Крок 1. На сайті переходимо в розділ «Про Росстат» – «Територіальні органи (ТОГС)» – «Сайти ТОГС»

Як отріматі и дізнатіся коди статистики для ТОВ та ВП

 • Крок 2. Знайти на карті (або через пошук) потрібний територіальний орган Федеральної служби державної статистики та отримати посилання на його сайт
 • Крок 3. За отриманим посиланням перейти на сайт місцевого територіального органу Росстату
 • Крок 4. Клацнути по вкладці «Дізнайся свій код ОКПО»
 • і далі провести дії кроків 4-7 попереднього варіанту щоб, вказавши ІПН організації або ІП, отримати повідомлення з кодами статистики для нього.
 • При формуванні потрібно вибрати потрібний тип повідомлення, який може бути для:
 • юридичних осіб;
 • філій, представництв, організацій, які діють без утворення юридичної особи;
 • індивідуальних підприємців, глав селянських (фермерських) господарств;
 • адвокатів і приватних нотаріусів.

Подібний алгоритм підходить для всіх суб’єктів. Однак слід мати на увазі, що у вихідні та святкові дні цей онлайн-сервіс може не надавати відповідну послугу. Подбати про отримання інформації потрібно завчасно.

Примітка

Оскільки повідомлення з кодами статистики є документом інформаційно-довідкового характеру, його можна роздрукувати самостійно. Не потрібно спеціальний бланк організації, підпис посадової особи та завірення печаткою.

Всі юридичні особи та індивідуальні підприємці повинні вчасно отримувати ці дані. Затягувати з цією процедурою не варто. Такі відомості будуть потрібні відразу ж після початку підприємницької діяльності.

Додатково не завадить перевірити компанію по ІПН на сайті податкової служби РФ.

Для чого банки подають запит на інформацію про ланцюжок власників, включаючи бенефіціарів.

Як правильно підшити документи https://delat-delo.ru/organizatsiya-biznesa/oformlenie/deloproizvodstvo/kak-proshit-dokumenty.html і в яких випадках це потрібно робити.

Як отримати коди статистики для ІП?

Як отріматі и дізнатіся коди статистики для ТОВ та ВП Реєстрація ІП вимагає не тільки отримання свідоцтва про реєстрацію та постановки на податковий облік, необхідно також отримати коди статистики. Навіщо потрібні коди статистики? З ними підприємець вперше стикається при виборі економічної діяльності організації. Для позначення кожного виду діяльності передбачено код. Надалі ця інформація буде вказуватися в документах компанії.

Всі коди, призначені для характеристики всіх видів діяльності підприємства, вказані в класифікаторі, створеному в міністерстві економічного розвитку і торгівлі Росії спільно з Центром економічної класифікації.

Даний документ скорочено називається КВЕД, воно складається з перших букв повної назви – загальноросійський класифікатор видів економічної діяльності, в останній раз документ піддавався редакції 1.01.2012.

При заповненні заяви на реєстрацію ІП підприємець може вказати будь-яку кількість видів діяльності, розшифровку кодів можна знайти в КВЕД.

Варто відзначити, що неправильне визначення кодів виду діяльності може вплинути на систему оподаткування підприємства, а також на порядок і розмір процентної ставки збору на страхування при нещасних випадках на виробництві.

Коди статистики для ІП

Коди статистики – це один із способів обліку юридичних осіб, він присвоюється юридичній особі Федеральної службою державної статистики та вказується в офіційному листі, який є документальним підтвердженням.

Найменування кодів статистики: ОКПО, ОКАТО, ОКОПФ, ОКФС, ОКОГУ, КВЕД.

Як отріматі и дізнатіся коди статистики для ТОВ та ВП Як отримати виписку з ЕГРІП в найкоротші терміни?

Скільки коштує послуга перевірки підприємця за її ІПН?

Вид статистичного обліку:

 • код організації в ЕГРПО;
 • код організаційно-правової форми;
 • код виду діяльності;
 • код приналежності органу управління;
 • код місцезнаходження;
 • код форми власності.

Всі коди створюються для підвищення зручності роботи статистичних та податкових органів, їх привласнення до кожного підприємства полегшує контроль і перевірку господарюючих суб’єктів.

Облік організацій здійснюється шляхом методичного і грамотного внесення кожної компанії будь-якої форми власності в наявні класифікатори. Це забезпечує автоматичну видачу достовірної інформації, що відбиває картину всіх сфер господарської діяльності в країні.

До самим часто зустрічається кодами відносяться ОКАТО, ОКОГУ і ОКОПФ.

ОКАТО

ОКАТО розшифровується як класифікатор адміністративно-територіального поділу, він необхідний для впорядкування інформації про територіальні даних, де проживають громадяни, і де ведеться діяльність господарюючих суб’єктів. Після приведення всієї інформації в порядок з’явився довідник ОКАТО, що дозволяє в автоматичному режимі отримувати всю необхідну інформацію про той чи інший територіальному суб’єкті Росії.

Як отріматі и дізнатіся коди статистики для ТОВ та ВП

Всі дані представлені в ієрархічному порядку від більш великих територіальних утворень до дрібних.

