Як продати автомобіль самостійно швидко і вигідно в 2020 році

0
157

Як продати автомобіль самостійно Швидко і вігідно в 2020 году

Кожен власник того чи іншого автомобіля стикався з необхідністю його продажу в певний момент часу. Існує безліч компаній, які за певну плату допоможуть здійснити реалізацію. Щоб мати можливість заощадити, експерти розкажуть, як продати автомобіль самостійно в 2020 році і домогтися очікуваного результату в максимально стислі терміни.

Як продати автомобіль в 2020 році

Автомобіль, особливо високого класу – це дороге рухоме майно, тому підходити до процедури продажу в обов’язковому порядку слід з усією відповідальністю. Якщо машина не бита, не знаходиться в заставі у який не будь кредитної організації, то реалізація не потребуватиме значних зусиль, але про все по порядку.

Професійні юристи стверджують, що самостійний продаж машини є нескладним завданням, адже існує покрокова інструкція, пункти якої просто потрібно дотримуватися. У 2020 роцi продаж уживаного автомобіля проводиться за чіткій послідовності дій.

Документи для продажу автомобіля

Щоб угода пройшла грамотно і без ексцесів, а у покупця не виникло сумнівів, потрібно заздалегідь здійснити процедуру підготовки всього списку документів. Отже, згідно з інструкцією 2020 року, для проведення операції будуть потрібні:

 • Діючі паспорта, причому не тільки нинішнього власника авто, а й майбутнього власника. Важлива прописка, то маєте постійну реєстрацію сторін угоди;
 • Найважливіший документ – це ПТС авто, без якого продаж неможлива;
 • Свідоцтво про те, що машина поставлена ​​в ГИБДД;
 • Установчий договір про купівлі-продажу транспорту можна знайти на просторах всесвітньої мережі інтернет. Головне коректно заповніть обов’язкові поля документа і поставте в ньому підпису.

Оформлення угоди через нотаріуса

Як тільки покупець огляне предмет торгу і прийме остаточне рішення про придбання, варто обговорити питання про те, де провести оформлення угоди. Тут законодавством передбачено кілька варіантів, але яким саме скористатися – вирішувати продавцю і покупцю.

Як продати автомобіль самостійно Швидко і вігідно в 2020 году Оформлення угоди у нотаріуса не обов’язкова вимога, але якщо ви вирішили звернутися до нього, доведеться заплатити 1-2% від вартості автомобіля

Бувають випадки, коли оформлення відбувається за допомогою нотаріуса. Такий спосіб проведення операції в 2020 році є не тільки складним, але і витратним з матеріальної точки зору. Більш того:

 • Основна кількість нотаріальних контор не здійснюють свою діяльність в святкові і вихідні дні;
 • За оформлення пакету документів, а також за реєстрацію доведеться викласти кругленьку суму, в результаті сторони отримають звичайний двосторонній договір.

У 2020 році операція може не завірятися нотаріально, відповідно варто подумати, перед тим, як його вибирати.

Якщо у вас зовсім немає часу займатися самостійним продажем, можна звернутися за допомогою в комісійний магазин. Природно співробітники компанії попросять свій відсоток за виконану роботу. Куди вигідніше самостійно оформити продаж, тим більше що це дійсно просто.

Покрокова інструкція продажу самостійно

Хоча самостійний продаж являє собою елементарне захід, все ж необхідно уважно вивчити покрокову інструкцію, яка допоможе обійти існуючі підводні камені. В першу чергу проведіть процедуру попередньої підготовки транспорту до подальшого продажу.

При необхідності здійсните ремонт, усуньте мають місце недоліки, причому як зовні, так і всередині. Якщо предмет торгу знаходиться в заставі у кредитній організації, поставте співробітників банку до відома про те, що прийняли рішення продати машину. Для цього відвідайте офіс компанії і напишіть відповідну заяву.

Обов’язково проведіть ревізію всього переліку необхідних для продажу документів. Якщо чогось не вистачає, займіться захід по відновленню паперів. Авто без державних номерних знаків? Зверніться до районного відділення ДАІ, оплатіть мито і отримаєте нові номери.

Зазвичай перереєстрація проводиться співробітниками ДІБДР, після самостійної подачі потрібних документів. Після того, як договір буде підписаний, новому власнику слід передати всі комплекти ключів, а також інші аксесуари, в тому числі запасну гуму і т.п.

Потрібно знімати з обліку автомобіль чи ні

Нормативні акти в 2020 році дозволяють власнику не здійснюють зняття свого автомобіля з обліку при проведенні реалізації.

По суті це означає, що особа, яка набула автомобіль, має повне право самостійно зареєструвати рухоме майно за місцем свого проживання. Законом відведено для цього певний термін, що становить десять діб.

Незначні складності можуть виникнути в тому випадку, якщо продавець побажає залишити собі державні номери.

Як продати автомобіль самостійно Швидко і вігідно в 2020 году Якщо при продажу авто, продавець хоче залишити свої номери, потрібно сплатити держмито в розмірі 2000 рублів і написати заяву в ГИБДД

При цьому потрібно відвідати ГИБДД ще до реалізації машини, написати відповідне звернення, яке буде оперативно розглянуто.

При позитивному рішенні і оплаті встановленої суми мита власнику видадуть нові номери і техпаспорт. Старий номер не можна зберігати вічно. Він числиться тільки 180 днів.

Саме в цей період слід поставити на облік нову машину з присвоєнням старих знаків.

Ще раз нагадаємо про найголовніше:

 • Не втрачайте договір, так як саме він є основою, яка підтверджує продаж машини;
 • Документ заповнюється в трьох примірниках. Перевірте, щоб всі вони виявилися абсолютно однакові;
 • Як уже згадувалося, бланк договору можна знайти на більшості інтернет ресурсів;
 • Уважно перевіряйте кожен пункт, перед тим як підписатися.

