Як розвивати бізнес в кризу і що чекати бізнесу в 2016 році

0
115

У той час як долар відмінно проводить час, катаючись на божевільних американських гірках, наша країна зависла в стані невагомості. Чергова криза дав нам потужної ляпаси, на тлі загального подорожчання ми, як можемо, намагаємося економити і не планувати нові бізнес проекти.

Але для деяких людей, які найбільше постраждали від кризи, які втратили роботу або житло, єдина можливість заробити гроші – почати свою справу. Відкривати бізнес в кризу здається досить ризикованою справою, однак і тут можна звести ризик до мінімуму і розробити грамотний план, спираючись на потенційно виграшну ідею.

Давайте поговоримо про те, яка справа, в даний непростий час, може приносити прибуток і який бізнес краще починати в кризу.

Бізнес в кризу: з чого почати?

Перш за все – не панікуйте! Бізнес можна відкрити в будь-яких умовах. Все що від вас потрібно – це стартовий капітал і ідеї для бізнесу в кризу. Також можна знайти чимало варіантів, які не вимагають великого стартового капіталу. Все, що від вас вимагається – це лише мета, бажання її досягти і досвід, навички і знання в справі, яким збираєтеся зайнятися.

Насправді є кілька перевірених часом бізнес-ідей, які досить добре працюють в умовах стагнації економіки. Ці ідеї дозволять вам почати бізнес і здійснювати свою ділову активність, навіть коли всі обставини говорять про те, що обсяги всіх ринків тільки падають.

 • Розповімо про декілька ідей, над якими варто подумати за чашкою ранкової кави.

Бізнес в домашніх умовах під час кризи

У вас є сотні варіантів для заробітку в домашніх умовах. Просто підключіть свою творчість і розум, подумайте! Припустимо, ви можете зайнятися виробництвом. Так! Саме виробництвом! Його легко почати будинку.

Наприклад, ви можете виготовляти:

 • Іграшки, а потім продавати на ринку;
 • Варення, соління, мармелад, джеми;
 • Пекти торти, випічку і модні сьогодні капкейкі (дуже хороша ідея!);
 • Букети з цукерок;
 • Букети з фруктів, тощо.

Звичайно, виробництво це не єдина сфера. Варіантів тисячі. Ось найцікавіші і неординарні з них:

 • Створити свій блог і заробляти на рекламі;
 • Створити сайт і знову отримувати гроші за рекламу;
 • Заливати відео на Ютуб і отримувати дохід від реклами;
 • Відкрити власні курси по бізнесу, бухгалтерії, психології, медитації, вивченні англійської мови та інше – почніть вчити людей по скайпу того, в чому ви експерт.

Просто сядьте зараз і подумайте, що ви вмієте найкраще, і на чому можете заробити.

Бізнес в кризу в умовах міста

Як розвіваті бізнес в кризу и що чекати бізнесу в 2016 году

 • Можна надавати різні послуги населенню, на кшталт «Чоловік на годину», послуги з ремонту техніки, тощо;
 • Займатися прибиранням квартир;
 • Доглядати за пенсіонерами;
 • Відкрити власний хостел, адже під час кризи люди будуть економити на готелях.
 • Здавати подобово квартири, кімнати в квартирі, тощо

У містах, для початку аналізуємо ринок, відкидаємо всі за і проти, зважуємо, підраховуємо і приступаємо до реалізації будь-якої бізнес ідей. Якщо місто малий, враховуйте, що не всі товари і послуги користуються попитом. Перед початком діяльності проаналізуйте ринок самі, або зверніться до маркетологу, який проаналізує ринок, попит і пропозиція. Тоді ви зрозумієте, який бізнес під час кризи в місті можна починати.

Бізнес в кризу в селі

Як розвіваті бізнес в кризу и що чекати бізнесу в 2016 году

Ви навіть і не уявляєте собі, які можливості надає село для розвитку власної справи. Та й складного тут нічого немає. За статистикою, 50% жителів мегаполісу бажають переїхати за місто, купити ділянку, щоб заробляти на врожаї і тваринництві.

Варіантів, яким бізнесом зайнятися під час кризи в селі безліч, наприклад:

 • Вирощувати зелень на продаж;
 • Вирощувати малину, полуницю, помідори, картопля;
 • Вирощувати в підвалі гливи;
 • Вирощувати печериці;
 • Розводити бройлерів;
 • Розводити свиней;
 • Розводити кроликів;
 • Можна робити мед.

І такий список продовжується до нескінченності. Здасться дивним, але насправді бізнес ідеї в кризу в селі просто не закінчуються!

Слід згадати також, що актуальний за часів кризи сільський туризм. А все тому, що люди сьогодні не хочуть викидати великі кошти на відпочинок в Єгипті або Туреччині, а надають перевагу недорогим екологічним турам. Про такий відпочинок мріють весь робочий рік жителі мегаполісів, які просто мріють забратися подалі від людей і галасливого життя на час відпустки.

Вигідний бізнес для жінок під час кризи

Як розвіваті бізнес в кризу и що чекати бізнесу в 2016 году

Жінки можуть заробляти на своїх хобі та захоплення. У цьому весь сенс. Давайте подивимося на рейтинги самого популярного спрямування бізнесу – хобі:

 • На першому місці – дизайнерські послуги. Можна почати шити одяг, робити прикраси, іграшки, вишивати, багато іншого.
 • На другому місце щільно засів фріланс. Зараз це модно, популярно і сучасно. Роботу на фрілансі знайти може кожен. Чи вмієте гарно писати твори, фотографувати, програмувати? Ще жінка може почати торгувати в мережі. І мова не тільки про поширення продукції «Оріфлейм» і «Ейвон».
 • Третє місце – кулінарія, про яку ми вже говорили. Це випічка, мармелад, джеми.

Бізнес в Інтернеті під час кризи

Як розвіваті бізнес в кризу и що чекати бізнесу в 2016 году

Інтернет – це найкраща відповідь на питання, «яким бізнесом зайнятися під час кризи?». Інтернет – це широкі можливості для заробітку. Ви можете просувати послуги, товари, розкручувати чужі сайти, групи в соціальних мережах, портали, форуми.