Код складається з дев’яти цифр:

 • перші дві позначають об’єкти федерального рівня: міста, республіки, краю, автономні округи та області,
 • другі дві цифри позначають райони республік, країв, областей, автономних округів, що входять в РФ, також сюди відносять райони округів федерального значення і внутрішні райони,
 • наступні три цифри означають міста районного підпорядкування, їх внутрішні райони, округи міст обласного, республіканського або крайового підпорядкування, селища міського типу і сільради,
 • останні дві цифри є контрольним числом.

ОКОГУ

ОКОГУ – класифікатор органів державної. влади і управління. Незважаючи на те, що до ІП класифікатор не має ніякого відношення, про нього повинен знати кожен підприємець, щоб розуміти дані своїх контрагентів.

За допомогою класифікатора здійснюється систематизація всіх держ. структур від великих до найдрібніших, ієрархія забезпечує зручність пошуку суб’єкта.

Перший розділ класифікатора становлять коди 1000-4000, у другій частині міститься інформація про об’єднання економічної спрямованості, взаємодіючих з органами місцевого самоврядування, іншими господарюючими суб’єктами, а також з громадськими, релігійними організаціями та міждержавними органами.

Як отріматі и дізнатіся коди статистики для ТОВ та ВП

 • Коди структури 1000 позначають належність структури до органів влади федерального значення,
 • 2000- до органів влади суб’єктів,
 • 3000 – до органів самоврядування,
 • 4000 призначені для позначення підприємств і організацій, що здійснюють діяльність в загальній системі регулювання управлінських і економічних процесів всієї країни.

ОКОПФ

ОКОПФ – класифікатор організаційно-правових форм.

Створення класифікатора було викликано необхідністю формування бази даних, в якій містилася б повна інформація про всі господарюючих суб’єктах Росії.

Наявність такої інформації з розподілом на категорії за формою підприємств значно полегшується проведенням аналізу для формування звітів в статистичних, фінансових та податкових органах.

Завдяки такому розподілу прискорилося і спростилося формування управлінських звітів, а також прийняття рішення про стратегічний розвиток області, регіону, муніципалітету і країни в цілому. Аналіз отриманих даних є основою для планування і прогнозування розвитку країни.

Коди ОКОПФ представлений п’ятьма цифрами, перша позначає один з розділів:

 • Перший розділ 1 00 00, свідчить про те, що компанія вважається юридичною особою і є комерційною.
 • Некомерційні організації позначаються кодом 2 00 00.
 • Всі створені без прав юридичної особи компанії входять в третій розділ 3 00 00.
 • У четверту категорію з позначенням 4 00 00 включені всі працюючі на території РФ організації з іноземним або змішаним капіталом.
 • Код 5 00 00 мають всі ІП, що здійснюють діяльність на території РФ

Інші цифри – цифри не 00, як в прикладі, – також мають сенс; другі дві цифри позначають відношення до тієї чи іншої організаційно-правовій формі, третя і четверта позначають вид підприємства.

Коли необхідно отримувати коди статистики?

Перед розглядом порядку отримання кодів статистики слід врахувати важливість статистичних кодів у підприємницькій діяльності. В першу чергу, коди статистики можуть знадобитися для отримання кредиту, оформлення ліцензій. Отримання значної кількості допусків та дозволів неможливо без листи зі статистичних органів.

Як отріматі и дізнатіся коди статистики для ТОВ та ВП Як відбувається облік робочого часу співробітників?

Інструкція по правильному зшивання документації.

Правила ведення і оформлення касової книги: http://svoy-business.com/organizatsiya-biznesa/buhgalteriya/instruktsiya-i-osobennosti-zapolneniyu-kassovoy-knigi.html

Коди статистики можуть знадобитися також в наступних випадках:

 • внесення змін до установчих документів;
 • зміна виду діяльності організації;
 • зміна керівника;
 • відкриття філії;
 • вимога митниці.

Слід також враховувати, що всі ІП зобов’язані надавати статистичну інформацію про компанію та її діяльність. Ігнорування цієї необхідності веде до залучення ІП до штрафів, вся інформація надається на бланках, на яких вказуються статистичні коди.
Як отріматі и дізнатіся коди статистики для ТОВ та ВП

Документи, необхідні для отримання кодів статистики (прості копії):

 • статут організації;
 • свідоцтво про державну реєстрацію компанії внесення запису в ЕГРЮЛ;
 • свідоцтво про постановку на облік в ИФНС;
 • виписка з ЕГРЮЛ.

Як і де отримати коди статистики?

Існує кілька способів отримання кодів статистики для IP:

1. Видача інформаційного листа разом з реєстраційними документами ВП. На практиці практично ніколи не відбувається.

2. Отримати коди статистики онлайн в Росстат. Підприємець самостійно звертається в службу статистики для отримання інформаційного листа.

Для цього необхідно зайти на сайт Росстату і знайти адресу і контактну інформацію територіального органу статистики за місцем реєстрації ВП.

Попередньо можна зателефонувати і уточнити порядок отримання документа, а також інформацію про години роботи.

3. Як правило, необхідно надати наступні документи: заяву, копію паспорта та ІПН, копію свідоцтва про реєстрацію ІП та виписки з ЕГРІП. Даний варіант передбачає очікування протягом 4-5 днів, що необхідно для підготовки інформаційного листа.

Як отримати і дізнатися коди статистики для ТОВ та ВП

4. Звернення в юридичну компанію. Останнім часом великою популярністю користується отримання кодів через посередників, дану послугу надають багато юридичних компаній.