Податкові відрахування при продажу автомобіля

Не забувайте про те, що держава встановила норми, що передбачають оплату податку при самостійній продажу транспортного засобу. Щоб не виникло ніяких заборгованостей, оформите і подайте податкову декларацію. Ставка податку в 2020 році становить 13 відсотків.

Як продати автомобіль самостійно Швидко і вігідно в 2020 году Чи не доведеться оплачувати податок при продажу авто в тих випадках, якщо: у власності знаходилося більше 3-х років, різниця за вартістю не дотягувала до 250 тис.рублей або ж автомобіль був проданий дешевше

Податкові відрахування доведеться заплатити державі тільки тим продавцям, які володіють своїм автомобілем менше трьох років.

У разі, коли автомобіль знаходиться у власності його власника більше трьох років, продавець повністю звільняється від необхідності сплати даного типу податку.

Сплата штрафів перед продажем тарнспорту

Перед тим, як самостійно продавати машину, слід оплатити всі наявні у власника штрафи. Не варто розраховувати на те, що після продажу квитанції будуть анульовані. Всі штрафи, отримані раніше, до моменту продажу залишаться, і будуть значитися протягом зазначеного в законі часу.

При постановці авто на облік в ГИБДД покупцем, він отримає інформацію про штрафи, але оплачувати їх все одно доведеться саме продавцю. Загалом, продати самостійно свій автомобіль з наявністю штрафів можна, але ухилиться від необхідності їх погашення, навряд чи вдасться.

висновок

У мережі інтернет є значна кількість матеріалу про те, як продати автомобіль самостійно в 2020 році, але довіряти варто виключно перевіреними даними. У нашому матеріалі, який був складений за допомогою дипломованих експертів, ми розписали покрокову інструкцію реалізації ТЗ, тому захід обов’язково пройде гладко без всяких проблем.

Як продати автомобіль самостійно в 2020 році

Закон дозволяє здійснювати реалізацію автомобілів. Процес повинен бути оформлений відповідним чином. У поточному році чинне законодавство зазнало серйозних змін.

Це було зроблено для того, щоб існували способи шахрайства стали неможливими до реалізації. Не всі водії знають про внесені корективи.

Експерти радять заздалегідь розібратися, як оформити купівлю-продаж автомобіля за новими правилами в 2020 році.

Сьогодні реалізувати наявну у власності машину можна самостійно або за генеральним дорученням. Угода укладається на підставі договору купівлі-продажу.

У процесі здійснення дій буде потрібно підготувати пакет документації. Реалізована машина повинна бути перереєстрована на нового власника. При цьому потреба в знятті з обліку відсутня. Існує і комплекс інших нововведень.

Щоб з’ясувати їх все, варто заздалегідь ознайомитися з актуальними відомостями.

Про те, як здійснюється реалізація машини за новими правилами, про пакет документів, який потрібно підготувати, а також про особливості реєстрації транспортного засобу поговоримо далі.

Порядок реалізації автомобіля

Сьогодні оформити продаж машини можна двома способами – за допомогою стандартної операції купівлі-продажу і за генеральним дорученням. У першій ситуації продавець і покупець укладають між собою договір в простій письмовій формі. Механізм реалізації автомобіля за генеральним дорученням простий.

Складається документ, який регламентує факт передачі прав однієї зі сторін третій особі. Воно буде діяти від імені продавця або покупця. Порядок продажу автомобіля між фізичними особами за генеральним дорученням пов’язаний з рядом додаткових нюансів і ризиків. Імовірність шахрайства підвищується.

Тому купувати машину по генеральній довіреності вкрай не рекомендується.

Перед тим, як підписувати договір купівлі-продажу автомобіля, варто з’ясувати, чи збирається попередній господар транспортного засобу залишити за собою номерні знаки.

Якщо так, то людина повинна звернутися в ГИБДД і скласти заяву відповідно до встановлених правил. Потім продавець і покупець зможуть перейти безпосередньо до процедури продажу.

Фактом, що підтверджує укладення угоди, виступає договір купівлі-продажу автомобіля. Він не потребує нотаріального посвідчення. Угода укладається в простій письмовій формі.

Закон не накладає обмежень на частоту реалізації і час здійснення купівлі-продажу транспортних засобів. Будь-який громадянин має право скласти і підписати будь-яку кількість договорів протягом року.

Якщо сторони не можуть самостійно скласти договір купівлі-продажу автомобіля, можна звернутися до юриста. Спеціаліст оформить документ відповідно до встановлених правил. Однак за його послуги будуть потрібні надати плату. В процесі оформлення угоди необхідно підготувати пакет документів.

Машину перед продажем необхідно відремонтувати. Для ремонту відмінно підійде обладнання hunter. Звичайно робити це доведеться на СТО. Після того, як ви відремонтуєте своє авто, Ви можете виставити його на відомому майданчик auto.ria

Власник транспортного засобу зобов’язаний надати:

 • паспорт громадянина РФ;
 • ПТС;
 • реєстраційне свідоцтво.

Список паперів для покупців менше. Особа, яка виступає в цій ролі, повинна пред’явити паспорт та придбати поліс ОСАГО. Закон дозволяє вписати інформацію про покупця в діючий поліс продавця, якщо подібна операція передбачена договором, укладеними із страховиком. Інформація буде внесена і в ПТС, а також до реєстраційного свідоцтва.