 1. Можна зайнятися, вже згадуваним, фрілансом. Зараз багато компаній масово скорочують штат, оскільки витрати на його утримання не покриває прибуток. Зробіть крок на випередження – запропонуйте свої послуги на непостійній основі.
 2. Створіть свій власний сайт. Головне – це зробити його цікавим і наповнити оригінальним контентом. Коли відвідуваність перевалить за 1000 чоловік в день, можна почати заробляти на рекламі. . Головна вимога – тематика і контент повинні бути цікавими і зрозумілими, а відвідувачі – чітко сегментовані. Відзначимо, що саме реклама – це основне джерело доходу для «інтернетчиків».
 3. Також популярний вид бізнесу в світовій мережі – це торгівля за допомогою інтернет-магазинів. Але у такого виду діяльності багато підводних каменів. Ви повинні бути готовим до всього. Працювати доведеться багато, а віддача настане не скоро.
 4. Ще один варіант – освітні он-лайн курси. Багато хто хоче поміняти кваліфікацію, щоб зорієнтуватися в цій непростій ситуації. Тому, якщо ви здатні поділитися своїми знаннями, чому б не спробувати заробити на цьому?

Інші види бізнесу в кризу

 1. А тепер давайте розглянемо ще й інші найбільш перспективні, на нашу думку, напрямки бізнесу під час кризи, згрупувавши їх по галузях:

масові продукти

У важкі часи люди перестають думати про айпадах та інших модних гаджетах. Людина починає турбуватися тільки про те, чим набити свій шлунок і як прогодувати свою сім’ю. При чому, покупці намагаються робити оптові закупівлі, тому що так виходить дешевше і їжі вистачає на більш тривалий термін.

Якщо ви захочете організувати свій бізнес в складних умовах, то зверніть увагу на продаж продуктів, які користуються найбільшим попитом. Продавайте пачками, візками, великими коробками.

Простіше кажучи, робіть упор на оптові продажі, поставивши на перше місце гасло щось на кшталт «Бери оптом – протягнеш довше!»

Бугалтерські послуги

Власники бізнесу, які залишилися на плаву, у важкий час починають звертати увагу на свої фінансові справи.

Як це не дивно, але саме фірми які надають бухгалтерські послуги в економічно не сприятливий час відчувають себе досить вільно.

Підприємці наймають досвідчених бухгалтерів, щоб ті допомагали їм приймати відповідальні фінансові рішення, які допоможуть фірмі залишитися на плаву.

У 2009 році проводилося дослідження, яке показало, що під час кризи 80% власників малого бізнесу відчували себе більш впевнено, знаючи, що їх супроводжують досвідчені бухгалтери, які допоможуть вирішити всі проблеми, з якими можна зіткнутися.

Будь-який бізнес, який економить гроші малого бізнесу

Насправді, будь-який бізнес, який економить гроші підприємства є хорошою ідеєю, будь то продаж принтерів зі знижкою, дешева офісні меблі, інтернет-маркетинг або інші статті скорочення витрат компаній. Головне, залишатися в грі і вирішувати проблеми людей, які під час кризи приймають зовсім інші масштаби.

Як розвіваті бізнес в кризу и що чекати бізнесу в 2016 году

Харчова галузь

За логікою з першого пункту, людям також потрібно харчуватися. Криза не торкнеться вашого бізнесу, якщо це виробництво продуктів харчування. І як ви вже зрозуміли, суворі часи вимагають суворих заходів: спробуйте змінити свій профіль і вкласти гроші в створення власної пекарні.

Цей бізнес може приносити від 2 тис. Доларів на місяць і більше. Найголовніше в бізнесі – це підібрати вірну нішу, встановити оптимальну ціну, яка буде доступна кожному потенційному покупцеві.

Ну і, звичайно, необхідно вирішити, в якій сфері харчового бізнесу ви будете пробувати свої сили, станете виготовляти на своїй кухні.

Ремонт автомобілів

Зараз більшість людей не може дозволити собі купити новий, більш дорогий автомобіль, тому доводиться ремонтувати те, що є і проводити час від часу техогляд. Такий підхід дуже на руку власникам і працівникам автомайстерень, тим більше в цю пору року.

Ювелірний бізнес

Як не дивно, але ювелірний бізнес процвітає в цей нелегкий час. Люди, побоюючись втратити свої заощадження і намагаючись зробити вигідне вкладення, скуповують ювелірні вироби.

Це, на їхню думку, більш вигідна альтернатива банківським депозитам, які вилучалися в терміновому порядку.

На думку експертів, більшу вигоду від такого підвищеного попиту отримають не споживачі, які сподіваються, що вбережуть від знецінення свої заощадження в майбутньому, а власники ювелірних магазинів, які примножують свої статки вже зараз.

охоронний бізнес

Виробники та продавці сейфів, а також різних охоронних систем також успішні, незважаючи на кризу. Знову ж таки, страх втратити накопичене, виникає необхідність десь зберігати свої гроші. Як правило, люди не виносять своїх заощаджень за межі свого житла. Тут виникає чималий інтерес до охоронних систем і сейфів.

Але перш, ніж починати свій бізнес в умовах кризи, постарайтеся, все ж, відповісти на питання: «Чого хочуть люди в кризу?» І «За що вони віддадуть останні гроші?». Якщо відповіді вам відомі, можете сміливо починати реалізовувати свої бізнес-ідеї.

15 бізнес ідей, які будуть затребувані в 2015-2016 роках | бізнес кейс

Фінансові бурі, кризи та інші економічні негаразди мають величезний вплив на малий бізнес, підвищуючи попит на одних ринках і обрушуючи інші. Разом з тим життя триває. Якщо Ви замислюєтеся про створення бізнесу з нуля, варто звернути увагу на останні дослідження економістів в даній сфері.

 • Як розвіваті бізнес в кризу и що чекати бізнесу в 2016 году
 • Що ж показали дані дослідження?
 • *

Виведено кілька трендів, серед яких зростання перспективності бізнесу в сфері мобільних додатків, обслуговування, аутсортинга. На основі зібраних даних було сформовано топ найперспективніших ідей для дрібного бізнес на 2015 – 2016 роки.

 1. Хочу особливо відзначити, що мова йде саме про дрібний бізнес з можливість старту з нуля або невеликим (мінімальним) стартовим капіталом.
 2.  
 3. Як розвіваті бізнес в кризу и що чекати бізнесу в 2016 году

Мобільні іграшки для дітей

Замикає найперспективніших бізнес ідей на 2015 – 2016 році ідея створення мобільних додатків для дітей. Не секрет, що мобільні телефони є практично у кожної людини, включаючи дітей, а ось мобільних додатків орієнтованих виключно на дитячу аудиторію, різних вікових груп немає.

Що власне потрібно для організації такої справи? Та власне не багато:

 • – спеціалізоване програмне забезпечення;
 • – знання дитячої психології (в якості помічника можна використовувати своїх дітей або племінників, племінниць);
 • – бажання працювати.

А щодо ідей, за великим рахунком можна просто оптимізувати готові ідеї виключно для дитячої аудиторії. Як просто приклад, відео додаток вибирає мультики з ютуба певної тематики (останнім часом у моїх дітей популярно аніме).