Фахівці компанії беруть на себе подачу заяви, одержання листа і передачу його ВП. Даною послугою найчастіше користуються зайняті підприємці, тому що даний спосіб сприяє економії часу.

Послуга відрізняється доступною вартістю і вважається відмінним виходом для тих, хто занадто зайнятий.

5. Отримати коди статистики онлайн безкоштовно. Можна отримати коди статистики через інтернет. Для цього на сайті юридичної компанії досить просто заповнити заявку.

Варто зазначити, що отримання кодів статистики онлайн або іншими способами характеризується для ІП легкістю, вимагає наявності часу або невеликої плати. Отримати їх необхідно, так як до контрагентом пред’являється все більше вимог, тому під рукою завжди повинен бути весь пакет реєстраційних документів.

Нарешті, розберемося в тому, як дізнатися коди статистики ВП. Це можна зробити на сайті Федеральної служби держ. статистики, де необхідно лише ввести свідоцтво про Державну (ІПН, ОКПО) індивідуального підприємця.

Безкоштовно коди статистики надаються тільки в перший раз, в подальшому отримання інформаційного листа вимагає оплати. Зміна будь-яких даних ІП також вимагає постійного отримання оновлених даних з Росстату.

Як отримати коди статистики для ТОВ 2019

Час читання 5 хвилин Може швидше запитати юриста ? Це безкоштовно!Як отримати і дізнатися коди статистики для ТОВ та ВП

Ті бізнесмени, які в силу зайнятості не мають можливості реалізувати процедуру самостійно, можуть скористатися послугами посередницьких компаній, що працюють в даному напрямку. За певну плату фахівці в сфері підприємництва виконають дії, необхідні для отримання кодів.

У статті представлена ​​детальна інформація про те, що таке коди статистики, для чого вони потрібні підприємству, а також де і якими способами можна їх отримати.

Дізнавшись, для чого потрібні коди статистики, ви зможете зрозуміти значущість процедури, а також причину, по якій законодавець встановив відповідальність в разі їх незазначення.

Представлений матеріал містить відомості про те, які наслідки можуть настати, якщо ТОВ не знає своїх статкодов.

Що являють собою коди статистики

Як отримати і дізнатися коди статистики для ТОВ та ВП

Слід зазначити, що на видачу документів ТОВ місія податківців не закінчується. Вони повинні передати відомості про новоствореному підприємстві в ПФР, а також інші позабюджетні фонди. Крім цього, інформацію про зареєстроване суспільстві потрібно передати до територіального відділення Федеральної служби держстатистики, так званий, Держстат. Деякі джерела називають цей орган Росстатом.

Після обробки отриманих даних Росстат привласнює організації статистичні коди. Джерелом кодів є загальноросійський класифікатор.

До числа класифікаторів відносять:

 1. ОКПО;
 2. КВЕД;
 3. ОКАТО;
 4. ОКОПФ;
 5. ОКТМО;
 6. ОКФС;
 7. ОКОГУ.

Зверніть увагу!Коди КВЕД також як і інші з представленого переліку є кодами статистики, проте вони дещо відрізняються. Різниця полягає в тому, що КВЕД підбираються бізнесменами, які планують реєстрацію підприємства, самостійно. Дані коди містять інформацію про види діяльності, якими організація буде займатися.

Наші юристи знають відповідь на ваше запитання Як отріматі и дізнатіся коди статистики для ТОВ та ВП Якщо ви хочете дізнатися, як вирішити саме вашу проблему, то запитайте про це нашого чергового юриста онлайн. Це швидко, зручно і безкоштовно!

 • Москва і область: + 7-499-938-54-25
 • Санкт-Петербург і область: + 7-812-467-37-54

Для чого потрібні статкоди

Незважаючи на те, що законодавчих вимог щодо отримання кодів в обов’язковому порядку, не встановлено, знати свої статкоди все ж необхідно.

Вони використовуються під час реалізації наступних дій:

 • під час підготовки звітної документації, зокрема декларацій, КУДІР і інших матеріалів;
 • під час підготовки документації, необхідної для проведення податкових платежів і оплати обов’язкових зборів до фондів;
 • при створенні банківського рахунку;
 • під час утворення структурного підрозділу підприємства, наприклад, філії або представництва;
 • при зміні юридичної адреси організації;
 • під час зміни назви ТОВ, його доповнення або коригування.

Представлений перелік не є вичерпним. Вказівка ​​статкодов потрібно для виконання і інших процедур, необхідність в реалізації яких виникає під час ведення бізнесу.