Як продати автомобіль самостійно Швидко і вігідно в 2020 году

Договір купівлі-продажу нового транспортного засобу оформляється в 3 примірниках. Його повинен доповнювати акт прийому-передачі транспортного засобу. Продавець і покупець, що беруть участь в угоді, отримують по копії договору. 3 примірник надається в ГИБДД.

Він необхідний в процесі реєстрації машини. Інформація про покупця буде занесена в ПТС. Спеціальних вимог до особливостей складання договору купівлі-продажу закон не пред’являє.

Однак папір, яка регламентує угоду, повинна відповідати загальноприйнятим правилам документообміну.

Заповнюючи бланк договору купівлі-продажу нового транспортного засобу, потрібно взяти до уваги наступні правила:

 • термін передачі транспортного засобу починає обчислюватися з моменту укладення угоди;
 • інформація в документі повинна бути відображена максимально розгорнуто;
 • належить вказати дані і про документи на машину – реєстраційному свідоцтві та ПТС. Це дозволить в подальшому спростити процедуру зняття і постановки на облік;
 • ціна машини повинна бути вказана цифрами і прописом;
 • необхідно зафіксувати перелік додаткових предметів, які продавець передає разом з автомобілем.

У самому договорі сторони вказують права та обов’язки один одного. Самостійно скласти папір може бути проблематично. Тому експерти радять використовувати готовий зразок документа і орієнтуватися на покрокову інструкцію. Це дозволить уникнути помилок.

Відео

Процедура реєстрації автомобіля

Коли оформлення купівлі-продажу автомобіля завершено, потрібно виконати процедуру реєстрації. Дія лягає на плечі нового власника машини. Він зобов’язаний в десятиденний термін з моменту укладення договору звернутися в ГИБДД для проходження процедури.

Щоб здійснити реєстрацію покупки, при собі потрібно мати пакет документів, в список яких входять:

 • заповнену заяву для звернення в ГИБДД;
 • ПТС авто;
 • поліс ОСАГО;
 • реєстраційне свідоцтво;
 • екземпляр договору купівлі-продажу транспортного засобу з підписами сторін;
 • квитанції, що підтверджують оплату держмита.

Держмито складається з декількох параметрів. Особі, що вирішив купити машину, треба буде перерахувати кошти в казну держави за ПТС, реєстраційне свідоцтво і номерні знаки.

В цілому доведеться заплатити 2000 руб. Якщо у машини залишаться старі номерні знаки, надавати грошові кошти за їх повторне придбання не потрібно.

У цій ситуації розмір держмита знизиться до 500 руб.

Як продати автомобіль самостійно Швидко і вігідно в 2020 году

В процесі переоформлення машини співробітник ГИБДД виконає її огляд, а інспектор перевірить заяву. Потім новий власник отримати ПТС назад. У документі буде проставлена ​​печатка МРЕВ. Додатково надається реєстраційне свідоцтво і номерні знаки, якщо здійснюється їх оновлення.

Чи потрібні транзитні номери?

У минулому році відбулися зміни в правила зняття і постановки транспортного засобу на облік. Детальний рішення пов’язане з тим, що використання транзитних номерів, які видавалися при передачі автомобіля, надавали громадянину можливість для ухилення від сплати податків.

Сьогодні їздити з тимчасовими номерами можна тільки для того, щоб уникнути митне оформлення. Постановка на облік може бути здійснене без зняття.

Це дозволяє знизити кількість часу на здійснення процедури. Додатково новий власник транспортного засобу має право зберегти за собою старі автомобільні номери.

Якщо в ПТС відсутнє місце для внесення запису, документ потрібно оновити до укладення договору. Вартість послуги становить 500 руб. Внести держмито можна в банку або в терміналах.

Реквізити для здійснення операції вдасться отримати на сайті ГИБДД або під час особистого звернення офісу організації. За новими правилами договір купівлі-продажу нового автомобіля в обов’язковому порядку повинен містити точне зазначення дати його укладення.

Передача транспортного засобу повинна виконуватися на підставі підписаного договору. Продавець повинен передати покупцеві реєстраційне свідоцтво і ПТС.

Відео

Завантажити зразки документів

Як продати машину: вичерпне керівництво

Якщо хочете продати машину по самий вигідною ціною, знадобиться чимало сил і часу. Зазвичай всі посередники і Автомайданчик, що пропонують терміновий викуп, знижують ціну на 20-30% від середньої по ринку. Тому оптимальним варіантом при наявності хоча б невеликого запасу часу буде самостійний продаж.

Крок 1. Підготуйте машину до продажу

В першу чергу варто подбати про товарному вигляді. Саме від нього залежить, наскільки швидко ви знайдете покупця і яка буде підсумкова ціна. Набагато вигідніше трохи витратитися на усунення кидаються в очі дефектів, ніж потім зменшувати ціну при огляді.

Що потрібно зробити

 1. Помийте машину. Можна зробити це самому, але краще з’їздити на мийку.
 2. Вимийте двигун. Краще за кілька тижнів до продажу, щоб він встиг припасти пилом і своїм блиском не викликав підозр у покупців.
 3. Зробіть полірування кузова. Це особливо актуально для авто темного кольору, на яких чітко видно мікроподряпини.
 4. Приберіть в салоні. Протріть пил, відполіруйте приладову панель, пропилесосьте сидіння, помийте килимки, приберіть все непотрібне з бардачка, почистіть попільничку.
 5. Наведіть порядок у багажнику. Пропилососьте, приберіть весь непотріб, повісьте освіжувач.
 6. Усуньте несправності, які кидаються в очі: перегорілі лампи поворотников, текти тосола або стуки в підвісці.