Бізнес на відходах

Однією з найбільш динамічно розвивається галуззю в світі є переробка побутових відходів, власне з куп сміття сьогодні «добувають» багатомільйонні прибутки.

Правда, коли мова заходить про бізнес на вторсировину, то відразу говорять про високий поріг входження (стартовий капітал), виключення хіба що переробка пластикових пляшок, збір макулатури.

Правда фахівці пророкують зростання абсолютно нової ніші дрібного бізнес на вторсировину, а саме зборі, утилізації побутової техніки.

Проблема утилізації старої побутової техніки, хоча слово старої не зовсім коректне, найчастіше мова йде про морально застарілої, буде тільки наростати, що дозволяє зробити хороший бізнес. З одного боку береться плата за вивезення з власника, з іншого розбирання, продаж складових частин такої техніки приносить гарний прибуток.

Навчальні курси

Розвиток програмного забезпечення рухається семимильними кроками, як результат гонки, на ринок виходить величезна кількість хороших вузькоспеціалізованих програм для вирішення найрізноманітніших завдань.

Можна відзначити, що програмні комплекси здатні вирішувати найрізноманітніші завдання як від банального (вже) фотошопа по обробці фотографій до цілком професійного планування інтер’єрів, дизайнів.

Залишається одна проблема, звичайний користувач самостійно освоїти роботу з даними продуктами не може, ну або для цього необхідна велика кількість часу, терпіння. Якщо є попит, значить є місце для створення нового бізнесу.

Одними із трендів на думку західних фахівців стане розвиток дрібного бізнесу в сфері організації навчальних курсів, семінарів по вузькоспеціалізованим програмним продуктам. Даний стартап має на увазі два основних моменти:

 • – покупка самого продукту;
 • – самостійне вивчення і організація курсів.

Бізнес однозначно без вкладень або з мінімальними, додаткових труднощів, тим більше при великому бажанні будь-який продукт можна освоїти, головне мати багато часу з терпінням, до речі він підійде як для мегаполісів так і невеликих містечок.

Консалтинг в медицині

Не дивлячись на присутність слова «медицина», мова не йде про надання медичних послуг і тим більше спеціальної освіти, а говоримо про супутні послуги.

Наскільки Ви обізнані про кількість лікарень у себе в місті? Про ціни на стоматологію по різних фахівців? А де у Вас найкращий терапевт або дитячий хірург? А якщо у Вас хороший діагност? Думаю, що реальних відповідей більшість людей не мають, дана інформація збирається по знайомих або за рекомендаціями працівників лікарні.

Такий канал інформації можливо призведе клієнта до фахівця, а можливо пожене по колу, що власне дає можливість по створенню свого нового, перспективного бізнесу по обробці і «продажу» інформації про реальний стан справ.

Суть бізнесу простий – збір інформації про лікарів, відгуки, адреси клінік з вузькими і хорошими фахівцями, розцінками лікування, а також де, за яку ціну можна зробити ті чи інші аналізи.

Як розвіваті бізнес в кризу и що чекати бізнесу в 2016 году

Кафе на колесах

Світова глобалізація впливає на всі аспекти життя, включаючи харчування, одним з таких проявів стала популяризація різноманітних кухонь.

Нікого не здивуєш японської, французької кухнею або тим же американським фаст-фудом. Разом з тим відкриття таких кафе це складний бізнес, який потребує великих вкладень і не дає гарантій успіху.

Як альтернативу можна використовувати модернізований варіант пересувного кафе на колесах.

Що являє собою такий бізнес?

Обладнаний кухнею фургон з наявністю декількох пластикових столиків зі стільчиками. Меню таких фургонів складається зі страв швидкого приготування, ну а напрямок можна вибирати будь-який, власне сьогодні такий фургон може робити як суші, так і гамбургери.

Варто зазначити, що згідно зі статистикою 9 з 10 нових ресторанів закривається протягом року. Мобільних кафе набагато успішніше, тільки 2 з 10 закривається за той же період часу.

фріланс

Все більше транснаціональних компаній віддають на аутсортинг виконання тих чи інших завдань пов’язаних з обробкою даних, розробкою окремих компонентів бізнес процесів, створінь позитивного іміджу.

Що відриває найширші можливості по створенню невеликих проектів з надання окремих послуг. Яке саме вибрати напрямок питання риторичне, головне набрати команду і вперед.

Більшість фахівців говорять, даний напрямок бізнес ідей буде популярним не тільки в 2015 -2016 роках, а й все найближче десятиліття.

Як розвивати бізнес в кризу і що чекати бізнесу в 2016 році

Консалтинг в сфері мобільних додатків

Мобільних телефон стало більше зубних щіток, таке твердження, що не алегорія або фантастика, а реальність, як мінімум так стверджують дані проведеного дослідження. На планеті Земля більше людей мають мобільний телефон, ніж людей, у яких є зубна щітка.

З ростом кількості користувачів зростає ринок мобільних додатків, створення своєї справи тут, сьогодні відрізняється маленькою капіталоємністю, невеликий конкуренцією, особливо надання послуг компаніям з контролю за використанням мобільних телефонів співробітниками плюс безпекою (про це писали тут).

Бізнес на перекладах

Заробити гроші за допомогою переказів можна було завжди, але сьогодні ринок зростає особливо великими темпами, глобалізація дає про себе знати.

Якщо ще кілька років тому перекладачі заробляли на бізнесі, то сьогодні існує величезний попит контент перекладачів, говоримо про переведення інформаційних ресурсів.

Замовниками найчастіше виступають звичайні користувачі мережі, які шукають інформацію закордоном.

Контроль за найманим персоналом

Доступність Інтернету і поява швидкісного мобільного інтернету актуалізувала проблему контролю за час провожденієм співробітників в мережі.

Останні дослідження в західних країнах показали, що до 50% робочого часу працівники «сидять» в соціальних мережах. Багато це чи мало? Якщо перевести в цифри, то більше 70% фонду оплати праці йде даром.

Даний феномен породив попит на послуги з контролю за співробітниками. Попит народжує пропозиції і дає можливість створити прекрасний новий бізнес з нуля.

Як розвіваті бізнес в кризу и що чекати бізнесу в 2016 году

Пересувні салони краси

Замовлення манікюру або стрижки будинку, асоціювалося з двома протилежностями. З одного боку це прегаратіва багатих або постійних клієнтів (кому зазвичай не хочуть відмовляти) або зовсім бідних, де мобільні бригади надають послуги малозабезпеченим пенсіонерам.