Способи отримання кодів

Як отріматі и дізнатіся коди статистики для ТОВ та ВП

Так, отримати коди самостійно можна:

 • в податкову службу, безпосередньо після завершення реєстрації. Разом з готовими документами, які податківці видають заявникові після проведення реєстраційних дій, останній отримує повідомлення про взяття на облік у позабюджетних фондах і відомості про присвоєні статкодах;
 • в регіональному відділенні Росстату. Отримання кодів в службі статистики здійснюється в беззаявітельном порядку. Адреса та контактні дані територіального відділення можна дізнатися на офіційному сайті органу. Видача кодів відбувається після надання необхідних документів. Як правило, це копія паспорта гендиректора, копії свідоцтв ІПН і ОГРН, ксерокопія виписка їх держреєстру, а також ксерокопія Статуту. У деяких випадках для отримання кодів надання документів не вимагається. При первинному зверненні платити за видачу інформації не потрібно. За кожне повторне звернення необхідно заплатити. Розмір платежу можна дізнатися в телефонному режимі або на сайті служби;
 • через інтернет, в онлайн-режимі. Даний спосіб має ряд переваг, оскільки не вимагає особистого відвідування ні податкової, ні Росстату. Незважаючи на наявність плюсів, мінуси також є. По-перше, отримати інформацію на сайті Росстата на даний момент не можна. По-друге, основними джерелами виступають регіональні сервіси, які, на жаль, працюють в пробному режимі, відповідно, з періодичними збоями. Для отримання статкодов необхідно ввести ІПН організації або її свідоцтво про Державну.

Відповідальність за незазначення кодів

Само по собі неотримання статистичних кодів порушенням законодавства не є. Однак їх не вказівка ​​може стати причиною несприятливих наслідків для організації.

До таких відносять:

 1. статзвітність без зазначення кодів вважається некоректно заповненої, що рівносильно її ненадання. За таке порушення встановлено штраф у розмірі 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
 2. відсутність у ТОВ інформації про коди може стати перешкодою для постановки суспільства на спеціальний облік, тобто у виконанні даних дій організації може бути відмовлено до моменту отримання статистичних кодів.

Де дізнатися коди статистики Росстат онлайн?

Кожній людині, який реєструє приватне підприємство або є керівником певної структури, доведеться познайомитися з таким поняттям, як коди статистики.

В ідеалі, цю інформацію з Росстату можна дізнатися в момент реєстрації ТОВ або ІП, але не завжди це робиться саме в той момент.

Що саме таке коди статистики, для чого вони потрібні і, як дізнатися ці дані варто розглянути трохи детальніше.

Як отріматі и дізнатіся коди статистики для ТОВ та ВП

Що таке коди статистики

Коди статистики – це індивідуальні числові значення підприємства або господарського суб’єкта, що зносяться в державну базу даних і відображають інформацію про конкретному підприємстві.

Статистичний регістр господарських суб’єктів Федеральної служби держстатистики необхідно використовувати в обов’язковому порядку для реєстрації ІП та ТОВ, що допомагає при обробці і зберіганні даних конкретного підприємства.

Як отріматі и дізнатіся коди статистики для ТОВ та ВП

Це числові значення, які можна охарактеризувати наступним чином:

 • це індивідуальне значення для кожної компанії;
 • коди потрібні для грамотного реєстру в державній структурі;
 • коди використовуються в бізнесі для визначення конкретних моментів і здачі певного роду звітностей.

Коди статистики використовуються для кожного індивідуального підприємця і видаються відразу ж при реєстрації нової організації. Для Москви наприклад можна дізнатися за посиланням.

Для чого потрібні коди статистики?

Коди статистики потрібні для використання у багатьох сферах. Особливо важливими вони є для індивідуальних підприємців і великих фірм. Коди статистики потрібні для наступних цілей:

 • відкриття нового банківського рахунку;
 • здача бухгалтерської або податкової звітності;
 • здача статистичної звітності;
 • при здійсненні операцій експорту та імпорту;
 • якщо потрібно змінити місце реєстрації підприємства;
 • при зміні директора або керівника фірми.

Спектр використання статистичних кодів досить великий і тому їх потрібно отримати відразу ж при реєстрації нової фірми. Зробити це можна кількома способами, кожен з яких коштує висвітлити трохи ближче.

Як можна дізнатися свої коди статистики?

Свої коди дізнатися абсолютно нескладно. Один із способів з’ясування цієї інформації – подача відповідного запиту до податкової. При реєстрації нового підприємства можна запитати в податкову службу, чи є у них можливість видачі такого роду інформації. Для Санкт-Петербурга наприклад можна дізнатися по за цим посиланням. Або через офіційний сайт Росстату www.gks.ru

Якщо в податкову службу цей запит виконувати не хочуть, то можна поступити наступним чином:

 • пошукати необхідну інформацію в інтернеті (потрібно знати місце реєстрації підприємства і шукати дані про нього по регіону, адже інформація є загальнодоступною);
 • дізнатися інформацію через державну структуру Госстап після отримання виписки з ЕГЛЮР та ІПН;
 • спробувати дізнатися коди в момент реєстрації підприємства.

Якщо оригінали кодів були загублені, то їх доведеться дізнаватися повторно. Для цього потрібні копії певних документів фірми. Процес досить-таки простий і з моментом його виконання зможе впоратися кожен.

Як отримати коди статистики

Як отріматі и дізнатіся коди статистики для ТОВ та ВП

Як відомо, статистика знає все, і, зрозуміло, кількість і класифікація суб’єктів підприємницької діяльності в РФ теж є предметом її інтересу. Кожен зареєстрований індивідуальний підприємець і новостворене ТОВ повинні подбати про те, щоб дізнатися свої коди статистики.

Відповіді на будь-які питання по реєстрації ТОВ та ВП, Ви можете отримати, скориставшись послугою безкоштовної консультації по реєстрації бізнесу:

Безкоштовна консультація по реєстрації

Що таке коди статистики?