Чого не потрібно робити

 1. Не фарбуйте кузов. Свіжа фарба навіть на невеликих ділянках кузовних елементів викличе підозри про те, що машина побувала в ДТП. До того ж це коштує чималих грошей.
 2. Не міняйте витратні матеріали. Новому господарю все одно доведеться зробити це самому, так що ні до чого витрачатися на масло, ремені і гальмівну рідину.

Крок 2. Виберіть спосіб продажу

Наша мета – продати машину якомога дорожче, тому ми не розглядаємо перекупників, Автомайданчик і послуги трейд-ін в автосалонах. Знайти покупця при самостійній продажу можна кількома способами: від оголошень в інтернеті і газетах до відвідувань авторинків. Розглянемо кожен з них більш детально.

Оголошення в інтернеті

Найпоширеніший і ефективний спосіб, до якого вдається більшість автовласників. Хороший тим, що можна безкоштовно отримати величезну аудиторію потенційних покупців з усіх регіонів країни. Розмістивши оголошення в інтернеті, можна спокійно працювати або займатися своїми справами, а ваша машина тим часом буде продаватися.

Ось кілька сайтів для розміщення оголошень про продаж:

 1. « Авто.ру » – найбільший і відомий портал оголошень автомобільної тематики.
 2. Drom.ru – ще одна дошка оголошень, де розміщуються тисячі пропозицій про продаж авто.
 3. Avito.ru – популярний сайт оголошень з великим автомобільним розділом.

Якщо продаєте популярну модель авто, можна також розмістити оголошення про продаж в відповідній гілці клубного форуму. Аудиторія там менше, ніж на порталах оголошень, зате набагато зацікавленими в придбанні саме вашої машини.

Хорошою стратегією буде розміщення оголошення відразу на декількох майданчиках, щоб розширити охоплення аудиторії.

В цьому випадку можна навіть скласти трохи відрізняються опису і зробити різні фото. Можливо, на одному сайті покупець не зверне уваги на машину, а на іншому – зацікавиться.

Оголошення прямо на машині

Найпростіший спосіб, часом не менш ефективний. Особливо якщо ви багато їздите і часто буваєте в людних місцях. Досить купити стікер «Продам» і закріпити його на задньому склі, вписавши номер телефону і коротку інформацію про авто.

Втім, можна навіть нікуди не їздити. Просто залишайте машину на парковках біля супермаркету, біля мийки або магазину автозапчастин. Покупці зможуть відразу ж оцінити стан кузова і заглянути в салон, а якщо зацікавляться, то самі подзвонять вам. Єдиний мінус – доведеться трохи походити пішки.

Наклеїти табличку «Продам» на машину можна на додаток до основного оголошенню. Навіть якщо ви нікуди, крім роботи, не їздите. Хто знає, можливо, ваш покупець живе в сусідньому будинку або працює в офісі через дорогу.

Об’ява в газеті

Не варто списувати з рахунків і такий, здавалося б, застарілий спосіб. Він може виявитися дуже ефективним, якщо ви живете в невеликому місті. У регіонах багато людей вдаються саме до газет, коли їм потрібно щось продати або купити.

Є чимало газет на кшталт «З рук в руки», «Все для вас» з платними і безкоштовними оголошеннями. Текст і фото часто можна завантажити на сайт газети, і в наступному номері їх побачать тисячі потенційних покупців.

Авторинок

Найбільш клопіткий спосіб з усіх представлених. І тим не менше він теж працює. На авторинках завжди дуже багато народу і, якщо пощастить, машину можна продати майже відразу.

До мінусів цього способу варто віднести велика кількість перекупників, спраглих дістати хорошу машину за мінімальною ціною, і необхідність оплачувати місце на стоянці. За день доведеться віддати близько тисячі рублів, а іноді і більше: все залежить від міста.

Як продати автомобіль самостійно Швидко і вігідно в 2020 году

На авторинок варто з’їздити хоча б раз, щоб зрозуміти, яку ціну просити за машину.

Вирушаючи туди, постарайтеся прибрати з багажника все зайве: можливо, знайдете покупця і доведеться терміново оформляти угоду.

Однак покладатися тільки на авторинок не варто, краще заодно розмістити оголошення. Ринки працюють тільки по вихідним, а значить, весь тиждень машина буде простоювати і продаж може затягнутися надовго.

Крок 3. Визначтеся з ціною

Наступний крок – оцінити машину. Для цього потрібно прошерстить оголошення зі схожими авто, зателефонувати за кількома телефонами і поспілкуватися з працівниками автосервісу, в якому ви обслуговуєтеся. Проаналізувавши інші пропозиції, ви зможете дізнатися середню ціну по ринку і, відштовхуючись від неї, вибрати свою з урахуванням переваг і недоліків вашого авто.

Навіть дві однакові машини одного року випуску можуть коштувати по-різному. Все залежить від стану, пробігу, комплектації і безлічі інших чинників. На підсумкову вартість впливають такі критерії (при обговоренні ціни з покупцем їх можна і потрібно використовувати в якості аргументів):