На заході ситуація інша, збільшення середньої тривалості життя і поступове старіння, призводить до зростання попиту на надання кваліфікованої, якісної виїзний стрижки. Звичайно, в домашніх умовах без необхідного інвентарю, обладнання надати такі послуги вкрай проблематично, альтернативою стали переїзні салони краси на базі фургонів.

Бізнес ідея стала популярною ще 2014 році, на думку експертів, має величезні перспективи в 2015-2016 роках

Вендінг автомати

Бізнес вендінг далеко не новий і має досить широке поширення в сфері надання банківських послуг, продажу кави, чаю, але сьогодні тенденції трохи змінилися.

Набирає популярності нове напрямки вендінгового бізнесу – торгівля продуктами харчування для здорового способу життя. Даний бізнес організувати самостійно дорого, але існує маса пропозицій франчайзингу.

Власне покупка франшизи може стати гарною альтернативою для тих, хто хоче організувати свій бізнес з нуля 2015- 2016 роках.

ремонт смартфонів

Зростання кількості смартфонів автоматично породжує величезний попит з їх ремонту, особливо з урахуванням систематичних оновлень як програмного обладнання так можливостей щодо доступу до інтернету. Найближчих 5 років ідея може стати найперспективнішою серед ідей для створення дрібного бізнесу з нуля.

Особистий виконроб

Криза, девальвація плюс інші негативні процеси кардинально відкоригували безліч бізнес процесів, не став винятком будівельний ринок, де в результаті економічного шторму вижили тільки великі фірми.

Більшість невеликих будівельних контор згорнули свою діяльність, як результат при невеликому будівництві приватного будинку, невеликого магазинчика або цеху питання координації робочих їх наймання повністю ліг на плечі власника.

Як результат нове життя отримала професія незалежного виконроба, тобто людини, що займається координацією, наймом робітників, купівлею будматеріалів та спілкуванням з власником. Перспективи бізнес ідеї в 2015 – 2016 року оцінювалися незалежними експертами наскільки високо, що вона замикає трійку кращих ідей стартапу для дрібного бізнесу.

тестування

Сьогодні буквально кожна компанія має свої веб-ресурси, більшість намагається одночасно запустити власний інтернет-магазин або офіс.

Такі нові умови гри, але запустити не означає отримати віддачу, часто успішному просуванню і власне отримання прибутку заважають банальні причини поганої або незрозумілою роботи самого ресурсу.

Питання як з’ясувати наскільки добре працює ресурс з точки зору користувачів?

Відповідь проста, залучити спеціалізовані компанії займаються такою оцінкою, саме така бізнес ідея стала другою серед найкращих бізнес ідей для дрібних підприємців на 2015-2016 роки.

Організація такого стартапу не вимагає великих фінансових вкладень і має величезну рентабельність.

аутсортинг

Криза в ЄС і США зробив свою справу, більшість великих, середніх компаній почали економити, що призвело до бурхливого розвитку величезного ринку аутсортинга.

Ще на початку 2000-х років ніхто і не думав віддавати бухгалтерію або юридично питання «чужим» людям, сьогодні це нормальна практика.

З розвитком негативних процесів практика аутсортинга буде тільки збільшується, що дозволити ринку рости двозначними темпами.

Все це по достоїнству оцінили експерти, віддавши перше місце в списку найбільш перспективних бізнес ідей на 2015 -2016 роки саме стартапам на аутсортинг різноманітних робіт.

Власне ось і розглянули 15 найперспективніших бізнес ідей для дрібного підприємництва на наступне два роки.

Найперспективніші ідеї дрібного бізнесу на 2015-2016 роки – подробиці http://pilotbiz.ru/luchshie-idei-2016-goda/. Навчися заробляти на перспективних ідеях з мінімальними вкладеннями

Дата завантаження: 2015-06-02

Бізнес в кризу: чим зайнятися і як «вижити»?

Нинішній стан економіки сьогодні хвилює багатьох – і великих підприємців, і самих споживачів. Ціни буквально на все підвищилися, зв’язки з багатьма європейськими постачальниками втрачені. І, здавалося б, в таке «смутні» час запускати власну справу – чистої води авантюра.

Але не будемо робити поспішних висновків, є деякі бізнес ідеї в кризу 2015-2016 року, які будуть приносити прибуток. Період кризи несе не тільки негативні моменти. З цієї ситуації, при грамотному підході, можна навіть «вичавити» для себе і користь. Головне – дотримуватися основних правил, які диктує сучасний стан економіки.

А хіба криза 2015-2016 року – перша криза в нашій країні? Ті, хто народився ще в Радянському Союзі згадають ще 2 великих «обвалу» економіки. І нічого, всі живі-здорові, а деякі навіть і процвітають. А тому, не варто відкладати в довгий ящик ті ідеї, які вже дуже давно готуються до реалізації.

До того ж, можна виділити і деякі інші ніші, які саме зараз виявляться рентабельними. То який бізнес відкрити в кризу 2016 роки?

Як шукати ідею для бізнесу в кризу?

Запустити бізнес в кризовий час цілком реально. Але ніхто не каже, що це буде легко – чекає багато роботи з планування та організації діяльності. І основне завдання, яке повинен вирішити початківець підприємець – знайти рентабельну ідею для бізнесу.

Навіть в період розквіту економіки, відшукати «свою» нішу на споживчому ринку нелегко. А зараз завдання ускладнюється подвійно.

Як розвіваті бізнес в кризу и що чекати бізнесу в 2016 году

Є 2 важливих моменти, на які варто звернути увагу, вирішуючи для себе, яким бізнесом зайнятися під час кризи:

 • Споживчий попит явно впав – з цим марно сперечатися. А тому, робимо ставку на ті сфери, які навіть в цей період не втратять своєї актуальності й затребуваності. Підприємцю коштувати вибирати ті категорії товару або послуг, від покупки яких споживачі ні за що не відмовляться. Сміємо запевнити, що таких областей бізнесу більш ніж достатньо.
 • Основна мета, яку перед собою має поставити починаючий підприємець – «пережити» кризу. А для цього важливо не залазити в борги, беручи на відкриття бізнесу великі позики в банках або у приватних інвесторів. Дуже добре, якщо в наявності вже є певна сума грошей. Без позикових коштів не обійтися? Тоді варто вибирати вигідні та актуальні ідеї бізнесу в кризу, що вимагають мінімальних вкладень. Тоді, підприємець, не обтяжений боргами, буде розвиватися і поступово виходити на нові ринки збуту.