Коди статистики – це відомості з Статрегістра Держстату (повна назва документа – Статистичний регістр господарюючих суб’єктів Федеральної служби державної статистики), затвердженого Наказом № 22 Федеральної служби Держстату від 05.08.05. У деяких документах Держстат іменується як Росстат.

Статрегістр – це база даних, в якій ідентифікують юридичні особи та індивідуальних підприємців відповідно до цілим рядом загальноросійських класифікаторів:

 • ОКПО – Класифікація підприємств та організацій;
 • ОКАТО – Класифікація об’єктів адміністративно-територіального поділу;
 • ОКТМО – Класифікація територій муніципальних утворень;
 • ОКОГУ – Класифікація органів державної влади і управління;
 • ОКФС – Класифікація форм власності;
 • ОКОПФ – Класифікація організаційно-правових форм;
 • КВЕД – Класифікація видів економічної діяльності.

Вказівка ​​кодів статистики потрібно при:

 • відкриття розрахункового рахунку в банку;
 • здачі податкової та бухгалтерської звітності;
 • заповненні платіжних доручень і квитанцій на оплату;
 • здачі статистичної звітності (якщо ви потрапите під вибірку Держстату, про що вам повідомлять додатково);
 • вчиненні експортно-імпортних операцій;
 • зміні місця реєстрації ІП або адреси місцезнаходження організації (юридичної адреси);
 • при відкритті філії організації;
 • зміні ПІБ індивідуального підприємця або назви організації;
 • в інших випадках.

Як дізнатися свої коди статистики?

Способів отримати або дізнатися коди статистики кілька:

 1. Якщо реєстрація ІП або ТОВ відбувається в реєструє податковому органі, що діє за принципом «одного вікна», то про це можна запитати відразу при подачі документів на реєстрацію. Обов’язки повідомляти вам коди статистики у податковій інспекції немає, видає таке повідомлення територіальний орган Держстату, але інформація про ваших кодах в ФНС все одно приходить. Просто ввічливо поцікавтеся, чи може реєструє податкова інспекція видати вам цей документ.
 2. Самостійно звернутися в територіальне відділення Держстату.

Індивідуальні підприємці повинні подати такі документи (звичайні не завірені копії):

 • копію свідоцтва про реєстрацію
 • копію ІПН
 • копію Виписки з ЕГРІП
 • копію паспорта.

Організації подають такі документи (звичайні не завірені копії):

 • копію Статуту
 • копію ІПН
 • копію Свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи
 • копію Виписки з ЕГРЮЛ
 • паспортні дані директора компанії
 • довіреність (при необхідності).

Первинне повідомлення Держстат видає безкоштовно, повторне (при втраті) вже за гроші, тому зробіть, про всяк випадок, копію отриманого повідомлення.

 1. Якщо вам ніколи займатися отриманням кодів самостійно, ви можете звернутися за отриманням кодів статистики до фахівців, вартість такої послуги становить в середньому від 500 до 1500 рублів.
 2. Нарешті, коди статистики (як свої, так і контрагентів) можна дізнатися самостійно на офіційному сайті Росстата.

Дізнатися коди статистики

Якщо наша стаття допомогла вам розібратися в тому, як отримати коди статистики, будь ласка, поділіться нею з друзями – нехай вона допоможе і їм. Нам буде дуже приємно!

Дізнатися коди статистики онлайн безкоштовно

Отримати коди статистики онлайн Як отріматі и дізнатіся коди статистики для ТОВ та ВП

Для контролю над станом економіки держава веде постійний статистичний облік господарської діяльності юридичних осіб і індивідуальних підприємців. Функції по формуванню офіційної статистичної інформації, а також з ведення державних статистичних спостережень і досліджень покладені на Федеральну службу державної статистики (Росстат).

На виконання зазначених функцій у Росстат була створена спеціальна база даних – Статистичний регістр господарюючих суб’єктів (Статрегістр). У ньому міститься інформація:

 1. Про державну реєстрацію організацій (їх філій і підрозділів) і індивідуальних підприємців.
 2. Ідентифікаційні коди за загальноросійським класифікаторів підприємств і організацій (ЄДРПОУ), об’єктів адміністративно територіального поділу (Окатий), органів державної влади та управління (ОКОГУ), форм власності (ОКФС), організаційно-правових форм організацій (ОКОПФ).

Цікаво!

В ЕГРЮЛ або ЕГРІП коди Росстату не вказуються. Однак з цього правила є виняток – це коди КВЕД.

Вони хоч і є по своїй суті статистичними ідентифікаторами, проте інформація про них обов’язково включена до відомостей, що становлять єдиний державний реєстр юридичних осіб або індивідуальних підприємців.

Коди статистики присвоюються організації або ІП після їх реєстрації податковими органами (інформація про внесення запису в ЕГРЮЛ або ЕГРІП передається в Росстат з податкової інспекції в рамках міжвідомчого співробітництва).

Раніше, щоб дізнатися про статистичних ідентифікатори, привласнених конкретної організації або ІП, необхідно було особисто звертатися до органів Росстату. Тепер же отримати повідомлення про їх присвоєння можна за допомогою інтернету.

Для вашої зручності ми запустили новий сервіс, за допомогою якого ви можете дізнатися коди статистики онлайн безкоштовно в будь-який зручний для вас час.