 1. Модель і рік випуску. Дізнайтеся середню ціну на моделі цього року і відштовхуйтеся від неї. Чим новіший машина, тим вище ціна.
 2. Пробіг. Середній пробіг за рік – 10-15 тисяч кілометрів. Якщо продаєте десятирічну машину з пробігом менше 100 тисяч кілометрів, можна надбавіть ціну. При великих пробігах будьте готові зробити знижку.
 3. Комплектація. Чим більше в машині різних опцій, тим дорожче вона коштує. Звичайно, за умови, що всі навороти справно працюють.
 4. Тюнінг. А ось тюнінг практично не впливає на ціну. По крайней мере, гроші, вкладені в інсталяцію аудіосистеми, антикрила і обважування, повернути навряд чи вдасться. Хіба що знайдеться такий же цінитель.
 5. Країна виробник. Якщо авто випускалося на кількох заводах і конкретна збірка цінується більше, то це ще один привід збільшити ціну.
 6. Обсяг двигуна і трансмісія. Чим більше обсяг, тим дорожче машина. Виняток становлять більш вдалі варіанти моторів, які цінуються вище. Автомат завжди дорожче механіки, хоча тут теж все залежить від практичності. Іноді віддають перевагу більш простий ручний КП.
 7. Кількість власників. Очевидно, що, якщо машина була в одних руках, є шанс продати її дорожче.
 8. Наявність сервісної книжки. Допоможе довести, що автомобіль завжди своєчасно обслуговувався. Це хороший привід просити більше.
 9. Стан кузова. Важливий критерій, безпосередньо впливає на ціну. Якщо все ідеально, можна сміливо ставити ціну вище.
 10. Робота двигуна. Якщо є якісь проблеми, краще відразу розповісти про них і знизити ціну. Таке приховати навряд чи вийде.
 11. Стан салону. Це перше, на що звертають увагу. Доглянутий, непрокуренний салон – відмінний привід поторгуватися за велику ціну.
 12. Стан підвіски. Приховати дефекти не вийде. Так що, якщо є недоліки, краще не замовчувати про них і зробити невелику знижку.
 13. Диски і шини. Хороші легкосплавні диски не тільки роблять авто привабливіше, але і піднімають його ціну. Те ж саме з запасним комплектом шин.
 14. Умови експлуатації та зберігання. Дбайливо експлуатувався і добре зберігся автомобіль буде коштувати дорожче. Якщо ваш саме такий, не соромтеся говорити про це.

Крок 4. Складіть оголошення

Після оцінки стану, виявлення всіх сильних і слабких сторін вашого авто можна приступати до складання оголошення. Головне правило – говорити тільки правду.

Не треба прикрашати реальність чи тиснути на жалість, розповідаючи історії про переїзд в іншу країну або зборі грошей на лікування. Навіть якщо це правда, вона буде виглядати шкода і тільки відштовхне покупців.

Обійдіть без шаблонних і не несуть ніякої інформації фраз на кшталт «Машина – вогонь, все обслуговано, вложений не требует. Сів і поїхав ». Вони дратують і насторожують. Якщо не хочете вдаватися у подробиці, то просто перерахуйте характеристики, комплектацію, замінені деталі, наявність бонусів і вкажіть ціну. Також не забудьте зазначити, чи готові ви торгуватися.

Чек-лист для складання правильного оголошення

 1. Базова інформація: модель, тип кузова, рік випуску, колір, об’єм двигуна, тип трансмісії, пробіг. В оголошеннях на сайтах все це вибирається з готової форми.
 2. Комплектація. Вказуйте всі опції і додаткове обладнання (шкіряний салон, клімат-контроль, електропривод дзеркал, підігрів сидінь, аудіопідготовка, подушки безпеки).
 3. Замінені деталі. Перелік робіт і замінених вузлів за останні рік-два. Вказуйте все, крім расходников. Якщо вік машини менше трьох років, краще цей пункт пропустити.
 4. Бонуси та подарунки: комплект шин, килимки, інструменти. Описувати все, що віддається з машиною на додачу.
 5. Ціна і контакти. Обов’язково вкажіть годинник, в які ви доступні, і напишіть, чи доречний торг.

Якими повинні бути фото машини

Крім тлумачного опису, потрібно зробити якісні фото. Вони навіть важливіше тексту, адже їх покупець бачить в першу чергу і від їх привабливості залежить, відкриє людина ваше оголошення або буде гортати далі.

Можна обійтися смартфоном, але краще пошукати у знайомих гарну камеру. Зніміть авто з усіх боків, вибравши найбільш вдалий ракурс, зробіть пару великих планів на колісних арках і порогах, а також приділіть увагу моторного відсіку і багажника. У салоні потрібно знімати загальний план, приладову панель, задні сидіння і стеля. Взагалі, чим більше фото, тим краще.

Якщо машина довго не продається, намагайтеся частіше оновлювати опис і заново публікувати оголошення з новими фото, щоб привернути увагу покупців.

При цьому всі знімки повинні бути свіжими і обов’язково відповідати сезону. Якщо на дворі літо, ні в якому разі не виставляйте фото, на яких видніється сніг, якими б вдалими вони не були.

Важливо також місце зйомки і задній фон. Більше довіри викличуть знімки у дворі будинку, ніж де-небудь на заправці.

Крок 5. Правильно спілкуйтеся і торгуйтеся з покупцями

Отже, ми дійшли до самого цікавого і складного етапу. Оголошення зацікавило покупців, і вони починають дзвонити, торгуватися і домовлятися про зустріч. Як себе вести, що говорити, що варто і не варто робити? Давайте розбиратися.

Який би спосіб продажу ви не вибрали, для зв’язку доведеться вказати номер телефону. Тому бажано купити нову сім-карту. Так не треба буде світити особистий номер, а після продажу машини не доведеться відповідати на дзвінки тих, хто запізнився покупців.

В першу чергу треба бути впевненим у собі і розмовляти ввічливо, але строго. Якщо покажете розгубленість, є ризик, що покупець відмовиться мати з вами справу, прийнявши її за скритність, або ж, навпаки, буде діяти нахрапом і нав’яже власні умови.

Заздалегідь підготуйтеся і відповідайте на питання коротко і по суті, без ліричних відступів, які можуть викликати у покупця підозри.

Якщо того, хто подзвонив цікавить тільки ціна, то це перекупник, якого краще відразу ввічливо відшити. Він буде нагло торгуватися і в будь-якому випадку за запропоновану вами ціну машину не купить.