Цілком зрозуміло, що без аналізу конкретного ринку збуту тут не обійтися. Організовувати повномасштабні маркетингові дослідження, звичайно, не має ніякого сенсу. Але підприємець повинен знати відповіді на важливі питання:

 • У купівлі яких товарів і послуг зацікавлені жителі конкретного міста або регіону в цілому?
 • Скільки споживач готовий платити за товар або послугу?
 • Наскільки велика конкуренція в конкретному сегменті ринку?

І тільки розклавши все буквально по поличках, можна приступати до пошуків перспективних ідей.

Ідеї, які можуть бути рентабельними в кризу

 • Наші рекомендації:
 • Організовуємо розведення осетрових в домашньому господарстві.
 • Відкриваємо виробництво сиру моцарелли в Росії.
 • Виробництво цегли Лего своїми руками – перспективи бізнесу.

Як розвіваті бізнес в кризу и що чекати бізнесу в 2016 году

Ця криза особливий тим, що крім подорожчання долара (до цього-то росіянам не звикати), з нами перестали співпрацювати європейськи постачальники молочних і кисломолочних продуктів, овочів і фруктів. І саме останній фактор можна умовно прийняти в якості переваги.

Замислившись над тим, чим зайнятися в кризовий час, варто звернути увагу на наступні сфери:

 • торгівля,
 • фермерське господарство ,
 • виробництво,
 • послуги.

З торгової нішею все зрозуміло – певні товари люди купували і будуть купувати навіть під час кризи. Але оскільки купівельна спроможність все ж знизилася, ставку робимо або на товари першої необхідності (продукти), або на іншу недорогу продукцію.

Населення зараз зацікавлена ​​в економії, а тому, відкривати 10-й за рахунком магазин побутової техніки в маленькому містечку явно не варто – покупців просто не буде. Відмінною ідеєю може стати відкриття комісійної торгової точки за типом секонд-хенду.

Чим торгувати в кризу? Продуктами, бюджетної одягом, підтриманими речами і технікою.

Дуже добре, якщо свою справу в кризу організувати в сфері сільського господарства. Імпортних овочів і фруктів на прилавках немає, і вітчизняні фермери тепер просто не в змозі задовольняти попит жителів всієї країни. А раз є попит, необхідно створити пропозицію.

І навіть якщо підприємець буде постачати продукцію тільки конкретний регіон (оскільки ми говоримо про малий бізнес) – це вже добре. А з часом можна виходити зі своїм натуральним товаром і на сусідні області.

Важливою перевагою при запуску фермерського господарства стане і всіляка підтримка такі ідей з боку держави. Субсидії, знижені податки – суцільні плюси.

Але почати новий бізнес в кризу з нуля в цій сфері краще буде тим, у кого у власності є своя земельна ділянка за містом – так можна значно заощадити на оренді великих площ.

Яке фермерське господарство відкрити в кризу? Вирощування овочів і фруктів, організація обори або свиноферми, розведення промислової риби або птиці (наприклад, розведення фазанів).

Не варто випускати з уваги і виробничу сферу, оскільки тут теж цілком реально побудувати вигідний бізнес під час кризи. А все завдяки сучасному обладнанню, яке дозволяє здійснювати випуск певної продукції буквально в домашніх умовах.

Витрати при цьому дещо більше, ніж у випадку з відкриттям невеликого магазинчика, але і отримується прибуток буде значно вище.

Було б непогано запустити виробництво в тій сфері, в якій підприємець добре розбирається – так можна заощадити гроші на консультації і послуги кваліфікованих технологів.

Що робити в кризу? Молочні продукти (сири, сир), будівельні матеріали (цеглу, арболіт, плитка), бюджетну корпусні меблі.

Не менш прибутковий бізнес в умовах кризи можна організувати і в сфері послуг.

Звичайно, до багатьох напрямках варто ставитися з великою обережністю, оскільки люди стали відмовлятися від багатьох послуг, до яких вдавалися раніше.

Зате велику популярність стали набувати ті з них, що надають майстри на дому, адже в цьому випадку вони значно економлять, ніж при зверненні в великі спеціалізовані послуги.

Які послуги надавати населенню під час кризи? Ремонт техніки і телефонів, пошиття постільної білизни та одягу на замовлення, послуга «чоловік на годину», будівельні і ремонтні роботи, бухгалтерські та юридичні послуги.

А ось позначити кращий бізнес в Росії під час кризи буде досить складно. Багато що тут залежить від конкретного регіону і конкретного ринку збуту. Але якщо вибрати затребуваний напрямок, прибуток не змусить себе довго чекати.

Діємо за планом

Як розвіваті бізнес в кризу и що чекати бізнесу в 2016 году

Щоб прибутковий бізнес почав «працювати», важливо грамотно організувати сам процес. І особливо це правило актуально при складній економічній ситуації – кожна копійка на рахунку, кожен клієнт важливий. І щоб не зробити помилок, слід скласти бізнес-план. І тільки так будь-які види бізнесу в кризу з більшою ймовірністю стануть рентабельними, оскільки є можливість спланувати всю подальшу діяльність.

На сторінках бізнес-плану описуються:

 • Аналіз ринку, попиту і конкуренції.
 • Технологія.
 • Оснащення.
 • Трудові ресурси.
 • Витрати.
 • Очікуваний прибуток.

Без бізнес-плану не обійтися, якщо планується залучати до проекту позикові кошти. Жоден банк не дасть кредит без докладного опису того, чим підприємець буде займатися.

Як бізнесу «вижити» в кризу?

Як розвіваті бізнес в кризу и що чекати бізнесу в 2016 году

Говорячи про те, як розвинути бізнес під час кризи, відзначимо важливість реклами. Краще відразу відкинути думку про те, ніби витрати на маркетинг зараз – безглузда витрата грошей. Це не так, оскільки конкуренти не дрімають, а тому, потрібно постійно нагадувати про себе потенційної аудиторії. У виробничій сфері реклама навряд чи буде потрібно, оскільки тут основну ставку потрібно робити на оптовиків – а їм куди важливіше вигідне комерційну пропозицію від бізнесмена, а не його рекламні ролики на ТБ. А ось у випадку з будь-яким домашнім бізнесом, піар явно зайвим не буде.

Витрат на рекламу в випадку з малим бізнесом передбачається не так багато, як може здатися. До того ж, зараз маса варіантів практично безкоштовних способів піару – взяти в приклад той же Інтернет.