Отримати коди статистики онлайн

Наш сервіс:

 1. Дуже простий у використанні. Для того щоб запросити інформацію про коди статистики досить ввести ІПН або свідоцтво про Державну фірми (індивідуального підприємця) і ввести капчу (цифри з картинки).
 2. Абсолютно безкоштовний. Для отримання відомостей вам не доведеться сплачувати державне мито або вносити іншу плату за формування повідомлення.
 3. Працює в будь-який час. Запросити коди статистики онлайн ви можете в будь-який час двадцять чотири години на добу, як у вихідні, так і в робочі дні.

Відомості про присвоєння статистичних ідентифікаторів, отримані за допомогою нашого онлайн-сервісу, мають таку ж юридичну силу, як і дані паперового документа (повідомлення), який оформлюється співробітниками Росстату при безпосередньому зверненні до них із запитом. Їх також можна використовувати і при відкритті особового рахунку в банку, і при подачі податкових декларацій, і при формуванні платіжних доручень.

Отримати коди статистики тепер стало ще простіше, адже у вас є eRegistrator.ru!

Отримати коди статистики онлайн


Будемо вдячні вам за коментарі до цього матеріалу. Якщо ви не знайшли відповідь на своє питання або у вас є зауваження, побажання, – напишіть нам. Для нас дуже важлива ваша думка!

Корисний матеріал? Поділися посиланням!

Кількість показів: 47569

Коди статистики Росстату

Податкова інспекція, після успішного проходження процедури державної реєстрації, крім позабюджетних фондів, передає інформацію про зареєстровані ІП та ТОВ в територіальний орган Федеральної служби державної статистики (Росстат, Держстат). Росстат обробляє отримані дані і присвоює кожному індивідуальному підприємцеві і організації коди з загальноросійських класифікаторів (це і є коди статистики):

 • ОКПО (Класифікація підприємств та організацій);
 • ОКАТО (Класифікація об’єктів адміністративно-територіального поділу);
 • ОКТМО (Класифікація територій муніципальних утворень);
 • ОКОГУ (Класифікація органів державної влади і управління);
 • ОКФС (Класифікація форм власності);
 • ОКОПФ (Класифікація організаційно-правових форм).

Коди КВЕД також вважаються кодами статистики, але відсутні в даному списку, оскільки ІП та організації самостійно підбирають їх ще на етапі підготовки документів на реєстрацію. Коди КВЕД вказуються у виписці ЕГРІП або ЕГРЮЛ.

Зразок повідомлення з кодами статистики з Росстату (т.зв. інформаційний лист Росстата) можна подивитися за цим посиланням.

Навіщо потрібні коди статистики

Отримання кодів статистики не є обов’язковою процедурою, а саме повідомлення носить інформаційно-довідковий характер. Проте, коди статистики вам можуть знадобитися:

 • при підготовці звітності (декларація, КУДІР, ПКО, РКО та ін.);
 • при підготовці платіжних доручень або квитанцій на оплату податків і страхових внесків;
 • при відкритті розрахункового рахунку в банку;
 • при відкритті філії організації;
 • при зміні місця реєстрації ІП або адреси місцезнаходження організації (юридичної адреси);
 • при зміні ПІБ індивідуального підприємця або найменування організації;
 • а також в інших випадках.

Як отримати коди статистики

Самостійно дізнатися коди статистики по ІПН онлайн

У 2019 дізнатися коди статистики можна за допомогою спеціального сервісу на офіційному сайті Росстата. Для цього вам всього лише необхідно вказати ваш ІПН, ІН або свідоцтво про Державну, або ОКПО.

Самостійно в територіальному органі Росстату

Отримати повідомлення з кодами статистики ви можете в беззаявітельном порядку в територіальному органі Федеральної служби державної статистики (тут ви зможете знайти адресу і телефон вашого відділення).

Для отримання документа з кодами статистики необхідно надати до територіального органу Росстату наступні паперу (можуть взагалі нічого не вимагати):

 • копія свідоцтва ІН;
 • копія свідоцтва ІПН;
 • копія виписки з ЕГРІП;
 • копія паспорта.
 • копія свідоцтва ОГРН;
 • копія свідоцтва ІПН;
 • копія виписки з ЕГРЮЛ;
 • копія Статуту;
 • паспортні дані керівника організації.

Щоб отримати більш точну інформацію зверніться по телефону в ваш територіальний орган Росстату.

У податковій інспекції при отриманні реєстраційних документів

Якщо у вашому податковому органі діє принцип «одного вікна», то крім основних документів ви відразу отримаєте повідомлення про взяття на облік у позабюджетних фондах, а також повідомлення з кодами статистики з Росстату.

За допомогою профільних юридичних компаній

Перевага даного методу полягає в його зручності, тому що замовлення можна зробити по інтернету, а кур’єр доставить роздруковані коди статистики у зручний для вас місце. Вартість даної послуги приблизно від 500 до 1 500 рублів.

Як отримати і дізнатися коди статистики для ТОВ та ВП

Як отримати коди статистики по ІПН?

Отримати коди статистики по ІПН можна безкоштовно онлайн, в. т. ч. з формуванням документа, який для багатьох з запитувачів ці коди інстанцій виявиться цілком достатнім. Розглянемо, як це можна зробити.