Намагайтеся підлаштуватися під покупця при виборі місця зустрічі і погоджуйтеся на перевірку машини в автосервісі, якщо він візьме на себе всі витрати по діагностиці.

При зустрічі не варто без кінця базікати, розхвалюючи машину. Спочатку дайте покупцеві спокійно розглянути авто. Коли у нього з’являться питання, він задасть їх сам.

Не пускайте покупця за кермо, а краще прокотите його самі.

як продати авто

Під час тест-драйву не варто ризикувати зайвий раз, показуючи можливості авто. За законом підлості потрапить поліцейським або в машині щось зламається.

Якщо покупцеві все сподобалося і він згоден на угоду, обов’язково беріть завдаток. Не піддавайтеся на жодні вмовляння притримати авто, а якщо людина відмовляється давати завдаток, то розвертайтеся і їдьте.

Крок 6. Оформіть угоду

Ще з 2013 року в Росії можна здійснювати операцію без зняття машини з обліку. Ніяких транзитних номерів: старий реєстраційний знак залишається на машині, якщо тільки ви не хочете залишити його собі.

За новими правилами договір купівлі-продажу можна скласти від руки або заповнити роздрукований бланк. Завіряти його у нотаріуса не потрібно.

Обов’язково перевіряйте гроші на справжність у банку. Можна просто внести їх на свій рахунок, і тоді співробітник банку перевірить все безкоштовно.

Для оформлення знадобиться лише ПТС, свідоцтво про реєстрацію автомобіля, а також паспорта продавця і покупця.

Реєстраційні дані вписуються у відповідні поля договору, після чого покупець розраховується з продавцем і отримує ПТС і договір купівлі-продажу.

Бажано ще взяти з покупця розписку, в якій буде вказано, що він не має ніяких претензій, а ви отримали гроші за авто.

Після цього покупець зобов’язаний протягом десяти днів з’явитися з документами в ГИБДД і оформити машину на себе.

Оскільки протягом цього терміну господарем авто все ще є ви і всі можливі штрафи прийдуть на ваше ім’я, краще вказати в договорі не тільки дату, але і час продажу.

Це може стати в нагоді для оскарження штрафів. З цієї ж причини ніколи не погоджуйтеся на продаж за дорученням.

Якщо при продажу ваш поліс ОСАГО ще діє, можна звернутися в страхову компанію, розірвати договір і отримати частину грошей за невикористаний період.

Чого не варто робити при продажу

 1. Не обманюйте покупця, замовчуючи про поломки або прикрашаючи можливості авто. Швидше за все, ваша брехня в результаті розкриється і призведе до неприємних наслідків.
 2. Ніколи не продавайте машину родичам і друзям. У вас обов’язково попросять знижку, а при виникненні проблем прийдуть до вас скаржитися – і дружнім відносинам прийде кінець. Виняток – якщо ви впевнені в машині і родичів на 100%.
 3. Не погоджуйтеся на продаж машини в розстрочку. Краще почекайте покупця з грошима або порадьте де-небудь позичити відсутню суму, якщо вже так сподобалася машина.

Як продати автомобіль самостійно в 2020 році – покрокова інструкція

З кожним роком продати автомобіль стає складніше. Проблема в тому, що автомобільне постійно підвищує ціни на продукцію, за рахунок чого шар населення звертає увагу на старішу продукцію. Існує кілька способів вигідно і швидко продати автомобіль без будь-яких проблем.

Машину можна продати по генеральній довіреності, нотаріально завірити процес купівлі-продажу або виписати довідку-рахунок. Вигода залежить від ціни і терміни оформлення документів, тому варто приділити особливу увагу кожному методу.

Генеральна Довіренність

Почувши відповідь, що машина продається за технічним паспортом, багато потенційних покупців кладуть трубку або припиняють розмову. Варто відразу почати з недоліків даного методу, адже навіть перебуваючи в машині і подорожуючи на ній по містах ви не є фізично особою, на яке оформлена машина.

Покупець залишається лише довіреною особою, якій на руки видається технічний паспорт з усіма характеристиками машини. Незважаючи на всі привілеї, які можуть бути вказані у виданій довіреність, покупець не зможе стати повноправним власником машини.

Ризик для покупця полягає в тому, що справжній власник, який вказаний в технічному паспорті, в будь-який момент може зажадати машину назад. Довіреність буде анульована в найближчому відділенні ДАІ, і ви просто втратите гроші.

Якщо власник загине, то власність може перейти в руки спадкоємців, які на законних підставах можуть зажадати автомобіль назад. Такий «Сюрприз» не тільки залишить негативним слід у вашій свідомості, а й може призвести до втрати грошей.

У деяких випадках, такі операції проводять шахраї з метою наживи. Але для шахраїв немає вигода здійснювати махінацію з машинами, ціна яких менше 1 тис. Доларів.

Використання «Генералки» почалося не з доброго життя. Це пов’язано з високими податками на продаж автомобіля, постійними змінами закону, які не дозволяють продати автомобіль за нормальною ціною.

Оформлення довіреності – найвигідніший і економний спосіб передачі автомобіля іншій особі. Але ризик втратити автомобіль на законних підставах залишається.

Ціна такої довіреності становить до 1 тис. Рублів.

Для створення договору знадобиться:

 1. Наявність покупця і продавця.
 2. Паспорт від обох сторін.
 3. Технічний паспорт.
 4. Свідоцтво реєстрації авто.

Щоб отримати довіреність слід витратити не більше 60 хвилин і ви будете 2 довіреною особою, якій надали можливість керувати автомобілем. У 2020 року є можливість прямої перереєстрації, якщо у нинішнього власника не було продажу іншого автомобіля в перебігу 2-х років.