Тепер, буквально відразу після запуску власної справи, потрібно обміркувати стратегію подальших дій. Основна мета – не прогоріти. Але як бізнесу виживати в кризу? Звертаємо увагу на наступні моменти:

 • Скорочення витрат. Але це не означає, що потрібно знижувати якість товару, що випускається або пропонованої послуги! В даному випадку, шукаємо більш вигідні контакти з постачальниками, які будуть по більш привабливою ціною поставляти товар або сировину.
 • Відмова від залучення додаткової робочої сили. У випадку з домашнім бізнесом, потрібно подумати над тим, а чи потрібно до роботи залучати додатковий персонал, адже це додаткові витрати. Багато операцій, якщо це дозволяє ситуація, можна здійснювати і самостійно.
 • Пошук нових ринків збуту. Ніколи не потрібно зупинятися на досягнутому, тому певний час буде потрібно на пошук нових клієнтів. Тут, як і в будь-який інший час, діє непорушне правило: більше продажів – більше прибуток.
 • Співпраця тільки з надійними клієнтами. Так-так, до вибору клієнтів теж треба ставитися уважно – особливо це стосується оптових продажів. Дебіторські заборгованості зараз абсолютно ні до чого, а тому, потрібно відразу відмовлятися від співпраці з «злісними неплатниками» по рахунках.

Тепер зрозуміло, що відкриття і розвиток бізнесу в кризу – завдання цілком посильне навіть для новачків. Актуальний як на теперішній час стартап не тільки «виживе» в період економічного спаду, але і буде процвітати.

Бізнес ідеї в кризу: чим зайнятися в 2016 році?

Під час економічної рецесії будь-які грошові накопичення потрапляють під загрозу знецінення. Чи не багато підприємців вирішуються на відкриття нового бізнесу під час кризи.

У цьому є раціональне зерно, обумовлене обережністю і страхом втратити вже наявний актив. Однак практика показує, що існує ряд ніш, які малозавісіми або взагалі незалежні від економіко-політичної обстановки в світі.

Отже, розглянемо найперспективніші бізнес ідеї в кризу 2016 року.

Який бізнес відкрити в кризу 2016 роки?

Причини зниження інвестиційної активності в нашій країні всім зрозумілі. Великі підприємства намагаються оптимізації витрат, шукають альтернативні ринки збуту, знижують вартість продукції. У подібних умовах виростає конкуренція, в якій середньому та малому бізнесу вижити дуже складно.

Як розвіваті бізнес в кризу и що чекати бізнесу в 2016 году

Яким бізнесом зайнятися під час кризи? Ось короткий перелік найбільш прибуткових варіантів:

 • Мінімаркет. Ніяка рецесія не змусить людей перестати їсти.Єдиний момент – це зміна продуктового кошика, в якій дорогі продукти змінюються на більш дешеві аналоги. У подібній моделі бізнесу важливо підкреслити високу якість товару незалежно від його вартості. Доступна ціна забезпечується за рахунок товарообігу, а не економії на сировину. Ваша цільова аудиторія – це пенсіонери та сім’ї з дітьми. Асортимент минимаркета повинен припускати широкий вибір молочної, бакалійної продукції, напівфабрикатів і товарів на вагу.
 • Послуги з ремонту побутової техніки і електроніки . В період економічної нестабільності дохід населення падає, люди намагаються заощадити, де тільки можна. Зламаний холодильник або мобільний телефон, швидше за все, віднесуть в ремонт, ніж куплять новий. Даний вигідний бізнес під час кризи потрібно добре розрекламувати. Цільова аудиторія величезна. Потенційних клієнтів можна залучати як за допомогою інтернету, так і більш класичних способів (газети, оголошення).

НЕ пропустіть:

 • Банкетний зал . Незалежно від доходів люди одружуються, святкують дні народження та ювілеї. Єдина різниця – скромніший бюджет. Замість шикарних вечірок в ресторанах на перший план виходять банкети в нейтральних закладах. Ідея прибуткового бізнесу в кризу полягає в оренді великого приміщення, яке переобладнується в банкетний зал з невеликою кухнею. Страви тут готуються виключно на замовлення в день проведення заходу. Інтер’єр легко декорується залежно від приводу (весілля, поминки або день народження).
 • Консалтинг і консультації . Під час кризи всі підприємці намагаються скоротити витрати і оптимізувати виробництво. Вони шукають грамотних фахівців, які за помірну плату допоможуть зберегти колишній товарообіг без істотного зниження якості.

Економічна рецесія – це не привід опускати руки. Почати свій бізнес з нуля в кризу зможе навіть недосвідчений підприємець. Головне запропонувати клієнтам якісний продукт за помірною ціною, яка не стане непідйомним вантажем для гаманця.

Який бізнес відкрити в кризу 2016

Криза, що охопила російську економіку в 2014 році, став переломним моментом для багатьох підприємців. Разом з тим криза – це не стільки погіршення економічного становища для бізнесу, скільки його кардинальна зміна. Ті, хто перебудувався під нові умови роботи, змогли відкрити вигідний бізнес в кризовий час.

В умовах кризи необхідно придивлятися до тих сфер, потреба в яких буде завжди першочерговим: продукти, послуги населенню, одяг та ін. Щоб відкрити прибутковий бізнес в 2016 році, потрібно адаптувати традиційні моделі ведення справ під нові умови. Пропозиція повинна бути вигідно не тільки продавцеві, а й покупцеві.

Причини кризи в Росії

Кризові часи в Росії настали по ряду відразу декількох причин:

 1. Геополітична обстановка і введення санкцій
 2. Ситуація з цінами на нафту

На жаль, політика, міжнародна торгівля і внутрішня економіка в будь-якій країні тісно пов’язані між собою.

Після того, як в відношенні Росії були введені економічні санкції з боку Євросоюзу і декількох інших країн, в країні намітився істотний спад.

У меншій мірі це торкнулося сфери торгівлі продуктами: велика частина Росії, східна, споживає продукти з Китаю або Середньої Азії.

Однак саме ці події послужили першою хвилею фінансових труднощів населення: підприємства, головним напрямком яких була робота з зарубіжними партнерами, виявилися на грані банкрутства, тисячі людей потрапили під масові скорочення. Російські банки, що використовують ресурси західних корпорацій, також опинилися в непростій ситуації.

Наступним етапом кризи в Росії стало падіння цін на нафту, яке призвело до всесвітнього економічного занепаду. Падіння стало результатом «Сланцевий революції» в США – там відкрили нову технологію отримання газу, дешевшого і економічного палива.

Пропозиція нафти різко перевищила попит на неї, що призвело до серйозного обвалу цін.

Росія є одним з лідерів серед світових екпортерів палива, бюджет країни міцно зав’язаний на вартості 1 бареля нафти, а тому зниження ціни в більш ніж два рази призвело до серйозного дефіциту і обвалення курсу рубля.