 • Види кодів статистики та їх застосування
 • Отримання кодів онлайн для ТОВ та ВП
 • підсумки

Види кодів статистики та їх застосування

Статкоди присвоюються економічному суб’єкту в момент його реєстрації. Повний їх набір дає в зашифрованому вигляді дані про основні характеристики суб’єкта:

 • його порядковий номер у загальному списку (ОКПО);
 • приналежності до органу держвлади (ОКОГУ);
 • формі, в якій він створений (ОКОПФ);
 • приналежності його майна певній власнику або власникам (ОКФС);
 • прив’язці до території місця ведення діяльності (ОКТМО);
 • видах здійснюваної діяльності (КВЕД).

Про те, що являє собою сучасний класифікатор, з якого беруться шифри КВЕД, читайте в статті «Коди КВЕД-2018 з розшифровкою за видами діяльності».

Вказівка ​​цих шифрів необхідно при оформленні звітності таких видів, як:

 • бухгалтерська;
 • податкова;
 • статистична.

Крім того, статкоди запитує банк в момент відкриття рахунку.

Тобто ці шифри виявляються затребуваними з моменту реєстрації суб’єкта, а тому отримання кодів статистики стає для нього об’єктивною необхідністю.

Отримання кодів онлайн для ТОВ та ВП

До 2016 року інформація про присвоєні статкодах видавалася Росстатом у вигляді свідоцтва з печаткою цього відомства, в якому наводилися все характеризують суб’єкт шифри.

Картина змінилася з поширенням електронних сервісів. Тепер можна коди статистики отримати онлайн по ІПН, ОГРН (ІН) або ОКПО суб’єкта безкоштовно, скориставшись для цього спеціальним сервісом Росстату.

Тут сформується документ, в якому будуть перераховані необхідні шифри і відіб’ється їх розшифровка. При необхідності його можна буде роздрукувати.

Від видавав раніше свідоцтва цей документ відрізняється:

 • назвою – він іменується повідомленням;
 • відсутністю друку Росстату;
 • відсутністю шифрів КВЕД.

На цьому ж сервісі можна дізнатися, які статзвіти і коли суб’єкту треба буде здавати в Росстат. Про те, як це зробити, читайте в матеріалі «Дізнайтеся, яку статзвітність і в які терміни ви повинні подати».

Шифри КВЕД є обов’язковою складовою частиною даних, що відображаються в ЕГРЮЛ або ЕГРІП, і будуть показуватися в виписки з відповідного реєстру. Її також можна безкоштовно сформувати в електронному вигляді і роздрукувати, звернувшись для цього до сайту ФНС.

Знову зареєстрованому суб’єкту ці шифри в тексті виписки (розділ «Відомості про види економічної діяльності») будуть видані на паперовому носії.

І відповідно, вони будуть присутні в кожному паперовому примірнику цього документа, що видається реєструючим органом за запитом за плату.

Процедури того, як отримати коди статистики для ТОВ і як отримати коди статистики для ІП, відрізнятися не будуть. Достатньо лише правильно вибрати, для кого саме призначається повідомлення, на сайті Росстата (він допускає 4 варіанти осіб, які отримують цей документ) або перейти до потрібної закладці (їх 2) на сайті ФНС.

Ефективно використовувати час на сервері Росстату здійснюється щодня, і вже на наступний день після реєстрації нового економічного суб’єкта він зможе отримати цікаві для його статкоди.

підсумки

Статкоди в зашифрованому вигляді відображають всі основні характеристики кожного з зареєстрованих економічних суб’єктів (юрособи або ІП). Їх потрібно вказувати в бухгалтерської, податкової та статистичної звітності. Також коди може зажадати банк при реєстрації рахунку.

Дізнатися статкоди можна безкоштовно на спеціальному сервісі Росстату за допомогою одного з унікальних кодів, що належать зареєстрованому суб’єкту (ІПН, ОГРН (ІН), ОКПО). Однак серед них не буде кодів КВЕД, що відбиваються в ЕГРЮЛ (ЕГРІП).

Їх можна дізнатися, сформувавши виписку з відповідного реєстру на сайті ФНС.

Підписуйтесь на наш бухгалтерський канал Яндекс.Дзен

Підписатися

Коди Статистики Росстату: як отримати, навіщо потрібні, як використовувати

Ще недавно щоб отримати Повідомлення про кодах статистики підприємець був змушений з випискою з ЕГРЮЛ або ЕГРІП йти в ФСГС за цим листком – списком кодів ОКПО, ОКТМО, ОКОПФ, ОКАТО, ОКОГУ, ОКФС, або ж чекати, коли той прийде поштою. Зараз, щоб отримати ідентичний результат, ви докладете набагато менше зусиль.

Отримати коди статистики онлайн і роздрукувати Повідомлення для ІП і ТОВ з Статрегістра Росстату зараз можна через Інтернет. Коди ОК ТЕІ також можна дізнатися не виходячи з дому: вся інформація з баз територіальних підрозділів Росстату доступна в реальному часі через сайт.

На нашому сайті ви знайдете все коди статистики Росстату! Виберіть свій регіон в меню зліва для отримання кодів статистики та друку Повідомлення по своєму суб’єкту РФ (орієнтуєтеся на офіційно присвоєні регіонах коди).