Продаж по довідки-рахунку

Таку послугу надають лише комісійні магазини. Такі компанії є посередниками в продажу, адже прямий власник нотаріально довірив продаж транспортного засобу.

Щоб отримати довідку необхідно буде оплатити державний податок, а на оформлення документів не піде більше 2 днів. Після оформлення договору, у покупця на руках повинен залишитися комісійний бланк, які доводить легальність проведення процедури.

Процес купівлі-продажу

Щоб офіційно переписати машину на нового власника, немає потреби знімати машину з обліку. Досить відвідати МРЕВ, щоб зняти автомобіль з технічного обліку і мати на руках договір. Машини за таким договором дуже високі в ціні. Якщо ви не плануєте керувати транспортним засобом найближчі 5 років, то не варто навіть починати цю довгу і складну процедуру.

Поради з продажу автомобіля

 1. Продати вигідно автомобіль можна в будь-який час року. Головне – вміння привести машину в порядок. Як говориться: «Зустрічають по одягу, а проводжають по розуму». Цю ж фразу можна і направити на автомобіль. Якщо ви зробите косметичний ремонт і видаліть всі явні недоліки, то ціна може стати значно більше, а швидкість продажу збільшитися.
 2. Продавати варто тільки через знайомих або через інтернет чоти. Це пов’язано з актуальністю вибору. Уже давно пройшов період, коли автомобіль продають на ринках. Достатньо зателефонувати за номером телефону, який вказується в оголошенні, призначити дату і місце і можна відправляти на продаж авто.
 3. Якщо оголошення буде висіти в інтернеті, то варто приділити увагу якості оформлення тексту, його подачі і змісту. Потрібно дати досить об’ємний відповідь, щоб у потенційного покупця не виникли питання.
 4. Перед продажем автомобіля слід відправити його на СТО, щоб перевірити на наявність проблем і неполадок і по можливості усунути.
 5. Ставте завжди ціну вище необхідної, оскільки багато покупців починають торгуватися. А підвищена ціна дозволить не тільки порадувати клієнта, адже він зміг знизити ціну, але і залишитися «При своєму».

Автокод – офіційний сайт. Перевірка авто по держномер або ВІН коду

Щоб знати, як продавати авто за новими правилами, потрібно запам’ятати певний порядок дій, бути уважним до деталей і врахувати кілька нюансів. Про це поговоримо в нашому матеріалі.

Як правильно продати автомобіль за новими правилами

Для успішного продажу авто з пробігом візьміть на олівець 6 правил:

 • в трьох примірниках приготувати ДКП (договір купівлі-продажу): для себе, покупця і дорожніх інспекторів;
 • перевірити документи на машину;
 • вказати дані свої, покупця і автомобіля в договорі за допомогою комп’ютера або вручну;
 • підписати ДКП і простежити, щоб стояв підпис покупця;
 • Віддати авто, натомість – отримати гроші;
 • Скласти податкову декларацію (при необхідності).

Тепер розберемося з кожним пунктом докладно.

Підготовка примірників договору

Нові правила продажу автомобіля дозволяють продати машину за допомогою ДКП. Ризики мінімальні, за часом процедура незатратним – заповніть бланк за 5-10 хвилин. Завіряти у нотаріуса договір не потрібно. Єдине, для перестраховки роздрукуйте разом з ДКП акт прийому-передачі ТЗ. Цей документ допоможе довести, що машину ви дійсно передали.

Експерти не радять складати договір самостійно – можете допустити помилки або пропустити пункти. Краще відразу завантажуйте актуальний бланк в мережі.

Приготуйте 3 примірника: один залишите покупцеві, інший віддасте в ГИБДД (для перереєстрації), третій залишите собі. Якщо договір буде тільки у вас – піде багато часу на те, щоб виправдатися перед дорожньою інспекцією або навіть судом.

Наприклад, важко буде довести, що це не ви гнали в сусідній області зі швидкістю 150 км / год.

Також читайте: Як продати машину за договором: нюанси заповнення документів

Перевірка документів

Переконайтеся, що у вас на руках всі документи – ПТС, СТС, поліс ОСАГО, а також довіреність, якщо ви не власник машини. Якщо ПТС загублений – витратите час і гроші на відновлення і в результаті отримаєте дублікат – угода може не відбутися. З ОСАГО і свідченням простіше, але також буде потрібно час.

Якщо в паспорті ТЗ немає місця для нового запису, поновіть документ до укладення ДКП. Якщо зробите це через держпослуги, заощадите 30% від суми мита: за видачу нового СТС, внесення змін в дані власника заплатите за все 595 рублів. Або дізнайтеся реквізити ГИБДД на сайті дорожньої інспекції, але тоді переробка документів обійдеться дорожче.

оформлення ДКП

Щоб оформити продаж автомобіля за новими правилами, продавцеві потрібно надати в ГИБДД паспорт, СТС і ПТС. Якщо ви не власник автомобіля, власник повинен написати на вас довіреність.

Як писати

Бланк договору заповнюйте повністю, краще – ручкою синього кольору. Чи не скорочуйте слова, пишіть без помилок і помарок. У порожніх графах ставте прочерки.

що писати

Обов’язково вкажіть точну дату укладення договору.

Пропишіть пробіг на момент продажу і точний час, коли передали машину новому власнику – так убезпечите себе від нечесного покупця або просто лихача, який став новим власником вашого залізного коня. Відкрийте тех.

особливості машини, типу повного приводу. Якщо новий власник спробує «струсити» з вас гроші за невідповідність технічних характеристик заявленим – у вас буде документ, який стверджує зворотне.