Коли скінчиться криза в Росії: прогнози експертів

На питання, неминучі чи економічні кризи в країні в майбутньому, сьогодні не візьметься відповісти жодна людина, проте більшість експертів сходяться на думці – найважчий час залишилося позаду. Курс долара як і раніше залишається стабільно високим, але в той же час спостерігається динаміка зростання курсу рубля.

На сьогоднішній день економіка Росії безпосередньо пов’язана з вартістю бареля нафти. Залежно від того, на якому рівні вона встановиться, країну чекають різні сценарії розвитку.

Проте, якщо в 2015 році зниження розвитку економіки дорівнювало катастрофічним 3%, то в 2016 році воно скоротилося до 1%.

Незважаючи на це, рівень інфляції як і раніше буде перекривати зростання доходів населення, зростання цін на бензин, продукти та енергоресурси продовжиться. Криза однозначно закінчиться не раніше 2017-2018 років.

Особливості ведення бізнесу в кризу

Відкривати новий бізнес під час кризи ризиковано і навіть страшно, проте, якщо грамотно проаналізувати всі ризики, вивчити потреби населення і надати людям те, чого вони потребують, можна створити серйозне підприємство.

Держава, як і раніше надає підтримку малому бізнесу: в 2015 році вийшов закон, згідно з яким підприємці, зайняті в сфері виробництва, продуктів харчування, переробки сільгоспсировини, IT або інновацій, звільняються від сплати податків на перші два роки роботи. Як і раніше діють різні гранти для фермерів, можливо отримання субсидії від держави на відкриття власної справи.

Криза 2016 року благоволить тим, хто не просто займається торгівлею, а й виробляє при цьому продукцію самостійно. Йдеться про фермерські господарства: їх продукція особливо популярна в умовах імпортозаміщення. Підприємці, які почали виробляти аналоги заборонених в Росії зарубіжних товарів (сирів, масел та ін.), Швидко зрозуміли, на чому в кризу можна заробити.

Бізнес-ідеї в кризу 2016

Ідеї ​​для бізнесу з нуля в кризові часи затребувані як ніколи: бізнесмени-початківці шукають, як можна заробити гроші без серйозних інвестицій і захистити себе від можливих збитків.

Власна справа може стати ще й відмінним виходом для тих, хто не може знайти роботу або потрапив під скорочення: вам більше не доведеться думати, як вижити, ви будете працювати на себе і бачити результат своєї роботи.

Бізнес в сфері послуг

Послуги населенню – це один з найбільш затребуваних способів роботи. Певна категорія послуг завжди буде необхідна навіть в кризові часи:

 • перукарські;
 • косметологія;
 • автомийки;
 • масаж;
 • медичні послуги тощо.

Потреба в салонах краси традиційно висока, при цьому, щоб його відкрити, потрібно не так багато інвестицій: досить придбати мінімальне обладнання (можна використовувати колишні у вживанні) і облаштувати 2-3 місця для перукарів і косметологів.

Щоб бізнес був вигідним, необхідно використовувати комплексний підхід: пропонуйте своїм клієнтам не тільки перукарські послуги, а й послуги масажиста, візажиста, стиліста. Залучайте у власну справу професіоналів з інших сфер: співпрацюйте з фотографами, оформителями і організаторами весіль та ін.

Торгівля товарами першої необхідності

У категорію товарів першої необхідності входять не тільки хліб, яйця і молоко. Накрутка на ці продукти становить мінімальні 10%, заробити таким чином досить проблематично.

Вирішуючи питання, який магазин вигідно відкрити, слід уважно вивчити потреби населення в тому місці, де ви плануєте відкривати бізнес. Завжди затребувані:

 • продукти;
 • товари для дітей;
 • квіти;
 • будівельні матеріали та ін.

Наприклад, якщо ви не можете вибрати, яким можна бізнесом зайнятися в селі, використовуйте наявні у вас ресурси: почніть вирощувати овочі і фрукти в великих обсягах і здавати їх на продаж на ринки в найближчих містах. Це дозволить вам без серйозних вкладень (за винятком покупки насіння та добрив) заробити непогані гроші. Домашні продукти завжди добре продаються, вони якісніше і натуральніше імпортних.

Бізнес будинку без вкладень

Організувати бізнес вдома – це ідеальна ідея для жіночого бізнесу з мінімальними вкладеннями. Багато жінок вміють пекти унікальні за красою або смаковими якостями торти, займаються рукоділлям, вишивкою, розводять квіти або тварин.

Організувати свою домашню пекарню дуже просто: достатньо отримати санітарну книжку, щоб покупці були впевнені у вашій продукції, і обладнати кухню під виробництво. При бажанні, обладнати під маленьку кондитерську можна гараж – це дозволить розділити роботу і домашні обов’язки.

Торти домашнього виробництва сьогодні користуються високим попитом. Більшість замовників вважають за краще замовляти їх у перевірених людей, так що, будьте впевнені: потрапивши своєму клієнтові один раз, ви отримаєте постійно клієнта, який буде рекомендувати ваші послуги всім своїм знайомим і друзям.

Ви також можете організувати:

 • міні-магазин продажу прикрас ручної роботи;
 • продавати розсаду;
 • ательє з ремонту одягу та ін.

Аутсорсинг

Чим зайнятися професіоналу своєї справи за відсутності роботи? Відповідь криється в модному слові «аутсорсинг» – це найм фахівців з певного сегменту роботи компанії з боку.

Фахівці з аутсорсингу в умовах кризи затребувані як ніколи: багато компаній не можуть дозволити собі мати в штаті маркетолога або перекладача, однак вони гідно оплачують фахівцям роботу за певний проект.

Найбільш гостро ринок потребує фахівців в області:

 • бухгалтерії;
 • регулювання правових питаннях;
 • продажів;
 • маркетингу;
 • роботи з державними органами та ін.

У цю ж категорію можна віднести репетиторство, роботу перекладачів – вони завжди будуть затребувані серед підприємств. Робота фрілансером несе в собі певні складності, пов’язані з пошуком замовників, але, разом з тим, дозволяє не обтяжувати себе роботою в офісі.

Інтернет-проекти і сфера IT

Криза встиг продемонструвати, що сьогодні краще продається те, що доступно всього в кілька кліків в інтернеті. Користувачі все частіше вдаються до доставки продуктів додому, замовлення їжі, одягу, взуття та багато чого іншого.

Інші способи заробити в інтернеті без вкладень – копірайтинг, заповнення анкет, робота з кліками. Створення власного сайту в перспективі передбачає стабільний і надійний пасивний дохід з реклами та партнерських програм, який у міру розвитку порталу буде збільшуватися.