Про оновлення баз даних в сервісі отримання кодів статистики Росстату

Чому не виходить знайти коди статистики по ІПН, в чому причина? Інформація про компанії, які пройшли реєстрацію, перенаправляється податковою інспекцією в Федеральну службу державної статистики (її територіальний орган), а потім додається в так звані бази ФСГС під час їх поновлення. Оновлення баз даних відбувається приблизно в середині і наприкінці місяця. Завдяки цим банкам інформації підприємець може дізнатися коди статистики Росстату онлайн.

Якщо ж інформація про компанію поки не встигла потрапити в бази, отримати коди статистики по ІПН через Інтернет не вийде.

Тому, якщо коди статистики Росстату потрібні терміново, просто підійдіть з випискою з ЕГРЮЛ / ЕГРІП в районне відділення статистики (за місцем реєстрації), де вам видадуть Повідомлення.

Щоб ознайомитися з контактною інформацією для органу ФСГС по своєму регіону перейдіть по одній з посилань в меню зліва.

Коди статистики потрібні для розрахункового рахунку

Велика ймовірність, що банк запросить коди статистики для ІП і ТОВ, якщо ви прийшли відкрити розрахунковий рахунок. В цьому випадку достатньо пред’явити роздруківку Повідомлення, створеного через наш інтернет-сервіс. Чи потрібно отримати Повідомлення з кодами ОК ТЕІ для банку? Ні, тому що воно відсутнє в списку обов’язкових документів під:

Форма Повідомлення про коди ОК ТЕІ

Повідомлення з кодами ОК ТЕІ пишеться в довільній формі, не підписується, його не потрібно вписувати в корпоративний бланк і завіряти печаткою компанії: Повідомлення не перевіряють на відповідність вимогам щодо оформлення та складання документів (ГОСТ Р 6.30-2003), тому що воно створюється суто в інформаційно-довідкових цілях і не має відношення до системи організаційно-розпорядчих документів ОКУД (Загальноросійського класифікатора управлінської документації).

Коди КВЕД в Повідомленні про коди статистики

Чому в Повідомленні немає кодів статистики КВЕД? У Повідомленні коди КВЕД (Загальноросійський Класифікатор Видів Економічної Діяльності) не вказують, тому що

види економічної діяльності вже зафіксовані в реєстраційних документах та витягах з ЕГРІП або ЕГРЮЛ. Федеральний закон № 129-ФЗ від 08.08.2001 р

«Про державну реєстрацію юридичних осіб та індивідуальних підприємців» свідчить, що 1 січня 2004 року коди КВЕД стають реєстраційної інформацією і призначаються безпосередньо юр. особами та ВП.

Коди ОК ТЕІ можна отримати повторно в ФСГС

Виписка з ЕГРЮЛ / ЕГРІП онлайн за 1 хвилину

Політика конфіденційності (далі – Політика) розроблена відповідно до Федерального закону від 27.07.2006. №152-ФЗ «Про персональних даних» (далі – ФЗ-152).

Справжня Політика визначає порядок обробки персональних даних та заходи щодо забезпечення безпеки персональних даних в сервісі vipiska-nalog.

com (далі – Оператор) з метою захисту прав і свобод людини і громадянина при обробці його персональних даних, в тому числі захисту прав на недоторканність приватного життя, особисту і сімейну таємницю. Відповідно до закону, сервіс vipiska-nalog.

com несе інформаційний характер і не зобов’язує відвідувача до платежів і іншим діям без його згоди. Збір даних необхідний виключно для зв’язку з відвідувачем за його бажанням і інформуванні про послуги сервісу vipiska-nalog.com.

Основні положення нашої політики конфіденційності можуть бути сформульовані наступним чином:

Ми не передаємо Ваші особисті дані третім особам. Ми не передаємо Вашу контактну інформацію до відділу продажів без Вашого на те згоди. Ви самостійно визначаєте обсяг інформації, що розкривається персональної інформації.

Зібрана інформація

Ми збираємо персональну інформацію, яку Ви свідомо погодилися розкрити нам, для отримання детальної інформації про послуги компанії. Персональна інформація потрапляє до нас шляхом заповнення анкети на сайті vipiska-nalog.com.

Для того, щоб отримати детальну інформацію про послуги, вартість і види оплат, Вам необхідно надати нам свою адресу електронної пошти, ім’я (справжнє чи вигадане) і номер телефону.

Ця інформація надається Вами добровільно і її достовірність ми ніяк не перевіряємо.

Використання отриманої інформації

Інформація, яку надаєте Ви при заповненні анкети, обробляється тільки в момент запиту і не зберігається. Ми використовуємо цю інформацію тільки для відправки Вам тієї інформації, на яку Ви підписувалися.

Надання інформації третім особам

Ми дуже серйозно ставимося до захисту Вашого приватного життя.

Ми ніколи не надамо Вашу особисту інформацію третім особам, крім випадків, коли це прямо може вимагати Російське законодавство (наприклад, за запитом суду).

Вся контактна інформація, яку Ви нам надаєте, розкривається тільки з Вашого дозволу. Адреси електронної пошти ніколи не публікуються на Сайті і використовуються нами лише для зв’язку з Вами.

захист даних

Адміністрація Сайту здійснює захист інформації, наданої користувачами, і використовує її тільки відповідно до прийнятої Політикою конфіденційності на Сайті.