де оформляти

Найбезпечніший спосіб оформити продаж авто з пробігом в 2020 році – відвідування ГИБДД. Поїдьте в МРЕВ разом з покупцем – оформити ДКП і передати документи на машину можна там. Заодно проконтролюєте, що машина поставлена ​​на облік заново, і тепер у неї інший господар.

чого очікувати

Нерідко нові власники авто довго тягнуть з постановкою машини на облік. Якщо покупець не переоформив автомобіль протягом 30 днів – звертайтеся в дорожню інспекцію. Там подасте заяву про припинення реєстрації ТЗ, тому що не знаєте, де він знаходиться. Для складання документа захопіть паспорт.

Якщо покупець не з’явиться, можете зняти авто з обліку. В цьому випадку машина підлягає утилізації, і їзда на такому автомобілі чревата штрафом.

Підписи в договорі

Переконайтеся, що новий власник авто поставив свій підпис у всіх примірниках договору. Якщо десь пропустив – у співробітників ГИБДД можуть виникнути питання. Підписом покупець підтверджує, що купив ваш автомобіль і тепер є законним власником. Ваш підпис – ознака того, що машину ви передали і гроші отримали.

Якщо підписи немає хоча б в одному з примірників, суд може визнати угоду недійсною. Це обернеться для вас серйозними проблемами, якщо покупець авто, наприклад, спровокував ДТП і втік. Він може заявити, що його підпис ви підробили і тоді знайдете ви не тільки «відро», яке потрібно лагодити, але і проблеми з законом.

Отримання грошей

Правила купівлі-продажу авто на увазі, звичайно ж, обмін автомобіля на гроші. Як правило, відбувається це наступним чином: в договорі ви прописуєте суму, за яку віддаєте машину. Багато продавців роблять її менше справжньої, щоб уникнути податків.

Наприклад, машина коштувала 190 тисяч рублів, а продавець пише в договорі 140. Відповідно, суму при розірванні угоди покупцеві вони виплачують менше, ніж було насправді. Це неправильно, незаконно, але трапляється часто.

При тому 99 з 100 покупців не підуть доводити, що вони купили машину дорожче, ніж прописано в ДКП.

Коли ви отримали гроші, покладіть їх у невелику сумку або інше непримітне місце. Ніхто не повинен знати, що у вас при собі велика сума.

Віддайте покупцеві ключі, поліс ОСАГО (якщо він ще діє), ПТС, СТС, сервісну книжку (за наявності). Готово!

Складання податкової декларації

Для початку розберемося, в яких випадках не потрібно складати декларацію:

 • якщо машина була у власності більше 3 років;
 • ціна авто при продажу – 250 і менше тисяч рублів;
 • автомобіль проданий за ті ж гроші, що купувався, або дешевше.

Наприклад, ви їздили на машині 2 роки, після чого продали її за 500 тисяч. Різниця між цією сумою та встановленим податковим вирахуванням 250 тисяч рублів і буде обкладатися податком. вважаємо:

500 – 250 = 250 т.р.

У податковій декларації прописуєте:

 • марку, модель машини
 • тип кузова
 • гос.номер на момент продажу
 • рік випуску
 • свої П.І.Б.

Податкову декларацію заповнюєте і подаєте в ИФНС з 1 січня по 30 квітня року, наступного за роком продажу машини. Так, якщо ви продали автомобіль 15 серпня 2017 року, декларацію подаєте не раніше, ніж через 4 місяці.

 • До декларації прикладіть ДКП і довідку з дорожньої інспекції, в якій вказана інформація про машину і суму угоди.
 • За квитанцією на сплату податку платите в банку суму, яку вказували в декларації, пізніше 15 липня року подання декларації.
 • Правила продажу машини також включають впевненість продавця в чистоті автомобіля – зовнішньої і юридичної.

Перевірити машину онлайн можна за допомогою сервісу «Автокод». Можливо, звіт покаже проблеми, про які ви не знали. Наприклад, побачите інформацію про накладення арешту, датою оформлення кредиту на машину. Або дізнаєтеся, що у минулого власника «висить» кілька штрафів, скручений пробіг або зовсім – автомобіль в угоні.

Якщо історія авто «чиста» – покажіть результати онлайн-перевірки покупцеві. Це зміцнить довіру до вас і машині, а також допоможе продати автомобіль подорожче.

Якщо часу відвідати автосервіс і дізнатися технічний стан машини зовсім немає, залучіть виїзну перевірку «Автокод». Можна зробити це незадовго до зустрічі з покупцем. Залиште заявку на сайті або в мобільному додатку, після чого повідомте фахівця зручне для зустрічі місце і час.

Виїзний майстер оцінить стан підвіски, двигуна та інших вузлів, перевірить геометрію кузова, лакофарбове покриття, проаналізує роботу акумулятора і датчиків.

Обов’язково фахівець оцінить салон, відстежить ознаки скрученого пробігу або підірваних подушок безпеки.

Також майстер проїде кілька сотень метрів на машині і таким чином перевірить наявність проблем в ходової частини, рульовому управлінні, а також гальмівній системі. Ціна докладної перевірки з використанням професійного устаткування – від 2600 рублів.

Правила продажу автомобіля однакові для всіх. Добросовісний продавець подбає про те, щоб у покупця залишилося позитивну думку про попереднього власника авто.

Якщо про якісь проблеми ви не будете знати, а новий господар машини зрозуміє, що купив «відро» – він буде звинувачувати вас в обмані. Або покупець виявиться нечесним і скаже, що виявив перефарбовані деталі після ДТП, хоча сам став його учасником.

Переконайтеся, що у автомобіля немає «підводних каменів», що він технічно справний. А після продавайте з чистою совістю.