Для тих, хто боїться відкривати власну справу в кризу, існують різні пропозиції, куди вкласти гроші, щоб вони працювали: вклади в банках, покупка акцій тощо.

Криза не повинен зупиняти підприємця від здійснення кроків: він лише розгортає економіку в нову площину, дає можливість знайти власну нішу, яка користуватиметься попитом як ніколи раніше, виявити першорядні потреби свого покупця.

Не так важливо, що продавати в кризу, набагато важливіше – кому продавати і за яких умов. Ризик може бути виправданий, якщо заздалегідь прорахувати всі можливі варіанти розвитку подій і продумати свої дії.

Казарінова Інга

Яким бізнесом зайнятися під час кризи 2016 роки?

[Yads1]

Вже ні для кого не є великим секретом: криза малого бізнесу в Росії в 2016 році буде тільки посилюватися. Багато з бізнесів не тільки постраждають, а й змушені будуть піти з ринку зовсім.

Це проста правда, неминучість, яка виникає раз за разом, циклічно і постійно. Згадайте проблеми, які були у підприємців в 2008 році.

Але як бути тим, хто тільки-но зібрався створювати свій бізнес? Відкласти старт? Перестати думати про нову справу?

Ні. Думати і діяти необхідно прямо зараз, інакше так все своє життя можна «продумати» і нічого не добитися.

Єдине, що б ми хотіли порадити – підходити до свого нового бізнесу з розумом. Чи не залазити в ті позиції і напрямки, які будуть неминуче просідати під час кризи.

Необхідно зараз «йти» в ті напрямки, у яких шанс на перемогу збільшується в зв’язку з особливостями кризового ринку.

Починаємо бізнес з нуля в кризу 2016 року і не втрачаємо його

Що це за напрямки:

Перше: всі, що пов’язано з недорогою їжею, продуктами харчування, їх виробництвом, переробкою, продажем, можливо навіть з упаковкою, доставкою і т.д.

Але особливо підкреслюємо – недорогими продуктами харчування. З цього випливає, що не варто відкривати ресторан, кафе з елітної їжею або з елітними напоями.

Друге: за часів кризи сильно буде просідати індустрія розваг. Необхідно сім раз відміряти, перш ніж зважитися на створення якого-небудь атракціону, наприклад дитячого, у великому торговому центрі, того ж пересувного зоопарку і т.д.

Індустрія розваг однією з перших йде з ринку у важкі часи з простої причини: в кризу середній клас різко «скукожівается». Не до жиру і розваг багатьом буде. Особливо офісним хомячкам і банківським службовцем.

Третє: гарненько подумайте, якщо ви задумали створювати маркетинговий бізнес, рекламний бізнес або бізнес по здачі офісів в оренду. Це всі кандидати «на виліт» в нашому імпровізованому списку.

Як створювати і розвивати бізнес в умовах кризи?

Як вижити під час кризи малому бізнесу?

[Yads2]

Не радимо навіть замислюватися над глобальними питаннями типу: як виживати бізнесу в кризу 2016 році, думайте краще як вам вижити в це лиху годину. Так буде краще.

Скорочувати витрати!

 • Іншого ще нічого не придумано.
 • Скорочуйте всюди, де тільки можливо, і де таке скорочення не підкосить бізнес до стану – неможливо вижити.
 • Прибирайте з бізнес-процесів такі ланки, які могли бути присутніми, наприклад, як іміджеві, в звичайні або гладкі роки, а зараз своєю непотрібністю і понтами тягнуть весь бізнес на дно.
 • Скорочуйте витрати на секретарях, водіях, рідше користуйтеся (криза змусить) послугами HR агентств і послугами фахівців зі створення внутрішніх комунікацій, навіть маркетинговий відділ вашого підприємства повинен пройти ретельну експертизу на предмет ефективності.
 • Це важливо: позбавляйтеся від персоналу, що не має прямого відношення до профілю вашого бізнесу.

Переходьте на аутсорсинг. Дуже багато професіоналів, які надають послуги віддалено, зможуть замінити багатьох фахівців, яких ви тримаєте в штаті. Такий підхід значно скорочує витрати на ведення бізнесу і робить ваш бізнес конкурентним, навіть в період кризи.

Можливо, вам доведеться подумати про Аутстафінг. (Вікіпедія: Аутстаффінг (англ. Out – «поза» + англ. Staff – «штат») – це спосіб управління персоналом, що передбачає надання послуг у формі надання в розпорядження замовника певної кількості працівників, які не беруть з ним в будь-які правові відносини . Простіше кажучи – це оренда персоналу приписаного до іншої компанії).

Шукаємо успішний бізнес в кризу

[Ads1]

А чого його шукати? Найприбутковіший бізнес під час кризи – бізнес (крім продуктового бізнесу) пов’язаний зі здоров’ям людей.

Як ми неодноразово вже говорили на сторінках сайту «Русский стартап» – люди хворіти і піклуватися про своє особисте здоров’я та здоров’я своїх близьких не перестануть ніколи. Тому все недорогі або обов’язкові медичні послуги будуть затребувані і під час кризи.

Але тут є одна невелика, але дуже важлива деталь, про яку ми б і хотіли розповісти.

На наш погляд, в той час коли криза малого бізнесу 2016 року настає, відмінним рішенням для початківця бізнесу буде створення лабораторного бізнесу.

Чому саме лабораторний бізнес?

Створити хороший медичний бізнес, наприклад – медичний центр, процес не з дешевих. По-перше, гарне медичне обладнання – дороге, по-друге, хороші фахівці в хорошому і відвідуваному медичному центрі – теж дуже дорого.

Хто ж піде на невелику заробітну плату? А погані фахівці в медицині – нонсенс і мавпячий бізнес.

Лабораторний же бізнес, особливо по франшизі буде, по-перше завжди затребуваним, дослідження необхідно робити завжди, а по-друге вкладення в такий бізнес будуть мінімальними щодо тих витрат, які потрібні на відкриття повноцінного медичного центру.

На нашому сайті опублікована інформація про франшизу: «Лабораторна служба Хеликс», придивіться до цієї пропозиції. На наш погляд це затребуваний бізнес не тільки в звичайні роки, але і під час кризи.

висновок

Криза це погано, але впадати у відчай н слід. Слід чітко розуміти: багато напрямків в бізнесі майбутнього стануть затребуваними і перспективними не тільки в 2016 році, але і на десятки років вперед.

Завжди будуть затребуваними напрямки по розробці, обслуговування і ремонту медичного обладнання, робототехніки та програмного забезпечення, мікробіологія, біотехнологій, 3D-технологій.

Ще дуже довго буде затребуваний бізнес, пов’язаний з програмуванням і комп’ютерною безпекою.